راس العین

راس العین

فارسفارس17 ساعت قبل
تروریست‌ها راه‌های دسترسی غیرنظامیان به گذرگاه‌های انسانی در ادلب و جنوب حلب را برای هشتمین روز متوالی مسدود کردند. این منبع سوری گفت: «ارتش با توپخانه خود تحرکات گروه‌های تروریستی جبهه النصره را در معره النعمان، معمر شورین، تلمنس، الغدقه و معصران در جنوب و جنوب شرق استان ادلب در هم کوبید». در همین حال تروریست‌های جبهه النصره برای هشتمین روز متوالی مانع خروج غیرنظامیان به مناطق امن از طریق گذرگاه‌های انسانی در «الهبیط»، و «ابوالضهور» در شرق و جنوب استان ادلب و گذرگاه «الحضار» در جنوب استان حلب می‌شوند تا از آنها به عنوان سپر انسانی در مناطق استقرار خود استفاده کنند. جنگنده‌های سوری و روسی همچنین در محور غرب استان حلب مواضع تروریست‌ها در الشیخ علی، اطراف الجینه، عنجاره، شامیکو، عویجل و القاسمیه و ریف المهندسین، و همچنین البوابیه درجنوب استان حلب را بمباران کردند. جایی که صاحبان آن در نتیجه حملات گروه‌های تروریستی در شمال استان الحسکه آنجا را ترک کردند.
ایرناایرنا1 روز قبل
بر اساس این گزارش افراد مزبور در دو منطقه الخربات و الحوارنه در شهر راس العین و در خانه‌های شهروندان سوری اسکان یافته‌اند. ترکیه در ۲۵ مهر ماه ۱۳۹۸ برای عقب راندن شبه نظامیان کرد سوریه از مناطق مرزی الرقه و الحسکه سوریه، عملیات نظامی موسوم به چشمه صلح را در شمال سوریه آغاز کرد. یکی از اهداف ترکیه از این عملیات نظامی ایجاد «منطقه امن» در شمال سوریه، حد فاصل شهرهای رأس العین و تل ابیض به طول ۱۲۰ کیلومتر و عمق ۳۰ کیلومتری از مرزهای ترکیه است. برخی از کارشناسان هدف ترکیه را نقل و انتقال افراد به شمال سوریه تغییر بافت جمعیتی مناطق کردنشین شمال این کشور و اسکان آوارگان سوری مستقر در ترکیه ارزیابی می‌کنند. براساس آمارهای منتشر بیش از دو میلیون آواره سوری در جریان بحران ۱۰ ساله سوریه وارد ترکیه شده‌اند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
«ریاض درار» در مصاحبه با شبکه کردی «روداو»، گفت، ما به دنبال مذاکره با نظام سوریه هستیم. ما روند مذاکره را از نیمه ۲۰۱۸ آغاز کردیم اما بنا به دلایلی این مذاکرات متوقف شد. درار ادامه داد، کشورهای عربی علیه تجاوز ترکیه به شمال سوریه، موضعگیری خوبی داشتند و در کنار ما هستند. درار پیشتر گفته بود که کردهای سوری برای گفت و گوی بدون پیش شرط با دمشق آماده‌اند. ترکیه ۱۷ مهرماه به همراه نیروهای هم پیمان خود عملیاتی موسوم به «چشمه صلح» را به بهانه مبارزه با شبه نظامیان کردهای سوریه در شمال و شمال شرق این کشور آغاز کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
خبرگزاری میزان- ارتش سوریه که خود را برای عملیات بزرگ زمینی در راستای پاکسازی ادلب آماده می‌کند، مواضع بقایای تروریست‌ها را در حلب و ادلب هدف قرار داده است. عملیات پاکسازی استان «ادلب»، آخرین پناهگاه گروه‌های تروریستی در سوریه از اواخر وقت روز ۱۵ ژانویه (۲۵ دی) توسط ارتش سوریه وارد مرحله‌ای جدید شد که به آزادسازی دست‌کم ۵ منطقه راهبردی انجامید. با توجه به آخرین نفس‌های باقیمانده گروه‌های تروریستی در ادلب، انتظار می‌رود عرصه درگیری‌های شدید در جنوب غرب استان «حلب» باشد. مهم‌ترین تحولات مهم‌ترین تحولات سوریه در ساعات گذشته عبارتند از: *عملیات هوایی گسترده مشترک روسیه و سوریههواپیماهای ارتش سوریه و روسیه از صبح دیروز جمعه تاکنون به دفعات مواضع گروه‌های تروریستی را در حلب و ادلب هدف قرار دادند. *کشته شدن دستکم پنجاه تروریست در ادلبدر درگیری شدید میان ارتش سوریه و گروه‌های تروریستی در ادلب، دستکم ۵۰ نفر از اعضای گروه‌های تروریستی به هلاکت رسیدند.
خبر فوریخبر فوری5 روز قبل
روسیه به منظور تقویت حضور نظامی خود در شمال شرقی سوریه کاروان نظامی جدیدی را به شهر قامشلی در حومه حسکه اعزام کرد. دیده‌بان حقوق بشر سوریه گفت، این کاروان شامل ۴۲ خودروی نظامی متشکل از خودروهای زرهی، خودروهای سنگین و تجهیزات نظامی و لجستیکی می‌شود. این منبع اعلام کرد، نظامیان روسیه صبح روز چهارشنبه از شهر قامشلی به منطقه ابو راسین حرکت کردند و دومین پایگاه نظامی را در آنجا احداث و پرچم روسیه را بر فراز آن بر افراشتند. استقرار نیروهای روسیه بعد از آن صورت گرفت که کاروان نظامی این کشور شامل ۱۲ خودروی زرهی نظامی روز دوشنبه از شهر قامشلی حرکت کرد و با عبور از الدرباسیه وارد حومه منطقه راس العین در حومه شمال غربی حسکه شد. روز شنبه نیز یک کاروان نظامی مشابه در چارچوب تحرکات گسترده نیروهای روسیه و ارتش سوریه در منطقه شمال شرق سوریه از منبج وارد عین عیسی شد.
ایسناایسنا5 روز قبل
روسیه به منظور تقویت حضور نظامی خود در شمال شرقی سوریه کاروان نظامی جدیدی را به شهر قامشلی در حومه حسکه اعزام کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت روسیا الیوم، دیده‌بان حقوق بشر سوریه گفت، این کاروان شامل ۴۲ خودروی نظامی متشکل از خودروهای زرهی، خودروهای سنگین و تجهیزات نظامی و لجستیکی می‌شود. این منبع اعلام کرد، نظامیان روسیه صبح روز چهارشنبه از شهر قامشلی به منطقه ابو راسین حرکت کردند و دومین پایگاه نظامی را در آنجا احداث و پرچم روسیه را بر فراز آن بر افراشتند. استقرار نیروهای روسیه بعد از آن صورت گرفت که کاروان نظامی این کشور شامل ۱۲ خودروی زرهی نظامی روز دوشنبه از شهر قامشلی حرکت کرد و با عبور از الدرباسیه وارد حومه منطقه راس العین در حومه شمال غربی حسکه شد. روز شنبه نیز یک کاروان نظامی مشابه در چارچوب تحرکات گسترده نیروهای روسیه و ارتش سوریه در منطقه شمال شرق سوریه از منبج وارد عین عیسی شد.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل به نقل از خبرگزاری آناتولی؛ آمریکا تعداد نیرو‌های نظامی خود را در شمال شرق سوریه و در مناطق نفتی این کشور افزایش داد. آمریکا در مناطق نفتی سوریه تحت اشغال «پ ک ک» و «ی پ گ»، سلاح و تجهیزات نظامی ارسال کرده است. نیرو‌های نظامی آمریکا در حسکه، رقه، دیرالزور تحت اشغال «پ ک ک» و «ی پ گ» یازده پایگاه و ایستگاه نظامی و اطلاعاتی، مستقر کرده است. فرماندهان آمریکایی در ۱۵ اکتبر ۲۰۱۹ در نشست روسای عشایر منطقه تاکید کردند: نیرو‌های آمریکایی از این مناطق خارج نخواهند شد. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ۲۳ اکتبر ۲۰۱۹ میلادی اعلام کرد: منابع نفتی سوریه در مناطق شرق این کشور را تحت کنترل خود گرفته است و نیرو‌های نظامی آمریکا در این مناطق به حضور خود ادامه خواهند داد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ در حالی که ارتش سوریه در واکنش به نقض مکرر آتش بس از سوی گروه‌های تروریستی مستقر در در حالی که ارتش سوریه در واکنش به نقض مکرر آتش بس از سوی گروه‌های تروریستی مستقر در ادلب، برای انجام عملیات بزرگ زمینی آماده می‌شود، وزارت دفاع ترکیه خواهان آتش بس شده است. مهم‌ترین تحولات سوریه در ساعات اخیر عبارتند از: *ادامه درگیری‌های ارتش سوریه با بقایای تروریست‌ها در حماهبراساس گزارش‎ها، ارتش سوریه از صبح امروز شنبه، ۲۱ دی، خسارات سنگینی را بر مواضع گروه‌های تروریستی مستقر در استان «حماه» وارد کرده است. *آتش بس در ادلب از نیمه شب یکشنبهوزارت دفاع ترکیه می‌گوید: «آتش بس جدید در منطقه شمال غرب ادلب از نیمه شب یکشنبه، ۱۲ ژانویه (۲۲ دی) آغاز می‌شود.» این در حالی است که ارتش سوریه در پی اقدامات ناقض آتش بس گروه‌های تروریستی به ویژه «هیئت تحریرالشام»، در استان «ادلب»، به عنوان آخرین دژ تروریست‌ها در سوریه، خود را برای عملیات گسترده زمینی آماده می‌کند. یگان موشکی ارتش سوریه نیز شب گذشته مواضع تروریست‌ها را در جنوب ادلب هدف قرار داد. *تمدید ۶ ماهه عملیات امداد مرزی سوریه از سوی شورای امنیتشورای امنیت سازمان ملل برنامه عملیات امداد مرزی را در سوریه به مدت ۶ ماه دیگر تمدید کرد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، ‌ الکساندر زاسپکین سفیر روسیه در لبنان تاکید کرد وضعیت سوریه به سمت راه حل پیش می‌رود. سفر ولادیمین پوتین رئیس جمهور روسیه به سوریه و دیدار وی با رئیس جمهور بشار اسد، نشانه‌ها و مفاهیم مثبت و بزرگی به همراه دارد. مقابله ارتش با حمله گروه‌های تروریستی در حومه ادلبخبر دیگر اینکه نیروهای ارتش سوریه در حومه آزاده شده منطقه معره النعمان با حمله گروه‌های تروریستی به مواضع خود در اطراف روستاهای سمکه و البرسا در حومه جنوب شرقی ادلب مقابله کردند. نیروهای ارتش سوریه همچنان ضربات متمرکزی با موشک و توپخانه به مواضع گروه‌های تروریستی و استحکامات آنها در اطراف معره النعمان به عنوان مهمترین دژ گروه‌های تروریستی در حومه جنوب شرقی ادلب وارد کردند. خبرنگار سانا گزارش داد در این انفجار، یک غیرنظامی کشته و شمار زیادی زخمی شدند.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از سانا، یک دستگاه خودروی بمب گذاری شده در روستای المشرافه در ۵ کیلومتری جنوب شهر راس العین منفجر شد. خبر‌ها حاکیست در این انفجار یک غیرنظامی به شهادت رسید و یک نفر دیگر زخمی شد.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما؛ به نقل از شبکه تلویزیونی الحدث، دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد هفت سرباز ارتش ترکیه بر اثر انفجار خودروی بمبگذاری شده در راس العین در سوریه کشته شدند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ وزارت دفاع ترکیه با انتشار بیانیه‌ای از کشته شدن ۴ نظامی این کشور در شمال شرق سوریه خبر داد. وزارت دفاع ترکیه با انتشار بیانیه‌ای از کشته شدن ۴ نظامی این کشور در شمال شرق سوریه خبر داد. به گزارش رویترز، وزارت دفاع ترکیه چهارشنبه شب، با انتشار بیانیه‌ای از کشته شدن ۴ نظامی این کشور در شمال شرق سوریه خبر داد. • بیشتر بخوانید: این حادثه در پی انفجار بمب کنار جاده‌ای در یک ایست بازرسی در منطقه شرقی رود فرات در سوریه رخ داد. ارتش ترکیه از ماه اکتبر سال گذشته تجاوز نظامی به شمال شرق سوریه را در قالب عملیات موسوم به «چشمه صلح» آغاز کرده است.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
براساس گزارش منابع خبری، چهار نظامی ارتش ترکیه بر اثر انفجار بمب در شمال سوریه کشته شدند. به گزارش ایرنا خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) بامداد پنجشنبه به نقل از رسانه‌های ترکیه‌ای گزارش داد: وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که دو افسر و دو سرباز در پی انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در روستای الاربعین در حومه راس العین کشته شدند. ترکیه در ۲۵ مهرماه برای عقب راندن شبه نظامیان کرد سوریه از مناطق مرزی الرقه و الحسکه سوریه، عملیات نظامی موسوم به چشمه صلح را در شمال سوریه آغاز کرد. یکی از اهداف ترکیه از این عملیات نظامی ایجاد «منطقه امن» در شمال سوریه، حد فاصل شهرهای رأس العین و تل ابیض به طول ۱۲۰ کیلومتر و عمق ۳۰ کیلومتری از مرزهای ترکیه است. حملات یک هفته‌ای ترکیه، پس از توافق آتش بس میان ترکیه و آمریکا به طور موقت متوقف شد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سانا، منابع سوری از انفجار خودرو بمبگذاری شده در حومه راس العین در استان الحسکه سوریه خبر دادند. بر اساس این گزارش؛ یک خودرو بمبگذاری شده در روستای الاربعین در حومه راس العین در استان حسکه منفجر شده است. خبرنگار سانا گزارش داد: شماری از نظامیان ترکیه‌ای و مزدوران آنها بر اثر انفجار این خودرو بمبگذاری شده کشته و زخمی شده‌اند و آمبولانس‌ها در حال انتقال آنها به سمت ترکیه هستند.
ایرناایرنا3 هفته قبل
به گزارش امروز (دوشنبه) پایگاه خبری تایم ترک، سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه طی سخنانی در یک پایگاه نیروهای امنیتی در استان موش اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۷۸ تروریست خارجی را بازداشت و به کشورهایشان بازگرداندیم. ترکیه روند بازگشت داعشی‌های بازداشت شده را که اکثرشان از اتباع کشورهای اروپایی هستند، از اوایل ماه نوامبر سال جاری میلادی آغاز کرد. سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه پیش‌تر گفته بود که ترکیه، هتلی برای تروریست‌های داعشی نیست. به گفته سویلو، روند بازگرداندن جنگجویان تروریست خارجی به کشورهای‌شان روز دوشنبه ۱۱ نوامبر آغاز خواهد شد. وزیر کشور ترکیه با تاکید بر ادامه مبارزه قاطعانه با تروریسم گفت: از کشورهای دیگر نیز انتظار همین موضع گیری و همکاری را داریم.
فارسفارس3 هفته قبل
دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش کرد که حدود ۱۶۰۰ «مزدور» از عناصر گروهک‌های وابسته به ترکیه برای آموزش‌های نظامی و اعزام به لیبی وارد اردوگاه‌های این کشور شدند. ۱۶۰۰ «مزدور» ترکیه برای آموزش نظامی و اعزام به لیبی وارد اردوگاه‌های نظامی شده‌اندبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وبگاه مرکز موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» گزارش کرده‌ است که ترکیه حدود ۱۶۰۰ تن از «مزدورانش» را برای آموزش‌های نظامی به پایگاه‌های نظامی این کشور آورده تا آنها را برای اعزام به لیبی آماده کند. دیده‌بان حقوق بشر همچنین، دیروز یکشنبه، گزارش کرده بود که شمار عناصر وابسته به ترکیه که به طرابلس پایتخت لیبی رسیده‌اند به ۳۰۰ تن رسیده است. نیروهای شرق لیبی از ماه‌ها پیش تحت فرماندهی «خلیفه حفتر» ژنرال سابق ارتش لیبی، در تلاش هستند تا طرابلس را به تصرف خود درآورند. فایز سراج نخست‌وزیر دولت طرابلس می‌گوید برای دفاع از شهر چاره‌ای ندارد جز آنکه از ترکیه کمک بگیرد.
