رشته جدید

رشته جدید

تیم ملی مهارت

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
تیم ملی مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور قرار است امسال به مسابقات جهانی مهارت در روسیه اعزام شودبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ در مسابقات جهانی امسال به پیشنهاد ایران رشته فناوری آب به‌عنوان یک رشته جدید وارد این رقابت‌ها شده است. تیم ملی مهارت ایران ۲۸ مرداد عازم رقابت‌های جهانی کازان روسیه می‌شود و اعضای تیم در ۱۱ رشته با حریفان خود رقابت می‌کنند.
ایسناایسنا3 روز قبل
رئیس دانشگاه بوعلی سینا با بیان اینکه دانشگاه‌های نسل چهار به دنبال ایجاد مسئولیت اجتماعی هستند، گفت: آنچه دانشگاه‌ها به دنبال آن هستند، ترویج علم است که نقش رسانه‌ها می‌تواند در این امر جدی باشد. آمار مقبولی از نخبگان نداریمرئیس دانشگاه بوعلی سینا درباره نخبگان نیز گفت: در همدان آمار مقبولی از نخبگان نداریم و بیشتر این نخبگان به مرکز کشور مهاجرت کرده‌اند. وی با بیان اینکه راه توسعه هر کشور از دانشگاه عبور می‌کند، تأکید کرد: نیاز داریم اشتغال پذیری را در بین دانشجویان وارد کنیم. رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا در پایان گفت: دانشگاه بوعلی پذیرای چهارمین المپیاد ورزش همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌ها و مؤسسات عالی کشور به مدت ۵ روز در همدان خواهد بود به طوریکه این المپیاد رویداد مهمی است که نقش زیادی در معرفی همدان و دانشگاه بوعلی دارد. نقدی تصریح کرد: ۵۸ انجمن علمی در دانشگاه بوعلی داریم که بیش از ۴۵ مورد آن فعال است که انجمن کارآفرینی نیز در بین آنها وجود دارد.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علم و فرهنگ؛ سه رشته جدید در مقطع کارشناسی ارشد با عناوین «مهندسی فناوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیک»، «کارآفرینی گرایش گردشگری»، «مهندسی عمران گرایش مدیریت ساخت» و دو رشته «مدیریت مالی» و «میکروبیولوژی» در مقطع کارشناسی دانشگاه علم و فرهنگ دایر شد. سه رشته جدید در مقطع کارشناسی ارشد با عناوین «مهندسی فناوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیکی» با کد رشته ۲۲۸۸۶، «کارآفرینی گرایش گردشگری» با کد رشته ۱۵۸۵۲ و رشته «مهندسی عمران گرایش مدیریت ساخت» با کد رشته ۲۱۸۲۳ از سال‌جاری در دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی مقطع کارشناسی‌ارشد قرار گرفت. رشته مهندسی فناوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیکی زیرمجموعه گروه مهندسی فناوری اطلاعات است و با توجه به گسترش کسب و کارهای آنلاین، از جمله رشته‌های پر تقاضا است. همچنین دانشگاه علم و فرهنگ برای نخستین بار موفق به کسب مجوز پذیرش دانشجو در دوره کارشناسی مدیریت مالی و کارشناسی میکروبیولوژی نیز شده است که از امسال در دفترچه انتخاب رشته‌های مقطع کارشناسی قرار خواهند گرفت. گفتنی است در حال حاضر ۸۷ رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه علم و فرهنگ دایر است.
مهرمهر4 روز قبل
وی از دریافت مجوز جذب هیئت علمی برای سال ۹۸ در دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد و خاطرنشان کرد: ما اکنون ۲۰ هزار عضو هیئت علمی داریم و بیش از هزار نفر در روزهای آتی در فراخوان جذب برای دانشگاه‌های علوم پزشکی جذب خواهند شد. لاریجانی درباره بحث حذف کاغذ از آزمون‌ها و پایان نامه‌ها در دانشگاه‌های علوم پزشکی اظهار داشت: در حال حاضر امتحانات علوم پایه و پیش کارورزی به صورت الکترونیک برگزار می‌شود. بنابراین افرادی که نگران ظرفیت‌های رشته پزشکی هستند باید اندکی برای به ثمر رسیدن این افزایش ظرفیت صبر کنند. وی خاطرنشان کرد: براساس آمار ۱۰ ساله وزارت بهداشت، رشته پزشکی ۷۵ درصد، دندانپزشکی ۲۷ درصد، داروسازی ۴۹ درصد، پرستاری ۱۳۷ درصد، مامایی ۱۴ درصد افزایش ظرفیت داشته است. معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: محاسبات نیروی انسانی در گروه پزشکی با توجه به مولفه‌های گوناگون انجام شده است.