رمان

اخبار «وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی»

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 هفته قبل
اعتمادآنلاین|‌ آخرین روزهای مهر ۱۳۶۴ بود که قانون تشکیل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به تایید شورای نگهبان رسید. آموزش پزشکی در سال ۱۳۶۴ به وزارت بهداشت منتقل شد. موضوعی که در همان زمان انتقال آموزش پزشکی به وزارت بهداشت، یکی از دلایل این اتفاق بود. سرپرست وزارت بهداشت اظهار داشت: اینکه آموزش پزشکی را در وزارت علوم ادغام کنیم، به نفع کشور نیست. وزیر بهداشت در این حکم نوشت: این روزها مواردی مبنی بر تفکیک آموزش پزشکی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ادغام آن در ‏وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مطرح می‌شود.
ایلناایلنا2 ماه قبل
سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی باقر لاریجانی را در سمت معاونت آموزشی این وزارتخانه ابقا کرد. به گزارش ایلنا به نقل از وزارت بهداشت، در این حکم آمده است: «دکتر باقر لاریجانی؛ با توجه به سوابق ارزشمند علمی و اجرایی جنابعالی در عرصه‌های مختلف، بدینوسیله به عنوان معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابقا می‌شوید.» سعید نمکی سرپرست وزارت بهداشت، در این حکم ضمن اشاره به دستاورهای حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت مطالباتی را یادآور شده است. رسالت ما علاوه بر آموزش دانشجویان و دستیاران آموزش همگانی در راستای کاهش مشکلات نظام سلامت نیز هست و غفلت از این رسالت اجتماعی مردم را به ناچار به دام آموزش‌ها و تبلیغات غیر علمی و غیر حرفه‌ای سایت‌های رنگارنگ و بی محتوی خواهد انداخت.» مقابله با این رویکرد غیر منطقی تفکیک آموزش پزشکی از وزارت بهداشت و ادغام آن در وزارت علومنمکی تاکید کرد: «این روزها مواردی مبنی بر تفکیک آموزش پزشکی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ادغام آن در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مطرح می‌شود. این رویکرد با توجه به ضرورت بهره گیری آموزش پزشکی از فضا و عرصه بهداشت و درمان تفکیک آموزش از این دو حوزه مهم را غیرممکن می‌کند. لذا جهت مقابله با این رویکرد غیر منطقی ضروری است جنابعالی و همکارانتان مستندات کافی جهت توجیه عدم امکان این سه جزء تفکیک ناپذیر فراهم کنید.»

انقلاب در بهداشت با نفت بشکه‌ای ۶ دلار + فیلم

ایسناایسنا1 ماه قبل
ادغام آموزش پزشکی در وزارت بهداشت و تشکیل «وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» وگسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی و تربیت نیروی انسانی متخصص و فوق تخصص در جهت بی‌نیازی کشور از پزشکان خارجی نیز از دیگر اقدامات وی در طول دوران مسوولیتش در وزارت بهداشت است. ماجرای آمدن آموزش پزشکی به وزارت بهداری و مخالف نخست وزیر-از اوضاع و احوال پزشکی آن زمان و تشکیل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بگویید. در شرایط امروز هم معتقدید آموزش پزشکی باید در وزارت بهداشت باشد؟ بدون تردید آموزش پزشکی باید در وزارت بهداشت بماند. مخالفان آن به ما بگویند دانشگاه‌های وزارت علوم چه مزیتی نسبت به دانشگاه‌های وزارت بهداشت دارند؟ ۱۲ درصد کل آموزش کشور مربوط به آموزش عالی وزارت بهداشت است و مابقی مربوط به وزارت علوم. بر همین اساس هم «آموزش پزشکی جامعه نگر» را شروع کردیم و شورای عالی آموزش پزشکی جامعه نگر را درست کردیم.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
وی افزود: برای مقابله با بیماری‌های یاد شده علاوه بر اقدامات همیشگی باید برنامه ویژه‌ای اجرا شود که در همین راستا استقرار نظام مراقبت بیماری‌های غیر واگیردار از اولویت‌های مورد تاکید در سال آینده است. معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیماریابی سل و ویروس اچ. آی. وی، برنامه ریشه‌کنی فلج اطفال و ریشه‌کنی بیماری مالاریا طی دو سال از برنامه‌ها و اولویت‌های دیگر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال آینده است. رئیسی گفت: آمادگی حوزه بهداشت برای عملیاتی شدن کامل نظام ارجاع و پرونده الکترونیک سلامت و نیز اجرای پیاده سازی اسناد بالا دستی مورد تاکید مقام معظم رهبری از دیگر اولویت‌های وزارت بهداشت در سال پیش رو است. معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در قالب یکپارچه‌سازی سامانه‌های بهداشتی همپوشانی دو میلیون و ۵۶۰ هزار دفترچه بیمه در سطح کشور از بین رفته است. معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: روزانه ۶۵۰ هزار نفردر سراسر کشور خدمات بهداشتی و درمانی دریافت می‌کنند که اگر ارائه یک خدمت اضافی در این زمینه حذف شود نقش مهمی در مدیریت هزینه‌ها و ارتقاء خدمات رسانی خواهد داشت.
ایرناایرنا1 ماه قبل
وی افزود: در تمامی این مسائل وزارت بهداشت نقش جزئی دارد و نیاز به مشارکت جمعی برای بهبود شرایط بیش از گذشته و در عرصه‌های بین المللی است. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: بخش‌های دیگر نیز باید از بیرون به وزارت بهداشت کمک کنند. موضوع مشارکت عمومی یک ادعا نیست، بلکه نیاز غیرقابل اجتناب وزارت بهداشت است. وزارت بهداشت به هیچ عنوان در دام سیاست زدگی نخواهد افتاد؛ گرچه همه افراد اندیشه‌های سیاسی دارند. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: ایران در کاهش شاخص‌های مرگ و میر در ۲۳ کشور شرق مدیترانه رتبه اول را دارد.
ایرناایرنا2 هفته قبل
به گزارش ایرنا از سازمان نظام پزشکی، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز شنبه با حضور در سازمان نظام پزشکی با محمدرضا ظفرقندی رئیس کل سازمان نظام پزشکی دیدار و گفت وگو کرد. در این دیدار که معاون کل و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت بهداشت نیز حضور داشتند، وزیر بهداشت و رئیس کل سازمان نظام پزشکی، پیرامون مباحث روز حوزه سلامت و مسائل و مشکلات جامعه پزشکی به گفت وگو پرداختند. براساس ماده ۴۵ قانون نظام پزشکی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌تواند تمام و یا بخشی از مسئولیت‌های خود در رابطه با آموزش مداوم جامعه پزشکی، برگزاری امتحانات در سطوح مختلف، ارزشیابی و نظارت به امور آموزش و درمان را به سازمان نظام پزشکی واگذار کند. در صورت تحقق این امر اعتبارات مربوطه به سازمان پرداخت خواهد شد. وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی در دومین حضور وزیر بهداشت در سازمان نظام پزشکی بر تعامل هرچه بیشتر برای پیشبرد برنامه‌های سلامت تاکید کردند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- رئیس کل سابق سازمان امور مالیاتی، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد. به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، سیدکامل تقوی نژاد، رئیس کل سابق سازمان امور مالیاتی کشور، در حکمی به سمت معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منصوب شد. انتهای پیام/
ایرناایرنا3 هفته قبل
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیماریابی سل و ویروس اچ. آی. وی، برنامه ریشه کنی فلج اطفال و ریشه کنی بیماری مالاریا طی دو سال از برنامه‌ها و اولویتهای دیگر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال آینده است. رئیسی گفت: آمادگی حوزه بهداشت برای عملیاتی شدن کامل نظام ارجاع و پرونده الکترونیک سلامت و نیز اجرای پیاده سازی اسناد بالا دستی مورد تاکید مقام معظم رهبری از دیگر اولویتهای وزارت بهداشت در سال پیش رو است. معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در قالب یکپارچه سازی سامانه‌های بهداشتی همپوشانی دو میلیون و ۵۶۰ هزار دفترچه بیمه در سطح کشور از بین رفته است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم در این همایش طی سخنانی با اشاره به مشکلات دانشگاههای علوم پزشکی گفت: هم اکنون تامین منابع مالی و نیروی انسانی از مهمترین چالشهای دانشگاههای علوم پزشکی در سطح کشور است. همایش معاونان بهداشتی دانشکده‌ها و دانشگاههای علوم پزشکی کشور روز چهارشنبه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز شد و فردا به کار خود پایان می‌دهد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
وی افزود: در تمامی این مسائل وزارت بهداشت نقش جزئی دارد و نیاز به مشارکت جمعی برای بهبود شرایط بیش از گذشته و در عرصه‌های بین المللی است. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: بخش‌های دیگر نیز باید از بیرون به وزارت بهداشت کمک کنند. موضوع مشارکت عمومی یک ادعا نیست، بلکه نیاز غیرقابل اجتناب وزارت بهداشت است. وزارت بهداشت به هیچ عنوان در دام سیاست زدگی نخواهد افتاد؛ گرچه همه افراد اندیشه‌های سیاسی دارند. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: ایران در کاهش شاخص‌های مرگ و میر در ۲۳ کشور شرق مدیترانه رتبه اول را دارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همزمان با فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اهم فعالیت‌ها و عملکرد این معاونت در بخش‌های مدیریت شبکه، بیماری‌های غیر واگیر، سلامت محیط کار، سلامت جمعیت، خانواده و مدارس، بهبود تغذیه جامعه، سلامت روان، سلامت اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد را اعلام کرد. در بخش بهداشت محیط بیمارستان و نظارت بر کنترل پسماند بیمارستانی نیز اقداماتی از جمله ارتقای برنامه وضعیت تجهیز بیمارستان‌ها به سیستم‌های بی خطرساز پسماند به میزان ۹۳ درصد، ارتقای وضعیت تفکیک پسماند در بیمارستان‌ها به میزان ۹۸ درصد، تدوین تفاهم نامه همکاری مشترک وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و سازمان حفاظت محیط زیست درخصوص مدیریت پسماند و فاضلاب بیمارستانی و آلودگی هوا و ارتقای شاخص‌های بهداشت محیط بیمارستان‌ها صورت گرفته است. افزایش ۹۵ درصدی دسترسی مردم به خدمات بهداشتی درمانی نوزادان، ترویج تغذیه با شیر مادر در سیستم بهداشتی درمانی کشور از سال ۱۳۷۰، تدوین بسته خدمت سلامت نظام پایش و ارزشیابی سلامت نوجوانان جوانان و مدارس و اجرای مدارس جامعه نگر و برنامه مدارس مروج سلامت دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس نیز بخشی از اقدامات دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس است. برای مشاهده عملکرد چهل ساله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حوزه معاونت بهداشت روی این لینک کلیک کنید. انتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان در متن حکم سعید نمکی خطاب به باقر لاریجانی آمده است: "با توجه به سوابق ارزشمند علمی و اجرایی جنابعالی در عرصه‌های مختلف، بدین‌وسیله به عنوان معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابقا می‌شوید. متاسفانه هنوز اکثر رشته‌های تحصیلی از این شیوه آموزشی محرومند و این خود عاملی است تا دانش‌آموختگان ما با مشکلات جامعه و نظام ارائه خدمت بیگانه باشند. باتوجه به منابع محدود باید دوره‌ها را کوتاه‌تر، مهارت‌ها را افزون‌تر و نیروی انسانی را کارآمدتر کنیم. ضمنا آموزش پزشکی خانواده نیز باید جزو لاینفک دوره پزشکان عمومی باشد. ۸- این روز‌ها مواردی مبنی بر تفکیک آموزش پزشکی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ادغام آن در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مطرح می‌شود.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، هیات عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال یک بند از دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تبعیض ناروای ایجاد شده در فرایند استخدام و اضافه شدن نمره به کارکنان قراردادی کار معین موسسات تابعه وزارت بهداشت مخالفت کرد. به دنبال شکایت از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و درخواست ابطال بند (ت) قسمت ۹ صفحه ۱۳ دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت سال ۱۳۹۶ در خصوص گنجاندن بندی تبعیض آمیز در دفترچه آزمون استخدامی، هیات عمومی دیوان عدالت اداری وارد بحث و بررسی شد. متن مقرره مورد شکایت از این قرار است: به نمره مکتسبه کارکنان قراردادی کار معین موسسه یا سایر موسسات تابعه وزارت بهداشت که خدمت آنها تا انتشار آگهی استخدام تداوم داشته باشد، صرفا در صورت برخورداری از شرایط مندرج در آگهی و کسب حدنصاب آزمون به ازاء هر سال سابقه خدمت در هر یک از دانشگاه‌ها و موسسات تابعه وزارت بهداشت، دو درصد و حداکثر بیست درصد نمره کل در آزمون کتبی اضافه خواهد شد. هیات عمومی دیوان عدالت اداری پس از بحث و بررسی در این مورد و در جهت رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه در تمام زمینه‌ها، بند (ت) قسمت ۹ صفحه ۱۳ دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سال ۹۶ را باطل کرد.
خانه ملتخانه ملت1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مسعود پزشکیان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی نتیجه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را قرائت کرد. بر این اساس نمایندگان مجلس با ۲۲۹ رأی موافق، ۲۵ رأی مخالف، ۴ رأی ممتنع و یک رأی باطله از مجموع ۲۵۹ آرای ماخوذه تصدی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را به سعید نمکی سپردند. /پایان پیام
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیش از ظهر امروز از مصدومین حادثه تروریستی محور «زاهدان- خاش» عیادت کرد و به بررسی وضعیت خدمات درمانی و تشخیصی آنها پرداخت. حریرچی در جریان این عیادت بر ضرورت تمرکز هرچه بیشتر کادر درمانی جهت درمان و بهبود شرایط جسمانی این مجروحان تاکید کرد و اظهار داشت: وزیر بهداشت به طور مستمر پیگیر شرایط جسمی مجروحان این حادثه تلخ هستند. سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه در جمع خانواده‌های مجروحین حضور یافت تا ضمن تشریح آخرین اقدامات درمانی صورت گرفته در راستای درمان مجروحان، صحبت‌های مجروحان را بررسی کند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
دکتر رضا ملک‌زاده در حکمی از سوی سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سمت خود به‌عنوان معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت ابقا شد. به گزارش ایسنا، در حکم دکتر سعید نمکی خطاب به دکتر رضا ملک‌زاده آمده است: "مفتخریم از دانش، تجربه و خدمات ارزنده جنابعالی در جایگاه معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کماکان بهره‌مند شویم. - بار بیماری‌ها (Burden of diseases) امروز تلنبار ندیدن‌های دیروز ماست، سیمای همه‌گیری بیماری‌ها در کشورهایی همچون ما متفاوت از کشورهای توسعه یافته است. - مراکز تحقیقاتی متعدد کشور هنوز با بی‌خبری از یکدیگر به شکل جزیره‌ای عمل می‌کنند. - امروز با فشار مولفه‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و زیست محیطی بر سلامت، همکاری مراکز تحقیقاتی بیرون از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را می‌طلبد.
ایلناایلنا1 ماه قبل
مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت در واکنش به مطلب منتشره در خبرگزاری کار ایران (ایلنا) با عنوان «ترخیص ۵ زن معتاد متجاهر مبتلا به «اچ آی وی» به دلیل نبود جا!» در تاریخ ۲۲ دی ماه ۹۷ جوابیه‌ای صادر کرد. به گزارش ایلنا، متن جوابیه مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت به شرح زیر است؛ با توجه به تفاهمات صورت گرفته وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان بهزیستی در خصوص پوشش خدمات درمانی و بستری معتادان متجاهر (طبق آیین‌نامه ماده ۱۶) و افراد مبتلا به ایدز، دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور وظایف خود را به نحو احسن طبق تفاهم نامه اجرا می‌کنند. همچنین دانشگاه علوم پزشکی تهران، علی رغم مطالبات پرداخت نشده (بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال) برخی از دستگاه‌های اجرایی، کلیه خدمات لازم به مددجویان مذکور را در بیمارستان‌های منتخب شامل بیمارستان‌های سجاد شهریار، رسول اکرم، ضیائیان، بهارلو، روزبه، شهدای تجریش، امام حسین، لقمان حکیم و آیت الله طالقانی اعلام شده به ستاد مبارزه با مواد مخدر ارائه می‌کند. لازم به ذکر است هزینه درمانی بالای معتادین متجاهر ارجاعی که فاقد پوشش بیمه بوده و بعضا امکان احراز هویت ندارند مراکز درمانی را با مشکل تجمع، ترخیص و بستری طولانی مدت این بیماران مواجه می‌کند. گفتنی است طبق هماهنگی‌های صورت گرفته با اداره کنترل بیماری‌های واگیر و وزارت بهداشت ارائه خدمات ارزیابی و درمانی بیماران مبتلا به اچ آی وی صرفا در مراکز مشاوره رفتاری انجام می‌شود و در صورت نیاز به هرگونه پذیرش و بستری بیمارستانی اقدامات لازم در خصوص ارجاع این بیماران اعم از متجاهر و غیرمتجاهر از جانب مراکز مربوطه انجام می‌شود.
فارسفارس2 هفته قبل
دبیر مناطق کمتر توسعه‌یافته وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سه هزار طرح بخش بهداشت و درمان در سراسر کشور تحویل شده است و شماری از طرح‌ها نیز حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. وی تصریح کرد: این پروژه‌ها به‌صورت تفاهم‌نامه‌ای که ۵۰ درصد آن را وزارت بهداشت و ۵۰ درصد را استانداران، خیران و رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی تقبل کردند، به‌صورت جهادی در دست اجراست. وی تصریح کرد: خیران استان سمنان بیش از ۶۰ میلیارد تومان در سال‌های اخیر به بخش بهداشت و درمان کمک کرده‌اند و در پروژه‌ها کمک‌های خوبی شده است. دبیر مناطق کمتر توسعه‌یافته وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: مردم از گذشته‌های دور در بخش بهداشت و سلامت با توجه به نیازمندی‌های زیاد این بخش و هزینه‌هایی که دارد، مشارکت داشته‌اند. پورهاشمی گفت: تا امروز در بخش ساخت‌وساز و تجهیزات موردنیاز بخش بهداشت و درمان کمک‌های زیادی شده است که باید تداوم داشته باشد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
صبح امروز با حضور سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا، مهدی شادنوش رئیس اداره پیوند وزارت بهداشت همچنین جمعی از خانواده‌های اهداکننده عضو، رونمایی از تندیس ملی اهداء عضو در قطعه ۳۰۵ انجام گرفت. سعید خال در این مراسم با اشاره به اهداء عضو توسط خانواده‌ها اظهار کرد: در این زمینه باید به سمت فرهنگسازی و ترویج فرهنگ اهداء عضو گام برداریم. به گزارش تسنیم، رئیس اداره پیوند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز اظهار کرد: رونمایی از این تندیس با همکاری سازمان بهشت زهرا و اداره پیوند وزارت بهداشت بوده است. رئیس اداره پیوند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اظهار امیدواری کرد فرهنگ اهداء عضو با همکاری رسانه‌ها در سطح کشور گسترش پیدا کند. رئیس اداره پیوند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه هر فرد اهداکننده عضو می‌تواند ۸ عضو بدن خود را اهدا کند، گفت: هر کدام از این عضوها زندگی را به فرد جدیدی می‌بخشد.
خانه ملتخانه ملت1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص انتشار خبری مبنی بر «بازگشت پدیده ناپسند زیرمیزی به جامعه پزشکی» جوابیه‌ای صادر کرد که به شرح ذیل است؛ در پاسخ به مطلب مندرج در تاریخ ششم اسفندماه ۹۷ با عنوان «بازگشت پدیده ناپسند زیرمیزی به جامعه پزشکی» جوابیه معاونت درمان وزارت بهداشت جهت درج در آن خبرگزاری ارسال می‌گردد. جوابیهبا اجرای طرح تحول نظام سلامت، دریافت‌های نامتعارف و خارج از صورتحساب به شدت کاهش یافته و معاونت درمان وزارت بهداشت با شناسایی یا شکایات دریافتی از بیماران در خصوص هرگونه دریافت وجوه خارج از تعرفه و صورتحساب با قاطعیت برخورد می‌کند. همچنین براساس اطلاع رسانی‌های صورت گرفته به اشکال مختلف طی چند سال گذشته و نصب بنر و اطلاعیه در محل پذیرش و ترخیص بیمارستانها، ممنوعیت پرداخت وجه خارج از صندوق بیمارستان‌ها به اطلاع بیماران و همراهان رسیده و سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت شکایات بیماران در این زمینه را دریافت می‌کند. براساس گزارشات موجود و انجام بازدیدهای نظارتی صورت گرفته، تخلف مذکور در حال حاضر مدیریت شده است و در صورت بروز تخلف، معاونت درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی سراسر کشور با جدیت و برابر با قوانین با آنها برخورد می‌کنند. دکتر کیانوش جهانپورسرپرست مرکز
ایرناایرنا5 روز قبل
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دستاوردهای نظام سلامت چشمگیرترین دستاوردهای پس از انقلاب اسلامی است که این حاصل زحمت‌ها و تلاش‌های همکاران ما در وزارت بهداشت است. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بسیج همگانی برای مبارزه با فشار خون در سال آینده با مشارکت مردم و سازمانهای مردم نهاد راه اندازی می‌شود. وی گفت: بنابراین کمک به پیشگیری و کنترل فشار خون که قاتل خاموش است، کمک به نظام سلامت و خود مردم است. وی عنوان کرد: طرح تحول نظام سلامت در سال آینده ادامه می‌یابد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: ایجاد پانسیون برای پزشکان در مناطق محروم و کمتر برخوردار جهت ماندگاری بیشتر آنها در این مناطق یکی از اقدام هایی مورد توجه وزارت بهداشت است.
ایرناایرنا5 روز قبل
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دستاوردهای نظام سلامت چشمگیرترین دستاوردهای پس از انقلاب اسلامی است که این حاصل زحمت‌ها و تلاش‌های همکاران ما در وزارت بهداشت است. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بسیج همگانی برای مبارزه با فشار خون در سال آینده با مشارکت مردم و سازمانهای مردم نهاد راه اندازی می‌شود. وی گفت: بنابراین کمک به پیشگیری و کنترل فشار خون که قاتل خاموش است، کمک به نظام سلامت و خود مردم است. وی عنوان کرد: طرح تحول نظام سلامت در سال آینده ادامه می‌یابد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: ایجاد پانسیون برای پزشکان در مناطق محروم و کمتر برخوردار جهت ماندگاری بیشتر آنها در این مناطق یکی از اقدام هایی مورد توجه وزارت بهداشت است.
ایسناایسنا2 ماه قبل
سرپرست وزارت بهداشت، گفت: متاسفانه برخی افراد سعی دارند نشان دهند که یکی از سیاست‌های بنده، انفکاک آموزش پزشکی و ادغام آن در وزارت علوم است، اما باید بگویم که جدایی آموزش پزشکی از وزارت بهداشت، با تفکرات من در تضاد است و اعتقاد دارم که آموزش، جزو جدایی ناپذیر بهداشت و درمان است. هنوز مهارت هایی که در علوم پزشکی آموزش می‌دهیم، متناسب با نیازهای ارائه خدمات نیست. سرپرست وزارت بهداشت، نظام پرداخت حوزه سلامت را معیوب عنوان کرد و گفت: بدون سیستم ارجاع، پزشکی خانواده، راهنماهای بالینی و پرونده الکترونیک سلامت، کنترل هزینه‌های حوزه سلامت میسر نخواهد بود. سرپرست وزارت بهداشت، تصریح کرد: بخشی از مشکلات دارو به نظام نسخه نویسی مربوط است که نظام پزشکی و وزارت بهداشت باید به آن توجه کنند. طرح تحول نظام سلامت را ادامه می‌دهیم، اما اقتصاددانان سلامت باید مقید شوند که این طرح در جهت منافع ملی است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
وی با اشاره به نقش مهم وزارت بهداشت در ۸ سال دفاع مقدس بیان کرد: وزارت بهداشت ۴۰۰ شهید در جنگ تحمیلی تقدیم انقلاب کرده که ۸ شهید آن مربوط به استان بوشهر است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از برگزاری یادواره شهدای این وزارتخانه در بوشهر خبر داد و گفت: پنجمین کنگره ملی ۴۰۰ شهید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، ۲۱ اسفند در بوشهر برگزار می‌شود. کشمیری افزود: پنجمین کنگره ملی ۴۰۰ شهید این وزارتخانه، با حضور وزیر بهداشت و ۵۷ خانواده شهید برگزار می‌شود. وی، رونمایی از یادمان شهدای گمنام در واحد پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را از برنامه‌های جانبی کنگره ملی شهدای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دانست. وی تصریح کرد: هم‌اکنون دو بیمارستان ۶۰ تختی خصوصی در استان بوشهر درحال ساخت است که پیشرفت خوبی دارند.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، در این حکم آمده است: «دکتر باقر لاریجانی؛ با توجه به سوابق ارزشمند علمی و اجرایی جنابعالی در عرصه‌های مختلف، بدینوسیله به عنوان معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابقا می‌شوید.» دکتر سعید نمکی سرپرست وزارت بهداشت، در این حکم ضمن اشاره به دستاورهای حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت مطالباتی را یادآور شده است. متاسفانه هنوز اکثر رشته‌های تحصیلی از این شیوه آموزشی محرومند و این خود عاملی است تا دانش آموختگان ما با مشکلات جامعه و نظام ارائه خدمت بیگانه باشند. تربیت نیروهای پرستاری و پیراپزشکی مورد نیاز کشور از این مقوله است. این رویکرد با توجه به ضرورت بهره گیری آموزش پزشکی از فضا و عرصه بهداشت و درمان تفکیک آموزش از این دو حوزه مهم را غیرممکن می‌کند. لذا جهت مقابله با این رویکرد غیر منطقی ضروری است جنابعالی و همکارانتان مستندات کافی جهت توجیه عدم امکان این سه جزء تفکیک ناپذیر فراهم کنید.»
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز (دوشنبه ۱۵ بهمن)، صلاحیت و برنامه‌های سعید نمکی، وزیر پیشنهادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را در صحن علنی پارلمان بررسی کردند. بر اساس این گزارش نمایندگان مجلس با ۲۲۹ رأی موافق، ۲۵ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۵۹، با تصدی‌گری سعید نمکی در وزارت بهداشت و درمان موافقت کردند. به گزارش تسنیم، علی‌اصغر یوسف‌نژاد، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی روز دوشنبه ۸ بهمن، نامه حجت‌الاسلام روحانی، رئیس‌جمهور، درباره معرفی سعید نمکی برای تصدی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور را قرائت کرد. سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر سابق بهداشت حدود یک ماه پیش از سمت خود استعفا داد. سعید نمکی در این زمان به عنوان سرپرست این وزارتخانه معرفی شد.
ایرناایرنا2 هفته قبل
سیدحسن موسوی چلک روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اشتباه گرفتن افراد دارای اختلال هویت جنسی با همجنس گرایان، خطای استراتژیک است و موجب شده تا در بسیاری از موارد به افراد دارای اختلال هویت جنسی توجه نشود. وی اضافه کرد: توجه به افراد دارای اختلال هویت جنسی از سال ۸۳ بیشتر شد و بهزیستی حمایتی حداقلی به مبلغ ۲۰ میلیون تومان در سال برای آنان در نظر گرفت که حمایت‌ها از سال ۸۶ بیشتر شد. بیمار روانی برچسب خوبی برای افراد دارای اختلال هویت جنسی نیست؛ آنها مانند اقشار دیگر، شهروند هستند و باید از حقوق شهروندی یکسان برخوردار باشند. وی، نبود پروتکل درمانی ارزیابی برای افراد دارای اختلال هویت جنسی را از مشکلات پیش روی این افراد برشمرد و گفت: وزارت بهداشت آن گونه که در سایر بیماری‌ها ورود پیدا کرده است، ورود جدی در اختلالات هویت جنسی نداشته است و دلیل آن تعداد کم افراد دارای اختلالات هویت جنسی و هزینه‌های زیاد درمان این اختلال است. وی با اشاره به هزینه هنگفت جراحی‌های افراد دارای اختلال هویت جنسی افزود: مراقبت از این افراد باید به طور ویژه انجام شود و آنان نیاز به پروتکل‌های درمانی دارند.
ایرناایرنا2 ماه قبل
حمید رضا حاجی بابایی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه کشور اعتبار خوبی به بخش بهداشت و درمان تخصیص یافت. نماینده همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: همچنین ۴۴ هزار میلیارد ریال اعتبار امسال از طریق تبصره ماده ۱۴متعلق به هدفمندی یارانه به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اختصاص یافت. حاجی بابایی اضافه کرد: همچنین مجلس شورای اسلامی با دریافت اوراق به هر میزانی که این وزارتخانه درخواست کرده بود موافقت کرد. وی با بیان اینکه در بودجه سال ۹۸ هم اعتبار خوبی برای وزارت بهداشت در نظر گرفته شده، گفت: سرپرست اورژانس کشور در برنامه ششم این سازمان را تشکیل و ارتقا داد و در بودجه سنواتی هم هیچگاه با کمبود مواجه نبوده است. وی تاکید کرد: مشکل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پول نیست بلکه نوع سازماندهی و کاری است که باید انجام شود.

به انتهای لیست رسیدید

رمان

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از وزارتخانه‌های جمهوری اسلامی ایران است. این وزارتخانه علاوه بر مدیریت و نظارت بر مراکز بهداشتی و درمانی کشور، مدیریت دانشگاه‌های علوم پزشکی را عهده‌دار است. نام این وزارتخانه از ابتدا تا چند سال پس از انقلاب وزارت بهداری بوده‌است. سرپرستی این وزارت را سعید نمکی بر عهده دارد. در این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار وزارت بهداشت را می‌خوانید. ویکی‌پدیا