آخرین و مهم‌ترین اخبار آيت الله سید علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی
رهبر انقلاب

آیت‌الله علی خامنه‌ای

فردا نیوزفردا نیوز4 هفته قبل
رکنا: نشریه خط حزب الله در شماره دویست و بیست و هفتمین خود خاطره حضرت آیت الله خامنه‌ای از روزی که پدرشان فوت شد را منتشر کرده است. در ادامه خاطره رهبر انقلاب که در ۱۴ تیر ماه سال ۷۵ ایراد کردند، آمده است؛ بنده رئیس جمهور بودم و امکانات این کشور تا حدودی که در اختیار رئیس جمهور بود، در اختیار بنده بود؛ اما این پیرمرد و پیرزن کوچکترین توقعی نداشتند که چون پسرشان رئیس جمهور شده، این خانه را تبدیل به احسن کنند یا دستی به سر و صورتش بکشند. پدرم تا سال ۶۵ و مادرم تا انتهای دوران ریاست جمهوری در همین خانه زندگی می‌کردند؛ اما این خانه کمترین تغییری در جهت کامل شدن پیدا نکرد؛ این برای جمهوری اسلامی مایه‌ افتخار و مباهات است … البته فضل این کار به من برنمی‌گردد؛ به آن دو بزرگوار برمی‌گردد که به معنای واقعی کلمه زاهد و به زخارف و ظواهر دنیا بی‌رغبت بودند … وقتی پدر من فوت کرد، پس از تقویم وسایل این خانه - غیر از کتاب‌های ایشان که خودش باب جداگانه‌ای بود - همه‌ موجودی آن از صدر تا ذیل، حدود ۴۵ هزار تومان شد؛ در حالی که آن روز اگر می‌خواستند ۴۵ هزار تومان را مصرف کنند، نمی‌ شد مثال یک یخچال و یک گاز بخرند؛ این در حالی بود که ایشان پنجاه سال در این شهر امام جماعت و روحانی موجه و دارای مریدها و علاقه مندان زیاد بودند
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 هفته قبل
به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، صفحه تاریخ ایران و جهان درس و عبرت؛ روایت حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) رهبر معظم انقلاب، پستی درباره روایت رهبر انقلاب از سیره حکومتی امیر مومنان علی (ع) منتشر کرد که به این شرح است: «او در تمام آنات قدرت و حکومت و سلطه‌ای که خدای متعال در اختیارش گذاشت، به فکر ضعیفترین افراد جامعه بود. ‌هم خودش به فکر بود، هم کسانی را که به جا‌های مختلف به عنوان حکومت و استانداری و سفارت و … میفرستاد، سفارش میکرد. به مالک اشتر میفرماید: «بگرد، کسانی را پیدا کن که معمولا چشم کسی مثل تو به آن‌ها نمیافتد! … (کسی گفت: آن قدر امیرالمؤمنین لقمه در دهان بچه‌های یتیم گذاشت، که ما آرزو کردیم ما هم بچه یتیم بودیم.) ۷۲/۱۰/۶بیشتر بخوانید: دیکتاتور اتحاد شوروی سابق به روایت رهبر انقلابانتهای پیام/
الفالف1 ماه قبل
گروه سیاسی الف، ۱۷ اسفند ۱۳۹۸، ۲۰:۳۰ ۳۹۸۱۲۱۷۱۰۷هشدار جدی: ابتلای ۱۰۷۶ نفر به کرونا تنها در یک روز! جهانپور گفت: از ظهر دیروز تا امروز، ۱۰۷۶ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در کشور شناسایی شد و در مجموع تعداد این بیماران در کشور به ۵۸۲۳ نفر رسید. او در انتقاد به سیاست‌های راست‌گرای دولت حسن روحانی ادامه داد: در چنین شرایطی قربانیان فقط جان‌باختگان ویروس کرونا نیستند بلکه مردم فقیر هم قربانی هستند. ***در یورش ویروس کرونا به فکر «اقشار ضعیف» باشیمحمیدرضا جلائی‌پور، جامعه شناس در یادداشتی نوشت: در کمک به اقشار ضعیف نقش دولت مهمتر از نهادهای مدنی است. محمد علی رمضانی هفته گذشته بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
اخبار سیاسی- شیخ‌الاسلام در بخشی از خاطرات خود درباه عملیات طبس، آورده است: «عملیات طبس مهمترین اتفاق بود. گفت: من به تو می‌گویم وزیر خارجه آمریکا هستم و می‌خواهم با دانشجویان صحبت کنم. گفتم: هر کس می‌خواهی باش.» شیخ‌الاسلام در جای دیگری در مورد ملاقات حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای با گروگان‌های آمریکایی نیز می‌گوید: خدا حفظ کند حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را؛ ایشان آن زمان نماینده‌ی امام در شورای دفاع بودند. اما همین شخص بعد از ملاقات با آقا خیلی عوض شد. یا مثلا «لیمبرت» که همسر او ایرانی بود با مترین‌کو فارسی صحبت می‌کردند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
رهبر معظم انقلاب همچنین در وصف مادران شهدا می‌گوید: بدانید امروز در هیچ جای‌ دنیا زنانی مثل این مادران شهدای ما، که مادر دو شهید، مادر سه شهید، مادر چهار شهید باشند، نیستند. فاطمه کریمی، مادر شهید داود و محمدحسین فهمیدهاین مادر والامقام در مصاحبه‌ای در مورد شهید حسین فهمیده گفت: یک بار که محمدحسین کوچک‌تر بود، برای کاری هرچه صدایش زدم، پاسخی نداد! زرین تاج بهرامی مادر شهید بهروز صبوریسخت است مادر شهید باشید و بخواهید فرزندت را با دستان خودت داخل خانه آخرتش بگذارید. زرین تاج بهرامی مادر شهید بهروز صبوریعلی صیاد شیرازی در آیینه خاطرات مادرقطعا خصوصیات درونی و لایه‌های شخصیتی هر شهید، از میان سخنان مادرش مشخص خواهد شد و در معرفی شهید، مادر مقدم بر هر شخص دیگری است. شهربانو شجاع مادر شهید صیاد شیرازیاین مادر مهربان و صبور سرانجام در هشتم مرداد ۱۳۹۵خورشیدی دیده از جهان فروبست.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
نماینده آشوریان در مجلس اعتقاد دارد قوه مقننه با تصویب بودجه سال آتی، از معطل ماندن و قفل شدن امور مختلف دستگاه‌های اجرایی جلوگیری کرد. نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر این اساس اعضای هیات رییسه مجلس با بیش از ۲۰۰ نماینده به رایزنی پرداختند تا نظر منتخبان ملت برای پذیرش یا عدم پذیرش بودجه سال آتی طبق مصوبه کمیسیون تلفیق و ظرفیت اصل ۸۵ قانون اساسی را جویا شوند. وی ادامه داد: بنابراین اکثریت نمایندگان قوه مقننه پذیرفتند مصوبه کمیسیون مذکور با دریافت اذن رهبر انقلاب اسلامی به شورای نگهبان ارسال شود که این مهم انجام شد. عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به عبارتی اگر بودجه سه دوازدهم تصویب می‌رسید، ادامه کار باید به مجلس یازدهم سپرده می‌شد که با توجه به زمان بر بودن تشکیل کمیسیون‌های تخصصی و همچنین تایید اعتبارنامه‌های نمایندگان جدید، امکان تصویب بودجه در زمان مناسب خیلی کم بود لذا نمایندگان با تصویب بودجه به صورت یاد شده موافقت کردند. منبع: ایسنا
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
یحیی کمالی‌پور، نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس: اعتمادآنلاین| یحیی کمالی‌پور، نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با اشاره به دریافت اذن رهبری ازسوی لاریجانی برای ارسال مستقیم لایحه بودجه ۹۹ بعد از تصویب در کمیسیون تلفیق به شورای نگهبان، بدون بررسی در صحن علنی مجلس، گفت: بررسی بودجه سال آینده دارای اماواگرهای زیادی بود از این رو مشاهده شد که کلیات این مهم در صحن علنی توسط نمایندگان رد شد. نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این مهم در حالی است که با توجه به شرایط کنونی کشورمان به دلیل شیوع بیماری، نمی‌توان امور کشور را معطل نگه داشت لذا باید بودجه سال ۹۹ تعیین تکلیف می‌شد. وی ادامه داد: باید یادآور شد برخی پیشنهاد تصویب بودجه دودوازدهم را مطرح کردند اما چنین بودجه‌ای کفاف هزینه‌های کنونی کشور را نمی‌داد لذا باید از ظرفیت‌های دیگر قانونی بهره گرفته می‌شد که مطابق همین امر اذن رهبر انقلاب دریافت شد. وی افزود: گرچه معتقد هستم در حالت معمول می‌شد بودجه را به صورت بهتری تدوین و تصویب کرد اما مجلس برای برون‌رفت از مشکلات تلاش کرد با استفاده از ابزارهای قانونی حمایت خود را از اقدامات مسئولان نشان دهد. نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم هر چه سریع‌تر این بحران تمام شود تا منتخبان ملت بتوانند جلسات علنی قوه مقننه را در راستای حل مشکلات مردم برگزار کنند.
