روضه

روضه

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
نگاه‌ها در آن سال‌ها نسبت به سازمان مجاهدین مثبت بود* در ابتدای دهه ۴۰. کسانی که با عنوان سازمان مجاهدین در آنجا حضور داشتند، افرادی بودند که اخلاق و نزاکت‌شان طوری بود که زنندگی ایجاد نمی‌کرد. بعدها معلوم شد بخش عمده‌ای از کسانی که در شورای مرکزی سازمان مجاهدین هستند، تغییر ایدئولوژی دادند. مجموعه‌ای که بر روحانیت مبارز حاکم بود که آقای مهدوی‌کنی، آقای محلاتی و آقای شاه‌آبادی و مجموعه ‌دیگری بودند، درواقع آقای بهشتی، آقای خامنه‌ای، آقای هاشمی در خود روحانیت مبارز در اقلیت قرار گرفتند. همین که چرا چهار نفر هستند، چون همه می‌دانند اساسنامه باید پنج نفر، هفت نفر، ۹ نفر باشند.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
مرتضی می‌گفت نه نگران نباش. ساعت هشت و نیم بود که خبر شهادت مرتضی در شهریار منتشر شد. قبل از شهادت، مرتضی به من گفته بود می‌خواهم برایت روز سالگرد ازدواجمان را جشن بگیرم. مرتضی می‌گفت: «راهپیمایی می‌شود و همه این‌ها آرام می‌شود.» ۴ آذر ماه ۹۸ در امنیت و آرامش کامل راهپیمایی که منتظرش بودیم اتفاق افتاد. اول از دعای شهادت می‌ترسیدم، اما الان می‌بینم که شهادت مرتضی چقدر به ما عزت داده است.
ایسناایسنا6 روز قبل
در جریان سومین روز مهلت قانونی ثبت نام از داوطلبان کاندیداتوری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی سه نفر از شخصیت‌های مطرح سیاسی با حضور در ستاد انتخابات فرمانداری تهران ثبت نام خود را انجام دادند. به گزارش ایسنا، امروز (سه شنبه) در جریان سومین روز مهلت قانونی ثبت نام از داوطلبان کاندیداتوری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بیش از ۲۰۰ نفر با حضور در ستاد انتخابات فرمانداری تهران، اعلام کاندیداتوری کردند. در این بین حضور سه تن از شخصیت‌های سیاسی توجه عکاسان و خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات فرمانداری تهران را به خود جلب کرد؛ علیرضا محجوب نماینده مجلس دهم، رضا تقی‌پور وزیر دولت احمدی‌نژاد و حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری از شخصیت‌های بودند که برای داوطلبی در انتخابات مجلس یازدهم در این ستاد حضور یافتند. امروز همچنین استاندار تهران و رئیس ستاد انتخابات کشور با حضور در ستاد انتخابات فرمانداری تهران از نزدیک در جریان روند ثبت نام از داوطلبان کاندیداتوری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی قرار گرفتند. امروز هم ۱۷۸ نفر ثبت نام کرده‌اند که به نظر می‌رسد نسبت به دوره مشابه افزایش خواهد داشت.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 روز قبل
به گزارش خبرآنلاین، پس از آن‌که حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری با حضور در محل وزارت کشور در انتخابات مجلس یازدهم ثبت‌نام کرد، اعضای دیگر این جبهه نیز به جمع داوطلبان نمایندگی مجلس پیوستند. آقاتهرانی از همان ابتدای ثبت‌نام در انتخابات، ساز جدایی از اصولگرایان را کوک کرد و تاکید کرد که «مستقل آمده است». خضریان پس از ثبت نام در انتخابات گفت: فعلا در انتخابات ثبت نام کردم تا دست جریان انقلابی برای انتخاب باز باشد. محمد سلیمانی که از وزرای دولت احمدی‌نژاد هم بود، از دیگر اعضای این جبهه است که در انتخابات مجلس ثبت ‌نام کرد تا صف اعضای جبهه پایداری برای رسیدن به کرسی سبز پارلمان طولانی‌تر شود. سید محمود نبویان از اعضای این جبهه هم در روزهای گذشته در انتخابات مجلس ثبت نام کرد.
