روزنامه فرهیختگان

روزنامه فرهیختگان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز13 ساعت قبل
از دو سه روز قبل بعضی‌ها خبر آوردند که تراکتور به دنبال فسخ قرارداد دنیزلی است و مالک باشگاه از نتایج کسب شده تیمش رضایت ندارد اما از رسانه‌ها اصرار و از باشگاه تراکتور انکار. شعبه‌ای از تیم‌های عربی در ایراندر این سال‌ها که زنوزی مالک باشگاه تراکتور شده، نیمکت این تیم به محله بروبیای مربیان خارجی تبدیل شده است. مالک تراکتور که علاقه زیادی به محبوب شدن نزد هواداران تیمش دارد، برای اینکه این مقبولیت خود را از دست ندهد گزینه‌ای را رو کرده که سروصداها را بخواباند. شنیده می‌شود زنوزی به برانکو پیشنهاد هدایت تراکتور را داده و با تمام شرط‌وشروط برانکو هم کنار آمده. جالب اینکه برانکو حاضر نشده دریافت پیشنهاد از تراکتور را تکذیب کند و اعلام کرده فعلا در این خصوص صحبت نمی‌کند.
فوتبالیفوتبالی15 ساعت قبل
اتفاقی که باعث شد شانس برانکو برای سرمربیگری تراکتور افزایش پیدا کند به خصوص آنکه طبق نوشته روزنامه فرهیختگان، زنوزی که پیش از این هم به دنبال جذب مربی کروات بوده، با تمام خواسته‌های برانکو کنار آمده است. البته برانکو تنها گزینه تراکتوری‌ها نیست و گویا مربی‌ای که فصل گذشته هم به زنوزی پیشنهاد شده بود، دوباره به این تیم نزدیک شده. او کسی نیست جز دراگان اسکوچیچ سرمربی موفق صنعت نفت که طبق نوشته روزنامه همشهری، در فهرست گزینه‌های تراکتور قرار گرفته. حالا باید دید مشاوران زنوزی، مثل فصل گذشته روی حضور اسکوچیچ در تبریز اصرار خواهند کرد یا اینکه مالک باشگاه تراکتور گزینه مورد نظرش یعنی برانکو را به تبریز خواهد برد. البته این احتمال هم وجود دارد که زنوزی در صورت موفقیت شیخ‌لاری در بازیهای بعدی تراکتور، فعلا قید جذب مربی جدید را بزند.

چهره‌های شناخته‌شده‌ای که برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند

4+
برترین‌هابرترین‌ها16 ساعت قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
رئیس فدراسیون فوتبال ژست انتقادپذیر گرفت و بارها علیه قاضی‌زاده‌هاشمی و نمایندگان مجلس موضع گرفت و در یک اقدام عجیب به احضارش از سوی مجلس واکنش نشان داد. برانکو ایوانکوویچ احتمالا نزدیک‌ترین گزینه به نیمکت تیم ملی محسوب می‌شود. اخبار قبلی ما نیز حکایت از آن داشت که سفیر ایران در کرواسی ماموریت داشته این مشکل را به نفع تیم ملی حل کند. پیشنهاد برانکو چه بوده؟ شنیده‌ها از جزئیات درخواست برانکو اما نشان می‌دهد حضور این مربی کروات روی نیمکت تیم ملی، چندان کم‌هزینه نیست. علاوه‌بر همه اینها مدت قرارداد برانکو نیز از چالش‌های دیگر فدراسیون فوتبال با این مربی است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، اظهارات رئیس دولت اصلاحات در حمایت از نظام تنها یک هفته پس از آنکه حاکمیت را به سرکوب اعتراضات متهم کرده بود مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت و این چرخش ۱۸۰ درجه‌ای هم موجب تعجب شد و هم …. اما به هر حال تحلیل‌ها هرچه بود، در نتیجه تاثیری نداشت و رئیس دولت اصلاحات با آن صحبت‌ها دوباره فاصله خود با نظام و حاکمیت را بیشتر کرد و مانند سال ۸۸ تا جایی که در دایره نظام حضور نداشته باشد پیش رفت. همین ماجرا هم باعث شده تا رئیس دولت اصلاحات و دیگر فعالان سیاسی اعتراف کنند «تکرار می‌کنم» دیگر جوابگو نیست و نمی‌تواند به حمایت حداکثری بدنه اجتماعی جریان اصلاحات از تصمیمات راس این جریان منجر شود. همین انگاره بود که خیلی زود جمع‌بندی رئیس دولت اصلاحات را تغییر داد و تغییری ۱۸۰ درجه‌ای را در مواضع او رقم زد. پیش‌بینی رئیس دولت اصلاحات تا حد زیادی هم درست از آب درآمد.
فوتبالیفوتبالی1 روز قبل
امروز دو روزنامه جام‌جم و فرهیختگان اعلام کردند که جذب برانکو برای فدراسیون بین ۲ تا ۳ میلیون یورو هزینه خواهد داشت. مربی‌ای که در مصاحبه‌ای گفته تا هر وقت فدراسیون بخواهد، به همکاری با تیم ملی ادامه خواهد داد. البته یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال احتمال انتخاب هاشمیان به عنوان سرمربی تیم ملی را بسیار کم می‌داند. گزینه دیگری که نامش برای هدایت تیم ملی مطرح شده یحیی گل‌محمدی است. حالا باید دید فدراسیون برای تیم ملی چه تصمیمی خواهد گرفت؟ آیا برانکو روی نیمکت تیم ملی خواهد نشست یا اینکه فدراسیون سراغ گزینه ایرانی خواهد رفت. البته این احتمال هم وجود دارد که گل‌محمدی و هاشمیان در کنار یکدیگر هدایت تیم ملی را به عهده داشته باشند چرا که فدراسیون روی ماندن وحید در کادر فنی تیم ملی اصرار دارد.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
جمله‌ای که منتقد بوستون‌گلوب درباره مرد ایرلندی نوشت، حس و حال بسیاری از منتقدان آمریکایی درباره آخرین اثر اسکورسیزی را نمایندگی می‌کرد. مرد ایرلندی نسبت به سایر آثاری که اسکورسیزی از زندگی خلافکارانه خلق کرده کمتر احساساتی و بیش از همه آن‌ها تلخ و تند است. مرد ایرلندی همان فیلمی است که گمان می‌کنم بسیاری از ما می‌خواستیم از اسکورسیزی ببینیم: یک اثر تلخ، بی‌نظیر و خلاصه نفس‌گیر. یادداشتی بر فیلم مرد ایرلندی مارتین اسکورسیزینویسنده: مهران زارعیان: خبرنگار/می‌شود پیش‌بینی کرد مرد ایرلندی بین بعضی از سینمادوستان ایرانی چندان محبوب نشود. مرد ایرلندی یکی از فیلم‌های نمونه‌ای اسکورسیزی است که اغلب مولفه‌های قدیمی سینمای او را به‌همراه دارد.
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
هر روز که به نیم‌فصل لیگ برتر نزدیک‌تر می‌شویم حساسیت بازی‌ها بیشتر می‌شود و فاصله کم تیم‌های بالانشین بر این حساسیت اضافه می‌کند. هر روز که به نیم‌فصل لیگ برتر نزدیک‌تر می‌شویم حساسیت بازی‌ها بیشتر می‌شود و فاصله کم تیم‌های بالانشین بر این حساسیت اضافه می‌کند. استقلال- شهرخودرو با شهر تا صدر، دربستاستقلال بعد از اینکه در اصفهان نوار پیروزی‌هایش پاره شد، رویای صدرنشینی‌اش را در لیگ برتر به هفته‌های آتی لیگ برتر موکول کرد. آنها که ۲ هفته است در لیگ برتر به میدان نرفته‌اند، حالا بار دیگر در خانه باید از قعرنشین لیگ پذیرایی کنند. صنعت نفت آبادان را باید یکی از مرموزترین تیم‌های لیگ برتر نام برد.
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
خبرنگار روزنامه فرهیختگان پیگیر ماجرای برون سپاری ممیزی کتاب شده: برای اینکه بدانیم این مساله چقدر صحت دارد و قرار است بحث ممیزی به بنیاد ادبیات داستانی سپرده شود یا نه، سراغ محمدجواد مرادی‌نیا، رئیس اداره کتاب رفتم. مرادی‌نیا در همان سوال اول، این مساله را تکذیب کرد و گفت: «ما تکذیبیه‌ای را هم آماده و در سایت وزارت ارشاد منتشر کردیم. واگذاری ممیزی به مجموعه یا تشکیلاتی خارج از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادعایی کاملا نادرست و تکراری است. (لازم به ذکر است که هرهفته به‌صورت میانگین، مجوز حدود دوهزار کتاب در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر می‌شود.) رویکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه ممیزی کتاب تعامل با نویسندگان، مترجمان، ناشران و تمامی اهالی فرهنگ است و همیشه از نقدها و نقطه‌نظرات آنها بهره برده است.»
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
بیشتر بخوانید: واکنش بیرانوند به توییت جنجالی مازیار ناظمیمازیار ناظمی جزء معدود گزارشگران ورزشی‌ای بود که وبلاگی معروف به نام «مازیاران» داشت، یک وبلاگ جنجالی از هر آنچه در ورزش می‌گذشت. جنجال اما جزء جدایی‌ناپذیر از مازیار ناظمی بود، او وبلاگ‌نویسی را رها کرد و در اینستاگرام و توئیترش خبرسازی‌ها و بعضا جنجال‌سازی‌ها را شروع کرد. مازیار ناظمی هم بلافاصله در توئیتی از کفاشیان به‌عنوان «برنامه گرم‌کن» نام برد. طلوع یا غروب؟ مرد جنجالی وزارت ورزش و جوانان این روزها سعی می‌کند با امیدبخشی به هواداران، آنها را به روزهای آینده امیدوار کند. مجلس یا شورای شهر شاید مقصد بعدی مرد جنجالی وزارت ورزش است.
مازن آنلاینمازن آنلاین4 روز قبل
پیام مازند - آیا بلیت فروشی پرسپولیس در فصل جدید تبدیل به یک مشکل بزرگ برای این تیم خواهد شدسوژه روز: دردسر ۷ میلیاردی پرسپولیس؟ هفته گذشته بود که خبرگزاری ایسنا از واگذاری انحصاری بلیت فروشی بازی‌های پرسپولیس به شرکت ریحان فیلم در ازای وام ۷ میلیاردی خبر داد. از این قرارداد در شرایطی رونمایی شد که طبق نوشته روزنامه پیروزی، از اسفندماه سال گذشته مشخص شده بود که بلیت فروشی مسابقات استقلال و پرسپولیس در اختیار شرکت تجهیز و توسعه اماکن ورزشی است و حتی سه روز قبل و هنگامی که ایرج عرب برای پیگیری بلیت فروشی بازیهای تیمش در فصل آینده به شرکت تجهیز رفت، خبرگزاری فارس این سوال را مطرح کرد که باید دید تکلیف ۷ میلیارد تومانی که پرسپولیس بابت دادن امتیاز بلیت فروشی به شرکت ریحان فیلم گرفته، چه خواهد شد. این مساله هیچ ارتباطی به درآمدزایی باشگاه از طریق بلیت‌فروشی ندارد. این موضوع هم در خود باشگاه و شرکت مذکور حل خواهد شد. " حالا باید دید عرب می‎تواند با مدیران ریحان فیلم درباره منتفی شدن قرارداد همکاری‌شان به نتیجه برسد یا یک پرونده حقوقی ۷ میلیاردی دردسر جدید قرمزها خواهد شد؟ منبع: football. net
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
پرسپولیس با کمال، پرسپولیس بی‌کمالهواداران تصور پرسپولیس بدون کمال را نمی‌کردند، چراکه آمار و ارقام نتایج تیم‌شان در بازی‌هایی که این بازیکن در زمین بوده با بازی‌هایی که حضور نداشته، نشان از یک افت چشمگیر دارد. البته این افت از جهت امتیاز‌گیری نبوده و بیشتر به گل خوردن‌های پرسپولیس ربط داشته است. او حتی در تمرینات پیش‌فصل پرسپولیس حضور داشت و تنها مصدومیت از ناحیه کمر باعث شده بود نتواند حضوری همه‌جانبه در تمرینات داشته باشد. شاید اگر کمال هم مثل بشار بعد از پایان بازی‌های فصل اقدام به چنین کاری می‌کرد، از مدت‌ها قبل آماده بازی می‌شد و الان نیز هافبک فیکس تیمش بود. او مدت‌هاست در تمرینات گروهی شرکت می‌کند، اما هنوز مجوز حضور در میدان را پیدا نکرده تا خیلی‌ها از به حقیقت پیوستن کابوس ربیع‌خواه برای کمال حرف بزنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
ایران، عربستان، امارات و عمان در دایره مرکزی و کشورهایی چون عراق، قطر و کویت در حاشیه آن قابل‌توجه به‌نظر می‌رسند. ارزیابی شما از اظهارات دیروز رئیس‌جمهور درخصوص پیغام‌های خصوصی آمریکا برای مذاکره چیست؟ آیا در هفته‌های گذشته اتفاق جدیدی دراین‌باره افتاده است؟ فکر می‌کنم بحث رئیس‌جمهور خیلی روشن بود. طبیعتا می‌توان انتظار داشت او حامل یک پیام همیشگی و تکراری نسبت به گفت‌وگو بین ایران و آمریکا بوده باشد و اگر چنین باشد هم غافلگیرکننده نیست. برمبنای این نگاه، در دوره ترامپ به تصور سعودی‌ها ایران به عربستان و منافع عربستان حمله کرد ولی آمریکا هیچ پاسخی به آن نداد. شاید آنها امروز فکر می‌کنند به‌واسطه تحولات اخیر در منطقه، ایران ولو به‌صورت موقت از موضع قدرت خارج شده است.
برترین‌هابرترین‌ها4 روز قبل
مازیار ناظمی جزء معدود گزارشگران ورزشی‌ای بود که وبلاگی معروف به نام «مازیاران» داشت، یک وبلاگ جنجالی از هر آنچه در ورزش می‌گذشت. مازیار ناظمی جزء معدود گزارشگران ورزشی‌ای بود که وبلاگی معروف به نام «مازیاران» داشت، یک وبلاگ جنجالی از هر آنچه در ورزش می‌گذشت. جنجال، اما جزء جدایی‌ناپذیر از مازیار ناظمی بود، او وبلاگ‌نویسی را رها کرد و در اینستاگرام و توئیترش خبرسازی‌ها و بعضا جنجال‌سازی‌ها را شروع کرد. مازیار ناظمی هم بلافاصله در توئیتی از کفاشیان به‌عنوان «برنامه گرم‌کن» نام برد. مجلس یا شورای شهر شاید مقصد بعدی مرد جنجالی وزارت ورزش است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
درنهایت باشگاه استقلال در آخرین روز فرصت قانونی پرونده، خرید مظلومی در لیگ پانزدهم را که سال ۱۳۹۴ به استقلال پیوسته بود، بست. سفارت ایران در کرواسی: همانی را می‌گویید که پول هتل را هم نداد! ظاهرا داستان‌های جنجالی علی خطیر در زمان حضورش در استقلال همچنان ادامه دارد و ظاهرا داستان ختم به خیر شدن پرونده مهاجم سابق استقلال از جای دیگری آب می‌خورد. خبرنگار ما که برای پیگیری ماجراهای حضور برانکو در سفارت ایران در زاگرب به‌منظور صحبت با سفیر با این سفارتخانه تماس گرفته بود، درخصوص پرونده پروپیچ و استقلال و بسته شدن آن به جزئیات جدیدی رسید. حتما به یاد دارید که آقای فتحی هم از آقای صادق، سفیر ایران در کرواسی بابت تلاش‌هایش تشکر کرده بود و جالب اینکه در آن زمان هم شائبه استقلالی بودن سفیر مطرح شده بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
***********کیهانروایت عضو حزب اعتماد ملی از رفتار مافیایی حزب اتحاد ملتعضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی می‌گوید: حزب اتحاد ملت، در حال دور زدن مابقی احزاب است و می‌خواهد نمایندگان خود را به اسم اصلاح‌طلبی وارد لیست کند. اگر بگویند ما در هر شرایطی شرکت نمی‌کنیم، ممکن است جامعه مخاطبشان شرکت کند، باز این‌ها به جامعه مخاطبشان باخته‌اند. با همین رویکرد اشتباه و با همین تحلیل نامناسب از اوضاع و شرایط، آمدند و گفتند آقای معین را مطرح می‌کنیم. عضو حزب اعتماد ملی همچنین گفته است: دارند به صد زبان می‌گویند که منظور از «ما» «ما» چه کسانی هستند. عملکرد شورای مجازی مثبت نیسترئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در خصوص عملکرد شورای عالی فضای مجازی اظهار داشت: ارزیابی من مثبت نیست.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 روز قبل
راننده که جوانی اهوازی و حدودا ۳۰ ساله است، نه‌تنها شهرک طالقانی که حتی ماهشهر هم برای اولین‌بار با من آمده است. کمی جلوتر از دروازه قرآن، قبل رسیدن به شهر، سمت راست حوزه مقاومت بسیج شهرک طالقانی است. آنطور که شاهدان در ماهشهر و شهرک می‌گویند، جرقه شروع اعتراضات از همین شهرک طالقانی زده شده است. ساعت ۱۷ عده‌ای از معترضان، اقدام به بستن مسیر ترانزیتی امیدیه به سمت ماهشهر کردند. درباره اینکه چرا از نفربر استفاده شد، یکی می‌گوید: «اغتشاشگران مسلح بودند و به سمت نیروهای نظامی شلیک می‌کردند.
برترین‌هابرترین‌ها4 روز قبل
یکی دیگر از افرادی که دو شب اول در میان اعتراضات حضور داشته، می‌گوید: «اغتشاشگران در شهرک شب‌ها شعار «الاحواز، الاحواز» سر می‌دادند. با چشم خودم دیدم یکی در نیزار بود و ماموران می‌توانستند او را هدف بگیرند اما تیر را کنارش زدند تا فرار کند. نیروهای نظامی به قصد کشتن نمی‌زدند. نیزارها حداقل یک تا دو متر از جاده اصلی که ادعا می‌شود از آنجا تیربارها شلیک کرده‌اند، پایین‌تر است. اگر نیروهای نظامی می‌خواستند به نیزارها شلیک کنند، قطعا باید سر سلاح را رو به پایین می‌گرفتند تا به افرادی که در داخل نیزارها پنهان شده‌اند، اصابت کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
از دید قریب به اتفاق کارشناسان بیان چنین حرفی خالی‌کردن دست مذاکره‌کنندگان و تضعیف آنها پشت میز مذاکره بود. همان روزی که او در دانشگاه تهران گفت آمریکا با یک بمب کل تاسیسات دفاعی ما را زمین‌گیر می‌کند. گره زدن همه مسائل کشور به مذاکره و تعریف‌کردن توافق به‌عنوان راه‌حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی کشور از آب خوردن تا محیط‌زیست، نمونه‌های مشابهی است. آمریکایی‌ها مهم‌ترین محصولات صادراتی مثل پتروشیمی را شناسایی کرده‌اند و آنها را در لیست تحریم قرار داده‌اند و حتی مثلا مجموعه فولاد کشور را که برخی نیازهای آن از خارج وارد می‌شود، تحریم کرده‌اند. نویسنده در پایان احتمال داده که این قبیل فضاسازی‌ها برای القای اجبار به مذاکره دوباره با غرب و همچنین پذیرش دیکته‌های پرخسارت FATF است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین4 روز قبل
پیام خوزستان - آیا بلیت فروشی پرسپولیس در فصل جدید تبدیل به یک مشکل بزرگ برای این تیم خواهد شدسوژه روز: دردسر ۷ میلیاردی پرسپولیس؟ هفته گذشته بود که خبرگزاری ایسنا از واگذاری انحصاری بلیت فروشی بازی‌های پرسپولیس به شرکت ریحان فیلم در ازای وام ۷ میلیاردی خبر داد. از این قرارداد در شرایطی رونمایی شد که طبق نوشته روزنامه پیروزی، از اسفندماه سال گذشته مشخص شده بود که بلیت فروشی مسابقات استقلال و پرسپولیس در اختیار شرکت تجهیز و توسعه اماکن ورزشی است و حتی سه روز قبل و هنگامی که ایرج عرب برای پیگیری بلیت فروشی بازیهای تیمش در فصل آینده به شرکت تجهیز رفت، خبرگزاری فارس این سوال را مطرح کرد که باید دید تکلیف ۷ میلیارد تومانی که پرسپولیس بابت دادن امتیاز بلیت فروشی به شرکت ریحان فیلم گرفته، چه خواهد شد. این مساله هیچ ارتباطی به درآمدزایی باشگاه از طریق بلیت‌فروشی ندارد. این موضوع هم در خود باشگاه و شرکت مذکور حل خواهد شد. " حالا باید دید عرب می‎تواند با مدیران ریحان فیلم درباره منتفی شدن قرارداد همکاری‌شان به نتیجه برسد یا یک پرونده حقوقی ۷ میلیاردی دردسر جدید قرمزها خواهد شد؟ منبع: football. net
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 روز قبل
ثبت‌نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی در حالی ادامه دارد که همچنان حضور چهره‌های حزبی و جناحی کم‌رنگ است. اعتمادآنلاین| مهتاب اسفندیاری- ثبت‌نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی در حالی ادامه دارد که همچنان حضور چهره‌های حزبی و جناحی کم‌رنگ است. همچنین در اولین روز ثبت‌نام مجلس هم سید محمود نبویان از دیگر اعضای شوروی مرکزی جبهه پایداری برای انتخابات مجلس یازدهم از حوزه انتخابیه تهران نام‌نویسی کرده بود. ۳۰۸۰ نفر در سه روز اول ثبت‌نام انتخابات نام‌نویسی کردندسیداسماعیل موسوی، سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور، روزانه دوبار در جمع خبرنگاران حاضر می‌شود و آمار ثبت‌نام‌کنندگان را اعلام می‌کند. در پایان روز سوم ثبت‌نام یازدهمین دوره انتخابات مجلس در جمع خبرنگاران آمار نهایی سومین روز نام‌نویسی توسط سیداسماعیل موسوی اعلام شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
جایی که شما آزادید هر اعتراض و حرفی که دارید با مردم در میان بگذارید و با هورا و کف حضار خود را خالی کنید (و البته شاید با هو شدن و مسخره شدن). در آخر هم صدای اعتراض در هوای مه‌آلود آشوبگری، گم شد. رهبران فکری انقلاب همواره مردم را صاحبان اصلی انقلاب دانسته و حضور، مشارکت و دخالت‌شان را ضرورتی حتمی می‌دانند. کلاس مردم‌شناسیهمیشه این مردم بودند که انقلاب را با پوست و گوشت خود حفظ کردند چراکه برایش خون دل‌ها خورده‌اند. همیشه این مردم بوده‌اند که «قدر» خمینی و خامنه‌ای را فهمیده‌اند و آنها را برتر از هزار «ماه» می‌دانند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
در هر دوی این اظهارات که دومی بازتاب بسیار زیادی داشت، گفته شد دولت یازدهم کشور را با خزانه خالی تحویل گرفته است! آمریکایی‌ها مهم‌ترین محصولات صادراتی مثل پتروشیمی را شناسایی کرده‌اند و آنها را در لیست تحریم قرار داده‌اند و حتی مثلا مجموعه فولاد کشور را که برخی نیازهای آن از خارج وارد می‌شود، تحریم کرده‌اند. سخنرانی جهانگیری و چند دلیل احتمالیدر واکاوی دلایل این سخن اسحاق جهانگیری آن‌هم در این برهه باید گفت احتمالا دولت در حال زمینه‌سازی برای انعقاد یک توافق یا مشابه آن در فضای سیاست خارجی است. دوم، کانال ارتباط مالی با اروپا یا همان INSTEX است که از زمان خروج آمریکا از برجام قرار بود راه‌اندازی شود و تا همین چندماه پیش به طول انجامید. ولی اصلا قرار نیست مساله به این چیزها ختم شود، بحث فروپاشی ساختار سیاسی و نظام سیاسی در ایران است.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
در آخر هم صدای اعتراض در هوای مه‌آلود آشوبگری، گم شد. رهبران فکری انقلاب همواره مردم را صاحبان اصلی انقلاب دانسته و حضور، مشارکت و دخالت‌شان را ضرورتی حتمی می‌دانند. کلاس مردم‌شناسیهمیشه این مردم بودند که انقلاب را با پوست و گوشت خود حفظ کردند چراکه برایش خون دل‌ها خورده‌اند. همیشه این مردم بوده‌اند که نگذارند گربه مظلوم ایرانی توسط گرگ‌های ایران‌اینترنشنال سعودی و روباه‌های بی‌بی‌سی ملکه الی و کفتارهای من‌وتو پهلویچه تکه‌تکه شود. همیشه این مردم بوده‌اند که «قدر» خمینی و خامنه‌ای را فهمیده‌اند و آنها را برتر از هزار «ماه» می‌دانند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
ضمن اینکه بخشی از نقدها به تصمیم دولت فعلی این بود که چرا بار دیگر جامعه ایران باید هزینه اقتصادی و اجتماعی طرحی را بدهد که قبلا در آذرماه ۸۹ و در دولت قبلی اجرا شده و چند سالی توسط دولت روحانی ملغی شده بود. این هنرمندان که اکثرشان در دو انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری از حامیان اصلی دولت حسن روحانی بودند، حالا نسبت به شرایط اقتصادی که به مردم ایران می‌گذرد، معترض شده‌اند. اما چه شد که حامیان دولت حسن روحانی روبان‌های بنفش بسته‌شده به دستان‌شان را کنار گذاشته و حالا درحال جمع کردن امضا برای بیانیه حمایت از مردم هستند. فاطمه معتمدآریا از اعضای شورای مرکزی خانه سینما در واکنش به این شکل انتقادات گفت: «این‌طور نیست که سینما مالیات ندهد. سینما مالیات خودش را می‌دهد، اما این مالیات از افراد گرفته نمی‌شود و از فروش بلیت سینماها گرفته می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
سوال من این است که چطور قوانین فیفا در اینجا اجرا نمی‌شود؟ طبق قوانین فیفا بازیکنانی که چنین پرونده‌هایی دارند چهار ماه جریمه می‌شوند. اگرچه در قانون نوشته شده چهار تا ۶ ماه محرومیت اما یک بند آن می‌گوید در صورت تکرار باید بازیکن را ۶ ماه محروم کرد، نه اینکه بازیکنی که اولین بارش باشد را در همان دفعه اول ۶ ماه جریمه کنند. من باید چهار ماه جریمه می‌شدم و در صورت تکرار جریمه محرومیتم ۶ ماه می‌شد. برخوردهای انضباطی‌اش هم نشان داده که نظم و دیسیپلین تیمی برای استرا از هرچیزی مهم‌تر است. دقیقا و به همین دلیل است استقلالی ساخته که کل ایران از بازی با آن می‌ترسند و به آن احترام می‌گذارند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
مشکلاتی وجود دارد و باید با سعی و تلاش همه آنها را مرتفع کرد تا دوباره همانی شویم که هواداران از پرسپولیس بزرگ توقع دارند. فکر می‌کردی این گل نامزد عنوان بهترین گل سال آسیا شود؟ در آن لحظه به هر چیزی فکر می‌کردم جز این مورد، اما واقعا خوشحالم گل من بین برترین‌ گل‌ها قرار گرفت و امیدوارم درنهایت هم بهترین گل آسیا شود. خداراشکر می‌کنم که هواداران بامعرفتی داریم که همواره پشت تیم خود و اتفاقات مربوط به آن می‌ایستند. جایزه بهترین بازیکن سال آسیا هم از کف علیرضا بیرانوند پرید! کاش عنوان بهترین بازیکن سال آسیا هم به علی می‌رسید تا کلکسیون افتخارات پرسپولیسی‌ها در سال‌های اخیر تکمیل شود، این جایزه بعد از درخشش علی در جام‌جهانی و لیگ قهرمانان آسیا باید سال گذشته به وی می‌رسید، اما امسال هم این امید را داشتیم که بیرانوند مرد سال آسیا شود که درنهایت این اتفاق نیفتاد و مسئولان ‌ای‌اف‌سی ترجیح دادند آن را دوباره به یک بازیکن قطری بدهند.
جام نیوزجام نیوز6 روز قبل
متهم شده‌اید به اینکه معمولا به ضرر استقلال قضاوت می‌کنید، قبول دارید؟ قطعا این مساله را قبول ندارم. به هر حال آبی‌ها معتقدند حق‌شان پیروزی بوده و به‌خاطر قضاوت شما دو امتیاز از دست داده‌اند. سرمربی استقلال پذیرفته که امکان دارد شما صحنه را ندیده باشید، اما نمی‌تواند بپذیرد سایر داوران هم ندیده باشند! قبول دارید که این اشتباه تاثیر‌گذار بوده؟ بله، من اشتباهم را مى‌پذیرم، اما کاملا سهوى بوده و به‌خاطر اشتباه انسانى و عدم تمرکز کافى بر روى صحنه رخ داده است. به‌نظر خودتان چه عواملی باعث می‌شود داوران این‌گونه اشتباه کنند؟ ما داوران خیلى تمرین مى‌کنیم تا از آمادگى بدنى بالا برخوردار باشیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
طیف عظیمی از سینماگران، سه چهار روز مانده به انتخابات بیانیه دادند و از رئیس‌جمهور آینده ایران حمایت کردند. با این وجود طیفی از هنرمندان به‌شدت مدافع معافیت مالیاتی هستند که در چند سال اخیر اجرا شده است. فاطمه معتمدآریا از اعضای شورای مرکزی خانه سینما در واکنش به این شکل انتقادات گفت: «این‌طور نیست که سینما مالیات ندهد. سینما مالیات خودش را می‌دهد، اما این مالیات از افراد گرفته نمی‌شود و از فروش بلیت سینماها گرفته می‌شود. البته این اظهارات نوبخت کمی بعد از انتشار بیانیه‌ای بود که برخی سینماگران درظاهر برای حمایت از مردم منتشر کردند.

به انتهای لیست رسیدید