آخرین و مهم‌ترین اخبار «مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن»
راهپیمایی ۲۲بهمن

اخبار «راهپیمایی ۲۲ بهمن»

نوستالژی‌ از جنس خبر و خبرنگاری قسمت پنجم

صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ دیدن تصاویر و فیلم‌های قدیمی، هیجان انگیز و جذاب است به خصوص اگر این تصاویر خبرنگارانی باشد که چند وقتی است دیگر در قاب تصویر دیده نشده‌اند. در بسته «خبرنگاران در گذر ایام» گزارش‌های خبری خبرنگاران قدیمی رسانه ملی را خواهید دید؛ گزارش‌هایی که دیدن آن‌ها بخش‌هایی از تاریخ معاصر را یادآوری می‌کند. قسمت پنجم این بسته شامل ۱۳ گزارش از علی رجبی است. تظاهرات ضد آمریکایی در کابلتحولات بیداری اسلامیکد ویدیو دانلود فیلم اصلیاجلاس جهانی گاز در بولیوی کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، ظهر امروز مراسم تودیع و معارفه رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی در محل دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه برگزار شد. در این مراسم نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با تاکید بر اهمیت فعالیت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار داشت: در تبلیغات از نوع اسلامی آن باید پیوسته خداوند را در نظر گرفت چراکه خداوند اساس دین مبین اسلام و مبنای معنویت است. حجت‌الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی تصریح کرد: ایفای نقش بجا و مناسب شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در رویدادهای مرتبط به انقلاب اسلامی تبیین کننده مسیر رو به تعالی نظام اسلامی و یادآور آرمان‌های این انقلاب است بنابراین باید این شورا همچون گذشته به ایفای نقش مؤثر در این راه بپردازد. در این مراسم طاهر بخشایی رئیس جدید شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی به بیان دیدگاه‌های خود در تحقق یافتن آرمان‌های امام و منویات رهبر معظم انقلاب در قالب برنامه‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی پرداخت و محسن شکرنیا نیز گزارشی از عملکرد این شورا در دوره مدیریت وی ارائه کرد. طاهر بخشایی پیشتر رئیس روابط عمومی و امور بین الملل استانداری آذربایجان غربی، مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری و ریاست سازمان ملی جوانان آذربایجان غربی را بر عهده داشت.
انتخابانتخاب1 هفته قبل
وزیر کشور در همایش فرمانداران سراسر کشور توصیه‌هایی را در رابطه با انتخابات و برگزاری آن که اواخر سال جاری انجام می‌شود ارائه کرد. وی با اشاره به این‌که «وزارت کشور با توجه به جایگاهی که دارد در مورد انتخابات مسئولیت مهمی را ایفا می‌کند» ادامه داد: بنده تاکیدم بر فرمانداران است؛ به عنوان وزیر کشور می‌گویم که نقش اصلی مهم و مؤثر و راهبردی را در وزارت کشور فرمانداران ایفا می‌کنند. شاید از نظر سلسله مراتب جایگاه استانداران بالاتر باشد، اما از نظر تأثیرگذاری و اولین حلقه ارتباط با مردم فرمانداران ایفای نقش می‌کنند. وزیر کشور با تاکید بر این‌که «فرمانداران باید از قدرت هماهنگی برخوردار باشند» گفت: هماهنگی به معنای عدول از وظایف و استقلال وزارت کشور نیست. وزیر کشور ادامه داد: در حوزه اقتصادی عمده چالش کشور ما بخش اقتصاد است و دشمن هم مبتنی بر این حوزه وارد کار شده است.
فردا نیوزفردا نیوز1 هفته قبل
وزیر کشور گفت: باید فضای سیاسی با نشاط باشد و مردم احساس کنند فضای سیاسی به سمت تحول برای رشد و توسعه است. خبرگزاری مهر: عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در همایش فرمانداران سراسر کشور اظهارداشت: باید اعتقاد و ایمان و انگیزه لازم برای اجرا داشته باشیم. باید فضای سیاسی با نشاط باشد و مردم باید احساس کنند فضای سیاسی به سمت تحول برای رشد و توسعه است. وی تاکید کرد: باید انتخابات به صورت امن و سالم برگزار شود و نباید مجریان و ناظران گرایش‌های سیاسی و حزبی را در انتخابات دخالت دهند. وزیر کشور گفت: اصلی‌ترین چالش اقتصادی کشور در کوتاه مدت تحریم است.
