رانت خواران

رانت خواران

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
نماینده مردم شیراز در مجلس با تاکید بر ضرورت اصلاح ساختار قوه قضائیه یادآور شد: انتظار می‌رود مبارزه با فساد به دور از سیاسی کاری باشد و مردم شاهد استقلال واقعی قوه باشند. وی اضافه کرد: پرونده بابک زنجانی و پرونده دکل‌های نفتی سال‌هاست در قوه قضاییه بلاتکلیف مانده و چه بسا چنین پرونده‌هایی از این قبیل باشد و مردم از آن اطلاع نداشته باشند. مصداق دیگر پرونده موسسات مالی و اعتباری است که گروهی چند هزار میلیارد تومان سرمایه مردم را چپاول کردند و صرفا برای پاک کردن صورت مسئله این خسارت از بیت‌المال جایگزین شد که این هم باید مورد بازنگری قرار گیرد. احکام صادره در این پرونده و اموال برگشت داده شده با عدالت سازگار نیست و نیاز است که فارغ از مسائل سیاسی به این مسائل مجدد رسیدگی شود. منبع: ایرنا
ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش ایمنا، «بهرام پارسایی» با بیان اینکه قانونی برای ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه‌ها وجود ندارد، گفت: اگر عده‌ای اصرار دارند که زنان به ورزشگاه‌ها نروند که البته در هیچ جای دنیا حتی در هیچ کشور اسلامی چنین چیزی قابل تصور هم نیست، می‌توانند پیشنهادی به مجلس بیاورند تا مجلس در این باره تصمیم بگیرد که البته برداشت من این است که اکثریت نمایندگان مجلس هم مخالف این محدودیت هستند. نماینده مردم شیراز در مجلس با تاکید بر ضرورت اصلاح ساختار قوه قضائیه یادآور شد: انتظار می‌رود مبارزه با فساد به دور از سیاسی کاری باشد و مردم شاهد استقلال واقعی قوه باشند. وی اضافه کرد: پرونده بابک زنجانی و پرونده دکل‌های نفتی سال‌هاست در قوه قضاییه بلاتکلیف مانده و چه بسا چنین پرونده‌هایی از این قبیل باشد و مردم از آن اطلاع نداشته باشند. مصداق دیگر پرونده موسسات مالی و اعتباری است که گروهی چند هزار میلیارد تومان سرمایه مردم را چپاول کردند و صرفا برای پاک کردن صورت مسئله این خسارت از بیت‌المال جایگزین شد که این هم باید مورد بازنگری قرار گیرد. احکام صادره در این پرونده و اموال برگشت داده شده با عدالت سازگار نیست و نیاز است که فارغ از مسائل سیاسی به این مسائل مجدد رسیدگی شود.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، دکتر توموکو شیمویاما (پرستو شادپیام) تاریخ‌نگار و ایران‌شناس ژاپنی مقیم ایران است. وی دومین دکترای تخصصی خویش را در دانشگاه تربیت مدرس گرفته‌ است. او در یادداشتی با عنوان «بررسی تنش ۴۰ ساله در روابط آمریکا و ایران» برای تسنیم نوشت: با یک بررسی کوتاه سعی می‌کنیم که دلایل ۴۰ سال تنش بین این دو کشور را دریابیم. ارتباط بین ایران و آمریکا به اواسط قرن ۱۹ میلادی برمی‌گردد. بنابرین با بررسی اجمالی درباره ارتباط بین آمریکا و ایران، مشاهده می‌شود که بقول چامسکی: ایران نه تنها تهدید برای صلح جهانی نیست بلکه این خود آمریکاست که برای صلح جهانی تهدید جدی محسوب می‌شود.
فوتبالیفوتبالی3 روز قبل
مردی که یکی از روزنامه‌های تخصصی ورزش فوتبال را تاسیس و راه اندازی کرد و اکنون سکان دار اول فوتبال ایران است. افرادی که اتفاقا در رسانه هایشان بیش از همه به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هجمه وحمله کرده‌اند. جناب آقای تاج، متاسفانه برخی از رسانه‌های خاص با استفاده از لابی با نهادهای دولتی خواهان ایجاد انحصار و رانت در فضای رسانه‌ای فوتبال هستند. این افراد سازمان لیگ فوتبال ایران که تنها مرجع برگزاری مسابقات فوتبال باشگاهی در ایران است را تهدید می‌کنند زیرا به برخی از خواسته‌های نامشروع آنها پاسخ مثبت نداده است. اگر فوتبال قرار است توسط فوتبالی‌ها اداره شود کمک گرفتن از خارج از فوتبال برای انحصار طلبی در فضای رسانه‌ای فوتبال چه معنایی دارد؟!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
** بانیان مراسم عزاداری امام حسین (ع)، مفسد، اختلاس‌گر و رانت خوار هستند! فاضل میبدی در ادامه گفت: «کسی که خود را شیعه می‌داند و طرفدار امام حسین (ع) است هیچ‌گاه به‌دنبال رانت‌خواری نیست و اختلاس نمی‌کند. کسی که طرفدار امام حسین (ع) است باید در عمل نشان بدهد و به شکلی رفتار کند که گرهی از جامعه مسلمین گشوده شود و به مردم کمک کند. دردا که برخی از این افراد بانی مراسم عزاداری امام حسین (ع) هم هستند و مبالغ هنگفتی نیز در این زمینه هزینه می‌کنند. وی همچنین پیش از این در اظهارنظری عجیب خواستار تعطیلی عزاداری امام حسین (ع) برای یک سال شده بود!
