اخبار اسرائیل - آخرین و مهم ترین اخبار اسرائیل از خبرگزاری‌های ایران | خبری
رژیم

رژیم

ایسناایسنا2 روز قبل
نخست وزیر فلسطین در کنفرانس امنیتی مونیخ با انتقاد از طرح رئیس جمهوری آمریکا برای پایان دادن به درگیری‌ها در خاورمیانه (معامله قرن) گفت، این طرح مرده به دنیا آمد و به زودی دفن خواهد شد. به گزارش ایسنا، به نقل از یورونیوز، محمد أشتیه، نخست وزیر فلسطین در این کنفرانس با اشاره به طرح صلح پیشنهادی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای خاورمیانه موسوم به «معامله قرن» اظهار کرد: این طرح آمریکایی چیزی بیشتر از یک یادداشت تفاهم میان بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و ترامپ نیست. نخست وزیر فلسطین در ادامه این نشست دیگر کشورها را به مخالفت با پیشنهاد ترامپ تشویق و تاکید کرد: فلسطینی‌ها از مذاکرات جدی استقبال می‌کنند. نخست وزیر فلسطین بر اهمیت مداخله بین‌المللی و اروپایی برای توقف کارشکنی اسرائیل در برگزاری انتخابات قدس و اراضی فلسطین تأکید کرد. جنبش فتح نیز روز گذشته اعلام کرد طرح بنیامین نتانیاهو واقعیت معامله قرن را خلاصه می‌کند که هدف آن گسترش سلطه اسرائیل بر تمام فلسطین است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
بیشتر بخوانید: رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که در طول ۴۱ سال پس از انقلاب اسلامی، همواره روابطی راهبردی با جمهوری سوریه داشته‌ایم، گفت: سوریه از محور‌های مهم مقاومت است. لاریجانی همکاری تجاری ایران و سوریه را مهم توصیف کرد و افزود: دو دولت باید ملزومات این همکاری را فراهم کنند تا این کار راحت‌تر و سریعتر صورت گیرد. رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن اظهار امیدواری نسبت به افزایش همکاری‌های اقتصادی ایران و سوریه اظهار داشت: بخشی از مذاکرات با آقای بشار اسد رئیس جمهور محترم سوریه در همین خصوص بود. برای بازسازی سوریه و گسترش روابط اقتصادی، تجار ایرانی مایلند که با تجار سوری همکاری کرده و حتی برخی از صنعتگران ایران می‌توانند در سوریه سرمایه‌گذاری کنند. آنطور که خانه ملت گزارش داده است؛ وی افزود: روش‌هایی که بتواند به انجام این کار‌ها سرعت دهد، موضوع مذاکره ما با مسئولان سوریه بوده است.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الاخبار پس از فشارهای قبلی آمریکا برای آزاد کردن «عامر الفاخوری» جاسوس صهیونیستی در لبنان که در دادگاه نظامی این کشور به قتل و تلاش برای قتل و آدم‌ربایی و شکنجه بازداشت‌شدگان در اردوگاه «الخیام» متهم شد٬ این بار «جین شاهین» عضو کنگره آمریکا با تهدید تحریم مسئولان زندانی شدن الفاخوری وارد این میدان شده است. شاهین طی مصاحبه‌ای با «فاکس نیوز» اعلام کرد که هیچ مدرکی مبنی بر اتهامات واردشده به الفاخوری وجود ندارد و دولت لبنان باید بداند ادامه بازداشت او عواقبی برای این کشور خواهد داشت. طبق اطلاعات فاکس‌نیوز٬ شاهین یک لیست تحریم از مسئولان لبنانی ارائه کرد و اظهار داشت که دولت آمریکا باید همه تلاش خود را از جمله اعمال این تحریم‌ها به‌کار ببندد تا الفاخوری را به خانواده‌اش بازگرداند. الفاخوری که به‌دلیل کشتن و شکنجه کردن زندانیان بازداشتگاه الخیام در جنوب لبنان به «قصاب الخیام» معروف است شهریور ماه گذشته از آمریکا به بیروت آمد و بازداشت شد و در بازجویی به همکاری با رژیم صهیونیستی اعتراف کرد. انتهای پیام/+
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، قرار است کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی تشکیل جلسه بدهد. بر اساس این گزارش، کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه هفته جاری به منظور بررسی اوضاع اخیر غزه تشکیل جلسه می‌دهد. این درحالی است که تنش در مرزهای باریکه غزه در پی حملات موشکی اخیر مقاومت و ارسال بالون‌های آتش‌زا به سمت اشغالی در واکنش به عدم پایبندی رژیم صهیونیستی به تعهدات خود برای آرام‌سازی اوضاع مجددا افزایش یافته و ارتش صهیونیستی نیز طی روزهای اخیر بارها اقدام به بمباران پایگاه‌های مقاومت فلسطین در این باریکه کرده است.
ایسناایسنا2 روز قبل
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برای بازسازی سوریه و گسترش روابط اقتصادی، تجار ایرانی مایلند که با تجار سوری همکاری کرده و حتی برخی از صنعتگران ایران می‌توانند در سوریه سرمایه‌گذاری کنند. رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که در طول ۴۱ سال پس از انقلاب اسلامی، همواره روابطی راهبردی با جمهوری سوریه داشته‌ایم، گفت: سوریه از محورهای مهم مقاومت است. رییس مجلس شورای اسلامی ضمن اظهار امیدواری نسبت به افزایش همکاری‌های اقتصادی ایران و سوریه اظهار داشت: بخشی از مذاکرات با آقای بشار اسد رئیس جمهور محترم سوریه در همین خصوص بود. برای بازسازی سوریه و گسترش روابط اقتصادی، تجار ایرانی مایلند که با تجار سوری همکاری کرده و حتی برخی از صنعتگران ایران می‌توانند در سوریه سرمایه‌گذاری کنند. رییس مجلس شورای اسلامی روز گذشته به همراه هیاتی به دمشق سفر کرد و سپس شب گذشته وارد بیروت شد.
ایرناایرنا2 روز قبل
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در طول ۴۱ سال پس از انقلاب اسلامی، همواره روابطی راهبردی با جمهوری سوریه داشته‌ایم، بیان کرد: سوریه از محورهای مهم مقاومت است. لاریجانی همکاری تجاری ایران و سوریه را مهم توصیف کردلاریجانی همکاری تجاری ایران و سوریه را مهم توصیف کرد و افزود: دو دولت باید ملزومات این همکاری را فراهم کنند تا این کار راحت‌تر و سریعتر صورت گیرد. رییس مجلس شورای اسلامی ضمن اظهار امیدواری نسبت به افزایش همکاری‌های اقتصادی ایران و سوریه اظهار داشت: بخشی از مذاکرات با آقای بشار اسد رییس جمهوری سوریه در همین خصوص بود. لاریجانی همچنین در پاسخ به سوال تلویزیون سوریه مبنی بر مهمترین هدف از این سفر، نقش ایران در بازسازی سوریه و چالش‌های احتمالی پیش‌رو افزود: همکاری اقتصادی ایران و سوریه از یکی دو سال پیش شروع شده است و برخی مسائل نیز مربوط به سال‌ها پیش بوده است. برای بازسازی سوریه و گسترش روابط اقتصادی، تجار ایرانی مایلند که با تجار سوری همکاری کرده و حتی برخی از صنعتگران ایران می‌توانند در سوریه سرمایه‌گذاری کنند.
ایرناایرنا2 روز قبل
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در طول ۴۱ سال پس از انقلاب اسلامی، همواره روابطی راهبردی با جمهوری سوریه داشته‌ایم، بیان کرد: سوریه از محورهای مهم مقاومت است. لاریجانی همکاری تجاری ایران و سوریه را مهم توصیف کرد و افزود: دو دولت باید ملزومات این همکاری را فراهم کنند تا این کار راحت‌تر و سریعتر صورت گیرد. رییس مجلس شورای اسلامی ضمن اظهار امیدواری نسبت به افزایش همکاری‌های اقتصادی ایران و سوریه اظهار داشت: بخشی از مذاکرات با آقای بشار اسد رییس جمهوری سوریه در همین خصوص بود. لاریجانی همچنین در پاسخ به سوال تلویزیون سوریه مبنی بر مهمترین هدف از این سفر، نقش ایران در بازسازی سوریه و چالش‌های احتمالی پیش‌رو افزود: همکاری اقتصادی ایران و سوریه از یکی دو سال پیش شروع شده است و برخی مسائل نیز مربوط به سال‌ها پیش بوده است. برای بازسازی سوریه و گسترش روابط اقتصادی، تجار ایرانی مایلند که با تجار سوری همکاری کرده و حتی برخی از صنعتگران ایران می‌توانند در سوریه سرمایه‌گذاری کنند.
رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش رکنا، به نقل از العهد، روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت خبر داد که هکرهای ایرانی به سیستم امنیتی رژیم صهیونیستی نفوذ کرده‌اند. این روزنامه نوشت که تعدادی از هکرهای ایرانی موفق شدند به تازگی به کامپیوترهای صهیونیست‌ها نفوذ کرده و آنها را هک کنند. یدیعوت آحارونوت نوشت: این هکرهای ایرانی، به اطلاعات امنیتی اسرائیل دست یافته‌اند. این روزنامه صهیونیستی اطلاعات بیشتری در این خصوص منتشر نکرده است. مقامات رژیم صهیونیستی پیش از این نیز از حملات سایبری هکرهای ایرانی خبر داده بودند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایسناایسنا2 روز قبل
دبیرکل اتحادیه عرب در سخنانی ضمن اعلام حمایت از ملت فلسطین نسبت به جایگزین کردن راه حل دو کشوری با راه حل یک کشوری هشدار داد. وی افزود: اگر فلسطینی‌ها تصمیمی درباره آینده‌شان اتخاذ کنند، تمامی کشورهای عربی از آنها حمایت خواهند کرد. وی ادامه داد: "ما باید مراقب باشیم که با تلاش سریع برای نجات راه حل دو کشوری از چنین سناریویی جلوگیری کنیم. دبیرکل اتحادیه عرب همچنین تأکید کرد که ابتکار عمل صلح عربی به منزله اساس حل و فصل مسالمت آمیز منازعه فلسطینی اسرائیلی از دیدگاه عربی است و یک ابتکار عمل جامع مبتنی بر اصل زمین در مقابل صلح است که در سال ۲۰۰۲ ارائه شد. وی خاطرنشان کرد: این رویکرد بسیار خطرناک است و ممکن است تکرار تجربه اسرائیلی‌ها با عرفات باشد.
مهرمهر2 روز قبل
وی افزود: آمریکا در ۴۰ سال گذشته در کدام یک از توطئه‌های خود علیه ملت ایران به نتیجه دلخواه خود رسیده‌اند که امروز تصور کردند با شهادت سردار سلیمانی می‌توانند به اهداف خود برسند. جوانی بیان کرد: امروز گرچه آمریکاییها از یک جهت خوشحال هستند که عامل شکست‌های چند ساله خود را از سر راه برداشتند ولی آنها بدانند شهید سلیمانی امروز از سردار سلیمانی خطرناک‌تر شده است. وی با تاکید بر اینکه دوران لشکر کشی و اشتغال کشور به برکت انقلاب اسلامی تمام شده است، گفت: سردار سلیمانی به عنوان فرمانده قدس در شکست دادن آمریکا نقش اول را داشتند. جوانی خاطر نشان کرد: داستان عین الاسد سیلی اول و قابلیت تکرار توسط مقاومت در جای دیگر نیز است. وی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی برای جوانان ما اسطوره و مدل چگونه زیستن و فداکاری و غیره است، گفت: شهید سلیمانی تربیت یافته اسلام، امام و رهبری است و برای قوی شدن راه سردار سلیمانی بهترین گزینه است.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشروزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت خبر داد که هکرهای ایرانی به سیستم امنیتی رژیم صهیونیستی نفوذ کرده‌اند. اخبار سیاسی- این روزنامه نوشت که تعدادی از هکرهای ایرانی موفق شدند به تازگی به کامپیوترهای صهیونیست‌ها نفوذ کرده و آنها را هک کنند. یدیعوت آحارونوت نوشت: این هکرهای ایرانی، به اطلاعات امنیتی اسرائیل دست یافته‌اند. این روزنامه صهیونیستی اطلاعات بیشتری در این خصوص منتشر نکرده است. مقامات رژیم صهیونیستی پیش از این نیز از حملات سایبری هکرهای ایرانی خبر داده بودند.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
روحانی تاکید کرد: دولت درانتخابات هیچ دخالتی ندارد، ما هیچ لیستی نداریم، روحانی هم هیچ لیستی ندارد. بر اساس این گزارش محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور، فریدون وردی نژاد معاون سیاسی دفتر رییس جمهور، علی رضا معزی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور، سید عباس موسوی سخنگوی وزات خارجه، حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رییس جمهور، مدیر عامل خبرگزاری ‌های داخلی و برخی مدیران مسئول رسانه‌ها در این نشست خبری حضور دارند. بر اساس این گزارش محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور، فریدون وردی نژاد معاون سیاسی دفتر رییس جمهور، علی رضا معزی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور، سید عباس موسوی سخنگوی وزات خارجه، حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رییس جمهور، مدیر عامل خبرگزاری ‌های داخلی و برخی مدیران مسئول رسانه‌ها در این نشست خبری حضور دارند. روحانی ادامه داد: در مورد کلیر شدن آسمان هم باید گفت که همه هواپیماها تردد می‌کنند. بر اساس این گزارش محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور، فریدون وردی نژاد معاون سیاسی دفتر رییس جمهور، علی رضا معزی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور، سید عباس موسوی سخنگوی وزات خارجه، حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رییس جمهور، مدیر عامل خبرگزاری ‌های داخلی و برخی مدیران مسئول رسانه‌ها در این نشست خبری حضور دارند.
ایران‌جیبایران‌جیب3 روز قبل
وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: من باور دارم که کشورهای همسایه همچون عربستان سعودی خواهان کاهش تنش‌ها نیستند. وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: من باور دارم که کشورهای همسایه همچون عربستان سعودی خواهان کاهش تنش‌ها نیستند. وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به امکان مذاکره با عربستان سعودی اظهارکرد: ما برای مذاکره آماده‌ایم. نخست وزیر پاکستان از ما خواست تا با عربستان مذاکره کنیم. ظریف در ادامه تصریح کرد: پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی از عرب‌ها پیغامی دریافت کردیم که می‌گفتند ما خواهان مذاکره هستیم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، دو روزنامه‌نگار مجله نیویورکر آمریکا در گزارشی تحقیقی به جزئیات این واقعه، چگونگی جان به‌در‌بردن سردار سلیمانی از آن ترور و همچنین تأثیرات شهادت قاسم سلیمانی بر بازتعریف مرزهای ترور دولتی پرداخته‌اند. (برای همین هم شاید) وقتی در سوم ژانویه دولت آمریکا از عملیات کشتن قاسم سلیمانی خبر داد، ابتدا علت آن را «تهدید فوری» از جانب او علیه جان آمریکایی‌ها عنوان کرد. قاسم سلیمانی و محمود سلیمان، از فرماندهان ارشد ارتش سوریه و نزدیک به بشار اسد، همراه او بودند … جلسه‌ای غیرمعمول و رده‌بالا میان سه فرمانده از لبنان، ایران و سوریه بود … محمود سلیمان همان کسی بود که برنامه هسته‌ای سوریه را هدایت می‌کرد. مرگ یک پیمانکار آمریکاییحمله راکتی به پایگاه کی-۱ کرکوک زمینه‌ساز تحولاتی شد که در نهایت با ترور سردار سلیمانی به اوج خود رسید و ایران و آمریکا را تا مرز درگیری نظامی همه‌جانبه پیش برد. آلیسا جی. من به شما درباره سه حمله داعش که تنها چند روز پیش از این حمله روی داده بود گفتم.
خبر فوریخبر فوری4 روز قبل
نتایج تازه‌ترین نظرسنجی روزنامه عبری زبان «اسرائیل هیوم» (اسرائیل امروز) نشان می‌دهد که اکثر اسرائیلی‌ها عقیده دارند که انتخابات کنست (پارلمان) اسرائیل به دور چهارم کشیده خواهد شد. نتایج تازه‌ترین نظرسنجی روزنامه عبری زبان «اسرائیل هیوم» (اسرائیل امروز) نشان می‌دهد که اکثر اسرائیلی‌ها عقیده دارند که انتخابات کنست (پارلمان) اسرائیل به دور چهارم کشیده خواهد شد. به گزارش المیادین به نقل از این نشریه رژیم صهیونیستی، بر پایه این نظرسنجی، ۷۴ درصد از اسرائیلی‌ها گفته‌اند احتمال کشیده شدن انتخابات به دور چهارم زیاد است. برپایه این نظرسنجی، حزب «اسرائیل خانه ما» به رهبری «آویگدور لیبرمن» وزیر پیشین جنگ کابینه نتانیاهو نیز هفت کرسی را کسب خواهد کرد. بنابه عقیده کارشناسان، اختلافات ریشه‌ای و اساسی میان حزب لیکود و حزب ائتلافی آبی- کشیده شدن انتخابات به دور چهارم و قرار گرفتن رژیم صهیونیستی در مدار شکست برای تشکیل کابینه ائتلافی را تقویت می‌کند.
ایسناایسنا4 روز قبل
این پاسدار بازنشسته که از ۱۹ سالگی فرماندهی گروهان را برعهده داشته، پاسدار امیرعلی دولت پناه بازنشسته سپاه پاسداران است. این رزمنده دوران جنگ درادامه با اشاره به نقش جوانان در ایام جنگ و در زمان حال گفت: ‌جوانان امروز با جوانان دوران جنگ در دفاع از آرمان‌های انقلاب هیچ تفاوتی ندارند ولی می‌توان گفت جوانان امروز پرشورتر و با انگیزه‌تر نیز هستند. وی افزود: آرمان جوانان در دوران جنگ دفع تجاوز از خاک بود، درحالی‌که آرمان جوانان امروز دفاع از کشور و حتی دفع فتنه از کشورهای همسایه نیز هست. همچنین جوانان دوران جنگ اعتقادات معنوی خاصی با امام راحل داشتند که جوان امروز نیز همین اعتقاد قلبی را با ولی فقیه زمان دارد. دولت پناه در پایان گفت: مجموعه سپاه نیز با ورود در شهرهای کردنشین و انجام خدماتی در قالب جهاد سازندگی این شهرها را از وجود نیروهای ضد انقلاب پاکسازی کرد.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 روز قبل
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی مجددا از طرح آمریکایی معامله قرن حمایت کرد. قدس آنلاین؛ به نقل از فلسطین الیوم، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی مجددا از طرح آمریکایی معامله قرن حمایت کرد. وی روز جمعه در مقاله‌ای در روزنامه «یسرائیل هیوم» اظهار داشت که رژیم صهیونیستی و آمریکا مقرر می‌کنند که آیا فلسطینیان صلاحیت برخورداری از یک کشور مستقل را خواهند داشت یا خیر! نتانیاهو عنوان کرد که معامله قرن شروط سخت و پیچیده‌ای را بر فلسطینیان تحمیل خواهد کرد. وی هم چنین گفت که معامله قرن یک فرصت تاریخی برای این رژیم است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 روز قبل
ساعت ۲۴-۲۰ بهمن حمله سایبری به گیت وی بین‌الملل زیرساخت ارتباطی کشور باعث بروز اختلال در دسترسی به اینترنت شد. معاون وزیر ارتباطات گفت: گسترده‌ترین حمله سایبری تجربه شده در تاریخ ایران علیه زیرساخت‌های کشور توسط هکرها اتفاق افتاد که دفع شد. محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیات دولت در واکنش به حمله سایبری آمریکا به ایران گفت: خواب دیدن؛ خیره! یعنی از رایانه شخصی که هیچ اطلاعی از چنین حملاتی ندارد به‌عنوان میزبان برای حمله سایبری و رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کنند. شبکه ملی اطلاعاتوی افزود: یکی از الزامات پایداری شبکه سایبری را شبکه ملی اطلاعات می‌دانیم و این شبکه خود نمود و از ارکان پدافند سایبری است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
او درباره تلفات نظامیان آمریکایی در حمله اخیر سپاه پاسداران گفت: «عدم اعتراف دولت آمریکا به کشته‌های عین‌الاسد، نشانگر خواری [مسئولان آمریکایی] است». فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران تصریح کرد که واشنگتن در آینده، به کشته شدن سربازانی اعتراف خواهد کرد که اکنون مدعی است ضربه مغزی شده‌اند. وی همچنین توضیح داد که آنچه در حمله سپاه به پایگاه عین الاسد عراق اهمیت داشت، «ریختن آبروی آمریکا و از بین بردن هژمونی آن بود؛ زیرا ما به بزرگترین پایگاه آمریکا حمله کردیم». سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ۱۸ دی ماه پایگاه عین الاسد عراق (مقر نظامیان آمریکا) را هدف عملیات موشکی خود قرار داد. شهید سلیمانی و المهندس و چند نفر از یارانشان ۱۳ دی ماه در حمله پهپادی ارتش آمریکا به فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.
تابناکتابناک5 روز قبل
موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و پنجمین روز بهمن ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و پنجمین روز بهمن ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. ۲۵ بهمن ۱۳۰۱، مستوفی ‌الممالک پس از گذشت پانزده روز از حکم رییس ‌الوزرایی ‌اش وزیران کابینه خود را به این شرح معرفی کرد: مستوفی ‌الممالک، رییس ‌الوزرا و وزیر داخله، نصر‌الملک، وزیر مالیه - ذکاء‌الملک، وزیر خارجه - ممتاز‌الملک، وزیر عدلیه – محتشم ‌السلطنه، وزیر معارف - سردار سپه، ‌وزیر جنگ. ۲۵ بهمن ۱۳۱۹، سفارت آمریکا از وزارت امور خارجه ایران درخواست کرد فهرستی از کشتی‌های ثبت شده ایران دریافت دارد. ۲۵ بهمن ۱۳۲۴، احمد قوام اعضای کابینه خود را به این شرح معرفی کرد: احمد قوام، نخست‌ وزیر، وزیر امور خارجه و وزیرکشور - مرتضی قلی بیات، وزیر دارایی - انوشیروان سپهبدی، وزیر دادگستری - احمدعلی سپهر، وزیر پیشه و هنر - دکتر منوچهر اقبال، وزیر بهداری - محمدتقی بهار، وزیر فرهنگ – سهام ‌الدین غفاری، وزیر پست و تلگراف – شمس ‌الدین امیرعلایی، کفیل وزارت کشاورزی - دکتر متین دفتری، وزیر مشاور.
خبر فوریخبر فوری5 روز قبل
رهبران حماس برقراری آتش‌بس در نوار غزه را مشروط به عمل رژیم صهیونیستی به تعهدات قبلی‌اش دانستند. منابع آگاه امروز چهارشنبه گفتند که مذاکرات هیئت امنیتی مصر با رهبران حماس در نوار غزه هنوز به پایان نرسیده است. این منابع گفتند که رهبران حماس هرگونه توافق برای برقراری آتش‌بس در نوار غزه مشروط به عمل اسرائیل به تعهداتش در توافقات قبلی است. هیئت امنیتی مصر در جریان سفر چند ساعته خود به نوار غزه به رهبران جنبش حماس اعلام کرد که از اسرائیل خواسته به تعهدات خود در توافق آتش‌بس عمل کند. این هیئت همچنین از رهبران جنبش حماس خواسته که پرتاب بالن‌های آتش‌زا و شلیک راکت به مناطق مرزی با نوار غزه را هرچه سریع‌تر متوقف کنند.
مهرمهر5 روز قبل
رهبر شیعیان بحرین با اشاره به معامله شوم ترامپ موسوم به معامله قرن، آن را اقدامی خصمانه علیه جهان اسلام دانست که به سود آمریکا و اسرائیل و هم پیمانان آنان است؛ زیرا آنها دشمن ما هستند و از آنها انتظاری جز دشمنی هم نمی‌رود. وی ادامه داد: این خود ما مسلمانان هستیم که برخی از ما خیانت می‌کنند و متأسفانه برخی نظام‌های عربی منطقه دست به خیانتی بزرگ زدند و برخی از آنها در مراسم اعلام معامله قرن مشارکت کردند و نمایندگان آنها در این مراسم در کنار آمریکا و صهیونیست‌ها حضور یافتند. معامله قرن آزمونی برای اراده امت اسلام استشیخ عیسی قاسم افزود: معامله قرن آزمونی برای اراده امت اسلام و در پیشاپیش آنها مردم فلسطین است تا معلوم شود چه کسانی در این زمینه کوتاهی می‌کنند و البته هیچ توجیهی در این کوتاهی پذیرفته نیست و به نظر ما باید موضعی قاطع و محکم در برابر آن اتخاذ شود و این معامله پلید و ملعون سرنگون شود. امام خمینی (ره) اعجوبه دوران بودرهبر نهضت اسلامی بحرین در ادامه سخنان خود با اشاره به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امام خمینی و انقلاب اسلامی همچون آتشفشانی در برابر استکبار جهانی و جاهلیت نوین بود. شیخ عیسی قاسم خاطرنشان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی پیروزی اسلام و پیروزی اسلام نیز همان پیروزی انسان است، زیرا تمام پیروزی‌ها و موفقیت‌های اسلام در واقع منجر به موفقیت و تعالی انسان می‌شود و این واقعیتی است که اگر مسلمانان به آن اعتقاد داشته باشند و عمل کنند پیروزی آنها حتمی است اما اگر حرکت آنها در بستر اسلام و برای اسلام نباشد، پیروزی آنها با شکست فرقی ندارد.
انتخابانتخاب5 روز قبل
وزیر امور خارجه عربستان اخبار منتشر شده درخصوص احتمال دیدار بنیامین نتانیاهو و محمد بن سلمان را رد کرد. به گزارش ایسنا، فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان در گفتگو با بخش انگلیسی شبکه العربیه ضمن رد این خبر گفت که انجام چنین دیداری به هیچ وجه در دستور کار نیست. وی گفت: سیاست عربستان از ابتدای درگیری فلسطین و اسرائیل کاملا واضح بوده و ریاض و تل‌آویو هیچ روابطی با هم ندارند و عربستان همواره کنار فلسطین بوده و خواهد بود. به گزارش رویترز، بن فرحان تصریح کرد که عربستان و اتحادیه عرب همواره تاکید داشته‌اد که در صورت ایجاد راه حلی عادلانه برای مساله فلسطین، آماده عادی‌سازی روابط با تل‌آویو هستند اما تا آن زمان سیاست‌های عربستان ثابت خواهد بود. پیشتر اعلام شد که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی قصد دارد پیش از انتخابات کنست با یک رهبر عربی دیدار کند که در پی انتشار این خبر گمانه‌زنی‌هایی در این باره مطرح شد که احتمالا این رهبر محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان خواهد بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 روز قبل
سردار سیدمحمد حجازی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با بیان اینکه پیام ما به دشمن این است که ما هیچ‌گاه با او سازش نخواهیم کرد و سر سازش با دشمن نداریم، گفت: میان ما و دشمن دیواری به بلندی تمام باورهای‌مان قرار دارد. وی با بیان اینکه دیوار بی اعتمادی میان ما و دشمن، هرگز فرو ریختنی و خلل‌پذیر نیست، افزود: تا وقتی که ظلم و تجاوز و بی‌عدالتی هست، حضور ما هم در میدان هست. جانشین نیروی قدس سپاه همچنین گفت: انتقام سخت تا موقعی که آمریکایی‌‌ها این منطقه را ترک کنند و رژیم صهیونیستی بی‌پناه و تنها بماند ادامه خواهد داشت. بیشتر بخوانید: انتهای پیام/
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد امروز چهارشنبه با انتشار گزارشی اسامی شرکت‌های صهیونیستی و خارجی که در شهرک‌های غیرقانونی صهیونیستی نشین در کرانه باختری فعالیت کرده و لذا حامی اشغالگری صهیونیست‌ها هستند را اعلام کرد. بر اساس اعلام این رسانه، نام شرکت‌های آمریکایی «ایربی‌ان‌بی»، «اکسپدیا»، «موتورلا سولوشنز»، «مشاور سفر»، «جنرال میلز» و «گروه پرایسلاین» در این لیست دیده می‌شود. همچنین، ۴ شرکت هلندی «بوکینگ»، «کاردان ان وی»، «آلتیس» و «تاهال گروپ اینترنشنال» نیز بخشی دیگر از لیست مذکور هستند. شرکت‌های «جی‌سی‌بی»، «اوپودو» و «گرینکوت» انگلیس، «اگس ریل»، «اگس» و «آلستوم» فرانسه نیز از جمله اسامی مندرج در این لیست به شمار می‌روند.
عصر ایرانعصر ایران6 روز قبل
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به ادعاها و تهدیدات یکی از مقامات رژیم صهیونیستی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در برابر هرگونه تجاوز و یا اقدام احمقانه این رژیم علیه منافع کشورمان در سوریه و منطقه پاسخی کوبنده و پشیمان‌کننده خواهد داد. به گزارش ایسنا، سید عباس موسوی افزود: شالوده و ماهیت این رژیم در طول ۷۰ سال گذشته بر اشغال سرزمین فلسطین و کشورهای همسایه، کشتار، غارت اموال، ترور و تجاوز بنا شده است. موسوی گفت: حضور جمهوری اسلامی ایران در سوریه به دعوت و توافق با دولت این کشور و با هدف مبارزه با تروریسم مورد حمایت آمریکا و اسرائیل انجام گرفته و کشورمان در حراست از حضور در سوریه و دفاع از امنیت ملی و منافع منطقه‌ای خود لحظه‌ای درنگ و مماشات نخواهد کرد و در برابر هرگونه تجاوز و یا اقدام احمقانه، پاسخی قاطع و کوبنده خواهد داد. سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران تهدیدات و اظهارات جنگ طلبانه رژیم اشغالگر قدس را در مجامع بین المللی نیز پیگیری خواهد کرد.
جام نیوزجام نیوز6 روز قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام نیوز، پایگاه «هیل» نزدیک به کنگره امریکا، خبر داد که دونالد ترامپ برای مقابله با ایران، به افریقا می‌نگرد. به‌نوشته این پایگاه، امریکا به سودان و مراکش به‌عنوان متحدانی کلیدی برای تقویت اتحاد «ضدایرانی» خود روی آورده و مشوق‌هایی کلیدی به این دو کشور در ازای انعطاف برابر اسرائیل پیشنهاد داده است. چندروز قبل رسانه‌ها خبر دادند که رژیم نظامی حاکم بر سودان به توافقاتی با تل‌اویو دست یافته است تا در قبال امتیازاتی، از حمایت رژیم صهیونیستی جهت رفع تحریم‌های حقوق‌بشری علیه خارطوم برخوردار شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین6 روز قبل
وزیر خارجه رژیم صهیونیستی از انتشار فهرست شرکت‌های دخیل در شهرک‌سازی‌های غیرقانونی در اراضی اشغالی کرانه باختری توسط دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد انتقاد کرد. به گزارش قدس آنلاین، به دنبال انتشار فهرست شرکت‌های مستقردر شهرک‌های غیرقانونی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری و ارتباطات تجاری آن‌ها با رژیم صهیونیستی، وزیر خارجه رژیم اسرائیل به آن واکنش نشان داد. به نوشته خبرگزاری «رویترز»، «اسرائیل کاتص» وزیر خارجه اسرائیل غروب چهارشنبه در این زمینه گفت: «انتشار فهرست سیاه شرکت‌های فعال در کرانه باختری از سوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد تسلیم شدن شرم‌آور مقابل کشورها و سازمان‌هایی است که قصد ضربه زدن به اسرائیل را دارند.» سازمان ملل در بیانیه‌ای اعلام کرد ۱۱۲ شرکت تجاری که مراوداتی با شهرک‌های رژیم صهیونیستی دارند را شناسایی کرده و در این فهرست قرار داده است. از میان این ۱۱۲ مورد، ۹۴ شرکت در فلسطین اشغالی و ۱۸ شرکت در ۶ کشور قرار دارند. دفتر کمیسر حقوق بشر سازمان ملل متحد در این بیانیه خاطرنشان کرده است: «در حالی‌که چنین شهرک‌سازی‌هایی طبق حقوق بین‌الملل غیرقانونی قلمداد می‌شوند، این گزارش به معنی ارائه یک رویه قانونی در خصوص فعالیت‌های مورد نظر یا مشارکت شرکت‌های تجاری در آنها نیست.» (جزئیات بیشتر) انتهای پیام/
جام نیوزجام نیوز6 روز قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام نیوز به نقل از العالم، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی از انتشار فهرست شرکت‌های دخیل در شهرک‌‌سازی‌‌های غیرقانونی در اراضی اشغالی کرانه باختری توسط دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد انتقاد کرد. به دنبال انتشار فهرست شرکت‌های مستقر در شهرک‌های غیرقانونی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری و ارتباطات تجاری آن‌ها با رژیم صهیونیستی، وزیر خارجه رژیم اسرائیل به آن واکنش نشان داد. به نوشته خبرگزاری «رویترز»، «اسرائیل کاتص» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی غروب چهارشنبه در این زمینه گفت: «انتشار فهرست سیاه شرکت‌های فعال در کرانه باختری از سوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد تسلیم شدن شرم‌آور مقابل کشورها و سازمان‌هایی است که قصد ضربه زدن به اسرائیل را دارند.» سازمان ملل در بیانیه‌ای اعلام کرد ۱۱۲ شرکت تجاری که مراوداتی با شهرک‌های رژیم صهیونیستی دارند را شناسایی کرده و در این فهرست قرار داده است. از میان این ۱۱۲ مورد، ۹۴ شرکت در فلسطین اشغالی و ۱۸ شرکت در ۶ کشور قرار دارند. دفتر کمیسر حقوق بشر سازمان ملل متحد در این بیانیه خاطرنشان کرده است: «در حالی‌که چنین شهرک‌سازی‌هایی طبق حقوق بین الملل غیرقانونی قلمداد می‌شوند، این گزارش به معنی ارائه یک رویه قانونی در خصوص فعالیت‌های مورد نظر یا مشارکت شرکت‌های تجاری در آنها نیست.»
تسنیمتسنیم6 روز قبل
وی افزود: به برکت خون شهدا طی بیش از۴۰ سال از عمر جمهوری اسلامی دشمن نتوانسته خللی در مسیر پیشرفت انقلاب ایجاد کند، در شرایطی که دشمن در پی ایجاد اغتشاش و ناامنی در کشور است، اتحاد و انسجام مردم و مسئولان فتنه را از بین می‌برد این درحالیست که دشمن درپی ایجاد نارضایتی اجتماعی در کشور بود که با تدابیر رهبر معظم انقلاب توطئه بدخواهان نقش بر آب شد. ابراهیم‌پور تصریح کرد: نظام بیش از گذشته نیازمند روحیه انقلابی است و با جهاد کبیر باید به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های داخلی اتکا کرد و مدل‌های توسعه غربی را کنار گذاشت، وقتی دشمنان دیدند که فتوحات سپاه به پشت مرزهای رژیم صهیونیستی رسیده همه با هم جمع شدند و تصمیم گرفتند که آشوب بزرگی را راه بیندازند. مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به نزدیک بودن اخراج آمریکا از منطقه گفت: حضور آمریکا در منطقه فقط نظامی نیست و قطعا نیروی قدس، ارتش آمریکا را از منطقه بیرون می‌کند، بیرون کردن آمریکا از فضای مجازی، مقابله با اقتصاد سرمایه داری و مدیریت لیبرالیستی و جلوگیری از اجرای سند ۲۰۲۰ و سند سلامت بر عهده جوانان است. مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مردم بایدافراد انقلابی که طرفدار محرومان هستندراانتخاب نمایندتامجلسی قوی داشته باشیم. انتهای پیام/۷۱۱/ ع

به انتهای لیست رسیدید

رژیم

اسرائیل کشوری در غرب آسیا و در منطقهٔ خاورمیانه است. نام رسمی آن دولت اسرائیلو پایتخت آن شهر اورشلیم است. پهناوری این کشور مورد اختلاف است ولی طبق یکی از تعریف‌های مرزی ۲۲٬۱۴۵ کیلومتر مربع (صد و پنجاه و یکم در جهان) است. اسرائیل در ساحل شرقی دریای مدیترانه واقع شده و در شمال با لبنان، در شمال شرقی با سوریه، در شرق با اردن و در جنوب غربی با مصر مرز زمینی دارد. اسرائیل هم‌چنین در شرق با کرانه باختری رود اردن و در جنوب غربی با نوار غزه مجاورت دارد. این کشور با وجود اندازه نسبتاً کوچک دارای ویژگی‌های جغرافیایی متنوع است. در ۲۹ نوامبر ۱۹۴۷ میلادی، سازمان ملل متحد، طرح تقسیم فلسطین به دو کشور اسرائیل و فلسطین و اداره شهر اورشلیم، به صورت بین‌المللی را تصویب کرد. این طرح موافقت سران اسرائیلی را در پی داشت اما فلسطینیان و دولت‌های عرب منطقه، بی‌درنگ آن را رد کردند. در نتیجه از تاریخ ۳۰ نوامبر ۱۹۴۷ تا ۱۴ مه ۱۹۴۸ میان شبه‌نظامیان فلسطینی و یهودی، نبردهای خونینی درگرفت. نهایتاً در ۱۴ مه ۱۹۴۸ هم‌زمان با پایان قیومیت بریتانیا بر فلسطین، «دولت اسرائیل» با صدور منشور استقلال، اعلام موجودیت کرد. یک روز پس از اعلام استقلال، تمامی همسایگان عرب به‌طور هم‌زمان به اسرائیل حمله کردند که متحمل شکست شدند. از آن پس، مجموعه‌ای از درگیری‌های نظامی بین نیروهای اسرائیلی و کشورهای عرب رخ داده که جنگ ۱۹۴۸، جنگ ۱۹۵۶، جنگ شش‌روزه ۱۹۶۷ و جنگ یوم کیپور ۱۹۷۳ مهم‌ترین آن‌ها بوده‌اند. ویکی‌پدیا