آخرین و مهم‌ترین اخبار آيت الله سید علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی
رهبر معظم انقلاب

آیت‌الله علی خامنه‌ای

بازداشت سرپل پروژه‌ی «آمدنیوز» و نقطه عطفی در تقابل نظام با «شبکه نفوذ» / عملیات دستگیری «زم» ادامه دارد

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
سرویس سیاست مشرق - روز ۲۲ مهرماه ۹۸، در تاریخ ۴۰ ساله جمهوری اسلامی ایران، از یک لحاظ روزی تاریخی بود. به واقع، «آمدنیوز»، نه فقط نام یک کانال تلگرامی، که اسم رمز کلان-پروژه‌ای بود که «روح‌الله زم» فقط پیشانی و آدم جلوی صحنه محسوب می‌شد. «آمدنیوز»، کنسرسیومی با شراکت سرویس‌های جاسوسی چند کشور متخاصم و متحدان آن، به همراه شبکه «نفوذ» داخلی بود، که اهداف ضدامنیتی چون مشروعیت‌زدایی از نظام، تحریک گسل‌های قومی، مذهبی و اجتماعی، آشوب آفرینی و در نهایت تبلیغ تجزیه‌طلبی را دنبال می‌کرد. گفتنی است که در این مسیر، متاسفانه ناظران شاهد سکوتی بعضا رضایت‌آمیز از سوی بخش‌هایی از حاکمیت بودیم که هیچ‌گاه مورد حمله تخریب و توهین پروژه «آمدنیوز» قرار نگرفتند. رهبر انقلاب، که سالیان متمادی است در سخنرانی‌های مختلف و به مناسبت‌های گوناگون، مختصات این شبکه نفوذ را ترسیم کردند، همین سیر تحول نفوذ دشمن در ساختار را در خطبه نماز جمعه ۱۵ بهمن ۸۹ به خوبی شرح دادند:

ای اهل حرم میر و علمدار نیامد

تابناکتابناک3 ساعت قبل
علمت کو عموی خوبم؟ نوحه «عمو عباس علمت کو عموی خوبم» یکی از قطعات مشهوری است که مجید بنی …کربلا میزان عشق است «کربلا میزان عشق است. هیچ کس را تا به کربلا نیازموده‌اند و از دنیا …پیاده‌روی شبانه‌روزی زائران کربلا در عراق پنج روز مانده به اربعین حسینی، بیش از سه میلیون زائر ایرانی برای حضور در …الحسین یجمعنا حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: «شما بدرستی گفتید: …زیارت اربعین زیارت اربعین از جمله زیاراتی است که در زیارت حضرت امام حسین …طریق العشق؛ نزار قطری طریق العشق قطعه‌ای از نزار قطری درباره راهپیمایی اربعین را در تابناک …مواجهه متفاوت امام حسین (ع) با دشمن زخمی شیخ حسین انصاریان روحانی و خطیب صاحب نام، روایتی از مواجهه متفاوت امام …آیا رفتار ما شبیه امام حسین است؟ شیخ حسین انصاریان روحانی و خطیب صاحب نام، با یادآوری رفتار امام حسین (ع) …روضه شب عملیات؛ مکن ای صبح طلوع به یاد همه رزمندگان دفاع مقدس که چنین شبی را پیش از شهادت و به یاد شهدای …چهارپایه خوانی؛ محمود کریمی چهارپایه خوانی یکی از سنت‌های قدیمی است که هنوز نیز در ایام عزاداری در …زیارت حضرت ابوالفضل العباس (ع) زیارت نامه حضرت عباس علیه السلام معمولا همراه با آداب آن، در مجاورت حرم …زیارت عاشورا یک مرامنامه است زیارت عاشورا، زیارتنامه‌ای که شیعیان برای زیارت امام حسین (ع) و یارانش و …شعله می‌کشد در من عشق آتشین تو عاشورا درس مقاومت و ایثار در مسیر آزادی و آزادگی و ایستادگی بر سر ایمان …مسافر و غریب کوفه عبیدالله با نیرنگ، فریبکاری و زر خرید کردن مردم کوفه موفق شد تا بزرگان …لبنان در ماه عزای حسین (ع) ماه محرم‌الحرام، ماه عزاداری برای سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) و …وقتی دل و جان در قحطی ایمان است نوحه خوانی و عزاداری سرور و سالار شهیدان را با شعری متفاوت در نقد فضای …زیارت وارث یا زیارت مطلقه امام حسین زیارت وارث یا زیارت مطلقه امام حسین یکی از زیارتنامه‌های مشهور امام …
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
حجت الاسلام موسوی مقدم گفت: اربعین خود به عنوان یک رسانه، سهم ایجاد کننده پرسش درباره فلسفه خود و هم پاسخ دهنده به آن است. حجت الاسلام موسوی مقدم در بخش دیگری از سخنان خود در این برنامه، ویژگی‌های قیام سالار شهیدان را رمز ماندگاری و پویایی و حرکت اربعین دانست و افزود: همانگونه که در زیارت اربعین می‌خوانیم که هدف قیام سیدالشهدا (ع) نجات بشریت از گمراهی هاست، از این رو همه آحاد جامعه بشری مجذوب حرکت اربعین هستند، زیرا این حرکت در طول تاریخ به دنبال هدایت بشر بوده و پیامش همه جامعه بشری را در بر گرفته است. نفوذ ما در جغرافیایی مقاومت نشات گرفته از فرهنگ حسینی استنماینده ولی فقیه در سپاه هم که میهمان تلفنی برنامه بحث روز بود درباره راهپیمایی اربعین گفت: مقام معظم رهبری، اربعین را رسانه جهانی کننده پیام عاشورا خواندند، از این رو از همان سال نخست این حرکت تا امروز رسالت جهانی کردن پیام عاشورا را عهده دار شده است. وی پررنگتر شدن هرساله مراسم اربعین را خاطرنشان کرد و افزود: اربعین به عنوان یک کنگره جهانی نشان می‌دهد که از همه جای دنیا و حتی کشور‌هایی همچون دانمارک که به اسلام ستیزی مشهور هستند، افرادی در این حرکت حضور دارند، این موضوع بیانگر آن است که اربعین توانسته است با وجود هجمه‌های زیاد علیه این فرهنگ توجه بسیاری از مردم را به فرهنگ اسلام حقیقی جلب کند. وی ادامه داد: دشمنان دائما این حرکت بزرگ را رصد می‌کنند و از اهمیت آن آگاهند؛ چون در روایات شیعه قیام حسینی بستری زمینه ساز برای ظهور عنوان شده است، دشمنان به دنبال ارزش زدایی از آن هستند.

عمو عباس! علمت کو عموی خوبم؟

تابناکتابناک4 ساعت قبل
کربلا میزان عشق است «کربلا میزان عشق است. هیچ کس را تا به کربلا نیازموده‌اند و از دنیا …پیاده‌روی شبانه‌روزی زائران کربلا در عراق پنج روز مانده به اربعین حسینی، بیش از سه میلیون زائر ایرانی برای حضور در …الحسین یجمعنا حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: «شما بدرستی گفتید: …زیارت اربعین زیارت اربعین از جمله زیاراتی است که در زیارت حضرت امام حسین …طریق العشق؛ نزار قطری طریق العشق قطعه‌ای از نزار قطری درباره راهپیمایی اربعین را در تابناک …مواجهه متفاوت امام حسین (ع) با دشمن زخمی شیخ حسین انصاریان روحانی و خطیب صاحب نام، روایتی از مواجهه متفاوت امام …آیا رفتار ما شبیه امام حسین است؟ شیخ حسین انصاریان روحانی و خطیب صاحب نام، با یادآوری رفتار امام حسین (ع) …روضه شب عملیات؛ مکن ای صبح طلوع به یاد همه رزمندگان دفاع مقدس که چنین شبی را پیش از شهادت و به یاد شهدای …چهارپایه خوانی؛ محمود کریمی چهارپایه خوانی یکی از سنت‌های قدیمی است که هنوز نیز در ایام عزاداری در …زیارت حضرت ابوالفضل العباس (ع) زیارت نامه حضرت عباس علیه السلام معمولا همراه با آداب آن، در مجاورت حرم …زیارت عاشورا یک مرامنامه است زیارت عاشورا، زیارتنامه‌ای که شیعیان برای زیارت امام حسین (ع) و یارانش و …شعله می‌کشد در من عشق آتشین تو عاشورا درس مقاومت و ایثار در مسیر آزادی و آزادگی و ایستادگی بر سر ایمان …مسافر و غریب کوفه عبیدالله با نیرنگ، فریبکاری و زر خرید کردن مردم کوفه موفق شد تا بزرگان …لبنان در ماه عزای حسین (ع) ماه محرم‌الحرام، ماه عزاداری برای سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) و …وقتی دل و جان در قحطی ایمان است نوحه خوانی و عزاداری سرور و سالار شهیدان را با شعری متفاوت در نقد فضای …زیارت وارث یا زیارت مطلقه امام حسین زیارت وارث یا زیارت مطلقه امام حسین یکی از زیارتنامه‌های مشهور امام …دعای عرفه با ترجمه فارسی «عرفة» کلمه‌ای عربی از ماده «ع ر ف» است. این ماده به معنای ادراک، فهم …
فردا نیوزفردا نیوز4 ساعت قبل
رهبر انقلاب تا به حال دوبار به سفر کربلا رفته‌اند. یک بار ۷ سالگی و بار دیگر ۱۸ سالگی. پس از آن تا پیش از انقلاب ممنوعیت خروج از کشور داشتند و بعد از انقلاب هم فرصت زیارت کربلای معلا نشده است. مجله مهر: رهبر انقلاب تا به حال دوبار به سفر کربلا رفته‌اند. یک بار ۷ سالگی و بار دیگر ۱۸ سالگی. پس از آن تا پیش از انقلاب ممنوعیت خروج از کشور داشتند و بعد از انقلاب هم فرصت زیارت کربلای معلا نشده است. روایت سفر رهبر انقلاب به زیارت کربلا را در زیر می‌خوانید؛ اولین زیارتاولین باری که رهبر انقلاب به زیارت کربلا رفته‌اند در سال ۱۳۲۵شمسی در ۷ سالگی بوده: «پدرم می‌خواست برود مکه. محرم سال ۱۳۴۷ بار دیگر ایشان قصد زیارت کربلا می‌کند … اداره گذرنامه درخواست او را به ساواک فرستاد و برای صدور گذرنامه از آن سازمان استعلام کرد. پس از پیروزی انقلاب نیز تاکنون فرصتی برای زیارت کربلای معلا برای ایشان فراهم نشده است.
مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن شعبانی روز چهارشنبه در جمع اعضای کمیته برگزاری همایش بهائیت دویست سال خرافه، خشونت و خیانت گفت: گسترش جریانات فکری منحرف با هدف ایجاد شبهه در اسلام ناب انجام می‌پذیرد. شعبانی افزود: درنحوه برخورد با جریانهای انحرافی می‌بایست با آنها با فکر برخورد شود و جریانهای انحرافی که اکثرا فاقد ایدئولوژی هستند از خلاء حوزه اندیشه‌های ناب اسلامی سوء استفاده کرده و رشد نموده‌اند. مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی افزود: دشمنان اسلام و انقلاب با حمایت‌های مادی خود سعی در حمایت و ترویج این نوع تفکرهای انحرافی در مقابل تفکر اسلام ناب هستند که ما باید با بصیریت افزایی مانع حرکت‌های معاندین شویم. مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری همایش بهائیت دویست سال خرافه، خشونت و خیانت در تبریز گفت: این همایش با همکاری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و سازمان تبلیغات اسلامی در ۶ شهر کشور برگزار خواهد شد که در تبریز نیز این برنامه در نیمه دوم آبان ماه برگزار می‌شود. شعبانی با اشاره به جایگاه علمی آذربایجان شرقی و به تبع آن شهر تبریز افزود: با توجه به سبقه علمی شهر تبریز در طول تاریخ باید این همایش در شان و جایگاه این استان با حضور فرهیختگان استانی و کشوری برگزار شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ساعت قبل
بخش نیمه تجویزی و انتخابی، این فرصت را برای برنامه‌ریزان آموزش زبان‌های خارجی فراهم می‌کند، تا امکان تدریس زبان‌های غیر انگلیسی هم مورد توجه قرار گیرد. همانطور که ملاحظه می‌شود از عبارت زبان‌های خارجی صحبت به میان آمده است و اشاره‌ای به انحصاری بودن یک زبان خاص خارجی نشده است. در ماده ۴ به «ممنوعیت استخدام معلم برای آموزش انگلیسی یا زبان‌های دیگر خارجی» اشاره شده است که بیانگر این نکته است که هدف ارائه دهندگان این طرح حذف آموزش تمامی زبان‌های خارجی در مدارس است و نه رفع انحصار از آموزش زبان انگلیسی! در طرح رفع انحصار از آموزش زبان انگلیسی پیشنهاد شده است که معلمان زبان دیگری را طی ۴ سال بیاموزند، که عملا امکان پذیر نیست. حذف درس زبان خارجی از برنامه درسی مدارس، منجر به انقطاع رابطه طولی آموزش‌های ارائه شده در مدارس با آموزش‌های دانشگاهی خواهد شد.

از چرایی لقب خون خدا برای امام حسین (ع) تا آداب روایی و معرفتی پیاده روی اربعین در گفتگو با حجت الاسلام حسین آقامیری

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران6 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، برنامه «مثبت اشک» با موضوع عزاداری محرم و صفر و نشر معارف سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در قسمت سیزدهم خود میزبان حجت الاسلام حسین آقامیری واعظ و کارشناس مذهبی است. آقامیری در این گفتگو درباره موضوعاتی چون چرایی لقب خون خدا برای امام حسین (ع)، آداب روایی و معرفتی زیارت اربعین و حال و هوای مدافعان حرم در این ایام صحبت کرده است. مشروح این گفتگوی صریح و جذاب را در ویدئو زیر می‌توانید مشاهده کنید. در ادامه می‌توانید قسمت‌های قبل این مجموعه را مشاهده کنید: قسمت دوازدهم: گفت‌وگو با کم سن و سال‌ترین مداح اهل بیت (ع) در دوران دفاع مقدسقسمت یازدهم: گفت‌وگویی جذاب با داماد حاج منصور ارضی + فیلمقسمت دهم: از نکته مهمی که مداحان باید رعایت کنند تا اهمیت بالابردن معرفت حسینی مردم در گفت‌وگو با علی علیان مداح اهل بیت (ع) قسمت نهم: از توصیه مهم رهبرانقلاب به شاعران آیینی تا ویژگی‌های شعر عاشورایی، در گفت‌وگو با حجت الاسلام جواد محمد‌زمانی شاعر آیینیقسمت هشتم: از نیاز شاعران و مداحان به استاد اخلاق تا معیارهای شاعر آیینی برای خلق اثر، در گفت‌وگو با میثم مومنی نژاد شاعر و مداح اهل بیت (ع) قسمت هفتم: از تغییر سبک شورخانی در دو دهه اخیر تا موضوع تشکیلاتی‌شدن هیئت‌ها در گفت‌وگو با محمد کمیل مداح اهل بیت (ع) قسمت ششم: از دزد‌های منصب و نام انقلاب اسلامی تا اتهام خواندن سرود‌های انقلابی برای رسیدن به مقام در گفتگو با امیر عباسی مداح اهل بیت (ع) قسمت پنجم: از رقابت‌های نادرست بین واعظ و مداح تا دست‌گیری امام حسین (ع) از مداحش در گفت‌وگو با حاج محمد نوروزی مداح اهل بیت (ع) قسمت چهارم: از خطر نفوذ در شعر آیینی تا سختگیری‌های مشکوک به شاعران انقلابی در گفتگو با احمد بابایی شاعر اهل بیت (ع) قسمت سوم: از سنت‌های فراموش شده عزاداری تا ویژگی‌های هیئت شاخص در گفتگو با حاج حیدر توکلی شاعر و مداح اهل بیتقسمت دوم: پاسخ به دوگانه کاذب عزاداری یا کمک به فقرا و ویژگی‌های منبر مفید در گفت‌وگو با حجت‌الاسلام مصطفی کرمی واعظ و کارشناس مذهبیقسمت اول: از وظایف یک مداح غیر از مداحی تا حضور در جمع مدافعان حرم در گفتگوی برنامه «مثبت اشک» با موسی رضاییانتهای پیام/حجت الاسلام حسین آقامیری واعظ و کارشناس مذهبی در برنامه مثبت اشک
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
در اجرای این راهکار توجه به این نکته ضروری است که آموزش زبان‌های خارجی در سند تحول، رویکرد انتخابی داشته و نیمه تجویزی است. بخش نیمه تجویزی و انتخابی، این فرصت را برای برنامه‌ریزان آموزش زبان‌های خارجی فراهم می‌کند، تا امکان تدریس زبان‌های غیر انگلیسی هم مورد توجه قرار گیرد. ثانیا آموزش زبان خارجی که در دانشگاه‌ها ارائه می‌شود، آموزش تخصصی است، نه آموزشی که منجر به تدریس به دانش‌آموزان مدارس شود. در ماده ۴ به «ممنوعیت استخدام معلم برای آموزش انگلیسی یا زبان‌های دیگر خارجی» اشاره شده است که بیانگر این نکته است که هدف ارائه دهندگان این طرح حذف آموزش تمامی زبان‌های خارجی در مدارس است و نه رفع انحصار از آموزش زبان انگلیسی! حذف درس زبان خارجی از برنامه درسی مدارس، منجر به انقطاع رابطه طولی آموزش‌های ارائه شده در مدارس با آموزش‌های دانشگاهی خواهد شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
حالا اما با پایان یافتن مهلت قانونی مجمع برای اعلام نظر درباره لایحه پالرمو و عدم تصویب و یا رد آن، نظرات متفاوتی درباره سرنوشت آن وجود دارد. لایحه پالرمو تبدیل به قانون شده استفلاحت‌پیشه در گفتگو با خبرآنلاین درباره سرنوشت پالرمو گفت: لایحه پالرمو در شورای نگهبان رد نشده است و شورای نگهبان مستقیم به این لایحه ایراد نگرفت و آن را رد نکرد، بلکه ایرادهای هیئت عالی نظارت مجمع را به مجلس فرستاد و این به معنای رد کردن لایحه نیست. ایراداتی که شورای نگهبان در این باره گرفته بود را مجلس برطرف کرد و در مهلت مقرر قانونی شورای نگهبان عدم مغایرت قانون مجلس را با قانون شرع اعلام کرد. دولتی‌ها چه می‌گویند؟ «مبانی حقوقی برای ابلاغ لایحه پالرمو از سوی رئیس جمهور وجود دارد»؛ این جمله‌ای بود که لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهوری درباره سرنوشت لایحه پالرمو بیان کرد. حالا باید منتظر بود تا با تشکیل جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام، نظر رسمی این نهاد درباره سرنوشت پرابهام لایحه پالرمو روشن شود و مشخص شود مجمع کدام استلال‌ها را خواهد پذیرفت.
پارس نیوزپارس نیوز9 ساعت قبل
آمریکا اهمیتی برای نظامات بین‌المللی قائل نیسترئیس مجلس ادامه داد: رفتارهای آمریکا حاکی از آن است که این کشور وقعی به نظام‌های بین‌المللی نمی‌نهد و تعهدات بین‌المللی را اجرایی نمی‌کند. همچنین واشنگتن توافق با اروپا و چین را نیز برهم زدند و از توافق هسته‌ای با ایران خارج شدند. لاریجانی با ابراز خرسندی از آموزش زبان فارسی در دانشگاه‌های صربستان و راه‌اندازی کرسی زبان فارسی در این کشور نیز، گفت: زبان فارسی میراثی گرانقدر است که باید از آن صیانت شود. هرچه زبان فارسی گسترش پیدا کند، پشتوانه خوبی برای ملت ایران خواهد بود. در ادامه این جلسه، حسین ملاعبداللهی سفیر ایران در بلگراد توضیحات اجمالی در رابطه با وضعیت روابط میان ایران و صربستان ارائه کرد.

عکس/ پذیرایی از زائرین اربعین در «خرم آباد»

14+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل
ایلناایلنا9 ساعت قبل
معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه بصیرت قطب‌نمای حرکت در فضای غبارآلود فعلی است، گفت: دشمن می‌داند اگر آغازگر جنگی علیه ایران اسلامی باشد، قطعا پایان دهنده آن نخواهد بود. معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه قدرت به سه حوزه، سخت، نیمه سخت و نرم تقسیم می‌شود، گفت: نوع تهدیدات نیز براساس این مولفه‌ها ترسیم می‌شود. امیر دریادار سیاری افزود: امروز ارتش و نیروهای مسلح در تمامی حوزه‌ها و مقابله با انواع تهدیدهای سخت، نیمه سخت و نرم از قابلیت و توان مقابله لازم برخوردار است. معاون هماهنگ کننده ارتش افزود: دشمن می‌داند اگر آغازگر جنگی علیه ایران اسلامی باشد و به مرزهای ما تعرض کند، قطعا پایان دهنده جنگ نخواهد بود و این یعنی بازدارندگی و اقتدار ما در برابر تهدیدات است. بصیرت قطب‌نمای حرکت در فضای غبارآلود فعلی کشور است که قدرت نرم را ارتقا می‌دهد.
ایسناایسنا10 ساعت قبل
مدیر و اعضای موسسه امام موسی صدر، با دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت، رهبر شیعیان بحرین و یکی از مراجع تقلید در قم دیدار و گفت‌وگو کردند. حورا صدر و تعدادی از اعضای موسسه امام موسی صدر همچنین با آیت الله شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرین، دیدار و گفت‌وگو کردند. آیت‌الله حیدری در این دیدار، ضمن پیگیری آخرین اخبار پرونده ربودن امام موسی صدر بر تبیین و معرفی اندیشه‌های امام موسی صدر تاکید کرد. وی، افق دید بلند و آینده‌نگری را از ویژگی‌های امام صدر دانست و مؤسسه را بر تبیین نظریه‌های موجود در گفتارهای امام صدر سفارش کرد. تاکید بر زمینه‌سازی برای نوشتن پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشگاهی درباره اندیشه‌های امام موسی صدر از دیگر توصیه‌های این مرجع تقلید بود.
نامه‌نیورنامه‌نیور11 ساعت قبل
علی لاریجانی شب گذشته (سه شنبه ۲۳ مهرماه) در حاشیه برگزاری اجلاس IPU، در جمع کارکنان سفارت ایران در صربستان سخنرانی کرد. همچنین توافق با اروپا و چین را هم به نوع دیگری برهم زدند و توافق هسته‌ای ایران نمونه دیگری از بی تعهدی آمریکاست. لاریجانی تصریح کرد: توافق هسته‌ای ایران پس از سال‌ها ماجراجویی علیه ایران و دردسرهای ایجاد شده برای کشورمان به امضا رسید. وی بیان کرد: ایران پای توافق هسته‌ای ایستاده بود اما قصد آمریکا از برهم زدن توافق با هدف به دست آوردن منافع بیشتر از آن و البته غلبه بر ایران است. همچنین در ادامه این جلسه، ملاعبداللهی سفیر ایران در صربستان توضیحات اجمالی در رابطه با وضعیت روابط میان ایران و صربستان ارائه کرد.
ایسناایسنا11 ساعت قبل
مدیر کل پدافند غیرعامل آذربایجان غربی گفت: باید با تمام توان و استفاده از ظرفیت مساجد و کانون‌های فرهنگی آسیب‌های فرهنگی دشمن را کم کنیم. به گزارش ایسنا، قدرت حبیب زاده در جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی پدافند غیرعامل آذربایجان غربی که در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد افزود: کشور در حال حاضر با هجوم وسیع استکبار مواجه است که باید با تمام توان فرهنگی و استفاده از ظرفیت مساجد و کانون‌های فرهنگی آسیب‌های فرهنگی دشمن را کم کنیم. حبیب زاده بااشاره به اینکه حوزه فرهنگ و مسائل اجتماعی یکی از حوزه‌هایی است که رهبر انقلاب حساسیت خاصی به آنها دارد تصریح کرد: طبق قانون و مصوبه انجام شده یک درصد از کل بودجه دستگاه‌ها باید به حوزه پدافند غیرعامل اختصاص یابد. وی بااشاره به اینکه دشمن از ۳دهه قبل هجمه فرهنگی خود را علیه ملت ایران آغاز کرده است اظهار کرد: در حوزه فرهنگی و سایبری، پدافند غیرعامل استان برنامه‌هایی درجهت آگاه‌سازی خانواده‌ها از آسیب‌ها و حملات سایبری دشمن برگزار کرده است و باتوجه به اهمیت پدافند غیرعامل ۱۲ کارگروه تخصصی برای مقابله با تهدیدهای غیر مسلحانه دشمن در استان تشکیل شده است. مدیرکل پدافند غیرعامل آذربایجان غربی یادآور شد: اهمیت اطلاع‌رسانی در حوزه پدافند غیرعامل بسیار بالا بوده، بنابراین رسانه‌ها باید آسیب‌های این حوزه را معرفی، تبیین و به تقویت فرهنگ پیشگیری کمک کنند.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در حاشیه بازدید از نمایشگاه بیانیه گام دوم انقلاب و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، افزود: بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای (مدظله العالی) و ابلاغ بیانیه گام دوم انقلاب، نیروی انتظامی جزو سازمان‌هایی بود که در اولین فرصت جلساتی را در خصوص پیاده کردن تدابیر و رهنمود‌های حضرت آقا در بیانیه گام دوم انقلاب برگزار کرد. وی ادامه داد: بر اساس هفت محوری که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در بیانیه آورده‌اند، کار خود را آغاز کرده‌ایم. البته ستاد کل نیروی‌های مسلح هم جلسه‌ای برگزار کردند و مقرر شد در سازمان‌های نیرو‌های مسلح دبیرخانه بیانیه گام دوم انقلاب راه اندازی شود و بر اساس آن ابلاغ و دستور العملی که مشخص کرده‌اند، کار خود را انجام می‌دهند. فرمانده نیروی انتظامی افزود: تقسیم کار برای معاونت‌های مربوطه و سازمان‌های عقیدتی و حفاظت اطلاعات صورت گرفته که همه یکپارچه در قالب این دبیرخانه و شورای راهبری وظایف خود را انجام، تا در یک زمان بندی مشخص بگوییم که وظیفه نیروی انتظامی در برابر این بیانیه چیست و اینکه چه کار‌هایی می‌خواهیم انجام دهیم. وی افزود: مطمئنا اگر توجه لازم را بیانیه گام دوم انقلاب داشته باشیم تاثیر آن را در اجرای ماموریت‌ها در آینده خواهیم دید؛ ان شاءالله با همت همکاران با سرعت بیشتری کار‌ها را به انجام برسانیم.
فراروفرارو12 ساعت قبل
فرارو- ۲۱ روز پیش طرحی یک فوریتی با عنوان «رفع انحصار زبان انگلیسی در نظام آموزشی» با امضای ۵۷ نماینده مجلس اعلام وصول شد که نیامده صدای کارشناسان آموزش و دبیران زبان انگلیسی را درآورد. از طرفی دبیران فعلی زبان انگلیسی یا باید جذب آموزشگاه‌های آزاد شوند، یا در پست‌های اداری مشغول شوند، یا مجددا در رشته دیگری تحصیل کنند. بله، زبان خارجی را باید بلد بود، اما زبان خارجی که فقط انگلیسی نیست، زبان علم که فقط انگلیسی نیست. دانشجویان، اساتید و دانشمندان ما برای استفاده از تحقیقات علمی نیاز به دانستن زبان مرجع دارند که همان انگلیسی است. زبان علم امروز دنیا انگلیسی است.» با توجه به انتقاد‌های گسترده به خلا‌های این طرح، باید منتظر ماند و دید که نمایندگان مجلس به رفع انحصار زبان انگلیسی در نظام آموزشی رای خواهند داد یا این طرح رد خواهد شد.
مهرمهر14 ساعت قبل
وی ادامه داد: هر کس که حق‌طلب است به اربعین عشق می‌ورزد و در حد توان خود به اربعین خدمت می‌کند. حجت الاسلام اسکندری با اشاره به خلوص نیت خدمت‌گزاران مواکب اربعین عنوان کرد: امروز هر کس به هر نحوی در حال خدمت‌رسانی به زائران اباعبدالله (ع) است. مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم در ادامه به فعالیت به فعالیت موکب امامزادگان استان قم اشاره و اظهار کرد: این موکب به نمایندگی از مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه قم در شهر سامراء برپا شده است. وی افزود: این موکب با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، به ارائه خدمات گوناگون می‌پردازد. وی ادامه داد: این تصمیم در سازمان اوقاف و امور خیریه و با توجه به جمع‌بندی همه موارد گرفته شده و اوقاف استان قم هم مسئولیت کار را بر عهده گرفت.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
امیر سرتیپ کیومرث حیدری در پیامی سالروز تاسیس عقیدتی سیاسی ارتش را تبریک گفت. به گزارش ایسنا، ‌ متن این پیام به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیمحضور مجموعه‌ای به نام عقیدتی سیاسی در نیروهای مسلح، یکی از الهامات الهی و از برکات پروردگار بر امام بزرگوار ما بود. (مقام معظم رهبری حفظه الله تعالی) سازمان عقیدتی سیاسی ارتش به پشتوانه غنی فکری و معنوی روحانیت معزز توانسته است در عرصه‌های مختلف از ارزش‌های انقلاب اسلامی جانانه دفاع کند و در جهت ارتقای سطح کاری و معنویت کارکنان ارتش گام بردارد. اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب که با تدبیر نورانی خود سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران را بنیان نهاد، ۲۴ مهر ماه سالروز تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی را خدمت روحانیون فرهیخته و کارکنان ولایی این سازمان مقدس که جهادگران عرصه‌های بصیرت و هادیان سیاسی هستند تبریک عرض نموده و توفیقات روز افزونشان را در انجام این رسالت خطیر در ظل توجهات حضرت بقیه الله الاعظم (عجل الله تعالی فرجه) و پیروی از تدابیر امام خامنه‌ای (مدظله العالی) از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم. انتهای پیام
ایسناایسنا14 ساعت قبل
نماینده ولی فقیه در سپاه طی پیامی خطاب به حجت الاسلام والمسلمین حسین طائب ریاست سازمان اطلاعات سپاه، دستگیری سرشبکه کانال «آمدنیوز» را تبریک گفت. به گزارش ایسنا، متن این پیام به شرح زیر است: «إن تنصروا الله ینصرکم ویثبت أقدامکم» (محمد ۷) برادر گرامی حجت الاسلام والمسلمین حسین طائب (زید عزه) ریاست محترم سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامیسلام علیکمخداوند متعال به وعده‌های خود عمل می‌کند «إذا جاء نصر الله والفتح» (نصر/ ۱) «إنا فتحنا لک فتحا مبینا» (فتح/ ۱) درود پاک شهدا و امام شهدا بر شما سبزپوشان گمنام امام زمان (عج) که دل مردم انقلابی ایران اسلامی را شاد کردید و همواره انتظار مردم از شما عزیزان آمادگی دائمی برای دفاع همه جانبه از انقلاب اسلامی است و توانستید بار دیگر از این مسئولیت عظیم که بر دوش همه پاسداران است سربلند بیرون آیید. شکست دشمنان با امکانات فوق پیشرفته و مدرن اطلاعاتی، امنیتی به دست پر توان رزمندگان غیور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که تنها گوشه‌ای از توان دفاعی همراه با معنویت است، نماد عزت و اقتدار جمهوری اسلامی محسوب می‌شود که بر خود لازم می‌دانم پیروزی بزرگ اطلاعاتی در شکار سرشبکه خبیث کانال ضد اانقلاب و معاند «آمد نیوز» را به جنابعالی، برادران سبزپوش و فرزندان عزیزم در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای این اقدام شجاعانه و تحسین برانگیز با وجود چنین همکاران مومن، مصمم، توانمند علمی و عملی و ولایتمدار صمیمانه تبریک عرض نمایم. امید است با عنایات الهی در ظل توجهات حضرت ولی عصر (عج) و تأسی به رهنمودهای مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) در پاسداری از دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی و انجام ماموریت‌ها و وظایف، موفق و موید باشید. ان‌شاءاللهانتهای پیام
قدس آنلاینقدس آنلاین15 ساعت قبل
فعالان رسانه‌ای به هدیه رئیس جمهور روسیه به پادشاه عربستان سعودی در سفر اخیر خود به ریاض واکنش نشان دادند. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، روز گذشته «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در سفر به ریاض پایتخت عربستان سعودی، یک پرنده «باز شکاری» را به ملک سلمان پادشاه سعودی هدیه داد. این در حالی است که ولادیمیر پوتین در آخرین سفر خود به ایران و در دیدار با حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب یک جلد قرآن کریم متعلق به ۱۳ قرن پیش را به ایشان هدیه داد. این اقدام پوتین در فضای مجازی و رسانه واکنش‌های متعددی را به دنبال داشت و برخی با مقایسه بین این دو هدیه به رهبر واقعی جهان اسلام اشاره کردند. «علی مراد» روزنامه نگار و محقق جهان عرب در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: پوتین به امیر قطر و پادشاه سعودی پرنده باز شکاری هدیه می‌دهد اما به امام خامنه‌ای قرآنی قدیمی متعلق به ۱۳ قرن پیش هدیه می‌دهد.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربردی در زبان شناسی رایانش با محوریت خط و زبان فارسی و با حضور پژوهشگران برجسته این حوزه در شیراز آغاز به کار کرد. به گزارش ایسنا، رئیس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام چهارشنبه ٢٤ مهر در آیین گشایش این کنفرانس بیان اینکه کاربردی بودن پژوهش‌ها و خط و زبان فارسی دو محور شاخص این کنفرانس است، گفت: وجه مشترک همه اقوام ایرانی، خط و زبان و فارسی است. دهقانی عنوان کرد: در دهه اخیر شاهد ارتقای رتبه ایران به ١٥ در رشد زبان فارسی در حوزه علم در دنیا هستیم. دهقانی با تصریح بر اینکه حجم اقدامات علمی بسیار بالاست، بر ضرورت توجه و حمایت از فعالیت‌های علمی در حوزه زبان شناسی تاکید کرد. به گزارش ایسنا، دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربردی در زبان شناسی رایانش با محوریت خط و زبان فارسی با حضور در سالن همایش‌های بین‌الملل مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) برگزار شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین16 ساعت قبل
ابوالفضل ترابی، نماینده نجف‌آباد در مجلس با بیان اینکه بهترین شیوه مبارزه با فساد، شفافیت حداکثری است گفت: محرمانه بودن اموال مسئولان وجاهت قانونی و شرعی ندارد و باید در دسترس همگان باشد. اعتمادآنلاین| ابوالفضل ترابی، نماینده نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی درباره اعلام شفاف اموال و دارایی مسئولان گفت: معتقدم که اموال مسئولان و همه مردم محرمانه نیست. نماینده اصولگرای مجلس دهم افزود: به نظرم محرمانه بودن اموال همه مسئولان و همه مردم هیچ وجاهت قانونی و شرعی ندارد و باید در دسترس همگان باشد. نماینده نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وقتی رهبر انقلاب در درس خارج فقه فرمودند که در کشورمان فقط باید مسائل امنیتی و نظامی محرمانه باشد تکلیف برای مسئولان در زمینه اعلام اموال و دارایی مشخص است زیرا این فرمایش ایشان یک دستور شرعی، فقهی و قانونی است. عضو فراکسیون ولایی مجلس گفت: ‌ امروز بهترین شیوه مبارزه با فساد بحث شفافیت حداکثری است.
فارسفارس16 ساعت قبل
اما راهپیمایی اربعین برای ما ایرانی‌ها، بیشتر با سفر به شهر نجف اشرف و آغاز پیاده روی به سمت کربلای معلا پس از زیارت بارگاه نورانی حضرت امیرالمؤمنین (ع) تعریف می‌شود. این جاست که باید گفت «الحسین یجمعنا» تنها به اربعین محدود نمی‌شود، بلکه توجه به امور همنوعان و هموطنان نیز یکی از مهم‌ترین مصادیق این شعار محوری است. حکایت مرز مهراندر این مسیر، یکی از مهم‌ترین و پر اقبال‌ترین مرزهای خروجی زمینی کشور، مرز مهران ایران و مرز منطقه زرباطیه عراق است. او تنها یکی از ۱۳ هزار شهید ناجاست که از هموطنان زائر خواسته شده تا زیارت خود را به نیابت از این ۱۳ هزار شهید هم انجام دهند. یکی از همین مواکب در مسیر مرز مهران به نجف اشرف، «موکب الإمامین الجوادین» نام دارد که تابلوی عنوان آن با عبارت «خدمت زوار الحسین شرفا لنا» (خدمت به زائران امام حسین (ع)، شرافتی برای ما است)، مزین شده است.
فارسفارس17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، همزمان با فرا رسیدن اربعین حسینی و طبق سنت هر ساله هزاران نفر از دانشجویان عضو هیات دانشجویی سراسر کشور در محضر رهبر معظم انقلاب عزاداری می‌کنند. بنابراین گزارش دانشجویان قبل از دیدار با رهبر معظم انقلاب در دانشگاه تهران تجمع خواهند کرد و به صورت دسته‌های سینه زنی به سمت حسینیه امام خمینی (ره) حرکت کرده و در محضر مقام معظم رهبری به عزاداری خواهند پرداخت. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
تا اینجای کار، همان اتفاقی افتاده است که آمریکا به دنبال آن بوده اما امتیاز اصلی ایران در همین نقطه حاصل می‌شود. مجله «نیچر» در ادامه به نمونه‌هایی از عدم‌تعهد اروپایی‌ها به حمایت از ایران و نفی تحریم‌های آمریکایی علیه ایران پرداخته است. محدودیت‌های نامشروعبعد از ناکامی آمریکا در بحث تحریم‌ها، گستره این تحریم‌ها افزایش یافت و محدودیت‌های علمی هم در دستور تحریم‌ها قرار گرفت تا از این طریق ایران را از دانش جهانی و رشد بیشتر در حوزه‌های علمی باز دارند. رشد علمی با وجود محدودیت‌هابه اعتقاد آمریکایی‌ها، اعمال چنین محدودیت‌هایی می‌تواند مانع پیشرفت علم ایران شود و تحریم‌ها هم در همین راستا اعمال شده است. آمریکا به دنبال این اقدامات مدعی شده توانسته رشد علمی را در ایران متوقف و جایگاه ما را در دنیا متزلزل کند.
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
طبق آخرین بند اصل ۱۱۰ قانون اساسی، رهبر می‌تواند بخشی از وظایف خود را به شخص دیگری تفویض کند. اجازه دهید به قانون اساسی مراجعه کنیم و ببینیم قانون اساسی درباره وظایف شورای نگهبان چه می‌گوید. اصل ۷۲ قانون اساسی چه می‌گوید؟ اصل ۷۲ قانون اساسی می‌گوید مجلس شورای اسلامی نمی‌تواند قوانینی وضع کند که با اصول و احکام و مذهب رسمی کشور یا قانون اساسی مغایرت داشته باشد. یعنی لایحه الحاق به کنوانسیون پالرمو مغایر سیاست‌های کلی و در نتیجه مغایر بند ۲ اصل ۱۱۰ قانون اساسی است. ماده ۲۵ آیین‌نامه داخلی مجمع می‌گوید مصوبه مجلس شورای اسلامی باید برای اظهارنظر به شورای نگهبان ارسال شود.
الفالف18 ساعت قبل
گروه سیاسی الف، ۲۴ مهر ۱۳۹۸، ۰۹:۲۵ ۳۹۸۰۷۲۴۰۳۲به گزارش الف، صفحه اینستاگرام رهبر معظم انقلاب با انتشار پستی درباره روز نابینایان نوشت: چند کلمه از رهبر انقلاب خطاب به نابینایان: نابینایان عزیز، بخصوص جوانان، بدانند راه ترقی به رویشان باز استجمله‌ی کوتاهی به نابینایان عزیزمان - مخصوصا جوانانشان - عرض کنم و آن این است که قدر قوای جسمی خود را بدانند و با وجود این‌که از بینایی برخوردار نیستند، توجه کنند که راه ترقی به روی آنها باز است. مبادا کسانی که به‌خاطر ضایعه‌یی و یا این که خلقتا این گونه بوده‌اند و یکی از حواس یا یکی از اعضا را در بدن خود کم دارند، خیال کنند که راه ترقی علمی و عملی برای آنها بسته است. همه‌ی افرادی که از یکی از اعضای بدن - چه چشم، چه گوش، چه دیگر اعضا - محرومند، بقیه‌ی نعم الهی و بخصوص هوش و ذهن خویش را به کار اندازند و خود را به صورت انسانهای مفید و بخصوص عالمی درآورند و برای کشور و مردم و خودشان مفید بشوند.
فارسفارس18 ساعت قبل
نماینده نجف‌آباد در مجلس با بیان اینکه بهترین شیوه مبارزه با فساد، شفافیت حداکثری است گفت: محرمانه بودن اموال مسئولان وجاهت قانونی و شرعی ندارد و باید در دسترس همگان باشد. ابوالفضل ترابی نماینده نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس درباره اعلام شفاف اموال و دارایی مسئولان گفت: معتقدم که اموال مسئولان و همه مردم محرمانه نیست. وی افزود: به نظرم محرمانه بودن اموال همه مسئولان و همه مردم هیچ وجاهت قانونی و شرعی ندارد و باید در دسترس همگان باشد. نماینده نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وقتی رهبر انقلاب در درس خارج فقه فرمودند که در کشورمان فقط باید مسائل امنیتی و نظامی محرمانه باشد تکلیف برای مسئولان در زمینه اعلام اموال و دارایی مشخص است زیرا این فرمایش ایشان یک دستور شرعی، فقهی و قانونی است. ابوترابی گفت: ‌ امروز بهترین شیوه مبارزه با فساد بحث شفافیت حداکثری است.

به انتهای لیست رسیدید

رهبر معظم انقلاب

سید علی حسینی خامنه (زادهٔ ۲۹ فروردین ۱۳۱۸، مشهد) معروف به سید علی خامنه‌ای، روحانی مسلمان، مجتهد، مرجع تقلید شیعی و امام جمعهٔ تهران و دومین رهبر ایران است. وی طبق اصول ۱۰۷ و ۱۱۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، عالی‌ترین مقام کشور و فرمانده کل نیروهای مسلح محسوب می‌شود. او رئیس بنیاد دائرةالمعارف اسلامی نیز هست. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار آيت الله سید علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا