رهبری

برترین‌هابرترین‌ها18 ساعت قبل
البته من بعد از انقلاب با ایشان آشنا شدم؛ قبل از انقلاب، هیچ ارتباطی با یکدیگر نداشتیم. کسانی بودند که آن وقت در زمان جوانی ما، جزو اساتید و برجسته‌های شعر نو بودند و به اعتقاد من اینها از خود «نیما یوشیج» بهتر شعر نو میگفتند. او برای من نقل میکرد و میگفت «نیما یوشیج» آدم متدینی است. اصلا سبک شعر نو ما، سبک ابتکاری به معنای حقیقی نیست؛ سبک شعر اروپایی است، با خیلی از خصوصیاتی که آن شعرها دارد. هم شعر غزلی خوب داریم و کسانی که میگویند، انصافا خوبند؛ هم شعر نو داریم.
انتخابانتخاب1 روز قبل
بسیار اهمیت دارد که دریابیم چگونه مردی با داشتن کارنامه آبرامز در پایتخت کشور ما، اینچنین مورد تمجید قرار می‌گیرد. برای اینکه به افتخار عضویت در تشکیلات سیاست خارجی آمریکا نائل شوید، باید دو نگاه متضاد به کشور را مورد تأیید قرار بدهید. اهداف ما نجیبانه و با حسن نیت هستند و مردم شریف در سرتاسر جهان از رهبری ما منتفع می‌شوند. مهم این است که آبرامز نیت خوبی دارد. اعضای تشکیلات سیاست خارجی آمریکا نیز همینطور هستند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
نتایج یک نظر سنجی در سرزمین‌های اشغالی نشان می‌دهد که در انتخابات پیش رو احزاب دست چپی رژیم صهیونیستی با اختلاف کمی از احزاب دست راستی به رهبری بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم پیشتاز خواهند بود. به گزارش چهارشنبه شب خبرگزاری آناتولی ترکیه، بنابر نظرسنجی پایگاه خبری واللا رژیم صهیونیستی که نتایج آن روز چهارشنبه اعلام شد، برای نخستین بار از زمان اعلام انتخابات پارلمانی در سال ۲۰۱۸ احزاب چپگرا از جمله احزاب عربی از احزاب دست راستی این رژیم با اختلاف دو کرسی پیشتاز هستند. بر اساس این نظرسنجی ممکن است مسیر برای ائتلاف احزاب دست راستی رژیم صهیونیستی به رهبری نتانیاهو برای تشکیل کابینه آینده قطع شود. در این نظر سنجی، احزاب دست چپی رژیم صهیونیستی ۶۱ کرسی در انتخابات آینده و احزاب دست راستی ۵۹ کرسی را کسب خواهند کرد که در نتیجه، این امکان برای احزاب چپ صهیونیستی برای تشکیل کابینه ائتلافی در آینده وجود خواهد داشت. حزب «قدرت یهودی» به رهبری بنی گانتس رئیس اسبق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی به عنوان رقیب اصلی نتانیاهو در این انتخابات خواهد بود.
فارسفارس1 روز قبل
فرمانده نیروی قدس سپاه با اعلام اینکه قدرت توأم با اقتدار از افتخارات جمهوری اسلامی است، گفت: برخی از کشورها ثروت دارند اما قدرت ندارند، ترامپ به آل‌سعود می‌گوید اگر حمایت‌های ما نباشد شما دوام نمی‌آورید، ائتلاف‌های پولی آل‌سعود در منطقه به شکست منجر شده است. قدرت توأم با اقتدار از افتخارات جمهوری اسلامی استوی با اعلام اینکه قدرت توأم با اقتدار از افتخارات جمهوری اسلامی است، گفت: برخی از کشورها ثروت دارند اما قدرت ندارند و ترامپ به آل‌سعود می‌گوید اگر حمایت‌های ما نباشد شما دوام نمی‌آورید و ائتلاف‌های پولی عربستان در منطقه به شکست منجر شده است و حماس آنها را شکست داده است. وی با بیان اینکه دفاع مقدس دفاع مادر است چون ویژگی‌های آن در جامعه بسیار کارساز است، افزود: دفاع مقدس آمد در کارکرد انقلاب فرهنگ فاسد قبل از انقلاب را نابود و فرهنگ ایثار و اسلام را در جامعه پایه‌گذاری کرد. فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه دفاع مقدس سیره‌ای برای هر دفاعی که نابرابر باشد است و با این نوع دفاع می‌توان از ملت و میهن خود دفاع عزت‌مندانه کرد، ادامه داد: دفاع مقدس الگویی برای ملت‌های مستضعف و برای مقابله با ظالمین جهانی است. فرمانده نیروی قدس سپاه بیان کرد: در گذشته درس وصیت‌نامه امام در دانشگاه‌ها به‌صورت داوطلبانه بود اما بعید می‌دانم در خصوص فرمایشات مقام معظم رهبری درسی در دانشگاه‌ها وجود داشته باشد.
انتخابانتخاب1 روز قبل
به گزارش ایرنا از روزنامه «تایمز اسرائیل»، دو حزب بنی گانتس و یائیر لپید با صدور بیانیه‌ای بر دوره‌ای بودن نخست وزیری و تقسیم آن میان خودشان توافق کردند. حزب جدید (ائتلاف) برای تأمین امنیت اسرائیل، رهبران امنیتی و اجتماعی را در برخواهد گرفت و جامعه از هم گسیخته را متحد خواهد کرد. برخی تحلیل‌ها بیانگر آن است که یهودیان أشکنازی به ائتلاف گانتس– لپید بپیوندند و احتمال این که گانتس بتواند رهبری حزب پیروز در کنست را به دست آورد، بیشتر است. بر اساس نظرسنجی که مؤسسه «Banels Politics» منتشر کرد، ائتلاف گانتس و لپید ۳۴ کرسی، حزب لیکود ۳۳ کرسی، حزب کارگر ۹ کرسی و حزب راستگرای جدید هشت کرسی کنست را کسب خواهند کرد. خبر ائتلاف حزب یش عتید و امنیت برای اسرائیل در حالی اعلام می‌شود که رسانه‌های صهیونیستی در روز‌های اخیر از ائتلاف دو حزب لیکود و خانه یهودی در انتخابات آینده سخن گفتند.
آخرین خبرآخرین خبر21 ساعت قبل
آیت الله مومن دار فانی را وداع گفتفارس/ آیت الله محمد مؤمن عضو مجلس خبرگان رهبری و عضو فقهای شورای نگهبان که از مدتی پیش در بستر بیماری بود، دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت. آیت الله محمد مؤمن عضو مجلس خبرگان رهبری و عضو فقهای شورای نگهبان به‌دلیل مشکلات مغزی و تنفسی از جمعه ۳۰ آذرماه در بخش آی‌سی‌یوی در یکی از بیمارستان‌های قم بستری شد و از ۸ دی ماه برای پیگیری روند درمان به بیمارستانی در تهران انتقال یافت. آیت الله محمد مؤمن متولد سال ۱۳۱۹ در قم بود و از سوابق وی می‌توان به عضویت مجلس خبرگان رهبری، عضویت شورای عالی قضایی، نائب رئیس مجلس خبرگان رهبری، عضویت شورای عالی سیاستگذاری و رئیس حوزه علمیه قم، عضویت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، عضویت مجمع جهانی اهل بیت (س)، عضویت هیئت امنای دانشگاه قم و ریاست دادگاه عالی قم، را برشمرد. آیت‌الله محمد مؤمن، تحصیلات مقدماتی را در قم و ابتدا در مکتب خانه و سپس در «مدرسه جامع تعلیمات دینی» گذراند و همزمان به تحصیل در حوزه علاقه‌مند شد. وی با بهره‌گیری از اساتیدی چون امام خمینی (ره)، علامه طباطبایی، علی مشکینی، شیخ مرتضی حائری و سید محمدرضا گلپایگانی به درجه اجتهاد دست یافت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین20 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- مستند «روایت رهبری»؛ روایتی دست اول از وقایع مربوط به انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به‌عنوان رهبر جمهوری اسلامی ایران است. به گزارش گروه چندرسانه‌ای خبرگزاری میزان، مستند «روایت رهبری»؛ روایتی دست اول از وقایع مربوط به انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به‌عنوان رهبر جمهوری اسلامی ایران است که در آن از تصاویر آرشیوی صداوسیما در جهت ابهام افکنی پیرامون انتخاب رهبر انقلاب در ۱۴ خرداد ماه سال ۱۳۶۸ بازسازی شده است. این مستند در سه قسمت تهیه و تولید شده است و از امشب اول اسفندماه از شبکه‌های «اول» و «مستند» سیما پخش خواهد شد. روز‌ها و ساعات پخش این مستند به شرح ذیل است: قسمت‌ اول «روایت رهبری» را در لینک‌ زیر مشاهده کنیدقسمت اول مستند «روایت رهبری» انتهای پیام/
آخرین خبرآخرین خبر19 ساعت قبل
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بابل، سرتیپ دوم پاسدار محمد حسین بابایی دقایقی پیش در یادواره سرداران و ۱۷۴۷ شهید شهرستان بابل در مصلای جمعه شهرستان ضمن خیرمقدم به سردار سلیمانی اظهار داشت: سردار سلیمانی سرباز امامت و ولایت و مقام معظم رهبری بوده و محبوب دل‌های ملت ایران به مازندران خوش آمدید. وی افزود: مردم مازندران بسیار پرشورتر نسبت به ۴۰ سال گذشته به چله دوم انقلاب ورود پیدا کرده و ده‌ها گردان بسیجی اعم از پاسداران، بسیجیان و همه اقشار گوش به فرمان رهبری برای دفاع از انقلاب با رویکردها و راهبردهای جدید هستند. فرمانده سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه مردم مومن و شهیدپرور مازندران اعم از مردان و زنان شیردل و بصیر در صحنه مبارزه با جنگ نرم دشمن اعم از اقتصادی، سیاسی و اجتماعی و فرهنگی آماده جهاد هستند، تصریح کرد: امیدواریم مازندران با دعای خیر مقام معظم رهبری و شهدای عزیز در چله دوم انقلاب نیز بدرخشد. انتهای پیام/ح

آخرین خبرها درباره «رهبری»

ایرناایرنا1 هفته قبل
به گفته وی، حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن مولفه قدرت نظام برای برخورد با جریان‌های استکباری و انحرافی علیه نظام مقدس اسلامی به شمار می‌آید. خزایی این حضور همیشگی مردم در صحنه‌های مختلف سیاسی را از دستاوردهای انقلاب برشمرد و یادآور شد: مسئولان قدردان این همه اقتدار و شور و شعف مردم ایران اسلامی هستند. وی در پایان تاکید کرد: اکنون که در طلیعه چهل و یکمین بهار پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی هستیم باید با عزمی پولادین و گام‌های استوار مسیر پیشرفت و ترقی و تولید علم را با قدرت مظاعف بپیماییم. بار دیگر ملت انقلابی و ولایت مدار کنگاور لبیک گویان با وجود بارش برف و باران به خیابان‌ها آمدند و با آرمان‌های پاک انقلاب تجدید پیمان کردند و فریاد ضد استکباری سردادند. شهرستان کنگاور با جمعیتی افزون بر ۷۶ هزار نفر در ۹۴ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده و دروازه ورودی این استان غربی است.
تسنیمتسنیم4 هفته قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، رپرتوار اجرایی ارکستر فیلهارمونیک اسلواکی را در این کنسرت، اورتور ۱۸۱۲ وسمفونی شماره ۴ اثر (پیوتر ایلیچ چایکفسکی) و کنسرتو پیانو اثر (آرام ایلیک خاچاطوریان) تشکیل می‌دهد. ارکستر فیلهارمونیک اسلواکی را در این کنسرت لاتیسلاو فان سوویتس نوازنده صاحب نام اسلواکی به عنوان سولیست همراهی می‌کند. همکاری علی رهبری در سال ۱۹۸۰ (۳۹ سال پیش) و بعد از دریافت مدال طلای مسابقات جهانی رهبری ارکستر در فرانسه (زمانی که دستیاری هربرت فون کارایان با ارکستر فیلهارمونیک برلین را داشت)، با ارکستر مشهور فیلهارمونیک چک در پراگ شروع شد و بلافاصله به ارکستر فیلهارمونیک اسلواکی نیز دعوت شد. وزارت فرهنگ جمهوری چک به پاس خدمات ارزنده علی رهبری بنا به تفاضای ارکستر فیلهارمونیک چک در سال ۱۹۸۵ مدال دوژاک را به علی رهبری اهدا کرد. این مدال با دقت و وسواس بسیار زیادی و پس از تایید شخص وزیر فرهنگ چک به رهبران ارکستر و هنرمندان موسیقی اهدا می‌شود و قبل از علی رهبری، مدال دورژاک به مستیسلاو روستوپوویچ اهدا شده بود.
ایسناایسنا4 هفته قبل
ارکستر فیلهارمونیک اسلواکی به رهبری علی رهبری (موسیقیدان و رهبر ارکستر)، در روزهای ۹ و ۱۰ اسفند ماه در شهر براتیسلاوا روی صحنه می‌رود. به گزارش ایسنا، رپرتوار اجرایی ارکستر فیلهارمونیک اسلواکی را در این کنسرت، اورتور ۱۸۱۲ و سمفونی شماره ۴ اثر (پیوتر ایلیچ چایکفسکی) و کنسرتو پیانو اثر (آرام ایلیک خاچاطوریان) تشکیل می‌دهد. ارکستر فیلهارمونیک اسلواکی را در این کنسرت لاتیسلاو فان سوویتس، نوازنده اسلواکی به عنوان سولیست همراهی خواهد کرد. همکاری علی رهبری ۳۹ سال پیش و بعد از دریافت مدال طلای مسابقات جهانی رهبری ارکستر در فرانسه، (زمانی که دستیاری هربرت فون کارایان با ارکستر فیلهارمونیک برلین را داشت)، با ارکستر مشهور فیلهارمونیک چک در پراگ شروع شد و بلافاصله به ارکستر فیلهارمونیک اسلواکی نیز دعوت شد. وزارت فرهنگ جمهوری چک به پاس خدمات مایسترو علی رهبری بنا به تفاضای ارکستر فیلهارمونیک چک در سال ۱۹۸۵ مدال دوژاک را به علی رهبری اهدا کرده است.
ایران‌جیبایران‌جیب1 هفته قبل
در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، خبری در فضای مجازی منتشر شد مبنی‎بر اینکه مقام معظم رهبری دستور داد‎ه‌اند شورای رهبری برای جایگزینی ایشان تشکیل شود. در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، خبری در فضای مجازی منتشر شد مبنی‎بر اینکه مقام معظم رهبری دستور داد‎ه‌اند شورای رهبری برای جایگزینی ایشان تشکیل شود. آیت‌الله محسن مجتهد شبستری، یکی از اعضای کمیسیون اصل ۱۰۷ و ۱۰۹ مجلس خبرگان رهبری هم خبر تقاضای مقام معظم رهبری برای تشکیل شورای رهبری و انتخاب جانشین وی را تکذیب کرد. این عضو مجلس خبرگان همچنین گفت که اصلا چنین موضوعاتی در مجلس خبرگان مطرح نشده ‎است و بعید هم می‎دانم چنین باشد. او همچنین در پاسخ به گزینه‎های احتمالی از جمله آیت‎الله خاتمی و حجت‌الاسلام رئیسی، اضافه کرد: اصلا و ابدا چنین چیزهایی در خبرگان مطرح نیست.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 هفته قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- مستند «روایت رهبری»؛ روایتی دست اول از وقایع مربوط به انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به‌عنوان رهبر جمهوری اسلامی ایران است. به گزارش گروه چندرسانه‌ای خبرگزاری میزان، مستند «روایت رهبری»؛ روایتی دست اول از وقایع مربوط به انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به‌عنوان رهبر جمهوری اسلامی ایران است که در آن از تصاویر آرشیوی صداوسیما در جهت ابهام افکنی پیرامون انتخاب رهبر انقلاب در ۱۴ خرداد ماه سال ۱۳۶۸ بازسازی شده است. انتهای پیام/
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
صاحب پیام خبر می‌دهد که ایران هرگز هیچ گلوله‌ای را شلیک نکرده اما وقتی گلوله‌ها شلیک شده همواره برنده جنگ بوده است. صاحب پیام معتقد است انقلاب اسلامی یک قطب به قطب‌های موجود جهان افزود و در حالی که قطب دوم فروریخته، قطب انقلاب اسلامی روز به روز نیرومندتر شده است. صاحب پیام از وضعیت عدالت در کشور ناراضی است اما بی انصافی درباره گذشته را هم بی عدالتی می‌داند. پیام انقلاب اسلامی را در برخی حوزه‌ها رکورددار می‌داند و من بعید می‌دانم هیچ کشوری در جهان صاحب این همه رکورد باشد. صاحب پیام عمدا از کنار این نکته اصلی و بنیادین می‌گذرد ولی ما دقیقا همین جا باید توقف کنیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
به گزارش مشرق، پویا محمودیان در آیین انتخاب میید به‌عنوان شهر جهانی زیلو اظهار کرد: از زمانی که جشن شهر جهانی آباده را در زمینه منبت آغاز کردیم و امروز که در جشن شهر جهانی میبد در زمینه زیلو حاضر هستیم؛ شاهد شوق و شوری در مردم این دو شهر بودم. معاون صنایع‌دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور ادامه داد: ثبت و تلاش برای جهانی‌شدن آباده و میبد از ابتدای سال ۹۷ با تأکید بسیار رییس سازمان میراث فرهنگی و تلاش شبانه روزی همکاران در معاونت صنایع‌دستی آغاز شد. پروسه جهانی‌شدن پیچیده بود و از تکمیل پرونده تا بازدید از کارگاه‌ها و تایید کارشناسان به طول انجامید. معاون صنایع‌دستی کشور افزود: در نهایت از امروز بر آن هستیم با جهانی‌شدن زیلوی میبد ضریب نفوذ خود را در بازارهای داخلی و خارجی افزایش دهیم. طبق دستور رئیس سازمان میراث فرهنگی و با نامه نگاری با تمام حسینیه و مساجد ایران قرار شده به جای استفاده از زیراندازهای بی‌کیفیت از زیلو طبیعی استفاده کنند.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
آیت‌الله محسن مجتهد شبستری، یکی از اعضای کمیسیون اصل ۱۰۷ و ۱۰۹ مجلس خبرگان رهبری نیز در گفت‎وگو با ایرنا، خبر تقاضای مقام معظم رهبری برای تشکیل شورای رهبری و انتخاب جانشین وی را تکذیب کرد. این عضو مجلس خبرگان همچنین گفت که اصلا چنین موضوعاتی در مجلس خبرگان مطرح نشده ‎است و بعید هم می‎دانم چنین باشد. او همچنین در پاسخ به گزینه‎های احتمالی از جمله آیت‎الله خاتمی و حجت‌الاسلام رئیسی، اضافه کرد: اصلا و ابدا چنین چیزهایی در خبرگان مطرح نیست
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
اگر خانم مارپل اینجا بود، معمای فوت بابا حل می‌شد/ چرا برخی گذاشتند و بعد از فوت به سخنان بابا جواب دادند؟ آدم شک می‌کند/ اصلاح‌طلبان به شعارهایشان پایبند نبودند/ اعظم طالقانی را تحسین می‌کنم
ایرناایرنا4 روز قبل
حجت الاسلام محمدعلی تابعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه وارد دهه پنجم انقلاب شکوهمند اسلامی شده‌ایم باید نگاهی به آینده داشته باشیم که بیانیه مقام معظم رهبری چراغ راه آینده است. مدرس حوزه و دانشگاه گفت: برای آماده شدن فضای مدیریتی برای جوانان باید مدیرانی که از ابتدای انقلاب در عرصه‌های مختلف مدیریت کشور بودند به جوانان اجازه ورود به فضای مدیریت را بدهند و حتی اگر لازم است مدیران سالخورده از چرخه مدیریت کنار بکشند. تابعی افزود: در بیانیه رهبری، به تکیه بر منابع داخلی و توجه به مقوله اقتصاد مقاومتی تاکید شده که برای این کار باید بر روی سرمایه انسانی خود کار کنند و مدیران خلاق و باانگیزه که قدرت استفاده از ظرفیت‌های بالقوه کشور را داشته باشند تربیت کنیم. وی اضافه کرد: ظرفیت اداره کشور محدود است و باید جوانان در بخش‌های مختلف مثل بخش خصوصی و … هم مسئولیت داشته باشند تا در آنچه هم تولید ثروت و اشتغال است خودشان همانند یک وزارتخانه عمل کنند. مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های آزاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: برای هر بخش از بیانیه اخیر مقام معظم رهبری باید یک راهبرد تعریف شود که نیاز به گروه‌های مطالعاتی در بخش‌های دانشگاهی دارد تا مطالب بیان شده در بیانیه معظم له به شکل عملیاتی تعریف شود.

ارکستر مجلسی ایران به رهبری منوچهرصهبایی

22+
مهرمهر4 روز قبل
مهرمهر2 روز قبل
وی افزود: معاونت عملیات ناجا یکی از مجموعه‌های بسیار تأثیرگذار در تحقق اهداف کلان نیروی انتظامی است و امیدوارم خدمات و تلاش‌های شبانه روزی شما عزیزان به عنوان ذخیره‌ای ارزشمند برای آخرت محسوب شود. این مقام مسئول در ادامه با تأکید بر لزوم تلاش همگانی برای ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر، عنوان کرد: تأمین امنیت یکی از مهم‌ترین معروفات می‌باشد و قطعا یکی از مجموعه‌های مهم و اثرگذار برای تأمین امنیت کشور، معاونت عملیات ناجا است. همواره باید تلاش کنیم در صیانت از آرمان‌های نظام اسلامی و انقلاب و ولایت مداری رهرو راه شهدا باشیم. رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا تاکید کرد: رویکرد پلیس باید اسلامی، اخلاقی، انقلابی و قانونی باشد. وی با بیان اینکه رسالت و مأموریت همه ما باید تحقق منویات و انتظارات فرماندهی معظم کل قوا مقام معظم رهبری (مدظله العالی) باشد، گفتک زمانی پیروز خواهیم بود که پایبند و متعهد به ارزش‌های اسلامی و دینی باشیم، چرا که موفقیت در گرو اتکا به خداوند متعال و عمل به اسلام است.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
این کمیسیون اسامی مختلفی را به شخص مصطفی کمال ارائه کرد که یکی از آنها «ترک آتاسی» یا پدر ترک بود. مصطفی کمال از این پیشنهاد خوشحال شد و او این اسم نه تنها به عنوان لقب افتخاری بلکه در شناسنامه رسمی به عنوان نام خانوادگی او ثبت شد. از دیگر سو٬ رهبری همچون عبدالله اوجالان هم نتوانست به رهبر همه کردها تبدیل شود و علویان نیز به خاطر شرایط سخت و دشوار سیاسی٬ فرهنگی و اجتماعی تا حد زیادی خنثی ماندند. با این وجود اردوغان نیز همچون بسیاری دیگر از رهبران ترکیه از یک نقص جدی برخوردار است. با این حال به شکل آشکار٬ می‌توان دید که در جامعه ترکیه جایگاه معنوی و سیاسی مصطفی کمال آتاتورک در ترکیه با یک شیب ملایم٬ رو به افول است، اما اردوغان هم٬ شانس آن را ندارد که رهبر تمام آحاد جامعه باشد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش ایرنا، آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل افزود: در این بیانیه قواعد و رموز پیشرفت، ترقی به صورت علمی و جامع بیان گردیده و دولت مردان باید بند بند آن را نصب العین خود قرار داده و عملیاتی کنند. وی بیانیه تاریخی رهبر انقلاب بعنوان گام دوم انقلاب را جامع‌ترین و علمی‌ترین نقشه راه برای آینده و تصویری بسیار شایسته از ۴۰ سال گذشته برشمرد. خطیب جمعه اردبیل گفت: این اجتماع ثابت کرد که انقلاب صاحب دارد و صاحب اصلی آن هم ملت است و آمریکا و اذناب او در جنگ عظیم تبلیغاتی و روانی کاملا شکست خورده‌اند. عاملی اضافه کرد: حضور فرزندان غیور ایرانی در سوریه در واقع دفاع از امنیت کشورمان بود ولی دشمنان ایران جنگ روانی راه انداخته‌اند تا به نسل جدید القا کنند که حضور ایران در سوریه در مسیر توسعه طلبی بوده است. امام جمعه اردبیل شهادت یکی از زوار پارس آباد در عراق را به خانواده آن و اهالی خطه مغان تسلیت گفت و از درگاه خدای متعال خواست تا به مجروحان این حادثه شفای عاجل و کامل عنایت کند.
آخرین خبرآخرین خبر3 روز قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدمهر/ نوع نگرش امام به حکومت پهلوی، باعث شده بود تا حکومت و حامیان خارجی آن به ویژه دولت انگلیس به فکر تغییر رهبری نهضت انقلابی مردم ایران از آیت‌الله خمینی به سمت آیت‌الله شریعتمداری برود.
آخرین خبرآخرین خبر2 روز قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدفارس/ مستند «روایت رهبری» روایتی از وقایع مربوط به انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به‌عنوان رهبر جمهوری اسلامی ایران است. این مستند در سه قسمت از یکم تا سوم اسفندماه از شبکه‌ اول سیما رأس ساعت ۱۹:۳۰ و ساعت ۲۲ از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد.
الفالف1 هفته قبل
گروه سیاسی الف، ۲۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۰۷ ۳۹۷۱۱۲۴۱۰۳ایسنا به نقل از خبر فوری نوشت: آیت‎الله یوسف طباطبایی‎نژاد عضو مجلس خبرگان رهبری درباره انتشار خبری به نقل از وی پیرامون اینکه مقام معظم رهبری دستور دادند تا شورای رهبری تشکیل شود اظهار کرد: این خبر دروغ محض است و از سوی کانال تهران‌نیوز که اسرائیلی است منتشر شده بود. عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: تا به امروز نه پیشنهادی از سوی مقام معظم رهبری و نه اعضای مجلس خبرگان برای تشکیل شورای رهبری مطرح نشده است و بنده خودم ذاتا با شورای رهبری هیچ وقت موافق نبودم. طباطبایی‎نژاد خاطرنشان کرد: رهبر مثل ائمه که همه یک نفر بودند یکی است و حتی زمانیکه امام حسن و امام حسین هردو امام بودند فرمان دست یک نفر بود از این رو در تمام دنیا فرمانده و رهبر یک نفر است و اصلا ایجاد شورای رهبری معنایی ندارد. وی تاکید کرد: کانال خبری تهران‌نیوز بدون اینکه با من مصاحبه‎ای داشته باشد این خبر را منتشر کرده است و عکس من را نیز در زیر این خبر قرار داده است در حالی که این خبر کذب محض است. شب گذشته آیت الله مجتهد شبستری نیز در گفت‌وگویی خبر تقاضای مقام معظم رهبری برای تشکیل شورای رهبری و انتخاب جانشین وی را تکذیب کرده بود.
مهرمهر3 روز قبل
نوع نگرش امام به حکومت پهلوی، باعث شده بود تا حکومت و حامیان خارجی آن به ویژه دولت انگلیس به فکر تغییر رهبری نهضت انقلابی مردم ایران از آیت‌الله خمینی به سمت آیت‌الله شریعتمداری برود.
برترین‌هابرترین‌ها6 ساعت قبل
خبرگزاری ایسنا: حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی رحلت فقیه پارسا و عالم ربانی آیت الله حاج شیخ محمد مؤمن را تسلیت گفتند. متن پیام رهبر انقلاب به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیمبا تأسف فراوان خبر رحلت عالم ربانی و فقیه پارسا و پرهیزگار آیة‌الله آقای حاج شیخ محمد مؤمن قمی اعلی‌الله مقامه را دریافت کردم. این ضایعه‌ئی برای حوزه‌ی علمیه است. مقام علمی و پرورش شاگردان برجسته در کنار تقوا و اخلاص این عالم بزرگوار و نیز وفاداری و تعهد انقلابی و اجتماعی، شخصیت جامعی از ایشان ساخته بود. سابقه‌ی مبارزاتی ایشان به پیش از انقلاب برمی‌گردد و خدمات انقلابی ایشان در تمام دوران چهل ساله مستمرا ادامه داشته است و در دوره‌های متعدد و متوالی یکی از ارکان مهم شورای محترم نگهبان بوده‌اند.
الفالف6 روز قبل
چهل سال از عمر انقلاب گذشت، در این سال‌ها، انقلاب اسلامی پخته‌تر، باتجربه‌تر و آبدیده‌تر شده است، باید تصمیماتی بگیرد که راه انقلاب برای رسیدن به اهداف خود را هموارتر سازد، با وجود رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای و مردمی ولایت پذیر گام دوم انقلاب اسلامی باید محکمتر برداشته شود. حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به نکات پراهمیتی اشاره کردند که البته در طول رهبری ایشان، بارها به آنها اشاره و پرداخته شده است، اما اشارات و تاکیدات ایشان پس از چهل سالگی انقلاب اسلامی معنا و مفهوم دیگری دارد که نیاز است هم مردم ایران اسلامی به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند و هم مسئولین در هر رده‌ای. برخی نیز که السابقون انقلاب بودند به مرگ طبیعی از دنیا رفتند که تاثیر مثبت حضور آنها در انقلاب مشهود است. باید از سخن گفتن کاست و به کار و تلاش بیشتر پرداخت، آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی، باید با روند انقلاب‌گری و مدیریت جهادی در انقلاب اسلامی ‌همراه باشد، چنین روشی است که خواهد توانست، اهداف بزرگ انقلاب اسلامی را در ایجاد جامعه‌ای که حضرت آیت الله خامنه‌ای در بیانیه گام دوم انقلاب ترسیم کرده‌اند، محقق سازد. با بیانیه عمیق حضرت آیت الله خامنه‌ای باید چشم انتظار تحولات بزرگی در جمهوری اسلامی ایران و حتی جهان اسلام باشیم که این تحولات حتی بر دنیا نیز تاثیرگذار خواهد بود. سیاست روز
ایسناایسنا1 هفته قبل
به دنبال انتشار خبری مبنی بر احتمال تمدید مهلت مذاکره تجاری با چین توسط ترامپ، بورس‌های آسیایی به روند صعودی روز گذشته خود ادامه دادند. در معاملات روز چهارشنبه، شاخص «نیک کی ۲۲۵» بورس توکیو با ۱٫۵ درصد افزایش به ۲۱ هزار و ۱۱۸٫۳۲ واحد رسید. با این حال کارشناسان نسبت به موقت بودن روند صعودی شاخص‌ها نگران‌اند. جفری هالی، تحلیلگر مؤسسه «اونادا» گفت: روند صعودی بازارها بیش از آنکه متکی به واقعیات باشد مبتنی بر امیدواری نسبت به پایان جنگ تجاری است. در وال استریت، شاخص «داو جونز» با جهش ۱٫۵ درصدی در سطح ۲۵ هزار و ۴۲۵٫۷۶ واحد بسته شد.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
به دنبال انتشار خبری مبنی بر احتمال تمدید مهلت مذاکره تجاری با چین توسط ترامپ، بورس‌های آسیایی به روند صعودی روز گذشته خود ادامه دادند. در معاملات روز چهارشنبه، شاخص «نیک کی ۲۲۵» بورس توکیو با ۱٫۵ درصد افزایش به ۲۱ هزار و ۱۱۸٫۳۲ واحد رسید. با این حال کارشناسان نسبت به موقت بودن روند صعودی شاخص‌ها نگران‌اند. جفری هالی، تحلیلگر مؤسسه «اونادا» گفت: روند صعودی بازارها بیش از آنکه متکی به واقعیات باشد مبتنی بر امیدواری نسبت به پایان جنگ تجاری است. در وال استریت، شاخص «داو جونز» با جهش ۱٫۵ درصدی در سطح ۲۵ هزار و ۴۲۵٫۷۶ واحد بسته شد.
فارسفارس3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی‌سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر، ارکستر «رتوریک» در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر با رهبری نصیر حیدریان حضور خواهد داشت. رضا مریوند مدیر هنری و دستیار رهبر ارکستر با اعلام این خبر گفت: «باعث افتخار بنده و همکارانم در ارکستر رتوریک است که امسال در جشنواره موسیقی فجر، قرار است استاد نصیر حیدریان رهبری ارکستر را به عهده بگیرند.» وی هم­چنین افزود: «برنامه‌ای که برای امسال تدارک دیده‌ایم از آثار بسیار زیبا و فاخر موسیقی کلاسیک است» مریوند در توضیح رپرتوار اجرایی ارکستر گفت: «برنامه‌ای که برای اجرا در جشنواره‌ بین‌المللی موسیقی فجر در نظر گرفته‌ایم شامل دیورتیمنتو اپوس ١٣٦ موتزارت، سوئیت پاول اپوس ٢٩ اثر گوستاو هولتز، واریاسیون‌هایی از تم چایکوفسکی اپوس ٣٥ اثر آرتور آرنسکی، سینفونیتا در لا مینور اپوس ٦٦ اثر استاد شاهین فرهت و قطعاتی دیگر اجرا خواهد شد.» مریوند در ادامه افزود: «استاد نصیر حیدریان یکی از رهبران و موسیقیدانان برجسته ایرانی است که در کارنامه او می­توان به رهبری ارکستر­های متعددی چون ارکستر سمفونیک بازل، ارکستر سمفونیک جوانان ونزوئلا، ارکستر سمفونیک جوانان جهان، ارکستر سمفونیک تهران و همچنین رهبری اپرا در شهرهای مختلف اروپا چون گراتس، مونیخ، بارسلون، بن، زوریخ و … اشاره کرد» استاد نصیر حیدریان نیز در گفتگویی کوتاه درباره تم اصلی جشنواره و توجه به آهنگسازان ایرانی گفت: «به عنوان یک آهنگساز ایرانی همیشه دوست داشتم تا در جشنواره­‌های داخلی به آهنگسازان ایرانی و قطعاتی که ساخته‌­اند توجه ویژه­‌ای شود. به همین دلیل خیلی خوشحالم که جشنواره فجر این قدم را برداشت و روی این موضوع تمرکز کرد.» او همچنین افزود: «فرصت دادن به گروه‌های جوان نیز می­تواند جشنواره فجر را به یک جشنواره ایده‌­آل تبدیل کند و امیدوارم همانطور که توجه به آهنگسازان ایرانی مد نظر قرار گرفته شده، این موضوع نیز به صورت جدی مورد توجه باشد تا جشنواره پیشرفت چشمگیری نسبت به سال­های گذشته داشته باشد.» لازم به توضیح است استاد نصیر حیدریان در حال حاضر در کنار فعالیت رهبری ارکستر، به عنوان استاد دانشگاه موسیقی گراتس اتریش مشغول تدریس است. انتهای پیام/
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
رئیس مجلس شورای اسلامی از دستور مقام معظم رهبری برای اصلاح ساختار کشور ظرف ۴ ماه آینده خبر داد و بر لزوم توجه مسئولان و مدیران به مسائل داخلی کشور و پرهیز از مشاجرات سیاسی تأکید کرد. خبرگزاری خانه ملت: رئیس مجلس شورای اسلامی از دستور مقام معظم رهبری برای اصلاح ساختار کشور ظرف ۴ ماه آینده خبر داد و بر لزوم توجه مسئولان و مدیران به مسائل داخلی کشور و پرهیز از مشاجرات سیاسی تأکید کرد. لاریجانی یادآور شد: رهبر انقلاب با تدبیر دستور اصلاح ساختار کشور در مدت چهار ماه آینده دادند. نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: باید پذیرفت کشور در حوزه مباحث اقتصادی مشکل دارد و در تمام زنجیره‌های تولید کشور وابستگی به خارج وجود دارد. وی یادآور شد: پیشرفت‌های بخش دفاعی کشور می‌تواند به الگویی برای سایر بخش‌ها به‌ویژه بخش‌های اقتصادی و تولیدی تبدیل شود، ما می‌توانیم از ظرفیت تحریم‌های اقتصادی برای استقلال اقتصادی کشور استفاده کنیم.