آخرین و مهم‌ترین اخبار محسن هاشمی رفسنجانی
رییس شورای شهر

رییس شورای شهر

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محسن هاشمی درباره آخرین وضعیت جوی و تردد محورهای مازندران اظهار کرد: در حال حاضر تردد در تمامی محورهای مازندران به‌صورت عادی و روان است. وی با اشاره به بارش برف در محدوده امامزاده هاشم محور هراز، افزود: همچنین ارتفاعات محورهای کندوان، سوادکوه و کیاسر مازندران به‌صورت مه‌آلود بوده و با کاهش دید همراه است. رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران با اعلام اینکه تردد در تمامی محورهای مازندران جریان دارد، تصریح کرد: محور وازک به بلده به‌دلیل عدم ایمنی کافی تا اطلاع بعدی مسدود بوده و تردد از مسیر دواب در محور هراز و مسیر پل زنگوله محور کندوان امکان‌پذیر خواهد بود. هاشمی با تأکید بر پرهیز از سفرهای غیرضروری در محورهای کوهستانی مازندران، خاطرنشان کرد: همراه داشتن تجهیزات زمستانی از توصیه‌ها ما به رانندگان است.
عصر ایرانعصر ایران8 ساعت قبل
رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران گفت: ارتفاعات محورهای کندوان، سوادکوه و کیاسر مازندران به‌صورت مه‌آلود بوده و با کاهش دید همراه است. محسن هاشمی درباره آخرین وضعیت جوی و تردد محورهای مازندران در گفت‌وگو با فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: در حال حاضر تردد در تمامی محورهای مازندران به‌صورت عادی و روان است. وی با اشاره به بارش برف در محدوده امامزاده هاشم محور هراز، افزود: همچنین ارتفاعات محورهای کندوان، سوادکوه و کیاسر مازندران به‌صورت مه‌آلود بوده و با کاهش دید همراه است. رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران با اعلام اینکه تردد در تمامی محورهای مازندران جریان دارد، تصریح کرد: محور وازک به بلده به‌دلیل عدم ایمنی کافی تا اطلاع بعدی مسدود بوده و تردد از مسیر دواب در محور هراز و مسیر پل زنگوله محور کندوان امکان‌پذیر خواهد بود. هاشمی با تأکید بر پرهیز از سفرهای غیرضروری در محورهای کوهستانی مازندران، خاطرنشان کرد: همراه داشتن تجهیزات زمستانی از توصیه‌ها ما به رانندگان است.
الفالف9 ساعت قبل
رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران گفت: ارتفاعات محورهای کندوان، سوادکوه و کیاسر مازندران به‌صورت مه‌آلود بوده و با کاهش دید همراه است. گروه اجتماعی الف، ۱۶ آذر ۱۳۹۸، ۲۱:۰۳ ۳۹۸۰۹۱۶۱۴۰محسن هاشمی درباره آخرین وضعیت جوی و تردد محورهای مازندران در گفت‌وگو با فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: در حال حاضر تردد در تمامی محورهای مازندران به‌صورت عادی و روان است. وی با اشاره به بارش برف در محدوده امامزاده هاشم محور هراز، افزود: همچنین ارتفاعات محورهای کندوان، سوادکوه و کیاسر مازندران به‌صورت مه‌آلود بوده و با کاهش دید همراه است. رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران با اعلام اینکه تردد در تمامی محورهای مازندران جریان دارد، تصریح کرد: محور وازک به بلده به‌دلیل عدم ایمنی کافی تا اطلاع بعدی مسدود بوده و تردد از مسیر دواب در محور هراز و مسیر پل زنگوله محور کندوان امکان‌پذیر خواهد بود. هاشمی با تأکید بر پرهیز از سفرهای غیرضروری در محورهای کوهستانی مازندران، خاطرنشان کرد: همراه داشتن تجهیزات زمستانی از توصیه‌ها ما به رانندگان است.
