آخرین و مهم‌ترین اخبار عبدالرضا رحمانی فضلی
رضا رحمانی

اخبار « عبدالرضا رحمانی فضلی »

دیدار رهبر انقلاب با مسئولان حج/ لغو برنامه سفر ظریف به سوئیس برای شرکت در اجلاس داووس/ معافیت خودروهای کم مصرف و هیبریدی از مالیات و عوارض شماره‌گذاری/ بررسی انتقادها به ردصلاحیت‌ها

28+
ایلناایلنا6 ساعت قبل
خبر فوریخبر فوری8 ساعت قبل
وزیر کشور با اشاره به بررسی موضوع وجود قرص در کیک‌های خوراکی از سوی ناجا و وزارت اطلاعات، گفت: عده‌ای از افراد این کار را بعد از خرید کیک انجام داده بودند که بازداشت هم شدند و برخی آن را برای کار تفریحی انجام داده بودند. عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور عصر امروز (دوشنبه) در پایان جلسه ستاد هماهنگی اطلاع رسانی اقتصادی کشور در مورد اخبار منتشر شده مبنی بر وجود سم در برخی شیرهای مورد استفاده در جامعه، گفت: متأسفانه در صداوسیما مصاحبه غیرتخصصی انجام شد که مجری تخصص نداشت و کارشناس هم ملاحظات لازم را نداشت. وی ادامه داد: از وزارت صمت و بهداشت و دستگاه‌ها دعوت کردیم، دستگاهای اجرایی و کارشناسان نسبت به این موضوع اطمینان دادند که بالاترین استانداردها در تولید شیر رعایت می‌شود و جای هیچ نگرانی نیست. رحمانی فضلی تأکید کرد: لبنیات و فرآورده‌های لبنی از مهم‌ترین صادرات ماست و از صداوسیما خواهش می‌کنیم دقت و مراعات کند که اقدامات اینگونه می‌تواند همه زحمات این حوزه را بر باد دهد. وزیر کشور در مورد موضوع وجود قرص در کیک‌های خوراکی، اظهار داشت: جریان کیک‌ها هم در نیروی انتطامی و هم در وزارت اطلاعات بررسی شد و به این نتیجه رسیدند که عده‌ای از افراد این کار را بعد از خرید کیک انجام داده بودند که بازداشت هم شدند و برخی آن را برای کار تفریحی انجام داده بودند.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداسیما عبدالرضا رحمانی فضلی رئیس ستاد بعد از این جلسه در جمع خبرنگاران گفت: در این جلسه هر یک از حاضران گزارش هایی ارائه کردند که تقریبا ۱۰۰ درصد مصوبه‌ها؛ پیگیری و نتایج آن اعلام شده است. وی با بیان اینکه در این جلسه قیمت ۱۰۰ قلم کالای مورد رصد وزارت صمت مطرح شد و میانگین قیمت درصد کالاها نسبت به ماه قبل روند کاهشی داشته است، گفت: با این حال ۵ درصد کالاها بالای ۵ درصد و ۱۰ درصد بین ۱ تا ۲ درصد افزایش قیمت داشته‌اند ولی قیمت عمده کالاها کاهشی بوده است. ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی، تولید گندم را از دیگر مباحث این جلسه برشمرد و گفت: با توجه به اینکه در آخر فصل کشت گندم پاییزی هستیم و برنامه ریزی برای ۶ میلیون هکتار داشتیم که تقریبا تحقق یافته و خبر خوشی برای تولید سال آینده است. وزیر کشور بحث گردشگری و فضاهایی را که ممکن است موجب نگرانی فعالان این بخش شده باشد، از دیگر موارد مورد بررسی در این جلسه نام برد و گفت: گزارش هایی ارائه شد ولی برغم تبلیغات منفی علیه کشور مقرر شد با برنامه ریزی‌های مشخص و تصمیماتی حساب شده بحث گردشگری در شرایط مطلوب قرار گیرد. رحمانی فضلی ابراز امیدواری کرد: با تصمیم‌های این جلسه و پیگیری‌های لازم آثار مثبت آن در فضای اقتصادی، تولیدی و مصرفی برای مردم به وجود آید.
نامه‌نیورنامه‌نیور10 ساعت قبل
وزیر کشور گفت: برخی افراد در داخل کشور پس از تولید کیک درون آن قرص می‌گذاشتند و از آن فیلم می‌گرفتند. عده‌ای هم این کار را برای سرگرمی انجام می‌دادند که تعدادی از آنان بازداشت شده‌اند. وی اضافه کرد: برخی افراد در داخل کشور پس از تولید کیک درون آن قرص می‌گذاشتند و از آن فیلم می‌گرفتند. بسیاری هم این کار را برای سرگرمی انجام می‌دادند که تعدادی از آنان بازداشت شده‌اند. وزیر کشور با بیان اینکه صد درصد مصوبات نشست قبلی انجام شده است، درباره کالاهای مصرفی و قیمت آنها گفت: میانگین قیمت کالاهای درصدر، کاهشی بود و قیمت ۱۰ درصد کالاها بین یک تا ۲ درصد افزایش داشت.
ایلناایلنا10 ساعت قبل
وزیر کشور گفت: برخی افراد در داخل کشور پس از تولید کیک درون آن قرص می‌گذاشتند و از آن فیلم می‌گرفتند. عده‌ای هم این کار را برای سرگرمی انجام می‌دادند که تعدادی از آنان بازداشت شده‌اند. وی اضافه کرد: برخی افراد در داخل کشور پس از تولید کیک درون آن قرص می‌گذاشتند و از آن فیلم می‌گرفتند. بسیاری هم این کار را برای سرگرمی انجام می‌دادند که تعدادی از آنان بازداشت شده‌اند. کارشناسان اطمینان لازم دادند که هیچ نگرانی در شیرهای مصرفی وجود ندارد.
ایرناایرنا10 ساعت قبل
وی اضافه کرد: برخی افراد در داخل کشور پس از تولید کیک درون آن قرص می‌گذاشتند و از آن فیلم می‌گرفتند. بسیاری هم این کار را برای سرگرمی انجام می‌دادند که تعدادی از آنان بازداشت شده‌اند. کارشناسان اطمینان لازم دادند که هیچ نگرانی در شیرهای مصرفی وجود ندارد. وزیر کشور با بیان اینکه صد درصد مصوبات نشست قبلی انجام شده است، درباره کالاهای مصرفی و قیمت آنها گفت: میانگین قیمت کالاهای درصدر، کاهشی بود و قیمت ۱۰ درصد کالاها بین یک تا ۲ درصد افزایش داشت. رحمانی فضلی اضافه کرد: در بحث کشت گندم هم برنامه ریزی برای ۶ میلیون هکتار بود که طبق گزارش‌های ارائه شده همین میزان انجام شد.
ایلناایلنا19 ساعت قبل
عضو هیئت رئیسه‌ی شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با اشاره به ردصلاحیت تعداد قابل توجهی از اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس، گفت: ظاهرا طیف رادیکال جریان رقیب تصمیم گرفته ما را در عمل انجام شده قرار دهد. فاطمه راکعی دبیرکل جمعیت زنان مسلمان نواندیش درخصوص واکنش اصلاح‌طلبان نسبت به ردصلاحیت‌ها و مطرح شدن مساله مذاکره با شورای نگهبان، گفت: من در جریان اینکه رایزنی‌هایی در این خصوص در حال انجام است یا خیر، نیستم. وی افزود: به نظر من همانطور که قبلا نیز کسانی اعلام کرده‌اند، بهتر است به جای اعتراض فرد فرد ردصلاحیت شده‌ها که معمولا نتیجه‌ای هم ندارد، سخنگوی شورای نگهبان یعنی آقای کدخدایی و وزیر کشور نشستی با دبیران کل احزاب برگزار کنند و پاسخگوی آن‌ها باشند. ما با همین نگاه و به همین صورت در انتخابات شرکت می‌کنیم و شورای نگهبان مسئول این امر است. اما این رفتار علاوه بر اینکه مغایر قانون اساسی و قانون انتخابات است، با خوانشی از اسلام که ما به آن معتقدیم و در آغاز جمهوری اسلامی مردم به آن رای ۹۸درصدی داده‌اند نیز کاملا مغایر است.
