رژیم صهیونیستی

رژیم صهیونیستی

ایلناایلنا2 ماه قبل
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی وزیر خارجه جدید این رژیم را انتخاب کرد. به گزارش ایلنا به نقل از از پایگاه اینترنتی روزنامه جروزالم پست، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی «اسرائیل کاتز» وزیر پیشین حمل‌ونقل، را به‌عنوان وزیر خارجه این رژیم منصوب کرد. کاتز ابتدا باید از سوی کابینه اسرائیل تایید شود. کاتز در حالی به‌عنوان وزیر خارجه اسرائیل منصوب می‌شود که جنبش دولت برابری در دادگاه علیه پست‌های متعدد نخست‌وزیر اسرائیل اقامه دعوا کرد. علاوه بر نخست‌وزیری و وزارت خارجه، نتانیاهو خود را به‌عنوان وزیر جنگ نیز منصوب کرده بود.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «روون ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی در مراسمی که این رژیم برای به اصطلاح یادبود هلاکت ۷ نظامی زن صهیونیست به دست «احمد دقامسه» یکی از سربازهای اردنی در منطقه الباقوره اردن برگزار کرده بود گفت: اردن دوست صادق و واقعی اسرائیل است. وی در این مراسم که با حضور کنسول اردن در اراضی اشغالی برگزار شد گفت: با وجود این جنایت، صلح میان اسرائیل و اردن از بین نرفت و ما بیست و پنجمین سال این صلح را جشن می‌گیریم. رئیس رژیم صهیونیستی گفت: اردن کشوری دارای صبر و میانه روی است و ما به همکاری‌های مشترک خود ادامه می‌دهیم. «الدقامسه» با وجود مخالفتهای مردمی به حبس ابد محکوم شد اما در مارس ۲۰۱۷ آزاد شد.
فارسفارس2 هفته قبل
جوانان فلسطینی در پاسخ به تصویب قانون تبعیض آمیز در پارلمان فلسطین اشغالی، اعراب ساکن این سرزمین را به تحریم انتخابات پارلمانی دعوت کردند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، به‌دنبال تصویب قانونی در فلسطین اشغالی که اعراب را به شهروند درجه دو تبدیل کرده است، شماری از شهروندان جوان عرب در فلسطین اشغالی طی فراخوانی از اقلیت اعراب این سرزمین خواستند انتخابات پارلمانی روز پنج‌شنبه را تحریم کنند. به نوشته خبرگزاری «رویترز»، طرفداران تحریم انتخابات پارلمانی که اغلب به‌عنوان فلسطینی شناخته می‌شوند، در سال‌های گذشته بارها برای تحریم انتخابات در فلسطین اشغالی تلاش کردند. با این حال سران احزاب عرب در فلسطین اشغالی در تلاشند اعراب این منطقه را پای صندوق رأی بکشند. طبق ارقام منتشر شده توسط اداره مرکزی آمار رژیم صهیونیستی در آغاز سال ۲۰۱۹، از جمعیت حدودا ۹ میلیون نفری فلسطین اشغالی، ۱٫۹ میلیون نفر عرب هستند.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
در پی ادامه تنش‌ در روابط لهستان و رژیم صهیونیستی بر سر اظهارات مقامات و وزیر خارجه جدید رژیم صهیونیستی درباره همدستی این کشور اروپایی با آلمان نازی در جنگ جهانی دوم، ورشو از اسرائیل کاتس، وزیر خارجه جدید رژیم صهیونیستی خواست عذرخواهی کند. باشگاه خبرنگاران جوان: در پی ادامه تنش‌ در روابط لهستان و رژیم صهیونیستی بر سر اظهارات مقامات و وزیر خارجه جدید رژیم صهیونیستی درباره همدستی این کشور اروپایی با آلمان نازی در جنگ جهانی دوم، ورشو از اسرائیل کاتس، وزیر خارجه جدید رژیم صهیونیستی خواست عذرخواهی کند. پیش از این اسرائیل کاتس، وزیر خارجه جدید رژیم صهیونیستی در مصاحبه با رادیو ارتش این رژیم گفت: «بسیاری از لهستانی‌ها با نازی‌ها همکاری کردند و در نابودی یهودیان نقش داشتند.» چند روز پیش نیز بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که برای شرکت در نشست ضدایرانی ورشو به لهستان سفر کرده بود، لهستانی‌ها را به همدستی با آلمان نازی متهم کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
نظرسنجی جدید انتخاباتی در رژیم صهیونیستی؛ پیشتازی ائتلاف گانتس بر نتانیاهوتازه‌ترین نظرسنجی انجام شده در رژیم صهیونیستی درباره انتخابات آتی رژیم، از پیشتازی ائتلاف گانتس معروف به ائتلاف ژنرال‌ها بر حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی حکایت می‌کند. این نظرسنجی نشان داد حزب ائتلاف یکپارچه و تجمع عربی، چهار کرسی و حزب اسرائیل خانه ما به ریاست آویگدور لیبرمن وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی چهار کرسی کسب خواهند کرد. نقشه خطرناک اسرائیل برای جولان اشغالیرادیو رژیم صهیونیستی از نقشه و طرح کابینه نتانیاهو برای جولان اشغالی سوریه در چارچوب توطئه هدفمند برای بیرون راندن سوری‌های اصیل از این منطقه اشغالی پرده برداشت. هدف تهیه کنندگان این طرح، اسکان ۲۵۰ شهرک‌نشین صهیونیست در جولان اشغالی تا سال ۲۰۴۸ میلادی یعنی ۱۰۰ سال پس از تاسیس رژیم غاصب اسرائیل اعلام شده است. رزمایش مشترک آمریکا و رژیم صهیونیستیروزنامه یدیعوت آحارانوت از رزمایش ارتش آمریکا و ارتش رژیم صهیونیستی در خصوص سامانه موشکی موسوم به تاد خبر داد.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
رسانه‌های رژیم صهیونیستی به نقل از نخست‌وزیر این رژیم اصول کلی طرح صلح آمریکا میان فلسطین و اسرائیل را فاش کردند. خبرگزاری ایسنا: رسانه‌های رژیم صهیونیستی به نقل از نخست‌وزیر این رژیم اصول کلی طرح صلح آمریکا میان فلسطین و اسرائیل را فاش کردند. بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در گفتگو با روزنامه معاریو اصول کلی طرح صلح آمریکا میان فلسطین و اسرائیل موسوم به معامله قرن را فاش کرد. طبق این گزارش، نتانیاهو درباره معامله قرن گفته است که در این طرح هیچ شهرک نشین یا هیچ شهرکی حذف نخواهد شد. طبق اعلام رسانه‌های رژیم صهیونیستی، نتانیاهو همچنین درباره اصول معامله قرن گفته است: ما قدس را تقسیم نمی‌کنیم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ماه قبل
رئیس رژیم صهیونیستی پیش‌بینی کرد که ایران در پاسخ به حملات هوایی صهیونیست‌ها به خاک سوریه، حملاتی را از سمت شمال اراضی اشغالی انجام دهد. رووین ریولین، رئیس رژیم صهیونیستی با اشاره به حضور نظامی ایران در سوریه گفت، بر این باور است که ایران حملات خود به مواضع اسرائیل را در پاسخ به حملات هوایی صهیونیست‌ها علیه سوریه، افزایش دهد. رئیس رژیم صهیونیستی افزود: من بر این باورم که ایران با نیرویی بزرگ‌تر در جبهه شمالی اسرائیل تلافی خواهد کرد. ریولین مدعی شد: از نظر من، اروپا نیز کم کم به این سمت می‌رود که همانند اسرائیل درباره ایران فکر کند. این مقام رژیم صهیونیستی در بخش دیگری از سخنانش به مسئله فلسطین پرداخت و آن را موضوعی قابل حل‌وفصل توصیف کرد و گفت: ما باید میان خود و فلسطینی‌ها اعتمادسازی کنیم.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ماه قبل
به نوشته روزنامه صهیونیستی یدیعوت‌آحارونوت، ریولین در سخنرانی روز دوشنبه خود در کنفرانس موسسه مطالعات امنیت ملی در تل‌آویو گفت که وضعیت استراتژیک اسرائیل در آینده می‌تواند در دو کلمه توصیف شود؛ «زوال و پیچیدگی.» او در این راستا به موضوع حضور ایران در سوریه به‌عنوان یک نمونه برای ادعای خود اشاره کرد. او در ادامه ادعای خود درباره حضور ایران در سوریه گفت: به‌نظر می‌آمد که ایران به دلیل فهم مشترک ما با روسیه (درخصوص سوریه) و شکست‌ها در جبهه شمالی محدود شود اما این روند در ماه‌های اخیر در حال تغییر است. رئیس رژیم صهیونیستی افزود: من بر این باورم که ایران با نیرویی بزرگ‌تر در جبهه شمالی اسرائیل تلافی خواهد کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
واژه‌های به کار رفته توسط مجری شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی نخست وزیر این رژیم را به شدت عصبانی کرد. اعتمادآنلاین| واژه‌های به کاررفته توسط مجری شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی نخست وزیر این رژیم را به شدت عصبانی کرد. به گزارش اعتمادآنلاین، مجری یکی از برنامه‌های سیاسی شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل با توصیف ارتش اسرائیل به وحشی‌های اشغالگر، باعث واکنش بنیامین نتانیاهو به سخنان او شد. بازتاب این گفته‌ها چنان در اسرائیل گسترده بود که نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی را بر آن داشت در نشست کابینه به آن واکنش نشان داده و این گفته‌ها را ناباوارنه توصیف کند. با این وجود نتانیاهو نتوانست اقدامات وحشیانه نظامیانش را تکذیب کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- نخست وزیر مالزی که به اسلام آباد سفر کرده در سخنانی رژیم صهیونیستی را به رژیم دزدان تشبیه کرد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ ماهاتیر محمد می‎گوید که اسرائیل «رژیم دزدان» است. وی در سفر به پاکستان طی سخنانی با اشاره به اینکه اشغال اراضی دیگران و ایجاد دولت در آن امکان پذیر نیست گفت که زندگی در این اراضی زندگی زیر نظر رژیم دزدان است. نخست وزیر مالزی در بخش دیگری با بیان اینکه اسرائیل به قوانین بین المللی پایبندی ندارد اظهار داشت که این رژیم به فعالیت‎های اشغالگرانه و شهرک سازی در اراضی فلسطینی ادامه می‎دهد. محمد می‎گوید: ما ضد یهود نیستیم اما امکان ندارد که اسرائیل را به دلیل اشغال اراضی فلسطینی به رسمیت بشناسیم.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان، روز یکشنبه از حملات رژیم صهیونیستی در سوریه حمایت کرد و مدعی شد این حملات به «تهدیدهای» موجود علیه این رژیم از جانب ایران ارتباط دارند. به نوشته روزنامه صهیونیستی هاآرتص، صدراعظم آلمان در مصاحبه‌ای که از رادیو اسرائیل پخش شد ادعا کرد: «ایران سیاست‌هایی دارد که برای اسرائیل نگران‌کننده هستند. اسرائیل بایستی از موجودیتش محافظت کند و اوضاع در سوریه هم به طور طبیعی بسیار برای اسرائیل تهدیدآمیز است.» رژیم صهیونیستی از زمان آغاز ناآرامی‌های سوریه در سال ۲۰۱۱ از گروه‌های تروریستی در حال مبارزه با دولت قانونی سوریه حمایت کرده است. این رژیم، در برهه‌های مختلف تلاش کرده با بمباران مواضع ارتش سوریه و نیروهای هم‌پیمان آن در سوریه از پیشروی‌های دمشق در برابر تروریست‌ها جلوگیری کند. همچنین دولت‌های سوریه و روسیه بارها از رژیم صهیونیستی خواسته‌اند به حملات خودسرانه خود در سوریه پایان دهد.

بزرگترین خطر فراروی رژیم صهیونیستی چیست؟

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، درخواست رئیس جمهور فرانسه از رژیم صهیونیستی با واکنش تند این رژیم روبرو شد. به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، کانال دوازده تلویزیون اسرائیل اعلام کرد امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه با ارسال نامه شدیداللحنی به اسرائیل، از اقدام این رژیم در کسر بخشی از درآمد مالیات و عوارض سهم تشکیلات خودگردان فلسطین، انتقاد کرد. مکرون در این نامه، از مقامات اسرائیل خواست در این تصمیم بازنگری کنند. دولت اسرائیل، این درخواست مکرون را غیراخلاقی و نقض اصول کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مبارزه با تروریسم توصیف کرد.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: وزارت خارجه رژیم صهیونیستی از راه‌اندازی «سفارت مجازی» این رژیم با هدف تقویت روابط با کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس خبر داد. به گزارش روسیاالیوم، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در صفحه توئیتر خود به زبان عربی نوشت: «مایه خوشحالی ماست که اعلام کنیم صفحه «اسرائیل در خلیج» با هدف تقویت گفتگوها میان اسرائیل و ملت‌های خلیجی مجددا راه‌اندازی شد. امیدواریم این سفارت مجازی در تعمیق تفاهم میان کشوری‌های خلیج و مردم اسرائیل در تمامی زمینه‌ها کمک‌کننده باشد.» این صفحه برای نخستین بار سال ۲۰۱۳ ایجاد شد، اما در پایان سال ۲۰۱۴ فعالیت آن متوقف گردید. عادی‌سازی روابط رژیم صهیونیستی با کشورهای عربی، اخیرا با سفر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به عمان و همچنین گروه‌های متعدد صهیونیستی به امارات و سایر کشورهای عربی سرعت گرفته است.
ایلناایلنا2 ماه قبل
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به سخنان دبیر کل حزب الله لبنان با بیان ادعاهایی واهی گفت که او از موفقیت عملیات «سپر شمال» ارتش اسرائیل نگران است. به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، ‌ «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با تکرار ادعاهای دروغین مدعی شد که «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان از موفقیت عملیات «سپر شمال» ارتش اسرائیل نگران است. وی طی گزافه گوئی‌هایی مدعی شد که نصرالله از اراده اسرائیل متزلزل شده است. وی با ادعاهای واهی به حزب‌الله نسبت به مقابله با ارتش اسرائیل هشدار داد. نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت که نصرالله دلیل خوبی برای دوری جستن از اسرائیل دارد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، ایالات متحده آمریکا به دلیل نظارت دستگاه اطلاعاتی چین از کاربران اینترنتی و سرقت اطلاعات شخصی آنها، نسبت به استفاده رژیم صهیونیستی از اینترنت نسل پنجم (۵G) چین، هشدار داد. روزنامه عبری تایمز اسرائیل، روز سه شنبه به نقل از مقامات رژیم صهیونیستی نوشت: اسرائیل به هشدارهای آمریکا اهتمام دارد و گوش می‌کند. این هشدارها پس از مجموعه‌ای از مذاکرات که جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید با هیئتی از شورای امنیت ملی اسرائیل به ریاست مئیر بن شاتریت انجام داد بیان شده‌اند. یادآور می‌شود دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، طی دیدار ۲۶ مارس ۲۰۱۹ با بنیامین نتانیاهو، در کاخ سفید تلاش می‌کند به منظور کاهش روابط رژیم صهیونیستی با چین، به صهیونیست‌ها فشار بیاورد. چرا که این روابط می‌تواند به روابط رژیم صهیونیستی با آمریکا خسارت وارد کند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
وزیر خارجه موقت رژیم صهیونیستی در سخنانی گفت که یکی از اولویت‌ها و اهداف وی در این منصب تحکیم روابط با کشورهای همسایه اراضی اشغالی است. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، یسرائیل کاتس، وزیر خارجه موقت رژیم صهیونیستی یک روز پس از تعیین از سوی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از اولویت‌ها و اهداف خود در این منصب سخن گفت. کاتس گفت که مهمترین اولویت‌های او به عنوان وزیر خارجه موقت رژیم صهیونیستی؛ «تحکیم جایگاه قدس در جهان، تحکیم روابط با کشورهای همسایه و تلاش برای متقاعد کردن آمریکا به منظور به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان است». این وزیر صهیونیستی در ادامه تصریح کرد که با نتانیاهو به طور عملی برای تحکیم روابط این رژیم با کشورهای حوزه خلیج فارس همکاری و تلاش کرده است. وزیر خارجه موقت اسرائیل ادامه داد: اما ایده مذکور در سایه حاکمیت تشکیلات خودگردان فلسطین نمی‌تواند محقق شود، چراکه تشکیلات خودگردان قادر به تأمین امنیت کافی برای اسرائیل در آینده نیست.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
مورخ برجسته صهیونیستی در اظهار نظری جالب گفته است که ملت فلسطین در نهایت بر رژیم صهیونیستی پیروز خواهند شد و این رژیم ۳۰ تا ۵۰ سال بیشتر دوام نخواهد آورد. بدون شک پیروزی با آنهاست و طی ۳۰ تا ۵۰ سال آینده بر ما غلبه خواهند کرد. پیش‌بینی‌های صهیونیستی درباره نابودی اسرائیل از سوی جریان‌های فکری مختلف این رژیم مطرح می‌شود. از جمله این پیش‌بینی‌ها، پیش‌بینی «آفراهام بورگ»، رئیس سابق پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) است. المسیری حدود ۲۵ سال را صرف تألیف دانشنامه «الیهود و الیهودیة و الصهیونیة» کرد و در ماه‌های پایانی زندگی خود در سال ۲۰۰۸ در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز از پیش‌بینی‌های خود درباره «پایان نزدیک» اسرائیل صحبت کرد و گفته که احتمالا اسرائیل طی ۵۰ سال آینده نابود خواهد شد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
به دنبال روابط مستحکم تل‌آویو با مسکو، یک بحران دیپلماتیک میان رژیم صهیونیستی و اوکراین به وجود آمده است. به گزارش ایسنا، روابط میان رژیم صهیونیستی و اوکراین به دنبال برقراری روابط مستحکم این رژیم با مسکو وارد مرحله‌ای فراتر از بحران دیپلماتیک شده است. سفیر اوکراین در اسرائیل این بحران را شدید خواند و گفت، فضای بسیار بدی وجود دارد. آنها مهمانان رسمی وزارت خارجه اسرائیل بوده و در کنفرانس بین‌المللی روسای شهرداری‌ها در تل‌آویو شرکت داشتند. به دنبال این امر، دولت اوکراین پیام شدید اللحنی به تل‌آویو ارسال کرد و سفیرش در اسرائیل گفت، اقدامات این رژیم عاقلانه نیست و براساس قوانین بین‌المللی و روابط دیپلماتیک صورت نگرفته است.
رجانیوزرجانیوز1 هفته قبل
روز سه شنبه ایالات متحده آمریکا در خصوص به کارگیری فن آوری نسل پنجم اینترنت (۵G) چین، توسط رژیم صهیونیستی هشدار داد. به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، ایالات متحده آمریکا به دلیل نظارت دستگاه اطلاعاتی چین از کاربران اینترنتی و سرقت اطلاعات شخصی آنها، نسبت به استفاده رژیم صهیونیستی از اینترنت نسل پنجم (۵G) چین، هشدار داد. روزنامه عبری تایمز اسرائیل، روز سه شنبه به نقل از مقامات رژیم صهیونیستی نوشت: اسرائیل به هشدارهای آمریکا اهتمام دارد و گوش می‌کند. یادآور می‌شود دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، طی دیدار ۲۶ مارس ۲۰۱۹ با بنیامین نتانیاهو، در کاخ سفید تلاش می‌کند به منظور کاهش روابط رژیم صهیونیستی با چین، به صهیونیست‌ها فشار بیاورد. چرا که این روابط می‌تواند به روابط رژیم صهیونیستی با آمریکا خسارت وارد کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
سرویس جهان مشرق - اقدام رژیم صهیونیستی برای تخلیه تعدادی از پایگاه‌های نظامی و تاسیسات ارتش رژیم اسرائیل در امتداد سواحل فلسطین اشغالی از شمالی‌ترین مناطق تا جنوبی‌ترین بخش‌های فلسطین جنجال قابل توجهی را در اسرائیل به پا کرده است. تصمیم سرکردگان امنیتی رژیم صهیونیستی برای تخلیه این پایگاه‌ها در شرایطی دنبال می‌شود که ارزیابی‌های اسرائیل امکان وقوع جنگ در نتیجه اشتباه محاسباتی ارتش در اجرای عملیات «تقابل بین جنگ‌ها» در سوریه را بالا معرفی می‌کند. بر اساس این گزارش، ارتش رژیم صهیونیستی آمادگی خود را برای تخلیه این پایگاه‌ها و تاسیسات نظامی اعلام کرده است. البته گزارش‌های موجود جدول زمانی تخلیه پایگاه‌های نظامی اسرائیل در سواحل دریای مدیترانه را مشخص نکرده، اما به نظر می‌رسد که مسایل امنیتی و نظامی در پشت پرده این تصمیم‌گیری قرار دارد. پایگاه دریایی عتلیت یکی دیگر از تاسیسات حساس رژیم صهیونیستی به شمار می‌رود که مقر یگان ویژه دریایی از جمله یگان شیطت ۱۳ است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری العهد، مقامات و سیاستمداران و نظامیان ارشد رژیم صهیونیستی، اعتراف دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به حاکمیت رژیم اشغالگر قدس بر جولان اشغالی سوریه را به زعم خود «گامی شجاعانه»، «دستاوردی مهم» و «لحظاتی تاریخی» برای رژیم متبوع خود دانستند. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت در حالی که ایران تمایل دارد از سوریه به عنوان مقر و سکویی برای از بین بردن اسرائیل استفاده کند، رئیس جمهوری آمریکا در اقدامی شجاعانه به حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان اعتراف کرد. یولی ادلشتاین رئیس کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی هم گفت پس از گذشت ۳۸ سال از تصویب قانونی در کنست در حمایت از حاکمیت اسرائیل بر جولان و پس از تلاش‌های گسترده در صحنه بین المللی، زمان اعتراف آمریکا فرا رسید. موشه کحلون رئیس حزب کولانو و عضو کابینه سیاسی امنیتی رژیم صهیونیستی هم گفت تصمیم آمریکا برای به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان یک دستاورد مهم برای دولت اسرائیل به شمار می‌رود. انتهای پیام/

(تصاویر) انتخاب رئیس جدید ستاد مشترک ارتش اسرائیل

12+
فراروفرارو3 ماه قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
نتانیاهو در ادامه تصریح کرد: گزینه‌های رأی دهندگان «بیبی» یا «طیبی» است. بیبی نام اختصاری خود بنیامین است اما منظور وی از طیبی؛ احمد طیبی، نماینده عرب کنست (پارلمان اسرائیل) است. انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی قرار است که نهم آوریل آتی برگزار شود. سامانه «تاد» امنیت اسرائیل را تقویت می‌کندنخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که استقرار سامانه دفاع موشکی «تاد» آمریکا امنیت رژیم صهیونیستی را تقویت می‌کند. به گزارش سایت اینترنتی النشره، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که استقرار سامانه دفاع موشکی «تاد» آمریکا بیانگر پایبندی واشنگتن به تامین امنیت رژیم صهیونیستی است.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 هفته قبل
نخست وزیر رژیم صهیونیستی وعده داده است تا در صورت پیروزی مجدد در انتخابات، شهرک‌های صهیونیستی کرانه باختری را به سرزمین‌های اشغالی منضم کند. به گزارش نامه نیوز، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز شنبه گفت: اگر برای یک دوره دیگر نخست وزیر اسرائیل شوم، شهرک‌های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری رود اردن را به سرزمین‌های فعلی اسرائیل ملحق خواهم کرد. انتخابات سراسری رژیم صهیونیستی قرار است ۹ آوریل یعنی دو روز دیگر برگزار شود. نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حالی وارد کارزار انتخاباتی شده است که با اتهامات گسترده فساد مالی روبرو است. پس از گذشت دهه‌ها بیش از ۴۰۰ هزار صهیونیست هم اکنون در کرانه باختری زندگی می‌کنند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش روز یکشنبه ایرنا، تارنمای این روزنامه صهیونیستی افزود: نتانیاهو در آغاز جلسه هفتگی کابینه امنیتی اسرائیل این سناتور جمهوری خواه را یک «دوست بزرگ برای اسرائیل» خواند. نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد، روز دوشنبه همراه با این سناتور آمریکایی به بلندی‌های جولان خواهد رفت و این مساله در راستای تلاش‌ها برای به رسمیت شناختن جولان تحت حاکمیت اسرائیل توسط آمریکا و کشورهای دیگر است. رژیم صهیونیستی در جریان جنگ ۱۹۶۷ اعراب با اسرائیل بلندی‌های جولان را به اشغال خود در آورد و همچنین از منابع طبیعی این منطقه به نفع خود بهره گرفته است. کشورهای جهان این اقدام رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و حاکمیت این رژیم را بر این منطقه به رسمیت نمی‌شناسند. به گفته نتانیاهو، وی پس از بازگشت از آمریکا میزبان ژائیر بولسونارو رئیس جمهوری برزیل است.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
به گزارش روسیاالیوم، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در صفحه توئیتر خود به زبان عربی نوشت: «مایه خوشحالی ماست که اعلام کنیم صفحه «اسرائیل در خلیج» با هدف تقویت گفتگوها میان اسرائیل و ملت‌های خلیجی مجددا راه‌اندازی شد. امیدواریم این سفارت مجازی در تعمیق تفاهم میان کشوری‌های خلیج و مردم اسرائیل در تمامی زمینه‌ها کمک‌کننده باشد.» این صفحه برای نخستین بار سال ۲۰۱۳ ایجاد شد، اما در پایان سال ۲۰۱۴ فعالیت آن متوقف گردید. عادی‌سازی روابط رژیم صهیونیستی با کشورهای عربی، اخیرا با سفر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به عمان و همچنین گروه‌های متعدد صهیونیستی به امارات و سایر کشورهای عربی سرعت گرفته است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
دولت رژیم صهیونیستی پنج شنبه شب توافق جدیدی را با اردن امضا کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، شمعون آران، تحلیلگر امور سیاسی اسرائیلی در توئیتی نوشت که وزارت خارجه این رژیم توافقی را با اردن برای فعالیت در زمینه هتل‌داری در شهر «ایلات» اسرائیل امضا کرد. وی گفت که حاییم ریجو، معاون مدیرکل وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در امور خاورمیانه و امیر فایسبرود، سفیر این رژیم در اردن با مقامات امان به توافقی دست یافتند که بموجب آن ۵۰۰ کارگر اردنی برای فعالیت در زمینه هتلداری به شهر ایلات اسرائیل فرستاده خواهند شد. انتهای پیام
ایسناایسنا1 هفته قبل
نماینده آمریکا در روند صلح خاورمیانه نقشه جدیدی را برای توضیح ادعای حاکمیت رژیم صهیونیستی بر جولان سوریه منتشر کرد. این نقشه همچنین نشان می‌دهد، قدس بخشی از اسرائیل است. رسانه‌های اسرائیلی نیز فورا دست به کار شده و توئیت گرینبلات را که ادعا می‌کند جولان سوریه بخشی از نقشه اسرائیل است، منتشر کردند. شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد: این نقشه در راستای اقدام دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا درباره به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر جولان سوریه است. آریل کاهانا، از اصحاب رسانه رژیم صهیونیستی در توییتی اعلام کرد: دولت آمریکا نقشه جدیدی را منتشر کرده که نشان می‌دهد جولان بخشی جدایی‌ناپذیر از اسرائیل است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز شنبه گفت: اگر برای یک دوره دیگر نخست وزیر اسرائیل شوم، شهرک‌های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری رود اردن را به سرزمین‌های فعلی اسرائیل ملحق خواهم کرد. انتخابات سراسری رژیم صهیونیستی قرار است ۹ آوریل یعنی دو روز دیگر برگزار شود. نخست وزیر اسرائیل در ادامه افزود: شما این سئوال را مطرح می‌کنید که آیا ما در حال حرکت به سوی مرحله بعدی هستیم و پاسخ من مثبت است. نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حالی وارد کارزار انتخاباتی شده است که با اتهامات گسترده فساد مالی روبرو است. پس از گذشت دهه‌ها بیش از ۴۰۰ هزار صهیونیست هم اکنون در کرانه باختری زندگی می‌کنند.

به انتهای لیست رسیدید

رژیم صهیونیستی

اسرائیل کشوری در غرب آسیا و در منطقهٔ خاورمیانه است. نام رسمی آن دولت اسرائیلو پایتخت آن شهر اورشلیم است. پهناوری این کشور مورد اختلاف است ولی طبق یکی از تعریف‌های مرزی ۲۲٬۱۴۵ کیلومتر مربع (صد و پنجاه و یکم در جهان) است. اسرائیل در ساحل شرقی دریای مدیترانه واقع شده و در شمال با لبنان، در شمال شرقی با سوریه، در شرق با اردن و در جنوب غربی با مصر مرز زمینی دارد. اسرائیل هم‌چنین در شرق با کرانه باختری رود اردن و در جنوب غربی با نوار غزه مجاورت دارد. این کشور با وجود اندازه نسبتاً کوچک دارای ویژگی‌های جغرافیایی متنوع است. در ۲۹ نوامبر ۱۹۴۷ میلادی، سازمان ملل متحد، طرح تقسیم فلسطین به دو کشور اسرائیل و فلسطین و اداره شهر اورشلیم، به صورت بین‌المللی را تصویب کرد. این طرح موافقت سران اسرائیلی را در پی داشت اما فلسطینیان و دولت‌های عرب منطقه، بی‌درنگ آن را رد کردند. در نتیجه از تاریخ ۳۰ نوامبر ۱۹۴۷ تا ۱۴ مه ۱۹۴۸ میان شبه‌نظامیان فلسطینی و یهودی، نبردهای خونینی درگرفت. نهایتاً در ۱۴ مه ۱۹۴۸ هم‌زمان با پایان قیومیت بریتانیا بر فلسطین، «دولت اسرائیل» با صدور منشور استقلال، اعلام موجودیت کرد. یک روز پس از اعلام استقلال، تمامی همسایگان عرب به‌طور هم‌زمان به اسرائیل حمله کردند که متحمل شکست شدند. از آن پس، مجموعه‌ای از درگیری‌های نظامی بین نیروهای اسرائیلی و کشورهای عرب رخ داده که جنگ ۱۹۴۸، جنگ ۱۹۵۶، جنگ شش‌روزه ۱۹۶۷ و جنگ یوم کیپور ۱۹۷۳ مهم‌ترین آن‌ها بوده‌اند. ویکی‌پدیا