روایت فتح

روایت فتح

فارسفارس4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، کتاب «آقای کاف میم» از سوی انتشارات «راه‌یار» منتشر شد. این کتاب خاطرات شفاهی «حسن کمالیان» مستندساز و عکاس دفاع مقدس است. کتاب «آقای کاف میم» خاطرات شفاهی «حسن کمالیان» مستندساز و عکاس دفاع مقدس است. او در سالهای جنگ چند مستند و مجموعه‌های تلویزیونی در مورد وقایع مرتبط با دفاع مقدس ساخته است. از جمله افتخارات او کسب دیپلم افتخار بهترین کارگردانی فیلم نیمه بلند برای فیلم یلدای نرگس در دهمین جشنواره فیلم دفاع مقدس است.
قدس آنلاینقدس آنلاین9 ساعت قبل
حاج قاسم را کشتند. حاج قاسم را کشتند. آینده پرشوکت سلیمانی‌ها، آینده کودکان ما را رقم خواهد زد، تنها اگر سلیمانی درونمان را دریابیم. سلیمانی رفت تا صدها هزار سلیمانی از خواب برخیزند. چه اینکه حاج قاسم شهید، آمریکا را بیشتر عصبانی کرد.
سینماپرسسینماپرس3 روز قبل
سینماپرس: مستند «آواره» کاری از گروه مستند روایت فتح به کارگردانی مصطفی حریری، روایتی از کردهای شیعه عراق که در جنگ با داعش مسلح شده‌اند و در قالب حشدالشعبی با داعش می‌جنگند. وی ادامه داد: من تلاش کردم بحران‌های انسانی در تمامی ابعاد را مورد بررسی قرار دهم. به عبارتی دیگر برای من بحران‌ها مهم هستند و بیشتر بحران‌ها را سوژه خود قرار می‌دهم. در زمان عملیات فلوجه برای پیگیری سوژه دیگری به عراق رفتم، پیگیری آن سوژه با وقفه روبرو شد و در این وقفه، من روایت‌هایی درباره کردهای فیلی شیعه شنیدم. علاقمندان می‌توانند این مستند را از شبکه یک سیما پنجشنبه ۲۵ دی ماه بعد از اذان مغرب به تماشا بنشینید.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، اخبار کوتاهی از شبکه‌های سیما را در ادامه می‌بینید: افسانه‌ای از کشور یونان در «افسون افسانه» رادیو نمایشاین هفته در برنامه «افسون افسانه»، افسانه‌ای از کشور یونان به روی آنتن رادیو نمایش می‌رود. در برنامه «افسون افسانه» افسانه‌ای از کشور یونان به نام «میداس دست طلا» را خواهید شنید. پنجشنبه بیست و ششم دی‌ماه، ساعت ۲۲:۴۵ از رادیو نمایش پخش می‌شود و تکرار آن را روز جمعه ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه است. بررسی ابعاد سیاسی و رسانه‌ای انتقام سخت در شبکه ۴گفت‌وگوی زنده سیاسی شبکه چهار سیما امشب به موضوع «ابعاد سیاسی، رسانه‌ای و بین‌المللی انتقام سخت» اختصاص یافته است. مشروح کامل این سخنرانی، چهارشنبه (۲۵ دی‌ماه) ساعت ۲۰ روی آنتن شبکه افق سیما می‌رود.
ایسناایسنا4 روز قبل
ایسنا/گیلان رئیس ستاد کنگره ۸۰۰۰ شهید گیلان گفت: ۷۰۰ راوی در گیلان ساماندهی شدند که از این تعداد ۴۵۰ راوی برادر و ۲۵۰ راوی خواهر هستند. وی راویان فتح را امانتداران رسالت فرهنگ ایثار و شهادت عنوان و تصریح کرد: راویان فتح با بیان خاطرات و داستان‌های دفاع مقدس تحت عنوان روایت فتح، با روشی ادبی و داستان‌گونه ذخایر ناب دفاع مقدس را استخراج و در اختیار مردم می‌گذارند. وی با بیان اینکه انجمین راویان فتح در ۱۶ شهرستان و ۱۸ ناحیه سپاه قدس گیلان فعال است، گفت: تاکنون ۷۰۰ راوی در گیلان ساماندهی شدند که از این تعداد ۴۵۰ راوی برادر و ۲۵۰ راوی خواهر هستند. امیری با بیان اینکه ستاد کنگره ۸۰۰۰ شهید گیلان، آموزش و ساماندهی روایان را بر عهده دارد گفت: تنها مرجعی که می‌تواند اعزام راوی به راهیان نور، دانشگاه‌ها، مدارس، ادارات و سازمان‌ها داشته باشد ستاد کنگره ۸۰۰۰ شهید گیلان است. وی با اشاره به استقبال جوانان برای حضور در بحث روایت‌گری دفاع مقدس خاطر نشان کرد: از جوانان و همه افراد علاقمند به حضور در بحث روایت‌گری دفاع مقدس و حضور در مناطق جنگی دعوت بعمل می‌آید و افراد علاقمند می‌توانند به انجمن راویان دفاع مقدس که در همه شهرهای گیلان فعال است مراجعه کنند.