ایرناایرنا1 روز قبل
وی یادآور شد: ردصلاحیت اصلاح‌طلبان، عملا مشارکت در انتخابات را پایین می‌آورد و تنور انتخابات را سرد می‌کند. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره اجماع این جریان سیاسی برای ارائه لیست واحد تاکید کرد: کسی نمانده که بخواهند به لیست واحد برسند. مشاور سابق مرحوم هاشمی رفسنجانی افزود: وحدت ملزوماتی دارد و برای ایجاد وحدت، این ملزومات باید در نظر گرفته شود. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: اگر تکلیف تندروها مشخص شود به اجماع رسیدن و وحدت در داخل، شدنی است. رییس جمهوری با تاکید بر اینکه با یک جناح نمی‌توان کشور را اداره کرد، یادآور شده بود که حواسمان را جمع کنیم تا یک جناح و یک جمعیت بزرگ را مخالف نکنیم.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در یکصد و بیستمین جلسه بررسی نحوه استفاده از ظرفیت نهادهای دینی در مدیریت امور اجتماعی با رویکرد کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: در جلسه قبل، بحث نهادهای دینی و همکاری و تاثیرگذاری آنها در حوزه آسیب‌های اجتماعی را داشتیم. گزارش‌هایی که ارائه شد و پیمایش‌هایی که از نظر علمی انجام شده بود، تاثیر نهادها را در حوزه اجتماعی بالا نشان می‌داد. وزیر کشور بیان کرد: گزارشی را در حوزه فضای مجازی داشتیم که گزارش بسیار دقیقی بود. موضوع آسیب‌های اجتماعی در فضای مجازی جزو موارد نگران‌کننده است. وی ادامه داد: این موضوع به کارگروهی ارجاع شد که با اعمال سیاست‌ها و اقداماتی نسبت به کاهش تاثیرگذاری فضای مجازی در آسیب‌های اجتماعی اقدام شود.

آسیب‌های اجتماعی را باید به صورت اجتماعی حل کرد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه صد و بیست و هشتمین جلسه شورای اجتماعی کشور در جمع خبرنگاران افزود: جلسه امروز در تکمیل جلسه قبلی با موضوع تاثیر نهاد‌های دینی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی برگزار شد. وی ادامه داد: در جلسه قبل گزارشی ارائه و مشخص شد که نهاد‌های دینی با همکاری سایر نهاد‌ها می‌توانند تاثیر مثبتی در کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته باشند. وی افزود: موضوع دیگری که در این جلسه مطرح شد بحث فضای مجازی بود که گزارشی از حوزه فضای مجازی و آسیب‌های آن ارائه شد، درست است که استفاده مثبت از فضای مجازی همواره مورد تاکید است، اما آسیب‌هایی که در فضای مجازی وجود دارد بیشتر از تاثیر مثبت آن و نگران کننده است. رحمانی فضلی ادامه داد: بنابراین تصمیم گرفته شد کارگروهی تعیین و آسیب‌های مربوط به حوزه فضای مجازی به این کارگروه واگذار و آسیب‌های اجتماعی حاصل از فضای مجازی نیز کنترل شود، در واقع در کارگروه، استفاده مثبت از فضای مجازی به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد. وزیر کشور گفت: آسیب‌های اجتماعی را فقط می‌توان در حوزه اجتماعی و به صورت پیشگیرانه حل کرد چرا که بهترین روش برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی روش پیشگیری است، امیدواریم این مسئله را از همین مسیر به پیش ببریم و به موفقیت برسیم.
ایرناایرنا1 روز قبل
عبدالرضا رحمانی فضلی روز یکشنبه در حاشیه یکصد و بیست و هشتمین شورای اجتماعی کشور در جمع خبرنگاران افزود: در مجموع تایید و تاکید به استفاده مثبت و مناسب از فضای مجازی است. وی ادامه داد: در این زمینه گزارشی در مورد عملکرد فضای مجازی تهیه و به یک کارگروه ارجاع شده است تا بتوانند با اعمال سیاستها، روشها و اقدامات مناسب به کاهش تاثیرگذاری فضای مجازی در زمینه آسیبهای اجتماعی و استفاده مطلوب از آن و ساماندهی این مهم اقدام کنند. رحمانی فضلی گفت: همچنین در نشست امروز موضوع نهادهای دینی، همکاری و تاثیرگذاری آن‌ها در حوزه‌های آسیب‌های اجتماعی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. وزیر کشور افزود: بر اساس گزارش و نظرسنجی‌های و پیمایش علمی انجام شده، تاثیرات این گونه نهادها در حوزه اجتماعی بسیار بالا و ارزشمند است. رحمانی گفت: در این ارتباط بهترین روش در حوزه اجتماعی این است که به صورت پیشگیرانه عمل کنیم و اگر بتوانیم با این روش مبتنی بر اجتماعی کردن موضوع مساله را پیش ببریم، قطعا موفق خواهیم شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
وزیر کشور خاطرنشان کرد: گزارشی را در حوزه فضای مجازی داشتیم که گزارش بسیار دقیقی بود ضمن اینکه تاکید و تائید آن بر این بود که استفاده از فضای مجازی در موضوع آسیب‌های اجتماعی نگران‌کننده است. رحمانی فضلی اضافه کرد: کارگروهی تعیین شد تا با اعمال سیاست‌ها و اقداماتی نسبت به کاهش تأثیرگذاری فضای مجازی در آسیب‌های اجتماعی و از طرف دیگر استفاده مطلوب از فضای مجازی در ساماندهی آسیب‌های اجتماعی استفاده شود. وی افزود: گزارش دقیق و درستی از حوزه‌های علمیه خواهران داشتیم همچنین تاثیرگذاری آن‌ها در مباحث آسیب‌های اجتماعی و در حوزه‌های تربیتی که مقرر شد در کارگروهی نحوه هماهنگ شدن این ظرفیت بزرگ با نهاد‌های آموزشی از جمله آموزش و پرورش برای استفاده در مدارس و همچنین برای استفاده در حوزه‌هایی که برای آسیب‌های اجتماعی هستند، همکاری علمی کنند. وزیر کشور در پایان تصریح کرد: فقط به صورت اجتماعی می‌توان با آسیب‌های اجتماعی برخورد کرد و بهترین روش در این حوزه هم این است که پیشگیرانه عمل کنیم لذا اگر بتوانیم با روش پیشگیرانه مبتنی بر اجتماعی کردن موضوع، مسئله را پیش ببریم، موفق خواهیم بود. انتهای پیام/
ایسناایسنا1 روز قبل
وزیر کشور بر حل آسیب‌های اجتماعی تنها در حوزه اجتماعی و به صورت اقدامات پیشگیرانه تاکید کرد. وی افزود: گزارش‌ها، نظرسنجی‌ها و پیمایش‌های علمی، تاثیر نهادهای دینی در حوزه اجتماعی را بالا نشان می‌دهد لذا در این جلسه نیز طرح‌های مرتبط با همین موضوع ارائه شد. رحمانی فضلی ادامه داد: مقرر شد در طرحی به عنوان یک سند بالادستی همکاری میان نهادهای دینی با تقسیم کار مناسب در هر بخش مورد بررسی قرار گیرد. البته آسیب‌هایی که در فضای مجازی وجود دارد نگران کننده هستند؛ لذا کارگروهی تعیین شد تا این موضوع را مورد بررسی قرار دهد و استفاده مثبت از فضای مجازی به صورت دقیق مشخص شود. وی تاکید کرد: موضوع آسیب‌های اجتماعی را فقط می‌توان در حوزه اجتماعی و به صورت پیشگیرانه حل کنیم امیدواریم این مسئله را از همین مسیر به پیش ببریم و به موفقیت برسیم.
ایلناایلنا1 روز قبل
وزیر کشور گفت: موضوع آسیب ‌ای اجتماعی در فضای مجازی جزو موارد نگران کننده است. به گزارش خبرنگار ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در یکصدو بیست بررسی نحوه استفاده از ظرفیت نهادهای دینی در مدیریت امور اجتماعی با رویکرد کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: در جلسه قبل بحث نهادهای دینی و همکاری و تاثیرگذاری آنها در حوزه آسیب‌های اجتماعی را داشتیم، گزارش‌هایی که ارائه شد و پیمایش هایی که از نظر علمی انجام شده بود، تاثیر نهادها را در حوزه اجتماعی بالا نشان می‌داد. وزیر کشور تصریح کرد: گزارشی را در حوزه فضای مجازی داشتیم که گزارش بسیار دقیقی بود. موضوع آسیب‌های اجتماعی در فضای مجازی جزو موارد نگران کننده است. رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: این موضوع به کارگروهی ارجاع شد تا با اعمال سیاست‌ها و اقداماتی نسبت به کاهش تاثیرگذاری فضای مجازی در آسیب‌های اجتماعی اقدام شود.
مهرمهر1 روز قبل
وی افزود: گزارشی از جلسه قبلی به ما رسید که دریافتیم نهادهای دینی با همکاری سایر نهادها می‌توانند تاثیر مثبتی در کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته باشند. وی افزود: موضوع دیگری که در این جلسه صحبت کردیم موضوع فضای مجازی بود. تصمیم گرفته شد آسیب‌های مربوط به حوزه فضای مجازی به یک کارگروه واگذار شود تا آسیب‌های اجتماعی حاصل از فضای مجازی هم کنترل شود. قرار شد تا نقش این نهاد در تاثیر سبک زندگی و کاهش آسیب‌های اجتماعی بررسی شود. وزیر کشور گفت: معتقدیم موضوع آسیب‌های اجتماعی را فقط باید به صورت اجتماعی حل کنیم و بهترین روش برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی روش پیشگیری است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
بر این اساس پیش‌بینی می‌شد اگر شاهد رد صلاحیت گسترده اصلاح‌طلبان باشیم، صحنه رقابت‌ انتخاباتی آتی تبدیل به رقابت درون جناحی اصولگرایان می‌شود. اما رد صلاحیت در میان جریان اصلاح‌طلب آنقدر گسترده بود که آذر منصوری یکی از اعضای شورایعالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان با انتشار توییتی اعلام کرد که بیش از ۹۰ درصد از داوطلبین این جناح سیاسی رد صلاحیت شده‌اند. آداب آن‌ را رعایت کنید. شما سخنگو شورای نگهبان هستید؛ رفتار ضد ملی کاهش مشارکت مردم است. اکنون رئیس‌جمهور شورای نگهبان را دعوت به گفتگو کند تا سوتفاهم‌ها رفع و معضلات حل شود. محمود صادقی نیز در جواب کدخدایی نوشت: یعنی آن ۱۰ هزار نفری که رد صلاحیت شده‌اند از خویشاوندان آقای روحانی بوده‌اند؟!
