رژیم لاغری

رژیم لاغری

سلامت نیوزسلامت نیوز2 روز قبل
برخی از افراد نیز هستند که به دنبال روش سوم یعنی لاغری شکم توسط جراحی به نام لیپوساکشن می‌روند. لیپوساکشن به داخل دیواره شکم نمی‌رسد، بنابراین نمی‌تواند چربی شکم احشائی را از بین ببرد. رژیم لاغری سریع نیز راه حل مناسبی برای لاغری و یا لاغری شکم نیست. از جمله ورزش‌هایی که به آب کردن شکم و پهلو کمک می‌کنند ورزش‌هایی هم‌چون پیاده روی، شنا، پیلاتس و… هستند. برخی مواد غذایی نیز وجود دارند که چربی سوزی بالایی دارند و این مواد می‌توانند به کاهش چربی‌های شکم شما کمک کنند.
رکنارکنا5 روز قبل
گوشت چرخ کرده را با پیاز رنده شده، نمک، فلفل و زردچوبه مخلوط کنید و آن را به صورت کوفته ریز در آورید و کوفته‌ها را به آش اضافه کنید. پیاز داغ را به عدس و ماش پخته اضافه کنید. برنج و سبزی خرد شده را هم اضافه کنید و مرتب هم بزنید تا آش ته نگیرد. در صورت تمایل می‌توانید ۳ تا ۴ عدد شلغم خرد شده هم به این آش اضافه کنید. آش را در کاسه بزرگی بریزید و روی آش را با نعناع داغ و پیاز داغ تزئین کنید.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 هفته قبل
۷- چربی ترانس نخوریدچربی‌های ترانس از طریق وارد کردن هیدروژن به چربی‌های غیر اشباع مثل روغن سویا ایجاد می‌شود. چربی ترانس می‌تواند باعث احتقان، بیماری‌های قلبی، مقاومت نسبت به انسولین و در نهایت چاقی شکمی شود. (دقت داشته باشید گاهی چربی ترانس به صورت چربی هیدروژنه بر روی محصول نوشته می‌شود که هر دو یکی هستند.) ۳- مصرف کربوهیدرات را پایین بیاوریدکاهش مصرف کربوهیدرات می‌تواند برای از بین بردن چربی‌های بدن، از جمله چربی شکم، بسیار مفید واقع شود. افرادی که بتوانند از محصولات تمام غله استفاده کنند، چربی شکمی کمتری خواهند داشت.
الفالف1 هفته قبل
چربی ترانس می‌تواند باعث احتقان، بیماری‌های قلبی، مقاومت نسبت به انسولین و در نهایت چاقی شکمی شود. جالب است بدانید استرس می‌تواند منجر به افزایش چربی شکم شود؛ چون غدد آدرنال یا فوق کلیوی شروع به ترشح هورمون کورتیزول یا هورمون استرس می‌کنند. علاوه بر این خانم‌هایی که همین الان هم دور کمر بزرگی دارند در جواب استرس، کورتیزول زیادی ترشح می‌کنند و همین امر منجر به بیشتر شدن چربی شکمی می‌شود. ۳- مصرف کربوهیدرات را پایین بیاوریدکاهش مصرف کربوهیدرات می‌تواند برای از بین بردن چربی‌های بدن، از جمله چربی شکم، بسیار مفید واقع شود. افرادی که بتوانند از محصولات تمام غله استفاده کنند، چربی شکمی کمتری خواهند داشت.
