رایزنی

رایزنی

مهرمهر16 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، محمد بن سلمان ولیعهد سعودی با یک مقام سودانی گفتگو کرد. محمد بن سلمان ولیعهد سعودی با عبدالفتاح البرهان رئیس شورای حاکمیتی سودان تلفنی گفتگو کرد. عربستان سعودی از طریق عبدالفتاح البرهان، رئیس این شورا و دقلو، معاون او تا اندازه‌ای در سودان نفوذ دارد. این دو تن در جنگ یمن از اتحاد تحت رهبری عربستان سعودی حمایت می‌کنند. عربستان سعودی و امارات متحده عربی می‌خواهند در سودان تا حد امکان از بروز انقلاب توسط مردم جلوگیری کنند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز22 دقیقه قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «یوسف بن علوی» وزیر امور خارجه عمان که برای دومین بار ظرف دو هفته اخیر به تهران سفر کرده، ساعتی قبل با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و به گفتگو نشست. وزیر خارجه عمان ۱۷ دی ماه برای شرکت در نشست مجمع گفتگوی تهران به ایران آمد و ضمن شرکت در این نشست با همتای ایرانی خود دیدار و گفتگو کرد. «یوسف بن علوی» وزیر امور خارجه عمان ۳۰ اردیبهشت ماه به منظور انجام سفری چند ساعته به تهران آمد و با همتای ایرانی خود دیدار و گفت‌وگو کرد و پنجم مرداد ماه نیز برای دومین بار به تهران سفر و با ظریف دیدار کرد. وزرای خارجه ایران و عمان شهریور سال جاری نیز در حاشیه هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با هم دیدار کرده بودند. وزیر خارجه ایران دوم دی ماه نیز سفری دو روزه به مسقط داشت.
ایمناایمنا28 دقیقه قبل
به گزارش ایمنا، یوسف بن علوی، وزیر امور خارجه عمان، که برای دومین بار ظرف دو هفته اخیر به تهران سفر کرده است، با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و به گفتگو نشست.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین33 دقیقه قبل
او نرگس را گل شادی‌آور می‎داند و می‌‌گوید: «گل نرگس در فصل به‌خصوصی می‌آید و به دلیل عطر خوبش مورد علاقه مردم است. او که از ۱۵ سال پیش در حوزه تولید گل نرگس فعالیت می‌کند با ۱۷ هکتار سطح زیرکشت و تولید سالانه حدود ۴ تا ۵ میلیون شاخه گل یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان گل نرگس در کشور و هر سال میزبان گردشگران زیادی است. ثبت اهدای گل نرگس به امام رضا (ع) مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان می‌‌گوید: جشنواره گل نرگس یکی از ۷ جشنواره‌ای است که از سوی وزارت‌خانه میراث فرهنگی در سطح ملی تصویب شده است. اشتغال‌زایی ۲۰ هزار نفری گل نرگس در کشورکشت گل نرگس در‌ ۱۲۰۰ هکتار زمین کشاورزی صورت می‌‌گیرد و سالانه بیش از ۶۰۰ میلیون شاخه گل نرگس در کشور تولید می‎شود. در مجموع، ۱۵ تا ۲۰ هزار نفر (مستقیم و غیرمستقیم) در حوزه تولید گل نرگس در کشور فعالیت می‎کنند.
همشهریهمشهری38 دقیقه قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سید عباس موسوی در صفحه توییترش نوشت: آقای یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان در چارچوب رایزنی‌های مستمر میان مقامات دو کشور دقایقی پیش وارد تهران شد. روز گذشته نیز سخنگوی وزارت خارجه از سفر یکی از مقامات منطقه به تهران در روز سه شنبه خبر داده بود. جمعه هفته گذشته نیز ظریف در عمان با یوسف بن علوی دیدار و رایزنی کرده بود. حدود دو هفته پیش نیز یوسف بن علوی برای شرکت در مجمع گفتگوی تهران، به ایران سفر کرده بود.
فراروفرارو53 دقیقه قبل
سید عباس موسوی در صفحه توییترش نوشت: آقای یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان در چارچوب رایزنی‌های مستمر میان مقامات دو کشور دقایقی پیش وارد تهران شد. روز گذشته نیز سخنگوی وزارت خارجه از سفر یکی از مقامات منطقه به تهران در روز سه شنبه خبر داده بود. جمعه هفته گذشته نیز ظریف در عمان با یوسف بن علوی دیدار و رایزنی کرده بود. حدود دو هفته پیش نیز یوسف بن علوی برای شرکت در مجمع گفتگوی تهران، به ایران سفر کرده بود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴58 دقیقه قبل
ساعت۲۴-سخنگوی وزارت خارجه گفت: سفر بن علوی به تهران در چارچوب رایزنی‌های مستمر مقامات ایران و عمان انجام می‌شود. سید عباس موسوی سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان در صفحه توییترش نوشت: آقای یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان در چارچوب رایزنی‌های مستمر میان مقامات دو کشور دقایقی پیش وارد تهران شد. روز گذشته نیز سخنگوی وزارت خارجه از سفر یکی از مقامات منطقه به تهران در روز سه شنبه خبر داده بود. جمعه هفته گذشته نیز ظریف در عمان با یوسف بن علوی دیدار و رایزنی کرده بود. حدود دو هفته پیش نیز یوسف بن علوی برای شرکت در مجمع گفتگوی تهران، به ایران سفر کرده بود.
ایمناایمنا58 دقیقه قبل
به گزارش ایمنا، سیدعباس موسوی در صفحه توییترش نوشت: آقای «یوسف بن علوی» وزیر امور خارجه عمان در چارچوب رایزنی‌های مستمر میان مقامات دو کشور دقایقی پیش وارد تهران شد. روز گذشته نیز سخنگوی وزارت خارجه از سفر یکی از مقامات منطقه به تهران در روز سه‌شنبه خبر داده بود. جمعه هفته گذشته نیز محمدجواد ظریف در عمان با یوسف بن علوی دیدار و رایزنی کرده بود. حدود دو هفته پیش نیز یوسف بن علوی برای شرکت در مجمع گفتگوی تهران، به ایران سفر کرده بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین59 دقیقه قبل
«یوسف بن علوی» وزیر امور خارجه عمان که برای دومین بار ظرف دو هفته اخیر به تهران سفر کرده است، ساعتی قبل با همتای ایرانی خود دیدار و گفتگو کرد. اعتمادآنلاین| «یوسف بن علوی» وزیر امور خارجه عمان که برای دومین بار ظرف دو هفته اخیر به تهران سفر کرده است، با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و به گفتگو نشست.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
مصطفی کواکبیان و علیرضا محجوب از سوی فراکسیون امید مامور رایزنی درباره رد صلاحیت ۴۲ نماینده عضو این فراکسیون شدند. علیرضا محجوب در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: آقای کواکبیان از طرف فراکسیون امید به عنوان رئیس کارگروه بررسی اعضای رد صلاحیت شده فراکسیون امید انتخاب شد و من هم همراه ایشان مامور شدم که موضوع رد صلاحیت اعضای فراکسیون را پیگیری کنیم. وی افزود: ما قرار است مذاکراتی داشته باشیم و کمک کنیم تا موضوعات را بین شورای نگهبان و نمایندگان رد صلاحیت شده عضو فراکسیون منتقل کنیم. نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه صلاحیت ۴۲ عضو فراکسیون امید در انتخابات مجلس آینده رد شده است، ابراز امیدواری کرد: در پروسه رسیدگی به اعتراضات تعداد رد صلاحیت شدگان کاهش یابد. انتهای پیام
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «یوسف بن‌علوی» وزیر امور خارجه عمان که پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) وارد تهران شد، دقایقی پیش با حضور در مرکز شهید سلیمانی (مرکز مطالعات سیاسی و بین‌الملل وزارت امور خارجه) با محمدجواد ظریف دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار دو طرف در خصوص مسائل مختلف رایزنی کردند. گفتنی است، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در حساب کاربری خود در توئیتر و در واکنش به سفر «یوسف بن‌علوی» وزیر امور خارجه عمان به ایران نوشت: آقای یوسف بن علوی در چارچوب رایزنی‌های مستمر میان مقامات دو کشور دقایقی پیش وارد تهران شد. وزیر امور خارجه عمان همچنین ۱۷ دی و در جریان برگزاری مجمع گفتگوهای تهران به ایران سفر کرد و ضمن سخنرانی در این نشست، با همتای ایرانی خود دیدار داشت. ظریف نیز ماه گذشته دو بار به مسقط سفر کرده بود.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
رئیس فدراسیون بسکتبال ایران در حاشیه چهل و هفتمین مجمع عمومی کمیته المپیک گفت: در بسکتبال سعی کردیم با رایزنی‌ها و دیپلماسی ورزشی میزبانی هایمان را حفظ کنیم. به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، رامین طباطبایی در حاشیه مجمع امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه جلسات خوبی برگزار شده است و حمایت مالی و سخت‌افزاری خوبی از فدراسیون‌ها صورت گرفته است. امیدوارم با حمایت وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک بتوانیم سال خوبی برای ورزش رقم بزنیم. او درباره تصمیم عجیب AFC برای گرفتن میزبانی از باشگاه‌های ایرانی در لیگ قهرمانان فوتبال آسیا و اینکه آیا چنین مشکلاتی در بسکتبال هم وجود دارد تصریح کرد: در بسکتبال هم دغدغه‌هایی وجود دارد اما سعی کردیم با رایزنی‌ها و دیپلماسی ورزشی میزبانی هایمان را حفظ کنیم. به نظرم سلطانی فر و صالحی امیری می‌توانند با رایزنی و دیپلماسی این میزبانی را به ما برگردانند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، علی کفاشیان رئیس سابق فدراسیون فوتبال امروز با یک برنامه رادیویی درباره ماجرای سلب میزبانی از تیم‌های ایرانی صحبت کرد. فکر می‌کنم این کارشناسی انجام نشده است و آنها عجولانه تصمیم گرفتند. قطری‌ها گفتند که ما اصلا اعتقادی به رأی AFC نداریم. بالاخره در آسیا هم سه چهار تیم خوب ایرانی حضور دارند و آنها بیشتر ضرر می‌کنند و فکر می‌کنم AFC قانع می‌شود و رأی را برمی‌گرداند. مشکلات ما فقط فوتبالی نیستمشکلات بین‌المللی که ما در مجامع بین‌الملل داریم فقط مربوط به فدراسیون فوتبال نیست.
فردا نیوزفردا نیوز1 ساعت قبل
خبرگزاری مهر: سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در حساب کاربری خود در توئیتر و در واکنش به سفر یوسف بن‌علوی وزیر امور خارجه عمان به ایران نوشت: آقای یوسف بن علوی در چارچوب رایزنی‌های مستمر میان مقامات دو کشور دقایقی پیش وارد تهران شد. بن‌علوی بعدازظهر امروز با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار خواهد داشت. گفتنی است، روز گذشته (دوشنبه) موسوی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه از سفر یک مقام سیاسی از کشور‌های منطقه برای رایزنی و گفتگو با مقام‌های کشورمان خبر داده بود. وزیر امور خارجه عمان همچنین ۱۷ دی و در جریان برگزاری مجمع گفتگو‌های تهران به ایران سفر داشت و ضمن سخنرانی در این نشست، با همتای ایرانی خود دیدار داشت. ظریف نیز ماه گذشته دو بار به مسقط سفر کرده بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه در فضای مجازی نوشت: «آقای یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان در چارچوب رایزنی‌های مستمر میان مقامات دو کشور دقایقی پیش وارد تهران شد.» بیشتر بخوانید: موسوی در خصوص سخنان ظریف درباره بودجه نظامی کشور توضیح دادشایان ذکر است روز گذشته (دوشنبه) موسوی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه از سفر یک مقام سیاسی از کشورهای منطقه برای رایزنی و گفتگو با مقام‌های کشورمان خبر داده بود. انتهای پیام/
ایسناایسنا1 ساعت قبل
معاون وزیر خارجه کویت در سخنانی به جزئیات سفر اخیر وزیر دفاع عراق به کویت و دیدار وی با مقامات این کشور پرداخت. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت العهد لبنان، خالد الجار الله، معاون وزیر خارجه کویت در سخنانی بر اهمیت سفر اخیر نجاح الشمری، وزیر دفاع عراق به کشورش تأکید کرد. این مقام کویتی در بخش دیگری از اظهاراتش، با اشاره به تلاش‌های قطر برای آرام شدن اوضاع در منطقه، ابراز امیدواری کرد که تلاش‌هایی برای حل و فصل اوضاع عراق، لبنان و یمن انجام شود. اظهارات معاون وزیر خارجه کویت درباره دوحه همزمان با فعالیت وزارت خارجه قطر طی چند روز اخیر برای آرام کردن اوضاع در منطقه مطرح شده است. وزیر دفاع عراق یکشنبه به کویت سفر کرد و با أحمد منصور الأحمد الصباح، همتای کویتی خود درباره مسائل مشترک میان دو کشور رایزنی و گفت‌وگو کرد.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
کتاب برگزیده داستان‌های مثنوی مولانا از مجموعه «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» به زبان قزاقی منتشر شد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، کتاب برگزیده داستان‌های مثنوی مولانا از مجموعه «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» نوشته مهدی آذریزدی به زبان قزاقی و در قالب طرح «تاپ» سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی منتشر شده است. آیناش قاسم که آثار زیادی را از زبان فارسی به زبان قزاقی و برعکس ترجمه کرده، ترجمه این اثر را به انجام رسانده است. این کتاب توسط انتشارات BRK Press در شهر آلماتا منتشر شده است. بر اساس این خبر، نخبگان قزاق و تا حد زیادی مردم قزاقستان با مشاهیر ایرانی خصوصا فردوسی، سعدی، حافظ و مولانا آشنا هستند.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در حساب کاربری خود در توئیتر و در واکنش به سفر یوسف بن‌علوی وزیر امور خارجه عمان به ایران نوشت: آقای یوسف بن علوی در چارچوب رایزنی‌های مستمر میان مقامات دو کشور دقایقی پیش وارد تهران شد. بن‌علوی بعدازظهر امروز با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار خواهد داشت. گفتنی است، روز گذشته (دوشنبه) موسوی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه از سفر یک مقام سیاسی از کشورهای منطقه برای رایزنی و گفتگو با مقام‌های کشورمان خبر داده بود. وزیر امور خارجه عمان همچنین ۱۷ دی و در جریان برگزاری مجمع گفتگوهای تهران به ایران سفر داشت و ضمن سخنرانی در این نشست، با همتای ایرانی خود دیدار داشت. ظریف نیز ماه گذشته دو بار به مسقط سفر کرده بود.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، پنجاه‌ویکمین نشست دوستداران زبان فارسی (۳۰ دی‌ ۱۳۹۸) با حضور ابوالفضل صالحی‌نیا، رایزن فرهنگی ایران، مصری، مدرس زبان فارسی و فارسی‌آموزان و علاقه‌مندان زبان و ادبیات فارسی در محل سالن مرکز مطالعات ایرانشناسی رایزنی فرهنگی ایران در دمشق برگزار شد. مصری در این نشست توضیحاتی درباره اهمیت و فواید آموختن زبان فارسی به حاضران ارائه کرد و در ادامه نیز مستعمعان به ارائه مطالب خود در قالب شعر، متن کوتاه، خاطره، داستان و … پرداختند. صالحی‌نیا، رایزن فرهنگی کشورمان در دمشق نیز با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، از دوستداران زبان فارسی درخواست کرد که اشعار و خاطرات خود را در فضای مجازی به ویژه فیسبوک و سایر شبکه‌های اجتماعی منتشر کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
مدیرعامل موسسه تصویر شهر که پردیس سینمایی ملت زیر نظر آن اداره می‌شود، گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای میزبانی شایسته از اهالی رسانه در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر انجام گرفته است. اعتمادآنلاین| نشست رسانه‌ای هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه تصویر شهر پی از ظهر امروز (سه‌شنبه اول بهمن) در این موسسه برگزار شد. او گفت: اگر عملکرد مالی پردیس ملت منفی است، بخاطر هزینه‌هایی است که در آن انجام داده‌ایم. با توجه به اینکه وارد دهه پنجم انقلاب اسلامی شده‌ایم، تلاش داریم میزبانی باشکوهی از جشنواره فیلم فجر داشته باشیم. میرزاخانی افزود: پردیس ملت در برابر زلزله تا ۸ ریشتر مقاوم است و از نظر استانداردهای حوادث در رتبه بالایی قرار دارد.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
الجزایر آمادگی خود جهت میزبانی برای انجام گفت‌وگوها میان طرف‌های لیبیایی در خصوص دستیابی به حل بحران این کشور را اعلام کرد. به گزارش ایسنا، خبرگزاری الجزایر به نقل از عبدالمجید تبون، رئیس جمهوری این کشور گزارش داد، الجزایر آماده میزبانی برای انجام «رایزنی» میان طرف‌های لیبیایی درخصوص دستیابی به حل بحران این کشور است. وی تاکید کرد: الجزایر آماده میزبانی از گفت‌وگو میان طرف‌های لیبیایی است. به گفته صدراعظم آلمان، شرکت‌کنندگان در کنفرانس برلین تعهد دادند از هیچ یک از طرف‌های لیبیایی در طول اجرای آتش‌بس حمایت نکنند. در جریان این عملیات درگیری‌های شدیدی میان نیروهای حفتر و دولت توافق ملی رخ داده است.
خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
وزیر خارجه عمان برای رایزنی با همتای ایرانی خود به تهران سفر کرد. «یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان به تهران سفر کرده و قرار است تا ساعتی دیگر با ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کند. روز جمعه در مسیر بازگشت از دهلی نو در مسقط پایتخت عمان ظریف با یوسف بن علوی همتای عمانی خود رایزنی کرد. وزیر امور خارجه کشورمان برای شرکت در نشست رایسینا به دهلی نو سفر کرده بود. روز گذشته هم سخنگوی وزارت خارجه از سفر یکی از مقامات منطقه به تهران در روز سه شنبه خبر داده بود.
فارسفارس3 ساعت قبل
از اواخر سال ۹۶ تا ۶ ماه گذشته ما پنجره‌های مختلفی داشتیم و برای جام جهانی چین پذیرفته شدیم. ما اکنون تیم اول آسیا هستیم و همیشه در این ۱۰، ۱۵ ساله اخیر بین تیم‌های اول تا سوم قرار گرفتیم. منتهی سطح بسکتبال آسیا نسبت به اروپا و آمریکا پایین‌تر است و ما باید خودمان را به سطح آنها برسیم. اکنون لیگ فعالی هم داریم و ۱۴ تیم شرکت کردند که پویاتر است و بازیکنان آماده می‌مانند. ما بهترین‌ها را برای رهبری تیم ملی انتخاب کردیم و او زحمات زیادی کشید و با آگاهی کامل و شناخت تیم‌های مقابل ترکیب تیم را تعیین می‌کردند.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
پروژه خط لوله گازی نورد استریم ۲ انتظار دارد رگولاتورها تا ماه مه درباره این که آیا این خط لوله متصل کننده آلمان به روسیه می‌تواند طبق برنامه فعالیت کند تصمیم بگیرند. به گزارش ایسنا، پروژه نورد استریم ۲ که توسط گازپروم در دست ساخت است، هدف تحریمهای آمریکا قرار گرفته و اکنون به رگولاتور Bnetza آلمان امید بسته است تا موانعی که از سوی مقامات ضدانحصارطلبی کمیسیون اروپا ایجاد شده است را رفع کند. شرکت گازپروم و شرکایش ماه میلادی جاری از رگولاتور آلمانی درخواست کردند مقررات رقابت را شفاف سازی کند و انتظار دارند حداقل تا ۲۴ ماه مه پاسخی دریافت کنند. قانون‌گذاران آلمان سال گذشته اظهار کردند تصمیم علیه نورد استریم ۲ ممکن است این پروژه را مجبور کند از طریق مناقصه یا انتقال دارایی، به دنبال مالک دیگری باشد. بعلاوه بخشی از این خط لوله در آبهای سرزمینی آلمان در سال ۲۰۱۸ تکمیل شد.
ایمناایمنا3 ساعت قبل
آموزش هیئت اصفهان جایگاه خوبی در کشور بدست آورد که مدیون تلاش همه دوستان در هیئت نجات غریق هستیم. وی ادامه داد: در کل استان در اکثر شهرستان‌های استان اصفهان دارای مدرسین فعال نجات غریق هستیم. استان اصفهان اولین استانی بود که مانور نظارت و مانور را در تک تک استخرها انجام دادیم که نتایج خوبی هم گرفتیم. تابش فر با تشکر از پیشکستوان هیئت غریق نجات، تصریح کرد: بیشترین غرق شدگی مربوط به شهرستان‌ها و در حوضچه‌های باغات شاهد هستیم ولی امیدواریم این معضل به زودی با رایزنی هایی که در شهرستان‌ها از طریق روسای هیئت‌های شهرستانی داشته‌ایم مرتفع خواهد شود. کمک صدا و سیما در این راستا می‌تواند خیلی به ما کمک کند.
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، کتاب برگزیده داستان‌های مثنوی مولانا از مجموعه «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» زنده‌یاد مهدی آذریزدی به زبان قزاقی در قالب طرح تاپ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی منتشر شد. خانم آیناش قاسم که ترجمه آثار زیادی را از زبان فارسی به زبان قزاقی و برعکس در کارنامه خود دارد، ترجمه این اثر را به انجام رسانده است، این کتاب توسط انتشارات BRK Press در شهر آلماتا منتشر شد. نخبگان قزاق و تا حد زیادی مردم قزاقستان با مشاهیر ایرانی خصوصا فردوسی، سعدی، حافظ و مولانا آشنا هستند، مشاهیر قزاق در آثار خود از این بزرگان الهام گرفته‌اند با این توصیف رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی امیدوار است با انتشار آثار ارزشمند بزرگان فرهنگ و ادب ایرانی به ویژه به زبان قزاقی که مورد توجه دولت و ملت قزاق است بتواند در ترویج تفکر انسان دوستانه ایرانی در قزاقستان که کشوری است همسایه و در حوزه تمدنی ایرانی واقع شده گام بردارد.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
مدیرکل ارتش مراکش با رئیس کل فرماندهی نظامی بین‌المللی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) دیدار و رایزنی کرد. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، عبدالفتاح الوراق، مدیرکل ارتش مراکش در جریان دیدار با ژنرال هانس ویرمان، رئیس کل فرماندهی نظامی بین‌المللی پیمان ناتو در خصوص راه‌های توسعه همکاری نظامی میان ارتش مراکش و فرماندهی نظامی پیمان ناتو به بحث و تبادل‌نظر پرداخت. بر اساس بیانیه فرماندهی کل نیروهای مسلح مراکش، دو طرف در جریان این دیدار بر تمایل مشترک‌شان به تقویت روابط دوجانبه از طریق تبادل تجارب‌ تاکید کردند. در این بیانیه همچنین آمده است که دیدار این دو مسؤول در چارچوب مقدمه چینی برای آموزش منطقه‌ای ناتو «ریجکس ۲۰» است که در ماه نوامبر در مراکش برگزار خواهد شد. این آموزش با هدف بهبود همکاری مشترک در زمینه‌های برنامه‌ریزی عملیاتی و آماده‌سازی نیروها انجام می‌شود.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرد، عمران خان قرار است از ۲۱ تا ۲۳ ژانویه در اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس سوئیس شرکت کند و در جریان حضورش در آنجا با رئیس جمهور آمریکا دیدار خواهد داشت. به گزارش ایسنا، خبرگزاری شینهوا گزارش کرد، طبق اعلام این وزارتخانه دولت پاکستان، عمران خان، نخست وزیر پاکستان این سفر را به دعوت کلاوس شواب، بنیانگذار و رئیس اجرایی مجمع جهانی اقتصاد انجام می‌دهد. موضوع کلی نشست امسال مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس «صاحبان منافع در جهانی منسجم و پایدار» تعیین شده است. از سوی دیگر عمران در حاشیه این اجلاس نیز دیدارهای دوجانبه‌ای را با چند تن از رهبران جهان از جمله دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا خواهد داشت. امسال با پنجاهمین سالگرد تاسیس مجمع جهانی اقتصاد مصادف شده است.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی گفت که در دیدارش با رئیس جمهوری روسیه در روزهای آتی با وی درباره عفو اسرائیلی محبوس در مسکو رایزنی خواهد کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی اظهار کرد که به مادر «ناما ایساخار»، اسرائیلی بازداشت شده توسط نیروهای امنیتی روسیه گفته است برای طرح موضوع عفو ایساخار در دیدار احتمالی‌اش با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه آماده می‌شود. نتانیاهو در ادامه افزود: من هم مانند شما منتظر شنیدن خبرهای خوب در این باره هستم. پسکوف دوشنبه با اشاره به دیدار پوتین و نتانیاهو عنوان کرد، انتظار می‌رود که موضوع عفو ایساخار در جریان دیدارهای هفته جاری پوتین با مقامات رژیم صهیونیستی مطرح شود. با این وجود، پسکوف از اظهارنظر درباره آینکه آیا مسکو ایساخار را خواهد بخشید یا خیر، خودداری کرد.
ایرناایرنا4 ساعت قبل
«فاطمه پهلوانی» امروز (سه شنبه) در نخستین همایش متولیان بهره‌وری در استان‌ها در مرکز همایش‌های سازمان مدیریت صنعتی افزود: استان‌ها سلول‌های حیاتی اجرای برنامه‌های ملی هستند و نقش کلیدی در اجرای آن دارند. رییس سازمان ملی بهره‌وری اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه دستگاه‌های اجرایی مکلف بودند برنامه‌های بهره‌وری را ظرف ۶ ماه اعلام کنند که تا کنون میسر نشده است و سازمان بهره‌وری تلاش کرده دلایل این موضوع را آسیب شناسی کند تا به اهداف پیش بینی شده برسیم. پهلوانی همسویی دستگاه‌ها در سطح استانی و بازخورد ملی، برقراری ارتباط سازنده و مستمر استان‌ها با سازمان ملی بهره‌وری و تشکیل شبکه ملی بهره‌وری را از جمله اهداف نخستین همایش متولیان بهره وری بیان کرد. به گفته وی اقتصاد کشور در سال ٩٨ در آستانه استهلاک سرمایه است و بهره‌وری نیروی کار نزولی است. وی تاکید کرد: سیاست نهایی سازمان ملی بهره وری، توسعه بهره وری است و امیدواریم استان‌ها و مدیریت و برنامه ریزی مراکز به این امر توجه ویژه‌ای داشته باشند.

به انتهای لیست رسیدید