رمان

اخبار «وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی»

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
اعتمادآنلاین|‌ آخرین روزهای مهر ۱۳۶۴ بود که قانون تشکیل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به تایید شورای نگهبان رسید. آموزش پزشکی در سال ۱۳۶۴ به وزارت بهداشت منتقل شد. موضوعی که در همان زمان انتقال آموزش پزشکی به وزارت بهداشت، یکی از دلایل این اتفاق بود. سرپرست وزارت بهداشت اظهار داشت: اینکه آموزش پزشکی را در وزارت علوم ادغام کنیم، به نفع کشور نیست. وزیر بهداشت در این حکم نوشت: این روزها مواردی مبنی بر تفکیک آموزش پزشکی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ادغام آن در ‏وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مطرح می‌شود.
ایلناایلنا4 ماه قبل
سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی باقر لاریجانی را در سمت معاونت آموزشی این وزارتخانه ابقا کرد. به گزارش ایلنا به نقل از وزارت بهداشت، در این حکم آمده است: «دکتر باقر لاریجانی؛ با توجه به سوابق ارزشمند علمی و اجرایی جنابعالی در عرصه‌های مختلف، بدینوسیله به عنوان معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابقا می‌شوید.» سعید نمکی سرپرست وزارت بهداشت، در این حکم ضمن اشاره به دستاورهای حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت مطالباتی را یادآور شده است. رسالت ما علاوه بر آموزش دانشجویان و دستیاران آموزش همگانی در راستای کاهش مشکلات نظام سلامت نیز هست و غفلت از این رسالت اجتماعی مردم را به ناچار به دام آموزش‌ها و تبلیغات غیر علمی و غیر حرفه‌ای سایت‌های رنگارنگ و بی محتوی خواهد انداخت.» مقابله با این رویکرد غیر منطقی تفکیک آموزش پزشکی از وزارت بهداشت و ادغام آن در وزارت علومنمکی تاکید کرد: «این روزها مواردی مبنی بر تفکیک آموزش پزشکی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ادغام آن در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مطرح می‌شود. این رویکرد با توجه به ضرورت بهره گیری آموزش پزشکی از فضا و عرصه بهداشت و درمان تفکیک آموزش از این دو حوزه مهم را غیرممکن می‌کند. لذا جهت مقابله با این رویکرد غیر منطقی ضروری است جنابعالی و همکارانتان مستندات کافی جهت توجیه عدم امکان این سه جزء تفکیک ناپذیر فراهم کنید.»

انقلاب در بهداشت با نفت بشکه‌ای ۶ دلار + فیلم

ایسناایسنا3 ماه قبل
ادغام آموزش پزشکی در وزارت بهداشت و تشکیل «وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» وگسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی و تربیت نیروی انسانی متخصص و فوق تخصص در جهت بی‌نیازی کشور از پزشکان خارجی نیز از دیگر اقدامات وی در طول دوران مسوولیتش در وزارت بهداشت است. ماجرای آمدن آموزش پزشکی به وزارت بهداری و مخالف نخست وزیر-از اوضاع و احوال پزشکی آن زمان و تشکیل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بگویید. در شرایط امروز هم معتقدید آموزش پزشکی باید در وزارت بهداشت باشد؟ بدون تردید آموزش پزشکی باید در وزارت بهداشت بماند. مخالفان آن به ما بگویند دانشگاه‌های وزارت علوم چه مزیتی نسبت به دانشگاه‌های وزارت بهداشت دارند؟ ۱۲ درصد کل آموزش کشور مربوط به آموزش عالی وزارت بهداشت است و مابقی مربوط به وزارت علوم. بر همین اساس هم «آموزش پزشکی جامعه نگر» را شروع کردیم و شورای عالی آموزش پزشکی جامعه نگر را درست کردیم.