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، ‌ دانشگاه تربیت مدرس در مقطع کارشناسی ارشد در چهار رشته - گرایش جدید دانشجو می‌پذیرد. داوطلبان آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد سال ۹۸ که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند می‌‌توانند این رشته‌ - گرایش‌های جدید را انتخاب کنند. دانشگاه تربیت مدرس به استناد مجوز‌های اخذ شده از دفتر گسترش آموزش عالی، برای نخستین بار در سطح کشور، در رشته‌های علم داده‌ها «Data science»، مهندسی ایمنی راه و ترابری، مهندسی احتراق، مترجمی زبان روسی دانشجو می‌پذیرد. لازم به ذکر است، داوطلبان به منظور انتخاب رشته - گرایش‌های جدید این دانشگاه می‌توانند به دفترچه شماره ۲ آزمون تحصیلات تکمیلی مراجعه کنند. انتهای پیام/
فارسفارس5 روز قبل
حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان در گفت‌وگو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با خبرنگار آموزش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و پرورش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که «در حال حاضر دانشگاه فرهنگیان چه تعداد دانشجو دارد؟»، اظهار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: این دانشگاه حدود ۷۰ هزار دانشجو دارد و امسال نیز ۴۴ هزار ردیف گرفته‌ایم که ۲۵ هزار ردیف از طریق کنکور و دانشجوی پیوسته و حدود ۱۶ هزار نفر نیز از طریق ماده ۲۸ یا همان دوره‌های یکساله مهارت‌آموزی جذب می‌کنیم. رئیس دانشگاه فرهنگیان با اشاره به علاقه‌مندی برگزیدگان کنکور برای حضور در این دانشگاه، اظهار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: در سال‌های قبل رتبه اول کنکور نیز به تربیت معلم آمده بود؛ البته بعضی‌ها می‌گفتند این افراد برای اشتغال به رشته تربیت معلمی آمده‌اند اما ما می‌گوییم اگر این افراد برای اشتغال هم به دانشگاه فرهنگیان آمده‌اند تا ۳۰ سال خدمت کنند، برای ما سعادت است. خنیفر درباره «وضعیت هیأت علمی دانشگاه فرهنگیان»، ابراز داشت: این دانشگاه ۸۳۰ هیأت علمی دارد و کمبود ما تا سال ۱۴۰۴، ۲۰۸۰ هیأت علمی است اما امسال نزدیک به ۵۰ ردیف قطعی و ۵۰ ردیف جذب هیات علمی در حال تصویب داریم که ۵۰ نفر ردیف قطعی نیز تا مهر به استا‌ن‌ها معرفی می‌شوند. وی در پاسخ به این پرسش که «چرا دانشگاه فرهنگیان به دانشگاه تربیت معلم تغییر نام نداده است؟»، یادآور شد: دانشگاه فرهنگیان در سال ۹۰ به این نام تغییر پیدا کرد و همیشه یکی از مطالبات این بوده است که این دانشگاه به دانشگاه تربیت معلم تبدیل شود. البته نامه آن را در زمان دبیر سابق شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کردیم، اما با جابه‌جایی وی پیگیر موضوع هستیم تا نام این دانشگاه به دانشگاه تربیت معلم تبدیل شود.
ایسناایسنا5 روز قبل
دانشگاه علم و فرهنگ وابسته به جهاد دانشگاهی از اخذ مجوز چهار رشته تحصیلی جدید در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خبر داد. به گزارش ایسنا، دو رشته جدید در مقطع کارشناسی‌ارشد با عناوین کارآفرینی گرایش گردشگری «کدرشته ۱۵۸۵۲» و رشته مهندسی عمران گرایش مدیریت ساخت «کدرشته ۲۱۸۲۳» از سالجاری در دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی مقطع کارشناسی‌ارشد قرار گرفت. طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علم و فرهنگ، دانشگاه علم و فرهنگ برای نخستین بار موفق به کسب مجوز پذیرش دانشجو در رشته‌های کارشناسی مدیریت مالی و کارشناسی میکروبیولوژی شده است که این دو رشته نیز از امسال در دفترچه انتخاب رشته‌های مقطع کارشناسی قرار خواهد گرفت. انتهای پیام
ایمناایمنا5 روز قبل
سال ۹۰ «عطایی» رییس هیئت انجمن‌های ورزشی استان اصفهان به من پیشنهاد داد که رییس کمیته بیسبال شوم. زمانی که مسابقات کشوری بیسبال پنج برگزار شد، بازیکنان بیسبال در این مسابقات شرکت کردند که کار درستی نبود. مسابقات بیسبال گروه بندی دارد که اگر از مسابقات غرب آسیا صعود کنید، می‌توانید به مراحل بالاتر بروید. فقط در شته بیسبال تیم داری می‌کنید؟ احمدی: با ثبت باشگاه برنامه ریزی کردیم تا در سه رشته ورزشی بیسبال، اسکواش و سافتبال فعالیت کنیم که اولویت با بیسبال است. باطنی: به این سن که رسیده‌ایم دیگر برایمان مهم نیست که خودمان باشیم اما برایمان مهم است که تیم بیسبال باشد.