سینماپرسسینماپرس4 روز قبل
وی با بیان اینکه قرار بود کتاب‌ها از سوی حاج قاسم خوانده شود و بعد وارد مراحل چاپ شود، افزود: هر دوی این آثار مربوط به دوران دفاع مقدس حاج قاسم است که به نوعی روایت راویان را شامل می‌شود. قرار بود پس از اتمام، نظر حاج قاسم را داشته باشیم که متأسفانه این اتفاق رخ نداد. دریالعل با بیان اینکه احتمالا کتاب نخست به مراسم چهلمین روز شهادت سپهبد سلیمانی برسد و عرضه شود، گفت: نام اولیه انتخاب شده «سلام حاج قاسم» بود، اما هنوز تصمیم نهایی برای عنوان اثر گرفته نشده است. قرار است در نمایشگاه کتاب نامه دانش‌آموزان به حاج قاسم عرضه شود. انتشارات روایت فتح فراخوان مسابقه «قهرمان من» را پیش از این با همکاری اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، اعلام کرده بود.
فارسفارس5 روز قبل
وی با بیان اینکه قرار بود کتاب‌ها از سوی حاج قاسم خوانده شود و بعد وارد مراحل چاپ قرار گیرد، افزود: هر دو این آثار مربوط به دوران دفاع مقدس حاج قاسم است که به نوعی روایت راویان را شامل می‌شود. قرار بود پس از اتمام نظر حاج قاسم را داشته باشیم که متاسفانه این اتفاق رخ نداد. قرار است در نمایشگاه کتاب نامه دانش آموزان به حاج قاسم عرضه شود. در این مسابقه، دانش‌آموزان عزیز می‌توانند خطاب به سپهبد شهید، حاج‌قاسم سلیمانی «نامه» بنویسند و به دبیرخانه مسابقه ارسال کنند. انتشارات روایت فتح حق چاپ آثار رسیده را دارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 روز قبل
خبرگزاری میزان- پویش «آباد بمان ایران» توانست بعد از حدود یک ماه گذر از اغتشاشات آبان ماه سال جاری، حدود ۵۰۰۰ هزار جلد کتاب را با کمک ۲۵ ناشران تامین کند. میثم نیلی مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی پیرامون تامین کتاب برای کتاب تفکر شهریار در کمتر از یک ماه گفت: با گذشت حدود یک ماه از پویش «آباد بمان ایران»، استقبال گسترده کتاب‌دوستان، ناشران و اهالی فرهنگ باعث شد ۲۵ ناشر و مجموعه فرهنگی نزدیک به ۵۰۰۰ جلد کتاب اهدا کنند. با فراخوان مجمع ناشران انقلاب اسلامی از اهالی فرهنگ و کتاب‌دوستان، ناشران، کتاب‌فروشان و نویسندگان در قالب یک پویش، برای راه‌اندازی دوباره کتابخانه اقدامات مختلفی صورت گرفته است. نیلی تاکید کرد: در این پویش که با هشتگ آبادبمان ایران در شبکه‌های اجتماعی برای تأمین نیاز‌های کتابخانه منتشر شده است، تاکنون ۲۵ ناشر و مجموعه فرهنگی نزدیک به ۵۰۰۰ جلد کتاب اهدا کرده‌اند. تعداد کتاب‌هایی که تاکنون ناشران اهدا کرده‌اند، به شرح ذیل است: • انتشارات امیرکبیر: ۲۰۰ نسخه• انتشارات ۲۷ بعثت: ۱۵۰ نسخه• انجمن ادبی بامداد شهریار: ۶۰ نسخه• کتاب‌فروشی ترنجستان شهدا: ۱۰۰ نسخه• انتشارات وزیر: ۲۰۰ نسخه• نشر سپیدرود: ۵۰ نسخه• انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشۀ اسلامی: ۳۰۰ نسخه• پخش کتاب طاها: ۱۷۰ نسخه• مؤسسه فرهنگی خاکریز ایمان و اندیشه: ۶۶ نسخه• انتشارات فتح‌الفتوح: ۲۶۰ نسخه• انتشارات جمکران: ۱۷۰ نسخه• نشر ستاره‌ها: ۱۰۰ نسخه• نشر شهید کاظمی: ۳۰۰ نسخه• پویش کتاب نذری به‌نشر: ۵۰۰ نسخه• تحریریه خبرگزاری فارس: ۱۰۰ نسخه• انتشارات مطاف عشق: ۵۰ نسخه• انتشارات قدر ولایت: ۲۸۶ نسخه• انتشارات ستاک: ۱۰۰ نسخه• انتشارات فیض کاشانی: ۲۰۰ نسخه• مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری بسیج: ۳۰۰ نسخه• انتشارات ساقی و روایت فتح: ۱۱۰ نسخه• انتشارات ذکر: ۷۶۰ نسخه• انتشارات پیام آزادگان: ۷۴ نسخه• نشر قاف: ۲۰۰ نسخه• مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری: ۱۹۵ نسخهانتهای پیام /
قدس آنلاینقدس آنلاین6 روز قبل
شجاعی طباطبایی افزود: عنوان ترامپیسم برگرفته از نازیسم است؛ یعنی همان نژادپرستی که در حرکات و سکنات ترامپ و دولت آمریکا دیده می‌شود. الان در دنیا و در دل آمریکا از همین عنوان و آرم مسابقه ترامپیسم استفاده می‌شود و خوشبختانه جبهه مقاومتی علیه اقدامات ترامپ با عنوان جشنواره ترامپیسم ایجاد شده است. وی گفت: پوسترهای مسابقه کارتون و کاریکاتور ترامپیسم فقط در سایت ایران کارتون نیم میلیون بار دیده شده است که نشان می‌دهد ایران علمدار جبهه مقاومت فرهنگی است. مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس افزود: ما برای نعمت استقلال، آزادی و عزت هزینه‌های بزرگی را تقدیم کرده‌ایم. تلاقی اختتامیه این مسابقه با اقدام جنایتکارانه آمریکا در ترور شهید سلیمانی و یاران او، تاییدی بر این اتفاق فرهنگی است.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مراسم افتتاحیه دهمین سوگواره فیلم عمار در استان قزوین روز یکشنبه با حضور حجت الاسلام علی نعمت اللهی مدیرکل تبلیغات اسلامی و جمعی از علاقمندان در سالن شهید قاسم سلیمانی تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد. وی اظهارداشت: مردمی بودن از ویژگی‌های فیلم عمار است و گاهی یک فرد با یک دوربین کوچک و شاید غیر حرفه‌ای فیلمی بسازد که ارزشهای خود را دارد و فیلم عمار فرصتی برای دیده شدن فیلم‌های ارزشی و مردمی است. مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین ادامه داد: جشنواره فیلم عمار رسالت روایت‌گری انقلابی در حوزه فیلم بر عهده دارد و باید هوشمندانه در این عرصه گام بردارد. وی بیان کرد: حوزه هنری سینمای دفاع مقدس را احیا کرد و خلاقیت و تنوع در تولید از ویژگی‌های دیگر جشنواره فیلم عمار است. نعمت اللهی گفت: امروز پدیده‌های اجتماعی زیادی داریم که می‌تواند سوژه فیلم عمار باشد و امیدواریم این جشنواره بتواند به تقویت هنر انقلابی کمک کند.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم پایانی و معرفی برگزیدگان دومین دوره مسابقه بین‌المللی کارتون و کاریکاتور «ترامپیسم» روز شنبه ۲۱ دی ماه طی مراسمی در باغ موزه دفاع مقدس با حضور سردار کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های انقلاب اسلامی، علی‌اصغر جعفری رئیس سازمان هنری و امور سینمایی، سیدمسعود شجاعی طباطبایی مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری و دبیر مسابقه، جمعی از هنرمندان کاریکاتوریست و برگزیدگان برگزار شد. اسامی برگزیدگان دومین دوره مسابقه بین‌المللی کارتون و کاریکاتور «ترامپیسم» به شرح زیر است. بخش کارتوننفر اول: آنجل بولیگان از مکزیکنفر دوم: محمود آزادنیا از ایراننفر سوم: رودریگو مینو از برزیلدر این بخش از سجاد رافعی، مهناز یزدانی، محمود نظری، عارف نیازی و علی پاک‌نهاد به عنوان ۵ هنرمند ایرانی با اهدا لوح، جایزه نقدی و یادمان شهید قاسم سلیمانی تقدیر به‌عمل آمد. بخش کاریکاتورنفر اول: دالسیئو کاچادو از برزیلنفر دوم: میسو آواشینز از برزیلنفر سوم: آرش فروغی از ایراندر این بخش نیز از سعید شمس، همایون بهرامی، حدیث مرادزاده، علیرضا ذاکری و علیرضا پاکدل با اهدا لوح مسابقه، جایزه نقدی و یادمان شهید قاسم سلیمانی تقدیر شد. در این مراسم همچنین، مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری و محمد حبیبی مدیر انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس روایت فتح به عنوان همکاران این مسابقه تجلیل شدند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
«پس از روی کار آمدن ترامپ و تصمیمات غلط و خبیثانه وی، تلاش کردیم تا با بهره‌گیری از کارتون، کاریکاتور و ظرفیت هنرمندان کارتونیست سراسر دنیا، از چهره اصلی آمریکا نقاب برداریم». در بخش دیگری از این مراسم، سیدمسعود شجاعی طباطبایی دبیر جشنواره «ترامپیسم» گفت: توصیف اخلاص، ایثار، شجاعت و دیگر فضایل نیکوی سردار دل‌ها؛ سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در بیان نمی‌گنجد؛ غم فقدان او بسیار جانگداز است. "خوشبختانه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به بضاعت بالایی در هنر به ویژه هنر کارتون و کاریکاتور رسیدیم. اگر سرداران نظامی پرآوازه داریم به همان میزان هنرمندان اهل مقاومت و کاربلد هم کم نداریم. در پایان این مراسم، نمایشگاه آثار برگزیده دومین جشنواره بین‌المللی «ترامپیسم» افتتاح و کتاب جشنواره نیز رونمایی شد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
شبکه مستند با پخش مستندهایی نظیر «رزمی چنین»، «با صبر زندگی» و …. به استقبال روزهای پس از شهادت سردار سلیمانی رفت. آثاری که مورد استقبال مردم قرار گرفت و ابعاد بیشتری از فعالیت‌های سردار سلیمانی را به عامه مردم نشان داد. شبکه مستند با اضافه کردن این باکس جدید تلاش کرده است تا یاد و خاطره قاسم سلیمانی و شهدای جبهه مقاومت را گرامی دارد. بر اساس این گزارش «باکس مقاومت» به پخش فیلم‌های مستند حوزه مقاومت اختصاص دارد و تا چهلم سردار سپهبد سلیمانی، روزهای زوج ساعت ۱۵ از آنتن شبکه مستند پخش خواهد شد. مستند «زندگی زیر پوست من» نیز امشب ساعت ۲۰ از شبکه مستند پخش خواهد شد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، انتشارات روایت فتح با همکاری اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، مسابقه نامه‌نگاری با موضوع «قهرمان من، حاج‌قاسم سلیمانی» را برگزار می‌کند. این مسابقه ویژه دانش‌آموزان تمامی مقاطع تحصیلی است. در این مسابقه، دانش‌آموزان عزیز می‌توانند خطاب به سپهبد شهید، حاج‌قاسم سلیمانی «نامه» بنویسند و به دبیرخانه مسابقه ارسال کنند. شعارهای مسابقه- قهرمان من- سردار دل‌ها- سرباز خمینی- زنده‌باد فرمانده- ما همه سلیمانی هستیمشرایط مسابقه- نامه بیشتر از «یک صفحه» نباشد. - انتشارات روایت فتح حق چاپ آثار رسیده را دارد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، انتشارات روایت فتح با همکاری اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، مسابقه نامه‌نگاری با موضوع «قهرمان من، حاج‌قاسم سلیمانی» را برگزار می‌کند. این مسابقه ویژه دانش‌آموزان تمامی مقاطع تحصیلی است؛ در این مسابقه، دانش‌آموزان عزیز می‌توانند خطاب به سپهبد شهید، حاج‌قاسم سلیمانی «نامه» بنویسند و به دبیرخانه مسابقه ارسال کنند. شعارهای مسابقه: - قهرمان من- سردار دل‌ها- سرباز خمینی- زنده‌باد فرمانده- ما همه سلیمانی هستیمشرایط مسابقه: - نامه بیشتر از «یک صفحه» نباشد. - درج اطلاعات فردی شامل نام و نام‌خانوادگی، شماره تماس، نشانی، سن، مقطع تحصیلی و نام مدرسه در نامه‌های ارسالی الزامی است. - انتشارات روایت فتح حق چاپ آثار رسیده را دارد.
سینماپرسسینماپرس1 هفته قبل
سینماپرس: انتشارات روایت فتح با همکاری اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، مسابقه نامه‌نگاری با موضوع «قهرمان من، حاج‌قاسم سلیمانی» را برگزار می‌کند. به گزارش سینماپرس، انتشارات روایت فتح با همکاری اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، مسابقه نامه‌نگاری با موضوع «قهرمان من، حاج‌قاسم سلیمانی» را برگزار می‌کند. در این مسابقه، دانش‌آموزان عزیز می‌توانند خطاب به سپهبد شهید، حاج‌قاسم سلیمانی «نامه» بنویسند و به دبیرخانه مسابقه ارسال کنند. شعارهای مسابقه: - قهرمان من- سردار دل‌ها- سرباز خمینی- زنده‌باد فرمانده- ما همه سلیمانی هستیمشرایط مسابقه: - نامه بیشتر از «یک صفحه» نباشد. - انتشارات روایت فتح حق چاپ آثار رسیده را دارد.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
مستند «آواره» روزهای پنجشنبه ۱۹ دی ماه از شبکه یک سیما و یکشنبه ۲۲ دی ماه از شبکه افق روی آنتن می‌رود. به گزارش قدس آنلاین، مستند «آواره» کاری از گروه مستند روایت فتح به کارگردانی مصطفی حریری، روایتی از کردهای شیعه عراق که در جنگ با داعش مسلح شده‌اند و در قالب حشدالشعبی با داعش می‌جنگند. به عبارتی دیگر برای من بحران‌ها مهم هستند و بیشتر بحران‌ها را سوژه خود قرار می‌دهم. در زمان عملیات فلوجه برای پیگیری سوژه دیگری به عراق رفتم، پیگیری آن سوژه با وقفه روبرو شد و در این وقفه، من روایت هایی درباره کردهای فیلی شیعه شنیدم. علاقمندان می‌توانند این مستند را از شبکه اول سیما پنجشنبه ۱۹ دی ماه بعد از اذان مغرب و یکشنبه ۲۲ دی ماه ساعت ۲۲ از شبکه افق به تماشا بنشینید.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
