رسانه‌های بیگانه

رسانه‌های بیگانه

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، حزب مؤتلفه اسلامی درباره سخنان حجت‌الاسلام حسن روحانی رییس جمهور در جمع استانداران و فرمانداران کشور بیانیه‌ای صادر کرد. متن مشروح بیانیه حزب مؤتلفه اسلامی به شرح ذیل است: اعلام مواضع جناب آقای دکتر روحانی در جمع استانداران و فرمانداران که مجریان انتخابات هستند، موجب تأسف عمیق شد. رییس جمهور طبق قانون اساسی باید پاسدار نظام باشد و نباید به گونه‌ای سخن بگوید که نظام جمهوری اسلامی را تضعیف کند. رییس جمهور به عنوان یکی از سران سه قوه نباید مواضعی اتخاذ نماید که مورد سوء استفاده رسانه‌های بیگانه و ایجاد تشویش اذهان قرار گیرد. ایجاد فضای منفی و تضعیف روحیه مجریان انتخابات، بیش از هرچیز به زیان دولت و مجریان انتخابات است.
رجانیوزرجانیوز1 روز قبل
این رویکرد به ارتقای دستگاه قضایی هم کمک می‌کند. بیشتر از اینکه با مدافعان و علاقه مندان دستگاه قضایی (که شکر خدا امروز کم هم نیستند) ارتباط بگیرید با منتقدان و بویژه نخبگانی که برای اصلاح دستگاه قضایی پیشنهادهای کاربردی دارند ارتباط بگیرید و سعی کنید حرف آن‌ها را به مسوولان قضایی برسانید و نتیجه را به مردم اطلاع دهید. از افشا کنندگان مستدل و منصف پرونده‌های فساد حمایت کنید و حتی در هر استان ترجیحا از آنها به عنوان همکار و‌ خبرنگار دستگاه قضایی استفاده کنید. به کمتر از این شأن برای روابط عمومی قوه قضاییه رضایت ندهید. بگذارید کارنامه عملکرد دستگاه قضا امکان ارزیابی کمی و کیفی در رسانه‌ها و بین مردم داشته باشد.
مهرمهر1 روز قبل
اخیرا نیز رئیس‌جمهور آمریکا دستور اجرایی را صادر کرد که به موجب آن بخش‌های دیگر اقتصاد ایران از جمله نساجی و تولید تحریم شد. سوم اینکه آمریکا در این مناقشه به صراحت عقب نشینی کرد و ضعف قدرت نظامی‌اش در برابر ایران آشکار شد. به نظر بنده حماسه حضور مردم و حرکت عظیم آنها در ماجرای شهادت سپهبد سلیمانی را می‌توان «انقلاب سوم» نامید. بعد اول اینکه: تحریم‌های جدید اقتصادی در واقع سرپوش گذاشتن بر عجز و ناتوانی نظامی این کشور در برابر ایران است. یکی از ابزارهای اصلی آمریکا برای استیلا بر اقتصاد جهان سو استفاده از دلار به عنوان ارز بین المللی است.
خانه ملتخانه ملت2 روز قبل
حسن بهرام نیا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ارزش و اهمیت دهه فجر و راهپیمایی ۲۲ بهمن، گفت: دهه فجر تغییر و تحول عمیق در کشور ایجاد کرده است چرا که مردم حکومت طاغوتی را سرنگون کردند و نظام جمهوری اسلامی که بر پایه اسلام است را انتخاب کردند، از این رو ایام دهه فجر برای ایرانیان از اهمیت معنوی، اعتقادی و سیاسی بسیاری زیادی برخوردار است. بیشتر بخوانید: ایام دهه فجر آلوده به سیاسی کاری انتخاباتی نشودنماینده مردم نهاوند در مجلس دهم تاکید کرد: مردم با چراغانی ایام دهه فجر و با معرفت سیاسی باز هم در عرصه حضور پیدا می‌کنند تا رسانه‌های بیگانه که متمرکز روی کشور است، بدانند مردم جشن پیروزی را با گذشت بیش از ۴۰ سال همچنان قدر می‌دانند و پای آرمان‌های شهدا و امام (ره) ایستاده‌اند. وی با بیان اینکه مردم مقاومت از دوره‌های گذشته پای نظام ایستاده‌اند، گفت: البته مسئولان باید نسبت به رفع کمبودها، نارسایی‌ها و سوء مدیریت‌ها اقدام کنند و نسبت به کسب رضایت حداکثری مردم اقدام کنند چرا که مردم با دل و جان پای نظام ایستاده‌اند و اجازه نمی‌دهند کوچکترین خدشه‌ای به آن وارد شود. بهرام نیا با اشاره به نزدیکی ایام دهه فجر به انتخابات مجلس یازدهم توصیه کرد و گفت: از آنجایی که مردم با حضور در انتخابات نشان می‌دهند نسبت به سرنوشت کشورشان حساس هستند، نباید اجازه دهیم جشن پیروزی انقلاب تحت تبلیغات انتخاباتی قرار بگیرد و این دهه عرصه‌ای برای کشمکش نامزدهای انتخاباتی شود. عضو کمیسیون انرژی مجلس توصیه کرد: ایام دهه فجر میمون و مبارک است و نباید این جشن را با رقابت‌های ناسالم انتخابی تحت شعاع قرار دهیم. /پایان پیام
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم گروه استان‌ها، ‌هفتمین همایش سراسری مدیران دفاتر استانی خبرگزاری تسنیم به مدت سه روز در بهمن ماه امسال با حضور مدیرعامل، ‌‌مدیران ارشد و مدیران دفاتر استانی خبرگزاری تسنیم در مشهد مقدس با نشست توجیهی مدیران دفاتر استانی سراسر کشور با حضور سید‌علی میررضوی مدیر استان‌های خبرگزاری تسنیم آغاز شد. در این دوره از همایش، نشست تخصصی مدیران استانی خبرگزاری تسنیم با مجید قلی‌زاده مدیرعامل خبرگزاری و جمع دیگری از مدیران خبرگزاری برگزار شد که مجید قلی‌زاده مدیرعامل خبرگزاری ‌سیاست‌های کاری تسنیم در سال آینده را برای مدیران استانی تشریح و تبیین کرد. عبدالله عبداللهی سردبیر سیاسی و بین‌الملل خبرگزاری تسنیم نیز ضمن تشریح فرآیند انتخابات مجلس شورای اسلامی، آخرین وضعیت گروه‌های سیاسی و جناح‌ها را در انتخابات مجلس شورای اسلامی ‌تبیین کرد. محمد کریمی سردبیر فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری تسنیم نیز در این همایش با تشریح مهم‌ترین رو‌یکردهای دشمن در جنگ نرم و فرهنگی، بر توجه ویژه مدیران استانی خبرگزاری تسنیم در این حوزه‌ها تاکید کرد. برگزاری کارگاه‌های آموزشی، تخصصی و حرفه‌ای‌، بررسی و تبیین موضوعات مختلف بین‌المللی و منطقه‌ای و همچنین حوزه مسائل سیاسی، داخلی و انتخابات ‌‌از جمله‌ برنامه‌های این همایش سه روزه بود.
ایرناایرنا3 روز قبل
از دیگر زمینه‌های تداوم بستر اعتراض اجتماعی، فشار بین‌المللی و تحریم‌ها است. ازاین‌رو طبیعی است که مردم با حضور اجتماعی و حضور خیابانی بخواهد صدای خود را به این لایه‌های مختلف اجتماعی و سیاسی برساند. اگر بخشی از خواسته‌های آن‌ها از صدای معتبر گروه‌های نخبه شنیده شود دیگر نیازی برای حضور خیابانی نمی‌بیند. جای خالی اقناع عمومییکی دیگر از زمینه‌های شکل‌گیری اعتراض‌های خیابانی، تلقی حاکمان از حکمرانی، نظام تصمیم سازی، تصمیم‌گیری و اجرا است. این تلقی مکانیکی از جامعه و نظام تصمیم‌گیری و اجرا شرایط اعتراض‌های خیابانی را ایجاد می‌کند.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
محمدصادق فتح‌اللهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به ترور بزدلانه سردار قاسم سلیمانی توسط تروریست‌های آمریکایی اظهار کرد: این حادثه منجر به واکنش شکوهمندانه و نهضت‌گونه چندین میلیونی مردم در بزرگداشت و تشییع ایشان در سرتاسر جهان و خاصه در سطح ملی شد. فتح اللهی اظهار کرد: همچنین به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضور گسترده و مشارکت آگاهانه مردم در انتخابات به عنوان یکی از مولفه‌های قدرت سیاسی می‌تواند کشور را از گزند حوادث بیمه کند. سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه شورای ائتلاف در این مسیر بسیاری از بداخلاقی‌ها را تحمل کرده و ملامت‌های فراوانی را به دل خریده است گفت: بی‌شک حصول به وحدت، هزینه می‌خواهد و شورای ائتلاف خود را برای پرداخت هزینه این متاع گران‌قیمت ولو به بهای تهمت‌ها و افتراها آماده کرده است. وی افزود: در این میان پایبندی به اصول اخلاقی و امانت‌داری و رعایت رازداری از پایه‌ای‌ترین مبانی کار تشکیلاتی است که همگان باید بدان آراسته شوند و چنانچه روحیات فردی ایشان با اصول و مبانی کار جمعی مغایرت داشته باشند موظف به کنترل روحیات شخصی هستند. انتهای پیام/۷۵۴۸/ش
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
در شماره اخیر این نشریه آرش فهیم منتقد و روزنامه‌نگار سینمایی در مورد تحریم جشنواره فیلم فجر توسط سینماگران نوشت: ماجرای تحریم جشنواره‌های هنری فجر، شباهت بسیاری به «مک گافین» در سینما دارد. موج تحریم جشنواره‌های فجر سال ۹۸، خاصه سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، با قضیه «مک گافین» در سینما قابل مقایسه است. آن دوره هم برخی از هنرمندان سفارت نشین، ساز تحریم جشنواره را کوک کردند تا صدای تفرقه را در جامعه بلند کنند. کارگردانی که از ساخت آخرین فیلم او نزدیک به ۲۰ سال می‌گذرد، اعلام کرده که جشنواره فیلم فجر را تحریم کرده است! معلوم شد، بازیگرها یا فیلمسازانی که اصلا فیلمی در جشنواره فجر ندارند و فریاد تحریم جشنواره را می‌زنند، تا چه حد صادق و روراست هستند.
صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ در این مراسم که در سالن سوره مهر حوزه هنری برگزار شد، از برترین‌های رسانه‌ای در بخش‌های تیتر، عکس، یادداشت، خبر، موشن گرافیک، بیانیه گام دوم و مصاحبه، با حضور رئیس سازمان بسیج و شماری ازچهره‌های رسانه‌ای تقدیر شد. رئیس سازمان بسیج مستضعفین در این مراسم، گفت: انقلاب اسلامی دستاورد‌های بسیاری دارد، اما بازیابی هویت ایرانی اسلامی در سایه انقلاب اسلامی کمتر بیان شده است. سردارسرتیپ پاسدار سلیمانی، افزود: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، به واسطه وجود نظام سلطه به عنوان کشوری شناخته می‌شدیم که در چارچوبی که شرق و غرب برایمان چیده بودند باید رفتار می‌کردیم. وی، گفت: دشمنان همواره برای پیشگیری از شکل گیری هویت ایرانی و اسلامی چالش‌های بسیاری از طرح تجزیه و جنگ علیه ما راه انداختند. سردار سلیمانی ادامه داد: باید تلاش کنیم تا مرجع علمی باشیم و مقام معظم رهبری تاکید دارند که ما باید به سطحی از توانمندی برسیم که زبان فارسی انتقال دهنده دانش در جهان باشد تا بتوانیم در جهان تمدن ساز باشیم. وی تاکید کرد: ملت ایران در سایه انقلاب اسلامی در این مسیر قدم بر می‌دارد و بیانیه گام دوم انقلاب همین راه بزرگ را به ما نشان می‌دهد. نقش رسانه در معرفی توانمندی ایران اسلامی در تمدن سازی و تقابل با دشمنانی که می‌خواهند این باور را از ما بگیرند بسیار مهم است. رئیس سازمان بسیج مستضعفین، گفت: امروز سبک زندگی غربی و ترویج آن در دستور کار رسانه‌های نظام سلطه است و جامعه غربی دچار بحران هویت است. سردار سلیمانی با اشاره اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی به جایگاه اسطوره‌ها و قهرمانان ملی اشاره کرد و گفت: غرب و نظام سلطه تصور می‌کرد با این ترور به پیروزی بزرگی رسیده است، در حالیکه حاج قاسم شخصیتی ویژه است که حتی از موضوع رسانه نیز غافل نبود. وی گفت: بعد از شهادت ایشان نبردی در منطقه آغاز شد که ثمره‌اش خروج آمریکا خواهد بود به طوری که روز گذشته در کشوری مثل عراق خروش ملت را شاهد بودیم و نفرت و بدبینی نتیجه اقدام ترامپ و حکومت تروریستی و مستکبر آمریکا بود و این آغاز راه جدید ملت‌های آزاده در برابر سلطه است. رئیس سازمان بسیج مستضعفین، افزود: با حفظ تنوع سلیقه‌ها می‌توانیم اهداف ثابت و مشترکی را برای تقویت و استحکام مسیرمان در پیش گیریم و عملیات روانی دشمنان با بهره از ظرفیت رسانه‌های داخلی خنثی شود. وی گفت: بحث کاهش ارزش پول ملی ما چیزی جز این نبود که رسانه‌های بیگانه آن را رقم زدند در حالی که ظاهر اقتصاد ما نشان می‌دهد که نباید با چنین کاهشی روبرو می‌شدیم. سردار سلیمانی ادامه داد: خنثی سازی عملیات پیچیده روانی دشمنان، تبیین ارزش‌های انقلاب اسلامی، پرورش جوانان، مطالبه‌گری خواسته‌های مردم، مبارزه با فساد و جلوگیری از رانت از جمله فعالیت‌های رسانه‌ای انقلاب است. وی گفت: هرکسی منظومه فکری امامان انقلاب را پیش نبرد و خلاف منافع ملی باشد باید در جبهه مطالبه‌گری مد نظر باشد. رئیس سازمان بسیج مستضعفین، جشنواره ابوذر را فرصتی برای شناسایی، جذب، تربیت و به کارگیری نیروی‌های مستعد برای جبهه رسانه‌ای انقلاب برشمرد و ابراز امیدواری کرد این جشنواره بیش از پیش به اهداف خودش برسد. در این دوره از جشنواره که در ۲۹ استان برگزار شد، حدود ۱۴ هزار اثر به دبیرخانه جشنواره رسید.
ایمناایمنا4 روز قبل
سینمای مستند ما خیلی حق خود را در این زمینه ادا کرده است. عباسیان به نقش قهرمان در سینما پرداخت و ادامه داد: اگر سازمان اوج فیلم می‌سازد از بقیه ارگان‌ها نباید غافل شد. فقط نباید از شهدا ساخت همین راننده تاکسی یا پاکبانی که با وجود سختی کیف پول پس می‌دهند قهرمان هستند. وقتی قرار است یک رویداد ملی برگزار شود باید به رشد آن کمک کرد. محمد تقی فهیم در کمال تعجب با فراستی همسو نبود و مرد ایرلندی را یکی از بهترین فیلم‌های سینمای آمریکا دانست و ادامه داد: فیلم یکی از بهترین فیلم‌های سینمای آمریکاست.
کرد آنلاینکرد آنلاین4 روز قبل
عصر کرد - سنندج - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: برنامه‌های ایام دهه فجر و سالگرد شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی باید به گونه‌ای برگزار شود که زمینه حضور باشکوه مردم در عرصه انتخابات پیش رو را فراهم کند. حسین خوش اقبال روز شنبه در جلسه هماهنگی برگزاری جشن‌های چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی اظهار داشت: امسال با توجه به اتفاقات اخیر (خروج ترامپ از برجام، ترور سردار سلیمانی و اغتشاشات آبان ماه)، می‌طلبد سالگرد پیروزی انقلاب متقاوت‌تر از گذشته در کشور و استان برگزار شود. وی یادآور شد: رسانه‌های بیگانه از همان روزها و ماه‌های قبل با برنامه‌ریزی‌های متعدد در صدد کمرنگ‌ جلوه دادن برنامه‌های پیروزی انقلاب و همچنین برگزاری انتخابات پیش‌رو هستند لذا باید برنامه‌ریزی‌ها به سمتی پیش برود که با حضور باشکوه مردم مثل گذشته توطئه‌های دشمنان را برملا کند. در ادامه این جلسه مسوولان کمیته‌های مختلف ستاد دهه فجر استان گزارشی از برنامه‌های خود برای این ایام ارائه کردند. برچسب‌هابرجام کردستان سنندج ترامپ گام دوم انقلاب
خبر فوریخبر فوری4 روز قبل
به گزارش «ایران» روز گذشته در آغاز فعالیت بیست و ششمین سال انتشار روزنامه «ایران»، جمعی از مدیران، دبیران و خبرنگاران «ایران» و «ایرنا» در جماران با یادگار امام دیدار و در فضایی صمیمی به گفت‌و‌گو با او نشستند. حجت‌الاسلام سید حسن خمینی که این ایام کمتر با رسانه‌ها سخن می‌گوید، پس از شنیدن گزارش‌ها و دغدغه‌های مدیران عامل «ایرنا» و «ایران» نسبت به وضعیت رسانه‌ها و کشور، در سخنانی، بر ضرورت همدلی و تقویت روحیه همکاری ملی در کشور تأکید کرد. سید حسن خمینی بر همین اساس راه برون رفت از مشکلات موجود را نیز احیا و تقویت بیشتر وحدت داخلی و هم‌افزایی ملی دانست و تأکید کرد: در چنین شرایطی نه تحریم کارگر خواهد افتاد و نه تهدید. سیدحسن خمینی اضافه کرد: همه ما باید این باور را درون خود نهادینه کنیم که ایران متعلق به همه ماست و هیچ کدام از ما به تنهایی نمی‌توانیم ادعا کنیم که این سرزمین از آن ماست. شفیعی یادآور شد که اکنون ویژه‌نامه‌های متنوعی از جمله «ایران اقتصادی» «ایران جمعه» و «ایران ماه» همراه با روزنامه‌های «ایران دیلی» «الوفاق» «ایران سپید» و «ایران ورزشی» با رویکرد جدید منتشر می‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز4 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشنگاه مردم به سیاست درجوامع مختلف، متفاوت است؛ لذا به لحاظ سیاست‌گذاری‌ها تفاوت‌های زیادی را بین کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه شاهد هستیم. اخبار سیاسی - شرکت در انتخابات نیز یکی از راه‌های مشارکت سیاسی است که نقش مردم را در تعیین سیاست گذار و کیفیت اثرگذاری او تعیین می‌کند. باید توجه داشت که در ضرورت اصل وجود انتخابات در تمام دنیا شکی نیست و در حال حاضر بیشتر جوامع دریافته‌اند که با حضور در انتخابات، نقش مهمی در آینده کشور خود خواند داشت. بنابراین، نکتۀ مهم در انتخابات، «اولویت‌بندی‌ها» است که در این میان، رسانه‌ها می‌توانند نقش بسزایی داشته باشند. مردم با شناخت نامزدها و اولویت‌بندی صحیح منویات سیاسی و خواسته‌های خود، می‌توانند با حضور حداکثری، نقش مهمی در تعیین آینده خود داشته باشند و نباید از این اصل غافل شوند که عدم مشارکت در انتخابات، بیش و پیش از اثرگذاری بر سیاستمداران نامطلوب؛ باعث تضییع و تخریب منافع مردم خواهد شد.