فارسفارس1 هفته قبل
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: آنچه که در حال حاضر باید مورد توجه قرار گیرد، توسعه رشته‌های میان‌رشته‌ای است تا خلأهای جامعه را بپوشاند وگرنه صرف ادغام رشته‌های نزدیک به هم نمی‌تواند در رفع بیکاری مؤثر باشد. به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، مخاطبان سامانه فارس من از طریق این سامانه بیان داشتند که تجمیع رشته‌های نزدیک به هم می‌تواند راهکاری برای حل معضل بیکاری باشد. بنابراین تفاوتی در میزان رفع بیکاری افراد نخواهد داشت. وی خاطرنشان کرد: اتفاقا آنچه که در حال حاضر باید مورد توجه قرار گیرد، توسعه رشته‌های میان‌رشته‌ای است تا خلأهای جامعه را بپوشاند وگرنه صرف ادغام رشته‌های نزدیک به هم نمی‌تواند در رفع بیکاری مؤثر باشد. لذا تجمیع رشته‌های نزدیک به هم چنین نقشی را نمی‌تواند ایفا کند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 هفته قبل
وی افزود: ظرفیت پذیرش دانشجو در این رشته‌ها مشخص شده است و پذیرش دانشجو نیز از مهرماه امسال در این رشته‌ها آغاز می‌شود. معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز درخصوص برنامه این دانشگاه برای پذیرش دانشجو در رشته‌های جدید، گفت: در مقطع کارشناسی ارشد به دنبال پذیرش دانشجو در رشته گرافیک هستیم. همچنین در مقطع کارشناسی به دنبال ایجاد رشته عکاسی در دانشگاه و پذیرش دانشجو در این رشته هستیم. افزودن رشته کارشناسی ارشد زبان‌شناسی همگانی به رشته‌های موجود در دانشگاه نیز از برنامه‌های ما است. در این زمینه مصوبه شورای دانشگاه نیز اخذ شده است و در تلاش هستیم تا رشته‌های دانشگاه را در حوزه زمین شناسی نفت نیز گسترش دهیم.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
وی بیان کرد: در کشور ایران نیز حوزه‌های علمیه با سابقه‌ای بیش از ۱۰۰ سال همواره یکی از مراجع تاثیر گذار در گسترش علوم و ارزش‌های اسلامی بوده‌اند که با پیروزی انقلاب اسلامی این تاثیر گذاری بیشتر هم شده است. مدیرحوزه‌های علمیه کشور با اشاره به نقش تاثیر گذار حوزه‌های علمیه در کشور گفت: حوزه‌های علمیه در زمانی تنها مرجع علمی و آموزشی در کشور محسوب می‌شد و از این رو با ارائه علوم روز، علوم سیاسی در کنار مباحث فقهی و اعتقادی توانست در مسیر مبارزه با طاغوت و فعالیت‌های سیاسی شاگردان بزرگی را تربیت و به جمهوری اسلامی ایران تحویل دهد. مدیر حوزه‌های علمیه کشور اظهار داشت: در بین مردم طلاب و روحانیون به عنوان تلاشگران عرصه‌های علمی و ارزشی توانستند جایگاه خوبی کسب کنند و همین اعتماد دو طرفه ایجاد شده کمک کرد تا حوزه بتواند بیش از پیش مسئولیت‌های اجتماعی و اعتقادی خود را ایفا کند. مدیر حوزه‌های علمیه کشور یادآور شد: حوزه‌های علمیه هرچند در برخی از مقاطع به وسیله حاکمین زمان مورد بی مهری قرار گرفتند اما همواره روحیه پویایی و تلاش در آن زنده بود و اکنون هزاران کتاب با مبنای علمی قوی و پژوهش‌های مورد نیاز کشور در این حوزه‌ها تولید می‌شود. وی خاطرنشان کرد: امروز بیش از ۲۶۰ ماموریت و رسالت فرهنگی بر عهده حوزه‌های علمیه است و امیدواریم با حمایت همیشگی مردم و مسئولین بتوانیم برای تحقق این رسلت‌های فرهنگی همچون گذشتگان این عرصه تلاش کنیم.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
وحدت تصریح کرد: این اقدام برای نخستین بار در جنوب شرق کشور برگزار می‌شود و پیش از این افرادی که می‌خواستند در این دوره شرکت کنند، حتما باید به تهران مراجعه می‌کردند. رئیس موسسه آموزش عالی امام جواد (ع) خاطرنشان کرد: این آزمون‌ها از ۲۰ مرداد آغاز می‌شود و تقریبا ماهانه یک آزمون در یزد برگزار می‌شود گفت: ظرفیت هر دوره آزمون ۱۵ نفر است. وی با بیان اینکه دانشگاه امام جواد (ع) مورد تایید وزارت علوم است گفت: در حال حاضر ۱۰ رشته کارشناسی ارشد در این دانشگاه در حال تدریس است و به تازگی دو رشته جدید به آن افزوده شده است. وحدت از افتتاح رسمی مرکز مشاوره مهر دانشگاه در یزد خبر داد و عنوان کرد: این مرکز از طرف سازمان بهزیستی کشور مجوز خود را دریافت کرده و نیمه دوم تیرماه امسال فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز می‌کند. رئیس موسسه آموزش عالی امام جواد (ع) افزود: مهمترین اقدام و خدمتی که از سوی این مرکز انجام می‌شود، فعالیت دپارتمان‌های تخصصی مشاوره در حوزه‌های مختلف است که سبب می‌شود بسیاری از مشکلات موجود جامعه برطرف شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
اعتمادآنلاین|‌ امیر علی اکبری قهرمان mma ایران و جهان امروز با برنامه سلام صبح بخیر گفت و گویی ویژه داشت. دعوا نمی‌کردممن پسر خوبی بودم و در بچگی دعوا نمی‌کردم. اینکه بگویند مردم از من می‌ترسند و برای دعوا سمتم نمی‌آیند … اصلا این حرف‌ها نیست. آنها بعد از کشتی و بعد از سه سال دوری‌ام، من را به عنوان سرباز و بنده خودشان پذیرفتند. دوست دارم مردمی هم که در سالن آهنگ را گوش می‌کنند حس خوبی داشته باشند.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
