ریاست جمهوری

ریاست جمهوری

انتخابانتخاب2 ساعت قبل
داوطلب نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا امروز به شبکه خبری فاکس نیوز گفت که در صورت پیروزی به برجام بازگشته وتحریم‌های ضد ایرانی را پایان می‌دهد. تولسی گابارد نماینده ایالت هاوایی در مجلس نمایندگان آمریکا مدعی شد که با بازگشت به برجام و رفع تحریم‌ها جلوی نزدیک شدن ایران به سلاح هسته‌ای گرفته می‌شود. گابارد همچنین از روابط عربستان سعودی و القاعده انتقاد کرد و گفت: ما در مورد کشوری صحبت می‌کنیم که مستقیم و غیر مستقیم از القاعده حمایت می‌کند. عربستان از پنج سال پیش مردم یمن را هدف حملات مداوم قرار داده که در نتیجه آن هزاران نفر جان باخته و تعداد زیادی مجروح شده‌اند. نیروهای یمنی نیز پس از چند بار تهدید به انتقام در نهایت به تاسیسات نفتی آرامکو حمله کردند.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، برخی از نمایندگان پارلمان افغانستان تاکید کردند که اگر انتخابات آینده بدرستی مدیریت و برگزار نشود، احتمال رفتن این کشور بسوی جنگ‌های داخلی وجود دارد. «عارف رحمانی» عضو پارلمان افغانستان به جمهور گفت که یکی از تهدیدهای بسیار مهم امنیتی، برگزاری غیرشفاف و خلاف قانون انتخابات ریاست جمهوری این کشور است زیرا هرگونه تقلب در انتخابات، بحران امنیتی و جنگ داخلی در افغانستان دامن خواهد زد. وی افزود: در صورتی که نامزدهای ریاست جمهوری نتیجه انتخابات افغانستان را نپذیرند، شورش‌های گسترده در کشور بوجود خواهد آمد و اوضاع از کنترل خارج خواهد شد. نماینده پارلمان افغانستان اظهارداشت که اگر صندوق‌های رای در این مراکز ظاهرا مسدود شده از آرای تقلبی پر شود، کسی نتیجه انتخابات را نمی‌پذیرد. ناصری خاطرنشان کرد که نهادهای امنیتی گفته‌اند که امنیت این مراکز تامین نمی‌شوند در حالی که کمیسیون انتخابات افغانستان تدارکات انتخاباتی درنظر گرفته است.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، انتخابات ریاست جمهوری تونس با حضور ۴۵ درصدی مردم این کشور پای صندوق‌های رای برگزار شد. در این انتخابات قیس سعید نامزد مستقل و نبیل القروی نامزد حزب قلب تونس به دور دوم راه یافتند. عبدالکریم هارونی رئیس مجلس مشورتی حزب اسلامگرای تونس گفت: این حزب در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری از قیس سعید نامزد مستقل دور اول انتخابات حمایت می‌کند. رهبر جنبش مردمی تونس نیز درباره موضع این جنبش در خصوص نامزدهای راه یافته به دور دوم انتخابات گفت: این جنیش از قیس سعید در دور دوم انتخابات حمایت می‌کند. روزنامه الشروق تونس در شماره امروز خود با چاپ گزارش و عکس هایی از شروع تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس قانونگذاری دراین کشور خبر داد.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
حدود دو هفته قبل عبدالله طی مکتوبی تاکید کرده بود که حکم اشرف غنی درباره بررسی وزارت امور خارجه در ایام رقابت‌های انتخاباتی جنبه تبلیغاتی دارد. اما ریاست جمهوری افغانستان تاکید کرد که بررسی وزارت امور خارجه بر اساس حکم ریاست جمهوری، از سوی هیئتی ادامه خواهد یافت. این کمیته گزارش داده بود که ۴۴ درصد از کارمندان وزارت خارجه در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷ بدون هیچ گونه امتحان رقابتی، استخدام شده‌اند. پیش از آن نیز، رئیس جمهور افغانستان خواسته بود تا «ناهید ایثار» به عنوان معاون وزارت خارجه منصوب شود که با مخالفت «صلاح الدین ربانی» سرپرست وزارت خارجه و رهبر حزب جمعیت اسلامی افغانستان روبرو شد. اختلافات اشر غنی و عبدالله در روزهای نزدیک به انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بیش از گذشته افزایش یافته است.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
بخشی از مهره‌های رژیم سابق که همچنان در ساختار قدرت حضور دارند، اجازه ندادند تا انقلاب تونس در زمینه‌های اقتصادی و اجتماعی دستاورد موفقیت آمیزی داشته باشد. به همین دلیل، مردم از کسانی که در دایره قدرت حضور داشتند، ناراضی بودند چرا که خواسته‌های انقلابی مردم تونس عملا نادیده گرفته شده است. وی درباره عواملی که سبب شد قیس سعید جایگاه نخست را در دور اول انتخابات تونس به دست آورد، اظهار داشت: او یک فرد دانشگاهی، جدی، با تجربه و فهمیده است. رسانه‌های خارجی نیز از او حمایت نکردند و نامزدهای شرکت کننده در انتخابات هم نقطه ضعفی از او بیان نکردند. وی در پایان پیش بینی کرد: قیس سعید در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری تونس پیروز خواهد شد.
الفالف7 ساعت قبل
رئیس جمهوری آمریکا در حالی که با آغاز فرایند استیضاح از سوی مجلس نمایندگان این کشور درگیر است، با شکایتی درباره وعده نابجایی که به همتای اوکراینی خود داده روبه‌رو شده است. واشنگتن‌پست بامداد جمعه گزارش داد که شکایت افسر اطلاعاتی افشاگر با همان موضوع درخواست نابجای ترامپ از رئیس جمهوری اوکراین مرتبط است. کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا هفته گذشته قطعنامه‌ای را تصویب کرد که دربرگیرنده دستورالعمل‌های لازم برای انجام تحقیقات در زمینه استیضاح رئیس جمهوری است. این قطعنامه به منزله آغاز رسمی روند استیضاح ترامپ نیست، اما نخستین باری است که کمیته قضایی مجلس نمایندگان مصوبه‌ای ارائه می‌دهد که زمینه را برای آغاز تحقیقات گسترده در مورد تخلفات ترامپ و حرکت به سمت استیضاح وی فراهم می‌کند. روند تحقیقات در مورد استیضاح ترامپ در حالی به جریان افتاده است که «اریک هولدر» وزیر پیشین دادگستری آمریکا پیش بینی کرد که ترامپ پس از پایان دوره ریاست جمهوری اش احتمالا محاکمه خواهد شد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز8 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نامه نیوز، انتشار نظرسنجی جدیدی شبکه فاکس نیوز، بار دیگر منجر به نارضایتی شدید دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا و همراهان وی شده است. او با وجود علاقه شدیدی که به شبکه فاکس نیوز و مجریان آن دارد، نظرسنجی‌های اخیر این شبکه را به شدت مورد انتقاد قرار داده است. ترامپ معتقد است که نظرسنجی‌های فاکس نیوز مبنی بر برتری نامزدهای حزب دموکرات، با واقعیات جاری در ایالات متحده همخوانی ندارد! نظرسنجی اخیر فاکس نیوز نشان می‌دهد که ترامپ در برابر همه نامزدهای مطرح حزب دموکرات شکست خواهد خورد. نظرسنجی فاکس نیوز نشان می‌دهد که در رقابت میان بایدن و ترامپ، رای دهندگان آمریکایی ۵۲ درصد به بایدن و ۳۸ درصد به ترامپ رای خواهند داد.
افکارنیوزافکارنیوز12 ساعت قبل
طالبان به معلمان، دانشجویان و دیگر کارکنان بخش آموزش افغانستان هشدار داد که از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو و همچنین همکاری در برگزاری آن خودداری کنند؛ در غیر این صورت با خطر مرگ روبه‌رو خواهند شد. سازمان ملل و دیگر سازمان‌های بین‌المللی اهداکنندۀ کمک‌های بشردوستانه به افغانستان، از وزارت آموزش این کشور خواسته‌اند به دلیل برخوردار بودن از زیرساخت‌های نسبتا توسعه یافته، به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری کمک کند. اعلامیه هشدارآمیز طالبان خطاب به فعالان بخش آموزش افغانستان در حالی منتشر شد که پیش از این، در جریان حملات طالبان در پروان و کابل، نزدیک به ۵۰ تن کشته و زخمی شدند. روز چهارشنبه نیز حمله طالبان به یک ساختمان دولتی در شهر جلال‌آباد دست‌کم ۱۲ زخمی برجای گذاشت. در این ساختمان کارت شناسایی ملی شهروندان افغانستان توزیع می‌شد، کارتی که افغان‌ها برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری به آن نیاز داشتند.

:: یزدانی- روزهای خونین افغانستان

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
در آستانه انتخابات ریاست جمهوری افغانستان:: یزدانی- روزهای خونین افغانستانهشت روز مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، موجی از انفجارها و حملات انتحاری، مناطق مختلف افغانستان را فراگرفته است
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ رییس جمهور سابق افغانستان، قیام ضد آمریکایی را یکی از شیوه‌های تامین صلح در افغانستان دانست. وی با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان گفت: انتخابات افغانستان زمانی واقعی خواهد بود که در سایه آزادی و استقلال کامل برگزار شود درحالی که اکنون افغانها برسرنوشت کشورشان حاکم نیستند. رئیس جمهورسابق افغانستان گفت: سرنوشت انتخابات ریاست جمهوری گذشته افغانستان توسط وزیر خارجه اسبق آمریکا رقم خورد. وی تصریح کرد: اگر در برابر پیمان امنیتی با آمریکا مقاومت می‌کردیم امروز افغانستان با انبوهی از مشکلات و بدبختی مواجه نمی‌شد. وی، «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان را به خیانت ملی متهم کرد و افزود: دولت وحدت ملی افغانستان به پاکستان اجازه داد که در امتداد خط «دیورند» سیم خاردار نصب کند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
از یک سو، تمامی بازیگران منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای به ویژه عربستان و آمریکا با نوعی شوک و حیرت‌زدگی مواجه شده‌اند. در نتیجه تا کنون شاهد بوده‌ایم که مقام‌های سیاسی این کشور اظهارات متنوع و متناقضی را بر زبان رانده‌اند. این امر نشان‌دهنده این است که واشنگتن هیچ‌گونه رغبتی به درگیری نظامی به نفع عربستان نیست. یعنی جایی که کشورهای چین و کره شمالی حضور دارند و کشورهای کره جنوبی و ژاپن نیز متحد آمریکا هستند. اگر با نگاهی بدبینانه به مساله نگریسته شود، قطع نیمی از صادرات نفت عربستان می‌تواند نوعی اعمال فشار بر چین به عنوان بزرگ‌ترین وارد کننده نفتی آرامکو باشد.
همشهریهمشهری1 روز قبل
برنی سندرز نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خطاب به مایک پمپئو وزیر امور خارجه این کشور گفت: اگر خواهان جنگ هستید این مسئله را در کنگره مطرح کنید. وی افزود: ما هرگز به تو اجازه نخواهیم داد مردم آمریکا را به فاجعه دیگری در خاورمیانه بکشانی. نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاکید کرد، مأموریت تو استفاده از دیپلماسی برای حل و فصل درگیری و نه تحریک به جنگ است. برنی سندرز اعلام کرد که حمله به تأسیسات نفتی عربستان حمله به آمریکا نیست.
همشهریهمشهری1 روز قبل
شهر پشتون‌نشین قلات با حدود ۵۰ هزار نفر جمعیت در ولایت زابل در جنوب افغانستان واقع شده است. طالبان مسئولیت حمله را بر عهده گرفتگروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفته و گفته است که هدف از عملیات رئیس استخبارات ولایت بوده است. یک سخنگوی طالبان به نام قاری یوسف احمدی، این عملیات را «حمله استشهادی بالای امنیت ملی» اعلام کرد. از زمان توقف گفتگوها میان آمریکا و طالبان در اوایل ماه جاری میلادی، حملات مرگبار این گروه در نقاط مختلف افغانستان تقریبا به صورت روزانه انجام می‌شود. حدود ۹ میلیون نفر از باشندگان افغان واجد شرایط رأی دادن هستند و دولت افغانستان حدود ۷۰ هزار نیروی امنیتی را مأمور تأمین امنیت این انتخابات کرده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز در گزارشی درباره بروز اختلافات میان دولت اشرف غنی و آمریکا در پی مطرح شدن پیش‌نویس توافق صلح زلمای خلیلزاد، فرستاده آمریکا به مذاکرات صلح افغانستان با شبه‌نظامیان طالبان و همچنین فرصتهای پیش‌روی این رئیس جمهور افغانستان برای تقویت جایگاه دولت این کشور در مذاکرات با طالبان می‌نویسد: «یک مقام ارشد نزدیک به اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان گفت: با مطالعه محتوای پیش نویس توافق صلح خلیلزاد با طالبان، غنی و مقامات دولتش شدیدا ناراضی و منزجر شدند. به گفته‌ این مقامها دولت کابل به جایش به دنبال آتش‌بس و سپس مذاکرات مستقیمی با طالبان برای دریافت تضمینهای امنیتی مستقیم است و تنها بعد از آن نظامیان آمریکایی می‌توانند از افغانستان خارج شوند. یک مقام افغان که نامش را فاش نکرد گفت: دولت می‌خواهد اگر قرار بر وجود داشتن توافق در آینده است در آن شریک باشد. اما مقام بلندپایه افغان گفت: بسیاری از جزئیات مربوط به اتفاقات بعد از خارج شدن این نیروها مبهم باقی مانده بودند. وی افزود: این توافق تبدیل به یک شکست بزرگ شد وقتی که خلیلزاد نتوانست طالبان را برای ورود به مذاکرات مستقیم با دولت افغانستان متقاعد کند.»
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
نوشت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در یک بن بست سیاسی گرفتار شده است. پیام‌های ضد و نقیض رئیس جمهور در روزهای گذشته برنامه آمریکا برای آینده را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است. رئیس جمهور آمریکا سال گذشته کشورش را از توافق هسته‌ای خارج کرد. جمهوری اسلامی برخلاف رهبران کره شمالی تمایلی به برگزاری اجلاس‌های نمایشی با رئیس جمهور آمریکا ندارد. اما رئیس جمهور آمریکا می‌تواند از حملات شنبه به عنوان فرصتی برای متحد کردن جامعه بین المللی علیه ایران استفاده کند.
ایلناایلنا1 روز قبل
شبه نظامیان افراطی طالبان معلمان و کارکنان مرکز آموزشی را به قتل تهدید کرده‌‌اند. به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، با نزدیک شدن به روزهای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان شبه نظامیان افراطی طالبان موجی از وحشت به راه انداخته‌اند. ۹۰ درصد از مراکز رای گیری در مدارس و مراکز آموزشی قرار می‌گیرند؛ از این رو طالبان تهدید کرده که هر معلم یا عضوی از کادر آموزش مدرسه که در روز انتخابات در اداره مراکز انتخاباتی مشارکت کند را به قتل می‌رساند. با این همه دولت گفته که از برگزاری انتخابات در مدارس عقب نمی‌نشیند و تسلیم خواسته‌های نامشروع این تشکیلات افراطی و خون‌ریز نمی‌شود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، منابع خبری اعلام می‌کنند که بین اعضای ارشد کمیسیون انتخابات افغانستان برای گزینش معاون مالی و اداری دبیرخانه این کمیسیون اختلاف‌نظر وجود دارد. به گزارش «طلوع نیوز»، «حوا علم نورستانی» رئیس کمیسیون انتخابات افغانستان در نامه‌ای از کمیسیون اصلاحات اداری خواسته تا هر چه زودتر گزینش مقام معاونت دبیرخانه این کمیسیون را انجام دهد اما معاون کمیسیون انتخابات و رئیس دبیرخانه این کمیسیون در نامه‌های جداگانه از این نهاد خواسته‌اند که تا پایان انتخابات این اقدام را به تعویق بیندازد. پیش از این نیز شماری از نامزدان و نهادهای ناظر انتخاباتی کارکرد کمیسیون انتخابات افغانستان را مورد انتقاد قرار داده و با اشاره به عدم استخدام همه کارمندان موقت کمیسیون برای روز انتخابات افزودند که کمیسیون برای برگزاری انتخابات آمادگی ندارد. اکنون نیز گزارش‌های مبنی بر ادامه تنش‌ها و اختلافات درونی در کمیسیون انتخابات سبب افزایش نگرانی‌ها نسبت به برگزاری شفاف انتخابات شده است. انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در حالی قرار است ششم مهرماه برگزار شود که نگرانی‌های زیادی نسبت به عدم شفافیت انتخابات وجود دارد و کارشناسان نگران هستند که موضع متضاد در داخل کمیسیون می‌تواند تمام روند انتخابات را به زیر سوال ببرد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
منابع خبری اعلام کرد که در حمله انتحاری طالبان در مقابل ریاست امنیت ملی ولایت «زابل» ۱۱ نفر کشته و بیش از ۸۵ تن نیز زخمی شدند. به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «رحمت‌الله یارمل» والی «زابل» اعلام کرد که در حمله انتحاری که در نزدیکی ریاست امنیت ملی زابل واقع در شهرستان «قلات» رخ داد ۷ نفر کشته و بیش از ۸۵ تن دیگر نیز زخمی شدند. به گفته وی ساختمان بیمارستان ولایتی زابل نیز در نزدیکی محل انفجار قرار داشته و بر اثر این حمله انتحاری آسیب دیده است. «قاری یوسف احمدی» سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت این حمله را به عهده گرفت، اما جزئیاتی درباره تلفات آن اعلام نکرد. حمله روز گذشته طالبان در برابر ساختمان منابع انسانی وزارت دفاع افغانستان در کابل ۲۲ کشته و ۳۸ زخمی برجا گذاشت و دیگر حمله این گروه در شهرستان «چاریکار» ولایت «پروان» نیز منجر به کشته شدن ۲۴ نفر و زخمی شدن بیش از ۳۰ تن شد.
فارسفارس1 روز قبل
چین نخستین کشوری است که تاکایف پس از انتخاب شدنش به عنوان رئیس جمهور جدید قزاقستان از آن رسما بازدید کرد. با این وجود باز هم از کارت چین هراسی استفاده شد و درست در آستانه سفر تاکایف به پکن موجی از اعتراضات ضد چینی قزاقستان را فرا گرفت. روی هم رفته نسبت به این اعتراضات همه سطوح قدرت از جمله رئیس جمهور قزاقستان واکنش نشان دادند. در حالی که عملا در فضای مجازی و رسانه‌ای چین اعتراضات قزاقستان هیچ نوع پوششی نیافتند. البته کارشناسان چینی و محافل دیپلماتیک این کشور بر آنند که اعتراضات ضد چینی در قزاقستان از خارج مدیریت شده است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
معصومه ابتکار خطاب به اصلاح طلبانی که می‌گویند نباید به گزاره انتخاب بین بد و بدتر در انتخابات آینده تن داد. او همچنین نتیجه چنین گفت و گوهایی را شکل گیری ائتلاف هایی می‌داند که در گذشته کشور از آن سود برده است، ائتلاف هایی از جنس ائتلاف اصلاح طلبان و اعتدالیون. ابتکار البته نقدها به شکل گیری چنین ائتلاف هایی را هم منطقی می‌داند اما معتقد است در نهایت باید برآیند چنین ائتلاف هایی محل ارزیابی باشد. گفت و گوی با معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور و چهره سیاسی اصلاح طلب را در ادامه می‌خوانید: **********خانم ابتکار! جریان اصلاحات در پی ائتلاف با اعتدال توانسته بسیاری خطرات را از سر کشور دور کرده و در سطح داخلی هم بسیاری از روند‌ها را اصلاح کند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، بر اساس رای قاضی پرونده رئیس جمهور سابق ارمنستان، کوچاریان در زندان باقی خواهد ماند. این نخستین تصمیم درباره دستگیری یا آزادی رئیس جمهور سابق ارمنستان نمی‌باشد. وی در کنفرانسی خبری در تاریخ ۱۶ سپتامبر، رای دادگاه قانون اساسی را غیرقانونی خواند. وی هم چنین اظهار داشت دو تن از قضات دادگاه قانون اساسی خودشان در پرونده اتفاقات ۱ مارس ۲۰۱۸ متهم هستند. تا زمان انقلاب مخملی سال گذشته ارمنستان، پرونده حوادث سال ۲۰۰۸ پیشرفت خاصی نداشت.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
همسر باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا در فاصله سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ به‌عنوان بانوی اول در کاخ سفید زندگی می‌کرد. او در حقیقت یک مدل اسلوانیایی - آمریکایی بوده که حالا به‌واسطه همسرش دونالد ترامپ به‌عنوان بانوی اول کاخ سفید شناخته می‌شود. بانوی اول کاخ سفید از زمانی که پنج سال داشته، کار کرده و در ۱۶ سالگی به شهرت رسیده است. بریژیت مکروناین فقط بانوی اول کاخ سفید نیست که جنجال داشته؛ کاخ الیزه هم این روز‌ها بانوی اولی دارد که حاشیه‌هایی را ایجاد کرده است. میشل بولسوناروحالا که نام همسر مکرون به میان آمده، بد نیست نگاهی بیندازیم به چهره‌ای که در کنار او جنجال درست کرده؛ میشل بولسونارو.
رجانیوزرجانیوز1 روز قبل
در بانک اهدافی که جنبش انصارالله و متحدانشان در عربستان سعودی در نظر گرفته‌اند هیچ خط قرمزی وجود ندارد و بهترین دلیل در این زمینه حملات اخیر است که تاسیسات نفت در «بقیق» و «خریص» را هدف قرار داد. عربستان سعودی و ائتلاف تحت امر آن، نخستین کسانی هستند که با تجاوز جنون آمیز به یمن طی پنج سال گذشته این خط قرمز‌ها را شکستند. حال پرسش این است که آیا انصارالله تولید نفت عربستان را به صفر می‌رساند و دیگر تاسیسات آرامکو را نیز هدف قرار می‌دهد؟ در حمله اخیر به بقیق و خریص بیشتر تحلیلگران، کارشناسان و ناظران صرفنظر از رویکرد‌ها و باورهایشان در یک مسئله تردید کردند. عبدالملک بدرالدین الحوثی، رهبر جنبش انصارالله بار‌ها و به مناسبت‌های مختلف هشدار داد که عربستان و امارات برای حملات ویژه و سخت آماده شوند. بنابراین تنش آفرینی سبب بروز تنش متقابل می‌شود در حالیکه شرایط از نظر مالی و نظامی برای عربستان مناسب نیست.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
آنچه مسلم است اینکه جمع آرای سندرز و وارن، به مراتب از آرای بایدن بیشتر خواهد بود. به عبارت بهتر، اگر یکی از این دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به سود یکدیگر کناره گیری کنند، احتمال شکست بایدن در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات بسیار زیاد خواهد بود. نظرسنجی شبکه سی بی اس و موسسه یوگاو در ایالتهایی که زودتر انتخابات را برگزار می‌کنند، بایدن را در راقبت فشرده با وارن و سندرز نشان میدهد. نکته دیگر اینکه اتحاد احتمالی سندرز و وارن، می‌تواند بدترین خبر ممکن برای ترامپ باشد. مطابق آخرین نظرسنجی‌های صورت گرفته، در دو سطح ایالتی و عمومی، محوبیت وارن و سندرز از رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا بیشتر است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشوبگاه شبکه خبری سی‌ان‌ان با راه‌اندازی یک سامانه حقیقت‌یاب به بررسی دروغ‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی اخیر او پرداخت. رئیس جمهور آمریکا همچنین اعلام کرد که دموکرات‌ها خواهان «مرز‌های باز» هستند. رئیس جمهور آمریکا گفته است که چین یکی از بدترین سال‌های اقتصادی خود را در پنجاه و هفت سال اخیر تجربه می‌کند. ترامپ درباره صنعت انرژی کشورش اعلام کرد که آمریکا یک کشور مستقل است و یکی از صادرکنندگان کامل انرژی است. وی در سال ۲۰۱۷ روزانه ۲٫۹ ادعای دروغین به زبان آورده بود؛ اما از سال ۲۰۱۸ تا مه ۲۰۱۹ روزانه ۸٫۳ ادعای دروغین مطرح کرده است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «برنی سندرز» نامزد پیشرو حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا که از منتقدان سرسخت سیاستهای کنونی کاخ سفید به شمار می‌رود، روز چهارشنبه در یک پیام توئیتری خطاب به «دونالد ترامپ» نوشت: «حمله به تأسیسات نفتی عربستان حمله به آمریکا نیست». وی در ادامه افزود: «اگر تو [ترامپ] می‌خواهی وارد جنگ شوی، باید از طریق کنگره اقدام کنی. ما به تو اجازه نخواهیم داد که مردم آمریکا را درگیر یک جنگ خانمانسوز دیگر در خاورمیانه کنی». برنی سندرز در پایان این پیام توئیتری به ترامپ اینگونه گوشزد کرد: «وظیفه تو بکارگیری دیپلماسی برای حل و فصل مناقشه است- نه راه اندازی جنگ بیشتر». وی در یک پیام توئیتری نوشت: «آقای ترامپ، قانون اساسی آمریکا کاملا روشن است.
ایمناایمنا1 روز قبل
بر همین اساس تلاش کرده‌اند تا از هر حادثه جنگی که میان دو کشور اتفاق می‌افتد هدف خود را دنبال کنند. وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا پس از تحریم‌ها روسیه و چین در بازار نفت ایران سرمایه گذاری کرده‌اند اظهار کرد: ‌ روس‌ها بهتر عمل کرده‌اند ولی چینی‌ها خیلی فعال نیستند. غرویان: رئیس‌جمهور باید یکی از خطبای نماز جمعه باشدحجت الاسلام محسن غرویان، در واکنش به بخشی از سخنان پناهیان در نماز جمعه تهران، گفت: نکته اول اینکه قیاس حکومت فعلی با حکومت امام زمان به قول علما قیاس مع الفارق است، یعنی آن حکومت معصوم است و با حکومت غیر معصوم زمین تا آسمان تفاوت دارد، بنابراین این مقایسه، مقایسه نادرستی است. غرویان در واکنش به اینکه این سخنان از تریبون نماز جمعه به عنوان نماد وحدت مسلمانان گفته شد، گفت: این مشی درستی نیست، نماز جمعه نباید در دست سخنرانان جناح خاصی باشد، به هر حال نماز جمعه اگر می‌خواهد مردم را جذب کند، باید سخنرانی‌هایی که آنجا انجام می‌شود بین همه جناح‌ها مشترک باشد و مباحث مطرح شده در نماز جمعه تریبون آزادی بیان برای جناح‌های مختلفی که نظام، قانون اساسی و ولایت فقیه را قبول دارند، باشد و با قرائت‌های مختلف نظرشان را بیان بکنند. وی یادآور شد: من چند سال پیش پیشنهاد دادم که رئیس‌جمهور بیاید در نماز جمعه صحبت کند و حداقل یکی از خطبای نماز جمعه باید رئیس‌جمهور باشد چراکه منتخب ملت است و اکثریت به او رای داده‌اند، بنابراین جا دارد او بیاید مسائل سیاسی را در پایگاه نماز جمعه که سیاسی و عبادی است مطرح کند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورونیوز، طالبان امروز چهارشنبه به معلمان، دانشجویان و دیگر کارکنان بخش آموزش افغانستان هشدار داد که از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو و همچنین همکاری در برگزاری آن خودداری کنند؛ در غیراینصورت با خطر مرگ روبرو خواهند شد. این گروه در بیانیه‌ای اعلام کرد: اجازه ندهید که برگزارکنندگان انتخابات، مدارس و آموزشگاه‌های شما را به مراکز رای‌گیری تبدیل کنند و معلمان و دانشجویان نیز نباید به عنوان نیروهای اجرایی در مراکز رای‌گیری کار کنند. ما نمی‌خواهیم باعث خسارت مالی و مرگ غیرنظامیان و معلمان و دانشجویان شویم. این در حالیست که انتخابات ریاست جمهوری افغانستان قرار است ششم مهر امسال برگزار شود.
فارسفارس1 روز قبل
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت‌وگوی تلفنی با «اشرف غنی» با ابراز تاسف از توقف گفت‌وگوهای صلح میان طالبان و آمریکا، بر حمایت اتحادیه اروپا از مردم و انتخابات افغانستان تاکید کرد. به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، «صدیق صدیقی» سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان از گفت‌وگوی تلفنی «اشرف غنی» با «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خبر داد. صدیقی گفت: موگرینی در این تماس تلفنی ضمن محکوم کردن حملات تروریستی روز سه‌شنبه کابل که منجر به کشته و زخمی شدن مردم افغانستان شد، با همدردی قربانیان، بر حمایت اتحادیه اروپا از مردم افغانستان تاکید کرد. صدیقی خاطر نشان کرد: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، ابراز امیدواری کرد که انتخابات ریاست جمهوری در ۲۸ سپتامبر عادلانه و شفاف برگزار شود. او در پایان بار دیگر بر حمایت اتحادیه اروپا از مردم افغانستان تاکید کرد.
ایسناایسنا1 روز قبل
سرکنسول ایران در هرات گفت: موضوع راهپیمایی اربعین و انتقال زوار از ۲ ماه پیش در حال اجراست و تمام برنامه‌ریزی‌های مربوطه انجام شده است، پیش‌بینی می‌شود امسال ۴۵ الی ۵۰ هزار زائر از کشور افغانستان در این همایش شرکت کنند. به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمد صدیقی‌فر در جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی ستاد اربعین که امروز با حضور معاون هماهنگی امور زائران استانداری خراسان‌رضوی و هیئت استانی در فرمانداری تایباد برگزار شد، اظهار کرد: سال گذشته ۳۷ هزار و ۵۰۰ زائر اربعین حسینی از کشور افغانستان در همایش پیاده‌روی اربعین شرکت کردند که با پیش‌بینی‌های انجام شده امسال رشد ۱۵ درصدی خواهد داشت. وی با اشاره به ورود ۳۴ هزار زائر اربعین از طریق مرز دوغارون در سال گذشته افزود: برای سهولت کار اعزام زائران امسال روان‌سازی صدور روادید و قرار دادن برخی تسهیلات به زائران انجام شده که بی‌شک در افزایش اعزام زوار افغانستانی نقش موثری دارد. صدیقی‌فر مطرح کرد: تامین امنیت زوار افغانستانی که مسیر پرمشقتی را برای زیارت طی خواهند کرد در اولویت ستاد هماهنگی اعزام کاروان‌های زیارتی است. براتی با اشاره به اقدامات انجام شده برای ورود زائران اربعین حسینی، مطرح کرد: ثبت نام زائران در افغانستان به صورت کاروانی، توسعه گیت‌های ورودی و تبدیل ۲ گیت خروجی به ورودی برای سهولت بیشتر پذیرش زوار در مرز دوغارون انجام شده است.

به انتهای لیست رسیدید