آخرین و مهم‌ترین اخبار «مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن»
راهپیمایی ۲۲بهمن

اخبار «راهپیمایی ۲۲ بهمن»

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
نمایده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس گفت: امروز در حقیقت همان تکمیل راهپیمایی است که مردم در ۲۲ بهمن به عمل آوردند و شنبه نیز روز جشن ملی و جشن موفقیت ملت ایران است. حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی صبح امروز در حاشیه انجام رأی خود در یکی از شعبات حوزه انتخابیه خرم‌آباد اظهار داشت: از برگزارکنندگان انتخابات مجلس شورای اسلامی، هیئت اجرایی و ناظران تشکر و قدردانی دارم و از مردم متدین و انقلابی شهر خرم‌آباد که از همان ساعت هشت صبح و قبل از آن در شعبه اخذ رای حضور پیدا کردند تا تجلی شعور و عقلانیت خود را به نمایش بگذارند نیز تشکر و قدردانی می‌کنم. وی با بیان اینکه طبیعتا در همه شهرهای استان اکنون حضور در شعبه‌های اخذ رای به همین جمعیت انبوه و متراکم است افزود: مجلس شورای اسلامی یک ضلع کشور است که وظیفه قانون‌گذاری و نظارت را دارد و به گونه‌ای عملکرد دو قوای دیگر نیز وابسته به مجلس شورای اسلامی است. نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: امروز در حقیقت همان تکمیل راهپیمایی است که مردم در ۲۲ بهمن به‌عمل آوردند و شنبه نیز روز جشن ملی و جشن موفقیت ملت ایران است، صرف نظر از نتیجه انتخابات چون حضور در این انتخابات همان ادامه راه امام (ره)، شهیدان بزرگوار و تبعیت از مقام معظم رهبری است. وی بیان کرد: روز شنبه صرف نظر از نتیجه انتخابات روز جشن ملی و روز موفقیت ملت ایران است و استان لرستان که مرکز تدین و انقلابی‌گری است همیشه در مقاطع حساس وظیفه خود را به نحو احسن انجام داده است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا پورمحمدی امروز در حاشیه حضور در پای صندوق رأی در جمع خبرنگاران گفت: این انتخابات در زمانی برگزار می‌شود که مردم ایران چندین حماسه را پشت سر گذاشته‌اند که از جمله آنها می‌توان به مراسم شهادت سردار سلیمانی و راهپیمایی ۲۲ بهمن اشاره داشت. وی با بیان اینکه مردم ایران در شرایط حساس سرنوشت خود را تعیین می‌کنند، گفت: حال، همان شور و هیجان را پای صندوق‌های رأی خواهیم داشت. پورمحمدی با اشاره به شعور سیاسی بالای مردم گفت: در چندین روز گذشته تبلیغات بسیاری برای جلوگیری از حضور مردم در پای صندوق‌های رأی به وسیله دشمنان انجام شد اما امروز مردم در همان ساعات اولیه پای صندوق حاضر شده‌اند. استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: گام دوم انقلاب، امید و امیدافرینی و تکیه بر جوانان است و اگر امام (ره) می‌فرمودند مجلس در رأس امور است، باید به این امر اهتمام ویژه داشته باشیم. وی افزود: اگر مجلس خوب داشته باشیم گام دوم را محکم جلو می‌رویم و در نتیجه دشمنان نظام مأیوس شده و ترفندهایشان بی اثر خواهد شد.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/لرستان نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به این‌که مجلس عصاره ملت است، گفت: حضور در انتخابات تکمیل کننده راهپیمایی ۲۲ بهمن است. وی ادامه داد: طبیعتا در همه شهرهای استان حضور در شعبه‌های اخذ رای به همین جمعیت انبوه و متراکم است. شاهرخی تأکید کرد: مجلس شورای اسلامی یک ضلع اداره کشور است که وظیفه قانونگذاری و نظارت را دارد و به گونه‌ای عملکرد دو قوای دیگر نیز وابسته به آن است. نماینده ولی‌فقیه در استان با بیان این‌که امروز همان تکمیل راهپیمایی ۲۲ بهمن است، عنوان کرد: فارغ از نتیجه انتخابات، شنبه نیز روز جشن ملی و موفقیت ملت ایران است، چراکه حضور در انتخابات ادامه راه امام راحل و شهیدان عزیز و تبعیت از مقام معظم رهبری است. انتهای پیام
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
/روز انتخاب/عصر کرد - ایسنا/کردستان نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: حضور در انتخابات یک تکلیف شرعی و جشن ملی است که سرنوشت کشور، امنیت و توسعه استان و کشور را در پی دارد. آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی صبح امروز جمعه دوم اسفند ماه در حوزه انتخاباتی مسجد جامع سنندج رای خود را برای مشارکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به صندوق انداخت. نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: حضور در انتخابات یک تکلیف شرعی و جشن ملی است که سرنوشت کشور، امنیت و توسعه استان و کشور را در پی دارد. وی عنوان کرد: مردم باید حضور جدی در انتخابات داشته باشند که خوشبختانه این مهم محقق شده و تاکنون دشمنان مایوس و مردم سرفراز شدند. حسینی شاهرودی ادامه داد: اکنون حضور مردم فشار غربی‌ها را همانند راهپیمایی ۲۲ بهمن و تشیع جنازه سردار شهید سلیمانی بی اثر کرده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
