راهنمایی و رانندگی

راهنمایی و رانندگی

انتخابانتخاب4 ساعت قبل
نسل بعدی خودرو بی ام و از نوعی سیستم هوشمند کروز کنترل برخوردار خواهد بود که پشت چراغ راهنمایی متوقف می‌شود. به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، نسل بعدی بی ام و پشت چراغ‌های راهنمایی متوقف می‌شود. تکنولوژی گروه خودروسازی بی ام و در حال توسعه است و می‌تواند از طریق به روز رسانی پیشرفت کند. تشخیص نور چراغ‌های راهنمایی و رانندگی مهمی برای سیستم کروز کنترل است و اجازه خواهد داد که خودرو بدون هیچ تلاشی از سوی راننده متوقف شود یا حرکت کند. رادارهای خودرو سیگنالهای چراغ راهنمایی را تشخیص می‌دهند و بر اساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های کنترل ترافیک بدون نیاز به حرکت خاصی از سوی راننده خودرو را متوقف می‌کنند.
دیجیاتودیجیاتو7 ساعت قبل
سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در خصوص شناسایی و تعیین تکلیف تاکسی‌های فاقد پروانه هوشمند اطلاعیه‌ای صادر کرد که بر اساس آن فعالیت تاکسی‌ها بدون داشتن پروانه معتبر (پروانه هوشمند) تخلف است و به همین دلیل از تاکسیرانان خواسته شده هرچه سریعتر نسبت به صدور یا تمدید پروانه هوشمند خود اقدام کنند. در این پروانه، مالکیت خودرو احراز شده و پس از آن پروانه صادر می‌شود. در واقع اگر کسی پروانه تاکسیرانی نداشته باشد، جرمی مرتکب نشده است. ولیکن نداشتن پروانه تاکسیرانی همانند نداشتن گواهینامه رانندگی است که پلیس می‌توان آن را بدون آنکه راننده جرمی مرتکب شده باشد، کنترل کند و در صورت نداشتن پروانه هوشمند، تاکسیران را جریمه کند. همچنین طبق قوانین درصورتیکه ۶ ماه از اعتبار پروانه هوشمند بگذرد، تاکسیران باید مانند یک نیروی جدیدالورود تمام مراحل تاکسیران شدن را طی کند.
زومیتزومیت9 ساعت قبل
کاربران آی‌گپ می‌توانند از مبدا بانک‌های پارسیان، آینده، توسعه تعاون، صنعت و معدن، پست بانک، اقتصادنوین، انصار و ایران زمین وجه مورد نظر خود را به‌صورت کارت به کارت و به مقصد کارت تمام بانک‌های کشور منتقل کنند. در ادامه روند توسعه پیام‌رسان آی‌گپ سرویس خدمات مالی این پیام‌رسان صبح یکشنبه دوم تیرماه به‌روزرسانی شد. در آخرین به‌روزرسانی منتشرشده برای آی‌گپ، تعداد بانک‌های مبدا در سرویس انتقال وجه کارت به کارت افزایش یافت و به این ترتیب کاربران آی‌گپ می‌توانند از بانک‌های پارسیان، آینده، توسعه تعاون، صنعت و معدن، پست بانک، اقتصادنوین، انصار و ایران زمین وجه مورد نظر خود را به تمامی کارت‌های عضو شبکه شتاب منتقل کنند. بر همین اساس کاربران در زمینه انتخاب کارت مقصد هیچ محدودیتی ندارند و به کارت‌های تمام بانک‌های فعال در کشور می‌توانند وجه منتقل کنند. گفتنی است با تلاش‌های صورت‌گرفته به‌زودی امکان انتقال وجه کارت به کارت از مبدا سایر بانک‌های کشور در پیام‌رسان آی‌گپ فراهم خواهد شد.
مهرمهر11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، ویسی پور افزود: ۶۰ درصد حوادث اخیر رانندگی در نقاط حادثه خیز اتفاق افتاد که ناتوانی رانندگان در کنترل وسیله نقلیه عامل مهم در بروز این سوانح گزارش شده است. وی ادامه داد: در یکی از حوادث تلخ که منجر به فوت تعدادی از هم استانی هایمان شد تعداد سرنشینان دو برابر ظرفیت خودرو بود که این کم توجهی به قوانین ترافیکی می‌تواند عامل مهمی در نداشتن تسلط راننده بر وسیله نقلیه و جاده به حساب آید. ویسی پور با بیان اینکه برابر قوانین ۲۰۳/۱۹۵ و ۱۷۵ قوانین راهنمایی و رانندگی جابجایی سرنیشنان بیشتر ازظرفیت تعیین شده ممنوع است، افزود: نقاط حادثه خیز محورهای استان مستعد بروز سوانح ترافیکی هستند و مردم باید در این رابطه با پلیس و نیروهای امدادی برای کاهش تصادفات همکاری کنند.
خبر فوریخبر فوری11 ساعت قبل
رئیس پلیس راهور استان البرز گفت: در سه ماه اول سال جاری در راهور البرز ۲۹ درصد تصادفات فوتی و ۲۵ درصد تصادفات جرحی کاهش پیدا کرده است. رئیس پلیس راهور استان البرز ادامه داد: از مردم عزیز و رانندگان محترم تقاضا داریم که همکاری لازم را داشته باشند و به قوانین راهنمایی و رانندگی احترام بگذارند که در ماه‌های آینده هم شاهد این روند کاهش تصادفات فوتی و جرحی باشیم. سرهنگ شرق در خصوص کاهش ترافیک در سطح استان البرز گفت: معابر شهر کرج به صورت هوشمند کنترل می‌شود که این امر باعث کاهش محسوسی در تخلفات رانندگی شده است. او افزود: استفاده از سیستم‌های هوشمند و تلاش همکاران ما باعث شده که شاهد کاهش تخلفات رانندگی در سطح استان باشیم. رئیس پلیس راهور استان البرز در مورد اعمال قانون برای برخی از وسایل نقلیه توسط جرثقیل عنوان کرد: بنده امیدوار هستم که شهروندان عزیز قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند که خودروی شهروندی را به پارکینگ انتقال ندهیم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، در این اطلاعیه آمده است که به استناد ماده ۳۳ آیین نامه راهنمایی و رانندگی و نیز مواد ۸ و ۱۴ آیین نامه اجرایی تاکسیرانی، فعالیت و تردد با تاکسی بدون داشتن پروانه معتبر ممنوع بوده و متخلف تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد. لذا به اطلاع می‌رساند تاکسیرانان محترم در اسرع وقت برای صدور و یا تمدید پروانه هوشمند تاکسیرانی خود به دفاتر هماهنگی امور اداری تاکسیرانی که در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران که نشانی آنها در سایت taxi. tehran. ir می‌باشد، مراجعه نمایند. بدیهی است در غیر اینصورت از طریق عوامل پلیس راهنمایی و رانندگی، عوامل گشت کنترل و نظارت سازمان تاکسیرانی، دوربین‌های ترافیکی و سایر مراجع ذیصلاح با مالکین و راکبین تاکسی‌های که دارای پروانه هوشمند معتبر نیستند برخورد قانونی لازم به عمل خواهد آمد.
فارسفارس12 ساعت قبل
پرونده‌های متعددی از این نوع برنامه‌ها هم در حال حاضر در دادگاه‌ها وجود دارد. رئیس سابق هیات کوهنوردی تهران عنوان کرد: باشگاه کوهنوردی قطعا دارای تفاوت‌های اساسی با باشگاه‌های دیگر است. ۹ نفر در این برنامه فوت کردند که یک نفر که سرپرست برنامه بود، بیمه نداشت. امرایی: باشگاه کوهنوردی با سایر باشگاه‌ها تفاوت دارددر ادامه این نشست پرویز امرایی رئیس سابق انجمن کوهنوردان ایران گفت: در راستای دفاع از باشگاه‌ها و حقوقی که دارند این نشست برگزار شده است. وی ادامه داد: دادگاه رسیدگی کننده در مشهد فعلا رسیدگی به پرونده را متوقف کرده اما وزارت ورزش زودتر حکم داده که این تعارض دارد.
رکنارکنا13 ساعت قبل
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ادامه تصریح کرد: همه این موارد مضاف بر آلودگی‌های زیست‌محیطی است که بعضا خودروهای داخلی دارند و با استاندارهای جهانی فاصله دارد. وی اذعان داشت: بر اساس مواردی که گفته شد طرح ساماندهی بازار خودرو به مجلس داده شد که طرح بسیار خوب و اثرگذاری هم هست، از این نظر که انحصار خودرو را می‌شکند و هم خودروسازان را ملزم به بالا بردن کیفیت خودرو می‌کنند. نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: این طرح ابتدا در کلان‌شهرها اجرا و تردد خودروهای فرسوده ممنوع خواهد شد و بعد از آن در دیگر شهرها نیز از تردد خودروهای فرسوده جلوگیری به عمل خواهد آمد. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان تأکید کرد: البته صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرده است که فشارهای تحریمی در سال ۱۳۹۸ تخلیه خواهد شد و در ۱۳۹۹ ایران رشد اقتصادی خوبی خواهد داشت. هزینه‌های مالی ناشی از اجرای این ماده از محل درآمدهای ناشی از اجرای حکم تبصره ذیل ماده (۳) این قانون تأمین می‌شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل
رئیس پلیس راهور استان البرز ادامه داد: از مردم عزیز و رانندگان محترم تقاضا داریم که همکاری لازم را داشته باشند و به قوانین راهنمایی و رانندگی احترام بگذارند که در ماه‌های آینده هم شاهد این روند کاهش تصادفات فوتی و جرحی باشیم. سرهنگ شرق در خصوص کاهش ترافیک در سطح استان البرز گفت: معابر شهر کرج به صورت هوشمند کنترل می‌شود که این امر باعث کاهش محسوسی در تخلفات رانندگی شده است. او افزود: استفاده از سیستم‌های هوشمند و تلاش همکاران ما باعث شده که شاهد کاهش تخلفات رانندگی در سطح استان باشیم. وی در خصوص موضوع زوج و فرو افزود: در حال حاضر شهر تهران هم بعد از سال‌ها به نوعی طرح زوج و فرد را کنار گذاشته ور از برنامه‌های جایگزین استاده می‌کنند. او افزود: به منظور تسریع در تردد شهروندان خودروهایی که ایجاد سد معبر کرده را با جرثقیل به پارکینگ منتقل خواهیم کرد.
افکارنیوزافکارنیوز14 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشسازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در خصوص شناسایی و تعیین تکلیف تاکسی‌های فاقد پروانه هوشمند اطلاعیه‌ای صادر کرد. اخبار اجتماعی- در این اطلاعیه آمده است؛ به استناد ماده ۳۳ آئین‌نامه راهنمایی و رانندگی و نیز مواد ۸ و ۱۴ آیین نامه اجرایی تاکسیرانی، فعالیت و تردد با تاکسی بدون داشتن پروانه معتبر ممنوع است و متخلف تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد. بنابراین تاکسیرانان باید در اسرع وقت برای صدور و یا تمدید پروانه هوشمند تاکسیرانی خود به دفاتر هماهنگی امور اداری تاکسیرانی که در مناطق ۲۲‌گانه شهر تهران که نشانی آنها در سایت taxi. tehran. ir است، مراجعه کنند. در غیر این‌صورت از طریق عوامل پلیس راهنمایی و رانندگی، عوامل گشت کنترل و نظارت سازمان تاکسیرانی، دوربین‌های ترافیکی و سایر مراجع ذی‌صلاح با مالکین و راکبین تاکسی‌های که دارای پروانه هوشمند معتبر نیستند برخورد قانونی لازم به عمل خواهد آمد.

قلب بدون بدن پسر ۱۶ ساله مسافر خاص پرواز رشت به تهران / تصادفی که ماجرادار شد+ فیلم

رکنارکنا14 ساعت قبل
به گزارش رکنا: چند روز پیش بود که پسر ۱۶ ساله‌ای در شهر لاهیجان بر اثر تصادف موتورسیکلت به بیمارستان منتقل شد، پزشکان تمام تلاش خود را انجام دادند تا او سلامتی اش را به دست آورد اما گویا دست سرنوشت برای او چیز دیگری نوشته بود. ضربه محکمی که به سر پسرجوان برخورد کرده بود باعث شد او دچار مرگ مغزی شود، این یعنی دیگر امیدی به بازگشت او به زندگی نیست و خانواده‌اش می‌توانند با اعلام رضایت خود اعضای بدن او را به چند بیمار نیازمند که چشم انتظار زندگی جدیدی هستند اهدا شود. با اعلام رضایت خانواده بیمار مرگ مغزی از آنجایی که قلب او برای پیوند باید به تهران منتقل می‌شد دوباره پای اورژانس کشور به ماجرا باز شد دو برای سومین بار عملیات هوایی انتقال اعضای پیوندی انجام شود. دکتر پیرحسین کولیوند در گفت و گو با خبرنگار رکنا اظهار داشت: باید قلب را از بیمارستان رازی رشت به بیمارستان رجایی تهران منتقل می‌کردیم، با توجه به حساسیت ماجرا و اینکه عضو پیوندی باید هرچه سریعتر از محل اول به محل دوم منتقل می‌شد، صبح روز سه شنبه چهارم تیرماه یک تیم ویژه از اورژانس با هوایپمای فالکوم اورژانس از مهرآباد به سمت رشت حرکت کردند. وی در ادامه افزود: تیم اورژانس با آمبولانس راهی بیمارستان رشت شده و پس از تحویل قلب راهی در حالی که توسط پلیس راهنمایی و رانندگی بدرقه شدند دوباره به فرودگاه رشت بازگشته و ازآنجا با پرواز در فرودگاه مهرآباد فرود خواهند آمد، طبق هماهنگی‌های انجام شده، تیم اورژانس بلافاصله با هلی کوپتر به بیمارستان رجایی منتقل خواهد شد تا در بدن یک دختر ۱۲ ساله قرار بگیرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
فارسفارس14 ساعت قبل
به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در خصوص شناسایی و تعیین تکلیف تاکسی‌های فاقد پروانه هوشمند اطلاعیه‌ای صادر کرد. در این اطلاعیه آمده است؛ به استناد ماده ۳۳ آئین‌نامه راهنمایی و رانندگی و نیز مواد ۸ و ۱۴ آیین نامه اجرایی تاکسیرانی، فعالیت و تردد با تاکسی بدون داشتن پروانه معتبر ممنوع است و متخلف تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد. بنابراین تاکسیرانان باید در اسرع وقت برای صدور و یا تمدید پروانه هوشمند تاکسیرانی خود به دفاتر هماهنگی امور اداری تاکسیرانی که در مناطق ۲۲‌گانه شهر تهران که نشانی آنها در سایت taxi. tehran. ir است، مراجعه کنند. در غیر این‌صورت از طریق عوامل پلیس راهنمایی و رانندگی، عوامل گشت کنترل و نظارت سازمان تاکسیرانی، دوربین‌های ترافیکی و سایر مراجع ذی‌صلاح با مالکین و راکبین تاکسی‌های که دارای پروانه هوشمند معتبر نیستند برخورد قانونی لازم به عمل خواهد آمد. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
چراغ چشمک زن در مجیدیه مشهد و در میدان مجیدیه از جمله معضلات مضاعفی است که در این منطقه مشاهده می‌شود و البته تمهید خاصی برای آن اندیشیده نشده و به ویژه در شب این مسئله ترافیک شدیدی را ایجاد می‌کند. چراغ قاعده مشخصی نداردیکی از ساکنان منطقه مجیدیه مشهد در این زمینه عنوان کرد: چراغ راهنمایی در منطقه مجیدیه مشهد به هیچ وجه قاعده مشخصی ندارد و کارکرد آن زمان مشخصی ندارد. وی ادامه داد: همین مسئله سبب شده تا به ویژه در ساعات انتهایی شب ترافیک سرسام آوری در میدان مجیدیه مشهد را شاهد باشیم. وی افزود: مشکل اصلی این است که خود چراغ میدان نمایشگاه نیز در بسیاری از موارد چشمک زن است و همین مسئله سبب شده تا ترافیک بالایی در نمایشگاه و میدان مجیدیه ایجاد شود. این شهروند مشهدی خاطرنشان کرد: حجم تصادفات جزئی در میدان مجیدیه مشهد بالا است و چشمک زن بودن چراغ در واقع عامل اصلی این مسئله است.
مهرمهر15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، کمیسیون برنامه و بودجه نتایج گزارش تفریغ بودجه سال ۹۶ را در صحن شورای شهر ارائه کردند. در این گزارش به سه دلیل تفریغ بودجه ۹۶ در کمیسیون تخصصی به تصویب رسیده است. بر اساس این گزارش، صورت ریز تهاترهای مطالبات ناشی از صدور پروانه به شورا ارائه نشده که در این گزارش خواسته شده گزارش مقتضی به شورای شهر ارائه شود. در این گزارش، شورا اعلام کرده است که شهرداری ریز مقایسه‌ای درآمد مال الاجاره املاک و دارایی‌های سال‌های ۹۵ و ۹۶ را به حسابرس ارائه نکرده و باید به شورا ارائه کند. در تفریغ بودجه سال ۹۶ چهار وظیفه نیز برای شورای شهر پیش بینی شده که نخست ساماندهی بخشی از روند تفریغ بودجه و بهره گیری از یافته‌های گزارش حسابرس منتخب نسبت به تدوین، تصویب به شویه نامه تفریغ بودجه شهرداری تهران، سازمانها و شرکت‌های تابعه ظرف مدت یک ماه است.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، روستای رباط شورین روستایی از توابع بخش مرکزی همدان است. احتمال انتقال ایستگاه به داخل شهر همدانبر اساس اعلام مسئولان استانی و کشوری وزارت راه و شهرسازی، ایستگاه راه آهن همدان در آینده‌ به داخل شهر منتقل و ایستگاه فعلی به ایستگاه قطارهای باری تبدیل می‌شود. معاون وزیر و مسکن و شهرسازی چندی پیش در بازدید خود از راه آهن همدان ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: با احداث ایستگاه راه آهن در داخل شهر همجواری بین ترمینال مسافربری، فرودگاه و راه آهن به صورت ترکیبی به وجود خواهد آمد که این پروژه در دست اجراست. وی عنوان کرد: مهمترین کاری که در زمینه راه آهن همدان باید انجام‌شود انتقال ایستگاه راه آهن به نزدیکترین محل برای مردم یعنی داخل شهر است. علی رحیمی‌فر افزود: عملیات تعریض این جاده با توجه به هزینه‌ سنگین آن زمانی باید انجام شود که محل فعلی ایستگاه به محل قطعی ایستگاه راه آهن همدان تبدیل شود.

پارک کردن خودرو در معابر عمومی

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین16 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- کوچه و معابر عمومی ملک شخصی افراد نمی‌باشد که بتوان دیگران را از پارک کردن یا تردد در آن‌ها منع نمود و هیچکس بجز ماموران راهنمایی و رانندگی نمی‌تواند مانع پارک خودرو در ملک غیرشخصی شود.
فارسفارس17 ساعت قبل
نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح ساماندهی بازار خودرو به منظور مدیریت قیمت‌ بازار خودرو، رعایت استاندارهای جهانی در خصوص آلایندگی‌ها و افزایش کیفیت ایمنی خودروهای داخلی در مجلس مطرح و برای بررسی به شورای نگهبان ارسال شد تا شاهد تحولی در صنعت خودرو و شکست انحصار آن باشیم. وی اذعان داشت: بر اساس مواردی که گفته شد طرح ساماندهی بازار خودرو به مجلس داده شد که طرح بسیار خوب و اثرگذاری هم هست، از این نظر که انحصار خودرو را می‌شکند و هم خودروسازان را ملزم به بالا بردن کیفیت خودرو می‌کنند. نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: این طرح ابتدا در کلان‌شهرها اجرا و تردد خودروهای فرسوده ممنوع خواهد شد و بعد از آن در دیگر شهرها نیز از تردد خودروهای فرسوده جلوگیری به عمل خواهد آمد. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان تأکید کرد: البته صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرده است که فشارهای تحریمی در سال ۱۳۹۸ تخلیه خواهد شد و در ۱۳۹۹ ایران رشد اقتصادی خوبی خواهد داشت. هزینه‌های مالی ناشی از اجرای این ماده از محل درآمدهای ناشی از اجرای حکم تبصره ذیل ماده (۳) این قانون تأمین می‌شود.
برنابرنا19 ساعت قبل
سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در خصوص شناسایی و تعیین تکلیف تاکسی‌های فاقد پروانه هوشمند اطلاعیه‌ای صادر کرد. به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ در این اطلاعیه آمده است که به استناد ماده ۳۳ آیین نامه راهنمایی و رانندگی و نیز مواد ۸ و ۱۴ آیین نامه اجرایی تاکسیرانی، فعالیت و تردد با تاکسی بدون داشتن پروانه معتبر ممنوع بوده و متخلف تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد. لذا به اطلاع می‌رساند تاکسیرانان محترم در اسرع وقت برای صدور و یا تمدید پروانه هوشمند تاکسیرانی خود به دفاتر هماهنگی امور اداری تاکسیرانی که در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران که نشانی آنها در سایت taxi. tehran. ir می‌باشد، مراجعه نمایند. بدیهی است در غیر اینصورت از طریق عوامل پلیس راهنمایی و رانندگی، عوامل گشت کنترل و نظارت سازمان تاکسیرانی، دوربین‌های ترافیکی و سایر مراجع ذیصلاح با مالکین و راکبین تاکسی‌های که دارای پروانه هوشمند معتبر نیستند برخورد قانونی لازم به عمل خواهد آمد.
مهرمهر1 روز قبل
این در حالی است که یک قطار شامل هفت واگن است و یک رام قطار حداقل ۷۰ میلیارد تومان هزینه در بر دارد. البته دولت به برکت مراسم اربعین حدود ۱۱ میلیارد از این یارانه را پرداخت کرده است. رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران تاکید کرد: اگر با این وضعیت پیش برویم، تا سال‌ها شهرداری نمی‌تواند خطوط متروی تهران را تکمیل کند و یا و توسعه دهد. وی به مطالبات شهرداری از دولت اشاره کرد و گفت: جرایم راهنمایی و رانندگی که در تهران اتفاق می‌افتد چند هزار میلیارد در سال است. سهم شهرداری از سال ۹۰ در حدود ۳ هزار میلیارد است که از دولت مطالبه دارد و متأسفانه تنها ۷۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، ولی‌الله حیاتی امروز در جلسه هماهنگی مراسم تشییع شهدای گمنام اظهار داشت: ورود شهدای گمنام تزریق خون تازه در شریان‌های انقلاب اسلامی است. همچنین در شرایط حساس کنونی بیش از هر زمان دیگری نیازمند تأسی از مکتب، خط و مرام شهدا هستیم. معاون استاندار خراسان شمالی خطاب به فرمانداران شهرستان‌های فاروج، شیروان، بجنورد و گرمه افزود: فرمانداران نسبت به برگزاری جلسه شهرستانی تشییع شهدای گمنام اهتمام بورزند. همچنین فرمانداران با توجه به گرمی هوا برپایی ایستگاه صلواتی را در دستور کار قرار دهند تا استقبال خوبی از مشایعین شهدای گمنام صورت بگیرد. به گزارش تسنیم همزمان با سالروز شهادت رئیس مکتب تشیع امام صادق (ع) خراسان‌شمالی میزبان ۱۰ شهید خواهد بود که پیکر مطهر این شهدا در دانشگاه بجنورد، پارک چشمه شوقان، دهکده مقاومت بجنورد، پارک دوبرابر بجنورد و شهر تیتکانلو تدفین می‌شوند.
مهرمهر1 روز قبل
وی گفت: در سال ۹۷ هزار و ۴۰۲ و در سه ماهه سال جاری ۱۰۳ دستگاه تجهیزات ماهواره از سطح شهرستان جمع آوری شد. محسنی میزان پرونده‌های وارده به دادسرا در سال گذشته را ۸ هزار و ۵۴۶ فقره عنوان کرد و گفت: از این میزان ۸ هزار و ۳۸۲ فقره مختومه شده و در سال جاری نیز ۲هزار و ۸۶ پرونده وارد دادسرا و ۲ هزار و ۱۷۰ فقره مختومه شد. وی ادامه داد: در سال گذشته ۵۲۹ فقره پرونده طلاق به دادسرا وارد و ۴۹۶ فقره مختومه شد که این میزان در سال ۹۸ به ۹۸ فقره وارده و ۱۲۱ فقره مختومه رسید. رئیس دادگستری تنکابن با بیان اینکه در اجرای احکام مدنی هزار و ۶۷۳ فقره پرونده بررسی شد که از این میزان هزار ۴۸۹ فقره مختومه شده که این میزان در سال جاری به ۳۹۶ فقره وارده و ۳۱۱ مختومه رسید. محسنی پرونده‌های وارده به اجرای احکام کیفری را ۳ هزار و ۳۰ فقره در سال گذشته برشمرد و گفت: از این میزان ۲ هزار و ۶۸۷ فقره مختومه شده و در سال ۹۸ هم ۵۶۰ فقره وارده و ۷۱۲ فقره مختومه داشتیم.
مهرمهر1 روز قبل
سرهنگ مرتضی فخری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: پلیس راهور استان با نگاه ارتقاء سطح آگاهی عامه هم استانی‌ها با رویکرد افزایش نقش مشارکتی آنها به نهادینه کردن فرهنگ ترافیک، همواره به مقوله آموزش همگانی به عنوان یک اصل غیرقابل تردید نگریسته است. رئیس پلیس راهور استان گلستان تاکید کرد: آموزش‌ها به صورت اصولی و متناسب با ظرفیت و قابلیت مخاطبان ارائه شده و امیدواریم مثمرثمر واقع شود. فخری افزود: از ابتدای سال جاری بیش از هفت هزار نفر از متقاضیان دریافت گواهینامه در پلیس راهور استان مورد آموزش قرار گرفته‌اند. وی ارائه آموزش همگانی ترافیکی در این کلاس‌ها را فرصتی بسیار مغتنم برای متقاضیان دریافت گواهینامه دانست و ابراز امیدواری کرد که آموزش‌های ارائه شده مفید بوده و بتواند در مواقع لزوم کارگشای رانندگان جدید باشد. وی گفت: امیدواریم بتوانیم از امکانات و ابزار سمعی و بصری در ارائه آموزش‌های آتی بهره گرفته تا میزان اثرگذاری آن به نحو قابل توجهی افزایش یابد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
رئیس پلیس راه کشور با انتقاد از عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط برخی از رانندگان گفت: فقط در طی ۳ روز ابتدایی تابستان با ۵۲ کشته و ۸۰۰ مجروح در جاده‌های کشور مواجه بوده‌ایم. سردار محمد حسین حمیدی در گفت و گو با خبرنگار عصر ایران با بیان اینکه سرعت و سبقت غیر مجاز، خستگی و خواب آلودگی و عدم توجه به جلو ۸۰ درصد علت تصادفات رانندگی در جاده‌ها را به خود اختصاص داده است گفت: اگر راننده‌ای با انجام این تخلفات وارد جاده شود، سفر مطئمن کاملا دور از تصور است و بداند حتما به سوی حادثه حرکت خواهند کرد. وی با اشاره به کشته‌های تصادفات رانندگی در تابستان سال گذشته گفت: در ۳ ماهه تابستان ۹۷، ۵ هزار نفر در تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست دادند و این در حالی است که بخش زیادی از این افراد برای لذت بردن از فصل تابستان و تفریح سفر کرده بودند که هیچ گاه به مقصد نرسیدند. رئیس پلیس راه کشور همچنین با اشاره به اجرای طرح تابستانی پلیس راه از ابتدای تیرماه با همکاری سازمان‌های امدادی و راهداری گفت: ماموران پلیس راه با تخلفات حادثه ساز برخورد جدی خواهند داشت اما واقعا در مرحله اول رانندگان باید برای جان خود و سرنشینان داخل خودرو اهمیت قائل شده و از انجام تخلفاتی مانند سرعت و سبقت غیر مجاز به شدت اجتناب کنند. وی به سرنشینان داخل خودرو نیز توصیه کرد تا در صورت بروز تخلف از سوی راننده حتما به وی تذکر داده و نسبت به این موضوع بی تفاوت نباشند.
فارسفارس1 روز قبل
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ فرآیند چگونگی تغییر زمان در سامانه هوشمند چراغ‌های راهنمایی و رانندگی را تشریح کرد. فارس من | همه چیز در خصوص تغییر زمان چراغ‌‌های راهنمایی و رانندگی/ پرش ثانیه‌شمار «دستی» نیستسردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس در خصوص تغییر ناگهانی و به اصطلاح پرش تایمر چراغ‌های راهنمایی اظهار داشت: چراغ‌های راهنمایی طبق سیستم کنترل مرکزی سامانه اسکتس (SCATS) عمل می‌کنند؛ اسکتس سامانه‌ای نرم‌افزاری است که براساس مدت زمان مورد نیاز برای هر فاز یا مسیر، به صورت هوشمندانه زمانبندی لازم را انجام می‌دهد. رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تصریح کرد: ‌ در تغییر زمانبندی‌ها، این سامانه مجبور می‌شود در برخی مسیرها کاهش زمان ودر برخی معابر افزایش زمان را لحاظ کند و در این مواقع است که این مبحث مطرح می‌شود که چراغ‌های راهنمایی پرش دارند. سردار مهماندار خاطرنشان کرد: اگر راننده‌ای از چراغ قرمز عبور کند حتما جریمه می‌شود، اما در نظر داشته باشید که ۳ مرحله «۳ ثانیه» ای برای تغییر رنگ چراغ راهنمایی لحاظ خواهد شد و اینگونه نیست که چراغ سبز به ناگاه به چراغ قرمز تبدیل شود. لازم به ذکر است که شهروندان در سامانه فارس من با درج مطلبی با عنوان «ثانیه‌شمار چراغ راهنما یا سلیقه مامور» پیگیری این موضوع را از خبرگزاری فارس خواستار بودند.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
رئیس دادگستری تنکابن: پیام مازند - تنکابن - رئیس دادگستری تنکابن گفت: پرونده دوفقره اختلاس از بانک ملی در شهرستان در مرحله تحقیقات و بررسی قرار دارد. وی گفت: در سال ۹۷ هزار و ۴۰۲ و در سه ماهه سال جاری ۱۰۳ دستگاه تجهیزات ماهواره از سطح شهرستان جمع آوری شد. وی ادامه داد: در سال گذشته ۵۲۹ فقره پرونده طلاق به دادسرا وارد و ۴۹۶ فقره مختومه شد که این میزان در سال ۹۸ به ۹۸ فقره وارده و ۱۲۱ فقره مختومه رسید. رئیس دادگستری تنکابن با بیان اینکه در اجرای احکام مدنی هزار و ۶۷۳ فقره پرونده بررسی شد که از این میزان هزار ۴۸۹ فقره مختومه شده که این میزان در سال جاری به ۳۹۶ فقره وارده و ۳۱۱ مختومه رسید. محسنی پرونده‌های وارده به اجرای احکام کیفری را ۳ هزار و ۳۰ فقره در سال گذشته برشمرد و گفت: از این میزان ۲ هزار و ۶۸۷ فقره مختومه شده و در سال ۹۸ هم ۵۶۰ فقره وارده و ۷۱۲ فقره مختومه داشتیم.
اصفهان امروزاصفهان امروز1 روز قبل
به گزارش ایمنا، سال ۱۹۳۵ بود که انگلیسی‌ها به فکر ساخت خط عابر پیاده افتادند و عابران را به استفاده از آن ملزم کردند، این گذرها با خطوط موازی، گل‌میخ و حباب‌های زردرنگ مشخص می‌شدند و عابران پیاده که از این محل می‌گذشتند نسبت به وسایل نقلیه تقدم داشتند. خطوط عابران پیاده نقش بسیار مهم و حساسی در انضباط ترافیکی و ایمنی شهروندان دارد و رعایت حریم این مرز قانونی باید با پشتوانه محکم اجرایی مورد نظارت و حمایت قرار گیرد و بی‌توجهی به خط‌کشی برای متخلفان هزینه داشته باشد. بعضی از رانندگان خودروها و موتورسواران شهر با وجود نصب تابلوهای هشداردهنده با بی‌توجهی تمام و البته با سرعت زیاد بویژه در هنگامی‌که چراغ راهنمایی زردرنگ می‌شود، با بی‌توجهی از خطوط عابر پیاده عبور می‌کنند. سرهنگ ابوالقاسم چلمقانی، رئیس پلیس راهور شهرستان اصفهان دراین‌باره می‌گوید: خط‌کشی مسیرها از علائم ترافیکی افقی محسوب شده که نقش مهمی در روان‌سازی ترافیک و ایمنی شهروندان ایفا می‌کند. او خاطرنشان می‌کند: خط‌کشی بزرگراه‌ها و پس‌ازآن خط‌کشی مسیر عابر پیاده از موارد مهم و شریانی بویژه در مناطق گردشگری و پرتردد شهر به حساب می‌آید که البته بر اساس بودجه خط‌کشی مناطق و تعیین معابر مهم ۱۵ منطقه شهر اصفهان، اولویت‌بندی صورت می‌گیرد.
ایرناایرنا1 روز قبل
مسئولان سازمان حفاظت از محیط‌زیست معتقدند چنانچه مجوز تولید خودروهای دیزلی در کشور صادر شود باید دستگاه‌های نظارتی و قضائی نسبت به این موضوع ورود کنند. خودروهای سنگین گازسوز می‌توانند جایگزین مناسبی برای خودروهای دیزلی باشند. شرط لازم برای استفاده از خودروهای دیزلی با حداقل آلایندگی، استفاده از «سوخت پاک» است که تأمین آن برعهده وزارت نفت است. طراحی و ساخت خودروهای سواری دیزلی هنوز در حد احتمال و طرح موضوع بوده و از سوی سازمان حفاظت محیط زیست با آن مخالفت شده است. برخی مردم بنزهای قدیمی و خاور را ملاک صحبت در مورد خودروهای دیزلی قرار می‌دهند، بر همین اساس تصور می‌کنند دود و صدای بسیاری از این خودروها خارج می‌شود، در حالی که در خودروهای دیزلی مجهز به تکنولوژی روز دنیا این مسائل و مشکلات حل شده و ارتقا یافته است.
رکنارکنا1 روز قبل
سرهنگ غلامعلی شرق گفت: مأموران پاسگاه راهور بخش ۱۴ منطقه یک کرج در حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی متوجه تردد یک دستگاه خودرو سواری فولکس واگن بیتل مدل ۲۰۰۱ با پلاک گذر موقت در بلوار شریعتی عظیمیه می‌شوند که پس از متوقف کردن این خودرو و بررسی مدارک مشخص می‌گردد که اعتبار مجوز تردد آن منقضی شده است. وی افزود: برابر مقررات خودرو موصوف تحویل اداره کالای قاچاق پلیس آگاهی استان شد. رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان در ادامه بیان کرد: حساسیت مأموران پلیس راهور نسبت به امور سطح حوزه استحفاظی و بی توجه نبودن به چنین موضوعاتی نشان از روحیه جهادی آنها دارد. سرهنگ شرق در پایان گفت: به منظور حفظ روحیه انقلابی و ایجاد انگیزه در سایر کارکنان، این مأموران وظیفه شناس مورد تقدیر قرار گرفتند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
دادستان عمومی و انقلاب قم با بیان این که با هنجارشکنان از جمله بدحجابان و بی حجابان در قم برخورد شدید خواهیم کرد، گفت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای هنجارشکنان و تبیین ارزش‌های اخلاقی و دینی، از جمله اقدام‌های صورت گرفته در راستای فرهنگ سازی در این حوزه است. وی با تاکید بر اینکه هیچ طرحی برای دستگاه قضائی خط قرمز نیست ادامه داد: هدف دستگاه قضائی ایجاد عدل و داد در جامعه و حراست از حقوق مردم است و مطالبه حقوق مالباختگان، هدف دستگاه قضائی در رسیدگی به پرونده‌های اقتصادی است. اجرای طرح مونوریل قم از سال ۱۳۸۹ در بستر رودخانه قمرود شهر قم آغاز شد که مرحله نخست این طرح از پارک سوار شمالی تا مصلای قدس است. وی گفت: کاهش رتبه قم درجرایم خشن، ناشی از قاطعیت دستگاه قضایی استان برای برخورد با اراذل و اوباش است. دادستان عمومی و انقلاب قم، ادامه داد: حوادث ناگوار اجتناب ناپذیر است ولی باید در انعکاس رسانه‌ای این حوادث توسط رسانه‌ها بازنگری لازم صورت گیرد تا این اطلاع رسانی موجب اضطراب جامعه نشود.
رکنارکنا2 روز قبل
سرهنگ مجید محبعلی اظهار کرد: برابر اعلام فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره تصادف در محور بوکان- شهریکند، بلافاصله ماموران نیروی انتظامی به همراه گروه‌های امدادی در محل حادثه حاضر شدند. وی ادامه داد: این تصادف بین ۲ دستگاه سواری پژو ۴۰۵ و پژو پارس رخ داده که هر ۲ راننده خودرو به علت شدت جراحات وارده در دم جان خود را از دست داده و به وسیله نیروهای امدادی به سردخانه بیمارستان منتقل شدند. سرهنگ محبعلی اظهار داشت: پنج نفر سرنشین دیگر خودروها، مصدوم و به وسیله چندین دستگاه آموبلانس به بیمارستان منتقل شدند. فرمانده انتظامی بوکان در خصوص علت حادثه اضافه کرد: کارشناسان پلیس راه، علت این حادثه را بی احتیاطی و انحراف به چپ از سوی راننده سواری پژو ۴۰۵ اعلام کردند. وی از رانندگان خواست با رعایت کامل قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی ضمن حفظ جان خود و سرنشینان خودروهایشان از بروز حوادث رانندگی جلوگیری کنند.

به انتهای لیست رسیدید