فردا نیوزفردا نیوز1 ماه قبل
خبرگزاری تسنیم: وزیر بهداشت در پیامی از ابراز لطف مجدد حضرت آیت الله خامنه‌ای (دامت برکاته) رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به کارکنان نظام سلامت در مقابله با کرونا تشکر کرد. متن این پیام به‌شرح زیر است: به کوی عشق منه بی‌دلیل راه قدم که من به خویش نمودم صد اهتمام و نشد «حافظ» امروز بار دیگر بوستان رنجور و پلاسیده سلامت در یورش سموم بیماری نوپدید با لطافت باران نوازشگر سخنان رهبر عالی‌قدرمان طراوتی تازه یافت. مدافعان جان‌برکف سلامت یقین کردند که رهبرشان منزلت و جایگاه رفیعشان را می‌بینند، می‌شناسند و قدر می‌گزارند. خانواده‌های ارجمندشان ایمان آوردند که اگر دوری عزیزان‌شان را که در سنگر خدمت به بیماران گرفتار شبانه‌روز مشغولند تحمل می‌کنند لااقل بزرگ‌مردی این صبوری ایثارگرانه را درک می‌کند و ارج می‌نهد و مدیران و فرماندهان ارشد نظام سلامت، صدچندان دلگرم شدند که فرمانده‌کل قوا همگان را می‌فرماید تا با همه توان در کنارشان باشند و در این نبرد بی‌امان تنهایشان نگذارند و خدمتگزاران صدیق از بهورزان خانه‌های بهداشت روستایی تا پزشکان و پرستاران بخش‌های فوق‌تخصصی کشور که رنجور از هجمه‌های غیرمنصفانه در مقاطعی از ایام زندگی بودند نیک دریافتند که مردمی قدرشناس و پدری مهربان دارند که در بزنگاه‌های تاریخی با دعائی، سخنی، سپاسی و نوازشی دلجویی‌شان می‌کنند و متخصصین و صاحب‌نظران کارآزموده این عرصه نیز روحی تازه یافتند وقتی شنیدند که تبعیت از گفتار و نوشتار کارشناسانه‌شان فتوای رهبر عظیم الشأن انقلابشان است و همگان خداوند بزرگ را شکرگزارند که این ظرفیت بی‌بدیل را برای روز‌های سخت و دشوار دارند و دعا می‌کنند که با شفای عاجل مردم و رخت بربستن بلا و بیماری از سرزمینشان، عمود استوار خیمه کشورشان بی‌گزند و پایدار بماند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/گیلان یک جامعه شناس شناسایی نقاط ضعف مدیریتی را یکی از فرصت‌سازی‌های کرونا دانست و یادآور شد: شیوع کرونا موجب شده یک مانور اجتماعی، علمی و نظامی داشته باشیم. وی شیوع یک ویروس در کشور را ذاتا تهدید دانست؛ نه فرصت و اظهار کرد: با این وجود افراد جامعه می‌توانند تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند. این جامعه‌شناس با بیان اینکه ویروس کرونا هم فرد را دچار آسیب می‌کند و هم جامعه را، تصریح کرد: جامعه در مقابل برخی از آسیب‌ها همچون شیوع ویروس کرونا به واسطه جدید و ناشناخته بودن آمادگی ندارد. تقویت مفهوم صله رحم از دیگر تاثیرات اجتماعی تهدید کروناست. پورعیسی، کرونا را یک فرصت برای به رخ کشیدن توان علمی و دستاوردهای پزشکی کشور دانست و تاکید کرد: بی‌تردید جامعه پزشکی می‌تواند آرامش و امنیت اجتماعی را به مردم هدیه کند و به زودی خبرهای خوشی درباره تولید واکنش کرونا شنیده خواهد شد.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: قوه مقننه برای برون‌رفت از مشکلات تلاش کرد با استفاده از ابزارهای قانونی حمایت خود را از اقدامات مسئولان نشان دهد. یحیی کمالی‌پور نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به دریافت اذن رهبری ازسوی لاریجانی برای ارسال مستقیم لایحه بودجه ۹۹ بعد از تصویب در کمیسیون تلفیق به شورای نگهبان، بدون بررسی در صحن علنی مجلس، گفت: بررسی بودجه سال آینده دارای اماواگرهای زیادی بود از این رو مشاهده شد که کلیات این مهم در صحن علنی توسط نمایندگان رد شد. وی ادامه داد: باید یادآور شد برخی پیشنهاد تصویب بودجه دودوازدهم را مطرح کردند اما چنین بودجه‌ای کفاف هزینه‌های کنونی کشور را نمی‌داد لذا باید از ظرفیت‌های دیگر قانونی بهره گرفته می‌شد که مطابق همین امر اذن رهبر انقلاب دریافت شد. وی افزود: گرچه معتقد هستم در حالت معمول می‌شد بودجه را به صورت بهتری تدوین و تصویب کرد اما مجلس برای برون‌رفت از مشکلات تلاش کرد با استفاده از ابزارهای قانونی حمایت خود را از اقدامات مسئولان نشان دهد. نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم هر چه سریع‌تر این بحران تمام شود تا منتخبان ملت بتوانند جلسات علنی قوه مقننه را در راستای حل مشکلات مردم برگزار کنند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
به گزارش خبرآنلاین لایحه بودجه ۹۹ روز گذشته با حکم حکومتی رهبر انقلاب تعیین تکلیف شد. براین اساس مصوبه کمیسیون تلفیق اصل هشتادوپنجی شده و مستقیما بدون آنکه در صحن مجلس بررسی شود راهی شورای نگهبان شد. قوه مقننه با تصویب بودجه از قفل شدن امور اجرایی جلوگیری کردنماینده آشوریان در مجلس نیز اعتقاد دارد قوه مقننه با تصویب بودجه سال آتی، از معطل ماندن و قفل شدن امور مختلف دستگاه‌های اجرایی جلوگیری کرد. نمایندگان تلاش کردند کشور بدون بودجه نماندعضو فراکسیون امید در مجلس هم می‌گوید: دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا به دلیل نگرانی‌های احتمالی عامل عدم برگزاری جلسات علنی مجلس بود اما نمایندگان تلاش کردند کشور بدون بودجه نماند. باید اذعان کرد با توجه به اذن رهبر انقلاب در خصوص بودجه سال ۹۹، به لحاظ قانونی ایرادی به آن وارد نیست.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- ضروری است با شناسایی و برخورد قاطع با سوءاستفاده کنندگان مایحتاج ضروری مردم، حاشیه امن آن‌ها از بین رفته و دفاع از حقوق مردم، درصدر باشد. سال‌هاست که چنین معضلی در کشور وجود دارد و افرادی از درد و محنت مردم سوءاستفاده می‌کنند. به عبارت دیگر، جریمه‌ها که اهرم بازدارندگی برای عدم تخلف در بازار عرضه به شمار می‌آیند، در برابر سود به‌دست‌آمده بسیار اندک هستند. در حال حاضر، کالاهای بهداشتی پیشگیرانه از شیوع ویروس کرونا و همین‌طور اقلام ضروری همیشگی همچون میوه، لوازم خانگی و … ازجمله نیازهایی هستند که باید ماه‌ها پیش برای آن فکر می‌شد. و بالاخره اینکه ضروری است با شناسایی و برخورد قاطع با سوءاستفاده کنندگان مایحتاج ضروری مردم، حاشیه امن آن‌ها از بین رفته و دفاع از حقوق مردم، درصدرباشد.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
در گفت‌وگو با «نامه‌نیوز» مطرح شدیک نماینده مجلس: نمایندگان به شدت پیگیر تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها بودند تا در این مراکز که هر روز جمعیت زیادی حاضر می‌شوند، ویروس کرونا شیوع پیدا نکند. او درباره این موضوع به «نامه‌نیوز» گفت: «تعطیلی مجلس از سوی ستاد مبارزه با کرونا به آقای لاریجانی اعلام شد و او هم مجلس را تعطیل کردند. تعطیلی مجلس به حوزه سلامت عمومی جامعه برمی‌گردد و نمایندگان نمی‌توانند بگویند کار درست یا نادرستی است. حتما می‌دانید که روزانه در مجلس تعداد بسیار بالایی رفت‌وآمد دارند و فقط بحث سلامت نمایندگان نیست بلکه سلامت مراجعان هم مطرح است. او در پایان یادآور شد: «اتفاقا نمایندگان به شدت پیگیر تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها بودند تا در این مراکز که هر روز جمعیت زیادی حاضر می‌شوند، ویروس کرونا شیوع پیدا نکند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: قوه مقننه برای برون‌رفت از مشکلات تلاش کرد با استفاده از ابزارهای قانونی حمایت خود را از اقدامات مسئولان نشان دهد. یحیی کمالی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به دریافت اذن رهبری ازسوی لاریجانی برای ارسال مستقیم لایحه بودجه ۹۹ بعد از تصویب در کمیسیون تلفیق به شورای نگهبان، بدون بررسی در صحن علنی مجلس، گفت: بررسی بودجه سال آینده دارای اماواگرهای زیادی بود از این رو مشاهده شد که کلیات این مهم در صحن علنی توسط نمایندگان رد شد. وی ادامه داد: باید یادآور شد برخی پیشنهاد تصویب بودجه دودوازدهم را مطرح کردند اما چنین بودجه‌ای کفاف هزینه‌های کنونی کشور را نمی‌داد لذا باید از ظرفیت‌های دیگر قانونی بهره گرفته می‌شد که مطابق همین امر اذن رهبر انقلاب دریافت شد. وی افزود: گرچه معتقد هستم در حالت معمول می‌شد بودجه را به صورت بهتری تدوین و تصویب کرد اما مجلس برای برون‌رفت از مشکلات تلاش کرد با استفاده از ابزارهای قانونی حمایت خود را از اقدامات مسئولان نشان دهد. نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم هر چه سریع‌تر این بحران تمام شود تا منتخبان ملت بتوانند جلسات علنی قوه مقننه را در راستای حل مشکلات مردم برگزار کنند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
نماینده آشوریان در مجلس اعتقاد دارد قوه مقننه با تصویب بودجه سال آتی، از معطل ماندن و قفل شدن امور مختلف دستگاه‌های اجرایی جلوگیری کرد. نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر این اساس اعضای هیات رییسه مجلس با بیش از ۲۰۰ نماینده به رایزنی پرداختند تا نظر منتخبان ملت برای پذیرش یا عدم پذیرش بودجه سال آتی طبق مصوبه کمیسیون تلفیق و ظرفیت اصل ۸۵ قانون اساسی را جویا شوند. وی ادامه داد: بنابراین اکثریت نمایندگان قوه مقننه پذیرفتند مصوبه کمیسیون مذکور با دریافت اذن رهبر انقلاب اسلامی به شورای نگهبان ارسال شود که این مهم انجام شد. عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به عبارتی اگر بودجه سه دوازدهم تصویب می‌رسید، ادامه کار باید به مجلس یازدهم سپرده می‌شد که با توجه به زمان بر بودن تشکیل کمیسیون‌های تخصصی و همچنین تایید اعتبارنامه‌های نمایندگان جدید، امکان تصویب بودجه در زمان مناسب خیلی کم بود لذا نمایندگان با تصویب بودجه به صورت یاد شده موافقت کردند. انتهای پیام
ایسناایسنا1 ماه قبل
عضو فراکسیون امید در مجلس گفت: دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا به دلیل نگرانی‌های احتمالی عامل عدم برگزاری جلسات علنی مجلس بود اما نمایندگان تلاش کردند کشور بدون بودجه نماند. نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بودجه تعیین کننده و زیربنای تمام برنامه ریزی‌های یک سال کشور محسوب می‌شود و از این رو به هیچ عنوان نمی‌توان کشور را بدون بودجه اداره کرد. وی ادامه داد: بنابراین با توجه به مشکلات کنونی کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا و مصوبه ستاد ملی مبارزه با این بیماری مبنی بر عدم برگزاری اجتماعات، چاره‌ای جز تصویب بودجه با دریافت اذن رهبر انقلاب و سپس ارسال آن به شورای نگهبان وجود نداشت. این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: باید اذعان کرد با توجه به اذن رهبر انقلاب در خصوص بودجه سال ۹۹، به لحاظ قانونی ایرادی به آن وارد نیست. انتهای پیام
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشجمال شعیب روزنامه نگار لبنانی با انتشار عکسی از رهبر معظم انقلاب نوشت قلب‌ها به برکت وجود ایشان هدایت می‌شود. اخبار سیاسی - وی در توئیتی با قرار دادن چند استیکر قلب و گل نوشت: «عشق یعنی (آیت الله) خامنه‌ای … قلب‌ها به برکت وجود او هدایت می‌شود.»
ایسناایسنا1 ماه قبل
عضو فراکسیون امید مجلس اعتقاد دارد تصویب بودجه سال آینده سبب رفع نگرانی‌های دولت و تمرکز بیشتر دولتمردان برای مبارزه با ویروس کرونا خواهد شد. وی ادامه داد: بر همین اساس نمایندگان تصمیم گرفتند بر اساس ظرفیت‌های قانون اساسی اذن رهبر انقلاب برای تصویب بودجه سال آینده دریافت شود تا در این خصوص مشکلی پیش نیاید و مشکلات کشور برطرف شود. این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: به عبارتی این اقدام قوه مقننه موجب می‌شود کشور در سال آینده بدون بودجه نماند، افزایش حقوق کارمندان و باز نشستگان تضییع نشود و مسئولان در شرایط کنونی با تمرکز بیشتری به مبارزه با ویروس کرونا بپردازند. عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این بین باید اذعان کرد نمایندگان همچنان می‌توانند در سال جدید و با گذر از بحران، اصلاحیه بودجه نیز ارائه کنند و نظرات احتمالی خود را پیگیری کنند. انتهای پیام
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
مرحوم سید محمد میرمحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام که امروز درگذشت، نویسنده کتاب‌های زیادی در حوزه مدیریت و اقتصاد بود. پدر مرحوم میرمحمدی، آیت‌الله ابوالفضل میرمحمدی نماینده تهران در مجلس خبرگان بود که آذرماه امسال درگذشت. میرمحمدی نوه مرحوم آیت‌الله العظمی حاج سید احمد زنجانی (ره) است، وی در سال ۱۳۲۷ در قم به‌دنیا آمد. میرمحمدی در زمان ریاست‌جمهوری آیت‌الله خامنه‌ای مسئولیت دفتر ایشان را به‌عهده داشت، سمتی که در دولت نخست آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز ادامه داشت. عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی از دیگر عناوین عضو فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام است.