مهرمهر1 هفته قبل
آیت الله جنتی گفت: مقاومت منجر شد تا قدرتی دشمن شکن پیدا کنیم. رئیس مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر استفاده از نیروهای جوان تاکید کرد و گفت: وضعیت موجود مشکلات را حل نمی‌کند و باید آتش به اختیار عمل کنیم. آیت الله جنتی افزود: باید جوان‌های با ایمان و جهادگر به کار گرفته شوند. وی تصریح کرد: نباید به اروپایی‌ها امید داشت و باید روی پای خودمان بایستیم. آیت الله جنتی تصریح کرد: از کسانی که عادل نباشند نمی‌توان انتظار اجرای عدالت را داشت و کسی که می‌خواهد با فساد مبارزه کند نباید خودش فاسد باشد.
مهرمهر1 هفته قبل
باید آرامش سیاسی در کشور حل شود. باید فضای سیاسی با نشاط باشد و مردم باید احساس کنند فضای سیاسی به سمت تحول برای رشد و توسعه است. باید رقابت منطقی در انتخابات وجود داشته باشد باید نظرات منطقی با هم رقابت کنند. وی اظهار داشت: برای نشاط سیاسی باید رقابت سیاسی وجود داشته باشد. مشارکت بالای مردم در انتخابات به ابزار پیش برنده سیاست داخلی و سیاست خارجی باید تبدیل شود.

پور محمدی: قتل‌های زنجیره‌ای در سیستم اتفاق افتاد

7+
ایمناایمنا1 هفته قبل
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، نصرت‌الله لطفی عصر امروز چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه رؤسای قبلی و جدید شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان در تبریز با اشاره به اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران مقاومت حداکثری است، ادامه داد: در برابر هجمه‌های دشمن باید مقاومت حداکثری را در پیش گرفت. وی با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم تا گسست نسلی باعث فراموشی افتخارات گذشته شود، ابراز داشت: شعار ۴۰ ساله ما افتخار به گذشته و امید به آینده است و تبیین و روشنگری را باید شروع کرد و نباید در این زمینه در گیر و بند جلسات باشیم. قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در خصوص این شورا و وظایف آن نیز گفت: هدف اصلی و محوری این شورا بصیرت افزایی در سطح جامعه است. شورای هماهنگی شاید به ظاهر یک نهاد اطلاع‌رسانی و هماهنگی باشد ولی ما افتخار داریم که رهبر معظم انقلاب شورای هماهنگی را یکی از پرسابقه‌ترین نهادهای نظام می‌دانند. وی با بیان اینکه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با لحظه شناسی دقیق توانسته نقش هماهنگی را ایفا کند، گفت: حضور گسترده و پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۷ نمونه‌ای از همکاری‌ها و تعامل نزدیک ائمه جمعه با شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بود که این تعامل باید تداوم داشته باشد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 هفته قبل
اگر حجاب عرف جامعه این است و شما پذیرفته‌اید که بگذرید مردم زندگی خود را کنند و دست بردارید. به نظر من مردم با حجاب عرفی فعلی مشکلی ندارد، اما شما مشکل دارید و گشت ارشاد راه می‌اندازید. پس اگر این حجاب را قبول ندارید در مواقع انتخابات و … این‌ها را برای مصاحبه انتخاب نکنید. وی در پایان خاطرنشان کرد: «مشکل من به عنوان یک فرد معتقد به حجاب این نیست که مردم حجاب را رعایت نکنند. اگر می‌گذاشتند مردم خودشان انتخاب کنند اکنون وضعیت حجاب در جامعه بهتر از این بود».
