روانشناس

روانشناس

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
با وجود قوانین وضع‌شده علیه حیوان‌آزاری، این بحران در ایران قطع نشده و به گفته فعالان این عرصه، نبود تعریف درست از مصادیق حیوان‌آزاری یکی از اصلی‌ترین دلایل این مساله به شمار می‌رود. ماده ۶۷۹ قانون مجازات اسلامی درباره مجازات حیوان‌آزاری است و به موجب این قانون، فرد مجرم به حبس از نود و یک روز تا شش ماه یا جزای نقدی محکوم می‌شود. با وجود تمام این قوانین اما حیوان‌آزاری در ایران قطع نشده و به گفته فعالان این عرصه، نبود تعریف درست از مصادیق حیوان‌آزاری یکی از اصلی‌ترین دلایل این مساله به شمار می‌رود. آزاررسانی به حیوانات، گستره وسیعی را در بر می‌گیرد که بسیاری از مصادیق آن از دید عموم جامعه پنهان مانده است. تحمیل بار زیاد روی حیوانات باربر، جفت‌گیری بیش از حد طبیعی از حیوانات برای سودآوری مثل اسب‌های اصیل و گران‌قیمت، و انجام جراحی‌های زیبایی روی حیوانات جزو مصادیق حیوان‌آزاری است.
کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری2 ساعت قبل
این روانشناس بالینی از اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یکی از بحث‌های خود را به کتاب و کتابخوانی اختصاص داده است، اظهار خوشحالی کرد. وی درباره تأثیرات کتاب در زندگی افراد، توضیح داد: کتاب فرصت شکستن دیوار آجری ذهن، فرصت فکر کردن و فرصت هضم کردن اتفاقات ناگوار زندگی را به ما می‌دهد. هاشمیان تأکید کرد: کتاب، ابزار کارآمدی برای درک و هضم اتفاق‌های زندگی از سوی کودکان است. وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این‌که کنجکاوی‌های ما بزرگ‌سالان دچار انحراف و بیماری شده است، افزود: بزرگترها باید در برابر کنجکاوی کودکان صبر و حوصله داشته باشند. همه ما درگیر نیاز توجه‌طلبی هستیم؛ کودکان و نوجوانان موجوداتی اجتماعی هستند که در مرحله اول اجتماعی شدن هستند و نیاز به توجه‌طلبی دارند.
فارسفارس2 ساعت قبل
زیبایی به هیچ عنوان بد نیست اما تا آنجا که سلامت افراد و جامعه را به مخاطره نیندازد. البته این تمام ماجرا نیست و در بسیاری موارد اگرچه نتیجه ارائه خدماتی به نام زیبایی نه به سلامت ضرر می‌زند و نه زیبایی ایجاد می‌کند اما با سوء استفاده از سادگی افراد پول و هزینه هنگفتی به نام زیبایی به جیب زده می‌شود. صفحه اینستاگرام را که امروز باز کردم تصویری از یک مرکز ارائه خدمات زیبایی توجهم را جلب کرد. به هر حال ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان و یا بیشتر از کف داده‌اند و به زیبایی رویایی و مد نظر خود نرسیده‌اند. به گزارش فارس، زیبایی اصلا بد هم نیست اما اگر هم در پی انجام جراحی یا خدمات زیبایی هستیم باید به مراکزی که مجوز و پروانه بهداشت دارند، مراجعه کنیم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 ساعت قبل
ساعت ۲۴-شاید در اطرافتان افرادی را دیده باشید که از دید شما رفتارها و هیجانات نامتعادلی داشته باشند. اختلالی که در آن تغییرات چشمگیری در بروز خلق و خوی، احساسات، عواطف، ‌ هیجانات فرد به همراه نوسانات ایجاد می‌شود. این نوع از اختلال به زندگی روزمره فرد آسیب زیادی وارد نمی‌کند. میزان شیوع اختلال افسردگی دو قطبیبر اساس منبع تشخیص اختلالات روانی (ویرایش پنجم) میزان شیوع این اختلال در نوجوانان ۹/۲درصد است که از این میزان ۶/۲ درصد آنها دچار اختلال شدیدند. همچنین با استناد بر همین منبع میزان این اختلال در دختران (۳/۳ درصد) بیشتر از پسران (۶/۲ درصد) است.
ایمناایمنا3 ساعت قبل
محمدعلی ناجی‌نیا در خصوص بحران‌های مختلف زندگی به خصوص بحران میان‌سالی، اظهار کرد: بحران به شرایطی اطلاق می‌شود که دیگر قادر به کنترل یا مدیریت آن نباشیم، شاید واژه بحران به درستی برای توصیف شرایط میانسالی استفاده نشده است. این روانشناس با بیان اینکه دومین بحران زندگی افراد در فضای اجتماعی شدن اتفاق می‌افتد، تصریح کرد: افراد در دوره مهدکودک یا شروع مدرسه دومین بحران زندگی را برای اجتماعی شدن تجربه می‌کنند. وی در خصوص جدی‌ترین بحران زندگی گفت: در دوران نوجوانی بحران بلوغ از مهمترین بحران‌های جدی و شاید خطرناک زندگی افراد است همچنین بعد از این دوره در آستانه ۲۵ تا ۳۰ سالگی بحران بزرگسالی رخ می‌دهد در این دوره هویت فردی، شغلی و عاطفی افراد ثبات می‌یابد و تصمیم‌گیری‌های جدی برای آینده اتخاذ می‌شود. میانسالی خوب، سالمندی خوب را رقم می‌زندناجی نیا با بیان اینکه پس از بحران بزرگسالی شاهد بحران میانسالی هستیم، اظهار کرد: این دوره بحرانی معمولا در سن ۴۰ سالگی افراد ظهور می‌کند، در این سن معمولا فاصله افراد از زندگی بیشتر و به مرگ نزدیکتر می‌شوند و به نوعی در آستانه این سن افراد خواهان تحولاتی جدی‌تر در سیستم روانی خود هستند. ناجی‌نیا در خصوص اهمیت حمایت‌های اجتماعی در دوران میانسالی و سالمندی تصریح کرد: حمایت‌های اجتماعی به افراد کمک می‌کند احساس بهتری نسبت به تصمیمات، روابط و وضعیت خود داشته باشند و بررسی‌ها نشان داده که انواع حمایت‌های اجتماعی، روانشناختی و جسمانی می‌تواند تا حد بسیاری کمک کننده باشد.
خبر فوریخبر فوری3 ساعت قبل
حسن اکبرزاده روانشناس و مشاور درباره یک ازدواج موفق اظهار کرد: ازدواج یکی از مهمترین، یا بهتر است بگوییم مهمترین واقعه زندگی فرد در دوران بزرگسالی است. این روانشناس گفت: در مرحله اول که همان شناخت خود است، فرد در سن ازدواج قرار گرفته است، ولی هنوز کسی را برای ازدواج در ذهن ندارد. او ادامه داد: در مرحله دوم، مرحله شناخت ویژگی‌های روانی و رفتاری فرد مورد نظر نام دارد. اکبرزاده بیان کرد: در مرحله سوم که دختر و پسر با همدیگر قبل از ازدواج مراجعه می‌کنند تا بدانند که آیا برای همدیگر مناسب هستند یا نه. در این مرحله روانشناس به مراجعین کمک می‌کند که اگر درگیر احساسات شده‌اند، منطقی‌تر با ازدواج و انتخاب همسر برخورد کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 ساعت قبل
هرچند نبود امکانات لازم برای اوقات فراغت سالم و همچنین کاهش کارکرد خانواده عامل موثری برای گرایش نوجوانان به مصرف یا آشنایی هرچه بیشتر با مواد مخدر می‌شود. این روانشناس درخصوص راهکارهای کاهش آمار اعتیاد در میان نوجوانان می‌گوید: دولت می‌تواند با تهیه برنامه و پخش آن از رسانه‌های عمومی والدین، نوجوانان و یا حتی جوانان را با آسیب‌های ناشی از مصرف مواد مخدر و یا پیچ‌های غیراخلاقی آشنا کند. وی در ادامه بیان کرد: استفاده از مربیان تربیتی کارآزموده و آموزش‌دیده نیز می‌تواند راهکار موثر دیگری برای کاهش گرایش نوجوانان و جوانان به مصرف مواد مخدر باشد. وی ادامه داد: در بسیاری از موارد ممکن است منشأ گرایش نوجوانان به مصرف مواد مخدر، می‌تواند برخی مشکلات خانوادگی نظیر طلاق و یا مشاجرات والدین در خانواده باشد. از این‌رو مربیان تربیتی با شناخت و شناسایی آنها می‌تواند باعث کاهش تاثیرپذیری دیگر دانش‌آموزان از نوجوانان آسیب‌پذیر باشد.
برنابرنا5 ساعت قبل
شناگر تیم ملی ایران گفت: کسب سهمیه المپیک بستگی به شرایط و اتفاقاتی که می‌افتد، دارد. مسابقه اول خوب نبود اما در مسابقه دوم بهتر شدم و بیشتر به شرایط مسابقه عادت کردم. همه به دنبال کسب مدال هستیم، هم این که ورودی المپیک کسب کنیم یا به آن نزدیک‌تر شویم تا در جام‌های بعدی به المپیک برسیم. در رشته‌های ۵۰ متر، ۱۰۰ متر، ۲۰۰ متر آزاد، ۵۰ متر و ۱۰۰ متر پروانه شانس بیشتری برای کسب سهمیه داریم. شناگر تیم ملی ایران در پایان گفت: شنای ایران رو به پیشرفت است و رکوردهای ملی سه سال گذشته که در ایران ثبت شده است، از جمله رکورد خودم یا بنیامین زیر ورودی المپیک ۲۰۰۸، روی ورودی المپیک ۲۰۱۲ است و نزدیک به ورودی المپیک ۲۰۱۶ است.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
از مرکز «روزانه» تا «مسرت» یکی از واحدهای مهم بیمارستان روزبه، مرکز «روزانه» است. دو مرکز تحقیقات در بیمارستان روزبه وجود دارد؛ یکی مرکز تحقیقات روانپزشکی و روانشناسی بالینی و دیگری مرکز تحقیقات نوروسایسنس. من از همه کسانی که به نحوی می‌توانند و انگیزه دارند که به بیماران روان کمک کنند درخواست می‌کنم که بیمارستان ما را دریابند. به همین دلیل این بیماران مدام رانده و تنها می‌شوند و می‌توان گفت که بیماران ما، تنهاترین بیماران کشور هستند. سالی ۵هزار بستری در «روزبه» - بیمارستان روزبه به طور میانگین روزانه چه تعداد مراجعه کننده دارد و به لحاظ پرسنل وضعیت بیمارستان چطور است؟ به لحاظ پرسنلی باید بگویم که مجموعا با کادر پرستاری، اداری و پزشک بیش از ۳۰۰ نفر در بیمارستان فعالند و ارایه خدمت دارند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین17 ساعت قبل
برخی از این مسئولیت‌ها مشخص و از قبل تعریف شده است، دقیقا مانند یک فرد کارمندی که مسئولیت‌هایش در حوزه کاری‌ که باید انجام دهد، مشخص و کاملا تعریف شده است. در راستای این موضوع اگر فرد مسئولیت‌های تعریف‌شده‌اش را به خوبی انجام بدهد، آن فرد یک شخص مسئولیت‌پذیر است و اگر عکس آن صورت بگیرد، فرد غیرمسئول شناخته می‌شود. به‌عنوان مثال تربیت فرزند و مراقبت از آن بیشتر برعهده مادر است که این نقش از زمان‌های گذشته برای زنان تعریف شده است و اگر مادری این وظیفه را انجام ندهد، فرد غیرمسئولی شناخته می‌شود. همچنین اگر زوجین در جایگاه مناسبی باشند، وظایف خود را بشناسند و مسئولیت هر یک از اعضا مشخص باشد، خانواده عملکرد مناسبی خواهد داشت. مسئولیت‌های از قبل تعریف شدهخیلی وقت‌ها تعریف درستی از مسئولیت‌هایی که در روابط غیرفردی وجود دارد، بین زن و شوهر ارایه نمی‌شود.

برگزاری ۵۰ کارگاه آموزشی، علمی، هنری و فرهنگی با حضور کودکان و نوجوانان قمی

38+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور19 ساعت قبل
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
در ماه‌های اخیر تورم هزینه‌های زندگی را افزایش داده ولی درآمدها چندان تغییری نکرده است که این تغییرات اقتصادی و پیش‌بینی ناپذیر بودن شرایط، زندگی ایرانی‌ها را تحت تأثیر قرار داده است. برای آینده خود برنامه ریزی کرده بودم ولی در این شرایط همه آرزوهایم برباد رفته است. بنده به عنوان فردی از قشر متوسط جامعه دیگر توان تامین استاندارهای زندگی خود را ندارم. وی خاطرنشان کرد: زمانی یک پدیده تبدیل به تهدید اجتماعی می‌شود که به صورت مناسب تعریف، مطالعه، تحلیل و کنترل نشود. ضمنا تجارب تاریخی نشان می‌دهد پدیده‌ها در جامعه می‌توانند به عنوان فرصتهای بی نظیر در توسعه باشند.
اصفهان امروزاصفهان امروز1 روز قبل
ترس از مدرسه یکی از اختلال‌های روانی شایع در دوران مدرسه است که در کودکان دبستانی بیشتر دیده می‌شود که به اعتقاد کارشناسان نباید از کنار این موضوع مهم به‌سادگی گذشت. واقعیت این است که درمان کودک مدرسه هراس بسیار با اهمیت است و والدین نباید نسبت به آن بی‌تفاوت باشند زیرا مدرسه نرفتن تأثیرات بدی بر کودک و خانواده او می‌گذارد. برومند تأکید کرد: واقعیت این است که درمان کودک مدرسه هراس بسیار با اهمیت است و والدین نباید نسبت به آن بی‌تفاوت باشند زیرا مدرسه نرفتن تأثیرات بدی بر کودک و خانواده می‌گذارد. روانشناس تربیتی دراین‌ارتباط گفت: یکی از راهکارهای پیشگیری از اختلال ترس از مدرسه افزایش توانمندی و اعتمادبه‌نفس در سال‌های پیش از ورود به مدرسه در کودکان است. او ازجمله علائم فیزیکی اضطراب را در این دسته از کودکان اختلال در خواب، پرخاشگری، ناخن جویدن، شب‌ادراری و لکنت زبان عنوان کرد.
ایسناایسنا1 روز قبل
به گزارش ایسنا، امروزه مسائل و مشکلات موجود در خراسان جنوبی بر کسی پوشیده نیست چراکه قهر ۱۹ ساله طبیعت روایت شبانه بچه‌های دیروزی و مشق کودکان امروزی شده است. اگرچه تاکنون گروه‌ها و افراد زیادی پا به میدان گذاشته‌اند اما تلاش جمعیت هلال احمر در راستای کشیدن پرده فقر از چهره روستانشینان بی دریغ است. اینبار کاروان نذر آب جمعیت هلال احمر همدان مهمان خراسان جنوبی می‌شود تا در کنار خدمات پزشکی، لب‌های تشنه کویریان را نسخه‌ای شیرین بپیچد. محمد رحیم شهریاری مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی دراین خصوص بیان کرد: کاروان نذر آب وارد خراسان جنوبی شده و مهمان شهرستان طبس می‌شود. شهریاری با اشاره به همراهی خیران یادآورشد: بر اساس نیاز روستاها تعداد ۱۲ تانکر ذخیره آب توزیع خواهد شد.
ایسناایسنا1 روز قبل
در ماه‌های اخیر تورم هزینه‌های زندگی را افزایش داده ولی درآمدها چندان تغییری نکرده است که این تغییرات اقتصادی و پیش‌بینی ناپذیر بودن شرایط، زندگی ایرانی‌ها را تحت تأثیر قرار داده است. برای آینده خود برنامه ریزی کرده بودم ولی در این شرایط همه آرزوهایم برباد رفته است. بنده به عنوان فردی از قشر متوسط جامعه دیگر توان تامین استاندارهای زندگی خود را ندارم. وی خاطرنشان کرد: زمانی یک پدیده تبدیل به تهدید اجتماعی می‌شود که به صورت مناسب تعریف، مطالعه، تحلیل و کنترل نشود. ضمنا تجارب تاریخی نشان می‌دهد پدیده‌ها در جامعه می‌توانند به عنوان فرصتهای بی نظیر در توسعه باشند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
درمان استرس و اضطراب شدید به کمک دکتر روانشناساسترس و اضطراب جزء جدایی ناپذیر زندگی مدرن شده است. به همین دلیل بهتر است در صورت تجربه چنین شرایطی تا قبل از شدید و مزمن شدن آن، از یک روانشناس کمک بگیریم. پس قبل از اینکه مشکلات زندگی مشترک شما، شدید و حاد شود بهتر است از یک دکتر روانشناس متبحر برای حل آن کمک بگیرید. حال اگر این عادت روند عادی زندگی ما را دچار اختلال کند نیازمند درمان و گرفتن کمک از یک دکتر روانشناس است. وسواسی که زندگی عادی فرد را مختل کرده باشد و باعث ایجاد مشکلاتی برای او یا اطرفیانش شده باشد نیازمند درمان توسط روانشناس است.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - سنندج - ایرنا - مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان با اشاره به ایجاد دفاتر تسهیلگری در ۱۰ استان کشور از جمله کردستان گفت: در این طرح ۱۰ محله حاشیه و نواحی منفصل شهری در سنندج شناسایی و ساکنان آنها در زمینه‌های مختلف توانمند سازی می‌شوند. فرانک قدسی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دفاتر تسهیلگری به منظور توانمندسازی ساکنان محلات حاشیه و در مراکز ۱۰ استان کشور به صورت آزمایشی ایجاد شده که کردستان نیز یکی از این استان‌ها است. وی با بیان اینکه برای اجرای این طرح، ۱۰ محله حاشیه نشین در سنندج شناسایی شده است، افزود: هفت دفتر تسهیلگری برای محلات حاجی آباد، غفور، فرجه و عباس آباد، گلشن، اسلام آباد و شهدا و نواحی منفصل شهری نایسر، حسن آباد، ننله و گریزه ایجاد کرده‌ایم. وی با بیان اینکه این دفاتر کاملا اجتماع محور بوده و با مشارکت خود مردم اداره می‌شود، یادآور شد: هدف اصلی از ایجاد این دفاتر احصای آسیب‌های اجتماعی محلات حاشیه، توانمندسازی افراد و تلاش برای رفع مسایل و مشکلات است. مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان با بیان اینکه تلاش می‌کنیم راه اندازی دفاتر تسهیلگری به سایر شهرستان‌ها نیز تعمیم پیدا کند، ابراز امیدواری کرد با اجرای درست این طرح با کاهش آسیب‌های اجتماعی موجود در محلات حاشیه روبرو شویم.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، امروزه مسائل و مشکلات موجود در خراسان جنوبی بر کسی پوشیده نیست چراکه قهر ۱۹ ساله طبیعت روایت شبانه بچه‌های دیروزی و مشق کودکان امروزی شده است. اگرچه تاکنون گروه‌ها و افراد زیادی پا به میدان گذاشته‌اند اما تلاش جمعیت هلال احمر در راستای کشیدن پرده فقر از چهره روستانشینان بی دریغ است. اینبار کاوران نذر آب جمعیت هلال احمر همدان مهمان خراسان جنوبی می‌شود تا در کنار خدمات پزشکی، لب‌های تشنه کویریان را نسخه‌ای شیرین بپیچد. مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی دراین خصوص بیان کرد: کاروان نذر آب امروز دوشنبه وارد خراسان جنوبی شده و مهمان شهرستان طبس می‌شود. شهریاری با اشاره به همراهی خیران ادامه داد: همچنین بر اساس نیاز روستاها تعداد ۱۲ تانکر ذخیره آب توزیع خواهد شد.
ایسناایسنا1 روز قبل
زنگ را زدم خانمی جواب داد، گفتم با سید کار دارم (او را سید صدا می‌زنند). هر کس از مشکلی صحبت می‌کند و همه می‌خواهند با شنیدن تجربیات دیگران از کیفیت کار سید اطمینان حاصل کنند. باقی زنان حاضر نیز از دعای فرزندآوری سید تعریف کردند و گفتند اگر طبق دستورات انجام دهی و در کار سید شک نداشته باشی حتما نتیجه خواهی گرفت. هزینه هایی که برای اینگونه امور باید پرداخت شود، کم نیست، دختر جوانی می‌گوید که قرار است برای دریافت طلسم بخت گشایی یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بپردازد. عبدی اضافه کرد: اینکه افراد تحصیل کرده هم به خرافات گرایش پیدا می‌کنند، نفی این نکته نیست.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
در میان گفتن از چرایی توزیع متادون از طریق داروخانه‌ها، زمزمه‌هایی از بی‌تاثیرنبودن وضع اقتصادی داروخانه‌های خصوصی هم به گوش می‌رسد؛ وضعیتی که وزارت بهداشت را به سمت اجرایی‌کردن طرح‌هایی برده که هیچ‌گاه به‌طور جدی دنبال نشد. «توزیع متادون از طریق داروخانه‌ها» طرحی است که مخالفان و موافقان خودش را دارد و روایت‌های مختلفی از نحوه توزیع آن نیز وجود دارد. عده‌ای می‌گویند متادون از طریق داروخانه‌های منتخب بین مراکز توزیع شود و روایت دوم حاکی از توزیع متادون از طریق داروخانه‌ها میان بیماران است. او در مورد توزیع متادون از طریق داروخانه‌ها از شفاف نبودن چرایی این طرح می‌گوید: «طراحان این طرح خیلی توضیحات روشنی از انگیزه‌هایشان، مطالعاتی که انجام داده‌اند و این‌که براساس چه اهدافی خواهان توزیع متادون در داروخانه‌ها هستند، ارایه نداده‌اند. نیک‌نژاد با در نظر گرفتن احتمال توزیع متادون در داروخانه‌ها می‌گوید: «عرضه متادون بخشی از یک پروتکل درمانی جامع‌تری است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
چندعاملی‌بودن پدیده خودکشیحسن‌زاده پدیده خودکشی را پدیده‌ای چندعاملی دانست و گفت: بسیاری از رسانه‌ها خودکشی را پدیده‌ای تک‌عاملی می‌دانند، حال آنکه سازمان جهانی بهداشت و انجمن جهانی پیشگیری از خودکشی تاکید دارد که نباید خودکشی را ساده‌سازی یا تک‌عاملی معرفی کرد. رئیس کمیته پیشگیری از خودکشی انجمن علمی روان‌پزشکان ایران معتقد است: افرادی که اقدام به خودکشی می‌کنند در سه گروه اصلی طبقه‌بندی می‌شوند؛ دسته اول افرادی هستند که به‌طور جدی هدف آنها مرگ است. وی با بیان اینکه اختلال دوقطبی یا اسکیزوفرنی نیز اختلالاتی هستند که باعث می‌شود افراد اقدام به خودکشی کنند، عنوان کرد: مصرف الکل یا مواد مخدر نیز جزو عوامل تاثیرگذار در خودکشی محسوب می‌شوند. وی یکی دیگر از علائم هشداردهنده خودکشی را بی‌انگیزگی فرد نسبت به ادامه زندگی و زنده‌بودن دانست و گفت: عموما افرادی که قصد خودکشی دارند پس از مدتی نسبت به زندگی‌کردن بی‌انگیزه می‌شوند. وی همچنین به منظور پیشگیری از خودکشی، بر لزوم راه‌اندازی خطوط تلفنی بحران و ایجاد سازمان ملی پیشگیری از خودکشی در کشور تاکید کرد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
مطابق اظهارات مسئولان، اهدا و پیوند کلیه باید زیر نظر مستقیم انجمن حمایت از بیماران کلیوی انجام ‌‏گیرد، اما متقاضیان، فراوان اند. برابر آمارهای وزارت بهداشت، حدود هشت هزارو ۶۰۰نفر در لیست انتظار پیوند کلیه قرار دارند. گفته می‌شود، ۶۰ درصد از کلیه‌های پیوندی از افراد مرگ مغزی و ۴۰ درصد از افراد زنده تأمین می‌شود. اما «سیم فروش» صراحتا عنوان کرده است: «پیوند زنده کلیه از غیرفامیل یا همان مدل ایرانی پیوند، تنها با هدف نجات جان بیمار انجام می‌شود. در واقع مجموعه حمایت‌ها به دهنده کلیه در سایر کشورهای جهان به مراتب بیشتر از ماست.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - سنندج- مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان گفت: در حال حاضر ۵۱ محله حاشین نشین در این استان وجود دارد که ۲۴۰ هزار و ۹۱۵ نفر از جمعیت استان ساکن این محلات هستند. وی افزود: همچنین درشهرستان‌های بانه ۱۳ محله، سقزهفت محله، مریوان پنج محله، بیجار پنج محله، قروه یک محله، دیواندره ۲محله و کامیاران یک محله حاشیه شناسایی شده است. وی با اشاره به ایجاد دفاتر تسهیلگری در ۱۰ استان کشور از جمله کردستان در راستای ساماندهی نواحی حاشیه گفت: در این طرح ۱۰ محله حاشیه و نواحی منفصل شهری در سنندج شناسایی و ساکنان آنها در زمینه‌های مختلف توانمند سازی می‌شوند. نایسر، ننله و حسن آباد، تقتقان، فرجه در سنندج، شهرک امام خمینی (ره) و محله در قلعه، محله تازه آباد در سقز و محله تفینی در مریوان از جمله مناطق استان است که در قالب طرح بازآفرینی شهری ساماندهی می‌شوند. در استان کردستان می‌توان از سنندج و مریوان به عنوان ۲ شهری که بیشترین میزان حاشیه نشینی را دارند، نام برد اگر چه در دیگر شهرهای استان هم این پدیده در حال افزایش است.
الفالف1 روز قبل
گروه سلامت الف، ۲۵ شهریور ۱۳۹۸، ۰۳:۰۸ ۳۹۸۰۶۲۵۰۱۰زهرا زین‌الدینی روانشناس و مشاور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اینکه اختلال پانیک یا اختلال هراس چیست، اظهار کرد: اختلال پانیک یا حمله هراس یک مشکل عمده در سلامتی و یکی از مهمترین اختلالات رایج در دنیاست. این روانشناس بیان کرد: این اختلال یکی از اختلال‌های اضطرابی است که در آن فرد به‌طور ناگهانی دچار ترس و تپش قلب شدید، بدون وجود سابقه‌ای از بیماری‌های قلبی می‌شود. زین الدینی گفت: در زمان تجربه حمله پانیک یا اختلال هراس، که معمولا این حمله در طول ۱۰ دقیقه به اوج خودش می‌رسد، فرد فکر میکند نکند دیوانه بشود یا سکته کند و بمیرد، همچنین این اختلال باعث دستپاچگی و ترس شدید بیمار می‌شود و معمولا باعث می‌شود که بیمار انواع بررسی‌های تخصصی و انواع آزمایشات پزشکی را انجام دهد و در نهایت مشاهده می‌شود فرد هیچ‌گونه بیماری قلبی یا مشکل جسمانی خاصی ندارد. این روانشناس ادامه داد: آن چیزی که این حملات را از ترس معمول متمایز می‌کند، این است که این حملات در نبود یک محرک خارجی و کاملا ناگهانی و بدون دلیل رخ می‌دهد. این روانشناس گفت: این اختلال بر کیفیت زندگی فرد، عملکرد شغلی و تحصیلی وی، رابطه باهمسر و سایر روابط فرد تاثیر می‌گذارد، گاهی اوقات ترس از حمله‌های بعدی ممکن است باعث شود، فرد بسیاری از فعالیت‌های روزانه‌اش را انجام ندهد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشزهرا زین الدینی روانشناس و مشاور درباره اینکه مشاوره در هنگام بروز اختلاف چه کمکی به زوجین می‌کند، اظهار کرد: زندگی زناشویی یکی از جهانی‌ترین نهاد‌های بشری است، که از دو نفر با توانایی‌ها، استعداد‌های متفاوت، با نیاز‌ها و علایق مختلف و در یک کلام با شخصیت‌های گوناگون تشکیل شده است. اخبار اجتماعی- زین الدینی بیان کرد: خانواده، مهمترین نهادی است که جامعه خود را تغذیه کرده و در سلامت و بیماری، در شرافت و انحراف، در سازگاری و نابهنجاری آن مؤثر است. او ادامه داد: به اعتقاد بسیاری از جامعه‌شناسان، ارضای نیاز‌های عاطفی مهمترین کارکردی است که می‌تواند بقای خانواده را تنظیم کند و اگر مسائل و مشکلات ناشی از تعارضات زناشویی در یک جامعه شدت پیدا کنند، استحکام خانواده را به خطر می‌اندازند و این امر تهدیدی برای استحکام جامعه و نظام اجتماعی به شمار می‌رود. این مراحل عبارتند از: ۱-درگیری عاطفی، ۲- ماه عسل، ۳-تعارض و چالش، ۴-حل مساله و سازگاری پویا. او اضافه کرد: زوجین معمولا در مرحله تعارض به روانشناس مراجعه می‌کنند و در صورتیکه بتوانند با کمک روانشناس به خوبی از این مرحله گذر کنند، وارد مرحله سازگاری می‌شوند و رابطه شاد و موفقی را تجربه خواهند کرد.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
سرمربی تیم فوتبال شاهین شهرداری بوشهر گفت: بازی پر استرسی بود، ما مقابل تماشاگران خودمان بازی کردیم. روی مالکیت توپ کار کردیم. ویسی افزود: در مشهد ۱۰ نفره شدیم ولی خوب بازی کردیم اما نمی‌دانم چرا در بوشهر خوب بازی نمی‌کنیم و باید بررسی کنیم. سرمربی شاهین تصریح کرد: من هم شاید مخالفم داشته باشم. مهم‌ترین موضوع خودمان هستیم تمام بازیکنان را در شاهین نگه داشتم. ویسی در مورد اینکه شاهین واقعی را چه زمانی می‌توان دیدگفت: مشخص نیست شاید لیز خوردم مردم.
زومیتزومیت1 روز قبل
با وجود تمام این حملات عصبی، با قطعیت نمی‌توان گفت که اسکرین تایم (زمان سپری‌شده روی صفحات نمایش دیجیتال)، مقصر اصلی مشکلات سلامت ذهنی در نوجوانان است. کودکان و نوجوانان از شبکه‌های اجتماعی دست نمی‌کشند و براساس پژوهش‌های جدید شاید هم نیازی به این کار نداشته باشند. استفاده از شبکه‌های اجتماعی می‌تواند به روابط اجتماعی نوجوانان کمک کندبا این حال به مرور زمان، نتایج تونگ زیر سؤال رفته‌اند. با این‌ حال باز هم برای نتیجه‌گیری درباره‌ی تأثیر فناوری بر نسل جدید و سلامت ذهنی آن‌ها خیلی زود است. به بیان دیگر، کلید درک نقش فناوری در سلامت ذهنی می‌تواند در نحوه‌ی استفاده از فناوری نهفته باشد، نه میزان استفاده از آن.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
«توزیع متادون از طریق داروخانه‌ها» طرحی است که مخالفان و موافقان خودش را دارد و روایت‌های مختلفی از نحوه توزیع آن نیز وجود دارد. عده‌ای می‌گویند متادون از طریق داروخانه‌های منتخب بین مراکز توزیع شود و روایت دوم حاکی از توزیع متادون از طریق داروخانه‌ها میان بیماران است. او در مورد توزیع متادون از طریق داروخانه‌ها از شفاف نبودن چرایی این طرح می‌گوید: «طراحان این طرح خیلی توضیحات روشنی از انگیزه‌هایشان، مطالعاتی که انجام داده‌اند و این‌که براساس چه اهدافی خواهان توزیع متادون در داروخانه‌ها هستند، ارایه نداده‌اند. نیک‌نژاد با در نظر گرفتن احتمال توزیع متادون در داروخانه‌ها می‌گوید: «عرضه متادون بخشی از یک پروتکل درمانی جامع‌تری است. کمک روانشناسان و روانپزشکان، تجربه آدم‌هایی که این مسیر را زودتر شروع کرده‌اند، جلسات گروه‌درمانی و مشاوره فردی در کنار مصرف متادون به درمان معتاد کمک می‌کند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
مطابق اظهارات مسئولان، اهدا و پیوند کلیه باید زیر نظر مستقیم انجمن حمایت از بیماران کلیوی انجام ‌‏گیرد، اما متقاضیان، فراوان اند. برابر آمارهای وزارت بهداشت، حدود هشت هزارو ۶۰۰نفر در لیست انتظار پیوند کلیه قرار دارند. اما «سیم فروش» صراحتا عنوان کرده است: «پیوند زنده کلیه از غیرفامیل یا همان مدل ایرانی پیوند، تنها با هدف نجات جان بیمار انجام می‌شود. در واقع مجموعه حمایت‌ها به دهنده کلیه در سایر کشورهای جهان به مراتب بیشتر از ماست. به هر روی آنچه به نگارش درآمد، گوشه‌ای از اتفاقات نامبارک بازار سیاه کلیه است، حال باید دید آیین نامه جدید چقدر می‌تواند در برچیدن این بساط، راهگشا باشد.
ایسناایسنا1 روز قبل
رییس منطقه‌ای کنگره جهانی انرژی از تشکیل کمیسیون ساماندهی مدیران و کارشناسان صنایع استان یزد در انجمن سبز ایران خبرداد و گفت: هدف از تشکیل این کمیسیون، گردآوری دانش و تجربیات موجود در صنعت یزد و تسهیم آن در میان صنعتگران و همچنین ایجاد نظام تایید صلاحیت کارشنان و مدیران انرژی و تعمیم آن به دیگر صنایع است. وی افزود: البته همه موضوعات در نظر گرفته شده برای آموزش در این کارگاه از سوی بنیاد جهانی انرژی طرح‎ریزی شده است تا بتوانیم این تجربیات را نیز به سطح ملی برسانیم. وی از اهمیت برگزاری چنین کارگاه‌هایی برای صنایع یزد بویژه صنایع سیمان و کاشی خبرداد و گفت: مسئله اصلی بررسی دغدغه‌های آب و انرژی و حل مسائل مربوطه است به طوری که بتوانیم ضمن پیشبرد صنایع و نجات آن‌ها از چالش‎های مذکور، هزینه‌ها را نیز کاهش دهیم. بهره‌برداری از اولین بیمارستان سبز کشور در سال آیندهدکتر «مجتبی یاسینی» رییس اولین بیمارستان سبز کشور در بخشی از این نشست با باین این که یزد در زمینه مدیریت سبز به عنوان مقوله‌ای نو و تازه پیشرو کشور است، اظهار کرد: این بمارستان از لحاظ خدمات قابل ارائه یک بیمارستان منحصر بفرد محسوب می‌شود. وی در ادامه با اشاره به یزد به عنوان پایتخت شهرهای پایدار جهان گفت: یزد باید در این زمینه فعالیت کند و بیمارستان سبز یکی از مجموعه‌های هم راستای فعالیت‌ها و سازه‌های پایدار جهان است.

به انتهای لیست رسیدید