آخرین و مهم‌ترین اخبار اسحاق جهانگیری
رییس جمهور

اخبار مرتبط با «اسحاق جهانگیری»

ایسناایسنا3 ساعت قبل
معاون اول رئیس جمهور با حضور در وزارت کشور از ستاد انتخابات کشور بازدید کرد. به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور صبح جمعه با حضور در وزارت کشور از ستاد انتخابات کشور بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند اخذ رای در حوزه‌های انتخابیه و شعب اخذ رای سراسر کشور قرار گرفت. در این بازدید وزیر کشور جهانگیری را همراهی می‌کرد. انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از ساعت ۸ صبح امروز جمعه ۲ اسفند در سراسر کشور آغاز شد. انتهای پیام
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور با حضور در ستاد انتخابات کشور و به منظور شرکت در انتخابات یازدهمین مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای خبرگان رهبری رأی خود را به صندوق انداخت.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
معاون اول رئیس جمهور با حضور در شعبه اخذ رای مستقر در ستاد انتخابات کشور رای خود را به صندوق انداخت. به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور صبح جمعه با حضور در شعبه اخذ رای مستقر در ستاد انتخابات کشور آرای خود را در انتخابات‌های یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره پنجمین دوره خبرگان رهبری به صندوق‌ها را انداخت. انتهای پیام
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 ساعت قبل
پیش بینی وزارت بهداشت این است که اکثر این بیماران به ویروس کرونا مبتلا نیستند. وزیر بهداشت ادامه داد: بعد از این موارد همکاران روی قم تمرکز کردند به خصوص اینکه نگرانی‌هایی ایجاد شده و مراجعات مردم به بیمارستان زیاد شده بود. وزیر بهداشت افزود: آمارهایی که برخی در مورد تعداد مبتلایان و فوتی‌های ویروس کرونا اعلام می‌کنند درست نیست و وزارت بهداشت صادقانه هر موردی از کروناویروس که اثبات شود را به مردم اعلام می‌کند. به هر حال هر بیماری تنفسی کرونا نیست زیرا هنوز در فصل زمستان هستیم و شیوع آنفلوانزای B تمام نشده است. بزرگترین وظیفه رسانه‌ها نیز این است که اصول پیشگیری از این بیماری را به مردم آموزش دهند.
تابناکتابناک4 ساعت قبل
خبرگزاری رویترز نوشت: روز پنج‌شنبه قیمت نفت با خبر حمایت چین از اقتصاد کشورش رشد یافت. بر اساس این تصویب نامه، سرمایه بانک مرکزی از محل اندوخته احتیاطی از ۵ هزار و ۵۳۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به ۵ هزار و ۸۳۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. مرکز آمار: عقب نشینی نرخ تورم برای پنجمین ماه متوالینمودار زیر روند نرخ تورم در ۲۳ ماه گذشته را نشان می‌دهد. تیبا صندوق‌دار ۷۷ میلیون تومان قیمت دارد این در حالی است که تیبا ۲ با قیمت ۷۸ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. پژو پارس ۱۲۴ میلیون تومان قیمت خورد و سمند EF۷ نیز وارد محدوده ۱۲۰ میلیون تومانی شد.
ایمناایمنا4 ساعت قبل
علیرضا صالح به میزان پرداختی سود سهام عدالت اشاره کرده و افزود: همچنان تسویه کامل شرکت‌ها به سازمان خصوصی‌سازی بابت پرداخت سود به مردم تکمیل نشده است اما طبق برآوردهای صورت گرفته میزان پرداختی سود سهام عدالت به مردم ٢٠٥ هزار تومان خواهد بود. از سوم اسفند ماه پرداخت سود به مردم را آغاز می‌کنیم و تا پایان این ماه سود به حساب همه مشمولان واریز می‌شود. در صورت وجود ما به تفاوت، سال آینده یعنی بعد از ایام نوروز به حساب مشمولان سهام عدالت واریز خواهیم کرد. رئیس سازمان خصوصی سازی خاطر نشان کرد: برای افرادی که سهام آنها یک میلیون تومان است مانند کمیته امداد و سازمان بهزیستی میزان پرداخت سود ٢٠٥ هزار تومان است که به تناسب افرادی که سهام آنها ٥٠٠ هزار تومان یا کمتر است میزان سود سهام عدالت کاهش می‌یابد. سال گذشته میزان سود پرداختی ١٧٥ هزار تومان بود که امسال به ٢٠٥ هزار تومان رسیده است، یعنی سود پرداختی ٣٠ هزار تومان و حدود ١٧ درصد افزایش یافته است.
مازن آنلاینمازن آنلاین5 ساعت قبل
وزیر بهداشت گفت: ‌حتما ویروس کرونا را با هوشمندی مردم و تلاش عزیزان من در حوزه بهداشت و درمان و همکاری بین بخشی سایر دستگاه‌ها در اسرع وقت به حد تعادل و مهار خواهیم رساند. دو نفر از این افراد در قم و یک نفر نیز پزشکی است که از قم به اراک رفته بود. کرونا در بچه‌ها و جوانان معمولا در حد آنفولانزا نه بیماری‌زایی دارد ونه ناتوانی و کشندگی به همراه خواهد داشت. ویروس کرونا به خطرناکی که ممکن است در اذهان برخی جا افتاده باشد نیست و امیدواریم با هوشیاری مردم و همکاری بین بخشی آن را در کشور مهار و کنترل کنیم. وزیر بهداشت در پاسخ به پرسش دیگری درباره آمار افراد مشکوک به کرونا گفت: تاکنون ابتلا ۵ نفر به ویروس کرونا در کشور قطعی شده و حدود ۲۵ مورد تست در دست بررسی است.
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اسحاق جهانگیری، تصویب نامه هیئت وزیران در تاریخ ۲۷ بهمن امسال در خصوص افزایش ۳۰۰ میلیارد تومانی سرمایه بانک مرکزی از محل اندوخته احتیاطی را به عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی ابلاغ کرد. بر اساس این تصویب نامه، سرمایه بانک مرکزی از محل اندوخته احتیاطی از ۵ هزار و ۵۳۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به ۵ هزار و ۸۳۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین6 ساعت قبل
پیام خوزستان - اندیمشک- فرماندار اندیمشک گفت:۱۱ نامزد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این شهرستان انصراف دادند. وی گفت:۱۵۲ شعبه اخذ رای برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه اندیمشک پیش‌بینی شده‌است. وی ادامه داد: تمهیدات لازم برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این شهرستان پیش بینی شده است. شهرستان اندیمشک با جمعیت حدود ۱۷۱ هزار نفر در شمال خوزستان واقع است. اندیمشک یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد. برچسب‌هااندیمشک انتخابات مجلس شورای اسلامی تبلیغات انتخاباتی
مهرمهر13 ساعت قبل
همه کسانی که دوستدار اسلام، انقلاب، نظام اسلامی و ایران هستند باید در انتخابات شرکت کنند و انتخاب خوب و درست انجام دهند. یک موضوع اینکه ما پای صندوق می‌رویم تا بهترین‌ها را برای مجلس شورای اسلامی برگزینیم. وی اضافه کرد: در مقطع فعلی به دلیل شرایط بین‌المللی و منطقه‌ای انتخابات مجلس شورای اسلامی از اهمیت ویژه‌تری نسبت به گذشته برخوردار شده است. علی ربیعی سخنگوی دولت نیز با اشاره به انتخابات دوم اسفند گفت: اعضای هیئت دولت از مردم درخواست دارند که به‌رغم همه گله‌ها و انتقادات در انتخابات مجلس شورای اسلامی مشارکت داشته باشند. باید تلاش کنیم در شرایط ویژه کشور انتخابات پرشور باشد و باید گفت که شرکت در انتخابات واجب است.
ایمناایمنا13 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، اسحاق جهانگیری اظهار کرد: امشب اولین جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا و پیشگیری از این ویروس در وزارت بهداشت تشکیل شد، تعدادی از اعضای دولت و نیروهای مسلح و اعضای این ستاد در جلسه حضور داشتند. موضوع مقابله با ویروس کرونا که در چین اتفاق افتاده و به کشورهای مختلف سرایت کرده است. کمک‌ها و نیازهای وزارت بهداشت در زمینه‌های مختلف نیز اعلام شد و از امشب دبیرخانه این ستاد در وزارت بهداشت خواهد بود و به کمک نیروهای متخصص وزارت بهداشت، برنامه ریزی می‌کند و تا فردا جلسه‌های مختلفی برگزار شده و دستورالعمل‌های مختلف تدوین می‌شود. مدیریت درمان کشور نیز توانمند است و مردم به مدیریت و توانمندی پزشکی کشور اعتماد داشته باشند. وزارت بهداشت نیز با اطمینان مسلط بر اوضاع هستند و در روزهای آینده خبرهای خوبی از زبان مسئولان مرتبط می‌شنویم.
فراروفرارو14 ساعت قبل
شرکت هواپیمایی ماهان اطلاع داد که پروازهای خود را به مقصد چین برای ارسال کمک‌های بشردوستانه ادامه داده است. شرکت هواپیمایی ماهان عصر امروز پنجشنبه در صفحه اینستاگرام خود خبر داد: پروازهای هواپیمایی ماهان در چند روز اخیر به مقصد چین به درخواست دولت جمهوری اسلامی ایران، برای ارسال کمک‌های بشر دوستانه، با رعایت تمام نکات ایمنی بوده است. همچنین پروازهای مسافری هواپیمایی ماهان به مقصد چین، از چند هفته پیش لغو شده است و تا اطلاع ثانوی انجام نمی‌شود. رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری امروز به خبرنگار اقتصادی ایرنا، گفت: هیچ پرواز مسافری به چین از زمان صدور دستور توقف پروازها تاکنون، انجام نشده است. تا بامداد امروز پنجشنبه ۷۵ هزار و ۲۰۴ نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این میان ۷۴ هزار و ۶۷۹ تن آنها در چین هستند.
برترین‌هابرترین‌ها15 ساعت قبل
معاون اول رئیس جمهور پس از نشست ستاد پیشگیری و مقابله با ویرس کرونا گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر شرایط مسلط است. معاون اول رئیس جمهور افزود: همه دستگاه‌ها در این زمینه موظف به تبعیت از وزارت بهداشت هستند. جهانگیری گفت: ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا با حضور متخصصان وزارت بهداشت، جلسات پی در پی برای مشخص شدن دستورالعمل‌ها برگزار می‌کند. وی ادامه داد: خبرها درباره این بیماری از طریق وزارت بهداشت اعلام و واقعیت‌ها با مردم در میان گذاشته می‌شود. جهانگیری افزود: آموزش مردم درباره ویروس کرونا و راه‌های مقابله با آن به وسیله صدا و سیما از گسترش این ویروس جلوگیری خواهد کرد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز15 ساعت قبل
شامگاه پنجشنبه جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور در ساختمان وزارت بهداشت برگزار شد. شامگاه پنجشنبه جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور در ساختمان وزارت بهداشت برگزار شد. به گزارش تجارت‌نیوز، در این جلسه وزرای بهداشت درمان و آموزش پزشکی، گردشگری و آموزش و پرورش، رئیس سازمان پدافند غیر عامل ستاد کل نیروهای مسلح، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، رئیس اورژانس کشور، سخنگوی دولت و جمعی از معاونان وزارت بهداشت نیز حضور داشتند. در ابتدای این جلسه سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارشی درباره از وضعیت شیوع بیماری کرونا در سطح دنیا و اقدامات این وزارت‌خانه جهت پیگیری و درمان این بیماری ارائه کرد. منبع: ایسنا
ایرناایرنا15 ساعت قبل
در این نشست سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزی پزشکی، علی اصغر مونسان وزیر گردشگری و صنایع دستی، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، محمد اسلامی وزیر مسکن و شهرسازی، علی ربیعی سخنگوی دولت، غلامرضا جلالی رییس سازمان پدافند غیر عامل، حسن عراقی زاده رییس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح و جمعی از مدیران ارشد وزارت بهداشت حضور داشتند. همزمان با اعلام فوت دو نفر در ایران به دلیل ابتلا به ویروس کرونا، آمارهای رسمی نشان می‌دهد تا صبح امروز پنجشنبه ۲ هزار و ۱۳۱ تن در جهان به دلیل ابتلا به این بیماری که رسما به نام کووید ۱۹ (COVID-۱۹) شناخته شده است جان خود را از دست داده‌اند. به گزارش ایرنا از سازمان بهداشت جهانی، تا بامداد امروز پنجشنبه ۷۵ هزار و ۲۰۴ نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این میان ۷۴ هزار و ۶۷۹ تن آنها در چین هستند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، «ژنرال عبدالرشید دوستم»، معاون اول رئیس جمهور افغانستان که در انتخابات گذشته از «عبدالله عبدالله»، رقیب انتخاباتی «محمد اشرف غنی» حمایت کرده بود، حال از حامیان خود خواسته که از «حکومتی که قرار است عبدالله اعلام کند»، حمایت کنند. روز گذشته کمیسیون انتخابات افغانستان اشرف غنی را برنده انتخابات اعلام کرد؛ عبدالله عبدالله اما این نتیجه را «غیرقانونی» خواند و گفت تیم او پیروز این انتخابات است و «حکومت فراگیر» تشکیل خواهد داد. دوستم که امروز در جمع هوادارانش در شبرغان مرکز ولایت جوزجان صحبت می‌کرد، گفت با محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان تلفنی صحبت کرده است. معاون اول اشرف غنی اعضای کمیسیون انتخابات را «خائنین ملی» خواند و گفت که آنان «باید به پنجه قانون سپرده شوند و افزود که «با جان و دل» از اعلام عبدالله عبدالله حمایت می‌کند و «کودتای انتخاباتی» را به رسمیت نمی‌شناسد. همچنین بر اساس اعلام این کمیسیون، عبدالله عبدالله با کسب ۷۲۸۴۱ رأی، ۳۹٫۵۲ آرا را به خود اختصاص داده است.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره نامه منتشر شده از سوی یکی از متهمان محیط زیستی و ادعای او مبنی بر انجام برخوردهایی بر خلاف عرف با او در روند بازجویی گفت: من این نامه را ندیدم و در جریان موضوع آن نیستم، روز یکشنبه حتما در دولت مطرح می‌کنیم. اگر لازم باشد در دولت افرادی را مامور می‌کنیم تا با رئیس قوه قضائیه گفت‌وگو کنند.
تابناکتابناک1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، حسن روحانی صبح امروز پس از پایان جلسه هیات دولت به همراه اسحاق جهانگیری معاون اول، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، سید جواد سلیمانی مدیرعامل گروه سایپا و جمعی از وزرا و مقامات ارشد کشور از دو محصول جدید گروه خودروسازی سایپا در دو مدل سدان و کراس‌اوور (نیم‌شاسی) بازدید کرد. براساس این گزارش، دو محصول سدان و کراس‌اوور (نیم‌شاسی) تولیدی گروه سایپا با اتکا به مگاپلت‌فرم کاملا ایرانی SP۱۰۰ طراحی شده‌اند و قرار است در سال‌ ۱۳۹۹ به تولید انبوه رسیده و به بازار عرضه شوند. مدل سدان این خودروها در چند تیپ مختلف و با بهره‌گیری از موتور توربوشارژ و سایر امکانات روز تولید خواهد شد. گروه خودروسازی سایپا برنامه‌ریزی برای تولید انبوه مدل سدان SP۱۰۰ را آغاز کرده و قرار است در ماه‌های آتی این محصول به بازار عرضه شود. همچنین این گروه قصد دارد به‌زودی از محصول کراس‌اوور (نیم‌شاسی) جدید خود که با تکیه بر توان و دانش جوانان ایرانی و استفاده از ظرفیت‌های داخلی طراحی شده است، به طور رسمی رونمایی کند.

فیلم/ ماشین‌سواری امروز روحانی و جهانگیری

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
ایسناایسنا1 روز قبل
امروز رییس‌جمهور از دو محصول جدید گروه خودروسازی سایپا که براساس مگاپلت‌فرم ملی (SP۱۰۰) این گروه طراحی و ساخته شده، بازدید کرد. این دو محصول سدان و کراس‌اوور (نیم‌شاسی) تولیدی گروه سایپا با اتکا به مگاپلت‌فرم ایرانی SP۱۰۰ طراحی شده‌اند و قرار است در سال‌ ۱۳۹۹ به تولید انبوه رسیده و به بازار عرضه شوند. طبق اعلام سایپا، مدل سدان این خودروها در چند تیپ مختلف و با بهره‌گیری از موتور توربوشارژ و سایر امکانات روز تولید خواهد شد. همچنین برنامه‌ریزی برای تولید انبوه مدل سدان SP۱۰۰ آغاز شده و قرار است در ماه‌های آتی این محصول به بازار عرضه شود. محصول کراس‌اوور (نیم‌شاسی) نیز که با تکیه بر توان و دانش جوانان ایرانی و استفاده از ظرفیت‌های داخلی طراحی شده است، به زودی رونمایی رسمی می‌شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
وی افزود: در مقطع فعلی به دلیل شرایط بین‌المللی و منطقه‌ای انتخابات مجلس شورای اسلامی از اهمیت ویژه‌تری نسبت به گذشته برخوردار شده است. فکر می‌کنم مردم ایران در این ۴۰ سال نشان دادند در مقاطع حساس که کشور نیازمند حضور سرنوشت‌ساز آنها بوده، الان هم نیاز به این حضور است و ان‌شاء الله در انتخابات دوم اسفند شاهد حضور خوب مردم پای صندوقهای رأی باشیم و ان‌شاءالله مجلسی قوی شکل بگیرد تا بشود برای حل مسائل کشور گام‌های جدی‌تری بردارند. معاون اول رئیس جمهوری در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا دولت به عنوان مجری قانون اساسی از پتانسیل‌های قانون اساسی برای بیان اعتراضات خود نسبت به روند بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس استفاده کرد؟ خاطرنشان کرد: الان دیگر زمان این حرف‌ها گذشته و باید به این فکر کنیم که دوم اسفند باشکوه برگزار شود؛ جای گله‌ها و مسائلی وجود دارد که باید بعد از انتخابات به صورت جدی به آنها پرداخته شود، شاید به یکسری راهکار هایی هم دست یافتیم. جهانگیری همچنین در پاسخ به پرسشی درباره نامه منتشر شده از سوی یکی از متهمان محیط زیستی و ادعای او مبنی بر انجام برخوردهایی بر خلاف عرف با او در روند بازجویی گفت: من این نامه را ندیدم و در جریان موضوع آن نیستم، روز یکشنبه حتما در دولت مطرح می‌کنیم. اگر لازم باشد در دولت افرادی را مامور می‌کنیم تا با رئیس قوه قضائیه گفت‌وگو کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، حسن روحانی صبح امروز پس از پایان جلسه هیات دولت به همراه اسحاق جهانگیری معاون اول، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، سید جواد سلیمانی مدیرعامل گروه سایپا و جمعی از وزرا و مقامات ارشد کشور از دو محصول جدید گروه خودروسازی سایپا در دو مدل سدان و کراس‌اوور (نیم‌شاسی) بازدید کرد. براساس این گزارش، دو محصول سدان و کراس‌اوور (نیم‌شاسی) تولیدی گروه سایپا با اتکا به مگاپلت‌فرم کاملا ایرانی SP۱۰۰ طراحی شده‌اند و قرار است در سال‌ ۱۳۹۹ به تولید انبوه رسیده و به بازار عرضه شوند. مدل سدان این خودروها در چند تیپ مختلف و با بهره‌گیری از موتور توربوشارژ و سایر امکانات روز تولید خواهد شد. گروه خودروسازی سایپا برنامه‌ریزی برای تولید انبوه مدل سدان SP۱۰۰ را آغاز کرده و قرار است در ماه‌های آتی این محصول به بازار عرضه شود. همچنین این گروه قصد دارد به‌زودی از محصول کراس‌اوور (نیم‌شاسی) جدید خود که با تکیه بر توان و دانش جوانان ایرانی و استفاده از ظرفیت‌های داخلی طراحی شده است، به طور رسمی رونمایی کند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
پیام خوزستان - معاون اول رئیس جمهور به نامه منتشر شده از سوی یکی از متهمان محیط زیستی (نیلوفر بیانی) و ادعای او مبنی بر انجام برخورد‌هایی بر خلاف عرف با او در روند بازجویی واکنش نشان دادواکنش جهانگیری به نامه نیلوفر بیانیجهانگیری: * من این نامه را ندیدم و در جریان موضوع آن نیستم. * روز یکشنبه حتما در دولت این موضوع را مطرح می‌کنیم. * اگر لازم باشد در دولت افرادی را مامور می‌کنیم تا با رئیس قوه قضائیه گفت‌وگو کنند. منبع: isna. ir
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
معاون اول رییس جمهوری گفت: هرچه جایگاه مجلس شورای اسلامی قوی‌تر و با پشتوانه بالاتر رای مردم انتخاب شود قدرت اثرگذاری آن بیشتر است. «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهوری روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از سه خودرو جدید ساخت داخل پس از جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، مجلس شورای اسلامی یکی از ارکان مهم تصمیم‌گیری در نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: هرچه جایگاه مجلس قوی‌تر و با پشتوانه بالاتر رای مردم انتخاب شود قدرت اثرگذاری آن بیشتر است و می‌تواند برای حل مسائل کشور کارهای بیشتر و جدی‌تری انجام دهد. معاون اول رییس جمهوری بیان کرد: مقطع فعلی به دلیل شرایط بین‌المللی و منطقه‌ای انتخابات مجلس شورای اسلامی از اهمیت بیشتری نسبت به گذشته برخوردار است. جهانگیری درباره روند بررسی صلاحیت‌ها و استفاده از ظرفیت‌های قانون اساسی گفت: الان دیگر زمان این حرف‌ها گذشته فعلا باید به این فکر کنیم که ۲ اسفند با شکوه برگزار شود به هر حال جای گله‌های وجود دارد که ان‌شاءالله بعد از انتخابات به صورت جدی باید به آن پرداخته شود از همان اوایل به آن پرداخته شود شاید به راهکارهایی برسیم. معاون اول رییس جمهوری در پاسخ به سوال دیگری درباره نامه یکی از فعالان محیط زیستی در مورد اتفاقات غیراخلاقی و اسلامی در جریان بازجویی‌ها گفت: من این نامه را ندیدم، امروز هم در دولت که معمولا خبرهای مهمی اگر اعضای دولت داشته باشند منتقل می‌کنند درباره این موضوع هیچ خبری گفته نشده است؛ اما روز یکشنبه حتما در دولت مطرح می‌کنیم و اگر لازم باشند افرادی از دولت را مامور می‌کنیم تا با رییس قوه قضاییه صحبت کنند و اگر مشکلی هست برطرف کند.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - معاون اول رئیس جمهور به نامه منتشر شده از سوی یکی از متهمان محیط زیستی (نیلوفر بیانی) و ادعای او مبنی بر انجام برخورد‌هایی بر خلاف عرف با او در روند بازجویی واکنش نشان دادواکنش جهانگیری به نامه نیلوفر بیانیجهانگیری: * من این نامه را ندیدم و در جریان موضوع آن نیستم. * روز یکشنبه حتما در دولت این موضوع را مطرح می‌کنیم. * اگر لازم باشد در دولت افرادی را مامور می‌کنیم تا با رئیس قوه قضائیه گفت‌وگو کنند. منبع: isna. ir
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - معاون اول رئیس جمهور به نامه منتشر شده از سوی یکی از متهمان محیط زیستی (نیلوفر بیانی) و ادعای او مبنی بر انجام برخورد‌هایی بر خلاف عرف با او در روند بازجویی واکنش نشان دادواکنش جهانگیری به نامه نیلوفر بیانیجهانگیری: * من این نامه را ندیدم و در جریان موضوع آن نیستم. * روز یکشنبه حتما در دولت این موضوع را مطرح می‌کنیم. * اگر لازم باشد در دولت افرادی را مامور می‌کنیم تا با رئیس قوه قضائیه گفت‌وگو کنند. منبع: isna. ir
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، محمد زعیم‌زاده، طی یادداشتی در روزنامه فرهیختگان نوشت: فرجام رادیکالیسم اگر انحراف نباشد حتما انفعال است، این خطی است که مشاوران سیاسی و رسانه‌ای حسن روحانی باید بارها از روی آن سرمشق کنند. معنای حداقلی و مضیق چنین گزاره‌ای که مراد من نیست دعوت به محافظه‌کاری و حداقل‌گرایی است و معنای بلندتر آن دعوت به مبنا داشتن در سیاست‌ورزی است. حداقل دو دلیل مهم برای بروز چنین رفتارهایی می‌توان برشمرد؛ اول مشورت‌های غلط سیاسی رسانه‌ای که به رئیس‌جمهور داده می‌شود و دوم اقتضایی عمل‌کردن به ‌جای پیروی از یک مدل مبنایی در سیاست. از این جنس مثال‌ها در سیاست‌ورزی به سبک روحانی به‌وفور دیده می‌شود، هم در سیاست داخلی و هم در سیاست خارجی، سخنانی از جنس وعده و وعید‌ها و رادیکالیسم انتخابات ۹۶ که این روز‌ها به‌عنوان فکاهی در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود، نمونه‌های اعلای سیاست عکس‌برداری هستند که مشورت‌دهندگان فقط آثار لحظه‌ای آنها را دیده بودند. انتهای پیام/بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها
ایمناایمنا6 روز قبل
رسول جهانگیری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با بیان اینکه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان نیز درباره شایعاتی مبنی بر تشکیل بازار سیاه برای صدور پروانه کسب نانوایی، سوالاتی را مطرح کرده است، اظهار کرد: ممنوعیتی که برای صدور پروانه برخی از واحدهای کسب و کار وجود دارد مربوط به واحدهای صنفی و مدیریت اصناف نمی‌شود و شامل برخی از مشاغل همچون دفاتر ثبت اسناد دولتی و داروخانه‌ها است که مدیریت و نظارت بر آنها از سوی نهادهای دیگر انجام می‌شود. وی افزود: اصناف هیچ محدودیتی برای صدور مجوز و پروانه کسب واحدهای صنفی به غیر از نانوایی‌ها ندارد و البته محدودیت صدور پروانه کسب نانوایی نیز در قانون نظام صنفی نیامده، علت ایجاد این محدودیت، دستورالعملی است که بر اساس تخصیص آرد از سوی دولت، تعداد نانوایی‌ها در آن مشخص شده و دولت قادر به تأمین نیاز آرد نانوایی‌های جدید نیست. عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران، خاطر نشان کرد: به دولت پیشنهاد کرده‌ایم که اجازه بدهد اگر افراد قادر به تأمین آرد مورد نیاز خود برای اداره یک واحد صنفی نانوایی هستند، مجوز کسب آنها صادر شود اما این پیشنهاد رد شده و دولت نمی‌تواند به نانوایی‌های جدید بگوید با هر قیمتی که می‌خواهید آرد تهیه کنید و به هر قیمتی که می‌خواهید نان را به فروش برسانید. جهانگیری یادآور شد: مجوز و پروانه‌های کسب واحدهای صنفی نانوایی تا حد اشباع در استان اصفهان صادر شده و تخصیص آرد مورد نیاز آنها برای طبخ نان به صورت دقیق صورت می‌گیرد، همچنین بر اساس مصوبه دولت، اتاق‌های اصناف از مردادماه سال ۹۷ اجازه صدور پروانه جدید نانوایی نداشته‌اند. وی افزود: برخی از تقاضاهای مربوط به اصناف در سامانه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی نیز ایراداتی داشته که در حال بررسی و رفع آنها هستیم.
برترین‌هابرترین‌ها6 روز قبل
روزنامه همدلی در شماره امروز خود نوشت: ۲۵بهمن حصر میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی ده ساله شد. روزنامه همدلی در شماره امروز خود نوشت: ۲۵بهمن حصر میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی ده ساله شد. بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ دو تن از نامزدها یعنی موسوی و کروبی نسبت به نتایج معترض شدند و درخواست ابطال انتخابات را داشتند. از جمله آن که مهدی کروبی توانست بارها با چند نفر دیدار و گفت‌وگو کند. همچنین میرحسین موسوی و همسرش زهرا رهنورد نیز توانستند با اعضای خانواده خود ملاقات داشته باشند و در این بین نیز مطالبی را به واسطه آنان منتشر کنند.

به انتهای لیست رسیدید

رییس جمهور

اسحاق جهانگیری (زادهٔ ۲۰ دی ۱۳۳۶ سیرجان) سیاست‌مدار اصلاح طلب و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است، که هم‌اکنون در دولت دوازدهم، به‌عنوان معاون اول رئیس‌جمهور فعالیت می‌نماید. او پیش‌تر در دولت یازدهم نیز عهده‌دار معاون اولی ریاست‌جمهوری اسلامی ایران بود. وی دانش‌آموخته کارشناسی فیزیک از دانشگاه کرمان، کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف و دکترای مدیریت صنعتی از دانشگاه آزاد اسلامی تهران (واحد علوم و تحقیقات) است و فعالیت سیاسی خود را از سال ۱۳۵۸ در جهاد سازندگی آغاز نمود. جهانگیری در ادوار دوم و سوم مجلس شورای اسلامی، به عنوان نمایندهٔ جیرفت در مجلس حضور داشت. در فاصله سال‌های ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۶ استاندار اصفهان بود. وی از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۹ در کابینه نخست سیدمحمد خاتمی؛ وزیر معادن و فلزات بود و از سال ۱۳۷۹ در پی ادغام این وزارتخانه با وزارت صنایع و تشکیل وزارتخانه جدید، تا سال ۱۳۸۴ در جایگاه وزیر صنایع و معادن فعالیت نمود. وی رئیس پیشین شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار مرتبط با اسحاق جهانگیری را می‌خوانید. ویکی‌پدیا