آخرین و مهم‌ترین اخبار کیم جونگ-اون رهبر کره شمالی
رهبر کره شمالی

اخبار « کیم جونگ اون رهبر کره شمالی »

ایسناایسنا5 ساعت قبل
یک مقام ارشد کره جنوبی تایید کرد که مانور نظامی این کشور با آمریکا طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در ماه آینده میلادی برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، چویی جونگ کن، معاون مون جائه این، رییس جمهور کره جنوبی در امور برنامه‌ریزی صلح اظهار کرد: ماهیت این مانور نظامی تهاجمی نیست و به منظور تقویت اتحاد (کره جنوبی و آمریکا) انجام می‌شود. چویی سپس در گفتگو با خبرگزاری رویترز گفت، مانور نظامی ماه آینده به طور عمده بر شبیه‌سازی‌های کامپیوتری متمرکز است، نه بر عملیات میدانی. چویی، معاون رییس جمهور کره جنوبی در ادامه صحبت‌هایش گفت: تا جایی که می‌دانم دونالد ترامپ به لغو مانور نظامی پیش‌رو متعهد نشده است. چویی با این حال افزود، آمادگی آمریکا و کره جنوبی برای عملیات مشترک کاهش نیافته و «توانایی همکاری نظامی هرگز مورد سازش قرار نگرفته است».
فارسفارس5 ساعت قبل
نماینده رئیس‌جمهور کره جنوبی در امور «برنامه‌ریزی برای صلح»، در واکنش به تهدیدهای کره شمالی درباره رزمایش نظامی مشترک سئول و واشنگتن گفت: این رزمایش طبق برنامه قبلی انجام می‌شود. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، با گذشت پنج روز از هشدارهای پیونگ یانگ درباره لزوم لغو رزمایش نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی، یک مقام ارشد کره جنوبی و نزدیک به رئیس‌جمهور این کشور ضمن رد این هشدارها گفت که رئیس‌جمهور آمریکا به کره شمالی برای لغو این رزمایش هیچ قولی نداده است. یک سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی این اظهارات را در واکنش به رزمایش «دانگ منگ» میان نیروهای نظامی آمریکا و کره جنوبی که قرار است ماه آینده میلادی (آگوست) برگزار شود گفته است. پیونگ‌یانگ طی سالیان گذشته بارها اعلام کرده‌ که رزمایش‌های نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی، «تمرینی برای تجاوز به کره شمالی» است اما واشنگتن و سئول این اتهام را رد کرده‌اند. وزارت خارجه کره شمالی پیشتر در بیانیه‌ای اعلام کرده بود، «اگر واشنگتن به قول‌هایی که داده عمل نکند، کره شمالی دلیلی نمی‌بیند که به وعده‌های خود پایبند باشد».
افکارنیوزافکارنیوز6 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشبا گذشت پنج روز از هشدارهای پیونگ یانگ درباره لزوم لغو رزمایش نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی، یک مقام ارشد کره جنوبی و نزدیک به رئیس‌جمهور این کشور ضمن رد این هشدارها گفت که رئیس‌جمهور آمریکا به کره شمالی برای لغو این رزمایش هیچ قولی نداده است. وی افزود: «درباره آمادگی جنگی هرگز مصامحه صورت نگرفته است چرا که علیرغم تعلیق یا لغو رزمایش‌های بزرگ ما (کره جنوبی و آمریکا)، رزمایش‌های کوچکمان ادامه داشته است». یک سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی این اظهارات را در واکنش به رزمایش «دانگ منگ» میان نیروهای نظامی آمریکا و کره جنوبی که قرار است ماه آینده میلادی (آگوست) برگزار شود گفته است. پیونگ‌یانگ طی سالیان گذشته بارها اعلام کرده‌ که رزمایش‌های نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی، «تمرینی برای تجاوز به کره شمالی» است اما واشنگتن و سئول این اتهام را رد کرده‌اند. وزارت خارجه کره شمالی پیشتر در بیانیه‌ای اعلام کرده بود، «اگر واشنگتن به قول‌هایی که داده عمل نکند، کره شمالی دلیلی نمی‌بیند که به وعده‌های خود پایبند باشد».
انتخابانتخاب6 ساعت قبل
یک مقام عالیرتبه کره جنوبی اعلام کرد، رزمایش مشترک این کشور و آمریکا در ماه آینده (اوت)، طبق برنامه ریزی انجام شده برگزار می‌شود. رسانه‌های محلی گزارش دادند «چویی جونگ کان»، مشاور برنامه ریزی صلح «مون جائه این»، رئیس جمهوری کره جنوبی، ضمن رد اظهارات کره جنوبی مبنی بر نقض توافقنامه سنگاپور در صورت اجرای این رزمایش، گفت، ماهیت این رزمایش، تهاجمی نیست و هدف آن، تحکیم ائتلف دو کشور است. کره شمالی اعلام کرد، برگزاری رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی در ماه اوت مغایر با روح توافق حاصله بین «دونالد ترامپ» و «کیم جونگ اون» در سنگاپور است و در صورت برگزاری آن، پیونگ یانگ ممکن است آزمایش هسته‌ای و موشکی خود را ازسربگیرد. «مایک پمپئو»، وزیر خارجه امریکا نیز در پاسخ به اظهارات کره شمالی گفت، تا آنجا که من می‌دانم ترامپ قولی درباره توقف رزمایش ماه آینده به کیم نداده است. با وجود وعده پمپئو مبنی بر انجام مذاکرات در ماه جاری میلادی (ژوئیه)، مذاکرات کاری دو کشور هنوز ازسرگرفته نشده است.
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
برخی چهره‌های اصلاح‌طلب این روزها با ایجاد دوگانه کاذب جنگ و صلح، مشغول تئوریزه‌کردن مجدد مذاکره با آمریکا هستند، با این محور که برای گریز از جنگ و دستیابی به صلح، باید با آمریکا مذاکره کرد. می‌گفتند صدام، خالد بن‌ولید شده و باید از او دربرابر آمریکا دفاع کرد؛ در‌حالی‌که تمامی تحلیل‌ها نشان می‌داد که حمله آمریکا به عراق، پوست خربزه‌ای است که هدف پشت‌سرش، حمله به ایران است. چه آن موقع که می‌گفتند ما باید به اردوگاه صدام بپیوندیم و چه الان که می‌گویند باید به مذاکره با آمریکا تن داد. این تجدیدنظرطلبی کارش درنهایت به اینجا رسید که می‌گفتند برای حل مشکلات، باید رفت و با آمریکا مذاکره کرد. حالا فرض کنیم که با آمریکا مذاکره هم کردیم، چه کسی تضمین می‌دهد که این‌ها به تعهدات خود پایبند باشند.
نامه‌نیورنامه‌نیور9 ساعت قبل
نامه نیوز بررسی کرد؛ نامه نیوز: جان بولتون، مشاور امنیت ملی ایالات متحده آمریکا طی ماههای اخیر به یک «نماد» تبدیل شده است! در جریان سفر وزیر امور خارجه کشورمان به نیویورک، ترامپ به درخواست سناتور راند پال مبنی بر دیدار با محمد جواد ظریف پاسخ مثبت داد. قطعا مشاور امنیت ملی آمریکا خود از اصلی‌ترین مخالفان دیدار راند پال و ظریف بوده است. سکوت معندار بولتون در خصوص دیدار راند پال و محمد جواد ظریف نشان می‌دهد که وی به هیچ عنوان از برگزاری این دیدار رضایت ندارد. او به عنوان یکی از هواداران جنبش تی پارتی، خود را محافظه‌کاری طرفدار قانون اساسی ایالات متحده توصیف می‌کند.
فراروفرارو23 ساعت قبل
یک دلیل آن مساله کره شمالی است. اینکه جنگی رخ نداده به این دلیل نیست که کره شمالی در خصوص کاهش تهدیداتش در زمینه سلاح اتمی و موشک‌های بالستیک اقدامی انجام داده است. تهدید اتمی و موشکی از طرف کره شمالی از وقتی ترامپ از دیدار با کیم جونگ اون در سال گذشته استقبال کرد، حقیقتا افزایش یافته است. مقامات ژاپنی از رویکرد کره جنوبی نسبت به مساله کره شمالی ناراضی هستند و آن را واکنشی خنثی می‌دانند. ضمنا برخی در آمریکا و تایوان از روابط نزدیک‌تر و حتی به رسمیت شناختن تایوان به عنوان یک کشور مستقل دفاع می‌کنند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴23 ساعت قبل
ساعت ۲۴-روزنامه نگار معروف نیویورک تایمز به بررسی سفر ظریف به نیویورک و دیدارهای وزیر امور خارجه با سناتورهای آمریکایی می‌پزدازد. سنجر می‌افزاید: ظریف در مدت اقامتش در نیویورک با گروهی از روزنامه نگاران در مقر نمایندگی ایران (در سازمان ملل) ملاقات کرده است. این روزنامه نگار درباره ایده گفت و گوهای مستقیم ایران و آمریکا نیز نوشت: ظریف در عین حال ایدۀ مذاکره مستقیم را رد کرد. ظریف تا به اینجای کار می‌گوید گام اول برای معامله با آمریکا بازگشت به توافق هسته‌ای است که در سال ۲۰۱۵ امضا شد. این پیشنهاد- کوچک- می‌تواند روندی که در توافق هسته‌ای از آن به عنوان «روز انتقال» نام برده شده را سرعت ببخشد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وقتی ترامپ اواخر ماه گذشته با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دیدار کرد, بولتون در مغولستان و سرگرم دیدار با همتایان خود در این کشور بود. اما ترامپ در خصوص دشمنان کلیدی آمریکا, یعنی ایران و کره شمالی, یا به مذاکره روی آورده یا اینکه علنی پیشنهاد مذاکره داده است. نکته قابل توجه این است که اختلاف با ترامپ ظاهرا موجب نشده است او به طور کامل از چشم رئیس جمهور بیفتد. ترامپ افزود بولتون یکی از مشاوران تندروتر اوست و او «افراد دیگری هم دارد که چنین موضعی ندارند.» ترامپ همچنین گفته بود: من با جان بولتون خیلی اختلاف دارم.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
پامپئو روز جمعه در پاسخ به سوالی درباره اظهارات کره شمالی گفت: من آن اظهارات را دیدم. به نظرم ما دقیقا کاری را انجام می‌دهیم که ترامپ به رهبر کره شمالی درباره آنها گفته است. وی درباره ازسرگیری مذاکرات آمریکا و کره شمالی گفت: رئیس کیم متعهد شد که این کار را انجام دهد. پس از نشست سنگاپور ترامپ و رهبر کره شمالی، آمریکا و کره جنوبی رزمایش‌های مهم نظامی خود که باعث خشم پیونگ یانگ شده بود را متوقف کرده‌اند. با اینحال رزمایش‌های کوچکتر همچنان ادامه داشته و از سوی دیگر تحریم‌های واشنگتن علیه پیونگ یانگ به قوت خود باقی هستند.
ایسناایسنا1 روز قبل
در یک نظرسنجی مشخص شد، ‌ اکثر شرکت‌کنندگان مطمئن نیستند که سیاست شخصی رئیس جمهوری آمریکا در ارتباط با کره شمالی در نهایت به سمت خلع سلاح اتمی سوق بیابد. این نظرسنجی در بحبوحه مذاکرات خلع سلاح اتمی بین آمریکا و کره شمالی انجام شده است. ترامپ این آزمایش‌های جدید را کم اهمیت شمرده و تاکید می‌کند، عجله‌ای برای دستیابی به توافق خلع سلاح اتمی با کره شمالی ندارد. او دائما به روابط شخصی‌اش با رهبری کره شمالی اشاره دارد و از آن به عنوان تحولی مثبت برای سیاست خارجی خودش یاد می‌کند. ترامپ بابت این روابط نامتعارف و نزدیک با رهبری کره شمالی انتقادهایی را به جان خریده است؛ رهبری کره شمالی یک دیکتاتور خارجی است که به قحطی مردمش در کنار نقض‌های دیگر حقوق بشر متهم شده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
مایک پامپئو اتهام مطرح شده از سوی وزارت امور خارجه کره شمالی علیه آمریکا را که برگزاری مانور نظامی با کره جنوبی را نقض توافق به دست آمده میان کیم جونگ اون و دونالد ترامپ می‌داند، تکذیب کرد. به دنبال این اظهارات از سوی کره شمالی، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در گفتگویی تلویزیونی اظهار کرد: این حرف‌ها را شنیده‌ام. فکر می‌کنم دقیقا کاری را انجام می‌دهیم که ترامپ به کیم جونگ اون وعده داد. مایک پامپئو نیز به دنبال این نشست گفت، مذاکرات با کره شمالی احتمالا در ماه ژوئیه از سر گرفته می‌شوند اما تاریخ این مذاکرات همچنان تعیین نشده و اظهارات کره شمالی تردیدهایی را در خصوص احتمال از سرگیری این مذاکرات برانگیخته است. با این که مانورهای نظامی بزرگ آمریکا و کره جنوبی متوقف شده‌اند، اما مانورهای کوچک‌تر همچنان ادامه یافته‌اند و واشنگتن هنوز دست از تحریم‌های خود علیه کره شمالی برنداشته است.
ایلناایلنا1 روز قبل
وزیر خارجه آمریکا به اظهارات کره شمالی درباره لطمه زدن رزمایش ایالات متحده-کره‌جنوبی به توافق میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ واکنش نشان داد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، ‌ «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا، با واکنش به اظهارات کره شمالی درباره لطمه زدن رزمایش ایالات متحده-کره جنوبی به توافق میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ گفت که این ادعا صحت ندارد. سخنگوی وزارت خاجه کره شمالی روز سه‌شنبه عنوان کرده بود که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا در گفت‌وگو با «کیم جونگ‌اون»، رهبر کره شمالی، گفته بود که این رزمایش مشترک را ملغی خواهد کرد. پیونگ‌یانگ همچنین اعلام کرد که تصمیم سئول و واشنگتن برای برگزاری این عملیات «تخطی آشکار» از توافق سال گذشته میلادی در سنگاپور است. پمپئو در مصاحبه‌ای که شامگاه گذشته -جمعه- منتشر شد، گفت که این ادعای کره شمالی صحت ندارد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، خودروی مرسدس بنز زرهی کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دارای مشخصات و ویژگی‌های محرمانه و سری زیادی است. در حالی که کره شمالی در زیر تحریم‌های سنگین آمریکا قرار دارد و شرکت‌های بزرگی چون مرسدس بنز و بی‌ام‌وی حق فروش محصولات خود در این کشور را ندارند ولی رهبر کره شمالی از خودری عجیب و مرموز مرسدس بنز استفاده می‌کند. مرسدس بنز هرگونه همکاربی با کره شمالی برای تجهز خودرو رهبر این کشور را رده کرده است. در ژاپن خودروی زرهی مرسدس بنز جهت جلوگیری از هرگونه شناسایی از سوی مقامات بین المللی راهی روسیه شده و در نهایت با هواپیما در اختیار رهبر کره شمالی قرار گرفته است. امکانات و اسلحه‌های موجود در اتومبیل زرهی کیم جونگ اون در شرایط اضطراری برای تامین امنیت او به کار گیری می‌شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
روزنامه «گاردین» مدعی شده که ظریف پیشنهاد کرده است که آمریکا در ازای بازرسی‌های ارتقایافته و دائمی از برنامه هسته‌ای ایران، به‌صورت دائمی تمام تحریم‌های ایران را رفع کند. به نوشته گاردین، ظریف که در مقر هیات نمایندگی ایران در سازمان ملل صحبت کرده، این پیشنهاد را «اقدامی قابل‌توجه» توصیف کرده و گفته است: «بحث عکس یادگاری نیست. در بخش دیگری از گزارش گاردین، به ادعای پایگاه «پولیتیکو» مبنی بر ماموریت دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به رند پال، سناتور ضدجنگ جمهوری‌خواه برای مذاکره با ظریف اشاره شده است. کمپین فشار حداکثری تا زمانی که ایران از رفتارهای خصمانه و جاه‌طلبی‌های هسته‌ای خود دست بکشد، ادامه خواهد داشت.» تحلیل نیویورک‌تایمز درباره پیشنهاد ظریفادعای گاردین درباره پیشنهاد ظریف که به «پیشنهاد بیشتر در برابر بیشتر» مشهور شده است مورد تحلیل نیویورک‌تایمز قرار گرفته است. ما با ایالات‌متحده آمریکا مذاکره کردیم، ما با جان کری یا پرزیدنت ترامپ مذاکره نکردیم، ما با وزیرخارجه و رئیس‌جمهور ایالات‌متحده آمریکا مذاکره کرده‌ایم.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
ظریف در مدت اقامتش در نیویورک با گروهی از روزنامه نگاران در مقر نمایندگی ایران (در سازمان ملل) ملاقات کرده است. زمانی که ظریف انتخاب کرده، قابل توجه است؛ دولت ترامپ طی روزهای اخیر به کرات برای آغاز مذاکره با ایران آنهم بدون پیش شرط اعلام آمادگی کرده است. ظریف تا به اینجای کار می‌گوید گام اول برای معامله با آمریکا بازگشت به توافق هسته‌ای است که در سال ۲۰۱۵ امضا شد. ما با ایالات متحده آمریکا مذاکره کردیم، ما با جان کری و یا پرزیدنت ترامپ مذاکره نکردیم، ما با وزیر خارجه و ریسی جمهور کشور ایالات متحده آمریکا مذاکره کرده‌ایم. این پیشنهاد- کوچک- می‌تواند روندی که در توافق هسته‌ای از آن به عنوان «روز انتقال» نام برده شده را سرعت ببخشد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، کارمندانی از ادارات دولتی در کره شمالی بعداز هشت ماه اعلام کردند که کیم جونگ اون، دو خودرو به ارزش ۵۰۰ هزار دلار از نوع مرسدس Maybach S۶۰۰ خریداری نموده است. محققان می‌گویند که این لیموزین‌ها از بندر روتردام (هلند) در تاریخ ۱۴ ژوئن ۲۰۱۸ ارسال شده است. بعدا از ردیابی این خودروها توسط کشتی DN۵۵۰۵ به شهر ناخودکا در شمالی شرقی روسیه انتقال یافت. در تاریخ ۲ نوامبر، کارمندان کشتی پس از رسیدن، اسنادی را ارایه می‌کنند که این کشتی دارای بار ذغال سنگ خلاص از شهر ناخودکا روسیه می‌باشد. به گزارش اسپوتنیک به نقل از سی ان ان، کنسرن دیملر، مالک شرکت مرسدس اعلام می‌کند که برای ۱۵ سال با کره شمالی هیچ معامله‌ای نشده است.

ویدیو/ کیم جونگ اون چگونه این مرسدس ۵۰۰ هزار دلاری را به چنگ آورده؟

انتخابانتخاب2 روز قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق، «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز گذشته (چهارشنبه) از آماده‌شدن تهران برای دومین دوره ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ» درپی نزدیک شدن انتخابات سال ۲۰۲۰ خبر داد. پس به نظر می‌رسد که او همواره اعتقاد دارد دارایی‌های خودش غیرقابل مذاکره و دارایی‌های دیگران قابل مذاکره هستند». وی با مقایسه توافق هسته‌ای ایران با توافقی که کیم و ترامپ در سنگاپور امضا کردند، ادامه داد: «ما یک سند دو صفحه‌ای به‌دست نیاوردیم، بلکه روی یک توافق ۱۵۰ صفحه‌ای کار کردیم. وزیر خارجه ایران در پاسخ به سوالی درباره جواب ایران به دعوت احتمالی آمریکا از سران این کشور برای برگزاری نشست، گفت: «مقام معظم رهبری که از کشور خارج نمی‌شود. این در حالی است که ظریف گفته بود دلیلی برای مذاکره مجدد وجود ندارد و ایران بالاخره نفت خود را می‌فروشد اما شرافت را هرگز.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
ساعت ۲۴-تارنمای پولیتیکو با اشاره به اختلاف‌های داخلی دولت آمریکا درباره ایران و مواضع دونالد ترامپ نوشت، «توافق بهتری» که مورد نظر رئیس جمهوری آمریکاست بسیار شبیه همان قرارداد اوباماست. تارنمای پولیتیکو با اشاره به اختلاف‌های داخلی دولت آمریکا درباره ایران و مواضع دونالد ترامپ نوشت، «توافق بهتری» که مورد نظر رئیس جمهوری آمریکاست بسیار شبیه همان قرارداد اوباماست. این تارنمای آمریکایی چهارشنبه نوشت: ترامپ مدت‌های زیادی است که توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ با ایران را «بدترین توافق» و یک «فاجعه» می‌نامد. اگر همان توافق را به ترامپ بدهید نامش را بگذارید توافق ترامپ، او هیجان‌زده خواهد شد. نتیجه چنین وضعیتی نواهای ناهنجاری است که از دولت آمریکا به گوش می‌رسد و بعضی از آنها با ترامپ هماهنگ نیست.
برنابرنا3 روز قبل
وزیر امور خارجه در مصاحبه با بلومبرگ نسبت به برگزاری نشست بلندمرتبه نمایشی با ترامپ اظهار بی‌تمایلی کرد و گفت: مسئله فرصتی برای گرفتن عکس یادگاری نیست، بلکه مسئله پیشرفت است. وزیر امور خارجه ایران درباره مذاکره با آمریکا گفت: ما میز مذاکره با آمریکا را ترک نکردیم آنها ترک کردند و می‌توانند برگردند و می‌دانند چگونه باید برگردند. وزیر امور خارجه ایران نسبت به برگزاری نشست بلندمرتبه نمایشی با ترامپ اظهار بی‌تمایلی کرد و اظهار داشت: مقام معظم رهبری که از کشور خارج نمی‌شود. وی افزود: ما میز مذاکره را ترک نکردیم. این ایالات متحده بود که ناگهان تصمیم گرفت میز مذاکره را ترک کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
سه مقام‌ آمریکایی در مصاحبه با پالیتیکو می‌گویند یکی از دلایل سیاست‌های سردرگم دولت آمریکا در خصوص برجام وجود اختلاف‌ها و نزاع‌های داخلی میان دو دسته در دولت ترامپ است؛ ضمن آنکه خود ترامپ هم مسیری کاملا جداگانه و مجزا از این دو گروه را دنبال می‌کند. یک مقام آمریکایی گفت: «در گذشته، وقتی من شخصا با سیاستی مخالف بودم، می‌توانستم منطق آن را توضیح بدهم. الان حتی همین کار را هم نمی‌توانم انجام دهم.» یک مقام وزارت خارجه آمریکا درباره توافق هسته‌ای برجام به پالیتیکو گفت: «برجام توافق ناقصی است چون به طور کامل نگرانی‌های ما درباره برنامه هسته‌ای ایران و رفتارهای بی‌ثبات‌کننده این کشور را رفع نمی‌کند. پایگاه پالیتیکو نتیجه این جدال‌های داخلی در دولت ترامپ در خصوص ایران را بروز نوعی «چندصدایی ناموزون» دانسته است. ادعای او در حالی مطرح شده که بند ۳۷ توافق هسته‌ای به ایران حق می‌دهد در صورت اعمال تحریم‌ها اقدام به کاستن از تعهدات خود بکند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 روز قبل
اما موضوع گیج کننده‌تر این است که افغانستان دولتی دارد که آمریکا با کمک فعال ایران برای جانشینی با طالبان منصوب کرد. وی افزود: برخلاف کشورهای دیگر جهان، آمریکا تاکید دارد که ایران نباید حتی یک سانتریفیوژ فعال هم داشته باشد. به گفته سیک، این موضوع در برنامه جامع اقدام مشترک قید شده اما اکنون از سوی دولت ترامپ تضعیف شده است. این دقیقا همان تعهد به خلع تسلیحاتی است که دولت ترامپ امیدوار است از دولت کره شمالی دریافت کند. سیک افزود: سیاست دولت ترامپ در قبال ایران از همان ابتدا اشتباه بود.
فارسفارس3 روز قبل
یک رسانه آمریکایی با استناد به منابع آگاه به بررسی دلایل سیاست ناموزون دولت دونالد ترامپ درباره توافق هسته‌ای «برجام» پرداخته است. سه مقام‌ آمریکایی در مصاحبه با پالیتیکو می‌گویند یکی از دلایل سیاست‌های سردرگم دولت آمریکا در خصوص برجام وجود اختلاف‌ها و نزاع‌های داخلی میان دو دسته در دولت ترامپ است؛ ضمن آنکه خود ترامپ هم مسیری کاملا جداگانه و مجزا از این دو گروه را دنبال می‌کند. یک مقام آمریکایی گفت: «در گذشته، وقتی من شخصا با سیاستی مخالف بودم، می‌توانستم منطق آن را توضیح بدهم. الان حتی همین کار را هم نمی‌توانم انجام دهم.» یک مقام وزارت خارجه آمریکا درباره توافق هسته‌ای برجام به پالیتیکو گفت: «برجام توافق ناقصی است چون به طور کامل نگرانی‌های ما درباره برنامه هسته‌ای ایران و رفتارهای بی‌ثبات‌کننده این کشور را رفع نمی‌کند. پایگاه پالیتیکو نتیجه این جدال‌های داخلی در دولت ترامپ در خصوص ایران را بروز نوعی «چندصدایی ناموزون» دانسته است.
ایمناایمنا3 روز قبل
مسابقه شنا میان ترامپ و بایدن؛ شاید وقتی دیگرجو بایدن گفت، حاضر است با دونالد ترامپ یک مسابقه شنای سوئدی داشته باشد. ترامپ معمولا زمانی که درباره جو بایدن حرف می‌زند از او با لفظ «جو بایدن خوابالو» یاد می‌کند. این نظرسنجی نشان داد که حزب لیکود به ۳۱ کرسی دست خواهد یافت و حزب «آبی سفید» به ۳۰ کرسی. این اقدام شدیدترین اقدام دولت آمریکا در واکنش به قتل عام صورت گرفته از سوی ارتش میانمار علیه مسلمانان روهینجایی تلقی می‌شود. مخالفت رژیم صهیونیستی با بند هایی از «معامله قرن» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به دولت آمریکا اعلام کرده است که با برخی از بندهای طرح صلح این کشور برای فلسطین و این رژیم موسوم به «معامله قرن» مخالف است!
فراروفرارو4 روز قبل
تصویر تازه‌ای از دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی یکی از چهار تصویر جدیدی است که اخیرا بر روی دیوار کاخ سفید نصب شده است. به گزارش ایسنا به نقل هیل، خبرنگار کاخ سفید بلومبرگ روز دوشنبه تصویری از کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که بر روی دیوار غربی کاخ سفید آویزان شده، منتشر کرد و نوشت این تصویر بر روی این دیوار نصب شده است. ترامپ در جریان سفر ماه گذشته خود تاریخ ساز شد، چون نخستین رئیس جمهوری آمریکا شد که به خاک کره شمالی پا گذاشته است. نشست ماه ژوئن بین رهبران کره شمالی و آمریکا سومین نشست در دوران ریاست جمهوری ترامپ بود و وی ماه جاری میلادی اعلام کرد، رهبری کره شمالی از دیدارش بسیار خوشحال شده است. ترامپ بابت روابط نزدیک و غیرمعمولش با رهبری کره شمالی به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
کره شمالی نسبت به همکاری نظامی آمریکا با کره جنوبی، معترض است. هم‌پیمانان کره جنوبی این رزمایش‌ها را تمریناتی معمول و دفاعی عنوان کرده‌اند اما کره شمالی آن را خصومت‌آمیز می‌خواند. طبق اعلام خبرگزاری مرکزی کره شمالی، در این بیانیه آمده است: به دلیل عقب‌نشینی یک‌جانبه آمریکا از تعهداتش ما نیز دلیلی برای ادامه عمل به تعهدات با آمریکا نمی‌بینیم. در این بیانیه همچنین تاکید شده است که کره شمالی خود را ملزم به تعلیق آزمایش‌های موشکی و هسته‌ای تحت هیچ سند حقوقی‌ نمی‌داند. پس از انتشار این بیانیه، وزارت امور خارجه کره شمالی بیانیه دیگری صادر کرد و طی آن، اخطار داد که منتظر آغاز تمرینات نظامی آمریکا و کره شمالی خواهد ماند تا درباره سرنوشت دیپلماسی هسته‌ای آمریکا و کره شمالی، تصمیم بگیرد.
فارسفارس4 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، علیرغم هشدارهای «پیونگ‌یانگ» در خصوص تأثیر منفی رزمایش ماه آینده آمریکا-کره جنوبی بر ازسرگیری مذاکرات واشنگتن-پیونگ‌یانگ، آمریکا روز گذشته (سه‌شنبه) در خصوص برگزاری مذاکرات خلع سلاح اتمی با کره شمالی ابراز امیدواری کرد. این اولین بیانیه کره شمالی در خصوص از سرگیری مذاکرات با واشنگتن از زمانی محسوب می‌شود که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در دیدار کوتاه ۳۰ ژوئن (۹ تیرماه) خود در منطقه غیرنظامی دو کره برای از سرگیری مذاکرات به توافق رسیدند. دولت کره جنوبی نیز امروز (چهارشنبه) در خصوص از سرگیری مذاکرات با کره شمالی ابراز امیدواری کرد و همچنین ابراز امیدواری کرد که این مذاکرات، به «پیشرفت‌های عملی» منتهی شود. این مقام پیونگ‌یانگ اعلام کرد: «اگر رزمایش (سئول-واشنگتن) واقعا برگزار شود، بر مذاکرات کره شمالی-آمریکا تأثیر خواهد گذاشت. واشنگتن پیشتر اصرار داشت که خلع کامل برنامه اتمی کره شمالی بعنوان پیش‌شرط لغو تحریم‌های آمریکا است و در پی آن در نشست سنگاپور، دو طرف، در بیانیه‌ای مبهم، «خلع سلاح اتمی کامل شبه‌جزیره کره» را به تصویب درآوردند و با «برقراری روابط جدید آمریکا- کره شمالی» موافقت کردند.

به انتهای لیست رسیدید

رهبر کره شمالی

کیم جونگ اون (زاده ۸ ژانویه ۱۹۸۴) رهبر جمهوری دمکراتیک خلق کره (کره شمالی) است. او دارای عناوین دبیر اول حزب کارگران کره، رئیس کل کمیسیون مرکزی نظامی، رئیس کل کمیسیون ملی دفاع کره شمالی، فرمانده معظم ارتش خلق کره، و عضو پرزیدیوم پلیتبوری کمیته مرکزی حزب کارگران کره است. وی همچنین در ژوئیه ۲۰۱۲ میلادی به درجه ژنرال چهار ستاره ارتقاء یافت. او در زمانِ به قدرت رسیدن با ۲۷ سال سن، جوان‌ترین رئیس کشور در جهان بود. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار کیم جونگ اون را می‌خوانید ویکی‌پدیا