خبر فوریخبر فوری6 روز قبل
دبیر کل جبهه پایداری که داوطلب ثبت نام در انتخابات مجلس نیز هست، ‌ گفت: مردم با همین وضعیتی که دارند پای صندوق‌های رای می‌آیند چون نظام مال خودشان است. این داوطلب انتخابات مجلس گفت: مجلس باید دو کار قانونگذاری و نظارت را به درستی انجام دهد و به کار و عملکرد وزار نظارت خوب داشته باشد. وی بیان کرد: کار مجلس نظارت درست است و اگر این عملیاتی نشود همین دادها و بیدادها و سرو صداها را خواهیم داشت. این داوطلب ثبت نام در انتخابات مجلس گفت: قاعدتا مورد حمایت جبهه پایداری هستم البته این جبهه اصولی دارد ولی من از طرف آن داوطلب نشده‌ام. این داوطلب ثبت نام انتخابات مجلس گفت: این بار به عنوان یک انسان عادی و نه از طرف جبهه پایداری برای شرکت در انتخابات آمده‌ام.
نامه‌نیورنامه‌نیور6 روز قبل
وی در پاسخ به این پرسش که رویکرد سیاسی اش به کدام جبهه سیاسی نزدیک‌تر است اظهار کرد: قاعدتا مورد حمایت جبهه پایداری هستم البته این جبهه اصولی دارد لیکن من از طرف این جبهه داوطلب نشده‌ام. اگر دیدند کاری کرده‌ام حتما صلاحیت من را رد کنند؛ من شورای نگهبان را قبول دارم و اعضای آن را میشناسم و می‌دانم افراد خوبی در آن حضور دارند. افتخار شاگردی آیت الله جنتی را داشته‌ام و آقای شب زندار آدم بسیار خوبی هستند؛ همه اعضا از رفقایم هستند و افرادی نیستند که بخاطر پول و مال دنیا صلاحیت کسی را رد کنند. دبیر کل جبهه پایداری همچنین در پاسخ به پرسشی درباره مسئولیت نظارتی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: خود مجلس باید بتواند در ابتدا بر خودش نظارت کند و اجازه ندهد که هر کسی هر کاری که دلش خواست انجام دهد. اگر هم کسی تخلفی انجام داد باید زودتر برخورد کند تا بقیه اجرای عدالت در آن را مشاهده کنند.
ایلناایلنا6 روز قبل
دقایقی پیش مرتضی آقاتهرانی دبیر کل جبهه پایداری انقلاب با حضور در پاویون ثبت نام انتخابات مدارک خود را جهت کاندیداتوری مجلس یازدهم ارائه کرد. به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، عضو جبهه اصولگرایی در جمع خبرنگاران در پاسخ به خبرنگار ایلنا در خصوص آخرین وضعیت و موضع جبهه پایداری در انتخابات مجلس گفت: جلسات ما برقرار است و من از همه به خصوص جوانان دعوت کردم که در این دور کاندید شوند اما فعلا به صورت مستقل در انتخابات شرکت می‌کنم اما تفکرات من به این جبهه نزدیک‌تر است و در آینده ممکن است از طرف آنها شرکت کنم. وی در خصوص شفافیت هزینه تبلیغات کاندیداها گفت: من به شدت طرفدار این موضوع هستم و اول از همه از خودم شروع می‌کنم من هیچ پولی از حوزه یا دانشگاه نمی‌گیرم و با پاکت روضه خوانی در انتخابات شرکت می‌کنم اکنون هم در دفتر آقای اراکی منبر داشتم و با پول آن تا اینجا آمدم برای همین پولی برای چاپ تراکت و تبلیغات ندارم.
مهرمهر6 روز قبل
حجت الاسلام یوسف مولایی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین اقدامات اجرایی این اداره در رسیدگی به وضعیت موقوفات شهرستان شهربابک اظهار داشت: از ابتدای سال جاری با ساماندهی و به روز رسانی در قیمت گذاری املاک وقفی قابل واگذاری، ۱۸ موقوفه این شهرستان در لیست آگهی مزایده قرار گرفتند. وی افزود: این تعداد موقوفه پس از اتمام مهلت اجاره به مزایده واگذار و سند اجاره با مستاجران جدید تنظیم شد. حجت الاسلام مولایی گفت: کاربری این موقوفات شامل زمین، آب کشاورزی و ملک تجاری است که برگزاری مراسم روضه خوانی، ساخت و عمران مساجد و کمک به هزینه تحصیل طلاب علوم دینی از جمله نیات این موقوفات است. رئیس اداره اوقاف شهرستان شهربابک با اشاره به تکمیل اطلاعات پایه موقوفات و رقبات این شهرستان در سامانه جامع موقوفات کشور، تصریح کرد: تا کنون اطلاعات تکمیلی ۱۴۵ موقوفه متصرفی و ۵۳ موقوفه غیر متصرفی شهرستان در این سامانه ثبت شده است. وی با بیان اینکه از ابتدای امسال سه مورد وقف جدید با نیت ساخت مسجد در این شهرستان محقق شده است، گفت: تبلیغ و ترویج سنت حسنه وقف یکی از اقدامات مهم و اولویت دار اوقاف است و ما نسبت به ترویج این سنت حسنه و ترغیب نگاه خیران به سمت ثبت وقف با نیت مسائل روز جامعه اقدام می‌کنیم.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
تمام آرایه‌ها و صنایع ادبی به غنای نوحه و سرود نیز کمک می‌کنند. ارزش جناس به موسیقی و آهنگی است که در سخن می‌آفریند و زیبایی جناس در گرو پیوندی است که با معنی سخن دارد. تعریف جناس: جناس به معنای آوردن کلماتی با تلفظ نزدیک به یکدیگر است. مانند: آزاد، آزار / باد، بام / مقام، مقالو) جناس خط: دراین نوع جناس، تفاوت در نقطه‌ی کلمات است. مانند: درست، درشت / سیر، شیرح) جناس اشتقاق: دراین جناس ممکن است کلمات هم ریشه باشند مانند: رسول، رسیل، ارسال، که هرسه از رسل مشتق شده‌اند.

خسارت ۵۰۰ میلیون تومانی اغتشاشگران به یک هیأت +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، حسین رستمی مداح اهل بیت (ع) هیأت الشهداء اندیشه با اشاره به حادثه رخ داده برای حسینیه این هیأت در اغتشاشات اخیر اظهارداشت: ساعت ۱۵ عصر روز شنبه ۲۵ آبان‌ماه عده‌ای در برابر پایگاه بسیج منطقه اندیشه تجمع کردند که حسینیه ما نیز پشت این پایگاه قرار داشت. تعدادی از اشرار وارد این پایگاه شدند و به حسینیه نیز راه یافتند و با پرتاب کوکتل مولوتوف، اقدام به آتش زدن حسینیه کردند. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴فیلمی از حسینیه سوخته هیأت الشهداء اندیشهوی افزود: تعدادی از اعضای این هیأت تلاش کردند تا تجهیزات موجود را خارج کنند اما به واسطه آتش و حضور افراد موفق به این امر نشدند و در نهایت بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان تجهیزات صوتی و وسایل موجود در حسینیه، در آتش سوخت و از بین رفت. این مداح اهل بیت (ع) گفت: حسینیه اصلی این هیأت هم‌اکنون در حال بازسازی است و این بنا به‌صورت موقت چندسالی است برای برگزاری جلسات هفتگی و مناسبتی در اختیار قرار گرفته بود که متاسفانه با این اقدام از دست رفت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به احترام همه آدم‌های معمولی، که دل‌های مهربانی دارند. خانه یکی، طبقه بالای مغازه بود و گاهی می‌آمد توی مغازه پشت دخل می‌نشست. خانه بزرگ با درخت انجیرتوی کوچه، خانه بزرگی بود که وسط خانه‌های هفتاد، هشتاد متری و صد تا صدوپنجاه متری به چشم می‌آمد. بیشتر شاخه‌های درخت، توی خانه بود، اما از همان شاخه‌های بیرون هم کلی انجیر درمی‌آمد. جعبه‌های استوانه‌ای چای را چیده بود توی مغازه و لپه، نخود، برنج، عدس و لوبیا توی آن‌ها می‌ریخت. پفک، کامک و خوردنی‌های بچه‌گانه هم داشت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
بخش بخش برگزاری یک مجلس روضه خانگی مملو از سادگی است. در محله لویزان و بافت سنتی آن در شمال شرق تهران، حدود ۸۵ سال است که مجلس روضه خانگی در بسیاری روزهای ماه قمری برپا می‌شود. اطلاع‌رسانی این روضه خانگی نیز کاملا زنانه است و هر خانمی به همسایه و دوست و آشنای خود می‌گوید که فرضا سوم ماه، روضه منزل «احترام خانم» است. شاید این سوال مطرح شود که با وجود این همه هیأت‌ و مسجد که اقدام به برگزاری مراسم عزاداری‌ می‌کنند، چرا باید در خانه‌ها نیز مراسم روضه برپا کرد. علاوه بر این، روضه‌های خانگی در تقویت روابط میان اهل محل و خانواده‌ها هم مؤثر است.
الفالف2 هفته قبل
یک کارمند ممکن است حقوقی که می‌گیرد از نیاز او بیشتر باشد، ولی به نوکر اهل‌بیت (ع) در این مسیر چیزی داده نمی‌شود. وی با بیان اینکه نوکری اهل‌بیت (ع) به انسان اعتبار، شخصیت و آبرو می‌دهد، افزود: قطعا هر مسئله‌ای با گفتن یک «یا اباعبدالله (ع)» حل خواهد شد. نوکری اهل‌بیت (ع) متعلق به زمان خاصی نیست، در هر لحظه‌ای که توانستید، کاری برای اهل‌بیت (ع) انجام دهید. آیت الله علم الهدی به پیشرفت هنری مداحان و روضه‌خوان‌های جوان اشاره کرد و افزود: روضه خوانی و ذکر اهل‌بیت (ع) نسبت به گذشته قوی‌تر و هنرمندتر شده است. امام جمعه مشهد تصریح کرد: تفاوت اشعار آیینی گذشته نسبت به امروز است این است که تصنیف‌های شعر قدیم، مصیبت‌ها را نشان می‌داد اما امروز این گونه نیست.
مهرمهر2 هفته قبل
یک کارمند ممکن است حقوقی که می‌گیرد از نیاز او بیشتر باشد، ولی به نوکر اهل‌بیت (ع) در این مسیر چیزی داده نمی‌شود. وی با بیان اینکه نوکری اهل‌بیت (ع) به انسان اعتبار، شخصیت و آبرو می‌دهد، افزود: قطعا هر مسئله‌ای با گفتن یک «یا اباعبدالله (ع)» حل خواهد شد. نوکری اهل‌بیت (ع) متعلق به زمان خاصی نیست، در هر لحظه‌ای که توانستید، کاری برای اهل‌بیت (ع) انجام دهید. آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به تأثیرگذاری ذکر اهل‌بیت (ع) در پیشرفت کشور، تصریح کرد: پیروزی در بیشتر عملیات‌ها در هشت سال دفاع مقدس با رمز «یا زهرا (س)» بود. امام جمعه مشهد با بیان اینکه مداحی اهل‌بیت (ع) از تقدسی خاص برخوردار است، ادامه داد: اگر امروز این تشکل مداحان در عرصه هنر منسجم باشد، در جامعه تأثیرگذاری بیشتری خواهد داشت.
فردا نیوزفردا نیوز2 هفته قبل
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: نوکری با کارمندی فرق می‌کند، یکی کارمند است و آخر ماه حقوق می‌گیرد، ممکن است حقوقش نیز زیاد باشد ولی می‌گیرد، اما نوکر یا شاگردی که نوکری می‌کند حقوق نمی‌گیرد یا کم می‌گیرد ولی اهل بیت (ع) همه نیازهایش را تأمین می‌کنند. خبرگزاری فارس: آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در دومین دیدار با مداحان و پیرغلامان اهل بیت (ع) که ظهر امروز در حسینیه دفتر نمایندگی ولی فقیه برگزار شد، اظهار کرد: فلسفه این دیدارها در واقع عرض خسته نباشید و تشکر به خاطر همه زحمات شما در دو ماه نوکری خالصانه و مخلصانه ارباب عزیزمان است، شما محبت دوستان اهل بیت (ع) را به منصه ظهور رساندید. آیت الله علم الهدی اظهار کرد: اگر مشکلی داشته باشد، اهل بیت (ع) برایش برطرف می‌کنند مهم این است که ما نوکر باشیم، انسان اگر نوکر شد فکر این نیست که چقدر پول می‌گیرد، نوکر نوکری می‌کند و هر چه از دستش بر آمد انجام می‌دهد. نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: توجه داشته باشید وقتی کسی بعد از اینکه مدتی در این خانه بود نمی‌گویند گزینش نداریم یا قبولت نداریم. سعی کنیم نوکر خوبی باشیم تا آقا از ما راضی باشند، ممکن است گاهی نوکر تحمیلی باشد ولی ما باید نوکر خوبی باشیم.
مهرمهر2 هفته قبل
در ششمین برنامه، حجت‌الاسلام ذاکر، معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد با خانواده سرافراز شهید مدافع حریم امینت شهرستان شهریار، شهید مرتضی ابراهیمی، دیدار و از ایشان تجلیل کرد. در این دیدار حجت الاسلام موحد مدیر ناحیه شهید مدرس، حجت الاسلام طاهری سرپرست ناحیه شهید شاه آبادی، حجت الاسلام عبدی معاون ناحیه شهید اشرفی اصفهانی مرکز رسیدگی به امور مساجد نیز حضور داشتند. از جوانی ولایت مدار بوددر این دیدار پدر بزرگوار شهید مرتضی ابراهیمی، با بیان اینکه این شهید بزرگوار مداح اهل بیت (ع) بود، گفت: از همان جوانی و قبل از اینکه وارد سپاه شود، هرهفته در منزلمان روضه برپا می‌کرد. وی در ادامه بیان کرد: شهید ابراهیمی نیز همیشه خودش را مدافع حقوق ملت می‌دانست و شخصی انسان دوست و اجتماعی بود. گفتنی است: شهید مرتضی ابراهیمی، شهید مدافع امنیت از اهالی کهنز شهریار است که بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری و تنویر افکار عمومی و صیانت از امنیت کشور، وارد میدان شد و در شهریار به طرز ناجوانمردانه‌ای به شهادت رسید.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 هفته قبل
این زن که ۳۵ سال، هیچ ناملایمی و سختی و مشکلی نتوانسته بود استخوانش را بترکاند، حالا بیماری داشت ذره ذره آبش می‌کرد. صادقش می‌خواند و جمعیت امیدوار آمین می‌گفتند: «اگر می‌توانی بمانی بمان …» من تمام این دو سال و نیم را مثل فیلم در حافظه‌ام ثبت کرده بودم. جوری که اگر ۳۵ سال دیگر بگذرد او را مثل همان روز اول به خاطر داشته باشم. خودش روضه مفصلی است … بماند …بانوی دریادلبانوی دریا دل کتاب «دریا دل» میهمان شهدا شد. بانوی دریا دل ما ۳۵ سال پس از شهادت شوهرش شهید شد، ذره ذره شهید شد، شهادتش مبارک … حلالم کن … مادر.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
مسئله، مسئله گریه نیست. مسئله، مسئله تباکی نیست. مسئله، مسئله سیاسی است که ائمه ما با همان دید الهی که داشتند، می‌خواستند که این ملتها را با هم بسیج کنند و یکپارچه کنند از راههای مختلف. اینها را در این ماه محرم، خطبا و علما در سرتاسر کشور می‌توانند بسیج کنند برای یک مسئله. و خدا با ماست. ‏امام امت در دوم آذر ۱۳۶۷ در پیامی به مناسبت هفته بسیج به تبیین نقش و منزلت بسیج مستضعفان پرداختند.
ایسناایسنا2 هفته قبل
مسئله، مسئله گریه نیست. مسئله، مسئله تباکی نیست. مسئله، مسئله سیاسی است که ائمه ما با همان دید الهی که داشتند، می‌خواستند که این ملتها را با هم بسیج کنند و یکپارچه کنند از راههای مختلف. اینها را در این ماه محرم، خطبا و علما در سرتاسر کشور می‌توانند بسیج کنند برای یک مسئله. امروز هر سر و صدایی بلند بکنید که غیر از این مسیر باشد بدانید که بردش را آنها دارند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
در این نشست که اجرایش را رسالت بوذری برعهده داشت، ابتدا محمدرضا سرشار درباره کتاب «اینک آن نظرکرده» توضیحاتی ارائه داد. البته من بعدها خواش کردم آن کتاب هم تجدید چاپ نشود چون احساس می‌کردم کمبودهایی دارد. سرشار ادامه داد: داستان نویسی به رشته‌ای تخصصی تبدیل شده که برای نوشتن جرئیات آن باید تخصص‌های زیادی داشت. من با اقدام برخی ناشران و نویسندگان در تجارت با دین و ائمه مخالفم و نویسندگان باید زمان برای ائمه اطهار بنویسند که مطمئن باشند نوشته شان بهتر از آثار قبلی آن هاست. رحماندوست افزود: من در این حکایت‌ها سعی کردم پیامبر را فردی زمینی و قابل الگوگیری معرفی کنم.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/قم نشست علمی «تعامل کلینی با راویان واقفی» در مجمع الفکر الاسلامی در قم برگزار شد. ملکی تصریح کرد: مرویات علی بن حمزه معتبر است ولی مبانی متاخرین است که سبب ضعیف شمرده شدن تعداد قابل توجهی از روایات کلینی و از جمله غیرقابل اعتماد دانستن روایات بطائنی شده است. گروسی اضافه کرد: از مجموع ۲۰۷ روایت بطائنی در کتاب کلینی با بررسی صورت گرفته ۱۹۴ روایت دارای موید روایی است که این بررسی نشان می‌دهد روایات وی انفراد مضمونی ندارند. گروسی با اشاره به قرینه فتاوای مطابق با روایات بطائنی اظهار کرد: شیخ صدوق در المقنع و المقنعه شیخ مفید براساس روایات وی، فتوا صادر کرده‌اند. وی با بیان اینکه فتاوای فقها بر دو دسته است یعنی گاهی براساس روایت بطائنی و گاهی مطابق با روایت بطائنی بوده است اظهار کرد: از مجموعه ۲۸۹ روایت، ۱۷۱ روایت بطائنی مورد استفاده فقها در صدور روایت قرار گرفته است که شامل بیش از ۸۲ درصد می‌شود و ۳۶ روایت باقیمانده هم مویدات دیگری دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
نویسنده کتاب «تقاطع انقلاب» تصریح کرد: این نسل باید احساس کند در اداره کشور نقش دارد. رویکرد دوم نیز رویکرد بی‌منطق، بی‌انصاف و هتاک است که نمی‌خواهد نقاط مثبت انقلاب اسلامی را بپذیرد و اصرار می‌کند که هیچ دستاوردی در انقلاب وجود نداشته است. نویسنده کتاب «تقاطع انقلاب» با بان اینکه باید به پرسش‌های جوانان صادقانه و منصفانه پاسخ دهیم. زائری با اشاره به اینکه واقع‌گرایی یعنی دوری از سفیدنمایی و سیاه‌نمایی، تصریح کرد: برخی از دوستان می‌گویند هیچ انتقادی به انقلاب نکنیم تا مبادا با دشمن هم‌نوا شویم، اما باید دقت کنیم که انتقاد موجب رفع مشکلات می‌شود. وی با بیان اینکه جنس دفاع زائری از انقلاب با مدلی که صداوسیما دفاع می‌کند، متفاوت است، تصریح کرد: نویسنده کتاب «تقاطع انقلاب»، انتقادها و دردها را بیان می‌کند و البته خود به درمان نیز اشاره می‌کند.
همشهریهمشهری2 هفته قبل
با نسل انقلاب دیالوگ داشته باشیمدر ادامه نشست محمدرضا زائری، نویسنده کتاب «تقاطع انقلاب» با بیان این مطلب که این کتاب تاریخ مصرف ندارد، گفت: این کتاب به سه دلیل محدود به یک زمان خاص نمی‌شود. انقلاب اسلامی بزرگترین اتفاق تاریخ معاصر ماست و اتفاقی در این زمان به عظمت انقلاب رخ نداده است. ما چه مدافع انقلاب باشیم و چه نباشیم، انقلاب مسئله ماست و نباید اجازه دهیم روایت‌های اشتباه جای روایت‌های درست را بگیرد. نویسنده کتاب «تقاطع انقلاب» ادامه داد: واکنش ما نسبت به انقلاب یک واکنش رسمی است که متاسفانه مخاطب عمومی ارتباط برقرار نمی‌کند. زائری در پایان گفت: واقع‌گرایی درباره انقلاب یعنی دوری از سفیدنمایی و سیاه‌نمایی.
فارسفارس2 هفته قبل
حجت‌الاسلام زائری با اشاره به اینکه واقع‌گرایی یعنی دوری از سفیدنمایی و سیاه‌نمایی، تصریح کرد: برخی از دوستان می‌گویند هیچ انتقادی به انقلاب نکنیم تا مبادا با دشمن هم‌نوا شویم، اما باید دقت کنیم که انتقاد موجب رفع مشکلات می‌شود. نویسنده کتاب «تقاطع انقلاب» تصریح کرد: این نسل باید احساس کند در اداره کشور نقش دارد. رویکرد دوم نیز رویکرد بی‌منطق، بی‌انصاف و هتاک است که نمی‌خواهد نقاط مثبت انقلاب اسلامی را بپذیرد و اصرار می‌کند که هیچ دستاوردی در انقلاب وجود نداشته است. نویسنده کتاب «تقاطع انقلاب» با بان اینکه باید به پرسش‌های جوانان صادقانه و منصفانه پاسخ دهیم. وی با بیان اینکه جنس دفاع زائری از انقلاب با مدلی که صداوسیما دفاع می‌کند، متفاوت است، تصریح کرد: نویسنده کتاب «تقاطع انقلاب»، انتقادها و دردها را بیان می‌کند و البته خود به درمان نیز اشاره می‌کند.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 هفته قبل
سی و چهارمین برنامه سه‌شنبه‌های فرهنگی آستان قدس رضوی این هفته در منطقه رسالت مشهد و در قالب افتتاح کتابخانه مسجد امیرالمؤمنین) ع (برگزار میشود. محمدحسین مروج کاشانی/سی و چهارمین برنامه سه‌شنبه‌های فرهنگی آستان قدس رضوی این هفته در منطقه رسالت مشهد و در قالب افتتاح کتابخانه مسجد امیرالمؤمنین) ع (برگزار میشود. معاون موزه‌ها و ترویج میراث فرهنگی سازمان کتابخانه‌ها، موزهها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی با بیان این مطلب به خبرنگار قدس گفت: همزمان با هفته کتاب، سی و چهارمین برنامه سه‌شنبه‌های فرهنگی آستان قدس رضوی مربوط به افتتاح پنجاه و ششمین کتابخانه وابسته به آستان قدس رضوی در مسجد امیرالمؤمنین) ع (واقع در منطقه رسالت مشهد برگزار میشود. مهدی قیصری‌نیک به مناسبت هفته کتاب و درباره چگونگی تأسیس کتابخانه آستان قدس رضوی افزود: درباره تاریخ و چگونگی تأسیس کتابخانه آستان قدس رضوی نمی‌توان مطلبی را به روشنی بیان کرد. معاون امور موزه‌ها درباره ویژگی‌های کتابخانه مسجد امیرالمؤمنین (ع) خاطرنشان کرد: پنجاه و ششمین کتابخانه وابسته به آستان قدس رضوی در مسجد امیرالمؤمنین (ع) افتتاح می‌شود.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، رضا زارع زاده مهریزی، عصر امروز در نشست کتابخوان ویژه کتابداران شهرستان مهریز اظهار داشت: امروز مردم بیشتر به خواندن مطالب در فضاهای مجازی روی آورده‌اند و در چنین شرایطی نقش کتابخانه‌های عمومی و کتابداران بسیار حائز اهمیت است و باید با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی، مردم را دوباره به خواندن کتاب و حضور در کتابخانه‌ها جذب کنند. وی بیان کرد: کتابداران از اقشار پرتلاش در زمینه فرهنگ مکتوب و ترویج فرهنگ کتابخوانی هستند و تلاش کنند مردمی که به مطالعه در فضاهای مجازی علاقمند شده‌اند را دوباره به سمت کتابخانه‌ها بیاورند. مهدی دهقان زاده، بخشدار شهرستان مهریز نیز در این نشست بیان کرد: هم اکنون از مجموع ۱۱ کتابخانه مهریز، شش کتابخانه روستایی به ارائه خدمات به روستاییان می‌پردازند که این آمار نشان از اهمیت کتاب و کتابخوانی در روستاها دارد. وی ادامه داد: طی بازدیدهایی که از کتابخانه‌های روستایی داشته‌ایم، علاقه و رغبت روستاییان را به کتاب شاهد بوده‌ایم و بر همین اساس برنامه‌های متنوع و خوبی از سوی کتابخانه‌ها برای مردم روستاها تدارک دیده شده است. سعید قریشی، رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهریز نیز در این نشست اظهار داشت: حضور مسئولان در فعالیت‌های فرهنگی کتابخانه‌ها نشان از توجه مدیران به فرهنگ کتاب و کتابخوانی دارد و این مهم از اهمیت بسیاری برخوردار است.
مهرمهر3 هفته قبل
حضرت در روایات متعدد آثار حسد بر رابطه انسان با خدا را بیان می‌فرمایند. «حسد ایمان را می‌خورد همان گونه که آتش، هیزم را» - «حسادت نشانه عدم تقوا» - «حسد نشانه نفاق» - «حسد پایه کفر». فخر و مباهات و عجب هرچقدر برای این جامعه علمی بد باشد، در مقابل حسد نیز آفتی است ریشه سوز. بی شک جامعه علمی سالم و مطلوب هیچ نیازی به حسد ندارد و عالم حاسد از ایمان به خدا دور و دورتر و غیر را در تلاش ناشی از حسد خود، شریک نموده است. چه بسیار حسادت‌ها در داخل جامعه علمی که باعث نقدهای ناحق و ایجاد نظریه‌های نادرست شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم تجلیل از کتابداران در شهر یزد گفت: بعثت اتفاق بزرگی در حیات معنوی انسان است. بعثت به معنای انفجار و رستاخیر بزرگ در حیات معنوی انسان‌ها است. بیشتر بخوانید: برای مشاهده آخرین خبر‌ها از هفته کتاب اینجا کلیک کنیدوی افزود: پیامبر اعظم (ص) ما که رستاخیز انسانی را رقم زد با کتاب آمد و این نقطه مزیت و تمایز این بعثت با دیگر بعثت‌ها بود. این انفجار نوری بود که از دل کلمات برخاست، با کتاب برآمد و با کتاب ماند. برداشت من این است که تمدن اسلامی جوهر کتاب و کتابخانه است که از دل کتاب متولد شد، با کتاب حرکت کرد و با گسترش کتاب و کتابخانه‌ها بال و پر پیدا کرد.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، حسینیه و مجموعه مذهبی فرهنگی روضه الشهداء از فعال‌ترین و بزرگ‌ترین مجموعه‌های مذهبی غرب تهران همزمان با ایام سالروز میلاد پیامبر اعظم اسلام (ص) از سند چشم انداز این هیئت رونمایی می‌کند. این مراسم فردا جمعه ساعت ۱۵ با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین صالح‌نیا امام جمعه منطقه کن تهران برگزار می‌شود. گفتنی است که این مجموعه یکی از نمادهای مشارکت مردمی درغرب تهران با اهدا بیش از ۵ میلیارد تومان کمک‌ها و نذروات مردمی در زیر بنایی به وسعت ۲۰۰۰ متر مربع بنا شده است. حسینیه روضه الشهدا به نشانی پونک - سردار جنگل- بهار غربی - بالاتر از میدان استاندارد واقع شده است. انتهای پیام/
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
معاون امور فرهنگی با حضور در مراسم افتتاحیه بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در یزد، زنگ آغاز هفته کتاب را به صدا درآورد. اعتمادآنلاین| به گزارش اعتمادآنلاین، و به نقل از ستادخبری و رسانه‌ای بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، افتتاحیه بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در استان یزد با حضور محسن جوادی، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیکنام حسینی‌پور؛ دبیر بیست و هفتمین هفته کتاب و مسئولان فرهنگی استان یزد روز چهارشنبه (۲۲ آبان ماه) در مسجد روضه محمدیه (حظیره) برگزار شد. در ادامه نیز اعضای ستاد برگزاری در مدرسه دخترانه شاهد (حسین و فاطمه) یزد حضور یافتند و معاون امور فرهنگی زنگ آغاز هفته کتاب را در این شهر نواخت. بیست و هفتمین دوره هفته‌ی کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ ۲۳ تا ۳۰ آبان ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود. همچنین فایل پوستر و تیزر بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران بر روی سایت هفته کتاب به نشانی اینترنتی hafteyeketab. ketab. ir بارگذاری شده است.

به انتهای لیست رسیدید