رییس بانک مرکزی

رییس بانک مرکزی

ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
یورو هم روز چهارشنبه به ۱۲ هزار و ۶۵۴ تومان رسید که نسبت به روز قبل، افزایش ۰٫۰۱ درصدی داشته است. در بازار دیگر، پوند با افزایش ۱٫۳۳ درصدی، از ۱۴ هزار و ۸۷۸ تومان به ۱۵ هزار و ۸۰ تومان رسید. اگر چه همتی نمی‌تواند در یک یادداشت چند سطری در باره «تقاضای فصلی ارز» و اثر آن برافزایش قیمت دلار توضیح دهد که مگر در زمستان قرار است چه اتفاقی بیفتد و آیا این تقاضای افزایش یافته فصلی برای ارز درزمستان نیز ادامه دارد یا تمام شده است توضیح دهد اما این حرف او شگفت انگیز است که شایعه افزایش قیمت بنزین راه را برای افزایش نرخ دلار هموار کرده و شاید از سوی او قابل توضیح باشد. شاید رییس کل بانک مرکزی به دلیل اطلاعاتی که دارد یا گزارش هایی که به اطلاع اورسیده است چنین تحلیلی دارد یا اینکه خودش و یا کارشناسان بانک مرکزی به این نتیجه رسیده‌اند که میان شایعه افزایش قیمت بنزین و افزایش قیمت دلار نسیت مستقیم وجود دارد. می توان از همتی پرسید آیا قرار است بنزین بیشتری از ایران قاچاق شود که افزایش قیمت ۳ برابری بنزین عکس این را اثبات می‌کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
دور جدید فساد در لبناناینطور نیست که لبنان تا پیش از نخست وزیری «رفیق حریری» درگیر فساد نبوده باشد. اما همانطور که خاطرات و مصاحبه‌های «امیل لحود» نشان می‌دهند، «رفیق حریری» نسخه جدیدی از فساد را در لبنان پایه گذاری کرد. حریری، «الیاس هراوی» رییس جمهور وقت لبنان و بسیاری از سیاستمداران وقت لبنان را در فهرست مواجب بگیران خود قرار داد، و حتی اقدام به خرید مشاوران احزاب رقیب خود کرد. نهادینه شدن فساد در لبنان توسط حریریشکی نیست که فساد در لبنان و تمام نهادهای این کشور گسترده است، اما این «رفیق حریری» بود که فساد را تبدیل به ستون فقرات سیستم کرد. رسانه‌های غربی، در این اعتراضات، حزب الله لبنان و رهبرش حسن نصرالله را هدف قرار داده‌اند، اما واقعیت این است که حزب الله آلوده به فساد نیست.
ایلناایلنا2 روز قبل
از صبح امروز دلار در بازار آزاد تا سقف ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان معامله می‌شود و نرخ فروش دلار در صرافی بانک‌ها ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شده است. روز گذشته در اثر نوسانات بازار، نرخ دلار که در ماه‌های اخیر در کانال ۱۱ هزار تومان ایستایی داشته، شاهد نوساناتی بود که نرخ آن را در اواخر شب تا مرز ۱۲ هزار تومان نیز پیش برد. اما از صبح امروز نرخ فروش دلار در بازار آزاد تا سقف ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان معامله می‌شود. البته باید توجه داشت که نرخ فروش دلار در صرافی بانک‌ها ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شده است. به نظر می‌رسد این نوسانات باعث افزایش تعداد دلال‌ها و سوداگران پس از ماه‌ها در بازار شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
همچنین با اعلام نرخ دلار در بازار آزاد و معاملات نقدی به قیمت ۱۱۶۷۰ تومان، نرخ طلا و سکه نسبت به روز سه شنبه اندکی افزایش یافت. به گزارش رویترز، در معاملات روز چهارشنبه بازارهای ارز، فضای معاملات بار دیگر کاملا تحت تاثیر اخبار مربوط به جنگ تجاری امریکا و چین قرار گرفت. به گفته مایکل مک کارتی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت «سی‌ام‌سی مارکتس»، روند نزولی قیمت طلا متوقف شده است. این مساله به وضعیت تجاری کمک نکرده اما از قیمت طلا پشتیبانی کرده است. ریسک گریزی در بازار اغلب از قیمت طلا که در شرایط ناآرامی سیاسی و اقتصادی به پناهگاه مطمئن دارایی تبدیل می‌شود، حمایت می‌کند.
تابناکتابناک3 روز قبل
در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰٫۴ درصد افزایش، در ۱۴۵۹ دلار و ۱۰ سنت ایستاد. به گفته مایکل مک کارتی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت «سی ام سی مارکتس»، روند نزولی قیمت طلا متوقف شده است. این مسئله به وضعیت تجاری کمک نکرده اما از قیمت طلا پشتیبانی کرده است. اما رشد ارزش دلار که نزدیک به بالاترین حد خود در یک ماه گذشته قرار گرفت و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گران‌تر کرد، رشد قیمت طلا را محدود کرده است. ریسک گریزی در بازار اغلب از قیمت طلا که در شرایط ناآرامی سیاسی و اقتصادی به پناهگاه مطمئن دارایی تبدیل می‌شود، حمایت می‌کند.
ایسناایسنا3 روز قبل
در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰٫۴ درصد افزایش، در ۱۴۵۹ دلار و ۱۰ سنت ایستاد. به گفته مایکل مک کارتی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت «سی ام سی مارکتس»، روند نزولی قیمت طلا متوقف شده است. این مسئله به وضعیت تجاری کمک نکرده اما از قیمت طلا پشتیبانی کرده است. اما رشد ارزش دلار که نزدیک به بالاترین حد خود در یک ماه گذشته قرار گرفت و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گران‌تر کرد، رشد قیمت طلا را محدود کرده است. ریسک گریزی در بازار اغلب از قیمت طلا که در شرایط ناآرامی سیاسی و اقتصادی به پناهگاه مطمئن دارایی تبدیل می‌شود، حمایت می‌کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
مثال بارز این موضوع، ماجرای ۱۸ میلیارد ارز است. بیایید با هم به طور ساده ماجرا را مرور کنیم و ببینیم داستان این ۱۸ میلیارد ارز چیست. ۱۲ میلیارد دلار هم کالاهای دیگری وارد شده که لیست همه آن‌ها مشخص است به جز یک میلیارد دلار که اختلاف حساب وجود دارد و در این زمینه به تعزیرات اعلام شده که بررسی‌های لازم را انجام دهد. «بر باد رفتن آن ۱۸ میلیارد دلار ارتباطی به ارز ۴۲۰۰ تومانی نداشت. این ۱۸ میلیارد دلار در سال ۹۶، عمدتا به صورت نقد به بازار آزاد تزریق شد.
ایسناایسنا4 روز قبل
اکنون بار دیگر رئیس‌جمهور به این دو میلیارد دلار از دست رفته در دولت‌های گذشته اشاره کرده است. بازماندگان این اشخاص، در سال ۲۰۰۳ موفق دریافت رای از دادگاهی در آمریکا شدند که ایران به پرداخت حدود دو میلیارد دلار آمریکا به آنها محکوم شد. از سوی دیگر بانک مرکزی از دولت مستقل است و آرایی را که علیه دولت و سایر نهادها صادر شده است نمی‌توان علیه بانک مرکزی اجرا کرد. این در حالی است که جریان توقیف دو میلیارد دلار دارایی ایران در سال ۱۳۹۵ بار دیگر مطرح شد، چراکه در ابتدای اردیبهشت این سال، حکم دیوان عالی آمریکا صادر و پرداخت دو میلیارد دلار از دارایی‌های مسدود شده ایران برای پرداخت غرامت به خانواده‌های آمریکایی کشته شده در حملات سال ۱۹۸۳ آغاز شد. همچنین بانک مرکزی روز گذشته به دستور رییس‌جمهور لیست این اقلام و میزان ارز اختصاصی به آنها را منتشر کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 روز قبل
بانکهای ایرانی مطابق با استانداردهای روز بانکی درجهان دربدترین وضعیت قراردارند و بیشتر انها ورشکسته به حساب می‌آیند اما رییس بانک مرکزی تنها به نوشتن یادداشتهای اینستاگرامی یک طرفه مشغول است و خطر انفجار بانکی را نادیده می‌گیرد. تجربه ثابت کرده است که توجه به اهلیت متقاضیان مهم‌تر از دریافت وثایق بوده و در حال حاضر انواع وثایق نمی‌توانند منابع بانک‌ها را به موقع برگردانند. اکنون بمب ساعتی شده‌اند که زیر ساختمان اقتصاد ایران نصب شده و هر لحظه به سوی انفجار می‌روند. در مسیر خنثی کردن بمب ساعتی بانک‌ها چند راه وجود دارد که بهترین آنها کاهش هزینه‌ها، سپس افزایش درآمدها و پس از آن افزایش پوشش ریسک‌های انباشت شده است. دور شدن از جنگ قیمتی که می‌تواند شبکه بانکی را به بازی پانزی نزدیک کند، باز کردن یخ قطور دارایی بانک‌ها، ساماندهی بدهی دولت به بانک‌ها و … نیز در این مسیر قابل پیش‌بینی هستند.
تابناکتابناک5 روز قبل
این اطلاعیه تقریبا کلیاتی را در مورد ارزهای دولتی تخصیص داده شده اعلام کرده است و برای قضاوت پیرامون اینکه آیا ۱۸ میلیارد دلار به باد رفته است یا نه، باید اطلاعات جزئی‌تری منتشر گردد. این اطلاعیه تقریبا کلیاتی را در مورد ارزهای دولتی تخصیص داده شده اعلام کرده است و برای قضاوت پیرامون اینکه آیا ۱۸ میلیارد دلار به باد رفته است یا نه، باید اطلاعات جزئی‌تری منتشر گردد. از این مبلغ معادل ۱۷٫۳میلیارد دلار از منابع بانک مرکزی به بانک‌های عامل فروخته شده و معادل ۲ میلیارد دلار از محل ارز حاصل از صادرات غیرنفتی تأمین شده است. احتمالا بانک مرکزی این موارد را در سایر کد تعرفه‌ها آورده است که میزان آن ۴٫۸ میلیارد دلار بوده است. به هر صورت این اقدام بانک مرکزی در شفاف سازی اختصاص ۱۸ میلیارد دلار قابل تقدیر است اما بهتر است بانک مرکزی به صورت جزئی‌تر بیان کند که هر شرکت به چه میزان ارز دولتی و توسط چه کسی دریافت و چه کالایی را وارد کرده است؟ این گونه می‌توان بهتر در مورد به باد رفتن یا نرفتن ۱۸ میلیارد دلار ارز دولتی قضاوت کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
به گزارش مشرق، عبدالناصر همتی در واکنش به ماجرای گم شدن ۱۸ میلیارد دلار منابع ارزی کشور گفت: بخش عمده‌ای از ۱۸ میلیارد دلار ارز اختصاص یافته در سال ۹۷ به صورت کالا وارد شده است. وی افزود: اما در خصوص تعیین تکلیف ۱٫۲ میلیارد دلار آن، موضوع برای پیگیری به تعزیرات ارجاع شده است. رئیس جمهور روز گذشته در اجتماع مردم یزد در حسینیه امیر چخماقوحانی در بخشی از سخنانش گفته بود: «یک عده از افرادی که کمی بداخلاق هستند در طول ماه‌های گذشته در برخی از روزنامه‌ها چنین نوشته‌اند که این دولت در سال ۹۷ و با ارز ۴۲۰۰ تومانی، ۱۸ میلیارد دلار را به باد داده است در این راستا به رییس بانک مرکزی دستور دادم تا تمام پول هایی که در سال گذشته در ۶ ماه اول پرداخت کرده را فهرست و اعلام کند و در این زمینه اخیرا نامه آن را به من داده است و از ایشان خواستم که این نامه را منتشر کند.» رئیس جمهور همچنین تاکید کرد: «یک عده آدمی که نه اخلاق و نه ایمان دارند و نه با منافع ملی آشنا هستند چنین می‌گویند که پارسال ۱۸ میلیارد دلار گم شده است لذا بانک مرکزی امروز آمار مربوط به این موضوع را منتشر کرد.» روحانی خاطرنشان کرد: «بر اساس گزارش بانک مرکزی از این رقم، ۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار کالاهای اساسی و درمانی و پزشکی وارد شده است و تمام فهرست آن کاملا مشخص می‌باشد. ۱۲ میلیارد دلار هم کالاهای دیگری وارد شده که لیست همه آنها مشخص است به جز یک میلیارد دلار که اختلاف حساب وجود دارد و در این زمینه به تعزیرات اعلام شده که بررسی‌های لازم را انجام دهد.» رئیس جمهور تصریح کرد: «مردم بدانند در این دولت یک ریال یا یک دلار گم نخواهد شد و آن در دوران دیگری بود که میلیاردها دلار گم می‌شد و هنوز هم پیدا نشده است. بنابراین راه را اشتباه نروید.»
فارسفارس5 روز قبل
آقای رئیس جمهور! آقای رئیس جمهور! آقای رئیس جمهور! ۱- آقای رئیسی در سال ۱۳۹۶ رقیب انتخاباتی شما بود و امروز رئیس قوه قضائیه است؛ ۲- آقای رئیسی در ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ رسما به ریاست قوه قضائیه منصوب شده است. اگر هر رئیس جمهوری هر کاری می‌خواست می‌کرد، شما هم در سازمان ملل با رئیس جمهور آمریکا مذاکره می‌کردید.
فراروفرارو5 روز قبل
سخنگوی قوه قضائیه سخنان رییس جمهور را درباره پرونده بابک زنجانی رد کرده استپاسخ قوه قضائیهاظهارات روحانی با واکنش سریع قوه قضائیه روبه رو شد. خبرگزاری‌های فارس و تسنیم گزارش‌ها و مطالبی در پاسخ به سخنان رییس جمهور منتشر کردند و عنوان کردند که رییس جمهور «بگم بگم» راه انداخته است. شرق از «توپ پر روحانی» نوشت و آفتاب یزد رییس جمهور را «سپر بلا» خواند. در کنار استقبال از سخنان روحانی چهره‌ای اصلاح طلب حرف‌های او را نقد کردند. محمود صادقی نماینده مجلس از سخنان روحانی انتقاد کرده و در توئیتی نوشته است: «آقای روحانی!
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز6 روز قبل
مسئولان سرنوشت ۹۴۷ میلیون دلار را برای مردم روشن کنندحسن روحانی امروز (یکشنبه) در یزد به سرنوشت نامعلوم پرونده‌های فساد و میلیون‌ها دلار در دست نهادهای خاص اشاره داشت؛ او از قوه‌قضاییه خواستار رسیدگی به این پرونده‌ها و گزارش درباره آن‌ها شد. او از سرنوشت دو پرونده ۲٫۷ میلیارد دلاری و ۲ میلیارد دلاری سخن به میان آورد. روحانی همچنین به دو رقم ۹۴۷ و ۷۰۰ میلیون دلاری در دست دو نهاد، اشاره کرد. پدیده بابک زنجانینخستین اشاره رئیس‌جمهوری به پرونده‌های فساد، مربوط به پرونده ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلاری بود. بدهکاران میلیون دلاریحسن روحانی در بخش‌های دیگری از صحبت‌هایش به بدهی‌های ۹۴۷ و ۷۰۰ میلیون دلاری نیز اشاره کرد.
انتخابانتخاب6 روز قبل
در جریان سخنرانی رئیس جمهور در یزد، شمار کمی از حاضران شروع به دادن شعارهایی کردند. اگرچه شعاردهندگان تعدادشان کم بود و صدای آنها چندان شنیده نمی‌شد، حسن روحانی در سخنرانی خود به این موضوع واکنش نشان داد و گفت: صدای شما مردم، صدای این چند نفر جوان نیست. به گزارش «انتخاب»، روحانی با بیان اینکه اختلاف خواست آمریکاست، ادامه داد: نگذاریم خواست آمریکا از حنجره عده‌ای معدود بلند شود. گرچه آن عده بسیار معدود و کم در کشورند اما همان عده معدود و کم را هم به اسلام دعوت می‌کنیم. سخنرانی رییس جمهور در جمع مردم یزد از دقایقی پیش در مجموعه فرهنگی تاریخی امیر چخماق یزد آغاز شده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
ساعت ۲۴-در میانه دولت دوم حسن روحانی، هنوز مشکل ناهماهنگی در تیم اقتصادی دولت به قوت خود باقی است. هنوز به گفته بسیاری از ناظران تصمیمات به صورت جزیره‌ای اخذ می‌شود و هماهنگی و انسجام لازم وجود ندارد. تیم اقتصادی دولت یازدهم با هم درگیری‌های بسیاری داشتند. موضوعاتی مانند یارانه‌ها، نرخ سود بانکی، مالیات، نحوه هزینه‌کرد بودجه و … موارد متعددی از اختلاف را بین اعضای تیم اقتصادی دولت ایجاد کرده بود و بعضا در مدت زمان کوتاهی هر یک سخنانی ایراد می‌کردند که دیگری آن را نقض می‌کرد. انتخاب وی در نهایت به نفع حذف وزیر اقتصاد و استمرار فعالیت رییس سازمان برنامه و بودجه و رییس بانک مرکزی بود. تیم جدید و اختلافات جدیداکنون و با گذر یک سال از روی کار آمدن وزیر جدید اقتصاد دولت دوازدهم آنگونه که اخبار نشان می‌دهد بار دیگر از تیم اقتصادی دولت صدای ناسازگاری به گوش می‌رسد.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل ترکیب جدید طرف آذری کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران تعیین شدند. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از باکو؛ رییس جمهوری آذربایجان با امضای فرمانی، ترکیب جدید طرف آذری کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی – تجاری میان دولت جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران را مشخص و تایید کرد. طبق این فرمان «شاهین مصطفی اف» معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان به عنوان رییس طرف آذری این کمیسیون مشترک تعیین شد. وی پیش از این هم به عنوان وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان، ریاست طرف آذری کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی – تجاری میان جمهوری آذربایجان و ایران را بر عهده داشت. در فرمان رییس جمهوری آذربایجان ۲۰ عضو طرف آذری کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و جمهوری آذربایجان هم مشخص شده است که برخی از وزرا، معاونان وزرا و روسای کمیته‌ها و شرکت‌های دولتی جمهوری آذربایجان در این کمسیون عضو هستند. وزیر انرژی جمهوری آذربایجان، وزیر حمل و نقل و فناوری جمهوری آذربایجان، معاون اول رییس مجلس عالی نخجوان، معاون وزیر امور خارجه، معاون وزیر اقتصاد، معاون وزیر کشاورزی، معاون وزیر فرهنگ، رییس مرزبانی، رییس سازمان گردشگری، رییس سازمان امنیت غذایی، رییس کمیته‌ی دولتی گمرگ، معاون اول شرکت نفت، معاون رییس بانک مرکزی، رییس راه آهن، رییس «شرکت کشتیرانی خزر»، مدیرکل شرکت بین المللی تجارت دریایی بندر باکو، رییس شرکت «آذر انرژی»، رییس شرکت «احیاء و امور آبی»، رییس شرکت «حمل و نقل هوایی» و سفیر جمهوری آذربایجان در جمهوری اسلامی ایران، اعضا و ترکیب جدید طرف آذری کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی – تجاری جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران خواهند بود.
عصر ایرانعصر ایران2 هفته قبل
یک حقوقدان گفت: به نظر می‌رسد در قانون اساسی ایران فقدان یک نهاد مانند دادگاه قانون اساسی که بتواند مرز شمول یاعدم شمول تفسیر‌های موسع شورای نگهبان از اصول قانون اساسی نسبت به موضوعی خاص را تعیین کند، دیده می‌شود. این تذکر در ادبیات سیاسی و حقوقی بعد از آن تاریخ به اخطار قانون اساسی تعبیر شده است. نیکبخت ادامه داد: رییس جمهور با گلایه این موضوع را مطرح کرده است و باید قائل به تفسیر شد. به نظر می‌رسد برداشت از اصول قانون اساسی براساس نص صریح و الفاظ آن است و نیازی به ورود شورای نگهبان نیست. وی در پایان گفت: به نظر می‌رسد در قانون اساسی ایران فقدان یک نهاد مانند دادگاه قانون اساسی که بتواند مرز شمول یا عدم شمول تفسیر‌های موسع شورای نگهبان از اصول قانون اساسی نسبت به موضوعی خاص را تعیین کند، دیده می‌شود.
تابناکتابناک2 هفته قبل
همچنین هر نیم سکه بهار آزادی به رقم ۲ میلیون و ۶۰ هزار تومان رسید. هر ربع سکه بهار آزادی نیز یک میلیون و ۲۶۰ هزار تومان فروخته شده است و و سکه یک گرمی ۸۱۰ هزارتومان است. بازار طلا و سکه تهران در آخرین روز هفته، شاهد ادامه نوسان سکه در کانال ۳ میلیون تومانی بود. واکنش طلای جهانی به اقدام بانک مرکزی آمریکاقیمت طلا در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی پس از اقدام بانک مرکزی آمریکا در تصویب سومین دور کاهش نرخ‌های بهره افزایش پیدا کرد. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰٫۲ درصد افزایش، به ۱۵۰۰ دلار و ۱۰ سنت رسید.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 هفته قبل
فدرال‌رزرو همانطور که انتظار می‌رفت اعلام کرد که نرخ بهره آمریکا را یک چهارم درصد دیگر کاهش می‌دهد. این سومین بار در سال جاری است که فشارهای اقتصادی بانک مرکزی آمریکا را مجبور به کاهش نرخ بهره کرده است. اما فدرال‌رزرو اشاره کرد که پس از این در اجلاس سیاست‌گذاری بعدی نرخ بهره، این نرخ را ثابت نگاه خواهد داشت. جرومی پاول، رییس بانک مرکزی آمریکادر کنفرانس خبری پس از این اجلاس گفت: موضع اخیر سیاست‌گذاری مالی بانک مرکزی برای بازارها مناسب باقی می‌ماند. او در ادامه گفت: برای اینکه نرخ بهره آمریکا را بتوان افزایش داد (در آینده)، باید ابتدا شاهد رشد قابل‌توجهی در تورم باشیم.
ایران‌جیبایران‌جیب2 هفته قبل
قیمت طلا در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی پس از اقدام بانک مرکزی آمریکا در تصویب سومین دور کاهش نرخهای بهره افزایش پیدا کرد. قیمت طلا در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی پس از اقدام بانک مرکزی آمریکا در تصویب سومین دور کاهش نرخهای بهره افزایش پیدا کرد. هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰٫۲ درصد رشد کرد و به ۱۴۹۷ دلار و ۹۷ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰٫۲ درصد افزایش، به ۱۵۰۰ دلار و ۱۰ سنت رسید. بر اساس گزارش رویترز، بازارهای سهام آسیا از کاهش نرخهای بهره آمریکا استقبال کردند و بازارهای سهام آمریکا به سطح بالاتری صعود کردند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 هفته قبل
تحولات ارزی نشان می‌دهد که قیمت دلار در بازار ارز در هفته‌های اخیر و پایان ماه‌های محرم و صفر در سراشیبی قرار گرفت و کاهش یافت. اما برخی کارشناسان انتظار دارند که مانند سال‌های قبل، باپایان ماه صفر و همچنین خریدهای نیمه دوم سال و نزدیک شدن به پایان سال میلادی و تسویه حساب شرکت‌ها، تاحدودی شاهد ثبات نرخ ارز یا افزایش احتمالی آن باشیم. ضمن اینکه در دو سال اخیر نرخ ارز تاحدود زیادی رشد خود را در مقایسه با تورم و نقدینگی پیش خور کرده است. رویداد مهم دیگر بازار ارز در معاملات امروز، احتمال بالای کاهش نرخ بهره برای سومین بار متوالی در سال جاری توسط فدرال رزرو بود. سرمایه‌گذاران منتظر نتیجه نشست سیاست‌گذاری بانک مرکزی امریکا هستند که بعدازظهر روز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای به پایان می‌رسد.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، فدرال‌رزرو چهارشنبه شب همانطور که انتظار می‌رفت اعلام کرد که نرخ بهره آمریکا را یک چهارم درصد دیگر کاهش می‌دهد. این سومین بار در سال جاری است که فشارهای اقتصادی بانک مرکزی آمریکا را مجبور به کاهش نرخ بهره کرده است. اما فدرال‌رزرو اشاره کرد که پس از این در اجلاس سیاست‌گذاری بعدی نرخ بهره، این نرخ را ثابت نگاه خواهد داشت. جرومی پاول، رییس بانک مرکزی آمریکادر کنفرانس خبری پس از این اجلاس گفت: موضع اخیر سیاست‌گذاری مالی بانک مرکزی برای بازارها مناسب باقی می‌ماند. او در ادامه گفت: برای این که نرخ بهره آمریکا را بتوان افزایش داد (در آینده)، باید ابتدا شاهد رشد قابل‌توجهی در تورم باشیم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰٫۲ درصد رشد کرد و به ۱۴۹۷ دلار و ۹۷ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰٫۲ درصد افزایش، به ۱۵۰۰ دلار و ۱۰ سنت رسید. در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم با ۰٫۶ درصد افزایش، به ۱۸۱۶ دلار و ۷۰ سنت رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰٫۲ درصد افزایش یافت و به ۱۷ دلار و ۸۹ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰٫۲ درصد افزایش، به ۹۲۷ دلار و ۷۹ سنت رسید.
ایسناایسنا2 هفته قبل
قیمت طلا در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی پس از اقدام بانک مرکزی آمریکا در تصویب سومین دور کاهش نرخهای بهره افزایش پیدا کرد. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰٫۲ درصد افزایش، به ۱۵۰۰ دلار و ۱۰ سنت رسید. شاخص دلار در برابر سبدی از ارزهای بزرگ ۰٫۳ درصد کاهش یافت و به ۹۷٫۳۳ واحد رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰٫۲ درصد افزایش یافت و به ۱۷ دلار و ۸۹ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰٫۲ درصد افزایش، به ۹۲۷ دلار و ۷۹ سنت رسید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
حریری: در بن‌بست بودمسخنرانی وعده داده شده سعد حریری کمتر از یک دقیقه طول کشید. مشخص نیست که چهره‌هایی مانند عون و نصرالله و دیگر رهبران سیاسی لبنان به استعفای حریری چه پاسخی خواهند داد. این احزاب همگی سهمی در دولت حریری داشتند و اکنون وضعیت کرسی‌های آنها در دولت هم مشخص نیست. وزیر خارجه فرانسه نخستین مقام اروپایی بود که به استعفای حریری واکنش نشان داد و در بیانیه‌ای گفت: استعفای سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان، بحران این کشور را بسیار جدی می‌کند. لودریان افزود: «نخست‌‌وزیر حریری همین الان استعفا کرد که این بحران را حتی جدی‌تر [از قبل] می‌کند.
تابناکتابناک2 هفته قبل
موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی هفتمین روز آبان ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. به گزارش تابناک اقتصادی، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه‌ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه‌های تاریخی بسیاری از واقعیت‌های امروز ایران و جهان است. موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی هفتمین روز آبان ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. ۷ آبان ۱۳۳۳، شاه قرارداد نفت با کنسرسیوم را امضا کرد. تحریم‌های صادرات نفت خام ایران در ۵ نوامبر ۲۰۱۸ اجرایی و کره جنوبی یکی از بزرگترین خریداران نفت ایران محسوب می‌شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
اقتصادآنلاین - فاطمه اکبرخانى؛ سیدرضى حاجى آقامیرى در گفت و گو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره وضعیت بازگشت ارز صادراتى اظهار کرد: بازگشت ارز حاصل از صادرات از نظر صادرکنندگان در وضعیت مطلوبی قرار دارد و همانطورکه رییس کل بانک مرکزی اظهار کرده تا کنون حدود ۷۰درصد این ارز به کشور بازگشته است. این فعال بخش خصوصى با اشاره به نزدیک شدن نرخ ارز نیما و نرخ ارز آزاد تصریح کرد: نزدیک شدن نرخ ارز نیما و نرخ ارز آزاد باعث تسهیل روند بازگرداندن ارز صادراتی شد و راه صحیح این است که حالا رییس بانک مرکزی در راستای این اقدامات، ارز ۴۲۰۰تومان را نیز حذف کند و یا اینکه نرخ آزاد و سنا و نیما را یک قیمت اعلام کند تا فقط دو نرخ (٤٢٠٠تومانى و یکى شدن نرخ آزاد، سنا و نیما) داشته باشیم، زیرا در این صورت نیز بسیاری از مشکلات اقتصادى برطرف خواهد شد. میرى همچنین با اشاره به کاهش درآمدهاى نفتى گفت: اگرچه صادرات و درآمدهای نفتی ما کاهش پیدا کرده اما صادرات غیرنفتی پاسخگوی تامین نیاز کشور نیست زیرا تا زمانی که وزارت صمت مجوز واردات و اجازه ثبت سفارش نمی‌دهد به نوعی مانع تقاضا شده است. او ادامه داد: رییس بانک مرکزی اعلام کرده کسی خریدار ارز نیست اما در اصل نبود تقاضا به خاطر ممنوعیت واردات است. این عضو اتاق بازرگانى همچنین درباره وضعیت بازار ارز اظهار کرد: قیمت ارز در حال کنترل است چراکه نرخ ارز به صورت طبیعی نزولی نخواهد شد ازین دولت براى بهبود شرایط اقتصادى باید دست از کنترل ارز بردارد تا نرخ به صورت طبیعى در بازار تعیین شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
قیمت نفت هفته گذشته از شایعات پیرامون کاهش بیشتر تولید نفت اوپک پلاس و افت غیرمنتظره ذخایر آمریکا حمایت شد اما شکاف‌های اقتصادی همچنان بازار را نگران و مضطرب نگه داشته است. بدتر از همه این است که فروش خودرو ممکن است رکوردهای قبلی را تکرار نکند. میزان فروش در سال ۲۰۱۸ کاهش پیدا کرد و امسال و سال آینده نیز کاهش خواهد داشت. چین که بزرگترین بازار خودروی جهان شناخته می‌شود، از یک سو با کندی رشد اقتصادی و از سوی دیگر با اشباع بازار مواجه شده است. فروش کمتر خودرو به معنای رشد ضعیف‌تر مصرف نفت خواهد بود.
ایسناایسنا2 هفته قبل
قیمت نفت هفته گذشته از شایعات پیرامون کاهش بیشتر تولید نفت اوپک پلاس و افت غیرمنتظره ذخایر آمریکا حمایت شد اما شکاف‌های اقتصادی همچنان بازار را نگران و مضطرب نگه داشته است. بدتر از همه این است که فروش خودرو ممکن است رکوردهای قبلی را تکرار نکند. میزان فروش در سال ۲۰۱۸ کاهش پیدا کرد و امسال و سال آینده نیز کاهش خواهد داشت. چین که بزرگترین بازار خودروی جهان شناخته می‌شود، از یک سو با کندی رشد اقتصادی و از سوی دیگر با اشباع بازار مواجه شده است. فروش کمتر خودرو به معنای رشد ضعیف‌تر مصرف نفت خواهد بود.

به انتهای لیست رسیدید