رژیم غذایی

رژیم غذایی

نامه‌نیورنامه‌نیور38 دقیقه قبل
مواد فعال موجود در زنجبیل در دارو‌های رفلاکس اسید هم یافت می‌شود، از این رو زنجبیل یکی از ایمن‌ترین راه‌های درمانی این بیماری است. نوشیدن روزانه یک فنجان چای زنجبیل می‌تواند تا حد زیادی از بروز رفلاکس معده جلوگیری کند. در چنین شرایطی زنجبیل می‌تواند یک درمان عالی باشد. ۴- یکی از مهمترین خواص درمانی زنجبیل مبارزه با سلول‌های سرطانی استپزشکان مرکز جامع سرطان دانشگاه میشیگان تایید کرده‌اند که زنجبیل یک داروی مؤثر برای مبارزه با سلول‌های سرطانی تخمدان است. کاهش وزن یکی از جذاب‌ترین فواید این گیاه معرفی شده استبا افزایش شیوع چاقی، کاهش وزن از اهمیت بیشتری برخوردار شده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴38 دقیقه قبل
ساعت ۲۴-پیر شدن یک فرایند طبیعی هنگام رشد و تکامل بدن انسان است که اغلب از تغییرات هورمونی به وجود می‌آید. پیر شدن یک فرایند طبیعی هنگام رشد و تکامل بدن انسان است که اغلب از تغییرات هورمونی به وجود می‌آید. چرا در پیری رنگ موها تغییر می‌کند؟ رنگ موها به دلیل وجود رنگ‌دانه‌هایی در موست که مهم‌ترین آن ملانین است. بر خلاف تصور عموم، پارچه هایی که با پوست بدن در تماس هستند یکی از مهمترین عواملی هستند که روند پیر شدن را تسریع میکنند. هر چه پوست مرطوب‌تر باشد، دیرتر پیر میشود.
تسنیمتسنیم45 دقیقه قبل
مواد فعال موجود در زنجبیل در دارو‌های رفلاکس اسید هم یافت می‌شود، از این رو زنجبیل یکی از ایمن‌ترین راه‌های درمانی این بیماری است. نوشیدن روزانه یک فنجان چای زنجبیل می‌تواند تا حد زیادی از بروز رفلاکس معدهجلوگیری کند. ۴- یکی از مهمترین خواص درمانی زنجبیل مبارزه با سلول‌های سرطانی استپزشکان مرکز جامع سرطان دانشگاه میشیگان تایید کرده‌اند که زنجبیل یک داروی مؤثر برای مبارزه با سلول‌های سرطانی تخمدان است. کاهش وزن یکی از جذاب‌ترین فواید این گیاه معرفی شده استبا افزایش شیوع چاقی، کاهش وزن از اهمیت بیشتری برخوردار شده است. افراد زیادی تاکنون برای کاهش وزن، رژیم‌های بسیاری را امتحان کرده‌اند، اما به آن نتیجه دلخواه نرسیده‌اند؛ و اگر به دنبال کاهش وزن هستید حتما زنجبیل را در رژیم غذایی خود بگنجانید.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 ساعت قبل
سلامت نیوز: نیاز کودک به آهن بعد از تولد توسط شیر مادر تامین می‌شود اما همین که شش‌ماهه شد به توصیه پزشک باید روزانه مقدار مشخصی قطره آهن به او داده شود و این روند تا دوسالگی ادامه دارد. کودکانی که رژیم غذایی آن‌ها به‌اندازه کافی دارای آهن نباشد بدون مصرف قطره آهن به فقر آهن و کم‌خونی دچار می‌شوند. اضافه کردن قطره به شیر اشتباه استدر صورتی که کودک، شیر خشک مصرف می‌کند قطره آهن را در شیشه شیر او نریزید و برای این که قطره را راحت‌تر به او بدهید، آن را با یک قاشق آب میوه مخلوط کنید. اضافه کردن قطره آهن به آب میوه باعث می‌شود طعم تلخ آهن احساس نشود و ویتامین C موجود در آب میوه‌ باعث جذب بیشتر آهن در معده و تغییر رنگ کمتر دندان‌ها می‌شود. بعد از خوراندن قطره آهن، بلافاصله به کودک شیر ندهید چون جذب آهن را به تاخیر می‌اندازد. بنابراین در صورت مقاومت او برای نخوردن قطره کمی حوصله به خرج بدهید تا قلق کودک به دستتان بیاید.
عصر ایرانعصر ایران2 ساعت قبل
نوشیدنی‌های ورزشی بیشتر برای مصرف هنگام انجام ورزش‌های سخت که بیش از یک ساعت یا ۹۰ دقیقه ادامه دارند، طراحی شده‌اند. به بیان دیگر، شما می‌توانید برای ارائه بهترین عملکرد خود به جای مصرف نوشیدنی‌های ورزشی بر استفاده از مواد غذایی طبیعی متکی باشید. در ادامه با چند خوراکی خوب که می‌توانند به تقویت عملکرد ورزشی کمک کنند، بیشتر آشنا می‌شویم. گزینه‌ای بهتر برای دریافت پتاسیم: موزپتاسیم که یک الکترولیت محسوب می‌شود در فهرست مواد مغذی بسیاری از نوشیدنی‌های ورزشی قرار دارد. گزینه‌ای بهتر برای منیزیم: مغزدانه هامنیزیم یک الکترولیت دیگر است که در بسیاری از نوشیدنی‌های ورزشی وجود دارد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ساعت قبل
شاید شما برای کنترل وزن و دوری از عادت غلطی مانند پرخوری نیاز به دریافت برخی مکمل‌های غذایی داشته باشید. کمبود آهن در بین زنان بخصوص قبل از یائسگی شایع است. کمبود آهن، میل زیاد به خوردن گوشت را افزایش می‌دهد. با خوردن گوشت، ماکیان و ماهی، مقادیر قابل توجهی از آهن مورد نیاز بدن تامین می‌شود. به غیر از لبنیات، می‌توانید کلسیم را از راه مصرف کلم، ماهی آزاد، ماهی ساردین، دانه چیا و کنجد به دست بیاورید
خبر فوریخبر فوری3 ساعت قبل
مواد فعال موجود در زنجبیل در دارو‌های رفلاکس اسید هم یافت می‌شود، از این رو زنجبیل یکی از ایمن‌ترین راه‌های درمانی این بیماری است. نوشیدن روزانه یک فنجان چای زنجبیل می‌تواند تا حد زیادی از بروز رفلاکس معده جلوگیری کند. در چنین شرایطی زنجبیل می‌تواند یک درمان عالی باشد. ۴- یکی از مهمترین خواص درمانی زنجبیل مبارزه با سلول‌های سرطانی استپزشکان مرکز جامع سرطان دانشگاه میشیگان تایید کرده‌اند که زنجبیل یک داروی مؤثر برای مبارزه با سلول‌های سرطانی تخمدان است. کاهش وزن یکی از جذاب‌ترین فواید این گیاه معرفی شده استبا افزایش شیوع چاقی، کاهش وزن از اهمیت بیشتری برخوردار شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 ساعت قبل
دارچین میزان انسولین را در خون ثابت نگه می‌دارد. نوشیدنی دارچین و سیب برای لاغریترکیب آب با دارچین و سیب و اندکی لیمو ترش که ظرف بیست دقیقه آماده می‌شود یک نوشیدنی فوق العاده برای خلاص شدن از شر چربی‌های اضافه موثر است. کنترل قند خون به کمک نوشیدنی دارچین، سیب و لیموترشترکیب این نوشیدنی برای کنترل قند خون موثر است. ترکیبات دارچین روی آنزیم‌های گوارشی ما تأثیر می‌گذارد و به تجزیه ترکیبات مغذی کمک و قند خون را کنترل می‌کند. کاهش وزن با مصرف نوشیدنی دارچین، سیب و لیموترشباید بدانید که با مصرف نوشیدنی دارچین و سیب یک شبه تمام چربی هایتان آب نخواهد شد، بدین معنا که نمی‌توانید امیدوار باشید که ظرف یکی دو روز به اندامی تراشیده برسید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین11 ساعت قبل
در حقیقت، افزایش وزن با افزایش سن شرایطی معمول است. با این وجود، همه ما دشواری در حفظ وزن مناسب و کاهش وزن را با افزایش سن خود تجربه می‌کنیم. در ادامه با برخی دلایل دشوار شدن کاهش وزن با افزایش سن بیشتر آشنا می‌شویم. روش‌های علمی برای مبارزه با افزایش وزن با افزایش سندر ادامه برخی اقدامات که می‌توانید برای مقابله با افزایش وزن مرتبط با افزایش سن مد نظر قرار دهید، ارائه شده‌اند: بر مصرف غذاهای سالم متمرکز شوید. همانگونه که پیشتر اشاره شد، توده عضلانی بدن با افزایش سن کاهش می‌یابد.
افکارنیوزافکارنیوز12 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشپریسا فرنودیان روانشناس و مشاور خانواده درباره چگونگی برخورد با فرد مبتلا به آلزایمر، اظهار کرد: دمانس یکی از اختلالات شناختی است که آلزایمر یکی از زیرشاخه‌های آن است. وی افزود: پدر و مادرانی که بیماری آلزایمر دارند، در یادآوری اسم یا مکان تولد مشکلی ندارند، اما در جهت یابی دچار مشکل می‌شوند، آن‌ها درون‌گراتر شده و ممکن است نسبت به مراقبان خود رفتار خصمانه داشته باشند. این روانشناس درباره عواملی باعث ایجاد آلزایمر می‍‌شود، گفت: فشارخون فرد بالا یا پایین، دیابت، قندخون از عواملی است که منجر به آلزایمر می‌شود. این روانشناس گفت: تنها یک نفر از فرد مبتلا به آلزایمر مراقبت نکند و از چند نفر کمک گرفته شود، چراکه باعث خسته شدن مراقب شده بنابراین رفتار‌های پرخاشگرایانه با بیمار خواهند داشت. فرنودیان خاطرنشان کرد: فردی که از یک بیماری آلزایمری مراقبت می‌کند باید صبر و تحمل زیادی داشته باشند.
ایمناایمنا13 ساعت قبل
انار می‌تواند توانایی محافظت پوست ‌در برابر خورشید را افزایش دهد و هم چنین می‌تواند در درمان ملاسما مفید باشد. حفظ سطح قند ‌خون یکی دیگر از خواص انار است، با وجود فروکتوز، عصاره انار سطح قند ‌خون را بالا نمی‌برد. انار به ‌عنوان آسپرین طبیعی عمل می‌کند، خون را رقیق می‌کند ‌و در نتیجه جریان خون در بدن را بهبود می‌بخشد. انار برای جلوگیری از کم خونی مناسب است، کم خونی زمانی ایجاد می‌شود که بدن سلول‌های خونی قرمز کمی دارد میزان بالای آهن در آب انار به تولید گلبول‌های قرمز ‌خون کمک می‌کند. خواص ضد التهاب آن به بهبود جریان ‌خون برای مادر و جنین کمک می‌کند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴18 ساعت قبل
ساعت ۲۴-رسیدن به لاغری و کاهش وزن کار مشکلی نیست اگر کمی در غذاهایی که مصرف می‌کنید رعایت کنید، برای کاهش وزن از این ۱۰ مورد غذایی حتما دوری کنید. ۱- سیب زمینی سرخ شدهسیب زمینی یک غذای سالم و غنی است اما سیب زمینی سرخ شده و چیپس اینگونه نیستند. ۴- با مصرف آب نبات به لاغری نخواهید رسیدآب نبات‌ها بسیار ناسالم هستند، آنها سرشار از شکر و روغن‌های اضافی هستند. ۱۰- غذاهایی با شکر افزوده شدهشکر افزوده شده، احتمالا بدترین چیز در رژیم مدرن هستند و مقدار زیاد آن باعث ایجاد بسیاری از بیماری‌های جدی میشود. غذاهایی با شکر اضافه، معمولا کالری زیادی دارند، اما پر کننده نیستند نمونه هایی از آنها میتواند، غلات صبحانه شیرین، یا ماست‌های کم چرب باشد.
عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
سایت سرزندگی با یادداشتی از مدیر این رسانه، عباس پازوکی، فعالیت خود را آغاز کرد. متن یادداشت وی به شرح زیر است: دارم باور می‌کنم که برخی سیاست‌ها، جامعه را به دو طبقه تقسیم کرده است، طبقه‌ی برنده و طبقه‌ی بازنده! انگار همه کار می‌کنند تا برنده‌ها برنده‌تر شوند و بازنده‌ها بازنده‌تر. تلاش کنید، من مطمئنم شما می‌توانید، شادی حق شماست، رابطه‌ی شاد حق شماست، موفقیت حق شماست، پول و ثروت حق شماست، بروید اعتماد به نفستان را زیاد کنید، بروید مثبت فکر کنید. حالا دیگر طبقه‌ی بازنده فقط نباید درس و مشق مدرسه را بخواند باید برود کلاس‌های افزایش اعتماد به نفس و موفقیت و کسب ثروت و شهرت.
مهرمهر20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در دنیای امروز تولید محصولات لبنی نقش بسیار مهمی در معادلات جهانی و توسعه صنعتی کشورها ایفا می‌کند زیرا این مواد غذایی سهم مهمی در رژیم غذایی انسان و سلامت جامعه ایفا می‌کنند. محققان بانک میکروارگانیسمهای مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران با همکاری گروه زیست فناوری میکروبی دانشگاه علم و فرهنگ موفق به معرفی گونه جدید مخمری از محصولات لبنی شدند. وی افزود: بررسی‌های سیستماتیک و فیلوژنی انجام شده منجر به معرفی گونه جدید مخمری از گروه آسکومایست‌ها با عنوان Saccharomycopsis oxydans گردید. این مخمر کند رشد و هوازی بوده و در دماهای نسبتا پایین رشد می‌کند و قابلیت تولید جوانه‌های چندگانه را دارا می‌باشد. به گزارش مهر، مخمر مذکور با انتشار مقاله‌ای در ژورنال بین المللی سیستماتیک میکروبیولوژی (IJSEM‌) به جامعه جهانی قارچ شناسی معرفی ضد و هم اکنون این سویه مخمری در بانک میکروارگانیسم است.
رکنارکنا20 ساعت قبل
به گزارش رکنا، محققان دریافتند دارچین می‌تواند به کاهش میزان قندخون در افراد مبتلا به دیابت کمک کند. در این شرایط، بدن قادر به تولید میزان کافی انسولین نیست به همین دلیل میزان قندخون افزایش می‌یابد. به گفته محققان، افزودن دارچین به رژیم غذایی موجب بهبود حساسیت انسولین و کاهش میزان ورود قند به جریان خون می‌شود. دارچین از طریق کندکردن روند تجزیه و جذب کربوهیدرات‌ها به کنترل میزان قندخون کمک می‌کند. همچنین می‌تواند موجب کاهش میزان کلسترول بد بدن در مدت ۴۰ روز بعد از مصرف توسط افراد دیابتی میانسال شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا20 ساعت قبل
میزان نیاز به آهنمیزان نیاز به آهن براساس سن، جنس و وضعیت فیزیولوژیکی افراد متفاوت است. مثلا زنان باردار به علت افزایش حجم خون، رشد جنین و جفت، و سایر بافتها به آهن بیشتری نیاز دارند. جذب آهن غذا، اغلب تحت تأثیر شکل آهن موجود در آن می‌باشد. منابع غذایی آهن دارمنابع غذایی آهن دار عبارتند از جگر، قلوه، گوشت قرمز، ماهی، زرده تخم مرغ، سبزی‌های دارای برگ سبز تیره مانند جعفری، اسفناج و حبوبات؛ مثل عدس و لوبیا، هم چنین میوه‌های خشک (برگه‌ها) به خصوص برگه زرد آلو و دانه‌های روغنی. ۲- اسید مالیک و اسید تارتاریک که در هویج، سیب زمینی، چغندر، کدو تنبل، گوجه فرنگی، کلم پیچ و شلغم موجود است، سبب افزایش جذب آهن می‌شود.
سلامت نیوزسلامت نیوز21 ساعت قبل
اگر هنگام بالا رفتن‌تری گلیسرید، رژیم غذایی خود را کنترل نکنید در معرض خطر جدی قرار خواهید گرفت. خطر‌تری گلیسرید بالازمانی که در مورد‌تری گلیسرید صحبت می‌کنیم منظور چربی‌های اشباعی است که بدنتان با استفاده از اسیدهای چرب تولید کرده است. علل‌تری گلیسرید بالاعوامل متعددی وجود دارد که می‌تواند باعث افزایش سطح‌تری گلیسرید شود، برخی از این عوامل عبارتند از: ژنتیک. چاقی و اضافه وزنعدم تمرینات ورزشی و سبک زندگی بی حرکتسیگارچگونه با رژیم غذایی‌تری گلیسرید را کاهش دهیدلبنیاتخوشبختانه به سادگی با رعایت رژیم غذایی می‌توانید میزان‌تری گلیسرید را به اندازه طبیعی بازگردانید. به طور کلی بهترین کار برای کاهش سطح‌تری گلیسرید مراقبت‌های ویژه پزشکی در کنار رژیم غذایی سالم است.
ایسناایسنا21 ساعت قبل
محققان بانک میکروارگانیسم‌های مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران با همکاری گروه زیست فناوری میکروبی دانشگاه علم و فرهنگ موفق به معرفی گونه جدید مخمری از محصولات لبنی شدند. به گزارش ایسنا، در دنیای امروز تولید محصولات لبنی نقش بسیار مهمی در معادلات جهانی و توسعه صنعتی کشورها ایفا می‌کند، زیرا این مواد غذایی سهم مهمی در رژیم غذایی انسان و سلامت جامعه ایفا می‌کنند. محققان بانک میکروارگانیسم‌های مر کز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران با همکاری گروه زیست فناوری میکروبی دانشگاه علم و فرهنگ موفق به معرفی گونه جدید مخمری از محصولات لبنی شدند. وی افزود: بررسی‌های سیستماتیک و فیلوژنی انجام شده منجر به معرفی گونه جدید مخمری از گروه آسکومایست‌ها با عنوان Saccharomycopsis oxydans شد. این مخمر کند رشد و هوازی بوده و در دماهای نسبتا پایین رشد می‌کند و قابلیت تولید جوانه‌های چندگانه را دارا است.
کجاروکجارو22 ساعت قبل
بر اساس نتایج پژوهشی جدید، با وجودی که میزان انتشار کربن نسبت به گذشته کاهش یافته و معادل ۰٫۶ درصد بوده؛ اما همچنان رکورد بالایی ثبت کرده است. با این حال، سیر صعودی مصرف گاز طبیعی و نفت در سال ۲۰۱۹ باعث شد برای سومین سال پیاپی، انتشار دی‌اکسید کربن در جهان افزایش پیدا کند. در واقع افزایش مصرف گاز طبیعی را می‌توان مسبب ۶۰ درصد از رشد گازهای گلخانه‌ای در سال‌های اخیر قلمداد کرد. مسئولیت انتشار گازهای گلخانه‌ایبا اینکه برخی از کشورهای ثروتمند، پیشرفت چشمگیری در کاهش انتشار کلی داشته‌اند، اما سرانه‌ی انتشار این کشورها همچنان سرسام‌آور است. در میان این کشورها، انگلستان و دانمارک نیز هستند که به‌عنوان جایگزینی برای مصرف سوخت فسیلی، به استفاده از انرژی پایدار یا کاهش مصرف انرژی، در کنار سوخت‌های تجدیدپذیر جدید روی آورده‌اند.
ایمناایمنا22 ساعت قبل
به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، پزشکان معمولا برای بیماران مبتلا به دیابت داروهایی تجویز می‌کنند که سطح قند خون آن‌ها را کنترل می‌کند. گروهی از محققان به منظور بررسی تعداد وعده‌های غذایی موثر برای بهبود شرایط مبتلایان به دیابت نوع دوم، مطالعه جدیدی انجام دادند. آن‌ها برای نیل بدین هدف، ۲۸ فرد مبتلا به دیابت نوع دوم را به دو گروه تقسیم کردند؛ گروه اول روزانه ۶ وعده غذایی و گروه دوم سه وعده غذایی مصرف کردند. همچنین نیاز این افراد به مصرف داروهای تجویز شده برای درمان دیابت کاهش یافت. به گفته محققان، مصرف سه وعده غذایی در طول روز بیان ژن‌های ساعت بیولوژیکی بدن را بهبود می‌بخشد؛ بنابراین پیروی‌کردن از این نوع رژیم غذایی نه تنها به بهبود دیابت کمک می‌کند، بلکه مانع بروز مشکلاتی مانند بیماری‌های قلبی و سرطان می‌شود.
خبر فوریخبر فوری22 ساعت قبل
در این بسته دانستنی پزشکی درباره فواید انبه، اثرات مخرب ورزش کردن با آرایش و نبات زرد بر سلامت فرد خواهیم گفت. در این گزارش جدیدترین دانستنی‌های روز پزشکی که هر روز با آن سر و کار دارید را دنبال می‌کنیم. خواص انبهانبه شاه میوه هاست و از چاق کننده‌ترین میوه‌ها برای کودکان به شمار می‌رود. بهترین شربت اشتها آور و هوش افزا برای کودکان آب انبه است. انبه برای تب، آب روی آتش است و به طور عجیبی به سرعت تب را پایین می‌آورد.
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
خانم مصلحی ۶۷ ساله پس از شکسته شدن مهره گردنش بر اثر یک عطسه شدید فهمید که پوکی استخوان دارد پوکی استخوان نامریی است. درمان پوکی استخوان بسیار موثر بوده و می‌تواند به شما کمک کند به زندگی فعال و مستقل خود ادامه دهید. پوکی استخوان درمان پذیر است بیمارانی که در معرض خطر بالای شکستگی‌های ناشی از پوکی استخوان هستند، می‌توانند با درمان دارویی مناسب، این خطر را کاهش دهند. وقتی پوکی استخوان روی ستون فقرات تاثیر بگذارد، اغلب منجر به درد، کاهش وزن و ایجاد قوز در پشت می‌شود. کارشناسان شبکه تحقیقات استئو پروز (پوکی استخوان) می‌گویند: ناتوانی حاصل از پوکی استخوان همانند یا بیشتر ازناتوانی ناشی از بسیاری از بیماری هاست.
رکنارکنا23 ساعت قبل
مواد غذایی که می‌توانند به مبارزه با سلول‌های سرطانی کمک کنند، توانایی خود در پیشگیری از ابتلا به این بیماری را نیز نشان داده‌اند. مصرف یک و نیم پیمانه گوجه فرنگی پخته در هفته می‌تواند به کند کردن رشد سلول‌های سرطانی کمک کند. همچنین، پژوهش‌ها نشان داده‌اند که لیکوپن رشد سلول‌های سرطانی، به ویژه در درمان سرطان پروستات را کند می‌کنند. افزون بر این، اسیدهای چرب امگا-۳ به پیشگیری از آغاز و گسترش سلول‌های سرطانی کمک می‌کنند. برای کسب بهترین نتایج در پیشگیری یا کند کردن رشد سلول‌های سرطانی مصرف روزانه کنگر فرنگی را هدف قرار دهید.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، پریسا فرنودیان روانشناس و مشاور خانواده درباره چگونگی برخورد با فرد مبتلا به آلزایمر، اظهار کرد: دمانس یکی از اختلالات شناختی است که آلزایمر یکی از زیرشاخه‌های آن است. وی افزود: پدر و مادرانی که بیماری آلزایمر دارند، در یادآوری اسم یا مکان تولد مشکلی ندارند، اما در جهت یابی دچار مشکل می‌شوند، آن‌ها درون‌گراتر شده و ممکن است نسبت به مراقبان خود رفتار خصمانه داشته باشند. این روانشناس درباره عواملی باعث ایجاد آلزایمر می‍‌شود، گفت: فشارخون فرد بالا یا پایین، دیابت، قندخون از عواملی است که منجر به آلزایمر می‌شود. این روانشناس گفت: تنها یک نفر از فرد مبتلا به آلزایمر مراقبت نکند و از چند نفر کمک گرفته شود، چراکه باعث خسته شدن مراقب شده بنابراین رفتار‌های پرخاشگرایانه با بیمار خواهند داشت. فرنودیان خاطرنشان کرد: فردی که از یک بیماری آلزایمری مراقبت می‌کند باید صبر و تحمل زیادی داشته باشند.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
سلامت نیوز: افراد مبتلا به کم‌کاری تیروئید احساس می‌کنند که از توان کافی برای انجام کارهای روزمره برخوردار نیستند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، محققان راهکارهایی را برای تقویت انرژی را در این دسته افراد توصیه می‌کنند که عبارتند از: ورزش ایروبیک: ورزش ایروبیک جدا از اثربخشی بر بیماری کم‌کاری تیروئید، برای سلامت بدن نیز مفید است. دقت در دوز داروی مصرفی: پزشکان معمولا داروی لووتیروکسین را برای افراد مبتلا به کم‌کاری تیروئید تجویز می‌کنند. بهبود رژیم غذایی: برای مبتلایان به این اختلال تیروئیدی مصرف رژیم غذایی سرشار از میوه‌ها، سبزیجات، غلات و حبوبات توصیه می‌شود. نوشیدن میزان آب بیشتر: زنان باید ۹ فنجان آب و مردان حدود ۱۳ فنجان آب در طول روز مصرف کنند.
رکنارکنا1 روز قبل
با این مقدمه، در ادامه مطلب به بررسی مهم‌ترین خواص پرتقال و آب طبیعی این میوه خوش‌طعم می‌پردازیم. ۳- مصرف آب‌پرتقال برای بهبود فشارخون دیاستولیکتحقیقات علمی بسیاری نشان داده‌اند که مصرف منظم و روزانه آب‌ پرتقال می‌تواند وضعیت فشارخون دیاستولیک را به سطح مطلوبی برساند. آب‌ پرتقال حاوی نوعی رنگدانه گیاهی محلول در آب به ‌نام «هسپریدین» است که مسئولیت این تاثیرگذاری را برعهده دارد. حتی تحقیقات دیگری نشان داده‌اند که مصرف آب‌ پرتقال، خطر ابتلا به سرطان‌های کبد، حنجره و معده را هم کاهش می‌دهد. ۸- آب‌پرتقال برای بهبود سلامت عمومی بدنپرتقال و آب‌ پرتقال حاوی مقدار قابل‌توجهی از ویتامینB۱ هستند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
محل کم شدن وزن در بدن بستگی به ژنتیک، سطح هورمون، سن و استرس دارد. اگر خانواده تان با کاهش وزن میان تنه مشکل داشتند، ممکن است شما نیز مانند آنها این مشکل را داشته باشید. خارج شدن سطح هورمون‌ها از تعادل می‌تواند روی سرعت کاهش وزن تاثیر گذار باشد. ۳- تغییر نوع ورزش: ورزش در کنار برنامه غذایی علاوه بر کمک به کاهش وزن مناسب از بافت‌های عضلانی بدن نیز محافظت می‌کند. در کنار آن می‌توانید ورزش قدرتی نیز داشته باشید تا بتوانید در کاهش چربی شکم موفق‌تر باشید.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
محققان توصیه می‌کنند با رسیدن به دهه ۲۰ سال عمر، لازم است که به طورمرتب میزان کلسترول کنترل شود تا از بیماری‌های قلبی پیشگیری شود. مطالعه نشان می‌دهد کنترل میزان کلسترول از اواسط ۲۰ سالگی می‌تواند برای ارزیابی ریسک بیماری قلبی و سکته در طول عمر پیش بینی شود. کلسترول یک ماده چربی است که در برخی مواد خوراکی یافت شده و همچنین در کبد هم تولید می‌شود. درحالیکه کلسترول خوب HDL به حفظ سلامت بدن کمک می‌کند، کلسترول بد LDL می‌تواند موجب لختگی خون در عروق شود. محققان در این مطالعه، داده‌های حدود ۴۰۰ هزار نفر را در ۱۹ کشور بررسی کردند و به رابطه قوی ای بین میزان کلسترول بد و ریسک بیماری قلبی عروقی از اوایل بزرگسالی تا بعداز ۴۰ سالگی پی بردند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
همچنین ۴۱ میلیون کودک زیر پنج سال، از اضافه وزن و چاقی رنج می‌برند و بیش از ۳۴۰ میلیون کودک و نوجوان ۵ تا ۱۹ ساله دچار اضافه وزن یا چاقی هستند. آمار چاقی و اضافه وزن در ایرانیانمیرزای رزاز در خصوص آمار چاقی و اضافه وزن در ایران، افزود: شیوع اضافه وزن در زنان ۳۲٫۳ درصد و در مردان ۳۵٫۳ درصد گزارش شده است. نکته قابل توجه آن است که اصلی‌ترین هدف کاهش وزن، حفظ و ارتقاء سلامتی است. وعده‌های عجیب قرص‌های لاغری و ۶ عارضه مهموی با تاکید بر اینکه مصرف قرص‌های لاغری و قرص‌های مکملی که در باشگاه‌ها، آرایشگاه‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای تبلیغ می‌شود، مجاز نیست، یادآور شد: بسیاری از افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند، به دنبال یک راهکار سریع می‌گردند. از زمانی که تغذیه تکمیلی کودک آغاز می‌شود مادران باید به نوع تغذیه کودک خود توجه کافی داشته باشند؛ زیرا از همین دوران عادات غذایی کودک شکل می‌گیرد.

به انتهای لیست رسیدید