فارسفارس1 هفته قبل
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: همان طور که شعار چهل ساله ما افتخار به گذشته و امید به آینده بود از این‌رو نباید اجازه دهیم تا گسست نسلی باعث فراموشی افتخارات گذشته شود. قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: این برای اولین بار در طول ۴۰ سال انقلاب بود که صمیمی‌ترین ستاد و بدون حاشیه‌ترین ستاد در سال گذشته شکل گرفت. قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بیان کرد: به خاطر هم‌افزایی و هندلی بی‌نظیر بر ما وظیفه بود تا در استان‌های برجسته اعم از آذربایجان‌شرقی حضور داشته و سپاسگزار اهمیت و انسجام باشیم. قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: ما به تبعیت از قانون منع به کارگیری بازنشستگان و رعایت قانون باید تغییرات را انجام دهیم. لطفی متذکر شد: همان طور که شعار چهل ساله ما افتخار به گذشته و امید به آینده بود از این‌رو نباید اجازه دهیم تا گسست نسلی باعث فراموشی افتخارات گذشته شود.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: ما به دنبال آن هستیم که ائتلاف بزرگ‌تری را تشکیل دهیم اما این مسئله به معنای کنار گذاشتن جمنا نیست؛ در انتخابات آینده با یک اسم جدید به عرصه می‌آئیم. باهنر درباره آینده شورای وحدت گفت: تلاشی‌هایی را در دوره‌های قبل برای ائتلاف اصولگرایان انجام داده‌ایم، در دوره‌های آتی انتخابات هم حتما چنین برنامه‌هایی را در دستور کار خواهیم داشت. رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری تاکید کرد: مردم اصل انتخابات را وظیفه ملی و شرعی خود می‌دانند و در آن شرکت می‌کنند اما اینکه آنان به چه کسی رأی دهند، موضوعی قابل تحلیل است. باهنر گفت: تشکیل جریان سیاسی سوم در انتخابات غیرممکن نیست و ما نمی‌توانیم پیشگویی کنیم اما فکر می‌کنیم که فضای عمومی کشور آمادگی خوبی برای پیروزی اصولگرایان دارد. وی درباره برنامه‌های جبهه پیروان خط امام و رهبری برای حضور در انتخابات مجلس یازدهم گفت: جبهه پیروان یک مجموعه‌ای از زیرمجموعه بزرگ ائتلاف اصولگرایان است و در همین قالب کار می‌کند و جدا از ائتلاف اصولگرایان نیستیم.
جام نیوزجام نیوز3 هفته قبل
این افراد می‌خواهند با اصل نظام و حاکمیت دینی مبارزه کنند. "، وقتی همگی این پاسخ را می‌دهند متوجه می‌شویم این افراد یک سازمان و آموزش دیده هستند. مبارزه با بی‌حجابی یک میدان جنگ فرهنگی استوی گفت: اولین کسی که در این حوزه باید پاسخگو باشد وزیر اطلاعات و وزیر کشور است. چرا شما این‌قدر فضای امنی برای این دسته از افراد آماده کردید تا به آموزش این‌گونه افراد بپردازند؟ امروز مبارزه با بی‌حجابی یک عرصه جنگ فرهنگی است و مسئولان امنیتی و اطلاعاتی باید بسیار جدی‌تر از گذشته در این حوزه ورود پیدا کنند. این مردم نشان دادند که پایبند به دین هستند و این مسئولان هستند که باید پاسخگوی مردم باشند.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
وقتی همگی این پاسخ را می‌دهند متوجه می‌شویم این افراد یک سازمان و آموزش دیده هستند. مبارزه با بی‌حجابی یک میدان جنگ فرهنگی استوی گفت: اولین کسی که در این حوزه باید پاسخگو باشد وزیر اطلاعات و وزیر کشور است. چرا شما اینقدر فضای امنی برای این دسته از افراد آماده کردید تا به آموزش اینگونه افراد بپردازند. امروز مبارزه با بی‌حجابی یک عرصه جنگ فرهنگی است و مسئولان امنیتی و اطلاعاتی باید بسیار جدی‌تر از گذشته در این حوزه ورود پیدا کنند. این مردم نشان دادند که پایبند به دین هستند و این مسئولان هستند باید پاسخگوی مردم باشند.
ایرناایرنا4 هفته قبل
قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور، خاطرنشان کرد: این شورا، نهادی فراجناحی، فراملی و حاکمیتی است. وی افزود: مأموریت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با نگاه حاکمیتی، تحقق‌بخشی به حضور مردم در صیانت از نظام و انقلاب و خنثی کردن توطئه دشمنان است. لطفی اظهار داشت: مردم به عنوان سرمایه و پشتیبان انقلاب اسلامی بوده و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بهره‌گیری از ظرفیت تمام دستگاه‌ها برای حفظ دستاوردهای این انقلاب در خدمت مردم است. لطفی با اشاره به برگزاری راهپیمایی در برخی روستاهای زیر ۱۰ خانوار، اظهار داشت: امسال برای اولین بار در ۱۰ هزار روستای کشور، راهپیمایی برگزار شد که سابقه نداشت. در پایان این مراسم، حجت‌الاسلام علی ناصر به عنوان رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان معرفی و از خدمات سیدسعید حسینی در مدت ۱۸ سال ریاست این شورا تقدیر شد.
تسنیمتسنیم4 هفته قبل
جوادی پارسا می‌گوید: «وقتی به موی رزمنده‌ها قیچی می‌زدم، می‌دیدم که چقدر روحیه می‌گیرند. یا دلمان برایت تنگ شده بود، کجا بودی؟ و …» خانه‌ام را بازسازی نکنید، چون …آرایشگر صلواتی جبهه‌ها، وقتی ازجبهه برگشت، گوشه حیاط خانه آرایشگاه صلواتی دایر کرد. اگر رضایت شما نبود، احتمالا حاج اکبر دلسرد می‌شد، می‌گوید: «هوای ما با کمک به خلق خدا تازه می‌شود. قدیمی یعنی کسی که کوتاهی مو و محاسنش را ۳۰ سال است جز حاج اکبر به دست کس دیگری نسپرده. حاج اکبر چشمانش را ریز می‌کند و دقیق می‌شود: «نگو، فقیر!
