آخرین و مهم‌ترین اخبار کیم جونگ-اون رهبر کره شمالی
رهبر کره شمالی

اخبار « کیم جونگ اون رهبر کره شمالی »

فارسفارس12 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «چو سون هوی» معاون وزیر خارجه کره شمالی امروز (جمعه) آمریکا را مسئول و مقصر اصلی شکست احتمالی مذاکرات شبه‌جزیره کره توصیف کرد. خبرگزاری «یونهاپ» به نقل از خانم چو نوشت اگر فرصت مذاکره و استفاده از دیپلماسی برای حل مشکل شبه‌جزیره کره از بین برود، پیونگ‌یانگ آمریکا را مقصر آن می‌داند. به نوشته خبرگزاری «رویترز» وی همچنین توضیح داد که کره شمالی گام‌هایی را برای اعتمادسازی با ایالات متحده برداشته اما تمام چیزی که در ازای آن دریافت کرده، حس خیانت [از سوی واشنگتن] بوده است. پیش از این نیز رئیس تیم مذاکره کننده اتمی کره شمالی اعلام کرده بود که با وجود رویکرد خصمانه آمریکا علیه این کشور، شروع دوباره مذاکرات غیرممکن است. (جزئیات بیشتر) رئیس‌جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی در سال ۲۰۱۸ و در کشور سنگاپور مذاکراتی را برگزار کردند که نتیجه‌ای نداشت.
فارسفارس1 روز قبل
کره شمالی به واسطه تیرگی روابط میان دو کره، دعوت سئول برای مشارکت در نشست هفته آینده «آسه‌آن» را رد کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، کره شمالی دعوت از «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی برای حضور در نشست هفته آینده کشورهای شرق آسیا موسوم به «آسه‌آن» را که قرار است در سئول برگزار شود، رد کرد. بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، کره شمالی اعلام کرده است به واسطه تیرگی روابط دو کره، «هم‌اکنون زمان مناسبی» برای مشارکت کیم در این نشست نیست. کره شمالی همچنین کشور همسایه خود را متهم کرده که به واسطه وابستگی به آمریکا در حل موضوعات مربوط به دو کره، به روابط میان دو کره آسیب وارد آورده است. خبرگزاری رسمی کره شمالی ادامه داد: «جای تعجب است که آنها (کره جنوبی) پس از تجربه شکست‌های ناشی از تکیه کردن بیش از اندازه به آمریکا، پیشنهاد مذاکره درباره روابط دو کره در چنین مکان چندجانبه نامناسبی (نشست آسه‌آن) را مطرح کرده‌اند».
الفالف1 روز قبل
گروه جهان الف، ۳۰ آبان ۱۳۹۸، ۱۵:۳۳ ۳۹۸۰۸۳۰۰۶۲وزیر امور خارجه روسیه و معاون اول وزیر خارجه کره شمالی ضمن دیدار و گفت‌وگو در خصوص آخرین توافقات سران دوکشور تبادل نظر کردند. به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ایرنا، «سرگئی لاوروف» در مسکو پذیرای «چو سون هویی» است که برای برگزاری نخستین دور از گفت‌وگوهای استراتژیک میان دو کشور به مسکو آمده است. پیشتر خبرگزاری کیودو ژاپن با اشاره به این سفر اعلام کرده بود: معاون اول وزیر خارجه کره قصد دارد در این سفر با طرف روس درباره اوضاع شبه جزیره کره و مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای با آمریکا رایزنی و تبادل نظر کند. مذاکرات کره شمالی و آمریکا پس از نشست بی‌نتیجه فوریه امسال «دونالد ترامپ» و «کیم جونگ اون» در هانوی ویتنام متوقف شد. ترامپ و کیم ژوئن سال گذشته برای اولین بار در سنگاپور دیدار کردند.
ایسناایسنا1 روز قبل
رسانه دولتی کره‌شمالی امروز (پنج‌شنبه) با اعلام اینکه پیونگ‌یانگ دعوت از کیم جونگ اون برای شرکت در نشست کشورهای جنوب شرق آسیا در سئول را نمی‌پذیرد، گفت به علت روابط تیره «اکنون زمان مناسبی» برای آن نیست. به گزارش ایسنا، خبرگزاری کی‌سی‌ان‌ای کره‌شمالی گزارش داد مون جائه این، رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی دعوتنامه‌ای برای کیم جونگ اون، ‌ رهبر کره‌شمالی در تاریخ ۵ نوامبر ارسال کرده و در آن ذکر شده است که چنانچه این مقام نتوانست در جلسه آسه‌آن حاضر شود، نماینده‌ای اعزام شود. به گزارش رویترز، مون جائه این در روزهای آتی میزبان کشورهای عضور آسه‌آن در شهر بندری بوسان خواهد بود. این گردهمایی به مناسبت سی‌امین سالروز تشکیل این مجمع است و او گفته بود که شاید کیم جونگ اون بیاید. کی سی ان ای با تشکر از این دعوت تاکید کرد، کره‌شمالی درخواست دارد تا سئول «درک کند که اکنون ما هیچ دلیل مشروعی» برای مشارکت کیم جونگ اون در این نشست «پیدا نمی‌کنیم.»
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
کره شمالی به واسطه تیرگی روابط میان دو کره، دعوت سئول برای مشارکت در نشست هفته آینده «آسه‌آن» را رد کرد. خبرگزاری فارس: کره شمالی دعوت از «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی برای حضور در نشست هفته آینده کشورهای شرق آسیا موسوم به «آسه‌آن» را که قرار است در سئول برگزار شود، رد کرد. بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، کره شمالی اعلام کرده است به واسطه تیرگی روابط دو کره، «هم‌اکنون زمان مناسبی» برای مشارکت کیم در این نشست نیست. کره شمالی همچنین کشور همسایه خود را متهم کرده که به واسطه وابستگی به آمریکا در حل موضوعات مربوط به دو کره، به روابط میان دو کره آسیب وارد آورده است. خبرگزاری رسمی کره شمالی ادامه داد: «جای تعجب است که آنها (کره جنوبی) پس از تجربه شکست‌های ناشی از تکیه کردن بیش از اندازه به آمریکا، پیشنهاد مذاکره درباره روابط دو کره در چنین مکان چندجانبه نامناسبی (نشست آسه‌آن) را مطرح کرده‌اند».
ایلناایلنا1 روز قبل
کره شمالی دعوت کره جنوبی از رهبر این کشور را برای شرکت در نشست کشورهای شرق آسیا (آسه‌آن) در سئول رد کرد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، کره شمالی دعوت کره جنوبی از «کیم جونگ‌اون»، رهبر این کشور را برای شرکت در نشست کشورهای شرق آسیا (آسه‌آن) در سئول رد کرد. این خبر را رسانه رسمی کره شمالی امروز -‌پنج‌شنبه- اعلام کرد. پیونگ‌یانگ در واکنش به دعوت کره جنوبی اعلام کرد که «در حال حاضر و با توجه به تنش‌ها در روابط دو طرف زمان مناسبی برای سفر به سئول نیست.» پیشتر «مون جائه-این»، رئیس‌جمهوری کره جنوبی طی نامه‌ای از کیم برای شرکت در این نشست دعوت کرده و خواسته بود که چنانچه خود رهبر کره شمالی قادر به حضور در این مراسم نیست، ‌ هیئتی را به نمایندگی از خود ارسال کند. خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش داد که پیونگ‌یانگ ضمن تشکر از سئول برای این دعوت‌نامه اعلام کرد که کره جنوبی «باید درک کند که هیچ دلیل قانونی» برای شرکت کیم در این مراسم وجود ندارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشایگور مورگولف، معاون وزیر خارجه روسیه سه‌شنبه به خبرنگاران گفت: «به تازگی با همتایان چینی خودمان درباره یک نسخه به روز رسانی شده از این طرح توافق کرده‌ایم. این نسخه به روز شده از این طرح به اطلاع دیگر شرکا خواهد رسید. این برنامه هنوز طرح پیش‌نویس است، نه یک سند معتبر.» اخبار بین الملل - معاون سرگئی لاوروف، ‌ وزیر امور خارجه روسیه همچنین گفت، این طرح پیش‌نویس به دست معاون وزیر خارجه کره‌شمالی که اکنون در سفر رسمی به مسکو به سر می‌برد، رسیده است. به گفته این مقام وزارت خارجه روسیه، مسکو و پکن پیشتر طرح اقدام خودشان را ارائه کرده بودند که شامل مفاد اقتصادی، سیاسی، نظامی و بشردوستانه می‌شود و هدفش برقراری ثبات در وضعیت این منطقه بوده است. او گفت: «ما این طرح را ارائه کردیم و واکنش شرکایمان را گرفتیم و براساس آن ما یک نسخه به روز شده ایجاد کردیم.» برنامه هسته‌ای کره‌شمالی سال‌هاست که مایه نگرانی جامعه بین‌الملل شده است.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
اخبار بین الملل - کره شمالی در ماه اکتبر که سوئد میزبان مذاکرات در سطح کاری پیونگ یانگ و واشنگتن بود از استکهلم برای میزبانی تشکر کرده بود. به گفته مقام ارشد وزارت خارجه کره شمالی اما حالا که آمریکا و کره شمالی مواضع یکدیگر را به خوبی می‌دانند دیگر نیازی نیست سوئد برای گفتگو میان پیونگ یانگ و کاخ سفید کاری انجام دهد. ترامپ پس از لغو رزمایش هوایی مشترک آمریکا-کره شمالی در حساب توئیتری خود از کیم جونگ اون رهبر کره شمالی خواست تا سریعا اقدام کند و به توافق برسد. مشاور وزارت خارجه کره شمالی تاکید کرده موضع پیونگ یانگ این است که آمریکا باید سیاست‌های «خصمانه» را به منظور زنده نگه داشتن مذاکرات کنار بگذارد. رهبر کره شمالی در ماه آوریل اعلام کرد آمریکا تا پایان سال جاری میلادی فرصت دارد تا بسته پیشنهادی قابل قبولی را برای حل مساله هسته‌ای ارائه کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
به گزارش مشرق، «استفان بیگان» نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی که از طرف رئیس‌جمهور این کشور نامزد منصب قائم مقامی وزارت خارجه آمریکا شده، در یک متن ارسالی به سناتورهای عضو کمیته روابط خارجی مجلس سنا به تردید واشنگتن درباره خلع سلاح اتمی کره شمالی اذعان کرده است. او که هم اکنون «نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی» است، در این نامه نوشت: «اگرچه ما درباره اینکه کره شمالی تصمیم به خلع سلاح اتمی گرفته باشد، مدرک عینی شاهد نبوده‌ایم اما ما هنوز هم اعتقدا داریم که پیونگ یانگ می‌تواند این تصمیم را بگیرد». نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی افزود: «اگر من (به عنوان قائم مقام وزارت خارجه آمریکا) تایید صلاحی شوم، به تلاش‌ها برای دستیابی به پیشرفت در زمینه تعهدات حاصل شده بین رئیس‌جمهور ترامپ و کیم جونگ اون (رهبر کره شمالی) در نشست سنگاپور ادامه خواهم داد». این مقام آمریکایی در حالی در خصوص نیت کره شمالی برای خلع سلاح اتمی ابراز تردید کرده است که مقام‌های پیونگ‌یانگ بارها اعلام کرده‌اند که به رغم انجام اقدامات عملی کره شمالی در زمینه اجرای توافق سنگاپور، واشنگتن به تعهدات خود عمل نکرده است. ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ رهبر کره شمالی و رئیس‌جمهور آمریکا در سنگاپور برای اولین بار دیدار کردند و سران دو کشور پس از این ملاقات، یک توافق چهار بندی امضا کردند.
فارسفارس2 روز قبل
نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی در نامه‌ای خطاب به کمیته روابط خارجی سنای این کشور اعلام کرد، دولت «دونالد ترامپ» شاهد مدرک عینی در خصوص تصمیم پیونگ‌یانگ برای خلع سلاح اتمی نبوده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «استفان بیگان» نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی که از طرف رئیس‌جمهور این کشور نامزد منصب قائم مقامی وزارت خارجه آمریکا شده، در یک متن ارسالی به سناتورهای عضو کمیته روابط خارجی مجلس سنا به تردید واشنگتن درباره خلع سلاح اتمی کره شمالی اذعان کرده است. او که هم اکنون «نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی» است، در این نامه نوشت: «اگرچه ما درباره اینکه کره شمالی تصمیم به خلع سلاح اتمی گرفته باشد، مدرک عینی شاهد نبوده‌ایم اما ما هنوز هم اعتقدا داریم که پیونگ یانگ می‌تواند این تصمیم را بگیرد». نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی افزود: «اگر من (به عنوان قائم مقام وزارت خارجه آمریکا) تایید صلاحی شوم، به تلاش‌ها برای دستیابی به پیشرفت در زمینه تعهدات حاصل شده بین رئیس‌جمهور ترامپ و کیم جونگ اون (رهبر کره شمالی) در نشست سنگاپور ادامه خواهم داد». این مقام آمریکایی در حالی در خصوص نیت کره شمالی برای خلع سلاح اتمی ابراز تردید کرده است که مقام‌های پیونگ‌یانگ بارها اعلام کرده‌اند که به رغم انجام اقدامات عملی کره شمالی در زمینه اجرای توافق سنگاپور، واشنگتن به تعهدات خود عمل نکرده است.
ایلناایلنا2 روز قبل
یک مقام ارشد کره شمالی اعلام کرد که برای شروع مجدد مذاکرات هسته‌ای آمریکا باید سیاست خصمانه‌اش را در قبال پیونگ‌یانگ را کنار بگذارد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، یک مقام ارشد کره شمالی امروز -‌چهارشنبه- اعلام کرد که برای شروع مجدد مذاکرات هسته‌ای آمریکا باید سیاست خصمانه‌اش را در قبال پیونگ‌یانگ را کنار بگذارد. این خبر را خبرگزاری یونهاپ گزارش داد. «چوئی سان هوی»، معاون وزیر خارجه کره شمالی، پس از دیدار با «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه گفت که اگر «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، همچنان سیاست‌های خصمانه خود را حفظ کند، امکان دیدار مجددش با «کیم جونگ‌اون»، رهبر کره شمالی، وجود ندارد. وی درباره ماهیت این سیاست‌های خصمانه جزئیاتی ارائه نداد.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارش «استفان بیگان» نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی که از طرف رئیس‌جمهور این کشور نامزد منصب قائم مقامی وزارت خارجه آمریکا شده، در یک متن ارسالی به سناتورهای عضو کمیته روابط خارجی مجلس سنا به تردید واشنگتن درباره خلع سلاح اتمی کره شمالی اذعان کرده است. او که هم اکنون «نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی» است، در این نامه نوشت: «اگرچه ما درباره اینکه کره شمالی تصمیم به خلع سلاح اتمی گرفته باشد، مدرک عینی شاهد نبوده‌ایم اما ما هنوز هم اعتقدا داریم که پیونگ یانگ می‌تواند این تصمیم را بگیرد». نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی افزود: «اگر من (به عنوان قائم مقام وزارت خارجه آمریکا) تایید صلاحی شوم، به تلاش‌ها برای دستیابی به پیشرفت در زمینه تعهدات حاصل شده بین رئیس‌جمهور ترامپ و کیم جونگ اون (رهبر کره شمالی) در نشست سنگاپور ادامه خواهم داد». این مقام آمریکایی در حالی در خصوص نیت کره شمالی برای خلع سلاح اتمی ابراز تردید کرده است که مقام‌های پیونگ‌یانگ بارها اعلام کرده‌اند که به رغم انجام اقدامات عملی کره شمالی در زمینه اجرای توافق سنگاپور، واشنگتن به تعهدات خود عمل نکرده است. ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ رهبر کره شمالی و رئیس‌جمهور آمریکا در سنگاپور برای اولین بار دیدار کردند و سران دو کشور پس از این ملاقات، یک توافق چهار بندی امضا کردند.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
در ارتباط با کره جنوبی، دولت مون جائه این در موضعی نیست که بر سر این مسئله سازش کند و به همین دلیل نارضایتی خود را به طور علنی به طرف آمریکایی نشان داده است. شیوه واشنگتن در خروج از مذاکرات ماه فوریه نیز با خروج از گفتگو‌ها با پیونگ یانگ مشاهده شد. ترامپ نخستین رئیس جمهور آمریکاست که با رهبر کره شمالی دیدار کرد و با کیم جونگ اون رهبر جوان کره شمالی در نشستی در سنگاپور به گفتگو نشست. بر اساس نتایج نظرسنجی که هفته گذشته مؤسسه اتحاد ملی کره جنوبی منتشر کرد، ۹۶ درصد از شهروندان این کشور با افزایش هزینه‌های پرداختی به آمریکا مخالفند. سئول از فشار‌های ناشی از آسیای چند قطبی به طور کامل در امان نیست. در همین حال، آمریکا باید متوجه باشد که این دو کشور، همسایه چین هستند و نمی‌توانند مناسبات خصمانه‌ای با پکن داشته باشند. واشنگتن باید درک کند که زیاده خواهی‌های آمریکا باعث ایجاد شکاف و به وجود آمدن بی اعتمادی می‌شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
یک مقام ارشد کره شمالی تاکید کرده است این کشور دیگر نیازی به میانجی‌گری سوئد برای مذاکره با آمریکا نیازی نیست. کره شمالی در ماه اکتبر که سوئد میزبان مذاکرات در سطح کاری پیونگ یانگ و واشنگتن بود از استکهلم برای میزبانی تشکر کرده بود. به گفته مقام ارشد وزارت خارجه کره شمالی اما حالا که آمریکا و کره شمالی مواضع یکدیگر را به خوبی می‌دانند دیگر نیازی نیست سوئد برای گفتگو میان پیونگ یانگ و کاخ سفید کاری انجام دهد. ترامپ پس از لغو رزمایش هوایی مشترک آمریکا-کره شمالی در حساب توئیتری خود از کیم جونگ اون رهبر کره شمالی خواست تا سریعا اقدام کند و به توافق برسد. مشاور وزارت خارجه کره شمالی تاکید کرده موضع پیونگ یانگ این است که آمریکا باید سیاست‌های «خصمانه» را به منظور زنده نگه داشتن مذاکرات کنار بگذارد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
کره شمالی در ماه اکتبر که سوئد میزبان مذاکرات در سطح کاری پیونگ یانگ و واشنگتن بود از استکهلم برای میزبانی تشکر کرده بود. به گفته مقام ارشد وزارت خارجه کره شمالی اما حالا که آمریکا و کره شمالی مواضع یکدیگر را به خوبی می‌دانند دیگر نیازی نیست سوئد برای گفتگو میان پیونگ یانگ و کاخ سفید کاری انجام دهد. ترامپ پس از لغو رزمایش هوایی مشترک آمریکا-کره شمالی در حساب توئیتری خود از کیم جونگ اون رهبر کره شمالی خواست تا سریعا اقدام کند و به توافق برسد. مشاور وزارت خارجه کره شمالی تاکید کرده موضع پیونگ یانگ این است که آمریکا باید سیاست‌های «خصمانه» را به منظور زنده نگه داشتن مذاکرات کنار بگذارد. رهبر کره شمالی در ماه آوریل اعلام کرد آمریکا تا پایان سال جاری میلادی فرصت دارد تا بسته پیشنهادی قابل قبولی را برای حل مساله هسته‌ای ارائه کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق، یک مقام ارشد کره شمالی از مخالفت پیونگ‌ یانگ با پیشنهاد مذاکره با آمریکا از طریق میانجیگری سوئد خبر می‎دهد. مذاکره کننده ارشد کره شمالی می‌گوید: آمریکا پیشنهادی برای مذاکره از طرق سوئد برای ما ارسال کرده است. بیشتر بخوانید: واکنش کره شمالی به درخواست ترامپاین مقام ارشد کره شمالی در بیانیه خود گفته است: در حال حاضر کره شمالی و آمریکا شناخت خوبی از یکدیگر دارند و نیازی به تلاش سوئد برای مذاکره میان پیونگ‌یانگ و واشنگتن نیست. کیم میونگ گیل سومین مقام کره شمالی است که در طول شبانه‌روز گذشته درباره تغییر موضع آمریکا هشدار داده است. مذاکرات اخیر ۲ کشور در سوئد نیز تنها ۸ ساعت دوام داشت و نماینده کره شمالی این مذاکرات را به دلیل رویکرد آمریکا متوقف کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ یک مقام ارشد کره شمالی از مخالفت پیونگ‌ یانگ با پیشنهاد مذاکره با آمریکا از طریق میانجیگری سوئد خبر می‎دهد. مذاکره کننده ارشد کره شمالی می‌گوید: آمریکا پیشنهادی برای مذاکره از طرق سوئد برای ما ارسال کرده است. این مقام ارشد کره شمالی در بیانیه خود گفته است: در حال حاضر کره شمالی و آمریکا شناخت خوبی از یکدیگر دارند و نیازی به تلاش سوئد برای مذاکره میان پیونگ‌یانگ و واشنگتن نیست. کیم میونگ گیل سومین مقام کره شمالی است که در طول شبانه‌روز گذشته درباره تغییر موضع آمریکا هشدار داده است. این در حالی است که «کیم یونگ چول»، سرپرست سابق تیم مذاکره کننده کره شمالی با آمریکا، نیز روز سه شنبه گفت ک کره شمالی تمایلی به مذاکره با آمریکا درباره خلع سلاح هسته‌ای ندارد مگر اینکه واشنگتن از سیاست خصمانه خود عقب نشینی کند.
عصر ایرانعصر ایران3 روز قبل
مقام ارشد وزارت خارجه کره‌شمالی اعلام کرد: مذاکرات مجدد میان آمریکا و کره‌شمالی غیرممکن است. به گزارش مهر به نقل از ام‌کی نیوز، «کیم میونگ گیل» (Kim Myong Gil) مقام ارشد وزارت خارجه کره‌شمالی امروز سه شنبه در اظهاراتی اعلام کرد: همانطور که پیش‌تر نیز بارها اعلام کردیم، مذاکرات مجدد میان آمریکا و کره شمالی غیرممکن است؛ مگر اینکه آمریکا از سیاست‌های خصمانه خود علیه کره شمالی دست بردارد. این مقام ارشد وزارت خارجه کره شمالی در این خصوص گفت: بر این اساس، دیگر نیاز نیست تا سوئد به عنوان میانجی مذاکرات میان پیونگ یانگ و واشنگتن اقدام کند. این در حالیست که «کیم کی گوان» مشاور وزارت خارجه کره شمالی نیز دیروز اعلام کرده بود که کشورش علاقه‌ای به از سرگیری گفتگوها و مذاکرات جدید با آمریکا ندارد. این اظهار نظر مقام وزارت خارجه کره شمالی در واکنش به اظهارات تویئتری اخیر ترامپ صورت می‌گیرد که در آن رئیس جمهور آمریکا از رهبر کره شمالی خواسته بود تا درباره توافق تصمیم گیری فوری به عمل آورد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
اعتمادآنلاین| مذاکره‌کننده ارشد اتمی کره‌شمالی تاکید کرد گفت‌وگو بین پیونگ یانگ و واشنگتن غیرممکن است، مگر اینکه ایالات متحده یک تصمیم بزرگ در زمینه دست کشیدن از رویکرد خصمانه خود علیه این کشور بگیرد. آخرین دور مذاکرات آمریکا و کره‌شمالی در سطح مذاکرات کاری در ماه اکتبر در استکهلم برگزار شده است. او افزود: «همانمطور که پیش از این بارها اعلام کردیم، مذاکرات دوباره میان دو طرف غیرممکن است، مگر اینکه آمریکا از سیاستهای خصمانه خود علیه کره‌شمالی دست بردارد.» او با اینکه نیازی نیست سوئد بیش از این برای شروع دوباره مذاکرات کار کند، اضافه کرد که از نظر کانال ارتباطی و میانجی کمبود نداریم. این سومین بار طی ۲۴ ساعت گذشته است که کره‌شمالی خواستار تغییر رویکرد واشنگتن در قبال پیونگ یانگ شده است. او در بیانیه‌ای بار دیگر موضع دولتش مبنی براینکه واشنگتن برای حفظ مذاکرات باید دست از «سیاست‌های خصمانه» خود بردارد را تکرار کرد.
فارسفارس3 روز قبل
آخرین دور مذاکرات آمریکا و کره شمالی در سطح مذاکرات کاری در ماه اکتبر در استکهلم برگزار شده است. این برای سومین بار طی ۲۴ ساعت گذشته است که کره شمالی خواستار تغییر رویکرد واشنگتن در قبال پیونگ یانگ شده است. «کیم کی گوان» مشاور وزارت خارجه کره شمالی روز دوشنبه و در پاسخ به توییت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا که به نشست دیگری با «کیم‌جونگ‌اون» رهبر کره شمالی، اشاره کرده بود، گفت که هیچ علاقه‌ای به برگزاری جلسات بیشتر با ترامپ ندارد مگر اینکه امتیاز قابل توجهی از آن دریافت کند. رئیس‌جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی در سال ۲۰۱۸ و در کشور سنگاپور مذاکراتی را برگزار کردند که نتیجه‌ای نداشت. بار سوم، ترامپ و کیم در منطقه غیرنظامی در مرز دو کره دیدار کردند و از آن به بعد به دلیل عدم پایبندی واشنگتن به تعهداتش در مقابل کره شمالی، هیچ‌گونه پیشرفتی در روابط دو کشور حاصل نشده است.
همشهریهمشهری3 روز قبل
کیم جونگ-اون، رهبر کره شمالی به همراه اعضای نیروی هوایی و ضدهوایی ارتش خلق کره در جریان تمرین در یک محل افشانشده عکس می‌گیرد. کد خبر ۴۶۴۱۹۳
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
اعتمادآنلاین| «وندی شرمن» نماینده دولت باراک اوباما در مذاکرات هسته‌ای با ایران در توییتر خود نوشت: در واقع ایران و کره شمالی به یکدیگر می‌نگرند. شرمن در ادامه افزود: روحانی عکس یادگاری را بی فایده دید و نخواست که تنها خواهان یک گفت‌وگوی تلفنی و یا عکسی یادگاری با ترامپ باشد. نباید تنها به دنبال عکس یادگاری بود. اکنون وزیر دفاع آمریکا باید به دقت اوضاع را در کره شمالی بررسی کند. در واقع اوضاع سختی است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
کره‌شمالی تاکید کرد تصمیم اخیر آمریکا برای به تعویق انداختن مانور نظامی مشترکش با کره‌جنوبی را به عنوان امتیازی که بتواند پیونگ‌یانگ را به مذاکرات اتمی برگرداند، تلقی نمی‌کند. اعتمادآنلاین| کیم یونگ چول، یکی از مقامات ارشد کره شمالی گفت: اگر آمریکا می‌خواهد شاهد از سرگیری مذاکرات اتمی باشد، باید به طور کامل مانور نظامی مشترکش با کره شمالی را کنار بگذارد و از اقدامات خصمانه علیه پیونگ‌یانگ دست بردارد. وی همچنین در این بیانیه آمریکا را به تلاش برای زمان خریدن همزمان با نزدیک شدن ضرب‌الاجل تعیین شده از سوی کره شمالی متهم کرد. کیم یونگ چول گفت: آمریکا نباید تا قبل از کنار گذاشتن سیاست خصمانه خود علیه کره شمالی، رویای مذاکره برای خلع تسلیحات اتمی این کشور را در سر بپروراند. کیم یونگ چول، یکی از نزدیکان کیم جونگ اون است که رهبری دیپلماسی اتمی کره شمالی با آمریکا را برعهده دارد و تا پیش از نشست ناکام ماه فوریه دو بار به واشنگتن سفر کرده بود.
ایلناایلنا3 روز قبل
وندی شرمن بر ضرورت مذاکرات واقعی و جدی با ایران تاکید کرد. به گزارش ایلنا، وندی شرمن نماینده دولت باراک اوباما در مذاکرات هسته‌ای با ایران در توییتر خود نوشت: در واقع ایران و کره شمالی به یکدیگر می‌نگرند. شرمن در ادامه افزود: روحانی عکس یادگاری را بی فایده دید و نخواست که تنها خواهان یک گفت‌وگوی تلفنی و یا عکسی یادگاری با ترامپ باشد. نباید تنها به دنبال عکس یادگاری بود. اکنون وزیر دفاع آمریکا باید به دقت اوضاع را در کره شمالی بررسی کند.

بازرسی رهبر کره شمالی از کشورش

7+
الفالف3 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
کیم کایه گوآن، مقام بلندپایه کره شمالی و معاون سابق وزیر خارجه این کشور ضمن بیان این مطلب از آمریکا خواست اگر خواهان گفتگو است، به سیاست خصمانه خود پایان دهد. هدف از این دیدار، پیشبرد مذاکراتی بود که آمریکا امیدوار بود به برچیدن برنامه‌های هسته‌ای و موشکی کره شمالی منجر شود. کیم کایه گوآن گفت: اگر آمریکا واقعا خواهان گفتگو است، باید گامی قاطعانه در جهت کنار گذاشتن سیاست خصمانه‌اش بردارد. آیا آمریکا به درخواست کره شمالی قبل از پایان ضرب الاجل عمل خواهد کرد؟ ترامپ در پیامی توئیتری از کیم جونگ اون خواست "معامله را جوش دهد. وزارت خارجه آمریکا به درخواست‌ها برای اظهارنظر پاسخ نداد، اما یک مقام بلندپایه دفاعی آمریکا گفت: واشنگتن باب (مذاکره) را برای پیونگ یانگ باز گذاشته است.
ایسناایسنا3 روز قبل
رسانه دولتی کره شمالی امروز (سه‌شنبه) گزارش مفصلی را از بازدید رهبر این کشور از دو مرکز شیلات منتشر و بر تلاش وی برای ایجاد استقلال اقتصادی همزمان با ناکام بودن مذاکرات با آمریکا برای رفع تحریم‌ها تاکید کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، همزمان با اینکه کره شمالی در میانه یک استراتژی اقتصادی که از سال ۲۰۱۶ میلادی آغاز شده، قرار دارد، کیم جونگ اون، رهبر این کشور به شدت تلاش می‌کند تا سیاست‌های مربوط به رسیدن به استقلال اقتصادی را پیش ببرد. بازدید کیم از این مراکز پرورش ماهی کمتر از یک روز پس از آن صورت گرفت که مقامات ارشد کره شمالی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را مقصر ناکامی تداوم مذاکرات سازنده میان این دو کشور حول محور خلع تسلیحات اتمی کره شمالی دانستند. کیم جونگ اون گفت: ما برای موفق شدن در بهبود وضعیت معیشت مردم کشورمان مبارزه می‌کنیم. کره شمالی خواستار رفع تحریم هایی است که اقتصادش را متزلزل کره است.
انتخابانتخاب3 روز قبل
یکی از مقامات عالیرتبه آمریکا از کره‌شمالی خواست به مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای برگردد. این مقام عالیرتبه در وزارت دفاع آمریکا که خواست نامش فاش نشود، به خبرگزاری رویترز گفت، درهای دولت «دونالد ترامپ» به روی مذاکره با کره شمالی باز است. پیونگ یانگ تاکنون رفتاری سازنده و مفید نداشت و باید بداند که این یک فرصت تاریخی است. وی افزود، دولت ترامپ خواستار بازگشت کره شمالی به میز مذاکره و وفای به عهدش در زمینه خلع سلاح هسته‌ای است. رئیس جمهوری آمریکا یکشنبه در پیام توئیتری از «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی خواست سریع‌تر اقدام کند و معامله را تمام کند.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 روز قبل
مقام بلندپایه کره شمالی در بیانیه‌ای با اشاره به سیاست‌های آمریکا اعلام کرد پیونگ‌یانگ دیگر مذاکرات بی‌فایده با واشنگتن علاقه‌ای ندارد. این مقام کره شمالی پس از آن این سخنان را بیان کرد که ترامپ یکشنبه با اشاره به برگزاری یک نشست دیگر با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، از وی خواست «به سرعت اقدام کند». "ترامپ و رهبر کره شمالی ژوئن سال گذشته برای نخستین بار در اجلاس تاریخی در سنگاپور دیدار کردند. هدف از این دیدار، پیشبرد مذاکراتی بود که آمریکا امیدوار بود به برچیدن برنامه‌های هسته‌ای و موشکی کره شمالی منجر شود. کیم کایه گوآن گفت اگر آمریکا واقعا خواهان گفت‌وگو است، باید گامی قاطعانه در جهت کنار گذاشتن سیاست خصمانه‌اش بردارد.
ایسناایسنا3 روز قبل
کره شمالی امروز (سه‌شنبه) تاکید کرد که تصمیم اخیر آمریکا برای به تعویق انداختن مانور نظامی مشترکش با کره جنوبی را به عنوان امتیازی که بتواند پیونگ‌یانگ را به مذاکرات اتمی برگرداند، تلقی نمی‌کند. این اقدام آمریکا و کره جنوبی به عنوان تلاشی برای متقاعد کردن کره شمالی در راستای از سرگیری مذاکرات اتمی تلقی شده است؛ مذاکراتی که از زمان ناکامی نشست میان دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و کیم جونگ اون، ررهبر کره شمالی در ماه فوریه متوقف شده است. وی همچنین در این بیانیه آمریکا را به تلاش برای زمان خریدن همزمان با نزدیک شدن ضرب‌الاجل تعیین شده از سوی کره شمالی متهم کرد. کیم یونگ چول گفت: آمریکا نباید تا قبل از کنار گذاشتن سیاست خصمانه خود علیه کره شمالی، رویای مذاکره برای خلع تسلیحات اتمی این کشور را در سر بپروراند. کیم یونگ چول یکی از نزدیکان کیم جونگ اون است که رهبری دیپلماسی اتمی کره شمالی با آمریکا را برعهده دارد و تا پیش از نشست ناکام ماه فوریه دو بار به واشنگتن سفر کرده بود.

به انتهای لیست رسیدید

رهبر کره شمالی

کیم جونگ اون (زاده ۸ ژانویه ۱۹۸۴) رهبر جمهوری دمکراتیک خلق کره (کره شمالی) است. او دارای عناوین دبیر اول حزب کارگران کره، رئیس کل کمیسیون مرکزی نظامی، رئیس کل کمیسیون ملی دفاع کره شمالی، فرمانده معظم ارتش خلق کره، و عضو پرزیدیوم پلیتبوری کمیته مرکزی حزب کارگران کره است. وی همچنین در ژوئیه ۲۰۱۲ میلادی به درجه ژنرال چهار ستاره ارتقاء یافت. او در زمانِ به قدرت رسیدن با ۲۷ سال سن، جوان‌ترین رئیس کشور در جهان بود. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار کیم جونگ اون را می‌خوانید ویکی‌پدیا