روز بیمه

اخبار « روز بیمه »

ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش روز یکشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، «غلامرضا سلیمانی» رئیس کل بیمه مرکزی به تازگی اعلام کرده است که «شورای عالی بیمه» نرخ‌های بیمه شخص ثالث را برای سال آینده واقعی خواهد کرد. در همین ارتباط دست اندرکاران صنعت بیمه می‌گویند در شرایط کنونی نرخ‌های بیمه شخص ثالث حداقل ۲۶ درصد از نرخ واقعی آن عقب‌تر است و باید این نرخ‌ها تعدیل شود. ** نرخ دیه در تعیین نرخنامه شخص ثالث موثر استدر این زمینه «ابراهیم کاردگر» عضو شورای عمومی سندیکای بیمه گران ایران روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: هرچند قانون، وظیفه تعیین حق بیمه شخص ثالث را به شورای عالی بیمه سپرده است اما این شورا نیز باید منتظر اعلام نرخ دیه از سوی قوه قضاییه باشد. مدیرعامل بیمه دانا تاکید کرد: برآوردها نشان می‌دهد که نرخ بیمه شخص ثالث حداقل ۲۶ درصد کمتر از بهای واقعی آن است که امیدواریم بیمه مرکزی در این باره چاره اندیشی کند. ** نرخ دیه چگونه تعیین می‌شود؟ بر اساس ماده ۸ قانون «بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه» یا همان قانون بیمه شخص ثالث، حداقل مبلغ بیمه موضوع این قانون در بخش خسارت بدنی معادل حداقل ریالی دیه یک مرد مسلمان در ماه‌های حرام است.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش روز سه شنبه ایرنا از بیمه مرکزی، غلامرضا سلیمانی که در شورای عمومی سندیکای بیمه گران ایران سخن می‌گفت، اظهار داشت: بیمه مرکزی مأموریت دارد تا از آسیب به شرکت‌های بیمه پیشگیری کند اما به هیچ عنوان به دنبال ورود به عرصه نرخ‌گذاری نیست. وی افزود: ارائه برخی از نرخ‌های غیرواقعی به بدنه صنعت بیمه آسیب وارد می‌کند و سرمایه‌های این صنعت را به خطر خواهد انداخت. رئیس کل بیمه مرکزی نسبت به ضرورت تصدی‌گری بیشتر سندیکای بیمه گران ایران در تهیه پیش نویس آیین نامه‌های بیمه‌ای تاکید کرد و افزود: تقویت سندیکای بیمه گران در واقع تقویت صنعت بیمه به شمار می‌رود و بیمه مرکزی از این فرایند استقبال می‌کند. سلیمانی با تاکید بر ضرورت تعامل نهاد ناظر و شرکت‌های بیمه در حوزه‌های نظارتی، گفت: توسعه صنعت بیمه در گرو تقویت توانگری مالی شرکت‌های بیمه است و با افزایش ضریب نفوذ بیمه در جامعه، سهم بیمه از اقتصاد کشور افزایش خواهد یافت. به گزارش ایرنا، جلسه شورای عمومی سندیکای بیمه گران ایران شامگاه بیست و نهم بهمن ماه با حضور مدیران عامل شرکت‌های بیمه در محل بیمه مرکزی برگزار شد.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
بنابراین بیکاری از طریق ترک کار یا استعفا مشمول بیمه بیکاری نیست. مبلغ بیمه بیکاری از روز اول شروع بیکاری پرداخت می‌شود. مدت زمان پرداخت بیمه بیکاریمدت پرداخت بیمه بیکاری بستگی به سابقه پرداخت حق بیمه دارد اما درنهایت مدت آن برای مجردان از ۳۶ ماه و متاهلین از ۵۰ ماه بیشتر نخواهد شد. استثناء: افراد مسن مشمول قانون بیکاری که در زمان بیکارشدن ۵۵‌سال یا بالاتر دارند و سابقه پرداخت ۱۰‌سال حق بیمه دارند، می‌توانند تا رسیدن به سن بازنشستگی از بیمه بیکاری استفاده کنند. چگونگی محاسبه مبلغ پرداختی بیمه بیکاریفردی که از مستمری ازکارافتادگی جزیی استفاده می‌کند همزمان می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری نیز بهره‌مند شود.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم بهرامی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان در محل بیمه سلامت استان قزوین اظهارداشت: در استان قزوین بیش از ۵۰۰ هزار نفر دفترچه بیمه سلامت دارند که حدود ۸۰ درصد آنها بیمه رایگان هستند. پرداخت ماهانه ۱۰ میلیارد تومان یارانه بیمه سلامتمدیرکل بیمه سلامت استان قزوین یادآورشد: در استان قزوین ماهانه دو میلیارد تومان درآمد بیمه‌ای داریم اما هزینه‌های بیمه‌ای بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان است و یارانه دولت در این بخش ۱۰ میلیارد تومان در ماه است. وی اضافه کرد: اگر اعتبارات بیمه سلامت در کمیسیون تلفیق تصویب شود می‌توانیم در سال آینده هم پرداخت‌ها را به روز برسانیم. بهرامی گفت: بدهی بیمارستان خیریه رحیمیان از سوی بیمه سلامت تسویه شده و مطالبات دانشگاه علوم پزشکی و سایر بیمه‌ها به این بیمارستان باقی مانده که باید پرداخت شود. مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین یادآورشد: در سراسر کشور ۱۱ میلیون نفر تحت پوشش بیمه رایگان سلامت هستند که در کنار آن صندوق ایرانیان هم راه اندازی شده است تا خدمات مناسب به مردم داده شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 هفته قبل
روح‌الله شاهزاده‌احمدی با اشاره به نزدیک شدن به شب چهارشنبه آخر سال و حوادث متعددی که هر سال همزمان با برگزاری جشن‌های مربوط به این شب، کام مردم را تلخ می‌کند؛ افزود: متاسفانه آمارهای رسمی حاکی از این است که در چهارشنبه پایانی هر سال، هزاران نفر دچار مصدومیت‌های مختلف می‌شوند. مدیر بیمه‌های عمر و حوادث بیمه ملت افزود: امسال نیز در نظر داریم تا با اجرای طرح «چهارشنبه امن» در کنار هموطنان ضمن فرهنگ‌سازی در جامعه، بخشی از مشکلات آسیب‌دیدگان را کاهش دهیم. وی با بیان اینکه هر فرد متقاضی در هر رده سنی امکان خرید این بیمه‌نامه را برای حوادث هفته پایان سال به‌خصوص حوادث مربوط به چهارشنبه‌سوری دارد، در خصوص ویژگی‌های این طرح اظهار کرد: مدت این بیمه‌نامه ۷ روز و سرمایه آن، تا سقف یک میلیارد ریال قابل‌انتخاب است و پوشش‌های این بیمه‌نامه شامل فوت، نقص عضو و از کارافتادگی دائم ناشی از حوادث، هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه و غرامت بستری در مراکز درمانی خواهد بود.
ایرناایرنا3 هفته قبل
به گزارش ایرنا از سازمان بیمه سلامت، سید مرتضی ادیانی روز دوشنبه در نشست مشترک مسئولان سازمان بیمه سلامت با نماینده سازمان جهانی بهداشت افزود: سازمان بیمه سلامت از محل درآمدهای عمومی، حق بیمه‌های دریافتی، منابع حاصل از هدفمندی یارانه‌ها، درآمدهای ناشی از ثبت و صدور دفترچه بیمه، یک درصد مالیات بر ارزش افزوده و وجوه حاصل از خسارت‌ها و جرائم، منابع مورد نیاز را تامین می‌کند. وی بیان کرد: حق بیمه ۸۵ درصد جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت توسط دولت تامین می‌شود. معاون سازمان بیمه سلامت همچنین با اشاره به انجام رفع همپوشانی‌های بیمه‌ای ادامه داد: رفع همپوشانی بیمه‌ای با جدیت در بیمه سلامت پیگیری می‌شود. زیرا رفع همپوشانی‌های بیمه‌ای به کاهش هزینه‌ها و هزینه کرد مناسب اعتبارات در بیمه سلامت کمک می‌کند. یکی از چالش‌های مهم و اساسی در سازمان بیمه سلامت در حال حاضر حق بیمه نامتناسب بیمه شدگان با هزینه‌ها در سازمان است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
در قانون کشور، بیمه شخص ثالث تنها بیمه اجباری است که نداشتن آن برای مالک خودرو جرم محسوب می‌شود. جریمه دیرکرد تمدید بیمه‌ شخص ثالث، به صورت روزشمار محاسبه شده و بر اساس نوع وسیله نقلیه متفاوت است. در صورتی که تاریخ انقضای بیمه ثالث خود را فراموش می‌کنید، می‌توانید با ثبت یادآور بیمه ثالث، چند روز پیش از پایان موعد بیمه از آن مطلع شوید. برای محاسبه قیمت بیمه شخص ثالثبا در نظر گرفتن مدل خودرو و تعداد سال‌های تخفیف بیمه، به سایت بیمه بازارمراجعه کنید. با توجه به اهمیت تمدید بیمه شخص ثالث و همچنین شرایط مناسبی که با وجود بخشودگی جرایم دیرکرد فراهم شده، بهتر است مالکان خودروها و دیگر وسایل نقلیه، تا پایان بهمن ماه نسبت به تمدید بیمه شخص ثالث خود اقدام کنند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
جمال یوسفی روز چهارشنبه در در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، از شرکت سهامی بیمه ایران به عنوان مادر و رهبر صنعت بیمه در کشور نام برد و افزود: بیمه ایران در بسیاری از زمینه‌های مختلف فعالیت دارد و در حدود ۸۴ سالی که از فعالیت آن می‌گذرد خدمات خوبی به مردم ارائه داده است. او کمک به ایجاد شغل در استان کرمانشاه و رفع بیکاری جوانان استان را از جمله اهداف بیمه ایران دانست و گفت: طرحی داریم که جوانان را در زمینه بیمه‌های تخصصی بیمه عمر را مشغول به کار می‌کنیم که مدت سه هفته ۴۵ نفر در این بخش ثبت‌نام شده‌اند و از افراد جویای کار درخواست می‌کنیم در این طرح ثبت نام نمایند. مدیرکل بیمه ایران استان کرمانشاه در ادامه پرداخت به موقع خسارات بیمه شدگان را یکی از اولویت‌های اصلی بیمه ایران در استان دانست و گفت: اکنون پرداخت خسارات‌ها در مدت یک ماه تا ۳۵ روز انجام می‌شود که تلاش می‌کنیم که زمان را به ۱۵ روز برسانیم. وی با بیان اینکه به صورت مستمر بر فعالیت نمایندگی‌ها و شعبات فروش نظارت می‌شود، گفت: مشتری مداری، برخورد مناسب با مردم و پرداخت سریع و بدون تاخیر خسارات در اولویت بیمه ایران است. وی در ادامه به اعمال تخفیفات در صدور بیمه نامه به مناسبت دهه فجر نیز اشاره کرد و گفت: از ۱۲ تا ۲۲ بهمن بیمه نامه بدنه اتومبیل ۱۰ درصد، حوادث انفرادی ۲۰ درصد، آتش سوزی اموال صنعتی و غیرصنعتی ۱۰ درلصد، حوادث رانندگان ۲۰ درصد، مسئولیت کارفرما ۲۰ درصد و مسئولیت هیات مدیرذه ساختمان ۲۰ درصد تخفیف اعمال می‌شود.
ایرناایرنا1 هفته قبل
شهرام نریمانی روز شنبه به ایرنا گفت: این طرح با کمترین پرداخت حق بیمه از سوی کشاورزان و بیشترین تعهد پرداخت غرامت خسارت محصولات کشاورزی اجرا می‌شود. وی اضافه کرد: در این نوع بیمه، بیمه از حالت حمایتی صرف به سمت مدیریت ریسک سوق می‌یابد. نریمانی ادامه داد: بیمه‌های پایه را باید مدیریت بحران استان تایید کند و بعد از تائید ستاد بیمه استان به تائید ستاد صندوق بیمه برسد. مدیر گروه خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی استان با اشاره به هدف این نوع بیمه، اعلام کرد: مهمترین رویکرد در بیمه پایه، تغییر نگرش و افزایش سطح بیمه محصولات کشاورزی است. وی خاطرنشان کرد: سال گذشته در شهرستانهای اهر، ورزقان و هریس به محصولات کشاورزی خسارت ۱۰۰ درصدی وارد شد.

نکاتی برای سفر به اروپا: ده مرحله تا سفر

14+
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
کریم یاوری، مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره مهلت کارگران برای دریافت بیمه بیکاری گفت: در سال گذشته حدود ۳۰ هزار مقرری بگیر بیمه بیکاری به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای برای مهارت آموزی، بازآموزی و تجدید مهارت معرفی شدند و در ۹ ماهه سال جاری، حدود ۲۲ هزار و ۵۰۰ نفر به مراکز فنی و حرفه‌ای معرفی شدند. وی ادامه داد: مقرری بیمه بیکاری برای کارگران مشمول از روز اول بیکاری قابل پرداخت است، کارگران مکلفند ظرف ۳۰ روز از تاریخ بیکاری با اعلام مراتب بیکاری به واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آمادگی خود را برای اشتغال تخصصی و یا مشابه آن اعلام کنند. یاوری با اشاره به اینکه هم اکنون حدود ۲۵۴ نفر از مقرری بیمه بیکاری استفاده می‌کنند، افزود: کارگران مجرد، مشمول بیمه کاری حداقل ۶ ماه و حداکثر ۳۶ ماه و کارگران متأهل و متکفل حداقل ۱۲ ماه و حداکثر۵۰ ماه به نسبت سابقه کاری می‌توانند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کنند. یاوری ادامه داد: کارآفرینان و کارفرمایان در تمامی واحدهای تولیدی، صنفی، خدماتی و کشاورزی، برای بهره مندی نیروی کار خود از مزایای قانونی نسبت به بیمه کردن کارگران اقدام کنند. مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار با اشاره به پیگیری برای اشتغال مجدد مقرری بگیران بیمه بیکاری افزود: پیگیری برای اشتغال مجدد مقرری بگیران بیمه بیکاری در اولویت وظایف قانونی دست‌اندرکاران اجرای قانون بیمه بیکاری قرار دارد و در سال گذشته حدود ۱۶ هزار نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری، بازگشت به اشتغال داشته‌اند.
ایلناایلنا1 ماه قبل
با اعلام معاونت مالی و مدیریت بیمه‌های عمر انفرادی بیمه دی، سود مشارکت در منافع بیمه‌های عمر جهت پایان سال مالی ١٣٩٦ به میزان ٢٢ درصد محاسبه و از تاریخ ١٣٩٦/١٢/٢٩ به اندوخته‌های بیمه نامه اضافه شدبه گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی؛ امکان مشاهده تمامی بیمه نامه‌های صادره عمر و سرمایه گذاری (از سال ١٣٩٠ تا کنون) برای بیمه گذاران و نمایندگان از طریق سایت تخصصی بیمه‌های زندگی به آدرس http: //life. dayins. com فراهم می‌باشد. بیمه گذاران محترم می‌توانند علاوه بر مشاهده دقیق و به روز حق بیمه پرداختی، اندوخته و ارزش بازخرید روزشمار بیمه نامه، وام‌های دریافتی، سودهای مشارکت پرداخت شده، پرداخت آنلاین حق بیمه و … را مشاهده نمایند. گفتنی است سود مشارکت در منافع بیمه‌های زندگی برای تمام بیمه گذاران از محل اندوخته در قالب برداشت از اندوخته میسر بوده و این حق برای بیمه گذاران محفوظ است.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار ایرنا، طاهر موهبتی روز چهارشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران استان گیلان در رشت افزود: در گیلان نیز نسخه نویسی الکترونیکی در شهرستان ماسال در مراکز طرف قرارداد با بیمه سلامت به اجرا درآمد. شهرستان ماسال با دو بخش مرکزی و شاندرمن، در ۴۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است. وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: سازمان بیمه سلامت حدود ۴۰ میلیون جمعیت کشور را تحت پوشش دارد که بیشترین آنها بیمه روستاییان با ۲۲ میلیون نفر و کمترین نیز سایر اقشار از جمله دانشجویان، خانواده‌های شهدا و … است. مدیرعامل بیمه سلامت ایران با بیان اینکه هیچ مانعی برای بیمه شدن افراد فاقد بیمه وجود ندارد، خاطرنشان کرد: طبق برنامه ششم، بیمه اجباریست اما راهش این است که افراد فاقد بیمه برای بیمه شدنشان مراجعه کنند. بر اساس آخرین آمار، یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در استان گیلان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.
ایرناایرنا3 روز قبل
نادر نانبخش روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۳۲۰ میلیارد ریال از این رقم به بخش خصوصی و سه هزار و ۵۶۰ میلیارد ریال آن به بخش دولتی و دانشگاهی پرداخت شده است. وی بیان کرد: حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در صندوق بیمه روستایی و عشایری و صندوق بیمه همگانی عضو بوده و مابقی نیز در صندوق‌های بیمه کارکنان دولت، صندوق بیمه ایرانیان و صندوق بیمه سایر اقشار عضو هستند. مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی اضافه کرد: ارائه خدمات بیمه‌ای این صندوق‌ها با همکاری ۵۹ دفتر پیشخوان و نمایندگی خدمات بیمه‌ای صورت می‌گیرد. نانبخش گفت: تمامی افراد می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد بیمه سلامت با پرداخت ۱۰ هزار ریال صاحب دفترچه بیمه شوند. به گزارش ایرنا بیمه سلامت از سال ۱۳۹۳ با اجرای طرح تحول نظام سلامت و تجمیع چند بیمه به ویژه بیمه خدمات درمانی و اقشار مختلف در کشور ایجاد شد و در حال حاضر در کنار بیمه تامین اجتماعی بیشترین سهم را در بازار بیمه‌ای کشور دارد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش ایرنا، مهدی ابارشی روز سه شنبه در جلسه هماهنگی اجرای بیمه روستاییان و عشایر که در محل فرمانداری پیشوا برگزار شد اظهار داشت: در گذشته تصور می‌شد که فرهنگ بیمه، در بین جامعه جا نیفتاده و مردم، سرمایه گذاری اندکی به منظور پوشش بیمه‌ای در حوزه‌های مختلف انجام می‌دهند در صورتی که امروز جامعه به این باور رسیده که با پوشش بیمه است که از بسیاری خدمات و امکانات برخوردار می‌شوند. وی با اشاره به اجرای طرح بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر در شهرستان پیشوا گفت: سال گذشته کمتر از یکصد نفر از شهرستان پیشوا تحت پوشش بیمه روستاییان و عشایر قرار گرفتند ولی امسال با اجرای طرح میز خدمت در روستاها، طی ۴۵ روز بیش از ۴۵۰ نفر تحت پوشش بیمه قرار گرفتند. مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان تهران افزود: این جهش چشمگیر در استقبال از بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر بیانگر این است که مردم به درک صحیحی از ارزش بیمه رسیده‌اند و در صورت اطلاع رسانی صحیح و مدیریتی جهادی می‌توان بسیاری از روستائیان را تحت پوشش بیمه قرار داد. وی با اشاره به نقش معتمدین در تحقق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر گفت: در اجرای این طرح تمامی دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی به مردم اطمینان را داده‌اند که این خدمت دولت، آینده آنان را تضمین می‌کند و مردم نیز با اعتماد به آنان، در تحقق سهم هر منطقه نقش آفرین شدند. پیشوا با ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
ایرناایرنا3 هفته قبل
سیده «رویا شریفی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: هشت هزار و ۸۱۳ نفر این افراد در صندوق بیمه کارمندی، ۲۸ هزار و ۵۹۸ نفر در صندوق بیمه عشایر و روستاییان، ۱۷ هزار و ۷۶۸ نفر درصندوق بیمه همگانی، چهار هزار و۸۹۷ نفر در صندوق بیمه سایر اقشار (جانبازان و خانواده شهدا) قرار دارند. رئیس بیمه سلامت خمین اظهار داشت: بیمه شدگان صندوق بیمه روستایی باید مدت ۶ ماه ساکن روستا یا شهرهای کمتر از ۲۰ هزار نفر جمعیت باشند. رئیس بیمه سلامت خمین ادامه داد: ۷۰ بیمار خاص شامل ۲۵ بیمار دیالیزی، ۱۰ پیوند کلیه، ۳۲ ام اس، یک بیمار هموفیلی و سه تالاسمی در خمین تحت پوشش بیمه سلامت هستند که این بیماران خدمات مورد نیاز خود را به صورت نامحدود دریافت می‌کنند. رئیس بیمه سلامت خمین گفت: ۱۱۰ پرونده خسارت متفرقه و پرونده بیمارستانی در سال جاری پذیرش و رسیدگی شد. شهرستان خمین در جنوب استان مرکزی دارای ۱۰۵ هزار نفر جمعیت است.
فارسفارس2 هفته قبل
عرضه اولیه ۵ درصد از سهام بیمه معلم متعلق به سرمایه گذاری صندوق ذخیره فرهنگیان در حالی روز شنبه روانه فرابورس می‌شود که سطح توانگری این شرکت بیمه‌ای در سطح دو و با نسبت ۷۷ درصد عنوان شده است. در سال ۱۳۹۹ نیز این سرمایه دوباره با افزایش ۳۳٫۳ درصدی روبرو خواهد شد تا به این ترتیب سرمایه شرکت بیمه معلم به ۳۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد. بیشترین سهم حق بیمه‌های تولیدی شرکت‌های بیمه شامل بیمه ایران با سهم ۳۳٫۳ درصدی و پس از آن به بیمه‌های آسیا با سهم ۱۰٫۱ درصدی، بیمه دانا با ۷٫۱ درصد، بیمه دی با ۶٫۸ درصد، بیمه البرز با ۶٫۲ درصد، بیمه پارسیان با ۵٫۸ درصد و بیمه پاسارگاد با ۴٫۷ درصد تعلق دارد. ضریب خسارت شرکت‌ها و رشته‌های بیمه در سال ۱۳۹۶ معادل ۸۳٫۵ درصد بوده که ضریب خسارت شرکت بیمه معلم با ۷۸٫۲ درصد، پایین‌تر از سطح بازاربیمه قرار دارد. سیاست تقسیم سود نقدی از سوی هیات مدیره، در مجامع عادی سالیانه دوره عملکردی ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ بیمه معلم نیز به ترتیب ۱۰ درصد و ۹۰ درصد عنوان شده است.
ایرناایرنا1 هفته قبل
طاهر موهبتی روز شنبه در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه پوشش بیمه بستری افراد مجهول الهویه در سال ۹۸ در پاسخ به سئوال خبرنگار ایرنا افزود: امضای این تفاهم نامه به معنای پوشش بیمه افراد مجهول الهویه نیست بلکه پرداخت حمایتی در سر تخت است. موهبتی خاطرنشان کرد: توسعه پوشش بیمه از وظایف اصلی سازمان بیمه سلامت است و تاکنون ۴۰ میلیون نفر تحت پوشش این بیمه قرار دارند. رئیس سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: افراد مجهول الهویه فاقد اسناد هویتی هستند و صدور دفترچه بیمه برای آنان میسر نبود. وی ادامه داد: شروع کار حمایت‌های بیمه‌ای افراد مجهول الهویه از نوزادان مجهول الهویه بود. موهبتی اضافه کرد: با این وجود مشکل بستری افراد مجهول الهویه گروه‌های مختلفی از جمله سالمندان را دربرمی گرفت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که حدود ۱۰۰ هزار روستایی بازنشسته تحت پوشش صندوق بیمه عشایر و روستائیان مشمول پرداخت سبد حمایتی شده‌اند که ظرف یکی دو روز آینده وجوه سبد جبران معشیتی به حسابشان واریز خواهد شد. اعتمادآنلاین|‌ محمد شریعتمداری درباره بسته‌های حمایتی دولت برای بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان گفت‌: حدود ۱۰۰ هزار روستایی بازنشسته تحت پوشش صندوق بیمه عشایر و روستائیان مشمول پرداخت سبد حمایتی شده‌اند که ظرف یکی دو روز آینده وجوه سبد جبران معشیتی به حسابشان واریز خواهد شد. وی همچنین اظهار کرد: همچنین شاغلان پرداخت کننده بیمه تامین اجتماعی که عموما کارگران عزیزی هستند که بهره مندی متوسط ماهیانه زیر سه میلیون تومان دارند و کسی از اعضای خانواده شان تا کنون سبد جبرانی معیشت خانوار دریافت نکرده باشد با توجه به تامین منابع از سوی سازمان برنامه و بودجه، ظرف چند روز آینده وجوه سبد حمایتی به حسابشان واریز خواهد شد. منبع: ایسنا
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
خبرگزاری میزان- وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که حدود ۱۰۰ هزار روستایی بازنشسته تحت پوشش صندوق بیمه عشایر و روستائیان مشمول پرداخت سبد حمایتی شده‌اند که ظرف یکی دو روز آینده وجوه سبد جبران معشیتی به حسابشان واریز خواهد شد. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان محمد شریعتمداری درباره بسته‌های حمایتی دولت برای بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان گفت‌: حدود ۱۰۰ هزار روستایی بازنشسته تحت پوشش صندوق بیمه عشایر و روستائیان مشمول پرداخت سبد حمایتی شده‌اند که ظرف یکی دو روز آینده وجوه سبد جبران معشیتی به حسابشان واریز خواهد شد. وی همچنین اظهار کرد: همچنین شاغلان پرداخت کننده بیمه تامین اجتماعی که عموما کارگران عزیزی هستند که بهره مندی متوسط ماهیانه زیر سه میلیون تومان دارند و کسی از اعضای خانواده شان تا کنون سبد جبرانی معیشت خانوار دریافت نکرده باشد با توجه به تامین منابع از سوی سازمان برنامه و بودجه، ظرف چند روز آینده وجوه سبد حمایتی به حسابشان واریز خواهد شد. انتهای پیام/
ایرناایرنا1 هفته قبل
رستم بادپر روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: قبل از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، بیمه همگانی وجود نداشت و کمتر از ۲۰ درصد از کل مردم این مناطق، تحت پوشش سازمانهای بیمه‌گر بودند و مابقی فاقد هر گونه پوشش بیمه بودند. وی بیان کرد: بقیه افراد نیز از طریق سایر سازمان‌های بیمه‌گر دارای دفترچه خدمات درمانی می‌باشند که از خدمات مربوطه بهره مند هستند. ایشان همچنین در زمینه خدمات الکترونیکی خدمات بیمه درمانی نیز گفت: الکترونیکی کردن خدمات بیمه سلامت جهت صرفه جویی در هزینه‌ها و تسهیل در ارائه خدمات بهینه به بیمه شدگان عزیز از برنامه‌های پیشرو سازمان بیمه سلامت است. بادپر در ادامه گفت: در حال حاضر حدود ۴۰ میلیون نفر در سطح کشور تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند و این اداره در سطح شهرستان رضوانشهر آمادگی دارد تمام فاقدین پوشش بیمه را بطور رایگان تحت پوشش بیمه درمانی قرار دهد. در سوم آبان ماه سال ۱۳۷۳ بیمه همگانی تصویب شد و در سال ۱۳۷۴ شروع بکار نمود.
ایسناایسنا2 ماه قبل
هوای سرد در کشور ماندگار استاحد وظیفه، مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ماندگاری هوای سرد در اغلب نقاط کشور تا دو روز آینده خبر داد. تعهد وزارت کشور برای صدور شناسه سمن‌های جوانان تا پایان سالمحمدمهدی تندگویان، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از تعهد وزارت کشور برای صدور شناسه کلیه سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان تا پایان سال خبر داد. بنابراین هنوز هم معتقد نیستم که مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کارمند من است. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت: نرخ ۷ درصدی حق بیمه برای سازمان بیمه سلامت قابل قبول نیستمهندس طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به نرخ حق بیمه ۹ درصدی سازمان تامین اجتماعی، نرخ هفت درصدی را برای سازمان بیمه سلامت قابل قبول ندانست. وقتی بیمه سلامت به وزارت بهداشت انتقال یافت، وضعیت بدهی‌ها ۱۴ ماه بود، اما اکنون وضعیت به نسبت بهتر شده است.
ایرناایرنا1 ماه قبل
او در ادامه سرانه هزینه درمانی هر روستایی در استان را ۳۴۳ هزار تومان دانست و اظهار داشت: ماهیانه ۱۵ میلیارد تومان هزینه درمانی برای بیمه روستاییان وعشایر کرمانشاه به مراکز درمانی پرداخت می‌شود. وی همچنین اظهار داشت: طرح بیمه شهروندان شهری فاقد هرگونه بیمه در سال ۸۱، ۲۴۰ هزار شهروند کرمانشاهی را از خدمات درمانی مراکز درمانی و بستری بیمارستان‌ها برخوردار کرد. مظفری در ادامه افزود: سال ۸۴ طرح بیمه روستاییان و عشایر با صدور دفترچه بیمه رایگان برای ۶۴۰ هزار نفر و در سال ۸۷ برای بیمه ۲۴۰ هزار شهروند شهری در قالب بیمه ایرانیان ارتقاء یافت و بیمه شدگان از ۸۵ درصد تخفیف نسبت به افراد فاقد بیمه برخوردار شدند. ** ۳۷۰ هزار نفر در استان کرمانشاه زیرپوشش بیمه سلامت هستندمدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود، طرح ملی بیمه سلامت را بی سابقه و کم نظیر در سطح جهان عنوان کرد و گفت: بیمه سلامت در قالب بیمه همگانی رایگان ۳۷۰ هزار نفر از جمعیت استان که فاقد هرگونه بیمه بودند را زیرپوشش برد و افراد را از خدمات سرپایی و بستری رایگان در مراکز درمانی و بیمارستانی برخوردار کرد. مظفری در پایان با اشاره به اینکه نمایندگان بیمه سلامت در همه مراکز درمانی برای پاسخگو به مراجعان مستقر هستند، افزود: سامانه ۱۶۶۶ شبانه روز پاسخگوی سوالات مردم است و روزهای دوشنبه نیز مسئولان شخصا پاسخگو هستند.
مهرمهر2 هفته قبل
پس این سامانه برای صنعت بیمه و بیمه مرکزی حائز اهمیت است. ما ٢٤ قلم اطلاعاتی از همه شرکتهای بیمه دریافت می‌کنیم اما اطلاعات ناقص ارائه می‌شود و ریز و جزئیات آن مشخص نیست. وی اظهار داشت: استاندارد سازی بیمه شخص ثالث در سال ٩٦ محقق و اجرا شد واکنون اطلاعات بیمه شخص ثابث استاندارد شده است و در لحظه صدور بیمه نامه و قبل از چاپ آن، اطلاعات به بیمه مرکزی ارسال شده و قوانین و مقررات سنجیده می‌شود و اگر اطلاعات داده شده صحیح باشد، کد یکتا در لحظه صدور بیمه نامه صادر می‌شود و به مشتری داده می‌شود، در غیر این صورت اجازه صدور بیمه نامه داده نمی‌شود. معاون بیمه مرکزی با بیان اینکه اگر بیمه نامه شخص ثالث بدون کد یکتا باشد، شرکت بیمه تخلف کرده، ولی مکلف به ارائه خدمات بیمه‌ای به خریدار است، گفت: شرکتهای بیمه‌ای مکلف به صدور کد یکتا هستند و در غیر این صورت تخلف کرده و باید پاسخگو باشند. این در حالی است که امسال ٢١ میلیون و ٢٠٠ هزار خودرو کد یکتا در بیمه نامه شخص ثالث دریافت کرده‌اند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
به گزارش روابط عمومی بیمه آسیا، غلامرضا سلیمانی با بیان اینکه استفاده از تکنولوژی‌های نوین و راهکارهای نوآورانه، ضرورت امروز صنعت بیمه است، افزود: ماموریت صنعت بیمه در رشته بیمه‌های زندگی از جنس فعالیت صندوق‌های بازنشستگی است و در صورت رفع نواقص و جبران عقب ماندگی درخصوص همگانی‌سازی بیمه‌های زندگی صنعت بیمه نیز در جذب سرمایه موفق‌تر عمل خواهد کرد. وی افزود: با افتتاح مجتمع تخصصی بیمه‌های زندگی از سوی بیمه آسیا، امیدواریم سهم شرکت‌های بیمه از پس‌اندازهای مردم به رقم منطقی برسد. مسعود بادین نایب‌رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل بیمه آسیا نیز در سخنانی ضمن قدردانی از حضور رئیس‌کل بیمه مرکزی، اعضای هیات عامل و مدیران ارشد بیمه مرکزی با بیان تاریخچه‌ای از عرضه بیمه‌نامه عمر و پس‌انداز در بیمه آسیا، به ارائه گزارشی از عملکرد بیمه آسیا در تمامی رشته‌های بیمه‌ای در ۱۰ ماهه نخست سال‌جاری پرداخت و گفت: بیمه آسیا در ۱۰ ماهه نخست سال‌جاری موفق به تولید بیش از ۳۵ هزار میلیارد ریال حق بیمه با رشد ۲/ ۲۵ درصدی و فروش بیش از ۵/ ۴ میلیون بیمه‌نامه شد. مدیرعامل بیمه آسیا ادامه داد: کسب رتبه اول در گروه موسسات بیمه‌ای در میان ۱۰۰ شرکت برتر کشور برای پنجمین سال متوالی از دیگر افتخارات بیمه آسیا در آستانه ۶۰ سالگی این شرکت است. بادین ضمن اشاره به جذب بیش از یک هزار نماینده تخصصی بیمه زندگی افزود: این نمایندگان در حال گذراندن دوره آموزشی خود هستند و از ابتدای سال ۱۳۹۸ فعالیت خود را آغاز می‌کنند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
وی با اشاره به اینکه قانون بیمه بیکاری در سال ۱۳۶۶ محقق شده و طی سال‌های ۸۱ تا ۹۲ میزان مصارف از منابع پیشی گرفت اظهار داشت: سه درصد منابع بیمه بیکاری از سوی کارفرمایان تامین می‌شود. **شرایط احراز بیمه بیکاریمدیرکل بیمه بیکاری و حمایت از مشاغل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به شرایط احراز بیمه بیکاری افزود: بیمه شده قبل از بیکار شدن باید حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه را داشته باشد و ظرف ۳۰ روز از تاریخ بیکاری با اعلام مراتب بیکاری به واحدهای کار آمادگی خود را برای اشتغال به کار تخصصی و یا مشابه آن اطلاع دهد. یاوری با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۱۴ میلیون بیمه شده اجباری و توافقی در سطح کشور وجود دارد گفت: کسانی مشمول دریافت بیمه بیکاری می‌شوند که مشمول قانون کار، تامین اجتماعی، بیکاری وی غیرارادی باشد و سه درصد را حق بیمه بیکاری را پرداخت کرده باشد. وی با اشاره به اینکه نسبت مقرربگیری بیمه بیکاری به بیمه پرداز اجباری بیان داشت: در سالجاری این نسبت به ۲و نیم درصد رسیده است. ** معرفی۲۲هزار و۵۰۰نفر از مقرربگیران بیمه بیکاری به مراکز فنی و حرفه اییاوری تصریح کرد: پیگیری برای اشتغال مجدد مقرری بگیران بیمه بیکاری در اولویت وظایف قانونی دست‌ اندرکاران اجرای قانون بیمه بیکاری قرار دارد و در سال گذشته حدود ۱۶ هزار نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری، بازگشت به اشتغال داشته ‌اند.
انتخابانتخاب2 ماه قبل
شرکت سهامی بیمه ایران باهدف توسعه بیمه‌های زندگی و در چارچوب مفاد آیین نامه شماره ۹۶ شورایعالی بیمه، نسبت به جذب نمایندگان فروش بیمه زندگی در سراسر کشور اقدام می‌کند. به گزارش انتخاب، محمد زاهدنیا معاون فنی بیمه ایران با اعلام این خبر افزود در راستای اجرای مفاد قانون برنامه ششم توسعه و باهدف دستیابی به افزایش ۵۰ درصدی سهم بیمه‌های زندگی بر مبنای سال پایه اجرای قانون مذکور، بادستور رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت، شورای راهبردی بیمه‌های زندگی بیمه ایران با تنظیم و ابلاغ ضوابط جذب نمایندگان بیمه جدید در رشته بیمه‌های زندگی، امور آموزش، مصاحبه و جذب نمایندگان را به صورت غیرمتمرکز و از طریق مراکز استانها انجام می‌دهد. وی با تاکید بر اینکه تمامی متقاضیان با حداقل مدرک دیپلم هم میتوانند بعنوان نماینده بیمه جذب شوند شرایط مهیا شده توسط بیمه ایران را فرصتی استثنایی برای علاقمندان به فعالیت در صنعت بیمه کشور و زمینه و بستری مناسب برای اشتغالزایی و کارآفرینی جوانان کشور دانست. معاون فنی بیمه ایران با اعلام اینکه در استراتژی فنی بیمه ایران مقرر شده بیمه‌های زندگی در سهم پرتفوی شرکت رتبه دوم را به خود اختصاص دهد، تصریح کرد افتتاح ساختمان ستاد راهبردی بیمه‌های زندگی بیمه ایران از برنامه‌های پیش روی شرکت در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی خواهد بود. زاهدنیا در مورد نحوه ثبت نام از متقاضیان نمایندگی تخصصی گفت: متقاضیان محترم میتوانند با مراجعه به پورتال بیمه ایران به نشانی: www. iraninsurance. ir وارد قسمت «خدمات الکترونیک» شوند و گزینه «ثبت و پیگیری نمایندگی فروش بیمه زندگی» را انتخاب نمایند.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش روز یکشنبه ایرنا از بیمه مرکزی، غلامرضا سلیمانی که در پنجمین همایش مدیریت ریسک و بیمه با رویکرد بازار (چالش‌ها و رویکردها) سخن می‌گفت، افزود: مدیریت ریسک یک فرایند سیستماتیک است و در سایه شناخت تحلیل دقیق و فنی محقق خواهد شد. رئیس کل بیمه مرکزی، توانگری مالی، قدرت توزیع ریسک و درک وضعیت ریسک‌ها را از مولفه‌های اصلی مدیریت ریسک دانست و تصریح کرد: در بحث حاکمیت شرکتی به تمامی شرکت‌های صنعت بیمه تاکید شده که کمیته‌های مدیریت ریسک را راه اندازی و فعال کنند. وی فلسفه وجودی شرکت‌های بیمه را پوشش ریسک‌های موجود دانست و گفت: شرکت‌های بیمه علاوه بر پوشش ریسک بیمه گذاران و شرکت‌های دیگر باید ریسک‌های درون شرکتی را نیز به خوبی پوشش بدهند. در ادامه این نشست، مجید مشعلچی مدیرعامل شرکت بیمه کوثر گفت: ریسک‌های صنعت بیمه در دو حوزه درون زا و برون زا مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند اما در نهایت باید راه حل برون رفت از بحران‌های بیمه‌ای را در درون صنعت بیمه جستجو کنیم. پنجمین همایش مدیریت ریسک و بیمه به میزبانی شرکت بیمه کوثر امروز در سالن همایش‌های کتابخانه ملی برپاست.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
خبرگزاری میزان- معاون اداری ومالی سازمان تامین اجتماعی گفت: واریزی بسته‌های حمایتی از روز شنبه آغاز شده و سمانه‌ای که برای پیگیری دریافت بسته و یا عدم دریافت بسته به بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی از روز دوشنبه راه اندازی شده و هم وطنان می‌توانند از این طریق پیگیری‌های لازم را داشته باشند. رحیم اردلان در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان اظهار داشت: واریز مبلغ بسته‌های حمایتی ازروز شنبه آغاز شده است و به افرادی که زیر سه میلیون تومان دریافتی دارند بسته پرداخت خواهد شد. وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی همه اسامی را به سامانه هدف مندی یارانه‌ها اعلام کرده است افزو: بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی، مقرران بیمه بیکاری، بیمه شدگان مشاغل آزاد و اختیاری در این لیست بودند. آن هم به این دلیل که افراد رقم دریافتی اشان مشخص نیست و یک رنج پولی به عنوان حقوق برای خود تعریف کرده‌اند وبر اساس آن حق بیمه پرداخت می‌کنند. وی گفت: طیف افرادی که برای سازمان هدف مندی اعلام کرده‌ایم تمامی بیمه شدگانی که زیر سه میلیون تومان دریافتی دارند و از فرودین سال ۱۳۹۷ تا پایان مهر ۱۳۹۷ شاغل بوده‌اند و حق بیمه به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کرده‌اند دربرمی گیرد.

به انتهای لیست رسیدید

روز بیمه

در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار روز بیمه را دنبال می‌کنید...