فارسفارس3 هفته قبل
روزنامه سوری الوطن به نقل از منابع نزدیک به شبه نظامیان وابسته به ترکیه اعلام کرد که ترکیه طی روزهای آتی دو هزار نفر از این نیروها را به لیبی می‌فرستد تا به صفوف دولت وفاق ملی ملحق شوند. این منابع گفتند، تصاویر منتشر شده در برخی شبکه‌های اجتماعی درباره حضور نیروهایی از سوریه در صفوف مبارزاتی طرابلس صحت ندارد اما ده‌ها نفر از نیروهای الجیش الوطنی تحت نظارت ترکیه طی روزهای گذشته وارد لیبی شدند. شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی در بیانیه‌ای مدعی شد که تصاویر منتشر شده در برخی شبکه‌های اجتماعی درباره انتقال شماری از افراد مسلح از سوریه به لیبی و حضور آن‌ها در یکی از اردوگاه‌های لیبی صحت ندارد. منابع محلی در این مناطق گفتند، نیروهای رژیم ترکیه حضور خود را در مناطق بین دو شهر راس العین و تل ابیض گسترش داده تا خلا ناشی از فرار ده‌ها تروریست را از میان مزدورانشان در مناطق استقرار آنها پر کند. انتهای پیام/ص
ایرناایرنا3 هفته قبل
یکی از آخرین موضوعاتی که روابط دو کشور را تیره ساخت دستگیری وکیل سفارت آلمان در ترکیه بود. وکیل سفارت آلمان در آنکارا اواسط سپتامبر امسال (شهریور ماه) از سوی نیروهای پلیس ترکیه دستگیر شد. نشریه «دی ولت» آلمان نیز در گزارشی، دستگیری وکیل سفارت آلمان در آنکارا را سبب آسیب‌دیدن مناسبات سیاسی بین دو کشور دانست. بعد از دستگیری وکیل سفارت آلمان در ترکیه در ماه شهریور، این بار اقدام نظامی ترکیه در شمال سوریه در مهرماه، واکنش بسیاری از کشورهای جهان و از جمله آلمان را به همراه داشت. وزیر امورخارجه آلمان در واکنش به اقدام نظامی ترکیه در سوریه به بهانه مبارزه با حزب کارگران کردستان (پ ک ک) گفت: حملات ترکیه در شمال شرقی سوریه نقض قوانین بین المللی است.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
نزدیک شدن ارتش سوریه به یک مرکز نظامی دیگر ترکیهنیروهای ارتش سوریه توانستند خود را به یک مرکز مراقب نظامی ترکیه در حومه ادلب برسانند. این شهرک سومین منطقه‌ای است که ارتش سوریه کنترل آنها در دست دارد. پیشتر دو منطقه الصرمان در حومه شرقی ادلب و مورک در حومه شمالی حماه به کنترل ارتش سوریه درآمده بود. ترکیه تروریستها را از سوریه به ترکیه منتقل می‌کندمنابع محلی سوری گزارش دادند که نیروهای ترکیه درحال خارج کردن تروریست‌های وابسته به خودشان از حومه استان الحسکه سوریه برای منتقل کردن آنها به لیبی هستند. ارتش ترکیه دو روز پیش حدود ۱۰۰ تروریست گروه موسوم به «جیش الاسلام» را از مناطق استقرار آنها در حومه شمالی الحسکه به حومه جنوبی ادلب منتقل کرد تا آنها از گروههای تروریستی فروپاشیده در برابر ارتش سوریه پشتیبانی کنند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
رئیس جمهور ترکیه همچنین اشاره کرد که روسیه، امارات و مصر با کمک‌های نظامی به لیبی تحریم‌های سازمان ملل را نقض کردند. اردوغان در ادامه از تمایل خود به گفتگوی تلفنی با ولادیمیر پوتین، همتای روس خود برای بررسی وضعیت لیبی پیش از دیدار برنامه‌ریزی‌ شده‌شان در تاریخ هشتم ژانویه آتی در استانبول سخن گفت. اردوغان در ادامه این مصاحبه، پیرامون توافق ترکیه با لیبی گفت: آنکارا با اتکا به حقوق خود برگرفته از قوانین بین المللی توافق‌نامه‌های دریایی و نفتی را با دولت لیبی به امضا رسانده است. اردوغان با اشاره به توافق دریایی آنکارا و دولت وفاق ملی لیبی تاکید کرد: ترکیه و لیبی با توافق جدید قادر به انجام فعالیت‌های اکتشافی در منطقه انحصاری اقتصادی خواهد بود و هیچ مشکلی در این راستا وجود ندارد. او یادآور شد که این گام مدتها پیش برداشته شده اما به دلیل مرگ معمر قذافی، رهبر مخلوع لیبی عملیاتی نشد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد، در صورتی که دولت وفاق ملی لیبی بخواهد، آنکارا آماده است نیروهای نظامی خود را به این کشور اعزام کند. رئیس جمهور ترکیه همچنین اشاره کرد که روسیه، امارات و مصر با کمک‌های نظامی به لیبی تحریم‌های سازمان ملل را نقض کردند. اردوغان در ادامه این مصاحبه، پیرامون توافق ترکیه با لیبی گفت: آنکارا با اتکا به حقوق خود برگرفته از قوانین بین المللی توافق‌نامه‌های دریایی و نفتی را با دولت لیبی به امضا رسانده است. او یادآور شد که این گام مدتها پیش برداشته شده اما به دلیل مرگ معمر قذافی، رهبر مخلوع لیبی عملیاتی نشد. وی همچنین درباره مساله اس۴۰۰‌ها گفت: آنکارا تصمیم ندارد خرید سیستم‌های اس ۴۰۰ از روسیه را با هدف خرید سیستم‌های موشکی پاتریوت از آمریکا لغو کند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد این کشور قصد دارد یک میلیون آواره سوری را در منطقه شمال سوریه که آنکارا ماه اکتبر در آن عملیاتی نظامی انجام داد، اسکان دهد. اردوغان در گفتگو با تلویزیون دولتی تی آر تی TRT اعلام کرد ترکیه در صورتی که متحدانش از این کشور حمایت نکنند، هزینه اسکان آوارگان جنگ سوریه را خود تامین خواهد کرد. ترکیه و شورشیان سوری متحدش آن عملیات را علیه شبه نظامیان کرد «ی پ گ» انجام دادند، که آنکارا آن را به عنوان گروهی تروریستی قلمداد می‌کند. آنکارا پیش از این اعلام کرده است می‌تواند تا دو میلیون آواره سوری را در یک «منطقه امن» به طول ۴۴۴ کیلومتر که قصد دارد در شمال شرقی سوریه ایجاد کند، اسکان دهد. در حال حاضر، ترکیه میزبان بیش از ۳٫۵ میلیون نفر از سوری‌هایی است که در مدت هشت سال و نیم جنگ سوریه آواره شدند.
فارسفارس1 ماه قبل
وزارت دفاع روسیه تصاویری را از ورود نظامیان این کشور به شهر «الرقه» و امدادرسانی به ساکنان این شهر منتشر کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، با خروج نظامیان آمریکایی از شمال و شمال شرقی سوریه، نیروهای روس وارد شهر «الرقه» شدند که پیشتر پایتخت خودخوانده گروه تروریستی «داعش» بوده است. شهر رقه از سال ۲۰۱۳ به کنترل گروه تروریستی «داعش» درآمد و از آن زمان تا سال ۲۰۱۷ که بالأخره این گروه از رقه بیرون رانده شد، پایتخت داعش محسوب می‌شد. اواخر مهرماه، سخنگوی ائتلاف تحت رهبری آمریکا در سوریه از خروج نظامیان آمریکایی از شهر «رقه» واقع در شمال سوریه خبر داد و در یک پیام توییتری در این خصوص نوشت: «نیروهای ائتلاف به خروج حساب‌شده از شمال شرق سوریه ادامه می‌دهند. یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های نظامی روسیه پایگاه فرودگاه القامشلی در استان الحسکه در شمال شرق سوریه است.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه امروز اظهار داشت: آنکارا روند اسکان یک میلیون نفر در شهرهای تل ابیض و راس العین در شمال سوریه را آغاز کرده است. وی که در نشست وزیران امور اجتماعی سازمان همکاری اسلامی سخن می‌گفت، افزود که ترکیه به ایجاد مناطق مسکونی جدید در شمال سوریه کمک خواهد کرد. گفتنی است ترکیه در ۲۵ مهر ماه برای عقب راندن شبه نظامیان کرد سوریه از مناطق مرزی الرقه والحسکه سوریه، عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه آغاز کرد. یکی از اهداف ترکیه از این عملیات نظامی ایجاد منطقه امن در شمال سوریه در حدفاصل شهرهای راس العین و تل ابیض به طول ۱۲۰ کیلومتر و عمق ۳۰ کیلومتری از مرزهای ترکیه است. حملات یک هفته‌ای ترکیه، پس از توافق آتش بس میان ترکیه و آمریکا به طور موقت متوقف شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ نیروهای ارتش روسیه برای نخستین بار طی سال‌های اخیر وارد شهر رقه شدند. عناصر تروریستی داعش، طی سال‌های گذشته شهر رقه را به عنوان پایتخت خودخوانده خود در سوریه قرار داده بودند. بر اساس گزارش رسانه‌های سوریه، همزمان با ورود نیروهای روس به شهر رقه، پرشکان نظامی نیز برای ارائه خدمات، وارد این شهر شده‌اند. بیشتر بخوانید: در همین حال خبرگزاری «المصدر» گزارش داد که نیروهای ارتش سوریه روز یکشنبه موفق شدند کنترل چندین منطقه جدید در استان «حسکه» را در دست بگیرند. بر اساس این گزارش، نیروهای سوری در نزدیکی نیروگاه برق «المبروکه» مستقر شده‌اند که این امر امکان کنترل بسیاری از مناطق در نزدیکی بزرگراه «حسکه_حلب» را به آنها می‌دهد.
فارسفارس1 ماه قبل
آن حملات به آوارگی صدها نفر از اهالی این منطقه منجر شده بود، اما با ورود ارتش سوریه به این منطقه، شرایط به مرور در حال بازگشت به وضعیت عادی است. «ترکی الخیر» یکی از اهالی ابوراسین است که در گفت‌وگو با خبرگزاری سانا گفت: «زندگی دوباره در حال بازگشت به این شهر است. یگان‌های ارتش سوریه از یک ماه پیش در شمال شرق استان الحکسه در شرق سوریه نزدیک خط مرزی با ترکیه مستقر شدند. پس از آغاز عملیات نظامی ترکیه در ۱۷ مهر ماه گذشته به بهانه عقب راندن شبه‌نظامیان «نیروهای دموکراتیک سوریه»، کردهای سوریه از ارتش سوریه خواستند تا در این مناطق مستقر شود و از حملات ارتش ترکیه جلوگیری کند. مناطق شمال سوریه در جریان جنگ هشت ساله تحمیلی علیه این کشور به دست شبه نظامیان کرد سوری افتاده بود، اما با تجاوز نظامی ترکیه به خاک سوریه شبه نظامیان کرد از خیلی از مناطق استقرار خود خارج شدند و ارتش سوریه حاکمیت خود را بر آنجا بازیافت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
*تداوم عملیات ضد تروریستی ارتش سوریهارتش سوریه همچنان به مبارزات خود علیه گروه‌های تروریستی باقی مانده در این کشور ادامه می‌دهد. براساس گزارش‌ها، ارتش سوریه امروز مواضع تروریست‌ها را در محور «کبینه» در شمال «لاذقیه» هدف قرار داد. عمده عملیات روز‌ها و هفته‌های اخیر ارتش سوریه بر مواضع تروریست‌ها در استان «ادلب» متمرکز شده است. • بیشتر بخوانید: عملیات هوایی مشابهی علیه مواضع تروریست‌ها در «حاس» و «معره حرمه» در جنوب ادلب انجام شد. *ارتش ترکیه قتل عام مردم حلب را از سر گرفتحملات ارتش ترکیه به شمال حلب پی از توقفی ۳ روزه از سر گرفته شد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سانا، منابع سوری از کشته و زخمی شدن شماری بر اثر انفجار خودرو بمبگذاری شده در نزدیکی فلکه جوزه القطن در شهر راس العین در شمال شرق سوریه که تحت کنترل نیروهای ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آنها قرار دارد، خبر دادند. این منابع به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن شماری بر اثر این انفجار اشاره کردند. همچنین دومین انفجار خودرو بمبگذاری شده در نزدیکی فلکه الاعلاف در شهر راس العین در حومه شمالی حسکه در شمال شرق سوریه منفجر شد که بر اثر آن نیز شمار زیادی کشته و زخمی شده‌اند. این در حالی است که هنوز آماری از تلفات این انفجار مخابره نشده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)؛ بر اثر انفجار خودروی بمب گذاری شده در نزدیکی میدان الأعلاف در شهر راس العین سوریه شماری از غیرنظامیان، شهید یا زخمی شدند.

به انتهای لیست رسیدید