فارسفارس1 ماه قبل
ایشان می‌گفت الحمدلله با آمدن مقام معظم رهبری تا حدودی این امید دشمن که رهبری دچار آسیب شود، قطع شده است. اما مع ذلک از عنایات خدا به مقام معظم رهبری؛ از عنایات ویژه خدا و از شایستگی‌های برجسته مقام معظم رهبری این بود که به سرعت رهبری آقا جا افتاد. آیت‌الله خاتم یزدی و آیت‌الله سبط‌الشیخ انصاری، فقهای جاافتاده‌ای بودند که از نظر سنی، ‌ بیست سال گاهی از مقام معظم رهبری سن‌شان بیشتر بود و سابقه حوزوی‌شان هم بیشتر بود، اما طوری خدای متعال به مقام معظم رهبری مقام داد و البته تقوای این بزرگان هم اقتضا می‌کرد که همه تسلیم مقام معظم رهبری شدند، همه همراه شدند، همه در برابر مقام معظم رهبری خضوع کردند. آیت‌الله خاتم یزدی و آیت‌الله سبط‌الشیخ انصاری، فقهای جاافتاده‌ای بودند که از نظر سنی، ‌ بیست سال گاهی از مقام معظم رهبری سن‌شان بیشتر بود و سابقه حوزوی‌شان هم بیشتر بود، اما طوری خدای متعال به مقام معظم رهبری مقام داد که همه تسلیم مقام معظم رهبری شدندبعد، این قشر عظیم مردم اعم از دانشگاهیان، دانشجوها، عامه مردم به او ابراز ارادت کنند. شما می‌خواهید یک نظامی بسازید که این نظام، نظام نویی است در جهان.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اعضای ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران ظهر دوشنبه در دیدار با امام جمعه همدان ضمن تبادل نظر و بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌ها برای بهتر برگزار کردن برنامه‌ها در آینده از بیانات حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی بهره مند شدند. امام جمعه همدان در این مراسم با بیان اینکه قیام برای خداوند وابسته به این نیست که دیگران حرکت کنند و هر فردی باید به تنهایی قیام کند، گفت: انقلاب اسلامی حرکت ملت ایران و قیام برای خدا بود. امام جمعه همدان با اشاره به اینکه ۲۲ گروه در ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همدان فعال بودند، گفت: اعضای حاضر همانگونه که ۴۰ سالگی انقلاب را احیا کردند باید ادامه دهنده مسیر باشند. حجت الاسلام شعبانی با بیان اینکه ۲۲ بهمن سال ۹۷ همدان شاهد برودت هوا و سرما بود اما حضور مردم بسیار چشمگیر بود، گفت: باید تشکر واقعی از مردمی صورت گیرد که در صحنه بودند. پس از صحبت‌های امام جمعه همدان ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران از دست اندرکاران برگزاری برنامه‌ها قدردانی کرد که در بین تجلیل شوندگان پروین قادری دانشمند سرپرست خبرگزاری مهر در استان همدان و ایمان حامی خواه عکاس این خبرگزاری در استان همدان نیز تقدیر شدند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
وی افزود: قیام و حرکت برای خداوند متعال وابسته به دیگران نیست یعنی انسان باید برای خدا قیام کند قیامی که ممکن است انسان‌های دیگر شخص را همراهی کنند یا خیر. نماینده ولی فقیه در استان ابراز کرد: به فرموده امام (ره) انقلاب اسلامی قیام مردم ایران برای خدا بود، قیامی که شاید بی‌نظیرترین حرکت یک ملت برای خدا در تاریخ باشد. وی با اشاره به اینکه در زمان پیامبر اکرم (ص) نیز اصحاب ایشان قیام‌هایی داشتند، گفت: اینکه یک ملت به صورت هماهنگ با هم برای رضای خدا قیام کرده و در عرصه بین الملل تا این اندازه اثرگذار باشند اتفاقی کم نظیر است. شعبانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی توانسته ۴۰ سال دوام بیاورد، عنوان کرد: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن که بسیار پر نشاط، پویا و زنده بود که نشان دهنده زنده بودن حرکتی است که از سال‌ها پیش آغاز کردند. انتهای پیام/ ت
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
در نقد اخیر، صحبت از تحریم شد، صحبت از سربازان گمنامی که حتی در محله خودشان هم ناشناسند، صحبت از سربازان پاسگاه مرزبانی میرجاوه که توسط گروهک تروریستی جیش العدل ربوده شدند و آن ۲۷ مرزبانان سپاه که در جنایت تروریستی جاده خاش-زاهدان به شهادت رسیدند. هر کس در جای خودش، با برداشتن قدمی کوچک در مسیر عزت این ملت، می‌شود سرباز واقعی وطن. آنها برای پاداش، مدال نگرفتند که حالا با بی انصافی تمام «سربازان سکه» لقب بگیرند. تا بگویند سپاسگزار رشادت همه مرزبانان و سربازان این مرز پر گهر هستند. ما به شما قهرمانان افتخار می‌کنیم.