امیر علی اکبری قهرمان mma ایران و جهان امروز با برنامه سلام صبح بخیر گفت و گویی ویژه داشت. آنها بعد از کشتی و بعد از سه سال دوری‌ام، من را به عنوان سرباز و بنده خودشان پذیرفتند. (خنده) کنار آمدهخب برای مادرها سخت است که بچه شان در این رشته باشد ولی مادر من کم کم کنار آمده. در آمریکا و اروپا کری خوانی را دوست دارندجذابیت رشته ما به همین کری خواندن هاست. با سرخابی‌ها دوستماز بین فوتبالی‌ها با حنیف عمران زاده، کمال کامیابی نیا، علیپور، مهدی شیری و … ارتباط دارم.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
خبرآنلاین: امیر علی اکبری قهرمان mma ایران و جهان امروز با برنامه سلام صبح بخیر گفت و گویی ویژه داشت. آنها بعد از کشتی و بعد از سه سال دوری‌ام، من را به عنوان سرباز و بنده خودشان پذیرفتند. (خنده) کنار آمدهخب برای مادرها سخت است که بچه شان در این رشته باشد ولی مادر من کم کم کنار آمده. درآمد ورزش ما خوب است ولی برای اینکه مسابقه بدی باید کتک بزنی و کتک بخوری. در آمریکا و اروپا کری خوانی را دوست دارندجذابیت رشته ما به همین کری خواندن هاست.
ورزش۳ورزش۳2 هفته قبل
به گزارش «ورزش سه»، امیر علی‌اکبری قهرمان شناخته شده MMA که اخیرا با قراردادی به بالاترین سطح این مسابقات در UFC آمریکا پیوسته، امروز با برنامه سلام صبح بخیر گفت‌وگویی ویژه داشت. یاد گرفتم و بعد از سه سال به ایران برگشتم و شروع کردم. آنها بعد از کشتی و بعد از سه سال دوری‌‌ام، من را به عنوان سرباز و بنده خودشان پذیرفتند. سه سال واقعا سخت گذشت. درآمد ورزش ما خوب است ولی برای اینکه مسابقه بدهی باید کتک بزنی و کتک بخوری.
فارسفارس2 هفته قبل
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: ۸۰۰ دوره در مقاطع کاردانی و کارشناسی این دانشگاه در حال بازنگری است و۱۷۰ رشته جدید در بخش اول ارزیابی برای بهمن ماه وارد سیستم آموزشی می‌شود. محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با بیان اینکه جذب دانشجو در این دانشگاه براساس طرح بازنگری انجام می‌شود، گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی در مرحله مهمی از ماموریت خود قرار دارد چراکه تغییر و تحول در رشته‌های تحصیلی در راستای رونق تولید و رسیدن به دانشگاه نسل سوم از برنامه‌های این دانشگاه است که تا کنون با توجه به ارتباط تنگاتنگ با حوزه صنعت پیشرفت‌های قابل توجهی داشته‌ایم. وی افزود: در حال حاضر ۸۰۰ دوره مقطع کاردانی و کارشناسی این دانشگاه در حال بازنگری است که در بخش اول ارزیابی ۱۷۰ رشته جدید برای بهمن ماه وارد سیستم آموزشی این دانشگاه می‌شود. رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی درباره علت تعطیلی برخی از مراکز این دانشگاه خاطر نشان کرد: نزدیک به ۵۰۰ مرکز دانشگاه جامع تعطیل شده که از این تعداد ۳۴۰مرکز بر اساس مصوبه دولت بوده و مراکز باقی مانده نیز به علت نداشتن کیفیت و استاندارد لازم از فعالیتشان جلوگیری شده است. انتهای پیام/
فارسفارس2 هفته قبل
حجت الاسلام علیرضا سلیمی در گفت وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار کرد: طی نشستی که با حضور قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری کشور پیرامون مسایل جاری دانشگاه دولتی محلات برگزار شد، با جذب دانشجویان دختر در سال جاری در صورت تامین خوابگاه مناسب توسط دانشگاه و تایید خوابگاه توسط وزارت علوم موافقت شد. وی تصریح کرد: اضافه شدن رشته جدید ساخت و تولید با توجه به تامین بودن هیات علمی مورد نیاز در دانشگاه، کمک به ساخت خوابگاه و سلف سرویس نیز از دیگر مواردی بود که در این نشست موافقت‌های لازم را اخذ کرد. نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس تثبیت رشته‌های فعلی دانشگاه را از دیگر مصوبات این نشست عنوان و شایعه ادغام دانشگاه محلات با سایر شهرهای استان را تکذیب کرد. به گزارش فارس این گفت وگو در پی ثبت سوژه «مشکلات خوابگاه‌های دانشگاه دولتی محلات را حل کنید» در سامانه فارس من به ثبت رسیده است. انتهای پیام/خ
فارسفارس3 هفته قبل
پیروی تاکید کرد: تصمیم‌گیری در این باره جزء اختیارات کمیسیون موارد خاص است که در صورت تشخیص این کمیسیون، با تغییر رشته دانشجو به صورت مشروط موافقت می‌شود، به این معنا که دانشجو حدود دو ترم را در رشته جدید بخواند و اگر موفق بود، تغییر رشته قطعی شود. وی ادامه داد: این تغییر رشته به رشته‌های هم‌سطح و پایین‌تر امکان‌پذیر است؛ اگرچه تعبیر سطح برای مقایسه رشته‌ها واژه دقیقی نیست. پیروی با اشاره به عملیاتی شدن آیین‌نامه تغییر رشته دانشجو گفت: تعداد دانشجویانی که از این آئین نامه استفاده کرده‌اند کم نبوده است. رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران درباره نتیجه غالب تغییر رشته‌ها، گفت: اغلب افرادی که تغییر رشته می‌دهند موفقیت داشته‌اند و مدل نمره، فعالیت‌های غیردرسی در رشته جدید و باقی ماندن در تحصیل به نحو چشمگیری در دانشجویانی که تغییر رشته داده‌اند افزایش پیدا کرده است. رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران اضافه کرد: علاوه بر این، آئین‌نامه دیگری درباره دانشجویان ساعی و کوشا در این دانشگاه وجود دارد که دانشجویان با معدل بالا امکان تغییر رشته دارند.
صدا و سیماصدا و سیما3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​سید علیرضا آوائی در همایش سراسری بزرگداشت هفته قوه قضاییه که با حضور رئیس قوه قضاییه، مسئولان عالی قضایی، روسای کل دادگستری‌ها، دادستان‌های مراکز استان‌ها و جمعی از قضات و کارکنان دستگاه قضایی برگزار شد، گزارشی از عملکرد یکساله قوه قضائیه را ارائه کرد. متن سخنرانی وزیر دادگستری در این همایش به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیمصلوات خدا بر پیامبر رحمت و امامان هدایتگر! درود بر روان پاک شهیدان انقلاب و امام شهیدان! سلام بر شهیدان دستگاه قضایی، بویژه شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی. از خداوند مهربان برای همه خادمان و مدیران نظام اسلامی، بخصوص مقام معظم رهبری، سلامت و توفیق روزافزون مسئلت دارم و از معظم له بابت انتصاب حضرت حجت‏الاسلام والمسلمین جناب آقای رئیسی که از مدیران صاحب شناخت و حرفه‏‌ای قوه قضائیه هستند، قدردانی و تشکر می‏نمایم. هم‏چنین، برای همه فعالان عرصه قضا، مدیران ارشد، قضات، کارشناسان و کارکنان خدوم قوه قضائیه و سازمان‏های وابسته، توفیق و عزت، طلب می‏کنم و از این که به دلیل ضیق وقت، مجال نام بردن از عزیزان و بزرگان حاضر در جلسه وجود ندارد، صمیمانه پوزش می‏طلبم. در فرصت بسیار محدودی که در اختیار دارم خلاصه‏‌ای از عملکرد قوه قضائیه را در سه بخش ارائه می‏دهم که عبارتند از اول، گزارش عملکرد واحد‌های قضایی، دوم، گزارش عملکرد واحد‌های ستادی و سوم، گزارش عملکرد سازمان‏های وابسته. در پایان نیز توضیح مختصری از عملکرد وزارت دادگستری ارائه می‏ شود. بخش اول: گزارش عملکرد واحد‌های قضایی۱- دادگستری‏های کل کشور- ورودی پرونده ‏ها ۱۳ میلیون و ۵۶۳ هزار فقره بوده است که نسبت به سال قبل حدود هفت دهم درصد افزایش یافته است. - خروجی پرونده ‏ها ۱۳ میلیون و ۳۵۱ هزار بوده است که نسبت به سال قبل حدود شش دهم درصد رشد در رسیدگی اتفاق افتاده است. - متوسط زمان رسیدگی پرونده‏ها از ۱۱۰ روز به ۱۰۶ روز کاهش یافته است. - میانگین نرخ رسیدگی به پرونده ‏ها از ۹۹/۲ درصد به ۹۸/۴ درصد کاهش یافته است.۲- دیوانعالی کشور- پرونده‏‌های وارده حدود ۶۰ هزار فقره است که نسبت به سال قبل ۱۳ درصد رشد داشته است. - پرونده‏‌های مختومه ۵۹ هزار فقره می‏باشد که نسبت رسیدگی به سال قبل ۱۱ درصد رشد داشته است.۳- دادستانی کل کشور- رسیدگی به پرونده ‏های موضوع ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری ۲۱۴ فقره که ۵ مورد آن قبول و ۲۰۹ مورد رد شده است (حدود ۹۸درصد) - رفع ممنوعیت سه‏ گانه (ممنوعیت خروج ممنوعیت معامله و انسداد حساب بانکی) در مجموع حدود ۲۷۳ هزار مورد.۴- دیوان عدالت اداری- برگزاری نشست‏های حقوقی و تعاملی با مدیران دستگاه‌های اجرایی و دستگاه‌های نظارتی در موضوعات شکایات پرتکرار جهت رعایت حقوق شهروندان و پیشگیری از تکرار آن‌ها ۶۷ مورد. - تهیه و توزیع بسته ‏های حقوقی و قضایی ارشادی برای دستگاه‌های اجرایی در ۷۰ موضوع. - افزایش پرونده ‏های وارده به هیأت عمومی از ۱۹۷۱ به ۱۹۹۵پرونده حدود یک درصد رشد.۵- مرکز امور شورا‌های حل اختلاف- ورودی پرونده ۳ میلیون و ۸۷۶ هزار فقره که نسبت به ورودی‏‌های سال ۹۶ حدود ۱۱ درصد افزایش نشان می‏ دهد که علت آن تغییر صلاحیت‏های شورا‌ها بعد از تصویب قانون شورا‌ها بوده است. - تعداد کل مختومه ۳ میلیون و ۸۷۶ هزار فقره که نسبت به مختومه‏‌های سال ۹۶ حدود ۱۱ درصد رشد نشان می‌‏دهد در حالی که روند نیروی انسانی ۵ درصد کاهش داشته است.۶- سازمان قضایی نیرو‌های مسلح- پرونده‏‌ها از حدود ۷۳ هزار پرونده به حدود ۷۲ هزار پرونده در سال ۹۷ رسیده که نشانگر کاهش یک درصدی است. - در دادسرا خروجی پرونده ‏ها از حدود ۷۴ هزار فقره به ۷۳ هزار فقره رسیده است که نشانگر افزایش پرونده ‏های مختومه است. - در دادگاه موجودی پرونده ‏ها ۳هزار و ۳۶۱ فقره بوده که نسبت به سال قبل ۱۵درصد کاهش داشته است.۷- دادسرای انتظامی قضات و دادگاه عالی انتظامی قضاتبا عنایت به حساسیت مسئولین محترم قضائی و مردم شریف نسبت به نظارت بر رفتار قضات، موضوع مورد توجه قرار گرفته و با متخلفین برخورد جدی صورت گرفته و متناسب با آراء صادره محکومیت آنان اعمال گردیده است. همچنین ۴هزار و ۳۰۴ مورد ترفیعات قضات نیز مورد رسیدگی قرار گرفته است.
مهرمهر3 هفته قبل
عامر کعبی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به ضرورت ارتقای جایگاه دانشگاه‌ها و همچنین نیازمندی استان خوزستان به رشته‌های مختلف در زمینه‌های کاربردی پیگیری این موضوع از طریق وزیر علوم انجام شد که منجر به کسب موافقت وی شد. وی در ادامه از موافقت وزارت علوم برای افزایش ظرفیت جذب دانشجو در برخی از رشته‌های تحصیلی خبر داد و گفت: بر این اساس، با درخواست افزایش چند دانشجو در رشته‌های محیط زیست، زمین‌شناسی، زیست‌شناسی و شیلات در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا موافقت شد. نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: افزایش دانشجو در رشته‌های ریاضیات و کاربردها، اقیانوس‌شناسی، شیمی محض، زیست‌شناسی عمومی و زمین‌شناسی به تعداد ۴۰ دانشجو در مقطع کارشناسی نیز مورد موافقت وزیر علوم و تحقیقات قرار گرفت. کعبی افزود: تجمیع دانشگاه صنعت نفت در آبادان نیز از موارد مهم دیگری است که در حال پیگیری است. نماینده مردم آبادان در مجلس اظهار کرد: موافقت برای درج نام و رشته‌های دانشگاهی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در دفترچه آزمون سراسری توسط وزارت علوم نیز گرفته شد و قرار شد این اقدام از این پس و همزمان با انتشار دفترچه کنکور سال ۱۳۹۸ انجام شود.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین3 هفته قبل
نماینده مردم آبادان در مجلس خبر داد: پیام خوزستان - اهواز - نماینده مردم آبادان در مجلس از کسب موافقت وزارت علوم برای افزایش پنج رشته جدید و ظرفیت پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه‌های آبادان و خرمشهر خبر داد. وی در ادامه از موافقت وزارت علوم برای افزایش ظرفیت جذب دانشجو در برخی از رشته‌های تحصیلی خبر داد و گفت: بر این اساس، با درخواست افزایش چند دانشجو در رشته‌های محیط زیست، زمین‌شناسی، زیست‌شناسی و شیلات در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا موافقت شد. نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: افزایش دانشجو در رشته‌های ریاضیات و کاربردها، اقیانوس‌شناسی، شیمی محض، زیست‌شناسی عمومی و زمین‌شناسی به تعداد ۴۰ دانشجو در مقطع کارشناسی نیز مورد موافقت وزیر علوم و تحقیقات قرار گرفت. کعبی افزود: تجمیع دانشگاه صنعت نفت در آبادان نیز از موارد مهم دیگری است که در حال پیگیری است. نماینده مردم آبادان در مجلس اظهار کرد: موافقت برای درج نام و رشته‌های دانشگاهی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در دفترچه آزمون سراسری توسط وزارت علوم نیز گرفته شد و قرار شد این اقدام از این پس و همزمان با انتشار دفترچه کنکور سال ۱۳۹۸ انجام شود.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین4 هفته قبل
پیام خوزستان -دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما خوزستان گفت: در مهرماه امسال در ۱۴ رشته جدید در آموزشکده‌های سما در اهواز و بهبهان دانشجو پذیرش می‌شود. به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، مهرداد افشون اظهار کرد: با تلاش مداوم و پیگیری‌های مستمر مجموعه سما استان و همکاری سازمان سما و سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، آموزشکده‌های سما اهواز و سما بهبهان موفق به اخذ مجوز پذیرش دانشجو در ۱۴ رشته جدید از نیمسال اول ۹۹-۹۸ شدند. دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما خوزستان گفت: هدف از افزایش رشته‌ها، تربیت نیروی متخصص بر اساس نیاز بومی است که این امر در نهایت منجر به اشتغال مولد و توسعه پایدار خواهد شد و نقش بسزایی در راستای رونق تولید و اشتغال زایی خواهد داشت. افشون افزود: داوطلبان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام می‌توانند به آموزشکده سمای اهواز اتوبان گلستان، کوی مجاهد، خیابان فضیلت ۳، آموزشکده فنی و حرفه‌ای سما اهواز و در بهبهان به مجتمع آموزشی و فرهنگی سما بهبهان واقع در بلوار امیرکبیر، ابتدای بلوار شهید بیانی، کوچه شهید جعفر مکاریان مراجعه کنند. انتهای پیام
مهرمهر1 ماه قبل
سنگنوردی در کنار رشته‌هایی همچون اسکیت بورد، قایق بادبانی و برک دنس از جمله رشته‌های مورد نظر کمیته بین المللی المپیک برای ورود به المپیک فرانسه هستند. این در حالی است که رضا زارعی رئیس فدراسیون کوهنوردی تاکید دارد سنگ نوردی شانس زیادی برای ورود به المپیک پنج سال آینده دارد. بعد از تصویب در کمیته اجرایی، موضوع باید در مجمع کمیته بین المللی المپیک هم بررسی شود. زارعی تصریح کرد: در مورد المپیک ۲۰۲۴ فرانسه و اضافه شدن رشته‌های جدید به آن، کمیته بین المللی المپیک تصمیم گیری‌های لازم را در کمیته اجرایی داشته است. رئیس فدراسیون کوهنوردی تاکید کرد: البته از نظر من شانس رشته‌ای مانند سنگ نوردی برای قرار گرفتن در جمع رشته‌های المپیک ۲۰۲۴ خیلی زیاد است.
فارسفارس1 ماه قبل
زمانی تعداد مدرسان دانشگاه جامع علمی کاربردی به ۸۰ هزار نفر هم رسیده بود، قالب اینها هم فاقد صلاحیت‌های مهارتی بودند. در نهایت از ۴۶ هزار نفر متقاضی تدریس در دانشگاه جامع علمی کاربردی ۸ هزار نفر انتخاب شدند، افرادی که نسبت به بقیه شرایط بهتری داشتند. فارس: فکر می‌کنم با توجه به ماهیت دانشگاه جامع علمی کاربردی، مهارت‌های عملی اساتید در رشته‌های مختلف هم برایتان اهمیت دارد. * یکی از فرزندانم دانشجوی دانشگاه علمی کاربردی استتعارف نداشتیم چون بچه‌های مردم امانت بودند. * ۳۶۰ مرکز دولتی دانشگاه جامع علمی کاربردی تعطیل شدندفارس: چند مرکز تعطیل شدند؟ امید: حدود ۳۶۰ مرکز دولتی دانشگاه جامع علمی کاربردی تعطیل شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
سرویس فرهنگ و هنر مشرق - سید صادق پژمان، مدیرعامل جدید بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از برگزاری دوره جدید بزرگ‌ترین مسابقات بازی‌های ویدیویی ایران با تغییرات و بهبودهای گسترده خبر داد. اعلام این خبر بسیاری با شوک گیمرهای بسیاری همراه بود، اعلام حمایت نهاد دولتی نشان می‌دهد بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای همچنان از وظایف نظارتی خود مثل مدیریت قبلی فاصله می‌گیرد. متولی لیگ بازی‌های رایانه‌ای در ایران کدام برند معتبر است؟ متولی لیگ بازی‌های رایانه‌ای در ایران شرکت معتبر و بین‌المللی به نام مکعب است. تجربه سالم برگزاری این مسابقات، مکعب را تبدیل به مشهورترین و قابل اعتمادترین برند برگزاری مسابقات کشور کرد. ضمن اینکه وقتی همین لیگ چندی دیگر توسط شرکت مکعب برگزار می‌شود این موازی کاری چه دلیلی دارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
*از داخل خانواده وزنه برداری؟ - هم خانواده وزنه برداری، هم خانواده ورزش و هم دنیای وزنه برداری. ضمن اینکه میزان نارضایتی در خانواده وزنه برداری بیش از حد بود و این انگیزه مضاعفی برای حضورم در عرصه انتخابات بود. اگر عملکرد یک دهه اخیر فدراسیون عملکرد خوبی بود، امروز ۱۰ نفر متقاضی حضور در انتخابات ریاست فدراسیون وزنه برداری نبودند. شما ببینید از بین قهرمانان، مدیران وزارت ورزش، خانواده وزنه برداری و رسانه‌ها برای حضور در انتخابات ثبت نام کرده‌اند. نه اینکه ما به چند نفر از زنان یک ضرب یا دو ضرب وزنه برداری را یاد بدهیم و اسم آن‌ها را بگذاریم تیم ملی وزنه برداری.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
سیدصادق پژمان در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: باتوجه به استقبال خوبی که طی سال‌های گذشته از این رویداد شده است، بنا داریم تا دور جدید این مسابقات را گسترده‌تر و در سطح کیفی بهتری برگزار کنیم، طی چهار سال گذشته این رویداد تحت عنوان «لیگ بازی‌های رایانه‌ای» برگزار می‌شده است، اما با توجه به این که این مسابقات قرار نیست در مرحله و شکل برگزاری لیگ باشد، نام مسابقات به «جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران» (Iran Games Cup) تغییر داده شده است. پژمان با اشاره به افزایش و گسترش رشته‌های این مسابقات افزود: با بررسی‌ها و نیازسنجی‌های انجام شده، علاوه بر رشته‌های پارسال، ۲ تا ۳ رشته جدید در سبک‌های متفاوت به مسابقات افزوده می‌شود تا هم تنوع بیشتری به مسابقات داده شود و هم بازیکنان این رشته‌ها نیز بتوانند در بزرگ‌ترین مسابقات بازی‌های ویدیویی کشور به رقابت با یکدیگر بپردازند. همچنین بخش جنبی مسابقات بازی‌های جدی را هم اضافه خواهیم کرد که نوع بازی و جزییات آن به زودی اعلام می‌شود. همچنین برای تسهیل حضور شرکت‌کنندگانی که از شهرستان‌ها ثبت‌نام می‌کنند، تمهیداتی اندیشیده شده است و مسابقات استانی ابتدا در چند نقطه از کشور برگزار خواهد شد و سپس نفرات برتر طبق سهمیه در بخش نهایی حضور خواهند یافت. مسابقات «جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران» با مشارکت حداکثری سازمان‌ها و نهاد‌های مختلفی همچون کانون پرورش فکری، انجمن ورزش‌های الکترونیک و ادارات ارشاد استان‌ها برگزار خواهد شد.
همشهریهمشهری1 ماه قبل
به گزارش مهر، کدرشته محل‌های جدید پس از تایید دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به آزمون دکتری اضافه شد. به کلیه داوطلبانی که در این رشته محل‌های جدید برای مصاحبه دعوت شده‌اند توصیه می‌شود قبل از مراجعه برای شرکت در مصاحبه، ابتدا به سایت دانشگاه مربوط مراجعه تا در صورت تغییر برنامه زمانی انجام مصاحبه، براساس برنامه زمانی مندرج در سایت دانشگاه به منظور مراحل ارزیابی تخصصی اقدام کنند. داوطلبانی که اسامی آنها از سوی سازمان سنجش در اطلاعیه ۱۳ خرداد ۹۸ منتشر شده در صورت تمایل ضمن شرکت در مراحل مصاحبه برای تعیین اولویت و درج کد رشته محلها ی ذیل در فرم انتخاب رشته خود در تاریخ اول مرداد ۹۸ به سایت سازمان سمجش مراجعه و براساس توضیحاتی که اعلام می‌شود اقدام لازم را دراین خصوص به عمل آورند درغیر این صورت در رشته محل‌های مربوط گزینش نخواهند شد. کد رشته‌های محل‌های جدید شامل زبان و ادبیات فارسی گرایش ادبیات عرفانی دانشگاه تربیت مدرس، ریاضی محض پژوهشگاه دانش‌های بنیادی، فیزیک گرایش گرانش و کیهان‌شناسی پژوهشگاه دانش‌های بنیادی، فیزیک گرایش نجوم و اختر فیزیک پژوهشگاه دانش‌های بنیادی، اگروتکنولوژی گرایش علوم و تکنولوژی بذر دانشگاه فردوسی مشهد (۲ کد)، پژوهش هنر گرایش طراحی صنعتی دانشگاه تهران، زبان شناسی گرایش آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه علامه طباطبایی (۲ کد)، مشاوره دانشگاه بجنورد، آموزش زبان انگلیسی دانشگاه بجنورد است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
وی با بیان اینکه زنجان با ۵۵ شرکت این ساختمان را ندارد، تصریح کرد: اگر این ساختمان در استان ایجاد شود پیشرفت‌های بیشتری حاصل می‌شود و این استان نیازمند صندوق پژوهش و فناوری است‌. رئیس کمیسیون تخصصی دانش بنیان اتاق تعاون ایران گفت: اساسی‌ترین مشکل شرکت‌های دانش بنیان نداشتن ضمانت جهت دریافت تسهیلات است. وی افزود: استان زنجان ظرفیت‌هایی دارد که میتواند به عنوان ستاد نانو در شمال غرب کشور مطرح شود زیرا بیشترین شرکت‌های دانش بنیان در زمینه فناوری اطلاعات را دارا است. رئیس کمیسیون تخصصی دانش بنیان اتاق تعاون ایران گفت: یکی از مشکلات استان زنجان شرکت‌های روی است که وارد شرکت‌های دانش بنیان نشده است، باید زنجیره تولید روی در استان دانش بنیان شود و شرکت‌ها اجازه ارتقا در راستای محیط زیستی داشته باشند. وی با بیان اینکه در سفر ریاست جمهوری دکتر روحانی ایجاد سه رشته از جمله نساجی در دانشگاه‌ها تاکید شد، اظهار داشت: این رشته‌ها متاسفانه تا حال حاضر ایجاد نشده و در استان زنجان لازم است با ظرفیت موجود یک رشته جدید مانند نانو نساجی ایجاد شود.

به انتهای لیست رسیدید