رنانی

رنانی

ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
در اقتصاد دولتی، دولت بر بخش‌های مختلف اقتصاد کنترل دارد و تولید، توزیع و فروش با کنترل کامل دولت انجام می‌شود. >اقتصاد دولتی ایرانحجم عظیمی از اقتصاد ایران سال‌ها به دست دولت اداره شده و به عبارتی دیگر همچنان اقتصاد ایران دولتی است. در حقیقت، نهادگرایی نه جایگزین یا نسخه‌ای در برابر اقتصاد بازار آزاد، بلکه بیشتر نقدی بر اقتصاد نئوکلاسیک است. دعوای دو طیف نهادگرا و اقتصاد بازار در اقتصاد ایران درست مثل دو حزب اصلاح‌طلب و اصول‌گرا در سیاست است. >اقتصاد ایران دولتی است یا خصوصی؟ در برخی کشورها نظام اقتصاد دولتی و در برخی دیگر از آنان نظام اقتصادی خصوصی و سرمایه‌داری حاکم است، اما به اعتقاد بسیاری نظام اقتصادی ایران دارای فرمول معینی نیست و معلوم نیست از کدام یک از نظام‌های اقتصادی پیروی می‌کند.
انتخابانتخاب4 روز قبل
بسیاری از افراد معتقدند که بیماری یا اختلالات روانی هرگز به سراغاشان نمی‌آید. اما جالب است بدانید که اغلب انسان‌ها در دوره‌های مختلف زندگی خود مستعد برخی مشکلات هستند. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، بروز اختلالات و مشکلات روانی موضوع پیچیده‌ای نیست. ۲۵ تا ۴۰ ساله: اضطراب، افسردگی، افسردگی پس از زایماندر دهه ۳۰، افسردگی ممکن است اضطراب را به وجود آورد. در این سنین یک رویداد آسیب زا (تصادف یا طلاق) می‌تواند باعث افسردگی شود.
ایرناایرنا4 روز قبل
نهادگرایی، نوعی تجزیه و تحلیل و نگرش اقتصادی است که بر نقش نهادهای اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در تعیین وقایع اقتصادی تاکید می‌کند. نخستین اقتصاددانانی که به تبیین این مکتب اقتصادی پرداختند «تورستین وبلن» و «جان راجرکامونز» بودند. افراد شاخص دیدگاه نهادگرایی اقتصادی در ایران علاوه بر مومنی و ستاری‌فر، اقتصاددانانی همچون «محسن رنانی» و «حسین راغفر» هستند. در حقیقت، نهادگرایی نه جایگزین یا نسخه‌ای در برابر اقتصاد بازار آزاد، بلکه بیشتر نقدی بر اقتصاد نئوکلاسیک است. دعوای دو طیف نهادگرا و اقتصاد بازار در اقتصاد ایران درست مثل دو حزب اصلاح‌طلب و اصول‌گرا در سیاست است.
ایمناایمنا2 هفته قبل
این در حالی بود که فروش سهام شرکت‌های متوسط و کوچک‌تر در این هفته به این سادگی مقدور نبود. در بازار سهامداران اصراری بر این که نمایشی برای عادی نشان دادن شرایط اجرا کنند نداشتند. از آن جمله می‌توان به نیاز دولت به تأمین بخشی از کسری بودجه از محل جذب سرمایه سرمایه گذاران در بورس اشاره کرد که باعث می‌شود سال آینده نیز بورس در کانون توجه تصمیم گیران و فعالان اقتصادی باشد. قابل توجه است که این نوشته حاوی هیچ توصیه‌ای برای هرگونه تصمیم سرمایه گذاری شامل خرید و فروش نبوده و صرفا بیان رویدادهای مرتبط با بازار سرمایه و نظر شخصی نگارنده است بنابراین مسئولیت هرگونه تصمیم بر عهده سرمایه گذاران خواد بود. ** کارشناس ارشد مدیریت مالی، فعال و تحلیل‌گر بازار سرمایه و بورس
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
مصباحی مقدم در عین حال به عنوان کارشناس اقتصادی این جریان مطرح بوده است و با تجربه حضور در دوره مجلس هشتم و نهم، امیدوار است که در یکی از کرسی‌های هیات رئیسه بنشیند. شاید از همین روست که او در پاسخ خبرنگاران ادعای مربوط به ریاست قالیباف بر مجلس آینده را مورد تردید قرار داد. مرد پشت پرده در مجمع تشخیص مصلحت نظام۶- علی احمدی ۵۴ ساله به خطه فارس تعلق دارد. در همین دوره مجلس، در دو پرونده کمیسیون تحقیق مجلس هفتم به عنوان سخنگوی این کمیسیون و نیز نایب رئیس کمیسیون مشترک ترک سل ظاهر شد. آنگونه که خبرنگاران در توصیف عملکرد او در مجمع تشخیص نوشته‌اند؛ احمدی در این نهاد عهده‌دار برخی از موقعیت‌های کلیدی است از جمله؛ ریاست کمیسیون مشترک دفتر مقام معظم رهبری و دبیرخانه مجمع، جانشین دبیر مجمع تشخیص و ریاست کمیته سیاست داخلی و شورای عالی پژوهشی مجمع تشخیص.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز، امید را از دست نداده‌اند و از میدان آسیب‌شناسی قدرت و نشان دادن راه‌های بهبود پا پس نکشیده‌اند. برخی شیوه علم‌ورزی‌اش را نمی‌پسندند اما شجاعت قلندری‌اش را تحسین می‌کنند؛ و بسیاری که در خفا و آشکار بر او می‌تازند، به اندازه یک بند از نوشته‌هایش شجاعت طرح مساله هم ندارند. دانشگاه و جامعه ایران امروز نیازمند قلندران سرکشی است که شجاعانه طرح مساله کنند، عالمانه راهکارها را بجویند و چون یافتند در طرح آنها بر زبان و قلم خود پرده‌پوشی را روا ندارند؛ و مشفقانه با مردم و اصحاب قدرت سخن بگویند؛ و متعهدانه خود را در مقابل میهن و مردم مسوول و پاسخ‌گو بدانند؛ و رندانه امیدواری را تا آخرین لحظه زندگی به دیگران هدیه کنند. قلندرانی که درس‌شان را خوانده‌اند و مشق‌شان را نوشته‌اند، گوش‌های‌شان را برای شنیدن و چشم‌های‌شان را برای دیدن گشاده‌اند؛ و بر محافظه‌کاری غم‌بار آکادمی شوریده‌اند؛ می‌توانند ما را به آینده‌ای بهتر فرابخوانند. محسن رنانی بی‌گمان قلندر سرکشی است از این تبار، خدایش عزت و سلامت دهد؛ و بر شمار چنین قلندرانی بیفزاید.
رکنارکنا1 ماه قبل
حسین مظفر و قالیباف زوج انتخاباتی سال ۹۲ تحت حمایت تشکل ایثارگران قرار دارند و علی احمدی در شمار اصولگرایان میانه‌رو تعریف می‌شود. شاید از همین روست که او در پاسخ خبرنگاران ادعای مربوط به ریاست قالیباف بر مجلس آینده را مورد تردید قرار داد. مظفر نیز از جمله اصولگرایانی است که در در انتخابات مجلس دهم نتوانست رای اعتماد مردم را جلب کند. او در دوران فعالیت پارلمانی خود چند دوره ریاست کمیسیون بودجه را برعهده داشته است. در همین دوره مجلس، در دو پرونده کمیسیون تحقیق مجلس هفتم به عنوان سخنگوی این کمیسیون و نیز نایب رئیس کمیسیون مشترک ترک سل ظاهر شد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ماه قبل
چهره‌هایی که هر کدام به دلیل برخورداری از سوابق و مسئولیت‌های کلیدی اکنون مدعی نشستن بر کرسی‌های هیات رئیسه مجلس یازدهم هستند. مصباحی مقدم در عین حال به عنوان کارشناس اقتصادی این جریان مطرح بوده است و با تجربه حضور در دوره مجلس هشتم و نهم، امیدوار است که در یکی از کرسی‌های هیات رئیسه بنشیند. شاید از همین روست که او در پاسخ خبرنگاران ادعای مربوط به ریاست قالیباف بر مجلس آینده را مورد تردید قرار داد. مظفر نیز از جمله اصولگرایانی است که در در انتخابات مجلس دهم نتوانست رای اعتماد مردم را جلب کند. در همین دوره مجلس، در دو پرونده کمیسیون تحقیق مجلس هفتم به عنوان سخنگوی این کمیسیون و نیز نایب رئیس کمیسیون مشترک ترک سل ظاهر شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
مصباحی مقدم در عین حال به عنوان کارشناس اقتصادی این جریان مطرح بوده است و با تجربه حضور در دوره مجلس هشتم و نهم، امیدوار است که در یکی از کرسی‌های هیات رئیسه بنشیند. شاید از همین روست که او در پاسخ خبرنگاران ادعای مربوط به ریاست قالیباف بر مجلس آینده را مورد تردید قرار داد. مظفر نیز از جمله اصولگرایانی است که در در انتخابات مجلس دهم نتوانست رای اعتماد مردم را جلب کند. او در دوران فعالیت پارلمانی خود چند دوره ریاست کمیسیون بودجه را برعهده داشته است. در همین دوره مجلس، در دو پرونده کمیسیون تحقیق مجلس هفتم به عنوان سخنگوی این کمیسیون و نیز نایب رئیس کمیسیون مشترک ترک سل ظاهر شد.
ایمناایمنا1 ماه قبل
باطنی افزود: اوایل دهه هشتاد وقتی سعید حجاریان آن جمله معروف «اصلاحات مرد، زنده باد اصلاحات» را گفت منظورش از اصلاحاتی که مرد اصلاحات انتخابات محور و منظورش از اصلاحاتی که برایش زنده باد می‌گفت اصلاحات جامعه محور بود. این فعال سیاسی ادامه داد: در نظرگاه اصلاح‌طلبی انتخابات محور، تعریف قدرت یا حداقل تعریف قدرت موثر معطوف به قدرت سیاسی بود؛ کسب قدرت سیاسی غایت سیاست‌ورزی تعریف می‌شد؛ فقدان قدرت سیاسی نیز دلیل همه ناکامی‌ها دانسته می‌شد؛ انتخابات نیز تنها و یا شاید آخرین فرصت و یگانه ابزار کسب قدرت تلقی می‌شد و کنشگرسیاسی که به قدرت راه پیدا نمی‌کرد، کنش‌گر بی‌اثر شناخته می‌شد. فعالیت بخش خصوصی در انگلستان از اواسط قرن هجده آغاز شد و تولید ثروت، زمینه ایجاد ثبات سیاسی و تحزب را فراهم آورده است. باطنی ادامه داد: بحران صندوق‌های بازنشستگی تنها یک ابرچالش است و اصلاح طلبان باید برای پنج ابرچالش دیگر یعنی «بحران منابع آب کشور»، «مسائل زیست محیطی»، «بودجه دولت»، «نظام بانکی» و «بیکاری» نیز برنامه داشته باشند. به گفته رئیس اورژانس اجتماعی خشونت‌های خانگی در مورد همسر و کودک در ایران ۲۰ درصد افزایش یافته است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
کتاب «شب دوازدهم» نوشته ویلیام شکسپیر با ترجمه میلاد میناکار، «پنجاه سال برنامه‌ریزی» با گردآوری هدی صابر، «بهترین باش» نوشته آندری سدنیف با ترجمه زهرا ابراهیمی و «عشق و ازدواج در قرون وسطی» نوشته ژرژ دابی با ترجمه مهدیه چراغیان منتشر شد. به گزارش ایسنا، کتاب «شب دوازدهم» نوشته ویلیام شکسپیر با ترجمه میلاد میناکار در ۱۹۲ صفحه با شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و قیمت ۳۲ هزار تومان توسط بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه منتشر شده است. نوشته پشت‌ جلد کتاب: معصیت قتل، از عشقی که قرار است پنهان بماند، رسواتر نیست. کتاب «بهترین باش» با عنوان فرعی «چگونه ذهن و بدن‌مان را شارژ کنیم» نوشته آندری سدنیف با ترجمه زهرا ابراهیمی در ۱۶۰ صفحه با شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و قیمت ۲۹ هزار تومان نیز توسط بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه منتشر شده است. نوشته پشت‌ جلد کتاب: ژرژ دابی، پژوهشگر نامی در زمینه قرون وسطی، این‌بار به سراغ موضوع عشق و ازدواج رفته است.

:: دارابی-رایزنی‌های دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی در مسکو

صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از مسکو، بررسی راه‌های توسعه و تعمیق همکاریهای دو کشور در زمینه علمی، فن آوری و فرهنگی محور گفتگو و دیدارهای حجت الاسلام سعید رضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی کشورمان در روسیه است. حجت الاسلام عاملی در ادامه دیدارهای خود با مقامات علمی، فرهنگی و دانشگاهی روسیه، عصر پنجشنبه با حضور در انستیتو آسیا و آفریقای دانشگاه دولتی مسکو، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این انستیتو، در جمع استادان و دانشجویان سخنرانی کرد. دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی کشورمان همچنین در دیدارهای جداگانه با ویاچسلاو نیکونوف رئیس کمیته علم و آموزش مجلس دومای روسیه، آندره فورسنکو دستیار ویژه رئیس جمهور و رئیس شورای علم و آموزش روسیه و نیز ولادیمیر تولستوی نوه لئو تولستوی نویسنده شهیر روس و مشاور ارشد رئیس جمهور روسیه در امور فرهنگی، خواستار توسعه و تعمیق مناسبات فرهنگی و علمی بین دو کشور شد. مصاحبه‌ها:۱- حجت الاسلام سید سعید رضا عاملی رنانی - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی۲- ایگور عبدالغازیوف - رئیس انستیتو آسیا و آفریقای دانشگاه دولتی مسکو

:: دارابی- رایزنی‌های دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در روسیه

صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از مسکو؛ حجت الاسلام سید سعید عاملی رنانی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی کشورمان در ادامه رایزنی با مقامات و شخصیت‌های علمی و فرهنگی روسیه، عصر امروز پنجشنبه با ویاچسلاو نیکونوف رئیس کمیته آموزش و علوم مجلس دومای روسیه دیدار کرد. گسترش همکاریهای فرهنگی، علمی و آموزشی، تبادل تجربیات و نیز استفاده بهینه از ظرفیت‌های گسترده علمی، دانشگاهی و فرهنگی در ایران و روسیه، محور این گفتگوها بود. دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی کشورمان روز گذشته نیز با آندره فورسنکو دستیار ویژه رئیس جمهور و رئیس شورای علم و آموزش روسیه و ولادیمیر تولستوی مشاور رئیس جمهور روسیه در امور فرهنگی دیدار کرد. حجت الاسلام عاملی رنانی همچنین قرار است با حضور در دانشگاه دولتی مسکو، در جمع استادان و دانشجویان انستیتو آسیا و آفریقا سخنرانی کند.

توسعه و تعمیق روابط علمی، فرهنگی و آموزشی بین ایران و روسیه + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 ماه قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، بررسی راه‌های توسعه و تعمیق همکاری‌های تهران و مسکو در زمینه علمی، فن آوری و فرهنگی محور رایزنی‌های حجت الاسلام سعید رضا عاملی رنانی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی کشورمان در سفر به روسیه است. حجت الاسلام عاملی رنانی در دیدار با آندره فورسنکو دستیار ویژه رئیس جمهور و رئیس شورای علم و آموزش روسیه، با برشمردن زمینه‌های گسترش همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مختلف آموزشی، فرهنگی و فن آوری، خواستار استفاده بهینه از ظرفیت‌های گسترده علمی دو کشور شد. بیشتر بخوانید: نمایش نخستین فیلم پویانمایی سینمایی ایرانی در ۴۰۰ سینمای روسیه + ویدئوانتهای پیام/

:: دارابی - توسعه علمی و فرهنگی ایران و روسیه

صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از مسکو، بررسی راههای توسعه و تعمیق همکاریهای دو کشور در زمینه علمی، فن آوری و فرهنگی محور رایزنی‌های حجت الاسلام سعید رضا عاملی رنانی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی کشورمان در روسیه است.

توسعه روابط علمی، فرهنگی و آموزشی ایران و روسیه

صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از مسکو، بررسی راه‌های توسعه و تعمیق همکاری‌های دو کشور در زمینه علمی، فن آوری و فرهنگی محور رایزنی‌های حجت الاسلام سعید رضا عاملی رنانی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی کشورمان در روسیه است. حجت الاسلام آملی رنانی در دیدار با آندره فورسنکو دستیار ویژه رئیس جمهور و رئیس شورای علم و آموزش روسیه، با برشمردن زمینه‌های گسترش همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مختلف آموزشی، فرهنگی و فن آوری، استفاده بهینه از ظرفیت‌های گسترده علمی دو کشور را خواستار شد.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از مسکو، حجت الاسلام «سعید رضا آملی رنانی»، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ایران که برای دیدار و گفتگو با مقامات روسی به مسکو سفر کرده است، روز چهارشنبه با «آندری فورسنکو» (Andrei Fursenko) دستیار ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور فناوری و علوم، درباره گسترش همکاری‌های علمی و فناوری دو کشور گفتگو و رایزنی کردند. حجت الاسلام آملی رنانی در این دیدار با برشمردن زمینه‌های گسترش همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مختلف آموزشی، فرهنگی و فناوری، خواستار استفاده بهینه از ظرفیت‌های گسترده علمی دو کشور شد. در این دیدار که «مهدی سنایی»، سفیر جمهوری اسلامی ایران و اعضای هیات‌های دو کشور هم حضور داشتند، دو طرف بر لزوم تداوم همکاری‌ها و توسعه مبادلات در حوزه‌های جدید تاکید کردند.
همشهریهمشهری2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار همشهری آنلاین، این کتاب مروری است بر سال‌ها پژوهش دانیل کاهنمن، روانشناس و اقتصاددان برنده جایزه نوبل اقتصاد سال ۲۰۰۲ درباره دو شیوه اصلی تفکر. کاهنمن حرف‌های زیادی درباره شیوه شگفت‌انگیز و غافلگیرکننده ذهن در هنگام تصمیم‌گیری دارد. او معتقد است تله‌های شناختی، اغلب ما را از رسیدن به شادمانی بازمی‌دارند. اولین تله هم عدم تمایل به پذیرش پیچیدگی ذهن انسان و پذیرش وجود خطاهای شناختی است. کتاب فکر کردن با درنگ و بی‌درنگ، چکیده پژوهش‌ها درباره پیچیدگی‌های ذهن انسان است؛ موجودی که به باور کاهنمن، به اشتباه فکر می‌کند پادشاه افکار خویش است و فقط به اراده خود تصمیم می‌گیرد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «فکر کردن، بی‌درنگ و بادرنگ» نوشته دانیل کاهنمن به‌تازگی با ترجمه حسین علیجانی رنانی و جمشید پرویزیان توسط نشر ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شده است. نویسنده کتاب در پیشگفتارش می‌گوید هنگامی که از شما می‌پرسند در چه فکری هستید، معمولا می‌توانید پاسخ دهید. اما ذهن فقط به این روال کار نمی‌کند، و در واقع روال عادی کار ذهن این نیست. نویسنده کتاب «فکر کردن، بی‌درنگ و بادرنگ» برنده جایزه نوبل اقتصاد است و مطالبش دربرگیرنده فهم نویسنده از داوری و تصمیم‌گیری هستند که به یاری اکتشافات روان‌شناسی دهه‌های اخیر شکل گرفته‌اند. هدف اصلی دانیل کاهنمن هم از نگارش این‌اثر، نه ارائه پژوهش‌های اولیه مشترک با دوستش آموس تورسکی؛ بلکه ارائه دیدگاهی درباره چگونگی کارکرد ذهن بر پایه پیشرفت‌های اخیر روان‌شناسی شناختی و روان‌شناسی اجتماعی است.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 ماه قبل
از طرفی، مخاطرات راه‌های بدیل، تجارب تاریخی ملت ایران و نقشه‌های شوم دشمنان ایران اسلامی، همچنان اصلاح‌طلبی را بعنوان عقلایی‌ترین و دردسترس‌ترین راهبرد و گزینه پیش‌رو معرفی می‌کند. شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان برای رهایی از رکود «سیاسی، ناامیدی و بحران اعتماد راس و بدنه، طرح» سرا را به تصویب رسانیده است. این طرح علیرغم مشکلاتی که بر آن مترتب است، می‌تواند گام نخست اصلاح‌طلبان برای پویا کردن و به میدان آوردن جامعه جنبشی باشد. طلبی موثر باشد و شوکی برای بازآفرینی گفتمانی و رسوب‌زدایی از جامعه جنبشی باشد. موخره، اصلاح‌طلبان برای غلبه بر ناامیدی‌ که جامعه جنبشی با آن مواجه شده؛ باید در «سرا» متوقف نشود، جنگ «سرسرا» را وا بگذارند و «سراها» ی گوناگون بسازند.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
درواقع بعد از قبول کار، نه تنها خودت، بلکه خانواده‌ات هم «در معرض» محدودیت، مخاطرات، یا مرگ قرار می‌گیرند. و جنس محمد احمدیان، جنس «سکوت و کار» بود. سه: مهرجوییجنس محمد احمدیان، جنس ایران خوشبوست. همان ایرانی که داریوش مهرجویی در فیلم پری به تصویر می‌کشد در یک جمله: «سر به کار و دل به یار». خدایت رحمت کند محمد احمدیان.
اصلاحات پرساصلاحات پرس3 ماه قبل
به قول شما چون حاکمیت همراهی خوبی با دولت نداشت، دولت هم نسبت به انجام این اصلاحات مردد شد. بنابراین رسانه هم طرفدار پوپولیسم می‌شود. حرف من این است که مسأله اول ما، بدن بیمار اقتصاد کشور است و تا وقتی بیمار هستیم، تحریم پذیر هم هستیم. آنقدر مسائل کشور بزرگ و بیماری اقتصاد کشور چند دهه طولانی‌تر شده است که حل کردن آن توان زیادی را می‌خواهد. ضمن اینکه به نظر من ایران تا اطلاع ثانوی مستعد ظهور پوپولیسم است، به خاطر اینکه مشکلات زیاد است و ذهنیت مردم هنوز در دهه ۸۰ مانده است.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، نودویکمین شماره فصلنامه علمی پژوهشی «پژوهش‌های قرآنی» مربوط به تابستان ۱۳۹۸ به همت اداره نشریات شعبه خراسان رضوی چاپ و منتشر شد و مقالات این شماره بر روی سامانه نشریه به آدرسhttp: //jqr. isca. ac. ir نمایه شد. مقالات منتشره عبارت است از: «تحلیل موعظه الهی در آیه ۴۶ سوره سبأ» نوشته حامد شریفی‌نسب؛ سیدمحمود طیب‌حسینی؛ «تحلیل حقیقت عرش و مراد از حاملان آن» به قلم علی بیدسرخی؛ عباس اسماعیلی‌زاده؛ کاوس روحی برندق و سهیلا پیروزفر؛ «تفسیر هبه نفس به پیامبر (ص) و شبهات پیرامون آن» نوشته اباذر جعفری؛ از جمله مقالات این شماره است. «بررسی تطبیقی رویکرد آلوسی و سلفیه در مسأله علم غیب» نوشته حمید ایماندار؛ محمد مولوی و حسن زرنوشه فراهانی؛ «اعتبار ظواهر قرآنی از نگاه عدلی‌مسلکان و جبرگرایان» به قلم محمد سلطانی رنانی؛ «اعتبارسنجی روایات اهل بیت (ع) درباره «حجیت تفسیر صحابه» با بررسی آرای آیت‌الله معرفت»، اثر محمدعلی مروجی طبسی؛ «نقد دیدگاه عمید زنجانی در کتاب «مبانی و روش‌های تفسیر قرآن» نوشته محمدحسین برومند؛ حسین ابویی؛ امیر جودوی و بتول علوی
ایسناایسنا3 ماه قبل
در سپهر سیاست ایران، گفتن از همه‌پرسی و عملی کردن آن، کاری بس دشوار است اما در سپهر فرهنگی یک شهر و برای تعیین تکلیف محوری مهم و تاریخی مثل چهارباغ چطور؟ آیا می‌شود از همه‌پرسی برای برون‌رفت از وضع ناخوشایند فعلی این گذر مدد جست؟ به گزارش ایسنا، بهترین توصیفی که یکی از روزنامه‌نگاران شهر، برای وصف حال فعلی گذر فرهنگی چهارباغ نوشته، تبدیل‌شدنش به یک دفتر مشق است. محور میانی نیز می‌توانست با همین سرعت تکمیل شود اما انتشار عکس‌هایی که نشان می‌داد سال‌های گذشته، سازه‌هایی مربوط به سیستم تقسیم آب چهارباغ در محور شرقی پیدا و بلافاصله پنهان‌شده تا کار سنگفرش کردن، بی‌معطلی ادامه پیدا کند، موجب ایجاد حساسیت‌هایی برای تنها محور بازمانده، یعنی محور میانی شد. آن روزها گذشت و این روزها، دوباره سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان، مشغول بازآفرینی در این محور است تا با ایجاد حوضچه‌هایی، چهارباغ را به شمایل صفوی‌اش برگرداند. یک مهندس برای آن‌ها نقشه می‌کشد و این نقشه اجرا می‌شود. با چنین نگاهی، این گذر فرهنگی، می‌تواند بستر برگزاری یک همه‌پرسی باشد تا شهروندان، خودشان به حوض‌ها، نیمکت‌ها و چراغ‌هایی که قرار است در آن اجرا و نصب شود، رأی موافق یا مخالف بدهند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 ماه قبل
میرعنایت ‏می‌گوید: «کودکان پس از تجربه حوادث تلخ، هیجانات مثبت‌شان را از دست می‌دهند و شادی‌شان را گم ‏می‌کنند.» ‏بعد از حادثه، وضع روان کودکان فراموش می‌شود. آرامش‌مان را حفظ ‏کرده بودیم.» ‏قوچمی که روانشناس و مشاور است، پیش از پروژه کرمانشاه، کار اجرایی نکرده بود. او درباره سختی کار می‌‏گوید: «بیشتر کشته‌ها در منطقه دشت ذهاب، کوییک حسن، کوییک مجید و … بود. پدرش گفت که خیلی تغییر کرده و نشانه‌های گذشته را ندارد.» پس از زلزله، گروه دانشجویی دیگری ‏مشغول غربالگری شدند. حتی شنیده شد که پس از زلزله کرمانشاه، تعدادی از روانشناسان، خودشان دچار آسیب شدند.
فارسفارس4 ماه قبل
جمعی از فعالان نشریات دانشجویی ضمن اعتراض به اتفاقات و حواشی یازدهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی تاکید کردند: خواسته ما دانشجویان این است که مسئولان برگزاری جشنواره دست کم اندازه شیشه مات، شفاف باشند! به گزارش حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، جمعی از فعالان نشریات دانشجویی طی بیانیه‌ای ضمن اعتراض به اتفاقات و حواشی یازدهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی کشور «تیتر۱۱» تاکید کردند: کل خواسته ما دانشجویان امضا کننده این بیانیه این است که مسئولان برگزاری جشنواره دست کم اندازه شیشه مات، شفاف باشند! مراتب اعتراضات، پیش از این به سمع و نظر مسئولان برگزاری جشنواره رسیده است. فعالان نشریات دانشجویی که کورسوی امیدی برایشان باقی مانده بود، در نامه‌ای ایرادات برگزاری جشنواره را به مسئولان آن گوشزد کردند. «از قضا سرکنگبین صفرا فزود، روغن بادام خشکی می‌نمود!» نه‌تنها نامه فعالان نشریات دانشجویی مسئولان را از خواب غفلت بیدار نکرد، بلکه با پایان فرآیند دریافت آثار، مسئولان جشنواره به خواب زمستانی رفتند.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید سعیدرضا عاملی رنانی - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی طی دیدار با اشرف بروجردی - رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی از بخش‌های مختلف این سازمان بازدید به عمل آورد. همچنین در این دیدار حجت الاسلام عاملی پس از خیرمقدم اشرف بروجردی و شنیدن گزارشی از فعالیت‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملی توسط مدیران این سازمان؛ نسبت به نشر دیجیتال و اجتماعی شدن کتابخانه ملی تاکید کرد. دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به رجوع بیشتر مخاطبان به پایگاههای داده‌ها که جای کتابخانه‌ها را گرفته‌اند، ادامه داد: سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، باید تبدیل به یک برند ملی شود. همچنین در این دیدار لیستی از ۲۳۰۰ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از سال ۱۳۶۳ به اشرف بروجردی - رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی اهداء کردند و طی تفاهمنامه‌ای؛ مصوب شد تا تمام مصوبات این شورا از زمان تاسیس به‌عنوان سند ملی در آرشیو ملی ایران ثبت و نگهداری شود. در این راستا دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی لیست ۲۷۰۰ سند دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی را نیز تقدیم معاون اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ماه قبل
اصلا به نظر شما آیا تغییر خاصی در روال آموزش و پرورش کشور نیاز است؟ چرا؟ در این مقاله ابتدا به بررسی مفهومی مثل آموزش و پرورش میپردازیم و بعد از نگاه انتقادی به سیستم آموزش و پرورش کشور، نمونه‌ای را بررسی میکنیم که در همین سیستم و ایراداتش تلاش در پرورش خلاقیت در سطح نوجوانان و جوانان به کمک حرکت جمعی دارد. فلسفه آموزش و پرورش چیست؟ اندیشمندان مختلف از جمله سعدی، مولوی، سهروردی، سقراط، ژان‌ژاک روسو، … در قالب کلمات مختلف «آموزش و پرورش» یا «تعلیم و تربیت» را تعریف کردند. به عبارتی آموزش مقدمه پرورش یا پرورش هدف آموزش به حساب می‌آید. آموزش افراد را برای کارهای آینده آماده می‌کند، در حالی که پرورش افراد را برای فعالیت کنونی آماده می‌کند. در واقعیت رشد دانش آموز در سیستم آموزش و پرورش به چه شکلی رقم میخورد؟ طبق تعاریف بالا، اولین نیاز برای پرورش و توسعه‌ی مهارت، که خود پیش نیاز بروز خلاقیت در فضای آموزشی است، فراهم بودن امکان استفاده از آموزش است.
مهرمهر4 ماه قبل
در این رقابتها در مسابقات آزمایشگاهی پایه یازدهم تیم قزوین اول شد، استان البرز در رده دوم قرار گرفت و شهرستانهای استان تهران در رده سوم قرار گرفت. همچنین تیم دانش آموزی استان کردستان چهارم و استان گیلان در جایگاه پنجم ایستاد. در بخش حضوری مسابقات آزمایشگاهی پایه یازدهم استان قزوین با درخشش محمد پوریا کشاورز و محمد رضا احمدی اول شد. در مسابقات ازمایشگاهی پایه دهم تیم دانش آموزی استان تهران در رده اول جای گرفت، تیم استان فارس دوم شد، اصفهان در رده سوم جای گرفت. در این بخش دانش آموزان استان قزوین در مکان سوم ایستادند و استان چهار محال و بختیاری پنجم شد.

اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در اصفهان برگزار شد

6+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور5 ماه قبل

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

فرهنگی