ریچارد دیویس

ریچارد دیویس

کاش به جای «مرضیه»، مختارنامه را بازپخش می‌کردید!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
جا دارد شاهکار مختارنامه از تمام شبکه‌های سیما هر سال پخش شود اما آثار ضعیفی چون «مرضیه» در این ایام، مخاطب را از تلویزیون فراری ندهد. روایت سریال مرضیه را می‌توان با این بخش از فیلم «در دره الا» و حواشی مرتبط با آن مقایسه کرد. علی (روزنامه‌نگار) و مرضیه (پزشک و جراح) به همراه دخترشان روزگار خوبی‌ را پشت سر می‌گذارنند. چون ما با سریال نمایشی چندین قسمتی مواجه هستیم، نمی‌توانیم ادعا کنیم، با طرح معترضه مرضیه به امام حسین (ع) این وضعیت را در قسمت‌های بعدی تعدیل کرده‌ایم. چون ممکن است مخاطب همان قسمت چهارم یا پنجم را که زن به امام حسین (ع) و مراسم عزاداری او خروش می‌کند را تماشا کند.
انتخابانتخاب8 ماه قبل
مطالعه جدید نشان می‌دهد افراد مبتلا به میگرن در معرض ریسک بالا ابتلا به بیماری خشکی چشم قرار دارند. محققان دانشگاه کارولینای شمالی دریافتند افراد مبتلا به میگرن ۲۰ درصد بیشتر با ریسک ابتلاء به بیماری خشکی چشم مواجه هستند. بیماری مزمن خشکی چشم یک بیماری شایع است که در آن، اشک کافی طبیعی برای نرم کردن چشم وجود ندارد، و همین مسئله بر عملکرد چشم تأثیر گذاشته و کیفیت زندگی فرد را کاهش می‌دهد. به گفته محققان، فرایندهای التهابی در سطح سلولی از علل مشترک در بیماری خشکی چشم و میگرن هستند. دیویس در این باره می‌گوید: «تغییرات التهابی در بیماری خشکی چشم موجب بروز مشکلات مشابهی در بافت عصبی-عضلانی شده که منجر به ابتلاء و پیشرفت سردردهای میگرنی می‌شود.» محققان همچنین عنوان می‌کنند آرتروز روماتوئید، دیابت، مشکلات تیروئیدی، قرارگیری در معرض دود، آب و هوای خشک و وزش باد، و مصرف طولانی مدت لنزهای تماسی می‌تواند منجر به خشکی چشم شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین8 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، محققان دانشگاه کارولینای شمالی دریافتند افراد مبتلا به میگرن ۲۰ درصد بیشتر با ریسک ابتلاء به بیماری خشکی چشم مواجه هستند. بیماری مزمن خشکی چشم یک بیماری شایع است که در آن، اشک کافی طبیعی برای نرم کردن چشم وجود ندارد، و همین مسئله بر عملکرد چشم تأثیر گذاشته و کیفیت زندگی فرد را کاهش می‌دهد. محققان در مطالعه خود دریافتند مردان ۶۵ سال به بالا مبتلا به میگرن حدودا دو برابر بیشتر با احتمال بیماری خشکی چشم روبرو هستند و در زنان در رده سنی مشابه، وجود این ریسک حدود ۲٫۵ برابر است. به گفته محققان، ارتباط بین میگرن و خشکی چشم در بین افراد مسن و بخصوص زنان شایع‌تر است که علت آن، تغییرات هورمونی ناشی از بارداری، استفاده از قرص‌های ضدبارداری خوراکی و یائسگی است. به گفته محققان، فرایندهای التهابی در سطح سلولی از علل مشترک در بیماری خشکی چشم و میگرن هستند.
مهرمهر8 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محققان دانشگاه کارولینای شمالی دریافتند افراد مبتلا به میگرن ۲۰ درصد بیشتر با ریسک ابتلاء به بیماری خشکی چشم مواجه هستند. بیماری مزمن خشکی چشم یک بیماری شایع است که در آن، اشک کافی طبیعی برای نرم کردن چشم وجود ندارد، و همین مسئله بر عملکرد چشم تأثیر گذاشته و کیفیت زندگی فرد را کاهش می‌دهد. «ریچارد دیویس»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «پزشکان و متخصصان باید بدانند که بیماران دارای سابقه سردردهای میگرنی در معرض ریسک بالا بیماری خشکی چشم هستند.» محققان در این مطالعه، وضعیت ۷۳ هزار فرد بزرگسال را بررسی کردند که ۸ تا ۳۴ درصد آنان دچار خشکی چشم بودند. به گفته محققان، فرایندهای التهابی در سطح سلولی از علل مشترک در بیماری خشکی چشم و میگرن هستند. دیویس در این باره می‌گوید: «تغییرات التهابی در بیماری خشکی چشم موجب بروز مشکلات مشابهی در بافت عصبی-عضلانی شده که منجر به ابتلاء و پیشرفت سردردهای میگرنی می‌شود.» محققان همچنین عنوان می‌کنند آرتروز روماتوئید، دیابت، مشکلات تیروئیدی، قرارگیری در معرض دود، آب و هوای خشک و وزش باد، و مصرف طولانی مدت لنزهای تماسی می‌تواند منجر به خشکی چشم شود.
همشهریهمشهری8 ماه قبل
به گزارش ایسنا به نقل ازهلث‌دی نیوز، در این بررسی‌ها آشکار شد که مبتلایان به میگرن به خصوص افراد میانسالی که دچار سردردهای میگرنی هستند بیشتر احتمال دارد به بیماری مزمن خشکی چشم مبتلا شوند. متخصصان آمریکایی با مطالعه روی اطلاعات ۷۳ هزار نفر که مدت ۱۰ سال تحت کنترل بودند و با در نظر گرفتن نوع داروهای مصرفی احتمالی آنان و فاکتورهای دیگر دریافتند که مبتلایان به میگرن حدود ۲۰ درصد بیشتر در معرض ابتلا به بیماری خشکی چشم هستند. این متخصصان همچنین خاطر نشان کردند که این ارتباط به خصوص در زنان با بالا رفتن سن بیشتر می‌شود. برای مردان ۶۵ ساله یا بالاتر ابتلا به میگرن احتمال بیماری خشکی چشم را نزدیک به دو برابر افزایش می‌دهد و زنان با رده سنی مشابه نیز حدود ۲٫۵ برابر بیشتر در معرض ابتلا به این عارضه چشمی هستند. دکتر ریچارد دیویس یکی از متخصصان حاضر در این مطالعه گفت: پزشکان باید در معاینه افرادی که سابقه ابتلا به میگرن دارند خطر بیماری خشکی چشم را نیز مورد بررسی قرار دهند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین8 ماه قبل
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، در این بررسی‌ها آشکار شد که مبتلایان به میگرن به خصوص افراد میانسالی که دچار سردردهای میگرنی هستند بیشتر احتمال دارد به بیماری مزمن خشکی چشم مبتلا شوند. متخصصان آمریکایی با مطالعه روی اطلاعات ۷۳ هزار نفر که مدت ۱۰ سال تحت کنترل بودند و با در نظر گرفتن نوع داروهای مصرفی احتمالی آنان و فاکتورهای دیگر دریافتند که مبتلایان به میگرن حدود ۲۰ درصد بیشتر در معرض ابتلا به بیماری خشکی چشم هستند. این متخصصان همچنین خاطر نشان کردند که این ارتباط به خصوص در زنان با بالا رفتن سن بیشتر می‌شود. برای مردان ۶۵ ساله یا بالاتر ابتلا به میگرن احتمال بیماری خشکی چشم را نزدیک به دو برابر افزایش می‌دهد و زنان با رده سنی مشابه نیز حدود ۲٫۵ برابر بیشتر در معرض ابتلا به این عارضه چشمی هستند. به گزارش سایت تخصصی هلث‌دی نیوز، دکتر «ریچارد دیویس» یکی از متخصصان حاضر در این مطالعه گفت: پزشکان باید در معاینه افرادی که سابقه ابتلا به میگرن دارند خطر بیماری خشکی چشم را نیز مورد بررسی قرار دهند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز8 ماه قبل
پزشکان بر اساس بررسی‌های جدید خود اظهار داشتند که خشکی چشم می‌تواند با میگرن مرتبط باشد. در این بررسی‌ها آشکار شد که مبتلایان به میگرن به خصوص افراد میانسالی که دچار سردردهای میگرنی هستند بیشتر احتمال دارد به بیماری مزمن خشکی چشم مبتلا شوند. این متخصصان همچنین خاطر نشان کردند که این ارتباط به خصوص در زنان با بالا رفتن سن بیشتر می‌شود. برای مردان ۶۵ ساله یا بالاتر ابتلا به میگرن احتمال بیماری خشکی چشم را نزدیک به دو برابر افزایش می‌دهد و زنان با رده سنی مشابه نیز حدود ۲٫۵ برابر بیشتر در معرض ابتلا به این عارضه چشمی هستند. به گزارش سایت تخصصی هلث‌دی نیوز، دکتر «ریچارد دیویس» یکی از متخصصان حاضر در این مطالعه گفت: پزشکان باید در معاینه افرادی که سابقه ابتلا به میگرن دارند خطر بیماری خشکی چشم را نیز مورد بررسی قرار دهند.
عصر ایرانعصر ایران8 ماه قبل
پزشکان بر اساس بررسی‌های جدید خود اظهار داشتند که خشکی چشم می‌تواند با میگرن مرتبط باشد. به گزارش ایسنا، در این بررسی‌ها آشکار شد که مبتلایان به میگرن به خصوص افراد میانسالی که دچار سردردهای میگرنی هستند بیشتر احتمال دارد به بیماری مزمن خشکی چشم مبتلا شوند. متخصصان آمریکایی با مطالعه روی اطلاعات ۷۳ هزار نفر که مدت ۱۰ سال تحت کنترل بودند و با در نظر گرفتن نوع داروهای مصرفی احتمالی آنان و فاکتورهای دیگر دریافتند که مبتلایان به میگرن حدود ۲۰ درصد بیشتر در معرض ابتلا به بیماری خشکی چشم هستند. برای مردان ۶۵ ساله یا بالاتر ابتلا به میگرن احتمال بیماری خشکی چشم را نزدیک به دو برابر افزایش می‌دهد و زنان با رده سنی مشابه نیز حدود ۲٫۵ برابر بیشتر در معرض ابتلا به این عارضه چشمی هستند. به گزارش سایت تخصصی هلث‌دی نیوز، دکتر «ریچارد دیویس» یکی از متخصصان حاضر در این مطالعه گفت: پزشکان باید در معاینه افرادی که سابقه ابتلا به میگرن دارند خطر بیماری خشکی چشم را نیز مورد بررسی قرار دهند.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

خشکی چشم
میگرن