فارسفارس9 ساعت قبل
رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران گفت: ارتفاعات محورهای کندوان، سوادکوه و کیاسر مازندران به‌صورت مه‌آلود بوده و با کاهش دید همراه است. محسن هاشمی درباره آخرین وضعیت جوی و تردد محورهای مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: در حال حاضر تردد در تمامی محورهای مازندران به‌صورت عادی و روان است. وی با اشاره به بارش برف در محدوده امامزاده هاشم محور هراز، افزود: همچنین ارتفاعات محورهای کندوان، سوادکوه و کیاسر مازندران به‌صورت مه‌آلود بوده و با کاهش دید همراه است. رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران با اعلام اینکه تردد در تمامی محورهای مازندران جریان دارد، تصریح کرد: محور وازک به بلده به‌دلیل عدم ایمنی کافی تا اطلاع بعدی مسدود بوده و تردد از مسیر دواب در محور هراز و مسیر پل زنگوله محور کندوان امکان‌پذیر خواهد بود. هاشمی با تأکید بر پرهیز از سفرهای غیرضروری در محورهای کوهستانی مازندران، خاطرنشان کرد: همراه داشتن تجهیزات زمستانی از توصیه‌ها ما به رانندگان است.
الفالف9 ساعت قبل
بحث بنده بنزین نبود. بیشتر بخوانید: ازغدی درباره بحث با روحانی: اگر توهین کردم، صوت را منتشر کنید***ثبت‌نام قالیباف در انتخابات مجلسمحمدباقر قالیباف، شهردار اسبق تهران در آخرین ساعات، برای نامزدی در انتخابات مجلس ثبت‌نام کرد. بیشتر بخوانید: قالیباف پس از اعلام حضور در انتخابات مجلس: هم وغم خود را وادار کردن دولت به کار در زمان باقیمانده قرار می‌دهم***آیا نمایندگان، وزیر کشور را استیضاح می‌کنند؟ سایت انتخاب موانع استیضاح وزیر کشور را بررسی کرده است. عواملی مانند از نصاب افتادن دولت و نزدیکی به انتخابات را از عواملی دانسته است که ممکن است باعث شود نمایندگان قید استیضاح وزیر کشور را بزنند. طبعا استیضاح یک وزیر نمی‌تواند به بهانه‌هایی مانند شرایط بحرانی یا نزدیکی انتخابات یا دلایل دیگر به تعویق بیفتد.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
ماجرای صندلی فروشی در اتوبوس‌های شهریاز روز گذشته انتشار خبری مبنی بر فروش یا رزرو صندلی‌های اتوبوس به سرعت در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد و مورد هجمه وسیع کاربران و به تبع آن مردم قرار گرفت. در همین راستا شهردار تهران عنوان کرد که خبر مربوط به صندلی‌های اتوبوس درست منعکس نشده است. پزشکان ساک به دست؛ از «بم» تا «اوگاندا» عنوان گزارش امروز سرویس سلامت ایسنا به مناسبت روز دانشجو بود. ایسنا به سراغ دکتر ابراهیم متولیان، رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور رفته و درباره فعالیت‌هایش در عرصه‌های دانشجویی و بسیجی با او صحبت کرده است. این درحالی است که این موارد تنها از سوی غیر پزشکان انجام نمی‌شود و برخی نیز به پزشکان هم نسبت داده می‌شود.

افتتاح فاز ۱ بزرگراه شهید نجفی رستگار

14+
ایسناایسنا15 ساعت قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
واقعیت این است که کارنامه دولت روحانی به هیچ عنوان قابل دفاع نیست. اکنون دولت روحانی وارد هفتمین سال فعالیت خود شده است. اما با اینحال حامیان دولت مدعی هستند که این دولت مظلوم است و زمین سوخته تحویل گرفته است. اما در دولت روحانی دلار تا آستانه ۱۹ هزارتومان افزایش یافت و اکنون نیز قیمت دلار حدود ۱۲ هزارتومان است. ** تاجیک: ژنرال‌های اصلاح طلب باید به تعطیلات بروند «محمدرضا تاجیک» مشاور رئیس دولت اصلاحات در مصاحبه با روزنامه ایران گفت: «ژنرال‌های اصلاح طلب باید به تعطیلات و استراحت بروند».
