ریاضت

ریاضت

ساده زیست‌ترین رئیس جمهور دنیا؛ مردی که کاخ را رها کرد و به مزرعه پناه آورد + عکس

3+
نامه‌نیورنامه‌نیور9 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین9 ساعت قبل
سیاست‌های دولت ممکن است با نقایصی روبه‌رو باشد اما باور کنید که شرایط برای فعالیت دولت خیلی سخت و دشوار است. برخی از دوستان و کارشناسان به گونه‌ای از بانک مرکزی و سیاست‌های دولت نقد می‌کنند که انگار در شرایط فعلی نیستند. زمانی که شما رئیس بانک مرکزی بودید سطح دخالت دولت در تصمیم گیری‌ها چقدر بود و آیا اکنون دخالت‌ها بیشتر شده است؟ استقلال بانک مرکزی به شخص رئیس بانک مرکزی بستگی دارد. قانون فعلی بانک مرکزی، قانون بدی نیست، ولی اینکه رئیس کل بانک مرکزی بتواند طبق قانون حرکت کند و هماهنگ با آن باشد، مهم است. من نقدهایی دارم اما شرایط دولت و بخصوص بانک مرکزی خیلی سخت است.
ایرناایرنا10 ساعت قبل
وی اضافه کرد: منظور از خودسازی، خودسازی اخلاقی صرف و ریاضت طلبی نیست بلکه خودسازی در تمام عرصه‌های علمی، فرهنگی، اقتصادی، جسمی و اخلاقی مدنظر است. وی افزود: آموزش و پرورش، حوزه‌های علمیه و دانشگاه به صورت خاص باید در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با تلاش و برنامه‌ریزی نقش ایفا کنند. وی زمینه‌های سیاسی و اقتصادی را دلیل ثانوی پیروزی انقلاب اسلامی دانست گفت: دلیل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، بازگشت مردم به معنویت بود که مردمی‌ترین انقلاب جهان را شکل داد و مهم‌ترین دستاورد آن شکل‌گیری نظام جمهوری اسلامی و تصویب قانون اساسی است. دبیر هم‌اندیشی استادان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اصلی‌ترین کارکرد بیانیه گام دوم انقلاب ارتقای آگاهی و عقلانیت جامعه است. مراد علی فولادوند افزود: رهبرمعظم انقلاب با بیانیه گام دولت انقلاب چارچوب و اصولی برای ارتقای رشد و آگاهی جامعه نسبت به آینده انقلاب اسلامی و مسیر پیشرفت را معین کرده‌اند.
ایرناایرنا10 ساعت قبل
برخی از دوستان و کارشناسان به گونه‌ای از بانک مرکزی و سیاست‌های دولت نقد می‌کنند که انگار در شرایط فعلی نیستند. با این توضیح دولت، شرایط بسیار مشکلی دارد. زمانی که شما رئیس بانک مرکزی بودید سطح دخالت دولت در تصمیم گیری‌ها چقدر بود و آیا اکنون دخالت‌ها بیشتر شده است؟ استقلال بانک مرکزی به شخص رئیس بانک مرکزی بستگی دارد. قانون فعلی بانک مرکزی، قانون بدی نیست، ولی اینکه رئیس کل بانک مرکزی بتواند طبق قانون حرکت کند و هماهنگ با آن باشد، مهم است. من نقدهایی دارم اما شرایط دولت و بخصوص بانک مرکزی خیلی سخت است.
برترین‌هابرترین‌ها18 ساعت قبل
کوبی برایانت مرد افسانه‌ای NBA به دلیل سقوط هلی‌کوپتر در کالابازاس کالیفرنیا درگذشته است. یکی از دختران کوبی برایانت در این سانحه هوایی جان باخته است. برترین‌ها: کوبی برایانت مرد افسانه‌ای NBA به دلیل سقوط هلی‌کوپتر در کالابازاس کالیفرنیا درگذشته است. یکی از دختران کوبی برایانت در این سانحه هوایی جان باخته است. از آن جایی که لیکرز تا این جا، فصلی گیج کننده، طاقت فرسا و غالبا ناامیدکننده‌ای پشت سر گذاشته، حالا برایانت از نگه داشتن هر رازی خود را آزاد احساس می‌کند و هر آن چه بخواهد را برملا می‌کند؛ و این هم ده ویژگی کوبی برایانت به گفته کوبی برایانت.
مهرمهر1 روز قبل
وی تصریح کرد: مدرسه، حوزه و دانشگاه باید برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب سه اصل مهم خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی را موردتوجه قرار دهند. رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی وزارت آموزش و پرورش گفت: بیانیه گام دوم انقلاب در واقع راه تعامل و نحوه گفتگو با جوانان را به ما آموزش می‌دهد. وی تصریح کرد: بیانیه گام دوم انقلاب یک بیانیه عملیاتی است که باید امیدآفرینی به صورت مستمر به جوانان به ویژه دانشجویان القا شود. عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، زمینه‌های سیاسی و اقتصادی را دلیل ثانوی پیروزی انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: دلیل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، بازگشت مردم به معنویت بود که مردمی‌ترین انقلاب جهان را شکل داد. دبیر هم‌اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: اصلی‌ترین کارکرد بیانیه گام دوم انقلاب ارتقای آگاهی و عقلانیت جامعه است.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، پلیس انگلیس در میان موج مخالفت‌های گروه‌های مدنی و حقوق بشری استفاده گسترده از دوربین‌های تشخیص چهره را در اماکن عمومی لندن آغاز کرده است. پلیس انگلیس هدف از این اقدام را مقابله با موج فزاینده نا امنی‌ها در این شهر اعلام کرده است، اما فعالان مدنی و حقوق بشر آن را نوعی نقض حریم خصوصی افراد می‌دانند که حس بدی در جامعه ایجاد می‌کند. در پایتخت انگلیس در سال‌های اخیر رکورد شماری از جرایم از جمله قتل، تجاوز و سرقت و برخی دیگر از جرایم شکسته شده است. نگرانی‌های ناشی از افزایش چشمگیر قتل، تجاوز و سرقت موجب شد نمایندگان مجلس بار‌ها آن را در پارلمان مطرح و دولت را به باد انتقاد بگیرند. نمایندگان معترض به عملکرد دولت در این باره معتقدند دولت با اجرای سیاست ریاضت اقتصادی و کاهش حدود چهل هزار نفری نیروی پلیس و بودجه آن موجب شده است جرایم افزایش یابد. افزایش چشمگیر جرایم به ویژه در پایتخت انگلیس موجب شد اعلام برنامه برای مقابله با آن به یکی از پایه‌های ثابت برنامه‌های نامزد‌های رهبری حزب و نمایندگی مجلس مبدل شود. بوریس جانسون نخست وزیر و رهبر حزب محافطه کار نیز در کارزار انتخابات دست کم سه بار به گونه‌ای کارزار انتخاباتی خود را در جمع نیرو‌های پلیس برگزار کرد تا به گفته برخی تحلیل گران بتواند با دادن اطمینان به جامعه درباره مهم بودن امنیت شهروندان برای وی نیز رای آور باشد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز4 روز قبل
نشریه فوربس در گزارشی با اشاره به کاهش صادرات نفت ایران تحت تاثیر تحریم‌های آمریکا، کسری بودجه دولت و کنترل نرخ ارز به تحلیل‌های جدید استیو هانکه از اقتصاد ایران پرداخته است. استیو هانکه، استاد اقتصاد دانشگاه جان هاپکینز که پیش‌تر هم درباره اقتصاد ایران اظهارنظر کرده بود، گفته است: اقتصاد ایران یک اقتصاد دولتی است و این مساله به شدت این کشور را آسیب‌پذیرتر کرده است. فعلا نوسانات نرخ ارز متوقف شده استاو در ادامه افزوده است: نرخ ارز رسمی که از سوی دولت مشخص شده، چهار هزار و ۲۰۰ تومان است. استیو هانکه، اقتصاددانانی که کارشناس تورم و ارزهای مشکل‌دار است، در اکتبر ۲۰۱۸ (مهر-آبان ۹۷) نرخ تورم سالانه را در ایران ۳۹۹ درصد پیش‌بینی کرد. کورسوی امیدهانکه معتقد است که به‌رغم اتفاقات اخیر در ایران، دولت موفق شده تا حدودی نرخ تورم را کنترل کند.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
وقتی خطبه فدکیه به نقل از حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها را به درستی بررسی کنید متوجه می‌شوید که آن بانوی بزرگوار به هیچ انسانی اهانت و جسارتی نکرده‌اند. جالب این است که اصولا گفتمان و بیانات حضرت زهرا سلام‌الله علیها در این خطبه زمینه‌ای برای ایجاد اتحاد در عالم مسلمین است. این در حالی است که باید دقت داشته باشیم در شرایطی که لازم است معارف معصومین علیهم السلام عنوان شود، جایی برای نام بردن از دشمنان آن‌ها نیست. آن طور که آیت الله العظمی بهجت رحمه الله فرموده بودند، آوردن نام دشمنان اهل بیت علیهم السلام در جلسات ایجاد قبض می‌کند. پس چه بهتر که طبق فرموده ائمه اطهار علیهم السلام، در سایه ولایت حال خوش داشته و وحدت را محفوظ بداریم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴6 روز قبل
ساعت۲۴-اعتراضات ضددولتی در کلمبیا روز گذشته بار دیگر در این کشور از سرگرفته شد و با مداخله نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد و دستکم چهار تن زخمی شدند. غیرنظامیان کلمبیا در نوامبر ۲۰۱۹ (اواخر آذرماه) برای اولین بار، در اعتراض به عملکرد دولت «ایوان دوکه» رئیس‌جمهور کلمبیا و فساد در این کشور تظاهرات خود را آغاز کردند. از زمان آغاز اعتراضات در کلمبیا در تاریخ ۲۱ نوامبر (۳۰ آذرماه) تاکنون، چهارنفر در اعتراضات جان خود را از دست داده‌اند و حدود ۵۰۰ تن نیز زخمی شده‌اند. در ماه نوامبر و در پی تشدید اعتراضات ضددولتی در کلمبیا، دوکه به مردم کشورش وعده آغاز یک گفت‌وگوی ملی درباره سیاست‌های اجتماعی را داد که تاکنون عملی نشده است. بنا به گزارش شبکه بی بی سی، اعتراضات در کلمبیا در پی موج اعتراضات در بولیوی، شیلی و اکوادور شدت گرفت و مخالفان دولت به فساد و سیاست ریاضت اقتصادی اعتراض دارند.
فارسفارس6 روز قبل
اعتراضات ضددولتی در کلمبیا روز گذشته بار دیگر در این کشور از سرگرفته شد و با مداخله نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد و دستکم چهار تن زخمی شدند. بنا به گزارش خبرگزاری «دویچه‌وله»، تظاهرات ضددولتی بار دیگر روز گذشته (سه‌شنبه) در خیابان‌های کلمبیا از سرگرفته شد که با ورود نیروهای امنیتی و درگیری آنها با معترضان به خشونت تبدیل شد. از زمان آغاز اعتراضات در کلمبیا در تاریخ ۲۱ نوامبر (۳۰ آذرماه) تاکنون، چهارنفر در اعتراضات جان خود را از دست داده‌اند و حدود ۵۰۰ تن نیز زخمی شده‌اند. در ماه نوامبر و در پی تشدید اعتراضات ضددولتی در کلمبیا، دوکه به مردم کشورش وعده آغاز یک گفت‌وگوی ملی درباره سیاست‌های اجتماعی را داد که تاکنون عملی نشده است. بنا به گزارش شبکه بی بی سی، اعتراضات در کلمبیا در پی موج اعتراضات در بولیوی، شیلی و اکوادور شدت گرفت و مخالفان دولت به فساد و سیاست ریاضت اقتصادی اعتراض دارند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴6 روز قبل
در ۱۴ سال صدارت این دو رئیس‌جمهور بیش از ۱۴ میلیارد دلار اتومبیل خارجی، وارد کشور شده است. ششم، برخلاف نظر ریاست‌جمهوری می‌توان بدون مراودات بین‌المللی اقتصاد داخلی را سامان داد، اما این اقتصاد با اقتصادی که مراودات لازم بین‌المللی را داشته باشد، تفاوت‌های اساسی دارد و این را باید بسیار صریح به مردم گفت. هفتم، در هنگامه قطع ارتباطات بین‌المللی و نپذیرفتن FATF و قطع روابط بانکی، مراودات بین‌المللی بانکی قطع می‌شود. یارانه‌ها نیز قطع می‌شود و کمبود کالا در کشور به وجود می‌آید و تورم فوق‌العاده‌ای به جامعه تحمیل می‌شود. هشتم، نوعا اقتصاد ریاضتی که در برخی کشور‌ها تجربه شده، بدون قطع مراودات خارجی بوده و باعث نارضایتی و اعتصاب‌ها و احیانا شورش داخلی شده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
همزمان با فرارسیدن ۳ جمادی‌الثانی سالروز شهادت حضرت زهرا (س) به روایت ۹۵ روز، مجلس عزاداری فاطمیه دوم در مساجد، هیأت‌ها و اماکن متبرکه کشور برگزار می‌شود. قدس آنلاین: برنامه‌ مساجد، هیأت‌ها و اماکن متبرکه به شرح زیر است: * هیأت ریحانةالحسین (س) سخنران: حجت‌الاسلام سیدمحمدباقر علوی‌تهرانیمدیحه‌سرایی: سیدمجید بنی‌فاطمهزمان: از جمعه ۴ بهمن‌ماه به مدت ۵ شب از ساعت ۱۹:۳۰نشانی: بزرگراه اشرفی اصفهانی، باغ فیض، حسینیه ریحانةالحسین (س) * هیأت شهدای گمنامسخنران: حجت‌الاسلام مهدی ماندگاری/ روز شهادت: حجت‌الاسلام حمیدرضا مهدوی ارفعمدیحه‌سرایی: امیر عباسی و محمدحسین پویانفرزمان: از شنبه ۵ تا ۸ بهمن‌ماه از ساعت ۲۰ - مراسم روز شهادت از ساعت ۱۰ صبحنشانی: میدان بهارستان، سرچشمه، خیابان صیرفی پور، مجموعه فرهنگی انقلاب اسلامی سرچشمه* مهدیه شهر قدسسخنران: حجج‌الاسلام دانشمند، نوری، تاج‌آبادی و سرلکمدیحه‌سرایی: سیدامیر حسینی، حیدر خمسه، پیام کیانی، اسلام میرزایی، حسن یوسفی و مهدی کمانیزمان: از سه‌شنبه ۱ تا جمعه ۴ بهمن‌ماه از ساعت ۱۹:۳۰نشانی: غرب تهران، شهرستان قدس، میدان آزادی* مسجد جامع امام صادق (ع) سخنران: حجج‌الاسلام حسینی قمی، سیدحسین مؤمنی، ناصر رفیعیمدیحه‌سرایی: سیدمهدی میردامادزمان: از شنبه ۵ تا ۹ بهمن‌ماه همراه با نماز مغرب و عشاءنشانی: اقدسیه* هیأت مکتب العباس (ع) سخنران: محسن حبیبی دولابیمدیحه‌سرایی: سیدعلی میرصانع، اصغر دوستی و عباس قانعیزمان: از سه شنبه ۱ بهمن‌ماه به مدت ۱۰ شب از ساعت ۲۰نشانی: خیابا خاوران، خیابان ذوالفقاری، خیابان سیدجوادی، جنب امامزاده سیدملک خاتون* هیأت مکتب المهدی (عج) سخنران: حجت‌الاسلام سیدهادی احمدی اصفهانیمدیحه‌سرایی: محمد کمیلزمان: از جمعه ۴ تا سه شنبه ۸ بهمن‌ماه از ساعت ۲۰:۳۰نشانی: میدان شهدا، مقابل ایستگاه مترو، حسینیه شهید همت* هیأت انصار فاطمیه کاشانسخنران: حجت‌الاسلام خادمیانمدیحه سرایی: محمدرضا نوروزی، سیدرضا تحویلدار، امیر پیرنهان، اسماعیل اخباری، حسن کاشانی، حسن همایی و محمد کوهیزمان: از دوشنبه ۳۰ دی‌ماه به مدت ۱۱ شب از ساعت ۱۹:۳۰نشانی: کاشان، خیابان امام، بلوار فاطمیه، بیت‌الاحزان* آستان مقدس امامزاده حسن کرج (ع) سخنران: حجت‌الاسلام اللهی و حجت‌الاسلام سیدعلی موسویمدیحه‌سرایی: سیاوش پورصمدی، ابراهمی قائم مقامی، سجاد نورنیائی، حسن عزتی، شهرام عباسی، معین عبازاده، مهدی رحیمی، علی علی‌اکبری، اکبر پیری، مصطفی برماسی، مهدی مینوئی، علی محمدی و سید اصغر ضرابزمان: از دوشنبه ۳۰ دی‌ماه به مدت ۱۰ شب همزمان با نماز مغرب و عشاء* هیأت سپهسالار کربلاسخنران: حجج الاسلام مهدی دانشمند، سیدحسین مؤمنی و مرتضی محمدیمدیحه‌سرایی: مهدی اکبری، حیدر خمسه، مهدی کمانی و وحید یوسفیزمان: از سه‌شنبه ۱ بهمن‌ماه به مدت ۳ شب از ساعت ۲۱نشانی: جنت‌آباد شمالی، بلوار انصارالمهدی (عج)، مسجد جامع انصارالمهدی (عج) * هیأت جوادالائمه (ع) سخنران: حجت‌الاسلام سیدعلی نقی طباطباییمدیحه‌سرایی: حسین خلجیزمان: سه‌شنبه ۱ بهمن‌ماه از ساعت ۱۹نشانی: خیابان اشرفی اصفهانی، مابین پل حکیم و همت، مسجد امام رضا (ع) * هیأت روضةالشهدا (ع) سخنران: حجج الاسلام محسن اسماعیلی و رضا فتحعلی‌زادهمدیحه‌سرایی: احمد نیکبختیان، امیر یعقوبی، رضا پوراحمد، سعید قربانی، مصطفی روحانی، حسین محمدی‌فام، رحمان نوازانی، سعید خرازی، جوادی حیدری و حسین قربانچهزمان: از سه‌شنبه ۱ تا پنجشنبه ۱۰ بهمن‌ماه از ساعت ۲۰نشانی: سردار جنگل، بهار غربی، بالاتر از میدان استاندارد* هیأت بیت‌الحسین (ع) سخنران: مهدی توکلیمدیحه‌سرایی: نریمان پناهیزمان: از یکشنبه ۲۹ دی ماه تا سه‌شنبه ۸ بهمن‌ماه به مدت ۱۰ شب از ساعت ۱۹:۳۰نشانی: میدان قیام، خیابان ری، جنب پمپ بنزین، کوچه صادقی، تقاطع اسدی* روضه خانگی کرجسخنران: حجج الاسلام: سیدابوذر موسوی و سیدجلال موسویانمدیحه‌سرایی: سیدصادق عبادی، علی قلندری و رحمان نوازانیزمان: از دوشنبه ۳۰ دی‌ماه به مدت ۳ شب از ساعت ۲۰:۳۰​نشانی: کرج، بلوار طالقانی جنوبی، خیابان شهید فخرآبادی، انتهای کوچه شهید چمران، پلاک ۲۲* مسجد آشتیانی‌هاسخنران: حجج الاسلام عباس صراف و عباس اخوانزمان: از سه‌شنبه ۱ تا ۱۵ بهمن‌ماه بعد از نماز مغرب و عشاءنشانی: خیابان ۱۷شهریور، بعد از میدان شهدا، خیابان شهید درخشان* هیأت بیت‌العباس (ع) سخنران: حسن توکلیمدیحه‌سرایی: محسن مرادی و امیرعلی حسن‌زادهزمان: چهارشنبه دوم بهمن‌ماه از ساعت ۲۱نشانی: میدان محلاتی، میدان امام حسن مجتبی (ع)، خیابان لرستان، نبش خیابان بابایی* حسینیه کربلایی‌های تهرانسخنران: حجج الاسلام سیدمحمود حسینی و سیدابراهیم شبرمدیحه‌سرایی: محمد فصولی، محمد جنامی، محمد معتمدی و سیدمحمد ترکانزمان: از یکشنبه ۲۹ دی‌ماه تا چهارشنبه ۹ بهمن‌ماه از ساعت ۲۰نشانی: چهارراه گلوبندک* حسینیه جنت العباس (ع) سخنران: سیدمهدی طباطباییمدیحه‌سرایی: سیدامیر حاج‌احمدی، امین نثاری و جواد آقامیریزمان: سه‌شنبه ۱ بهمن‌ماه از ساعت ۲۱نشانی: خیابان شوش غربی، نبش چهارراه هرندی* هیأت مهدیون تهرانتلاوت قرآن: مهدی گرجیسخنران: حجت‌الاسلام سیدمصطفی عبداللهمدیحه‌سرایی: علی مهدوی‌نژاد، سیدامیر حاج‌احمدی و غلامرضا نوروزجم​زمان: از دوشنبه ۳۰ دی‌ماه به مدت ۳ شب از ساعت ۱۹​نشانی: خیابان ۱۷ شهریور، خیابان کیامنش، کوچه تفضلی، پلاک ۵۴* هیأت ثقلینمداحان پیش از منبر: سیداکبر ماجدی، سیدمحمد ماجدی، سیدرضا مؤذن، سیدجواد سنجری و سیداحمد هاشمیسخنران: حجت‌الاسلام کاشانیمدیحه‌سرایی: جمعی از مداحان اهل بیت (ع) زمان: دوشنبه ۳۰دی‌ماه تا جمعه ۴ بهمن‌ماه از ساعت ۱۹:۳۰​نشانی: خیابان شهید مدنی، چهارراه گلچین، خیابان شهید یزدی، خیابان شهید دهقانی جنوبی، پلاک ۴۱* هیأت عاشقان اهل البیت (ع) رشتسخنران: حجج الاسلام محمدرضا خیرخواه، محمدابراهیم رفعتی و علیرضا رضانژادمدیحه‌سرایی: اصلان رمضانی، محمدرضا مومنی، ایمان رستمی، مجتبی رستمی و مهدی مویدزمان: از پنجشنبه ۲۶ دی‌ماه به مدت ۸ شب از ساعت ۲۰:۳۰نشانی: رشت، جانباز
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، همزمان با فرارسیدن ۳ جمادی‌الثانی سالروز شهادت حضرت زهرا (س) به روایت ۹۵ روز، مجلس عزاداری فاطمیه دوم در مساجد، هیأت‌ها و اماکن متبرکه کشور برگزار می‌شود. برنامه‌ مساجد، هیأت‌ها و اماکن متبرکه به شرح زیر است: * هیأت ریحانةالحسین (س) سخنران: حجت‌الاسلام سیدمحمدباقر علوی‌تهرانیمدیحه‌سرایی: سیدمجید بنی‌فاطمهزمان: از جمعه ۴ بهمن‌ماه به مدت ۵ شب از ساعت ۱۹:۳۰نشانی: بزرگراه اشرفی اصفهانی، باغ فیض، حسینیه ریحانةالحسین (س) * هیأت شهدای گمنامسخنران: حجت‌الاسلام مهدی ماندگاری/ روز شهادت: حجت‌الاسلام حمیدرضا مهدوی ارفعمدیحه‌سرایی: امیر عباسی و محمدحسین پویانفرزمان: از شنبه ۵ تا ۸ بهمن‌ماه از ساعت ۲۰ - مراسم روز شهادت از ساعت ۱۰ صبحنشانی: میدان بهارستان، سرچشمه، خیابان صیرفی پور، مجموعه فرهنگی انقلاب اسلامی سرچشمه* مهدیه شهر قدسسخنران: حجج‌الاسلام دانشمند، نوری، تاج‌آبادی و سرلکمدیحه‌سرایی: سیدامیر حسینی، حیدر خمسه، پیام کیانی، اسلام میرزایی، حسن یوسفی و مهدی کمانیزمان: از سه‌شنبه ۱ تا جمعه ۴ بهمن‌ماه از ساعت ۱۹:۳۰نشانی: غرب تهران، شهرستان قدس، میدان آزادی* مسجد جامع امام صادق (ع) سخنران: حجج‌الاسلام حسینی قمی، سیدحسین مؤمنی، ناصر رفیعیمدیحه‌سرایی: سیدمهدی میردامادزمان: از شنبه ۵ تا ۹ بهمن‌ماه همراه با نماز مغرب و عشاءنشانی: اقدسیه* هیأت مکتب العباس (ع) سخنران: محسن حبیبی دولابیمدیحه‌سرایی: سیدعلی میرصانع، اصغر دوستی و عباس قانعیزمان: از سه شنبه ۱ بهمن‌ماه به مدت ۱۰ شب از ساعت ۲۰نشانی: خیابا خاوران، خیابان ذوالفقاری، خیابان سیدجوادی، جنب امامزاده سیدملک خاتون* هیأت مکتب المهدی (عج) سخنران: حجت‌الاسلام سیدهادی احمدی اصفهانیمدیحه‌سرایی: محمد کمیلزمان: از جمعه ۴ تا سه شنبه ۸ بهمن‌ماه از ساعت ۲۰:۳۰نشانی: میدان شهدا، مقابل ایستگاه مترو، حسینیه شهید همت* هیأت انصار فاطمیه کاشانسخنران: حجت‌الاسلام خادمیانمدیحه سرایی: محمدرضا نوروزی، سیدرضا تحویلدار، امیر پیرنهان، اسماعیل اخباری، حسن کاشانی، حسن همایی و محمد کوهیزمان: از دوشنبه ۳۰ دی‌ماه به مدت ۱۱ شب از ساعت ۱۹:۳۰نشانی: کاشان، خیابان امام، بلوار فاطمیه، بیت‌الاحزان* آستان مقدس امامزاده حسن کرج (ع) سخنران: حجت‌الاسلام اللهی و حجت‌الاسلام سیدعلی موسویمدیحه‌سرایی: سیاوش پورصمدی، ابراهمی قائم مقامی، سجاد نورنیائی، حسن عزتی، شهرام عباسی، معین عبازاده، مهدی رحیمی، علی علی‌اکبری، اکبر پیری، مصطفی برماسی، مهدی مینوئی، علی محمدی و سید اصغر ضرابزمان: از دوشنبه ۳۰ دی‌ماه به مدت ۱۰ شب همزمان با نماز مغرب و عشاء* هیأت سپهسالار کربلاسخنران: حجج الاسلام مهدی دانشمند، سیدحسین مؤمنی و مرتضی محمدیمدیحه‌سرایی: مهدی اکبری، حیدر خمسه، مهدی کمانی و وحید یوسفیزمان: از سه‌شنبه ۱ بهمن‌ماه به مدت ۳ شب از ساعت ۲۱نشانی: جنت‌آباد شمالی، بلوار انصارالمهدی (عج)، مسجد جامع انصارالمهدی (عج) * هیأت جوادالائمه (ع) سخنران: حجت‌الاسلام سیدعلی نقی طباطباییمدیحه‌سرایی: حسین خلجیزمان: سه‌شنبه ۱ بهمن‌ماه از ساعت ۱۹نشانی: خیابان اشرفی اصفهانی، مابین پل حکیم و همت، مسجد امام رضا (ع) * هیأت روضةالشهدا (ع) سخنران: حجج الاسلام محسن اسماعیلی و رضا فتحعلی‌زادهمدیحه‌سرایی: احمد نیکبختیان، امیر یعقوبی، رضا پوراحمد، سعید قربانی، مصطفی روحانی، حسین محمدی‌فام، رحمان نوازانی، سعید خرازی، جوادی حیدری و حسین قربانچهزمان: از سه‌شنبه ۱ تا پنجشنبه ۱۰ بهمن‌ماه از ساعت ۲۰نشانی: سردار جنگل، بهار غربی، بالاتر از میدان استاندارد* هیأت بیت‌الحسین (ع) سخنران: مهدی توکلیمدیحه‌سرایی: نریمان پناهیزمان: از یکشنبه ۲۹ دی ماه تا سه‌شنبه ۸ بهمن‌ماه به مدت ۱۰ شب از ساعت ۱۹:۳۰نشانی: میدان قیام، خیابان ری، جنب پمپ بنزین، کوچه صادقی، تقاطع اسدی* روضه خانگی کرجسخنران: حجج الاسلام: سیدابوذر موسوی و سیدجلال موسویانمدیحه‌سرایی: سیدصادق عبادی، علی قلندری و رحمان نوازانیزمان: از دوشنبه ۳۰ دی‌ماه به مدت ۳ شب از ساعت ۲۰:۳۰​نشانی: کرج، بلوار طالقانی جنوبی، خیابان شهید فخرآبادی، انتهای کوچه شهید چمران، پلاک ۲۲* مسجد آشتیانی‌هاسخنران: حجج الاسلام عباس صراف و عباس اخوانزمان: از سه‌شنبه ۱ تا ۱۵ بهمن‌ماه بعد از نماز مغرب و عشاءنشانی: خیابان ۱۷شهریور، بعد از میدان شهدا، خیابان شهید درخشان* هیأت بیت‌العباس (ع) سخنران: حسن توکلیمدیحه‌سرایی: محسن مرادی و امیرعلی حسن‌زادهزمان: چهارشنبه دوم بهمن‌ماه از ساعت ۲۱نشانی: میدان محلاتی، میدان امام حسن مجتبی (ع)، خیابان لرستان، نبش خیابان بابایی* حسینیه کربلایی‌های تهرانسخنران: حجج الاسلام سیدمحمود حسینی و سیدابراهیم شبرمدیحه‌سرایی: محمد فصولی، محمد جنامی، محمد معتمدی و سیدمحمد ترکانزمان: از یکشنبه ۲۹ دی‌ماه تا چهارشنبه ۹ بهمن‌ماه از ساعت ۲۰نشانی: چهارراه گلوبندک* حسینیه جنت العباس (ع) سخنران: سیدمهدی طباطباییمدیحه‌سرایی: سیدامیر حاج‌احمدی، امین نثاری و جواد آقامیریزمان: سه‌شنبه ۱ بهمن‌ماه از ساعت ۲۱نشانی: خیابان شوش غربی، نبش چهارراه هرندی* هیأت مهدیون تهرانتلاوت قرآن: مهدی گرجیسخنران: حجت‌الاسلام سیدمصطفی عبداللهمدیحه‌سرایی: علی مهدوی‌نژاد، سیدامیر حاج‌احمدی و غلامرضا نوروزجم​زمان: از دوشنبه ۳۰ دی‌ماه به مدت ۳ شب از ساعت ۱۹​نشانی: خیابان ۱۷ شهریور، خیابان کیامنش، کوچه تفضلی، پلاک ۵۴* هیأت ثقلینمداحان پیش از منبر: سیداکبر ماجدی، سیدمحمد ماجدی، سیدرضا مؤذن، سیدجواد سنجری و سیداحمد هاشمیسخنران: حجت‌الاسلام کاشانیمدیحه‌سرایی: جمعی از مداحان اهل بیت (ع) زمان: دوشنبه ۳۰دی‌ماه تا جمعه ۴ بهمن‌ماه از ساعت ۱۹:۳۰​نشانی: خیابان شهید مدنی، چهارراه گلچین، خیابان شهید یزدی، خیابان شهید دهقانی جنوبی، پلاک ۴۱* هیأت عاشقان اهل البیت (ع) رشتسخنران: حجج الاسلام محمدرضا خیرخواه، محمدابراهیم رفعتی و علیرضا رضانژادمدیحه‌سرایی: اصلان رمضانی، محمدرضا مومنی، ایمان رستمی، مجتبی رستمی و مهدی مویدزمان: از پنجشنبه ۲۶ دی‌ماه به مدت ۸ شب از ساعت ۲۰:۳۰نشانی: رشت، جان
فارسفارس1 هفته قبل
همزمان با فرارسیدن ۳ جمادی‌الثانی سالروز شهادت حضرت زهرا (س) به روایت ۹۵ روز، مجلس عزاداری فاطمیه اول در مساجد، هیأت‌ها و اماکن متبرکه کشور برگزار می‌شود. به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، همزمان با فرارسیدن ۳ جمادی‌الثانی سالروز شهادت حضرت زهرا (س) به روایت ۹۵ روز، مجلس عزاداری فاطمیه اول در مساجد، هیأت‌ها و اماکن متبرکه کشور برگزار می‌شود. برنامه‌ مساجد، هیأت‌ها و اماکن متبرکه به شرح زیر است: * هیأت ریحانةالحسین (س) سخنران: حجت‌الاسلام سیدمحمدباقر علوی‌تهرانیمدیحه‌سرایی: سیدمجید بنی‌فاطمهزمان: از جمعه ۴ بهمن‌ماه به مدت ۵ شب از ساعت ۱۹:۳۰نشانی: بزرگراه اشرفی اصفهانی، باغ فیض، حسینیه ریحانةالحسین (س) * هیأت شهدای گمنامسخنران: حجت‌الاسلام مهدی ماندگاری/ روز شهادت: حجت‌الاسلام حمیدرضا مهدوی ارفعمدیحه‌سرایی: امیر عباسی و محمدحسین پویانفرزمان: از شنبه ۵ تا ۸ بهمن‌ماه از ساعت ۲۰ - مراسم روز شهادت از ساعت ۱۰ صبحنشانی: میدان بهارستان، سرچشمه، خیابان صیرفی پور، مجموعه فرهنگی انقلاب اسلامی سرچشمه* مهدیه شهر قدسسخنران: حجج‌الاسلام دانشمند، نوری، تاج‌آبادی و سرلکمدیحه‌سرایی: سیدامیر حسینی، حیدر خمسه، پیام کیانی، اسلام میرزایی، حسن یوسفی و مهدی کمانیزمان: از سه‌شنبه ۱ تا جمعه ۴ بهمن‌ماه از ساعت ۱۹:۳۰نشانی: غرب تهران، شهرستان قدس، میدان آزادی* مسجد جامع امام صادق (ع) سخنران: حجج‌الاسلام حسینی قمی، سیدحسین مؤمنی، ناصر رفیعیمدیحه‌سرایی: سیدمهدی میردامادزمان: از شنبه ۵ تا ۹ بهمن‌ماه همراه با نماز مغرب و عشاءنشانی: اقدسیه* هیأت مکتب العباس (ع) سخنران: محسن حبیبی دولابیمدیحه‌سرایی: سیدعلی میرصانع، اصغر دوستی و عباس قانعیزمان: از سه شنبه ۱ بهمن‌ماه به مدت ۱۰ شب از ساعت ۲۰نشانی: خیابا خاوران، خیابان ذوالفقاری، خیابان سیدجوادی، جنب امامزاده سیدملک خاتون* هیأت مکتب المهدی (عج) سخنران: حجت‌الاسلام سیدهادی احمدی اصفهانیمدیحه‌سرایی: محمد کمیلزمان: از جمعه ۴ تا سه شنبه ۸ بهمن‌ماه از ساعت ۲۰:۳۰نشانی: میدان شهدا، مقابل ایستگاه مترو، حسینیه شهید همت* هیأت انصار فاطمیه کاشانسخنران: حجت‌الاسلام خادمیانمدیحه سرایی: محمدرضا نوروزی، سیدرضا تحویلدار، امیر پیرنهان، اسماعیل اخباری، حسن کاشانی، حسن همایی و محمد کوهیزمان: از دوشنبه ۳۰ دی‌ماه به مدت ۱۱ شب از ساعت ۱۹:۳۰نشانی: کاشان، خیابان امام، بلوار فاطمیه، بیت‌الاحزان* آستان مقدس امامزاده حسن کرج (ع) سخنران: حجت‌الاسلام اللهی و حجت‌الاسلام سیدعلی موسویمدیحه‌سرایی: سیاوش پورصمدی، ابراهمی قائم مقامی، سجاد نورنیائی، حسن عزتی، شهرام عباسی، معین عبازاده، مهدی رحیمی، علی علی‌اکبری، اکبر پیری، مصطفی برماسی، مهدی مینوئی، علی محمدی و سید اصغر ضرابزمان: از دوشنبه ۳۰ دی‌ماه به مدت ۱۰ شب همزمان با نماز مغرب و عشاء* هیأت سپهسالار کربلاسخنران: حجج الاسلام مهدی دانشمند، سیدحسین مؤمنی و مرتضی محمدیمدیحه‌سرایی: مهدی اکبری، حیدر خمسه، مهدی کمانی و وحید یوسفیزمان: از سه‌شنبه ۱ بهمن‌ماه به مدت ۳ شب از ساعت ۲۱نشانی: جنت‌آباد شمالی، بلوار انصارالمهدی (عج)، مسجد جامع انصارالمهدی (عج) * هیأت جوادالائمه (ع) سخنران: حجت‌الاسلام سیدعلی نقی طباطباییمدیحه‌سرایی: حسین خلجیزمان: سه‌شنبه ۱ بهمن‌ماه از ساعت ۱۹نشانی: خیابان اشرفی اصفهانی، مابین پل حکیم و همت، مسجد امام رضا (ع) * هیأت روضةالشهدا (ع) سخنران: حجج الاسلام محسن اسماعیلی و رضا فتحعلی‌زادهمدیحه‌سرایی: احمد نیکبختیان، امیر یعقوبی، رضا پوراحمد، سعید قربانی، مصطفی روحانی، حسین محمدی‌فام، رحمان نوازانی، سعید خرازی، جوادی حیدری و حسین قربانچهزمان: از سه‌شنبه ۱ تا پنجشنبه ۱۰ بهمن‌ماه از ساعت ۲۰نشانی: سردار جنگل، بهار غربی، بالاتر از میدان استاندارد* هیأت بیت‌الحسین (ع) سخنران: مهدی توکلیمدیحه‌سرایی: نریمان پناهیزمان: از یکشنبه ۲۹ دی ماه تا سه‌شنبه ۸ بهمن‌ماه به مدت ۱۰ شب از ساعت ۱۹:۳۰نشانی: میدان قیام، خیابان ری، جنب پمپ بنزین، کوچه صادقی، تقاطع اسدی* روضه خانگی کرجسخنران: حجج الاسلام: سیدابوذر موسوی و سیدجلال موسویانمدیحه‌سرایی: سیدصادق عبادی، علی قلندری و رحمان نوازانیزمان: از دوشنبه ۳۰ دی‌ماه به مدت ۳ شب از ساعت ۲۰:۳۰​نشانی: کرج، بلوار طالقانی جنوبی، خیابان شهید فخرآبادی، انتهای کوچه شهید چمران، پلاک ۲۲* مسجد آشتیانی‌هاسخنران: حجج الاسلام عباس صراف و عباس اخوانزمان: از سه‌شنبه ۱ تا ۱۵ بهمن‌ماه بعد از نماز مغرب و عشاءنشانی: خیابان ۱۷شهریور، بعد از میدان شهدا، خیابان شهید درخشان* هیأت بیت‌العباس (ع) سخنران: حسن توکلیمدیحه‌سرایی: محسن مرادی و امیرعلی حسن‌زادهزمان: چهارشنبه دوم بهمن‌ماه از ساعت ۲۱نشانی: میدان محلاتی، میدان امام حسن مجتبی (ع)، خیابان لرستان، نبش خیابان بابایی* حسینیه کربلایی‌های تهرانسخنران: حجج الاسلام سیدمحمود حسینی و سیدابراهیم شبرمدیحه‌سرایی: محمد فصولی، محمد جنامی، محمد معتمدی و سیدمحمد ترکانزمان: از یکشنبه ۲۹ دی‌ماه تا چهارشنبه ۹ بهمن‌ماه از ساعت ۲۰نشانی: چهارراه گلوبندک* حسینیه جنت العباس (ع) سخنران: سیدمهدی طباطباییمدیحه‌سرایی: سیدامیر حاج‌احمدی، امین نثاری و جواد آقامیریزمان: سه‌شنبه ۱ بهمن‌ماه از ساعت ۲۱نشانی: خیابان شوش غربی، نبش چهارراه هرندی* هیأت مهدیون تهرانتلاوت قرآن: مهدی گرجیسخنران: حجت‌الاسلام سیدمصطفی عبداللهمدیحه‌سرایی: علی مهدوی‌نژاد، سیدامیر حاج‌احمدی و غلامرضا نوروزجم​زمان: از دوشنبه ۳۰ دی‌ماه به مدت ۳ شب از ساعت ۱۹​نشانی: خیابان ۱۷ شهریور، خیابان کیامنش، کوچه تفضلی، پلاک ۵۴* هیأت ثقلینمداحان پیش از منبر: سیداکبر ماجدی، سیدمحمد ماجدی، سیدرضا مؤذن، سیدجواد سنجری و سیداحمد هاشمیسخنران: حجت‌الاسلام کاشانیمدیحه‌سرایی: جمعی از مداحان اهل بیت (ع) زمان: دوشنبه ۳۰دی‌ماه تا جمعه ۴ بهمن‌ماه از ساعت ۱۹:۳۰​نشانی: خیابان شهید مدنی، چهارراه گلچین، خیابان شهید یزدی، خیابان شهید دهقانی جنوبی، پلاک ۴۱* هیأت عاشقان اهل البیت (ع) رشتسخنران: حجج الاسلام محمدرضا
ایسناایسنا1 هفته قبل
رئیس حزب محافظه‌کار انگلیس امروز یکشنبه اعلام کرد، دولت لندن در نظر دارد به هدف ارتقاء سطح برخی مناطق، مقر مجلس اعیان پارلمان را به شمال این کشور منتقل کند و برای این منظور دو نامزد، نخست شهر یورک و بعد شهر بیرمنگام برای میزبانی از این مقر در نظر دارد. در همین راستا گزارش شده که بوریس جانسون به هدف تحکیم دستاوردهای حزبش در این حوزه، وعده افزایش سرمایه‌گذاری در شمال انگلیس را که از بابت افول صنایع سنگین و اجرای سیاست‌های ریاضت آمیز لطمه خورد، داده است. جیمز کلورلی، رئیس حزب محافظه کار انگلیس به اسکای نیوز در پاسخ به سوالی درباره برنامه ریزی دولت برای منتقل کردن مقر مجلس اعیان به شهر یورک، اظهار کرد: ما ممکن است این کار را انجام دهیم و این یکی از طرح‌هایی است که ما در دست بررسی هستیم. در همین حال نشریه ساندی تایمز گزارش کرد، شهر یورک که توسط رومی‌ها بنیان گذاشته شده و به خاطر کلیسای بزرگش مشهور است اولین نامزد میزبانی از مقر جدید مجلس اعیان به حساب می‌آید و بعد از آن، شهر بیرمنگام، دومین شهر بزرگ انگلیس، به عنوان نامزد بعدی مطرح است. مجلس اعیان انگلیس که بخش غیرمنتخب پارلمان این کشور است از قدرت جلوگیری از تصویب قوانین برخوردار بوده اما عمدتا به عنوان مکانیزم ارتقاء و یا بازبینی در قوانین تصویب شده در مجلس عوام کارکرد دارد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
دکتر سیدمهدی ریاضت روز یکشنبه در نشست خبری سومین همایش نانو پزشکی و نانو ایمنی در محل دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: فاصله بسیار زیادی با کشورهای همسایه داریم و رقیب‌های اصلی ما کشورهایی مانند چین، هندوستان، کره جنوبی و کشورهای اروپایی هستند. وی اظهار داشت: در سال میلادی گذشته بیش از ۱۰ هزار و ۴۰۰ مقاله در نشریه معتبر ISI منتشر شده است و از لحاظ رتبه‌بندی مقالات، ما جایگاه چهارم دنیا را تثبیت کردیم. رییس سومین همایش نانو پزشکی و نانو ایمنی افزود: ایران بیش از ۳۵ هزار نفر دانش آموخته و فناور در حوزه نانو دارد که بخشی از آن مربوط به حوزه پزشکی است. وی با اشاره به اینکه بیش از ۲۲۰ شرکت دانش بنیان در این حوزه فعال هستند، گفت: از این تعداد، نزدیک به ۳۰ شرکت در حوزه پزشکی هستند که بیش از ۶۶۰ محصول شناسنامه‌دار در حوزه‌های مختلفی مانند نساجی و دارو را تولید کردند. ریاضت افزود: گردش مالی در فناوری نانو از سال ۱۳۹۴ گرچه کوچک بوده ولی هر سال ۲ برابر شده است و در سال ۹۶ نزدیک به ۷۰۰ میلیارد تومان که در سال بعد به بیش از هزار میلیارد تومان و امسال پیش بینی می‌کنیم که تا پایان سال از ۲ هزار میلیارد تومان خواهد گذاشت.

سفر رئیس‌جمهور به استان سیستان و بلوچستان/ احضار پمپئو به مجلس نمایندگان برای پاسخگویی درباره ترور سردار سلیمانی/ تصاویری از پایگاه «عین الاسد» پس از حمله موشکی ایران

15+
ایلناایلنا1 هفته قبل
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی با ارائه مقاله‌ای در همایش علمی شهدای ۲۷ دی تحت عنوان «رابطه تفکر و مدیریت جهادی و استراتژی‌های اقتصاد دانش بنیان و مقاومتی» مطرح شد: اقتصاد مقاومتی درپی رفع گلوگاه‌های رانت‌خیز و رانت‌پرور است. وی در ادامه خاطرنشان کرد: از آنجا که اقتصاد مقاومتی امروزه به عنوان گفتمان غالب اقتصاد ایران تبدیل شده است، بدون شک چنانچه هم در برنامه‌ریزی‌های کلان اقتصادی کشور هم در نگاه مسئولان اجرایی، باور به اقتصاد مقاومتی نهادینه شود تحولی شگرف در اقتصاد ایران ایجاد خواهد شد. در بررسی‌های انجام شده، رویکردهای اقتصادی شرایط اقتصاد ایران برای گذار از تحریم‌های خارجی و موانع خود ساخته داخلی نیازمند یک اقتصاد مقاومتی است در این اقتصاد همان طوری که از تئوریسین اقتصاد مقاومتی برمی‌آید کاهش ریخت و پاش‌ها و جلوگیری از اشرافی‌گری و افزایش بهره وری به عنوان یک راهبرد مطرح است. وی در خاتمه تشریح کرد: راهبرد اقتصاد مقاومتی به دنبال ریاضت دادن مردم نیست بلکه در پی جلوگیری از بحران‌های خارجی و تشدید عوامل داخلی است. اقتصاد مقاومتی به دنبال رفع گلوگاه‌های رانت خیز و رانت پرور است و در این راستا اتکای اصلی آن به اقتصاد مردم نهاد از طریق مشارکت مردم در فضای اقتصادی است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
بودجه سال ۹۹ به‌طور قطع به صورت یک بودجه انقباضی تدوین شده و بودجه‌ریزی با توجه به پیش‌بینی‌هایی است که برای سال آینده وجود دارد، ولی چند اشکال اساسی در بودجه سال آینده وجود دارد. با این وجود، برای اولین سال نظرات بخش خصوصی برای بودجه سال آینده خواسته نشد. این سه قشر امروز مالیات پرداخت می‌کنند، ولی اقشار دیگری هستند که بیشترین حجم تجارت در اختیار آنهاست و مالیات پرداخت نمی‌کنند. سال‌هاست که این اتفاق در کشور ما نیفتاده و صنوف ما به صورت توافقی هر سال یک مالیاتی پرداخت می‌کنند. آقای خوانساری، رییس اتاق بازرگانی تهران چندی پیش عنوان کردند اگر بودجه سال آینده تصویب شود، شاهد جهش ارزی همچون سال ۹۷ خواهیم بود.
فارسفارس2 هفته قبل
یک استاد اخلاق گفت: در شرایط «بلا» باید مقاومت انسان بالا باشد و تمرین تحمل و گذشت حوادث و سختی‌هایی را که پیدا می‌شود، در خود ایجاد کند تا این مصیبت‌ها نتواند بر او اثر بد بگذارد. به انسان توصیه شده است اگر می‌خواهی در امور شخصی، اجتماعی و … گشایشی ایجاد شود و گره و مشکلات شما برطرف شود، استغفار کن. حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم راشد یزدی، استاد اخلاق نیز درباره راهکارهای مصون ماندن از بلایا و گرفتاری‌های زندگی با خبرنگار ما سخن گرفته است. حجت‌الاسلام راشد یزدی می‌افزاید: «ذکر» یعنی یاد خدا و مؤمن به خدا بودن. این استاد اخلاق تصریح کرد: هر گرفتاری جامعه، گرفتاری فردی هم هست.
ایسناایسنا2 هفته قبل
در پی انتصاب پدرو سانچز به نخست وزیری اسپانیا، ۲۲ عضو کابینه دولت ائتلافی جدید این کشور امروز (دوشنبه) به منظور آغاز کارشان در این دولت سوگند یاد کردند. فلیپه ششم، پادشاه اسپانیا امروز ناظر بر برگزاری مراسم کوتاه ادای سوگند این ۲۲ وزیر کابینه جدید کشورش بود. به این ترتیب دولت جدید تحت رهبری پدرو سانچز سوسیالیست از امروز کارش را شروع می‌کند. پابلو ایگلسیاس، رهبر این حزب یکی از چهار معاون نخست وزیر در کابینه جدید است. نخست وزیر جدید اسپانیا از جمله اهداف دولتش را اجرای اصلاحات اجتماعی، رشد اقتصادی مناسب و گفتگو با جدایی‌طلبان کاتالونیا خوانده است.
فارسفارس2 هفته قبل
روزی ۷۰ مرتبه استغفار کنید، زیرا موجب آمرزش گناهان و گشایش امور استوی افزود: این بیان آیت‌الله جاودان، براساس روایات است که همواره سفارش شده تا انسان روزی ۷۰ مرتبه استغفار کند؛ زیرا موجب آمرزش گناهان و گشایش امور است. به انسان توصیه شده است اگر می‌خواهی در امور شخصی، اجتماعی و … گشایشی ایجاد شود و گره و مشکلات شما برطرف شود، استغفار کن. این سخنران مذهبی افزود: اثر وضعی گناهان موجب می‌شود تا نعمت خداوند به نقمت تبدیل شود یا انسان نتواند به درستی از نعمت خدا استفاده کند که برای از بین رفتن آن، سفارش به استغفار شده است. پیامبران الهی هر زمان دچار مشکل و گره در امور می‌شدند، خداوند را به اسماءالحسنی قسم می‌دادند تا مشکلشان برطرف شود. یادآور می‌شود، آیت‌الله جاودان در پاسخ به یکی از مستمعین سخنرانی‌هایش، «غرور» را موجب گرفتاری‌های اخیر و «استغفار» را کلید نجات از وضعیت فعلی کشور دانسته است.
ایرناایرنا2 هفته قبل
او قرائت قرآن را نزد یکی از مشاهیر بزرگ خراسان به نام ابومحمد انازی و ادبیات عرب را از محضر ابوسعید اندازی آموخت. کرامت و عرفان شیخ ابوسعید ابوالخیراز هیچ فردی به اندازه ابوسعید کرامت و ریاضت نقل نشده و هیچ شیخی همچون او آگاه بر ضمایر و اشراف بر قلوب مردم نبوده است. تأثیر شیخ ابوسعید بر روزگار خویش‌ابوسعید مردی روشن بین، وسیع نظر و سراپا ذوق و حال بود. آثار و سخنان اوبر طبق قرائن، شواهد و آثار تاریخی موجود نشان می‌دهد که ابوسعید خود چیزی ننوشته است. ۲ رساله‌ از دیگر آثار برجای مانده ابوسعید است که به نام «حالات و سخنان شیخ ابوسعید» در تهران چاپ شده است.
ایلناایلنا2 هفته قبل
این کارشناس آموزشی معتقد است؛ این موسسات اصلا فعالیت آموزشی انجام نمی‌دهند. جای خالی ۶ هزار میلیارد تومان در بودجه! همین دست‌ها در مقابل طرح‌های حذف کنکور و برداشتن رقابت زاید و ناسالم ورود به دانشگاه‌ها، همیشه با قدرت بسیار مقاومت می‌کنند. باید در نظر داشت که معافیت مالیاتی فقط محدود به مافیای کنکور نیست؛ نهادها و ارگان‌های غیرمردمی و ناکارآمد بسیاری یا معاف از مالیات هستند یا سهم‌شان از مالیات بسیار ناچیز است. و آیا دستان پشت پرده خود را کنار می‌کشند و اجازه می‌دهند که یک قدمی اساسی – هرچند کوتاه- در جهت تحقق «عدالت مالیاتی» برداشته شود؟!
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 هفته قبل
*با وجود این بودجه ۹۹ به صورت خلاصه یک بودجه تخیلی است که در خوش‌بینانه‌ترین حالت، ۵۰ درصد کسری دارد. پیام بودجه ۹۹ ریاضت است با این توضیح که نهادهای دولتی و حکومتی و سازمان‌های عریض و طویل در این ریاضت سهم کمتری از مردم دارند. اما بودجه ۹۹ نه تنها قادر به بهبود وضعیت فقر نیست که احتمالا افراد بیشتری را فقیر خواهد کرد. مثلا اخیرا رئیس‌جمهور گفته: در بودجه سال ۹۹ برای تامین کالاهای اساسی ارز ۴۲۰۰تومانی در نظر گرفته شده است. به همین دلیل است که ارقام برآوردی از کسری بودجه سال آینده سرگیجه‌آور است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- امسال از روز پنجشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۸ برابر با شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به روایتی فاطمیه اول شروع می‌شود و روز چهارشنبه ۹ بهمن اسفند ۱۳۹۸ برابر با شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) فاطمیه دوم تمام می‌شود. به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بسیج مداحان، امسال از روز پنجشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۸ برابر با شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به روایتی فاطمیه اول شروع می‌شود و روز چهارشنبه ۹ بهمن اسفند ۱۳۹۸ برابر با شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) فاطمیه دوم تمام می‌شود. شما مخاطبان محترم می‌توانید با مراجعه به هیئت‌های عزاداری حضرت فاطمه (س) در ایام فاطمیه اول، از معنویت این جلسات بهره مند شوید. در ادامه فهرستی از این هیئات را ذکر می‌کنیم: بیشتر بخوانید: برای مشاهده مطالب و اخبار مذهبی اینجا کلیک کنیدمراسم عزادارى شهادت حضرت زهرا (س) در هیئت رایة العباسسخنران: حجت الاسلام و المسلمین حامد کاشانىمداح: حاج محمود کریمىزمان: ۱۸ و ۱۹ دی ماه از نماز مغربمکان: چیذر، آستان امامزاده على اکبر (ع)، هیئت رایةالعباس (ع) حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) سخنران: حجت‌الاسلام بندانی نیشابوریمداح: امیر نعیمیزمان: ۱۸ و ۱۹ دی ماه بعد از نماز مغرب و عشاءمکان: مصلای بزرگ ریمسجد حضرت سیدالشهدا (ع) سخنران: حجت‌الاسلام پناهیانمداح: مهدی سلحشور، نریمان پناهی، سید محمد جوادی، امین مقدم، مهدی رسولی، ابوذر بیوکافی و محمدحسین پویانفرزمان: ۱۸ و ۱۹ دی ماه از نماز جماعت مغربمکان: خیابان قزوین، پل امامزاده معصوم، اوایل خیابان شهیدان حسنی (قلعه مرغی سابق)، کوچه شهید راسخمسجد ارکسخنران: حجت‌الاسلام مصطفی کرمیمداح: منصور ارضیزمان: ۱۸ دی‌ماه از نماز مغرب و عشاءمکان: میدان پانزده خردادمسجد امیر (ع) پیش‌منبر و زیارت عاشورا: حسین ارضیسخنران: حجت‌الاسلام علوی تهرانیمداح: سید مجید بنی‌فاطمهزمان: ۱۸ و ۱۹ دی ماه از ساعت ۱۹ تا ۲۱:۳۰مکان: کارگر شمالیدانشگاه تهرانسخنران: حجت‌الاسلام پناهیانمداح: مهدی رسولی و امیرعباسیزمان: ۱۸ و ۱۹ دی ماه از ساعت ۱۹مکان: مسجد دانشگاه تهرانهیئت عشاق الحسین (ع) سخنران: حجت‌الاسلام حمید باقری/ ظهر شهادت: حجت‌الاسلام علوی تهرانیمداح: علی قربانی و دیگر ذاکرین اهل بیت (ع) زمان: ۱۸ و ۱۹ دی ماه از ساعت ۲۰مکان: خیابان ۱۷شهریور، خیابان شهید علی درخشان، حسینیه شهیداعتماد سعیدحسینیه اهل بیت (ع) سخنران: حجت‌الاسلام شیخ حسین انصاریانمداح: حمید دادوندی و محمدحسین پویانفرزمان: ۱۸ و ۱۹ دی ماه از ساعت ۱۹:۳۰مکان: خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، خیابان زیبا، پلاک ۵۵هیئت محبان الزهرا (س) سخنران: حجت‌الاسلام عباس سمیع زادهمداح: سعید قربانی و مرتضی متشرعیزمان: ۱۸ و ۱۹ دی ماه از ساعت ۱۹:۳۰مکان: خیابان اشرفی اصفهانی، خیابان شهید زمانی، منزل محمدیهیئت نورالرضا (ع) سخنران: حجت‌الاسلام سید میرهاشم حسینیمداح: حمید دادوندی، امیرعباسی و پیام کیانیزمان: ۱۸ و ۱۹ دی ماه ساعت ۱۹:۳۰مکان: اقدسیه، جنب مسجدجامع امام‌صادق (ع)، حسینیه بیت الزهرا (س) روضه خانگی (ویژه برادران) سخنران: حجج اسلام محمود ریاضت و میثم علی‌پناهمداح: محمدرضا طاهری، حنیف طاهری و حسین طاهریزمان: چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه به مدت ۵ روز از ساعت ۶:۳۰مکان: لویزان، خیابان شهید فرشادی، انتهای کوچه ازگلیهیئت میثاق با شهداءلطائف قرآنی: حجت‌الاسلام عسکریسخنران: شب اول و دوم حجت‌الاسلام محسن قرائتی و شب سوم تا پنجم حجت‌الاسلام شیخ حسین انصاریانمداح: میثم مطیعیزمان: ۱۸ تا ۲۱دی‌ماه از ساعت ۱۹مکان: بزرگراه شهید چمران، پل مدیریت، مسجد دانشگاه امام صادق (ع) هیئت عبدالله بن الحسن (ع) سخنران: حجت‌الاسلام کاشانیمداح: حنیف طاهریزمان: ۱۸ و ۱۹ دی‌ماه از ساعت ۱۹مکان: دولت، بین دیباجی و قنات، کوچه حسینیه، حسینیه علی و زهرامسجد امام هادی (ع) سخنران: حجت‌الاسلام سیدرضا جعفریمداح: جمعی از مداحانزمان: ۱۸ تا ۲۰ دی‌ماه از ساعت ۱۴:۴۵نشانی: شهرک ولیعصر (ع) خیابان شهید برادران بهرامی، خیابان شهید مسلمی (جلالی جنوبی)، مسجد امام هادی (ع) حسینیه شهید الماسی/ هیئت اصحاب القائمسخنران: حجت‌الاسلام داوود درویشیمداح: کاظم غفارنژاد، حیدر خمسه، مجتبی باقری، ابوالفضل شهرابی، علی کرمی و مهدی راشدیزمان: چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه از ساعت ۲۰مکان: خیابان وحدت اسلامی، روبروی بیمارستان رازی، کوچه ملاسلیمانیهیئت مکتب الزهرا (س) پیش‌منبر: محسن طاهریسخنران: حجت‌الاسلام مهدی حسن‌آبادیمداح: محمدرضا طاهری و حسین طاهریزمان: ۱۸ و ۱۹ دی‌ماه از ساعت ۱۹مکان: میدان سپاه، خیابان پادگان ولیعصر (عج)، حسینیه فاطمةالزهرا (س) مسجد نظام مافیسخنران: علی‌اکبر رائفی‌پورزمان: چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه بعد از نماز عشاءمکان: بلوار آیت‌الله کاشانی، بعد از سه راه جنت‌آباد جنوبیهیئت یا حسن مجتبی (ع) مداح: علی‌اکبر سماواتی، سید امیر حاج احمدی و مجتبی رضوانیزمان: امشب و فردا از ساعت ۱۹مکان: خیابان ۱۷ شهریور، خیابان شهید درخشان، کوچه شهید وجیه‌الله زاده مقدم، پلاک پرچمصفه عزاخانه کرمانسخنران: حجت‌الاسلام دارستانیمداح: سید مهدی میردامادزمان: یکشنبه ۲۲ دی‌ماه تا پنجشنبه ۲۶ دی‌ماه از ساعت ۲۰مکان: کرمان، بازار مظفریبیت‌الحسن (ع) پیش‌منبر: محسن هاشمیسخنران: حجت‌الاسلام سید عبدالحمید شهابمداح: محمد نوروزیزمان: چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه از ساعت ۱۹مکان: دروازه شمیران، خیابان قائدی (هدایت)، پلاک ۶۴هیئت رضاجانسخنران: حجت‌الاسلام مهدی حسن‌آبادیمداح: مهدی رعنایی، حسن حسینخانی و محمد حسن فیضیزمان: چهارشنبه ۱۸ دی ماه از ساعت ۲۰:۳۰مکان: میدان منیریه، ابتدای خیابان شهید معیری، حسینیه احمدیهبیت‌الحسن المجتبی (ع) پیش‌منبر: حسن عابدیسخنران: مهدی توکلیمداح: علی علیانزمان: ۱۸ و ۱۹ دی‌ماه از ساعت ۱۹مکان: خیابان ایرانهیئت فاطمیه تهرانسخنران: حجت‌الاسلام محمد سجاد باقیمداح: محسن جواهرفروش و توحید نیکوکردارانزمان: ۱۸ و ۱۹ دی‌ماه از ساعت ۱۹مکان: خیابان دماوند، خیابان شهید اشراقی، خیابان شهیده رنجکش، حسینیه الزهرا (س) هیئت احباب الحسین (ع) سخنران:
ایسناایسنا2 هفته قبل
در پی رای مثبت پارلمان اسپانیا به نخست وزیر شدن پدرو سانچز، او امروز (چهارشنبه) برای این دور از نخست وزیری خود مراسم تحلیف به جا آورد. پدرو سانچز، رهبر محافظه‌کاران اسپانیا با ادای سوگند در مقابل فیلیپه ششم، پادشاه این کشور به عنوان نخست وزیر جدید، به چند ماه بن‌بست سیاسی در چهارمین اقتصاد بزرگ منطقه یورو پایان داد. بر اساس اعلام حزب سوسیالیست اسپانیا، او برنامه‌ریزی کرده تا چند روز دیگر اعضای دولتش را اعلام کند. کابینه جدید دولت اسپانیا قرار است شامل اعضای حزب موسوم به «ما با اتحاد می‌توانیم» که مخالف با ریاضت اقتصادی است، باشد و پابلو ایگلسیاس، رهبر این حزب معاون نخست وزیر خواهد بود. دولت ائتلافی تحت رهبری سوسیالیستهای اسپانیا با وظیفه دشوار مهار تنشهای جدایی‌طلبانه در منطقه کاتالونیا و تداوم حفظ رشد اقتصادی این کشور در محیط اقتصادی پر چالش جهانی روبرو است.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشمراسم عزاداری شهادت حضرت زهرا (س) هر سال بر اساس دو روایت در روز‌های ۱۳ جمادی الاول و ۳ جمادی الثانی برگزار می‌شود. اخبار مذهبی - امسال از روز پنجشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۸ برابر با شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به روایتی فاطمیه اول شروع می‌شود و روز چهارشنبه ۹ بهمن اسفند ۱۳۹۸ برابر با شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) فاطمیه دوم تمام می‌شود. شما مخاطبان محترم می‌توانید با مراجعه به هیئت‌های عزاداری حضرت فاطمه (س) در ایام فاطمیه اول، از معنویت این جلسات بهره مند شوید. در ادامه فهرستی از این هیئات را ذکر می‌کنیم: مراسم عزادارى شهادت حضرت زهرا (س) در هیئت رایة العباسسخنران: حجت الاسلام و المسلمین حامد کاشانىمداح: حاج محمود کریمىزمان: ۱۸ و ۱۹ دی ماه از نماز مغربمکان: چیذر، آستان امامزاده على اکبر (ع)، هیئت رایةالعباس (ع) حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) سخنران: حجت‌الاسلام بندانی نیشابوریمداح: امیر نعیمیزمان: ۱۸ و ۱۹ دی ماه بعد از نماز مغرب و عشاءمکان: مصلای بزرگ ریمسجد حضرت سیدالشهدا (ع) سخنران: حجت‌الاسلام پناهیانمداح: مهدی سلحشور، نریمان پناهی، سید محمد جوادی، امین مقدم، مهدی رسولی، ابوذر بیوکافی و محمدحسین پویانفرزمان: ۱۸ و ۱۹ دی ماه از نماز جماعت مغربمکان: خیابان قزوین، پل امامزاده معصوم، اوایل خیابان شهیدان حسنی (قلعه مرغی سابق)، کوچه شهید راسخمسجد ارکسخنران: حجت‌الاسلام مصطفی کرمیمداح: منصور ارضیزمان: ۱۸ دی‌ماه از نماز مغرب و عشاءمکان: میدان پانزده خردادمسجد امیر (ع) پیش‌منبر و زیارت عاشورا: حسین ارضیسخنران: حجت‌الاسلام علوی تهرانیمداح: سید مجید بنی‌فاطمهزمان: ۱۸ و ۱۹ دی ماه از ساعت ۱۹ تا ۲۱:۳۰مکان: کارگر شمالیدانشگاه تهرانسخنران: حجت‌الاسلام پناهیانمداح: مهدی رسولی و امیرعباسیزمان: ۱۸ و ۱۹ دی ماه از ساعت ۱۹مکان: مسجد دانشگاه تهرانهیئت عشاق الحسین (ع) سخنران: حجت‌الاسلام حمید باقری/ ظهر شهادت: حجت‌الاسلام علوی تهرانیمداح: علی قربانی و دیگر ذاکرین اهل بیت (ع) زمان: ۱۸ و ۱۹ دی ماه از ساعت ۲۰مکان: خیابان ۱۷شهریور، خیابان شهید علی درخشان، حسینیه شهیداعتماد سعیدحسینیه اهل بیت (ع) سخنران: حجت‌الاسلام شیخ حسین انصاریانمداح: حمید دادوندی و محمدحسین پویانفرزمان: ۱۸ و ۱۹ دی ماه از ساعت ۱۹:۳۰مکان: خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، خیابان زیبا، پلاک ۵۵هیئت محبان الزهرا (س) سخنران: حجت‌الاسلام عباس سمیع زادهمداح: سعید قربانی و مرتضی متشرعیزمان: ۱۸ و ۱۹ دی ماه از ساعت ۱۹:۳۰مکان: خیابان اشرفی اصفهانی، خیابان شهید زمانی، منزل محمدیهیئت نورالرضا (ع) سخنران: حجت‌الاسلام سید میرهاشم حسینیمداح: حمید دادوندی، امیرعباسی و پیام کیانیزمان: ۱۸ و ۱۹ دی ماه ساعت ۱۹:۳۰مکان: اقدسیه، جنب مسجدجامع امام‌صادق (ع)، حسینیه بیت الزهرا (س) روضه خانگی (ویژه برادران) سخنران: حجج اسلام محمود ریاضت و میثم علی‌پناهمداح: محمدرضا طاهری، حنیف طاهری و حسین طاهریزمان: چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه به مدت ۵ روز از ساعت ۶:۳۰مکان: لویزان، خیابان شهید فرشادی، انتهای کوچه ازگلیهیئت میثاق با شهداءلطائف قرآنی: حجت‌الاسلام عسکریسخنران: شب اول و دوم حجت‌الاسلام محسن قرائتی و شب سوم تا پنجم حجت‌الاسلام شیخ حسین انصاریانمداح: میثم مطیعیزمان: ۱۸ تا ۲۱دی‌ماه از ساعت ۱۹مکان: بزرگراه شهید چمران، پل مدیریت، مسجد دانشگاه امام صادق (ع) هیئت عبدالله بن الحسن (ع) سخنران: حجت‌الاسلام کاشانیمداح: حنیف طاهریزمان: ۱۸ و ۱۹ دی‌ماه از ساعت ۱۹مکان: دولت، بین دیباجی و قنات، کوچه حسینیه، حسینیه علی و زهرامسجد امام هادی (ع) سخنران: حجت‌الاسلام سیدرضا جعفریمداح: جمعی از مداحانزمان: ۱۸ تا ۲۰ دی‌ماه از ساعت ۱۴:۴۵نشانی: شهرک ولیعصر (ع) خیابان شهید برادران بهرامی، خیابان شهید مسلمی (جلالی جنوبی)، مسجد امام هادی (ع) حسینیه شهید الماسی/ هیئت اصحاب القائمسخنران: حجت‌الاسلام داوود درویشیمداح: کاظم غفارنژاد، حیدر خمسه، مجتبی باقری، ابوالفضل شهرابی، علی کرمی و مهدی راشدیزمان: چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه از ساعت ۲۰مکان: خیابان وحدت اسلامی، روبروی بیمارستان رازی، کوچه ملاسلیمانیهیئت مکتب الزهرا (س) پیش‌منبر: محسن طاهریسخنران: حجت‌الاسلام مهدی حسن‌آبادیمداح: محمدرضا طاهری و حسین طاهریزمان: ۱۸ و ۱۹ دی‌ماه از ساعت ۱۹مکان: میدان سپاه، خیابان پادگان ولیعصر (عج)، حسینیه فاطمةالزهرا (س) مسجد نظام مافیسخنران: علی‌اکبر رائفی‌پورزمان: چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه بعد از نماز عشاءمکان: بلوار آیت‌الله کاشانی، بعد از سه راه جنت‌آباد جنوبیهیئت یا حسن مجتبی (ع) مداح: علی‌اکبر سماواتی، سید امیر حاج احمدی و مجتبی رضوانیزمان: امشب و فردا از ساعت ۱۹مکان: خیابان ۱۷ شهریور، خیابان شهید درخشان، کوچه شهید وجیه‌الله زاده مقدم، پلاک پرچمصفه عزاخانه کرمانسخنران: حجت‌الاسلام دارستانیمداح: سید مهدی میردامادزمان: یکشنبه ۲۲ دی‌ماه تا پنجشنبه ۲۶ دی‌ماه از ساعت ۲۰مکان: کرمان، بازار مظفریبیت‌الحسن (ع) پیش‌منبر: محسن هاشمیسخنران: حجت‌الاسلام سید عبدالحمید شهابمداح: محمد نوروزیزمان: چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه از ساعت ۱۹مکان: دروازه شمیران، خیابان قائدی (هدایت)، پلاک ۶۴هیئت رضاجانسخنران: حجت‌الاسلام مهدی حسن‌آبادیمداح: مهدی رعنایی، حسن حسینخانی و محمد حسن فیضیزمان: چهارشنبه ۱۸ دی ماه از ساعت ۲۰:۳۰مکان: میدان منیریه، ابتدای خیابان شهید معیری، حسینیه احمدیهبیت‌الحسن المجتبی (ع) پیش‌منبر: حسن عابدیسخنران: مهدی توکلیمداح: علی علیانزمان: ۱۸ و ۱۹ دی‌ماه از ساعت ۱۹مکان: خیابان ایرانهیئت فاطمیه تهرانسخنران: حجت‌الاسلام محمد سجاد باقیمداح: محسن جواهرفروش و توحید نیکوکردارانزمان: ۱۸ و ۱۹ دی‌ماه از ساعت ۱۹مکان: خیابان دماوند، خیابان شهید اشراقی، خیابان شهیده رنجکش، حسینیه الزهرا (س) هیئت احباب الحسین (ع) سخنران: حجت‌الاسلام محسن آتشکارمداح: حمیدرضا بهاریزمان: ۱۸ و ۱۹ دی‌ماه از ساعت ۱۹مکان: حسینیه امیرالمومنین (ع)، روبروی مسجد قائم (عج) چیذرهیئت بیت‌الرقیه (س) سخنران: حجت‌الاسلام سیدمحمود ابوترابیمداح: محمدح
ایرناایرنا3 هفته قبل
بر اساس لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور، سقف کل بودجه کشور در سال آینده ۱۹۸۸ هزار میلیارد تومان است که از این رقم ۱۴۸۳ هزار میلیارد تومان بودجه شرکت‌های دولتی و ۴۸۴ هزار میلیارد تومان بودجه عمومی دولت است. عدد بسیار ناچیزی از بودجه مستقیم کشور سهم مترو می‌شود، در جداول بودجه، ‌بودجه مستقیم عدد بسیار ناچیزی است و با توجه به کاهش ارزش پول کشور هر ساله از ارزش اعداد نیز کم می‌شود. تامین مالی دولت از طریق اوراق مالی دولتی منبعی برای جبران کسری بودجه در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ است. بر اساس اختیاراتی که در قانون محاسبات عمومی به مجموع شرکت‌ها داده شده این مجمع می‌تواند بودجه مصوب شرکت‌های دولتی را تغییر دهد به این معنا که بودجه شرکت‌های دولتی مشروط بر ثبات سود سهام، مالیات و … و. سازمان هدفمندی یارانه‌ها باید از لیست شرکت‌های دولتی خارج شود دو شرکت در فهرست بودجه شرکت‌های دولتی ماهیت شرکت ندارد؛ نخست سازمان هدفمندی یارانه‌ها که بودجه شرکت‌های دولتی را حجیم کرده است و دوم سازمان حمایت از مصرف‌کننده که وظیفه حاکمیتی دارد.

به انتهای لیست رسیدید