روز عرفه

روز عرفه

تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
با توجه به نامگذاری سال جاری مبنی بر «رونق تولید» بسیاری از اقلام مورد نیاز از جمله اقلام فرهنگی را از داخل کشور تهیه کردیم. با این حال بارندگی در روز عرفه صفای خاصی به این برنامه داد. در عین حال در خصوص حادثه منا و مسجدالحرام نیز همچنان پیگری وجود دارد. وی گفت: در ایام نوروز یک میلیون نفر به سفرهای خارجی می‌روند و در طول سال به کشورهای دیگر برای تفریح یا موضوعات دیگر سفر می‌کنند. اما ما آنها را از انجام چنین سفرهایی منع نمی‌کنیم درباره عمره نیز همینطور است برخی افراد انجام سفر عمره را به دیگر سفرها ترجیح می‌دهند.
فارسفارس15 ساعت قبل
نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت گفت: امسال در جریان حج تمتع پیرو نامه‌های گذشته حجت‌الاسلام قاضی‌عسگر، نامه‌نگاری با وزیر حج عربستان و امیر شهر مدینه جهت پیگیری غرامت شهدای منا و مسجدالحرام صورت گرفت. به گزارش خبرنگار حوزه حج و زیارت خبرگزاری فارس، نشست خبری حجت‌الاسلام نواب نماینده ولی فقیه و مسئول بعثه مقام معظم رهبری و علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت صبح امروز یکشنبه ۲۴ شهریورماه باحضور اصحاب رسانه در سازمان حج و زیارت برگزار شد. نواب با اشاره به همکاری خوب زائران و خادمان حج و زیارت در برنامه‌های امسال تصریح کرد: میزبان عربستانی نیز امسال روان‌تر در زمینه اجرای برنامه‌ها و خدمات فعالیت کرد. البته باید بدانیم به هیچ کشوری هنوز دیه‌ای پرداخت نشده است و ما پیگیر هستیم طبق گفته پادشاه عربستان آن چه اعلام شده برای شهدای مسجدالحرام و حادثه منا انجام شود. سفر عمره این گونه است بنابراین باید نظام زمینه‌سازی کند تا به حفظ کرامت زائران شرایط لازم مهیا شود.
فردا نیوزفردا نیوز15 ساعت قبل
نشست خبری حجت الاسلام و المسلمین عبدالفتاح نواب، نماینده، ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی و علی رضا رشیدیان، رئیس سازمان حج و زیارت برگزار شد. میزان: نشست خبری حجت الاسلام و المسلمین عبدالفتاح نواب، نماینده، ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی و علی رضا رشیدیان، رئیس سازمان حج و زیارت برگزار شد. وی در ادامه بیان کرد: حج آرام موفقی برای زائران ایرانی رقم خورد. نماینده، ولی فقیه افزود: ویژگی‌های حج امسال زود آغاز شدن برنامه‌های حج بود که امسال برنامه‌ها پیش از ماه جمادی شروع شد. شکایت سازمان حج و زیارت از «رکن آبادی» رئیس سازمان حج و زیارت گفت: ادعا‌هایی مطرح شد برای معامله با خون شهدای منا و توافق با عربستان از طرف شخصی که سازمان حج و زیارت از این فرد شکایت کرده است و باید در محکمه بررسی شود هیچ معامله‌ای با خون شهدا نشده است.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
سبک، شعر، عزاداری و در کل هرکاری که برای امام حسین (ع) انجام دهیم و دل خودمان بسوزد همان کار در جامعه تاثیر خواهد داشت. ذاکر امام حسین (ع) باید بوی ایشان را بدهد، باید توصیه‌های آن امام بزرگوار را عملی کند. اگر کاری انجام دادند فقط به خاطر امام حسین (ع) بوده و به فکر دیده شدن نبودند. هرکسی که در راه امام حسین (ع) قدم برمیدارد و می‌خواهد ظلم ستیزی کند سیاست درست دارد. در ماه محرم فضا به گونه‌ای می‌شود که همه دنبال امام حسین (ع) هستند.

صحبت‌های رفاقتی دو شهید مدافع حرم درباره شهادت و شفاعت + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران6 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، شهید مصطفی صدرزاده از شهدای مدافع حرم اهل شوشتر است که ظهر روز تاسوعا مقارن با یکم آبان ۱۳۹۴ در حومه حلب سوریه به شهادت رسید. شهید صدرزاده یکی از بهترین دوستان شهید مرتضی عطایی (ابوعلی) بود. گفتنی است شهید عطایی پس از شهادت مصطفی صدرزاده، در ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ و همزمان با روز عرفه در منطقه لاذقیه به مقام رفیع شهادت نائل آمد و به یاران شهیدش پیوست. ویدئویی از صحبت‌های این دو شهید درباره شفاعت و شهادت منتشر شده است که در ادامه آن را مشاهده می‌کنید. بیشتر بخوانید: روایت دردناک همرزم شهید صدرزاده از لحظه شهادت وی +فیلمانتهای پیام/ویدئویی دیده نشده از دو شهید مدافع حرم صدرزاده و عطایی
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، آنگونه که مسئولان آموزش‌وپرورش می‌گویند فرآیند استخدام معلمان حق‌التدریس از مهر ماه شروع می‌شود، هم‌اکنون سه هفته به مهر باقی مانده است اما هنوز تکلیف آئین‌نامه استخدامی این افراد در دولت مشخص نشده است. سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش ۲۰ مرداد ۹۸: براساس نیاز آموزش‌وپرورش توانستیم حدود ۱۲ تا ۱۳ هزار ردیف برای استخدام معلمان حق‌التدریس و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی دریافت کنیم. هم‌اکنون در حال تصویب نهایی آیین‌نامه تبدیل وضعیت استخدام این افراد هستیم و امروز در کمیسیون اجتماعی دولت تصویب و نهایی می‌شود و تا اول مهر آنها را جذب می‌کنیم. در شرایطی که هنوز وضعیت آئین‌نامه استخدام معلمان حق‌التدریس در دولت به صورت دقیق مشخص نیست، ابهامات جدی درباره تعیین تکلیف و استخدام این افراد برای مهر ماه مطابق با وعده‌های مسئولان آموزش‌وپرورش مطرح است. در همین رابطه قاسم احمدی لاشکی عضو کمیسیون آموزش‌وتحقیقات مجلس با انتقاد از عدم تعیین تکلیف آیین‌نامه استخدامی معلمان حق‌التدریس در دولت اظهار‌کرد: متأسفانه نه تنها وضعیت معلمان حق‌التدریس را ساماندهی نمی‌کنند بلکه در اینباره حرف‌های مختلفی را مطرح می‌کنند که باعث سردرگمی معلمان شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
به گزارش مشرق، آنگونه که مسئولان آموزش‌وپرورش می‌گویند فرآیند استخدام معلمان حق‌التدریس از مهر ماه شروع می‌شود، هم‌اکنون سه هفته به مهر باقی مانده است اما هنوز تکلیف آئین‌نامه استخدامی این افراد در دولت مشخص نشده است. بیشتر بخوانید: زمان افزایش ۶۰۰ هزار تومانی حقوق معلمانسید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش ۲۰ مرداد ۹۸: براساس نیاز آموزش‌وپرورش توانستیم حدود ۱۲ تا ۱۳ هزار ردیف برای استخدام معلمان حق‌التدریس و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی دریافت کنیم. هم‌اکنون در حال تصویب نهایی آیین‌نامه تبدیل وضعیت استخدام این افراد هستیم و امروز در کمیسیون اجتماعی دولت تصویب و نهایی می‌شود و تا اول مهر آنها را جذب می‌کنیم. در شرایطی که هنوز وضعیت آئین‌نامه استخدام معلمان حق‌التدریس در دولت به صورت دقیق مشخص نیست، ابهامات جدی درباره تعیین تکلیف و استخدام این افراد برای مهر ماه مطابق با وعده‌های مسئولان آموزش‌وپرورش مطرح است. در همین رابطه قاسم احمدی لاشکی عضو کمیسیون آموزش‌وتحقیقات مجلس با انتقاد از عدم تعیین تکلیف آیین‌نامه استخدامی معلمان حق‌التدریس در دولت اظهارکرد: متأسفانه نه تنها وضعیت معلمان حق‌التدریس را ساماندهی نمی‌کنند بلکه در اینباره حرف‌های مختلفی را مطرح می‌کنند که باعث سردرگمی معلمان شده است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، آنگونه که مسئولان آموزش‌وپرورش می‌گویند فرآیند استخدام معلمان حق‌التدریس از مهر ماه شروع می‌شود، هم‌اکنون سه هفته به مهر باقی مانده است اما هنوز تکلیف آئین‌نامه استخدامی این افراد در دولت مشخص نشده است. سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش ۲۰ مرداد ۹۸: براساس نیاز آموزش‌وپرورش توانستیم حدود ۱۲ تا ۱۳ هزار ردیف برای استخدام معلمان حق‌التدریس و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی دریافت کنیم. هم‌اکنون در حال تصویب نهایی آیین‌نامه تبدیل وضعیت استخدام این افراد هستیم و امروز در کمیسیون اجتماعی دولت تصویب و نهایی می‌شود و تا اول مهر آنها را جذب می‌کنیم. جمشید انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی در تاریخ ۳ شهریور ۹۸: دو هفته پیش آیین‌نامه جذب و استخدام معلمان حق التدریس، نیروهای نهضتی و پیش دبستانی در دستور کار کمیسیون اجتماعی دولت قرار گرفته بود که به دلیل مصادف شدن جلسه دولت با روز عرفه، کمیسیون اجتماعی تشکیل نشد. در شرایطی که هنوز وضعیت آئین‌نامه استخدام معلمان حق‌التدریس در دولت به صورت دقیق مشخص نیست، ابهامات جدی درباره تعیین تکلیف و استخدام این افراد برای مهر ماه مطابق با وعده‌های مسئولان آموزش‌وپرورش مطرح است.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
در حالیکه وضعیت آئین‌نامه استخدامی معلمان حق‌التدریس در دولت مشخص نیست، عضو کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از روایت‌های مختلف مسئولان در اینباره گفت: در حال ورود به نیمه دوم سال هستیم، اما هنوز تکلیف آئین‌نامه استخدام مشخص نیست. خبرگزاری تسنیم: آنگونه که مسئولان آموزش‌وپرورش می‌گویند فرآیند استخدام معلمان حق‌التدریس از مهر ماه شروع می‌شود، هم‌اکنون سه هفته به مهر باقی مانده است اما هنوز تکلیف آئین‌نامه استخدامی این افراد در دولت مشخص نشده است. سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش ۲۰ مرداد ۹۸: براساس نیاز آموزش‌وپرورش توانستیم حدود ۱۲ تا ۱۳ هزار ردیف برای استخدام معلمان حق‌التدریس و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی دریافت کنیم. در شرایطی که هنوز وضعیت آئین‌نامه استخدام معلمان حق‌التدریس در دولت به صورت دقیق مشخص نیست، ابهامات جدی درباره تعیین تکلیف و استخدام این افراد برای مهر ماه مطابق با وعده‌های مسئولان آموزش‌وپرورش مطرح است. در همین رابطه قاسم احمدی لاشکی عضو کمیسیون آموزش‌وتحقیقات مجلس در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با انتقاد از عدم تعیین تکلیف آیین‌نامه استخدامی معلمان حق‌التدریس در دولت اظهار‌کرد: متأسفانه نه تنها وضعیت معلمان حق‌التدریس را ساماندهی نمی‌کنند بلکه در اینباره حرف‌های مختلفی را مطرح می‌کنند که باعث سردرگمی معلمان شده است.
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
رئیس سازمان اداری و استخدامی با بیان اینکه آیین‌نامه استخدام معلمان حق‌التدریس در کمیسیون اجتماعی دولت است، گفت: این آیین نامه پس از بررسی در کمیسیون به صحن دولت ارسال می‌شود. جمشید انصاری در مورد آیین نامه جذب و استخدام معلمان حق التدریس، نیروهای نهضتی و پیش دبستانی، اظهار داشت: دو هفته پیش آیین نامه جذب و استخدام معلمان حق التدریس، نیروهای نهضتی و پیش دبستانی در دستور کار کمیسیون اجتماعی دولت قرار گرفته بود که به دلیل مصادف شدن جلسه دولت با روز عرفه که موجب شد جلسه به جای ظهر به صبح موکول شود، کمیسیون اجتماعی تشکیل نشد. رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور افزود: اگر این آیین نامه در کمیسیون اجتماعی بررسی و نهایی شود، به صحن دولت می‌رود. وی در مورد اینکه بررسی آیین نامه در کمیسیون اجتماعی دولت چقدر زمان خواهد برد، گفت: ممکن است در دو جلسه این آیین نامه در کمیسیون اجتماعی نهایی شود و سپس برای بررسی در صحن دولت در نوبت قرار می‌گیرد؛ اینکه دولت چه زمانی می‌تواند فرآیند بررسی این آیین نامه را در دستور کار خود قرار دهد بستگی به اولویت گذاری‌های دبیرخانه و پیگیری وزارت آموزش و پرورش دارد. انصاری افزود: بنابراین ما بخشی از مجوزهای استخدام را برای این گروه در نظر گرفته‌ایم چراکه قانون گفته ما باید مجوز را از سرجمع نیاز بدهیم؛ از این رو یک بخشی از مجوزهای استخدام را به این امید که آیین نامه مذکور امسال به نتیجه برسد، نگه داشته‌ایم.

فعالیت‌های فرهنگی رزمندگان فاطمیون در سوریه+ عکس

6+
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
فارسفارس3 هفته قبل
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: یکی از چالش‌ها در بحث اقتصادی دست‌اندازهایی است که در راه تولید قرار دارد، به تعبیر رهبر انقلاب تولیدکنده برای تولید باید از ۷۰ خوان عبور کند اما دلال‌‌ها تسهیلات میلیاردی دریافت می‌کنند. نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که این اقتدار به اعتراف خود دشمنان بیش از گذشته است، افزود: وقتی رهبر انقلاب به نخست‌وزیر ژاپن فرمودند من رئیس‌جمهور آمریکا را لایق پاسخ هم نمی‌دانم، برخی از صاحب‌نظران گفتند چنین اقتداری تنها از رهبر ایران و مردم پشتیبان او برمی‌آید. وی با اشاره به توقیف نفت‌کش انگلیسی که توسط سپاه پاسداران توقیف شد، بیان کرد: این کشتی با حمایت ناوهای انگلیسی و آمریکایی حرکت می‌کرد اما وقتی فرمان توقیف صادر شد سپاه این کشتی را توقیف نمود. عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: یکی دیگر از چالش‌ها در بحث اقتصادی دست‌اندازهایی است که در راه تولید قرار دارد، به تعبیر رهبر انقلاب تولیدکنده برای تولید باید از ۷۰ خوان عبور کند اما دلال‌‌ها تسهیلات میلیاردی دریافت می‌کنند. انتهای پیام/۶۳۰۶۴/ا ۳۰/ر
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
به گزارش مشرق، امام موسی کاظم (ع) در سال ۱۲۸ هجری در «ابواء» منزلی بین مکه و مدینه متولد شد. امام کاظم (ع) در سایه­ تربیت پدر بزرگوارشان دوران کودکی و نوجوانی را سپری کردند تا جایی که هوش و ذکاوت امام (ع) در نوجوانی مشهود و آثار نبوغ از رفتار و کردار ایشان نمایان بود. حجت‌الاسلام غلامعلی: راهکاری کاربردی برای زندگی امروزی از سوی امام کاظم (ع) وی با اشاره به سیره تربیتی امام کاظم (ع) افزود: تربیت عقلانی که امام کاظم (ع) داشتند برای دوران ما بسیار عالی و کاربردی است؛ یعنی با توجه به شبهات و انحرافاتی که در دوران حضرت (ع) وجود داشت، امام (ع) در برابر آن‌ها موضع‌گیری‌های بسیار زیبایی داشته‌اند. برای نمونه در کتاب «وسائل الشیعه» بسیاری از این روایات با عنوان عبدصالح یا ابوالحسن از القاب امام موسی کاظم (ع) بیان شده است. خضری: ۲ کار مهم امام هفتم برای حفظ شیعیان/ امام کاظم (ع) از گسترش اندیشه‌های افراطی جلوگیری کردسیداحمدرضا خضری استاد دانشگاه با اشاره به وضعیت شیعیان در دوره امام موسی کاظم (ع) خاطرنشان کرد: بعد از شهادت امام صادق (ع) و در پی مشاجرات و گفت‌وگوهای مذهبی، عموم شیعیان و پیروان آن امام در اطراف امام موسی (ع) اجتماع کرده و با ایشان به عنوان امام هفتم شیعیان بیعت کردند.
فارسفارس3 هفته قبل
امام کاظم (ع) در سایه­ تربیت پدر بزرگوارشان دوران کودکی و نوجوانی را سپری کردند تا جایی که هوش و ذکاوت امام (ع) در نوجوانی مشهود و آثار نبوغ از رفتار و کردار ایشان نمایان بود. حجت‌الاسلام غلامعلی: راهکاری کاربردی برای زندگی امروزی از سوی امام کاظم (ع) وی با اشاره به سیره تربیتی امام کاظم (ع) افزود: تربیت عقلانی که امام کاظم (ع) داشتند برای دوران ما بسیار عالی و کاربردی است؛ یعنی با توجه به شبهات و انحرافاتی که در دوران حضرت (ع) وجود داشت، امام (ع) در برابر آن‌ها موضع‌گیری‌های بسیار زیبایی داشته‌اند. برای نمونه در کتاب «وسائل الشیعه» بسیاری از این روایات با عنوان عبدصالح یا ابوالحسن از القاب امام موسی کاظم (ع) بیان شده است. همچنین در یکی از کتاب‌های شیخ صدوق که یک دوره خداشناسی را در بردارد، سلسله معارف اعتقادی امام موسی کاظم (ع) بیان شده است. خضری: ۲ کار مهم امام هفتم برای حفظ شیعیان/ امام کاظم (ع) از گسترش اندیشه‌های افراطی جلوگیری کردسیداحمدرضا خضری استاد دانشگاه با اشاره به وضعیت شیعیان در دوره امام موسی کاظم (ع) خاطرنشان کرد: بعد از شهادت امام صادق (ع) و در پی مشاجرات و گفت‌وگوهای مذهبی، عموم شیعیان و پیروان آن امام در اطراف امام موسی (ع) اجتماع کرده و با ایشان به عنوان امام هفتم شیعیان بیعت کردند.
فارسفارس3 هفته قبل
با آغاز مبارزه جدی با فساد اقتصادی و مالی یقینا زمزمه‌ها و به تدریج فریادها و نعره‌های مخالفت با آن بلند خواهد شد. به مسئولان خیرخواه در قوای سه گانه بیاموزید که تسامح در مبارزه با فساد به نوعی همدستی با فاسدان و مفسدان است. کار مبارزه با فساد را چه در دولت و چه در قوه قضائیه به افراد مطمئن و برخوردار از سلامت و امانت بسپارید. تصور وضع موجود و نقش و اهمیت وزارت اطلاعات در پیشگیری و صیانت از گلوگاه‌های اقتصادی حکایتگر تجدیدی سنگین و رفوزگی مسئولان مرتبط با مفاسد اقتصادی در آن وزارتخانه دارد. اگر بنده می‌خواستم از فردی خاطی حمایت کنم ضرورت داشت که ایشان اینگونه بی پروار از متخلفین دفاع نماید.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
فاطمه پاقلعه‌نژاد: «بوی باران» پرحاشیه‌ترین سریال این روزهای تلویزیون است. با اینکه «بوی باران» خیلی شعارزده است و خودتان هم می‌گویید بر اساس المان‌های اخلاقی نوشتید انتقادها به شما درست در جبهه‌ای است که انتظار می‌رود پشت چنین سریالی بایستند. بله ایشان صحبت‌هایی کردند و گفتند بودجه «بوی باران» ۱۹میلیارد شده. آقای وحید جلیلی گفته بوی باران نماد نفوذ در صدا و سیما است. من حاضرم به عنوان شاگرد و میرزا بنویس کنار دستش باشم. می‌دانید بوی باران چند صفحه است؟ ۲۲۵۰ صفحه.
ایسناایسنا3 هفته قبل
درکنار رسول خدا (ص)؛ بدور از حذف و زواید جاهلیت؛ حجی ابراهیمی؛ درحج امسال تمامی امتیازهای قومی و قبیله‌ای حذف شده بود. همه در کنار پیامبر خدا بدون استثنا روز عرفه درعرفات حضور داشتند. مهم اطاعت امر الهی با مهر تایید رسول خدا (ص) است. مهم این است که عبدالله باشی و مطیع رسول الله (ص) نه جلوتر از رسول خدا عزیمت کنی و نه از فرمان او عقب نشینی کنی. هر دو پیام اطاعت امر الله و ابلاغ رسول الله (ص) بود و هر دو پیام همچنان باقی است و برکات آن استمرار دارد.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین علی نصیری رئیس مؤسسه معارف وحی و خرد در یادداشتی به بررسی صدوری حدیث غدیر توسط علامه امینی پرداخته است: علامه امینی برای اثبات صدور حدیث غدیر از چهار روش بهره جسته است که عبارتند از: ۱. اثبات وجود تواتر در نقل حدیث غدیر؛ ۲. نزول شماری از آیات شاهدی بر صحت صدور حدیث غدیر؛ ۴. اثبات وجود تواتر در نقل حدیث غدیرعلامه امینی برای اثبات وجود تواتر در نقل حدیث غدیر از دو روش بهره جسته است که عبارتند از: ۱. بررسی ناقلان حدیث غدیر در سده‌های مختلفعلامه امینی حدیث غدیر را از سه دسته نقل کرده است که عبارتند از: ۱.
فارسفارس4 هفته قبل
معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با اشاره به برنامه‌های این مسجد به مناسبت عید غدیر خم گفت: به مناسبت این روز پویش شادباش برگزار می‌شود و در آن افراد متعهد می‌شوند که یک یا چند نفر را در روز غدیر شاد کنند. حجت‌الاسلام حسین یاسین‌آبادی معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با اشاره به برنامه‌های این مسجد به مناسبت عید غدیر خم اظهارداشت: ماه ذی‌الحجه مشهور به شهرالولایه است و مناسبت‌های متعددی مرتبط با امامت و ولایت همچون نزول آیه هل اتی، عید مباهله، عید غدیر، عید قربان، خاتم بخشی امیرالمومنین (ع)، حدیث منزلت، حدیث کساء، میلاد امام هادی (ع) و میلاد امام کاظم (ع) در این ماه قرار دارد. معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران افزود: این برنامه‌ها می‌تواند شامل صله‌رحم با پدر و مادر و خویشاوندان، برطرف‌کردن گرفتاری دیگران، اطعام و عیدی به دیگران و … باشد و با این هشتگ، افراد می‌توانند عکس‌های خود را از این برنامه‌ها در فضای مجازی نشر دهند و برای صفحات مسجد جمکران در فضای مجازی (jamkaran_ir@) ارسال کنند. راه‌اندازی کاروان شادی غدیر در قمیاسین‌آبادی با بیان اینکه در روز عید غدیر کاروان بزرگ شادی عید ولایت با حضور آیت‌الله مکارم شیرازی به‌ راه خواهد افتاد، گفت: این کاروان از حرم حضرت معصومه (س) به سمت مسجد مقدس جمکران راه‌اندازی خواهد شد. یاسین‌آبادی با اشاره به برنامه‌های مسجد جمکران در روز عدی غدیر تصریح کرد: قرعه‌کشی ۱۴ سفر عتبات، برنامه عهد مختصر جهت بیعت با امام زمان (عج) و … برگزار خواهد شد.

نشست خبری نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت

صدا و سیماصدا و سیما4 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از مکه مکرمه، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: کارگزاران پرتلاش حج تمتع امسال برای تحقق حج ابراهیمی، جهادگرانه اقدام کردند تا زائر ایرانی، به غیر از زیارت دغدغه دیگری نداشته باشد. حجت الاسلام و المسلمین نواب دغدغه مقام معظم رهبری را نیز برگزاری حج عزتمندانه و با خط مشی صحیح دانست و گفت: ایشان همواره بر سه اصل عزت، مصلحت و حکمت تاکید دارند و معتقدند باید از ظرفیت حج ابراهیمی، نهایت بهره برداری برای اخوت دینی را داشت. نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با تشکر از رسانه‌ها و به ویژه رسانه ملی در پوشش مناسب اخبار و رویدادهای حج امسال گفت: بازخورد این پوشش مناسب، آرامش خانواده‌های حجاج در داخل کشور بود که به وضوح قابل مشاهده بود. سرپرست حجاج ایرانی به برخی اقدامات صورت گرفته از جانب دولت میزبان حجاج اشاره کرد و گفت: با توجه مسیر سه و نیم کیلومتری رفت و سه هزار و هفتصد متری برگشت از چادرهای منا تا محوطه رمی جمرات، اقدامات خوبی صورت گرفته که جای تشکر دارد. وی به حضور قابل توجه زائران ایرانی در مساجد مکه مکرمه اشاره کرد و گفت: بحمدالله این مهم در حج امسال بسیار مشهود و متفاوت از سال‌های قبل بود که به تقویت اخوت دینی کمک شایانی می‌کند.
مهرمهر4 هفته قبل
نقطه اصلی اختلاف آنان در تفسیر این آیه در دو امر: زمان نزول و علت نزول آیه است. سوره مائده‌ در زمره‌ آخرین سوره‌ها و به اجماع فریقین‌ مدنی‌ است‌ و آیه اکمال به حساب استثناها نیست (که از سوره دیگری در سوره مائده قرار گرفته باشد)، بلکه از آیه اکمال می‌‌توان‌ استفاده‌ کرد که سوره مائده آخرین سوره نازل شده است‌. روایات دلالت بر نزول آیه در روز غدیر در مصادر شیعی با سند صحیح و طرق متعدد نقل شده‌ اند. برخی نیز احتمال می‌‌دهند روز نزول آیه، عرفه و روز ابلاغ آن در غدیر باشد. در تمام روایات شیعی، اعم از روایاتی که دلالت بر نزول آیه در عرفه و یا دلالت بر نزول آن در غدیر دارد، علت نزول‌ آیه‌ «اعلان ولایت امام علی (ع)» است.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور4 هفته قبل
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی در هفته پنجم مردادماه ۱۳۹۸ از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، در هفته ‌پایانی مردادماه کتابخانه‌های عمومی کشور با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی پذیرای اعضای کتابخانه‌ها و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی خواهند بود. کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور در این هفته با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی همچون: نشست‌هایی با محوریت روز عرفه، عید سعید قربان و همچنین برنامه‌های متنوع فرهنگی و آموزشی در قالب ویژه‌ برنامه‌های نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، کلاس‌های آموزش روخوانی، تجوید و تفسیر قرآن کریم؛ کارگاه‌های آموزشی نقاشی، داستان‌نویسی، خلاصه‌نویسی، قصه‌گویی، نمایشنامه‌خوانی، اوریگامی و تهیه روزنامه‌دیواری؛ نشست‌های شاهنامه‌خوانی و مثنوی‌خوانی، نشست‌های کتاب‌خوان، نشست‌های ادبی، بازدیدهای دانش‌آموزی از کتابخانه‌ها و ده‌ها برنامه دیگر پذیرای اعضای کتابخانه‌ها و تمامی علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی هستند. می توانید از لینک‌های زیر برنامه استان‌ها را به تفکیک مشاهده کنید. آذربایجان شرقیآذربایجان غربیاصفهاناردبیلالبرزایلامتهرانچهارمحال و بختیاریخراسان جنوبیخراسان رضویخراسان شمالیخوزستانسمنانفارسقمکردستانکرمانکرمانشاهکهگیلویه و بویراحمدگیلانلرستانمازندرانمرکزیهمدانیزد
مهرمهر4 هفته قبل
مسئولان مفهوم ولایت فقیه را برای عموم جامعه تبیین کنندآیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به درپیش رو بودن عید غدیر خم به اهمیت گرامیداشت این ایام اشاره کرد و گفت: از عید قربان تا عید غدیر دهه ولایت نام‌گذاری شده است که باید در این ایام مردم از معارف مربوط به این ایام بهره‌مند شوند و مسئولان فرهنگی کشور با برنامه‌ریزی‌های صحیح فرهنگی ضمن ایجاد شادی این ایام در جامعه، مفهوم ولایت فقیه را برای عموم جامعه تبیین کنند. وی گفت: پیامبر گرامی اسلام در روز عید غدیر مفهوم ولایت را به خوبی برای مردم با جمله «من کنت مولاه و فهذا علی مولاه» و آن خطابه غدیر تبیین کردند که برای امروز و آینده بشریت نیز بسیار آموزنده است. امام جمعه اصفهان در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان با اشاره به پشت سر گذاشتن روز عرفه ابراز داشت: خداوند متعال دعاهای انسان را در مکان‌ها و زمان‌های خاص به شکل ویژه مستجاب می‌فرماید و زیر قبه امام حسین (ع) از جمله این مکان‌های مقدس برشمرده شده است. وی ادامه داد: در آداب اعیاد و روزهای خاص نیز یکی از اعمال زیارت قبر امام حسین (ع) است و بر این اساس امیدواریم امسال اربعین به شکل ویژه‌ای شاهد حضور رهپویان و شیعیان سیدالشهدا (ع) در راهپمایی اربعین باشیم. وی با اشاره به دیگر مناسبت‌های هفته به سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی ایران اشاره کرد و اظهار داشت: صبر آزادگان در برابر شکنجه دشمنان، حفظ ایمان و ماندن در مسیر انقلاب و امام قابل ستایش و تقدیر و این روحیه آزادگان الگویی برای همه انسانها در طول تاریخ است.
تسنیمتسنیم4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در مراسم عبادی-سیاسی نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: کلام ما در خطبه نخست برحسب فرموده مقام معظم رهبری در خطبه نخست نماز جمعه در تبیین مصادیق تقواست؛ هفته گذشته به دلیل تقارن با روز عرفه جمله‌ای از دعای شریف عرفه مطرح شد. امام جمعه مشهدمقدس عنوان کرد: تقوا عامل سعادت است و این مسئله در دعای عرفه نیز عنوان شده است؛ اینکه در این دعا امام (ع) به درگاه خدا عرضه می‌دارد مرا به وسیله تقوا سعادتمند کن بیانگر این است که سعادت معلول تقوا است اما از نظر فلاسفه گاه معلول مصداق علت قرار می‌گیرد. علم‌الهدی افزود: سعادت مصداق تقوا است برحسب اینکه گاهی معلول مصداق علت قرار می‌گیرد؛ اگر دنبال مصداقی در سرنوشت انسان باشیم مصداق تقوا در سرنوشت انسان، سعادت است. این خبر تکمیل می‌شود …
برنابرنا1 ماه قبل
دبیر شورای نگهبان، با قدردانی از رسانه ملی برای پوشش خوب مراسم دعای عرفه، از مسئولان این رسانه خواست به تشریح مضامین این دعا بیشتر اهمیت دهند. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ آیت الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان با اشاره به برگزاری پرشور مراسم دعای عرفه در سراسر کشور گفت: الحمدالله در مراسم روز عرفه امسال مردم به ویژه جوانان حضور پر رنگی داشتند؛ این رویداد، ذخیره معنوی مهمی‌برای کشور محسوب می‌شود و باید آن را غنیمت شمرد. آیت الله جنتی با قدردانی از رسانه ملی برای پوشش خوب مراسم دعای عرفه، از مسئولان این رسانه خواست با توجه به اهمیت این دعا و مضامین مهم آن، پیش از فرا رسیدن روز عرفه در تشریح و تببین معارف بلند این دعا، کوشا باشند.

وقتی «حاج قاسم» عموی فاطمه شد +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
وعده دیدار نزدیک و قرار بود به‌زودی فاطمه و زینب، دختران شهید حسین محرابی به‌همراه خانواده، میزبان سردار قاسم سلیمانی باشند، فرمانده‌ای که به‌وعده‌اش وفا کرده بود و قصد حضور در این میهمانی پر مهر را داشت. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلودحاج قاسم گفت: این باعث افتخار من است که شما من را عمو صدا بزنی، اینجا بود که فاطمه احساس صمیمیتی بیش از پیش داشت، رو به عمو قاسم کرد و گفت: عمو قاسم می‌شود به اتاق من بیایید؟ حاج قاسم که وظیفه خود را شادی دل دختران این شهید می‌دانست بدون فوت وقت، همراه با فاطمه وارد اتاق او شد. به گفته همسر شهید، فاطمه و زینب از خوشحالی بال بال می‌زدند و نمی‌دانستند چگونه این همه خوشی را تاب بیاورند. زینب در حالی که چادر سفید گلدار بر سر کرده بود و از حضور عمو قاسم بسیار خوشحال بود، می‌گفت، عمو قاسم به من گفت من از امروز دو زینب دارم و تو هم مانند دختر خودم هستی. عمو قاسم در روز عرفه دل دختران شهید را شاد کرد و لبخند شهید را هدیه گرفت.

فیلم | باران تند در صحرای عرفات و روز عرفه امسال

خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
در قلب جنگل‌های هیرکانی در مازندران، منطقه‌ای که همیشه جای وسوسه‌کننده‌ای بوده است، در کنار شروین‌کوه و شهریارکوه و در روستایی به همین نام یعنی سنگده قرار گرفته است. این مکان وسوسه کنند که به اسم جنگل سنگده شناخته می‌شود در نزدیکی سه شهر یعنی ساری، تهران و سمنان قرار دارد. در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم سری به این بهشت روی زمین بزنیم، پس همراهمان باشید.

کارگزاران رکن اصلی اصلاح‌طلبی واقعی است؛ والسلام

3+
ایمناایمنا1 ماه قبل
فردا نیوزفردا نیوز1 ماه قبل
دبیر شورای نگهبان با اشاره به فشار‌های وارده به شیخ زکزاکی عالم نیجریه‌ای و خانواده‌اش خواستار پایان یافتن این فشار‌ها و مداوای کامل او شد. خبرگزاری تسنیم: آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان امروز چهارشنبه (۲۳ مرداد) در جلسه این شورا با تبریک به مناسبت اعیاد مبارکه قربان و غدیر گفت: این اعیاد از جمله مهم‌ترین اعیاد اسلامی است که امیدواریم مردم از فرصت معنوی این اعیاد استفاده و بهره‌برداری کافی را بکنند. آیت‌الله جنتی با قدردانی از رسانه ملی برای پوشش خوب مراسم دعای عرفه، از مسئولان این رسانه خواست با توجه به اهمیت این دعا و مضامین مهم آن، پیش از فرا رسیدن روز عرفه در تشریح و تببین معارف بلند این دعا، کوشا باشند. دبیر شورای نگهبان در ادامه با اشاره به فشار‌های وارده به شیخ زکزاکی عالم نیجریه‌ای و خانواده‌اش خواستار پایان یافتن این فشار‌ها و مداوای کامل او شد. وی در خاتمه درگذشت مرحوم علی صادقی مقدم برادر محمدحسن صادقی مقدم عضو حقوقدان شورای نگهبان را تسلیت گفت.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

روز عرفه