حضور هنرمندان ۷۹ کشور جهان با هزار و ۶۸۴ اثربه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، نشست خبری دومین دوره مسابقه بین‌المللی کارتون و کاریکاتور ترامپیسم با حضور «علی‌اصغر جعفری» رییس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس و مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، «سید مسعود شجاعی طباطبایی» دبیر این جشنواره و «محمدعلی صمدی» مدیر هنر‌های تجسمی سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد. «علی‌اصغر جعفری» رییس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس در ابتدای این نشست ضمن تسلیت شهادت سردار سپهبد سلیمانی در سخنانی اظهار داشت: با روی‌کار آمدن دولت ترامپ، نوع رفتار‌ها و موضع‌گیری و تصیم‌گیری‌های او نشان داد جهان با یک پدیده شرور روبرو شده است؛ بعد از جمله معروف رهبر معظم انقلاب اسلامی درخصوص نشان‌دادن چهره واقعی آمریکا، ما تصمیم گرفتیم یک مسابقه بین‌المللی را اعلام کنیم و نسبت به رفتار ترامپ و تروریست دولتی آن‌ها که حامی کشتار کودکان و جنایات دیگر است، آثار هنری را دریافت کنیم تا این پدیده را به اشتراک بگذاریم. وی به استقبال گسترده هنرمندان از دور اول این جایزه اشاره کرد و افزود: در دوره اول این جایزه از ۷۵ کشور دنیا حدود هزار و ۵۰۰ اثر از ۵۰۰ هنرمند دریافت کردیم که نشان داد نگاه و منطق جمهوری اسلامی نسبت به ترامپ و دولت‌آمریکا توسط همه دنیا پذیرفته شده است؛ هنرمندان پیش‌قراولان مبارزه با جریان‌های ظلم هستند، این اقبالی که در سال ۱۳۹۷ ایجاد شد، برای ما یک نوید خوب بود درحالی که هنوز برخی از رفتار‌های ترامپ را ندیده بودیم و نسبت به چهره کامل او شناخت حاصل نکرده بودیم. رییس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس گفت: بعد از دوره اول این مسابقه ما شاهد دو نوع واکنش بودیم، واکنش اول مربوط به بازتاب‌های رسانه‌ای این مسابقه بود که جریان رسانه‌ای سلطه را عصبانی کرده بود و از طرفی خیلی‌ها این اتفاق را یک حرکت شجاعانه دانستند و اذعان کردند کشوری جز جمهوری اسلامی توانایی برگزاری چنین مسابقه‌ای را ندارد؛ در جریان این مسابقه اجازه حضور به دو تن از هنرمندان شرکت کننده آمریکایی در این جایزه داده نشد، همچنین رژیم صهیونسیتی تلاش کرد صدای این هنرمندان به گوش دنیا نرسد. جعفری استقبال از دوره قبل این جشنواره را اثربخش دانست و خاطرنشان کرد: در دوره دوم جایزه ترامپبسم و با اعلام فراخوان، با خشمی که از رفتار‌های ترامپ شکل گرفته بود و نشان داده شدن چهره ترامپ و حکومت و دولت آمریکا با خروج از برجام و معاهدات بین‌المللی، حمایت آن‌ها از رژیم سعودی و دیگر رفتار‌های خشن، غیرمنطقی و سخیف آن‌ها؛ استقبال گسترده‌تر شد. وی ترور شهید سلیمانی به دستور ترامپ را نمونه‌ای از رفتار وحشیانه آمریکا نسبت به ملت ایران دانست و افزود: ترامپ نشان داد یک جنایتکار وقیح است؛ او یکی از شخصیت‌های برجسته ایران را که داعش را از سوریه و عراق اخراج کرد، به شهادت رساند؛ سردار سلیمانی فردی بود که عمر خود را صرف عدالت، کمک به مستضعفین و مبارزه با تروریست کرده بود و ترامپ با وقاحت اعلام کرد ما او را به شهادت رساندیم، این نشان دهنده رفتار‌های همیشگی آن‌هاست؛ خیلی از بزرگان انقلاب ما به دست منافقین به شهادت رسیدند که مورد حمایت آن‌ها بودند؛ داعش و تروریست‌ها نیز همگی با حمایت آمریکایی‌ها به وجود آمده بودند. رئیس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس تاکید کرد: رفتار دولت آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد سلیمانی نشان می‌دهد جمهوری اسلامی راه درستی را پیش گرفته و مقابله ما به آمریکا، مقابله درستی است؛ بعد از شهادت سلیمانی تنفر از آمریکا و گرایش به جمهوری اسلامی بیشتر شده است، این شهادت با لطمه‌ای سنگینی که داشت، وحدت جهان اسلام را بهمراه داشت و دستاورد‌های حاج قاسم سلیمانی را کامل کرد؛ با شهادت سلیمانی افول آمریکا سرعت بیشتری پیدا می‌کند. جعفری از حضور هنرمندان ۷۹ کشور جهان با هزار و ۶۸۴ اثر در این جایزه اشاره کرد و گفت: استقبال هنرمندان جهان از این جایزه نشان می‌دهد منطق انقلاب اسلامی از تأثیرگذاری و عمق مطلوبی برخوردار بوده است؛ بعد از شهادت سلیمانی تعداد زیادی هنرمندان جهان با ارسال پیام‌هایی ابراز تنفر خود را از آمریکا ابراز کردند و بزرگان حوزه کاریکاتور و کارتون جهان در این مسابقه شرکت کردند که افتخار بزرگی است. وی از اهدای تندیس ویژه سردار سلیمانی به برگزیدگان مسابقه ترامپیسم خبرداد و درخصوص زمان و مکان برگزاری مراسم اختتامیه این جایزه اظهار داشت: شنبه ۲۱ دی مراسم اختتامیه دومین مسابقه ترامپبسم در سالن خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار خواهد شد؛ ترامپیسم بازسازی نازیسم است و این جریان یک تروریست دولتی است و ما در این جایزه آیینه‌ای برای نشان دادن چهره واقعی آمریکا و دولت آن‌ها خواهیم بود؛ جایزه ترامپیسم نخستین پاسخ‌های دندان‌شکن به ترامپ است که چهره واقعی دولت آمریکا را با کار هنری نشان می‌دهد. مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: بخش مهمی از آثار رسیده به این مسابقه آثاری است که به فساد و مشکلات اخلاقی و مباحث خلاف اخلاق ترامپ می‌پرداخت که ما به دلیل مسائل شرعی برای بررسی و شرکت دادن آن‌ها در مسابقه معذوریت داشتیم و تنها به جنبه‌های عمومی و قابل تحمل ترامپ پرداختیم.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
در چند سال اخیر مستندسازان ایرانی در حوزه ساخت مستندهایی با موضوع محورمقاومت، کم‌کار نبوده‌اند. آن‌ها تنها به ساخت مستندهایی درباره ازخودگذشتگی سرداران ایرانی در جبهه مقاومت اسلامی بسنده نکردند بلکه ایثار و فداکاری سربازان جبهه مقاومت از لشکر فاطمیون افغانستان گرفته تا لشکر زینبیون پاکستان، حزب‌الله لبنان و حشدالشعبی عراق را هم مستندسازی و منتشر کردند. زهره کهندل/در چند سال اخیر مستندسازان ایرانی در حوزه ساخت مستندهایی با موضوع محورمقاومت، کم‌کار نبوده‌اند. آن‌ها تنها به ساخت مستندهایی درباره ازخودگذشتگی سرداران ایرانی در جبهه مقاومت اسلامی بسنده نکردند بلکه ایثار و فداکاری سربازان جبهه مقاومت از لشکر فاطمیون افغانستان گرفته تا لشکر زینبیون پاکستان، حزب‌الله لبنان و حشدالشعبی عراق را هم مستندسازی و منتشر کردند. خون پاک شهید سلیمانی درخت مقاومت را در جهان اسلام تنومندتر کرد و حالا نوبت مستندسازان است که روایت درستی از مقاومت اسلامی را به جهانیان مخابره کنند؟ همین‌طور است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، شبکه مستند با پخش زنده و مستقیم مراسم تشییع سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس مردم ایران را در سوگ سردار آسمانی همراهی خواهد کرد. این مستند به تهیه‌کنندگی سید هاشم موسوی و کارگردانی وحید فراهانی دوشنبه ۱۶ دی ساعت ۱۱ پخش می‌شود. از دیگر ویژه برنامه‌های این شبکه می‌توان به مستند «حرمان» ساخته به کارگردانی حمید عبدالله‌زاده اشاره کرد. مستند «حرمان» روایتی جسورانه و جستجوگرایانه از داعش است که در قلب خلافت این گروه تروریستی یعنی شهر موصل ساخته شده است. مستند «حرمان» به تهیه کنندگی عرفان طالبی هم دوشنبه ۱۶ دی ساعت ۱۵ از شبکه مستند پخش می‌شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
به گزارش قدس آنلاین، خانه عکاسان ایران با همکاری انجمن عکاسان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، فراخوان عکاسی با عنوان «فرمانده من» را با موضوع تشییع باشکوه فرمانده سرافراز سپهبد حاج قاسم سلیمانی برگزار می‌کند. عکس‌هایی که با تلفن‌ همراه عکاسی شده‌اند می‌بایست از قابلیت چاپ در ابعاد بزرگ نمایشگاهی برخوردار باشند. این فراخوان در سه بخش «عکاسی با تلفن همراه»، «عکاسی با تجهیزات تخصصی و حرفه‌ای» و بخش ویژه‌ «نوجوانان» برگزار می‌شود. عکاسان می‌­توانند آثار خود را بر روی لوح فشرده ارسال و یا به ایمیل دبیرخانه فراخوان ارسال نمایند. بخش مردمی (عکاسی با تلفن همراه): به سه نفر برگزیده در بخش تلفن همراه؛ مبلغ ۱۰ میلیون ریال اعطا خواهد شد.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارششبکه مستند با پخش زنده و مستقیم مراسم تشییع سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس مردم ایران را در سوگ سردار آسمانی همراهی خواهد کرد. اخبار فرهنگ و هنر - این شبکه همچنین به همین مناسبت «روایت فتح بیجی» را روی آنتن می‌برد. از دیگر ویژه برنامه‌های شبکه مستند می‌توان به مستند «حرمان» ساخته به کارگردانی حمید عبدالله‌زاده اشاره کرد. مستند «حرمان» روایتی جسورانه و جستجوگرایانه از داعش است که در قلب خلافت این گروه تروریستی یعنی شهر موصل ساخته شده است. مستند «حرمان» به تهیه کنندگی عرفان طالبی هم دوشنبه ۱۶ دی ساعت ۱۵ از شبکه مستند پخش می‌شود.
سینماپرسسینماپرس1 هفته قبل
در زمان تولید به وقت شام، حاج‌قاسم سلیمانی، مسیر را برای ابراهیم حاتمی‌کیا هموار کرد تا بتواند در سوریه تحقیق کند. به ابراهیم حاتمی‌کیا گفته بود امسال باید این فیلم ساخته شود چون در سال آینده وضعیت داعش تغییر می‌کند. حاج‌قاسم سلیمانی به‌شدت پیگیر کار بود که به کجا رسیده است. نسخه اولیه کار آماده شد و اولین نمایش را برای سردار سلیمانی گذاشتیم که ایشان با خانواده‌شان تشریف آوردند. حاج‌قاسم سلیمانی جزء افراد نظامی‌ای بود که حوزه فرهنگ را به‌خوبی می‌شناخت.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، فراخوان مسابقه عکاسی از تشییع سراسری و باشکوه فرمانده سرافراز سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با عنوان «فرمانده من» منتشر شد. این مسابقه توسط خانه عکاسان ایران و انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس ترتیب داده شده است. موضوع فراخوان: الف: حضور مردم در مراسم استقبال، وداع تشییع و تدفین پیکرهای پاک شهیدان به‌ویژه مراسم تشییع در شهرهای اهواز، مشهد، تهران، قم و کرمان. بخش مردمی (عکاسی با تلفن همراه): - به سه نفر برگزیده در بخش تلفن همراه؛ مبلغ ۱۰ میلیون ریال اعطا خواهد شد. حق التالیف هر قطعه راه یافته: به تمامی آثار پذیرفته شده و انتشار یافته در کتاب مذکور مبلغ دو میلیون ریال حق‌التألیف تقدیم خواهد شد.
سینماپرسسینماپرس1 هفته قبل
سینماپرس: سلیم غفوری از رویکرد جدی شبکه مستند در پرداختن به حاج قاسم سلیمانی خبر داد و تأکیدکرد که به دلیل ویژگی‌های شخصی حاج قاسم، دوربین مستندسازان چندان نتوانست در این سال‌ها او را همراهی کند. در این سال‌ها هم شاید به طور مستقیم درباره شخصیت سردار حاج قاسم سلیمانی مستندی ساخته نشده باشد ولی درباره حواشی کارهای او آثاری به تولید رسیده است. این موضوع هم قابل فهم است؛ شخصیتی که زندگی جهادی و امنیتی داشت، طبیعتا دوربین مستندسازان چندان امکان همراهی با او را نداشت. غفوری با اشاره به مصاحبه‌ای که چندی پیش از طرف سایت رهبر انقلاب با سردار سلیمانی انجام شده بود اظهار کرد: حاج قاسم سلیمانی خودش هم روحیه‌ای داشت که چندان اهل حضور رسانه‌ای نبود. وی در پایان گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی به جز این‌ها که ذکر شد مصاحبه و گفتگوی دیگری نداشت که شاید بخشی به روحیات شخصی و بخشی هم به فضای کاری ایشان برمی‌گشت.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
رفیعی با اشاره به پرهیز حاج قاسم از دوربین گفت: ما که مستندساز هستیم هیچ وقت نتوانستیم با لنز واید سراغ حاج قاسم سلیمانی برویم. اگر تصاویر را دیده باشید به جز معدود مواردی باقی تصاویر به صورت تله و از دور تصویربرداری شده است. این اتفاق یک دلیل بیشتر ندارد و آن هم اخلاص سردار و کار کردن او برای خداست. مدیر گروه مستند روایت فتح در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پرهیز حاج قاسم از دوربین گفت: ما که مستندساز هستیم هیچ وقت نتوانستیم با لنز واید سراغ حاج قاسم سلیمانی برویم. شما نگاه کنید از شخصیت مهمی مانند سردار حاج قاسم سلیمانی در این چند روز چه تصاویر محدودی که در دسترس رسانه است، پخش می‌شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
سلیم غفوری از رویکرد جدی شبکه مستند در پرداختن به حاج قاسم سلیمانی خبر داد و تأکیدکرد که به دلیل ویژگی‌های شخصی حاج قاسم، دوربین مستندسازان چندان نتوانست در این سال‌ها او را همراهی کند. در این سال‌ها هم شاید به طور مستقیم درباره شخصیت سردار حاج قاسم سلیمانی مستندی ساخته نشده باشد ولی درباره حواشی کارهای او آثاری به تولید رسیده است. این موضوع هم قابل فهم است؛ شخصیتی که زندگی جهادی و امنیتی داشت، طبیعتا دوربین مستندسازان چندان امکان همراهی با او را نداشت. غفوری با اشاره به مصاحبه‌ای که چندی پیش از طرف سایت رهبر انقلاب با سردار سلیمانی انجام شده بود اظهار کرد: حاج قاسم سلیمانی خودش هم روحیه‌ای داشت که چندان اهل حضور رسانه‌ای نبود. او در پایان گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی به جز این‌ها که ذکر شد مصاحبه و گفتگوی دیگری نداشت که شاید بخشی به روحیات شخصی و بخشی هم به فضای کاری ایشان برمی‌گشت.
مهرمهر1 هفته قبل
وی تصریح کرد: با این حال پرداختن به سردار حاج قاسم سلیمانی در اولویت‌های شبکه است و با جدیت، هم در قالب برنامه‌های کوتاه‌تر و هم در قالب مستندهای بلند به این موضوع می‌پردازیم اما درباره کمیت و کیفیت آن باید به تصمیم‌گیری‌های مشخصی برسیم. مدیر شبکه مستند درباره اینکه مذاکره‌ای با مستندسازان شاخص و نهادهای مرتبط در این ارتباط خواهند داشت یا خیر؟ عنوان کرد: امیدواریم در روزهای آتی چنین جلساتی برگزار کنیم. در این سال‌ها هم شاید به طور مستقیم درباره شخصیت سردار حاج قاسم سلیمانی مستندی ساخته نشده باشد ولی درباره حواشی کارهای او آثاری به تولید رسیده است. غفوری با اشاره به مصاحبه‌ای که چندی پیش از طرف سایت رهبر انقلاب با سردار سلیمانی انجام شده بود اظهار کرد: حاج قاسم سلیمانی خودش هم روحیه‌ای داشت که چندان اهل حضور رسانه‌ای نبود. وی در پایان گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی به جز این‌ها که ذکر شد مصاحبه و گفتگوی دیگری نداشت که شاید بخشی به روحیات شخصی و بخشی هم به فضای کاری ایشان برمی‌گشت.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
سلیم غفوری از رویکرد جدی شبکه مستند در پرداختن به حاج قاسم سلیمانی خبر داد و تأکیدکرد که به دلیل ویژگی‌های شخصی حاج قاسم، دوربین مستندسازان چندان نتوانست در این سال‌ها او را همراهی کند. در این سال‌ها هم شاید به طور مستقیم درباره شخصیت سردار حاج قاسم سلیمانی مستندی ساخته نشده باشد ولی درباره حواشی کارهای او آثاری به تولید رسیده است. این موضوع هم قابل فهم است؛ شخصیتی که زندگی جهادی و امنیتی داشت، طبیعتا دوربین مستندسازان چندان امکان همراهی با او را نداشت. غفوری با اشاره به مصاحبه‌ای که چندی پیش از طرف سایت رهبر انقلاب با سردار سلیمانی انجام شده بود اظهار کرد: حاج قاسم سلیمانی خودش هم روحیه‌ای داشت که چندان اهل حضور رسانه‌ای نبود. وی در پایان گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی به جز این‌ها که ذکر شد مصاحبه و گفتگوی دیگری نداشت که شاید بخشی به روحیات شخصی و بخشی هم به فضای کاری ایشان برمی‌گشت.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
مدیر شبکه مستند درباره اینکه مذاکره‌ای با مستندسازان شاخص و نهادهای مرتبط در این ارتباط خواهند داشت یا خیر؟ عنوان کرد: امیدواریم در روزهای آتی چنین جلساتی برگزار کنیم. در این سال‌ها هم شاید به طور مستقیم درباره شخصیت سردار حاج قاسم سلیمانی مستندی ساخته نشده باشد ولی درباره حواشی کارهای او آثاری به تولید رسیده است. سختی تولید مستند از زندگی شخصی و کاری حاج قاسموی اضافه کرد: خیلی از مستندسازان دوست داشتند درباره ایشان آثاری را تولید کنند، اما با توجه به محدودیت‌ها و ویژگی‌های خاصی که زندگی او داشت، تولید مستند در این باره ساده نبود. غفوری با اشاره به مصاحبه‌ای که چندی پیش از طرف سایت رهبر انقلاب با سردار سلیمانی انجام شده بود اظهار کرد: حاج قاسم سلیمانی خودش هم روحیه‌ای داشت که چندان اهل حضور رسانه‌ای نبود. وی در پایان گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی به جز این‌ها که ذکر شد مصاحبه و گفتگوی دیگری نداشت که شاید بخشی به روحیات شخصی و بخشی هم به فضای کاری ایشان برمی‌گشت.

به انتهای لیست رسیدید