قدس آنلاینقدس آنلاین6 روز قبل
وحجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی بهداروند استاد حوزه و دانشگاه گفت: امر به معروف و نهی از منکر پیشینه‌ای به قدمت خلقت بشریت دارد. قطعا آنچه امکان سالم سازی اجتماعی را به جامعه می‌دهد، توجه به عنصر امر به معروف و نهی از منکر است. وی دراین باره افزود: توجه به این موضوع الزامی است که امر به معروف و نهی از منکر نباید تنها از بعد فردی دنبال شود. حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی بهداروند محقق مسائل دینی گفت: امروز جامعه ما تشنه و محتاج و نیازمند امر به مروف و نهی از منکر اجتماعی است. در چنین صورتی است که امر به معروف و نهی از منکر می‌تواند منجر به بالندگی، توسعه، پیشرفت و پویایی جامعه شود و از سکون و رخوت جامعه جلوگیری کند.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشبهرام پارسایی سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره نامه احمد توکلی به دبیر شورای نگهبان درباره طرح «ساماندهی صنعت خودرو» مبنی بر اینکه این طرح در راستای حمایت از رانت خواران است، گفت: این نامه اتهام و توهین است چراکه طرح «ساماندهی صنعت خودرو» در مجلس تصویب شده است. لابی خودروسازان برای ابتر ماندن طرح «ساماندهی صنعت خودرو» وی با بیان اینکه طرح ساماندهی صنعت خودرو یک شبه به تصویب نرسیده و حتی بیشتر از زمان قانونی در کمیسیون تخصصی معطل مانده است، اظهار کرد: خودروسازان تلاش و لابی بسیاری کردند که این طرح تصویب نشود. چرا چندین دهه از حقوق مردم برای خودروسازی هزینه شده اما وضعیت کنونی بر این صنعت حاکم است؟ سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دومین موضوع نامه مذکور این بود که گفته شده طرح ساماندهی صنعت خودرو به دنبال زمین گیر کردن صنعت خودرو و تولید ملی است، حال باید پاسخ داده شود چرا چندین دهه از حقوق مردم برای صنعت خودروسازی هزینه شد اما گامی برای ارتقای صنعت خودرو داخلی برداشته نشد. سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدید از نمایشگاه داخلی فرش، یادآور شد: اگر ۱۰ درصد حمایتی که از صنعت خودروسازی شد از فرش می‌شد، اشتغال بسیاری در کشور به وجود می‌آمد. سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی ادامه داد: من حاضرم با آقای توکلی که از نمایندگان ادوار مجلس است، یا هر فردی دیگری که درباره طرح «ساماندهی صنعت خودرو» اما و اگر مطرح می‌کند در برنامه زنده تلویزیونی مناظره کنم تا زوایای این طرح بیشتر برای مردم آشکار شود.
خانه ملتخانه ملت1 هفته قبل
بهرام پارسایی سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره نامه احمد توکلی به دبیر شورای نگهبان درباره طرح «ساماندهی صنعت خودرو» مبنی بر اینکه این طرح در راستای حمایت از رانت خواران است، گفت: این نامه اتهام و توهین است چراکه طرح «ساماندهی صنعت خودرو» در مجلس تصویب شده است. لابی خودروسازان برای ابتر ماندن طرح «ساماندهی صنعت خودرو» وی با بیان اینکه طرح ساماندهی صنعت خودرو یک شبه به تصویب نرسیده و حتی بیشتر از زمان قانونی در کمیسیون تخصصی معطل مانده است، اظهار کرد: خودروسازان تلاش و لابی بسیاری کردند که این طرح تصویب نشود. چرا چندین دهه از حقوق مردم برای خودروسازی هزینه شده اما وضعیت کنونی بر این صنعت حاکم است؟ سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دومین موضوع نامه مذکور این بود که گفته شده طرح ساماندهی صنعت خودرو به دنبال زمین گیر کردن صنعت خودرو و تولید ملی است، حال باید پاسخ داده شود چرا چندین دهه از حقوق مردم برای صنعت خودروسازی هزینه شد اما گامی برای ارتقای صنعت خودرو داخلی برداشته نشد. سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدید از نمایشگاه داخلی فرش، یادآور شد: اگر ۱۰ درصد حمایتی که از صنعت خودروسازی شد از فرش می‌شد، اشتغال بسیاری در کشور به وجود می‌آمد. سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی ادامه داد: من حاضرم با آقای توکلی که از نمایندگان ادوار مجلس است، یا هر فردی دیگری که درباره طرح «ساماندهی صنعت خودرو» اما و اگر مطرح می‌کند در برنامه زنده تلویزیونی مناظره کنم تا زوایای این طرح بیشتر برای مردم آشکار شود. /پایان پیام
سینماپرسسینماپرس1 هفته قبل
به گزارش سینماپرس، عباس رافعی تهیه‌کننده و کارگردان سینمای کشور آماده تولید یک فیلم سینمایی در فضای تعقیب و گریز است. این فیلمساز که اخیرا تقاضای پروانه ساخت کرده استدرباره فیلم جدید خود به تسنیم گفت: این فیلم در سه لوکیشن تهران، ترکیه و مرز ترکیه و عراق می‌گذرد و بر خلاف آثار سینمایی قبلی من در گونه حادثه‌ای روایت می‌شود و دارای سکانس‌های تعقیب و گریز است. وی در ادامه گفت: ترور شخصیت‌های سیاسی، جان‌مایه فیلم اخیر من خواهد بود. رافعی اضافه کرد: فعلا با هیچ کدام از بازیگران وارد گفت‌وگو نشده‌ایم و به محض دریافت پروانه با عوامل فیلم مذاکره خواهم کرد. این تهیه کننده سینما درباره هزینه تولید فیلم خود و مساله سرمایه‌های مشکوک که این روزها مورد بحث است، گفت: این فیلم مانند دیگر آثار من با هزینه شخصی تولید شده است؛ برای همین من هر دو یا سه سال یکبار فیلم می‌سازم تا سرمایه فیلم در این مدت فراهم شود.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، عباس رافعی تهیه‌کننده و کارگردان سینمای کشور آماده تولید یک فیلم سینمایی در فضای تعقیب و گریز است. وی در ادامه گفت: ترور شخصیت‌های سیاسی، جان‌مایه فیلم اخیر من خواهد بود. رافعی اضافه کرد: فعلا با هیچ کدام از بازیگران وارد گفت‌وگو نشده‌ایم و به محض دریافت پروانه با عوامل فیلم مذاکره خواهم کرد. این تهیه کننده سینما درباره هزینه تولید فیلم خود و مساله سرمایه‌های مشکوک که این روزها مورد بحث است، گفت: این فیلم مانند دیگر آثار من با هزینه شخصی تولید شده است؛ برای همین من هر دو یا سه سال یکبار فیلم می‌سازم تا سرمایه فیلم در این مدت فراهم شود. برای من روشن است که چرا این سرمایه‌گذاران به سراغ امثال من و فیلم‌هایی که در این قالب ساخته می‌شود نمی‌آیند؛ به نظر می‌رسد که رانت خواران دنبال ویژه‌خواران سینمایی و هنری هستند تا بتوانند با آنها راحت‌تر کار کنند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، در پی مطالبه ریاست قوه قضائیه به منظور تسریع در رسیدگی به مطالبات مردم جزیره هرمز، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان و جمعی از مسئولین قضائی این استان با مردم این جزیره دیدار کردند. وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جزیره هرمز و تجلیل از ایثارگری‌های مردم این جزیره تأکید کرد: دستگاه قضائی استان هرمزگان با تمام توان خود از محرومیت زدایی، توسعه زیرساخت‌ها و رفع موانع اشتغال در جزیره هرمز حمایت می‌کند. رئیس شورای قضائی استان هرمزگان با اشاره به این موضوع که مبارزه با مفسدان اقتصادی مطالبه‌ای عمومی است و مردم شریف ایران همواره در انتظار اقدامات امیدبخش دستگاه قضائی هستند، تأکید کرد: روند رسیدگی به پرونده اخلالگران اقتصادی، دانه درشت‌ها و رانت خواران از سوی دستگاه قضائی استان هرمزگان ادامه خواهد داشت و گزارش اقدامات دستگاه قضائی به صورت مستمر به مردم ارائه خواهد شد. وی در ادامه با اعلام اینکه از گزارشات مردمی پیرامون فساد حمایت می‌کنیم، تأکید کرد: مردم گزارش تخلفات و فساد را به دستگاه قضائی اطلاع دهند. رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه به همراه جمعی از مسئولان قضائی در دیدار چهره به چهره با اقشار مختلف مردم جزیره هرمز مطالبات آنها را بررسی کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، در پی مطالبه ریاست قوه قضائیه به منظور تسریع در رسیدگی به مطالبات مردم جزیره هرمز، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان و جمعی از مسئولین قضایی این استان با مردم این جزیره دیدار کردند. وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جزیره هرمز و تجلیل از ایثارگری‌های مردم این جزیره تأکید کرد: دستگاه قضایی استان هرمزگان با تمام توان خود از محرومیت زدایی، توسعه زیرساخت‌ها و رفع موانع اشتغال در جزیره هرمز حمایت می‌کند. رئیس شورای قضایی استان هرمزگان با اشاره به این موضوع که مبارزه با مفسدان اقتصادی مطالبه‌ای عمومی است و مردم شریف ایران همواره در انتظار اقدامات امیدبخش دستگاه قضایی هستند، تأکید کرد: روند رسیدگی به پرونده اخلالگران اقتصادی، دانه درشت‌ها و رانت خواران از سوی دستگاه قضایی استان هرمزگان ادامه خواهد داشت و گزارش اقدامات دستگاه قضایی به صورت مستمر به مردم ارائه خواهد شد. وی در ادامه با اعلام اینکه از گزارشات مردمی پیرامون فساد حمایت می‌کنیم، تأکید کرد: مردم گزارش تخلفات و فساد را به دستگاه قضایی اطلاع دهند. رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه به همراه جمعی از مسئولان قضایی در دیدار چهره به چهره با اقشار مختلف مردم جزیره هرمز مطالبات آن‌ها را بررسی کرد.
ایلناایلنا2 هفته قبل
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه هزینه تولید محصولات کشاورزی افزایش ۴۸٫۵ درصدی داشته است، گفت: قیمت محصولات کشاورزی نیز باید متناسب با این افزایش هزینه‌ها افزایش یابد. نباید جسارت و شهامت را از مدیران دلسوز و توانمند بگیریم و به عبارتی‌تر و خشک را باهم بسوزانیم. وی افزود: این در حالیست که امنیت غذایی و اشتغال زایی روستایی را در بخش کشاورزی داریم و کمترین رایانه را به این بخش می‌دهیم و در فروش محصولات کشاورزی و باغات در مضیقه هستیم. این نماینده مردم در مجلس افزود: هزینه تولیدات در بخش کشاورزی طبق آمار بانک مرکزی افزایش ۴۸٫۵ درصدی دارد بنابراین قیمت‌ها متناسب این افزایش هزینه‌ها باید افزایش یابد. وی خطاب به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش عنوان کرد: درخواست دارم در صورت کسب رأی اعتماد در اجرای اصل پانزدهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران درباره تدریس زبان‌های محلی و قومی در مدارس و دانشگاه‌های کشور اقدام و اهتمام کند.
خانه ملتخانه ملت2 هفته قبل
نباید جسارت و شهامت را از مدیران دلسوز و توانمند بگیریم و به عبارتی‌تر و خشک را باهم بسوزانیم. عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: امور بازرگانی کشاورزی همچنان چالش اصلی این بخش بوده و است و ناپایداری تصمیمات و قوانین تنظیم بازار را متلاطم‌تر کرد و مزارع هندوانه، گوجه فرنگی و سیر را زیر شخم و کشت می‌‎برد و با تدبیر غلط تولیدات بخش کشاورزی را نابود می‌‎کند. وی افزود: این در حالیست که امنیت غذایی و اشتغال زایی روستایی را در بخش کشاورزی داریم و کمترین رایانه را به این بخش می‌دهیم و در فروش محصولات کشاورزی و باغات در مضیقه هستیم. این نماینده مردم در مجلس افزود: هزینه تولیدات در بخش کشاورزی طبق آمار بانک مرکزی افزایش ۴۸٫۵ درصدی دارد بنابراین قیمت‌ها متناسب این افزایش هزینه‌ها باید افزایش یابد. کریمی اضافه کرد: به ویژه در بحث گندم، کلزا، شکر و پنبه از شورای اقتصادی سران قوا درخواست داریم که در سریع‌ترین زمان ممکن، قیمت این کالاهای اساسی را مشخص کنند و سقف تسهیلات کشاورزی را افزایش دهند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 هفته قبل
ساعت ۲۴ -واقعیت این است که برخلاف ادعای برخی از دولتی‌ها رانت بزرگ واردات شکر با دلار۴۲۰۰ تومانی بیشتر به جیب رانتخواران و نوکیسه‌ها رفت تا به سفره فقرا. سفره مردم یا جیب نوکیسه هاحامیان ادامه سیاست ارزی که تخصیص دلار ۴۲۰۰ تومانی را در دستور کار دارند و به نظر می‌رسد گروه نیرومندی نیز هستند هنوز باور نمی‌کنند که این دلارها به سفره مردم نمی‌رسد. دقت در آمارها نشان میدهد شکر وارد شده با دلار ۴۲۰۰ تومانی از دو مسیر با قیمتهای بالاتر صادر شد. این قصد آمریکا با تداوم تحریم صادرات نفت ایران ادامه خواهد داشت و در چنین وضعیتی کسب درآمدهای ارزی برای همه نیازهای ایران دشوارتر میشود. این کار درستی نیست که برای واردات شکر میلیونها دلار ارزان اختصاص دهیم و طمع رانت خواران را برانگیزیم.
جام نیوزجام نیوز2 هفته قبل
اگر چه در هفته‌های اخیر قیمت نان با تغییراتی در نانوایی‌ها رو به رو شده است، اما مدیر عامل اتحادیه نان‌های سنتی می‌گوید قیمت نان در نانوایی‌های یارانه‌پز هیچگونه تغییری نداشته و تنها در نانوایی‌های آزاد پز ممکن است، تغییراتی ایجاد شده باشد؛ چرا که در این نانوایی‌ها نرخ مصوبی وجود ندارد و آن‌ها مجازند که بر اساس برآورد هزینه‌ها قیمت نان را تعیین کنند. تکذیب افزایش قیمت نان در نانوای‌های یارانه پزبیژن مقدم مدیر عامل اتحادیه نان‌های سنتی کشور با تکذیب قیمت نان در نانوایی‌های یارانه پز گفت: اگر چه دولت نرخ جدید قیمت نان را از سال ۹۳ تا کنون اعلام نکرده است، اما نانوایان یارانه پز اقدام به افزایش خود سرانه قیمت نکرده‌اند در حالیکه نانوایان آزادپز مجازند مطابق با برآورد هزینه‌ها قیمت نان را تغییر دهند. افزایش قیمتی برای نان‌های فانتزی نداریممحمد جواد کرمی رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم صنعتی با اشاره به اینکه افزایش قیمتی برای نان‌های فانتزی در سال جدید نداریم اظهار کرد: با توجه به ثبات قیمت مواد اولیه به ویژه آرد برنامه‌ای برای افزایش قیمت نان نداریم مگر آنکه دولت بخواهد تغییری در قیمت نان ایجاد کند. یکسان سازی نرخ آرد و نان تنها راه حل افزایش کیفیت و پایان دادن به سوء استفاده رانت خوارانعلی قلی ایمانی نایب رئیس بنیان توانمند سازی گندم کاران با اشاره به اینکه قیمت گندم و نان ارتباط مستقیمی با یکدیگر ندارد، اظهار کرد: مسئولان دولتی به بهانه ثبات قیمت نان حاضر به افزایش قیمت گندم نیستند در حالی که این دو موضوع هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارد. رئیس بنیان توانمند سازی گندم کاران در پایان با تاکید بر افزایش قیمت گندم و نان گفت: اگر چه مسئولان دولتی در شرایط فعلی اقتصاد حاضر به افزایش قیمت نان و گندم نیستند، اما هیچ ارتباطی میان قیمت نان و گندم وجود ندارد و هرچه سریع‌تر مسئولان ذیربط باید مطابق با هزینه‌های تولید نرخ این دو محصول را افزایش دهند تا ضمن افزایش کیفیت نان تولید کنندگان بتوانند به تولید ادامه دهند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 هفته قبل
اگر چه در هفته‌های اخیر قیمت نان با تغییراتی در نانوایی‌ها رو به رو شده است، اما مدیر عامل اتحادیه نان‌های سنتی می‌گوید قیمت نان در نانوایی‌های یارانه‌پز هیچگونه تغییری نداشته و تنها در نانوایی‌های آزاد پز ممکن است، تغییراتی ایجاد شده باشد؛ چرا که در این نانوایی‌ها نرخ مصوبی وجود ندارد و آن‌ها مجازند که بر اساس برآورد هزینه‌ها قیمت نان را تعیین کنند. عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر دولت در شرایط فعلی اقتصاد تمایلی به افزایش قیمت نان ندارد می‌بایست یارانه نانوایان را افزایش دهد تا آن‌ها بتوانند از پس هزینه‌های تولید برآیند و با قدرت به کار خود ادامه دهند. یکسان سازی نرخ آرد و نان تنها راه حل افزایش کیفیت و پایان دادن به سوء استفاده رانت خوارانعلی قلی ایمانی نایب رئیس بنیان توانمند سازی گندم کاران در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه قیمت گندم و نان ارتباط مستقیمی با یکدیگر ندارد، اظهار کرد: مسئولان دولتی به بهانه ثبات قیمت نان حاضر به افزایش قیمت گندم نیستند در حالی که این دو موضوع هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارد. این مقام مسئول یکسان سازی نرخ آرد و نان را تنها راه حل افزایش کیفیت نان و پایان دادن به سوء استفاده دلالان و رانت خواران اعلام کرد. رئیس بنیان توانمند سازی گندم کاران در پایان با تاکید بر افزایش قیمت گندم و نان گفت: اگر چه مسئولان دولتی در شرایط فعلی اقتصاد حاضر به افزایش قیمت نان و گندم نیستند، اما هیچ ارتباطی میان قیمت نان و گندم وجود ندارد و هرچه سریع‌تر مسئولان ذیربط باید مطابق با هزینه‌های تولید نرخ این دو محصول را افزایش دهند تا ضمن افزایش کیفیت نان تولید کنندگان بتوانند به تولید ادامه دهند.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
اخبار اقتصادی- اگر چه در هفته‌های اخیر قیمت نان با تغییراتی در نانوایی‌ها رو به رو شده است، اما مدیر عامل اتحادیه نان‌های سنتی می‌گوید قیمت نان در نانوایی‌هاییارانه‌پز هیچگونه تغییری نداشته و تنها در نانوایی‌های آزاد پز ممکن است، تغییراتی ایجاد شده باشد؛ چرا که در این نانوایی‌ها نرخ مصوبی وجود ندارد و آن‌ها مجازند که بر اساس برآورد هزینه‌ها قیمت نان را تعیین کنند. افزایش قیمتی برای نان‌های فانتزی نداریممحمد جواد کرمی رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم صنعتی با اشاره به اینکه افزایش قیمتی برای نان‌های فانتزی در سال جدید نداریم اظهار کرد: با توجه به ثبات قیمت مواد اولیه به ویژه آرد برنامه‌ای برای افزایش قیمت نان نداریم مگر آنکه دولت بخواهد تغییری در قیمت نان ایجاد کند. یکسان سازی نرخ آرد و نان تنها راه حل افزایش کیفیت و پایان دادن به سوء استفاده رانت خوارانعلی قلی ایمانی نایب رئیس بنیان توانمند سازی گندم کاران با اشاره به اینکه قیمت گندم و نان ارتباط مستقیمی با یکدیگر ندارد، اظهار کرد: مسئولان دولتی به بهانه ثبات قیمت نان حاضر به افزایش قیمت گندم نیستند در حالی که این دو موضوع هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارد. این مقام مسئول یکسان سازی نرخ آرد و نان را تنها راه حل افزایش کیفیت نان و پایان دادن به سوء استفاده دلالان و رانت خواران اعلام کرد. رئیس بنیان توانمند سازی گندم کاران در پایان با تاکید بر افزایش قیمت گندم و نان گفت: اگر چه مسئولان دولتی در شرایط فعلی اقتصاد حاضر به افزایش قیمت نان و گندم نیستند، اما هیچ ارتباطی میان قیمت نان و گندم وجود ندارد و هرچه سریع‌تر مسئولان ذیربط باید مطابق با هزینه‌های تولید نرخ این دو محصول را افزایش دهند تا ضمن افزایش کیفیت نان تولید کنندگان بتوانند به تولید ادامه دهند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
وی افزود: معضلات و مشکلاتی که در جامعه وجود دارد باید رصد و مرتفع شود. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز با بیان اینکه قوه قضائیه برای موضوع تولید قدم‌های جدی برداشته است، تصریح کرد: دادستان‌ها در موضوع حقوق عامه و جلوگیری از تعطیلی کارخانهجات اقدامات مناسبی انجام داده‌اند، نقش مردم هم در زمینه احیای حقوق عامه مهم است. وی با بیان اینکه دست اندرکاران ساخت و ساز باید پارکینگ مورد نیاز را تامین کنند، عنوان کرد: مردم هم مکلف هستندکه ماشین خود را در جای مطمئن پارک کنند. عضو شورای قضایی استان البرز با بیان اینکه زمینه ازدواج جوانان باید فراهم شود، عنوان کرد: خانواده‌ها مراعات فرزندانی که از زندان آزاد می‌شوند باید توسط خانواده‌هایشان مورد حمایت قرار گیرند. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز با بیان اینکه بخش کشاورزی استان مشمول تغییر کاربری زیادی شده است، تصریح کرد: در این زمینه باید مردم هم مشارکت کنند و اجازه ندهند که با تغییر کاربری اراضی کشاورزی غذای مردم مورد دست درازی قرار گیرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
به گزارش مشرق، محمد ایمانی تحلیلگر مسائل سیاسی و فعال رسانه‌ای در کانال تلگرامی خود نوشت: آقای روحانی ساعتی قبل گفت "دستگاه نظارتی دچار یک خطا شده و این باید اصلاح بشود. بزرگترین ضربه به نظام کشور، اشتباه دخالت و نظارت است. دولت اگر قدرتمند نباشد، مردم زندگی خوشی را تجربه نخواهند کرد". دولت در این شش سال مطلق العنان‌ترین وضعیت را چه در حوزه دیپلماسی و چه در زمینه مدیریت اقتصادی تجربه کرد. و معلوم نیست روحانی از کدام «خوشی مردم» حرف می‌زند.
خانه ملتخانه ملت3 هفته قبل
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: در چنین شرایطی که لزوم انسجام بیشتر، وحدت عمیق‌تر مردم و مسئولان برای مقابله با تهدیدهای آمریکا احساس می‌شود متاسفانه هر روز به بهانه‌های مختلف تضادها و درگیری‌های جناحی و گروهی بیشتر می‌شود. مردم میان مجلس و دولت سرگردان هستندقرجه طیار یادآور شد: مجلس در این رابطه چشم به دست دولت دارد و دولت نیز توپ را به زمین دیگران و تحریم‌ها می‌اندازد و مردم میان مجلس و دولت سرگردان هستند و این موضوع هم به این دلیل است که روح انقلاب هم در ما کمرنگ شده است. این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی حتی از تخصیص چند میلیارد تومان عجز دارند در حالی که مدتی بعد اختلاس بزرگی از همان دستگاه کشف می‌شود. مردم نباید ناراضی باشند وگرنه ایجاد این نارضایتی همان آب به آسیاب ریختن دشمن است. یک سوم مردم استان گلستان زیر خط فقر مطلق و تحت پوشش نهادهای حمایتی هستندنماینده مردم گنبد کاووس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آمار فقر در استان گلستان افزود: یک سوم مردم استان گلستان علیرغم ظاهر زیبایش زیر خط فقر مطلق و تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند در چنین شرایطی برخی مدیران استان با تصمیمات نابخردانه موجب تشدید محرومیت و فقر مردم می‌شوند؛ در استانی که جمعیت روستایی آن از اغلب استان‌های کشور بیشتر و امکانات بیمارستان‌های دولتی جوابگوی مراجعان نیست چرا باید تنها استان پایلوت کشور شود که بیمه روستایی را از حق استفاده از امکانات بخش خصوصی محروم می‌کنند.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدرضا سبزعلیپور اقتصاددان و رئیس مرکز تجارت جهانی ایران در میزگردی تحت عنوان «فساد اقتصادی، امنیت و مطالبه مردم» در جمع فعالان اقتصادی اظهار داشت: «امنیت» اساسی‌ترین نیاز بشر است و تأمین آن نیز نخستین وظیفه حکومت هاست. عنصر اصلی در مفهوم «امنیت»، فقدان تهدید یا به حداقل رساندن تهدیدات اجتماعی است و احساس آرامش در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و …، ثمره امنیت. درکل «امنیت» و «احساس امنیت» بقدری مهم وضروری میباشد که وجود آن برای مردم، کم اهمیت‌تر از «نان شب و روزشان» نیست!! پس نباید پدیدۀ فساد اقتصادی را ساده انگاشت و از کنار آن بی خیال و به سادگی عبور کرد، بلکه باید با فساد شدیدا برخورد و مفسدین را نابود و از ریشه خشکاند. به همین خاطر کارآفرینان و فعالان اقتصادی میترسند و از فردای خود مطمئن نیستند و تصور میکنند که هر لحظه نوبت آنان میشود!!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
به عبارتی با افزایش رشد اقتصادی، افزایش سرمایه‌گذاری مولد، افزایش بهره‌وری نیروی کار، رفع تبعیض‌ها و خلق فرصت‌های اشتغال می‌توان به رشد فراگیر دست یافت. با این فرض اولیه، نگاهی می‌اندازیم به ماجرای انفجار قیمت در بازار خودرو و ریشه‌های این اتفاق بهت‌آور و شوکه‌کننده. مرور بازار خودرو نشان می‌دهد جرقه‌های انفجار قیمتی، در اواخر سال ۹۶ و پس از آغاز بحران ارزی شکل گرفت. در این میان اقلام مهمی مانند میوه و خشکبار ۷۹٫۶ درصد و سبزیجات هم ۷۹٫۹ درصد تورم را به ثبت رساندند ضمن اینکه گوشت قرمز و سفید و فرآورده‌های آن ۸۱ درصد تورم، رکورد دار افزایش تورم در مرداد ماه بوده است. البته بیشترین تورم در گروه دخانیات با ۱۱۲٫۱ درصد تورم و کمترین تورم هم در بخش آموزش با ۲۱٫۲ درصد بوده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 هفته قبل
احتمالا منظور از «اخلال در بازار خودرو» مجموعه اقداماتی است که توسط متهمان این پرونده در راستای ایجاد التهاب و آشفتگی در بازار و رشد قیمت‌ها انجام شده است. در واقع طبق آنچه از عنوان کلی پرونده (اخلال در بازار خودرو) برمی آید، اتهامات احتمالا حول محور ملتهب کردن بازار و رشد قیمت می‌چرخد. با این فرض اولیه، نگاهی می‌اندازیم به ماجرای انفجار قیمت در بازار خودرو و ریشه‌های این اتفاق بهت‌آور و شوکه‌کننده. مرور بازار خودرو نشان می‌دهد جرقه‌های انفجار قیمتی، در اواخر سال ۹۶ و پس از آغاز بحران ارزی شکل گرفت. با فرض اینکه جرم بازداشت‌شدگان (اخلالگری در بازار خودرو) اثبات شود، آنها تنها خرده اخلالگران بازار خواهند بود، چه آنکه اختلال اصلی را دولت با سیاست هایش در خودروسازی (به ویژه قیمت‌گذاری دستوری)، ایجاد کرده است.
مهرمهر3 هفته قبل
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس با اشاره به سفر استاندار به رفسنجان در هفته گذشته و پیگیری و حل مشکلات و معضلات این شهرستان، یادآور شد: اساس کار ما اشتغال است و قشر ضعیف نیاز به حمایت دارند و باید به فکر کارآفرینی باشیم، ضمن اینکه ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در کشور در انتظار شغل هستند. امسال طی دو مرحله ۸۰۰ نفر در مس سرچشمه از همه مناطق به عدالت انتخاب و به کار گرفته می‌شوند. نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس در ادامه با اشاره به اینکه جاده‌های رفسنجان بسیار خطرناک هستن، تصریح کرد: برای دوبانده شدن جاده نوق ۳ پیمانکار در حال کار هستند ضمن اینکه بزرگترین پروژه جاده‌ای استان کرمان محور نوق- بافق است که عملیات احداث آن به اتمام رسیده است این مسیر به طول ۲۸ کیلومتر در عرض ۱۰٫۵ کیلومتر است که بزرگترین پروژه استان کرمان است و جوادیه فلاح را تا ۲۰۰ کیلومتر به بافق و تا ۶۰ کیلومتر به بندرعباس نزدیک می‌کند. محمدی انارکی در خصوص آب شهری نیز گفت: شبکه آب شهری رفسنجان فرسوده و ۵۰ ساله است که در حال تعویض هستند و لوله‌های جدید جایگزین می‌شود تا مشکل آب برطرف شود. وی اضافه کرد: بزرگترین پروژه منبع ذخیره آب استان کرمان با ۱۵ هزار متر مکعب در رفسنجان در حال احداث است که بیش از نیمی از این پروژه انجام شده است و تا ۲۲ بهمن تکمیل و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
ایسناایسنا3 هفته قبل
رییس اتاق بازرگانی کرج معتقد است تحریم‌ها بهترین فرصت برای کاهش وابستگی به نفت است. رحیم بنا مولایی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ما در طول ۴۰ سال گذشته بارها از لزوم کاهش وابستگی به نفت و پایین آمدن میزان تصدی‌گری دولت در اقتصاد سخن گفته‌ایم اما در بسیاری از موارد، این حرف‌ها صرفا در حد شعار باقی مانده است. از این رو در شرایطی که تحریم‌ها مستقیما فروش نفت ما را هدف گرفته‌اند، ما می‌توانیم از این تهدید به عنوان فرصتی برای کاهش وابستگی به نفت و تصدی‌گری دولت در اقتصاد استفاده کنیم. اگر دولت قصد دارد این بهره وری مهم را ایجاد کند، اکنون بهترین زمان خواهد بود. به گزارش ایسنا، جدیدترین آمارهای صادرات غیر نفتی کشور در سال جاری نشان می‌دهد با وجود تحریم‌ها، صادرات ایران روند مثبت خود را ادامه می‌دهد.
فارسفارس3 هفته قبل
نماینده نهاوند در مجلس با اشاره به برخورد قاطع قوه قضائیه با مفسدان گفت: وعده آیت الله رئیسی در ناامن کردن فضا برای رانت‌خواران تحقق پیدا کرده و مردم احساس رضایت دارند. بهرام‌نیا گفت: وقتی رئیس قوه قضائیه می‌گوید با لانه‌های فساد برخورد قاطع کرده و مفسدان را از لانه‌هایشان بیرون می‌کشیم در عمل هم مردم شاهد آن هستند. بهرام‌نیا گفت: اقدامات اخیر قوه قضائیه موجب دلگرمی مردم به آینده شده است ضمن اینکه نگاه مردم به دستگاه قضا که آسیب دیده بود با اقدامات قاطع و انقلابی آیت‌الله رئیسی بهبود پیدا کرده و اعتماد مردم به قوه قضائیه افزایش پیدا کرده است. البته همه آحاد جامعه هم وظیفه کمک به قوه قضائیه و حمایت از اقدامات و تحرکات اخیر آنها را دارند. بهرام‌نیا گفت: حمایت از قوه قضائیه در شرایط فعلی حمایت از نظام، انقلاب، عدالت، حق و حقوق مردم و خون شهداست که می‌تواند اهداف اولیه نظام جمهوری اسلامی را محقق کند.
خبر فوریخبر فوری4 هفته قبل
تاکید دستگاه قضا به برخورد با یقه سفیدها و اجرای عدالت بدون هیچ خط قرمزی، زمینه ساز مسدود شدن دور زدن قانون است. این نگاه جامع و دقیق است که می‌تواند پشتوانه محکم و ماندگاری برای اجرای عدالت با همه ظرایف، دقایق و پیچیدگی‌های آن باشد. ما در برخورد با مفاسد، هیچ خط قرمزی جز اجرای قانون نمی‌شناسیم. " ۲-شواهد متقن نشان می‌دهد عزم دستگاه قضا در برخورد با یقه سفیدها برای آن است که نگاه جامع و دقیقی به چرخه اجرایی شدن عدالت دارد. ۳- و بالاخره باید گفت تاکید دستگاه قضا به برخورد با یقه سفیدها و اجرای عدالت بدون هیچ خط قرمزی، زمینه ساز مسدود شدن دور زدن قانون است.
رکنارکنا4 هفته قبل
این نگاه جامع و دقیق است که می‌تواند پشتوانه محکم و ماندگاری برای اجرای عدالت با همه ظرایف، دقایق و پیچیدگی‌های آن باشد. ۲-شواهد متقن نشان می‌دهد عزم دستگاه قضا در برخورد با یقه سفیدها برای آن است که نگاه جامع و دقیقی به چرخه اجرایی شدن عدالت دارد. عدالت حکم می‌کند که افراد پشت پرده و مسببان نیز علاوه بر عاملان و مباشران در چنگ قانون گرفتار شوند. عمدتا نگاه‌ها این بوده که با «فعل» مجرمانه برخورد شود ولی از «ترک فعل‌ها» غفلت می‌شد. ۳- و بالاخره باید گفت تاکید دستگاه قضا به برخورد با یقه سفیدها و اجرای عدالت بدون هیچ خط قرمزی، زمینه ساز مسدود شدن دور زدن قانون است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 هفته قبل
عدالت حکم می‌کند که افراد پشت پرده و مسببان نیز علاوه بر عاملان و مباشران در چنگ قانون گرفتار شوند. در سلامت جمهوری اسلامی ایران، همین بس که در طول این چهل سال، در مقابل امتیازطلبی و خودکامگی خواص یا اطرافیان آن‌ها کوتاه نیامده است. نیرو‌های جوان و عدالت‌خواه نباید در نقشه طیف بی‌صداقتی که اتفاقا، منشا فساد و رانت در کشور بوده‌اند، وارد شوند. دو مقام فعلی دولت امریکا و یک منبع آگاه دیگر می‌گویند تضارب آرا (سردرگمی) در داخل دولت ترامپ باعث ایجاد اختلال در روند این تلاش‌های دیپلماتیک شده است. توقیف نفتکش انگلیسی، لندن را عصبانی کرد چرا که تصور آن را نداشت ایران دست به چنین کاری بزند.

به انتهای لیست رسیدید