اخبار اسرائیل - آخرین و مهم ترین اخبار اسرائیل از خبرگزاری‌های ایران | خبری
رژیم صهیونیستی

رژیم صهیونیستی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
آیدن اعتراف کرده که طی مدت حضورش در این مناطق، ۵۲ فلسطینی را با قناصه خود هدف قرار داده و پوکه‌هایش را هم نگه داشته است. این نظامی تک تیرانداز صهیونیست به تعداد فلسطینیانی که با سلاح خود قرار داده، افتخار می‌کند و می‌گوید همقطارانش، وی را لقب قاتل داده‌اند. اعتراف افسر صهیونیست به توانمندی بالای حماسیک کارشناس نظامی صهیونیست به توان بالای جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) برای دفاع از مردم فلسطین در نوار غزه در برابر تجاوزگری و ماجراجویی‌های مستمر رژیم اشغالگر قدس اعتراف کرد. حزب کاحول-لاوان (آبی سفید) به ریاست گانتس تلاش می‌کند قانونی را تصویب کند تا بر اساس آن مانع تشکیل دولت توسط نتانیاهو به سبب پرونده‌های فسادی که با آن روبرو است، شود. نتانیاهو نیز به نوبه خود، گانتس را متهم کرد که برای تشکیل دولت مبتنی بر فهرست مشترک عربی که ۱۵ کرسی کسب کرد، تلاش می‌کند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش روسیا الیوم، «بنی گانتس» روز شنبه در واکنش به نتایج انتخابات پارلمانی اخیر رژیم صهیونیستی افزود: اکثریت اعضای کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) برای تشکیل دولت جدید به نفع من رأی خواهند داد. از سوی دیگر نتانیاهو نیز با تاکید بر پیروزیش در انتخابات اخیر گفت: به شما اطمینان می‌دهم که هرگز به جای دیگری نخواهم رفت. پیش‌تر قانون جلوگیری از نخست‌وزیری نتانیاهو با حمایت حزب لیبرمن رای اکثریت را در پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) به دست آورد. در انتخابات اخیر رژیم صهیونیستی که سومین انتخابات در حدود یکسال اخیر در سرزمین‌های اشغالی بود، ائتلاف راست‌گرای حزب لیکود به ریاست «بنیامین نتانیاهو» ۵۸ کرسی و ائتلاف چپ‌گرای حزب آبی‌ و سفید به ریاست «بنی گانتس» ۵۵ کرسی در پارلمان رژیم صهیونیستی را کسب کردند. ۲ انتخابات پیشین رژیم صهیونیستی نیز به همین دلیل ناکام ماند و منجر به برگزاری انتخابات سوم شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، مقام‌های بهداشتی رژیم صهیونیستی مدعی شدند که تاکنون ۲۱ نفر در اراضی اشغالی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سوی رسانه‌های رژیم صهیونیستی بین ۵ تا ۸۰ هزار نفر از ساکنان اراضی اشغالی به دلیل شیوع کرونا در قرنطینه خانگی به سر می‌برند. این گزارش‌ها در حالی منتشر شده که طی هفته‌‌های گذشته مقام‌های رژیم صهیونیستی از ارائه آمار دقیق افراد مبتلا به ویروس کرونا خودداری می‌کردند. روز پنجشنبه گذشته «اسرائیل کاتص»، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در مصاحبه با شبکه «کان»، درباره شیوع گسترده ویروس کرونا در اراضی اشغالی هشدار داد. شیوع ویروس کرونا از اواخر ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ از شهر «ووهان» چین آغاز شده و اکنون به حدود ۹۰ کشور سرایت پیدا کرده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و «بنی گانتز» رهبر ائتلاف آبی و سفید عصر روز شنبه به تبادل اتهام علیه یکدیگر به دلیل بن‌بست سیاسی که این رژیم از یک سال پیش به دلیل عدم موفقیت در تشکیل کابینه با آن مواجه است پرداختند. اشاره وی به گانتس، رقیب انتخاباتی‌اش که در تلاش است به تشکیل کابینه بپردازد. گانتز و لیبرمن قصد دارند از طریق تصویب قانونی مانع از تصدی پست نخست وزیری توسط نتانیاهو شوند. نتانیاهو اضافه کرد که هرگز تسلیم نخواهد شد و تلاش‌های برای تشکیل کابینه راستگرا ادامه خواهد داد. دو انتخابات قبلی نیز به همین دلیل به نتیجه نرسید و به برگزاری انتخابات سوم منجر شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
سرویس جهان مشرق - به گزارش Defence Blog از منابع معتبر تحلیل نظامی، ارتش امریکا از ادامه خرید سامانه‌های پدافندی Iron Dom یا گنبد آهنین ساخت رژیم صهیونیستی منصرف شد. سال گذشته ارتش امریکا قراردادی به ارزش ۳۷۰ میلیون دلار برای خرید دو آتشبار پدافندی گنبد آهنین با اسراییل امضا کرده بود و قرار بود در ادامه تعداد بیشتری از این موشک‌ها خریداری شود. خرید این سامانه به منظور حفاظت از پایگاه‌های نظامی امریکا در افغانستان و عراق در برابر تهدیدات راکتی انجام شده بود اما ظاهرا فرماندهان امریکایی پس از بررسی این سامانه متوجه ضعف‌های آن شده و از خرید محموله بعدی صرف نظر می‌کنند. در گزارش منتشر شده در این وبسایت عنوان شده است که ضعف شدید این سامانه در برابر جنگ الکترونیک و اخلال بر روی رادارهای عمل کننده این سامانه یکی از مهمترین دلایل لغو قرارداد بوده است. همچنین مخالفت مقامات رژیم صهیونیستی با در اختیار قرار دادن کدهای سری این سیستم به امریکا نیز دلیل ثانویه لغو قرارداد عنوان شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) اعلام کرده که به دلیل ضعف‌های سایبری در سامانه دفاع موشکی «گنبد آهنین» ساخت رژیم صهیونیستی، قید خرید آن‌ها را زده است. به نوشته وبگاه «دیفنس بلاگ» به نقل از «تایمز اسرائیل» علت تصمیم جدید پنتاگون در انصراف از خرید سامانه دفاع موشکی گنبد آهنین این است که اسرائیل قصد ندارد کدهای این سامانه را به ارتش آمریکا بدهد و به همین دلیل ایالت متحده قادر به انطباق این سامانه با پدافند هوایی خود نیست. «ژنرال مایک موری» از مقامات ارتش آمریکا در این زمینه گفت که مشکلاتی از جمله نقطه ضعف‌های امنیتی و چالش‌های عملیاتی در سامانه گنبد آهنین مشاهده شده است. این مقام آمریکایی گفته است که پنتاگون قادر به انطابق این سامانه با سامانه‌های دفاع موشکی موجود در ایالات متحده نیست زیرا گنبد آهنین دارای چالش‌های سایبری و موارد دیگر است. پنتاگون قصد داشت دو سامانه دیگر گنبد آهنین از رژیم اسرائیل خریداری کند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
وی ادامه داد: مبتلایان در وستچستر کسانی هستند که با فرد مبتلا در نیوراشل ارتباط داشته‌اند. فرماندار ایالت نیویورک با بیان اینکه از روز گذشته تا کنون تعداد ۲۷ مورد جدید شناسایی شده است، اظهار کرد: تعداد ۷ نفر در نیویورک و ۲۳ نفر در وستچستر حضور دارند. دلیل آن هم این است که تعداد روزهای قرنطینه از آخرین روز در معرض قرار گرفتن این ویروس، ۱۴ روز است. از این رو، آخرین مورد ابتلا، ملاک تعداد روزهای قرنطینه قرار خواهد گرفت و ممکن است قرنطینه تمدید شود. گرانفروشی و احتکاروی همچنین نسبت به افزایش قیمت مواد بهداشتی همچون ضد عفونی کننده‌ها هشدار داد و گفت: افزایش قیمت همچنان یک مشکل است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، «عبدالناصر فروانه» رئیس بخش پژوهش‌ها در کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطینی به مناسبت روز جهانی زن (هشتم مارس) اعلام کرد، مقامات رژیم صهیونیستی از سال ۱۹۶۷ تا کنون بیش از ۱۶ هزار زن فلسطینی را بازداشت کرده است. بر اساس گزارش وبگاه «العهد»، وی افزود، زنان بازداشت شده در سنین مختلف و شامل زنان بیمار، باردار، از کار افتاده و دختران کم سن و سال می‌شده است. فروانه در گزارش سالانه خود تصریح کرد: مقامات اشغالگر هنوز ۴۳ اسیر زن فلسطینی را در شرایط سخت در بازداشت نگه داشته‌اند. شیوه و روش رژیم اشغالگر برای بازداشت زنان تفاوتی با شیوه معمول برای بازداشت مردان ندارد. فروانه تأکید کرد، زن اسیر فلسطینی هنگام بازداشت مورد بازجویی سخت، شکنجه جسمی و روانی، سرکوب و امثال آن قرار می‌گیرد و باید به همه اینها اهمال پزشکی نیز اضافه کرد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
آیدن اعتراف کرده که طی مدت حضورش در این مناطق، ۵۲ فلسطینی را با قناصه خود هدف قرار داده و پوکه‌هایش را هم نگه داشته است. این نظامی تک تیرانداز صهیونیست به تعداد فلسطینیانی که با سلاح خود قرار داده، افتخار می‌کند و می‌گوید همقطارانش، وی را لقب قاتل داده‌اند. حزب کاحول-لاوان (آبی سفید) به ریاست گانتس تلاش می‌کند قانونی را تصویب کند تا بر اساس آن مانع تشکیل دولت توسط نتانیاهو به سبب پرونده‌های فسادی که با آن روبرو است، شود. هیچ قانونی در رژیم صهیونیستی وجود ندارد که مانع مکلف شدن فرد متهم به فساد برای تشکیل دولت شود یا مانع تصدی این سمت باشد، حتی در صورتی که از وی دادگاه عالی رژیم محکوم شده باشد. نتانیاهو نیز به نوبه خود، گانتس را متهم کرد که برای تشکیل دولت مبتنی بر فهرست مشترک عربی که ۱۵ کرسی کسب کرد، تلاش می‌کند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
باشگاه اسرای فلسطینی اعلام کرد نظامیان صهیونیست طی ۵۳ سال گذشته ۱۶ هزار زن فلسطینی را بازداشت کرده‌اند. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، باشگاه اسرای فلسطینی به مناسبت روز جهانی زن طی گزارشی اعلام کرد: نظامیان اسرائیل از سال ۱۹۶۷ تاکنون ۱۶ هزار زن فلسطینی را بازداشت کرده‌اند. از این تعداد ۴ زن فلسطینی مورد بازداشت اداری قرار گرفته‌اند. همچنین ۸ زن فلسطینی که هنگام بازداشت مجروح شده‌اند همچنان زندانی هستند. زنان فلسطینی هنگام بازداشت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و در بازداشتگاهها و زندان‌های اسرائیل مورد شکنجه قرار می‌گیرند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
دستگیری حاج الهام علی اف با فشار و توصیه رژیم صهیونیستی و آمریکادر این میان کشور با اکثریت شیعه جمهوری آذربایجان و همسایه جمهوری اسلامی ایران جایگاه مهمی در طرح‌های رژیم صهیونیستی و آمریکا و سایر کشورهای مرتجع منطقه دارد. بی شک در چنین شرایطی آن‌ها با فرصت طلبی کامل از هر اقدامی برعلیه رهبران و جریانات اسلامی در کشورهای اسلامی روی گردان نیستند. از این رو می‌توان گفت حاکمیت آذربایجان با فشار و توصیه رژیم کودک کش صهیونیستی و آمریکای جنایتکار اقدام به دستگیری و حبس سرپرست حزب اسلام آذربایجان کرده است. آنچه مسلم است دولت آذربایجان نمی‌تواند پایگاه مستحکم و گسترده اسلام گرایان در جمهوری آذربایجان را نادیده بگیرد و بدون دلیل و منطق و با اتهامات ساختگی به دستگیری شهروندان فرهیخته خود اقدام کند. انهای پیام/۱۳۱/ ز
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ مقام‌های بهداشتی رژیم صهیونیستی مدعی شدند که تاکنون ۲۱ نفر در اراضی اشغالی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سوی رسانه‌های رژیم صهیونیستی بین ۵ تا ۸۰ هزار نفر از ساکنان اراضی اشغالی به دلیل شیوع کرونا در قرنطینه خانگی به سر می‌برند. این گزارش‌ها در حالی منتشر شده که طی هفته‌‌های گذشته مقام‌های رژیم صهیونیستی از ارائه آمار دقیق افراد مبتلا به ویروس کرونا خودداری می‌کردند. روز پنجشنبه گذشته «اسرائیل کاتص»، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در مصاحبه با شبکه «کان»، درباره شیوع گسترده ویروس کرونا در اراضی اشغالی هشدار داد. شیوع ویروس کرونا از اواخر ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ از شهر «ووهان» چین آغاز شده و اکنون به حدود ۹۰ کشور سرایت پیدا کرده است.
رکنارکنا1 ماه قبل
به گزارش رکنا، پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) اعلام کرده که به دلیل ضعف‌های سایبری در سامانه دفاع موشکی «گنبد آهنین» ساخت رژیم صهیونیستی، قید خرید آن‌ها را زده است. به نوشته وبگاه «دیفنس بلاگ» به نقل از «تایمز اسرائیل» علت تصمیم جدید پنتاگون در انصراف از خرید سامانه دفاع موشکی گنبد آهنین این است که اسرائیل قصد ندارد کد‌های این سامانه را به ارتش آمریکا بدهد و به همین دلیل ایالت متحده قادر به انطباق این سامانه با پدافند هوایی خود نیست. «ژنرال مایک موری» از مقامات ارتش آمریکا در این زمینه گفت که مشکلاتی از جمله نقطه ضعف‌های امنیتی و چالش‌های عملیاتی در سامانه گنبد آهنین مشاهده شده است. این مقام آمریکایی گفته است که پنتاگون قادر به انطابق این سامانه با سامانه‌های دفاع موشکی موجود در ایالات متحده نیست، زیرا گنبد آهنین دارای چالش‌های سایبری و موارد دیگر است. پنتاگون قصد داشت دو سامانه دیگر گنبد آهنین از رژیم اسرائیل خریداری کند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
بنا به اعلام سازمان جهانی بهداشت تاکنون موارد ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا در ۹۲ کشور به ثبت رسیده است. پیش از این نیز یکی از نمایندگان و یکی از کارکنان مجلس ملی فرانسه به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده بودند. سیاستمدار ایتالیایی به ویروس جدید کرونا مبتلا شدنیکولا زینگارتی، سیاستمدار ۵۴ ساله ایتالیایی امروز (شنبه) اعلام کرد که به ویروس جدید کرونا مبتلا شده است. ویروس جدید کرونا به مالت رسیدوزیر بهداشت مالت از ثبت اولین مورد از ابتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور خبر داد. اولین فردی که در کشور کوچک مالت به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده است یک تبعه ۱۲ ساله ایتالیا است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
دستور رئیس رژیم صهیونیستی پس از اعلام نتایج نهاییاولین اقدام در تشکیل دولت در رژیم صهیونیستی به دستور رئیس این رژیم باز می‌گردد. دولت را باید یکی از اعضای کنست با ایجاد ائتلاف تشکیل دهد کسی که مأمور تشکیل کابینه می‌شود در صورت موفقیت در ایجاد ائتلاف برای تشکیل دولت نخست وزیر خواهد بود. روند معمول تشکیل دولتاز آنجا که رژیم صهیونیستی قانون اساسی ندارد لذا روندهای قانونی که مطابق قانون اساسی باشد وجود ندارد. روند تشکیل دولت براساس آنچه قانون انتخابات نامیده و توسط کمیته انتخابات اجرا می‌شود، پیگیری شده است. این بخش از فرآیند تشکیل دولت تا کنون اتفاق نیفتاده و در رژیم صهیونیستی مسبوق به سابقه نیست.
جام نیوزجام نیوز1 ماه قبل
به گزارش جام نیوز به نقل از العالم، پنتاگون اعلام کرد به دلیل ضعف‌های سایبری و چالش‌های دیگر در سامانه «گنبد آهنین» ساخت رژیم صهیونیستی، قید خرید آن‌ را زده است. به نوشته وبگاه «دیفنس بلاگ» به نقل از «تایمز اسرائیل» علت تصمیم جدید پنتاگون در انصراف از خرید سامانه دفاع موشکی گنبد آهنین این است که اسرائیل قصد ندارد کدهای این سامانه را به ارتش آمریکا بدهد و به همین دلیل ایالت متحده قادر به انطباق این سامانه با پدافند هوایی خود نیست. «ژنرال مایک موری» از مقامات ارتش آمریکا در این زمینه گفت که مشکلاتی از جمله نقطه ضعف‌های امنیتی و چالش‌های عملیاتی در سامانه گنبد آهنین مشاهده شده است. پنتاگون قصد داشت دو سامانه دیگر گنبد آهنین از اسرائیل خریداری کند. به گفته بریک، وزارت جنگ رژیم صهیونیستی به این نتیجه رسیده که «گنبد آهنین» برای مقابله با موشک‌هایی که به سمت فلسطین اشغالی پرتاب خواهد شد، کافی نیست.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
اگر شما قصد راه اندازی سایت اینترنتی برای کار‌های شخصی یا کسب و کار خود دارید، تمام موارد مورد نیاز را به همراه هزینه‌های لازم را در این مطلب به شما آموزش می‌دهیم. این آموزش به شما نشان می‌دهد که چگونه یک وب سایت جدید ایجاد کنید، این آموزش برای مبتدیان در نظر گرفته شده و شما را گام به گام از ابتدا برای ساخت وب سایت راهنمایی می‌کند، تا بعضی هزینه‌های اضافه پرداخت نکنید، برای داشتن یک سایت نیاز به پرداخت هزینه‌های زیاد نمی‌باشد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشارتش آمریکا پس از مواجهه با چالش‌های فراوان، در خصوص خرید سامانه ضد موشکی گنبد آهنین اسرائیل تجدیدنظر می‌کند. این در حالی است که آمریکا تاکنون دو سامانه گنبد آهنین از رژیم صهیونیستی خریداری کرده است. با این حال، آزمایش‌های اولیه مواردی را نشان داد که علی رغم اتصال رادار‌های آمریکا و سیستم فرماندهی و کنترل حمل و نقل هوایی مشترک، ورود گنبد آهنین در «سیستم فرماندهی نبرد یکپارچه آمریکا» اشکالاتی دارد. این امر مانع می‌شود پنتاگون این سامانه را برای سازگاری با سیستم‌های آمریکایی مجددا برنامه ریزی کند. گفته می‌شود آمریکا به دنبال جایگزینی این سامانه‌هاست.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
همزمان با طرح ادعای کمک‌های بشردوستانه توسط دولت آمریکا، یک گروه فشار ضدایرانی که روابط نزدیکی با دولت آمریکا دارد، تلاش می‌کند شرکت‌های داروسازی مهم را وادار به لغو تجارتشان با ایران کنند. این گروه فشار بر شرکت‌هایی تمرکز کرده است که برای تجارت با ایران دارای مجوزهای ویژه و اغلب دارای «معافیت‌های بشردوستانه» هستند. قدس آنلاین: روز پنجشنبه برای بار دوم، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا ادعا کرد دولت آمریکا برای کمک به ایران در مقابل ویروس کرونا آمادگی دارد. این گروه فشار بر شرکت‌هایی تمرکز کرده است که برای تجارت با ایران دارای مجوزهای ویژه و اغلب دارای «معافیت‌های بشردوستانه» هستند. تاکنون ۹ شرکت داروسازی، بیوتکنولوژی و کالاهای پزشکی دارای مجوز ویژه، در فهرست رجیستری تجاری این گروه قرار گرفته‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
سریال «تهران» اما در گروه بازیگران هم چهره‌های جالبی را به خدمت گرفته است. شان توب، هنرپیشه یهودی‌الاصل ایرانی-آمریکایی دیگر با فیلم‌هایی چون پسران بد، تصادف (۲۰۰۴)، بادبادک‌باز و مرد آهنی، نیز یکی دیگر از بازیگران این سریال تلویزیونی شبکه اسرائیلی است. لیراز چرخی، خواننده و رقاص اسرائیلی هم در کنار این دو و سایر بازیگران سریال، در «تهران» نقش بازی می‌کند. یکی از نکات این سریال بازسازی فضای شهری تهران در اسرائیل است؛ اتفاقی که با توجه به تفاوت فاحش و زیربنایی شهرسازی تهران با اسرائیل، معلوم نیست تا چه اندازه موفق از آب در آمده باشد. یکی دیگر از بازیگران سریال سعی می‌کند به مخاطبان گزارش از جامعه ایرانی، دید دیگری ارائه دهد.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
بنا به اعلام سازمان جهانی بهداشت تاکنون موارد ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا در ۹۲ کشور به ثبت رسیده است. برترین‌ها: به نقل از رسانه فارسی زبان؛ بنا به اعلام سازمان جهانی بهداشت تاکنون موارد ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا در ۹۲ کشور به ثبت رسیده است. سیاستمدار ایتالیایی به ویروس جدید کرونا مبتلا شدنیکولا زینگارتی، سیاستمدار ۵۴ ساله ایتالیایی امروز (شنبه) اعلام کرد که به ویروس جدید کرونا مبتلا شده است. ویروس جدید کرونا به مالت رسیدوزیر بهداشت مالت از ثبت اولین مورد از ابتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور خبر داد. اولین فردی که در کشور کوچک مالت به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده است یک تبعه ۱۲ ساله ایتالیا است.
رجانیوزرجانیوز1 ماه قبل
وی افزود: این در نوبه خود یک شکست برای اسرائیلی‌ها و هم‌پیمانانشان بود. نبرد ادلب در مراحل پایانی خود قرار دارد و این نبرد تا تحقق تمامی اهداف راهبردی متوقف نخواهد شد. وی همچنین تصریح کرد: نظام ترکیه از طریق تبدیل مراکز دیده‌بانی خود در ادلب به پناهگاه امن برای گروه‌های تروریستی و نقطه آغاز حمایت از آنها پیش‌نویس توافقنامه سوچی را نقض کرد. آنکارا نه تنها به خارج کردن گروه‌های تروریستی به ۲۰ کیلومتری غرب جاده «ابو الظهور» میان حلب و ادلب عمل نکرده، بلکه به تعداد آنها و به ویژه عناصر خارجی در ادلب افزوده است. به طور خلاصه تأکید می‌کنم رهبری، ملت و ارتش سوریه اجازه نخواهند داد که اردوغان سناریوی منطقه اسکندرون را در ادلب تکرار کند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
آژانس همکاری امنیتی دفاعی آمریکا از موافقت وزارت خارجه این کشور برای فروش ۸ فروند هواپیمای سوخت‌رسان بوئینگ «کی‌سی-۴۶» خبر داد. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، دولت آمریکا در تازه‌ترین همکاری‌های نظامی خود با رژیم صهیونیستی اعلام کرد، ۸ فروند هواپیمای نظامی سوخت‌رسان به تل‌آویو می‌فروشد. به نوشته رویترز، یک نهاد وابسته به پنتاگون که مسئول امور مربوط به فروش تسلیحات آمریکا است، در یک نامه به کنگره خبر داده که دولت آمریکا موافقت خود را برای فروش ۲٫۴ میلیارد دلاری هواپیماهای سوخت‌رسان به رژیم صهیونیستی اعلام کرده است. آژانس همکاری امنیتی دفاعی آمریکا در این نامه به کنگره اعلام کرد، وزارت خارجه این کشور با فروش ۸ فروند هواپیمای سوخت‌رسان کی‌سی-۴۶ ساخت شرکت بوئینگ موافقت کرده است. کاربرد هواپیمای کی‌سی-۴۶ سوخت‌گیری هوایی و سوخت رساندن به دیگر هواپیماها در حین پرواز است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، کمیته مرکزی انتخابات رژیم صهیونیستی شامگاه سه شنبه اعلام کرد که نتایج نهایی انتخابات کنست بیست وسوم رسما روز دهم مارس (یک هفته دیگر) اعلام خواهد شد. این کمیته به این نکته اشاره کرد که احتمال تغییر نتایج تا آن تاریخ وجود دارد. از سوی دیگر شبکه ماهواره‌ای «کان» اسرائیل گزارش داد رووین ریولین این مسئله را بررسی می‌کند که در سایه نتایج انتخابات کنست ۲۳، هیچ نامزدی را شخصا مامور تشکیل دولت جدید نکند. نظام سیاسی رژیم صهیونیستی تنها یک بار سابقه واگذاری انتخاب نامزد نخست وزیری به اعضای کنست را داشته و آن هم پس از انتخابات ۲۲ سپتامبر گذشته یعنی دومین انتخابات پیاپی و در پی شکست نتانیاهو و گانتس رقیب وی در این ماموریت صورت گرفت. ارزیابی‌های مطبوعاتی رژیم صهیونیستی به احتمال تلاش حزب لیکود برای وادار کردن «اورلی لیوی» رئیس حزب گیشر به جدایی از ائتلاف خود با حزب کار و میرتز و پیوستن به دولت راستگرا به ریاست نتانیاهو اشاره کرده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
روز گذشته در تقویم انتخاباتی آمریکا سه‌شنبه بزرگ لقب گرفته است. هر چند نامزد نهایی دموکرات‌ها در تیر ماه رسما مشخص و اعلام می‌شود، اما نتایج رقابت درون حزبی سه‌شنبه بزرگ نقش بسیار مهمی در تعیین رقیب انتخاباتی دونالد ترامپ دارد. قدس آنلاین: روز گذشته در تقویم انتخاباتی آمریکا سه‌شنبه بزرگ لقب گرفته است. هر چند نامزد نهایی دموکرات‌ها در تیر ماه رسما مشخص و اعلام می‌شود، اما نتایج رقابت درون حزبی سه‌شنبه بزرگ نقش بسیار مهمی در تعیین رقیب انتخاباتی دونالد ترامپ دارد. اما اگر جو بایدن نامزد نهایی باشد، می‌تواند به عنوان رقیب جدی دونالد ترامپ وارد کارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سوم نوامبر شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
پارلمان رژیم صهیونیستی ۱۲۰ کرسی دارد. پس از آن، رووین ریولین، رئیس جمهور رژیم صهیونیستی یک هفته فرصت دارد فردی را مسئول تشکیل دولت ائتلافی کند. همان‌گونه که گفته شد نتانیاهو در شرایط کنونی حداکثر ۶۰ کرسی پارلمان را کسب کرد و از تشکیل کابینه ناتوان مانده. نخستین فرض پیوستن حزب اسرائیل خانه ما آوگیدور لیبرمن به ائتلاف نتانیاهو است. اگر این اتفاق بیفتد بن بست سیاسی پایان یافته و بنیامین می‌تواند کابینه تشکیل دهد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
سفیر سوریه در لبنان به نیاز لبنان و سوریه به یکدیگر در زمینه‌های مختلف اشاره کرد و در ادامه گفت، حاکمیت واقعی که لبنان می‌تواند به آن افتخار کند دستاورد مقاومت در این کشور است. اعتمادآنلاین| «علی عبدالکریم علی» سفیر سوریه در لبنان اعلام کرد، منافع دمشق و بیروت تکامل میان دو کشور در زمینه اقتصادی، سیاسی، امنیتی و غیره را می‌طلبد و «حسان دیاب» نخست‌وزیر با این گفته موافق است. بر اساس گزارش «النشره»، سفیر سوریه ادامه داد: از سال ۲۰۰۵ همواره اختلافاتی در داخل لبنان بوده اما همیشه کسانی در لبنان بوده‌اند که خواستار این همکاری‌ها هستند و همین افراد در راستای منافع لبنان کار می‌کنند. تروریسم هر دو کشور را تهدید می‌کند، نیاز لبنان به سوریه بیشتر از نیاز سوریه به لبنان است. او تأکید کرد: حاکمیت واقعی که لبنان می‌تواند به آن افتخار کند همان چیزی است که مقاومت به لبنان تقدیم کرد، اگر مقاومت نبود اسرائیل به بیروت روسیده بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
کشور هند - این سرزمین هفتاد و دو ملت - با بیش از یک میلیارد نفر جمعیت، ملیت‌ها و ادیان مختلفی را در درون خود جای داده است. نتیجهٔ این خشونت‌ها ده‌ها کشته بود که در اثر سکوت دولت مودی و عدم دخالت نیرو‌های حکومتی این کشور حاصل شد! تحلیل مجموع سیاست‌ها و اقدامات دولت مودی نشان‌دهندهٔ این واقعیت است که درگیری‌های قومی علیه جمعیت مسلمان این کشور با همراهی دولت به یک خشونت ساختاری و سازمان‌یافتهٔ غیرقابل کنترل -مگر با اجماع جهانی- تبدیل شده است. تحلیل مجموع سیاست‌ها و اقدامات دولت مودی نشان‌دهندهٔ این واقعیت است که درگیری‌های قومی علیه جمعیت مسلمان این کشور با همراهی دولت به یک خشونت ساختاری و سازمان‌یافتهٔ غیرقابل کنترل -مگر با اجماع جهانی- تبدیل شده است. وزیر امور خارجهٔ ایران که موج خشونت سازمان‌یافته علیه مسلمانان هند را از سوی ایران محکوم دانسته بود، باعث واکنش وزارت امور خارجهٔ هند شد که طی آن سفیر جمهوری اسلامی ایران در دهلی‌نو احضار شد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
کمیته مرکزی انتخابات اسرائیل سه شنبه شب اعلام کرد که نتایج نهائی انتخابات کنست (پارلمان اسرائیل) به صورت رسمی در ۱۰ مارس ۲۰۲۰ منتشر می‌شود. پیشتر کمیساریای انتخابات اسرائیل بسته شدن مراکز رای گیری و آغاز روند شمارش آراء را اعلام کرد. طبق گزارش رسانه‌های اسرائیلی، نتایج اولیه نشان می‌دهد که بنیامین نتانیاهو بر طرف‌های دیگر در این انتخابات پیشی گرفته است. در همین حال، شبکه روسیا الیوم گزارش داد که نتایج انتخابات کنست بعد از بررسی ۹۵ درصد از آراء، نشان می‌دهد که هیچ کدام از طرف‌های اسرائیلی نمی‌توانند یک ائتلاف دولتی را تشکیل دهند. در صورتی که این عضو کنست نتواند این ماموریت را طی ۲۱ روز به انجام برساند، کنست منحل شده و انتخابات جدیدی برگزار می‌شود.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، ۲ جنگنده اسرائیلی بار دیگر حریم هوایی لبنان را نقض کردند. بر اساس این گزارش، جنگنده‌های اسرائیلی مذکور از منطقه رمیش وارد حریم هوایی لبنان شده و در تمام مناطق این کشور اقدام به گشت زنی کردند. آنها بعد از گذشت یک ساعت از فراز منطقه یارون این کشور را ترک کردند. این نخستین باری نیست که جنگنده‌های اسرائیلی و پهپادهای جاسوسی رژیم صهیونیستی حریم هوایی لبنان را نقض می‌کنند. رژیم صهیونیستی حریم دریایی و زمینی این کشور را نیز بارها نقض کرده است.

به انتهای لیست رسیدید

رژیم صهیونیستی

اسرائیل کشوری در غرب آسیا و در منطقهٔ خاورمیانه است. نام رسمی آن دولت اسرائیلو پایتخت آن شهر اورشلیم است. پهناوری این کشور مورد اختلاف است ولی طبق یکی از تعریف‌های مرزی ۲۲٬۱۴۵ کیلومتر مربع (صد و پنجاه و یکم در جهان) است. اسرائیل در ساحل شرقی دریای مدیترانه واقع شده و در شمال با لبنان، در شمال شرقی با سوریه، در شرق با اردن و در جنوب غربی با مصر مرز زمینی دارد. اسرائیل هم‌چنین در شرق با کرانه باختری رود اردن و در جنوب غربی با نوار غزه مجاورت دارد. این کشور با وجود اندازه نسبتاً کوچک دارای ویژگی‌های جغرافیایی متنوع است. در ۲۹ نوامبر ۱۹۴۷ میلادی، سازمان ملل متحد، طرح تقسیم فلسطین به دو کشور اسرائیل و فلسطین و اداره شهر اورشلیم، به صورت بین‌المللی را تصویب کرد. این طرح موافقت سران اسرائیلی را در پی داشت اما فلسطینیان و دولت‌های عرب منطقه، بی‌درنگ آن را رد کردند. در نتیجه از تاریخ ۳۰ نوامبر ۱۹۴۷ تا ۱۴ مه ۱۹۴۸ میان شبه‌نظامیان فلسطینی و یهودی، نبردهای خونینی درگرفت. نهایتاً در ۱۴ مه ۱۹۴۸ هم‌زمان با پایان قیومیت بریتانیا بر فلسطین، «دولت اسرائیل» با صدور منشور استقلال، اعلام موجودیت کرد. یک روز پس از اعلام استقلال، تمامی همسایگان عرب به‌طور هم‌زمان به اسرائیل حمله کردند که متحمل شکست شدند. از آن پس، مجموعه‌ای از درگیری‌های نظامی بین نیروهای اسرائیلی و کشورهای عرب رخ داده که جنگ ۱۹۴۸، جنگ ۱۹۵۶، جنگ شش‌روزه ۱۹۶۷ و جنگ یوم کیپور ۱۹۷۳ مهم‌ترین آن‌ها بوده‌اند. ویکی‌پدیا