ایرناایرنا1 ماه قبل
** بازدید معاون درمان وزارت بهداشت از بیمارستان امام علی (ع) اندیمشکدکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز از بیمارستان امام علی (ع) اندیمشک دیدن کرد. به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر جان بابایی علاوه بر بازدید از بخش‌های اورژانس، بستری زنان و مردان، اطفال، ICU، CCU، جراحی و دیگر بخش‌های مختلف بیمارستان با کارکنان، پرستاران، و بیماران گفت و گو کرد. همچنین نحوه ارایه خدمات درمانی به مراجعه کنندگان در اورژانس بیمارستان امام علی (ع) که چند ماه پیش با حضور وزیر بهداشت افتتاح شده بود از دیگر مواردی بود که توسط دکتر جان بابایی مورد بررسی قرار گرفت. دکتر جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت و دکتر رضا رضایی، مدیر بودجه و اعتبارات معاونت درمان وزارت بهداشت پس از بازدید از بیمارستان امام علی (ع) درخصوص تامین بودجه مورد نیاز برای توسعه هر چه سریعتر بعضی از پروژه‌های در حال احداث این بیمارستان قول مساعد دادند. شرکت در نشست بررسی وضعیت سیلاب شمال خوزستان در دانشگاه علوم پزشکی دزفول و بازدید از مرکز خیریه امام حسن مجتبی (ع) دزفول از دیگر برنامه‌های معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به خوزستان بود.
فارسفارس1 ماه قبل
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای نخستین‌بار در تعرفه جدید که به دولت ارائه کردیم میان بخش خصوصی و دولتی تفاوت قائل شدیم. وی با اشاره به ضرورت حمایت از بخش خصوصی در وزارت بهداشت گفت: به جد برای بخش خصوصی در مجموعه وزارت بهداشت انگیزه ایجاد کردیم. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به ایجاد انگیزه بیشتر و ماندگاری بخش خصوصی افزود: برای نخستین‌بار در تعرفه جدید که به دولت ارائه کردیم میان بخش خصوصی و دولتی تفاوت قائل شدیم. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از اول به فکرم بودم که برای عشایر‌ کوچ نشین این سرزمین بتوانیم خدمات مستمر داشته باشیم که تاکنون ۱۸ خانه بهداشت عشایری افتتاح کردیم. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امیدوارم دانشگاه علوم پزشکی جهرم را به عنوان‌ یکی‌از قطب‌های مهم توسعه‌ جنوب کشور به آن اتکا کنیم.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
وی افزود: برای مقابله با بیماری‌های یاد شده علاوه بر اقدامات همیشگی باید برنامه ویژه‌ای اجرا شود که در همین راستا استقرار نظام مراقبت بیماری‌های غیر واگیردار از اولویت‌های مورد تاکید در سال آینده است. معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیماریابی سل و ویروس اچ. آی. وی، برنامه ریشه‌کنی فلج اطفال و ریشه‌کنی بیماری مالاریا طی دو سال از برنامه‌ها و اولویت‌های دیگر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال آینده است. رئیسی گفت: آمادگی حوزه بهداشت برای عملیاتی شدن کامل نظام ارجاع و پرونده الکترونیک سلامت و نیز اجرای پیاده سازی اسناد بالا دستی مورد تاکید مقام معظم رهبری از دیگر اولویت‌های وزارت بهداشت در سال پیش رو است. معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در قالب یکپارچه‌سازی سامانه‌های بهداشتی همپوشانی دو میلیون و ۵۶۰ هزار دفترچه بیمه در سطح کشور از بین رفته است. معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: روزانه ۶۵۰ هزار نفردر سراسر کشور خدمات بهداشتی و درمانی دریافت می‌کنند که اگر ارائه یک خدمت اضافی در این زمینه حذف شود نقش مهمی در مدیریت هزینه‌ها و ارتقاء خدمات رسانی خواهد داشت.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
