رگبار و رعد و برق

رگبار و رعد و برق

خبر فوریخبر فوری22 ساعت قبل
سازمان هواشناسی اعلام کرد که از امروز تا آخرهفته در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان افزایش ابر و بارش پراکنده دور از انتظار نیست. در سایر مناطق کشور طی این ۵ روز جوی آرام پیش بینی می‌شود. به گزارش خبر فوری، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: از امروز تا آخر هفته در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان افزایش ابر و بارش پراکنده دور از انتظار نیست. در سایر مناطق کشور طی این ۵ روز جوی آرام پیش بینی می‌شود. در مناطق مرکزی کشور در استان اصفهان، استان مرکزی و قم گرد و غبار محلی سبب کاهش کیفیت هوا می‌شود.

شمال کشور خنک‌تر می‌شود

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مرتضی ضرابی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزود: در نیمه جنوبی و مرکز کشور تغییرات دمایی جدی نخواهیم داشت و افزایش اندک دمای هوا پیش بینی می‌شود. وی گفت: عصر امروز و فردا در جنوب استان سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوبی و غربی کرمان، بخش‌هایی از استان هرمزگان و جنوب و شرق استان فارس شرایط برای رگبار و رعد و برق مهیا خواهد بود و می‌تواند موجب سیلابی شدن مسیل‌ها و رواناب‌ها شود. ضرابی گفت: وزش باد‌های ۱۲۰ روزه سیستان نیز از دیروز شدت پیدا کرده است و فردا هم شدید خواهد شد و در جاده‌های خراسان جنوبی، شمال سیستان وبلوچستان و مناطق شرقی یزد و استان کرمان خیزش گرد و خاک موجب کاهش دید افقی و اخلال در تردد جاده‌ها می‌شود. کارشناس سازمان هواشناسی همچنین وزش باد و خیزش گرد و غبار را در بخش‌هایی از استان‌های قم، مرکزی، سمنان و جنوب تهران پیش بینی کرد. وی گفت: عصر امروز بارش‌هایی در ارتفاعات البرز مرکزی و در بخش‌هایی از استان‌های تهران، سمنان، مازندران و گلستان خواهیم داشت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با اشاره به وضعیت جوی کشور، گفت: تداوم کاهش دما در اکثر مناطق کشور پیش بینی می‌شود. وی ادامه داد: در ۳ روز آینده در مناطق جنوب فارس، جنوب و جنوب غرب کرمان و همچنین برخی مناطق هرمزگان به ویژه شمال، جنوب سیستان و بلوچستان، رشد ابر همرفتی و طوفان تندری همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود. رفیعی گفت: از امروز تا پایان هفته در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان بارش‌های پراکنده پیش بینی شده است. وی با بیان اینکه در سایر مناطق کشور جو آرام خواهد بود، گفت: در سه روز آینده دریای عمان مواج پیش بینی شده است. کارشناس سازمان هواشناسی همچنین از سالم بودن وضعیت هوا در تهران و کلانشهر‌ها خبر داد و افزود: تهران امروز آسمانی صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد خواهد داشت و حداکثر دما ۳۹ درجه و حداقل دمای صبح هم ۳۰ درجه خواهد بود.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: طی سه روز آینده (اول تا سوم مرداد) شاهد ادامه رگبارهای موقتی و پراکنده در برخی نقاط کشور خواهیم بود که پیامدهای آن وزش بادهای شدید موقتی است. این کارشناس هواشناسی ادامه داد: بعدازظهر امروز در دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی مانند استان‌های سمنان، گلستان، تهران، البرز و قزوین رشد ابرهای همرفتی داریم که پیامد آن رگبار و رعد و برق پراکنده همراه با وزش باد شدید موقتی خواهد بود. آسمان تهران گاهی نیمه ابریکارشناس سازمان هواشناسی افزود: آسمان تهران امروز صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. کمینه دمای امروز پایتخت ۲۹ درجه بالای صفر و بیشینه دمای امروز به ۳۹ درجه بالای صفر می‌رسد. رفیعی گفت: شهرکرد با دمای ۱۶ درجه بالای صفر، اردبیل ۱۷، همدان و ارومیه ۱۸ درجه بالای صفر و اهواز با دمای ۴۹ درجه بالای صفر، خرم آباد ۴۵، قم ۴۴ و یزد ۴۲ به ترتیب خنک‌ترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشکبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت جوی کشور، گفت: تداوم کاهش دما در اکثر مناطق کشور پیش بینی می‌شود. کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه برای برخی استان‌های دیگر از جمله سمنان، اصفهان و یزد نیز وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش بینی شده که منجر به کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی خواهد شد، تصریح کرد: در مناطق مرکزی کشور از جمله استان‌های اصفهان، مرکزی و قم گردو خاک محلی سبب کاهش کیفیت هوا می‌شود. رفیعی گفت: از امروز تا پایان هفته در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان بارش‌های پراکنده پیش بینی شده است. وی با بیان اینکه در سایر مناطق کشور جو آرام خواهد بود، گفت: در سه روز آینده دریای عمان مواج پیش بینی شده است. کارشناس سازمان هواشناسی همچنین از سالم بودن وضعیت هوا در تهران و کلانشهر‌ها خبر داد و افزود: تهران امروز آسمانی صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد خواهد داشت و حداکثر دما ۳۹ درجه و حداقل دمای صبح هم ۳۰ درجه خواهد بود.
فارسفارس1 روز قبل
در سه روز آینده‌ دریای عمان و شرق تنگه هرمز مواج خواهد بود، ضمن آنکه روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری دریای خزر مواج است. در سه روز آینده در زابل، خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی، شرق کرمان، سمنان، شمال اصفهان و یزد‌ وزش باد شدید و گرد و خاک، به‌ کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی منجر می‌شود. ‌در سه روز آینده در استان‌های اصفهان و مرکزی‌ گرد و غبار‌ سبب کاهش کیفیت هوا می‌شود. در سه روز آینده‌ دریای عمان و شرق تنگه هرمز مواج خواهد بود، ضمن آنکه روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه دریای خزر مواج است. میانگین گرم‌ترین منطقه دهلران در استان ایلام به میزان ۴۸ درجه سلسیوس و میانگین خنک‌ترین منطقه سقز در استان کردستان به میزان ۹٫۳ درجه سلسیوس بوده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
پیام خوزستان - کرج - اداره کل هواشناسی البرز برای امشب و فردا سه شنبه بارش‌های رگباری و آذرخش پیش بینی کرد. طبق گزارش روز دوشنبه این اداره کل بررسی الگوهای پیش یابی حاکی از جوی کم و بیش پایدار می‌باشد. منصور رحمانیان مدیرکل هواشناسی البرز به ایرنا گفت که با توجه به افزایش دما احتمال آتش سوزی در مراتع استان وجود دارد. وی بیان داشت: دمای هوای البرز امروز به ۴۳ درجه بالای صفر رسید و فردا دوشنبه به ۴۶ درجه بالای صفر خواهد رسید. همچنین روز چهارشنبه دمای هوای استان ۴۴ درجه بالای صفر پیش بینی می‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشبر اساس خروجی آخرین مدل‌های پیش یابی هواشناسی امروز دوشنبه، در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب، برای برخی مناطق استان‌های هرمزگان، فارس و جنوب استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان افزایش ابر، رگبار پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود. اخبار اجتماعی-روزهای سه شنبه و چهارشنبه علاوه بر مناطق ذکر شده در برخی مناطق زاگرس مرکزی نیز افزایش ابر، رگبار پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود. در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب دوشنبه برای ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های سمنان، گلستان، تهران، البرز و قزوین و روز سه شنبه علاوه بر مناطق ذکر شده در ارتفاعات استان زنجان نیز رشد ابرهای همرفتی و رگبار و رعد و برق پراکنده پیش بینی می‌شود. روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه در استان‌های گیلان و مازندران، افزایش ابر و بارش‌ پراکنده پیش بینی می‌شود. در سایر مناطق کشور طی پنج روز آینده جو پایدار پیش بینی می‌شود.
مهرمهر2 روز قبل
نوربخش داداشی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: طبق آخرین الگوهای پیش یابی در ساعات پایانی امشب (یکشنبه)، احتمال وقوع رگبار پراکنده و وزش باد در برخی از نقاط کوهپایه‌ای و کوهستانی استان وجود دارد. وی با بیان اینکه دمای هوای شهرهای استان امروز بین ۳۲ تا ۳۴ درجه سانتیگراد بود، افزود: از فردا صبح با توجه به حاکمیت جریانات جنوبی روند افزایش دما در نقاط مختلف استان را شاهد خواهیم بود که به طوری که در گرمترین ساعت بیشینه دما در بیشتر شهرهای شرقی استان به ۴۰ درجه سلسیوس خواهد رسید. داداشی گفت: از بعدازظهر دوشنبه با توجه به ریزش هوای خنک و مرطوب به استان شاهد رشد ابرهای همرفتی، وزش باد، وقوع رگبار و رعد و برق خواهیم بود که این روند روز سه شنبه ادامه دارد. وی بیان کرد: طی روز سه شنبه با تداوم جریانات شمالی آسمان استان نیمه ابری تا ابری خواهد بود که در بعضی ساعات با رگبارهای پراکنده همراه خواهد شد این وضعیت به تناوب تا بامداد چهارشنبه ادامه خواهد داشت.
ایسناایسنا2 روز قبل
ردپای مافیا در انحرافات ارزی بازار دارو، هشدار پلیس درباره پیامدهای استفاده از faceapp، ثبت‌نام بیش‌از ۵۲ میلیون نفر برای دریافت کارت‌ملی، راه‌اندازی مرکز ترک اعتیاد ویژه زنان متجاهر در پایتخت، پیش‌بینی رگبار پراکنده در تهران و … عناوین برخی از مهم‌ترین اخبار امروز تحریریه اجتماعی ایسنا هستند. افزایش ۹۰ برابری خسارت‌ آتش‌سوزی در محیط زیست استان تهرانفرمانده یگان حفاظت اداره محیط زیست استان تهران از افزایش ۹۰ برابری خسارت‌ آتش‌سوزی در مناطق حفاظت شده استان تهران طی سه ماه ابتدایی امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد. ردپای مافیا در انحرافات ارزی بازار دارو / هیچ واردکننده‌ای احضار نشده استبه دنبال طرح مباحثی مبنی بر تخلف و انحرافات ارزی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو ضمن اشاره به پروسه واردات دارو به کشور، تاکید کرد که در این پروسه امکان تخلف، تقلب، گرانفروشی و ورود دارو به بازار سیاه وجود ندارد، مگر اینکه یک کار مافیایی انجام شود. هشدار پلیس در مورد پیامدهای ناخواسته استفاده از Faceappدر پی افزایش استقبال کاربران شبکه‌های اجتماعی از نرم افزار تغییر چهره Face app رئیس پلیس فتای تهران بزرگ هشدارهایی را به کاربران ارائه کرد. راه‌اندازی مرکز ترک اعتیاد ویژه زنان متجاهر در پایتختمعاون توسعه پیشگیری و درمان بهزیستی استان تهران از تاسیس یک مرکز موضوع ماده ۱۶ ویژه زنان معتاد متجاهر در استان تهران تا پایان امسال خبر داد.
ایمناایمنا2 روز قبل
ثبت‌نام بیش‌از ۵۲ میلیون نفر برای دریافت کارت ملی هوشمندسخنگوی سازمان ثبت احوال از ثبت‌نام ۵۲ میلیون و ۵۰ هزار نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند در کشور خبر داد. سیف‌الله ابوترابی آخرین آمار ثبت‌نامی‌های کارت ملی هوشمند را تشریح و اظهارکرد: تاکنون ۵۲ میلیون و ۵۰ هزار نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند تکمیل ثبت‌ نام کرده‌اند که از این تعداد برای ۴۵ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر کارت صادر شده‌ است. وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه از جمعیت واجد شرایط برای دریافت کارت ملی هوشمند حدود ۶ میلیون نفر باقی مانده‌اند که نسبت به ثبت‌ نام کارت ملی هوشمندشان اقدام نکرده‌اند، گفت: حدود ۷۰۰هزار کارت ملی هوشمند نیزصادر شده و در دفاتر پست و پیشخوان باقی مانده است. هم اکنون امدادگران دستگاه‌های اجرایی و مردمی در حال مهار آتش در این منطقه حفاظت شده هستند. مسیب زاده با بیان اینکه ۴۰ میلیون نفر مخاطب آموزش و پرورش هستند، گفت: اولیا و همکاران فرهنگی هم در کنار دانش آموزان جزو مخاطبان آموزش و پرورش هستند و این نهاد برای توانمندسازی آنان برنامه دارد.
فارسفارس2 روز قبل
آسمان تهران در چند روز آینده ‌صاف تا کمی ابری، گاهی با وزش باد و در بعد از ظهر وزش باد شدید ‌پیش‌بینی می‌شود، امروز بیشینه دما در تهران ۴۱ درجه است‌. بعدازظهر امروز و فردا، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت در برخی مناطق هرمزگان‌، جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب و جنوب غرب کرمان و جنوب شرق فارس پیش‌بینی می‌شود. فردا و چند روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۵۰ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان خواهد بود. میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهرماه ۹۷) تا ۲۳ تیرماه امسال ۳۱۲٫۵ میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۱۵۹٫۳ میلی‌متر بود که بارش سال جاری ۹۶٫۲ درصد بیشتر از سال گذشته است. میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۲۴٫۳ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۳۹٫۳ درصد بیشتر از سال بلندمدت است.
مهرمهر3 روز قبل
محمد دادرس در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تقویت سامانه هوای گرم از امروز در استان گیلان، اظهار کرد: بر اساس الگوهای حاکم بر نقشه‌های هواشناسی از امروز شاهد افزایش ۲ تا ۵ درجه‌ای دمای هوا در استان گیلان خواهیم بود. وی همچنین گروه‌های حساس نظیر بیماران قلبی، عروقی و تنفسی، کودکان و سالمندان خواست برای جلوگیری از گرمازدگی در ساعات اوج گرما از ترددهای غیرضروری خودداری کنند. مدیرکل هواشناسی گیلان ادامه داد: از اواخر وقت دوشنبه الی چهارشنبه نیز با عبور امواج کم و بیش ناپایدار از منطقه شرایط برای بروز رگبار و رعد و برق فراهم می‌شود. وی با اشاره به وضعیت شرایط جوی در شهر رشت مرکز استان گیلان، افزود: در حال حاضر آسمان شهر رشت صاف تا قسمتی ابری، گاهی همراه با افزایش ابر و وزش باد، افزایش نسبی دما است. دادرس بیشینه دمای شهر رشت را ۳۴ درجه سانتی‌گراد و رطوبت آن را نیز ۹۵ درصد عنوان کرد و گفت: دریا نیز آرام است و ارتفاع موج از نیم تا یک و نیم متر در روزهای آینده پیش بینی شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق، احد وظیفه مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان با اشاره به وضعیت آب و هوای کشور، گفت: طبق پیش بینی‌های انجام شده هوای گرم تا ۱۰ روز آینده در کشور تداوم خواهد داشت. وی با بیان اینکه کماکان شرایط جنب حاره‌ای در کشور حاکم است، افزود: در برخی از مناطق کشور از جمله جنوب سیستان و بلوچستان، شرق فارس و … رشد ابرهای جوششی با رگبار و رعد و برق همراه خواهد بود. وظیفه با تاکید بر اینکه جو آرام همراه با هوای گرم با بیشینه ۴۰ درجه و کمینه ۳۰ درجه برای همه مناطق کشور پیش بینی می‌شود، تصریح کرد: کیفیت هوا در اواسط روز تا اواخر بعد از ظهر با افزایش انتشار گاز اوزن در وضعیت ناسالم در کلانشهرها به ویژه تهران قرار دارد. وی ادامه داد: با توجه به خروج وضعیت هوا در کلانشهرها از وضعیت سالم سالمندان، کودکان و همچنین افراد دارای مشکلات تنفسی باید کمتر در فضای آزاد قرار بگیرند. مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی یادآور شد: با توجه به تابش شدید آفتاب و بخارات ناشی از بنزین وضعیت هوا در شرایط غیراستاندارد قرار گرفته از این رو هموطنان در موارد غیرضرور نباید از منزل خارج شوند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از رشد ابرهای همرفتی و احتمال رگبار و رعد و برق پراکنده در تهران و دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی طی امروز و فردا (۳۰ و ۳۱ تیر ماه) خبر داد. اعتمادآنلاین|‌ احد وظیفه اظهار کرد: طی دو روز آینده به ویژه در ساعات بعد ازظهر و اوایل شب برای جنوب فارس، شمال و غرب هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان افزایش ابر، رگبار پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود. وی ادامه داد: طی سه روز آینده در استان‌های خراسان جنوبی، یزد، جنوب خراسان رضوی، سمنان، شرق اصفهان و منطقه زابل وزش باد شدید همراه با گرد و خاک سبب کاهش کیفیت هوا می‌شود. به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ساعات بعد ازظهر امروز و فردا (۳۰ و ۳۱ تیر ماه) برای دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی در استان‌های سمنان، مازندران، خراسان شمالی، تهران و البرز رشد ابرهای همرفتی و احتمال رگبار و رعد و برق پراکنده پیش‌بینی می‌شود. وظیفه با بیان اینکه طی فردا و پس‌فردا (۳۱ تیر و ۱ مرداد ماه) با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر افزایش ابر و بارش پراکنده در استان‌های گیلان و مازندران دور از انتظار نیست، اظهارکرد: در سایر مناطق کشور طی پنج روز آینده جوی پایدار و آسمانی صاف پیش‌بینی می‌شود.

ماندگاری هوای گرم در بیشتر مناطق

صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
امروز در بخش‌هایی از جنوب و جنوب شرق، ناپایداری جو به شکل رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شودمعصومه احمدی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ افزود: این شرایط تقریبا تا سه روز آینده ادامه دارد و در دیگر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم است. وی گفت: هوای گرم تابستانی نیز در بیشتر مناطق کشور ماندگار خواهد بود و وزش باد ۱۲۰ روزه همچنان در بخش‌هایی از شرق کشور به ویژه در منطقه زابل می‌تواند به خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا منجر شود. کارشناس هواشناسی افزود: در بخش‌هایی از مرکز کشور از جمله در مناطقی از جنوب استان‌های تهران، قم، مرکزی، جنوب استان سمنان، یزد و اصفهان در ساعات بعد از ظهر وزش باد شدید پیش رو داریم. وی گفت: امروز آسمان تهران صاف و همراه با وزش باد است و دما در گرم‌ترین ساعت به ۴۰ تا ۴۱ درجه می‌رسد.
فارسفارس5 روز قبل
روز شنبه رشد ابر، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید در شمال هرمزگان و جنوب فارس حاکم است. امروز تا اواسط هفته آینده آسمان صاف است و تداوم هوای گرم تابستانی در کل کشور پیش‌بینی می‌شود. در سه روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید، گاهی گرد و خاک خواهیم داشت. میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۲۴٫۳ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۳۹٫۳ درصد بیشتر از سال بلندمدت است. بیشترین میزان بارش در هفته چهل و دوم سال زارعی متعلق به منطقه مرند در استان آذربایجان شرقی به میزان ۱۷٫۶ میلی‌متر بوده است.
رکنارکنا5 روز قبل
محسن حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: پیش‌بینی هواشناسی بر اساس آخرین الگوهای پیش‌یابی و مدل‌های جوی نشان می‌دهد بارش‌های مونسون هند تا اواسط هفته آینده ادامه پیدا کند و احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های محلی منطقه بلوچستان وجود دارد. مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه در ارتفاعات شهرستان‌های مختلف منطقه بلوچستان از جمله خاش، ایرانشهر، دلگان، بزمان، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، قصرقند، سرباز، نیکشهر، فنوج تا اواسط هفته آینده در بعد از ظهرها شرایط برای رشد ابرهای همرفتی، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید لحظه‌ای مهیا است، افزود: مردم استان برای جلوگیری از مخاطرات ناشی از رویداد رعد و برق و صاعقه و احتمال جاری شدن سیلاب موقت از تردد و استقرار در مناطق مرتفع و در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی خودداری کنند. وی با بیان اینکه گرمای هوا در سیستان تا اواسط هفته آینده ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود دمای منطقه به حدود ۵۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر برسد، خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود مردم این منطقه ضمن صرفه‌جویی در مصرف آب و برق به ویژه در ساعات اوج مصرف، از ترددهای غیرضروری در حوالی ظهر تا اوایل غروب جهت جلوگیری از گرمازدگی اجتناب کنند و کشاورزان منطقه نیز در طول روز اقدام به آبیاری مزارع نکنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا5 روز قبل
محسن حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: پیش‌بینی هواشناسی بر اساس آخرین الگوهای پیش‌یابی و مدل‌های جوی نشان می‌دهد بارش‌های مونسون هند تا اواسط هفته آینده ادامه پیدا کند و احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های محلی منطقه بلوچستان وجود دارد. مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه در ارتفاعات شهرستان‌های مختلف منطقه بلوچستان از جمله خاش، ایرانشهر، دلگان، بزمان، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، قصرقند، سرباز، نیکشهر، فنوج تا اواسط هفته آینده در بعد از ظهرها شرایط برای رشد ابرهای همرفتی، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید لحظه‌ای مهیا است، افزود: مردم استان برای جلوگیری از مخاطرات ناشی از رویداد رعد و برق و صاعقه و احتمال جاری شدن سیلاب موقت از تردد و استقرار در مناطق مرتفع و در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی خودداری کنند. وی با بیان اینکه گرمای هوا در سیستان تا اواسط هفته آینده ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود دمای منطقه به حدود ۵۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر برسد، خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود مردم این منطقه ضمن صرفه‌جویی در مصرف آب و برق به ویژه در ساعات اوج مصرف، از ترددهای غیرضروری در حوالی ظهر تا اوایل غروب جهت جلوگیری از گرمازدگی اجتناب کنند و کشاورزان منطقه نیز در طول روز اقدام به آبیاری مزارع نکنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
محسن حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: پیش‌بینی هواشناسی بر اساس آخرین الگوهای پیش‌یابی و مدل‌های جوی نشان می‌دهد بارش‌های مونسون هند تا اواسط هفته آینده ادامه پیدا کند و احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های محلی منطقه بلوچستان وجود دارد. مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه در ارتفاعات شهرستان‌های مختلف منطقه بلوچستان از جمله خاش، ایرانشهر، دلگان، بزمان، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، قصرقند، سرباز، نیکشهر، فنوج تا اواسط هفته آینده در بعد از ظهرها شرایط برای رشد ابرهای همرفتی، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید لحظه‌ای مهیا است، افزود: مردم استان برای جلوگیری از مخاطرات ناشی از رویداد رعد و برق و صاعقه و احتمال جاری شدن سیلاب موقت از تردد و استقرار در مناطق مرتفع و در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی خودداری کنند. وی با بیان اینکه گرمای هوا در سیستان تا اواسط هفته آینده ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود دمای منطقه به حدود ۵۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر برسد، خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود مردم این منطقه ضمن صرفه‌جویی در مصرف آب و برق به ویژه در ساعات اوج مصرف، از ترددهای غیرضروری در حوالی ظهر تا اوایل غروب جهت جلوگیری از گرمازدگی اجتناب کنند و کشاورزان منطقه نیز در طول روز اقدام به آبیاری مزارع نکنند. انتهای پیام/ح
ایلناایلنا6 روز قبل
یک کارشناس هواشناسی با اشاره تداوم روند گرما در کشور تا اواسط هفته آینده گفت: قم با ۴۶ درجه گرمترین مرکز استان کشور بوده است. این کارشناس هواشناسی خاطرنشان کرد: در سایر نقاط کشور آسمانی صاف و آفتابی خواهند داشت و تداوم هوای گرم تابستانی تا اواسط هفته آینده برای تمام نقاط کشور پیش‌بینی می‌شود. قم روز گذشته با دمای ۴۶ درجه گرمترین مرکز استان کشور بوده و همچنین گرد و غبار را نیز برای این منطقه در ساعات شبانگاهی پیش‌بینی می‌کنیم. بعد از قم، اهواز با ۴۳ درجه دومین مرکز استان گرم کشور است همچنین اردبیل با کمینه دمای ۱۱ خنک‌ترین مرکز استان کشور است. وی با بیان اینکه دمای قم تا روز شنبه ۴۶ درجه خواهد بود، ادامه داد: در روزهای آینده دمای هوای اهواز به ۵۰ درجه نیز خواهد رسید.
مهرمهر1 هفته قبل
مدیرکل هواشناسی استان البرز از جمله پی‌آمدهای گذر امواج کم دامنه از منطقه را افزایش ابر، باد شدید، گردوخاک و در ارتفاعات وقوع رگبار پراکنده و رعد و برق اعلام کرد. مدیرکل هواشناسی استان البرز به وضعیت دمای هوای شهرستان‌های استان نیز اشاره و خنک‌ترین نقطه استان را دیزین با ۲۸ درجه سانتی گراد اعلام کرد. رحمانیان در ادامه گرم‌ترین نقطه استان را شهرستان اشتهارد با دمای ۴۲ درجه سانتی‌گراد اعلام کرد. احتمال آتش‌سوزی مراتع محور چالوسبه گفته مدیرکل هواشناسی استان البرز بیشینه دمای هوای امروز شهرستان طالقان نیز به ۳۷ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید. رحمانیان برای ارتفاعات محور چالوس وقوع رگبار و رعد و برق پراکنده را پیش‌بینی کرد و گفت: احتمال آتش‌سوزی مراتع محور چالوس پیش‌بینی می‌شود، همچنین بیشینه سرعت باد در این محور کوهستانی ۴۵ کیلومتر بر ساعت خواهد بود.
فارسفارس1 هفته قبل
آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری گاهش وزش باد ‌پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۴۱ و ۲۸ درجه خواهد بود. فردا اهواز با بیشینه دمای ۴۷ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان خواهد بود. روز آینده اردبیل با کمینه دمای ۱۲ درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود. میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۲۴٫۳ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۳۹٫۳ درصد بیشتر از سال بلندمدت است. میانگین گرم‌ترین منطقه شوش در استان خوزستان به میزان ۴۷٫۹ درجه سلسیوس و میانگین خنک‌ترین منطقه قاملو در استان کردستان به میزان ۹٫۹ درجه سلسیوس بوده است.
رکنارکنا1 هفته قبل
به گزارش رکنا، مدیرکل هواشناسی استان البرز گفت: بعضی ساعات وزش باد شدید و لحظه‌ای و گرد و خاک برای البرز پیش بینی شد. منصور رحمانیان، مدیرکل هواشناسی استان البرز گفت: بررسی الگوهای پیش یابی حاکی از گذر امواج کم دامنه سطوح میانی جو طی سه روز آینده از منطقه البرز مرکزی است که به موجب آن، افزایش ابر، غبار محلی، بعضی ساعات وزش باد شدید و لحظه‌ای و گرد و خاک و پاره‌ای نقاط استان به ویژه ارتفاعات رگبار پراکنده و رعد و برق پیش بینی می‌شود. مدیرکل هواشناسی استان البرز با بیان اینکه رخداد آتش سوزی در پاره‌ای از مراتع و جنگل‌های استان مورد انتظار است، اظهار کرد: آسمان امروز البرز کمی ابری همراه با غبار محلی، عصر و شب وزش باد شدید و لحظه‌ای و گرد و خاک و بعضی ساعات افزایش ابر و رعد و برق است و احتمال رگبار نیز وجود دارد. رحمانیان بیان کرد: فردا سه شنبه نیز آسمان البرز قسمتی تا نیمه ابری همراه با غبار محلی، وزش باد شدید و گرد و خاک و در ارتفاعات رگبار پراکنده و رعد و برق خواهد بود؛ آسمان استان در روز چهارشنبه نیز کمی تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می‌شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
برنابرنا1 هفته قبل
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از استقرار هوای گرم تابستانی در کل کشور خبر داد و گفت دمای تهران فردا (۲۵ تیرماه) به ۴۲ درجه سانتیگراد می‌رسد. وظیفه با بیان اینکه در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه (۲۶، ۲۷ و ۲۸ تیر) در غالب مناطق کشور جوی آرام خواهیم داشت، گفت: از امروز (۲۴ تیر) تا پایان هفته روند استقرار هوای گرم تابستانی در کل کشور و افزایش دما در استان‌های ساحلی خزر خواهیم داشت. به گفته وظیفه امروز (۲۴ تیر) مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس و طی سه روز آینده شرق دریای عمان مواج خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود که دمای تهران فردا در گرم‌ترین زمان به ۴۲ درجه سانتیگراد و در خنک‌ترین زمان به ۳۱ درجه سانتیگراد برسد. همچنین دمای تهران در روز چهارشنبه (۲۶ تیر) ۴۲ و ۲۹ درجه سانتیگراد خواهد بود.
وانانیوزوانانیوز1 هفته قبل
مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وزش باد شدید موقتی در بیشتر مناطق کشور طی سه روز آینده خبر داد و گفت: طی امروز (۲۳ تیر) برای سواحل دریای خزر، شرق اردبیل و غرب خراسان شمالی کاهش ۴ تا ۶ درجه‌ای دما انتظار می‌رود. وی ادامه داد: طی فردا و پس فردا (۲۴ و ۲۵ تیر) علاوه بر این نواحی در بعد ازظهر برای ارتفاعات زاگرس مرکزی در استان‌های اصفهان و چهارمحال و بختیاری رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود. به گفته وظیفه در این مدت برای بخش‌هایی از مرکز کشور در استان‌های سمنان، شمال اصفهان، یزد، کرمان، قم، جنوب تهران، مرکزی و در بخش‌هایی از جنوب و جنوب غرب کشور در بعد ازظهر وزش باد شدید موقت، گاهی خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود. وی با بیان این که طی سه روز آینده مرکز و شرق خلیج فارس و دریای عمان مواج است، اظهار کرد: طی امروز و فردا (۲۳ و ۲۴ تیر) دریای خزر مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود. وظیفه در ادامه گفت: امروز نیز برای سواحل دریای خزر، شرق اردبیل و غرب خراسان شمالی کاهش ۴ تا ۶ درجه‌ای دما و از روز سه‌شنبه (۲۵ تیر) برای همین نواحی روند افزایش دما انتظار می‌رود.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
علی ملاشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زابل اظهار داشت: امروز و فردا وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شهرستان‌های منطقه سیستان به ویژه هامون و نیمروز شدت می‌گیرد و در مناطق مستعد موجب ایجاد گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا می‌شود. رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی استان سیستان و بلوچستان گفت: در پی این شرایط جوی نامطلوب در محورهای مواصلاتی شمال استان احتمال اخلال تردد وجود دارد؛ در این مدت در زاهدان و سایر نقاط افزایش گرد و غبار و وزش باد و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. وی خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود هنگام وزش باد و گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا اقشار آسیب‌پذیر به ویژه بیماران، کودکان و سالمندان از تردد غیرضروری در فضای باز خودداری کنند و در صورت ضرورت حتما از ماسک استفاده کنند تا به سلامت آنها آسیبی نرسد. رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی استان سیستان و بلوچستان گفت: در دو روز آینده سواحل شرقی دریای عمان مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود و ارتفاع موج به ۱٫۵ تا ۲٫۵ و گاهی به ۳ متر می‌رسد؛ در سواحل نیز وزش باد نسبتا شدید سبب ریزش گرد و خاک خواهد شد؛ از این رو توصیه می‌شود احتیاط لازم در تردد شناورهای سبک نیمه سبک و تفریحی بعمل آید و از شنا در سواحل خودداری شود. انتهای پیام/ش
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
وی افزود: همچنین طی این دو روز در ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های قزوین و البرز نیز رگبار و رعد و برق رخ میدهد و از روز دوشنبه تا پایان هفته در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف با افزایش نسبی دما خواهد بود. رفیعی ادامه داد: طی این مدت در نوار شرقی کشور به ویژه در نوار شرقی کشور در شمال سیستان و بلوچستان در منطقه‌ی زابل هم وزش باد شدید خواهد بود که گاهی سبب گرد و خاک و کاهش دید افقی در این منطقه خواهد شد. این کارشناس سازمان هواشناسی حداکثر دمای امروز تهران را ۴۰ درجه بالای صفر و حداقل دمای فردا صبح تهران را ۲۹ درجه بالای صفر پیش بینی کرد و در خصوص وضعیت هوای پایتخت طی امروز و روز آتی نیز گفت: تهران هم امروز آسمان صاف تا کمی ابری خواهد بود گاهی وزش باد را خواهد داشت که البته در ساعت‌های بعدازظهر افزایش سرعت وزش باد در تهران داریم باد و گرد و خاک نیز وجود دارد. رفیعی افزود: خنک‌ترین مرکز استان زنجان با دمای حداقل ۱۱ درجه بالای صفر و گرمترین مرکز استان دیروز اهواز با دمای حداکثر ۴۷ درجه بالای صفر گزارش شده است. انتهای پیام/

افزایش دمای هوا تا پایان هفته

صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزود: امروز در بخش‌هایی از سواحل دریای خزر و استان اردبیل و بخش‌هایی از جنوب کشورمان شامل جنوب استان سیستان و بلوچستان، بخش‌هایی از استان هرمزگان و همچنین بخش‌های جنوبی کرمان احتمال وقوع رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید و موقتی لحظه‌ای را خواهیم داشت. وی گفت: فردا یکشنبه بر شدت بارش‌ها در بخش‌های شرقی استان گیلان و غرب مازندران افزوده می‌شود و تا دوشنبه کاهش نسبی دما در بخش‌های شمالی کشورمان پیش بینی می‌شود. احمدی افزود: به لحاظ شرایط دمایی نیز بجز مناطق شمالی کشور که تا دوشنبه کاهش دما را در پیش داریم، پس از ان افزایش دما انتظار می‌رود و در دیگر مناطق کشور جوی نسبتا آرام و پایدار همراه با افزایش نسبی دما و ماندگاری هوای گرم و تابستانی را پیش بینی می‌کنیم. وی گفت: وزش باد‌های ۱۲۰ روزه در بخش‌های شرقی کشورمان به خصوص منطقه زابل می‌تواند به خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا منجر شود. کارشناس هواشناسی افزود: پدیده مهم بخش‌های مرکزی کشورمان همچنان وزش باد است که می‌تواند در بخش‌هایی از جنوب استان تهران، سمنان، قم، مرکزی، اصفهان و یزد منجر به پدیده گرد و خاک شود. وی گفت: ​ امروز آسمان تهران صاف است و بعد از ظهر به ویژه در نیمه جنوبی استان خیزش گرد و خاک پیش رو داریم و دمای تهران امروز به ۴۰ درجه می‌رسد و در طول هفته دمای ۴۱ درجه را هم تجربه می‌کنیم.

به انتهای لیست رسیدید