مهرمهر1 ماه قبل
وی ادامه داد: اگر امام راحل می‌فرمایند که نمونه این مردم در صدر اسلام هم نبوده این را عملا لمس کرده‌اند چراکه این مردم با وجود همه سختی‌ها و تحریم‌ها پابه پای نظام، انقلاب، اسلام و رهبری تمام عیار برای دفاع از حریم اسلام حضور پیدا می‌کنند. وی با اشاره به سخنان مهم رهبر معظم انقلاب، گفت: رهبری در فرمایشاتشان به چند نکته کلیدی اشاره کردند که یکی از آنها بصیرت بود که به واسطه آن مردم ما در همه زمینه همراه ما و مسئولین بودند. وی در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته عمرانی در شهرستان نهاوند، گفت: خوشبختانه با همراهی مسئولین و مردم توانسیتم پروژه‌های خوبی در راستای توسعه و پیشرفت شهرستان تعریف کنیم که جای تشکر از مردم و مسئولین دارد. بهرام نیا افزود: امروز تداوم فعالیت این پروژه‌ها که با زحمات فراوان علی رغم نبود منابع مجوز آن گرفته شده نیازمند مشارکت همه جانبه مردم است. نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پروژه فاضلاب شهری نهاوند، گفت: سال گذشته انقلابی در حوزه فاضلاب و شهری نهاوند با اعتبار ۱۳ میلیارد صورت گرفت که امیدواریم این مهم تداوم داشته باشد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با اشاره به مسئولیت این نیرو در تامین امنیت هوایی در همه مناسبت‌ها و مراسم‌های ملی و مذهبی کشور، خاطر نشان کرد: با توجه به گسترش استفاده از پهپادها و ریزپرنده‌ها و سهولت استفاده از این ابزارها برای ایجاد ناامنی، پدافند هوایی از امکانات و تجهیزات نوین و ابتکاری برای کشف، شناسایی و در صورت لزوم ساقط کردن این اهداف استفاده می‌کند. به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ علیرضا صباحی‌فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با اشاره به وظیفه ذاتی این نیرو در رصد مداوم آسمان کشور و تامین امنیت مرزهای هوایی گفت: در همه مناسبت‌ها و مراسم‌های ملی و مذهبی طرح‌های عملیاتی ویژه‌ای برای ایجاد امنیت هوایی لازم در این رویدادها داریم. فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش تصریح کرد: برای مناسبت‌هایی مانند راهپیمایی ۲۲ بهمن، روز قدس، مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و … که مردم در سراسر کشور در خیابان‌ها حضور می‌یابند، پدافند هوایی طراحی عملیاتی متناسب برای حفظ امنیت آسمان کشور و به خصوص هوا و فضای مناطقی که اجتماعات در آن برگزار می‌شود، دارد. وی تاکید کرد: با توجه به گسترش استفاده از پهپادها و ریزپرنده‌ها و سهولت استفاده از این ابزارها برای ایجاد ناامنی، پدافند هوایی از امکانات و تجهیزات نوین و ابتکاری برای کشف، شناسایی و در صورت لزوم ساقط کردن این اهداف استفاده می‌کند. امیر صباحی فرد افزود: هوشیاری و آماده به کار بودن به همراه سرعت و دقت از مولفه‌های اصلی هر نیروی پدافندی است و کارکنان پدافند هوایی ارتش به صورت مداوم در حال افزایش توان عملیاتی و تجهیزاتی خود متناسب با تهدیدهای نوین هستند.
رجانیوزرجانیوز1 ماه قبل
این مسئله زمانی نگران کننده‌تر می‌شود که رهبری معظم انقلاب بارها نسبت به انقلاب زدایی از حوزه علمیه قم هشدار داده‌اند. ایشان در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در سال ۹۴ فرمودند: خب، عرض کردیم که طبیعت قم، طبیعت طلاب، حوزه‌ی علمیه، طبیعت دین است، طبیعت تبلیغ است، طبیعت قناعت است، طبیعت حضور مرجعیت است که مرجعیت خیلی مهم است؛ اینها همه از خصوصیات حوزه است و همین موجب میشود که پایه‌ی انقلاب در اینجا محکم بشود. مراجع تقلید کنونی، مکرر متعددی‌شان به بنده گفتند که ما تضعیف این نظام را به هر کیفیتی حرام قطعی میدانیم. این نشان دهنده‌ی قدرشناسی از نظام اسلامی است. حالا یک معممی یک گوشه‌ای بیاید خودش را از نظام کنار بگیرد؛ بهانه هم این است که ما فلان انتقاد را داریم.
مهرمهر1 ماه قبل
امروز مسیر راهپیمایی روز قدس در شهرهای استان مرکزی مملو از زنان و مردانی بود که آمده بودند تا از آزادی فلسطین دفاع کرده و حمایت خود را از مردم مظلوم آن نشان دهند. در صف مقدم راهپیمایی روز قدس مردم اراک و سایر شهرستان‌ها، حضور مسئولین استانی و شهرستانی به چشم می‌خورد. بانوی جوان دیگری به خبرنگار مهر گفت: حضور در راهپیمایی قدس را وظیفه خود می‌دانم و برای اعلام برائت و انزجار از جنایات و تجاوزهای رژیم غاصب صهیونیستی در این راهپیمایی شرکت می‌کنم. مصطفی مشایخی افزود: یکی از مظاهر اقتدار جمهوری اسلامی ایران حضور و مشارکت گسترده مردم در صحنه‌های سرنوشت ساز همچون راهپیمایی ۲۲ بهمن و راهپیمایی روز قدس است. حضور مردم در راهپیمایی روز قدس نشانگر شکست معادلات دشمندر این راهپیمایی همچنین فرماندار شهرستان اراک در گفت و گو با خبرنگار مهر عنوان کرد: حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس تجلی شکست معادلات و برنامه‌های دشمن است.
مهرمهر1 ماه قبل
مصطفی مشایخی در گفت و گو با خبرنگار مهر، در جریان برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس در اراک، اظهار داشت: یکی از مظاهر اقتدار جمهوری اسلامی ایران حضور و مشارکت گسترده مردم در صحنه‌های سرنوشت ساز همچون راهپیمایی ۲۲ بهمن و راهپیمایی روز قدس است. مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی افزود: ۴۰ سال از نام گذاری روز قدس توسط امام خمینی (ره) می‌گذرد و هم اکنون این راهپیمایی جهانی در قریب به ۸۰ کشور برگزار می‌شود و این به جهت راهبرد حکیمانه امام در این نامگذاری بود. وی بیان کرد: حضور پرشور مردم در این راهپیمایی با توجه به تمام فتنه‌ها و فشارهای دشمن، نشان دهنده استقامت و ایستادگی مردم در برابر بدخواهان نظام و همچنین پایبندی به نظام و رهبری است. مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی خاطر نشان ساخت: راهپیمایی روز قدس در حقیقت استمراربخشی به راه مقدس شهدای انقلاب، دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم است و اگر در این مسیر گام بگذاریم تمام توطئه‌های دشمن بی نتیجه می‌ماند.

مقاومت فعال، یگانه مسیر ایران در برابر آمریکا

صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
وی افزود: ما مسیری غیر از مقاومت فعال نداریم و در این مسیر، طلیعه پیروزی کاملا قابل رؤیت است. آمریکا در پی تبدیل مجدد ایران به ژاندارم منافع شان در منطقهدبیر شورای عالی امنیت ملی، هدف آمریکایی‌ها از اعمال فشار بر جمهوری اسلامی را تبدیل مجدد ایران به مهره‌ای به عنوان ژاندارم منافع شان در منطقه دانست. ملت ایران ۴۰ سال پیش شجاعانه با ساقط کردن حاکمیت پهلوی ثابت کردند که وابسته و بیگانه پرست نیستند وی افزود: ملت ایران ۴۰ سال پیش شجاعانه با ساقط کردن حاکمیت پهلوی ثابت کردند که وابسته و بیگانه پرست نیستند و امریکایی‌ها بیشتر در پی بازگرداندن آن معادله هستند. شمخانی گفت: امریکایی‌ها در ۴۰ سال گذشته بهانه‌های مختلفی داشتند که براساس آن به ملت ایران فشار بیاورند و اکنون در شرایطی به سر می‌بریم که همه ارکان قدرت این کشور در پی شعار واحدی است و آن، فشار به مردم ما و تروریست نامیدن ملت ایران است درحالی که خودشان پایه گذار تروریسم هستند. معامله قرن قابل تحمیل بر ملت‌های منطقه نیستدبیر شورای عالی امنیت ملی تأکید کرد: معامله قرن موضوعی نیست که بشود به ملت‌های منطقه تحمیل کرد حتی اگر برخی دولت‌ها در این باره اعلام هماهنگی کنند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
گراوند لبیک به ندای رهبر کبیر انقلاب اسلامی در روز جهانی قدس را در راستای دفاع از مظلوم دانست و تاکید کرد: روز جهانی قدس، یک اندیشه برای مقابله با زیاده‌خواهی دژخیمان و دفاع از مظلومان است. وی، روز جهانی قدس را نماد دفاع از مظلوم دانست و خاطر نشان کرد: این روز نماد حق طلبی مردم مظلوم فلسطین، دفاع از مظلومان و اتحاد دنیای اسلام است. گراوند بیان کرد: مردم بوشهر نیز با توجه به شرایط جدید دنیای اسلام، در روز جهانی قدس صحنه زیبایی از دفاع از ملت فلسطین با اتحاد، برادری و انسجام خلق می‌کنند. وی با اشاره به اینکه مسلمانان در روز جهانی قدس یکبار دیگر ظلم‌ها و جنایت رژیم اشغال‌گر قدس و استکبار جهانی را محکوم می‌کنند گفت: مردم استان بوشهر نیز با حضور حماسی در راهپیمایی روز قدس حمایت قاطع خود را از ملت مظلوم فلسطین اعلام می‌کنند. گراوند حضور در راهپیمایی روز جهای قدس را لبیک به منویات امام راحل، پیام مقام معظم رهبری و آرمان‌های شهداء دانست و گفت: بدون شک مردم همیشه در صحنه استان بوشهر در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در راهپیمایی روز جهانی قدس حضوری فعال دارند.
مهرمهر1 ماه قبل
وی با اشاره به اینکه حضور در راهپیمایی روز قدس یک اندیشه مقابله با زیاده‌خواهی و دفاع از مظلوم است افزود: این روز بزرگ روزی برای اتحاد جهان اسلام است. گراوند خاطرنشان کرد: مردم استان بوشهر که همواره در صحنه‌های مختلف حضوری گسترده داشته و صحنه‌های زیبایی را خلق کردند و نمونه آن را در راهپیمایی ۲۲ بهمن دیدیم می‌طلبد که در روز قدس نیز همه گروه‌ها و شخصیت‌ها و اقشار دست در دست هم در این راهپیمایی عظیم حضور یابند. وی با اشاره به اینکه حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس می‌تواند پاسخ دندان‌شکنی به سران آمریکا باشد، گفت: آنهایی که از برجام خارج شدند و دنبال تضعیف دین و ایمان مردم هستند بدانند که این راه ادامه دارد. وی با بیان اینکه حضور گسترده مردم می‌تواند پشتوانه‌ای برای مردم مظلوم فلسطین باشد، اظهار داشت: مردم استان بوشهر نیز صحنه زیبایی از حضور را در راهپیمایی روز قدس خلق خواهند کرد. گراوند با اشاره به اینکه این فریادهای مردم برای مستضعف در نقاط مختلف جهان پیام‌های بزرگی دارد، افزود: امیدواریم شاهد لبیک مردم به ندای امام و رهبری باشیم و صحنه بزرگ دیگری خلق شود.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، انوشیروان محسنی بندپی بعد از ظهر یکشنبه در آئین معارفه سرپرست جدید فرمانداری شهرستان ری طی سخنانی اظهار داشت: در سال ۹۸ دو وظیفه خطیر داریم اول فراهم کردن بسترهای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و مبارزه همه جانبه با آمریکا را داریم. وی در ادامه بیان داشت: از سرپرست جدید فرمانداری انتظار دارم به عنوان نماینده عالی دولت رعایت اعتدال و پرهیز از مناقشات سیاسی را در اولویت کارهای خود قرار دهد و خود را مقید به برنامه محوری می‌دانم و این انتظار را از سرپرست جدید فرمانداری ری و همه فرمانداران استان دارم. محسنی بندپی افزود: رصد و پایش آسیب‌های اجتماعی، تقویت نهادهای مدنی، برنامه محوری، بهبود وضعیت معیشتی مردم، تلاش برای ارتقای سطح رفاه، تکریم مردم و در میان مردم حضور داشتن باید در رأس اولویت‌های فرمانداران استان تهران باشد و هیچ نقطه‌ای از استان تهران نباید از چشم برنامه ریزان تخصصی مغفول بماند. استاندار تهران با بیان اینکه ظرفیت‌های صنعتی ری با داشتن ۲۳ هزار صنایع خرد کوچک و متوسط در استان منحصر به فرد است گفت: دریافت عوارض، توسعه توریسم فرهنگی و مذهبی با وجود بارگاه عبدالعظیم حسنی (ع) در شهرستان ری باید در حوزه اقدام و عمل مدنظر سرپرست جدید فرمانداری ری قرار گیرد. وی اظهار داشت: سالانه ۳۵۰ میلیون متر مکعب از منطقه سرخه حصار و فیروزآباد روانه شهرستان ری می‌شوند و مسائل زیست محیطی شهرستان باید تحت نظر سرپرست جدید فرمانداری ری قرار گیرد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، سید سعید شاهرخی ظهر امروز در شورای اقامه نماز استان همدان ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز شهادت امیرالمؤمنین (ع) اظهار داشت: ترویج و توسعه نماز به‌صورت گسترده و فراگیر و در حقیقت اشاره به فرهنگ نماز در میان آحاد جامعه، ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است. استاندار همدان بابیان اینکه همه ما وظیفه‌داریم با تمام توان در ترویج فرهنگ نماز گام برداریم، گفت: با ارزیابی کشوری انجام‌شده در حوزه نماز استان همدان در چند سال متوالی رتبه‌های خوبی در حوزه نماز کسب کرده است. شاهرخی با تأکید بر اینکه ویژگی‌های که استان همدان وجود دارد دین‌داری و تدین مردم استان است، بیان کرد: رعایت حجاب، عفاف، اعتقادات و عقاید و اقامه نماز در استان همدان بسیار بهتر از سایر استان‌ها است. شاهرخی با تأکید بر اینکه در استان هماهنگی خوبی بین متصدیان و عوامل اجرای حوزه نماز وجود دارد، تصریح کرد: هیئت‌های بازرسی و نظارت هم بر برنامه‌های حوزه نماز نظارت دارند و به دستگاه‌ها نمره می‌دهند. شاهرخی تأکید کرد: برنامه‌ریزی‌های ما باید به سمتی باشد که بیش از گذشته به کیفیت و کمیت اقامه نماز و ترویج این فریضه در جامعه توجه شود.
مهرمهر1 ماه قبل
وی با بیان اینکه فتح خرمشهر در قله افتخارات ۸ سال دفاع مقدس قرار دارد، افزود: فتح خرمشهر شکسته شدن باورهای پوچ دشمن و پایان اشغالگری‌های او بود. وی یادآور شد: با پیروزی انقلاب اسلامی، بزرگترین پایگاه شیطانی آمریکا در منطقه خاورمیانه فرو ریخت و نظام دوقطبی آن زمان شکسته شد. وی یادآور شد: وقتی تاریخ دفاع مقدس را مطالعه می‌کنیم، می‌بینیم که صدام گفته بود اگر ایران خرمشهر را آزاد کند کلید بصره را به ایران تقدیم خواهم کرد، کارشناسان دنیا هم بر این باور بودند که امکان آزاد سازی خرمشهر وجود ندارد. ایران اکنون الگوی بسیاری از کشورهای غیراسلامی استسردار ریحانی خاطرنشان کرد: دشمن از این می‌ترسد که ایران محور کشورهای اسلامی قرار گیرد اما در حال حاضر بسیاری از کشورهای غیر اسلامی نیز ایران را الگوی خود قرار داده‌اند. سردار ریحانی با تاکید بر اینکه دشمن به دنبال تفرقه میان ملت متحد و مقتدر ایران اسلامی است، گفت: سیاه نمایی در فضای مجازی دیگر برنامه‌های مهم دشمن است.

به انتهای لیست رسیدید

راهپیمایی ۲۲بهمن

راهپیمایی ۲۲ بهمن در ایران همه ساله با سالگرد انقلاب ۱۳۵۷ ایران و در آخرین روز از دهه فجر برگزار می‌شود. در این روز مردم به خیابان‌ها می‌آیند و جشن می‌گیرند. وقایع این روز بازتاب‌های جهانی در رسانه‌هایی نظیر خبرگزاری آسوشیتدپرس، خبرگزاری شینهوا، پایگاه خبری شانگهای دیلی، خبرگزاری ترند جمهوری آذربایجان، خبرگزاری رویترز، شبکه المیادین، الجزیره مباشر و سی‌ان‌ان و پایگاه خبری البوابه دارد. در این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن از سراسر خبرگزاری‌ها را می‌خوانید. ویکی‌پدیا