در انتخابات، همین اتفاق باید بیفتد؛ یعنی ببینند دشمنان که با وجود اصرار برای اینکه مردم را از نظام جدا کنند، مردم به انتخابات اقبال می‌کنند که این اقبال، آبروی نظام اسلامی است. از سخنان برخی که به‌وسیله انتخابات به جایی رسیده‌اند اما انتخابات را زیر سؤال می‌برند، تعجب می‌کنم. تلاش دشمنان برای نادیده گرفتن یا اتهام زدن به انتخابات ایران نشانه‌ی اهمیت این موضوع است. مردم‌سالاری دینی متکی بر انتخابات است و ملت باید واقعا در انتخابات بدرخشد. همه باید وارد شوند تا انتخابات پرشوری رقم بخورد.» آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر ضرورت عمل به مر قانون در انتخابات، بیان کردند: «نتیجه‌ی رأی ملت هرچه باشد معتبر و قانونی است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق، فاطمه رهبر یکی از کاندیداهای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب است و در لیست ایران سربلند در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حضور دارد. سوال: برنامه ائتلاف برای موضوع نظارت در مجلس چیست؟ رهبر: نمایندگان در مجلس شورای اسلامی می‌توانند در بعد نظارت اقدامات قانونی انجام دهند. سوال اینجاست که مگر مجلس چه دارد؟ مجلس نماینده و وظایفی دارد که باید انجام شوند. از آنجا که برنامه ششم توسعه در مجلس دهم به تصویب رسید، نمایندگان مجلس می‌توانستند در همین برنامه نظرات خود را برای بهبود و اصلاح ساختار و روندهای قانونگذاری اقدام کنند لذا چنین روندی برای نمایندگان مجلس دهم فراهم بود. ** تصویب طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس باید اولین گام مجلس یازدهم باشدبنابراین چنانچه نمایندگان ائتلاف اصولگرایان به مجلس یازدهم راه پیدا کنند یکی از اولین اقداماتی که انجام می‌دهند تصویب طرحی برای شفاف سازی آرای نمایندگان است چراکه بعد نظارتی بسیار مهم است و اول از همه باید بر روی خود نمایندگان نظارت شود.
اصلاحات پرساصلاحات پرس3 روز قبل
وی ادامه داد: فکر می‌کنم در چند روز آینده آمار دقیق حوادث آبان از سوی مراجع ذی ربط اعلام می‌شود. ربیعی در پاسخ به سوالی در مورد FATF اظهار کرد: این بحث امروز در جلسه هیات دولت مطرح شد. سال ۹۶ انتخابات ایران را نمایش خواندند و بنابراین این اظهارات برای ما تازگی ندارد. دولت از همه مردم می‌خواهد با وجود گلایه‌ها و ناراحتی‌ها نسبت به نبود شرایط مطلوب در انتخابات، در انتخابات شرکت کنند. دولت از همه مردم درخواست دارد در انتخابات شرکت کنند.
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/همدان این روزها فضای انتخاباتی در دانشگاه‌ها گرم‌تر از سطح شهر است به طوریکه کاندیداها ترجیح دادند بیشتر در جمع دانشجویان به عنوان چشمان بیدار جامعه حضور یابند تا از این طریق بتوانند صدای دانشجو را در جامعه طنین انداز کنند و آگاه بخش مردم باشند. انتقادی که به برنامه‌های مناظره دانشجویی وارد است نوع سوالاتی است که از برخی نامزدهای انتخاباتی پرسیده شده، باعث می‌شود حضورشان فقط تبدیل به رزومه انتخاباتی برایشان شود. فرمانده حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه بوعلی سینا افزود: برای انتخاب نماینده تراز انقلاب باید در دانشگاه‌ها فضایی را به وجود بیاوریم که دانشجویان بتوانند خودشان انتخاب اصلح را بشناسند. طالبی افزود: البته این بدان معنا نیست که فضای التهابات در دانشگاه به قدری باشد که هر روز در دانشگاه میتینگ‌های انتخاباتی برگزار شود بلکه حداقل می‌طلبد که در دانشگاه فضای عقلانی انتخاباتی در بین دانشجویان و اساتید و سایر کارکنان دانشگاه حاکم شود. بسیاری از شعارهایی که کاندیداها می‌دهند، شعارهایی آرمانی بوده و تحقق آن بر عهده نماینده مجلس نیست.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: به طوری که این ریل‌گذاری برای قرار گرفتن در مسیر پیشرفت و توسعه، گام دوم انقلاب، سیاست‌های عدالت اجتماعی و همچنین سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بسیار حائز اهمیت است. نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بار دیگر با تاکید بر حضور گسترده مردم در صحنه انتخابات بیان کرد: حضور پر شور و آگاهانه مردم در صحنه انتخابات ابزاری برای کوبیدن بر دهان دشمنان تروریست و رسانه‌های مرتبط با آنها بوده و خنثی‌کننده توطئه‌های آنهاست. نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: همان گونه که در حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه عین‌الاسد نمونه بارزی از تحقیر کردن دشمنان را به نمایش گذاشتیم. دری نجف‌آبادی عنوان کرد: ایران اسلامی که صدها سال در دهان گرگ‌های عالم افتاده بود خوشبختانه به برکت وجود امام (ره) و خون شهدا از چنگال این گرگ‌صفتان رها و زمینه‌ای فراهم شد تا مردم حاکم کشور باشند. نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: خوشبختانه ملت ایران و کشور ایران اسلامی به برکت امام راحل (ره) از ۴۰۰ سال اسارت و قتل عام عبور کرده و امروز، مجلس کانون امنیت، سربلندی ملت و زبان گویای ملت است.
جام نیوزجام نیوز5 روز قبل
توقف انتخابات الکترونیک در ایستگاه دولتوضوع برگزاری انتخابات الکترونیکی سابقه‌ای قریب به ۲۰ سال دارد. به موجب قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب سال ۱۳۷۸، برگزاری انتخابات الکترونیک در تبصره‌های از ماده ۹ این قانون مورد اشاره قرار گرفته است. همان طور که مشخص است زیر ساخت‌ها هنوز در دولت تأمین نشده علی رغم اینکه شورای نگهبان بارها گفته است که از انتخابات الکترونیک استقبال می‌کند. نهایتا نکته قابل توجه این است که الکترونیکی شدن انتخابات علی الخصوص در قسمت اخذ رأی الکترونیک در ایستگاه «دولت» توقف داشته است و آنچه از گفته‌ها مشخص می‌شود این است که دولت و وزارت کشور به عنوان مجریان برگزاری انتخابات تا کنون توانایی برگزاری انتخابات به این شیوه را نداشته‌اند. نظارت استصوابی از زمانی که فرد نامزد انتخابات مجلس می‌شود تا پایان دوره نمایندگی فرد باید ادامه داشته باشد نه اینکه صبر کنند مجلس تمام شود و سپس صلاحیت افراد را بررسی کنند.
مازن آنلاینمازن آنلاین5 روز قبل
روحانی تاکید کرد: دولت درانتخابات هیچ دخالتی ندارد، ما هیچ لیستی نداریم، روحانی هم هیچ لیستی ندارد. بر اساس این گزارش محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور، فریدون وردی نژاد معاون سیاسی دفتر رییس جمهور، علی رضا معزی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور، سید عباس موسوی سخنگوی وزات خارجه، حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رییس جمهور، مدیر عامل خبرگزاری ‌های داخلی و برخی مدیران مسئول رسانه‌ها در این نشست خبری حضور دارند. بر اساس این گزارش محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور، فریدون وردی نژاد معاون سیاسی دفتر رییس جمهور، علی رضا معزی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور، سید عباس موسوی سخنگوی وزات خارجه، حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رییس جمهور، مدیر عامل خبرگزاری ‌های داخلی و برخی مدیران مسئول رسانه‌ها در این نشست خبری حضور دارند. روحانی ادامه داد: در مورد کلیر شدن آسمان هم باید گفت که همه هواپیماها تردد می‌کنند. بر اساس این گزارش محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور، فریدون وردی نژاد معاون سیاسی دفتر رییس جمهور، علی رضا معزی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور، سید عباس موسوی سخنگوی وزات خارجه، حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رییس جمهور، مدیر عامل خبرگزاری ‌های داخلی و برخی مدیران مسئول رسانه‌ها در این نشست خبری حضور دارند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
پاسداری قهرمانانه و دقیق نهاد شورای نگهبان آنچنان دروازه دموکراسی کشور را پاسداری می‌کند که عوامل نفوذی دشمن نمی‌توانند به مجلس وارد شوند. دوم اینکه انقلابی باشد، یعنی دلداده این انقلاب، ایستاده پای انقلاب و همه چیزش قربانی و فدائی انقلاب بوده و اندیشه انقلابی داشته باشد. مردم، برادران و خواهران می‌خواهید کسی را به مجلس بفرستید، نسخه بدل حاج قاسم و افرادی با این خط را بفرستید. افرادی که اعتقاد راسخ ندارند باید دین مدیر کشور باشد، آنها را به مجلس نفرستید چون مومن نیستند. آن کسی که می‎دانید اینگونه بوده و دارد وارد مجلس می‌شود، با همه قدرت اجازه ندهید وارد شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
در باب اهمیت مشارکت در انتخابات، مقام معظم رهبری در بیاناتی انتخابات را برای کشور و ملت، فرصتی بسیار بزرگ و برای دشمنان تهدید خواندند و افزودند: «برگزاری پرشور انتخابات و حضور همگانی مردم در پای صندوق‌های رأی، تضمین کننده امنیت کشور خواهد بود زیرا دشمنان از پشتوانه مردمی نظام بیش از امکانات تسلیحاتی آن هراس دارند.» همچنین رهبر انقلاب اسلامی با دعوت همگانی از مردم برای شرکت در انتخابات گفتند: «ممکن است کسی از بنده خوشش نیاید اما اگر ایران را دوست دارد، باید پای صندوق رأی بیاید، بنابراین هرکس به ایران علاقه‌مند است و امنیت کشور، حل شدن مشکلات و گردش صحیح نخبگانی را دوست دارد، در انتخابات شرکت کند.» طبق اصل ۶ قانون اساسی، در جمهوری اسلامی ایران امور کشور باید به اتکاء آراء عمومی اداره شود، از راه انتخابات: انتخاب رئیس جمهور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای شوراها و نظایر این‌ها، یا از راه همه‌پرسی در مواردی که در اصول دیگر این قانون معین می‌گردد. در موضوع اهمیت حضور در انتخابات، همواره مسئولان در رده‌های مختلف سخن گفته‌اند اما حرف اصلی را مردمی می‌زنند که نتیحه انتخابشان نمایندگان مجلس در ۴ سال آینده است. خبرنگار ایسنا در حاشیه مسیر کوتاهی از راهپیمایی روز ۲۲ بهمن تهران در گفت‌وگوهای به صورت انتخاب اتفاقی با ۵۰ نفر از مردم در رده‌های سنی مختلف دو سوال را مطرح کرد: «آیا در انتخابات شرکت می‌کنند؟»، «علت مشارکت و یا شرکت نکردن در انتخابات چیست؟» خلاصه‌ای از این گفت‌وگوها را در زیر می‌خوانید:
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
روزنامه کیهان در ستون پیام‌های خوانندگان خود به تحلیل حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن پرداخت. این روزنامه به نقل از یکی از مخاطبان خود نوشت: حضور چشمگیر و بی‌نظیر مردم بعد از گذشت ۴۱ سال از عمر انقلاب در مراسم راهپیمایی روز ۲۲ بهمن در سراسر کشور دولتمردان و مسئولین را به اشتباه نیندازد. همه به عشق اسلام و رهبر و به عشق شهدای انقلاب اسلامی آمدیم و باز هم می‌آییم ولی در کنار آن از دولت و مسئولین رضایت نداریم. چرا که در حق این ملت کوتاهی کردند و باید پاسخگو باشند. همچنین طی روزهای اخیر انتشار تصویری از حاشیه مراسم ۲۲ بهمن در فضای مجازی خبرساز شده است.
مهرمهر1 هفته قبل
اکرمی بیان کرد: در مرکز حوزه انتخابیه شازند ۴۹ نفر از داوطلبان ثبت نام کردند که تا کنون ۲۸ نفر تأیید صلاحیت شدند. تعداد داوطلبان در حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب ۱۴۸ نفر بودند که تا کنون ۷۷ نفر تأیید صلاحیت شدند. وی گفت: در حوزه انتخابیه ساوه و زرندیه ۶۵ داوطلب ثبت نامی وجود داشتند که ۴۰ نفر تأیید صلاحیت شدند. اکرمی عنوان کرد: زمان تبلیغات نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان مرکزی از فردا صبح ۲۴ بهمن ماه آغاز و تا ساعت ۸ صبح یک اسفند ماه خواهد بود. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: بیش از ۲۵ هزار نفر در امر برگزاری انتخابات به طور مستقیم و غیر مستقیم در استان مرکزی فعالیت می‌کنند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/گیلان رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با تأکید بر لزوم برگزاری مراسمی باشکوه برای پاسداشت اربعین سردار دل‌ها در استان گیلان، یادآور شد: مراسم استانی اربعین سردار سلیمانی در رشت برگزار خواهد شد. حجت‌الاسلام اشجری با اشاره به ابلاغیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور مبنی بر برگزاری مراسم اربعین سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: مردم ایران و حتی کشورهای همسایه امنیت خود را مدیون سردار سلیمانی می‌دانند، زیرا این چهره بین‌المللی مقاومت سختی‌ها را به جان خرید و همواره در میدان مبارزه با استکبار جهانی حاضر بود. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه سردار سلیمانی اسوه ولایت‌مداری و مرد صحنه‌های سخت بود، عنوان کرد: سردار سلیمانی همواره ارتباط قلبی و باطنی خود با علمدار انقلاب اسلامی را حفظ کرد و تا پای جان بر عهدی که با رهبر معظم انقلاب اسلامی و مردم ایران بسته بود، ایستاد. وی با تاکید بر لزوم برگزاری مراسمی باشکوه برای پاسداشت اربعین سردار دل‌ها در استان گیلان، یادآور شد: مراسم استانی اربعین سردار اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه، ۲۷ بهمن ماه در مصلی امام خمینی (ره) شهر رشت برگزار خواهد شد. انتهای پیام
همشهریهمشهری1 هفته قبل
وی با ابراز نگرانی از قطع آب اظهار کرد: متاسفانه آب شرق گیلان کاملا قطع شده و ۳۰ درصد از مشترکان سایر نقاط استان آب وصل است. همچنین مشکل قطع آب ۶۰۰۰ نفر از ۱۲ هزار مشترک آب استان که طی روزهای گذشته آب نداشتند، رفع شد. همچنین مشکل قطع آب ۶۰۰۰ نفر از ۱۲ هزار مشترک آب استان که طی روزهای گذشته آب نداشتند، رفع شد. آب ۳۶ روستای گیلان همچنان قطع استمدیرعامل شرکت آبفار گیلان گفت: علیرغم قطع شدن بارش برف هنوز آب ۳۶ روستا قطع است. زارع قطع آب شش هزار مشترک گیلانی را به واسطه قطع برق دانست و اضافه کرد: به محض برقراری برق آب نیز وصل خواهد شد.

فیلم/ رای بی رای!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
وقتی دوربین مخفی، شبکه سعودی را سر کار می‌گذارد! دو خبرنگار با تابلوی «نه به رای» و «رای بی رای» در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کردند. واکنش‌های مردم و همین طور شبکه‌های سعودی دیدنی است.
مهرمهر1 هفته قبل
وی در ادامه با اشاره به وظایف و تکالیف اکیپ‌های قضائی نظارت بر انتخابات، گفت: عمده‌ترین هدف صیانت از آرای مردم، پیشگیری از تخلف، تأمین امنیت و آرامش مردم و برخورد با مجرمان و متخلفان در حوزه انتخابات است. رئیس کل دادگستری استان اردبیل در ادامه بر لزوم ارتباط هماهنگی کامل این اکیپ‌ها با دادستان مرکز استان و دادگستری برای مدیریت و پیشبرد هرچه بهتر امور تأکید کرد. وی با تاکید بر اینکه ضابطین دستگاه قضائی موظف به برخورد با جرایم مشهود هستند، گفت: مجریان و ناظران انتخاباتی باید به وظایف ذاتی خود عمل کنند لذا مهمترین وظایفی که اکیپ‌های نظارتی و قضائی دارند یادآوری مسئولیت‌های ذاتی دستگاه‌ها، مجریان و ناظران انتخاباتی است. عتباتی در ادامه به لزوم برخورد همراه با احترام و تکریم تأکید کرد و گفت: نباید اقدامی صورت گیرد که شأن و منزلت قضا و قضاوت زیر سوال رفته و خدشه دار شود بنابراین اکیپ‌های قضائی باید با صبر و شکیبایی در مسائل حاشیه‌ای، قاطعیت در برخورد با جرایم داشته باشند. عتباتی در پایان با اشاره به رویکرد دستگاه قضائی استان در مطالبه‌گری از دستگاه‌ها و نهادهای برگزاری انتخابات، گفت: اکیپ‌های نظارت قضائی باید در رأس نظارت بر نحوه برگزاری انتخابات باشند و از مجریان برگزاری انتخابات در خصوص فراهم آوردن زمینه برگزاری سالم انتخابات باید مطالبه‌گری شود.
فردا نیوزفردا نیوز1 هفته قبل
نماینده ولی‌فقیه در گیلان گفت: مسئولان اجرایی گیلان باید قبل از بارش برف و ایجاد وضعیت بحرانی تمهیدات لازم را می‌اندیشیدند اما حالا باید انتقادات به‌حق مردم را بپذیرند و به دلیل ایجاد وقفه در خدمات‌رسانی‌های اخیر از مردم عذرخواهی کنند. خبرگزاری تسنیم: آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در جلسه اضطراری بررسی آسیب‌های ناشی از برف در استان گیلان اظهار داشت: عدم وجود هماهنگی لازم بین مسئولان شهری عامل اصلی مشکلات و معضلات ناشی از بارش برف در سطح شهر و استان است. امام جمعه رشت با بیان اینکه تنها با اعتبارات نمی‌توان مشکلات را برطرف کرد گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی مختلف می‌بایست قبل از بارش برف و ایجاد وضعیت بحرانی تمهیدات لازم را می‌اندیشیدند و بنده قبول دارم که نبود امکانات و بودجه کافی باعث ایجاد چالش در ارائه خدمات می‌شود اما در شرایط فعلی حضور میدانی مسئولان بسیار اهمیت دارد. امام جمعه رشت با بیان اینکه مردم به‌دنبال نتیجه عملی جلسه‌های مدیریت بحران استان هستند خاطرنشان کرد: استفاده از تجهیزات شرکت‌های خصوصی نیازمند برنامه‌ریزی از قبل است و تمام امکانات باید پای کار آورده شود. امام جمعه رشت به حضور باشکوه مردم گیلان در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن زیر بارش شدید برف اشاره و بیان کرد: حضور موثر مردم در عرصه‌های مختلف همواره موجب عزت و سربلندی ما شده است که باید قدردان این مردم باشیم.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/قم دبیر دومین جشنواره تا بالندگی از اعلام فراخوان جذب آثار فرهنگی و هنری به این جشنواره خبرداد. علی حسینی معاون فرهنگی جهاددانشگاهی واحد استان قم در گفت وگو با ایسنا عنوان کرد: جشنواره تا بالندگی به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی واحد استان قم و با مشارکت دانشگاه‌های استان قم به مناسبت ایام الله دهه فجر برگزار می‌شود. وی اظهارکرد: دومین دوره جشنواره «تا بالندگی» در محورهای دستاورهای انقلاب، شکوه ایستادگی، راهپیمایی ۲۲ بهمن، همبستگی و وحدت ملی، در سه بخش شعارنویسی، عکاسی و کتابخوانی وصیت نامه امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد. حسینی اظهارکرد: فراخوان ارسال آثار به جشنواره از ۲۰بهمن ماه آغاز خواهد شد و تا پایان بهمن ماه نیز ادامه خواهد داشت که علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را از طریق سایت جهاددانشگاهی قم به نشانی http: //jd-qom. ac. ir/fa/form/۱۶۴ ارسال نمایند. انتهای پیام
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مجتبی اشجری چهارشنبه در نشستی ضمن تقدیر از حضور حماسی مردم گیلان با وجود بارش شدید برف در راهپیمایی ۲۲ بهمن، اظهار کرد: مردم گیلان بارها ولایتمداری خود را اثبات کرده‌اند. وی در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم اربعین سردار دل‌ها «حاج قاسم سلیمانی»، افزود: مردم ایران و حتی کشورهای همسایه امنیت خود را مدیون سردار سلیمانی می‌دانند. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه سردار سلیمانی اسوه ولایت‌مداری و مرد صحنه‌های سخت بود، بیان کرد: سردار سلیمانی همواره علاقه قلبی و ارتباط باطنی خود با علمدار انقلاب اسلامی را حفظ کرد و تا پای جان بر عهدی که با رهبر معظم انقلاب اسلامی و مردم ایران بسته بود، ایستاد. وی با تاکید بر لزوم برگزاری مراسمی باشکوه برای پاسداشت اربعین سردار دل‌ها در استان گیلان، گفت: مراسم استانی اربعین سردار اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه، ۲۷ بهمن ماه در مصلی امام خمینی (ره) شهر رشت برگزار خواهد شد.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
در این فضا اعضای شورای‌عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان همچنان تأکید می‌کنند این شورا لیستی را برای شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس ارائه نداده و قصد چنین کاری را هم نخواهد داشت. چنانکه آذر منصوری، ‌عضو شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان، اخیرا تأکید کرد: مصوبه شورای‌عالی کاملا روشن است و با یک رویکرد اجرایی به تصویب رسید. شورای‌عالی سیاستگذاری جبهه اصلاح‌طلبان متشکل از ۲۹حزب است که بر این اساس اعضای شورای‌عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان و شخصیت‌های حقیقی در تهران لیستی نخواهند داد. راه‌های پیش‌روی اصلاحات چه بود؟ مشارکت حداکثری، مشارکت با ارائه فهرست، مشارکت بدون ارائه فهرست، مشارکت با ارائه فهرست اصیل اصلاح‌طلب، مشارکت با ارائه فهرست ائتلافی و در نهایت تحریم حداکثری، ازجمله راه‌های پیش‌روی اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات بود. به‌رغم این گزینه‌ها اما در نهایت هفته گذشته تصمیم نهایی اتخاذ شد و اصلاح‌طلبان رأی به‌خودمختاری استان‌ها دادند و از ورود منسجم و با استرات‍ژی در قالب شورای‌عالی اصلاحات خودداری کردند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح با بیان اینکه حاج قاسم همیشه غبطه می‌خورد که چرا از این قافله عقب مانده است، افزود: با احمد کاظمی دو یار بودند که هیچگاه جدایی را تحمل نمی‌کردند. وی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی جز در مراسم رسمی با حضور رهبر معظم انقلاب لباس رسمی بر تن نمی‌کرد و هیچ‌گاه سعی نکرد عظمت کارهای خود را به زبان بیاورد، گفت: سردار سلیمانی یک فرمانده شجاع و دارای تدبیر بود که حکیمانه رفتار و سازنده عمل می‌کرد و همیشه تلاش می‌کرد افراد تحت امر خود را رشد دهد. وی با تأکید بر اینکه حاج قاسم سلیمانی فردی انقلابی بود که همواره انقلابی و همیشه پایبند به اصول انقلاب اسلامی باقی ماند، تصریح کرد: سردار سلیمانی تمام برنامه‌های آمریکا و اسرائیل را با شکست مواجه کرد. دهقان با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی مکتب امام (ره) را در دنیا پیاده کرد، افزود: خلوص، نفوذ کلام، ماندن در مسیر ولایت، جهادی بودن، خطرپذیر بودن، فراجناحی بودن، سرباز وطن، مردمی بودن، تواضع و خودساختگی از ویژگی‌های حاج قاسم بود. سردار سلیمانی جلوه زنده بودن مکتب امام (ره) بودوی با بیان اینکه سردار سلیمانی جلوه زنده بودن مکتب امام (ره) و اراده ملت در دفاع از جریان مقاومت بود، بیان کرد: مردم ایران با حضور خود در تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی به خوبی نشان دادند که پشتیبان نظام، انقلاب و ولایت فقیه زمان خود هستند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
رئیس کل دادگستری استان اردبیل با تاکید بر لزوم نظارت بر محیط‌های پیرامونی حوزه‌های رای‌گیری بیان کرد: باید اطلاعات و اشرافیت کامل در حاشیه و پیرامون حوزه‌های رأی‌گیری به منظور رصد تحرکات که احتمالا صحت و سلامت انتخابات را تهدید می‌کند صورت گیرد. وی با اشاره به رویکرد دستگاه قضایی استان در مطالبه‌گری از دستگاه‌ها و نهادهای برگزاری انتخابات گفت: اجرای اکیپ‌های نظارت قضایی باید در راس نظارت بر نحوه برگزاری انتخابات باشند و از مجریان برگزاری انتخابات در خصوص فراهم آوردن زمینه برگزاری سالم انتخابات باید مطالبه‌گری داشته باشند. اکیپ‌های قضایی هماهنگی لازم را با مجریان و ناظران انتخاباتی دارنددادستان مرکز استان اردبیل در ابتدای جلسه با اشاره به فرارسیدن ایام تبلیغات انتخاباتی مجلس شورای اسلامی گفت: برای هرچه بهتر شدن امور و برگزاری سالم انتخابات جلسات متعددی با نیروهای انتظامی، مجریان و ناظران انتخاباتی برگزار شده و در حوزه نظارت قضایی بر انتخابات نیز طبق تقسیم‌بندی‌های صورت گرفته که طی آن شهر اردبیل به ۵ نقطه تقسیم شده که اکیپ‌های نظارت قضایی در این خصوص با ضابطین قضایی، مجریان و ناظران انتخاباتی هماهنگی‌های لازم و کاملی را دارند. طباطبایی افزود: هدف از راه‌اندازی این اکیپ‌های قضایی فراهم آوردن بستر و زمینه برای برگزاری انتخابات سالم، پیشگیری از بروز هرگونه جرائم و تخلفات انتخاباتی و برخورد با متخلفان در این حوزه می‌باشد و هر چه مردم اطمینان بیشتر بر صحت برگزاری انتخابات داشته باشند به همان میزان مشارکت آنان در انتخابات بیشتر خواهد شد. انتهای‌پیام/۱۳۱/ ع
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، امام جمعه قزوین در مراسم تجلیل از فعالان برتر مساجد استان اظهار داشت: شاهدیم حماسه‌ای که مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن خلق می‌کنند هر سال با عظمت‌تر می‌شود. از این همه بصیرت و هوشیاری مردم قدردانی می‌کنیم. وی با اشاره به شرایط متفاوت در عرصه‌های بین‌المللی نظیر شهادت سردار سلیمانی، معامله قرن و موضوع انتقام از شیطان بزرگ عنوان داشت: راهپیمایی امسال نسبت به سال‌های گذشته از اهمیت بیشتری برخوردار بود و بحمدالله شاهد حضور متفاوت و منحصر به فرد مردم در راهپیمایی امسال بودیم. آیت الله عابدینی حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را یکی از نتایج فعالیت‌های مساجد عنوان کرد و افزود: برخلاف برخی‌ها که می‌گویند مساجد خلوت شده است باید بگوییم این گونه نیست و هر سال اقبال جوانان به دین بیشتر شده و اثرگذاری مساجد افزایش یافته است و همه در راهپیمایی ۲۲ بهمن دیدند که چگونه جوانان با بصیرت و آگاه پای انقلاب، نظام و اسلام ایستاده‌اند. انتهای پیام/ ع
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
وجود هزار و ۲۰ شعبه اخذ رای و یک شعبه مربوط به اقلیت‌های دینیوی با اشاره به تعداد شعب اخذ رای گفت: در سطح استان یک هزار و ۲۰ شعبه اخذ رای و یک شعبه مربوط به اقلیت‌های دینی وجود دارد که از یک هزار و ۲۰ شعبه اخذ رای ۶۹۱ شعبه ثابت و ۳۲۹ شعبه سیار، ۵۸۹ شعبه شهری، ۴۳۱ شعبه روستایی داریم که در شهرستان اراک ۳۱۴ شعبه اخذ رای، آشتیان ۲۲ شعبه، تفرش ۳۳ شعبه، خمین ۱۰۵ شعبه اخذ رای داریم. وی عنوان کرد: برای هر شعبه اخذ رای بین ۲۰ تا ۲۵ نفر و در مجموع بیش از ۲۵ هزار نفر دست‌اندرکاران به صورت مستقیم و غیرمستقیم در امر برگزاری انتخابات هستند، برای انتخابات پیش‌رو قانون شفافیت مالی و نظارت بر فعالیت‌های انتخاباتی ابلاغ شده است. در استان مرکزی انتخابات تمام الکترونیک نداریممعاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی بیان کرد: انتخابات ۲۵ فرآیند دارد که ۲۳ مورد به صورت الکترونیکی و اخذ رای و شمارش آرا به صورت دستی انجام می‌شود به همین سبب در استان مرکزی انتخابات تمام الکترونیک نداریم. وی افزود: بالاترین سرمایه عمومی اعتماد مردم به انتخابات است که نباید خدشه‌دار شود، در بیشتر مراکز حوزه‌های انتخاباتی از احزاب و گروه‌های سیاسی کاندید وجود دارد به همین سبب در استان مرکزی انتخابات رقابتی است، هر نامزدی که ۲۰ درصد آرا را کسب کند به مجلس شورای اسلامی راه پیدا می‌کند. انتهای پیام/۷۱۳/ ع
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 هفته قبل
پیام خوزستان - آبادان - معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان گفت: آبادان در بخش‌های آب‌و فاضلاب، کشاورزی، و عمران شهری مشکل دارد و برای برون رفت از این مشکلات به برنامه جامع نیاز دارد. وی بیکاری را یکی از مشکلات آبادان بیان کرد و گفت: با گذشت چندین سال هنوز مشکل بیکاری در آبادان را برطرف نشده است. موسوی، کشاورزی، نخلستان‌ها و انهار طبیعی در آبادان را از مزیت‌های این شهرستان برای برطرف کردن بخشی از مشکلات بیکاری دانست و ادامه داد: نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی نتوانستند مشکلات نهرها و نخلستان‌های آبادان را برطرف کنند. وی افزود: نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ۲۴ بهمن فرصت دارند شماره حساب و نماینده مالی‌ خود را معرفی و به فرمانداری معرفی کنند. برچسب‌هاانتخابات مجلس شورای اسلامی آبادان
مهرمهر1 هفته قبل
فرماندار دشتی با بیان اینکه نامزدها اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند، گفت: در زمینه امنیت انتخابات پیش بینی‌های لازم صورت گرفته و اجازه نمی‌دهیم هیچ کسی خللی در سخنرانی نامزدها ایجاد کند. وی با اشاره به اینکه دست‌اندرکاران و مجریان، انتخابات را بی طرف برگزار می‌کنند، افزود: عوامل اجرایی حق جانب داری از هیچیک از نامزدهای انتخابات ندارند. نادری خاطر نشان کرد: شروع تبلیغات انتخابات بعد از ساعت ۲۴ امشب به مدت هفت روز و هشت ساعت تا ۲۴ ساعت قبل از رأی‌گیری ادامه خواهد داشت. وی اضافه کرد: همه نامزدهای انتخابات باید اعضای ستاد و مکان‌های ستاد را به این فرمانداری اعلام کنند. وی تصریح کرد: همه نامزدهای انتخاباتی باید اسناد هزینه کرد خود را در انتخابات حداکثر تا ۱۲ اسفند ماه به این فرمانداری اعلام کنند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر این‌که مشارکت حداکثری مهم‌ترین کلیدواژه انتخابات است، افزود: مردم ما مردم وظیفه‌شناسی هستند که در لحظه‌های سخت با دلگرمی بیشتر به صحنه آمده‌اند و حضور در انتخابات را نیز وظیفه ملی و دینی خود می‌دانند. وی اظهار کرد: باید این مسأله را تبیین کنیم که حل مشکلات کشور در گرو مشارکت گسترده در انتخابات و انتخاب نمایندگان اصلح است. استاندار آذربایجان شرقی در خاتمه متذکر شد: همه باید برای برگزاری انتخاباتی سالم و باشکوه آماده باشیم. رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی نیز در این نشست اظهار کرد: برگزاری انتخابات به صورت مستقیم برعهده فرمانداران و بخشداران است و امروز آخرین هماهنگی‌های لازم برای برگزاری انتخابات دوم اسفند با فرمانداران استان انجام می‌شود. وی از فرمانداران استان خواست تا در روند اجرایی انتخابات، هماهنگی کامل با ستاد انتخابات استان، تعامل با هیأت‌های نظارت و عمل دقیق به قانون را مد نظر قرار دهند و کلیه اقدامات خود را مستندسازی کنند.

به انتهای لیست رسیدید

راهپیمایی ۲۲بهمن

راهپیمایی ۲۲ بهمن در ایران همه ساله با سالگرد انقلاب ۱۳۵۷ ایران و در آخرین روز از دهه فجر برگزار می‌شود. در این روز مردم به خیابان‌ها می‌آیند و جشن می‌گیرند. وقایع این روز بازتاب‌های جهانی در رسانه‌هایی نظیر خبرگزاری آسوشیتدپرس، خبرگزاری شینهوا، پایگاه خبری شانگهای دیلی، خبرگزاری ترند جمهوری آذربایجان، خبرگزاری رویترز، شبکه المیادین، الجزیره مباشر و سی‌ان‌ان و پایگاه خبری البوابه دارد. در این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن از سراسر خبرگزاری‌ها را می‌خوانید. ویکی‌پدیا