آخرین و مهم‌ترین اخبار کیم جونگ-اون رهبر کره شمالی
رهبر کره شمالی

اخبار « کیم جونگ اون رهبر کره شمالی »

ایمناایمنا1 هفته قبل
به گزارش ایمنا، «جان کلی» رئیس پیشین کارکنان کاخ سفید می‌گوید هیچوقت به رویکرد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا برای تعامل با کره شمالی و حل مشکل اتمی این کشور باور نداشته است. کلی که در دسامبر ۲۰۱۸ بعد از یک سری اختلافات با ترامپ از سمت ریاست کارکنان کاخ سفید استعفا داد، توضیح داد: «او (کیم) هیچوقت تسلیحات اتمی خود را تسلیم نمی‌کند… البته ترامپ تلاش کرد اما بی‌فایده بود». وی درباره دیدارهای بی‌فایده ترامپ با کیم اظهار داشت: «من هرگز اعتقاد نداشتم که کیم کاری جز بازی دادن ما برای مدتی، انجام دهد و او آن کار را نسبتا مؤثر انجام داد». این مقام پیشین آمریکایی همچنین از سیاست‌های «جان بولتون» مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید در قبال کره شمالی شدیدا انتقاد کرده و او را یک «فاجعه» در این حوزه توصیف کرد. گفت‌وگوهای هسته‌ای میان کره شمالی و آمریکا از زمان برگزاری دومین دیدار میان سران دو کشور در هانوی، پایتخت ویتنام در آغاز سال میلادی گذشته به بن‌بست برخورده است.
ایرناایرنا1 هفته قبل
در مساله ایران و امریکا سه فاکتور وجود دارد: ایران، امریکا و کشورهای خلیج فارس. دولت ترامپ سیاست فشار حداکثری بر ایران را برای به پای میز مذاکره کشاندن تهران اتخاذ کرده و آن را ادامه می‌دهد. بنابراین می‌توان گفت که امریکا به دنبال حذف اروپا (به عنوان متحد سنتی خود) از مذاکره با ایران است؟ بله. حتی فردی مانند امانوئل مکرون، رییس‌جمهور فرانسه که خود را دوست دونالد ترامپ می‌دانست هم از سوی ترامپ احمق خطاب شد. اتحادیه اروپا در حال حاضر با سه چالش سخت روبه رو است: رابطه با روسیه، حل و فصل برگزیت و رابطه با دونالد ترامپ.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، روسیه و کره شمالی، امروز یکشنبه، بیستمین سالگرد امضای پیمان دوستی، حسن همجواری و همکاری بین دو کشور را جشن می‌گیرند. سفارت روسیه افزوده است: «پیمان دوستی، حسن همجواری و همکاری بین فدراسیون روسیه و کره شمالی در تاریخ ۹ ماه فوریه سال ۲۰۰۰ در پیونگ یانگ امضا شد. رهبر کره شمالی در این سفر از «دونالد ترامپ» بعنوان سیاستمداری دارای «رویکردی یک جانبه و مبتنی بر باورهای غلط» یاد کرده و در مقابل روابط کره شمالی و روسیه را «راهبردی و مرسوم دوستانه» نامید. لازم به یادآوری است، روابط مسکو-پیونگ‌ یانگ رابطه‌ای تاریخی است و در دوران جنگ سرد، شوروی سابق یکی از بزرگترین حامیان کره شمالی به‌شمار می‌رفت. مسکو در دهه ۵۰ میلادی به دانشمندان کره شمالی برای کسب دانش لازم برای توسعه زرادخانه‌های هسته‌ای این کشور کمک کرد و در اواخر قرن بیستم نیز به‌طور منظم کمک‌ها‌ و تسلیحات نظامی مورد نیاز کره شمالی را تأمین کرد و بدین ترتیب به یک شریک کلیدی برای این کشور تبدیل شد.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشروسیه و کره شمالی، امروز یکشنبه، بیستمین سالگرد امضای پیمان دوستی، حسن همجواری و همکاری بین دو کشور را جشن می‌گیرند. سفارت روسیه افزوده است: «پیمان دوستی، حسن همجواری و همکاری بین فدراسیون روسیه و کره شمالی در تاریخ ۹ ماه فوریه سال ۲۰۰۰ در پیونگ یانگ امضاء شد. رهبر کره شمالی در این سفر از «دونالد ترامپ» بعنوان سیاستمداری دارای «رویکردی یک جانبه و مبتنی بر باورهای غلط» یاد کرده و در مقابل روابط کره شمالی و روسیه را «راهبردی و مرسوم دوستانه» نامید. لازم به یادآوری است، روابط مسکو-پیونگ‌ یانگ رابطه‌ای تاریخی است و در دوران جنگ سرد، شوروی سابق یکی از بزرگترین حامیان کره شمالی بشمار می‌رفت. مسکو در دهه۵۰ میلادی به دانشمندان کره شمالی برای کسب دانش لازم برای توسعه زرادخانه‌های هسته‌ای این کشور کمک کرد و در اواخر قرن بیستم نیز بطور منظم کمک‌ها‌ و تسلیحات نظامی مورد نیاز کره شمالی را تامین کرد و بدین ترتیب به یک شریک کلیدی برای این کشور تبدیل شد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری یونهاپ، انتظار می‌رود وونگ دوشنبه با «دونگ یول»، همتایش در کره جنوبی، دیدار و درباره مذاکرات کارگروه هسته‌ای با او گفت وگو و با «لی دوهون»، رئیس گروه مذاکره هسته‌ای کره جنوبی، نیز تلفنی تبادل نظر کند. کارگروه مذاکرات هسته‌ای هماهنگی مسایل کره شمالی در اواخر ۲۰۱۸ از سوی آمریکا و کره جنوبی تشکیل شد. آخرین نشست این کارگروه به مه سال گذشته برمی گردد و از زمان تشکیل آن تا کنون، سئول و واشنگتن پنج بار تشکیل جلسه دادند. پیش بینی می‌شود در نشست این هفته دو طرف درباره تلاش کره جنوبی در رابطه تبادلات بین دو کره به منظور ازسرگیری مذاکرات متوقف شده بین آمریکا و کره شمالی گفت وگو کنند. مذاکرات هسته‌ای آمریکا و کره شمالی پس از نشست بی نتیجه «دونالد ترامپ» و «کیم جونگ اون»، سران دو کشور، در هانوی ویتنام متوقف شد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری یونهاپ، انتظار می‌رود وونگ دوشنبه با «دونگ یول»، همتایش در کره جنوبی، دیدار و درباره مذاکرات کارگروه هسته‌ای با او گفت وگو و با «لی دوهون»، رئیس گروه مذاکره هسته‌ای کره جنوبی، نیز تلفنی تبادل نظر کند. کارگروه مذاکرات هسته‌ای هماهنگی مسایل کره شمالی در اواخر ۲۰۱۸ از سوی آمریکا و کره جنوبی تشکیل شد. آخرین نشست این کارگروه به مه سال گذشته برمی گردد و از زمان تشکیل آن تا کنون، سئول و واشنگتن پنج بار تشکیل جلسه دادند. پیش بینی می‌شود در نشست این هفته دو طرف درباره تلاش کره جنوبی در رابطه تبادلات بین دو کره به منظور ازسرگیری مذاکرات متوقف شده بین آمریکا و کره شمالی گفت وگو کنند. مذاکرات هسته‌ای آمریکا و کره شمالی پس از نشست بی نتیجه «دونالد ترامپ» و «کیم جونگ اون»، سران دو کشور، در هانوی ویتنام متوقف شد.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارش «الکساندر ماتسیگورا» سفیر روسیه در کره شمالی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری «تاس» اعلام کرد که دیر یا زود پیونگ یانگ سلاح‌های راهبردی جدید خود را رونمایی خواهد کرد، همانطور که «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی قول داده است. اخبار بین الملل- این دیپلمات روس گفت: «رئیس جمهوری کره شمالی همیشه وعده‌های خود را عملی می‌کند. اگر وی گفته که بزودی سلاح استراتژیک جدیدی را نشان خواهد داد، مطمئنا این اتفاق دیر یا زود خواهد افتاد.» وی افزود: «ما در تماس با دیپلمات‌های کره‌ای همواره مطالب مربوط به نشست‌های کمیته مرکزی حزب کار کره، مورد یادآوری قرار می‌گیرد که به وضوح اعلام کرده که کره شمالی به تقویت توان بالقوه بازدارندگی خود ادامه خواهد داد. این سوال که پیونگ یانگ چه زمان قابلیت‌های جدید تسلیحاتی خود را رونمایی خواهد داد، بستگی به عوامل بسیاری دارد. بعضی از این شرایط ممکن است روند آزمایشات را سرعت بخشند، مثلا شروع مانور نظامی در جنوب و یا مثلا اقدام آمریکایی‌ها در ممانعت از تصویب قطعنامه پیشنهادی روسیه و چین در شورای امنیت سازمان ملل.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «کی‌بی‌اس»، «الکساندر ماتسگورا» (Alexander Matsegora) سفیر روسیه در کره شمالی در مصاحبه‌ای اعلام کرد که پیونگ‌یانگ در آینده‌ای نزدیک سلاح راهبردی و نوین خود را آزمایش می‌کند. سفیر روسیه در کره شمالی در این خصوص گفت که رهبر کره‌شمالی همواره به حرف‌های خود عمل کرده و اگر وی وعده پرده برداری از سلاح راهبردی جدیدی را بدهد، بدین معنا است که این اتفاق به زودی روی می‌دهد. سفیر روسیه در کره شمالی اعلام کرد که زمان رونمایی از این سلاح بستگی به عوامل گوناگون از جمله آمادگی‌ سازی‌‌های آزمایشی و همچنین شرایط بین‌ المللی دارد.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
داوطلبان دموکرات ریاست جمهوری آمریکا، تصمیم ترامپ برای ترور سردار سپهبد قاسم سلیمانی را نادرست دانستند و پته بوتیجیج گفت: ترامپ ما را به جنگ نزدیک کرد که نه با ترور (سردار) سلیمانی بلکه با خروج از برجام آغاز شد. وی افزود: این رئیس جمهوری ما را بسیار به جنگ نزدیک کرد. بوتیجیج تصریح کرد: این رئیس جمهوری به جامعه اطلاعاتی اهانت کرد و آنها را خارج از خط قرار داد. وی افزود: سیاست «آمریکا بزرگ» ترامپ اکنون به «آمریکا تنها» تبدیل شده است. بایدن اضافه کرد: به عنوان رئیس جمهوری من مسئولانه و به عنوان آخرین چاره، از نیروهای نظامی استفاده می‌کنم.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
وی افزود: این رئیس جمهوری ما را بسیار به جنگ نزدیک کرد. بوتیجیج تصریح کرد: این رئیس جمهوری به جامعه اطلاعاتی اهانت کرد و آنها را خارج از خط قرار داد. وی افزود: سیاست «آمریکا بزرگ» ترامپ اکنون به «آمریکا تنها» تبدیل شده است. این چیزی است که رخ داد؛ آنها صدمات ضربه مغزی دیده‌اند اما رئیس جمهوری چه می‌گوید؟ «سر درد». بایدن اضافه کرد: به عنوان رئیس جمهوری من مسئولانه و به عنوان آخرین چاره، از نیروهای نظامی استفاده می‌کنم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 هفته قبل
سرویس بین الملل- رسانه دولتی کره شمالی همواره مدعی است که «کیم جونگ اون» رهبر آن کشور قادر به انجام هر کاری است. او در این دیدار از کارگران کارخانه تمجید به عمل آورد و گفت آنان باعث خودکفایی کره شمالی و کاهش وابستگی به واردات می‌شوند. تبریک دنیس رودمن به کیم برای تولد اودر مورد سال تولد «کیم جونگ اون» اختلافات بسیار است اما روز هشتم ژانویه هر سال در کره شمالی به خاطر روز تولد رهبر جوان کشور تعطیل رسمی محسوب می‌شود. «دنیس رودمن» بسکتبالیست امریکایی در طول دومین سفر خود به کره شمالی در سال ۲۰۱۴، به افتخار جشن تولد رهبر کره شمالی موسیقی مخصوص جشن تولد برای او اجرا کرده و شخصا تولدش را با سخنانی آهنگین به وی تبریک گفت. سال‌ها پیش گفته شده بود دولت کره شمالی افرادی که به اندازه کافی در مراسم بزرگداشت «کیم جونگ ایل» پدر رهبر فعلی کره شمالی به دلیل فوت او غمگین نبوده‌اند را مجازات کرده بود.
فراروفرارو2 هفته قبل
فرارو- تبلیغات سیاسی کره شمالی درباره کیم جونگ اون رهبر این کشور، همیشه مورد توجه رسانه‌های خارجی و البته گاه شگفتی آن‌ها بوده است. در ادامه پنج موقعیت عجیب رهبر کره شمالی در تبلیغات سیاسی این کشور را مشاهده خواهید کرد؛ یک گروه موسیقی عجیب و لذت بردن عجیب‌تر رهبردر یکی از آخرین پروژه‌های تبلیغات سیاسی، یک فیلم کیم جونگ اون را در حال تماشای اجرای موسیقی گروهی از زنان نظامی نشان می‌دهد. دفترچه یادداشت، دفترچه یادداشت و باز دفترچه یادداشتدفترچه یادداشت؛ این ممکن است یکی از مواردی باشد که در تبلیغات کره شمالی بیشتر از خود کیم جونگ اون ظاهر می‌شود. اما بر اساس سر فصل درسی که به معلمان کره شمالی در سال ۲۰۱۵ ابلاغ شد، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی توانسته است در سن ۳ سالگی یک خودرو واقعی را براند. این نمایش‌های اجباری شرکت در مراسمات مختلف در کره شمالی، بی سابقه نیست.

ساواک در میان قدرتمندترین سازمان‌های اطلاعاتی جهان بود

6+
رکنارکنا2 هفته قبل
ایسناایسنا2 هفته قبل
دونالد ترامپ همزمان با بن‌بست در مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای با کره شمالی، در سخنرانی وضعیت کشور خود هیچ اشاره‌ای به کره شمالی نکرد. به گزارش ایسنا، این سومین سخنرانی سالانه دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در این مقام بود اما برای نخستین بار در این سخنرانی به کره شمالی اشاره‌ای نداشت. به گزارش خبرگزاری یونهاپ، ترامپ در نخستین سخنرانی وضعیت کشورش در سال ۲۰۱۸ درباره تهدید هسته‌ای کره شمالی صحبت کرد و متعهد شد که مطمئن شود تهدید کره شمالی هرکز به خاک آمریکا نمی‌رسد. او همچنین در آن مراسم از یک پناهنده اهل کره شمالی دعوت کرده بود تا بر رفتار کره شمالی با شهروندانش تاکید کند. ترامپ به دنبال دیدار با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در ژوئن ۲۰۱۸، در دومین سخنرانی سالانه خود در فوریه سال ۲۰۱۹ لحنی ملایم‌تر درباره کره شمالی در پیش گرفت.

مخوف‌ترین سازمانهای اطلاعاتی جهان را بشناسید/ ساواک‌های سایر کشورها کدامند؟ + عکس

6+
نامه‌نیورنامه‌نیور2 هفته قبل
ایران‌جیبایران‌جیب2 هفته قبل
در میان موضوعات سیاست خارجی، مذاکرات با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی از موضوعاتی بوده است که افراد شرکت‌کننده در نظرسنجی با آن بیشتر موافق بوده‌اند. در میان کشورهایی که در آن‌ها نظرسنجی برگزارشده است اسرائیل تنها کشوری است که اکثریت آن، شامل ۵۵ درصد، با سیاست‌های دونالد ترامپ موافق بوده‌اند. در واقع این میزان ۱۸ درصد بالاتر از نرخ موافقت با سیاست‌های دونالد ترامپ در خود خاک آمریکا است. در کشورهایی نظیر آلمان، فرانسه، هلند و سوئد میزان موافقت با سیاست‌های دونالد ترامپ کمتر از ۱۰ درصد بوده است. دونالد ترامپ سخنرانی سالانه خود را روز چهارشنبه در کنگره ایراد خواهد کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- پیشرفت‌های هسته‌ای کره شمالی در سال‌های اخیر سبب شده تا موقعیتش در مذاکره با آمریکا و نیز اعتبارش به عنوان قدرتی هسته‌ای تقویت شود. به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی با تشریح موفقیت‌های هسته‌ای و تسلیحاتی کره شمالی در سال‌های گذشته، نوشت، زیردریایی جدید «پیونگ یانگ» می‌تواند به موقعیت کره شمالی به عنوان قدرت دارای تسلیحات هسته‌ای کمک کند. خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی با تشریح موفقیت‌های هسته‌ای و تسلیحاتی کره شمالی در سال‌های گذشته، نوشت، زیردریایی جدید «پیونگ یانگ» می‌تواند به موقعیت کره شمالی به عنوان قدرت دارای تسلیحات هسته‌ای کمک کند. به گزارش بلومبرگ، زیردریایی جدید به گزارش بلومبرگ، زیردریایی جدید کره شمالی، احتمالا همان «سلاح استراتژیک جدیدی» است که «کیم جونگ اون»، رئیس این کشور رونمایی آن را در آینده نزدیک وعده داده است. در این صورت شرایط برای «واشنگتن» در مورد مذاکره با پیونگ یانگ سخت‌تر می‌شود.
ایسناایسنا2 هفته قبل
وزارت دفاع کره جنوبی امروز اعلام کرد: توافق کاهش تنش که میان دو کره در سال ۲۰۱۸ امضا شده دلیلی برای کم کردن مانورهای مشترک نظامی آمریکا و کره جنوبی نیست. سخنگوی وزارت دفاع کره جنوبی گفت: مانورهای آموزشی و زنده توسط واحدهای مسلح کره و آمریکا به شیوه‌ای متفاوت و در راستای توافق نظامی انجام خواهد شد. پرسنل نظامی کره جنوبی اغلب برای بررسی مانورهای مشترک با آمریکا راهی واشنگتن می‌شوند. به منظور حمایت از دیپلماسی با کره شمالی ارتش‌های آمریکا و کره جنوبی برخی از مانورهای مشترک خود را لغو کردند. پیونگ یانگ به شدت درباره این مانورها موضع دارد و آنها را آمادگی برای حمله به کره شمالی می‌داند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 هفته قبل
به نقل از رویترز، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی با ارسال نامه‌ای خطاب به «شی جین پینگ» رئیس جمهوری چین در مورد قربانیان شیوع ویروس کرونا ابراز همدردی کرد. بر اساس اعلام این خبرگزاری، در نامه رهبر کره شمالی خطاب به رئیس جمهوری چین ابراز اطمینان شدت است که حزب، دولت و مردم چین تحت رهبری «شی» در مبارزه با این بیماری پیروز خواهند شد. گفتنی است، دولت چین ساعاتی پیش اعلام کرده بود که شمار قربانیان ویروس مذکور به ۲۵۹ نفر رسیده است. طبق اعلام دولت پکن، تاکنون مجموعا حدود ۱۲ هزار نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند. گفتنی است، ویروس کرونا تاکنون به شماری از کشورها نیز راه یافته است.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
خبرگزاری مهر: به نقل از رویترز، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی با ارسال نامه‌ای خطاب به «شی جین پینگ» رئیس جمهوری چین در مورد قربانیان شیوع ویروس کرونا ابراز همدردی کرد. بر اساس اعلام این خبرگزاری، در نامه رهبر کره شمالی خطاب به رئیس جمهوری چین ابراز اطمینان شدت است که حزب، دولت و مردم چین تحت رهبری «شی» در مبارزه با این بیماری پیروز خواهند شد. گفتنی است، دولت چین ساعاتی پیش اعلام کرده بود که شمار قربانیان ویروس مذکور به ۲۵۹ نفر رسیده است. طبق اعلام دولت پکن، تاکنون مجموعا حدود ۱۲ هزار نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند. گفتنی است، ویروس کرونا تاکنون به شماری از کشورها نیز راه یافته است.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی با ارسال نامه‌ای خطاب به «شی جین پینگ» رئیس جمهوری چین در مورد قربانیان شیوع ویروس کرونا ابراز همدردی کرد. بر اساس اعلام این خبرگزاری، در نامه رهبر کره شمالی خطاب به رئیس جمهوری چین ابراز اطمینان شدت است که حزب، دولت و مردم چین تحت رهبری «شی» در مبارزه با این بیماری پیروز خواهند شد. گفتنی است، دولت چین ساعاتی پیش اعلام کرده بود که شمار قربانیان ویروس مذکور به ۲۵۹ نفر رسیده است. طبق اعلام دولت پکن، تاکنون مجموعا حدود ۱۲ هزار نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند. گفتنی است، ویروس کرونا تاکنون به شماری از کشورها نیز راه یافته است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
اعتمادآنلاین| کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی با ارسال نامه‌ای به شی جین پینگ، رئیس جمهور چین در مورد قربانیان شیوع ویروس کرونا ابراز همدردی کرد. ویروس کرونا که چندی پیش ناشناخته بود، نخستین بار در اواخر ماه دسامبر (اوایل دی) سال گذشته میلادی در شهر ووهان مشاهده شد، اما به سرعت به شهر‌های دیگر چین نیز گسترش یافت. براساس آخرین آمار در خصوص میزان آلودگی به این ویروس تا به امروز، بیش از یازده هزار نفر به آن آلوده شده‌اند و بالای ۲۵۹ نفر نیز بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند. تاکنون، به غیر از چین ۱۵ کشور دیگر نیز اعلام کرده‌اند که موارد ابتلا به این ویروس را در کشور خود مشاهده کرده‌اند. منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ایسناایسنا3 هفته قبل
خبرگزاری رسمی کره‌شمالی امروز (شنبه) گزارش داد، کیم جونگ اون در نامه‌ای به رئیس‌جمهوری چین بابت شیوع ویروس کرونا ابراز تاسف کرده و تسلیت گفت. به گزارش ایسنا، براساس گزارش خبرگزاری مرکزی کره (کی‌سی‌ان‌ای)، کیم جونگ اون، ‌ رهبر کره‌شمالی ابراز اطمینان کرد که حزب حاکم، دولت و مردم چین قطعا در کمپین مبارزه با این بیماری تحت رهبری شی جینپینگ، رئیس‌جمهوری چین «پیروزمند» خواهند بود. چین نزدیکترین متحد کره‌شمالی است. این کشور اکثر پروازهایش به چین را لغو کرده، قرنطینه اجباری برای تمام مسافران ورودی از چین ایجاد کرده و شدیدا گذرگاه‌های مرزی را بعد از شیوع ویروس کرونا محدود کرده است. انتهای پیام
انتخابانتخاب3 هفته قبل
دولت ترامپ می‌تواند گذشته خود را اصلاح کند، تحریم‌ها را بر دارد و به میز مذاکره برگردد. ما هنوز در میز مذاکره باقی مانده‌ایم. آن‌ها طرفی هستند که میز مذاکره را ترک کرده است. ظریف هم احمق نیست که در میدان آمریکا بازی کند و جای ظالم و مظلوم را با سخنان نسنجیده عوض کند. این همه ظریف سخنان تند و جدی نسبت به آمریکا و اروپا دارد، آن‌ها توضیح همین سخنان است.

فیلم | بدل کیم جونگ اون و بوریس جانسون در هنگ کنگ

همشهریهمشهری3 هفته قبل
دو شخص که خود را به شکل بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی درآورده‌اند در میان معترضان هنگ کنگی رفتند. بدل کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس را در هنگ کنگ ببینید. دریافت ۵ MB کد خبر ۴۸۱۱۳۷
صدا و سیماصدا و سیما3 هفته قبل
پژوهش خبری صدا وسیما: برای دهه‌های متمادی بعد از جنگ کره (۱۹۵۰- ۱۹۵۳)، تقریبا هیچ گونه رابطه مستقیمی میان دو کشور آمریکا و کره شمالی، وجود نداشته است. از زمان پایان جنگ کره، مذاکرات دو کشور نتوانسته پیونگ یانگ را از ساخت یک زرادخانه اتمی بازدارد. ریشه تنش میان آمریکا و کره شمالی را می‌توان در جنگ کره و دوران جنگ سرد دنبال کرد. با پایان جنگ کره، آمریکا تحریم‌های گسترده‌ای را علیه کره شمالی اعمال و هرگونه فعالیت اقتصادی با کره شمالی را محدود کرد. در سال ۱۹۹۸ آمریکا، کره شمالی را به فهرست حامیان تروریسم اضافه کرد؛ هرچند در سال ۲۰۰۸، نام این کشور از لیست حامیان تروریسم حذف شد.
مهرمهر3 هفته قبل
جهان در آینده‌ای نزدیک شاهد سلاح استراتژیک و جدید جمهوری دموکراتیک خلق کره (کره شمالی) خواهد بود». دبیرکل سازمان ملل متحد امیدوار است که آزمایش‌های موشکی کره شمالی در چارچوب قطعنامه‌های شورای امنیت از سرگرفته نشود». کره جنوبی هم از کره شمالی خواست تا به تهدید خود در خصوص آزمایش «سلاح راهبردی جدید» عمل نکند. به هر حال باید منتظر روزهای آتی و روند تحولات میان آمریکا و کره شمالی ماند. کره شمالی با اتمام مهلت تعیین شده برای بازگشت آمریکا به میز مذاکره؛ مردم را مهیای درگیری درازمدت با واشنگتن می‌کند.
رکنارکنا3 هفته قبل
به گزارش رکنا، شبکه خبری «سی‌ان‌ان» به نقل از مقامات دولتی و دفاعی اعلام کرد، در روزهای اخیر خودروهایی در مرکز تحقیقات موشکی «سانومدونگ» در نزدیکی پیونگ‌یانگ رویت شده‌اند. این فعالیت‌ها مشابه اقداماتی هستند که در آستانه آزمایش‌های موشکی دیگر دیده‌ایم. این گزارش می‌افزاید، به نظر نمی‌رسد این خودروها در سوخت‌گیری موشک نقش داشته باشند و مقامات آمریکایی مطمئن نیستند که کره شمالی قصد آمادگی برای پرتاب یک موشک کوتاه یا میان‌برد یا آزمایش موتور موشک را دارد. این مقامات اظهار کردند، هیچ نشانه‌ای از یک آزمایش قریب‌الوقوع وجود ندارد اما احتمال آن را هم رد نکردند. این اقدامات اخیر می‌توانند بخشی از تلاش کره شمالی برای گمراه کردن مقامات اطلاعاتی آمریکا باشد زیرا پیونگ‌یانگ می‌داند که سایت‌های موشکی‌اش توسط ماهواره‌های آمریکا رصد می‌شوند.
ایسناایسنا3 هفته قبل
تصاویر ماهواره‌ای اخیر از تردد خودروهایی در مرکز تحقیقات موشکی کره شمالی حکایت دارند که می‌تواند نشان‌دهنده آمادگی‌های اولیه برای آزمایش موشک یا موتور موشک باشد. به گزارش ایسنا، شبکه خبری «سی‌ان‌ان» به نقل از مقامات دولتی و دفاعی اعلام کرد، در روزهای اخیر خودروهایی در مرکز تحقیقات موشکی «سانومدونگ» در نزدیکی پیونگ‌یانگ رویت شده‌اند. این گزارش می‌افزاید، به نظر نمی‌رسد این خودروها در سوخت‌گیری موشک نقش داشته باشند و مقامات آمریکایی مطمئن نیستند که کره شمالی قصد آمادگی برای پرتاب یک موشک کوتاه یا میان‌برد یا آزمایش موتور موشک را دارد. این مقامات اظهار کردند، هیچ نشانه‌ای از یک آزمایش قریب‌الوقوع وجود ندارد اما احتمال آن را هم رد نکردند. این اقدامات اخیر می‌توانند بخشی از تلاش کره شمالی برای گمراه کردن مقامات اطلاعاتی آمریکا باشد زیرا پیونگ‌یانگ می‌داند که سایت‌های موشکی‌اش توسط ماهواره‌های آمریکا رصد می‌شوند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
سی‌ان‌ان: خبرگزاری میزان- سی‌ان‌ان می‌گوید تصاویر ماهواره‌ای از کره شمالی نشان دهنده آغاز فعالیت بزرگترین پایگاه موشک‌های دوربرد این کشور است. چند مقام آمریکایی ادعا کردند براساس ارزیابی مقام‌های آگاه وزارت دفاع این کشور از تصاویر ماهواره‌ای جدید، فعالیت در پایگاه «سانومدونگ» در نزدیکی «پیونگ یانگ» مربوط به مرحله پیش از آزمایش موشکی است. براساس گزارش موسسه «میدبوری» که از سال ۲۰۱۷ پایش این مرکز تحقیقات موشکی را انجام می‌دهند، فعالیت در این مرکز غیرقابل انکار است. محققان میدبوری می‌گویند با توجه به آگاهی کره شمالی از نظارت پایگاه هایش توسط ماهواره‌های آمریکایی، این احتمال وجود دارد که پیونگ یانگ درصدد گمراه کردن آمریکا باشد. در واقع این تردد‌ها تنها چند روز پس از آن انجام شد که «کیم جونگ اون»، رئیس کره شمالی اعلام کرد به دلیل تداوم «سیاست خصمانه» آمریکا، اقدام به تولید «تسلیحات استراتژیک» جدید کرد.

به انتهای لیست رسیدید

رهبر کره شمالی

کیم جونگ اون (زاده ۸ ژانویه ۱۹۸۴) رهبر جمهوری دمکراتیک خلق کره (کره شمالی) است. او دارای عناوین دبیر اول حزب کارگران کره، رئیس کل کمیسیون مرکزی نظامی، رئیس کل کمیسیون ملی دفاع کره شمالی، فرمانده معظم ارتش خلق کره، و عضو پرزیدیوم پلیتبوری کمیته مرکزی حزب کارگران کره است. وی همچنین در ژوئیه ۲۰۱۲ میلادی به درجه ژنرال چهار ستاره ارتقاء یافت. او در زمانِ به قدرت رسیدن با ۲۷ سال سن، جوان‌ترین رئیس کشور در جهان بود. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار کیم جونگ اون را می‌خوانید ویکی‌پدیا