انتخابانتخاب1 هفته قبل
چربی ترانس می‌تواند باعث احتقان، بیماری‌های قلبی، مقاومت نسبت به انسولین و در نهایت چاقی شکمی شود. ۵- استرستان را پایین بیاوریدجالب است بدانید استرس می‌تواند منجر به افزایش چربی شکم شود؛ چون غدد آدرنال یا فوق کلیوی شروع به ترشح هورمون کورتیزول یا هورمون استرس می‌کنند. علاوه بر این خانم‌هایی که همین الان هم دور کمر بزرگی دارند در جواب استرس، کورتیزول زیادی ترشح می‌کنند و همین امر منجر به بیشتر شدن چربی شکمی می‌شود. ۳- مصرف کربوهیدرات را پایین بیاوریدکاهش مصرف کربوهیدرات می‌تواند برای از بین بردن چربی‌های بدن، از جمله چربی شکم، بسیار مفید واقع شود. افرادی که بتوانند از محصولات تمام غله استفاده کنند، چربی شکمی کمتری خواهند داشت.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
ایده اصلی این است که با در نظر گرفتن یک هدف جدید، هر ۳۰ روز یکبار خود را به چالش بکشید و در این مسیر به کمک قابلیت‌های اپلیکیشن مذکور از جمله «دقایق فعالیت بدنی» و «فعالیت قلب» نشان دهید که از ۳۰ روز قبل بهتر عمل کرده‌اید. نخستین چالش ۳۰ روزه از روز اول سال جدید شروع نمی‌شود و قرار نیست کاربران اروپایی و امریکایی از تاریخ یک ژانویه خود را درگیر این برنامه کنند. تناسب اندام فناورانه «گوگل فیت» تنها ابزار هوشمند دنیای فناوری مخصوص لاغری و تناسب اندام نیست و شرکت‌های دیگر هر کدام سعی کرده‌اند خدمات و ابزارهای کاربردی دیگری را در اختیار کاربران بگذارند. گجت‌های تناسب اندام مجهز به حسگرهای هوشمند از جمله این وسایل محسوب می‌شوند که تمایل کاربران برای انجام هر گونه فعالیت بدنی را بیشتر کرده‌اند. برخی از این ابزارها سطح فعالیت بدنی و برخی دیگر فعالیت بخش‌های مختلف بدن از جمله قلب را زیر نظر می‌گیرند.
برنابرنا1 هفته قبل
آیا این حرف، از نظر علمی، درست است؟ به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ روزی چند لیوان آب بخوریم؟ روزی ۶ تا ۸ لیوان. آب می‌تواند موجب کاهش وزن شود؟ آب مطلقا نه لاغر کننده است و نه چاق کننده. البته افرادی که در رژیم لاغری هستند و هر ماه ۴ تا ۵ کیلو وزن کم می‌کنند لازم است آب بیشتری مصرف کنند؛ چون چربی به کمک آب دفع می‌شود و مصرف آب به دفع چربی کمک می‌کند. گفته می‌شود نوشیدن آب سرد موجب کاهش وزن می‌شود، چون در بدن برای رساندن دمای آب به دمای تعادل، مقداری کالری مصرف می‌شود و این کالری در نهایت به کاهش وزن منجر می‌شود. آب معدنی چه‌طور؟ آیا آب معدنی به دلیل داشتن املاح، ارزش تغذیه‌ای بیشتری دارد؟ خب، آب معدنی از نظر بهداشتی سالم‌تر است.
برنابرنا2 هفته قبل
شیر؛ منبع کلسیم یا پتاسیم؟ نظر شما درباره مصرف شیر و لبنیات پر کلسیم چیست؟ اصلا می‌دانستید که شیر منبع غنی از پتاسیم است؟! ماست پروبیوتیک۲۲۰ گرم ماست بدون چربی ۵۷۹ میلی‌گرم پتاسیم دارد؛ این در حالی است که ماست کم چرب، دوغ و حتی شیر پتاسیم کمتری دارند. مگر می‌شود از خورشت خوشمزه آلو گذشت؟ این ماده مغذی استخوان‌های شما را محکم می‌کند؛ فرقی نمی‌کند که شما از آلوی خشک یا تازه استفاده می‌کنید؛ چیزی که اهمیت دارد این است که این ماده مغذی را در رژیم غذایی خود جای دهید. ماهی؛ امگا ۳ یا پتاسیم؟ ماهی‌های پر گوشت مثل هالیبوت و تن ماهی حدود ۵۰۰ میلی‌گرم پتاسیم دارند. این ماده مغذی تا ۳۵ درصد خطر ابتلا به سرطان و بیماری‌های قلبی- عروقی را کم می‌کند.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
هفت‌ نکته‌ موثر‌ و‌ علمی‌ برای‌ از‌ بین‌ بردن‌ چربی‌ شکم را بخوانید:۱- چربی ترانس نخوریدچربی‌های ترانس از طریق وارد کردن هیدروژن به چربی‌های غیر اشباع مثل روغن سویا ایجاد می‌شود. ۳- استرستان را پایین بیاوریدجالب است بدانید استرس می‌تواند منجر به افزایش چربی شکم شود؛ چون غدد آدرنال یا فوق کلیوی شروع به ترشح هورمون کورتیزول یا هورمون استرس می‌کنند. علاوه بر این خانم‌هایی که همین الان هم دور کمر بزرگی دارند در جواب استرس، کورتیزول زیادی ترشح می‌کنند و همین امر منجر به بیشتر شدن چربی شکمی می‌شود. ۵- مصرف کربوهیدرات را پایین بیاوریدکاهش مصرف کربوهیدرات می‌تواند برای از بین بردن چربی‌های بدن، از جمله چربی شکم، بسیار مفید واقع شود. افرادی که بتوانند از محصولات تمام غله استفاده کنند، چربی شکمی کمتری خواهند داشت.
عصر ایرانعصر ایران3 هفته قبل
چربی ترانس می‌تواند باعث احتقان، بیماری‌های قلبی، مقاومت نسبت به انسولین و در نهایت چاقی شکمی شود. ۵- استرستان را پایین بیاوریدجالب است بدانید استرس می‌تواند منجر به افزایش چربی شکم شود؛ چون غدد آدرنال یا فوق کلیوی شروع به ترشح هورمون کورتیزول یا هورمون استرس می‌کنند. علاوه بر این خانم‌هایی که همین الان هم دور کمر بزرگی دارند در جواب استرس، کورتیزول زیادی ترشح می‌کنند و همین امر منجر به بیشتر شدن چربی شکمی می‌شود. ۳- مصرف کربوهیدرات را پایین بیاوریدکاهش مصرف کربوهیدرات می‌تواند برای از بین بردن چربی‌های بدن، از جمله چربی شکم، بسیار مفید واقع شود. افرادی که بتوانند از محصولات تمام غله استفاده کنند، چربی شکمی کمتری خواهند داشت.
ایمناایمنا3 هفته قبل

(ویدیو) چگونه سایز کم کنیم و لاغر شویم؟

فراروفرارو4 هفته قبل
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
چاقی یک بیماری باوفاست، افزود: یعنی اگر فردی رژیم گرفت و به وزن ایده‌ال خود رسید، با پرخوری دوباره و رعایت نکردن رژیم، در نهایت این فرد دوباره چاق شده و به وزن قبل خود برمی‌گردد. کاهش وزن در زنان باردار ممنوع! وی با اشاره به کاهش اضافه وزن در دوران بارداری گفت: در دوران بارداری کاهش وزن ممنوع است و هیچ خانم بارداری نمی‌تواند رژیم کاهش وزن داشته باشد. بلکه در دوران بارداری رژیم کنترل وزن داریم برای اینکه فرد بیش از حد چاق نشود. کاهش کیفیت زندگی با چاقیچاقی یک وضیعت پزشکی است که بافت چربی بیش از حدی در بدن فرد انباشته شده باشد.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
اما اگر بخواهیم تغییر کنیم، چه؟ اگر قرار باشد عادت‌های جدید بسازیم، چه باید بکنیم؟ روش ایجاد عادت‌های رفتاریدر اولین قدم باید با فرآیند شکل‌گیری عادت‌های جدید آشنا شویم. اما چه عواملی باعث ایجاد عادت‌های بد می‌شوند؟ اگر خوب به عادت‌های بدتان توجه کنید، خواهید دید اکثر آن‌ها از ۲ عامل اضطراب و کسالت نشئت می‌گیرند. همه‌ی عادت‌های بدتان را از بین می‌برید و از موفقیت‌تان لذت می‌برید. این افکار انگیزه و علاقه‌ی شما را برای ترک عادت‌های بد افزایش می‌دهد. توجه داشته باشید که ترک عادت بد نیازمند وقت و تلاش بسیاری است و اکثر افرادی که عادت‌های بدشان را ترک کردند، در این مسیر بار‌ها شکست خورده و از نو شروع کردند.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
یک ضرب المثل همگانی و مشهور وجود دارد که مدعی است خوردن یک سیب در روز می‌تواند منجر به پیشگیری از بروز بیماری‌های مختلف شود. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، همه ما می‌دانیم که سیب یکی از سالم‌ترین میوه‌های جهان است. بر اساس گزارشهای علمی مختلف، خوردن یک سیب در روز احتمالا شما را از ابتلا به سرما خوردگی نجات می‌دهد. افزون بر این پژوهشگران دریافته‌اند که خوردن سیب و رسیدن مواد سالمی مانند فلاونوئیدها و آنتی اکسیدان‌ها به بدن می‌تواند از پیشرفت سرطان پستان جلوگیری کنند. بنابراین می‌توان حدس زد شاید خوردن یک سیب در روز منجر به پیشگیری کامل از بیماری‌ها نشود اما می‌تواند نقشی پررنگ در کنترل بسیاری از بیماریها ایفا کند.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 ماه قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
رژیم شماره ۱: رژیم لاغری کاناداییرژیم کانادایی یکی از سریع‌ترین رژیم‌های لاغری می‌باشد، شما می‌توانید با این رژیم در ۱۵ روز به لاغری مورد نظر دست یابید … بله درست شنیده‌اید رژیم کانادایی یکی از مشهورترین و سریع‌ترین رژیم لاغری می‌باشد ولی بهتر است بگوییم این رژیم غذایی چندان مورد تایید متخصصان تغذیه نمی‌باشد. حال با شرایط موجود چه کسانی می‌توانند از این نوع رژیم غذایی به عنوان سریع‌ترین رژیم لاغری استفاده کنند؟ با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد این نوع رژیم غذایی لاغری کسب کنید. سریع‌ترین رژیم لاغری شماره ۲: رژیم جنرال موتورزرژیم جنرال موتورز یکی دیگر از سریع‌ترین رژیم‌های لاغری می‌باشد. این رژیم غذایی شامل مواد غذایی مهم نیسترژیم غذایی جنرال موتورز یک رژیم غذایی موقت می‌باشداین رژیم مناسب چه افرادی است؟ این رژیم غذایی نیز محدودیت‌های سنی دارد و برای نوجوانان و افراد مسن تحت هیچ شرایطی مفید نیست. رژیم شماره ۳: رژیم غذایی نظامیرژیم غذایی نظامی که از آن به عنوان رژیم غذایی ۳ روزه یاد می‌شود از دیگر سریع‌ترین رژیم‌های لاغری می‌باشد که چندان مورد تایید متخصصان رژیم غذایی نیست.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 ماه قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ماه قبل
راز «رژیم لاغری شکم صفر» در علم ژنتیک نهفته است؛ در این مطلب قصد داریم به بررسی تاثیر مواد غذایی بر ژن‌های انسان بپردازیم. کوچک کردن شکم با بلغورافزودن بلغورهای شیرین به رژیم غذایی نقش قابل‌توجهی در کاهش وزن شما خواهد داشت. یک فرد ۵۵ ساله می‌تواند با استفاده از این رژیم لاغری شکم صفر در عرض ۱ هفته نزدیک به ۳ کیلو وزن کم کند. کوچک کردن شکم با تخم‌ مرغغذاهای بدون چربی، سیرکننده و پروتئینی بخش اصلی رژیم لاغری شکم صفر هستند. شکلات تلخ و توت به عنوان دسرخوردن مواد غذایی خوشمزه یک اصل اساسی در رژیم لاغری شکم صفر است.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 ماه قبل
اگر دنبال بهترین رژیم لاغری می‌گردید که با شما و سبک زندگی‌تان جور باشد؛ این گزارش را تا انتها بخوانید. بهترین رژیم لاغری چیست؟ آیا شما هم دنبال جواب این پرسش هستید؟ چقدر از عمرتان را با فکر کردن به رژیم لاغری گذرانده‌اید؟! بهترین رژیم لاغریوگان فقط یک رژیم لاغری نیست سبک زندگی استرژیم گیاه‌خواران یا وگان (Vegan or Vegetarian) همان‌طور که از اسم این رژیم پیداست، تمام محصولات حیوانی ممنوع است. رژیم لاغری دوکان، رژیم پروتئین خوری است. بهترین رژیم لاغریبا کمک چشم و دست، رژیم لاغری زون به سادگی ممکن استرژیم زون (Zone) رژیم لاغری زون سعی می‌کنید بین مواد مغذی بدنتان تناسب ایجاد کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
او تصریح کرد: خلاصه حرف آقای روحانی این بود که آمریکایی‌ها باید گامی را بردارند و گشایشی را در حوزه کاهش تحریم‌ها به نمایش بگذارند. اما فرض کنیم که آمریکایی‌ها این گام را برداشتند، از کجا معلوم آقای روحانی نگوید این گام کافی نیست و شوخی است. اینستکس وقتی مطرح شد دولت آقای روحانی گفت «این صدقه است و مگر می‌خواهند به گدا پول بدهند». بعید می‌دانم که آقای روحانی نداند هر روز و ساعتی که می‌گذرد ریاست جمهوری‌اش بیشتر و بیشتر به نفع مخالفانش تمام می‌شود و برای آنها محبوبیت می‌آورد. شاید آقای روحانی به دوره بعد از ریاست جمهوری خود می‌اندیشد و این روزها به دنبال کسب رضایت مخالفان جدی‌اش است نه ۲۴ میلیون رای‌دهنده به خود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
از تاریخ مذکور بیش از سه ماه گذشته است، اما آنچه شاهدش بودیم تنها حذف ۲۰۰ هزار خانوار از یارانه‌بگیران و انتشار اوراق بهادار بوده‌است. این در حالی است که قرار بود بر اساس برآوردی که در سال ۹۷ انجام شد، درباره حدود ۹۳۶ هزار میلیارد یارانه پنهان و ۴۵ تا ۵۰ هزار میلیارد تومان معافیت مالیاتی در کشور تجدیدنظر شود و در حوزه حامل‌های انرژی نیز تصمیمات جدی‌تری اخذ شود. اگر چه حذف یارانه‌بگیران بر اساس اطلاعات و داده‌های واقعی کاری درست است، اما این اقدام کافی نبوده و نمی‌توان آن را به عنوان اصلاح ساختار اقتصاد و بودجه به شمار آورد، بلکه بر اساس طرح خود برنامه و بودجه این کار جزئی بسیار کوچک از یک برنامه بزرگ است. ضمن آنکه تأمین ۷۵ هزار میلیارد تومان از محل منابع جدید هم کاری بسیار سخت است و نباید آسان‌ترین کار را انتخاب کرد. بدانیم که با گفتن یک جمله: «امسال کسری بودجه نداریم» نه فقط دغدغه‌ها کم نمی‌شود، بلکه اوضاع اقتصاد هم به سامان نمی‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
زومیت نوشت: اینستاگرام اعلام کرده قوانین جدیدی اعمال می‌کند که براساس آن بعضی از پست‌های مرتبط با رژیم‌های غذایی و جراحی‌های زیبایی از دسترس افراد زیر ۱۸ سال مخفی می‌شوند. براساس این قوانین جدید، پست‌هایی که درباره‌ی محصولات مدعی «معجزه» در کاهش وزن هستند، حذف می‌شوند. این قوانین بعد از افزایش نگرانی‌ها درباره‌ی تاثیر تبلیغات گسترده‌ی رژیم‌های لاغری روی افراد با سن پایین اعمال می‌شوند. جمیله جمیل، مجری تلویزیونی و بازیگر انگلیسی، اعمال جدید قوانین را یک «پیروزی بسیار بزرگ» در راه مبارزه با صنعت رژیم‌های لاغری غذایی دانسته است. بسیاری از دنبال‌کنندگان جمیله جمیل در اینستاگرام از انتشار خبر تصمیم جدید اینستاگرام استقبال کرده‌اند.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 ماه قبل
بر اساس آمار بدست آمده، علائم ایدز بسته به پیشرفت بیماری ممکن است متفاوت باشد. این تب به سبب ورود ویروس ایدز به عروق خونی و تجمع آن در تعداد بالا می‌باشد که در نتیجه تحریک سیستم ایمنی بدن را به دنبال خواهد داشت. یکی از علائم ایدز می‌تواند همین موضوع باشد. سرفه‌های خشک از نشانه‌های ایدز است که بیماران در مراحل آخر این بیماری به آن دچار می‌شوند. مشکلات شناختی نظیر زوال عقل می‌تواند از علایم اصلی ایدز باشد.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
ایدز یا «نشانگان اکتسابی کمبود ایمنی بدن» بیماری غیر قابل درمانی است که از طریق تماس خون یا مایعات درونی بدن فرد بیمار با خون افراد سالم منتقل می‌شود. بر اساس آمار بدست آمده، علائم ایدز بسته به پیشرفت بیماری ممکن است متفاوت باشد. یکی از علائم ایدز می‌تواند همین موضوع باشد. سرفه‌های خشک از نشانه‌های ایدز است که بیماران در مراحل آخر این بیماری به آن دچار می‌شوند. مشکلات شناختی نظیر زوال عقل می‌تواند از علایم اصلی ایدز باشد.
زومیتزومیت2 ماه قبل
گردانندگان کمپین‌های مثبت‌نگری نسبت به ظاهر افراد، قوانین جدید اینستاگرام درباره‌ی پست‌های مرتبط با رژیم‌های غذای و جراحی‌های زیبایی واکنش‌های مثبتی داشته‌اند. اینستاگرام اعلام کرده قوانین جدیدی اعمال می‌کند که براساس آن بعضی از پست‌های مرتبط با رژیم‌های غذایی و جراحی‌های زیبایی از دسترس افراد زیر ۱۸ سال مخفی می‌شوند. براساس این قوانین جدید، پست‌هایی که درباره‌ی محصولات مدعی «معجزه» در کاهش وزن هستند، حذف می‌شوند. این قوانین بعد از افزایش نگرانی‌ها درباره‌ی تاثیر تبلیغات گسترده‌ی رژیم‌های لاغری روی افراد با سن پایین اعمال می‌شوند. جمیله جمیل، مجری تلویزیونی و بازیگر انگلیسی، اعمال جدید قوانین را یک «پیروزی بسیار بزرگ» در راه مبارزه با صنعت رژیم‌های لاغری غذایی دانسته است.
الفالف2 ماه قبل
طرح اصلاح ساختاری بودجه در چهارمحور «درآمدزایی پایدار»، «هزینه‌کرد کارا»، «ثبات‌سازی اقتصاد کلان و توسعه پایدار» و «تقویت نهادی بودجه» تعریف شد و در پی آن نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در توئیتی در ۲۰ خرداد از صاحبنظران خواست تا نظرات تکمیلی خود را در این خصوص ارائه کنند. از تاریخ مذکور بیش از سه ماه گذشته است، اما آنچه شاهدش بودیم تنها حذف ۲۰۰ هزار خانوار از یارانه‌بگیران و انتشار اوراق بهادار بوده‌است. این در حالی است که قرار بود بر اساس برآوردی که در سال ۹۷ انجام شد، درباره حدود ۹۳۶ هزار میلیارد یارانه پنهان و ۴۵ تا ۵۰ هزار میلیارد تومان معافیت مالیاتی در کشور تجدیدنظر شود و در حوزه حامل‌های انرژی نیز تصمیمات جدی‌تری اخذ شود. ضمن آنکه تأمین ۷۵ هزار میلیارد تومان از محل منابع جدید هم کاری بسیار سخت است و نباید آسان‌ترین کار را انتخاب کرد. بدانیم که با گفتن یک جمله: «امسال کسری بودجه نداریم» نه فقط دغدغه‌ها کم نمی‌شود، بلکه اوضاع اقتصاد هم به سامان نمی‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
علاوه‌بر این هفت وزارتخانه که بیش از یک‌سوم هیات دولت را شامل می‌شود، سایر ارکان هیات دولت هم به‌صورت غیرمستقیم در اقتصاد ورود دارند. به‌عنوان مثال مسعود نیلی، دستیار ارشد اقتصادی سابق رئیس‌جمهور پس از کناره‌گیری از دولت، نکات مهمی را درباره نقش دولت در اقتصاد اظهار کرد. * اعتماد- سیل به داد رشد اقتصادی رسیداعتماد درباره رشد اقتصادی کشور گزارش داده است: سازمان برنامه و بودجه در جدیدترین آمارهایی که ارایه کرده از تحول مثبت در دو حوزه مهم اقتصادی ایران خبر داده است. قبلا نیز گفته‌ام اگر بخواهیم اقتصاد کشور را اصلاح کنیم باید با حذف «رانت»، «ربا» و «رشوه» شروع کنیم و البته در این میان نظام مالیاتی کشور نیز نیاز به اصلاح دارد. به نظر می‌رسد اول باید بپذیریم اقتصاد کشور بیمار است، سپس اراده جراحی و اصلاح آن مهم است که البته انجام آن جراحی نیاز به جرات دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
از این منظر می‌توان نتیجه گرفت که امروز جمهوری اسلامی با بحران فقدان «گفتمان بحران» روبه‌رو است. مسئله دیگری که می‌توان از آن به عنوان یکی از مشکلات اصلی نام برد، «بحران گفتمان» است. «بحران گفتمان» درست زمانی ایجاد می‌شود که گفتمان‌های درون حاکمیت مشروعیت، مقبولیت، اعتماد و اطمینان بدنه اجتماعی را از دست می‌دهند. چرایی ایجاد «بحران گفتمان» را هم باید در «ناکارآمدی»، «فقر تئوریک»، «ضعف ساختاری» و در نهایت «حذف جامعه مدنی از نهاد قدرت» دانست. شعاری که به شکلی آشکار و علن اعلام کرد جمهوری اسلامی بیش از هر‏چیز با «بحران گفتمان» روبه‌رو است.

به انتهای لیست رسیدید