روزنامه نیویورک تایمز

روزنامه نیویورک تایمز

الفالف1 روز قبل
تی» از نقش سازمان سیا در سازمان دهی اعتراضات اخیر گفت. ای" به ریاست مایکل دی آندری (اMichael D'Andrea) در اعتراض‌های چند روز اخیر ایران نقش بازی کرد. هدف مایک تغییر رژیم ایران با کمک سازمان مجاهدین خلق و گروه‌های تجزیه طلب است. او مامور سازمان سیا است که با عنوان «آیت الله مایک» شناخته می‌شود. خیر، طرح‌های بی‌ ثبات کردن گوناگون است که از هنگ کنگ تا اوکراین و ایران می‌بینیم، و این ناارامی‌ها نتیجه تلاش برای سرنگونی یک دولت دیگر [دولت ایران] است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل
نیروی دریایی امریکا اعلام کرد که ناو هواپیمابر «آبراهام لینکلن» طبق برنامه‌های پیش بینی شده روز سه شنبه از تنگه هرمز عبور کرد و وارد خلیج فارس شده‌است. به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، نیروی دریایی آمریکا با تایید خبر عبور ناوهواپیمابر آبراهام لینکن از تنگه هرمز اعلام کرد: طبق برنامه‌های پیش بینی شده آبراهام لینکن با عبور از تنگه هرمز در تاریخ ۱۹ نوامبر (۲۸ آبان) وارد خلیج فارس شد. «آدام میچل بویل» فرمانده ناو گروه آبراهام لینکن گفت: من به دریانوردان ناو گروه که در طول این اعزام از خود رشادت‌های فراوان نشان داده‌اند، افتخار میکنم. ارتش آمریکا اوایل اردیبهشت امسال، ناوهواپیمابر آبراهام لینکن و بمب افکن‌های بی ۵۲ را به منطقه خاورمیانه اعزام کرد. آمریکا با دستاویز قرار دادان آتش گرفتن ۶ نفتکش در خلیج فارس، حضور فیزیکی نیروهای خود در منطقه را افزایش داد.
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
خبرانلاین: شخصیت داستایوفسکی برای دیکنز ناشناخته بود و هنوز نوشته‌های تاریخی معلوم نکرده‌اند که چرا دیکنز تعامل خوبی با همکار روسی و اینکه با چه زبانی با وی ارتباط برقرار کرده است. داستایوفسکی در هیچ کدام از نامه‌ها یا کتابهای خود از این حضور یک هفته‌ای در لندن اسم نبرده بود. داستایوفسکی شخصیتی تند و خشن داشت و در مقابل آرامش و سکوت دیکنز تناقض قابل ملاحظه‌ای مشاهده می‌شود. او حتی با هیچ کدام از نویسنده‌های روس مثل تولستوی نیز ملاقات نکرده بود و حالا این سوال پیش می‌آید که دلیل این ملاقات و سفر یک هفته نویسنده روس به انگلیس چه بوده است. در کتاب بیوگرافی دیگر داستایوفسکی نوشته دیوید گیت نیز به این نامه اشاره شده است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
زمانی که مشاوران ترامپ گفتند پکن در قالب توافق تجاری موافقت کرده که حدود ۲۰ میلیارد دلار محصولات کشاورزی از آمریکا خریداری کند، ترامپ اعلام کرد که به این حد راضی نیست. وی بعدا اندکی از موضع اولیه خود کوتاه آمد و خواهان خرید سالانه ۵۰ میلیارد دلار محصولات کشاورزی امریکا توسط چین شد. وی از اهدافی بلندپروازانه در مذاکرات تجاری سخن می‌گوید و هر بار تهدیدهای بزرگتری را علیه چین در صورت محقق نشدن خواسته هایش مطرح می‌سازد. با وجود اینکه ترامپ روز ۱۱ اکتبر اعلام کرد که آمریکا و چین به فاز نخست یک توافق تجاری تاریخی دست یافته‌اند، اما بعد از گذشت بیش از یک ماه هنوز خبری از توافق نیست. شاید این استراتژی در مورد سایر شرکای تجاری آمریکا جواب بدهد، اما این مواضع در حال دلسرد نمودن چین از انعقاد توافق با آمریکاست.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
داستایوفسکی در هیچ کدام از نامه‌ها یا کتابهای خود از این حضور یک هفته‌ای در لندن اسم نبرده بود. البته هر دوی آنها زبان فرانسوی می‌دانستند ولی تاریخ نویسان شخصیت این دو را دور از هم ثبت کرده‌اند. داستایوفسکی شخصیتی تند و خشن داشت و در مقابل آرامش و سکوت دیکنز تناقض قابل ملاحظه‌ای مشاهده می‌شود. او حتی با هیچ کدام از نویسنده‌های روس مثل تولستوی نیز ملاقات نکرده بود و حالا این سوال پیش می‌آید که دلیل این ملاقات و سفر یک هفته نویسنده روس به انگلیس چه بوده است. در کتاب بیوگرافی دیگر داستایوفسکی نوشته دیوید گیت نیز به این نامه اشاره شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق، پایگاه اینترنتی العربیه عربستان سعودی ادعاهایی روزنامه نیویورک تایمز آمریکا پیرامون به اصطلاح «گزارش‌های لو رفته اطلاعاتی ایرانی درباره طرح تهران برای گسترش نفوذ منطقه‌ای اش» را منتشر کرد. روشن است که این تاریخ، همان تاریخی است که گروه تروریستی وهابی داعش، یک سوم خاک عراق را اشغال کرده و به ۳۰ کیلومتری بغداد رسیده بود. نیویورک تایمز ادعا کرده که ایران پس از عقب نشینی آمریکا از عراق، ماموران سیا را به خدمت گرفته است، همچنین یک مسئول وزارت امور خارجه آمریکا را استخدام کرده تا تهران را از طرح‌های واشنگتن در عراق مطلع کند. مفاد اسناد ادعایی آمریکا درباره المالکی توسط منابع نظامی بلندپایه و نزدیک به سپهبد حاتم المکصوصی رییس سازمان اطلاعات ارتش عراق در دولت المالکی و مدیر فعلی بخش مهندسی ارتش عراق تکذیب شد. این منابع افزودند که اسناد به اصطلاح لو رفته درباره همکاری اطلاعاتی مزبور، موضوعی طبیعی و در چارچوب بندهای توافق چهارجانبه است.
ایسناایسنا4 روز قبل
وزارت امور خارجه چین امروز دوشنبه به گزارش اخیر روزنامه نیویورک تایمز بر مبنای دستیابی به صدها سند افشا شده متعلق به دولت چین درباره اقدامات و سیاستهای این دولت در منطقه سین کیانگ واکنش نشان داده و به آن حمله کرد. او تصریح کرد: این حقیقت که منطقه سین‌کیانگ در سه سال گذشته و تقریبا در همان مدت زمانی که کمپین چین در سین‌کیانگ به اجرا درآمد، از حمله تروریستی رنج نبرده، نشان‌دهنده درستی سیاست دولت چین بوده است. گنگ شوانگ در ادامه تصریح کرد: مقاله اخیر روزنامه نیویورک تایمز یک کار «سرهم بندی‌شده شلخته» بر پایه تفسیر گزینشی از اسناد و مدارک محسوب می‌شود. این مقام ارشد دولت چین با این حال اعتبار اسناد مورد استناد روزنامه نیویورک تایمز را زیر سوال نبرد. این روزنامه گزارش کرده که این اسناد نقش محوری شی جینپینگ رئیس جمهور چین در پیشبرد عملیات برخورد با اویغورها در سین‌کیانگ را فاش می‌سازد.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 روز قبل
رئیس پیشین مجلس عراق فاش کرد، نماینده آمریکا او را تهدید کرده، در صورتی که عراق با سیاست ضد ایرانی آمریکا همراهی نکند، واشنگتن این کشور را به کره شمالی دوم تبدیل می‌کند. «سلیم الجبوری» از تهدید آمریکا علیه کشورش پرده برداشت و اعلام کرد که «برت مک‌گورک» نماینده آمریکا در عراق، تهدید کرده که عراق را به کره شمالی دیگری تبدیل خواهد کرد. الجبوری در گفت‌وگویی تلویزیونی فاش کرد «در یکی از جلسات با مک‌گورک، او گوشی همراهش را از جیب درآورد و تصویری از کره شمالی و تصویری دیگر از کره شمالی نشانم داد. رئیس سابق پارلمان عراق گفت که بعد از این تهدید نماینده آمریکا، با او جدال لفظی پیدا کرده و انتقاد کرده که چرا حرفی زده که دخالت در امور عراق است. برت مک‌گورک دیپلماتی است که باراک اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا او را در سال ۲۰۱۴ نماینده آمریکا در ائتلاف موسوم به «ائتلاف بین‌المللی [ضد داعش] در عراق» تعیین کرده بود.
ایسناایسنا4 روز قبل
سردبیر روزنامه نیویورک تایمز، دونالد ترامپ را متهم کرد که جان خبرنگارانش را با متهم کردن آنان به «سوء استفاده شخصی و دشمن مردم» خواندن آنان، در معرض خطر قرار داده است. او در پاسخ به سوالی درباره احتمال نژادپرست بودن دونالد ترامپ گفت: نمی‌دانم. به نظر من دونالد ترامپ اظهاراتی را بیان می‌کند که به لحاظ نژادی ایجاد تفرقه می‌کنند. باکت گفت: آنان احتمالا خواستار یک نیویورک‌ تایمز سیاسی‌تر هستند اما امیدوارم به مرور متوجه شوند که یک نیویورک تایمز بی‌طرف قدرت و ماندگاری بیشتری دارد. وی تاکید کرد، انجام تحقیقاتی مانند تحقیقات درباره مالیات دونالد ترامپ تاثیر بیشتری نسبت به نگارش مطالب جانبدارانه خواهد داشت.
ایسناایسنا4 روز قبل
مطالعه جدید پژوهشگران کالج پزشکی بیلور (Baylor College of Medicine) آمریکا نشان می‌دهد بسیاری از جراحی‌های قلب که به منظور باز کردن شریان‌های مسدود شده انجام می‌شود، غیرضروری هستند. به گزارش ایسنا، پژوهشگران آمریکایی اخیرا دریافته‌اند بسیاری از جراحی‌های قلب که به منظور باز کردن رگ‌های مسدود شده انجام می‌شود، غیر ضروری هستند. پژوهشگران طی این مطالعه بیش از پنج هزار نفر را به مدت سه سال و نیم مورد بررسی قرار دادند. بررسی‌های آنها نشان داد که عمل‌های جراحی بای‌پس سرخ‌رگ کرونر" (coronary artery bypass grafting) ممکن است در برخی موارد غیرضروری باشد و علاوه بر آن این عمل در کاهش خطر حملات قلبی نقشی ندارد. دلیل اجرای این جراحی گرفتگی و تنگی (حداکثر تا حد انسداد کامل) عروق کرنر می‌باشد که در شرایط گوناگون تشخیص داده شده‌ است و قابلیت درمان با فنر و بالون را ندارند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 روز قبل
این روزنامه نگار با آنالیز دیتای اکانت توئیتری ترامپ، به آمارهای جالبی درباره وی دست یافته است. طبق این گزارش، ترامپ نخستین حمله توئیتری را روز سوم ریاست جمهوری اش در کاخ سفید انجام داد و عملا به معترضان به انتخاب وی حمله کرد. وی در سال نخست ریاست جمهوری اش با ۱۱۵۰ توئیت به دیگران حمله کرد و انتظار می‌رود در سال آینده نیز با همین تعداد توئیت به مخالفانش حمله کند. همچنین این گزارش نشان می‌دهد شهرهایی که ساکنان آن بیشتر طرفدار دموکرات‌ها بوده‌اند هدف حمله توئیتری ترامپ قرار گرفته‌اند. تاکنون ترامپ۴هزار و ۴۹۶ حمله توئیتری علیه دموکرات‌ها، رسانه‌ها و مؤسسات تحقیق و تفحص انجام داده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 روز قبل
نشریه آمریکایی نیویورک تایمز با استناد به آنچه که «افشای کم‌سابقه و نادر اسناد دولتی چین» خوانده است، جزئیاتی درباره عملیات امنیتی پکن علیه مسلمانان منطقه سین‌کیانگ را منتشر کرد. اعتمادآنلاین| روزنامه نیویورک تایمز گزارش کرده که به ۴۰۳ صفحه از اسناد داخلی دولت چین دست پیدا کرده است که جزئیات جدیدی را درباره سیاست‌ها و اقدامات به شدت محرمانه و مناقشه‌برانگیز حزب کمونیست چین علیه مسلمانان منطقه سین‌کیانگ این کشور مشخص می‌کند. نیویورک تایمز نوشت، این اسناد دربردارنده یک‌سری سخنرانی‌های تاکنون منتشر نشده شی جینپینگ، رئیس جمهور چین و همچنین دستورات و گزارش@هایی درباره اقدامات تجسسی و کنترلی اعمال‌شده بر مسلمانان قوم اویغور بوده‌اند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، این اسناد در عین حال نشان داده‌اند که در داخل حزب کمونیست چین نارضایتی‌هایی نسبت به این عملیات سرکوب اویغورها وجود داشته است. او که در داخل حزب کمونیست به خاطر مدیریت گروه‌های اقلیت شهرت دارد، پیش از آن سابقه رهبری سیاست‌های مشت آهنین علیه مخالفان در تبت را داشته است.
ایلناایلنا5 روز قبل
یک مقام دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید در برابر مجلس نمایندگان آمریکا شهادت داد. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، «مارک سندی»، مقام دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید، که روز گذشته -‌شنبه- در برابر کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان شهادت داد، گفت که نمی‌داند چرا کمک نظامی به اوکراین با تاخیر روبه‌رو شده است. سندی همچنین گفت که در طول کارش در این دفتر تا به حال به چنین موردی در زمینه تاخیر در کمک برنخورده است. وی نخستین مقام این دفتر است که در تحقیقات استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، شرکت کرده است. سندی معاون رئیس بخش دفتر مدیریت و بودجه در بخش امنیت ملی کاخ سفید است و «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، نقشی در انتصاب وی به این سمت نداشته است.
ایسناایسنا5 روز قبل
به گزارش ایسنا، روزنامه نیویورک تایمز گزارش کرده که به ۴۰۳ صفحه از اسناد داخلی دولت چین دست پیدا کرده که جزئیات جدیدی را درباره سیاستها و اقدامات به شدت محرمانه و مناقشه‌برانگیز حزب کمونیست چین علیه مسلمانان منطقه سین‌کیانگ این کشور مشخص می‌کند. نیویورک تایمز نوشت، این اسناد دربردارنده یک سری سخنرانی‌های تا کنون منتشر نشده شی جینپینگ، رئیس جمهور چین و همچنین دستورات و گزارشهایی درباره اقدامات تجسسی و کنترلی اعمال شده بر مسلمانان قوم اویغور بوده‌اند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، این اسناد در عین حال نشان داده‌اند که در داخل حزب کمونیست چین نارضایتی‌هایی نسبت به این عملیات سرکوب اویغورها وجود داشته است. نیویورک تایمز نوشت: این اسناد از سوی یک عضو ناشناس تشکیلات سیاسی چین به بیرن درز کرده و او امیدوار بوده که این افشاگری جلوی فرار رهبران چین از جمله شی‌ جینپینگ از محکومیت به سبب اجرای بازداشتهای گسترده را بگیرد. او که در داخل حزب کمونیست به خاطر مدیریت گروه‌های اقلیت شهرت دارد، پیش از آن سابقه رهبری سیاستهای مشت آهنین علیه مخالفان در تبت را داشته است.
خبر فوریخبر فوری5 روز قبل
در این پیام ترامپ به رئیس جمهور ترکیه با لحن و ادبیاتی عجیب در ارتباط با عملیات نظامی آنکارا علیه شبه نظامیان کرد در شمال شرق سوریه به اردوغان هشدار داده بود: «یک احمق نباش». اردوغان روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری مشترک با ترامپ در ارتباط با این نامه گفت: ما نامه‌ای را که دریافت کرده بودیم پس فرستادیم. روزنامه دیلی صباح در مطلبی با تیتر «موضع تعیین‌کننده اردوغان» خاطرنشان کرد: این نامه به صورت دستی به مالکش بازگردانده شد. اردوغان در عین حال در دیدارش با سناتورهای آمریکایی رویکردی تهاجمی داشته است. اردوغان در هواپیمایش طبق گزارش NTV به خبرنگاران گفت: ترامپ از دیدن این ویدیو بسیار تحت تاثیر قرار گرفته است.
برنابرنا5 روز قبل
این مسؤولان نظامی سودانی به زمان و منطقه دقیق کشته شدن این افراد هیچ اشاره‌ای نکرده‌اند. پیشتر نیز ارتش سعودی و امارات روز چهارشنبه از کشته شدن چند نظامی خود در حمله انصارالله به منطقه مرزی یمن و عربستان خبر داده بودند. امارات و سودان در ماه‌های اخیر خروج بخشی از نظامیان‌شان در یمن را آغاز کرده‌اند، نیروهایی که از فروردین ۹۴ در قالب ائتلاف سعودی در یمن حضور دارند. براساس این گزارش، این نظامیان سودانی همچنین پس از ۶ ماه حضور در جنگ، ۱۰ هزار دلار دریافت می‌کنند. از آغاز جنگ علیه یمن تاکنون، صدها تن از این نظامیان مزدور سودانی که در ائتلاف عربی شرکت دارند، توسط نیروهای ارتش یمن و انصارالله کشته شده‌اند.
ایسناایسنا5 روز قبل
در این پیام ترامپ به رئیس جمهور ترکیه با لحن و ادبیاتی عجیب در ارتباط با عملیات نظامی آنکارا علیه شبه نظامیان کرد در شمال شرق سوریه به اردوغان هشدار داده بود: «یک احمق نباش». اردوغان روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری مشترک با ترامپ در ارتباط با این نامه گفت: ما نامه‌ای را که دریافت کرده بودیم پس فرستادیم. روزنامه دیلی صباح در مطلبی با تیتر «موضع تعیین‌کننده اردوغان» خاطرنشان کرد: این نامه به صورت دستی به مالکش بازگردانده شد. اردوغان در عین حال در دیدارش با سناتورهای آمریکایی رویکردی تهاجمی داشته است. اردوغان در هواپیمایش طبق گزارش NTV به خبرنگاران گفت: ترامپ از دیدن این ویدیو بسیار تحت تاثیر قرار گرفته است.
صدا و سیماصدا و سیما6 روز قبل
این قانون ماه مارس سال آینده اجرایی خواهد شد. براساس این قانون، همه کودکان پیش دبستانی برای حضور در مدارس باید در برابر این ویروس مصون باشند در غیراین صورت تعیین سطح نخواهند شد. کودکان شش ساله و بالاتر نیز طبق قانون باید تایید کنند که واکسن سرخک را دریافت کرده‌اند. مقامات بهداشتی در آلمان‏، امسال ۵۰۱ مورد ابتلا به سرخک را به رغم وجود واکسن‌هایی که ایمنی و اثرگذاری آن‌ها به اثبات رسیده است، ثبت کرده‌اند. این مرکز خاطرنشان کرد، اما در سال بیش از هفت میلیون مورد ابتلا به سرخک و ۱۰۰ هزار مرگ و میر ناشی از آن در بسیاری از کشور‌های در حال توسعه که مردم به واکسن دسترسی ندارند، وجود دارد. بیشتر افرادی که می‌میرند کودکان زیر ۵ سال هستند. حتی در کشور‌های توسعه یافته، شیوع این بیماری در سال‌های اخیر افزایش یافته است، زیرا تعداد فزاینده‌ای از والدین از واکسیناسیون اطفال خود خودداری کرده‌اند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز6 روز قبل
رای آوردن ترامپ در انتخابات سال ۲۰۱۶ را می‌توان محصول حضور مداوم او در شبکه‌های اجتماعی و به ویژه توئیتر دانست. اینجا به ۶ نکته در مورد توئیت‌های دونالد ترامپ پرداخته‌ایم:۱) کالین کانوی مشاور ارشد کاخ سفید در گفت و گویی به نیویورک تایمز گفته است که ترامپ همانقدر به توئیتر نیاز دارد که ما به غذا احتیاج داریم. هرچقدر که رئیس جمهور آمریکا از دست بقیه افراد و رسانه‌ها ناراضی است، از خودش خوشش می‌آید. ۶) تعداد بسیاری از توئیت‌های ترامپ در رابطه با بی اعتمادی اش به رسانه هاست. ۷) برکناری از طریق توئیتر یا اعلام خروج از توافقات از طریق حساب کاربری رئیس جمهور، از موارد مورد علاقه ترامپ است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 روز قبل
ولی تاکنون هیچ یک از این هواپیماهای بدون سرنشین وظیفه انتقال یکی از اعضای بدن انسان را قبول نکرده بودند. البته این پرواز به جز آنکه جان «ترینا گلیپسی» ۴۴ ساله را نجات داد اتفاقات ارزشمند دیگری را هم به همراه داشت. باید توجه داشته باشیم اعضای بدن انسان اگر در زمان مناسب منتقل نشوند قابلیت پیوند به بیمار را از دست می‌دهند. روش معمول برای انتقال اعضای بدن انسان معمولا وسایل موتوری از جمله هلیکوپتر و هواپیما است که این وسایل نقلیه محدودیت‌های خود را شامل می‌شوند. در حالی که تاکنون هیچ قانونی برای انتقال اعضای بدن انسان از طریق پهپادها در جهان تعریف نشده است، قانونگذاران در حوزه هوانوردی سعی دارند قوانین و مقررات جدید برای این دسته از پهپادها وضع کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
رای آوردن ترامپ در انتخابات سال ۲۰۱۶ را می‌توان محصول حضور مداوم او در شبکه‌های اجتماعی و به ویژه توئیتر دانست. اینجا به ۶ نکته در مورد توئیت‌های دونالد ترامپ پرداخته‌ایم:۱) کالین کانوی مشاور ارشد کاخ سفید در گفت و گویی به نیویورک تایمز گفته است که ترامپ همانقدر به توئیتر نیاز دارد که ما به غذا احتیاج داریم. هرچقدر که رئیس جمهور آمریکا از دست بقیه افراد و رسانه‌ها ناراضی است، از خودش خوشش می‌آید. ۶) تعداد بسیاری از توئیت‌های ترامپ در رابطه با بی اعتمادی اش به رسانه هاست. ۷) برکناری از طریق توئیتر یا اعلام خروج از توافقات از طریق حساب کاربری رئیس جمهور، از موارد مورد علاقه ترامپ است.
فارسفارس6 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دادگاه فدرال آمریکا روز جمعه «راجر استون» مشاور دیرینه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا را در تمامی ۷ پرونده اتهامی مطرح شده علیه وی، مجرم شناخت. این حکم پیروزی دیگری برای «رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا به شمار می‌آید. تیم قانونی مولر استون را متهم کرده بود که وی درباره انتقال اطلاعات به ویکیلیکس در کارزار انتخاباتی ۲۰۱۶ پنهان کاری کرده است. دادستان آمریکا اعلام کرد که استون به کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا در جلسه شهادت سپتامبر ۲۰۱۷ دروغ گفته است. وی به نمایندگان آمریکایی گفته بود که هیچ ارتباطی با سایت ویکیلیکس یا حتی کارزار ترامپ درباره ویکیلیکس نداشته است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ کاخ سفید عصر جمعه متن اولین مکالمه تلفنی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و «ولودمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین که محور تلاش دموکرات‌ها برای استیضاح رئیس جمهور آمریکاست را منتشر کرد. وی در مقابل کمیته‌های مجلس نمایندگان گفت «کاخ سفید در تابستان پرسش در مورد کمک‌ها را آغاز کرد که به نظر می‌رسید مستقیما از سوی ترامپ انجام می‌شود.» * حضور سه شاهد دیگر در مجلس نمایندگان در هفته جاریبراساس برنامه ریزی‌ها دست‌کم ۳ نفر دیگر در هفته جاری برای ادای شهادت علنی در مجلس نمایندگان حضور خواهند یافت. «بیل تیلور»، دیپلمات ارشد آمریکا در اوکراین و «جورج کنت»، کارشناس سیاست خارجی وزارت خارجه آمریکا در روز چهارشنبه و «ماری یووانویچ»، سفیر پیشین آمریکا در اوکراین در روز جمعه شهادت خواهند داد. *پایان بودجه دولت آمریکا در هفته آیندهدولت آمریکا هفته آینده با اتمام بودجه مواجه می‌شود از این رو ترامپ به دستیابی به توافقی با کنگره تا ۲۱ نوامبر (۳۰ آبان) در مورد لایحه بودجه نیاز دارد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
یازده هزار توئیت در سی و سه ماه رقمی است که نیویورک تایمز از تعداد توئیت‌های دونالد ترامپ منتشر کرده است. هرچقدر که رئیس جمهور آمریکا از دست بقیه افراد و رسانه‌ها ناراضی است، از خودش خوشش می‌آید. اما فاکس نیوز گل سرسبد رئیس جمهور آمریکاست. ۷) برکناری از طریق توئیتر یا اعلام خروج از توافقات از طریق حساب کاربری رئیس جمهور، از موارد مورد علاقه ترامپ است. این موضوع اطرافیان رئیس جمهور را عصبانی کرده به ویژه مشاوران او که بیشتر اوقات ترامپ بدون مشورت با آنها دست به نوشتن توئیت‌های جنجال میزند، احتمالا از دست او بسیار کلافه‌اند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگو با آسوشیتد پرس، کاهش تعهدات برجامی ایران را امری «بسیار طبیعی، منطقی و مبتنی بر چارچوب توافق» تلقی کرد. نیویورک تایمز در ادامه این گزارش به نقل از کدخدایی نوشت: من فکر می‌‎کنم کسانی که با این بازی مخالف بودند، باید تنبیه شوند، چرا که آن‌ها به منافع دیگر طرف‌ها آسیب رساندند. همچنین این روزنامه آمریکایی به بخشی دیگر از اظهارات این مقام شورای نگهبان درباره تحریم‌های آمریکا و تاثیر آن بر انتخابات مجلس ایران پرداخته و نوشت: شرایط اقتصادی متفاوت است. ایران در پی تعلل شرکای اروپایی برجام در عمل به تعهداتشان، اعلام کرد که در چند گام تعیین شده، تعهدات داوطلبانه‌اش در برجام را کاهش خواهد داد. اکنون ایران در مرحله چهارم کاهش تعهدات برجامی خود قرار دارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
هرچقدر که رئیس جمهور آمریکا از دست بقیه افراد و رسانه‌ها ناراضی است، از خودش خوشش می‌آید. ۴) ترامپ مدعی شده که توئیتر در میزان لایک‌های او دست می‌برد. اما فاکس نیوز گل سرسبد رئیس جمهور آمریکاست. ۷) برکناری از طریق توئیتر یا اعلام خروج از توافقات از طریق حساب کاربری رئیس جمهور، از موارد مورد علاقه ترامپ است. این موضوع اطرافیان رئیس جمهور را عصبانی کرده به ویژه مشاوران او که بیشتر اوقات ترامپ بدون مشورت با آنها دست به نوشتن توئیت‌های جنجال میزند، احتمالا از دست او بسیار کلافه‌اند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
روزنامه مذکور به نقل از ام سیاف همسر یکی از نزدیکان بغدادی دراظهاراتش به بازپرس ویژه دفتر تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) این مساله را مطرح کرده بود. همسران بغدادی وقتی فهمیدند بغدادی به او هدیه ماه رمضان داده او را کتک زدند. ام سیاف تاکید کرده بود، بعد از این حادثه ابوبکر همسر اولش را از خانه بیرون کرد. این گزارش در عین حال می‌افزاید، دولت آمریکا صراحتا داستان ام سیاف را تایید نکرده است. به گفته‌ام سیاف، در دسامبر ۲۰۱۴ بعد از فرار تعدادی از زنان ایزدی دربند داعش در منزلی بغدادی به مولر تجاوز کرد.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
هرچقدر که رئیس جمهور آمریکا از دست بقیه افراد و رسانه‌ها ناراضی است، از خودش خوشش می‌آید. ۴) ترامپ مدعی شده که توئیتر در میزان لایک‌های او دست می‌برد. اما فاکس نیوز گل سرسبد رئیس جمهور آمریکاست. ۷) برکناری از طریق توئیتر یا اعلام خروج از توافقات از طریق حساب کاربری رئیس جمهور، از موارد مورد علاقه ترامپ است. این موضوع اطرافیان رئیس جمهور را عصبانی کرده به ویژه مشاوران او که بیشتر اوقات ترامپ بدون مشورت با آنها دست به نوشتن توئیت‌های جنجال میزند، احتمالا از دست او بسیار کلافه‌اند.
برنابرنا1 هفته قبل
سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگو با آسوشیتد پرس، کاهش تعهدات برجامی ایران را امری «بسیار طبیعی، منطقی و مبتنی بر چارچوب توافق» تلقی کرد. نیویورک تایمز در ادامه این گزارش به نقل از کدخدایی نوشت: من فکر می‌‎کنم کسانی که با این بازی مخالف بودند، باید تنبیه شوند، چرا که آن‌ها به منافع دیگر طرف‌ها آسیب رساندند. در چند ماه اخیر، برخی اقداماتی را در راستای دفاع از حقوق خود انجام داده است. همچنین این روزنامه آمریکایی به بخشی دیگر از اظهارات این مقام شورای نگهبان درباره تحریم‌های آمریکا و تاثیر آن بر انتخابات مجلس ایران پرداخته و نوشت: شرایط اقتصادی متفاوت است. این‌ها سرانجام به مشارکت خوب مردم [در انتخابات] منجر خواهد شد.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
مونالیزا اثری معروف از هنرمند سرشناس دوره رنسانس، هرچند شهرتی جهانی دارد، اما دردسرهایی را برای موزه لوور به‌وجود آورده و وقت آن است که از این موزه برداشته شود. براساس تحقیق انجام شده از سوی موزه لوور، حدود ۸۰ درصد از بازدیدکنندگان برای بازدید از تابلوی مونالیزا به این موزه می‌آیند و بسیاری شان موزه را ناراضی ترک می‌کنند. کارکنان و تیم محافظت موزه لوور به دلیل حجم بالای تعداد بازدیدکنندگان از این مکان و ناکافی بودن تعداد کارکنان برای ارائه خدمات به مراجعین، اعتصاب کردند. حجم بازدید از مکان نصب تابلوی مونالیزا در حالی بالاست که بخش‌های دیگر این موزه تقریبا خالی از جمعیت است. این روزنامه نوشت: مونالیزا به مکان مخصوص خود نیاز دارد، باید جایگاه جدیدی برای تابلو در نظر گرفت که جوابگوی جمعیت بالای بازدیدکنندگان باشد.

به انتهای لیست رسیدید