رانت خواری

رانت خواری

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین17 ساعت قبل
رئیس مرکز ملی پایش و بهبود محیط کسب و کار گفت: مجوزها زمانی که با رانت گره می‌خورند، بالقوه فسادخیز می‌شوند. وی ادامه داد: سازمان‌هایی از جمله وزارت بهداشت، سازمان برنامه و بودجه، وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش در زمینه امور هیئت مقررات‌زدایی همکاری نکردند. علاوه براین، سازمان صدا و سیما نیز در زمینه صدور مجوز صوت و تصویر فراگیر و بنیاد مسکن هم باید اطلاعات مجوزهایی را که به مردم می‌دهند را وارد کنند. همچنین، درباره لغو انحصار صدور مجوز کانون وکلا نیز، درخواست داده شده که رئیس قوه قضائیه برای رسیدگی به این موضوع ورود کنند چون از نظر ما در این زمینه انحصار وجود دارد. مشکل‌ساز شدن مجوز با گره خوردن به رانتاین مقام مسئول با اشاره به جلسه فردا هیئت مقررات‌زدایی، خبر خوشی را برای مرغداری‌ها در زمینه صدور مجوز اعلام نمود و خاطرنشان کرد: دلیل مشکل‌زا بودن صدور مجوز، ارتباط آن با رانت و انواع و اقسام حمایت‌ها است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
محسن غرویان اخیرا در گفت‌وگو با «ایران» رد صلاحیت به‌دلیل عدم التزام عملی به اسلام را حاصل در نظر گرفته نشدن قرائت‌های فقهی مختلف دانست. در روزهای اخیر رد صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس به موضوع بحث غیر مستقیم میان مسئولان تبدیل شده است. یعنی معتقدید در آنچه انجام شده هیچ شک و شبهه‌ای وجود ندارد؟ من نمی‌گویم همه کسانی که رد صلاحیت‌شان ابلاغ شده مستحق رد صلاحیت اند. بله لازم است که شورای نگهبان از جاهایی که گزارش آمده است، گزارش‌ها را دقیقا و مستندا بررسی کند. من یقین دارم که شورای نگهبان با حب و بغض کار نکردند و نمی‌کنند.
ایرناایرنا1 روز قبل
احراز هویت رای‌دهندگان صددرصد الکترونیکی خواهد بود اما هنوز درباره استفاده از صندوق الکترونیکی با شورای نگهبان به توافق نرسیده‌ایم ونشست‌های ما با شورای نگهبان ادامه دارد. یکی از مهم‌ترین زمینه‌های نشان‌دادن وحدت ملی، انتخابات مجلس شورای اسلامی است که انتظار می‌رود نتیجه یک اتحاد ملی، مجلسی مقتدر و باانگیزه شود. متاسفانه ما در انتخابات مجلس و شوراها در ایران کمتر شاهد این مساله هستیم. برخی از رسانه‌ها از شورای نگهبان تمجید کردند و برخی دیگر آن را سیاسی‌کاری و جناحی‌بازی خواندند. مجلس شورای اسلامی خانه ملت و رکن اساسی قانونگذاری و پیوند مردم با مسئولان و دستگاه‌های مختلف است.

غرضی، دولت روحانی را به چالش کشید! / اگر کودتای ۲۸ مرداد نبود انقلاب نمی‌شد! + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
دولت روحانی سیصد میلیارد دلار درآمد داشته استبنده در سال ۱۳۷۶ از دولت رفتم و گفتم کاری بکنم که خدا را خوش بیاید و یک کارگاه احداث کردم. درست است که یک میلیون تومان زیر خط فقر است اما بالاخره نانی دارند که بخورند اما ۳۰میلیون همان نان را هم ندارند. وقتی بنده مسئول بودم سه میلیارد دلار برای مواد غذایی می‌دادیم و امروزه جمعیت دو برابر شده و قیمت مواد غذایی در دنیا ثابت است پس شش میلیارد دلار نیاز است؛ ولی دولت روحانی می‌گوید چهارده میلیارد دلار برای مواد غذایی صرف می‌شود. به نظر شما تحریم چقدر باعث این وضعیت معیشتی مردم است؟ تحریم درآمد کشور را از صد میلیارد دلار به پنجاه میلیارد دلار کاهش داده است. روحانی می‌گوید چهارصد، پانصد هزار میلیارد تومان خرج دولت است که در آن مانده است اما خانه صد میلیارد تومانی فراوان است.
جام نیوزجام نیوز2 روز قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، جواد نوفرستی مدیر عامل انجمن جامعه ایمن با اشاره به طرح رایگان گازسوز کردن خودرو‌های حمل و نقل عمومی اظهار کرد: طرح دوگانه سوز کردن رایگان خودرو‌های عمومی گامی مثبت در تغییر رویه به سوی استفاده از سوخت پاک است، اما باید پیش شرط‌های آن نیز اجرا شود. مدیر عامل انجمن جامعه ایمن تصریح کرد: باید در کنار دوگانه سوز کردن خودرو‌های حمل و نقل عمومی به صورت رایگان به دنبال تثبیت قیمت سی ان جی باشیم و فاصله قیمت بنزین و سی ان جی را نیز حفظ کنیم. وی افزود: در کشور‌های اروپایی قیمت سوخت سی ان جی یک چهارم قیمت بنزین است که این رقم در کشور ما یک سوم است، بسیاری از افراد نگران نسبت قیمت این دو حامل انرژی هستند و باید تضمین‌های لازم برای رعایت آن به مردم داده شود. نوفرستی بیان کرد: اصولا چندان موافق طرح‌های رایگان نیستم به دلیل اینکه این طرح‌ها می‌تواند مشکلاتی را به دنبال داشته باشد به همین منظور طرح دوگانه سوز کردن رایگان خودرو‌های عمومی باید به صورت دقیق انجام شود تا از رانت خواری و ویژه خواری برخی در این میان جلوگیری شود. میزان۲۰۲۵
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
جواد نوفرستی، مدیر عامل انجمن جامعه ایمن گفت: باید در کنار دوگانه سوز کردن رایگان خودرو‌های حمل و نقل عمومی به دنبال تثبیت قیمت سی ان جی بود. اعتمادآنلاین| جواد نوفرستی مدیر عامل انجمن جامعه ایمن؛ با اشاره به طرح رایگان گازسوز کردن خودرو‌های حمل و نقل عمومی گفت: طرح دوگانه سوز کردن رایگان خودرو‌های عمومی گامی مثبت در تغییر رویه به سوی استفاده از سوخت پاک است، اما باید پیش شرط‌های آن نیز اجرا شود. مدیر عامل انجمن جامعه ایمن تصریح کرد: باید در کنار دوگانه سوز کردن خودرو‌های حمل و نقل عمومی به صورت رایگان به دنبال تثبیت قیمت سی ان جی باشیم و فاصله قیمت بنزین و سی ان جی را نیز حفظ کنیم. وی افزود: در کشور‌های اروپایی قیمت سوخت سی ان جی یک چهارم قیمت بنزین است که این رقم در کشور ما یک سوم است، بسیاری از افراد نگران نسبت قیمت این دو حامل انرژی هستند و باید تضمین‌های لازم برای رعایت آن به مردم داده شود. نوفرستی بیان کرد: اصولا چندان موافق طرح‌های رایگان نیستم به دلیل اینکه این طرح‌ها می‌تواند مشکلاتی را به دنبال داشته باشد به همین منظور طرح دوگانه سوز کردن رایگان خودرو‌های عمومی باید به صورت دقیق انجام شود تا از رانت خواری و ویژه خواری برخی در این میان جلوگیری شود.
سینماپرسسینماپرس2 روز قبل
جشنواره فیلم فجر به واسطه عملکرد و سیاست گذاری‌های غلط مسئولان سینمایی چند سالی است بدل به یک دورهمی شده که هرکس را دلشان بخواهد در آن پررنگ می‌کنند و هرکس را دوست نداشته باشند نابود می‌کنند. این سینماگر تأکید کرد: بی عدالتی‌های فراوان در سینمای کشور و در جشنواره فجر انقلاب که باید محلی برای گسترش عدالت باشد، دیگر دل و دماغی برای سینماگران مستقل و غیروابسته باقی نگذاشته و بسیاری از هنرمندان را از سینما گریزان کرده است. بنده معتقدم تا زمانی که رانت خواری و باندبازی در سینما و جشنواره فیلم فجر وجود داشته باشد وضعیت همین است و اوضاع بهتر نخواهد شد. امروزه سینماگران در پی عدالت فرهنگی هستند اما متأسفانه هیچ نشانی از عدالت فرهنگی در کشور وجود ندارد. من متأسفم که مهمترین جشنواره فرهنگی و هنری کشور که در ایام الله پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می‌شود به واسطه سیاست‌های غلط ارج و قرب واقعی خود را از دست داده است، به امید روزی که این بزرگی و عظمت به جشنواره فجر انقلاب بازگردد!
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
خبرگزاری میزان- مدیر عامل انجمن جامعه ایمن گفت: باید در کنار دوگانه سوز کردن رایگان خودرو‌های حمل و نقل عمومی به دنبال تثبیت قیمت سی ان جی بود. جواد نوفرستی مدیر عامل انجمن جامعه ایمن در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادخبرگزاری میزان؛ با اشاره به طرح رایگان گازسوز کردن خودرو‌های حمل و نقل عمومی اظهار کرد: طرح دوگانه سوز کردن رایگان خودرو‌های عمومی گامی مثبت در تغییر رویه به سوی استفاده از سوخت پاک است، اما باید پیش شرط‌های آن نیز اجرا شود. جواد نوفرستی مدیر عامل انجمن جامعه ایمن در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادخبرگزاری میزان؛ با اشاره به طرح رایگان گازسوز کردن خودرو‌های حمل و نقل عمومی اظهار کرد: طرح دوگانه سوز کردن رایگان خودرو‌های عمومی گامی مثبت در تغییر رویه به سوی استفاده از سوخت پاک است، اما باید پیش شرط‌های آن نیز اجرا شود. مدیر عامل انجمن جامعه ایمن تصریح کرد: باید در کنار دوگانه سوز کردن خودرو‌های حمل و نقل عمومی به صورت رایگان به دنبال تثبیت قیمت مدیر عامل انجمن جامعه ایمن تصریح کرد: باید در کنار دوگانه سوز کردن خودرو‌های حمل و نقل عمومی به صورت رایگان به دنبال تثبیت قیمت سی ان جی باشیم و فاصله قیمت بنزین و سی ان جی را نیز حفظ کنیم. نوفرستی بیان کرد: اصولا چندان موافق طرح‌های رایگان نیستم به دلیل اینکه این طرح‌ها می‌تواند مشکلاتی را به دنبال داشته باشد به همین منظور طرح دوگانه سوز کردن رایگان خودرو‌های عمومی باید به صورت دقیق انجام شود تا از رانت خواری و ویژه خواری برخی در این میان جلوگیری شود.
ایسناایسنا3 روز قبل
یک حقوقدان گفت: قانون هوای پاک می‌تواند بخش مهمی از نیازهای مربوط به حفظ محیط زیست را تامین کند ولی اشکال عمده در کشور ما همانطور که بارها گفته شده فقدان قانون یا ضعف قانون نیست. نجفی توانا ادامه داد: از دهه ۵۰، ضوابطی برای حفظ محیط زیست تصویب شد. این حقوقدان ادامه داد: در قانون هوای پاک بسیاری از سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با حفظ محیط طبیعی و محیط زیست و سلامت انسانی، به عنوان نهادهای متولی شناخته شده است. وی یادآور شد: ما سه ضعف مهم درکشور داریم که به عنوان نقاطی است که از آن طریق به محیط زیست ضربه می‌خورد. قانون هوای پاک ضمانت اجرای کافی را پیش‌بینی کرده و مسئولیت روشنی را تعیین کرده اما مشکل به تنهایی قانون نیست بلکه اجرای قانون است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
اظهارنظرهای مختلف سخنگوی شورای نگهبان در زمینه‌های گوناگونعباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در هفته گذشته اعلام کرد: بیش از ۳۷۰۰ نامزد رد صلاحیت شده شکایت کرده‌اند. سخنگوی شورای نگهبان گفت: هر روز تعدادی از نمایندگانی که صلاحیت آنان تایید نشده با اعضای شورای نگهبان ملاقات می‌کنند. هادی طحان نظیف عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت که ۹۰ درصد نمایندگان رد صلاحیت‌شده به‌ دلایل غیرسیاسی تایید نشده‌اند. کدخدایی نسبت به ادعای رد صلاحیت نماینده مجلس به دلیل حمایت از برجام واکنش نشان داد. شورای نگهبان در اطلاعیه‌ای بر لزوم پرهیز از گمانه زنی غیرمستند درباره بررسی صلاحیت‌ها و انتساب مطالب دروغ به شورای نگهبان تاکید کرد.

«دلایل رد صلاحیت ۹۲ نماینده مجلس» در هفته‌ای که گذشت

10+
ایسناایسنا3 روز قبل
ایرناایرنا5 روز قبل
موادی که مورد استناد هیأت‌های نظارت برای رد صلاحیت اصلاح‌طلبان قرار گرفته همه سیاسی هستند. رد صلاحیت‌ها بر مشارکت مردم تاثیر می‌گذارد و نتیجه انتخابات را به نفع اصولگرایان که دغدغه رد صلاحیت ندارد، تمام می‌کند. تعداد قابل توجه از کسانی‌که اعتراض کرده‌اند به دلیل مسائل کوچک و جزئی رد صلاحیت شده‌اند. در میان همین ۹۰ نفر رد صلاحیت شده اصولگرایان نیز حضور دارند چرا این مساله را فقط به اصلاح‌طلبان منتسب می‌کنیم. بیش از ۹۰ درصد کاندیداهای یک جریان سیاسی رد صلاحیت شده‌اند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز6 روز قبل
مثلا در دوره گذشته سابقه خرید و فروش آرا را دارند. حتی مراجع قضایی برای ما نوشته‌اند که پرونده اینها مفتوح است و چون نماینده هستند ما نمی‌توانیم برخورد کنیم؛ لذا ما گزارش‌هایی را در این حد داشتیم‌. صبح امروز یکی از آقایان شورای نگهبان باتعدادی از ۹۲ نفر ملاقات کردیم. خود من امروز چندین نفر را داشتم و روزهای دیگر و سایراعضای شورا نیز این طور هستند. این طور نبوده که با یک گزارش محلی صرف ما اعلام نظر کرده باشیم.
مهرمهر6 روز قبل
وی افزود: بر همه مسئولان واجب است ابتدا مردم را به حضور در پای صندوق‌های رأی تشویق کرده و سپس زمینه را برای یک انتخابات پرشور، سالم و قانونمند فراهم کنند. سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول با تقدیر از عملکرد هیئت اجرایی و هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان به دلیل رعایت اصل بی‌طرفی در روند بررسی صلاحیت کاندیداها، گفت: پس از بررسی شرایط و متناسب با بافت جمعیتی، امسال ۳۱۵ صندوق و شعبه اخذ رأی برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دزفول در نظر گرفته شده است در حالی که در انتخابات قبلی ۲۰۹ صندوق اخذ رأی وجود داشت. بن عباس در ادامه تأکید کرد: مسئولان اجرایی شهرستان به ویژه دهیاران، شهرداران و بخشداران از هرگونه همراهی با نامزدهای انتخاباتی در مجالس و مراسم خودداری کنند و ضمن اینکه تمامی مدیران تا روز انتخابات اصل بی‌طرفی را در رفتار و کردار خود و همچنین در برخورد با کاندیداهای انتخابات رعایت کنند. *مدیران ناکارآمد برکنار خواهند شدسرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول ضمن هشدار به مدیران کم‌کار، گفت: مدیران شهرستان باید با روحیه جهادی وارد میدان شوند و از نزدیک مسائل و مشکلات مردم را بررسی کنند؛ لذا عذر مدیرانی که وارد میدان نشوند، خواسته می‌شود. وی با بیان اینکه من حامی تمام مردم شهرستان هستم، تأکید کرد: در ساعات غیرمتعارف در حوزه استحفاظی مدیران مختلف حضور خواهم یافت و مدیران ناکارآمد که برای حقوق مردم تلاش نمی‌کنند، بدون هیچ تعارفی برکنار خواهند شد.
آخرین خبرآخرین خبر6 روز قبل
جزئیاتی از ردصلاحیت نمایندگان فعلی: از ارتباطات غیرمتعارف تا حمایت از قاچاقچیانمهر/ سخنگوی شورای نگهبان جزئیات علل رد صلاحیت برخی از ۹۲ نماینده کنونی مجلس شورای اسلامی را تبیین کرد. وی نمونه‌های دیگر تخلفات نمایندگان رد صلاحیت شده را شامل رانت خواری و سوء استفاده از موقعیت نمایندگی و خرید چند هکتار از اراضی مرغوب در یک محل برشمرد. وی اضافه کرد: بیان نظرات شورای نگهبان درباره شمار اندکی از نمایندگان، هیچگاه این نگاه را ایجاد نکرده است که مجلس شورای اسلامی یا کلیت نمایندگان در چارچوب وظایف قانونی عمل نکرده‌اند. کدخدایی تاکید کرد: طبق ماده ۵۰ قانون انتخابات به دریافت گزارش‌ها و تحقیقات محلی استناد شده است که ما نیز انجام می‌دهیم. سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: اگر فرد مسلمانی، رابطه نامشروع و نامتعارف داشته باشد، مصداق التزام نداشتن به اسلام است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین6 روز قبل
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
این سخن آقای روحانی، بنده را مجبور کرد تا طی یادداشتی به این موضوع بپردازم و چند خطی در این خصوص به رشته تحریر درآورم تا شاید به شفاف شدن سخنان رئیس جمهور کمک کند. سال ۹۷ آغاز شد و در فروردین همان سال دلار جهانگیری ظهور کرد و بحران اقتصادی دیگری شروع شد!! جناب آقای روحانی!! * اگر «بلد نیستید» پس چرا طی ۷ سال گذشته به نقد دلسوزانه و توصیه‌های کارشناسان و صاحب نظران بی توجهی کردید؟!! از همین رو باید خدمتتان عرض کنم که جناب آقای روحانی، واقعا خراب کردید و مردم را از عملکرد دولت ناامید نمودید!!

از ابراز شگفتی برای صرف بودجه‌های میلیاردی در جشنواره کودک تا انتقاد به باندبازی و رانت خواری در سینمای کودک و نوجوان

3+
سینماپرسسینماپرس1 هفته قبل
مهرمهر1 هفته قبل
وی اظهار امیدواری کرد: با احیای قانون شهرداری‌ها و رفع اشکالات ظاهری موجود در متن این قانون، نگرانی شورای نگهبان در خصوص اینکه شوراها نباید وارد مباحث تصمیم‌گیری شوند و وظیفه اصلی‌شان نظارت است، نیز رفع شود. شهرداری‌ها نیازمند به روزرسانی هستندمعاون امور عمرانی استانداری همدان نیز گفت: یکی از مترقی‌ترین قوانین کشور، قوانین شوراها است و وجود نهاد ارزشمندی مانند شورا موجب می‌شود تا خودکامگی که از قرن‌ها در اداره شهرها وجود داشته است، تغییر کند. وی ادامه داد: امروزه می‌توان نبود تمکین جدی به قانون را مشکل شهرداری‌ها دانست زیرا به راحتی قانون را دور می‌زنند. عراقی با بیان اینکه عدم شفافیت در برخی قسمت‌های قانون شهرداری‌ها، مشکلی است که نیازمند اصلاح و بروز رسانی است، تأکید کرد: شهرداری‌ها باید در رعایت قانون و تصمیم‌گیری بر اساس ضوابط موجود، بسیار دقیق عمل کنند. دادستان همدان تأکید کرد: برخورد با تخلفات این حوزه، وظیفه شهرداری و مطالبه ماست که باید این برخورد جدی، یکسان و آرام باشد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
این چالش با مجادله لفظی و نوشتاری رییس دولت و سخنگوی شورای نگهبان وارد دورتازه‌ای شده است. واقعیت این است که حالا عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان پرچمدار درشت نویسی و سخت گیری کلامی علیه رییس دولت شده و می‌نویسد: شاید دلیل ناراحتی روحانی از شورای نگهبان این است که این شورا بستگان روحانی را رد صلاحیت کرده است. اگر تمام ۸۳ میلیون متحد باشیم و یک نفر مخالف، باید تلاش کنیم آن یک نفر را هم جذب کنیم. یک نفر مخالف هم برای ما زیاد است در حالی که شما یک جناح و جمعیت بزرگ را مخالف می‌کنید. دموکراسی درشکل ساده‌اش یعنی اینکه رای اکثریت برای اداره کشور از مسیر انتخابات آزاد و سالم و شفاف درکانون توجه قرار بگیرد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
به گزارش ایسنا، درخواست فرانسه، آلمان و انگلیس از ایران مبنی بر پایبندی کامل به توافق هسته‌ای، اولین خبر پربازدید امروز بود که تروئیکای اروپا در بیانیه‌ای بر پایبندی خود بر این توافق نیز تاکید کردند. خبر پربازدید بعدی توئیت جدید دونالد ترامپ بود که در آن مدعی شده است که مذاکره با ایران برایم اهمیتی ندارد، بستگی به خودشان دارد مذاکره کنند یا نه. این درحالیست که که بارها مقامات آمریکا اعلام کرده‌اند که ترامپ آماده مذاکره با ایران است. این خبر هم از اخبار پربازدید مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود. وضعیت زاهدان سیل‌زده از زبان نماینده شهر هم از دیگر اخبار پربازدید امروز بود.
مهرمهر2 هفته قبل
احمد شیرزادی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: یکی از مهمترین مسائل در یک نظام سیاسی، توجه به بحث عدالت و برابری در همه زمینه‌ها از جمله مباحث اجتماعی، فرهنگی، علمی و اقتصادی و عدم تبعیض در بین آحاد جامعه است. در کشور ما نیز با توجه به شعار عدالت محوری در انقلاب اسلامی، کاهش شکاف و تضاد طبقاتی و تحقق برابری اجتماعی از مهمترین اولویت‌های جمهوری اسلامی است. دکتر شیرزادی با اشاره به اینکه رفع فاصله طبقانی عامل مهمی در بهداشت روانی است، اضافه کرد: مسائل اقتصادی در تأمین بهداشت روانی انسان‌ها نقشی بسیار مهمی ایفا می‌کند. رفع فقر و محرومیت‌ها می‌تواند گامی بسیار بزرگ برای کاستن از بیماری‌های روانی و شکوفایی استعدادهای بالقوه‌ی موجود در جامعه بردارد و آنها را به بالفعل تبدیل کند. به همین دلیل، راهبردها و خط و مشی‌های کلی جوامع برای ارتقای بهداشت روانی، در وهله اول متمرکز بر ابعاد اقتصادی و اجتماعی است؛ چرا که با رفع تبعیض‌ها و نابرابری‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و تأمین معیشت مناسب، بسیاری از مشکلات روانی جامعه مرتفع می‌شود.
انتخابانتخاب2 هفته قبل
۲- ما حصل گزارش مذکور اشاره به این دارد که: - مافیای پتروشیمی با رانت، حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان سود می‌برد. به عبارت دیگر سهم پتروشیمی‌های مصرف کننده گاز طبیعی در صنعت پتروشیمی ۲۶٪ کل تولیدات این صنعت است و ۵۵ میلیون تن تولید دیگر صنعت پتروشیمی کشور از سایر خوراک‌ها و فرآورده‌های نفتی تغذیه می‌کنند. علاوه بر این تعداد ۱۱۰۰۰ نفر نیز در این ۸ شرکت بطور مستقیم مشغول به کار هستند و این آمار در حالیستکه میزان مصرف گاز طبیعی خوراک این واحد‌ها کمتر از ۵٪ مصرف سالانه گاز کشور است. ماده ۱ قانون تنظیم مقررات مالی دولت (۲) در خصوص قیمت گذاری خوراک مایع که برای تأمین بسیاری از محصولات میانی پلیمری و آروماتیکی مورد نیاز صنایع داخلی در صنعت پتروشیمی مصرف میشود، باشند. انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، حسین کلانتری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: گفته می‌شود در پرداخت وام‌ها رانت خواری انجام شده که باید بانک‌ها و افراد متخلف شناسایی و اسامی آنان به استانداری با هدف معرفی به سازمان بازرسی اعلام شود. وی با تاکید بر اینکه قرار نیست مردم در بانک‌های خصوصی سپرده‌گذاری کنند اما بانک‌ها این مبالغ را در جای دیگری سرمایه‌گذاری کنند، افزود: آمارهای رسیده مبنی بر هزینه کرد منابع بانک خصوصی در جاهای دیگر نگران‌کننده است. کلانتری خاطرنشان کرد: انتظار می‌ورد که بانک‌های این استان به ویژه بانک‌های خصوصی با تخصیص و پرداخت تسهیلات به استان مشارکت بیشتری در توسعه و عمران این استان داشته باشند. کلانتری بیان کرد: ما به دنبال مقصر و متهم نیستیم بلکه هدف اصلی تعامل و همکاری برای رفع مشکلات بوده و در خصوص رفع مشکلات سیستم بانکی استان دیداری با همتی رئیس کل بانک مرکزی در آینده خواهم داشت. انتهای پیام/۵۴۴/ش
جام نیوزجام نیوز2 هفته قبل
وی یادآور شد: در دوران مرحوم هاشمی رفسنجانی بازسازی و اقدامات عمرانی خوبی صورت گرفت اما همزمان از نظر توسعه‌ای رشد چندانی نکردیم، در واقع اشتباه مرحوم هاشمی این بود که سیاست‌های تعدیل صندوق بین المللی پول را پذیرفت درصورتیکه اگر دولت در همه مسائل دخالت کند کار خراب می‌شود. در بازاری که انحصار و چسبندگی و فساد وجود دارد قیمتها هم ارزان نمی‌شوند و توزیع درآمد هم به نفع سرمایه داران خراب خواهد شد. توکلی در رابطه با اهمیت اقتصاد مقاومتی و درون زا بودن اقتصاد در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: سیاست‌های تعدیل با افت و خیزهایی از زمان پایان جنگ شروع شد و هنوز هم ادامه دارد. مسئولان جمهوری اسلامی در اول انقلاب مردمی بودند و زندگی هایشان فاصله چندانی با مردم نداشت اما به تدریج تجمل گرایی باعث جدایی برخی از آنها از مردم شد. نتیجه‌ی عدم رسیدگی به شهرها و روستاها، فقیرتر شدن مردم و پولدارتر شدن زمامداران است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
وی متذکر شد: البته نوع بیان مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به گونه‌ای نیست که امید انسان را ناامید کند. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه جنگ تحمیلی موجب رشد صنایع دفاعی ایران و اتکاء به توان داخلی شد گفت: ما در استقلال سیاسی خیلی خوب عمل کردیم اما توفیق مان در استقلال اقتصادی کمتر است. توکلی در رابطه با اهمیت اقتصاد مقاومتی و درون زا بودن اقتصاد در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: سیاست‌های تعدیل با افت و خیزهایی از زمان پایان جنگ شروع شد و هنوز هم ادامه دارد. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: ما وزرای میلیاردی و حتی هزار میلیاردی در حوزه مسکن، بهداشت و صنایع داشتیم که فقر و بی اعتمادی مردم هم ناشی از همین نوع مسائل است. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان بیان داشت: هر چقدر که فساد بیشتر شود نابرابری و رانت خواری هم بیشتر می‌شود و نهایتا اقتصاد کشور را فلج خواهد کرد.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
وی متذکر شد: البته نوع بیان مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به گونه‌ای نیست که امید انسان را ناامید کند. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه جنگ تحمیلی موجب رشد صنایع دفاعی ایران و اتکاء به توان داخلی شد گفت: ما در استقلال سیاسی خیلی خوب عمل کردیم اما توفیق مان در استقلال اقتصادی کمتر است. نتیجه‌ی عدم رسیدگی به شهرها و روستاها، فقیرتر شدن مردم و پولدارتر شدن زمامداران است. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: ما وزرای میلیاردی و حتی هزار میلیاردی در حوزه مسکن، بهداشت و صنایع داشتیم که فقر و بی اعتمادی مردم هم ناشی از همین نوع مسائل است. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان بیان داشت: هر چقدر که فساد بیشتر شود نابرابری و رانت خواری هم بیشتر می‌شود و نهایتا اقتصاد کشور را فلج خواهد کرد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: انتظار می‌ورد که بانک‌های استان به ویژه بانک‌های خصوصی با تخصیص و پرداخت تسهیلات به استان مشارکت بیشتری در توسعه و عمران کهگیلویه و بویراحمد داشته باشند. کلانتری هدف از برگزاری این نشست را آسیب شناسی مشکلات بانک‌ها عنوان و تصریح کرد: ما به دنبال مقصر و متهم نمی‌گردیم بلکه هدف اصلی تعامل و همکاری جهت رفع مشکلات است. استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در خصوص رفع مشکلات سیستم بانکی استان دیداری با همتی رئیس کل بانک مرکزی خواهم داشت. کلانتری تاکید کرد: قرار نیست مردم در بانک‌های خصوصی سپرده گذاری کنند اما بانک‌ها این مبالغ را در جای دیگری سرمایه گذاری کنند. وی با اشاره به اینکه آماری مبنی بر هزینه کرد منابع بانک خصوصی درجاهای دیگر ارائه شده است، عنوان کرد: ظرفیت و منابع باید به سمت اشتغال و تولید هدایت شود واز هدر رفت آن جلوگیری شود.
ایرناایرنا2 هفته قبل
نوسانات داخلی، رقیب تولید / قوانین حمایت از تولید مخل تولید هستندوی با انتقاد از اینکه خرید ماشین آلات و مواد اولیه مشمول ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی نشده تصریح کرد: ‌ در برخی موارد قوانین تولید مختل تولید و منجر به افزایش قیمت تمام شده محصول می‌شود. وی با اشاره به سنگ اندازی هایی از جنس اختلافات طایفه‌ای و مشی سیاسی در مسیر تولید لرستان افزود: گفتن حرف نو در استان کهنه‌ای همچون لرستان سخت است. وی لازمه تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی را رونق تولید دانست و افزود: تعهداتی که بخش‌های مختلف برای تولید متقبل شده‌اند عملیاتی طبق قانون انجام شود. وی بیان کرد: همچنین با همکاری اداره کل استاندارد، ۹۳ واحد برای فروش مصالح ساختمانی تولید استان تعیین شده‌اند اما بخشی از این مسایل فرهنگی و روانی است که مردم تمایلی به خرید تولید داخل استان یا کشور ندارند. شیخ مرادی اظهار داشت: باید از واحدهای فعال حمایت کرده و نبایستی واحدهای زیرپله‌ای را به بهانه حمایت از تولید، پشتیبانی کرد.

به انتهای لیست رسیدید