تابناکتابناک1 ماه قبل
از این رو تحقیقات جهت شناسایی دلیل بیماری آغاز شد و در نهایت پزشکان به نوع جدیدی از ویروس کرونا رسیدند. پس از آن نیز گزارش‌های دیگری از ابتلا به ویروس کرونا در سایر استان‌های ایران داده شد. تصمیم گیران اقتصادی کشور جهت گیری به سمتی خواهند داشت که با پول‌پاشی از منابع نفتی راحت دردسترس قرار گرفته، شیدای واردات گردند. وی ادامه داد: فهرستی که بانک مرکزی از شرکت‌های گیرنده ارز دولتی منتشر کرد و اندک در راستای شفافیت بود. درجراید دیدم که رئیس کل محترم بانک مرکزی واژه «توصیه» را بکار برده‌اند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، ماموستا فایق رستمی نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه سنندج عصر امروز در دفتر استانی خبرگزاری بین‌المللی تسنیم در سنندج حضور یافت و با خبرنگاران این رسانه در خصوص مسائل و وضعیت استان به گفت‌وگو پرداخت. در این دیدار تمثال مبارک مقام معظم رهبری از سوی خبرگزاری تسنیم به نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری اهدا شد. انتهای پیام/۴۸۶/
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای در پاسخ به استفتائی درباره انجام غسل و کفن بر میتی که براثر ویروس کرونا فروت کرده فرمودند: باید حداقل واجب در مورد غسل، حنوط، کفن، نماز میت و دفن انجام گیرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای در پاسخ به استفتائی درباره انجام غسل و کفن بر میتی که براثر ویروس کرونا فوت کرده فرمودند: باید حداقل واجب در مورد غسل، حنوط، کفن، نماز میت و دفن انجام گیرد. متن سؤال و پاسخ استفتاء به شرح ذیل است؛ سؤال: اگر شخصی بر اثر بیماری واگیردار کرونا ویروس که طبق نظر متخصصان، سرایت سریعی دارد، فوت کند در خصوص غسل، کفن و نماز چنین میتی وظیفه چیست؟ جواب: مجرد ابتلای به این بیماری، موجب سقوط احکام واجب مربوط به میت نمی‌شود، بنابراین با مراعات کامل نکات بهداشتی و استفاده از تجهیزات ایمنی، هر چند با صرف هزینه، باید حداقل واجب در مورد غسل، حنوط، کفن، نماز میت و دفن انجام گیرد. در صورت عدم امکان غسل ترتیبی، باید به صورت ارتماسی، غسل داده شود و در صورت عدم امکان غسل، با دست میت، میت را به ترتیب، بدل از غسل با آب و سدر، غسل با آب و کافور و غسل با آب خالص، تیمم داده و حنوط کنند و هر چند از روی لباس کفن کرده و دفن نمایند.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشروزنامه شهروند گفت‌وگویی با علیرضا مرندی، رئیس تیم پزشکی رهبر انقلاب داشته که در جریان این گفت‌وگو او از زندگی شخصی رهبری، رابطه خود با فرزندان ایشان، سبک غذایی رهبر انقلاب و … جزئیاتی را ارائه کرده است. البته یک‌بار از مقام معظم رهبری خواهش کردم که در گوش بچه‌هایم اذان بگویند و خدمت‌شان رسیدیم. ما معمولا در تصاویر تلویزیونی چند سال پیش کوهپیمایی مقام معظم رهبری را می‌دیدیم که از اخبار پخش می‌شد. به هر حال می‌دانم که مقام معظم رهبری به خاطر مردم و نظام جمهوری اسلامی به مسائل سلامتی‌شان بها می‌دهند. نکته‌ای در کار زندگی شما هست: مردم در مورد شما و خانواده‌تان هیچ شایعه‌ای در کار نیست.
فراروفرارو1 ماه قبل
در پیامی که اخیرا رهبر انقلاب خطاب به جامعه‌ی پزشکی منتشر کردند شما هم حضور داشتید که موجب واکنش‌های زیادی از سوی رسانه‌های مختلف شد. شما به‌عنوان پزشک معتمد رهبر انقلاب از زمان ریاست‌جمهوری تا به الآن ارتباط نزدیکی با ایشان داشتید. حضرت آقا بر روی خانم‌ها و بچه‌ها حساسیت بیشتری دارند و همیشه سفارش آن‌ها را می‌کنند. آقا فرمودند که این کار درست نیست و ما باید آن‌قدر نیرو تربیت بکنیم که این خانم اگر می‌خواهد به خانم پزشک مراجعه کند هیچ اشکالی نداشته باشد، اگر هم می‌خواهد به پزشک آقا مراجعه کند ما نباید جلویش را بگیریم. با توجه به اینکه رهبر انقلاب یک وجه نسبت به جامعه و نظام اسلامی دارند و یک وجه مرجعیت دارند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
در پیامی که اخیرا رهبر انقلاب خطاب به جامعه‌ی پزشکی منتشر کردند شما هم حضور داشتید که موجب واکنش‌های زیادی از سوی رسانه‌های مختلف شد. شما به‌عنوان پزشک معتمد رهبر انقلاب از زمان ریاست‌جمهوری تا به الآن ارتباط نزدیکی با ایشان داشتید. مصادیقی درباره‌ی دغدغه‌ها و تأکیدات رهبر انقلاب در حوزه‌ی سلامت و پزشکی و اهمیتی که ایشان در این حوزه قائل هستند را مقداری صحبت کنید. حضرت آقا بر روی خانم‌ها و بچه‌ها حساسیت بیشتری دارند و همیشه سفارش آن‌ها را می‌کنند. با توجه به اینکه رهبر انقلاب یک وجه نسبت به جامعه و نظام اسلامی دارند و یک وجه مرجعیت دارند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
دکتر علیرضا مرندی، رئیس فرهنگستان علوم پزشکی در گفتگوی کوتاهی با مجله اینترنتی نگار به ماجرای دغدغه‌های رهبر انقلاب در حوزه سلامت عمومی و سبک زندگی شخصی ایشان در مواجهه با مسائل پزشکی اشاره کرده است. خبرگزاری ایسنا به نقل از مجله اینترنتی نگار نوشت: دکتر علیرضا مرندی، رئیس فرهنگستان علوم پزشکی در گفتگوی کوتاهی با مجله اینترنتی نگار به ماجرای دغدغه‌های رهبر انقلاب در حوزه سلامت عمومی و سبک زندگی شخصی ایشان در مواجهه با مسائل پزشکی اشاره کرده است. بخشی از این گفتگو را می‌خوانید: با توجه به اینکه رهبر انقلاب یک وجه نسبت به جامعه و نظام اسلامی دارند و یک وجه مرجعیت دارند. در زندگی شخصی در مواقعی که تضادی بین سیره‌ی شخصی ایشان با نظرات و تشخیص پزشکان پیش می‌آید، ایشان چه ترتیباتی را اتخاذ می‌کنند؟ هر نظر و تشخیصی را که گروه پزشکی خدمت رهبر انقلاب ارائه می‌کنند، همیشه دوست دارند توضیحش را هم بشنوند. [بعد شنیدم که] از محافظانشان پرسیده‌اند که ارزان‌ترین میوه کدام است و آن میوه را تهیه کرده بودند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیمدرگذشت عالم مجاهد مرحوم حجت‌ الاسلام والمسلمین آقای حاج سیدهادی خسروشاهی رحمه الله‌علیه را به خاندان محترم و بازماندگان و ارادتمندان و علاقه‌مندان به آثار قلمی ایشان تسلیت عرض می‌کنم. ایشان عنصری خستگی‌ناپذیر در تبلیغ معارف اسلامی به‌وسیله‌ نگارش مقالات و ترجمه‌ها و کتاب‌های متعدد در مدت ۶۰ سال از زندگی خویش بودند و انگیزه و همتی کم‌نظیر در تلاش برای تقریب مذاهب اسلامی و اتحاد مسلمین به کار می‌بردند. تلاش‌های دیپلماسی در دوران جمهوری اسلامی در واتیکان و قاهره نیز بخش دیگری از مجاهدت این رفیق دیرین این‌جانب بود. از خداوند متعال رحمت و مغفرت و حشر با اجداد طاهرین را برای ایشان مسألت می‌کنم. سیدعلی خامنه‌ای/ ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
او ضمن اشاره به قانونی بودن ادامه سرپرستی عباس کشاورز افزود: آقای خاوازی طی هفته گذشته به‌عنوان وزیر پیشنهادی برای وزارت جهاد کشاورزی از سوی رئیس‌جمهور به مجلس معرفی شده است و مجلس روز دوشنبه ۱۲ اسفند را برای رسیدگی به رای اعتماد به آقای خاوازی تعیین کرده است، در این روز ان‌شاء‌الله اقای رئیس‌جمهور برای دفاع از ایشان و برنامه پیشنهادی وی، در مجلس حضور پیدا خواهد کرد. جلسات علنی مجلس تا روز دوشنبه برگزار نمی‌شودالبته بر اساس اظهارات اسدالله عباسی سخنگوی هیات رئیسه مجلس، جلسات علنی پارلمان تا روز دوشنبه (فردا) تعطیل اعلام شده و ادامه جلسات نیز به تصمیم هیات رئیسه مجلس موکول شده است، بنابراین زمان بررسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی کشاورزی نیز هنوز مشخص نیست. عباسی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به جلسه دیروز هیات رئیسه مجلس گفت: در این جلسه با توجه به مکاتبه سعید نمکی وزیر بهداشت با رئیس مجلس درباره تعطیلی جلسات مجلس مقرر شد آقایان پزشکیان، قاضی زاده و رنجبرزاده که هر سه پزشک هستند در ستاد مقابله با کرونا حضور یابند و درخصوص کم و کیف وضعیت نمایندگان در سراسر کشور و به تبع آن چگونگی تداوم جلسات مجلس گزارشی را به هیات رئیسه ارائه کنند. جلسه تلفیق برای بودجه ۹۹همچنین عباسی در گفت‌وگو با «ایسنا»، با تاکید بر اینکه مجلس قطعا یکشنبه و دوشنبه جلسه علنی ندارد، افزود: مجلس تا زمانی که کمیسیون تلفیق جلسه دارد جلسه علنی نخواهد داشت زیرا قرار است جلسات تلفیق به دلیل بازتر بودن فضا نسبت به کمیسیون تلفیق و حفظ فاصله نمایندگان با یکدیگر در صحن مجلس برگزار شود و پس از ارائه گزارش کمیسیون تلفیق از بودجه ۹۹ درباره چگونگی برگزاری جلسات تصمیم‌گیری خواهد شد. پیشنهاد اصل هشتادوپنجی شدن لایحه بودجهدرهمین حال یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از پیشنهادی برای اصل هشتادوپنجی شدن لایحه بودجه سال آینده (بررسی و تصویب در کمیسیون تلفیق به جای صحن علنی) خبر داد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار گروه حقوقی‌وقضایی خبرگزاری میزان، متن پیام به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیمانا لله و انا الیه راجعونمرجع عالیقدر؛ حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی (دامت توفیقاته) بدینوسیله مصیبت درگذشت همشیره مکرمه که از جمله بانوان مومنه و ارادتمندان به آستان اهل بیت علیهم السلام به شمار می‌رفتند را به حضرتعالی و بیت مکرم تسلیت عرض می‌نمایم. برای آن بانوی مکرم غفران و رحمت الهی و برای حضرتعالی و بیت معزز اجر مصیبت توام با سلامت و عافیت مسئلت می‌نمایم. سید ابراهیم رئیسیرئیس قوه قضائیهبیشتر بخوانیدرهبر انقلاب درگذشت همشیره حضرت آیت‌الله شبیری و والده آقای دکترمیرمحمدی را تسلیت گفتندانتهای پیام/
ایرناایرنا1 ماه قبل
محمد باقر نوبخت روز شنبه در نامه‌ای خطاب به معاون مالی و خزانه دار کل کشور تاکید کرد: این دستورالعمل در اجرای قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور و پیرو نامه شماره ۶۹۴۰۸۸ مورخ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹، افزایش تخصیص هزینه عمومی دستگاه اجرایی با رعایت و مقررات اقدام شود. سازمان برنامه و بودجه کشور در این بخشنامه تصریح کرد: خزانه داری کل کشور نسبت به افزایش اعتبار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی - اجرای پزشک خانواده به مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان برای جبران خدمات کادر درمانی، پرستاران و پرسنل حوزه سلامت در مبارزه با کرونا اقدام کند. پزشکان، پرستاران و کادرهای درمانی و مجموعه دست اندرکاران پزشکی کشور این روزها در مواجهه و مبارزه با ویروس کرونا زحمات بسیار با ارزشی از خود نشان داده‌اند و درخط مقدم مبارزه با بحران کرونا در حال انجام وظیفه هستند. حضرت آیت الله خامنه‌ای صبح پنج شنبه در پیامی با تشکر صمیمانه از وزارت بهداشت و همکاران وزیر، پزشکان، پرستاران و کادرهای درمانی و مجموعه دست اندرکاران پزشکی کشور در مواجهه و مبارزه با ویروس کرونا، خاطرنشان کردند: این زحمات بسیار با ارزش، جایگاه جامعه پزشکی و پرستاری را در جامعه بالا می‌برد که برده است و اجر و ثواب الهی را به دنبال خواهد داشت. به گزارش ایرنا، تعداد مبتلایان قطعی به کرونا">ویروس کرونا در کشور تاکنون ۵۹۳ نفر هستند که ۱۲۳ نفر ترخیص شده و بهبود یافته و ۴۳ نفر فوت کرده‌اند.

به انتهای لیست رسیدید

رهبر انقلاب

سید علی حسینی خامنه (زادهٔ ۲۹ فروردین ۱۳۱۸، مشهد) معروف به سید علی خامنه‌ای، روحانی مسلمان، مجتهد، مرجع تقلید شیعی و امام جمعهٔ تهران و دومین رهبر ایران است. وی طبق اصول ۱۰۷ و ۱۱۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، عالی‌ترین مقام کشور و فرمانده کل نیروهای مسلح محسوب می‌شود. او رئیس بنیاد دائرةالمعارف اسلامی نیز هست. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار آيت الله سید علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا