رونق تولید

رونق تولید

ایسناایسنا20 دقیقه قبل
مناطقی که بخشی از آن‌ها در محدوده ژئوپارک قشم قرار دارند و تعرض به حریم آن‌ها اعتراض جوامع محلی و فعالان میراث فرهنگی و گردشگری قشم به‌عنوان ذی‌نفعان ژئوپارک را برانگیخته است. زمین‌های زیادی از محدوده ژئوپارک، محیط‌زیست و میراث فرهنگی بدون استعلام راسا واگذارشده که کاربری تعریف‌شده برای آن‌ها مزارع پرورش میگو بوده است. امیدواریم توافقی که بین رئیس امور اراضی کشور و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم امضا شد روی تصمیم‌گیری‌ها و اقدامات استان هرمزگان در جزیره قشم اثر بگذارد. این مدرس دانشگاه و کارشناس زمین‌شناسی خاطرنشان کرد: اصلا معلوم نیست افرادی که این مجوزها را صادر کرده‌اند می‌دانسته‌اند این منطقه ژئوپارک جهانی است یا خیر! مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در همین خصوص در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: سازمان منطقه آزاد قشم خود سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مجزایی دارد.
ایلناایلنا23 دقیقه قبل
حسین حبیبی با دفاع از حداقل دستمزد ملی می‌گوید: طرح طبقه‌بندی مشاغل می‌تواند برای منطقه‌ای یا صنفی شدن دستمزد، کاربرد داشته باشد. حسین حبیبی (عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور) در ارتباط با ادعاهای کارفرمایان و دفاع از دستمزد منطقه‌ای یا صنفی می‌گوید: حداقل دستمزد باید وفق ماده ۴۱ قانون کار برای سراسر کشور ملی باشد. کارفرمایان می‌توانند وفق مواد ۴۸ و ۴۹ قانون‌ کار در مناطق مختلف و صنایع مختلف در قالب طرح طبقه‌بندی مشاغل، بیشتر از حداقل دستمزد نه کمتر پرداخت کنند. او معتقد است «حداقل دستمزد ملی»، حق زایل‌نشدنی کارگران است و نمی‌توان به هیچ بهانه‌ای این حق را سلب کرد. حبیبی در تشریح بیشتر نظریات خود می‌گوید: حداقل مزد وفق ماده ۴۱ قانون کار برای همه مناطق باید با توجه به نرخ تورم‌ باشد؛ پس حداقل دستمزد ملی است.
فردا نیوزفردا نیوز38 دقیقه قبل
وی گفت: متاسفانه دولتمردان برای افزایش اعتبار در حال لابی با کمیسیون‌های مجلس هستند. براساس این کلیات لایحه بودجه سال آینده تفاوت‌های اساسی با لوایح پیشین دولت دارد. مهمترین تفاوت لایحه بودجه سال آینده با قبل قطع وابستگی بودجه جاری به نفت است. براین اساس بودجه جاری کشور که سهم عمده‌ای از کل بودجه عمومی کشور دارد، از نوسانات احتمالی نفت در امان خواهد بود. دریافت مالیات یکی از منابع جایگزین نفت در بودجه سال ۹۹ است که به معنای افزایش مبلغ دریافتی از مالیات دهندگان فعلی نیست.
مهرمهر42 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علی سعد الدین صبح شنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی گمرک سمنان بابیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون به نسبت مدت مشابه سال قبل ارزش دلاری صادرات مصالح ساختمانی استان ۲۳ درصد رشد داشته است، ابراز داشت: این کالاها از ایران به کشورهای بسیاری صادر شد که این رشد قابل توجه نشان از رونق تولید می‌دهد. وی بابیان اینکه ۲۸۲ واحد معدنی پیرامون تولید مصالح ساختمانی در استان سمنان فعالیت دارند، افزود: از این تعداد واحد معدنی بالغ‌بر ۸۲ هزار تن مصالح ساختمانی و مواد معدنی به کشورهای مختلف صادرشده است. مدیرکل گمرک استان سمنان ارزش ریالی مصالح ساختمانی صادرشده از استان را معادل هشت میلیون و ۶۳۰ هزار دلار برآورد کرد و ابراز داشت: این حجم از صادرات به نسبت مدت مشابه سال قبل ۲۱ درصد رشد داشته است. سعدالدین بابیان اینکه متوسط ارزش دلاری کالاهای صادراتی استان سمنان از ۵۰۰ دلار به ۸۶۰ دلار و از ۳۶ کشور به ۴۶ کشور رسیده است، در ادامه تصریح کرد: این شرایط در حالی به وقوع پیوسته است که ایران با تحریم‌ها و فشارهای خارجی بسیاری مواجه بوده است. وی بابیان اینکه ۱۱۴ قلم کالای صادرات محور در استان سمنان تولید می‌شود، افزود: قطعا توجه به ظرفیت‌های درون و اتکا به نیروهای بومی می‌تواند ما را از گذر هر بحرانی عبور دهد که آمارهای ارائه‌شده نیز گواه همین موضوع است.
عصر ایرانعصر ایران45 دقیقه قبل
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: حمایت تسهیلاتی بانک مرکزی از صنایع خودرو و قطعه‌سازی موجب تضمین حرکت کشور در حوزه تولید و تحقق رونق تولید شده است. به‌گزارش سایپانیوز، سیدجواد سلیمانی افزود: بانک مرکزی با اختصاص به‌موقع تسهیلات به صنعت خودرو، به افزایش تولید در دوماهه پایانی سال و پاسخ‌گویی به تعهدات مشتریان کمک کرده است. به گفته وی گروه سایپا با وجود بدعهدی شرکای بین‌المللی، تحریم‌های ظالمانه و مشکلات اقتصادی کشور؛ در ۱۰ ماهه سال ۹۸ بیش از ۳۴۵ هزار دستگاه خودرو تولید کرده که این رونق حاکم بر تولید در گروه سایپا با تخصیص تسهیلات از سوی بانک مرکزی، ادامه خواهد یافت. مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا همچنین تصریح کرد: صنعت قطعه‌سازی کشور با این کمک‌های تسهیلاتی می‌تواند نسبت به خرید مواد اولیه و تامین به‌موقع قطعات مورد نیاز خطوط خودروسازان اقدام کند. مدیرعامل گروه خودروسازی در پایان از حمایت همتی؛ رئیس‌کل بانک مرکزی بخاطر تسریع در فرآیند اختصاص تسهیلات به صنعت خودرو و قطعه‌سازی قدردانی کرد و ابراز امیدواری کرد این همکاری تداوم یابد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین57 دقیقه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، سیدجواد سلیمانی افزود: بانک مرکزی با اختصاص به‌موقع تسهیلات به صنعت خودرو، به افزایش تولید در دوماهه پایانی سال و پاسخ‌گویی به تعهدات مشتریان کمک کرده است. به گفته وی گروه سایپا با وجود بدعهدی شرکای بین‌المللی، تحریم‌های ظالمانه و مشکلات اقتصادی کشور؛ در ۱۰ ماهه سال ۹۸ بیش از ۳۴۵ هزار دستگاه خودرو تولید کرده که این رونق حاکم بر تولید در گروه سایپا با تخصیص تسهیلات از سوی بانک مرکزی، ادامه خواهد یافت. وی تاکید کرد: این تسهیلات به‌سرعت و به‌شکل مستقیم به تولید اختصاص می‌یابد و با پیگیری پویش ملی داخلی‌سازی قطعات صنعت خودرو و همت تلاشگران صنعت قطعه‌سازی کشور، تغذیه خطوط گروه سایپا به‌شکل مستمر و بی‌وقفه ادامه خواهد یافت. مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا همچنین تصریح کرد: صنعت قطعه‌سازی کشور با این کمک‌های تسهیلاتی می‌تواند نسبت به خرید مواد اولیه و تامین به‌موقع قطعات مورد نیاز خطوط خودروسازان اقدام کند. مدیرعامل گروه خودروسازی در پایان از حمایت همتی؛ رئیس‌کل بانک مرکزی بخاطر تسریع در فرآیند اختصاص تسهیلات به صنعت خودرو و قطعه‌سازی قدردانی کرد و ابراز امیدواری کرد این همکاری تداوم یابد.
ایمناایمنا1 ساعت قبل
در یک نگاه ساده مفروض دانستن چنین استراتژی‌هایی ما را به دو استراتژی کارآمدی با نگاه اقتصادی و افزایش مشروعیت داخلی با ایجاد رضایت عامه رهنمون می‌کند. تشییع پیکر شهید قاسم سلیمانی با توده‌های عظیم مردمی، بنا کردن داغداری ملی برای ایرانیان جان باخته در سانحه هوایی و مشروعیت‌زایی از طریق مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مجلس می‌توانست و می‌تواند راهبرد هوشمندانه‌ای برای ما باشد. امروز نزدیک‌ترین مناسبتی که می‌تواند مشروعیت‌افزایی ما را محقق سازد، انتخابات مجلس شورای اسلامی است. برگزاری انتخابات بر مبنای «رضایت عامه» و پرهیز از خاص‌گرایی‌ها و ویژه‌سازی‌های انتخاباتی، در حقیقت گفتمان محوری رئیس‌جمهوری در هفته گذشته بود. رونق تولید اقتصادی در فاز مقدم عملیاتی خود باید بر «رونق تولید رضایت» استوار باشد که انتخابات تراز قانون اساسی و ملهم از انتخابات مجلس اول، یعنی جلب رضایت عامه با همه گرایش‌های سیاسی موجود و پرهیز از تک جناح سازی شرط اصلی آن است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
سخنگوی دولت در یادداشتی نوشت: برگزاری انتخابات بر مبنای «رضایت عامه» و پرهیز از خاص گرایی‌ها و ویژه سازی‌های انتخاباتی، در حقیقت گفتمان محوری رئیس جمهوری در هفته گذشته بود. رئیس جمهوری با تصریح بر اینکه «رضایت خاصه و رضایت یک جناح و یک قوم ما را به جایی نمی‌رساند و باید رضایت عامه مردم را مدنظر قرار دهیم» از نوعی مردم باوری در بالاترین درجه خود سخن گفت که نمونه کامل آن را در سمتگیری امام خمینی به جانب متن جامعه مشاهده کرده‌ایم. ضرورت لحاظ «رضایت عامه» وجه سیاسی-اجتماعی و اجرایی و عملیاتی رهنمود مقام معظم رهبری را تشکیل می‌دهد که با گفتمان‌های «اقتصاد مقاومتی» و «رسیدگی به اقشار پایین اجتماعی» تا «رونق تولید اقتصادی» شناخته می‌شود. رونق تولید اقتصادی در فاز مقدم عملیاتی خود باید بر «رونق تولید رضایت» استوار باشد که انتخابات تراز قانون اساسی و ملهم از انتخابات مجلس اول، یعنی جلب رضایت عامه با همه گرایش‌های سیاسی موجود و پرهیز از تک جناح سازی شرط اصلی آن می‌باشد. برای این امکان عظیم مشروعیت زایی که در پیش رو داریم فرصت کمی باقی است تا با درک بی نظیرترین دوره تاریخ سیاسی معاصر ایران، به استراتژی تولید رضایت عامه از خاص گرایی‌ها پرهیز کنیم و انتخاباتی در تراز انقلاب اسلامی زمینه‌سازی کنیم.» منبع: روزنامه ایران
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
علی ربیعی دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهوری و سخنگوی دولت نوشت: تحرکات اخیر دولت امریکا بر بنای مشروعیت‌زدایی از جمهوری اسلامی ایران استوار شده است. در یک نگاه ساده مفروض دانستن چنین استراتژی‌هایی ما را به دو استراتژی کارآمدی با نگاه اقتصادی و افزایش مشروعیت داخلی با ایجاد رضایت عامه رهنمون می‌‌کند. برگزاری انتخابات بر مبنای «رضایت عامه» و پرهیز از خاص گرایی‌ها و ویژه سازی‌های انتخاباتی، در حقیقت گفتمان محوری رئیس جمهوری در هفته گذشته بود. ضرورت لحاظ «رضایت عامه» به این ترتیب وجه سیاسی-اجتماعی و اجرایی و عملیاتی رهنمود مقام معظم رهبری را تشکیل می‌دهد که با گفتمان‌های «اقتصاد مقاومتی» و «رسیدگی به اقشار پایین اجتماعی» تا «رونق تولید اقتصادی» شناخته می‌‌شود. رونق تولید اقتصادی در‌ فاز مقدم عملیاتی خود باید بر «رونق تولید رضایت» استوار باشد که انتخابات تراز قانون اساسی و ملهم از انتخابات مجلس اول، یعنی جلب رضایت عامه با همه گرایش‌های سیاسی موجود و پرهیز از تک جناح سازی شرط اصلی آن می‌باشد.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، شهرستان کاشان دومین تولیدکننده فرش ماشینی در جهان محسوب می‌شود، به نحوی که نام و آوازه این شهرستان با فرش ماشینی در هم آمیخته شده است و این منطقه را به قطب تولید فرش ماشینی کشور تبدیل کرده است. تولیدکنندگان کاشانی فرش ماشینی تمام تلاش خود را برای ادامه فعالیت و عدم تعطیلی واحدهای تولیدی به کار گرفتند و خوشبختانه با وجود تمامی مشکلات و محدودیت‌ها پویایی و نشاط در حوزه فرش ماشینی کاشان به قوت خود باقی است. تحریم نساجی ایران نیز یکی ازشیطنت‌های آمریکا علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی است؛ اما تولیدکنندگان کاشانی در این بخش تمام تلاش خود را در بی اثر کردن این تحریم‌ها به کار گرفتند. این تولیدکننده کاشانی فرش ماشینی ضمن اشاره به تحریم نساجی ایران توسط آمریکا ابراز داشت: ایران اسلامی ۴۰ سال تحت شدیدترین تحریم‌ها قرار داشته و به فضل الهی، همت تولیدکنندگان و همراهی مسئولان تحریم نساجی ایران را خنثی می‌کنیم. وی ضمن اشاره به اخذ تدابیر لازم در تامین مواد اولیه صنعت نساجی کاشان افزود: خوشبختانه مواد اولیه در صنعت نساجی کاشان به ویژه الیاف، کنف و غیره وجود دارد، اما نیاز داریم تا در یک مدت کوتاه اعتبارات لازم تخصیص پیدا کند و مواد اولیه لازم تامین شود.
ایلناایلنا2 ساعت قبل
رئیس کل دادگستری مازندران بر ضرورت حل مشکلات فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان تاکید کرد و از احیای ۷۱ واحد تولیدی، در ۹ ماه نخست سال جاری، خبرداد. به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین اکبری در هفتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان، هدف از تشکیل جلسات این ستاد را حمایت از فعالیت‌های تولیدی سالم و صحیح و رونق تولید در استان برشمرد و گفت: نتیجه تصمیم‌های ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در دادگستری، کمک به تولید و صنعتگران است، در این ستاد مشکلات فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان استان پیگیری می‌شود و آماده همکاری برای توسعه استان هستیم. حجت الاسلام والمسلمین اکبری تصریح کرد: حمایت از تولید و توان داخلی همواره از محور‌های مورد تاکید بوده است بدیهی است تقویت این بخش موجب رونق تولید و اشتغال و نیز حل مشکل واحد‌ها است تا فعالیت واحد‌های نیمه تعطیل و یا تعطیل از سرگرفته شود. این مقام عالی قضایی استان مازندران در ادامه اظهار داشت: در ۹ ماه سال جاری تعداد ۱۰۵ جلسه برگزار شد که طی آن ۱۱۶ متقاضی از واحد‌های تولیدی و شرکت‌ها درخواست‌های خود را به این ستاد ارائه کردند و با تلاش همکاران این ستاد و همکاری دیگر سازمان‌های مرتبط ۷۱ واحد تولیدی، احیا و به چرخه تولید بازگشت. حجت الاسلام اکبری عمده مشکلات مطرح شده درهفتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان را مباحث اختلاف ۸ واحد تولیدی با بانک‌ها در حوزه سود و جرایم عنوان کرد و افزود: با همکاری بانک‌ها و دیگر اعضای جلسه درخواست استمهال و قسط بندی تسهیلات و مباحث قراردادی آنها بازنگری و دستورات لازم در این خصوص صادر شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- رئیس کل دادگستری مازندران بر ضرورت حل مشکلات فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان تاکید کرد و از احیای ۷۱ واحد تولیدی، در ۹ ماه نخست سال جاری، خبرداد. به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، رئیس کل دادگستری مازندران در هفتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان، هدف از تشکیل جلسات این ستاد را حمایت از فعالیت‌های تولیدی سالم و صحیح و رونق تولید در استان برشمرد. حجت الاسلام و المسلمین اکبری با بیان اینکه نتیجه تصمیم‌های ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در دادگستری، کمک به تولید و صنعتگران است، افزود: در این ستاد مشکلات فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان استان پیگیری می‌شود و آماده همکاری برای توسعه استان هستیم. این مقام عالی قضایی استان مازندران در ادامه اظهار داشت: در ۹ ماه سال جاری تعداد ۱۰۵ جلسه برگزار که طی آن ۱۱۶ متقاضی از واحد‌های تولیدی و شرکت‌ها درخواست‌های خود را به این ستاد ارائه کردند و با تلاش همکاران این ستاد و همکاری دیگر سازمان‌های مرتبط ۷۱ واحد تولیدی، احیا و به چرخه تولید بازگشت. حجت الاسلام اکبری عمده مشکلات مطرح شده درهفتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان را مباحث اختلاف ۸ واحد تولیدی با بانک‌ها در حوزه سود و جرایم عنوان کرد و افزود: با همکاری بانک‌ها و دیگر اعضای جلسه درخواست استمهال و قسط بندی تسهیلات و مباحث قراردادی آنان بازگری و دستورات لازم در این خصوص صادر شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ساعت قبل
رئیس جمهوری با تصریح بر اینکه «رضایت خاصه و رضایت یک جناح و یک قوم ما را به جایی نمی‌رساند و باید رضایت عامه مردم را مدنظر قرار دهیم» از نوعی مردم باوری در بالاترین درجه خود سخن گفت که نمونه کامل آن را در سمتگیری امام خمینی به جانب متن جامعه مشاهده کرده‌ایم. ضرورت لحاظ «رضایت عامه» وجه سیاسی-اجتماعی و اجرایی و عملیاتی رهنمود مقام معظم رهبری را تشکیل می‌دهد که با گفتمان‌های «اقتصاد مقاومتی» و «رسیدگی به اقشار پایین اجتماعی» تا «رونق تولید اقتصادی» شناخته می‌شود. رونق تولید اقتصادی در فاز مقدم عملیاتی خود باید بر «رونق تولید رضایت» استوار باشد که انتخابات تراز قانون اساسی و ملهم از انتخابات مجلس اول، یعنی جلب رضایت عامه با همه گرایش‌های سیاسی موجود و پرهیز از تک جناح سازی شرط اصلی آن می‌باشد. براین اساس «عامه مردم» چیزی جز متن جامعه که با همه تکثرها و تفاوت‌های فرهنگی و سیاسی خود به خیابان آمد و به بدرقه باشکوه سردار ملی شتافت نیست که گاه تجلی اعتراضی بخشی دیگر از همان توده مردمی را در اشکال دیگر دیدیم. برای این امکان عظیم مشروعیت زایی که در پیش رو داریم فرصت کمی باقی است تا با درک بی نظیرترین دوره تاریخ سیاسی معاصر ایران، به استراتژی تولید رضایت عامه از خاص گرایی‌ها پرهیز کنیم و انتخاباتی در تراز انقلاب اسلامی زمینه‌سازی کنیم.

عمودی یا افقی انتخاب با شماست/ دو سردار، دو ملت و یک هدف

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
پیمان پورنصیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، فرسودگی زیرساخت‌های خدماتی در شهرک‌های صنعتی را از دغدغه‌های مهم واحدهای تولیدی خواند و اظهار داشت: طبق مصوبه اخیر مجلس مقرر شد از محل یک درصد مالیات بر ارزش افزوده منابعی برای نوسازی زیرساخت‌های فرسوده شهرک‌های صنعتی اختصاص یابد. پورنصیری در تشریح بیشتر تصمیمات اخیر مجلس در حوزه شهرک‌های صنعتی ابراز داشت: بر اساس برنامه ششم توسعه ۳۰ درصد مالیات بر ارزش افزوده‌ای که توسط واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌ها پرداخت می‌شود باید به شرکت شهرک‌های صنعتی و شرکت‌های خدماتی آن اختصاص پیدا کند اما این قانون در چند ساله اخیر اجرایی نشد. نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی خانه صنعت، معدن و تجارت ایران فرسودگی زیرساخت‌های اولیه در مجموعه شهرک‌های صنعتی را مورد توجه قرار داد و بیان داشت: یکی از نگرانی‌های واحدهای تولیدی و صنعتی که در شهرک‌های صنعتی بالای ۱۰ سال عمر حضور دارند عدم وجود منابعی پایدار برای نوسازی تجهیزات زیرساختی است. پورنصیری با تأکید بر اینکه مصوبه مجلس کمک بسیار بزرگی به حل و فصل این معضل در شهرک‌های صنعتی می‌کند اظهار داشت: با اختصاص یک درصد مالیات بر ارزش افزوده‌ پرداختی توسط واحدهای تولیدی به حوزه‌های زیرساختی اقدامات خوبی در جهت بازسازی تجهیزات فرسوده و حفظ پویایی شهرک‌های صنعتی انجام می‌شود. وی تخصیص یکسری اعتبارات پایدار و مشخص به شرکت‌های خدماتی شهرک‌های صنعتی را امری لازم و ضروری تلقی کرد و گفت: شهرک‌های صنعتی هیچ‌گونه خدماتی از شهرداری‌ها و دستگاه‌های خدمات‌رسان دریافت نمی‌کنند و مسئولیت ایجاد زیرساخت‌های اولیه بر عهده خود شرکت شهرک‌‌های صنعتی است.
افکارنیوزافکارنیوز3 ساعت قبل
براساس این کلیات لایحه بودجه سال آینده تفاوت‌های اساسی با لوایح پیشین دولت دارد. مهمترین تفاوت لایحه بودجه سال آینده با قبل قطع وابستگی بودجه جاری به نفت است. براین اساس بودجه جاری کشور که سهم عمده‌ای از کل بودجه عمومی کشور دارد، از نوسانات احتمالی نفت در امان خواهد بود. دریافت مالیات یکی از منابع جایگزین نفت در بودجه سال ۹۹ است که به معنای افزایش مبلغ دریافتی از مالیات دهندگان فعلی نیست. ** ناگزیر به عدم اتکا به نفت هستیمبرای بررسی این موضوع با جلال میرزایی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی که هم اکنون عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ است گفت‌وگو کردیم.
ایرناایرنا3 ساعت قبل
رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان قزوین به مساله برق رسانی در واحدهای صنعتی پرداخت و خاطرنشان کرد: متاسفانه خیلی از واحدهای تولیدی در استان قزوین مشترک برق منطقه‌ای استان زنجان هستند و پول و هزینه اشتراک برق آن به خارج از استان پرداخت می‌شود. کمتر از ۱۰ واحد تولیدی در استان قزوین از شرکت برق منطقه‌ای زنجان تغذیه می‌کنندمدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین به خبرنگار ایرنا گفت: در حال حاضر ۱۶ برق منطقه‌ای و ۳۹ شرکت توزیع برق در کشور وجود دارد که شرکت‌های منطقه‌ای وظیفه برق رسانی به چندین استان را برعهده دارند، به عنوان مثال برق منطقه‌ای استان تهران، استان‌های قم و البرز، برق منطقه‌ای باختر، استان‌های مرکزی، لرستان و همدان و برق منطقه‌ای زنجان نیز استان‌های قزوین و زنجان را تحت پوشش خود قرار داده است. بهادیوند چگینی تاکید کرد: کمتر از ۱۰ واحد تولیدی در استان مانند هفت الماس مشترک شرکت برق منطقه‌ای استان زنجان هستند و مابقی واحدهای تولیدی از شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین تغذیه می‌کنند. چگینی مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان قزوین: وظیفه تامین کمتر از هفت مگاوات برق برعهده شرکت توزیع و بیشتر از هفت مگاوات برعهده برق منطقه‌ای است. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین در پاسخ به این سوال که آیا امکان انتقال برق منطقه‌ای استان زنجان به قزوین وجود دارد؟ گفت: سیاست وزارت نیرو در این است که شرکت‌های برق منطقه‌ای تجمیع شده و تعداد آنها کمتر شود، بنابراین امکان اینکه برق منطقه‌ای زنجان به قزوین منتقل شود، عملا صفر است.
مهرمهر6 ساعت قبل
این درس از دروس کلیدی و اساسی رشته‌های مدیریت از مدیریت رسانه گرفته تا مدیریت بازرگانی و سایر رشته‌های مدیریت است. اسامی دیگری هم به این اعصار داده‌اند؛ مثل عصر دامداری و کشاورزی، عصر صنعتی و عصر فراصنعتی (پست مدرن). از زمان انقلاب کشاورزی تا انقلاب صنعتی تقریبا ۶ هزار سال طول کشیده است اما از زمان انقلاب صنعتی تا زمان انقلاب الکترونیک یا تکنوترونیک فقط ۱۰۰ سال گذشته است. تام برنز این دوره را به خوبی تقسیم بندی کرده است؛ این تقسیم بندی عبارت است از: انقلاب صنعتی یک، انقلاب صنعتی دو، انقلاب صنعتی سه و انقلاب صنعتی چهار. فصل هشتم به موضوع ایران در دوره مادها اختصاص دارد و فصل نهم به ایران دوره پارسی‌ها یا هخامنشی‌ها.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد12 ساعت قبل
به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت عزیزاله قربانی گفت: بر اساس بند «۷» قانون اصلاح قانون تاسیس شرکت شهرک‌های صنعتی ایران، شهرک‌های صنعتی در هر حال از حریم قانونی و استحفاظی شهرها و قانون شهرداری‌ها مستثنی هستند و بر این اساس شهرداری‌ها و دهیاری‌ها هیچ‌گونه خدماتی را به شهرک‌ها و نواحی صنعتی ارائه نمی‌کنند و همه هزینه‌های مربوط به نگهداری و اداره شهرک‌ها و نواحی از طریق صنعتگران مستقر در آنها تامین می‌شود و این در حالی است که بخشی از مالیات و عوارض ارزش افزوده مربوط به واحدهای صنعتی است. عضو هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: اختصاص وجوه حاصل از مالیات ارزش افزوده گرفته شده از واحدهای مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی برای حمایت و رفع بخشی از مشکلات واحدهای تولیدی در شرایطی که کمترین خدمتی از سوی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به آنها ارائه نمی‌شود می‌تواند فضای روانی مطلوبی در بین صنعتگران ایجاد کند. قربانی اضافه کرد: بر این اساس نمایندگان مجلس به واسطه حمایت از تولید و تسری کمک دولت به شهرها و روستاها و کمک به راهبری و توسعه زیرساخت‌های صنعتی داخل شهرک‌ها و نواحی صنعتی جزء (۲) بند (ب) ماده (۶) قانون برنامه ششم توسعه را تصویب کردند که به دلایل فنی مطرح شده از طرف سازمان امور مالیاتی قابلیت اجرا پیدا نکرد. وی گفت: همزمان با لایحه پیشنهادی دولت برای دائمی کردن قانون مالیات ارزش افزوده با تلاش‌های مجدد همکاران و شرکت در جلسات مختلف کارشناسی و تصمیم‌گیری در کمیسیون‌های اقتصادی دولت و مجلس و مرکز پژوهش‌ها و جلب حمایت نمایندگان علی‌الخصوص در کمیسیون‌های اقتصادی و صنایع و معادن در تبصره ۴ ماده ۴۲ لایحه مذکور، اختصاص سهمی از مالیات ارزش افزوده به شهرک‌ها و نواحی صنعتی درج شد. قربانی ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت (سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران) مکلف است بر اساس ضرایب و دستورالعملی منابع حساب مذکور را میان شرکت شهرک‌های صنعتی استانی و شرکت‌های خدماتی موضوع قانون نحوه واگذاری مالکیت و اداره امور شهرک‌های صنعتی مصوب ۳۱/ ۲/ ۱۳۸۷ با اصلاحات و الحاقات بعدی توزیع کند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد12 ساعت قبل
از یکسو، نقدینگی ورودی به بورس که می‌تواند بستری برای رونق تولید و تامین مالی شود، گرفتار نوعی برخورد ویترینی در بستر سفته‌بازی شده است. آخر آذر در گزارشی با عنوان «فرصت پنهان بورس برای اقتصاد» به وجه مثبت، اما مغفول رونق اخیر بورس تهران پرداختیم. یعنی پول از سمت حقیقی‌ها به این نهادهای مالی وارد شده و آنها سرمایه را وارد بورس کرده‌اند. بنابراین، همواره سرمایه‌گذاران برای ورود به بورس تشویق می‌شدند، زیرا پول‌ها در بازار سهام می‌تواند به بخش تولید کمک کند. اما برخورد ما با بازار سرمایه ویترینی بوده است و عمده پول‌ها در بورس به جای تامین مالی شرکت‌ها، صرف خرید و فروش‌های سفته‌بازی در بازار ثانویه می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین17 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- یک فعال کارگری گفت: تغییر نظام ساعت مزدی به نظام کارمزدی یکی از راهکار‌هایی است که کشور را در راه رسیدن به اهداف بزرگ همراهی می‌کند. وی افزود: نظام ساعت مزدی، موجب می‌شود تا بهره وری و ساعت کار مفید در کشور‌ها کاهش پیدا کند، به همین دلیل برخی کشور‌ها نظام پرداخت دستمزد‌ها را از ساعت مزد به کارمزد تغییر دادند. حاج اسماعیلی ادامه داد: نظام کارمزدی می‌تواند در میان مدت دستاورد‌های زیادی از جمله رونق تولید، بهره وری از نیروی کار و سرمایه‌های ملی برای کشور داشته باشد بنابراین باید به تغییر نظام پرداخت دستمزد‌ها از ساعت مزد به کارمزد توجه بیشتری شود. این فعال کارگری ابراز کرد: در صورتی که نظام کارمزدی به خوبی در کشور اجرا شود، اقتصاد کشور از خدمات محور به سمت تولید محور حرکت خواهد کرد که در نهایت موجب رونق تولید و رسیدن به اهداف بزرگ می‌شود. حاج اسماعیلی عنوان کرد: یکی دیگر از مهم‌ترین دستاورد‌هایی که نظام کارمزدی برای اقتصاد کشور دارد، تقویت کارگاه‌ها و بنگاه‌های خرد است که این واحد‌ها را در راه رسیدن به اهداف بزرگ همراهی می‌کند.
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی با اشاره به این که، ۵۷ درصد آمریکایی‌ها گیمر و اهل فضای مجازی هستند، اذعان داشت: محتوایی که برای صدا و سیمای ما خط قرمز است، در محتوای سایبری غرب جز اصول است. وی ادامه داد: نوع داستان‌هایی که ارائه می‌شود مضر برای خانواده‌های ایرانی است و قطعا اثرگذاری سریال‌های ۳۰۰قسمتی بیشتر از سریال‌های چند قسمتی است. صفری خاطر نشان ساخت: با تجربه ۱۹ ساله در صدا و سیما می‌گویم؛ آذربایجان‌شرقی در حوزه انیمیشن و تولید محتوای ارزشی به اندازه ۱۰ استان ظرفیت دارد. مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی با اشاره به این که ما مسئولین باید با تجمیع بودجه‌های فرهنگی از این جوانان حمایت کنیم، افزود: جوانانی که ۴۸ ساعت نخوابیدند حتما ظرفیت فرهنگ سازی دارند. وی همچنین با تقدیر از استاندار آذربایجان شرقی، گفت: از آقای استاندار ممنونم که یک مشکل ۲۵ ساله و تاریخی را در صدا و سیمای استان حل کردند.
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، محمدرضا پور محمدی ظهر امروز در اختتامیه دومین رویداد تولیدات تخصصی فضای مجازی که در دانشکده هنر و معماری تبریز برگزار شد، اظهارداشت: هزاره سوم میلادی را به دلیل پیشرفت‌های چشمگیر تکنولوژی و فناوری، فصل فرا پیچیدگی نامگذاری شده است. وی با بیان این که یک علم به درد این هزاره نمی‌خورد، ابرازداشت: دراین هزاره علوم به سمت ادغام شدن می‌رود و نمی‌توان آن را با نگاه محدود نمی‌توان درک کرد. استاندار آذربایجان شرقی، با اشاره به این که فناوری اطلاعات به کمک علم آمده است، اذعان داشت: امروزه فناوری اطلاعات عرصه‌ای را به وجود آورده که غالب بر همه عرصه‌ها است. وی با تاکید بر این که رقابت در تمام حوزه در بحث اطلاعات است، تصریح کرد: امروز بیشترین رقابت، جنگ و ثروت در حوزه فناوری اطلاعات و سایبری است. پورمحمدی خاطرنشان ساخت: اگر نتوانیم ایده هارا به محصول وثروت تبدیل نکنیم کاری انجام نداده‌ایم و کارساز نخواهد بود.
تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، سردار عابدین خرم ظهر امروز در اختتامیه دومین رویداد تولیدات تخصصی فضای مجازی که در دانشکده هنر و معماری تبریز برگزار شد، اظهارداشت: چنانکه مقام معظم رهبری تاکید کرده‌اند، چاره‌ای جز قوی بودن در فضای مجازی نداریم. وی با تاکید بر نقش جوانان در راستای قوی شدن در عرصه فضای مجازی تصریح کرد: این ممکن نیست مگر اینکه جوانان کشور را پیشرانی کردند امروز هم در این فضا با فعالیت‌های تخصصی خود و هم افزایی حضور یابند. فرمانده سپاه عاشورا، با اشاره با ورود جهادی جوانان در این عرصه، گفت: جوانانی که جهت گیری‌های انقلاب اسلامی را به درستی تشخیص دادند و پیشرانی کردند باید در عرصه فضای مجازی هم به صورت جهادی وارد شوند. سردار خرم با تاکید بر این که امروز جوانان این نیازسنجی را فهمیده‌اند و به صورت تخصصی علمی و فکری ورود پیدا کرده‌اند، تصریح کرد: این حرکت جهادی شما و ۴۸ ساعت نخوابیدن می‌تواند الگویی برای سایر عرصه‌ها باشد. وی با بیان این که جنگ سایبری به عنوان ارتش سری درهمه کشورها و مخصوصا در فعالیت‌های دشمنان ما دیده می‌شود، عنوان داشت: توازن قوایی اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه ارتش سایبری فعال باشد.
مهرمهر21 ساعت قبل
امام جمعه ایلام افزود: در شرایطی که آمریکا احساس می‌کرد مردم ایران وحدتشان به هم ریخته، ملت با تشییع سردار دل‌ها به جهانیان نشان دادند بیشتر از گذشته با هم متحد هستند. وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانی آمریکا، گفت: در شرایط اقتصادی کنونی که تحریم‌های ظالمانه آمریکا بر کشور حکم فرما است، مسئولان باید به فکر تقویت اقتصاد مقاومتی باشند. وی ادامه داد: رونق تولید بهترین راه مقابله با تحریم است، موفقیت در این موضوع در کشور ملزم به تقویت تولیدات داخلی است. کریمی تبار عنوان کرد: یکی از مهمترین نیازهای کشور در شرایط کنونی، تقویت عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی است. امام جمعه ایلام افزود: ملت ایران در همه زمان پشت انقلاب ایستاده و از آرمان‌های انقلاب دفاع کرده است.
مهرمهر23 ساعت قبل
همچنین با توجه به ممنوعیت واردات پوشاک به صورت رسمی، برای تولیدکنندگان داخلی بستری فراهم شده تا از این فضا استفاده کنند. ساماندهی عرضه پوشاک در مناطق آزادهندیانی تصریح کرد: همچنین جلساتی را با مسئولان حوزه مناطق آزاد داشته‌ایم؛ زیرا با توجه به مجوزهایی که این مناطق دارند، باید طرح ساماندهی را اجرایی کنیم تا در حوزه ورود پوشاک، آن کالاهایی که در داخل می‌توانیم تولید و استفاده کنیم، دیگر از مسیر مناطق آزاد وارد کشور نشوند. وی گفت: بر اساس عدد ۲٫۶ میلیارد دلاری که برای قاچاق پوشاک در سال ۹۶ اعلام شده بود و نیز با اعلام آمادگی که خود تولیدکنندگان برای تولید کیفی کرده‌اند، می‌توانیم شاهد کاهش چشمگیر قاچاق پوشاک باشیم. وی در مورد افزایش استان‌های درگیر با مقابله با قاچاق، گفت: این مساله بستگی به سهم استانها در حوزه قاچاق پوشاک دارد؛ اما هنوز همان ۸ استان مدنظر است‌. در واقع سازمان اموال تملیکی و سازمان هایی که پوشاک در اختیارشان قرار می‌گیرد، امکان عرضه مجدد ندارند و می‌توانند یا کالا را صادر کنند یا به کشورهای دیگر ارائه دهند.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران1 روز قبل
کارکرد ابزارهای مالی بورس کالا برای احیای بخش کشاورزیدر هفته گذشته مدیر عامل بورس کالای ایران ضمن تشریح کارکرد ابزارهای مالی، آمادگی بورس کالا را برای همراهی با فعالان بازارهای مختلف کشاورزی در سراسر کشور به منظور بهبود فرآیندهای بازار و کمک به احیای اقتصاد بخش کشاورزی اعلام کرد. بورس کالا به تولید ملی اعتبار می‌بخشدسرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: از نظر من بورس کالا به شفاف سازی کمک می‌کند و به تولید ملی اعتبار می‌بخشد. زعفران و ابریشم وارد رینگ صادراتی شوندفرماندار تربت حیدریه با بیان اینکه هم اکنون زعفران، زیره سبز و پسته در بورس کالا معامله می‌شوند و شاهد شفافیت قیمت این محصولات هستیم، گفت: با توجه به مزایای بورس کالا پیشنهاد می‌شود زعفران و ابریشم وارد رینگ بین المللی بورس کالا شوند. بورس کالا، ویترین فضای واقعی اقتصاد استعضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است که بورس کالا، ویترین فضای واقعی اقتصاد کشور است به شکلی که علاوه بر آنکه مسوولان و فعالان اقتصادی و صنایع می‌توانند براساس اطلاعات آماری این بورس در جهت بهبود فرآیندها تصمیم بگیرند، امروز سهامداران در حوزه‌های مختلف نیز از آمار شفاف جزییات فروش شرکت‌ها در بورس بهره می‌برند. سید حسن حسینی شاهرودی گفت: با توجه به عملکرد بورس کالا طی سال‌های اخیر این بورس به ویترین فضای واقعی اقتصاد کشور تبدیل شده است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به همین جهت تولیدکنندگان امیدوار شدند نه تنها تقاضای داخلی را پوشش دهند، بلکه به سمت بازار‌های جهانی حرکت کرده و صنعت کیف و کفش ایران را توسعه دهند. همچنین بر اساس اظهارات علی لشگری عضو هیات مدیره جامعه صنعت کفش ایران، ارزش دلاری صادرات این کالا از ۱۲۱ میلیون دلار در سال ۱۳۹۲ به ۱۱۵ میلیون دلار در سال ۱۳۹۷ کاهش یافته است. با وجود تمامی مشکلات اقتصادی کشور، هفته گذشته، بیش از ۲۰۰تولیدکننده ایرانی برای به نمایش گذاشتن توانمندی‌های خود از سراسر کشور در نمایشگاه بین‌المللی کفش، کیف و کالای ورزشی در تهران شرکت کردند. به همین جهت، برای بررسی وضعیت بازار کیف و کفش داخلی و همچنین مشکلات تولیدکنندگان با هادی حسین‌زاده خلیق، تولید کننده کفش و همچنین علیرضا جباری، دبیر ستاد برگزاری این نمایشگاه به گفت‌و‌گو نشستیم. خلیق با اشاره به اینکه قاچاق کفش به علت افزایش نرخ ارز و عدم صرفه قاچاقچیان کاهش یافته است، گفت: به دلیل اینکه‌ تولید داخلی ارزان تمام می‎شود، تقاضای کالای قاچاق نیز کم شده است.
مهرمهر1 روز قبل
کاشت اصولی و علمی گل محمدی با اصلاح زیرساختی مزارع یکی از مهم‌ترین عوامل افزایش بهره وری در زمان برداشت این گل به شمار می‌رود و مجتمع کشت و صنعت گیاهان دارویی روستای «میاب» شهرستان مرند، الگویی در این زمینه است. برای آشنایی بیشتر با این کشاورز نمونه و تولیدات گل محمدی، با وی گفتگو کردیم که خواندن آن خالی از لطف نیست. محور فعالیت اینجانب بیشتر کشت و صنعت گیاهان دارویی بر پایه کشاورزی قراردادی (ایجاد زنجیره ارزشی) است. در حد امکان تلاش در راستای مشارکت جدی دانشجویان و صاحب نظران دانشگاهی و مراکز علمی در فعالیت‌های کشاورزی باید بیش از پیش افزایش یابد. بنابراین تا دیر نشده باید به باز مهندسی و ارزیابی واقعی جایگاه و کارکرد این شرکت‌ها پرداخته شود.

به انتهای لیست رسیدید