سلامت نیوزسلامت نیوز4 روز قبل
خانه ملتخانه ملت4 روز قبل
احمد سالک در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به تاثیر حضور ملت ایران پای صندوق‌های رای برای خنثی کردن توطئه‌های دشمنان اشاره کرد و گفت: اگر ملت و مسئولان به فرامین رهبری در همه زمینه‌ها گوش دهند، قطعا استکبار جهانی هیچ قدرتی نخواهد داشت؛ چرا که تبعیت از ولایت، وحدت امت حول محوریت حاکمیت را بوجود می‌آورد و این مسئله هم در طول این ۴۰ سال اخیر انقلاب برای دنیا ثابت شده است. وی در ادامه افزود: استکبار جهانی در صدد این بوده که با هر موضوعی برای کشورمان مشکلاتی را ایجاد کند و در حال حاضر هم مسئله انتخابات را پیش رو داریم که شاید بیش از یکماه گذشته تا به الان شاهد این هستیم که رسانه‌های بیگانه و فضای مجازی تحت سلطه استکبار به دنبال این هستند که انتخابات را تحریم کنند و مردم پای صندوق‌های رای نروند. نماینده مردم اصفهان به نقشه راه استکبار برای ایجاد توطئه‌های گوناگون در کشور اشاره و اظهار کرد: دشمن به دنبال ایجاد آشوب در داخل دانشگاه‌ها است و به تعبیری می‌خواهد روشن‌ فکران را به کف خیابان‌ها بکشانند تا سوار بر موج مطالبات به حق مردم شوند و از آن طریق تلاش کنند آشوبی را در کشور بوجود بیاورند تا شاید به آن هدف خود که براندازی جمهوری اسلامی بوده دست پیدا کنند. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در ادامه افزود: اما علیرغم همه این توطئه‌ها، دشمنان در طول این ۴۰ سال اخیر راه به جایی نبردند و قطعا این بار هم راه به جایی نمی‌برند؛ چرا که مردم با شور و شعور خاصی پای صندوق‌های رای خواهند آمد و باعث سرکوب افکار پلید دشمنان این مرز و بوم می‌شوند. این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: دشمنان جمهوری اسلامی در این ۴۰ سال اخیر هرچه تحریم چه در ابعاد نظامی، اقتصادی و … بود را علیه ما اعمال کردند، اما با این حال به هیچ نتیجه‌ای دست پیدا نکردند دلیل آن هم واضح بوده؛ چرا که عملیات موشکی سپاه علیه مواضع آمریکا در همین شرایط تحریمی شکل گرفت و این یعنی آمریکا در مقابل کشورمان کم آورده است. /پایان پیام
ایرناایرنا4 روز قبل
وی پس از شنیدن گزارش‌ها و دغدغه‌های مدیران عامل «ایرنا» و «ایران» نسبت به وضعیت رسانه‌ها و کشور، در سخنانی، بر ضرورت همدلی و تقویت روحیه همکاری ملی در کشور تأکید کرد. مهدی شفیعی، مدیر مسئول و مدیر عامل مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی «ایران» از روند فعالیت‌های مؤسسه، روزنامه‌های مختلف آن و رویکرد جدید برای حضور در عرصه آنلاین گزارشی را ارائه کرد. شفیعی گفت که بسترهای آنلاین و تصویری امروز در مؤسسه «ایران» اهمیت زیادی یافته است و در آینده تمرکز «ایران» بر تقویت بخش‌های آنلاین و تصویری است تا بتواند با مخاطبان خود ارتباط جدی‌تر و متنوع‌تری داشته باشد. به اعتقاد مدیر عامل «ایران»، مؤسسه «ایران» ربع قرن حیات خود را با روزنامه‌نگارانی که متعلق به چندین نسل هستند، پشت سر گذاشته است، اعضای تحریریه با سلیقه‌های متفاوت در یک فضای حرفه‌ای، علاوه بر اینکه تجربیات خود را به یکدیگر انتقال می‌دهند، در عین حال متعهد به منافع ملی، وحدت و حمیت هستند. شفیعی یادآور شد: اکنون ویژه‌نامه‌های متنوعی از جمله «ایران اقتصادی» «ایران جمعه» و «ایران ماه» همراه با روزنامه‌های «ایران دیلی» «الوفاق» «ایران سپید» و «ایران ورزشی» با رویکرد جدید منتشر می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها4 روز قبل
روزنامه کیهان نوشت: برخی رسانه‌های بیگانه از تحریم سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در اعتراض با نظام خبر داده‌اند، این درحالی است که اکثریت قریب به اتفاق نام‌ها یا افراد ناشناخته‌ای هستند و یا اصلا فیلمی در جشنواره ندارند. روزنامه کیهان: برخی رسانه‌های بیگانه از تحریم سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در اعتراض با نظام خبر داده‌اند، این درحالی است که اکثریت قریب به اتفاق نام‌ها یا افراد ناشناخته‌ای هستند و یا اصلا فیلمی در جشنواره ندارند. بازی جدید سلبریتی‌های غربگرا با کلیدواژه تحریم جشنواره همچنان ادامه دارد. اما روز گذشته، رسانه‌های ضدایرانی به طور هماهنگ خبر از تحریم جشنواره توسط ۱۴۰ سینماگر دادند. البته طبیعی است که نبود این افراد، به سود جشنواره فجر است و اعتبار این رویداد را افزایش می‌دهد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 روز قبل
سید محمد جواد ابطحی، عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: مشارکت گسترده مردم در عرصه انتخابات سبب بروز و ظهور اقتدار ملی می‌شود. ابطحی، عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به بیانات رهبر انقلاب: اعتمادآنلاین|‌ سید محمد جواد ابطحی، عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به اهمیت حضور پررنگ و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی، گفت: رهبر انقلاب همواره تاکید و توصیه داشتند که مشارکت گسترده مردم در عرصه انتخابات سبب بروز و ظهور اقتدار ملی می‌شود. نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هرگاه مردم در انتخابات مشارکت خوبی داشتند، دشمنان مجبور به عقب نشینی از مواضع خصمانه خودشان شدند، اظهار کرد: در واقع دشمنانی همچون آمریکایی‌ها مستمرا درصدد ارزیابی میزان تاثیر تحریم‌ها بر عزم و اراده مردم هستند لذا حضور حداکثری بیانگر شکست سیاست‌های مستکبران است. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رسانه‌ها از جمله صداوسیما می‌توانند به برگزاری انتخابات پرشور کمک کنند، خاطرنشان کرد: در واقع رسانه‌ها باید چالش هایی که پشت سر گذاشته شده را برای مردم تبیین کنند و در این راستا اهداف گام دوم انقلاب را هم شفاف عنوان کنند تا مسیر آینده کشور نیز مشخص‌تر شود. منبع: خانه ملت
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 روز قبل
حجت الاسلام احمد سالک، عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: ملت ایران باید بدانند، رمز پیروزی کشور و انقلاب منویات رهبری است. اعتمادآنلاین|‌ حجت الاسلام احمد سالک، عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: مردم ما علی رغم مشکلات اقتصادی، مالی و توان خرید و … بین معضلات داخلی کشور و سرنوشت نظام تفکیک قائل هستند. عضو عضو جامعه روحانیت مبارز خاطرنشان کرد: مردم سرنوشت خود را در انتخابات مجلس یازدهم رقم می‌زنند و نمایندگان متعهد و انقلابی را انتخاب می‌کنند. عضو جامعه روحانیت مبارز عنوان کرد: نمایندگان باید با اندیشه کلان نگری و مصلحت نظام وارد مجلس شوند نه تفکر شهرنگری و منطقه نگری. او در پایان تاکید کرد: رمز پیروزی کشور و انقلاب منویات رهبری است.
خانه ملتخانه ملت5 روز قبل
سید محمد جواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت حضور پررنگ و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی، گفت: رهبر انقلاب همواره تاکید و توصیه داشتند که مشارکت گسترده مردم در عرصه انتخابات سبب بروز و ظهور اقتدار ملی می‌شود. نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هرگاه مردم در انتخابات مشارکت خوبی داشتند، دشمنان مجبور به عقب نشینی از مواضع خصمانه خودشان شدند، اظهار کرد: در واقع دشمنانی همچون آمریکایی‌ها مستمرا درصدد ارزیابی میزان تاثیر تحریم‌ها بر عزم و اراده مردم هستند لذا حضور حداکثری بیانگر شکست سیاست‌های مستکبران است. وی با اشاره به اینکه هر گاه موعد برگزاری انتخابات در کشور می‌شود، رسانه‌های بیگانه با تمام توان اقدام به پمپاژ مطالبی می‌کنند که صرفا القاء کننده ناامیدی است، ادامه داد: بنابراین اگر مردم مثل همیشه برای تعیین سرنوشت کشور و تامین منافع ملی پای صندوق‌های رای حاضر شود، دشمنان مجددا متوجه خواهند شد که ملت ایران یکپارچه پشت سر همدیگر ایستاده‌اند. این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه رفتار مسئولان نیز بر میزان مشاکرت مردم در انتخابات تاثیرگذار است، تصریح کرد: در واقع اگر مسئولان و کاندیداهای نمایندگی قوه مقننه در زمان انتخابات وعده هایی دهند که قابل تحقق باشد، این مهم می‌تواند زمینه ساز حضور حداکثری باشد و رفتار بالعکس این موضوع تاثیر منفی در پی خواهد داشت. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رسانه‌ها از جمله صداوسیما می‌توانند به برگزاری انتخابات پرشور کمک کنند، خاطرنشان کرد: در واقع رسانه‌ها باید چالش هایی که پشت سر گذاشته شده را برای مردم تبیین کنند و در این راستا اهداف گام دوم انقلاب را هم شفاف عنوان کنند تا مسیر آینده کشور نیز مشخص‌تر شود. /پایان پیام
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 روز قبل
اعتمادآنلاین| سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در خصوص عملکرد نیروی انتظامی در اعتراضات و ناآرامی‌های اخیر اظهار داشت: خوشبختانه با اشراف اطلاعاتی ناجا در تجمعات اخیر، ماموران پلیس مانع از رشد و پراکندگی اعتراضات شدند. سردار اشتری گفت: نیروی انتظامی در تجمعات اخیر نقش خود را طبق قانون و بر اساس وظیفه ذاتی به خوبی ایفا کرد. فرمانده نیروی انتظامی در پاسخ به پرسش فارس در خصوص پروژه کشته سازی دشمن و مانور تبلیغاتی رسانه‌های بیگانه مبنی بر زخمی شدن شهروندان در تجمعات اخیر بدست پلیس اظهار داشت: همکاران بنده در این تجمعات سلاح گرم نداشتند. فرمانده نیروی انتظامی تاکیدکرد: در تجمعات و اعتراضات، پلیس سلاحی نداشت و هیچ تیراندازی از طرف ناجا نبود. گفتنی است رسانه‌های بیگانه در هنگام تجمعات و ناآرامی هایی که به واسطه حادثه هواپیمای اوکراینی به وقوع پیوست از زخمی شدن تعدادی از هموطنان به دنبال تیراندازی پلیس خبر داده بودند.

انتخابات؛ بررسی احراز صلاحیت داوطلبان، تائید یا رد

صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
افراد برای ورود به عرصه انتخابات باید چه شرایطی باید داشته باشند، تا حالا به مسائلی مثل نظارت، بررسی صلاحیت، تائید یا رد کسی یا چیزی فکر کرده‌اید؟ به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ تا حالا به مسائلی مثل نظارت، بررسی صلاحیت، تائید یا رد کسی یا چیزی فکر کرده‌اید، این کاری است که اغلب ما روزانه انجام می‌دهیم. حالا فکر کنید در موضوع مهمی مثل انتخابات، چند هزار داوطلبی که به سمت بهارستان شال و کلاه کرده‌اند، می‌توانند بدون بررسی صلاحیت در سبد انتخاب‌های مردم باشند؛ برای همین قانونگذار، شورای نگهبان را ملزم به بررسی صلاحیت‌ها کرده است. بحث نظارت در تمام مراحل انتخابات اهمیت زیادی دارد و نمی‌توان نظارت را به روز رای گیری یا شمارش آرا خلاصه کرد بلکه باید قبل از آن مراقب بود کسانی در معرض رای مردم قرار گیرند که صلاحیت لازم را برای ورود به خانه ملت داشته باشند. آیا شما می‌دانید در ایران برای ورود به عرصه انتخابات چه مدارک و شرایطی لازم است؟
ایسناایسنا1 هفته قبل
یک عضو فراکسیون ولایی مجلس در انتقاد از اقدام اخیر کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: ایران برای غرب آسیا امن و امن‌آفرین است. این خانواده‌ها، معظم و بصیر بوده و با ملت ایران همراه هستند. نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس در مورد تصمیم اخیر کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: این اقدام غیرحرفه‌ای و سیاسی است. منطق این اقدام این است که از آنجا که ایران ناامن است پس بازی‌های بین‌المللی در ایران برگزار نشود. باید به آن‌ها بگویم که ایران امن و امن آفرین برای غرب آسیا است.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سیدعلی ادیانی نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه، اول بهمن‌) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: ملت ایران در رابطه با حادثه هواپیمای اوکراینی خواهان بررسی این واقعه هستند اما دست رد به سینه سوءاستفاده کنندگان زده‌اند. وی افزود: به کسانی که با شیطنت اشک تمساح برای این حادثه می‌ریزند و به امپراطوری رسانه‌های بیگانه و جوجه تیغی‌های سیاسی اندکی که به دنبال سوءاستفاده هستند هشدار می‌دهم که ملت ایران دست رد به سینه آن‌ها زده و خانواده‌های عزیزان شهید شده در این حادثه بصیرت خود را ثابت کرده‌اند بنابراین مسئولان ذیربط قویا باید این موضوع را مشخص کنند. زهی خیال باطل ایران کشور امن و امن آفرین برای کشورهای خاورمیانه و غرب آسیا است. ادیانی اظهار داشت: شماهایی که امنیتتان را کشورهای نظام سلطه تضمین می‌کنند، آیا امن هستید؟ مطمئن باشید شیطنت عربی عبری فدراسیون بدون جواب نمی‌ماند. انتهای پیام/
خانه ملتخانه ملت1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدعلی ادیانی در نشست علنی امروز (سه شنبه، اول بهمن‌ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود ضمن تسلیت فاجعه اسفناک حادثه هواپیمایی اوکراینی و فوت سه شهروند مازندرانی، گفت: ملت ایران در رابطه با این حادثه در حالی که پیگیر و خواهان بررسی این واقعه هستند اما دست رد به سینه سوءاستفاده کنندگان زده‌اند. وی افزود: به کسانی که با شیطنت اشک تمساح برای این حادثه می‌ریزند و به امپراطوری رسانه‌های بیگانه و جوجه تیغی‌های سیاسی اندکی که به دنبال سوءاستفاده هستند هشدار می‌دهم که ملت ایران دست رد به سینه آن‌ها زده و خانواده‌های عزیزان شهید شده در این حادثه بصیرت خود را ثابت کرده‌اند بنابراین مسئولان ذیربط قویا باید این موضوع را مشخص کنند. نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کنفدراسیون فوتبال آسیا در یک اقدام غیرحرفه‌ای و کاملا سیاسی دست به خطای بزرگی زده و اعلام کرد که به دلیل ناامن بودن ایران تیم‌ها برای انجام مسابقه حق حضور در کشورمان را ندارند. زهی خیال باطل ایران کشور امن و امن آفرین برای کشورهای خاورمیانه و غرب آسیا است. ادیانی تصریح کرد: شماهایی که امنیتتان را کشورهای نظام سلطه تضمین می‌کنند، آیا امن هستید؟ مطمئن باشید شیطنت عربی عبری فدراسیون بدون جواب نمی‌ماند. /پایان پیام
فارسفارس1 هفته قبل
مسابقه ملی کتابخوانی مجازی ویژه دانشجویان سراسر کشور با محوریت «کتاب فتنه تغلب» با همکاری بسیج دانشجویی واحد خواهران دانشگاه مذاهب اسلامی، انتشارات انقلاب اسلامی و معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار می‌شود. به گزارش خبرگزاری فارس، به مناسبت دهه بصیرت و میثاق با ولایت و با هدف ترویج کتابخوانی، مسابقه ملی کتابخوانی مجازی ویژه دانشجویان سراسر کشور با محوریت «کتاب فتنه تغلب» با همکاری بسیج دانشجویی واحد خواهران دانشگاه مذاهب اسلامی، انتشارات انقلاب اسلامی و معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار می‌شود. این مسابقه کتابخوانی به صورت سراسری و مجازی خواهد بود که دانشجویان سراسر کشور می‌توانند از یکم تا ۱۹ بهمن نسبت به ثبت‌نام در این مسابقه از طریق سایت hamdamamketab. ir و book. mazaheb. ac. ir اقدام کنند. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی‌های (کلیک کنید) مراجعه کرده و همچنین برای تهیه‌ کتاب «فتنه تغلب» اینجا کلیک شود. درباره کتاب «فتنه تغلب» شامل برخی سخنان منتشرنشده‌ رهبر انقلاب است؛ از جمله در طلیعه‌ کتاب که دیدگاهی کلان به موقعیت نظام اسلامی در برابر نظام سلطه عرضه می‌کند.
روزنوروزنو1 هفته قبل
مسعود سلطانی فر در تماسی تلفنی با شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا با اعتراض شدید به تصمیم کمیته مسابقات این کنفدراسیون، اظهار داشت: ایران کشوری امن و مقتدر است و همانطور که نامه شرکت هواپیمایی کشور در اختیارتان قرار گرفت هیچ مشکلی در امنیت تردد هوایی نداریم، علاوه بر آن تضمین امنیت تیم هایی که میهمان فوتبال ایران هستند با من خواهد بود. وزیر ورزش و جوانان گفت: به نظر می‌رسد تصمیمات کمیته مسابقات شما تحت تاثیر رسانه‌های بیگانه و مخالف کشور است و در کمال تعجب شاهد چنین رفتاری با پرطرفدارترین و محبوب‌ترین تیم‌های آسیا هستیم. رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا به وزیر ورزش و جوانان ایران قول داد تصمیم کمیته مسابقات را مجددا بررسی کند.
خانه ملتخانه ملت1 هفته قبل
علی اکبری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری رد صلاحیت ۹۰ نفر از نمایندگان فعلی مجلس افزود: به دنبال ردصلاحیت تعدادی از نمایندگان روز دوشنبه هفته گذشته به همراه ۱۲ نفر از نمایندگان مجلس برای اعلام اعتراض به شورای نگهبان مراجعه کردیم، که در پاسخ به اعتراض همه ۱۲ نفر، علت رد صلاحیت بند ۱ یا ۲ ماده ۲۸ اعلام شد که یک مورد عدم التزام به اسلام و دیگری التزام نداشتن به نظام بود. نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عباراتی همچون عدم التزام به اسلام یا نظام بسیار موسع هستند، ادامه داد: در چنین مواردی وقتی مصادیق روشن نباشد شبهاتی ایجاد می‌کند، معتقدم سخنگوی شورای نگهبان حقوقدان کارکشته‌ای هستند اما اینکه اعلام کردند غالب نمایندگان رد صلاحیت شده فساد مالی داشتند قضاوت زودهنگامی بود که نباید این گونه مطرح می‌شد زیرا هم بازتاب رسانه‌ای نامطلوبی داشت و اینکه زمینه ساز بهره برداری رسانه‌های بیگانه را فراهم کرد. وی با بیان اینکه هر گونه اقدامی باید با هدف جلب مشارکت حداکثری در انتخابات باشد تاکید کرد: معتقدم میزان مشارکت با میزان انحراف از نتیجه مطلوب رابطه عکس دارد به این معنی که هر میزان مشارکت بیشتر باشد انحراف از نتیجه مطلوب کمتر خواهد بود و برعکس، با این توضیح باید به سمتی حرکت کنیم که مشارکت بالا و انحراف به پایین‌ترین سطح ممکن برسد. اکبری با بیان اینکه تریبون داران نباید با ادبیات واگرایانه منجر به بی رغبتی مردم برای حضور در پای صندوق‌های رای شوند گفت: امروز شاهد بودیم که آقای لاریجانی در نطق پیش از دستور خود از موضعی کاملا درست و منطقی از حیثیت نمایندگان دفاع کردند که امیدواریم در تجدیدنظر شورای نگهبان تاثیرگذار باشد. عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی موضع‌گیری امروز رئیس مجلس در دفاع از نمایندگان را به جا و شاخص‌ نسبت به سال‌های گذشته عنوان کرد و گفت: در پی مراجعات نمایندگان به ایشان و درخواست برای دفاع از مجلس در برابر هجمه‌های وارده شاهد بودیم که آقای لاریجانی موضع قابل قبولی در پیش گرفتند که امیدواریم تاثیر گذار باشد. /پایان پیام

فیلم شادی ساغر کسرایی از ترور سردار سلیمانی چطور وایرال شد؟ / زن همسفر فخرآور به تل‌آویو کیست؟

15+
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/سیستان و بلوچستان استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: بیش از ۱۰۰ هزار کیلومتر در استان درگیر سیل بود که ۶۱ هزار کیلومتر مربع آن، وضعیت بحرانی داشت و یک هزارو ۵۴۲ روستا در این منطقه آسیب دید که این تعداد بالای روستا و پراکندگی و عدم دسترسی، صعب‌العبور بودن و گستردگی مناطق، خدمت‌رسانی را سخت کرده بود. احمدعلی موهبتی یکشنبه ۲۹ دی ماه در دیدار با گروه امدادی اعزامی از هلال احمر خراسان رضوی در بخش تلنگ قصرقند گفت: سیل اخیر در استان، همدلی و علاقه مردم به نظام را بیشتر کرد و خدمات امدادی هلال احمر در تقویت همدلی و تسکین آلام مردم موثر بود. وی اظهار کرد: نخستین تیم‌های امدادی که در حادثه سیل به کمک مردم سیل‌زده شتافتند هلال احمری‌ها بودند به‌خصوص تیمی که در زمان عدم دسترسی به راه‌های زمینی، از هلال احمر هرمزگان همراه با بالگرد به منطقه آمدند. استاندار سیستان و بلوچستان، اقدامات هلال احمر در سیل را مثبت ارزیابی و افزود: انجام عملیات‌ها، نوع امدادرسانی و سپس توزیع اقلام امدادی در بین سیل زدگان عادلانه و منظم بود. استاندار سیستان و بلوچستان افزود: همدلی میان مردم و نهادهای خدمت‌رسان و مسئولان ستاد مدیریت بحران در همه گروه‌ها باعث شد که در حادثه سیل سیستان و بلوچستان، یک نفر کشته هم نداشته باشیم.

به انتهای لیست رسیدید