آخرین و مهم‌ترین اخبار روز بیمه
روز بیمه

اخبار « روز بیمه »

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
حالا چند سالی می‌شود که همین معلمان حق التدریس به یکی از چالش ‌های جدی وزارت آموزش و پرورش تبدیل شده است. الهیار ترکمن درباره حقوق معلمان حق التدریس می‌گوید: پایه حقوق این معلمان را وزارت آموزش و پرورش مشخص نمی‌کند، این پایه از سوی شورای توسعه مدیریت سازمان استخدامی مشخص می‌شود. مطالبات حق التدریس‌ها پرداخت می‌شودچند ماهی است که حقوق حق التدریس معلمان رسمی وزارت آموزش و پرورش هم پرداخت نشده است. مسئولان آموزش و پرورش هر بار وعده داده‌اند که حقوق عقب مانده معلمان را پرداخت کنند؛ اما هر باری که خبر پرداخت معوقات منتشر می‌شد خبری از پرداخت حقوق معلمان حق التدریسی نبود. وی درباره معوقات و واریزی‌ها تا پایان سال گفت: غیر از حقوق و مزایای مستمر، پرداخت حق التدریس معلمان شاغل از مهم‌ترین واریزی‌های ماست که ۱۸۰۰ میلیارد تومان است.

تقویم کامل سال ۱۳۹۹/ اعلام تعطیلات رسمی سال۹۹

10+
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
هرساله به‌مناسبت هفتم دی‌ماه سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی و هفته سواد آموزی مراسمی تحت عنوان تجلیل از آموزش‌دهندگان در استان کردستان برگزار می‌شود اما مراسم امسال واقعا متفاوت از سال‌های گذشته بود، چراکه آموزش‌دهندگان نهضت سواد آموزی از دغدغه‌های خود گفتند. وی تصریح کرد: از جامعه هدف آموزش‌های نهضت سواد آموزی انتظار می‌رود در سر کلاس‌های درس حضور یافته و از همه امکانات و ظرفیت‌ها برای ریشه‌کنی بی‌سوادی در جامعه استفاده شود. محمدی یکی دیگر از آموزش‌دهنده‌های نهضت سواد آموزی گفت: ما از سال ۹۲ در نهضت سواد آموزی مشغول به فعالیت هستیم اما متأسفانه تاکنون وضعیتمان مشخص نشده است. وی گفت: آموزش‌دهنده‌های سواد آموزی با کمبود امکانات و سختی‌های زیادی روبه‌رو و انتظار می‌رود که حداقل حقوق و سنوات کاری به آنها تعلق بگیرد. به گزارش تسنیم؛ در این مراسم با حضور مسئولان از مدیران، فعالان و دست‌اندرکاران سواد آموزی نواحی یک و دو سنندج تجلیل شد.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمد‌مهدی زاهدی امروز در اولین گردهمایی گرامیداشت روز بیمه با عنوان راهی به روشنی و بررسی راه‌کارهای گسترش بیمه‌های زندگی اظهار داشت: اهمیت بیمه باید در جامعه فرهنگسازی شود و تحمیلی نمی‌توانیم مردم را به بیمه کردن خود و زندگی آنها وادار کنیم. نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امنیت فقط حضور نیروی انتظامی در جامعه نیست و در مواردی که انسان با بحران روبه‌رو می‌شود وجود بیمه می‌تواند دغدغه‌های افراد را برطرف کرده و باعث آرامش خاطر شود. وی با اشاره به اینکه اگر منتظر هستید سیستم دولتی برای بیمه کار کند اشتباه بزرگی است گفت: خود بیمه‌ها باید راه‌کارهای توسعه صنعت بیمه در کشور را ارائه کند و ما نیز در مجلس و کمیسیون آموزش مجلس آماده همکاری هستیم. رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اهمیت بیمه حتی باید در کتب درسی دانش‌آموزان وارد شود تاکید کرد: بچه‌ها از سنین کودکی باید با اهمیت بیمه در زندگی آشنا شوند و خدمات بیمه بعد از حوادث را به آنها بگوییم. زاهدی با بیان اینکه دانش و سواد نیروهای فعال در بیمه نیز یک ضرورت است و باید واحدهای علمی کاربردی ایجاد کرد تا بحث بیمه را علمی نیز جلو برود خاطرنشان کرد: کرمان می‌تواند برای اولین استان راه‌اندازی دانشگاه علمی کاربردی مرتبط با بیمه را پیگیری کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
***********کیهانمشاور خاتمی: انتخابات تهران را ۳۰ بر هیچ می‌بازیممشاور خاتمی و عضو شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان می‌گوید در تهران، انتخابات را ۳۰ بر هیچ می‌بازیم. به بن بست رسیدن طرح‌های تسهیلاتی دولت در حمایت از رونق در بخش مسکن دو علت مهم دارد. دیگر موضوعی که در ماه‌های گذشته بحث درباره آن به شکلی جدی افزایش یافته است، افزایش درآمدهای مالیاتی دولت است. یکی از اصلی‌ترین بخش‌هایی که در سال‌های اخیر بارها صحبت‌هایی درباره چگونگی پرداخت مالیات در آن مطرح شده، موضوع واحدهای خالی است. چرا مردم نباید از اعترافات شبکه سازمان‌یافته آشوب باخبر شوند؟ سخنان صریح و درست رئیس‌جمهور درباره لزوم پخش اعترافات آشوبگران سازمان‌یافته، با انکار و تاویل و توجیه عجیب سخنگوی دولت مواجه شد.
جام نیوزجام نیوز2 ماه قبل
وی ادامه داد: شاید رئیس‌جمهور می‌خواستند به عنوان شاهدی از اینکه برای مردم تفکیکی بین معترض و کسانی که تخریب کرده‌اند صورت بگیرد. وگرنه پخش اعترافات تلویزیونی منش دولت نیست، مگر با ضرورتی که قاضی تشخیص می‌دهد و مراحل قضایی طی شود. اما آنها که سازمان‌یافته هستند و در این اغتشاشات آمده‌اند که اعترافات آنها پخش خواهد شد؛ آنها بیش از دو سال برای این کار برنامه‌ریزی کرده بودند، سال گذشته می‌خواستند کاری بکنند، زمان مناسب نبود. برخورد با اغتشاشگران سازمان‌یافته وابسته به دشمن یک ضرورت است؛ همچنان‌که پخش اعترافات آنها و مستندات ارتباطشان با بیگانه برای آگاهی افکار عمومی. سؤال این است که چرا یک مقام دولتی باید از پخش اعترافات شبکه وابسته به سرویس‌های جاسوسی بیگانه که دنبال تخریب و آشوب و براندازی بوده‌اند، اظهار ناخرسندی کند و نوعی از نگرانی و نارضایتی را بروز دهد؟!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت: علی ربیعی دیروز مدعی شد: منظور رئیس‌جمهور به هیچ وجه تایید اعترافات تلویزیونی به معنای رایج آن نبوده و نیست. وی ادامه داد: شاید رئیس‌جمهور می‌خواستند به عنوان شاهدی از اینکه برای مردم تفکیکی بین معترض و کسانی که تخریب کرده‌اند صورت بگیرد. وگرنه پخش اعترافات تلویزیونی منش دولت نیست، مگر با ضرورتی که قاضی تشخیص می‌دهد و مراحل قضایی طی شود. برخورد با اغتشاشگران سازمان‌یافته وابسته به دشمن یک ضرورت است؛ همچنان‌که پخش اعترافات آنها و مستندات ارتباطشان با بیگانه برای آگاهی افکار عمومی. سؤال این است که چرا یک مقام دولتی باید از پخش اعترافات شبکه وابسته به سرویس‌های جاسوسی بیگانه که دنبال تخریب و آشوب و براندازی بوده‌اند، اظهار ناخرسندی کند و نوعی از نگرانی و نارضایتی را بروز دهد؟!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، محمد ایمانی تحلیلگر مسائل سیاسی و فعال رسانه‌ای در کانال شخصی خود در تلگرام نوشت: وظیفه سخنگوی دولت، گزارش برنامه هاست، نه تحریف و توجیه سخنان رئیس جمهور. آقای ربیعی امروز گفت"درباره اعترافات تلویزیونی (بازداشتی‌های اغتشاش) سوال کردم. منظور رییس جمهور به هیچ وجه تایید اعترافات تلویزیونی به معنای رایج آن نبوده و نیست. پخش اعترافات تلویزیونی منش دولت نیست، مگر با ضرورتی که قاضی تشخیص می‌دهد و مراحل قضایی طی شود". طبعا سیا و موساد و ام آی سیکس یا استخبارات سعودی، از این موضوع نگران می‌شوند، اما رفتار سخنگوی دولت سوال برانگیز است.
ایسناایسنا2 ماه قبل
ایسنا/هرمزگان کارشناس ارشد بیمه‌های عمر و آتیه و کارگزار بیمه‌های کشور گفت: معافیت‌های مالیاتی در بیمه‌نامه عمر از مهم‌ترین مزایای اقتصادی به شمار می‌رود و بیمه‌گذار می‌تواند پس از گذشت ۶ ماه از شروع قرارداد نسبت به بازخرید بیمه‌نامه خود اقدام کند. نیلوفر عطایی‌پور در گفت‌وگویی با ایسنا به مناسبت روز بیمه اظهار کرد: از فرزند تازه متولدشده تا فرد ۶۵ ساله بدون نیاز به داشتن کارت پایان خدمت، می‌توانند نسبت به داشتن بیمه عمر اقدام کنند، این بیمه‌نامه درواقع سرمایه و اندوخته‌ای است که افراد می‌توانند برای آینده خود تضمین ایجاد کنند. وی افزود: این بیمه‌نامه با مناسب‌ترین منبع اندوخته ایمن از ریسک‌های اقتصادی، پرداخت سود به‌صورت روزشمار به اندوخته، پوشش‌های جامع درزمینهٔ فوت به هر علت، حادثه، نقص عضو و از همه مهم‌تر بازنشستگی است. این کارشناس ارشد بیمه‌های عمر و آتیه خاطرنشان کرد: معافیت‌های مالیاتی در بیمه‌نامه عمر از مهم‌ترین مزایای اقتصادی به شمار می‌رود و بیمه‌گذار می‌تواند پس از گذشت مدت ۶ ماه از شروع قرارداد خود نسبت به بازخریدی نیز اقدام کند؛ البته بازخرید در همه بیمه‌ها یکسان نیست و در برخی از آنان افراد تا پایان قرارداد نمی‌توانند اقدام کنند. بیمه عمر انواع متفاوتی دارد که شامل زمانی؛ تشکیل سرمایه (پس‌انداز)؛ مانده بدهکار؛ بازنشستگی تکمیلی است.

بررسی فرصت‌ها و چالش‌های بیمه

صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
فعالان صنعت بیمه به مناسبت روز بیمه گردهم آمدند تا ظرفیت‌ها و مشکلات این صنعت را بررسی کنند. بررسی فرصت‌ها و چالش‌های بیمهبررسی فرصت‌ها و چالش‌های بیمهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در این همایش از سالها تلاش چهره‌ی ماندگار صنعت بیمه تجلیل شد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 ماه قبل
وزیر اقتصاد گفت: چنانچه صندوق بیمه حوادث طبیعی شکل بگیرد نیاز به حضور همه جانبه و پرقدرت دولت برای تامین منابع و جبران خسارت وجود نخواهد داشت و این صندوق می‌تواند به دولت کمک کرده و به مردم اطمینان خاطر دهد. بیمه انباری از نقدینگی‌های خرد جامعه هستند که در مواقع اضطراری به کمک جوامع می‌آیند. او ادامه داد: باید به نقطه‌ای از حمایت برسیم که دولت‌ها دست از بسیج عمومی و کمک‌رسانی‌های جزئی برداشته و صنعت بیمه حمایت‌گر آن باشد. دژپسند ادامه داد: دولت‌ها باید در تشکیل صندوق حوادث طبیعی تلاش کنند تا مردم به هنگام بروز حوادث نگرانی نداشته و به این صندوق مراجعه کنند. او ابراز کرد: یکی دیگر از بحث‌های مطرح شده در صنعت بیمه مشارکت بخش خصوصی است یعنی می‌توانیم ادعا کنیم که در صنعت بیمه فقط یک شرکت است که تحت حفاظت دولت و سهام‌دار آن دولت است.

بیست و ششمین همایش ملی بیمه و توسعه

صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
۱۳ آذر همزمان با روز بیمه، فعالان صنعت بیمه میزبان رئیس جمهور در بیست و ششمین همایش ملی بیمه و توسعه بودند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در حال حاضر ضریب نفوذ بیمه در کشور ۲٫۴ درصد است که باید براساس برنامه ششم توسعه این رقم به ۷ درصد برسد؛ ضرورتی که تحقق آن در گرو توسعه بیمه همگانی، گسترش فعالیت شرکت‌های بیمه در حوزه‌های تولید و تجارت و همین طور افزایش مشارکت بخش خصوصی است.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 ماه قبل
پیام مازند - ایسنا/مازندران رییس منطقه یک شرکت بیمه سرمد مازندران از سود ۶۰۰ میلیارد ریالی بازار تا ابتدای آذر ماه در این استان خبر داد. مهدی‌ حیدرپور در جمع خبرنگاران به‌مناسبت گرامیداشت روز بیمه با بیان اینکه بیمه‌ها به‌عنوان بسترساز توسعه اقتصادی بوده و پیشتوانه امنیت ملی محسوب می‌شوند، اظهار کرد: بیمه سرمد تلاش می‌کند تا مازندران در حوزه سیل و زلزله از پوشش بیمه‌ای برخوردار شود. رییس منطقه یک شرکت بیمه سرمد مازندران با اعلام اینکه ۷۰ درصد سهام مربوط به بانک صادرات است، خاطرنشان کرد: ۳۰ درصد از سهام این بیمه در فرا بورس عرضه شده و تابلو بیمه از یک به ۳ درصد رسیده است. حیدرپور با بیان اینکه سهم شرکت بیمه سرمد از بازار بیمه کشور ۱٫۲ درصد است، گفت: در افق ۱۴۰۰ به ۱٫۵ درصد در کشور باید برسیم و در بحث بیمه‌های آتش‌سوزی و بیمه مسؤولیت از رشد ۲۲۰ درصدی داشتیم. رییس منطقه یک شرکت بیمه سرمد مازندران با اشاره به اینکه سود بازار برای بیمه سرمد تا ابتدای آذر ۶۰۰ میلیارد ریال بوده است، یادآور شد: تلاش داشتیم تمامی شهرستان‌ها تحت پوشش خدمات بیمه‌ای در حوزه سیل و زلزله قرار بگیرند که رقم بالایی بوده است و بعد از حادثه سیل مازندران و گلستان فرمانداری‌ها بر ضرورت فضای بیمه‌ای تاکید کردند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
روزی که مجموعه مسئولان بیمه‌ای گردهم آمده بودند و وزیر اقتصاد از ۵۰۰ میلیارد دلار پوشش بیمه‌ای در کشور خبر داد، رییس‌جمهور از صنعت بیمه خواست تا در قبال عملکرد آنها مردم احساس آرامش کنند. به گزارش ایسنا، امروز (چهارشنبه) هم‌زمان با ۱۳ آذرماه همایش بیمه و توسعه به مناسبت روز بیمه در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد. در این مراسم رییس جمهور، رییس کل بیمه مرکزی، رییس کل بانک مرکزی و همچنین وزیر اقتصاد و مجموعه‌ای از مدیران بیمه‌ای کشور حضور داشتند. همچنین رییس جمهور اهمیت صنعت بیمه به ویژه در دوران تحریم و شرایط خاصی که بر کشور تحمیل شده تاکید داشت. پوشش ۵۰۰ میلیارد دلاری بیمه در ایراندر این مراسم دژپسند - وزیر امور اقتصادی و دارایی - نیز با اشاره به این‌که در حال حاضر پوشش بیمه‌ای روند خوبی را در مسیر توسعه طی کرده است، از این‌که در ایران حدود ۵۰۰ میلیارد دلار پوشش بیمه‌ای در ایران وجود دارد سخن گفت.
ایسناایسنا2 ماه قبل
ایسنا/کرمانشاه مدیرکل بیمه ایران در استان کرمانشاه با بیان اینکه نفوذ بیمه در ایران نزدیک به دو درصد است، گفت: متاسفانه در زمینه فرهنگ بیمه فقیر هستیم. مدیرکل بیمه ایران در استان کرمانشاه معتقد است، شرکت‌های بیمه‌ای برای جا انداختن فرهنگ بیمه نیازمند همکاری بیشتر دولت و برنامه‌ریزی‌های جدی‌تر در این زمینه هستند. وی در ادامه اشاره‌ای هم به وضعیت پوشش بیمه در استان کرمانشاه داشت و عنوان کرد: هم اکنون در کرمانشاه ۴۸۱ هزار و ۹۳۶ پرونده بیمه در تمام رشته‌های مختلف داریم. به گفته مدیرکل بیمه ایران در کرمانشاه، عمده این بیمه‌ها مربوط به بیمه شخص ثالث و بدنه خودرو است و در بخش بیمه منازل نیز عمده بیمه مربوط به آتش‌سوزی است. وی با اشاره به اینکه در کرمانشاه پوشش بیمه برای کارخانجات و صنایع نیز چندان زیاد نیست، گفت: کمتر از ۳۰ درصد صنایع پوشش بیمه دارند.

تصادفی که روحانی از آن جان سالم به در برد +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز (چهارشنبه) در بیست و ششمین همایش ملی بیمه و توسعه اظهار با تبریک روز بیمه داشت: امیداورم این روز که روز تجلیل از صنعت بیمه است، روحیه جدیدی برای همه دست اندرکاران، به منظور خدمت بیشتر به مردم عزیز کشورمان باشد. وی افزود: ظاهر صنعت بیمه بیشتر در قالب اقتصادی و جز بازارهای مالی گنجانده شود و در کنار بازار سرمایه و بازار پول تعریف می‌شود اما واقعیت امر این است که ماهیت بیمه ماهیت امنیت بخشی به جامعه است؛ یعنی باید ذیل تامین اجتماعی تعریف شود. روحانی ادامه داد: میخواهم از این جمله استفاده کنم که کار بیمه و عملکرد این صنعت و شرکت‌های مربوطه باید به گونه‌ای باشد که مردم احساس آرامش کنند. خدای نکرده اگر من تصادفی کردم و حادثه‌ای پیش آمد در یک زمان کوتاهی مشکل من حل می‌شود. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴وی افزود: سرعت عمل و از بین بردن بوروکراسی و کارشناسی و تعیین خسارات و پرداخت خسارت اصل تامین است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
خبرگزاری میزان- رئیس جمهور در ۲۶ امین همایش ملی بیمه و توسعه گفت: صنعت بیمه در شرایط امروز برای ما اهمیت خاصی دارد و اگر ما بتوانیم موضوعات بیمه را توسعه دهیم می‌توانیم با توجه به همه مواردی که به طور احتمال در زندگی پیش می‌آید با امنیت و آرامش برخورد کنیم. رئیس جمهور افزود: ظاهر کشور شاید در قالب اقتصاد مالی گنجانده شود، اما در کنار آن بازار سرمایه و بازار پول نیز جایگاه خاصی دارد، بنابراین ماهیت بیمه ماهیت امنیت، برای جامعه است یعنی ذیل تامین اجتماعی باید تمرین شود همان که در دنیا «امنیت جامعه» بیان شده است. وی اظهار کرد: بیمه برای مردم جامعه اعم تولید‌گر، کشاورزی صنعتگر، کارآفرین کسی که کارگاه و فروشگاه دارد است و مردم عددی که زندگی روزمره دارند بیمه برای روز سخت به آها اطمینان دهد بیمه می‌خواهد به مردم بگوید در روز خسارت و مشکلات تنها نیستند و یار و یاوری دارند به نام صنعت بیمه بعلاوه شرکت بیمه در کنار شماست و شما را یاری می‌کند. این موارد اصل تامین و تامین اجتماعی است معنی دادن امنیت به مردم جامعه است. رئیس جمهور تاکید کرد: صنعت بیمه در شرایط امروز برای ما اهمیت خاصی دارد و اگر ما بتوانیم موضوعات بیمه را توسعه دهیم می‌توانیم با توجه به همه مواردی که به طور احتمال در زندگی پیش می‌آید با امنیت و آرامش برخورد کنیم.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز (چهارشنبه) در بیست و ششمین همایش ملی بیمه و توسعه اظهار با تبریک روز بیمه داشت: امیداورم این روز که روز تجلیل از صنعت بیمه است، روحیه جدیدی برای همه دست اندرکاران، به منظور خدمت بیشتر به مردم عزیز کشورمان باشد. وی افزود: ظاهر صنعت بیمه بیشتر در قالب اقتصادی و جز بازارهای مالی گنجانده شود و در کنار بازار سرمایه و بازار پول تعریف می‌شود اما واقعیت امر این است که ماهیت بیمه ماهیت امنیت بخشی به جامعه است؛ یعنی باید ذیل تامین اجتماعی تعریف شود. ادامه دارد …
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
«مجتبی مطهری» فرزند آیت‌الله شهید مطهری و استاد دانشگاه علامه طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی تسنیم به مناسبت روز بیمه (۱۳ آذر)، به بازخوانی و مرور نکاتی از کتاب شهید مطهری درباره بیمه پرداخت و گفت: موضوع بیمه یکی از مباحث مربوط به حوزه اقتصاد و شرع است. این استاد دانشگاه علامه طباطبایی گفت: بیمه اقسام مختلفی دارد؛ بیمه اشیاء مثل بیمه اتومبیل، کالای تجاری و آتش‌‌سوزی، بیمه اشخاص مثل بیمه از کار افتادگی، بیماری، تصادف، بیمه عمر، مسئولیت و شخص ثالث از اقسام دیگر بیمه به شمار می‌رود. امتیاز بیمه اسلامی از بیمه اروپایی بیشتر استمطهری خاطرنشان کرد: از نظر شهید مطهری امتیاز بیمه اسلامی از بیمه‌های اروپایی بسیار بیشتر است، در واقع از نظر وی بیمه در اسلام از غنای بیشتری نسبت به بیمه اروپایی برخوردار است. بیمه‌های اروپایی محدود است اما بیمه‌های اسلامی محدویت‌های بیمه‌های اروپایی را ندارند و دامنه گسترده‌تری دارند. این استاد دانشگاه علامه طباطبایی یادآور شد: شهید مطهری بیمه را امری شرعی می‌دانست و میان بیمه با بیع تفاوت قائل شده بود.
ایسناایسنا2 ماه قبل
ایسنا/مازندران رییس منطقه یک شرکت بیمه سرمد مازندران از سود ۶۰۰ میلیارد ریالی بازار تا ابتدای آذر ماه در این استان خبر داد. مهدی‌ حیدرپور در جمع خبرنگاران به‌مناسبت گرامیداشت روز بیمه با بیان اینکه بیمه‌ها به‌عنوان بسترساز توسعه اقتصادی بوده و پیشتوانه امنیت ملی محسوب می‌شوند، اظهار کرد: بیمه سرمد تلاش می‌کند تا مازندران در حوزه سیل و زلزله از پوشش بیمه‌ای برخوردار شود. رییس منطقه یک شرکت بیمه سرمد مازندران با اعلام اینکه ۷۰ درصد سهام مربوط به بانک صادرات است، خاطرنشان کرد: ۳۰ درصد از سهام این بیمه در فرا بورس عرضه شده و تابلو بیمه از یک به ۳ درصد رسیده است. حیدرپور با بیان اینکه سهم شرکت بیمه سرمد از بازار بیمه کشور ۱٫۲ درصد است، گفت: در افق ۱۴۰۰ به ۱٫۵ درصد در کشور باید برسیم و در بحث بیمه‌های آتش‌سوزی و بیمه مسؤولیت از رشد ۲۲۰ درصدی داشتیم. رییس منطقه یک شرکت بیمه سرمد مازندران با اشاره به اینکه سود بازار برای بیمه سرمد تا ابتدای آذر ۶۰۰ میلیارد ریال بوده است، یادآور شد: تلاش داشتیم تمامی شهرستان‌ها تحت پوشش خدمات بیمه‌ای در حوزه سیل و زلزله قرار بگیرند که رقم بالایی بوده است و بعد از حادثه سیل مازندران و گلستان فرمانداری‌ها بر ضرورت فضای بیمه‌ای تاکید کردند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، متن پیام علی صالحی نژاد مدیرعامل بیمه ملت به شرح زیر است: البته گستردگی حوادث ناگوار طبیعی شهرهای مختلف در سال جاری یک بار دیگر اهمیت و جایگاه بیمه را به همگان گوشزد کرد و نشان داد که در کنار آمادگی برای مقابله با بلایای طبیعی باید بیمه را به عنوان پیش نیاز تمامی اقدامات در نظر گرفت. ۱۳ آذر روز مرور این مسئولیت مهم برای مسئولان، مردم و تمامی دست اندرکاران صنعت بیمه است تا پایبندی دوباره‌ی خود را بر این عهد و پیمان یادآور شده و تلاش و همت مضاعف خود را در این مسیر به کار بندند. جا دارد مراتب تبریک و سپاس خود را در وهله اول حضور خانواده بزرگ و عزیز بیمه ملت و در وهله بعد خدمت اهالی کوشا و ساعی صنعت بیمه ابراز کنم. امید است شاهد افزایش روزافزون ضریب نفوذ بیمه و سربلندی و سلامتی برای ملت ایران باشم. علی صلاحی نژاد (مدیر عامل بیمه ملت)
ایبناایبنا2 ماه قبل
وی درباره تناقض موجود درباره افزایش سهم بیمه‌های زندگی به ۵۰ درصد و رسیدن ضریب نفوذ به ۷ درصد در برنامه ششم توسعه با پیش نویس لایحه قانون مالیات‌های مستقیم و خارج شدن بیمه‌های زندگی از شمول معافیت‌های مالیاتی گفت: افزایش ضریب نفوذ یکی از موارد هدفگذاری روز بیمه و همایش بیمه و توسعه است و واقعیت نیز این است که اگر به بیمه‌های زندگی ورود پیدا نکنیم، ضریب نفوذ پیش بینی شده در برنامه ششم تحقق پیدا نخواهد کرد. دبیرکل سندیکای بیمه‌گران با بیان اینکه در کشورهای پیشرفته نیز ۵۰ درصد از ضریب نفوذ بیمه به رشته بیمه‌ زندگی مربوط می‌شود، خاطرنشان کرد: در تمام دنیا هم بحث معافیت‌های مالیاتی در رشته بیمه زندگی سالیان سال است که در حال اجراست و در ایران نیز تاکنون این موضوع اجرا می‌شده است اما در لایحه پیشنهادی این موضوع از شمول معافیت‌های مالیاتی خارج شده است. اگر قرار است افزایش ضریب نفوذ که تکلیف خود نمایندگان مجلس بر صنعت بیمه است، محقق شود، بیمه‌های زندگی باید از مالیات معاف باشند. دبیرکل سندیکای بیمه‌گران تصریح کرد در صورت تصویب لایحه مالیات‌های مستقیم و خروج بیمه زندگی از شمول معافیت‌های مالیاتی، نه تنها افزایش ضریب نفوذ بیمه نخواهیم داشت بلکه این موضوع متوقف شده یا کاهش خواهد یافت که در هر صورت به ضرر مردم است. کریمی گفت: شاید رقم مالیاتی که برای اخذ از بیمه‌های زندگی در کلان کشور در نظر گرفته شده، رقم ناچیزی باشد اما این موضوع برای صنعت بیمه و آسایش مردم بسیار بالا و مهم است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
بیمه آتش‌سوزی بیمه ملت می‌تواند پشتوانه محکمی برای افراد زیان‌دیده جهت جبران خسارت‌های به وجود آمده و باز گرداندن آرامش به آن‌ها باشد. *مراحل خرید بیمه آتش‌سوزی بیمه ملتاعلام سرمایه توسط متقاضی خرید بیمه: در این حالت متقاضی خرید بیمه آتش‌سوزی با پر کردن فرم مخصوص، کل سرمایه‌ای که قصد بیمه کردن آن را دارد (بنا و لوازم) را به شرکت بیمه ملت اعلام می‌کند. توافق متقاضی بیمه و نماینده بیمه در مورد سرمایه تخمین‌زده شده: در صورتی‌که متقاضی خرید بیمه آتش‌سوزی و نماینده بیمه در مورد سرمایه مورد بیمه به توافق برسند بعد از پرداخت حق بیمه، بیمه‌نامه صادر می‌شود. *خرید آنلاین بیمه آتش‌سوزی بیمه ملتاز طریق اپلیکیشن یا وب‌سایت http: //www. melat. irمی‌توانید بیمه آتش‌سوزی را به‌صورت آنلاین خریداری کنید. مراحل خرید آنلاین بیمه آتش‌سوزی بیمه ملت به شرح زیر است: تکمیل فرم پیشنهاد- پرداخت وجهصدور بیمه‌نامهدر صورت انصراف از خرید بیمه‌نامه و برگشت حق‌بیمه می‌توانید به هر یک از نمایندگی‌های بیمه ملت مندرج در سایت مراجعه کنید.
ایسناایسنا2 ماه قبل
ایسنا/چهارمحال و بختیاری نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال‌ و بختیاری گفت: مسئولان باید توجه کنند تصمیم‌هایشان با نیازهای جامعه و واقعیت ‌ها همخوانی داشته باشد. نماینده ولی‌فقیه در استان تأکید کرد: مردم نیز دقت کنند در انتخابات پیش‌رو نمایندگانی با این معیارهای ارزشی انتخاب کنند تا مجلس آینده در گام دوم انقلاب، مجلسی در تراز انقلاب اسلامی باشد. خطیب نماز جمعه شهرکرد بیان کرد: در هفته پیش‌رو همبستگی با مردم مظلوم فلسطین را در پیش داریم و جمهوری اسلامی همواره حامی فلسطین بوده و در زمینه حمایت از مظلوم و ظلم‌ستیزی پیشتاز است. حجت‌الاسلام نکونام چند نکته را در این خصوص یادآور شد و گفت: نخست اینکه دشمنی آن‌ها با مردم پایان‌ناپذیر است و مطالبات درست و بر حق مردم باید از طریق صحیح مطرح شود. نماینده ولی‌فقیه در استان خاطرنشان کرد: مسئولان نباید در تصمیمات خود فرصت را به دشمن بدهند و تصمیمات باید با نیازهای جامعه و واقعیت ‌ها همخوانی داشته باشد، ضمن اینکه مسئولان در تصمیمات خود معایب و اشتباهات را بپذیرند و از همه مهم‌تر اینکه، تصمیم آن‌ها از افزودن بر مشکلات مردم جلوگیری کند و باری بر مردم اضافه نکند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، غرفه اختصاصی بیمه آسیا به عنوان بزرگترین بیمه خصوصی کشور در طول برگزاری نمایشگاه میزبان رئیس کل بیمه مرکزی، دبیر کل سندیکای بیمه گران ایران، مدعوین کشور‌های خارجی، مدیران عامل شرکت‌های بیمه‌ای، خبرنگاران حوزه بیمه رسانه‌های جمعی کشور، کارشناسان صنعت بیمه و دست اندرکاران حوزه سرمایه گذاری و فعالان اقتصادی بود. این گزارش می‌افزاید؛ غلامرضا سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی در مراسم افتتاحیه طی سخنانی اذعان داشت، حضور شصت درصدی صنعت بیمه در نمایشگاه معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور، نشانه اراده این صنعت برای حضور گسترده‌تر در بازارهای مالی کشور است. وی از این نمایشگاه به عنوان یک فرصت بزرگ برای تعامل صنعت بیمه و نهادهای پولی و مالی یاد کرد و گفت: در سال گذشته بیست درصد از حق بیمه‌های تولیدی صنعت بیمه به بازار سرمایه منتقل شده است. بنابر این گزارش، در حاشیه این نمایشگاه، رئیس کل بیمه مرکزی و مدیران عامل شرکت‌های بیمه در نشستی اختصاصی به تبادل نظر در خصوص مسائل روز بیمه کشور پرداختند. همچنین نشست رییس کل بیمه مرکزی و مدیران عامل شرکت‌های بیمه با خبر نگاران حوز ه بیمه رسانه‌های جمعی کشور از دیگر برنامه‌های این نمایشگاه بود.
فارسفارس3 ماه قبل
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در خصوص آخرین آمار ابتلا افراد به HIV در لردگان گفت: حدود ۹۰ نفر از افراد این روستا به HIV مبتلا شده‌اند و این افراد ۱۰ درصد جامعه آماری روستا را تشکیل می‌دهند. احمد همتی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم روز بیمه سلامت، در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت رسیدگی به افراد مبتلا به اچ‌آی‌وی در روستای لردگان توضیح داد: باید توجه داشت که اطلاع‌رسانی اولیه و نوع خبر منتشر شده در رسانه‌ها با واقعیت تطابق چندانی نداشته است. عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه طبق آخرین آماری که به ما گزارش شده، حدود ۹۰ نفر از افراد این روستا به اچ‌آی‌وی مبتلا شده‌اند، گفت: این افراد ۱۰ درصد جامعه آماری روستا را تشکیل می‌دهند. وی در پایان گفت: در حال حاضر تمام این افراد تحت درمان قرار دارند. انتهای پیام/
افکارنیوزافکارنیوز3 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشطاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در مراسم آغاز طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی که در سالن همایش‌های صدا و سیما در حال برگزاری است ضمن گرامیداشت روز یوم‌اله ۱۳ آبان و روز بیمه سلامت اظهار داشت: سال گذشته در چنین روزهایی به بهانه نکوداشت روز بیمه سلامت از عدم توزیع منابع و مصارف سخن گفتیم. موهبتی ادامه داد: هدفمند کردن بیمه رایگان به سمت و سوی افراد نیازمند از جمله اقدامات مثبت ما بوده است. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: در روزهای اولیه انتظار داشتیم که اقشار پر درآمد به سمت بیمه‌‌های دولتی مانند تامین اجتماعی بروند یا اینکه حق بیمه بپردازند اما فقط نیم درصد افراد این اقدام را انجام دادند. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: طبق آمارها زمانی سونوگرافی رتبه اول را در این حوزه به خود اختصاص داده بود که اکنون به رتبه ششم منتقل شده است. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در پایان گفت: روزی که بیمه سلامت می‌خواست به وزارت بهداشت انتقال پیدا کند همه از تعارض منافع سخن می‌گفتند اما اکنون می‌بینیم که با ما نیز مانند بیمه تامین اجتماعی برخورد می‌شود و حمایت‌های لازم از سوی دولت صورت می‌گیرد.
فارسفارس3 ماه قبل
موهبتی ادامه داد: هدفمند کردن بیمه رایگان به سمت و سوی افراد نیازمند از جمله اقدامات مثبت ما بوده است. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: در روزهای اولیه انتظار داشتیم که اقشار پر درآمد به سمت بیمه‌‌های دولتی مانند تامین اجتماعی بروند یا اینکه حق بیمه بپردازند اما فقط نیم درصد افراد این اقدام را انجام دادند. وی با بیان اینکه رفع همپوشانی بیمه‌ای از دیگر اقدامات مثبت ما بوده است توضیح داد: جلوگیری از همپوشانی جدید در دفاتر پیشخوان در دستور کار قرار گرفته و همپوشانی‌های بیمه‌آی کنترل می‌شود به طوری که ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از همپوشانی‌های ما با سازمان تامین اجتماعی حذف شده است. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: طبق آمارها زمانی سونوگرافی رتبه اول را در این حوزه به خود اختصاص داده بود که اکنون به رتبه ششم منتقل شده است. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در پایان گفت: روزی که بیمه سلامت می‌خواست به وزارت بهداشت انتقال پیدا کند همه از تعارض منافع سخن می‌گفتند اما اکنون می‌بینیم که با ما نیز مانند بیمه تامین اجتماعی برخورد می‌شود و حمایت‌های لازم از سوی دولت صورت می‌گیرد.

به انتهای لیست رسیدید

روز بیمه

در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار روز بیمه را دنبال می‌کنید...