رسانه ملی

رسانه ملی

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از توکیو؛ جایزه بخش توسعه زیر ساخت و صنعت رسانه نشست اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه به سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران رسید.
ایلناایلنا3 ساعت قبل
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا درباره صدور پیامک‌های جعلی و کلاهبرداری با عنوان بسته حمایتی معیشتی و سهمیه‌بندی بنزین هشدار داد. «سرهنگ رامین پاشایی» معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره پیامک‌های ارسالی در خصوص بسته‌های حمایتی گفت: مجرمان سایبری فضای رسانه‌ای کشور را رصد می‌کنند و برنامه‌های مجرمانه خود را بر اساس آن طراحی می‌کنند. وی با بیان اینکه دو موضوع مهم دریافت بسته حمایتی معیشتی و سهمیه‌بندی بنزین از موضوعات مهم روز است، ادامه داد: کلاهبرداری در خصوص دریافت سهمیه‌ بسیار شایع‌تر است، البته در خصوص دریافت سبد حمایتی معیشتی نیز احتمال کلاهبرداری نیز وجود دارد. معاون اجتماعی پلیس فتا خاطرنشان کرد: دولت هر گونه اطلاع‌رسانی در خصوص طرح‌های مورد نظر خود را به صورت رسمی از طریق رسانه‌های رسمی انجام می‌دهد. از سوی دیگر بانک اطلاعات هموطنان و دهک‌های جمعیتی که در بسته‌های حمایتی معیشتی شامل آنها می‌شود، در اختیار دولت قرار دارد.
خبر فوریخبر فوری7 ساعت قبل
پوریا پورسرخ بازیگر سینما و تلویزیون است که این روز‌ها در سریال «به رنگ خاک» نقش آفرینی می‌کند. بسیاری از بازیگران و هنرپیشه‌ها هستند که با یک نقش مهم و خاص در ذهن مخاطب ماندگار می‌شوند و حتی بعضا نام آن کاراکتر تا مدت‌ها بر روی بازیگر می‌ماند. یکی از بازیگرانی که در جریان بازی در سریال‌های تلویزیونی تصویر خود را به صورت پررنگ و ماندگار در ذهن مخاطب حک کرد، پوریا پورسرخ است. پورسرخ تاکنون در سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی بسیاری بازی کرده است، اما برچسب نقش خیلی به او نخورده است. پورسرخ تجربه بازی در ژانر‌های مختلف کمدی، مذهبی، جنایی و اجتماعی را دارد.

:: مهرپور-اهدای جایزه اتحادیه ABU به رسانه ملی

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما در توکیو از اهدای جایزه اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانویسه به رسانه ملی گزارش می‌دهد. جایزه بخش توسعه زیر ساخت و صنعت رسانه نشست اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه به سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران رسید. ------------مصاحبه با علیدادی معاون سازمان صداوسیما
مهرمهر22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، فاطمه حبیبی ظهر پنج شنبه در جلسه کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان همدان اظهار داشت: باید زمینه گفتگو را در جامعه فراهم کنیم و نقش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان همدان بسیار حائز اهمیت است. حبیبی افزود: آنچه وزارت کشور و استانداری می‌تواند انجام دهد، تأکید بر امانتداری و برگزاری انتخابات سالم و امن است. حبیبی تصریح کرد: طبق اعلام معاونت سیاسی وزارت کشور، خوشبختانه در استان همدان با مسیر رو به جلویی مواجه هستیم و باید از ظرفیت‌های موجود استان استفاده کنیم. حبیبی تاکید کرد: ستاد انتخابات استان همدان فعالیت خود را به موقع آغاز کرده و با حساسیت به کار خود ادامه می‌دهد. وی افزود: با تشکیل ستاد انتخابات استان همدان نقش و کارکرد کمیته اطلاع‌رسانی بعنوان پل درونی و بیرونی مجموعه بسیار حائز اهمیت است و هرآنچه فعالیت و اقدام صورت می‌گیرد از کانال این کمیته پایش شده و منعکس می‌شود.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
