آخرین و مهم‌ترین اخبار روز بیمه
روز بیمه

اخبار « روز بیمه »

فارسفارس2 هفته قبل
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در خصوص آخرین آمار ابتلا افراد به HIV در لردگان گفت: حدود ۹۰ نفر از افراد این روستا به HIV مبتلا شده‌اند و این افراد ۱۰ درصد جامعه آماری روستا را تشکیل می‌دهند. احمد همتی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم روز بیمه سلامت، در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت رسیدگی به افراد مبتلا به اچ‌آی‌وی در روستای لردگان توضیح داد: باید توجه داشت که اطلاع‌رسانی اولیه و نوع خبر منتشر شده در رسانه‌ها با واقعیت تطابق چندانی نداشته است. عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه طبق آخرین آماری که به ما گزارش شده، حدود ۹۰ نفر از افراد این روستا به اچ‌آی‌وی مبتلا شده‌اند، گفت: این افراد ۱۰ درصد جامعه آماری روستا را تشکیل می‌دهند. وی در پایان گفت: در حال حاضر تمام این افراد تحت درمان قرار دارند. انتهای پیام/
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشطاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در مراسم آغاز طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی که در سالن همایش‌های صدا و سیما در حال برگزاری است ضمن گرامیداشت روز یوم‌اله ۱۳ آبان و روز بیمه سلامت اظهار داشت: سال گذشته در چنین روزهایی به بهانه نکوداشت روز بیمه سلامت از عدم توزیع منابع و مصارف سخن گفتیم. موهبتی ادامه داد: هدفمند کردن بیمه رایگان به سمت و سوی افراد نیازمند از جمله اقدامات مثبت ما بوده است. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: در روزهای اولیه انتظار داشتیم که اقشار پر درآمد به سمت بیمه‌‌های دولتی مانند تامین اجتماعی بروند یا اینکه حق بیمه بپردازند اما فقط نیم درصد افراد این اقدام را انجام دادند. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: طبق آمارها زمانی سونوگرافی رتبه اول را در این حوزه به خود اختصاص داده بود که اکنون به رتبه ششم منتقل شده است. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در پایان گفت: روزی که بیمه سلامت می‌خواست به وزارت بهداشت انتقال پیدا کند همه از تعارض منافع سخن می‌گفتند اما اکنون می‌بینیم که با ما نیز مانند بیمه تامین اجتماعی برخورد می‌شود و حمایت‌های لازم از سوی دولت صورت می‌گیرد.
فارسفارس2 هفته قبل
موهبتی ادامه داد: هدفمند کردن بیمه رایگان به سمت و سوی افراد نیازمند از جمله اقدامات مثبت ما بوده است. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: در روزهای اولیه انتظار داشتیم که اقشار پر درآمد به سمت بیمه‌‌های دولتی مانند تامین اجتماعی بروند یا اینکه حق بیمه بپردازند اما فقط نیم درصد افراد این اقدام را انجام دادند. وی با بیان اینکه رفع همپوشانی بیمه‌ای از دیگر اقدامات مثبت ما بوده است توضیح داد: جلوگیری از همپوشانی جدید در دفاتر پیشخوان در دستور کار قرار گرفته و همپوشانی‌های بیمه‌آی کنترل می‌شود به طوری که ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از همپوشانی‌های ما با سازمان تامین اجتماعی حذف شده است. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: طبق آمارها زمانی سونوگرافی رتبه اول را در این حوزه به خود اختصاص داده بود که اکنون به رتبه ششم منتقل شده است. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در پایان گفت: روزی که بیمه سلامت می‌خواست به وزارت بهداشت انتقال پیدا کند همه از تعارض منافع سخن می‌گفتند اما اکنون می‌بینیم که با ما نیز مانند بیمه تامین اجتماعی برخورد می‌شود و حمایت‌های لازم از سوی دولت صورت می‌گیرد.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، خدابخش مرادی نافچی ظهر چهارشنبه در مراسم گرامیداشت روز بیمه سلامت در محل بیمه سلامت زنجان، گفت: یکی از ابزارهای توسعه پایدار و انسان محور، مقوله توسعه انسانی است. وی اظهار کرد: در راستای توسعه انسانی سه حوزه آموزش، سلامت و امید به زندگی اهمیت زیادی دارد. وی ابراز کرد: حوزه سلامت یک رویکرد عام و همه جانبه است، یعنی دولت‌ها باید بسترهای خدمت رسانی و تسهیل‌گری در خدمت رسانی مردم را فراهم کنندتا بتوانند توسعه پیدا کنند. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: در دنیای امروزی بیمه جایگاه خاص خود را دارد و در کشورمان نیز به مقوله بیمه سلامت توجه جدی شده و رویکرد دولت در این بخش اصلاح ساختار سلامت در جامعه و دیگری همگانی کردن بیمه است. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان تصریح کرد: پیوند، ارتباط و تعامل بین مراجع خدمت رسان در حوزه سلامت و بیمه‌ها باید بیش از گذشته تقویت شود و سازمان بیمه سلامت کشور فاصله پرداختی‌ها به مراکز بیمارستانی را کاهش دهد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
خبرگزاری میزان- مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه سازمام متبوعش تنها مجری پوشش اجباری بیمه است، گفت: اجرای پوشش اجباری بیمه سلامت منوط به انجام ارزیابی وسع است. طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با اشاره به اجرای بیمه اجباری سلامت در هفته آینده، گفت: پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی دوشنبه هفته آینده مزمان با روز بیمه سلامت اجرایی خواهد شد. وی با بیان اینکه اجرای بیمه اجباری سلامت با هدف کمک به اقشار ضعیف جامعه در راستای ارایه خدمات درمانی در حال انجام است، افزود: طبق ماده ۷۰ قانون برنامه ششم توسعه بیمه سلامت موظف است افراد فاقد بیمه که جزو اقشار ضعیف جامعه هستند را بیمه کند. موهبتی ادامه داد: در راستای اجرای این طرح ارزیابی وسع از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید صورت بگیرد از این رو افراد به سه دسته تقسیم شده‌اند. وی ادامه داد: دقت کافی در ارزیابی وسع انجام خواهد شد اما با این وجود اگر اعتراضی به نتایج باشد باید مردم به وزارت تعاون رجوع کنند زیرا سازمان بیمه سلامت تنها مجری طرح است.
برنابرنا3 هفته قبل
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در زمینه پوشش بیمه اجباری همگانی از آغاز ثبت‌نام برای این طرح از ۱۳ آبان ماه خبر داد. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه اشخاصی که بیمه نیستند نسبت به اهمیت بیمه آگاهی کافی دارند، افزود: ارزش دفترچه ما به خدماتی است که ارائه می‌دهد و این نشانگر وضعیت مطلوب پوشش بیمه در کشور ما نسبت به سایر کشورها است. طبق آیین نامه ارزیابی وسع افرادی که در دهک درآمدی یک تا سه قرار بگیرند به شکل ۱۰۰ درصدی دارای حمایت دولتی خواهند بود. مردم باید بدانند بیمه سلامت همگانی یک تسهیلات ویژه است و تمام دریافت اطلاعات شخصی، بانکی و مالیاتی که از فرد گرفته می‌شود با رضایت خود شخص خواهد بود. وی با اشاره به برخی بندهای بیمه پایه اجباری تصریح کرد: کسانی که بیمه رایگان شدند دیگر نمی‌توانند به بخش خصوصی برای درمان مراجعه کنند چراکه بیمه پوشش خدمات خصوصی را نخواهد داد البته خدمات همان است اما در بخش دولتی و نه بخش خصوصی.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 هفته قبل
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در زمینه پوشش بیمه اجباری همگانی از آغاز ثبت‌نام برای این طرح از ۱۳ آبان ماه خبر داد. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه اشخاصی که بیمه نیستند نسبت به اهمیت بیمه آگاهی کافی دارند، افزود: ارزش دفترچه ما به خدماتی است که ارائه می‌دهد و این نشانگر وضعیت مطلوب پوشش بیمه در کشور ما نسبت به سایر کشورها است. طبق آیین نامه ارزیابی وسع افرادی که در دهک درآمدی یک تا سه قرار بگیرند به شکل ۱۰۰ درصدی دارای حمایت دولتی خواهند بود. مردم باید بدانند بیمه سلامت همگانی یک تسهیلات ویژه است و تمام دریافت اطلاعات شخصی، بانکی و مالیاتی که از فرد گرفته می‌شود با رضایت خود شخص خواهد بود. وی با اشاره به برخی بندهای بیمه پایه اجباری تصریح کرد: کسانی که بیمه رایگان شدند دیگر نمی‌توانند به بخش خصوصی برای درمان مراجعه کنند چراکه بیمه پوشش خدمات خصوصی را نخواهد داد البته خدمات همان است اما در بخش دولتی و نه بخش خصوصی.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
مدیرکل بیمه سلامت خوزستان در ادامه بابیان اینکه از سوم تا نهم آبان ماه روز بیمه سلامت است، گفت: تلاش ما بر این است که طرح بیمه اجباری سلامت و ارزیابی وسع را از سوم آبان ماه در خوزستان اجرا کنیم. مدیرکل بیمه سلامت خوزستان تصریح کرد: مشکلات طرح تا پایان سال ۹۸ در شهرهای خوزستان ارزیابی و در سال ۹۹ کل شهرهای خوزستان به سیستم نسخه‌نویسی الکترونیکی مجهز می‌شوند. مدیرکل بیمه سلامت خوزستان بابیان اینکه روزانه ۲۱ هزار بار مراجعه بیمه‌شدگان به مراکز درمانی داریم، گفت: بر این اساس ۱۶۴ میلیون تومان روزانه بایت بیمه‌شدگان هزینه می‌شود. وی به پرداخت مطالبات در سال ۹۸ اشاره کرد و افزود: ۲۸ میلیارد تومان مطالبات دارویی و ۲۶۰ میلیارد تومان مطالبات مراکز درمانی پرداخت‌شده که ۵۶ میلیارد تومان آن مربوط به بیمارستان‌های خصوصی و ۱۴۸ میلیارد تومان آن مربوط به دولتی‌ها است. خسروی تأکید کرد: به ازای هرماه ۵۶ میلیارد تومان در همه حوزه‌های درمانی برای بیمه‌شدگان بیمه سلامت پرداخت می‌کنیم.
ایلناایلنا1 ماه قبل
نماینده مردم بندرعباس در مجلس معتقد است در شرایط سخت اقتصادی، مسئولان می‌توانستند با کاهش تشریفات زائد، از فشارها بکاهند همانطور که مردم این وضعیت را به خاطر دلشاد نکردن دشمن، تحمل کرده‌اند. نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در ماه‌های آخر عمر این مجلس هستیم، عنوان کرد: کارنامه مجلس در دست مردم است و این ملت بهترین ارزیاب در عملکرد یکایک ما نمایندگان هستند. این عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ادامه داد: دادخواهی از مردم زجرکشیده برای دولت چه جایگاهی دارد. وی در ادامه خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: به فکر راه‌های استان باشید و با تخصیص قیر از تعطیلی پروژه‌ها جلوگیری کنید همچنین وزارت بهداشت باید به داد بیمارستان هرمزگان و همکاران دانشگاه علوم پزشکی این استان برسد. عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان خطاب به وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: مشکلات نیروهای حق التدریسی استان هرمزگان را حل کند که این نیروها سال‌ها است که منتظر چنین فرصتی بوده‌اند و همچنین توجه به معیشت معلمان و توسعه مدارس استان مورد تأکید است و همچنین به رئیس جمهور اعلام می‌کنم به وعده‌های خود در سفرهای استانی عمل کرده و تخم بی اعتمادی را در دل مردم نکارند.
خانه ملتخانه ملت1 ماه قبل
نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در ماه‌های آخر عمر این مجلس هستیم، عنوان کرد: کارنامه مجلس در دست مردم است و این ملت بهترین ارزیاب در عملکرد یکایک ما نمایندگان هستند. مرادی در ادامه با تأکید بر اینکه ما نمایندگان مجلس باید صدای رسای این قشر زحمتکش باشیم، عنوان کرد: وقتی اقشار مختلف چنین وضعیت معیشتی را تحمل می‌کنند چه معنایی دارد که مناطق آزاد ما در آزار رساندن به مردم و ایجاد نارضایتی از یکدیگر سبقت بگیرند؛ در استان هرمزگان مصداق بارز اذیت کردن مردم را شاهد هستیم که دولت در انتصابات فامیل بازی می‌کند. این عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ادامه داد: دادخواهی از مردم زجرکشیده برای دولت چه جایگاهی دارد. مرادی اکنون مطمئن شده‌ام که مردم هرمزگان، مطالبه‌گر از گذشته شده‌اند و به فضل الهی در آینده نه چندان دور، به حقوق کامل خود در حوزه اشتغال، بهداشت و درمان، توسعه مدارس و احراز مدیریت‌ها در سطح ملی خواهند رسید و امروز آثار مطالبه‌گری در هرمزگان بیدار کاملا مشهود است. وی در ادامه خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: به فکر راه‌های استان باشید و با تخصیص قیر از تعطیلی پروژه‌ها جلوگیری کنید همچنین وزارت بهداشت باید به داد بیمارستان هرمزگان و همکاران دانشگاه علوم پزشکی این استان برسد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
احمد مرادی، نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که صدا و سیما باید به وضعیت درونی خود توجه داشته باشد اظهار کرد: لازم است این سازمان به وضعیت قراردادی ۱۴ هزار کارمند حق الزحمه‌ای در سراسر کشور توجه کند. لازم است در خصوص سفری که به بندرعباس داشتند و دستورات قاطعی که برای احقاق حق مردم صادر کردند قدردانی کنیم. وی افزود: در ایام پایانی عمر مجلس هستیم کارنامه مجلس در دست مردم است این ملت بهترین ارزیاب عملکرد ما نمایندگان هستند. مردم به بهانه برجام شرایط اقتصادی سختی را تحمل کردند و برای این دشمن دلشاد نشود خم به ابرو نیاورند. همچنین وزیر بهداشت به وضعیت بیمارستان‌های هرمزگان توجه کند لازم است که وزیر آموزش و پرورش مشکلات نیروهای حق التدرسی هرمزگان را حل کند و به معیشت معلمان توجه کند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی با بیان این که صدا و سیما باید به وضعیت درونی خود توجه داشته باشد اظهار کرد: لازم است این سازمان به وضعیت قراردادی ۱۴ هزار کارمند حق الزحمه‌ای در سراسر کشور توجه کند. لازم است در خصوص سفری که به بندرعباس داشتند و دستورات قاطعی که برای احقاق حق مردم صادر کردند قدردانی کنیم. وی افزود: در ایام پایانی عمر مجلس هستیم کارنامه مجلس در دست مردم است این ملت بهترین ارزیاب عملکرد ما نمایندگان هستند. مردم به بهانه برجام شرایط اقتصادی سختی را تحمل کردند و برای این دشمن دلشاد نشود خم به ابرو نیاورند. همچنین وزیر بهداشت به وضعیت بیمارستان‌های هرمزگان توجه کند لازم است که وزیر آموزش و پرورش مشکلات نیروهای حق التدرسی هرمزگان را حل کند و به معیشت معلمان توجه کند.
فارسفارس1 ماه قبل
نماینده قشم در مجلس گفت: دغدغه معیشت مردم علاوه بر دولت بر دوش مجلس هم است، مردم به بهانه برجام سخت‌ترین شرایط اقتصادی را تحمل کردند و به خاطر اینکه دشمنان دل شاد نگردند خم به ابرو نیاوردند. وی با بیان اینکه در ماه‌های آخر این مجلس هستیم، کارنامه این مجلس در دست مردم است و مردم اصلی‌ترین قضاوت کننده نمایندگان هستند، گفت: دغدغه معیشت مردم علاوه بر دولت بر دوش مجلس هم است، مردم به بهانه برجام سخت‌ترین شرایط اقتصادی را تحمل کردند و به خاطر اینکه دشمنان دل شاد نگردند خم به ابرو نیاوردند. نماینده مردم قشم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آیا سوء مدیریت‌های موجود در کشور را می‌توان ناشی از تحریم‌ها دانست؟ لذا مسؤولین می‌بایست از ریخت و پاش‌های بیهوده امتناع می‌کردند. آیا پارتی بازی اخذ عوارض بی‌دلیل بومی مقدم بر فامیل بازی است؟ دادخواهی از این مردم زجر کشیده چه جایگاهی دارد. نماینده مردم قشم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز دیگر برخی از مدیران صنایع و پالایشگاه‌ها نمی‌توانند به طور بی‌رویه و فله‌ای نیروهای مورد نیاز خود را از خارج استان تأمین کنند.

راهنمای کامل مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی و اعتراض به کسری سابقه

10+
تکراتوتکراتو1 ماه قبل
رکنارکنا2 ماه قبل
به گفته روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی برخی بیمارستان‌ها دیگر توان مالی ندارند و در صورتی که بیمه تامین اجتماعی مطالبات چند صد میلیاردی خود با هر یک از دانشگاه‌های علوم پزشکی را تسویه نکند؛ راهی جز دریافت هزینه دارو، تجهیزات و ملزومات مصرفی از بیماران باقی نمی‌ماند. بدهی ۱۰ هزار میلیارد تومانی تامین اجتماعی به مراکز درمانیبه گفته مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی این سازمان ۱۰ هزار میلیارد تومان به وزارت بهداشت بدهکار است و تامین اجتماعی در پرداخت مطالبات مرکز درمانی باید با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همکاری و پرداخت‌ها را به روز کند و برنامه ریزی لازم برای جلوگیری از افزایش این رقم انجام شود. دود بدهی تامین اجتماعی به بیمارستان‌ها به چشم مردم می‌رودمحمدرضا میرجلیلی رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان رقم بدهی سازمان تامین اجتماعی به مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی یزد را ۲۵۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه فروش دارو و تجهیزات پزشکی به دلیل بدهی بیمارستان‌ها نقدی شده است و بیمارستان‌ها مطالبات خود را دریافت نکرده‌اند، اکنون مراکز برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی دچار چالش هستند. وی ادامه داد: نیمی از بیمارانی که از به مراکز درمانی استان یزد مراجعه می‌کنند، ارجاعی از سایر استان‌ها هستند و در صورتی که تاخیر در پرداخت بدهی بیمارستان‌ها همچنان ادامه داشته باشد، بیمارستان‌ها نمی‌توانند دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیماران را تامین کنند. رئیس علوم پزشکی یزد تاکید کرد: در مراکز درمانی به بن بست مالی رسیده‌ایم و ادامه شرایط به این شکل به ویژه برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی برای بیمارستان‌ها امکانپذیر نیست.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
برای همین استفاده از معلمان خرید خدمت فقط در نقاط محروم کشور عملیاتی شد و در پنج سالی که از اجرای این طرح می‌گذرد، معلمان خرید خدمت در مناطقی مانند سیستان و بلوچستان با طرح خرید خدمات وظیفه تعلیم و تربیت را برعهده دارند. معلم خرید خدمت بودن که دیگر از همه اینها می‌تواند بدتر باشد، حال معلم خرید خدمتی که در روستایی محروم در نقطه‌ای مرزی مشغول به فعالیت است، فکر کنم کلمات از توصیف این وضعیت ناتوان باشند. این معلم خرید خدمت در ادامه می‌افزاید: ‌ ما معلمان خرید خدمات ماهی ۲۶ روز بیمه هستیم و همکارانم در استان یزد ماهی ۲۲ روز بیمه‌اند، در تعطیلات نوروز و تابستان هم بیمه نیستیم. اکثر معلمان خرید خدمت با مدرک کارشناسی به بالا هستند و ما معلمان سوابق تدریس با جان‌ودل پابه‌‌پای معلمان رسمی با اندک حقوق در حال خدمت به مناطق خودمان هستیم. فاطمه سعیدی، عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت معلمان خرید خدمت می‌گوید: متأسفانه معلمان خرید خدمت جزء نیروهای آزاد محسوب می‌شوند و دولت درباره آنها هیچ تعهدی ندارد.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، آموزش‌وپرورش برای جبران کمبود معلم روش‌های مختلفی را در پیش گرفته است از ساعات اضافه کار معلمان رسمی «حق‌التدریس شاغلان» تا طرح‌هایی همچون خرید خدمات آموزشی و استفاده از نیروهای حق‌‌التدریس آزاد. هر کدام از اشکال مختلف معلمان از خرید خدمات آموزشی تا قراردادی و حق‌التدریس نیز با مشکلات خاص خود مواجهند اما نقطه مشترک این مشکلات، حقوق پایین و نداشتن پوشش بیمه‌ای مناسب است به گونه‌ای که معلمان خرید خدمات آموزشی و حق‌التدریس در ایام تعطیلات تابستان و نوروز و تعطیلاتی که در طول سال تحصیلی پیش می‌آید، ‌ حقوق ندارند. معلمان خرید خدمات امنیت شغلی و هویت معلمی ندارند یعنی هیچ کد شناسایی ندارند که به عنوان معلم شناخته شوند؛ آنها می‌گویند که در برخی مواقع حتی عنوان کارگر آموزشی نیز برایشان استفاده می‌شود! مرکز پژوهش‌های مجلس نیز در گزارش خود که به بررسی طرح خرید خدمات آموزشی پرداخته است به این مسئله اشاره کرده که با توجه به سابقه قانونگذاری در زمینه جذب و استخدام نیروهای خرید خدمات وزارت آموزش و پرورش این احکام انتظاراتی را برای نیروهای خرید خدمات ایجاد خواهد کرد. حال باید دید که آیا اراده‌ای برای تغییر وضعیت این افراد و بهبود شرایط حقوق و بیمه آنها وجود دارد؟ انتهای پیام/
ایبناایبنا3 ماه قبل
به گزارش ایبنا، غلامرضا سلیمانی، حمید کردبچه رئیس پژوهشکده بیمه را به سمت دبیر بیست و ششمین همایش ملی بیمه و توسعه منصوب کرد. همچنین در احکامی جداگانه پرویز خوشکلام خسروشاهی، رحیم مصدق، غلامعلی جهانگیری، مفید امینی، مجید بهزادپور، سیدمحمد علیپور و مسعود حجاریان نیز به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری این همایش منصوب شدند. گفتنی است همایش ملی بیمه و توسعه با عنوان «افزایش ضریب نفوذ بیمه، چالش‌ها و راهکارها» همزمان با سیزدهم آذرماه (روز بیمه) با حضور مسئولان، مدیران ارشد اقتصادی و بیمه‌ای و صاحب نظران این حوزه برگزار می‌شود.
انتخابانتخاب3 ماه قبل
رئیس کل بیمه مرکزی طی احکامی، دبیر و اعضای شورای سیاستگذاری بیست و ششمین همایش بیمه و توسعه را منصوب کرد. به گزارش انتخاب به نقل از بیمه مرکزی، دکتر غلامرضا سلیمانی، حمید کردبچه رئیس پژوهشکده بیمه را به سمت دبیر بیست و ششمین همایش ملی بیمه و توسعه منصوب کرد. همچنین در احکامی جداگانه آقایان پرویز خوشکلام خسروشاهی، رحیم مصدق، غلامعلی جهانگیری، مفید امینی، مجید بهزادپور، سیدمحمد علیپور و مسعود حجاریان نیز به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری این همایش منصوب شدند. گفتنی است همایش ملی بیمه و توسعه با عنوان «افزایش ضریب نفوذ بیمه، چالش‌ها و راهکارها» همزمان با سیزدهم آذرماه (روز بیمه) با حضور مسئولان، مدیران ارشد اقتصادی و بیمه‌ای و صاحب نظران این حوزه برگزار می‌شود. لینک کوتاه کپی لینک
فارسفارس3 ماه قبل
نماینده مردم بافق در مجلس گفت: معلمان حمایتی مشکلات زیادی دارند و با یکی از آنها صحبت کردم به من گفت که تنها ۲۲ روز بیمه برای او تایید می‌شود و حتی حقوق شان را نیز با تاخیر چند ماه دریافت می‌کنند. محمدرضا صباغیان، نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به مشکلات فرهنگیان اظهار داشت: چندی پیش تعدادی از فرهنگیان حمایتی درب مجلس تجمع کرده‌اند و انتظار می‌رفت هیئت رئیسه یا کمیسیون آموزش و تحقیقات میان آنان حاضر می‌شد و مشکلاتشان را می‌شنید. وی افزود: معلمان مشکلات زیادی دارند و با یکی از آنها صحبت کردم به من گفت که تنها ۲۲ روز بیمه برای او تایید می‌شود و حتی حقوق شان را نیز با تاخیر چند ماه دریافت می‌کنند و هر لحظه امکان اخراج آنها وجود دارد. صباغیان در ادامه تصریح کرد: با یکی دیگر از این معلمان تجمع کننده که صحبت کردم او به من گفت که به دلیل اعتراض به کاهش ۱۰۰ هزار تومانی رقم قراردادش نسبت به سال گذشته، اخراج شده است. نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی در خاتمه عنوان کرد: به نظر می‌رسد برخی از معلم‌ها در بردگی نگه داشته می‌شوند.
آناجآناج3 ماه قبل
به نظرم برای حریت رسانه‌ای این موارد باید وجود داشته باشد و در غیر این صورت از رسانه‌ها نمی‌توان انتظاری داشت. خبرنگار فتوسنتز نمی‌کند و خانواده و زندگی دارد در چنین فضایی نمی‌توان انتظار داشت خبرنگار جهانگیرخان صوراسرافیل و یا محمدعلی تربیت باشد. وی افزود: اتفاقا با وجود فضای مجازی، کار رسانه‌ای در سطح گسترده اما در عمق بسیار کم انجام شد. طبعا جایگاه خبرنگار، رسانه، تشکل‌های رسانه‌ای، مخاطب و حاکمیت در این سیستم باید بازتعریف شود. کار خبرنگار در اثر این وضعیت سختتر شده و باید کار خودمان را ارتقا دهیم تا از این تحولات سریع عقب نمانیم.
مهرمهر3 ماه قبل
مدتی است نیروهای قراردادی دانشگاه آزاد واحد اهر از این‌که امنیت شغلی ندارند ابراز نگرانی می‌کنند و معتقدند در هر بار تغییر رؤسا احتمال بیکار شدن‌شان قوت می‌گیرد که اکنون این‌طور نیز شده است. برنامه‌ای برای تعدیل نیروهای قراردادی دانشگاه آزاد اهر نداریمرئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر در نشست خبری خود در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه برای تبدیل وضعیت یا تثبیت اشتغال ۴۶ نیروی قراردادی یا روزمزد دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر چه برنامه‌ای دارید؟ گفت: در نظر داریم تا نیروهای قراردادی را برای تبلیغات و جذب دانشجو به کارگیری کنیم و از طرفی هم معتقدم چون این نیروها در دوران مدیریت بنده وارد دانشگاه نشده‌اند پس قصدی برای تعدیل نیروها ندارم. جوانی‌مان در دانشگاه آزاد اهر صرف شدیکی از کارکنان قراردادی دانشگاه آزاد واحد اهر که جزو تعدیل‌شدگان است در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به این‌که رئیس دانشگاه واحد اهر گفته است قرارداد تابستان را تمدید نمی‌کند اظهار کرد: بنده ۸ سالی می‌شود که در دانشگاه آزاد اهر شاغل هستم و در طول این مدت بر ما فشار می‌آوردند که بدون مجوز فعالیت می‌کنید و رئیس جدید دانشگاه با تمامی محبت‌هایی که داشت گفت سه ماه تابستان را لغو قرارداد می‌کند که کرد. نیروهای قراردادی دانشگاه آزاد اهر بیش از نیروهای رسمی کار می‌کردندیکی دیگر از کارکنان قراردادی دانشگاه آزاد واحد اهر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: سال‌هاست ما به این بهانه که جزو نیروهای قراردادی هستیم در دانشگاه آزاد اهر فعالیت می‌کنیم و اگر نظر کاری منصفانه نگاه کنید فشار کاری ما بیش از نیروهای رسمی است ولی با لغو قرارداد در دانشگاه اهر نه تنها فرصت شغلی گیرمان نمی‌آید بلکه احتمال حفظ زندگی خانوادگی‌مان نیز مبهم شده است چراکه خانواده خرج دارد. حال باید منتظر ماند و دید که مدیران دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر برای نیروهای قراردادی چه تصمیمی خواهند گرفت، آیا بدین روال پیش می‌روند یا تغییر رویه خواهند داد.
همشهریهمشهری4 ماه قبل
در این بازدید که با میزبانی شورای شهرستان و ریاست فرماندار برگزار شد، اعضای شورای استان تهران، شهرملارد، صفادشت، شهرداران و دهیاران و دیگر مسوولان شهری حضور داشتند. نکته اصلی این بود که اگر مشکلات استانی دیده شود، مسایل شهری مثل ملارد هم زودتر برطرف می‌شود. محمد علی کریمی، شهردار صفادشت معترض بود که چرا ۸۰ درصد جرائم رانندگی در شهر تهران به شهرداری می‌رسد و شهرستان‌های اطراف از این سهم محروم‌اند، او تاکید داشت که باید جایگاه قانونی اعضای شوراها مشخص شود. امیدواریم با همت و تلاش مشترک همه، بتوانیم مسایل ملارد را برطرف کنیم. مسایل و تهدیدهای شهر تهران نباید در شهرستان‌های اطراف پخش شود و فرصت‌ها فقط به شهر تهران.
فارسفارس4 ماه قبل
محمدابراهیم شریعتی- معاون امور بیمه‌ای اداره کل تأمین اجتماعی استان همدان: سازمان تأمین اجتماعی یک نهاد بین‌المللی است و قانون آن در مجامع بین المللی تهیه و تصویب شده است البته ماهیت سازمان تأمین اجتماعی در ایران با نظام اسلامی همخوانی دارد. کشورهای پیشرفته دنیا سعی می‌کنند که نظام تأمین اجتماعی را تقویت کنند چراکه با توسعه آن فقر را می‌توان ریشه‌کن کرد. حسابرسی تأمین اجتماعی زیر بار مصوبه اقتصاد مقاومتی نرفته است در حالی که حسابرسی ۱۰ ساله متوقف شده و تنها باید یک ساله را حسابرسی کنیم. فارس: ترکیب هیأت‌ها در تأمین اجتماعی می‌تواند عدالت را محقق کند؟ شریعتی: سازمان تأمین اجتماعی دارای هیأت مدیره است که از کارگران، کارفرمایان و وزیران تشکیل شده است. هیچگاه در استان‌های دیگر هیچ مشکلی بین کارفرمایان و سازمان تأمین اجتماعی نداریم. اگر سازمان تأمین اجتماعی سرمایه‌گذاری نمی‌کرد، نمی‌توانست از عهده تعهدات خود برآید به طوری که تأمین اجتماعی یاریگر دولت است. جعفری: مدیرکل تأمین اجتماعی استان همدان، اعلام کرده که مسؤولیت حسابرسی تأمین اجتماعی با او نیست.
فراروفرارو4 ماه قبل
«از ابتدای سال تحصیلی ۹۷ تاکنون فقط سه میلیون تومان حقوق گرفتیم. آن‌ها برای حل این مشکل طرح خرید خدمات آموزشی را پیشنهاد دادند. حالا ۵ سالی از اجرای آن می‌گذرد و بسیاری از مدارس مناطق محروم با معلمان خرید خدمات کلاس درسشان را تشکیل می‌دهند. اما درباره پرداخت حقوق ما خودمان را موظف می‌کنیم تا حقوق را سر ماه پرداخت کنیم. وی با اشاره به اینکه تعداد معلمان خرید خدمت ۱۳ هزار نفر است می‌گوید: ما ناچاریم در مناطقی از نیرو‌های موقت استفاده کنیم.
عصر ایرانعصر ایران5 ماه قبل
آنها برای حل این مشکل طرح خرید خدمات آموزشی را پیشنهاد دادند. یکسالی است که معلم آموزش و پرورش هستم اما به لحاظ مالی اصلا معلوم نیست که چقدر حقوق می‌گیریم فیش حقوقی نداریم از ابتدای سال تحصیلی ۹۷ تاکنون فقط سه میلیون تومان حقوق گرفتیم. برای همین است که نمایندگان مجلس بر این باورند که طرح خرید خدمات مشکلات بسیاری دارد برای همین این موضوع را محدود کرده‌اند. اما درباره پرداخت حقوق ما خودمان را موظف می‌کنیم تا حقوق را سر ماه پرداخت کنیم. وی با اشاره به اینکه تعداد معلمان خرید خدمت ۱۳ هزارنفر است می‌گوید: ما ناچاریم در مناطقی از نیروهای موقت استفاده کنیم.
تسنیمتسنیم5 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، جمعی از معلمان خرید خدمات آموزشی از استان‌های مختلف کشور امروز مقابل مجلس شورای اسلامی حضور یافتند. برخی از این معلمان به خبرنگار تسنیم گفتند: تقاضای اصلی آنها امنیت شغلی است، هم‌اکنون معلمان خرید خدمات با تأخیر بسیار حقوق خود را دریافت می‌کنند به عنوان مثال در سال تحصیل جاری به ازای ۹ فقط سه ماه حقوق دریافت کرده‌اند و مشخص نیست باقی‌مانده حقوق ما چه زمانی پرداخت می‌شود. آنها علت تجمع خود مقابل مجلس شورای اسلامی را تقاضای استخدام اعلام کردند و معتقدند چون آموزش و پرورش با مشکل کمبود نیروی انسانی مواجه است می‌تواند از معلمان خرید خدمات به صورت استخدام استفاده کند. این معلمان در پلاکاردهایی که به دست داشتند، عنوان کردند: چند سال با نبود امنیت شغلی و هویت معلمی با کمترین حقوق از دولت حمایت کردیم! اکنون نوبت حمایت دولت و مجلس از طرح ماست استخدام معلمان خرید خدمات آموزشی. انتهای پیام/
خانه ملتخانه ملت5 ماه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا صباغیان بافقی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲ تیرماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی گفت: تعدادی از فرهنگیان حمایتی درب مجلس تجمع کرده‌اند و انتظار می‌رفت هیئت رئیسه یا کمیسیون آموزش و تحقیقات میان آنان حاضر می‌شد و مشکلاتشان را می‌شنید. نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس افزود: معلمان حمایتی مشکلات زیادی دارند و با یکی از آنها صحبت کردم به من گفت که تنها ۲۲ روز بیمه برای او تایید می‌شود و حتی حقوق شان را نیز با تاخیر چند ماه دریافت می‌کنند و هر لحظه امکان اخراج آنها وجود دارد. وی تصریح کرد: با یکی دیگر از این معلمان تجمع کرده که صحبت کردم او به من گفت که به دلیل اعتراض به کاهش ۱۰۰ هزار تومانی رقم قراردادش نسبت به سال گذشته، اخراج شده است. این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به نظر می‌رسد برخی از معلم‌ها در بردگی نگه داشته می‌شود. نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس در تذکری به محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی گفت: این وزارتخانه لیست اسامی واردکنندگان گوشت را منتشر کرده است بهتر است نام مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره این شرکت‌ها هم منتشر شود تا مردم آنها را بشناسند. /پایان پیام
فارسفارس5 ماه قبل
صباغیان در تذکری به محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی گفت: این وزارتخانه لیست اسامی واردکنندگان گوشت را منتشر کرده ولی ای کاش نام مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره این شرکت‌ها هم منتشر می‌شد تا مردم آنها را بشناسند. نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس تصریح کرد: با یکی دیگر از این معلمان تجمع کرده که صحبت کردم او به من گفت که به دلیل کاهش ۱۰۰ هزار تومانی رقم قراردادش نسبت به سال قبل او را اخراج کرده‌اند. وی اظهار داشت: به نظر می‌رسد برخی از معلم‌ها در بردگی نگه داشته می‌شود. صباغیان در تذکری به محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی گفت: این وزارتخانه لیست اسامی واردکنندگان گوشت را منتشر کرده است ولی ای کاش نام مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره این شرکت‌ها هم منتشر می‌شد تا مردم آنها را بشناسند. انتهای پیام/
فارسفارس5 ماه قبل
آنچه در سیل لرستان بیش از همه حائز اهمیت شد سیل مهربانی ملت ایران برای کمک به مردم سیل‌زده لرستان است، چنان که بارها از سراسر کشور اقلام امدادی و بسته‌های غذایی و بهداشتی توسط مردم به سمت شهرهای آسیب‌دیده از سیل لرستان ارسال شد. سوم فروردین ماه بود که مسؤولان لرستانی جلسه مدیریت بحران را تشکیل داده و مهمترین راهکارهای مقابله با اثرات این پدیده ویرانگر را مورد بحث و بررسی قرار دادند. با توجه با منویات مقام معظم رهبری مبنی بر فراموش نکردن مشکلات سیل‌زدگان، در این گزارش سعی کردیم به مرور وعده‌های مسؤولان به مردم سیل‌زده لرستان بپردازیم، قول‌های خوشی که به طور قطع با عملی شدن کام تلخ آسیب دیدگان را شیرین خواهد کرد. وی که بر ساخت و ساز و بازسازی مناطق سیل زده تأکید بسیاری داشت بیان کرد که خسارت‌های کشاورزی، زراعت و دامداری بایستی سریعا جبران شوند. وی به اعلام آمادگی بنیادمسکن برای بازسازی واحدهای مسکونی مناطق سیل زده لرستان اشاره کرد.

به انتهای لیست رسیدید

روز بیمه

در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار روز بیمه را دنبال می‌کنید...