وی با اشاره به دلیل تاخیر در تامین و تجهیز دستگاه ام‌آر‌آی شهرستان اهر افزود: قرار بود سرمایه‌گذاری توسط شرکت طرف قرارداد وزارت بهداشت و درمان صورت گیرد، منتهی این سرمایه‌گذاری صورت نگرفت و وزارت بهداشت مستقیما برای خرید و واردات دستگاه MRI اقدام می‌کند تا در بیمارستان اهر تجهیز شود. معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از راه‌اندازی مرکز زنان و زایمان در شهرستان اهر خبر داد و گفت: مرکز زنان و زایمان شهرستان اهر در حال تکمیل بوده و تجهیز آن جزو تعهدات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است چراکه معتقدیم هر خدمتی که بتوانیم برای ارسبارانی‌ها ارائه دهیم باز هم کم است. معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قول داد تا کمبود تجهیزات بیمارستان هریس را تامین کند و گفت: تامین محل اسکان پزشکان متخصص برای ارائه خدمات در شهرستان اهر جزو برنامه‌های وزارت بهداشت خواهد بود. وی از افتتاح چندین پروژه بهداشتی و درمانی شهرستان اهر در سال‌جاری خبر داد و یادآور شد: مجددا تاکید می‌کنم هر تصمیمی که مسئولان شهرستانی و دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حوزه گردشگری بگیرند آماده همکاری هستیم. به گزارش تسنیم، پیش از ظهر امروز دستگاه سی‌تی‌اسکن بیمارستان باقرالعلوم اهر با حضور معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.
ایرناایرنا3 ماه قبل
وی افزود: در تمامی این مسائل وزارت بهداشت نقش جزئی دارد و نیاز به مشارکت جمعی برای بهبود شرایط بیش از گذشته و در عرصه‌های بین المللی است. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: بخش‌های دیگر نیز باید از بیرون به وزارت بهداشت کمک کنند. موضوع مشارکت عمومی یک ادعا نیست، بلکه نیاز غیرقابل اجتناب وزارت بهداشت است. وزارت بهداشت به هیچ عنوان در دام سیاست زدگی نخواهد افتاد؛ گرچه همه افراد اندیشه‌های سیاسی دارند. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: ایران در کاهش شاخص‌های مرگ و میر در ۲۳ کشور شرق مدیترانه رتبه اول را دارد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش ایرنا از سازمان نظام پزشکی، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز شنبه با حضور در سازمان نظام پزشکی با محمدرضا ظفرقندی رئیس کل سازمان نظام پزشکی دیدار و گفت وگو کرد. در این دیدار که معاون کل و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت بهداشت نیز حضور داشتند، وزیر بهداشت و رئیس کل سازمان نظام پزشکی، پیرامون مباحث روز حوزه سلامت و مسائل و مشکلات جامعه پزشکی به گفت وگو پرداختند. براساس ماده ۴۵ قانون نظام پزشکی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌تواند تمام و یا بخشی از مسئولیت‌های خود در رابطه با آموزش مداوم جامعه پزشکی، برگزاری امتحانات در سطوح مختلف، ارزشیابی و نظارت به امور آموزش و درمان را به سازمان نظام پزشکی واگذار کند. در صورت تحقق این امر اعتبارات مربوطه به سازمان پرداخت خواهد شد. وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی در دومین حضور وزیر بهداشت در سازمان نظام پزشکی بر تعامل هرچه بیشتر برای پیشبرد برنامه‌های سلامت تاکید کردند.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
سعید نمکی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: یکی از علل دستاوردهای بزرگ چه در عرصه‌های بهداشت و درمان و چه آموزش عالی پزشکی، ادغام آموزش با نظام ارائه خدمت است، به هیچ وجه موافق گسست آموزش عالی پزشکی از نظام بهداشتی و درمانی نیستیم چرا که این دو جز لاینفک هم هستند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
خبرگزاری میزان- رئیس کل سابق سازمان امور مالیاتی، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد. به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، سیدکامل تقوی نژاد، رئیس کل سابق سازمان امور مالیاتی کشور، در حکمی به سمت معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منصوب شد. انتهای پیام/
ایرناایرنا3 هفته قبل
وزیر بهداشت عراق تاکید کرد که وزارت بهداشت عراق درصدد تقویت و گسترش بیشتر همکاری‌ها با وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران است. علاء الدین علوان تاکید کرد که زمینه‌های همکاری بین ایران و عراق در حوزه بهداشت و درمان و آموزش پزشکی بسیار گسترده است. وی اضافه کرد که بخشی از رایزنی‌های وزیر بهداشت ایران در حوزه آموزش پزشکی و بهداشتی با وزیر آموزش عالی و پژوهش علمی عراق انجام خواهد شد. وی ابراز امیدواری کرد که رایزنی‌ها با بین وزیران بهداشت ایران و آموزش عالی عراق نیز همانند رایزنی‌های با وزارت بهداشت عراق در برگیرنده همکاری‌های بیشتر شود. «سعید نمکی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران در راس هیاتی بعد از ظهر امروز به دعوت همتای عراقی اش وارد بغداد شد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیماریابی سل و ویروس اچ. آی. وی، برنامه ریشه کنی فلج اطفال و ریشه کنی بیماری مالاریا طی دو سال از برنامه‌ها و اولویتهای دیگر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال آینده است. رئیسی گفت: آمادگی حوزه بهداشت برای عملیاتی شدن کامل نظام ارجاع و پرونده الکترونیک سلامت و نیز اجرای پیاده سازی اسناد بالا دستی مورد تاکید مقام معظم رهبری از دیگر اولویتهای وزارت بهداشت در سال پیش رو است. معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در قالب یکپارچه سازی سامانه‌های بهداشتی همپوشانی دو میلیون و ۵۶۰ هزار دفترچه بیمه در سطح کشور از بین رفته است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم در این همایش طی سخنانی با اشاره به مشکلات دانشگاههای علوم پزشکی گفت: هم اکنون تامین منابع مالی و نیروی انسانی از مهمترین چالشهای دانشگاههای علوم پزشکی در سطح کشور است. همایش معاونان بهداشتی دانشکده‌ها و دانشگاههای علوم پزشکی کشور روز چهارشنبه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز شد و فردا به کار خود پایان می‌دهد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
وی افزود: در تمامی این مسائل وزارت بهداشت نقش جزئی دارد و نیاز به مشارکت جمعی برای بهبود شرایط بیش از گذشته و در عرصه‌های بین المللی است. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: بخش‌های دیگر نیز باید از بیرون به وزارت بهداشت کمک کنند. موضوع مشارکت عمومی یک ادعا نیست، بلکه نیاز غیرقابل اجتناب وزارت بهداشت است. وزارت بهداشت به هیچ عنوان در دام سیاست زدگی نخواهد افتاد؛ گرچه همه افراد اندیشه‌های سیاسی دارند. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: ایران در کاهش شاخص‌های مرگ و میر در ۲۳ کشور شرق مدیترانه رتبه اول را دارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
خبرگزاری میزان- معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همزمان با فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اهم فعالیت‌ها و عملکرد این معاونت در بخش‌های مدیریت شبکه، بیماری‌های غیر واگیر، سلامت محیط کار، سلامت جمعیت، خانواده و مدارس، بهبود تغذیه جامعه، سلامت روان، سلامت اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد را اعلام کرد. در بخش بهداشت محیط بیمارستان و نظارت بر کنترل پسماند بیمارستانی نیز اقداماتی از جمله ارتقای برنامه وضعیت تجهیز بیمارستان‌ها به سیستم‌های بی خطرساز پسماند به میزان ۹۳ درصد، ارتقای وضعیت تفکیک پسماند در بیمارستان‌ها به میزان ۹۸ درصد، تدوین تفاهم نامه همکاری مشترک وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و سازمان حفاظت محیط زیست درخصوص مدیریت پسماند و فاضلاب بیمارستانی و آلودگی هوا و ارتقای شاخص‌های بهداشت محیط بیمارستان‌ها صورت گرفته است. افزایش ۹۵ درصدی دسترسی مردم به خدمات بهداشتی درمانی نوزادان، ترویج تغذیه با شیر مادر در سیستم بهداشتی درمانی کشور از سال ۱۳۷۰، تدوین بسته خدمت سلامت نظام پایش و ارزشیابی سلامت نوجوانان جوانان و مدارس و اجرای مدارس جامعه نگر و برنامه مدارس مروج سلامت دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس نیز بخشی از اقدامات دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس است. برای مشاهده عملکرد چهل ساله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حوزه معاونت بهداشت روی این لینک کلیک کنید. انتهای پیام/
خانه ملتخانه ملت3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مسعود پزشکیان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی نتیجه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را قرائت کرد. بر این اساس نمایندگان مجلس با ۲۲۹ رأی موافق، ۲۵ رأی مخالف، ۴ رأی ممتنع و یک رأی باطله از مجموع ۲۵۹ آرای ماخوذه تصدی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را به سعید نمکی سپردند. /پایان پیام
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ماه قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان در متن حکم سعید نمکی خطاب به باقر لاریجانی آمده است: "با توجه به سوابق ارزشمند علمی و اجرایی جنابعالی در عرصه‌های مختلف، بدین‌وسیله به عنوان معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابقا می‌شوید. متاسفانه هنوز اکثر رشته‌های تحصیلی از این شیوه آموزشی محرومند و این خود عاملی است تا دانش‌آموختگان ما با مشکلات جامعه و نظام ارائه خدمت بیگانه باشند. باتوجه به منابع محدود باید دوره‌ها را کوتاه‌تر، مهارت‌ها را افزون‌تر و نیروی انسانی را کارآمدتر کنیم. ضمنا آموزش پزشکی خانواده نیز باید جزو لاینفک دوره پزشکان عمومی باشد. ۸- این روز‌ها مواردی مبنی بر تفکیک آموزش پزشکی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ادغام آن در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مطرح می‌شود.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، هیات عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال یک بند از دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تبعیض ناروای ایجاد شده در فرایند استخدام و اضافه شدن نمره به کارکنان قراردادی کار معین موسسات تابعه وزارت بهداشت مخالفت کرد. به دنبال شکایت از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و درخواست ابطال بند (ت) قسمت ۹ صفحه ۱۳ دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت سال ۱۳۹۶ در خصوص گنجاندن بندی تبعیض آمیز در دفترچه آزمون استخدامی، هیات عمومی دیوان عدالت اداری وارد بحث و بررسی شد. متن مقرره مورد شکایت از این قرار است: به نمره مکتسبه کارکنان قراردادی کار معین موسسه یا سایر موسسات تابعه وزارت بهداشت که خدمت آنها تا انتشار آگهی استخدام تداوم داشته باشد، صرفا در صورت برخورداری از شرایط مندرج در آگهی و کسب حدنصاب آزمون به ازاء هر سال سابقه خدمت در هر یک از دانشگاه‌ها و موسسات تابعه وزارت بهداشت، دو درصد و حداکثر بیست درصد نمره کل در آزمون کتبی اضافه خواهد شد. هیات عمومی دیوان عدالت اداری پس از بحث و بررسی در این مورد و در جهت رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه در تمام زمینه‌ها، بند (ت) قسمت ۹ صفحه ۱۳ دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سال ۹۶ را باطل کرد.
ایسناایسنا3 ماه قبل
دکتر رضا ملک‌زاده در حکمی از سوی سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سمت خود به‌عنوان معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت ابقا شد. به گزارش ایسنا، در حکم دکتر سعید نمکی خطاب به دکتر رضا ملک‌زاده آمده است: "مفتخریم از دانش، تجربه و خدمات ارزنده جنابعالی در جایگاه معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کماکان بهره‌مند شویم. - بار بیماری‌ها (Burden of diseases) امروز تلنبار ندیدن‌های دیروز ماست، سیمای همه‌گیری بیماری‌ها در کشورهایی همچون ما متفاوت از کشورهای توسعه یافته است. - مراکز تحقیقاتی متعدد کشور هنوز با بی‌خبری از یکدیگر به شکل جزیره‌ای عمل می‌کنند. - امروز با فشار مولفه‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و زیست محیطی بر سلامت، همکاری مراکز تحقیقاتی بیرون از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را می‌طلبد.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیش از ظهر امروز از مصدومین حادثه تروریستی محور «زاهدان- خاش» عیادت کرد و به بررسی وضعیت خدمات درمانی و تشخیصی آنها پرداخت. حریرچی در جریان این عیادت بر ضرورت تمرکز هرچه بیشتر کادر درمانی جهت درمان و بهبود شرایط جسمانی این مجروحان تاکید کرد و اظهار داشت: وزیر بهداشت به طور مستمر پیگیر شرایط جسمی مجروحان این حادثه تلخ هستند. سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه در جمع خانواده‌های مجروحین حضور یافت تا ضمن تشریح آخرین اقدامات درمانی صورت گرفته در راستای درمان مجروحان، صحبت‌های مجروحان را بررسی کند.
ایلناایلنا3 ماه قبل
مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت در واکنش به مطلب منتشره در خبرگزاری کار ایران (ایلنا) با عنوان «ترخیص ۵ زن معتاد متجاهر مبتلا به «اچ آی وی» به دلیل نبود جا!» در تاریخ ۲۲ دی ماه ۹۷ جوابیه‌ای صادر کرد. به گزارش ایلنا، متن جوابیه مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت به شرح زیر است؛ با توجه به تفاهمات صورت گرفته وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان بهزیستی در خصوص پوشش خدمات درمانی و بستری معتادان متجاهر (طبق آیین‌نامه ماده ۱۶) و افراد مبتلا به ایدز، دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور وظایف خود را به نحو احسن طبق تفاهم نامه اجرا می‌کنند. همچنین دانشگاه علوم پزشکی تهران، علی رغم مطالبات پرداخت نشده (بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال) برخی از دستگاه‌های اجرایی، کلیه خدمات لازم به مددجویان مذکور را در بیمارستان‌های منتخب شامل بیمارستان‌های سجاد شهریار، رسول اکرم، ضیائیان، بهارلو، روزبه، شهدای تجریش، امام حسین، لقمان حکیم و آیت الله طالقانی اعلام شده به ستاد مبارزه با مواد مخدر ارائه می‌کند. لازم به ذکر است هزینه درمانی بالای معتادین متجاهر ارجاعی که فاقد پوشش بیمه بوده و بعضا امکان احراز هویت ندارند مراکز درمانی را با مشکل تجمع، ترخیص و بستری طولانی مدت این بیماران مواجه می‌کند. گفتنی است طبق هماهنگی‌های صورت گرفته با اداره کنترل بیماری‌های واگیر و وزارت بهداشت ارائه خدمات ارزیابی و درمانی بیماران مبتلا به اچ آی وی صرفا در مراکز مشاوره رفتاری انجام می‌شود و در صورت نیاز به هرگونه پذیرش و بستری بیمارستانی اقدامات لازم در خصوص ارجاع این بیماران اعم از متجاهر و غیرمتجاهر از جانب مراکز مربوطه انجام می‌شود.
فارسفارس2 ماه قبل
دبیر مناطق کمتر توسعه‌یافته وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سه هزار طرح بخش بهداشت و درمان در سراسر کشور تحویل شده است و شماری از طرح‌ها نیز حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. وی تصریح کرد: این پروژه‌ها به‌صورت تفاهم‌نامه‌ای که ۵۰ درصد آن را وزارت بهداشت و ۵۰ درصد را استانداران، خیران و رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی تقبل کردند، به‌صورت جهادی در دست اجراست. وی تصریح کرد: خیران استان سمنان بیش از ۶۰ میلیارد تومان در سال‌های اخیر به بخش بهداشت و درمان کمک کرده‌اند و در پروژه‌ها کمک‌های خوبی شده است. دبیر مناطق کمتر توسعه‌یافته وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: مردم از گذشته‌های دور در بخش بهداشت و سلامت با توجه به نیازمندی‌های زیاد این بخش و هزینه‌هایی که دارد، مشارکت داشته‌اند. پورهاشمی گفت: تا امروز در بخش ساخت‌وساز و تجهیزات موردنیاز بخش بهداشت و درمان کمک‌های زیادی شده است که باید تداوم داشته باشد.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: وزارت بهداشت و درمان در حال طی مراحل قانونی برای واردات دستگاه MRI است و شهرستان اهر به مرکزیت منطقه ارسباران جزو مناطقی است که حتما باید به این تجهیزات مجهز شود. وی افزود: مرکز زنان و زایمان شهرستان اهر نیز مراحل تکمیلی را سپری می‌کند که این مرکز اهمیت‌اش کمتر از MRI نیست به عبارتی داشتن یک مرکز جامع زنان خوب که بانوان بتوانند با امنیت از خدمات درمانی بهره‌مند شوند اهمیت کمتری ندارد. معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: در حال حاضر بنده هر قولی که در رابطه با پرداخت مطالبات پرسنل درمانی و پزشکی دهم شاید محقق نشود ولی پرداختی‌ها منوط به تسویه حساب بیمه‌هاست. وی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم در خصوص مطالبت وزارت بهداشت و درمان از بیمه‌ها خاطرنشان کرد: تا پایان سال گذشته ۷ هزار میلیارد تومان از بیمه تامین اجتماعی و ۵ هزار میلیارد تومان از بیمه سلامت ایرانیان مطالبه داریم که مجموع بدهی بیمه‌ها به وزارت بهداشت و درمان به ۱۲ هزار میلیارد تومان می‌رسد. انتهای پیام/ش
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
صبح امروز با حضور سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا، مهدی شادنوش رئیس اداره پیوند وزارت بهداشت همچنین جمعی از خانواده‌های اهداکننده عضو، رونمایی از تندیس ملی اهداء عضو در قطعه ۳۰۵ انجام گرفت. سعید خال در این مراسم با اشاره به اهداء عضو توسط خانواده‌ها اظهار کرد: در این زمینه باید به سمت فرهنگسازی و ترویج فرهنگ اهداء عضو گام برداریم. به گزارش تسنیم، رئیس اداره پیوند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز اظهار کرد: رونمایی از این تندیس با همکاری سازمان بهشت زهرا و اداره پیوند وزارت بهداشت بوده است. رئیس اداره پیوند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اظهار امیدواری کرد فرهنگ اهداء عضو با همکاری رسانه‌ها در سطح کشور گسترش پیدا کند. رئیس اداره پیوند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه هر فرد اهداکننده عضو می‌تواند ۸ عضو بدن خود را اهدا کند، گفت: هر کدام از این عضوها زندگی را به فرد جدیدی می‌بخشد.

سفر وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به استان اردبیل

مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، جشن ملی مدارس ابتدایی عاری از پوسیدگی دندان با حضور وزیر بهداشت، معاون بهداشتی وزارت بهداشت، معاون وزیر آموزش و پرورش و مسئولان استانی و نیز با شرکت بیش از هزار و ۴۰۰ دانش آموز در شهرستان نمین برگزار خواهد شد. وزیر بهداشت همچنین در سفر به استان اردبیل از مرکز تروما و سوختگی بیمارستان امام خمینی (ره) استان اردبیل که از پیشرفت فیزیکی حدود ۹۵ درصدی برخوردار است، بازدید کرد. در این بازدید تأمین منابع مالی برای تکمیل و افتتاح این پروژه از سوی وزیر بهداشت محقق شد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
وزیر بهداشت در حکمی، دکتر ساره محمدی مشاور امور زنان و خانواده خود را به عنوان مدیر ملی پروژه جمعیت در وزارت بهداشت، منصوب کرد. به گزارش ایسنا و بنابر اعلام وبدا، در متن حکم وزیر بهداشت خطاب به دکتر ساره محمدی - مشاور امور زنان و خانواده وزارت بهداشت آمده است: «بدین وسیله به عنوان مدیر ملی پروژه جمعیت در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منصوب می‌شوید. لذا ضروریست تلاش نمائید تا در مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با جلب مشارکت کلیه مدیران ارشد و معاونین محترم اهمیت موضوع تبیین و از همکاری کلیه عزیزان دلسوز بهره مند شوید. ۵-برگزاری جلسات بین بخشی جهت توسعه زیرساخت‌های کشور متناسب با افزایش آهنگ رشد جمعیت نیز از مواردی است که لازم است پیگیری شود. بدیهی است در صورتی که آهنگ رشد جمعیت از سرعت توسعه زیرساخت‌های آموزش، بهداشت، اشتغال و رفاه اجتماعی سریع‌تر باشد در دراز مدت می‌تواند نتیجه نامطلوب داشته باشد.
خانه ملتخانه ملت2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص انتشار خبری مبنی بر «بازگشت پدیده ناپسند زیرمیزی به جامعه پزشکی» جوابیه‌ای صادر کرد که به شرح ذیل است؛ در پاسخ به مطلب مندرج در تاریخ ششم اسفندماه ۹۷ با عنوان «بازگشت پدیده ناپسند زیرمیزی به جامعه پزشکی» جوابیه معاونت درمان وزارت بهداشت جهت درج در آن خبرگزاری ارسال می‌گردد. جوابیهبا اجرای طرح تحول نظام سلامت، دریافت‌های نامتعارف و خارج از صورتحساب به شدت کاهش یافته و معاونت درمان وزارت بهداشت با شناسایی یا شکایات دریافتی از بیماران در خصوص هرگونه دریافت وجوه خارج از تعرفه و صورتحساب با قاطعیت برخورد می‌کند. همچنین براساس اطلاع رسانی‌های صورت گرفته به اشکال مختلف طی چند سال گذشته و نصب بنر و اطلاعیه در محل پذیرش و ترخیص بیمارستانها، ممنوعیت پرداخت وجه خارج از صندوق بیمارستان‌ها به اطلاع بیماران و همراهان رسیده و سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت شکایات بیماران در این زمینه را دریافت می‌کند. براساس گزارشات موجود و انجام بازدیدهای نظارتی صورت گرفته، تخلف مذکور در حال حاضر مدیریت شده است و در صورت بروز تخلف، معاونت درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی سراسر کشور با جدیت و برابر با قوانین با آنها برخورد می‌کنند. دکتر کیانوش جهانپورسرپرست مرکز
ایرناایرنا2 ماه قبل
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دستاوردهای نظام سلامت چشمگیرترین دستاوردهای پس از انقلاب اسلامی است که این حاصل زحمت‌ها و تلاش‌های همکاران ما در وزارت بهداشت است. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بسیج همگانی برای مبارزه با فشار خون در سال آینده با مشارکت مردم و سازمانهای مردم نهاد راه اندازی می‌شود. وی گفت: بنابراین کمک به پیشگیری و کنترل فشار خون که قاتل خاموش است، کمک به نظام سلامت و خود مردم است. وی عنوان کرد: طرح تحول نظام سلامت در سال آینده ادامه می‌یابد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: ایجاد پانسیون برای پزشکان در مناطق محروم و کمتر برخوردار جهت ماندگاری بیشتر آنها در این مناطق یکی از اقدام هایی مورد توجه وزارت بهداشت است.

به انتهای لیست رسیدید

رمان

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از وزارتخانه‌های جمهوری اسلامی ایران است. این وزارتخانه علاوه بر مدیریت و نظارت بر مراکز بهداشتی و درمانی کشور، مدیریت دانشگاه‌های علوم پزشکی را عهده‌دار است. نام این وزارتخانه از ابتدا تا چند سال پس از انقلاب وزارت بهداری بوده‌است. سرپرستی این وزارت را سعید نمکی بر عهده دارد. در این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار وزارت بهداشت را می‌خوانید. ویکی‌پدیا