این افزایش نابهنگام و بدون اطلاع قیمت بنزین سبب ناآرامی‌هایی در سراسر کشور شد. بیشتر کارشناسان اعتقاد دارند که رسانه ملی در مورد بنزین گزارش‌های خوبی ارائه کرد و مشکل اصلی در اطلاع‌رسانی دولت بود. او چند ماه است که سخنگویی دولت را برعهده دارد؛ اما در اقدامی عجیب یک روز قبل از افزایش قیمت بنزین در حاشیه جلسه دولت اعلام کرده بود که افزایش قیمت بنزینی در راه نیست! در آخرین جلسه اطلاع‌رسانی ستاد اقتصادی کشور چه گذشت؟ وزیر کشور یکسال سخنگوی ستاد اقتصادی کشور بوده است و از طرفی دیگر در شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا هم عضو است. البته وزیر کشور به‌عنوان سخنگوی ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور همواره بسیار کوتاه به پرسش‌های خبرنگاران درباره مسائل اقتصادی کشور جواب می‌دهد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
این افزایش نابهنگام و بدون اطلاع قیمت بنزین سبب ناآرامی‌هایی در سراسر کشور شد. بیشتر کارشناسان اعتقاد دارند که رسانه ملی در مورد بنزین گزارش‌های خوبی ارائه کرد و مشکل اصلی در اطلاع‌رسانی دولت بود. او چند ماه است که سخنگویی دولت را برعهده دارد؛ اما در اقدامی عجیب یک روز قبل از افزایش قیمت بنزین در حاشیه جلسه دولت اعلام کرده بود که افزایش قیمت بنزینی در راه نیست! در آخرین جلسه اطلاع‌رسانی ستاد اقتصادی کشور چه گذشت؟ وزیر کشور یکسال سخنگوی ستاد اقتصادی کشور بوده است و از طرفی دیگر در شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا هم عضو است. البته وزیر کشور به‌عنوان سخنگوی ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور همواره بسیار کوتاه به پرسش‌های خبرنگاران درباره مسائل اقتصادی کشور جواب می‌دهد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، نائب رئیس سندیکای صنعت برق ایران در ارتباط با رسانه ملی افزود: ​ بطورکلی از این میزان صادرات یک هزار و ۱۰۰ تا یک هزار و ۲۰۰ مگاوات مربوط به کشور عراق است. پیام باقری اضافه کرد: این آمار و اطلاعات نشان می‌دهد ایران در شرایط حاضر به سایر کشور‌ها صادرات برق قابل توجهی ندارد. وی گفت: صادرات برق ایران به پاکستان و افغانستان به ترتیب برای هر کشور ۱۰۰ مگاوات است که به نسبت ظرفیت منصوبه در داخل عدد قابل توجهی نیست. وی افزود: کشور‌های همسایه به لحاظ شبکه برق نسبت به تقاضای موجود در این کشور‌ها به شدت دچار کمبود هستند. باقری گفت: میزان تولید برق در کشور‌های افغانستان، پاکستان، عراق و … متناسب با میزان تقاضا نیست بنابراین در این کشور‌ها خاموشی‌های روزانه وجود دارد یعنی در تمامی مقاطع شبانه روز ساکنان این ممالک از نعمت برق برخوردار نیستند. وی ادامه داد: کشور‌های همسایه نیاز مبرم به برق جمهوری اسلامی ایران دارند و باید از این فرصت به بهترین وجه ممکن استفاده کرد. نائب رئیس سندیکای صنعت برق گفت: اکنون شبکه برق ایران به کشور‌های همسایه دارای مرز خاکی متصل است. وی افزود: جمهوری اسلامی در حال حاضر به افغانستان، پاکستان و سایر کشور‌های اطراف صادرات برق دارد. باقری تصریح کرد: مطابق برنامه‌های بالادستی از جمله برنامه پنج ساله ششم توسعه قرار بر این است که کشور به هاب برق منطقه یا شاهراه برق منطقه تبدیل شود. وی اضافه کرد: اینکه شبکه برق ایران به شبکه برق کشور‌های همسایه متصل بوده یک تعبیری از صادرات برق است، اما اگر کشور بخواهد به هاب برق منطقه تبدیل شود بی تردید باید ظرفیت صادرات برق به کشور‌های همسایه افزایش یابد و در عین حال شبکه‌های برق ممالک همسایه با شبکه برق جمهوری اسلامی سنکرون شود. باقری گفت: صنعت برق ایران این قابلیت را دارد که بتواند به عنوان مرکز تبادل برق منطقه مطرح باشد. وی افزود: همسایگانی که در بخش شرقی، غربی و شمالی ایران قرار دارند می‌توانند از این طریق به شبکه برق کشور متصل و همانطوری که در برنامه‌های کلان مملکت تعریف شده ایران به قطب برق منطقه تبدیل شود.
فراروفرارو1 روز قبل
مصطفی ایزدی در روزنامه شرق نوشت: مسائل روز ما چیست؟ ۱-‌گران‌شد‌ن بنزین، ۲- واکنش اعتراضی و بعضا ناسالم بخشی از مردم به این گرانی، ۳- واکنش به اعتراض‌های خشونت‌آمیز و ۴- فضای روحی و روانی جامعه در پی بروز این مسائل. در این صورت نه خونی ریخته می‌شد و نه اعتراض‌ها از کنترل مسئولان نظم جامعه بیرون می‌رفت. ت- پس از اعتراض‌های دی‌ماه ۹۶، جمعی از نمایندگان مجلس و سیاست‌مداران آینده‌نگر دنبال این بودند که در مراکز شهر‌ها، مکان‌هایی برای تجمع معترضان تعیین شود، اما به جایی نرسید. اگر چنین می‌شد، قطعا صف معترضان مدنی از تخریب‌گران جدا می‌شد و اتفاقات سوئی رخ نمی‌داد. ث- اینکه ده‌ها مسئول ده‌ها بار بیایند در رسانه ملی و بگویند این پول را بین مردم توزیع می‌کنیم و ذره‌ای از پول ناشی از گرانی بنزین به جیب دولت نمی‌رود، یعنی چه؟ یک طرح اقتصادی تعریف‌شده از سوی اقتصاددانان باتجربه است یا یک ترفند مدیریتی برای فرونشاندن التهاب معترضان؟ ج- لطفا با مردم شفاف باشید.
مهرمهر1 روز قبل
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آقای روحانی از ابتدای دولت یازدهم اعلام کرد که به پرداخت یارانه به مردم اعتقاد ندارد، وزرا نیز شب پرداخت یارانه را شب عزای خود اعلام می‌کردند. حالا مردم چگونه باید اعتماد کنند که منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین به آنها بازگردانده خواهد شد. رفتارهای سلبی رئیس جمهور و تلاش برای ترساندن مردم از پیگردهای قانونی رفتار درستی نیست. در این راستا لایحه‌ای را به مجلس ارائه داده و اساسنامه صندوق هدفمندی یارانه‌ها را به تصویب برساند. وی ادامه داد: در صورتی که رئیس جمهور چنین اراده‌ای ندارد مجلس باید اقدام به تدوین طرح ایجاد صندوق هدفمندی یارانه‌ها کند تا به مردم اطمینان خاطر داده شود که یارانه‌های نقدی افزایش می‌یابد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های آذربایجان شرقی در بیانیه‌ای نسبت به وقایع روزهای اخیر واکنش نشان دادند. مجلس، دولت و قوه قضائیه با وضع قوانین، اجرا و نظارت باید مانع تسری این افزایش قیمت در سایر کالاهای اساسی مردم شوند و عواید این افزایش قیمت را به زندگی دهک‌های پایین انتقال دهند. در این زمینه اقدامات چندی را می‌توان به شرح زیر لازم و ضروری دانست: - دولت و نهادهای نظارتی باید با افزایش نظارت خود، راه را بر هرگونه افزایش قیمت در کالاهای اساسی و آنچه که معیشت مردم را به خطر می‌اندازد، ببندند. نحوه و میزان نظارت و پیگیری نمایندگان مجلس قطعا ملاک اصلی در انتخابات پیش رو برای انتخاب گزینه مطلوب از سوی مردم خواهد بود. جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تبریز، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه مراغه، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه دانشگاه بناب و جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی سهند.
فارسفارس1 روز قبل
محمد کاظمی نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، ‌ با اشاره به افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین گفت: تأکید مقام معظم رهبری و هم تأکید نمایندگان به دولت این بوده که افزایش قیمت بنزین موجب بالا رفتن قیمت کالاها در بازار و افزایش نرخ تورم در جامعه نشود. وی افزود: دولت باید سازمان تعزیرات حکومتی را بیش از پیش تجهیز کند و نظارت خود را بر بازار تقویت کند و عوامل مختلف را برای کنترل قیمت‌ها در بازار به کار گیرد. کاظمی خاطرنشان کرد: قطعا باید دولت پیش از افزایش قیمت بنزین ابعاد مختلف را برای مردم تشریح می‌کرد و معتقدم که دولت در این باره مرتکب بی‌سیاستی و بی‌تدبیری شد. دولت باید در رسانه ملی این موضوع را به بحث می‌گذاشت و مردم را متقاعد می‌کرد که یک ریال از این افزایش قیمت به جیب دولت نمی‌رود و به دهک‌های پایین جامعه اختصاص می‌یابد. نماینده مردم ملایر در مجلس در پایان گفت: اگر مردم از قبل در جریان این موضوع قرار می‌گرفتند، اتفاقات تلخ در کشور نمی‌افتد و این طرح بهتر اجرا می‌شد.
الفالف1 روز قبل
انتقاد تند عباس عبدی از شورای نگهبانپس از اجرا شدن طرح افزایش قیمت بنزین، عباسعلی کدخدایی در توییتی خواهان پاسخگویی دولت شد که عباس عبدی از این اتفاق انتقاد کرد. از نظر بنده شورای نگهبان مهم‌ترین رکن حقوقی این کشور است، ولی کمترین اعتبار حقوقی را در استدلال‌های مهم آن شاهدیم. اینکه شورای نگهبان بر اساس قانون عمل می‌کند فقط یک ادعاست، این ادعا را باید به محک داوری حقوقدانان سپرد. عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش بیان داشت: ادبیات آقای روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی غیرقابل دفاع بوده و گفتارهایی را در برابر یکی از اعضا به کار برده است که به هیچ وجه قابل قبول نیست. سلیمی گفت: آقای روحانی گویا تصور کرده است که اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی کارگزاران و کارمندان دولت محسوب می‌شوند؛ اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی فرهیختگان کشور محسوب می‌شوند نه گماشته آقای روحانی.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
فرمانده سپاه کردستان: عصر کرد - سنندج- فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان از افتتاح پروژه‌های عمرانی و محرومیت زدایی در هفته بسیج در سراسر این استان خبر داد و گفت: برنامه‌های متعددی در این هفته برگزار می‌شود. به گزارش خبرنگار مهر، سیدصادق حسینی عصر چهارشنبه در نشست خبری با حضور خبرنگاران رسانه‌های جمعی در سنندج، پیشاپیش هفته بسیج را به بسیجیان کردستان تبریک گفت و افزود: در هفته آینده و به مناسبت هفته بسیج بیش از ۱۱۰۰ برنامه در قالب ۸۷ عنوان در استان برگزار می‌شود که ۹۹۰ برنامه در سطح سپاه‌ها و نواحی و ۱۰۵ مورد آن نیز در سطح اقشار است. فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان برنامه روز اول از هفته بسیج را که به نام بسیج، مقاومت، ایثار و شهادت نامگذاری شده است بدین گونه بیان کرد: در این روز آئین عطرافشانی گلزار مطهر شهدا و اجرای برنامه روایت یاران، عهد عاشقی جوانان بسیجی با شهدا با حضور فرماندهان و مسئولان بسیج و یادواره شهدای بسیج در پایگاه‌های مقاوت محلات برگزار می‌شود. سردار حسینی برنامه‌های سومین روز از هفته بسیج را که به عنوان بسیج، علم و فناوری نامگذاری شده است اعلام کرد و افرود: برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری و نمایشگاه اختراعات و ابتکارات بسیج از برنامه‌های این روز می‌باشد. وی یادآورشد: هفتمین روز از هفته بسیج با عنوان بسیج، اقتصاد مقاومتی و جهاد خدمت‌رسانی نام‌گذاری شده که افتتاح پروژه‌های عمرانی و محرومیت‌زدایی و برگزار نمایشگاه‌های اقتصاد مقاومتی براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از برنامه‌های شاخص در این روز خواهد بود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سیدصادق حسینی عصر چهارشنبه در نشست خبری با حضور خبرنگاران رسانه‌های جمعی در سنندج، پیشاپیش هفته بسیج را به بسیجیان کردستان تبریک گفت و افزود: در هفته آینده و به مناسبت هفته بسیج بیش از ۱۱۰۰ برنامه در قالب ۸۷ عنوان در استان برگزار می‌شود که ۹۹۰ برنامه در سطح سپاه‌ها و نواحی و ۱۰۵ مورد آن نیز در سطح اقشار است. فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان برنامه روز اول از هفته بسیج را که به نام بسیج، مقاومت، ایثار و شهادت نامگذاری شده است بدین گونه بیان کرد: در این روز آئین عطرافشانی گلزار مطهر شهدا و اجرای برنامه روایت یاران، عهد عاشقی جوانان بسیجی با شهدا با حضور فرماندهان و مسئولان بسیج و یادواره شهدای بسیج در پایگاه‌های مقاوت محلات برگزار می‌شود. سردار حسینی برنامه‌های سومین روز از هفته بسیج را که به عنوان بسیج، علم و فناوری نامگذاری شده است اعلام کرد و افرود: برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری و نمایشگاه اختراعات و ابتکارات بسیج از برنامه‌های این روز می‌باشد. سردارحسینی همچنین تجلیل از الگوهای برتر بسیج را به عنوان مهمترین برنامه روز پنجم هفته بسیج نام برد و ادامه داد: حضور و سرکشی مسئولان کشوری و لشکری از پایگاه‌های مقاومت بسیج محلات و غیره، برگزاری نشست‌های صمیمی مسئولان با بسیجیان از دیگر برنامه‌های این روز در سطح استان است. وی یادآورشد: هفتمین روز از هفته بسیج با عنوان بسیج، اقتصاد مقاومتی و جهاد خدمت‌رسانی نام‌گذاری شده که افتتاح پروژه‌های عمرانی و محرومیت‌زدایی و برگزار نمایشگاه‌های اقتصاد مقاومتی براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از برنامه‌های شاخص در این روز خواهد بود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی گفت: سال گذشته سه کتابخانه در استان قم بازسازی‌شده است تا شرایط محیطی مورداستفاده کتاب‌خوانان مطلوب‌تر شود و امیدواریم بتوانیم در ادامه کارها ساختمان مستقلی را به کتابخانه سلفچگان اختصاص دهیم. مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم تصریح کرد: جشنواره سراسری هدهد سفید با محوریت تجلیل از خادمان عرصه کتاب‌خوانی برگزار شد که برخی از برگزیدگان کشوری این جشنواره از اعضای اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم هستند. وی بابیان اینکه ۸۴۰ عنوان برنامه به مناسبت هفته کتاب در سطح کتابخانه‌های عمومی استان قم برگزارشده است، عنوان کرد: با این آمار، استان قم در میان استان‌های مختلف کشور جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است. در پایان از این مراسم از مرضیه نفری مسئول کتابخانه آیت‌الله خامنه‌ای، مریم سلیمانی کتابدار کتابخانه آیت‌الله خامنه‌ای و کتابخانه نرگس نیز به‌عنوان کتابخانه نمونه وبرتر سال ۹۷ تقدیر شد. همچنین از رسول عفتان عضو جوان کتابخانه شهدای قم، ریحانه السادات صحفی عضو کودک کتابخانه آیت‌الله خامنه‌ای قم، ساجده عیسی زاده عضو نوجوان کتابخانه آیت‌الله خامنه‌ای، زهرا ابراهیمی از اعضای بزرگ‌سال کتابخانه مریم و عیسی رضایی عضو بزرگ‌سال کتابخانه آیت‌الله خامنه‌ای قم تقدیر شد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
این سریال یکی از کم‌بودجه‌ترین کارهای تلویزیون است، ولی یکی از عمیق‌ترین فیلمنامه‌هایی است که من دیده‌ام. تجربه همکاری در سریال جشن سربرون مشخص کرد با بودجه کم ولی مدیریت درست آن می‌توان سریال‌هایی ساخت که حرفی برای گفتن داشته باشند. برایمان از فضای تولید جشن سربرون بیشتر بگویید. نگاهتان به حضور سرمایه‌گذاران و تجار در تولید سریال چیست؟ اگر همه چیز برمبنای قواعد شکل گیرد هیچ ایرادی وجود ندارد که یک سرمایه دار بیاید و پولش را بگذارد برای تولید سریال. به هر حال، سریال سازی بودجه می‌خواهد و بودجه تولید هم محدودیت دارد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی تصریح کرد: بسیجیان ما بعد از هشت سال دفاع مقدس با اندوخته، ذخیره و پتانسیل وارد عرصه سازندگی و خدمت شدند و به درستی انجام وظیفه کردند اکنون نیز در افزایش بصیرت و روشنگری فرهنگ انقلاب اسلامی خدمات اجتماعی میدان‌دار عرصه هستند. شعبانی ادامه داد: اکنون نیز همه ما گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشیم و در حال حاضر هر چه مقام معظم رهبری فرمودند گوش به فرمان باشیم زیرا ایشان خیرخواه انقلاب و ملت هستند. فرمانده سپاه نکا بیان کرد: هفته بسیج که نمایش عمومی تبیین دستاوردها، ظرفیت و توانمندی بسیجیان است و برای پیشبرد گام دوم انقلاب استفاده شود. وی افزود: ۱۰۰ عنوان برنامه با ۱۱۰۰ اجرا در شهرستان اجرا می‌شود و از جمله آنها، افتتاح ۷ باب خانه محروم، افتتاح ۲ باب پایگاه بسیج، ۱۱ برنامه محله انقلاب میز خدمت در مناطق آسیب‌پذیر، برگزاری ۱۰ یادواره شهید اقشار، ۴۰ نشست روشنگری، دیدار با ۴۰ خانواده شهید، ۴۰ مسابقه ورزشی، نمایشگاه توانمندی‌های بسیجیان در عرصه مقاومتی برخی از برنامه‌های هفته دفاع مقدس در شهرستان است. انتهای پیام/۶۸۲/ح
تسنیمتسنیم2 روز قبل
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر، مردم را بهترین ناظر و بازرس در بازار و بر روی قیمت کالاها و خدمات دانست و تصریح کرد: مردم می‌توانند بر قیمت‌های کالا و خدمات در عرصه‌های مختلف نظارت داشته باشند و موارد تخلف را برای رسیدگی گزارش کنند. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با تاکید بر رصد و پایش قیمت کالاها و خدمات به صورت شبانه‌روزی در استان گفت: اکنون قیمت ۱۰۰ قلم کالا و خدمات به صورت روزانه در استان بوشهر رصد می‌شود. حسینی تاکید کرد: نصب برچسب قیمت بر روی کالاها به عنوان یک الزام مهم باید در واحدهای صنفی نهادینه شود. معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت هم با اشاره به اینکه شکایت‌ها و گزارش‌های گران‌فروشی خارج از نوبت رسیدگی می‌شود افزود: گزارش‌های مردمی در این زمینه در سریع‌ترین زمان ممکن رسیدگی و برای اجرای حکم به تعزیرات حکومتی ارسال می‌شود. رضا جمالی خاطرنشان کرد: بیش از ۸۰ درصد شکایات مردمی در روز‌های اخیر مربوط به گران‌فروشی در بخش حمل و نقل درون شهری بوده است.
خانه ملتخانه ملت2 روز قبل
سیدمحمدجواد ابطحی درگفت‌‎وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از فعالان اقتصادی و کارآفرینان و تأکید ایشان بر حذف دستورالعمل‌های مزاحم کار تولید، گفت: مقام معظم رهبری در این خصوص چند بار تذکر داده‌اند و لازم به ذکر است یکی از کارهای مفیدی که انجام شد تنقیح قوانین بود که سه قوه کارشناسان خود را با جدیت وارد این موضوع کردند تا قوانین مزاحم و متروکی که موثر نبوده و مانع برخی اقدامات است حذف شود. نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه نمایندگان باید در قانونگذاری‌های جدید نیز دقت کنند تا قوانین اضافی و مانع کار تولید، تدوین نشود، عنوان کرد: با توجه به شرایطی که به واسطه تحریم‌ها، مشکلات مالی و کاهش ارزش پول در آن قرار داریم باید راه را برای سرمایه گذاری داخلی فراهم کنیم که در همین راستا مجلس اصلاح مواد ۲۲ و ۲۳ اصل ۴۴ را در دستور کار داشت لذا این آمادگی را داریم تا مسیر درستی را برای حرکت اقتصادی سرمایه گذاران در بخش خصوصی و تعاونی ریل گذاری کنیم. وی در ادامه با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری برای انتقال فناوری‌ها و دستگاه‌های نظامی در اختیار دستگاه‌های غیرنظامی، گفت: در جلسه‌ای که در فراکسیون نمایندگان ولایی با وزیر دفاع داشتیم مطرح شد که این آمادگی برای تأمین قطعات بخش خصوصی وجود دارد. ابطحی ادامه داد: وزیر دفاع معتقد بود دستگاه‌های نظامی نباید به خودی خود وارد عرصه خودروسازی شود اما می‌تواند به بخش خودروسازی خصوصی کمک کنند تا به صورت جدی به موضوع ورود کرده و قراردادهایی با سایپا و ایران خودرو بسته شود. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه صداوسیما نباید فضا را سیاه و سفید کند و اقدامات و فعالیت‌های خوب را نیز باید منعکس کند، خاطرنشان ساخت: مقام معظم رهبری درباره تعرفه‌ها نگفته‌اند که کالای خارجی تبلیغ نشود اما فرمودند تعرفه تبلیغ کالای داخلی به اندازه کالای خارجی نباشد تا آنها نیز بتوانند محصولات خود را در رسانه ملی تبلیغ کنند که خود راهی برای خروج از رکود تولیدات داخلی است. /پایان پیام
الفالف2 روز قبل
ما در حال حاضر با فقدان احزاب قوی مواجه هستیم، بدین معنی که احزاب و امکانات لازم برای هدایت و کنترل یک تظاهرات یا تجمع اعتراضی وجود ندارد. اما از طرف دیگر احزاب و تشکل‌های موجود می‌توانند به طرق مختلف، منعکس کننده نظرات مختلف جامعه باشند، مثلا از طریق رسانه‌ها و حضور نمایندگان سلایق مختلف در رسانه ملی، در کنار دعوت از دولت. زمانی که می‌خواهید بهره‌مندی را در جامعه افزایش بدهید، آنچه که در اختیار دارید را حفظ می‌کنید و بعد مطالبه بیشتر می‌کنید. لذا این خود مردم و نیروهای برقرار کننده امنیت و متصدی آرامش هستند که باید مسوولیت چشم‌گیری در اعتراضات ایفا کنند. شما مشاهده می‌کنید که مردم در جوامع دیگر سعی می‌کنند در مسیر هدایت شده اعتراض کرده و سازمان‌دهی شوند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
تلویزیون روی پای خودش بایستددر همین ارتباط در گفت‌وگویی با پرویز شیخ‌طادی کارگردان سینما و تلویزیون سیاست صداوسیما در قبال پخش آثار مذهبی در مناسبت‌ها را به نقد گذاشته است. وی در ادامه درباره‌ی پیشنهادش به تلویزیون برای پیشگیری از اتفاقاتی از این دست، اظهار می‌کند: تلویزیون ابتدا باید بودجه‌اش را از دولت جدا کند. این عصبانیت باعث می‌شود در بودجه‌ای که به تلویزیون اختصاص پیدا می‌کند تاخیر ایجاد کند. بودجه‌ی تلویزیون دست قوه‌ی مجریه است، یعنی افکار رسانه ملی و بار هدایت آن خود به خود به دست قوه مجریه خواهد بود. صداگذاری و موسیقی کار هنوز کامل نیست و در شتاب مناسبت و پخش کار، وعده دادند که ادامه‌ی کار را تکمیل کنیم اما طبق معمول فعلا بودجه ندارند.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله رسول فلاحتی پیش از ظهر چهارشنبه در اجتماع بزرگ مردمی با عنوان حمایت از امنیت و اقتدار کشور در راستای لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری در میدان شهدای ذهاب شهرداری رشت با اشاره به رسانه‌های امپراطوری غرب و وابستگان آنها در داخل کشور، اظهار کرد: ملت ایران در جنگ تحمیلی با تمام قوا مقابل تمام دشمنی‌های استکبار ایستاد. وی خطاب به ارذل و اوباش داخلی که در چند سال اخیر بدنبال فتنه افرینی در کشور بودند، گفت: مردم بصیر و هوشیار ایران شما را می‌شناسند و می‌دانند که شما همان فرزندان اعدامی‌ها و منافقین آواره از وطن و باقیمانده سلطنت طلبان نگون بخت جامعه هستید. آیت الله فلاحتی با تأکید بر اینکه اراذل و اوباش می‌توانند با توبه از اعمال گذشته خود به آغوش ملت بازگردید، ادامه داد: ادامه این مسیر برای این افراد چیزی جز تباهی و نابودی نخواهد داشت تنها مورد نفرت و انزجار ملت ایران قرار می‌گیرند. نماینده ولی فقیه در گیلان خواستار اشد مجازات برای آشوبگران و برهم زنندگان امنیت و آرامش جامعه از سوی دستگاه قضایی چه در سطح کشور و چه در استان گیلان شد و بیان کرد: یکی از انتظارات ما از دستگاه قضایی این است که ایران را زود رها نکنند زیرا آنها آرامش و امنیت جامعه و مردم را برهم زده و در مقابل نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته‌اند. وی با بیان اینکه متولیان اجرایی کشور نیز در برنامه‌ریزی و طرح برنامه‌ها هوشمندانه عمل کرده و نگاه عمیق داشته باشند، تأکید کرد: مسئولان باید در مواقع ضروری از طریق رسانه ملی با مردم حرف زده و از آنها نظرخواهی کنند.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
غلامعلی رجایی، مشاور مرحوم هاشمی‌رفسنجانی در گفتگو با «شرق» دقیقا روی همین مسئله دست می‌گذارد. نکته سوم، گفته می‌شود چندسالی است که نرخ بنزین تغییر نکرده است. معاون رسانه‌ای وزارت ارشاد باید رسانه‌ها را در جریان می‌گذاشت تا آن‌ها زمینه‌سازی این افزایش نرخ بنزین را داشته باشند و مردم را توجیه می‌کردند. بخشی از این مردم در دسته اصناف قرار دارند یا راننده تاکسی و … هستند که معاش‌شان بسیار از این افزایش نرخ بنزین متأثر می‌شود. در این ماجرا برخی مراجع تقلید هم به افزایش نرخ بنزین و اثر منفی آن بر معیشت مردم انتقاد کرده‌اند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از اعتماد، این سخنان در حالی مطرح شد که پیش‌تر در شورای شهر تهران پیشنهادی مطرح بود که محلی در شهر برای تجمع و اعتراض تعیین شود و مردم برای بیان اعتراضات خود به آنجا بروند. در چنین شرایطی پرسش اصلی این است که بزرگان کشور چگونه می‌خواهند صدای اعتراض مردم را بشنوند و از چه طریقی می‌خواهند این کار را بکنند؟ حق اعتراضنگاهی به تاریخ کشورمان نشان می‌دهد که با وجود تاکید قانون براینکه شهروندان حق اعتراض دارند عملا شاید تنها اقدامی که گذشته در این زمینه صورت گرفته، همان لایحه‌ای بود که استارت آن را دو سال قبل شورای شهر تهران زد. تا بدین‌ترتیب باز هم همچنان سوال اصلی اولیه این گزارش بی‌پاسخ بماند …. مردم چگونه باید اعتراض کنند و درحالی که رسانه‌ها با محدودیت‌‌هایی جدی مواجهند، حرف‌شان را به گوش مسوولان برسانند؟ احیای راهکار قانونیمحسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران بهترین راه را اجرایی شدن قانون می‌داند. به بیانی وزارت کشور باید تعریف واضحی از این حق قانونی شهروندان به احزاب و سازمان‌های مردم‌نهاد و … ارایه کند تا جامعه و مردم بدانند چگونه می‌توان بدون آنکه تجمع‌های اعتراضی متهم به اغتشاش برگزار کنند، اعتراض خود را به شکلی قانونی بیان کنند. تنها در این صورت است که مسوولان می‌توانند به معانی واقعی بگویند: اعتراض حق مردم است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
شبکه سه پرمخاطب‌ترین شبکه رسانه ملی و شبکه‌های یک و نسیم در جایگاه بعدی قرار دارند. بر این اساس سمت خدا با ۲۶٫۳ درصد بیننده و ۹۴٫۸ درصد رضایت بعد از مستند حیات وحش شبکه مستند که ۳۰ درصد بیننده با ۹۵ درصد رضایت دارد، در رتبه دوم پرمخاطب‌ترین برنامه‌های تلویزیون در مهرماه قرار گرفته است. بعد از شبکه سه سیما، شبکه‌های یک و نسیم هرکدام با دو برنامه درمیان ده برنامه پرمخاطب شبکه‌های سیما در مهرماه بیشترین تعداد برنامه را دارند. سمت خدا شبکه سه سیما با ۲۶٫۳ درصد بیننده همچنان بهترین برنامه معارفی سیماست و بعد از آن آفتاب شرقی شبک یک سیما با ۱۲٫۷ درصد بیننده و یاد خدا شبکه قرآن و معارف سیما با ۱۱ درصد بیننده قرار دارند. مسابقات جهانی والیبال با ۲۴٫۱ درصد و فوتبال برتر با ۲۱٫۸ درصد از شبکه سه سیما و فوتبال ۱۲۰ شبکه ورزش هم با ۱۶٫۷ درصد بیننده بهترین برنامه‌های ورزشی مهرماه براساس نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی شدند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
مثلا اگر افزایش قیمت بنزین ۵ درصد در قیمت نهایی کالا یا خدمات خاص تاثیر دارد، افزایش قیمت در محدوده ۵ درصد باشد نه بیشتر. هرکدام از این دو مولفه موجب کاهش حداقل روزانه ۱۰ میلیون لیتر مصرف بنزین یا درمجموع موجب کاهش روزانه ۲۰ میلیون لیتر مصرف بنزین خواهد شد. بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قیمت بنزین سهمیه‌بندی شده در هر لیتر ۱۵۰۰ تومان و قیمت بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان تعیین شد. به صورت طبیعی هنگامی که منابع دولت کاهش پیدا می‌کند دولت مجبور می‌شود منابع جدیدی برای تأمین هزینه‌های خود پیدا کند. مبلغ مابه‌ازای افزایش قیمت بنزین نباید صرف پرداخت یارانه شود و بلکه باید در راستای تقویت زیرساخت‌های اقتصادی مورد استفاده قرار بگیرد.

به انتهای لیست رسیدید