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، محسن هاشمی در حاشیه افتتاح فاز اول پروژه شهید نجفی رستگار با انحرافی دانستن بحث فروش اینترنتی صندلی‌های اتوبوس گفت: طرح DRT در کشورهایی اجرا می‌شود که آنقدر ناوگان شهری شان بزرگ است که کسی در اتوبوس مجبور نیست بایستد و صندلی‌ها برای همه کافی است. این موضوع به ناوگان شهری ما ربطی ندارد که اتوبوس کم داریم، حتی در کشورهای پیشرفته هم این طرح هنوز اجرا نشده است. هاشمی گفت: شاید کارشناسی در این مورد تحقیق کرده باشد، اما آوردن اینها به فضای عمومی صحیح نبوده و برخی هم با طرح این مسائل به دنبال تضعیف نه تنها مدیریت شهری بلکه مدیریت کشور هستند. شهردار تهران درباره مصوبه‌های دولت برای تقویت ناوگان حمل و نقل شهری و علت عدم اجرای آن‌ها گفت: برای اتوبوس رانی ما دو مصوبه قوی داریم که اینها اجرایی نمی‌شوند. مثلا برای اجرای مصوبه اتوبوس در شورای اقتصاد باید ۹ مرکز باهم هماهنگ شوند اینها در اجرا مسائلی را مطرح می‌کنند که به اجرا نمی‌رسد.

پارک حاشیه‌ای زیان ده یا سودده مسأله این است!

5+
فارسفارس16 ساعت قبل
الفالف17 ساعت قبل
هاشمی با بیان این که این ایده آن قدر ایده آل است که حتی در کشورهای پیشرفته هم اجرایی نشده، افزود: چرا که خطوط اتوبوس و مترو معمولا به شیوه «انبوه بر» طراحی شده‌اند و به همین دلیل تعداد صندلی‌هایشان کم است و مسافران باید بایستند. رئیس شورای شهر تهران با بیان این که بیان این حرف انحرافی است، گفت: به نظر می‌رسد که مسوول مربوطه ایده آل‌هایی که در ذهنش وجود داشته را بیان کرده است. چرا که این ایده امکان پذیر نیست و زمانی ما می‌توانیم این ایده را در تهران اجرایی کنیم که بیش از ۱۵ هزار اتوبوس یعنی سه برابر ظرفیت کنونی اتوبوس داشته باشیم و به نظر می‌رسد که این ایده برای ۳۰ الی ۴۰ سال آینده و زمانی که درآمدهای ملی‌مان را مرز ۳۰ هزار میلیارد گذشت می‌توانیم انجام دهیم. وی افزود: بیان این گونه ایده‌ها در سطح جامعه صحیح نیست چرا که افرادی هم وجود دارند که برای تضعیف مدیریت کشور و نه شهر فعال هستند چرا که بیان این موضوعات کشور را تضعیف می‌کنند. هاشمی با بیان این که قوانین خوبی در راستای توسعه حمل و نقل عمومی داریم اما درست اجرا نمی‌شود و بر همین اساس سه مرتبه جهانگیری معاون اول جلسه‌اش را برای حل مشکل حمل ونقل عمومی تهران کنسل کرده است گفت: بیان این گونه طرح‌ها که شرایط اجرای آن هم وجود ندارد موجب تضعیف مدیریت کشور می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین17 ساعت قبل
اما بطور اصولی تا زمانی که قانون موضوعی را منع نکرده است نمی‌توان آن را غیرقانونی نامید بخصوص درباره موضوع شورای محله که در قانون اساسی هم به آن اشاره شده است، استفاده از واژه غیرقانونی صحیح نیست وبه نوعی تعریض به هزاران شهروند عضو شورای محلات و صدها هزارنفر از مردمی است که در این انتخابات شرکت داشته‌اند. شورای محل، زیر نظر ستاد شورایاری شورای شهر هستند اما باید با مکانیزیم‌های مناسبی با شهرداری نواحی ومناطق نیز در تعامل باشند تا به آنها مشورت مناسب داده و از خرد جمعی برای حل مسایل مدیریت شهری استفاده شود. طبیعتا شورای ششم متولی برگزاری انتخابات دوره بعد شورایاری‌ها خواهد بود و تا آنزمان امیدواریم با پیگیری شورایعالی استانها، لایحه این انتخابات به مجلس تقدیم و تصویب گردد. گفتگو وتعامل، شنیدن نظارت و استفاده از خرد جمعی و مشاوره نهاد شورای محله و شورای منطقه طبیعتا می‌تواند نهاد شورایاری را تقویت کند، وقتی شهروندان مشاهده کنند که مشکلات و مسایل محلات از طریق نمایندگان آنان در نظام شورایاری به اطلاع مدیریت شهری رسیده وبرای جستن راهکار هم از نظرات آنها استفاده می‌شود این مکانیزیم را مفید وموثر تلقی می‌کنند و جایگاه شورایاری تقویت می‌شود. *رییس شورای اسلامی شهر تهران
عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه برای اجرای طرح اتوبوس دی ار تی در پایتخت نیاز به ۱۵ هزار اتوبوس داریم گفت: مطرح کردن آن، موضوعی انحرافی بود. محسن هاشمی روز شنبه در آئین بهره برداری از فاز نخست بزرگراه شهید رستگار در جمع خبرنگاران توضیح داد: بحث اتوبوس‌های دی ار تی در کشورهای توسعه یافته مطرح شده اما انجا هم اجرایی نشده است. به گفته هاشمی، این طرح حتی هنوز در کشورهای پیشرفته هم اجرایی نشده است و در حد ایده باقی مانده است. وی تاکید کرد: متروها و اتوبوس‌ها در دنیا بر اساس نفر ایستاده‌ها طراحی شده است. وی همچنین تاکید کرد: بیان این گونه ایده‌ها در سطح جامعه صحیح نیست چرا که افرادی هم وجود دارند که برای تضعیف مدیریت کشور و نه شهر فعال هستند.
همشهریهمشهری18 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سر حمل و نقل عمومی کلانشهرها به خصوص تهران چندین سال است که از بودجه‌های دولتی بی‌کلاه مانده است. به گونه‌ای که محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران می‌گوید: افزایش نرخ سوخت تاثیر مستقیمی بر حمل و نقل عمومی تهران دارد و برآورد می‌شود که بیش از ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش مسافر داشته‌ایم. در این میان شهرداری تهران توان افزایش ناوگان را ندارد. بنابراین حالا که استقبال مردم از حمل و نقل عمومی بهتر شده، باید از این فرصت استفاده کنیم. فرسودگی یک‌چهارم ناوگان اتوبوسرانی پایتختدر حالی مسئولان شهرداری از کمبود ناوگان حمل ونقل عمومی گلایه‌مند هستند که نگاهی به وضعیت و سن ناوگان نشان می‌دهد که وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی در شرایط خوبی قرار ندارد.

اتوبوس‌های جنجالی یک روزه به ایستگاه آخر رسید!

5+
فارسفارس18 ساعت قبل
فارسفارس18 ساعت قبل
وی بیان داشت: زمانی می‌شود طرح تک‌سرنشینی حمل و نقل عمومی را مطرح کرد که کسی در حمل و نقل عمومی ایستاده نباشد. رئیس شورای شهر تهران گفت: ‌برای حمل و نقل بین‌شهری می‌توان جا را رزرو کنند ولی برای حمل و نقل درون‌شهری این یک ایده‌ال که در کشورهای پیشرفته هم حتی اجرایی نشده است. وی خاطرنشان کرد: خریدن صندلی اتوبوس در حال حاضر یک حرف اعترافی است و ایده‌الی است و ما در شرایط فعلی نمی‌توانیم درباره ایده‌آل‌ها صحبت کنیم. وی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی طرح فروش صندلی اتوبوس شدنی نیست و زمانی باید این صحبت را انجام دهیم که ۱۵ هزار اتوبوس در شهر تهران داشته باشیم. می‌شود تا ۳۰ یا ۴۰ سال آینده و زمانی که درآمدهای کشور به ۳۰ هزار دلار رسید آن را اجرایی کنیم و اتوبوس‌ها هم باید نو باشند. رئیس شورای شهر تهران گفت: ‌این موضوع وقتی مطرح می‌شود برای تضعیف مدیریت کشور است که از این حرف‌ها به این منظور استفاده می‌کنند.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ محسن هاشمی در مراسم بهره برداری از مرحله نخست بزرگراه نجفی رستگار، گفت: خبر فروش صندلی اتوبوس‌ها به هیچ عنوان صحت ندارد و افرادی که چنین خبری را منتشر کرده‌اند باید پاسخگو باشند. وی گفت: در هیچ جای دنیا صندلی اتوبوس به فروش نمی‌رسد و من از اساس این خبر را رد می‌کنم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، در روز‌های اخیر خبری مبنی بر فروش صندلی‌های اتوبوس با واکنش مدیریت شهری همراه بود. در حالی مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهر تهران از فروش ساعتی صندلی اتوبوس‌های پایتخت و راه‌اندازی سامانه‌ای ویژه در این زمینه خبر داد که ناوگان حمل و نقل شهری پایتخت با کم و کاستی‌های فراوان روبرو است. از سوی دیگر با افزایش قیمت بنزین بر تعداد مسافران ناوگان و حمل و نقل شهری افزوده شده است، اما این ناوگان تاکنون توان پاسخگویی به مسافرانش را نداشته است. دوای درد حمل و نقل تهران، فروشی کردن صندلی‌های اتوبوس نیست، بلکه توسعه ناوگان است. مسئولان شهری طرح‌هایی مطرح نکنند که تبعیض و نابرابری را در ذهن متبادر می‌کند.» • مجید فراهانی، عضو شورای شهر تهران نیز در فضای مجازی نوشت: «تهران برای همه؛ یعنی دسترسی یکسان و عادلانه به خدمات از جنوب تا شمال شهر.
ایسناایسنا19 ساعت قبل
ایسنا/مازندران رییس مرکز مدیریت راه‌های مازندران از جاده مه گرفته و ابری در محور کندوان استان خبر داد. محسن هاشمی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه تردد در محورهای مواصلاتی سوادکوه، هراز، کندوان و کیاسر به صورت عادی و روان جریان دارد، اظهار کرد: در حال حاضر شاهد مه گرفتگی در منطقه ولی‌آباد محور کندوان هستیم. وی با اشاره به اینکه در حال حاضر وضعیت جاده‌ها ابری و نیمه ابری است، تصریح کرد: وضعیت محورها از صبح امروز ابری اما مناسب است و از عصر امروز امکان بارندگی‌های بیشتر و مه گرفتگی وجود دارد. رییس مرکز مدیریت راه‌های مازندران خاطرنشان کرد: رانندگان با توجه به نفوذ سامانه سرد و بارشی در استان هنگام تردد از محورهای کوهستانی تجهیزات ایمنی و زنجیرچرخ به همراه داشته باشند. انتهای پیام
مهرمهر21 ساعت قبل
محسن هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به تصاویر دریافتی تردد در کلیه محورهای مواصلاتی از جمله سوادکوه، هراز، کندوان و کیاسر به صورت عادی و روان جریان دارد و از نظر شرایط جوی شاهد مه گرفتگی در ارتفاعات کندوان محدوده پل زنگوله و محور کیاسر هستیم. وی افزود: همچنین در دیگر محورهای استان از جمله هراز و سوادکوه آسمان ابری و نیمه ابری است. وی از رانندگان خواست با توجه به نفوذ سامانه سرد و بارشی در استان در تردد از محورهای کوهستانی تجهیزات ایمنی و زنجیرچرخ به همراه داشته باشند.
مازن آنلاینمازن آنلاین22 ساعت قبل
پیام مازند - ایسنا/مازندران رییس مرکز مدیریت راه‌های مازندران از جاده مه گرفته و ابری در محور کندوان استان خبر داد. محسن هاشمی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه تردد در محورهای مواصلاتی سوادکوه، هراز، کندوان و کیاسر به صورت عادی و روان جریان دارد، اظهار کرد: در حال حاضر شاهد مه گرفتگی در منطقه ولی‌آباد محور کندوان هستیم. وی با اشاره به اینکه در حال حاضر وضعیت جاده‌ها ابری و نیمه ابری است، تصریح کرد: وضعیت محورها از صبح امروز ابری اما مناسب است و از عصر امروز امکان بارندگی‌های بیشتر و مه گرفتگی وجود دارد. رییس مرکز مدیریت راه‌های مازندران خاطرنشان کرد: رانندگان با توجه به نفوذ سامانه سرد و بارشی در استان هنگام تردد از محورهای کوهستانی تجهیزات ایمنی و زنجیرچرخ به همراه داشته باشند. انتهای پیام
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل
***سر روحانی داد نکشید آقای مرعشی! سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی همچنین در بخش دیگری از اظهارات خود در اشاره به دولت روحانی می‌گوید: (اصلاح‌طلبان) برگ برنده‌شان سابقه دو دولت موفق است که در خاطر ملت ایران داریم، دولت آقای هاشمی و دولت آقای خاتمی؛ بعد از آن دو دوره دولت دست اصولگرایان بوده است که چه آقای احمدی‌نژاد و چه آقای روحانی موفق نبوده‌اند. و پیش‌بینی می‌کرد: من معتقدم دولت روحانی در عرصه سیاست داخلی و اجرای برنامه‌هایش موفق خواهد شد. [۷] فلذاست که باید هم‌اکنون به آقای مرعشی یادآوری کرد که طبق گفته خودشان در چند سال قبل؛ هم‌اکنون وقت بهانه‌تراشی نیست …***این تصمیمات بدون توجیه کار کیست؟! همشهری در این باره می‌نویسد: لایحه جدید دولت، دومین اقدامی است که دولت روحانی بعد از یک سلسله اعتراض‌های معیشتی برای ساماندهی اعتراض‌ها و شنیدن صدای معترضان به‌کار می‌گیرد.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
رئیس مرکز مدیریت راههای مازندران: پیام مازند - ساری - رئیس مرکز مدیریت راههای مازندران وضیعت جوی محورهای مواصلاتی استان را دارای مه گرفتگی در کندوان و ابری و نیمه ابری در دیگر محورها اعلام کرد. محسن هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به تصاویر دریافتی تردد در کلیه محورهای مواصلاتی از جمله سوادکوه، هراز، کندوان و کیاسر به صورت عادی و روان جریان دارد و از نظر شرایط جوی شاهد مه گرفتگی در ارتفاعات کندوان محدوده پل زنگوله و محور کیاسر هستیم. وی افزود: همچنین در دیگر محورهای استان از جمله هراز و سوادکوه آسمان ابری و نیمه ابری است. وی از رانندگان خواست با توجه به نفوذ سامانه سرد و بارشی در استان در تردد از محورهای کوهستانی تجهیزات ایمنی و زنجیرچرخ به همراه داشته باشند.
ایسناایسنا1 روز قبل
نحوه تخصیص بسته حمایت معیشتی، تداوم شیوع آنفلوآنزا در کشور، رتبه‌بندی معلمان، تشدید آلودگی هوا کلانشهرها، استشمام بوی نامطبوع در پایتخت از جمله اتفاقات ۹ تا ۱۵ آذرماه بود که به آن‌ها پرداخته شد. به گفته مسوولان سازمان جنگل‌ها و محیط زیست در پی سهمیه بندی بنزین برای تامین سوخت خودروها به منظور گشت و پایش در عرصه‌های جنگلی و مناطق حفاظت شده محیط زیست با مشکل مواجه شده‌اند. روز دوشنبه بوی نامطبوعی در مناطق مختلف تهران استشمام می‌شد و محمد رستگاری - معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران- از بررسی برای یافتن منشا این بو خبرداد. فرمانده انتظامی تهران بزرگ نیز از تداوم برخورد با خودروها و کامیون‌های آلاینده و دودزا در سطح شهر تهران خبر داد. این در حالیست که احسان جاهد - مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک - معتقد است عدم تخصیص کد از سوی پلیس راهور به دوربین‌های نصب شده در شهر باعث افزایش تخلفات و آلودگی هوای تهران شده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
حال حمل و نقل عمومی تهران خوب نبود و حالا با افزایش تعداد مسافرانش در پی سهمیه بندی بنزین، اوضاع شلوغی‌اش به مراتب بدتر شده است. به گزارش ایسنا، سر حمل و نقل عمومی کلانشهرها به خصوص تهران چندین سالی است که از بودجه‌های دولتی بی کلاه مانده، به همین دلیل ناوگانی فرسوده و تعمیری حاصل سالها کم‌توجهی مسئولان برای مردم تهران باقی مانده است. بدهی ۴۴ هزار میلیاردی دولت به کلانشهرهاسهم حمل ونقل عمومی تهران از سهمیه بندی بنزین، یک ریال هم نیست! وی با بیان اینکه طبیعی است که بخشی از منابع حاصله از سهمیه بندی بنزین و حتی صادرات بنزین صرف توسعه حمل ونقل عمومی شود، ادامه می‌دهد: مسئولان بارها اعلام کرده‌اند که تمام منابع حاصله از سهمیه بندی بنزین را به افراد جامعه برمی‌گرداند و حمل ونقل عمومی مصداق بارز برگرداندن پول به مردم است؛ چراکه همه افراد در هر قشری، اعم از ثروتمند یا فقیر و …. از حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند و بهتر است از محل سهمیه بندی یا صادرات بنزین منابعی برای حمل ونقل عمومی در نظر گرفته شود. به گزارش ایسنا، آنگونه که مسئولان شهری اعلام کردند، تعداد مسافران حمل و نقل عمومی پس از سهمیه بندی بنزین ۱۵ تا ۲۰ درصد رشد کرده و این در حالی است که وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی نیز در شرایط مطلوبی به سر نمی‌برد و به نظر می‌رسد می‌بایست برای پوشش بهتر، مسئولان شهری رایزنی بیشتری با دولت، مجلس و … داشته باشند تا مبادا سر حمل ونقل عمومی تهران از سهمیه بندی بنزین بی کلاه بماند.
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
بی‌توجهی دولت به اجرای مصوبات قانون هوای پاکوی با بیان اینکه دولت به تعهدات خود در اجرای کامل مصوبات قانون هوای پاک عمل نکرده است، اظهار کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت به وظایف خودش در خصوص نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه تاکسی‌های فرسوده، عمل نکرده است. امروز حدود ۲۰ هزار تاکسی فرسوده در حال تردد در سطح شهر تهران هستند و رانندگان به دلیل بی‌توجهی دستگاه‌های مربوطه به روند نوسازی ناچارند با همان خودروهای آلاینده و فرسوده در سطح شهر تردد کنند. سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه بی‌توجهی دولت به نوسازی تاکسی‌های فرسوده، مشکلات بسیاری را برای مردم ایجاد کرده است، تصریح کرد: متاسفانه بی‌توجهی به نوسازی تاکسی‌ها باعث افزایش آلودگی شهر و حتی منجر به حذف سهمیه سوخت رانندگان می‌شود، بنابراین لازم است دولت بر اساس قانون برنامه ششم، قانون هوای پاک به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اقدام کنند. این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه رئیس شورای شهر تهران تلاش بسیاری برای توسعه ناوگان حمل‌ و‌ نقل عمومی به ویژه مترو کرده است، افزود: کمبود اعتبار و عدم پرداخت بدهی‌های شهرداری توسط دولت مانع بهره‌برداری و افتتاح برخی از طرح‌ها شده است. اما امیدواریم در بودجه سال آتی برای رفاه حال مردم به حوزه حمل‌و‌نقل عمومی توجه بیشتر داشته باشند. /پایان پیام
ایسناایسنا2 روز قبل
پیش از شروع بازی شجاع خلیل‌زاده و سید جلال حسینی از سوی هواداران پرسپولیس به شدت تشویق می‌شدند. رادوشوویچ، دروازه‌بان پرسپولیس پس از مهار ضربه سر مطهری که در دقیقه ۶۱ به سمت دروازه او زده شد، رو به هواداران پرسپولیس ایستاد و خوشحالی کرد. کمال کامیابی‌نیا پس از رهایی از مصدومیت طولانی مدت، هنگام ورود به زمین توسط هواداران پرسپولیس به شدت تشویق شد. جواد محمدی، مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن در حالی که از پشت نیمکت تیمش در حال تماشای این دیدار بود، با چند هوادار تیمش درگیری لفظی پیدا کرد. وی پس از درگیری لفظی با هواداران تیمش به جایگاه خبرنگاران آمد و ادامه بازی را از این جایگاه تماشا کرد.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
پس از اعلام پنالتی به سود پرسپولیس در دیدار برابر ذوب‌آهن، علیرضا منصوریان با کوبیدن بطری آب به زمین، به تصمیم داور اعتراض کرد. پیش از شروع بازی در لیست بازیکنان ارائه شده از سوی باشگاه ذوب‌آهن، نام تیم مهمان، پرسپولیس خوزستان ذکر شده بود. منصوریان پس از اعلام ضربه پنالتی به سود پرسپولیس، بطری آب را به زمین کوبید تا عصبانیت خود را از تصمیمات داور نشان دهد. کمال کامیابی‌نیا پس از رهایی از مصدومیت طولانی مدت، هنگام ورود به زمین توسط هواداران پرسپولیس به شدت تشویق شد. وی پس از درگیری لفظی با هواداران تیمش به جایگاه خبرنگاران آمد و ادامه بازی را از این جایگاه تماشا کرد.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/کرمان رییس شورای شهر کرمان گفت: در کرمان هماهنگی لازم بین شورای شهر و شهردار وجود دارد و شورای شهر کرمان از عملکرد شهردار کنونی راضی است. فرشاد تصریح کرد: بعد از استقرار جمهوری اسلامی، با توجه به آموزه‌های دین اسلام و تاکید امام راحل بحث شوراها در قانون اساسی پررنگ دیده شد اما به دلیل مسائل اول انقلاب و جنگ، ۲۰ سال مغفول واقع شد. فرشاد اظهار کرد: در کرمان هماهنگی لازم بین شورای شهر و شهردار وجود دارد و شورای شهر کرمان از عملکرد شهردار کنونی راضی است. رییس شورای شهر کرمان با بیان اینکه شان نظارتی برای شورا دیده شده اما ابزار آن وجود ندارد، گفت: شورای عالی استان‌ها در تدارک اصلاح تدریجی قانون شوراها است تا شورا برای نظارت در حین هزینه کرد بودجه بتواند بر اعتبارات و درآمدهای محلی نظارت داشته باشد. فرشاد در پایان اظهار کرد: از مسوولان سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور درخواست تقویت ایستگاه‌های آتش نشانی در شهرستان‌های استان را داریم زیرا در کرمان و شهرستان‌ها در این بخش کمبود داریم.
مهرمهر2 روز قبل
محسن هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه محور فرعی وازک - بلده تا اطلاع ثانوی به دلیل بارش برف و صعب العبور بودن مسیر مسدود است اظهار داشت: وضعیت ترافیک در محورهای اصلی استان نظیر کندوان، هراز، سوادکوه و کیاسر به صورت عادی و روان جریان دارد. وی افزود: همچنین از نظر شرایط آب و هوایی شاهد مه گرفتگی در محور گدوک سوادکوه هستیم و در دیگر محورهای استان وضعیت هوا نیمه ابری و مستعد بارندگی است.

به انتهای لیست رسیدید

رییس شورای شهر

محسن هاشمی بهرمانی (زادهٔ ۲ آبان ۱۳۴۰ در قم) معروف به محسن هاشمی رفسنجانی پسر بزرگ اکبر هاشمی رفسنجانی و رئیس شورای شهر تهران است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار مرتبط به محسن هاشمی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا