رهبر ایران

رهبر ایران

افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
شکل استعمار در این دو قرن تغییر کرده اما دخالت آنها در کشورهای اسلامی ادامه پیدا کرده است. شعار استقلال، تنها در انقلاب اسلامی مطرح شدولی شعار استقلال تنها در انقلاب اسلامی مطرح شد. در انقلاب اسلامی، شعار استقلال و آزادی طرح شد و علاوه بر این شعارها، مفهوم جدیدی به نام جمهوری اسلامی نیز به شعار ملت اضافه شد. نتیجه ۲۰ سال عادی‌سازی روابط، برجام شدفرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: در سال ۵۸ انبوهی از اقدامات ضد امنیتی شروع شد. اگر این دو گام را انقلاب اسلامی بردارد و این دو سنگر را فتح کند در بالاترین قله منطقه قرار می‌گیرد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
وی امروز (دوشنبه) در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در بیروت افزود: انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۹۷۹ میلادی امید و انگیزه برای نبرد با اسراییل میان جوانان منطقه خاورمیانه ایجاد کرد و موازنه قدرت در این منطقه را تغییر داد. نوفل اظهار کرد: نظام سیاسی آمریکا هم چنین تلاش کرد یک فتنه مذهبی ایجاد و اختلاف میان شیعیان و اهل سنت را تشدید کند. وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی برغم تلاش‌های تخریبی آمریکا، حضور خود را در منطقه خاورمیانه تثبیت کرد و اکنون نمی‌توان بدون اشاره به نقش ایران، در باره سیاست در این منطقه سخن گفت. وی خاطرنشان کرد: درست است که ارتش شاه از هم گسیخته بود اما هنوز بخشی از قدرت آن به خصوص نیروی هوایی فعال بود. وی افزود: این انقلاب در همان ابتدا دشمنی خود با رژیم اسراییل را اعلام کرد و یکی از مهم‌ترین حوادث آن تسخیر سفارت این رژیم در تهران و فرار کارکنان آن بود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/مرکزی عضو جنبش اسلامی نیجریه گفت: انتظار ما از جمهوری اسلامی و رهبر ایران تشریح وضعیت کنونی ما برای مردم جهان است چراکه دشمنان ما با تمام توان اخبار کذبی را در خصوص شیعیان نیجریه و شیخ ابراهیم زکزاکی منتشر می‌کنند. مصطفی غربا امروز بیست و یکم بهمن ‌ماه، در همایش محور مقاومت انقلاب اسلامی ایران و انقلاب نیجریه که در اراک برگزار شد، افزود: دوران دانشجویی رهبر شیعیان نیجریه با پیروزی انقلاب اسلامی همزمان بود. وی اضافه کرد: با توجه به وحشت دولت نیجریه از تفکرات انقلابی، این دولت با سلاح آتشین به جان شیعیان افتاده است، مقابله دولت با شیعیان در زمان برپایی مجالس و مراسمات عزاداری نیز با حملات به شیعیان نمایان می‌شود. حجت‌الاسلام صفر قربانپور بیان کرد: انقلاب اسلامی نفوذ سیاسی، اعتقادی و اجتماعی‌اش را بدون در دست داشتن اسلحه انجام داده و سربازان زیادی در اقصی نقاط دنیا دارد. مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ائمه و حضرت مهدی (عج) را پشتیبان صدور پیام انقلاب اسلامی به جهان دانست و گفت: نیجریه، لبنان، فلسطین، سوریه و ایران دارای یک مرز جغرافیایی هستند، اما انقلاب اسلامی بدون مرز است و ما یک جهان انقلابی داریم.
الفالف1 هفته قبل
شکل استعمار در این دو قرن تغییر کرده اما دخالت آنها در کشورهای اسلامی ادامه پیدا کرده است. شعار استقلال، تنها در انقلاب اسلامی مطرح شدولی شعار استقلال تنها در انقلاب اسلامی مطرح شد. در انقلاب اسلامی، شعار استقلال و آزادی طرح شد و علاوه بر این شعارها، مفهوم جدیدی به نام جمهوری اسلامی نیز به شعار ملت اضافه شد. اقتصاد اسلامی و سرمشق کشورهای اسلامی از دل انقلاب ما بیرون نیاید. اگر این دو گام را انقلاب اسلامی بردارد و این دو سنگر را فتح کند در بالاترین قله منطقه قرار می‌گیرد.
فردا نیوزفردا نیوز1 هفته قبل
شکل استعمار در این دو قرن تغییر کرده، اما دخالت آن‌ها در کشور‌های اسلامی ادامه پیدا کرده است. موضوع استقلال در موضوع نفت اولین بار در نهضت ملی شدن صنعت نفت پیدا شد. ولی شعار استقلال تنها در انقلاب اسلامی مطرح شد. منظور شهید مطهری از «منهاییون» چه کسانی بود؟ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: خوشبختانه با امداد‌های الهی، عنایات حضرت ولعیصر (عج) و حضور مسئولانه روحانیت در صحنه، کار انقلاب ادامه پیدا کرده است. اگر این دو گام را انقلاب اسلامی بردارد و این دو سنگر را فتح کند در بالاترین قله منطقه قرار می‌گیرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
شکل استعمار در این دو قرن تغییر کرده اما دخالت آنها در کشورهای اسلامی ادامه پیدا کرده است. شعار استقلال، تنها در انقلاب اسلامی مطرح شدولی شعار استقلال تنها در انقلاب اسلامی مطرح شد. در انقلاب اسلامی، شعار استقلال و آزادی طرح شد و علاوه بر این شعارها، مفهوم جدیدی به نام جمهوری اسلامی نیز به شعار ملت اضافه شد. اگر این دو گام را انقلاب اسلامی بردارد و این دو سنگر را فتح کند در بالاترین قله منطقه قرار می‌گیرد. اقتصاد امروز ما فرسنگ‌ها با یک اقتصاد پیشرفته اسلامی ایرانی فاصله دارد.
فردا نیوزفردا نیوز1 هفته قبل
افسر سابق نیروی دریایی آمریکا درباره ماجرای تروریست خواندن سردار سلیمانی گفت: آن‌چه بعد از مصاحبه من با نادر طالب‌زاده اتفاق افتاد، ترجمه یا برداشت اشتباه از صحبت‌های من بود. خبرگزاری فارس: اخیرا نادر طالب‌زاده، مستندساز و فعال رسانه‌ای، در برنامه «عصر» شبکه افق با کارشناسی آمریکایی به نام «جیمز هنری فتزر» درباره ترور شهید سلیمانی مصاحبه کرد. من داشتم می‌گفتم که ژنرال سلیمانی بزرگ‌ترین استاد مبارزه با تروریسم بود که جهان تا کنون شناخته است. سوال: البته شما ژنرال سلیمانی را «تروریست» توصیف نکردید، اما چرا باید معارضان در ایران از این‌که بشنوند یک تحلیلگر خارجی ژنرال سلیمانی را «تروریست» بنامد، خوشحال شوند؟ این افراد به دنبال پروپاگاندا هستند. ژنرال سلیمانی یک متفکر نظامی بزرگ بود و در شکست داعش عالی عمل کرده بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، اخیرا نادر طالب‌زاده، مستندساز و فعال رسانه‌ای، در برنامه «عصر» شبکه افق با کارشناسی آمریکایی به نام «جیمز هنری فتزر» درباره ترور شهید سلیمانی مصاحبه کرد. سوال: شما در مصاحبه با آقای نادر طالب‌زاده گفتید «ژنرال سلیمانی بزرگ‌ترین عنصر ضدتروریستی بود که جهان تا کنون به خود دیده است» اما در همین حین ارتباطتان با برنامه قطع شد. من داشتم می‌گفتم که ژنرال سلیمانی بزرگ‌ترین استاد مبارزه با تروریسم بود که جهان تا کنون شناخته است. سوال: البته شما ژنرال سلیمانی را «تروریست» توصیف نکردید، اما چرا باید معارضان در ایران از این‌که بشنوند یک تحلیلگر خارجی ژنرال سلیمانی را «تروریست» بنامد، خوشحال شوند؟ این افراد به دنبال پروپاگاندا هستند. ژنرال سلیمانی یک متفکر نظامی بزرگ بود و در شکست داعش عالی عمل کرده بود.
فراروفرارو1 هفته قبل
رسانه‌های انگلیسی زبان بیانات روز گذشته رهبر انقلاب اسلامی ایران را در انتقاد از طرح آمریکایی معامله قرن و حمایت از مردم فلسطین مورد توجه قرار دادند. به گزارش ایسنا، حضور روز گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در جمع هزاران نفر از اقشار مختلف مردم بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خارجی داشت. این شبکه همچنین به انتقاد ایشان از حمایت کشورهای عربی از طرح معامله قرن نیز اشاره کرد. ایشان طرح موسوم به معامله قرن را نشانه آشکاری از دغلکاری آمریکایی‌ها خواندند و گفتند: آمریکایی‌ها با صهیونیست‌ها درباره چیزی معامله کرده‌اند که متعلق به آنها نیست. همچنین روزنامه ینی شفق بیانات رهبر انقلاب اسلامی ایران را در انتقاد از معامله قرن مورد توجه قرار داده و نوشت: آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران طرحی موسوم به طرح صلح دونالد ترامپ، رئیس جمهورآمریکا را برای پایان دادن به درگیری اسرائیل- فلسطین، «احمقانه» توصیف کرد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
رسانه‌های انگلیسی زبان بیانات روز گذشته رهبر انقلاب اسلامی ایران را در انتقاد از طرح آمریکایی معامله قرن و حمایت از مردم فلسطین مورد توجه قرار دادند. به گزارش ایسنا، حضور روز گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در جمع هزاران نفر از اقشار مختلف مردم بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خارجی داشت. این شبکه همچنین به انتقاد ایشان از حمایت کشورهای عربی از طرح معامله قرن نیز اشاره کرد. ایشان طرح موسوم به معامله قرن را نشانه آشکاری از دغلکاری آمریکایی‌ها خواندند و گفتند: آمریکایی‌ها با صهیونیست‌ها درباره چیزی معامله کرده‌اند که متعلق به آنها نیست. همچنین روزنامه ینی شفق بیانات رهبر انقلاب اسلامی ایران را در انتقاد از معامله قرن مورد توجه قرار داده و نوشت: آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران طرحی موسوم به طرح صلح دونالد ترامپ، رئیس جمهورآمریکا را برای پایان دادن به درگیری اسرائیل- فلسطین، «احمقانه» توصیف کرد.

بازتاب گسترده سخنان امروز رهبرانقلاب در رسانه‌های عربی

23+
جام نیوزجام نیوز1 هفته قبل
فردا نیوزفردا نیوز1 هفته قبل
سخنرانی امروز مقام معظم رهبری از بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهانی برخوردار بود. رسانه صهیونیستی جروزالم‌پست در این خصوص نوشت: رهبر ایران در سخنرانی امروز خود گفت که طرح معامله قرن آمریکا، قبل از مردن ترامپ خواهد مرد. اسپوتنیک عربی در این باره اعلام کرد: رهبر ایران از فلسطینیان خواست تا به جهاد برای مبارزه با اشغالگران صهیونیست روی آوردند. پایگاه خبری العهد در پوشش سخنرانی مقام معظم رهبری نوشت: امام خامنه‌ای معامله قرن را به ضرر آمریکا دانست. روزنامه القدس‌العربی چاپ لندن عنوان «معامله قرن خواهد مرد قبل از اینکه ترامپ بمیرد» را برای پوشش خبری بیانات رهبر معظم انقلاب انتخاب کرد.
مهرمهر1 هفته قبل
پس از انقلاب و تحمیل جنگ به ایران، آمریکا در قدم‌های ابتدایی، به‌طور مستقیم کنار عراق قرار نداشت. اما در این مطلب قصد داریم به‌طور اجمالی به ورود صریح و بی‌تعارف آمریکا به گود جنگ ایران و عراق بپردازیم. طریق‌القدس اولین عملیاتی بود که نیروهای سپاه در قالب تیپ رزمی وارد آن شدند. در مرحله چهارم و پایانی عملیات فتح‌المبین، افسران و سربازان عراقی زیادی به دست نیروهای ایرانی اسیر شدند. نکته مهم این است که تعدادی از عراقی‌های اعدام‌شده به دست صدام، از شیعیان بودند و صدام نزدیکان و برخی دیگر از افسران شکست‌خورده را به‌دلیل دوستی نزدیک، با جانب‌داری اعدام نکرد.
مهرمهر2 هفته قبل
حجت‌الاسلام مختار کرمی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه همه باید به داشتن حکومتی الهی که همه سعی و تلاشش، به سعادت رساندن مردم و اجرای احکام الهی است، افتخار کنیم، گفت: انقلاب‌های زیادی در دنیا به وقوع پیوسته که هیچ‌کدام ویژگی انقلاب اسلامی ایران را نداشته است. وی با یادآوری اینکه اولین مولفه که باعث پیروزی انقلاب اسلامی شد، اعتقاد دینی و باور مذهبی ملت ایران بود که ریشه در تاریخ دارد، افزود: مردم ایران از دیرباز مردمی باورمند به آموزه‌های دینی بوده و علاقه‌مند به این موضوع هستند که شئونات آن‌ها در همین راستا شکل گیرد، به همین خاطر این مردم نمی‌توانستند بنشینند و رفتارهای خلاف اسلام حکام رژیم ستم‌شاهی را ببینند و دم نزنند. کرمی با ابراز تاسف از این موضوع که در منطقه ما حاکمانی بر مردم حکومت می‌کنند که بویی از دموکراسی نبرده‌اند و بر اساس اصل دیکتاتوری، مشغول خیانت به اسلام و مردم خودشان هستند، ادامه داد: ذات انسان‌ها دیکتاتوری و ظلم را نمی‌پذیرد، لذا مردم کشورهای جهان، بالاخص منطقه خاورمیانه به شدت از رفتار حاکمان جور خود به ستوه آمده و به دنبال روزنه‌ای برای رهایی می‌گردند که بهترین الگو برای آن‌ها انقلاب اسلامی ایران است. وی اظهار کرد: در این راستا مردم منطقه برای رهایی از دست این دیکتاتورها، الهامات بسیار زیادی از قیام ملت ایران گرفته‌اند، کما اینکه در سال‌های اخیر اتفاقات بسیار خوبی علیه این حاکمان افتاد و مردم آن کشورها با الگوگیری از انقلاب اسلامی ایران، تعدادی از این حاکمان را به زیر کشیدند و در سطح دنیا نیز همه آزادی‌خواهان، انقلاب اسلامی و رهبر ایران را الگوی قیام و مقاومت می‌دانند و با همین تفکر به مبارزات خود ادامه می‌دهند. مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه در طی این چهل و یک سال، اقدامات تاریخی، به یادماندنی و بی‌نظیری صورت گرفته است، گفت: بسیاری از هدف‌گذاری‌های نظام به ثمر نشسته است و ما به عیان آثار آن‌ها را مثل عزت، اقتدار و استقلال را می‌بینیم و این دستاورد کمی نیست که ملتی که سالیان متمادی مستعمره کفار بودند، اکنون خودشان برای خود تصمیم می‌گیرند و از کسی اجازه نمی‌گیرند و این بزرگ‌ترین دستاورد نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
رکنارکنا2 هفته قبل
به گزارش رکنا، به نقل از ویچه‌وله، این بخش‌نامه حتی شهروندان آمریکایی ایرانی ‌تبار را هم مستثنا نکرده بود. این افشاگری در حالی صورت گرفت که اداره حفاظت مرزی هرگونه دستورالعمل برای بازجویی از شهروندان را برای روزها انکار کرده بود. براساس این اطلاعیه درباره هر کسی که بین سالهای ۱۹۶۱ تا ۲۰۰۱ در ایران، لبنان یا سرزمین‌های فلسطینی متولد شده باشد، باید تحقیق صورت گیرد. علاوه بر این درباره کسانی که با این کشورها در تماس بوده‌اند هم باید تحقیق انجام شود. محور اصلی این بخشنامه کشور ایران است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
همشهریهمشهری2 هفته قبل
این افشاگری در حالی صورت گرفت که اداره حفاظت مرزی هرگونه دستورالعمل برای بازجویی از شهروندان را برای روزها انکار کرده بود. عنوان این بخشنامه تک برگی چنین است: «رهبر ایران پس از کشتن (به شهادت رساندن) ژنرال ارشد قاسم سلیمانی سوگند خورده که انتقام سختی خواهد گرفت - هشدار تهدید جدی». براساس این اطلاعیه درباره هر کسی که بین سالهای ۱۹۶۱ تا ۲۰۰۱ در ایران، لبنان یا سرزمین‌های فلسطینی متولد شده باشد، باید تحقیق صورت گیرد. علاوه بر این درباره کسانی که با این کشورها در تماس بوده‌اند هم باید تحقیق انجام شود. محور اصلی این بخشنامه کشور ایران است.
جام نیوزجام نیوز2 هفته قبل
به گزارش جام نیوز، شبکه خبری سی ان ان آمریکا اعلام کرد: بر اساس یک بخشنامه داخلی اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات‌متحده که به‌دست سی‌ان‌ان رسیده، از کارکنان این اداره در مرز کانادا خواسته شده تا مسافران ایرانی‌تبار را حتی اگر مجوز اقامت در امریکا داشته باشند، «بازداشت و بازجویی» کنند! در پیشانی این بخشنامه، چنین درج شده است: «رهبر ایران پس از کشتن [ترور] ژنرال قاسم سلیمانی سوگند خورده که انتقام آن را خواهد گرفت - هشدار تهدید جدی». بر اساس این اطلاعیه، هرکس که متولد سال‌های ۱۹۶۱ تا ۲۰۰۱ در ایران، لبنان یا فلسطین باشد یا با این کشورها در تماس بوده، باید بازجویی شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
در همین زمینه علیرضا رحیمی عضو فراکسیون امید به عصر ایران گفت: اصلاح‌طلبان در تهران لیست انتخاباتی می‌دهند. روزنامه آرمان نیز در گزارشی نوشت: موسوی لاری نایب‌رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان می‌گوید ما در انتخابات لیست می‌دهیم. برای ایران قاسم سلیمانی یک قهرمان بود که منافع این کشور را در منطقه پیش می‌برد و توانسته بود عمق استراتژیک موثری ایجاد کند. پس از ترور سلیمانی، رهبر ایران علنا هدف خود که خروج آمریکا از عراق و سوریه و کل منطقه است را ابراز داشت. زیباکلام: حتی یک وعده روحانی عملی نشدیک حامی انتخاباتی روحانی می‌گوید او حتی به یکی از وعده‌های خود عمل نکرده و مردم را ناامید ساخته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
در ساعات اولیه ۸ ژانویه، ایران به تلافی ترور سلیمانی بیش از ۲۰ موشک به سمت دو پایگاه عراق که در آن سربازان آمریکایی حضور داشتند، شلیک کرد. در نهایت عقب‌نشینی سربازان آمریکایی از عراق باعث تضعیف کارزار آمریکایی در عراق و سوریه می‌شود. نیروی قدس به فرماندهی سلیمانی با هماهنگی این شبه نظامیان در بقای اسد، نقش بسیار مهمی داشت. برای ایران قاسم سلیمانی یک قهرمان بود که منافع این کشور را در منطقه پیش می‌برد و توانسته بود عمق استراتژیک موثری ایجاد کند. پس از ترور سلیمانی، رهبر ایران علنا هدف خود که خروج آمریکا از عراق و سوریه و کل منطقه است را ابراز داشت.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
در حالی که مانند دولت‌های بسیار ضعیف، استقلال خود را تسلیم خواسته‌های آمریکا می‌کنند. البته این توطئه‌ها همواره با استقامت و آگاهی ملت ایران با شکست رو به رو بوده است. در حالی که مانند دولت‌هایی بسیار ضعیف، استقلال خود را تسلیم خواسته‌های آمریکا می‌کنند. وی در پایان گفت: حضور آمریکایی‌ها در منطقه آسیای غربی یک حضور نظامی بوده و به ضرر کشورهای این منطقه است. همچنین در جریان ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس دیدیم که حضور نظامی آمریکا در کشورهای آسیای غربی حضوری ویرانگر و برهم زننده ثبات این کشورهاست.
مهرمهر3 هفته قبل
در حالی که مانند دولت‌های بسیار ضعیف، استقلال خود را تسلیم خواسته‌های آمریکا می‌کنند. البته این توطئه‌ها همواره با استقامت و آگاهی ملت ایران با شکست رو به رو بوده است. در حالی که مانند دولت‌هایی بسیار ضعیف، استقلال خود را تسلیم خواسته‌های آمریکا می‌کنند. وی در پایان گفت: حضور آمریکایی‌ها در منطقه آسیای غربی یک حضور نظامی بوده و به ضرر کشورهای این منطقه است. همچنین در جریان ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس دیدیم که حضور نظامی آمریکا در کشورهای آسیای غربی حضوری ویرانگر و برهم زننده ثبات این کشورهاست.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
یکی از خصوصیات حاج‌آقا این بود که نه از دفتر حضرت امام و نه از دفتر حضرت آقا، حقوق دریافت نمی‌کردند. یادم هست حتی لحظاتی که در دفتر امام نشسته بودند، در اتاقی که با سازه‌های سبک در کنار دفتر امام درست شده بود و حتی وسط آن هم یک درخت بود، در بین کارهایشان، مشغول نوشتن می‌شدند. از ناگفته‌های مراوده طولانی ایشان با امام بفرمایید؟ ایشان از همان ابتدای دوران طلبگی، بسیار به حضرت امام علاقه‌مند بودند. متعصب به امام و رهبریمرحوم آیت‌ا … رسولی، از قدیمی‌ترین اعضای دفتر امام و در مواردی صاحب سر ایشان بودند. با این‌که خودشان، هم در ارتباط با حضرت امام و حضرت آقا، انقیاد کامل داشتند.
ایران‌جیبایران‌جیب3 هفته قبل
محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در گفتگویی با نشریه اشپیگل آلمان احتمال مذاکره با آمریکا را رد نکرد. در عین حال باید توجه داشته باشید جامعه ایران، جامعه‌ای تک صدایی نیست و افکار و عقاید گوناگونی در کشور وجود دارند. هر کسی که یک‌ جانبه‌گرایی را بپذیرد در حال کمک به آنها [آمریکا] است. اروپا باید یک اقدام حقیقی به ما نشان دهد اما آنها تاکنون چه کرده‌اند؟» تنش‌ها بین ایران و آمریکا به دنبال کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران در حمله پهپادی آمریکا بار دیگر افزایش یافت. ایران در واکنش به این اقدام ایالات متحده به دو پایگاه نظامیان این کشور در عراق با موشک حمله کرد.
ایرناایرنا3 هفته قبل
ظریف افزود: مردم حق دارند از این حقیقت که به آنها دیر اطلاع‌رسانی شده گله داشته باشند اما دولت مسئول آن نبود. آمریکایی‌ها می‌بینند شهید سردار سلیمانی، موثرتر و کارآمدتر از سردار سلیمانی خواهد بود. ظریف توضیح داد: پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا، دیپلمات خیلی خوبی نیست؛ پیام او تحریک‌آمیز، توهین‌آمیز و تهدیدآمیز بود که کاهش تنش را از آن برداشت نمی‌کردم. وی افزود: آمریکا، اروپا و همه جامعه بین‌المللی به دلیل پیروزی بر داعش مدیون سردار سلیمانی هستند. وزیر امور خارجه ایران درباره واکنش ایران به اعمال دوباره تحریم‌های سازمان ملل گفت: حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در نامه‌ای به شرکای توافق (برجام) اقدامات ایران را تشریح کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
«دنیس راس» معاون ویژه باراک اوباما و دیپلمات سابق آمریکایی، احتمال می‌دهد در شرایطی که سطح تنش‌ها به حدی رسیده است که نشستن تهران و واشنگتن پای میز مذاکره بسیار دشوار شده است، رئیس‌جمهور روسیه واسطه فعال و کلید سازش بین ایالات متحده و ایران باشد. این دیپلمات امریکایی معتقد است که این یک توهم است که تصور کنیم حمله موشکی ایران به پایگاه عراقی، تنها اقدام انتقام جویانه ایران است. علاوه بر این، اعلام ایران در مورد پایبند نبودن به بندهای توافق هسته‌ای، بدین معناست که جمهوری اسلامی زمان لازم برای ساخت مواد لازم برای سلاح اتمی را در اختیار دارد. در این شرایط، ترامپ چه می‌کند؟ راس تصریح می‌کند که واضح است ترامپ به دنبال درگیری نیست، اما قدرت کافی برای رسیدن به شرایطی برای شروع مذاکره با ایران را ندارد؛ به ویژه آنکه رهبر ایران تمایلی به مذاکره مستقیم با قاتل سردار سلیمانی ندارد. در اینجاست که پوتین می‌تواند نقش خاص خود در هیبت یک داور محوری در منطقه را ایفا کند.
جام نیوزجام نیوز3 هفته قبل
گری زون یکی از معدود منابع موجود برای ایستادگی در برابر طرح‌های دولت ترامپ برای جنگ در این منطقه به شمار می‌آمد. در عین حال ایرانی‌ها توانایی تمیز دادن بین شهروندان و دولت آمریکا را دارند. به نظر می‌رسد که این اقدامات فیس بوک که در هماهنگی با دولت آمریکا صورت گرفته تصادفی نباشد. از سال ۲۰۱۸ فیس بوک بخشی از کنترل بر اخبار و محتوای خود را به شورای آتلانتیک منتقل کرده که یکی از اندیشکده‌های وابسته به ناتو است. در واکنش به تصمیم فیس بوک علی ربیعی سخنگوی دولت ایران این کار را «حرکتی غیردمکراتیک و شرم آور» نامید و ادعا کرد که این رسانه همچنان «بلندگو آشکاری» را در اختیار تروریست‌های واقعی قرار می‌دهد.
ایرناایرنا3 هفته قبل
«منوچهر متکی» در نشست روز چهارشنبه «زاگرس نشینان و گام دوم انقلاب» که در مسجد بقیه الله اعظم برگزار شد با اشاره به اینکه انتخاب دو عنوان زاگرس نشینان و بیانیه گام دوم انقلاب برای این نشست حرکت هوشمندانه‌ای است، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در توصیف زاگرنشینان و لرتباران فرمودند، مردم این خطه صادق، وفادار و شجاع هستند. وی افزود: قومیت هایی که شهادت خود را نه در کلام که با خون‌های پاکشان گواهی کردند به طوری که سردار شهید سلیمانی در جایی گفت، افتخار می‌کنم از تبار لر هستم. متکی خاطرنشان کرد: این امنیت لبنان گوشه‌ای از کارنامه شهید سلیمانی است که می‌گوید «افتخار می‌کنم نسب لر دارم». وی اظهار کرد: جان بولتون مشاور قبلی امنیت ملی کاخ سفید در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب گفته بود ایران چهلمین سالگرد پیروزی خود را جشن نخواهد گرفت و نخواهد دید. متکی با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب در مقطعی صادر شد که همه گمان می‌کردند انقلاب تمام شده است، افزود: اکنون در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب هستیم و دستور کاری بنام گام دوم انقلاب پیش روی ما است که توسط مقام معظم رهبری تبیین شده است.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
«هاشم الکندی» رئیس گروه پژوهش‌های استراتژیک «الهدف» عراق در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری تسنیم درباره برگزاری تظاهرات ضد اشغالگری در عراق اظهار داشت: برای برگزاری تظاهرات میلیونی و طرح درخواست اجرای تصمیم پارلمان مبنی بر خروج آمریکایی‌ها از عراق، شاهد اتفاق نظر گروهها و احزاب مختلف و ملت عراق و تظاهرات میلیونی آنان بودیم. این کارشناس راهبردی عراقی افزود: تصمیم کنونی عراقی‌ها مبتنی بر خروج آمریکایی‌ها از خاک عراق و پایان هرگونه خروج آنان از این کشور است و تظاهرات میلیونی نیز حامل همین پیام است و در عین حال برای دولت عراق از این نظر الزام آور است که اقدامات فراگیر برای خروج آمریکایی‌ها را اتخاذ کند. وی در پاسخ به این سوال که احزاب عراقی از این تظاهرات چه نتیجه‌ای را انتظار دارند؟ گفت: تظاهراتی که برای تشییع شهدا وتحت عنوان وفاداری به شهدا و مخالفت با تجاوزات آمریکا برگزار شد، بیانگر مخالفت ملت عراق با اقدامات استکباری و خصمانه علیه مردم بود. همچنین تشییع این دو شهید به مثابه پیامی با مضمون وفاداری به راه شهدا و ناکامی کامل آمریکا در فتنه انگیزی بین ملت ایران و عراق بود. وی تاکید کرد: دروغین بودن تحریم‌های آمریکایی امروز رو شده و معلوم شده که این تهدیدها چیزی جز جنگ روانی نیست.
ایسناایسنا3 هفته قبل
ایشان از جوانان اروپایی و آمریکایی درخواست کردند تا اجازه ندهند آنان را در مرزهای ساختگی و ذهنی محصور کنند. به گفته رهبر انقلاب اسلامی برخورد دوگانه‌ی غرب با جنبش بیداری در جهان اسلام نمونه‌ی گویایی از تضاد در سیاست‌های غرب است. صادق خرازی، سفیر سابق ایران در فرانسه هم گفت: نامه رهبری در مقطع بسیار مهمی و بسیار دقیق و حساس مطرح شده است. البته نه ارتباطات از هم گسسته بلکه ارتباطات بین جوان متفکر جهان اسلام و غرب. رحیم زارع نماینده مردم آباده در مجلس هم گفت: امپریالیسم با تبلیغات سوء در مورد معنویت و ادیان به دنبال ایجاد فاصله بین جوانان غربی و ادیان الهی است.

فیلم/ تحلیلگر فرانسوی: درمورد سه کشور اروپایی حق با رهبر ایران است

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 هفته قبل
«مناف کیلانی» تحلیلگر مقیم فرانسه با تایید فرمایشات رهبر انقلاب درباره سه کشور اروپایی، تاکید کرد علیرغم تحریم‌های گوناگون طی چهار دهه اخیر، جمهوری اسلامی ایران تا یک ماه دیگر به ۴۱ سالگی خود می‌رسد.

به انتهای لیست رسیدید