رهبر ایران

رهبر ایران

فارسفارس1 ساعت قبل
پایگاه خبری «میدل ایست آی» مدعی شد که مشاور امنیت ملی امارات و برادر کوچک ولیعهد ابوظبی اخیرا به صورت محرمانه به تهران سفر کرده‌اند. این گزارش افزود که تهنون ارشدترین مقام ابوظبی است که از زمان تنشها در خلیج فارس به صورت محرمانه به ایران سفر کرده است. پیش از این نیز برخی منابع خبری از سفر یک هیات اماراتی به تهران خبر داده بودند. «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق از رهبرانی است که بین ایران و سعودی پیام رد و بدل کرده است. عمران خان روز یک شنبه به تهران سفر کرد و با مقامات ارشد ایران از جمله آیت الله خامنه‌ای رهبر ایران و حسن روحانی رئیس جمهور ایران دیدار کرد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
به گزارش «ایسنا» ظریف درباره سوریه گفت: «شش سال پیش که من وزیر امورخارجه شدم، در ساحل رودخانه ایست با وزیر امورخارجه پیشین ترکیه، احمد داووداوغلو قدم زدم و طرحی را برای صلح ارائه کردم. حال نیز معتقدم به مذاکرات داخلی در سوریه و قانون‌اساسی در سوریه نیاز است. ما با اینکه خواسته ترکیه مبنی بر برقراری امنیت را می‌پذیریم، باور داریم که امنیت با هجوم به سوریه حاصل نخواهد شد. ما می‌توانیم کمک کنیم که دولت سوریه و ترکیه گردهم بیایند تا نیروهایشان بتوانند از مرزهایشان دفاع کنند. به گزارش «ایسنا» محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه ایران در پیامی توییتری نوشت: «ایران از نظر اخلاقی، شرعی و راهبردی با سلاح هسته‌ای مخالف است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در توئیتی نوشت: "رهبر ایران، دیر زمانی است که کاملا روشن ساخته‌اند که تسلیحات اتمی، غیراخلاقی و نقض اصول اسلامی است. و بنابراین ساخت، دستیابی، انبار کردن و استفاده از آن ممنوع است. ما از نقطه نظر وظیفه اخلاقی- مذهبی و بنا به ضرورت‌های راهبردی، به شکل اصولی با سلاح هسته‌ای مخالفیم. " انتهای پیام/
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
ظریف در این پیام توییتری نوشت: «رهبر ایران مدت‌ها است که به وفور این مسئله را روشن کرده که تسلیحات هسته‌ای غیراخلاقی و خلاف قوانین و اصول اسلامی است و بنابراین تولید، دستیابی و ذخیره (تسیلحات هسته‌ای) ممنوع است». وی ادامه داد: «ما بعنوان یک وظیفه دینی و اخلاقی و یک ضرورت راهبردی، قاطعانه با سلاح‌های هسته‌ای مخالف هستیم». وی درباره ادعاهای ترامپ درباره برنامه هسته‌ای ایران ادامه داد: «ترامپ امروز می‌گوید ایران به ما بگوید دنبال بمب اتم نیست تا همه راه‌ها به رویش باز شود. این ملت بزرگ و متمدن ایران قربانی سلاح شیمیایی شد ولی برای دشمن خود از سلاح شیمیایی استفاده نکرد. ما حتی یکبار هم از سلاح شیمیایی برای صدام استفاده نکردیم».
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
وزیر امور خارجه گفت: ما به‌طور قاطع و بنا به وظیفه دینی، اخلاقی و مسئولیت استراتژیک خود، با سلاح هسته‌ای مخالفیم. محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حساب کاربری خود در توئیتر با یادآوری فتوای مقام معظم رهبری در حرام دانستن استفاده و دستیابی به سلاح هسته‌ای گفت: رهبر ایران از مدت‌ها پیش به طور صریح روشن کرده است که تسلیحات هسته‌ای غیر اخلاقی و مغایر با شرع و دین است. وی ادامه داد: به همین خاطر هر نوع توسعه، مالکیت، ذخیره و استفاده از سلاح هسته‌ای حرام و ممنوع است. ما به‌طور قاطع و بنا به وظیفه دینی، اخلاقی و مسئولیت استراتژیک خود، با سلاح هسته‌ای مخالفیم.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، محمدجواد ظریف با انتشار تصاویری از سخنان رهبر انقلاب در حساب توئیتر خود نوشت: رهبر ایران مدتهاست که به طور واضح روشن کردند که تسلیحات هسته‌ای غیر اخلاقی و مغایر با اصول اسلامی است. از این رو توسعه، مالکیت، انبار کردن و استفاده آنها ممنوع است. ما به طور قاطع با سلاح‌های هسته‌ای به عنوان یک وظیفه دینی/ اخلاقی و ضروری استراتژیک مخالف هستیم.
ایلناایلنا1 روز قبل
وزیر امور خارجه کشورمان نوشت: ما به طور قاطع با سلاح‌های هسته‌ای به عنوان یک وظیفه دینی/ اخلاقی و ضروری استراتژیک مخالف هستیم. به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف با انتشار تصاویری از سخنان رهبر انقلاب در حساب توئیتر خود نوشت: رهبر ایران مدتهاست که به طور واضح روشن کردند که تسلیحات هسته‌ای غیر اخلاقی و مغایر با اصول اسلامی است. از این رو توسعه، مالکیت، انبار کردن و استفاده آنها ممنوع است. ما به طور قاطع با سلاح‌های هسته‌ای به عنوان یک وظیفه دینی/ اخلاقی و مسئولیت استراتژیک مخالف هستیم.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران با انتشار یک کلیپ ویدئویی از سخنان مقام معظم رهبری تأکید کرد که ایران به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای نیست. وی ادامه داد: «ما بعنوان یک وظیفه دینی و اخلاقی و یک ضرورت راهبردی، قاطعانه با سلاح‌های هسته‌ای مخالف هستیم». وی درباره ادعاهای ترامپ درباره برنامه هسته‌ای ایران ادامه داد: «ترامپ امروز می‌گوید ایران به ما بگوید دنبال بمب اتم نیست تا همه راه‌ها به رویش باز شود. این ملت بزرگ و متمدن ایران قربانی سلاح شیمیایی شد ولی برای دشمن خود از سلاح شیمیایی استفاده نکرد. ما حتی یکبار هم از سلاح شیمیایی برای صدام استفاده نکردیم».
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
نه تنها در مناطق خاورمیانه بلکه او توجه فضای نظامی جهان را به سوی خود معطوف داشته است. ژنرال سلیمانی در واقع یکی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (IRGC) محسوب می‌شود. آمریکا چرا به سلیمانی حمله نمی‌کند؟ مجله آمریکایی «فارن پالیسی» فهرستی از شخصیت‌های مهم جهان در مناصب مختلف را منتشر نموده که در آن نام ژنرال سلیمانی به عنوان شخصیت نظامی شماره ۱ جهان ذکر شده است. مقامات نظامی اسرائیل ژنرال سلیمانی را دشمن شماره ۱ خود می‌دانند. به همین خاطر، آیت الله خامنه‌ای، رهبر ایران ژنرال سلیمانی را «شهید زنده» نامیده است.
برنابرنا1 روز قبل
وزیر امور خارجه ایران نوشت؛ ما قطعا از روی یک وظیفه دینی-اخلاقی و یک دستور لازم‌الاجرای راهبردی با تسلیحات هسته‌ای، مخالفیم. به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «محمدجواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران، در توییتر خود نوشت: رهبر ایران مدت‌هاست به وضوح بیان کرده است که تسلیحات هسته‌ای غیر اخلاقی بوده و ناقض اصول اسلامی است. بنابراین، تولید، تملک، انبار کردن و استفاده کردن از تسلیحات هسته‌ای ممنوع است. ما قطعا از روی یک وظیفه دینی-اخلاقی و یک دستور لازم‌الاجرای راهبردی با این تسلیحات مخالفیم.
خبر فوریخبر فوری4 روز قبل
شینهوا (خبرگزاری جمهوری چین) با تیتر «ایران قصد ساخت بمب اتمی را ندارد» حرفهای صبح رهبر انقلاب را پوشش داد. به گزارش خبر فوری، سخنان امروز رهبر معظم انقلاب بازتاب بسیاری در شبکه‌ها و وب‌ سایتهای خبری دنیا داشته است. رویترز در این باره نوشت: رهبر ایران روز چهارشنبه تاکید کرد علی رغم داشتن فناوری هسته‌ای ایران هرگز در پی ساختن سلاح هسته‌ای، که دین آن را ممنوع کرده، نبوده است. کدام خبرگزاری‌ها به پوشش سخنان رهبر انقلاب پرداختندبه جز رویترز شبکه‌های دیگر هم به پوشش سخنان امروز آیت الله خامنه‌ای پرداختند. شینهوا (خبرگزاری رسمی جمهوری چین) با تیتر «ایران قصد ساخت بمب اتمی را ندارد» حرفهای صبح رهبر انقلاب را پوشش داد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
اکنون افزایش تحریم‌ها باعث شده است ایران هم به اعمال فشار بر آمریکا بپردازد و از موضع قدرت با آمریکا برخورد کند. اکنون این ایران است که آمریکا را برای بازگشت به برجام تحت فشار قرار داده است. این در حالی است که رهبر ایران اعلام کرده است که روند کاهش تعهدات برجامی ایران ادامه خواهد یافت تا نتیجه مطلوب حاصل شود. اکنون افزایش تحریم‌ها باعث شده است ایران هم به اعمال فشار بر آمریکا بپردازد و از موضع قدرت با آمریکا برخورد کند. اکنون این ایران است که آمریکا را برای بازگشت به برجام تحت فشار قرار داده است.
رکنارکنا4 روز قبل
بر اساس این گزارش، ما در چین قبلا فکر می‌کردیم رهبر ایران نسبت به آمریکا شاید زیادی سخت می‌گیرد، ولی در سالهای اخیر این رویکرد و حرفهای او معنای عمیق‌تری در چین پیدا کرده است. بد نیست نگاهی به جنجالی که اخیرا داریل موری مدیر عامل باشگاه موشکهای هیوستن (هیوستن راکتس) آمریکا به پا کرده بیاندازیم. ۱۶مهر شبکه ورزش سی سی تی وی توقف پخش همه مسابقات ان بی ای اعلام کرد؛ چندی پیش شرکت تنسنت هم از توقف پخش مسابقات تیم هیوستن خبر داد. از روز دوشنبه جستجوی کالاهای مربوط به تیم هیوستن راکتس در پایگاه تجارت الکترونیک جین دونگ و تائو بائو نتیجه‌ای نشان نمی‌دهد. قابل تصور است که این رویداد نه تنها تیم هیوستن راکتس را به بحران کشانده، بلکه کل بازار ان بی ای در چین را تحت تاثیر قرار داده است.
ایلناایلنا4 روز قبل
اکنون این ایران است که آمریکا را برای بازگشت به برجام تحت فشار قرار داده است. به گزارش ایلنا به نقل از د هیل، از ماه‌های قبل روند تدریجی کاهش تعهدات برجامی ایران آغاز شده است. این در حالی است که رهبر ایران اعلام کرده است که روند کاهش تعهدات برجامی ایران ادامه خواهد یافت تا نتیجه مطلوب حاصل شود. بنابراین می‌توان اقدامات هسته‌ای ایران در راستای کاهش تعهدات برجامی خود را پاسخی دانست که این کشور به کمپین «فشار حداکثری» آمریکا می‌دهد. اکنون این ایران است که آمریکا را برای بازگشت به برجام تحت فشار قرار داده است.
افکارنیوزافکارنیوز5 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشیک روزنامه صهیونیستی با اشاره به رصد و انعکاس مطالب خود در رسانه‌های وابسته به مقاومت اسلامی نجباء، این جنبش را گروهی معرفی کرد که به‌خاطر همکاری با ایران در پروژه ناامن‌سازی مرز شمالی اسرائیل، نامش بر سر زبان‌ها افتاده است. اخبار بین‌الملل- روزنامه صهیونیستی «اسرائیل هیوم» رصد و انعکاس مطالب خود در رسانه‌های وابسته به مقاومت اسلامی نجباء را مورد توجه قرار داد. این روزنامه در گزارشی نوشت: نجباء یک گروه شبه‌نظامی شیعه عراقی است که به‌خاطر همکاری فزاینده با ایران، به‌ویژه در پروژه ناامن‌سازی مرز شمالی اسرائیل، نامش بر سر زبان‌ها افتاده است. اسرائیل هیوم ادامه داد: آن‌ها در حوزه رسانه‌ای هم فعال بوده و کلیپ‌هایی با مضامین تهدیدآمیز علیه ما منتشر می‌کنند. به‌نوشته روزنامه اسرائیلی، این مطلب از رسانه‌های نجباء به تعداد زیادی از پایگاه‌های خبری فارسی‌زبان در ایران نیز راه پیدا کرد و انقدر بازنشر شد که حتی در رسانه‌های اپوزیسیون جمهوری اسلامی هم بازتاب یافت.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، یک روزنامه صهیونیستی با اشاره به رصد و انعکاس مطالب خود در رسانه‌های وابسته به مقاومت اسلامی نجباء، این جنبش را گروهی معرفی کرد که به‌خاطر همکاری با ایران در پروژه ناامن‌سازی مرز شمالی اسرائیل، نامش بر سر زبان‌ها افتاده است. روزنامه صهیونیستی «اسرائیل هیوم» رصد و انعکاس مطالب خود در رسانه‌های وابسته به مقاومت اسلامی نجباء را مورد توجه قرار داد. این روزنامه در گزارشی نوشت: نجباء یک گروه شبه‌نظامی شیعه عراقی است که به‌خاطر همکاری فزاینده با ایران، به‌ویژه در پروژه ناامن‌سازی مرز شمالی اسرائیل، نامش بر سر زبان‌ها افتاده است. اسرائیل هیوم ادامه داد: آن‌ها در حوزه رسانه‌ای هم فعال بوده و کلیپ‌هایی با مضامین تهدیدآمیز علیه ما منتشر می‌کنند. به‌نوشته روزنامه اسرائیلی، این مطلب از رسانه‌های نجباء به تعداد زیادی از پایگاه‌های خبری فارسی‌زبان در ایران نیز راه پیدا کرد و انقدر بازنشر شد که حتی در رسانه‌های اپوزیسیون جمهوری اسلامی هم بازتاب یافت.
افکارنیوزافکارنیوز5 روز قبل
اخبار سیاسی- بر اساس این گزارش، ما در چین قبلا فکر می‌کردیم رهبر ایران نسبت به آمریکا شاید زیادی سخت می‌گیرد، ولی در سالهای اخیر این رویکرد و حرفهای او معنای عمیق‌تری در چین پیدا کرده است. بد نیست نگاهی به جنجالی که اخیرا داریل موری مدیر عامل باشگاه موشکهای هیوستن (هیوستن راکتس) آمریکا به پا کرده بیاندازیم. امروز (۱۶مهر) شبکه ورزش سی سی تی وی توقف پخش همه مسابقات ان بی ای اعلام کرد؛ چندی پیش شرکت تنسنت هم از توقف پخش مسابقات تیم هیوستن خبر داد. از روز دوشنبه جستجوی کالاهای مربوط به تیم هیوستن راکتس در پایگاه تجارت الکترونیک جین دونگ و تائو بائو نتیجه‌ای نشان نمی‌دهد. قابل تصور است که این رویداد نه تنها تیم هیوستن راکتس را به بحران کشانده، بلکه کل بازار ان بی ای در چین را تحت تاثیر قرار داده است.
جام نیوزجام نیوز5 روز قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام نیوز، روزنامه صهیونیستی «اسرائیل هیوم» رصد و انعکاس مطالب خود در رسانه‌های وابسته به مقاومت اسلامی نجباء را مورد توجه قرار داد. این روزنامه در گزارشی نوشت: نجباء یک گروه شبه‌نظامی شیعه عراقی است که به‌خاطر همکاری فزاینده با ایران، به‌ویژه در پروژه ناامن‌سازی مرز شمالی اسرائیل، نامش بر سر زبان‌ها افتاده است. اسرائیل هیوم ادامه داد: آن‌ها در حوزه رسانه‌ای هم فعال بوده و کلیپ‌هایی با مضامین تهدیدآمیز علیه ما منتشر می‌کنند. به‌نوشته روزنامه اسرائیلی، این مطلب از رسانه‌های نجباء به تعداد زیادی از پایگاه‌های خبری فارسی‌زبان در ایران نیز راه پیدا کرد و انقدر بازنشر شد که حتی در رسانه‌های اپوزیسیون جمهوری اسلامی هم بازتاب یافت. اسرائیل هیوم همچنین با نقل قول از گزارشی که اندیشکده اورشلیم منتشر کرده است، خاطرنشان ساخت: جنبش نجباء پیش‌تر نیز در حساب توییتری خود کلیپی قرار داده بود که در آن، نیروهای شبه‌نظامی شیعه تصاویر رهبر ایران را در دست داشتند و پشت سرشان نوشته شده بود «اگر به ما حمله کنید، ما نیز به عمق اسرائیل حمله خواهیم کرد».
خبرآنلاینخبرآنلاین5 روز قبل
به گزارش خبرآنلاین، ابراهیم اصغرزاده فعال سیاسی اصلاح طلب، درباره ایده‌های مختلفی که در جریان اصلاحات درباره نحوه حضور در انتخابات اسفندماه مطرح می‌شود، به خبرآنلاین گفت: اساسا انتخابات برای همه جریانات سیاسی مهم است، بخاطر اینکه جامعه آرایش نو می‌گیرد و یک نوع موازنه اجتماعی جدید ایجاد می‌شود. در انتخابات آرای خاکستری در حکم، میادین مشترک نفت و گاز محسوب می‌شوند که باید بسرعت جذب شود وگرنه رقیبتان آن را مال خود می‌سازد. آیت‌الله مصباح یزدی هم نمیتواند زیر میز انتخابات بزند و آن را حذف کنداین فعال سیاسی اصلاح طلب، ادامه داد: جمهوری اسلامی بدون صندوق رای معنا ندارد. در این میان انتخابات پررونق برای کشور خیلی مهم است، رهبر فقید انقلاب بارها گفته بودند که انتخابات مهم است و میزان، رای مردم است، به همین علت مجلس بر گرفته از رای مردم در راس امور باید باشد. وی گفت: به نظر من تحت هیچ شرایطی حکومت نمی‌تواند انتخابات را تعطیل کند و نمی‌تواند مشروعیت خود را از مشارکت اندکی از مردم بگیرد این همان زاویه و فرجه‌ای است که معمولا جامعه‌ی مدنی به آن ورود می‌کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
مایکل لودرز، کارشناس برجسته سیاسی و نویسنده و تحلیلگر معروف آلمانی در شبکه سراسری ZDF آلمان گفت: چه بخواهیم و چه نخواهیم، تحریم و فشار حداکثری آمریکا برای تسلیم کردن ایران، کاملا شکست خورده است و امکان غلبه نظامی و سیاسی بر ایران مطلقا وجود ندارد. وی در ادامه گفت: رهبری بسیار هوشمند ایران توانسته تمام اقدامات آمریکا را خنثی کند. این کارشناس آلمانی تأکید کرد: ایران با ایجاد متحدان بسیار مقتدر از سواحل مدیترانه تا اقیانوس هند، از طریق تشکیل شبکه نیروهای دفاع مردمی، یک ارتش نامنظم و مؤثر را برای مقابله با آمریکا و همپیمانانش پدید آورد. این کارشناس آلمانی در ادامه گفت: متأسفانه ما تابحال تصویر درستی از اقتدار ملی و منطقه‌ای ایران را به مخاطبان خود نداده‌ایم و همواره با نگاه ایدئولوژیک خودمان ایران را منفی نشان داده‌ایم. لودرز افزود: حمله پهپادهای یمنی به بزرگ‌ترین پالایشگاه نفت جهان در عربستان، نه فقط سیاست آمریکا و عربستان را شکست داد، بلکه سلاح‌های آمریکا و اروپا را هم عملا بی‌اعتبار کرد.

ناطق نوری به عرصه سیاست بازمی‌گردد؟

3+
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز6 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 روز قبل
دولت ترامپ در ماه می‌سال گذشته از قرارداد اتمی با ایران خارج شد و بخش نفت این کشور را با هدف صفر کردن صادرات نفت ایران تحریم کرد. بانک کونلون اعلام کرد این معاملات را در ماه دسامبر پایان می‌دهد ولی نفت ایران همچنان به بنادر چین می‌رسد. از میان قدرت‌های شرقی از مسکو گرفته تا دهلی نو، پکن حساسیت بیشتری برای واردات نفت ایران دارد. وی اضافه کرد چینی‌ها به پالایشگاه‌های مستقل خود اجازه داده‌اند نفت ایران را داشته باشند. در حالی که این پالایشگاه‌های کوچک بازارمحدودی برای نفت ایران است، ذخایر تضمینی نفت هدف دیگر تهران است.
الفالف6 روز قبل
او فکر می‌کند ما چقدر احمقیم؟ طبیعتا دولت آمریکا، از ایران به خاطر نپذیرفتن پیشنهاد «سخاوتمندانه» مذاکرات، انتقاد می‌کند. چرا ایران باید مذاکره کند؟ آمریکا در سال ۱۹۵۳ از کودتایی علیه محمد مصدق نخست وزیر منتخب ایران حمایت کرد. رئیس جمهور سال گذشته از برجام خارج شد و جنگ اقتصادی اعلام کرد. حتی رئیس جمهور حسن روحانی هرگونه تماس را با مقامات آمریکایی بدون تغییر در سیاست‌های واشنگتن رد کرده است. اگر رئیس جمهور برای مذاکره با ایران جدی است، باید ثابت کند که انتظار تسلیم زودهنگام ندارد.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
دولت ترامپ در ماه می‌سال گذشته از قرارداد اتمی با ایران خارج شد و بخش نفت این کشور را با هدف صفر کردن صادرات نفت ایران تحریم کرد. بانک کونلون اعلام کرد این معاملات را در ماه دسامبر پایان می‌دهد ولی نفت ایران همچنان به بنادر چین می‌رسد. از میان قدرت‌های شرقی از مسکو گرفته تا دهلی نو، پکن حساسیت بیشتری برای واردات نفت ایران دارد. وی اضافه کرد چینی‌ها به پالایشگاه‌های مستقل خود اجازه داده‌اند نفت ایران را داشته باشند. در حالی که این پالایشگاه‌های کوچک بازارمحدودی برای نفت ایران است، ذخایر تضمینی نفت هدف دیگر تهران است.

شیخ اصولگرایان ۷۵ساله شد / بازگشت ناطق به عرصه سیاست / شیخ نور، محور وحدت در آستانه انتخابات می‌شود؟

3+
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
ایلناایلنا1 هفته قبل
بهروز مختاری در یادداشت پیش‌رو با اشاره به تحولات بزرگی که در اقتصاد جهانی در حال رخ دادن هستند، می‌نویسد: بستر بسیاری از حوادث و رویدادهای سیاسی هستند، باید این تحولات را شناخت و با تمام توان از همه ظرفیت‌های دولتی و خصوصی برای حضور در اقتصاد جهانی بهره برد. این موضوع نشان می‌دهد که پشت حوادث ریز و درشت کنونی منافع بزرگ اقتصادی نهفته است. از طریق مطالعات کارشناسی و دقیق می‌توان نسبت به اقتصادی بودن طرح‌ها اطمینان حاصل کرد و شروع و ادامه هر طرحی را تضمین نمود. تحولات بزرگی در اقتصاد جهانی در حال رخ دادن است که بستر بسیاری از حوادث و رویدادهای سیاسی هستند، باید این تحولات را شناخت و با تمام توان از همه ظرفیت‌های دولتی و خصوصی برای حضور در اقتصاد جهانی بهره برد. اغراق نیست اگر بگوئیم که زمان برای یک جهش اقتصادی فراهم است منتها همه باید قدر فرصت‌های گذرا را بدانند و در بوجود آوردن این جهش سهیم شوند.
جام نیوزجام نیوز1 هفته قبل
به گزارش جام نیوز، مجله تایم امریکا در مقاله‌ای تحت عنوان جنگ آیت الله، به قلم کریم سجاد پور به بررسی ویژگیهای شخصیتی آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران پرداخته است، او از رهبر ایران به عنوان تاثیر گذارترین فرد در خاورمیانه نام برده و به جایگاه مهم و موثر ایشان در خنثی نمودن تصمیمات کشورهای غربی و منطقه‌ای نظیر عربستان سعودی و گروههای تروریستی نظیر داعش و تسلط ایران بر کل منطقه پرداخته است. در بخشی از مقاله تایم آمده است: آیت الله خامنه‌ای، عنوان رهبر عالی ایران را دارد، اما این مرد ۸۰ ساله بی‌سروصدا به قدرتمندترین مرد خاورمیانه تبدیل شده است. این قدرت از طریق مبارزه نظامی در سوریه و نیروهای نیابتی وفادار در لبنان، یمن و عراق (به‌جای سرمایه‌گذاری ۱ تریلیون دلاری آمریکا و قربانی کردن جان هزاران نفر) پدید آمده است. به نوشته تایم: [آیت الله] خامنه‌ای طی ۳۰ سال رهبری اش، همواره یک مشکل آزاردهنده برای رؤسای جمهور ایالات متحده بوده است. ترامپ هم نمی‌تواند در برابر او پیروز شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، مجله تایم در این شماره در گزارشی با عنوان «جنگ آیت‌الله»، ضمن مرور تحولات اخیر در منطقه، از رهبر ایران به عنوان قدرتمندترین شخصیت خاورمیانه یاد کرده است. این اولین بار است که عکس رهبر انقلاب روی جلد مجله تایم قرار می‌گیرد. مجله تایم یک بار دیگر در اوج تحریم ایران در دوره مصدق، او را به روی جلد آورده و از او به عنوان جادوگر پیر که در کار غرب کارشکنی می‌کند نام برده بود.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
به گزارش خبر فوری، مجله تایم در این شماره در گزارشی با عنوان «جنگ آیت‌الله»، ضمن مرور تحولات اخیر در منطقه، از رهبر ایران به عنوان قدرتمندترین شخصیت خاورمیانه یاد کرده است.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
ما از اینکه آنها متوجه شدند که مسائل منطقه باید از طریق سیاسی و گفت و گو حل شود، استقبال می‌کنیم. همان زمان گفتند که ظرف چند هفته ما مساله یمن را حل می‌کنیم، اما این مساله چندین سال طول کشیده است. ما با عمان، قطر، کویت و سایر کشورهای منطقه مذاکره داریم، اما سعودی‌ها نخواستند و مشکلات ایجاد شده در منطقه معلول اشتباهاتی بود که در منطقه رخ داد. برخی کشورها پیشنهادهایی را برای حل و فصل این مساله داده بودند و تلاش‌هایی داشتند که ما استقبال کردیم. به طور قطع منطق ایران عادلانه است و ما مذاکره با ۱+۵ را نفی نمی‌کنیم و قبلا هم گفتیم اما به شرط ایجاد تعادل مذاکره انجام می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید