راهپیمایی اربعین

راهپیمایی اربعین

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، رئیس کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین گفت: بنیاد مستضعفان در کیفی سازی تکریم زوار اربعین امسال نقش بسزایی داشت و بر اساس آمار‌ها حدود ۲۰ درصد از خدمت رسانی به زوار توسط بنیاد مستضعفان ارائه شده است. آقای پرویز فتاح در مراسم تکریم از خادمان این بنیاد در اربعین افزود: کارکنان بنیاد مستضعفان به صورت داوطلبانه و بدون هیچ چشم داشتی در خدمت رسانی به زوار امام حسین (ع) شرکت کردند. وی با اشاره به خدمات رسانی رایج به زوار گفت: در دو مقطع کمبود آب در مرز‌ها، اقدامات خوبی برای رفع این مشکل صورت گرفت. آقای فتاح با تاکید بر نقش تمام زیر مجموعه‌های بنیاد مستضعفان در خدمت رسانی به زوار اربعین گفت: در اربعین امسال بیش از ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از زوار اربعین از خدمات بنیاد مستضعفان استفاده کردند و این سند افتخاری برای این نهاد انقلابی است. رئیس کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین نیز در این مراسم گفت: بنیاد مستضعفان در حماسه بزرگ اربعین نقش خوبی ایفا کرد و بر اساس آمار‌های موجود حدود ۲۰ درصد از خدمت رسانی به زوار اربعین ۹۸ از سوی این بنیاد ارائه شده است. آقای حسن پلارک با اشاره به تامین آب مورد نیاز زوار در دو مقطع حساس اربعین افزود: اگر مدیریت، پیش بینی و همکاری بنیاد مستضعفان در آبرسانی به زوار حسینی نبود در دو مرز شلمچه با بحران مواجه می‌شدیم. وی گفت: حضور به موقع بنیاد در آبرسانی به زوار نه تنها در دو مقطع کمبود آب در مرز‌ها بلکه در روز‌های اوج حضور زوار در فاصله نجف و کربلا و کمبود آب در روز‌های پایانی در خود شهر کربلا نیز بسیار موثر بود. استاندار ایلام نیز در این مراسم با اشاره به حجم انبوه و کم نظیر جمعیت در راهپیمایی اربعین گفت: پوشش ۲۰ درصد از خدمات رسانی به زوار کار بسیار بزرگی است و انصافا بنیاد در راهپیمایی امسال سنگ تمام گذاشت. آقای قاسم سلیمانی دشتگی با اشاره به کیفیت خدمات رسانی بنیاد در اربعین امسال افزود: پیشنهاد می‌کنم که بنیاد در هر سه مرز شلمچه، مهران و قصر شیرین موکب دائمی احداث کند. در پایان این مراسم به پاس خدمات بنیاد مستضعفان در اربعین ۹۸ از سوی ستاد مرکزی اربعین یک قطعه کاشی از قبه حرم امام حسین (ع) به نمایندگی از خادمین بنیاد به رئیس بنیاد مستضعفان اهدا شد.
ایلناایلنا16 ساعت قبل
آیین تجلیل از رسانه‌های برخط فعال در اربعین حسینی امروز سه‌شنبه (۲۱ آبان ماه) از سوی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. وی افزود: ما در رسانه‌ای کردن اربعین هنوز هم عقب هستیم و باید متناسب با ظرفیت این موضوع به آن بپردازیم. مخاطب‌شناسی، طرح سوال و تولید محتوا و بازنشر آن در ظرف‌های متناسب با آن از وظایف رسانه‌هاست. باید برد خبری اربعین به تمامی دنیا برسد و در این زمینه رسانه‌ها نیازمند هم‌افزایی هستند. خدادی در پایان با تاکید بر لزوم بازخوانی کارکرد رسانه‌های فعال در اربعین گفت: باید بتوانیم قرارگاه مرکزی ستاد اربعین ایجاد کنیم و خلاءهای رسانه‌ای را در این زمینه پوشش دهیم.
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، هشتمین گردهمایی اصحاب علوم انسانی، اجتماعی و هنر رسانه در قالب نشستی با عنوان «حکمت اربعین» همراه با رونمایی از کتاب «اربعین؛ جهانی دیگر» برگزار شد. وی که تجربه پیاده‌روی اربعین و پیاده‌روی بوسنی را دارد با تطبیق این دو گفت: پیاده‌روی در بوسنی از روستای نزوک در بوسنی به عنوان مبدا پیاده‌روی آغاز می‌شود. در اربعین مسیر پیاده‌روی ۸۸ کیلومتر از نجف تا کربلاست و از شهرهای دیگر متفاوت است. هدف پیاده‌روی اربعین زیارت و تقرب به اهل بیت (ع) است، ولی پیاده‌روی بوسنی محکومیت جنایتی جنگی است. در ادامه این گردهمایی فرزانه پزشکی مطالب خود را با عنوان «اربعین، تجربه جهان‌بینی سیال» ارائه کرد و گفت: پزشکی که بارها تجربه پیاده‌روی اربعین در مسیرهای گوناگون داشته است در این ارائه خود گفت: هفت مسیر برای پیاده‌روی اربعین از گذشته تاکنون معمول شده است.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
وی افزود: ما در رسانه‌ای کردن اربعین هنوز هم عقب هستیم و باید متناسب با ظرفیت این موضوع به آن بپردازیم. باید برد خبری اربعین به تمامی دنیا برسد و در این زمینه رسانه‌ها نیازمند هم‌افزایی هستند. خدادی در پایان با تاکید بر لزوم بازخوانی کارکرد رسانه‌های فعال در اربعین گفت: باید بتوانیم قرارگاه مرکزی ستاد اربعین ایجاد کنیم و خلاءهای رسانه‌ای را در این زمینه پوشش دهیم. چیزی که از قیام امام حسین (ع) مانده، همه حاصل تلاش خبرنگارانی است که همراه امام بودند و به مردم آگاهی دادند. آنچه از قیام امام حسین (ع) مانده، توسط خبرنگاران حاضر در معرکه ماندگار شد و در حقیقت قیام امام حسین (ع) در اربعین به ثمر نشست.
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیین تجلیل از رسانه‌های برخط فعال در اربعین پیش از ظهر امروز برگزار شد. آنچه امسال شاهد بودیم همکاری بی نظیر و ارزشمند رسانه‌ها به همت دو مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت کشور بود. وی گفت: در وزارت کشور کمیته فضای مجازی تشکیل شد که سبب شد از انجام کارهای موازی جلوگیری شود. در واقع اربعین نشان دهنده پیروزی امام حسین (ع) است و آنچه از قیام ایشان برای ما باقی مانده ناشی از فعالیت ۸۲ خبرنگار همراه امام حسین (ع) بود. بنابراین معتقدم باید اربعین را به سراسر دنیا مخابره کردو ما نیز باید با خبرنگاران امام حسین (ع) همراه شویم.
مازن آنلاینمازن آنلاین19 ساعت قبل
پیام مازند - ساری- موکب‌داران مازندران در مراسم اربعین همزمان با ایام بزرگداشت هفته وحدت امروز طی آیینی در سپاه کربلای استان تجلیل شدند. چرا که طبق گفته‌های یکی از علمای عراق، پیش بینی جمعیت ۱۰۰ میلیونی در اربعین دور از ذهن نیست. ۲۰ موکب مازندران در اربعین حسینی امسال به زائران کربلا خدمات رسانی کرد. براساس ابلاغیه کشوری خدمات دهی روزانه به ۲۸ هزار زائر وظیفه موکب‌های استان مازندران بود اما با توجه به تمهیدات اندیشیده شده این موکب‌ها اعلام کردند قادر به ارائه خدمات روزانه به ۵۰ هزار زائر هستند. علاوه بر ارائه خدمات رفاهی، با حضور یک تیم درمانی شامل پزشک و مسئول تزریقات در هر موکب، خدمات لازم درمانی در این زمینه نیز به زائران ارائه شد. برچسب‌هاموکب اربعین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مازندران
ایسناایسنا19 ساعت قبل
ایسنا/مازندران فرمانده سپاه کربلای مازندران گفت: راهپیمایی اربعین اوج شکوه و عظمت جهان اسلام است و امسال شاهد حضور گسترده ملت در این مراسم بوده‌ایم. سردار محمدحسین بابایی در آیین تجلیل از موکب‌داران مازندران برای خدمات دهی به زائران اربعین در عراق ضمن گرامیداشت هفته وحدت اظهار کرد: فرهنگ خدمات‌رسانی به مراسم اربعین در حال گسترش در بین مردم و خانواده‌ها بوده تا به عنوان یک فرهنگ نهادینه شود. بابایی با اشاره به اینکه هیچ پاسداری امسال برای حفاظت مسیر پیاده‌روی اربعین حق ماموریتی دریافت نکرده است، یادآور شد: ما جان خود را در این راه می‌دهیم و به این نوکری نیز افتخار می‌کنیم. فرمانده سپاه کربلای مازندران تصریح کرد: طبق اعلام یکی از علمای عراق، پیش‌بینی جمعیت ۱۰۰ میلیونی در اربعین دور از ذهن نخواهد بود و باید از ظرفیت‌ها برای خدمات‌دهی به زائران بهره گرفت. وی حفظ و انسجام موکب‌داران را امری مهم برشمرد و افزود: باید نسبت به انجام کارهای فرهنگی برای تقویت خدمات برنامه‌ریزی شود.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین19 ساعت قبل
پیام خوزستان - آبادان - جمعی از مالکان خودروهای دپو شده در بندر خرمشهر در اعتراض به ترخیص نشدن خودروهای خود برای چندمین بار در چند ماه اخیر روز سه‌شنبه مقابل سازمان منطقه آزاد اروند تجمع‌کردند. به گزارش ایرنا بیش از ۳۰ نفر از مالکان خودروهای دپو شده در بندر خرمشهر با تجمع در مقابل ساختمان سازمان منطقه آزاد اروند خواستار ترخیض خودروهای خود از بندر خرمشهر شدند. به گفته این افراد، مسئولان منطقه آزاد اروند با وجود برگزاری چندین نشست برای برطرف کردن موانع ترخیص خودروهای وارده شده به منطقه آزاد، تاکنون به وعده‌های خود عمل نکرده‌اند. مالکان خودروهای اروندی که مدت ۲ سال است خودروهای آنها در گمرک و بندر خرمشهر دپو شده و ترخیص نمی‌شود بارها دست به تجمع زده و خواستاربرطرف شدن مشکل ترخیص خودروهای خود شدند. جمعی از مالکان خودروهای دپو شده در بندرخرمشهر روز شنبه هفته جاری نیز در اعتراض به ترخیص نشدن خودروهای خود، با مدیران منطقه آزاد اروند درگیر شدند.
مهرمهر21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمدحسین بابایی صبح سه شنبه در آیین تجلیل از موکب داران استان برای خدمات دهی به زائران اربعین در عراق با اشاره به اتفاقات ۴۰ ساله اخیر اظهار داشت: اگر دفاع مقدس و آرمان‌های انقلاب اسلامی نبود، زیبایی‌ها و شکوه و عظمت آفریده نمی‌شد. وی با قدردانی از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی اربعین حسینی افزود: این راهپیمایی اوج شکوه و عظمت جهان اسلام است و شاهد حضور گسترده ملت در این مراسم بوده‌ایم. فرمانده سپاه کربلا با بیان اینکه باید خدمات موکب‌ها ارتقا یابد و زیباتر شود تصریح کرد: طبق اعلام یکی از علمای عراق، پیش بینی جمعیت ۱۰۰ میلیونی در اربعین دور از ذهن نخواهد بود و باید از ظرفیت‌ها برای خدمات دهی به زائران بهره گرفت. سردار بابایی با عنوان اینکه یکی از لشکرهای امام زمان (عج) لشگر خراسان یا ایران است تصریح کرد: این نشان می‌دهد که باید برای ظهور حضرت حجت تلاش و فرهنگسازی کنیم. وی حفظ و انسجام موکب داران را امری مهم برشمرد و گفت: همچنین باید نسبت به انجام کارهای فرهنگی برای تقویت خدمات برنامه ریزی شود.
مهرمهر22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ جواد بخشی صبح سه شنبه در آیین تجلیل از موکب داران مازندران در عراق اظهار داشت: امیدواریم دغدغه‌های هر سال کمتر شود و بتوانیم کارهای خوبی برای زائران انجام دهیم. محمد حسن اصغری مسئول ستاد عتبات عالیات مازندران نیز با بیان اینکه امسال در امر خدمات دهی به زائران رابعین بیش از ۹۵ درصد موفقیت داشتیم، اظهار داشت: خدمات دهی به زائران امسال با نظم خاصی برگزار شد. وی گفت: امسال روزانه ۱۸ هزار نفر مراجعه کنندگان درمانی داشتیم درحالی که این تعداد سال قبل هشت هزار نفر بوده است. اصغری یادآور شد: ظرفیت خدمات به زائران امسال دوبرابر شد و کیفیت موکب‌های استان بسیار متفاوت شده بود و موکب‌های استان بسیار مقتدر و موفق عمل کردند. بیش از ۱۱۵ هزار نفر از مازندران در راهپیمایی اربعین شرکت کردند.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
فرمانده سپاه کربلا تاکید کرد: پیام مازند - ساری - فرمانده سپاه کربلا خواستار تقویت و انسجام موکب داران برای خدمات دهی به زائران اربعین حسینی شد. به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمدحسین بابایی صبح سه شنبه در آیین تجلیل از موکب داران استان برای خدمات دهی به زائران اربعین در عراق با اشاره به اتفاقات ۴۰ ساله اخیر اظهار داشت: اگر دفاع مقدس و آرمان‌های انقلاب اسلامی نبود، زیبایی‌ها و شکوه و عظمت آفریده نمی‌شد. وی با قدردانی از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی اربعین حسینی افزود: این راهپیمایی اوج شکوه و عظمت جهان اسلام است و شاهد حضور گسترده ملت در این مراسم بوده‌ایم. فرمانده سپاه کربلا با بیان اینکه باید خدمات موکب‌ها ارتقا یابد و زیباتر شود تصریح کرد: طبق اعلام یکی از علمای عراق، پیش بینی جمعیت ۱۰۰ میلیونی در اربعین دور از ذهن نخواهد بود و باید از ظرفیت‌ها برای خدمات دهی به زائران بهره گرفت. وی حفظ و انسجام موکب داران را امری مهم برشمرد و گفت: همچنین باید نسبت به انجام کارهای فرهنگی برای تقویت خدمات برنامه ریزی شود.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
معاون هماهنگ کننده سپاه کربلا: پیام مازند - ساری - معاون هماهنگ کننده سپاه کربلا گفت: مازندران جزو پنج استان برتر کشور در حوزه خدمات دهی به زائران اربعین حسینی معرفی شد. به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ جواد بخشی صبح سه شنبه در آیین تجلیل از موکب داران مازندران در عراق اظهار داشت: امیدواریم دغدغه‌های هر سال کمتر شود و بتوانیم کارهای خوبی برای زائران انجام دهیم. محمد حسن اصغری مسئول ستاد عتبات عالیات مازندران نیز با بیان اینکه امسال در امر خدمات دهی به زائران رابعین بیش از ۹۵ درصد موفقیت داشتیم، اظهار داشت: خدمات دهی به زائران امسال با نظم خاصی برگزار شد. اصغری یادآور شد: ظرفیت خدمات به زائران امسال دوبرابر شد و کیفیت موکب‌های استان بسیار متفاوت شده بود و موکب‌های استان بسیار مقتدر و موفق عمل کردند. بیش از ۱۱۵ هزار نفر از مازندران در راهپیمایی اربعین شرکت کردند.
فارسفارس1 روز قبل
رئیس کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین گفت: بنیاد مستضعفان در کیفی سازی تکریم زوار اربعین امسال نقش بسزایی داشت و بر اساس آمار‌ها حدود ۲۰ درصد از خدمت رسانی به زوار توسط بنیاد مستضعفان ارائه شده است. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، ‌ پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان در مراسم تکریم از خادمین بنیاد مستضعفان در اربعین گفت: تمام کارکنان بنیاد مستضعفان به صورت داوطلبانه و بدون هیچ چشم داشتی در خدمت رسانی به زوار امام حسین (ع) شرکت کردند. فتاح در ادامه با تاکید بر نقش تمام زیرمجموعه‌های بنیاد مستضعفان در خدمت رسانی به زوار اربعین گفت: در اربعین امسال بیش از ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از زوار اربعین از خدمات بنیاد مستضعفان استفاده کردند و این سند افتخاری برای این نهاد انقلابی است. حسن پلارک در ادامه این مراسم گفت: بنیاد مستضعفان در حماسه بزرگ اربعین نقش خوبی ایفا کرد و بر اساس آمار‌های موجود حدود ۲۰ درصد از خدمت رسانی به زوار اربعین ۹۸ توسط بنیاد مستضعفان ارائه شده است. گفتنی است در پایان این مراسم به پاس خدمات بنیاد مستضعفان در اربعین ۹۸ از سوی ستاد مرکزی اربعین یک قطعه کاشی از قبه حرم امام حسین (ع) به نمایندگی از خادمین بنیاد به رئیس بنیاد مستضعفان اهدا شد.
فارسفارس2 روز قبل
دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: دفتر این مجمع در عراق با گروه‌های شیعی، حشدالشعبی و دیگر جریان‌های سیاسی و مذهبی ارتباط گسترده‌ای دارد و تلاش‌های زیادی انجام شده تا انسجام بیشتری میان شیعیان عراق را شاهد باشیم. آیت‌الله محسن اراکی، دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس با ارائه تحلیلی از اتفاقات اخیر کشور عراق اظهار داشت: ‌ آنچه در عراق اخیرا رخ داده است، مانند اتفاقات برخی کشورهای دیگر است که از سوی ایادی استکبار مدیریت می‌شود. همچنین شاهد حضور مردم عراق با هوشیاری و قدرت در انتخابات سیاسی و تحقق آرمان‌ها و خواسته‌های خود هستیم. دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: پیش‌بینی ما از تحولات عراق بر این بود که توطئه‌ داخلی شکل خواهد گرفت؛ زیرا آمریکا، اسراییل و وابستگان آن‌ها تلاش زیادی برای ایجاد اختلاف کرده بودند. تلاش‌های مجمع تقریب برای حفظ انسجام شیعیان ایران و عراقدبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در پاسخ به این سوال که حمله به کنسولگری ایران در کربلا نشان‌دهنده تلاش دشمن برای ایجاد اختلاف میان جریان شیعی در جهان اسلام است.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
حاج حیدری توضیح داد: مستند «برادران» به زندگی اجتماعی ۷ شخصیت از مردم عادی اهل‌سنت همچون کشاورز، آشپز، نوازنده، تاجر، روحانی، خبرنگار و … پرداخته است. رادیو نمایش متون معتبر جهان را نقد می‌کندرادیو نمایش با پخش برنامه جدید «نقد و نمایش» متون معتبر جهان را نقد می‌کند. نقد و نمایش به تهیه کنندگی انسیه سمیع‌پور و کارشناسی و اجرای مینو جبارزاده هرشب ساعت ۲۲ از رادیو نمایش پخش می‌شود. رادیو نمایش هفته وحدت را گرامی می‌داردهمزمان با فرا رسیدن هفته وحدت، سریال جدید رادیویی «بر بلندای تپه حب» از شبکه رادیویی نمایش پخش می‌شود. «بر بلندای تپه حب» از امشب با هنرنمایی رضا عمرانی، نازنین مهیمنی و فریبا طاهری ساعت ۲۴ از رادیو نمایش پخش می‌‎شود.
سینماپرسسینماپرس2 روز قبل
سینماپرس: دکتر علی عسکری امروز از آیت الله حسینی بوشهری عضومجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قم عیادت کرد. به گزارش سینماپرس، دکتر علی عسکری رئیس سازمان صدا وسیما پیش از ظهرامروز با حضور دریکی از بیمارستان‌های تهران از آیت الله حسینی بوشهری عضومجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قم عیادت و برای این استاد برجسته حوزه آرزوی بهبودی و عافیت کرد. دکترعلی عسکری دراین دیدار با پزشک معالج آیت الله حسینی بوشهری گفت و گو کرد و جریان مراحل درمانی دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور قرار گرفت. آیت الله حسینی بوشهری هم با تشکراز حضور رئیس رسانه ملی از تلاش‌های سازمان صدا وسیما در نشرمعارف دینی و قرآنی تشکر کرد و با اشاره به راهپیمایی اربعین امسال گفت: نقش سازمان صداو سیما در ایجاد شور و شعور حسینی در اربعین امسال و نشان دادن عظمت عشق به اباعبدالله (ع) بی بدیل است و باید از این همت والای مسئولان و کارکنان رسانه ملی عمیقا تشکرکرد. آیت الله حسینی بوشهری عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قم پنج شنبه گذشته به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان دی تهران بستری و مورد عمل جراحی قبل باز قرار گرفت که بنابراعلام گروه پزشکی معالج وی، این عمل با موفقیت صورت گرفته و وضع عمومی این استاد برجسته حوزه بسیار خوب است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 روز قبل
پیام خوزستان - رئیس سازمان بازرسی کل کشور با حضور در راهپیمایی باشکوه اربعین حسینی با برخی موکب‌داران ایرانی دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین درویشیان ضمن شرکت در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی و بازدید از موکب‌های آستان مقدس حضرت معصومه (س) و خدام الحسین (ع) از نزدیک در جریان مشکلات موکب‌ها قرار گرفت. انتهای پیام
ایسناایسنا2 روز قبل
نتایج نظرسنجی ایسپا از شرکت کنندگان در پیاده روی اربعین گویای آن است که ۹۲٫۷ درصد زائرین اربعین در طول مسیر راهپیمایی احساس امنیت داشته‌اند. به گزارش ایسنا، مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) در مهرماه از شرکت کنندگان در پیاده روی اربعین ۱۳۹۸ با حجم نمونه ۱۸۷۰ نفر در چهار مرز مهران، شلمچه، چذابه و خسروی از افراد بالای ۱۵ سال نظرسنجی انجام داده است. نتایج نظرسنجی نشان داد، ۹۲٫۷ درصد از شرکت‌کنندگان در پیاده‌روی اربعین اظهار داشتند که در طول مسیر راهپیمایی اربعین در کشور عراق احساس امنیت داشته‌اند. نظرسنجی‌های دیگر ایسنا نشان داد، ۲۷٫۹ درصد زائرین اربعین به میزان زیاد از حمل و نقل در داخل کشور عراق (از مرز تا شهرهای زیارتی و بالعکس) رضایت دارند. همچنین ۴۳٫۳ درصد از شرکت کنندگان در پیاده روی اربعین به میزان «زیاد و خیلی زیاد»، ۳۰٫۴ درصد به میزان «متوسط» و ۲۴٫۸ درصد به میزان «کم و خیلی کم» از ساماندهی زائران در کشور عراق رضایت دارند.
برنابرنا2 روز قبل
در این برهه کوتاه نزدیک به ده ساله، بنیاد برین در امور خیر بسیار زیادی به طور مستقیم و غیرمستقیم نقش داشته است. اهداف بنیاد برینبنیاد برین برای ارتقاء و حمایت از آموزش کودکان و نوجوانان ایرانی تأسیس شده است. این سه حوزه عبارتند از: آموزش مدرسه‌سازی حمایت تحصیلیآموزش: فعالیت در این حوزه، به طور اساسی با هدف ارتقای سلامت جسمانی و روانی همۀ اعضای خانواده‌هایی است که تحت حمایت بنیاد خیریه برین قرار می‌گیرند. حمایت تحصیلی: گروه آموزشی بنیاد خیریه برین، در راستای خود اشتغالی و توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش خود، فعالیت‌های گسترده‌ای را دارا است. شما نیز می‌توانید در صورت تمایل، در این اقدامات خیرخواهانه، با بنیاد برین همراه باشید؛ برای این‌کار کافی است تنها به صفحۀ حمایت مراجعه نموده و از راه‌های مختلف همکاری با این خیریه مطلع شوید.
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد جانشین بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: یکی از فعالیت‌های دانشجویان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مختلف مطالبه‌گری آرمان‌های انقلاب اسلامی است. جانشین بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: یکی از فعالیت‌های دانشجویان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مختلف مطالبه‌گری آرمان‌های انقلاب اسلامی است. پرهیزگار با بیان اینکه یکی از مهمترین آرمان‌های انقلاب اسلامی، مطالبات به حق مردم است تصریح کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند: جوانان باید با شور و نشاط، پیگیر و مطالبه‌گر هوشمندانه و مداوم آرمان‌های انقلاب اسلانی باشند. جانشین بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: مطالبات در چند حوزه اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و دانشجویی است که مطالبات اجتماعی به دو قسمت مربوط به مردم و مباحث سیاسی_مدیریتی تقسیم می‌شود. جانشین بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمدعنوان کرد: تابستان امسال حدود ۲۰ گروه جهادی در عرصه‌های مختلف در استان شروع به کار کرده و موسسات خیریه با روندی متفاوت‌تر به مناطق محروم ورود پیدا کردند.
الفالف4 روز قبل
بسیاری از این نظرات گویای دقت و توجه مخاطبان و داوری عمومی آن‌ها نسبت به وقایع روز است. گزیده‌ای از نظرات مخاطبین «الف» را ذیل مطالب پر بحث هفته به انتخاب تحریریه «الف» بخوانید. تعدادی از نظرات مخاطبین الف درباره این یادداشت را می‌خوانید: * بعضی وقت‌ها می‌بینی کارخود دشمنه. با هیچ آبی و هیچ صابونی بی‌نزاکتی داعیه‌دار ناهمگون نمایندگی ملت ایران پاک و شسته نمیشه. *دانش آموز پسر با کنایه شوخی کرده ایشان هم با شوخی پاسخ داده (که بهتر بود اینگونه شوخی نمی‌کرد) خیلی سخت نگیرید.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
وی با اشاره به مصداق هایی که تا به امروز با وحدت خود اتفاقات تلخی را در طول اسلام زده‌اند، افزود: وحدتی که دشمنان اهل بیت عصمت و طهارت در سال ۶۱ هجری به وجود آوردند و در نتیجه آن وحدت امام حسین (ع) را به شهات رساندند را می‌توان نمونه‌ای از وحدت غیر توحیدی نام برد که باید از این واقعه به خوبی درس گرفت. نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه وحدت بیان کرد: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی فرمودند که اگر کسی به نام مسلمان عامل اختلاف بین مسلمانان شود، اسلام او آمریکایی است و اگر کسی به نام شیعه عامل اختلاف بین مسلمانان شود، شیعه او انگلیسی است و ما آن را کفر می‌دانیم. عابدینی تصریح کرد: امروز در کشور اشخاصی را تحت عنوان اهل سنت مشاهده می‌کنیم که خود را محب اهل بیت (ع) معرفی کرده و به این نکته اصرار دارند که آنها را از اهل بیت (ع) جدا نکنند و در راستای تحقق صحبت هایشان در راهپیمایی اربعین و مراسمات مختلف شرکت می‌کنند. وی با اشاره به سالروز اقامه نخستین نماز جمعه توسط پیامبر اکرم افزود: فضای نماز جمعه فضایی بصیرت افزا است و از رزهای نخست برپایی نماز جمعه این اتفاق به اندازه‌ای برای دشمنان اسلام شکننده بود که سریعا در مقابل آن واکنش نشان دادند و به ساخت مسجدی در مقابل پیامبر اقدام کردند. انتهای پیام/ ع
ایسناایسنا4 روز قبل
ایسنا/قزوین امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه گفت: در زمینه وحدت به خصوص پس از پیروزی انقلاب اسلامی گام‌های ارزشمندی برداشته شده است البته در گذشته‌های دور و پیش از پیروزی انقلاب عزیزانی همچون مرحوم آیت الله بروجردی و شیخ شلتوت مصر اقدامات بزرگی داشتند و تقریب بین مذاهب را راه‌اندازی کردند. آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می‌شود، اظهار کرد: در هفته وحدت، رسول گرامی اسلام (ص) محور وحدت قرار گرفته‌اند چرا که در نظام دینی، وحدتی صاحب ارزش است که با محوریت توحید و ایمان پایه‌گذاری شده باشد. نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: در زمینه وحدت به خصوص پس از پیروزی انقلاب اسلامی گام‌های ارزشمندی برداشته شده است البته در گذشته‌های دور و پیش از پیروزی انقلاب عزیزانی همچون مرحوم آیت‌الله بروجردی و شیخ شلتوت مصر اقدامات بزرگی داشتند و تقریب بین مذاهب را راه‌اندازی کردند و امروز هم مجمع جهانی اهل بیت (ع) پرچمدار فرق اسلامی است. وی گفت: امروز اتفاقات خوب و موثری با حضور مجمع جهانی اهل بیت (ع) رخ داده است و رفتار برادران شیعه و سنی درحال حاضر بسیاری از شبهات را برای مردم رفع کرده است که در گذشته اینطور نبود. وی به سالروز اقامه نخستین نماز جمعه توسط رسول گرامی اسلام (ص) اشاره و خاطرنشان کرد: نخستین نماز جمعه در سال اول هجرت در نزدیکی شهر مدینه اقامه شد و این اولین اقدام اجتماعی مهم حضرت پس از خروج از اوضاع و شرایط نا امن مکه بود.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر آیین‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه با حضور نمازگزاران در مناطق مختلف استان قزوین برگزار شد. در قزوین مردم نماز جمعه خود را این هفته به امامت آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین برگزار کردند. امام جمعه قزوین تصریح کرد: حضرت علی (ع) فرمودند از دنیای فانی برای قیامت استفاده کنید و با حق همراه شوید و خداوند کسی که حقی را پیروی و حمایت کند مورد رحمت خود قرار می‌دهد. خطیب جمعه قزوین گفت: دفاع مقدس در برابر کفر جهانی دفاع از حق بود وامروز در غزه، فلسطین، لبنان، سوریه و یمن شاهد الگو گرفتن از این انقلاب هستیم که دستاوردهای خوبی داشته است. صرفه جویی در مصرف آب و انرژی ضروری استخطیب جمعه قزوین یادآورشد: در شرایطی که با کمبود برخی منابع مواجهیم باید در مصرف خود صرفه جویی کنیم تا مشکلات بیشتر نشود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز5 روز قبل
رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اظهار اینکه خداوند اجازه سرگردانی به بندگان خود را نمی‌دهند تصریح کرد: پس از انقلاب اسلامی، مردم مازندران تا پای جان برای حفظ ارزش‌ها ایستادگی کردند و ملت ایران نشان دادند که پایبند و معتقد به ارزش‌ها هستند. محمدی گلپایگانی با اشاره به سفر میلیونی مردم ایران به کربلا و راهپیمایی اربعین حسینی اظهار داشت: این حضور نشانه ارادت و علاقمندی مردم به ارزش‌ها و ولایت است. رئیس دفتر مقام معظم رهبری با تبریک سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) و همچنین گرامیداشت ۱۳ آبان اظهار داشت: ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، روز تسخیر لانه جاسوسی است. محمدی گلپایگانی از نمازجمعه به عنوان نماد وحدت یاد کرد و خواستار برپایی باشکوه آن شد. وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در تعبد، بی نیازی از دنیا، زهد و پارسایی بی نظیر است گفت: درعین حال مقام معظم رهبری جلوتر از حوادث حرکت می‌کند که ناشی از اخلاص معظم له و توسل ایشان به اهل بیت و اهل دعا بودن است.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، سرلشکر محمدحسین باقری پیش از ظهر امروز در سالروز آغاز امامت حضرت مهدی (عج) در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان با عنوان «عهد سربازی» که در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، اظهار داشت: ۹ ربیع‌الاول روزی بزرگ و سرآغاز ولایت و امامت امام زمان (عج) است. سرلشکر باقری ادامه داد: اگر مسلمانان در عهد خود در غدیر باقی می‌ماندند و در کنار اباعبدالله (ع) در نهضت عاشورا حضور پیدا می‌کردند مسیر تاریخ تغییر می‌کرد و ظلم و ستم به ملت‌های اسلامی روا نمی‌شد. سرلشکر باقری عنوان کرد: ملت عراق در اربعین نشان داد که دارای چه روحیه‌ای است و حماسه اربعین را خلق کرد، ملت ایران در کنار عراق در راهپیمایی اربعین یک‌بار دیگر عهد خود را به امام حسین (ع) نشان داد. وی خاطرنشان کرد: باید با بصیرت و مراقبت نسبت به تحرکات دشمن و دعا برای ظهور امام زمان (عج) کشور نمونه‌ای داشته باشیم و دشمنان را ناامیدتر کرده و خداوند مقدر بفرماید که نسل موجود ظهور امام زمان (عج) را شاهد باشد و همه ما از سربازان حضرت ولی‌عصر (عج) باشیم. انتهای پیام/ ت
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 روز قبل
پرویز اقبالی معتقد است اگر تصویرگران ایرانی بخواهند تصویرسازی‌هایشان را امروزی جلوه دهند و از المان‌های هنر مدرن بهره بگیرند، در تصویرسازی دینی به مشکل بر می‌خورند، چون مخاطب‌پذیر نیستند. اعتمادآنلاین| پرویز اقبالی هنرمند طراح گرافیک، تصویرگر، پژوهشگر و استاد دانشگاه شاهد درباره تفاوت هنر مدرن با هنر اسلامی و دینی، گفت: بزرگترین معضلی که در جامعه تصویری ما وجود دارد این است که تصویرش را اعم از نقاشی یا تصویرسازی با هنر مدرن گره زده است. هنر مدرن هویت ندارداو توضیح داد: در طرف دیگر اما، هنر اسلامی و دینی می‌تواند این کار را انجام دهد یعنی واقعیت را می‌شکافد برای رسیدن به یک حقیقت. هنرمند اسلامی برای نشان دادن «حقیقت» نظم، ایمان، تعالی و یک دنیا شور و عشق و مستی دارد. بنابراین آن چیزی که ایرانی‌ها توانستند با آنها هویت ایرانی و اسلامی شکل دهند، ریشه‌ای محکم دارد.
مهرمهر6 روز قبل
هنر مدرن هویت نداردوی توضیح داد: در طرف دیگر اما، هنر اسلامی و دینی می‌تواند این کار را انجام دهد یعنی واقعیت را می‌شکافد برای رسیدن به یک حقیقت. هنرمند اسلامی برای نشان دادن «حقیقت» نظم، ایمان، تعالی و یک دنیا شور و عشق و مستی دارد. این هنرمند تصویرگر تاکید کرد: نکته مهم اینجاست که سنت‌های ایرانی اسلامی توانستند تصویر ذهنی مردم را شکل دهند و توانستند در دل آنها جای بگیرند. «عاشورا» از سنت‌های تصویری دینی ایران استوی درباره ارتباط این سنت‌ها و تاریخ با هنر اسلامی ایرانی توضیح داد: هر زمان در تاریخ دچار مشکل شدیم به هنر رجوع کردیم. بنابراین آن چیزی که ایرانی‌ها توانستند با آنها هویت ایرانی و اسلامی شکل دهند، ریشه‌ای محکم دارد.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
قدردانی از رسانه ملی برای پوشش برنامه‌های دهه وقفآمادگی رسانه ملی برای برنامه‌سازی در زمینه وقفبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اقای علی عسکری در دیدار رئیس و معاونان سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: رسانه ملی آماده است تا با تمام توان برای ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف در سطح ملی و فراملی برنامه‌سازی کند. رئیس رسانه ملی در این دیدار با بیان اینکه سازمان صداوسیما علاقه‌مند به همکاری با سازمان اوقاف و امور خیریه برای ترویج این سنت حسنه است گفت: مهم‌ترین کاری که رسانه ملی می‌تواند در این زمینه انجام دهد کمک به گسترش فرهنگ وقف است که می‌توان در قالب‌های مختلف با ساختار‌هایی متنوع به این مهم پرداخت. رئیس سازمان صدا و سیما با اشاره به اهمیت راهنمایی به مردم در این زمینه گفت: رسانه ملی به کمک کارشناسان سازمان اوقاف می‌تواند زمینه ارائه راهنمایی‌های لازم به مردم در خصوص وقف را فراهم کند. اقای علی عسکری تأکید کرد: برنامه‌هایی که در این زمینه ساخته می‌شوند باید برنامه‌هایی خلاقانه باشند تا مردم را به این امر خیر ترغیب کند. وی در خصوص بقاع متبرکه و آثار آن روی مردم گفت: هر کدام از این بقاع متبرکه کانونی فرهنگی برای پالایش روح است و از این رو باید برای معرفی و برکات این اماکن تلاش کرد. او با اشاره به نقش رسانه ملی در معرفی خدمات بخش‌های مختلف نظام گفت: همانطور که رسانه ملی در ارائه تصویر نهاد‌های مختلف کشور به مردم و خدمات آن‌ها موفق عمل کرده است در زمینه معرفی بقاع متبرکه هم می‌تواند موثر باشد و اگر کارشناسان مربوط راهی برای معرفی هرچه بهتر این بقاع بیابند رسانه ملی نیز از هیچ تلاشی برای آشنایی مردم با آن‌ها فروگذار نخواهد کرد. علی عسکری سنت حسنه وقف را امری فطری دانست و گفت: انسان‌ها دوست دارند از خود امر خیری برجا گذارند تا ثوابشان ماندگار شود. رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه نیز در این نشست با بیان اینکه فرهنگ وقف در طول تاریخ به عنوان فرهنگی ایرانی اسلامی در بین مردم رواج داشته است گفت: در تاریخ ما از دیرباز تا کنون وقف‌های عظیمی ثبت شده است که شامل موضوعات مختلفی از جمله وقف مراکز آموزشی از مدرسه تا دانشگاه و حوزه و مراکز درمانی و بیمارستان‌ها تا اماکن مذهبی و فرهنگی و … می‌شود. حجت‌الاسلام سید مهدی خاموشی از ایجاد ۱۰۷ موکب در راهپیمایی اربعین امسال به عنوان یکی از آخرین نمونه‌های وقف یاد نمود که امکان پذیرایی از هزاران زائر اربعین را فراهم کرد و گفت: امسال ۷۰۰ وقف جدید داشتیم که نشان از اهتمام مردم به این امر حسنه دارد. رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه از رویکرد این سازمان در سال حمایت از تولید ملی سخن گفت و افزود: تلاش کردیم امور خیریه و اوقاف امسال به سمت رفاه عمومی و مسائلی که در تولید ملی نقش ایفا می‌کنند پیش رود. حجت‌الاسلام خاموشی با قدردانی از رسانه ملی و تلاش آن برای پوشش برنامه‌های دهه وقف و ارائه گزارش‌های متنوع از نمایشگاه وقف گفت: هم رادیو و هم تلویزیون در این دهه به خوبی به تبیین فعالیت‌های این سازمان پرداختند که از آن قدردانی می‌کنیم. رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه از اقای علی عسکری خواست در برنامه‌ها، میزگرد‌هایی برای کارشناسی مباحث علمی در زمینه وقف و موضوعاتی نظیر وقف مشارکتی و وقف پول ایجاد شود تا جریان وقف برای کمک به مردم شتاب بیشتری بگیرد. شهریاری معاون سرمایه انسانی و منابع مالی رسانه ملی نیز دراین دیدار از اهمیت تبلیغ برای وقف و آشنایی مردم در این زمینه سخن گفت و از آمادگی رسانه ملی برای تبلیغ این امر خبر داد. رضی معاون پژوهش برنامه‌ریزی و نظارت نیز از لزوم ترویج فرهنگ وقف و برنامه سازی برای تحقق این امر یاد کرد وگفت: وقف فرهنگی نیز یکی از شاخه‌های وقف است که باید متناسب با اوضاع روز در بستر‌های جدیدی، چون فضای مجازی روی آن کار کرد. جبلی معاون برون مرزی رسانه ملی نیز جاری بودن فرهنگ وقف به عنوان خصلت والای اجتماعی را قابل ارائه به تمام دنیا دانست و از تولید برنامه‌هایی در این زمینه در شبکه‌های پرس تی‌وی و هیسپان تی وی خبر داد. وی گفت: مسابقات مفازا از تولیدات مشترک سازمان صدا و سیما و سازمان اوقاف است که در شبکه کوثر تولید می‌شود و مسابقه بین‌المللی قرآن کریم به صورت غیرحضوری با حضور قاریان مختلف از سراسر جهان است. شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی نیز با اشاره به اهمیت گسترش فرهنگ وقف در کشور گفت: معاونت صدا در زمینه ترویج این امر برنامه‌های متعددی تولید کرده، اما همچنان خلاءبرنامه‌هایی با قالب نمایش و مستندگزارشی از داستان‌های واقعی احساس می‌شود که سازمان اوقاف و امور خیریه می‌تواند با در اختیار گذاشتن این داستان‌ها به تولید نمایش‌هایی که موضوعشان وقف یا افرادی که وقف می‌کنند و مستند گزارشی‌هایی با این مضامین کمک کند. مجید زین العابدین مدیر شبکه یک سیما نیز به نمایندگی از معاون سیما وقف و واقفان را از سرمایه‌های اجتماعی برشمرد که باید برای معرفی آ‌نها تلاش کرد. وی پیشنهاد داد برای ترویج این سنت حسنه قالب‌های دیگر برنامه‌سازی نظیر سریال‌ها نیز مورد توجه قرار گیرند و هر سال یک یا دو سریال با موضوع وقف روی آنتن داشته باشیم. محمدرضا چپریان قائم مقام معاون سیاسی نیز از آمادگی این معاونت برای همکاری با سازمان اوقاف و امور خیریه در دو زمینه تشویق مردم به سنت حسنه وقف و معرفی چهره‌های روحانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند خبر داد. معاونان سازمان اوقاف و امور خیریه نیز در این نشست خواستار ایجاد کارگروهی برای تعامل بیشتر با رسانه ملی و همفکری در زمینه برنامه سازی با موضوع وقف شدند و از برنامه «در امتداد فلق» به عنوان یکی از نمونه‌های موفق این تعامل یاد کردند که به مدد همکاری شبکه یک رسانه ملی با این سازمان تولید و مورد توجه مردم قرار گرفته است.

به انتهای لیست رسیدید