آخرین و مهم‌ترین اخبار روز بیمه
روز بیمه

اخبار « روز بیمه »

فارسفارس2 هفته قبل
محمدابراهیم شریعتی- معاون امور بیمه‌ای اداره کل تأمین اجتماعی استان همدان: سازمان تأمین اجتماعی یک نهاد بین‌المللی است و قانون آن در مجامع بین المللی تهیه و تصویب شده است البته ماهیت سازمان تأمین اجتماعی در ایران با نظام اسلامی همخوانی دارد. کشورهای پیشرفته دنیا سعی می‌کنند که نظام تأمین اجتماعی را تقویت کنند چراکه با توسعه آن فقر را می‌توان ریشه‌کن کرد. حسابرسی تأمین اجتماعی زیر بار مصوبه اقتصاد مقاومتی نرفته است در حالی که حسابرسی ۱۰ ساله متوقف شده و تنها باید یک ساله را حسابرسی کنیم. فارس: ترکیب هیأت‌ها در تأمین اجتماعی می‌تواند عدالت را محقق کند؟ شریعتی: سازمان تأمین اجتماعی دارای هیأت مدیره است که از کارگران، کارفرمایان و وزیران تشکیل شده است. هیچگاه در استان‌های دیگر هیچ مشکلی بین کارفرمایان و سازمان تأمین اجتماعی نداریم. اگر سازمان تأمین اجتماعی سرمایه‌گذاری نمی‌کرد، نمی‌توانست از عهده تعهدات خود برآید به طوری که تأمین اجتماعی یاریگر دولت است. جعفری: مدیرکل تأمین اجتماعی استان همدان، اعلام کرده که مسؤولیت حسابرسی تأمین اجتماعی با او نیست.
فراروفرارو3 هفته قبل
«از ابتدای سال تحصیلی ۹۷ تاکنون فقط سه میلیون تومان حقوق گرفتیم. آن‌ها برای حل این مشکل طرح خرید خدمات آموزشی را پیشنهاد دادند. حالا ۵ سالی از اجرای آن می‌گذرد و بسیاری از مدارس مناطق محروم با معلمان خرید خدمات کلاس درسشان را تشکیل می‌دهند. اما درباره پرداخت حقوق ما خودمان را موظف می‌کنیم تا حقوق را سر ماه پرداخت کنیم. وی با اشاره به اینکه تعداد معلمان خرید خدمت ۱۳ هزار نفر است می‌گوید: ما ناچاریم در مناطقی از نیرو‌های موقت استفاده کنیم.
عصر ایرانعصر ایران3 هفته قبل
آنها برای حل این مشکل طرح خرید خدمات آموزشی را پیشنهاد دادند. یکسالی است که معلم آموزش و پرورش هستم اما به لحاظ مالی اصلا معلوم نیست که چقدر حقوق می‌گیریم فیش حقوقی نداریم از ابتدای سال تحصیلی ۹۷ تاکنون فقط سه میلیون تومان حقوق گرفتیم. برای همین است که نمایندگان مجلس بر این باورند که طرح خرید خدمات مشکلات بسیاری دارد برای همین این موضوع را محدود کرده‌اند. اما درباره پرداخت حقوق ما خودمان را موظف می‌کنیم تا حقوق را سر ماه پرداخت کنیم. وی با اشاره به اینکه تعداد معلمان خرید خدمت ۱۳ هزارنفر است می‌گوید: ما ناچاریم در مناطقی از نیروهای موقت استفاده کنیم.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، جمعی از معلمان خرید خدمات آموزشی از استان‌های مختلف کشور امروز مقابل مجلس شورای اسلامی حضور یافتند. برخی از این معلمان به خبرنگار تسنیم گفتند: تقاضای اصلی آنها امنیت شغلی است، هم‌اکنون معلمان خرید خدمات با تأخیر بسیار حقوق خود را دریافت می‌کنند به عنوان مثال در سال تحصیل جاری به ازای ۹ فقط سه ماه حقوق دریافت کرده‌اند و مشخص نیست باقی‌مانده حقوق ما چه زمانی پرداخت می‌شود. آنها علت تجمع خود مقابل مجلس شورای اسلامی را تقاضای استخدام اعلام کردند و معتقدند چون آموزش و پرورش با مشکل کمبود نیروی انسانی مواجه است می‌تواند از معلمان خرید خدمات به صورت استخدام استفاده کند. این معلمان در پلاکاردهایی که به دست داشتند، عنوان کردند: چند سال با نبود امنیت شغلی و هویت معلمی با کمترین حقوق از دولت حمایت کردیم! اکنون نوبت حمایت دولت و مجلس از طرح ماست استخدام معلمان خرید خدمات آموزشی. انتهای پیام/
خانه ملتخانه ملت4 هفته قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا صباغیان بافقی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲ تیرماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی گفت: تعدادی از فرهنگیان حمایتی درب مجلس تجمع کرده‌اند و انتظار می‌رفت هیئت رئیسه یا کمیسیون آموزش و تحقیقات میان آنان حاضر می‌شد و مشکلاتشان را می‌شنید. نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس افزود: معلمان حمایتی مشکلات زیادی دارند و با یکی از آنها صحبت کردم به من گفت که تنها ۲۲ روز بیمه برای او تایید می‌شود و حتی حقوق شان را نیز با تاخیر چند ماه دریافت می‌کنند و هر لحظه امکان اخراج آنها وجود دارد. وی تصریح کرد: با یکی دیگر از این معلمان تجمع کرده که صحبت کردم او به من گفت که به دلیل اعتراض به کاهش ۱۰۰ هزار تومانی رقم قراردادش نسبت به سال گذشته، اخراج شده است. این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به نظر می‌رسد برخی از معلم‌ها در بردگی نگه داشته می‌شود. نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس در تذکری به محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی گفت: این وزارتخانه لیست اسامی واردکنندگان گوشت را منتشر کرده است بهتر است نام مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره این شرکت‌ها هم منتشر شود تا مردم آنها را بشناسند. /پایان پیام
فارسفارس4 هفته قبل
صباغیان در تذکری به محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی گفت: این وزارتخانه لیست اسامی واردکنندگان گوشت را منتشر کرده ولی ای کاش نام مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره این شرکت‌ها هم منتشر می‌شد تا مردم آنها را بشناسند. نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس تصریح کرد: با یکی دیگر از این معلمان تجمع کرده که صحبت کردم او به من گفت که به دلیل کاهش ۱۰۰ هزار تومانی رقم قراردادش نسبت به سال قبل او را اخراج کرده‌اند. وی اظهار داشت: به نظر می‌رسد برخی از معلم‌ها در بردگی نگه داشته می‌شود. صباغیان در تذکری به محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی گفت: این وزارتخانه لیست اسامی واردکنندگان گوشت را منتشر کرده است ولی ای کاش نام مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره این شرکت‌ها هم منتشر می‌شد تا مردم آنها را بشناسند. انتهای پیام/
فارسفارس1 ماه قبل
آنچه در سیل لرستان بیش از همه حائز اهمیت شد سیل مهربانی ملت ایران برای کمک به مردم سیل‌زده لرستان است، چنان که بارها از سراسر کشور اقلام امدادی و بسته‌های غذایی و بهداشتی توسط مردم به سمت شهرهای آسیب‌دیده از سیل لرستان ارسال شد. سوم فروردین ماه بود که مسؤولان لرستانی جلسه مدیریت بحران را تشکیل داده و مهمترین راهکارهای مقابله با اثرات این پدیده ویرانگر را مورد بحث و بررسی قرار دادند. با توجه با منویات مقام معظم رهبری مبنی بر فراموش نکردن مشکلات سیل‌زدگان، در این گزارش سعی کردیم به مرور وعده‌های مسؤولان به مردم سیل‌زده لرستان بپردازیم، قول‌های خوشی که به طور قطع با عملی شدن کام تلخ آسیب دیدگان را شیرین خواهد کرد. وی که بر ساخت و ساز و بازسازی مناطق سیل زده تأکید بسیاری داشت بیان کرد که خسارت‌های کشاورزی، زراعت و دامداری بایستی سریعا جبران شوند. وی به اعلام آمادگی بنیادمسکن برای بازسازی واحدهای مسکونی مناطق سیل زده لرستان اشاره کرد.

تقویم ۹۸ / دانلود رایگان تقویم سال ۱۳۹۸/ تقویم ۹۸ / به روز شده

8+
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ماه قبل
فارسفارس2 ماه قبل
پس از روزها تلاش بی‎وقفه بالاخره سیلاب از مناطق سیل‎زده گلستان تخلیه شد اما تخلیه سیلاب آغازی دیگر بر مشکلات سیل‎زدگان بود، منازل مسکونی که دیگر قابل سکونت نیست، اثاثیه و لوازم خانگی که زیر آب بلااستفاده ماند و جای خالی آرامش در نبود یک سرپناه تنها بخشی از دغدغه‎های این روزهای مردم سیل‎زده گلستان است. گرچه حضور برخی مسؤولان کارا، مؤثر و گره‎گشای مشکلات مردم سیل‎زده بود اما به نظر می‎رسد پیگیری برخی مسؤولان در مناطق سیل‎زده گلستان نیز در حد عکس‎های یادگاری تنزل پیدا کرد و وعده‎های چشم‎نواز آنها وعده سرخرمنی بیش نبود! این را این روزها که تب و تاب سیل فروکش کرده راحت می‎توان در گلایه‎های مردم سیل‎زده گلستان پیدا کرد. سعید مازندرانی ادامه داد: تاکنون بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر از کارگران سیل‎زده گلستان بیمه بیکاری دریافت کردند و مابقی نیز در حال دریافت بیمه بیکاری هستند همچنین به مراجعان جدید پاسخگو هستیم تا در اسرع وقت نسبت به پرداخت بیمه بیکاری این افراد اقدام شود. وی با اشاره به اشتغال عمومی در مناطق سیل‎زده افزود: اشتغال عمومی در مناطق سیل‎زده از دیگر مصوبات دولت است که هنوز نحوه اجرای آن به ما ابلاغ نشده، در این بخش نیز ۴ هزار نفر برای استان گلستان در نظر گرفته شده است.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسین جناب ظهر دوشنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به تشکیل کارگروه حمایت از تولید و اشتغال در قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده لرستان اظهار داشت: شهرهای پلدختر، دلفان و چگنی بیشترین آسیب را از سیل داشتند. وی با بیان اینکه پیش از این نیز این شهرها بیشترین نرخ بیکاری را داشتند، لذا آسیب‌ها وضعیت اشتغال و تولید این شهرها را بیش از گذشته دچار ضعف کرد، تصریح کرد: وضعیت شغل‌های از دست رفته را بررسی و برنامه ریزی برای احیای این شغل‌ها صورت گرفته است. مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری لرستان با تاکید بر اینکه در حوزه‌های صنعتی و صنفی و زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی به یک آمار دقیق رسیده‌ایم، افزود: در حوزه کشاورزی ۳۸ هزار بهره بردار با مشکل مواجه شده‌اند؛ اطلاعات ۲۴۰۰ خسارت دیده از سیل با ۳۳ میلیارد خسارت در سامانه سجاد ثبت شده است. جناب با اشاره به اینکه پیشنهادات خوبی به هیئت دولت و مجموعه وزارت خانه‌ها ارسال کردیم، بسته‌های حمایتی خوبی تصویب شده است، ادامه داد: بیمه بیکاری به کسی تعلق می‌گیرد که حداقل دو سال سابقه بیمه داشته باشد؛ اما در راستای سیاست‌های حمایتی به کسانی که سابقه بیمه حداقلی دارند و شغل خود را از دست داده‌اند ۶ ماه بیمه بیکاری می‌دهیم و به کسانی که سابقه بیمه ندارند هم ۱۰۰ روز بیمه بیکاری پرداخت می‌شود. وی یادآور شد: بر اساس برآوردها، در مجموع ۱۲۵۰۰ نفر که شغل خود را از دست داده‌اند و سابقه بیمه‌ای دارند و یا سابقه بیمه‌ای ندارند، از بیمه بیکاری بهره مند می‌شوند.
رکنارکنا2 ماه قبل
از ۷ سال معلمی در روستاهای پیرانشهر تا ۳۰ سال فعالیت تلخ در عرصه پالان‌دوزی در بانه، حکایت‌ زندگی آخرین پالان‌دوز کردستانی است. سوژه این بار ما را به مسیری می‌کشاند که انتهایش بازار قدیمی در صفری‌ترین شهر مرزی کردستان، بانه است. چرخ‌های زندگی با ماهی ۳ هزار تومان حقوق معلمی در دهه ۶۰ برایش سخت می‌چرخید به همین دلیل در ایام تعطیلات نوروز، تعطیلات تابستان و از هر فرصتی در عرصه‌های دیگر برای کسب درآمد تلاش می‌کرد. پالان‌دوزی به عنوان شغل نیاکانش به او رسیده، جمال کرمی در زمان تعطیلات تابستان در این عرصه فعالیت و کسب درآمد کرده است. می‌پرسم چند سال است در زمینه پالان‌دوزی فعالیت می‌کنید؟ می‌گوید: ۵۷ سال سن دارم و اکنون بیش از ۳۰ سال است در زمینه پالان‌دورزی فعالیت می‌کنم، شغلی که نسل به نسل به من رسیده است.

معلمی که «پالان‌دوز» شد

3+
فارسفارس2 ماه قبل
ایبناایبنا2 ماه قبل
به گزارش ایبنا از روابط عمومی بیمه ایران، مدیرکل بیمه‌های مسئولیت و حمل و نقل این شرکت با بیان اینکه در راستای حمایت از شرکت ‌های هواپیمایی کشور و عرضه خدمات نوآورانه و به ‌روز بیمه ‌ای، همواره در پی ارائه کاملترین پوشش‌‌های بیمه‌ ای به صنعت هوانوردی بوده است، افزود: شرکت سهامی بیمه ایران در حوادث و سوانح هوایی حداکثر جبران خسارات وارد شده به شرکتهای هواپیمایی را انجام داده است. مجید رحمتی افزود: بیمه ایران ارائه دهنده همه پوشش ‌های تخصصی و متنوع بیمه‌های هوائی مورد نیاز شرکت‌های هواپیمایی، شرکت‌های سازنده هواپیما و ارائه دهندگان خدمات هوائی کشور بر اساس استانداردهای روز جهانی و تا سقف مبالغ مورد درخواست بیمه‌ گذار یا الزام فرودگاه‌‌های بین المللی در سراسر جهان بوده است. وی افزود: بیمه ایران در همین راستا، طی چند سال اخیر برای اولین بار و به عنوان اولین شرکت بیمه در کشور نسبت به طراحی و ارائه پوشش بیمه‌ای برای موتورهای هواپیماها، تحت عنوان شکست ماشین آلات اقدام کرده است. مدیرکل بیمه‌های مسئولیت و حمل و نقل بیمه ایران گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۳ فقره خسارت موتور هواپیما، جمعا به مبلغ حدود ۱۲۰ میلیارد ریال از محل بیمه نامه شکست ماشین آلات موتورها به ۲ شرکت هواپیمایی کشور پرداخت شده که این امر نقش بسیار مؤثری در جبران خسارات وارده، حفظ توانایی‌های مالی و فنی شرکت‌های هواپیمایی و همچنین حفظ سرمایه‌های ملی ایفا کرده است.
عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
گزارش «شهروند» از وضع زندگی دانشجویان رتبه یک و دورقمی دانشگاه‌های برتر ایران که به سختی روزگار می‌گذرانند. من و همسرم در یک اتاق ٢٥ متری در خوابگاه زندگی می‌کنیم و اگر این اتاق را از ما بگیرند، جایی نداریم که زندگی کنیم. حرف من این است که چرا باید وضعیت خوابگاه‌های ما اینطور باشد؟ دانشگاه تهران بعد از آستان قدس، دومین موقوفات را دارد. در دانشگاه ما از ترم دوم به ما خوابگاه می‌دهند و کلا بیشتر از ٣ترم خوابگاه شاملمان نمی‌شود. پاسخ: وام بلاعوض نداریم «ذوالفقار یزدان‌مهر» رئیس صندوق رفاه دانشجویان اما می‌گوید این صندوق برای دانشجویان نخبه و دیگر دانشجویان شرایطی را در نظر گرفته است.
ایسناایسنا2 ماه قبل
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: گرفتاری‌ها و آثار سیل ماندگار است. به گزارش ایسنا، حاتم شاکرمی در بازدید از مناطق سیل‎زده پلدختر، اظهار کرد: در واقع بیکاری و مهاجرت سیل واقعی است. معاون روابط کار وزارت تعاون خاطرنشان کرد: در بحث اشتغال حمایتی می‎توان زمین‎های کشاورزی را احیا کرد. معاون روابط کار وزارت تعاون ادامه داد: دولت مصمم به احیاء جاده‌های آسیب‌دیده از سیل است چون نقش محوری در اقتصاد مردم دارد. شاکرمی گفت: مردم و مسئولان شهرستان باید پای کار باشند و آنچه در حوزه تعاون و کار است انجام دهیم.
ایبناایبنا2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار ایبنا، رحیم مصدق که در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما حضور یافته بود، اظهار داشت: فراگیر بودن و عام بودن خسارت بیمه طبیعی یکی از مسائل مهم و ضروری در پوشش بیمه حوادث است که پوشش بیمه‌ای در حوادث طبیعی مستلزم مشارکت هم دولت هم حاکمیت است. وی افزود: علاوه بر بیمه نامه‌های رایج، صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی ۱۶ سال است که در دستور قرار گرفته که به دلایل مختلف از جمله بار مالی هنوز به سرانجام نرسیده است. معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی تصریح کرد: شرکت‌های بیمه در سال‌های اخیر پوشش‌های بیمه حوادث طبیعی را در کنار بیمه‌های رایج ارائه می‌کنند. وی ادامه داد: شرکت‌های بیمه و تجارت بازرگانی در دنیا هم تمایل زیادی برای بیمه حوادث ندارند و برای این کار از صندوق جبران حوادث طبیعی استفاده می‌شود و شرکت‌های بیمه در کنار صندوق فعالیت می‌کنند. در دنیا هم در حوادث طبیعی میانگین ۳۰ درصد خسارت‌ها از محل پوشش‌های طبیعی جبران می‌شود.

تقویم ۹۹ / دانلود رایگان تقویم سال ۱۳۹۹/ لحظه تحویل سال ۹۹و تقویم ۹۹

8+
فردا نیوزفردا نیوز3 ماه قبل

تقویم سال ۹۸ به همراه مناسبتها/ دانلود رایگان تقویم سال ۹۸/ لحظه تحویل سال ۹۸

10+
انتخابانتخاب4 ماه قبل

تقویم سال ۹۸ به همراه مناسبتها/ دانلود رایگان تقویم سال ۹۸/ لحظه تحویل سال ۹۸

24+
انتخابانتخاب4 ماه قبل
ایرناایرنا6 ماه قبل
با اجرای این طرح معلمان روزهایی که در مدارس اشتغال دارند از حقوق حقوق پایه و پرداخت ۲ روز حق بیمه برخوردار هستند. هم اکنون تنها در شهر یزد ۱۷ مدرسه با اجرای طرح معلمان خرید خدمات آموزشی اداره می‌شود. به گفته یکی معلمان خرید خدمات آموزشی مشکل اصلی پرداخت نکردن حق بیمه ماهانه ۳۰ روز است که در حال حاضر ۲۲ روز بیمه منظور می‌شود. وی از تامین امنیت شغلی و پرداخت به موقع حقوق از دیگر خواسته‌های معلمان خرید خدمات آموزشی عنوان کرد. همچنین نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه یزد روز دوشنبه در دیدار با معلمان خرید خدمات آموزشی گفته بود: مسئولان با جدیت برای حل مشکل معلمان طرح خرید خدمت آموزش‌وپرورش اقدام کنند.
ایسناایسنا6 ماه قبل
پدر آتش‌نشان شهید «احسان جامعی» از شهردار تهران درخواست کرد که بیمه آتش‌نشانان را اصلاح کند. به‌ گزارش ‌ایسنا، صبح امروز (سه‌شنبه) در حاشیه تشییع پیکر آتشنشان شهید سید احسان جامعی، پدر این شهید در مراسم بدرقه فرزندش که در حیاط ساختمان شهرداری برگزار شد، در حالی که به شدت گریه می‌کرد به شهردار تهران گفت‌: به حرمت این روز بیمه آتش‌نشانان را درست و اصلاح کنید. وی ادامه‌ داد: حداقل بیمه این آتش‌نشانان را که اینگونه با خطر و آتش سروکار دارند، را سخت و زیان آور کنید تا خیالشان راحت باشد. به‌ گزارش ‌ایسنا، پس از بدرقه پیکر شهید احسان جامعی از میدان حسن آباد تا خیابان بهشت، نماز این آتشنشان با حضور شهردار تهران، رییس شورای اسلامی شهر تهران و تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران و آتشنشانان ایستگاه‌های مختلف در حیاط شهرداری تهران قرائت شد و پیکر این شهید برای تدفین به ورامین منتقل شد. انتهای پیام

به انتهای لیست رسیدید

روز بیمه

در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار روز بیمه را دنبال می‌کنید...