روسیه

روسیه

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین15 دقیقه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، زاخارووا با ابراز تعجب از اظهارات وزیرخارجه آمریکا درباره ایران، گفت: بیشتر عواملی که موجب مسائل فعلی در ایران شده، اقدامات آمریکا علیه ایران است. به گفته سخنگوی وزارت خارجه روسیه، ‌ افزایش قیمت سوخت در ایران در نتیجه «فشار تحریمی سنگین و غیرقانونی» آمریکا علیه ایران صورت گرفت. زاخارووا همچنین تاکید کرد که دریافت مواد دارویی، غذا و سایر اقلام ضروری حق مردم ایران است، اگرچه آمریکا حقوق مردم ایران را زیر پا قرار داده است. پیش از این، «مایک پمپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا در ادعایی مداخله گرایانه از ایران خواسته تا آنچه را که «فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران» خوانده بود، کنار گذارد. علاوه بر پمپئو، دیگر مقامات غربی و آمریکایی نیز طی چند روز گذشته در واکنش‌هایی مداخله جویانه، اظهاراتی را علیه تحولات ایران مطرح کرده بودند.
خبر فوریخبر فوری21 دقیقه قبل
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، آمریکا را مسئول ناآرامی‌های اخیر در جمهوری اسلامی ایران دانست. ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با اشاره به برخی ناآرامی‌های اخیر در برخی نقاط کشورمان اظهار کرد که شرایط ایران در حال عادی‌سازی و باثباتی است. وی در ادامه اظهار کرد که طبق گزارشات دریافتی، در چند روز اخیر هیچ شهروند روسی در ایران آسیب ندیده است. ماریا زاخارووا افزود: ما تحولات ایران را دنبال می‌کنیم و از پیچیدگی شرایط اطلاع داریم. عوامل خارجی سعی دارند در امور داخلی ایران دخالت کنند.
مهرمهر23 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، آمریکا را عامل تمام مشکلات فعلی در ایران عنوان کرد. زاخارووا با ابراز تعجب از اظهارات وزیرخارجه آمریکا درباره ایران، گفت: بیشتر عواملی که موجب مسائل فعلی در ایران شده، اقدامات آمریکا علیه ایران است. به گفته سخنگوی وزارت خارجه روسیه، ‌ افزایش قیمت سوخت در ایران در نتیجه «فشار تحریمی سنگین و غیرقانونی» آمریکا علیه ایران صورت گرفت. زاخارووا همچنین تاکید کرد که دریافت مواد دارویی، غذا و سایر اقلام ضروری حق مردم ایران است، اگرچه آمریکا حقوق مردم ایران را زیر پا قرار داده است. پیش از این، «مایک پمپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا در ادعایی مداخله گرایانه از ایران خواسته تا آنچه را که «فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران» خوانده بود، کنار گذارد.
تسنیمتسنیم29 دقیقه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسپوتنیک، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز پنج‌شنبه در نشست خبری هفتگی خود اعلام کرد که ادعای «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر حمایت از مردم ایران باعث تعجب مقامات روسیه شده است. وزیر امور خارجه اعلام حمایت مقامات آمریکایی از «مردم ایران» را دروغی شرم آور خواند و افزود: رژیمی که با اعمال تروریسم اقتصادی مانع رسیدن غذا و دارو به مردم عادی اعم از سالخوردگان و بیماران می‌شود هیچگاه نمی‌تواند ادعای وقیحانه حمایت از مردم ایران داشته باشد. آقای پمپئو نخست باید پاسخگوی اقدامات اعلام شده تروریستی و جنایت علیه بشریت ضد مردم ایران باشد. موسوی ادامه داد: ملت ایران، ملت بالغ و رشیدی است و از موانع مختلف عبور کرده و ناملایمات بسیاری را پشت سرگذاشته است و این ملت از این مرحله نیز عبور خواهد کرد و مسائل داخلی خودش را حل و فصل خواهد کرد. انتهای پیام/.
تسنیمتسنیم31 دقیقه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، ریاض المالکی وزیر خارجه دولت تشکیلات خودگردان فلسطین به رادیوی صدای فلسطین گفت: تشکیلات خودگردان به زودی برای شکایت علیه مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا به دادگاه کیفری بین‌المللی مراجعه خواهد کرد. المالکی گفت: پرونده به این استناد خواهد کرد که پامپئو شخصا مسئول مستقیم پیامدهای ناشی از موضعگیری جدیدش درباره شهرک‌های اسرائیلی کرانه باختری است. مایک پامپئو دو روز پیش اعلام کرد که دولت آمریکا دیگر شهرک‌های صهیونیست‌نشین در کرانه باختری را مغایر با قوانین بین المللی نمی‌داند و آن را قانونی می‌شمارد. این گفته پامپئو با موجی از واکنش‌های منفی و محکومیت در سطح جهان روبرو و مغایر با قوانین بین المللی توصیف شد. سازمان ملل از این موضع آمریکا درقبال شهرک‌ها ابراز تاسف و روسیه نیز از این «گام جدید آمریکا برای از بین بردن بنیان‌های سازش در خاورمیانه» ابراز نگرانی کرد.
ایلناایلنا37 دقیقه قبل
سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان شاگردانش را شانس اصلی قهرمانی یورو ۲۰۲۰ نمی‌داند. به گزارش ایلنا، سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان که در مسابقات جام جهانی روسیه یکی از بدترین نتایج تاریخ این کشور را کسب کرده‌ است اکنون در آستانه یکی دیگر از رقابت‌های بزرگ قاره اروپا تیمش را شانس قهرمانی نمی‌داند. لوو در این باره گفت: " تیم هایی نظیر انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، بلژیک و هلند بالاتر از آلمان شانس‌های اصلی قهرمانی در یورو به حساب می‌آیند. آن‌ها نیز همچون ما تغییر نسل داشته‌اند اما با این وجود ما مدعی قهرمانی در یورو نیستیم. " ما در ماه‌های اخیر تغییرات زیادی در ترکیب خود داشتیم و با حدود ۱۰ مصدوم پا به رقابت‌ها گذاشتیم اما با این وجود خوشحالم که به راحتی به رقابت‌های یورو صعود کردیم. "
ایلناایلنا52 دقیقه قبل
مشاور پیشین رئیس‌جمهوری آمریکا در زمینه روسیه در برابر کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان این کشور حاضر شد و شهادت داد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «فیونا هیل»، ‌ مشاور پیشین رئیس‌جمهوری آمریکا در زمینه روسیه، امروز -‌پنج‌شنبه- در برابر کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان این کشور حاضر شد و شهادت داد. وی در نطق خود از قانون‌گذارات خواست تا با «عقاید غلط و ملهم از انگیزه‌های سیاسی» بر دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا سایه شک نیندازند. وی گفت که به‌نظر می‌رسد شماری از اعضای کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا، براساس پرسش‌ها و اظهارات‌شان، باور دارند که روسیه و سرویس‌های امنیتی‌اش در کارزار انتخاباتی سال ۲۰۱۶ دخالت نداشته و برعکس این اوکراین بوده که چنین کرده است. هیل گفت: «این روایتی دروغین است که سرویس‌های اطلاعاتی روسیه آن را پرورانده و بسط داده‌اند.» وی افزود: «طی این تحقیقات، از شما می‌خواهم که در این رابطه عقاید غلط و ملهم از انگیزه‌های سیاسی را که به سود روسیه است ترویج ندهند.»
تسنیمتسنیم53 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری تسینم از تبریز، محمدرضا پورمحمدی شامگاه امروز در دیدار سفیر کشورمان در جمهوری آذربایجان، با اشاره به علایق تاریخی و فرهنگی تبریز و باکو اظهار داشت: ارتباط تبریز و آذربایجان در هیچ دوره‌ای مانند امروز نبوده و فضای بسیار خوبی برای توسعه مناسبات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی وجود دارد. وی افزود: باید از فضای موجود به بهترین شکل استفاده کنیم و به غفلت‌های گذشته پایان دهیم و تقویت ارتباطات با کشورهای همسایه یکی از اولویت‌های اساسی دولت است و مدیریت ارشد استان در تلاش برای تحقق این مهم است. پورمحمدی به دیدار خود با وزیر امور خارجه نیز اشاره کرد و گفت: در این دیدار توجه جدی به استفاده از ظرفیت تبریز و آذربایجان شرقی برای تقویت دیپلماسی در بخش‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی با کشورهای همسایه مورد تاکید قرار گرفت. استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: سهم استان ما در مراودات اقتصادی با کشورهای همسایه، کمتر از حد انتظار است و امیدواریم با تعامل تبریز و باکو، این وضع بهبود یافته و بسترهای لازم برای حضور قدرتمند در بازار کشورهایی چون روسیه را فراهم کند. جواد جهانگیرزاده، سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو نیز در این دیدار به سفر اخیر رئیس جمهور به جمهوری آذربایجان اشاره کرد و گفت: مردم و مسئولان جمهوری آذربایجان، علاقه خاصی به تبریز و آذربایجان دارند و ما نیز آمادگی خود را برای هر نوع همکاری در زمینه تقویت ارتباطات بخش‌های مختلف اعلام‌ می‌کنیم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴54 دقیقه قبل
یک زن ۳۶ ساله اوکراینی، که ناتالی نام دارد، با ادعای اینکه همسر رئیس جمهور روسیه است سعی داشت تا در هنگام عبور پوتین از میدان سرخ مسکو او را ملاقات کند. بنا به اعلام رسانه‌های روسی این حادثه در ۲۰ نوامبر در نزدیکی اقامتگاه رئیس جمهور روسیه در کاخ کرملین رخ داد. فریادهای این زن مبنی بر اینکه همسر پوتین است و خواستار ملاقات با اوست توجه عموم را به خود جلب کرد. به دنبال این حادثه، سرویس حفاظت فدرال روسیه این زن را بازداشت و تحویل پلیس مسکو داد. رئیس جمهور ۶۷ ساله روسیه در سال ۲۰۱۴ از همسر خود جدا شده است و تمایلی به صحبت کردن درباره زندگی شخصی خود ندارد.
رکنارکنا55 دقیقه قبل
زاخارووا همچنین ضمن ابراز تعجب از ادعاهای پمپئو تاکید کرد که اقدامات آمریکا زمینه‌ساز رنج و سختی مردم ایران شده و هدف سیاست فشار حداکثری آمریکا نیز همین بوده است. سخنگوی وزارت خارجه روسیه تصریح کرد: واشنگتن از یک سو به‌ صورت کلامی از خواسته‌های مردم ایران حمایت می‌کند و از سوی دیگر هر کاری که می‌تواند انجام می‌دهد تا مردم این کشور را متحمل رنج و سختی کند. مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور و مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا پیش از این در پیام‌های جداگانه توئیتری ضمن اعلام حمایت خود از ناآرامی‌ها در ایران، مدعی حمایت از مردم کشورمان شدند. اخیرا کاخ سفید هم در بیانیه‌ای مداخله‌جویانه درباره ناآرامی‌های ایران مدعی حمایت از مردم کشورمان شده است. برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، ضمن تکرار اتهامات خود علیه کشورمان در اظهاراتی مداخله‌جویانه اعلام کرد که آمریکا از ناآرامی‌ها در ایران حمایت می‌کند.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، آمریکا را مسئول ناآرامی‌های اخیر در جمهوری اسلامی ایران دانست. به گزارش ایسنا به نقل از ام بی اس نیوز، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با اشاره به برخی ناآرامی‌های اخیر در برخی نقاط کشورمان اظهار کرد که شرایط ایران در حال عادی‌سازی و باثباتی است. وی در ادامه اظهار کرد که طبق گزارشات دریافتی، در چند روز اخیر هیچ شهروند روسی در ایران آسیب ندیده است. ماریا زاخارووا افزود: ما تحولات ایران را دنبال می‌کنیم و از پیچیدگی شرایط اطلاع داریم. عوامل خارجی سعی دارند در امور داخلی ایران دخالت کنند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز پنجشنبه در واکنش به ادعای «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر حمایت از مردم ایران گفت، واشنگتن عامل اغلب مشکلات کنونی ملت ایران است. زاخارووا متذکر شد که تصمیم تهران برای افزایش قیمت سوخت که ناآرامی‌ها در ایران به بهانه آن آغاز شد، نتیجه «فشار تحریمی سنگین و غیرقانونی» آمریکا علیه ایران است. وی افزود، دریافت مواد دارویی، غذا و سایر اقلام ضروری حق مردم ایران است و آمریکا با اقدامات خود این حقوق را زیر پا گذاشته است. زاخارووا در ادامه گفت: «از منظر ما، هنگامی که آن‌ها تصمیم گرفتند سیاست فشار تحریمی را علیه ایران اتخاذ کنند، تمام مدت هدف آمریکا همین بود. در روزهای گذشته، دولت آمریکا که در نزدیک به سه سال گذشته ضمن خروج از برجام، مکررا تحریم‌های تازه‌ای علیه ملت ایران وضع کرده، در نقش دلسوز مردم ایران ظاهر و مدعی شده است که از آنچه در ایران می‌گذرد نگران است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز پنجشنبه در واکنش به ادعای «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر حمایت از مردم ایران گفت، واشنگتن عامل اغلب مشکلات کنونی ملت ایران است. زاخارووا متذکر شد که تصمیم تهران برای افزایش قیمت سوخت که ناآرامی‌ها در ایران به بهانه آن آغاز شد، نتیجه «فشار تحریمی سنگین و غیرقانونی» آمریکا علیه ایران است. در روزهای گذشته، دولت آمریکا که در نزدیک به سه سال گذشته ضمن خروج از برجام، مکررا تحریم‌های تازه‌ای علیه ملت ایران وضع کرده، در نقش دلسوز مردم ایران ظاهر و مدعی شده است که از آنچه در ایران می‌گذرد نگران است. پامپئو شامگاه شنبه در پیامی توئیتری مدعی حمایت واشنگتن از مردم ایران شد و گفت آمریکا صدای مردم ایران را شنیده و از آنها حمایت می‌کند. او همچنین از ابتدای سر کار آمدن محدودیت‌های شدیدی را علیه ورود شهروندان ایرانی به آمریکا به کار گرفته است که کاملا با ادعای جدید پامپئو در حمایت از مردم ایران در تضاد است.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
وزیران نیروی ایران و روسیه عصر امروز پنجشنبه در مسکو دیدار کردند. به گزارش ایلنا، رضا اردکانیان و الکساندر نوواک در این دیدار که با حضور مهدی سنایی سفیر تام‌الاختیار ایران در فدراسیون روسیه برگزار شد، مفاد مورد توافق در نتیجه پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور در حوزه‌های کشاورزی، بانکی، انرژی، صنعتی و فنی توسط اعضای هیات با همتایان خود مورد پیگیری و میزان اجرایی شدن آنها مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
سخنگوی وزارت خارجه روسیه از دیدار وزرای خارجه این کشور و ایسلند رد مسکو خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری تاس، «ماریا زاخارووا»، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، امروز -‌پنج‌شنبه- گفت که «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه این کشور بناست در تاریخ ۲۶ نوامبر با «گولاگور پوردارسون»، همتای ایسلندی خود، دیدار کند. زاخارووا در نشستی خبری گفت: «در تاریخ ۲۶ نوامبر، وزیر خارجه ایسلند به مسکو خواهد آمد تا با لاوروف دیدار کند. طی این گفت‌وگوها، وزرای خارجه دو کشور درباره روابط دوجانبه و همچنین همکاری در زمینه تجارت و اقتصاد و همچنین فرهنگ با یکدیگر مذاکره خواهند کرد.» به گفته زاخارووا، دو طرف درباره مسائل بین‌المللی نیز به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ساعت قبل
وی ادامه داد: در ایران اوضاع به تدریج عادی می‌شود و از شهروندان آسیب دیده اطلاعی در دست نیست. روسیه: احتمال دخالت عوامل خارجی در ناآرامی‌های ایران وجود داردپیشتر نیز ضمیر کابولوف رئیس اداره دوم آسیای وزارت امور خارجه روسیه این احتمال را بعید ندانسته بود که عوامل و نیروهای خارجی در حوادث روزهای اخیر ایران دخالت داشته باشند. وی در تشریح وضعیت ایران گفته بود: نیروهای خارجی فعالانه تلاش می‌کنند و به این ترتیب همه عوامل در بروز این وضعیت موثر بودند. «بوریس دولگوف» کارشناس مرکز مطالعات عربی و اسلامی انستیتو شرق شناسی آکادمی علوم روسیه معتقد است که اعتراضات در برخی شهرهای ایران دلایل داخلی و خارجی دارد. دولگوف ادامه داد: اینکه گفته می‌شود نیروهای خارجی از این اعتراضات سعی دارند استفاده کنند بدون شک واقعیت دارد.
فارسفارس1 ساعت قبل
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه ضمن رد ادعای واشنگتن درخصوص حمایت از مردم ایران گفت، تحریم‌های سنگین و غیرقانونی آمریکا موجب رنج ملت ایران شده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز پنجشنبه در واکنش به ادعای «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر حمایت از مردم ایران گفت، واشنگتن عامل اغلب مشکلات کنونی ملت ایران است. زاخارووا متذکر شد که تصمیم تهران برای افزایش قیمت سوخت که ناآرامی‌ها در ایران به بهانه آن آغاز شد، نتیجه «فشار تحریمی سنگین و غیرقانونی» آمریکا علیه ایران است. پامپئو شامگاه شنبه در پیامی توئیتری مدعی حمایت واشنگتن از مردم ایران شد و گفت آمریکا صدای مردم ایران را شنیده و از آنها حمایت می‌کند. او همچنین از ابتدای سر کار آمدن محدودیت‌های شدیدی را علیه ورود شهروندان ایرانی به آمریکا به کار گرفته است که کاملا با ادعای جدید پامپئو در حمایت از مردم ایران در تضاد است.
فارسفارس1 ساعت قبل
وزارت خارجه روسیه با انتقاد از فشار آمریکا به مصر برای انصراف از خرید جنگنده‌های روسی، گفت واشنگتن برای مختل کردن صادرات تسلیحاتی روسیه، به ارعاب دیگران روی آورده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ماریا زاخاروا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز پنج‌شنبه از تلاش آمریکا برای منصرف کردن مصر از خرید جنگنده‌های روسی انتقاد کرد. اظهارات زاخاروا پس از آن مطرح می‌شود روزنامه «وال‌استریت‌ژورنال» گزارش داد که «مایک پامپئو» وزیر خارجه و «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا در نامه‌ای به وزیر دفاع مصر، به قاهره هشدار داده‌اند که چنانچه مصر خرید سوخو ۳۵ را متوقف نکند، واشنگتن این کشور را تحریم خواهد کرد. پیشتر روزنامه روسی «کامرسانت» گزارش داده بود که مذاکرات خرید این جنگنده‌ها اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی بین دو کشور صورت گرفته و قرار است این جنگنده‌ها بین سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ به قاهره تحویل داده شود. انتهای پیام/ص
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه، در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «سیف الدین عبدالله» وزیر خارجه مالزی گفت: بیانات «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا، درباره این که واشنگتن از این پس شهرک‌های اسراییلی در کرانه باختری رود اردن را غیرقانونی نمی‌داند با تمام تصمیمات موجود که همه کشور‌های جهان آن را امضا کرده‌اند، مغایرت دارد. لاوروف در ادامه تصریح کرد: مسکو خواستار بازگشت بدون قید و شرط و احترام به توافق‌های موجود درباره حل و فصل فلسطین و اسراییل خواهد شد. انتهای پیام/
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، امروز در بازار جهانی قیمت هر بشکه نفت برنت با ۲۶ سنت افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت ۶۲ دلار و ۶۶ سنت معامله شد. نفت وست تگزاس آمریکا هم با رشد ۳۴ سنت بشکه‌ای ۵۷ دلار و ۳۵ سنت به فروش رفت. امروز قیمت بنزین در بازارهای جهانی کاهش داشت و با ۱۸ سنت کاهش گالنی ۱۶۵ دلار و ۴۵ سنت عرضه شد. بر اساس منابع اوپک، کشورهای اوپک و دیگر هم‌پیمانان غیراوپکی‌اش در نشست ماه آینده طرح کاهش تولید نفت را تمدید خواهند کرد و همین عاملی شد تا قیمت نفت در بازارهای جهانی رشد کند در حالی که امروز قیمت نفت کاهشی بود. پوتین رئیس‌جمهور روسیه هم روز چهارشنبه اعلام کرد: روسیه و اوپک هدف مشترکی را برای حفظ توازن بازار نفت دنبال می‌کنند و مسکو همکاری‌های خود را درباره طرح کاهش تولید نفت ادامه خواهد داد.
فارسفارس2 ساعت قبل
امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت به بشکه‌ای ۶۳ دلار نزدیک شد، قوت گرفتن تمدید طرح کاهش تولید نفت تا اواسط ۲۰۲۰ عاملی برای افزایش قیمت شد. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، امروز در بازار جهانی قیمت هر بشکه نفت برنت با ۲۶ سنت افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت ۶۲ دلار و ۶۶ سنت معامله شد. امروز قیمت بنزین در بازارهای جهانی کاهش داشت و با ۱۸ سنت کاهش گالنی ۱۶۵ دلار و ۴۵ سنت عرضه شد. بر اساس منابع اوپک، کشورهای اوپک و دیگر هم‌پیمانان غیراوپکی‌اش در نشست ماه آینده طرح کاهش تولید نفت را تمدید خواهند کرد و همین عاملی شد تا قیمت نفت در بازارهای جهانی رشد کند در حالی که امروز قیمت نفت کاهشی بود. پوتین رئیس‌جمهور روسیه هم روز چهارشنبه اعلام کرد: روسیه و اوپک هدف مشترکی را برای حفظ توازن بازار نفت دنبال می‌کنند و مسکو همکاری‌های خود را درباره طرح کاهش تولید نفت ادامه خواهد داد.

رقابت جذاب ورزشکاران رشته کیک بوکسینگ برای حضور در مسابقات جهانی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، ورزشکاران رشته کیک بوکسینگ در گروه‌‎های سنی مختلف و از ۲۴ استان کشور، در اردوگاه شهید باهنر دور هم جمع شدند و به رقابتی جذاب پرداختند. نفرات برتر این مسابقات برای حضور در مسابقات جهانی روسیه به اردوی تیم ملی دعوت می‌شوند. انتهای پیام/
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
همانطور که می‌دانیم ماجرا از تماس تلفنی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با همتای اوکراینی خود یعنی زلسنکی آغاز شد. خواسته ترامپ هم کاملا مشخص بود و آن بی اعتبار کردن رقیبش یعنی جوبایدن بود. در همین راستا، وی از رئیس جمهوری اوکراین خواست تا فساد مالی پسر جوبایدن یعنی هانتر بایدن را برملا کند. وی ادامه داد: همان گونه که می‌دانیم بیشترین جنگ‌ها را دموکرات‌ها به راه انداخته‌اند و جنگ ویتنام نیز در زمان ریاست جمهوری جان اف کندی آغاز شد و بنا بر این نباید در دام هواداری از دموکرات‌ها افتاده و گذشته بد آنها را فراموش کنیم. باید به این واقغیت اذعان نمود که ترامپ در طول تاریخ آمریکا یکی از عجیب‌ترین پدیده‌ها‌ها بوده است.
فارسفارس2 ساعت قبل
دولت سوریه حمله روز گذشته ترکیه به خودروی غیر نظامیان در شمال سوریه را به شدت محکوم کرد و از جامعه جهانی خواست مقابل اقدامات ترکیه بایستند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه امروز (پنجشنبه) نیروهای ترکیه‌ای حاضر در شمال سوریه را اشغالگر نامید و گفت که آنها علیه غیرنظامیان دست به جنایت می‌زنند. با وجود برقراری آتش‌بس در شمال سوریه، حملات ترکیه به مناطق شمالی این کشور هر از گاهی صورت می‌گیرد و به همین دلیل شبه‌نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» بارها اعلام کردند که ترکیه توافق آتش‌بس را نقض می‌کند. ارتش ترکیه به همراه تروریست‌های موسوم به «ارتش آزاد» سوریه از ۱۷ مهر ماه عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و با هدف دور کردن خطر شبه‌نظامیان کرد سوریه آغاز کردند. هشت روز پس از این عملیات (۲۵ مهر) آنکارا و واشنگتن توافق کردند که ترکیه به مدت ۱۲۰ ساعت عملیات خود را متوقف کند تا شبه‌نظامیان «یگان‌های مدافع خلق» کرد از منطقه امن خارج شوند.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
وزیر خارجه روسیه اظهارات اخیر همتای آمریکایی خود درباره مشروعیت‌بخشی به شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی را مغایر با همه قطعنامه‌های مربوطه دانست و گفت، این رویکرد به بن بست می‌رسد. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه تصریح کرد، اظهاراتی که مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا اخیرا مطرح کرد مبنی بر اینکه واشنگتن دیگر شهرک‌سازی‌های اسرائیل در کرانه باختری را غیر قانونی نمی‌داند، به شکل مستقیمی با همه قطعنامه‌های منعقد شده توسط کشورهای جهان در تناقض است و تا حد زیادی بی‌نتیجه خواهد ماند. ایمن الصفدی، وزیر امور خارجه اردن نیز با تقدیر از اعضای شورای امنیت بر مخالفت با تصمیم مشروعیت‌بخشی به شهرک‌سازی‌های اسرائیل گفت: تصمیم بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر الحاق غور اردن (دره اردن) به اراضی اشغالی به منزله اعلام نابودی تمامی تلاش‌های مسالمت‌آمیز است. وی تاکید کرد، بدون از بین رفتن اشغالگری و تحقق مطالبات فلسطینی‌ها در خصوص آزادی و تشکیل کشور مستقل، صلح فراگیر محقق نمی‌شود. انتهای پیام
ایسناایسنا2 ساعت قبل
وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد که کشورش در حال رایزنی با روسیه درخصوص یگان‌های مدافع خلق کرد در شمال شرق سوریه است. وزیر دفاع ترکیه همچنین عنوان داشت: رایزنی با روسیه درخصوص افزایش گشت‌زنی‌ها در «تل رفعت» ادامه دارد. از سوی دیگر، وزیر دفاع ترکیه گفت، ترکیه هیچ سلاح شیمیایی ممنوعه‌ طبق قوانین و توافقنامه‌های بین‌المللی را در جریان عملیات «چشمه صلح» استفاده نکرده است. وزیر دفاع ترکیه با بیان اینکه تا امروز حدود ۱۲۰۰ تروریست در چارچوب عملیات مذکور خنثی شدند گفت: ۱۵۸ تروریست «پ. ک. ک» تا امروز در عملیات «المخلب» (چنگال) در شمال عراق کشته شدند. ترکیه نهم اکتبر عملیاتی تحت عنوان «چشمه صلح» را در سوریه علیه نیروهای یگان‌های مدافع خلق کرد (ی‌پ‌گ) به راه انداخت که این عملیات با محکومیت بین‌المللی مواجه شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
به گزارش مشرق به نقل از ان تی وی، «خلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه در سخنانی از تکمیل فرایند ایجاد منطقه امن مورد نظر کشورش در شمال سوریه خبر داد. در همین ارتباط، وزیر دفاع ترکیه ایجاد منطقه امن مورد نظر در شمال سوریه را به طول ۱۴۵ کیلومتر و عمق ۳۰ کیلومتر عنوان کرد. وزیر دفاع ترکیه در عین حال از نقض توافق صلح در شمال سوریه انتقاد کرده و گفته این توافق روزانه ۱۰ یا ۱۵ بار نقض می‌شود. خلوصی آکار همچنین برخی گزارش‌ها را درباره استفاده از تسلیحات شیمیایی در شمال سوریه رد کرد و گفت که نظامیان ترکیه سلاح شیمیایی در اختیار ندارند. یکی از اهداف ترکیه از این عملیات نظامی ایجاد منطقه امن در شمال سوریه در حدفاصل شهرهای راس العین و تل ابیض بوده است که حال وزیر دفاع ترکیه از تکمیل فرایند ایجاد این منطقه خبر داده است.
الفالف3 ساعت قبل
گروه اقتصادی الف، ۳۰ آبان ۱۳۹۸، ۱۶:۲۹ ۳۹۸۰۸۳۰۰۶۳دبیر کمیته شهرهای هوشمند در مجمع شهرداران آسیایی گفت: بر اساس مطالعات صورت پذیرفته سهم شهرهای آسیایی از کل حوزه توسعه شهرهای هوشمند در جهان حدود ۴۰ درصد است و انتظار می‌رود که شهرهای آسیایی با توجه به ارزش بازار حدود دو تریلیارد دلاری هوشمندسازی تا پنج سال آینده بیش از ۸۰ میلیارد دلار در حوزه توسعه شهر هوشمند سرمایه گذاری کنند. بینا توضیح داد: شهرها با مشارکت و به اشتراک گذاری تجارب موفق خود در توسعه پایدار شهری، می‌توانند بهره وری بالاتر و ارزش بیشتری را خلق کنند. تمام این تلاش‌ها در جهت ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان و تحقق توسعه پایدار و مدیریت کارآمدتر شهرهاست. همچنین در این‌ رویداد مدیران ارشد حوزه شهر هوشمند و نوآوری ۱۲ شهر از ۱۲ کشور جهان به همراه شبکه شهرهای اتحادیه اروپا و مجمع شهرداران آسیایی به اشتراک نظر و ارایه آخرین دستاوردها، رویکردها و برنامه‌های خود در خصوص حمل و نقل هوشمند در شهرهای هوشمند پرداختند. در این کنفرانس، مقامات و مسئولین حوزه توسعه شهر هوشمند و نوآوری شهری ۲۰ شهر از ۱۸ کشور دنیا همراه با دبیر شبکه شهرهای اتحادیه اروپا و دبیر کمیته شهرهای هوشمند مجمع شهرداران آسیایی، نظرات، رویکردها، فرصت‌ها و برنامه‌های خود را توسعه شهرهای هوشمند و smart mobility به اشتراک گذاشتند.
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ان تی وی، «خلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه در سخنانی از تکمیل فرایند ایجاد منطقه امن مورد نظر کشورش در شمال سوریه خبر داد. در همین ارتباط، وزیر دفاع ترکیه ایجاد منطقه امن مورد نظر در شمال سوریه را به طول ۱۴۵ کیلومتر و عمق ۳۰ کیلومتر عنوان کرد. وزیر دفاع ترکیه در عین حال از نقض توافق صلح در شمال سوریه انتقاد کرده و گفته این توافق روزانه ۱۰ یا ۱۵ بار نقض می‌شود. خلوصی آکار همچنین برخی گزارش‌ها را درباره استفاده از تسلیحات شیمیایی در شمال سوریه رد کرد و گفت که نظامیان ترکیه سلاح شیمیایی در اختیار ندارند. یکی از اهداف ترکیه از این عملیات نظامی ایجاد منطقه امن در شمال سوریه در حدفاصل شهرهای راس العین و تل ابیض بوده است که حال وزیر دفاع ترکیه از تکمیل فرایند ایجاد این منطقه خبر داده است.
الفالف4 ساعت قبل
گروه جهان الف، ۳۰ آبان ۱۳۹۸، ۱۵:۳۳ ۳۹۸۰۸۳۰۰۶۲وزیر امور خارجه روسیه و معاون اول وزیر خارجه کره شمالی ضمن دیدار و گفت‌وگو در خصوص آخرین توافقات سران دوکشور تبادل نظر کردند. به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ایرنا، «سرگئی لاوروف» در مسکو پذیرای «چو سون هویی» است که برای برگزاری نخستین دور از گفت‌وگوهای استراتژیک میان دو کشور به مسکو آمده است. پیشتر خبرگزاری کیودو ژاپن با اشاره به این سفر اعلام کرده بود: معاون اول وزیر خارجه کره قصد دارد در این سفر با طرف روس درباره اوضاع شبه جزیره کره و مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای با آمریکا رایزنی و تبادل نظر کند. مذاکرات کره شمالی و آمریکا پس از نشست بی‌نتیجه فوریه امسال «دونالد ترامپ» و «کیم جونگ اون» در هانوی ویتنام متوقف شد. ترامپ و کیم ژوئن سال گذشته برای اولین بار در سنگاپور دیدار کردند.

به انتهای لیست رسیدید