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
صحبت‌ها و توصیه‌های رئیس‌جمهوری، سوای واکنش‌های برخی از منتقدان او، بیش از همه بلافاصله با عدم استقبال شورای نگهبان و واکنش‌های تند این نهاد مواجه شد. صحبت‌ها و توصیه‌های رئیس‌جمهوری، سوای واکنش‌های برخی از منتقدان او، بیش از همه بلافاصله با عدم استقبال شورای نگهبان و واکنش‌های تند این نهاد مواجه شد. کشور متعلق به همه است.» سخنگوی شورای نگهبان: پیشگامی رئیس‌جمهور در پروژه ضدملی تاسف‌بار استزمان زیادی از صحبت‌های رئیس‌جمهوری نگذشته بود که عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، در توییتی به انتقادات حسن روحانی از شورای نگهبان واکنش نشان داد و نوشت: «جنجال برای تایید افراد فاقد صلاحیت تازگی ندارد، اما پیشگامی رئیس‌جمهور در این پروژه ضدملی تاسف‌بار است. کسی نمی‌تواند مدعی شود شورای نگهبان هرگز مرتکب اشتباه نمی‌شود و تمام تصمیماتش درست است. سخنگوی شورای نگهبان اگر این انتقاد را وارد نمی‌داند می‌تواند توضیح بدهد و به افکار عمومی بگوید این سخن رئیس‌جمهور به این دلیل نادرست است.
ایسناایسنا2 روز قبل
اما ماجرای جدل بر سر مشارکت انتخاباتی از جمعه شب به تاریخ ۲۷ دی‌ماه آغاز شد؛ سخنگوی شورای نگهبان با انتشار توییتی از پایان بررسی صلاحیت داوطلبین خبر داد. اما رد صلاحیت در میان جریان اصلاح‌طلب آنقدر گسترده بود که آذر منصوری یکی از اعضای شورایعالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان با انتشار توییتی اعلام کرد که بیش از ۹۰ درصد از داوطلبین این جناح سیاسی رد صلاحیت شده‌اند. آداب آن‌ را رعایت کنید. شما سخنگو شورای نگهبان هستید؛ رفتار ضد ملی کاهش مشارکت مردم است. اکنون رئیس‌جمهور شورای نگهبان را دعوت به گفتگو کند تا سوتفاهم‌ها رفع و معضلات حل شود. محمود صادقی نیز در جواب کدخدایی نوشت: یعنی آن ۱۰ هزار نفری که رد صلاحیت شده‌اند از خویشاوندان آقای روحانی بوده‌اند؟!
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 روز قبل
البته نمی‌دانستیم عدم تایید بستگان به معنی حذف جناح‌های دیگر است!» به دنبال این سخنان روز پنجشنبه رحمانی فضلی وزیر کشور در نامه‌ای خطاب به کدخدایی ادبیات و واژه‌های به کار رفته در توییت وی را در شأن رئیس‌جمهور قانونی و منتخب مردم ندانست. درهمین راستا به گزارش انتخاب، روز گذشته علی ربیعی سخنگوی دولت دریادداشتی بااشاره به توییت عباسعلی کدخدایی، بابیان اینکه سخنگوی شورای نگهبان از جایگاهی ناهمتراز با عالی‌ترین مقام انتخابی با رأی مستقیم و پاسدار قانون اساسی، رئیس‌جمهوری را به اقدام (پروژه) ضد ملی متهم کرد، نوشت: او تیری دیگر به پیکر وحدت ملی و آداب جمهوری نشاند. دولت‌ها می‌آیند و می‌روند، آنچه مهم است حفاظت و حفظ کرامت نهاد دولت است. درواکنشی دیگر به گزارش انتخاب، مسیح مهاجری روز گذشته در سرمقاله روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: وقتی سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به انتقاد رئیس‌جمهور، او را پیشگام یک جریان «ضدملی» می‌نامد، چنین تهمتی را نه می‌توان پاسخ به انتقاد دانست و نه تنویر افکار عمومی. این روش، به زیان نهاد شورای نگهبان است و دشمنان نظام جمهوری اسلامی را به ابزار کارآمدی برای متهم ساختن این نظام به انواع و اقسام انحرافات و تخلفات از موازین مجهز می‌کند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 روز قبل
رایزنی عارف برای تایید صلاحیت‌هاموضوع رد صلاحیت چهره‌های سیاسی و برخی نمایندگان مجلس در روزهای گذشته انتقاد بسیاری را به دنبال داشت. گلایه مولاوردی از شورای نگهبانازسوی دیگر شهیندخت مولاوردی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب نیز درگفت‌وگو با اعتماد آنلاین با اشاره به رد صلاحیت‌های گسترده چهره‌های اصلاح‌طلب توسط شورای نگهبان اظهار کرد: ‌ متاسفانه شورای نگهبان مثل سنوات گذشته اقدام به رد صلاحیت گسترده چهره‌های اصلاح‌طلب کرد تا کشور در شرایطی که به انسجام و یک‌صدایی احتیاج دارد به استقبال انتخابات مجلس برود. اما شورای نگهبان با این روش فضای ناامیدکننده و فاقد اعتماد عمومی را تشدید کرد. رد صلاحیت‌شده‌های هر دو جناح برابر استالبته ناصر ایمانی تحلیلگر و فعال سیاسی اصولگرا دیروز در گفت‌وگو با خبرگزاری برنا، درباره ردصلاحیت برخی اصلاح‌طلبان از سوی شورای نگهبان گفت: ما این دوره شاهد بودیم که ردصلاحیت‌ها تقریبا اولا کم است، دوم اینکه برابر است. تشکیلات نظارتی مجلس باید به افکار عمومی پاسخ دهد.
ایرناایرنا2 روز قبل
پیش از این انتخابات، مجلس چهارم با رد صلاحیت ۵۸ نفر از نمایندگان ادوار که ۴۰ نفرشان نماینده مجلس سوم بودند و انتخابات مجلس هفتم با رد صلاحیت ۸۰ نماینده مجلس ششم رکورد دار بودند. اتهامی که حتی بخشی از داوطلبان رد صلاحیت شده هم تأکید دارند در صورت وجود مستندات باید به اعلام جرم در قوه قضائیه منتهی شود و نه فقط رد صلاحیت. این راهبرد مصوب ماست و بنده به‌عنوان رئیس ستاد انتخابات شورای عالی اصلاح‌طلبان به‌طور طبیعی پیگیر اجرای این راهبرد خواهم بود. حدود هزار و پانصد نفر یا انصراف داده‌اند و یا پس از رد صلاحیت توسط هیات‌های اجرایی، اعتراض قانونی نکرده‌اند. اکنون این نظام مانع از حضور هزاران نفر از نامزدها در انتخابات مجلس شده، انتخاباتی که علنا پر از تقلب است.
فراروفرارو3 روز قبل
با اعلام نتیجه بررسی صلاحیت نامزد‌ها توسط شورای نگهبان، اختلاف میان دولت و شورای نگهبان بالا گرفته و رد صلاحیت گسترده نامزد‌های اصلاح‌طلب به چالشی جدی تبدیل شده است و در کنار واکنش‌های توییتری دو طرف که همچنان ادامه دارد، شورای نگهبان چهارشنبه‌شب بیانیه داد و روز پنجشنبه هم وزیر کشور خطاب به کدخدایی نامه رسمی نوشت. در عجبم که افرادی که پرونده آن‌ها در سال ۸۴ در دست آقای روحانی بود و نگذاشت منتشر شود، چطور تأیید شده‌اند! با ادامه توییت‌ها و واکنش‌ها، در ساعات پایانی چهارشنبه‌شب، شورای نگهبان نیز بیانه‌ای رسمی منتشر کرد و روحانی را به بی‌اطلاعی متهم کرد. دقت در نتایج بررسی‌های شورای نگهبان نشان می‌دهد این نهاد در بررسی صلاحیت‌ها تمایزی میان این جناح و آن جناح قائل نشده است و در میان افراد تأیید یا ردشده از همه جناح‌ها حضور دارند». لازم به توضیح است اختلاف نظر دولت و شورای نگهبان در نحوه نظارت این نهاد در انتخابات، پیش از این هم خبرساز شده بود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 روز قبل
نامه انتقادی وزیر کشور به سخنگوی شورای نگهباندر خبری دیگر، توییت روز چهارشنبه سخنگوی شورای نگهبان در واکنش به سخنان رئیس‌جمهوری، انتقاد وزیر کشور را به دنبال داشت. عبدالرضا رحمانی‌فضلی در نامه‌ای خطاب به کدخدایی نوشت: توییت جنابعالی درخصوص صحبت‌های رئیس‌جمهور محترم در جلسه هیات دولت را مشاهده کردم، ادبیات و واژه‌های به کار رفته در این متن در شأن رئیس‌جمهور قانونی و منتخب مردم و جنابعالی به‌عنوان یک حقوقدان باتجربه نیست. وزیر کشور ادامه داد: با توجه به حضورم در جلسه دولت؛ فضای حاکم بر صحبت‌های ریاست محترم جمهور انقلابی، دلسوزانه و از سر خیرخواهی در جهت تقویت وحدت، انسجام، همگرایی و همدلی ایجاد شده پس از شهادت سردار اسلام سپهبد سلیمانی بود. امیدواریم اظهارات این سخنگو صرفا بازگو‌کننده نظرات شخصی وی و نه نظر و دیدگاه رسمی نهاد مقدس شورای نگهبان باشد.» عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در واکنش به سخنان روز چهارشنبه روحانی در توییتر خود نوشته بود: «جنجال برای تایید افراد فاقد صلاحیت تازگی ندارد، اما پیشگامی رئیس‌جمهوری در این پروژه ضدملی تاسف‌بار است. البته نمی‌دانستیم عدم تایید بستگان به معنی حذف جناح‌های دیگر است!»

وحدت، ضروری‌ترین نیاز کشور در سیاست داخلی

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه نماز جمعه امروز تهران، افزود: امروز ضروری‌ترین نیاز کشور در عرصه سیاست داخلی همین وحدت، انسجام، هماهنگی و همکاری است. وی ضمن ابراز ارادت به همه کسانی که در مسیر وحدت گام برمی دارند، توصیه کرد: کسانی که با زبان و عمل یا گفتار به وحدت لطمه می‌زنند بهتر است به آغوش ملت بازگردند، چرا که مردم و مسئولان باید در کنار هم این مسیر را طی کنند.
فردا نیوزفردا نیوز3 روز قبل
یک عضو حقوقدان شورای نگهبان اعلام کرد که برای حفظ انسجام و وحدت کشور پاسخ نامه وزیر کشور درباره اظهارات رئیس‌جمهور به‌طور محرمانه برای او ارسال شده است. کار شورای نگهبان تازه آغاز شده و تلاش می‌شود، شکایات به‌طور دقیق بررسی شود تا حقی از افراد و مردم ضایع نشود. سخنان رئیس‌جمهور در خصوص تأیید افراد فاقد صلاحیت، آغاز پروژه ضد‌ملی علیه وظایف یک نهاد قانونی بود که دیروز نیز توسط وزیر کشور ادامه یافت. اگر ایشان از روند بررسی‌ها اطلاع کافی ندارد، پیش از اظهار شکایت می‌تواند به شورای نگهبان بیاید و در جریان فرآیند بررسی‌ها قرار بگیرد. برای حفظ انسجام و وحدت کشور پاسخ نامه دیروز وزیر کشور به‌طور محرمانه برای او ارسال شد.
ایسناایسنا3 روز قبل
گزارش ایسنا از حضور مردم در نماز جمعه به امامت رهبر انقلاب که در مصلای امام خمینی (ره) تهران برگزار شد هم از اخبار پربازدید بود. درهمین ارتباط، توضیحات ‌رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران درباره راهپیمایی بعد از نماز جمعه نیز مورد توجه مخاطبان قرار گرفت. پیش خبر اقامه‌ نماز جمعه تهران به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای هم از پربازدید‌های امروز بود. خبر بعدی که مورد توجه مخاطبان قرار گرفت، گفت‌وگوی صریح ظریف با مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره برجام در دهلی نو بود. پاسخ محمد شهریاری، کارشناس مسایل حقوقی به این سوال که مسئولیت آسمان فرودگاه در موارد ریسک و خطر با کیست؟ از خبرهای مورد توجه مخاطبان بود.
افکارنیوزافکارنیوز4 روز قبل
لذا بر خود لازم می‌دانم نکات زیر را متذکر شوم. ۱-با توجه به حضورم در جلسه دولت؛ فضای حاکم بر صحبت‌های ریاست محترم جمهور انقلابی، دلسوزانه و از سر خیرخواهی در جهت تقویت وحدت، انسجام، همگرایی و همدلی ایجاد شده پس از شهادت سردار اسلام سپهبد سلیمانی بود. ۳-رمز موفقیت‌های ملت ما در آزمون‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی وحدت، انسجام و همبستگی ملی که همواره از زبان امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (دامةبرکاته) بدان تأکید شده، بوده است؛ لذا امروز هیچ مسئله‌ای نبایستی وحدت و انسجام کشور را خدشه‌دار نماید. ۴-برگزاری انتخابات در اسفند ماه سال جاری فرصت بزرگی است، آنچه اهمیت دارد تحقق مشارکت حداکثری است، که در بیانات مقام ما عظمای ولایت مکرر بدان تأکید شده و مجریان و ناظران همگی بایستی زمینه‌های تحقق آن را فراهم کنند، قطعا یکی از عوامل تحقق مشارکت بالا حضور همه سلائق سیاسی درون خانواده انقلاب اسلامی می‌باشد. ۶-قطعا با همدلی، همکاری و همراهی بخش اجرا و نظارت انتخابات و اعتماد کامل به مردم در تشخیص درست سرنوشت خود می‌توانیم در خلق حماسه جدید و تقویت وحدت، انسجام و ناامید کردن دشمنان انقلاب اسلامی گام بلندی برداریم.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 روز قبل
چطور می‌شود تفکر فردی را تغییر داد وقتی دلش با تو همراه نیست؟ به همین دلیل است که تلاش‌ها برای ساماندهی فضای‌مجازی تاکنون به نتیجه نرسیده و به نظر نمی‌رسد هیچ‌وقت هم به نتیجه برسد. بالاخره اگر شورای عالی فضای‌مجازی وجود دارد، پس شورای عالی اطلاع‌رسانی برای چیست؟ اگر شورای عالی اطلاع‌رسانی و همین‌طور شورای عالی فضای‌مجازی هستند پس وزارت ارتباطات و کمیسیون تنظیم مقررات و سایر بخش‌هایی که در این حوزه فعالیت هستند چه نقشی دارند؟ بنابراین به نظر می‌رسد کشور در زمینه مدیریت فضای‌مجازی باید فکری کند. البته در حوزه فضای مجازی اسناد بالادستی هم داریم که در آن‌ها تا حدودی تکلیف این مسائل روشن شده است. این عضو هیئت‌علمی دانشگاه مخابرات سپس به بحث چرایی ساماندهی نشدن فضای‌مجازی در ایران می‌پردازد و می‌گوید: تضاد منافع گروه‌ها سبب شده تا تلاش‌ها برای ساماندهی این فضا تاکنون به نتیجه نرسد. ضمن اینکه حساسیت بالای حوزه فضای‌مجازی سبب شده تا کسی به تنهایی جرئت نکند ساز و کاری برای این حوزه تعریف کند.
صدا و سیماصدا و سیما5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در حکم رحمانی فضلی خطاب به ماشاءاله نعمتی آمده است: به موجب این حکم و بنا به پیشنهاد استاندار محترم لرستان به سمت فرماندار شهرستان کوهدشت منصوب می‌شوید. امید است با اتکال به خداوند متعال و در چارچوب وظایف مصوب در راستای تحقق اهداف و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و سیاست‌های دولت تدبیر و امید و پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه‌ای «مدظله العالی» موفق باشید. فرماندار شهرستان نظرآباد منصوب شدوزیر کشور در حکمی جواد صادقلو را به سمت فرماندار شهرستان نظرآباد منصوب کرد. در حکم رحمانی فضلی خطاب به جواد صادقلو آمده است: به موجب این حکم و بنا به پیشنهاد استاندار محترم البرز به سمت فرماندار شهرستان نظرآباد منصوب می‌شوید. امید است با اتکال به خداوند متعال و در چارچوب وظایف مصوب در راستای تحقق اهداف و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و سیاستهای دولت تدبیر و امید و پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه‌ای «مدظله العالی» موفق باشید.

به انتهای لیست رسیدید

رضا رحمانی

عبدالرضا رحمانی فضلی (زاده ۱۳۳۸ شیروان) سیاستمدار و مدرس دانشگاه ایرانی است، در حال حاضر به عنوان وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران، جانشین فرمانده کل قوا در نیروی انتظامی، رئیس شورای امنیت کشور، رییس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، عضو شورای‌عالی جمعیت هلال احمر و نماینده رئیس‌جمهور در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز فعالیت می‌نماید. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار عبدالرضا رحمانی فضلی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا