رییس کل بانک مرکزی

رییس کل بانک مرکزی

ایرناایرنا41 دقیقه قبل
در این جلسه مهمترین مسائل و تحولات اقتصادی کشور و مناسبات اقتصادی بین‌المللی و تحلیل مقایسه‌ای شاخص‌های اقتصادی کشورهای منطقه، مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در جلسه امروز شورایعالی هماهنگی اقتصادی، رییس سازمان برنامه و بودجه گزارشی از اقدامات دولت در رسیدگی به خسارات ناشی از سیل در سال جاری در استانهای کشور ارائه کرد. براساس این گزارش، در سیل اخیر در سه استان سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان، به ۲۷٫۵۰۰ واحد مسکونی خسارت وارد شده است که با تصویب هیات دولت، مبلغ ۱٫۶۳۵ میلیارد تومان به مردم پرداخت خواهد شد. خسارات بخش‌های کشاورزی و صنعت و زیرساخت‌ها نیز در دست بررسی و اقدام است. همچنین گزارش روند بلندمدت سرمایه گذاری و تحولات تولید ناخالص ملی در کشور، و لازمه‌های تقویت سرمایه‌گذاری ارائه شد.
ایرناایرنا41 دقیقه قبل
در این جلسه مهمترین مسائل و تحولات اقتصادی کشور و مناسبات اقتصادی بین‌المللی و تحلیل مقایسه‌ای شاخص‌های اقتصادی کشورهای منطقه، مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در جلسه امروز شورایعالی هماهنگی اقتصادی، رییس سازمان برنامه و بودجه گزارشی از اقدامات دولت در رسیدگی به خسارات ناشی از سیل در سال جاری در استان‌های کشور ارائه کرد. بر اساس این گزارش، در پی وقوع سیل در استانهای مختلف کشور، در فروردین ماه سال جاری، تاکنون بیست هزار میلیارد تومان بابت خسارات وارده به صورت بلاعوض و تسهیلات و همچنین بازسازی زیرساخت‌ها پرداخت شده است. براساس این گزارش، در سیل اخیر در سه استان سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان، به ۲۷٫۵۰۰ واحد مسکونی خسارت وارد شده است که با تصویب هیات دولت، مبلغ ۱٫۶۳۵ میلیارد تومان به مردم پرداخت خواهد شد. همچنین گزارش روند بلندمدت سرمایه گذاری و تحولات تولید ناخالص ملی در کشور، و لازمه‌های تقویت سرمایه‌گذاری ارائه شد.
ایبناایبنا4 ساعت قبل
به گزارش ایبنا، دکتر عبدالناصر همتی؛ رییس کل بانک مرکزی هفته گذشته با اشاره به اجرایی شدن عملیات بازار باز، گفت: بازار پول با عملیات بازار باز کنترل می‌شود و چهارشنبه اولین حراج اوراق عملیات بازار باز را خواهیم داشت. برهمین اساس، درچارچوب عملیات بازار باز، بانک مرکزی چهارشنبه دوم بهمن ماه اولین برنامه حراج را برگزار کرد. در این معاملات در مجموع، هفت بانک سفارش‌های فروش خود را برای شرکت در این حراج در مهلت تعیین شده به بانک مرکزی اعلام کردند. وی افزود: در این بازار سه عضو دولت، بانک مرکزی و بانک نقش اصلی را ایفا می‌کنند. در بازار عملیات بازار باز اگر بانک‌ها قصد اضافه برداشت داشته باشند باید وثیقه بگذارند که در بودجه سال ۹۹ پیش بینی شده است.
ایمناایمنا1 روز قبل
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی که چندی پیش گفته بود به کارگیری نسل جدید امکانات گردشگری دریایی به عنوان مهمترین چالش سازمان بنادر در بخش گردشگری دریایی در دستور کار است، چهارشنبه _دوم بهمن ماه_ با بیان اینکه در موضوع گردشگری همواره گردشگری دریایی مورد تاکید بوده است، از ارائه تسهیلات ویژه به متقاضیان سرمایه گذاری در گردشگری دریایی خبر داد. وی با اشاره به بسته‌های حمایتی برای توسعه گردشگری دریایی، اقدام فوری در حوزه برقراری خطوط مسافری دریایی در نوار شمالی را از تأکیدات وزیر راه و شهرسازی برشمرد و گفت: بندر چمخاله، ظرفیت ارزشمندی در حوزه گردشگری دارد که نمونه آن در کشور وجود ندارد و می‌تواند در معرفی ظرفیت‌های گردشگری دریایی کشور بسیار اثرگذار باشد. وی افزود: این سند در واقع تعیین کننده رویکرد جدیدی بود که شورا برای طرح‌های توسعه عمران در کشور وضع کرد. رضا رحمانی در گردهمایی روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت کشور، اظهار کرد: مهم اعتقاد و باورمندی ماست و باید به این باور برسیم که ما می‌توانیم. وی افزود: عملکرد مجموعه مدیران وزارت صمت در حوزه ستادی و استان‌های سراسر کشور در این شرایط سخت، قابل تقدیر است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل
اسحاق جهانگیری در جلسه بررسی نحوه تأمین ارز مورد نیاز کالاهای اساسی با قدردانی از دستگاه‌های اجرایی مرتبط با تأمین کالاهای اساسی در سال جاری افزود: لازم است نیازهای ارزی سال ۹۹ برای تأمین کالاهای اساسی به صورت دقیق و کارشناسی احصاء شود. وی همچنین خاطرنشان کرد: با وجود فشارها و محدودیت‌های سال جاری، همت و تلاش بانک مرکزی و سایر دستگاه‌های ذیربط باعث شد مشکلی برای تأمین کالای اساسی در کشور وجود نداشته باشد. معاون اول رییس جمهوری با تأکید بر اینکه خوشبختانه در سال جاری کالاهای اساسی مورد نیاز جامعه به وفور در بازار موجود بوده است، اظهار داشت: بر اساس گزارش‌ها حجم زیادی از کالاها نیز هم اکنون در بنادر مختلف کشور وجود دارد که پس از ترخیص در اختیار مردم قرار خواهد گرفت. معاون اول رییس جمهوری با تأکید بر اینکه باید روند مناسب تأمین و تخصیص ارز مورد نیاز کالاهای اساسی که در سال ۹۸ انجام شد در سال ۹۹ نیز استمرار پیدا کند، گفت: لازم است نیازهای ارزی سال ۹۹ برای تأمین کالاهای اساسی به صورت دقیق و کارشناسی احصاء و به گونه‌ای برنامه ریزی شود که مردم در سال آینده نیز همانند سال جاری دغدغه‌ای برای تأمین کالاهای اساسی نداشته باشند و انواع و اقسام کالاهای مورد نیاز در بازار به وفور توزیع شود. قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی هم در این جلسه گزارشی از میزان واردات کالاهای اساسی در سال جاری متناسب با میزان ارز تخصیص یافته ارایه کرد و گفت: هماهنگی‌ها و بررسی‌های لازم برای برآورد ارز مورد نیاز تأمین کالاهای اساسی برای سال ۹۹ نیز انجام شده و در جلسه‌ای با سایر دستگاه‌های اجرایی نهایی خواهد شد.
ایرناایرنا2 روز قبل
دیاب با بیان این که به جنبش مسالمت آمیز و حق آزادی و اظهار نظر مردم ایمان دارد و از این جنبش حمایت می‌کند، خاطر نشان کرد: من با نمایندگان جنبش مردمی در ارتباط هستم و در خانه خود را به روی آنان باز کردم و همیشه در کنارشان خواهم بود. وی در پاسخ به این سوال که چه کسانی در کابینه جدید نماینده جنبش مردمی هستند، گفت: من خودم نماینده آن‌ها هستم و خواسته هایشان را به عنوان نخست وزیر تایید می‌کنم. وزیر دادگستری و وزیر ورزش و جوانان نیز جزو این جنبش بوده و نمایندگان آن به شمار می‌روند. نخست وزیر لبنان اظهار کرد که در زمان حاضر مساله‌ی برکناری «ریاض سلامه» رییس کل بانک مرکزی جزو برنامه‌های دولت نیست. هیات وزیران لبنان باید رای اعتماد اکثریت پارلمان ۱۲۸ نماینده‌ای این کشور نیز به دست آورد.
ایرناایرنا2 روز قبل
وی با اشاره به این که باید به مردم برای آینده آنان اطمینان داد، تاکید کرد: در خارج نیز باید اعتماد جامعه بین الملل به موسسه‌های دولت لبنان بازگردد. «حسان دیاب» نخست وزیر جدید هم در نخستین جلسه هیات دولت گفت: وضعیت لبنان در همه عرصه‌ها نگران کننده است، چالش‌های بزرگی مقابل دولت وجود دارد که همه ما باید جدی با آن رویارویی کنیم. حسان دیاب با بیان این که دولت جدید دولت نجات ملی است و محدود به یک حزب و گروه سیاسی نیست، اظهار داشت: دولت ما برای همه لبنان و شهروندان آن است. حسان دیاب گفت: در شرایط کنونی برکناری «ریاض سلامه» رییس کل بانک مرکزی لبنان، مطرح و مورد نظر نیست. «محمود مکیه» دبیرکل نهاد نخست وزیری لبنان هم اعلام کرد، هیاتی متشکل از چند وزیر برای تدوین بیانیه رسمی دولت و ارایه آن به مجلس با هدف گرفتن رای اعتماد، تشکیل شده است.
آخرین خبرآخرین خبر3 روز قبل
دلار پست سر مقاومتی متوقف شدخبرآنلاین/ قیمت دلار در صرافی‌های بانکی امروز بدون تغییر نسبت به دو روز گذشته به قیمت ۱۲ هزار و ۹۵۰ تومان قیمت خورد. امروز هر دلار امریکا برای سومین روز متوالی بدون تغییر باقی ماند و همین امر سبب شد همچنان دلار در مرز کانال ۱۲ هزار تومان پا سفت کند. سد مقاومتی دلار در حال حاضر ۱۳ هزار تومان از سوی صرافان اعلام شده است. کف مقاومتی قیمت این ارز نیز به ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده است. بر این اساس هر یورو از سوی صرافان بانکی به قیمت ۱۴ هزار و ۳۵۰ تومان خریداری می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
وی افزود: وقت آن رسیده که برای کنترل بازار پول اقدام کنیم و می‌توانیم برای کنترل تورم و هدف گذاری آن قدم برداریم. رئیس کل بانک مرکزی گفت: نباید بازار اوراق کم عمق باشد، اما این بازار در حال حاضر کم عمق است و باید برای افزای عمق آن تلاش کرد. وی افزود: درحال حاضر نرخ سود اوراق حدود ۲۱٫۵ درصد است و بین بانکی نیز ۱۸٫۵ درصد است. همتی تاکید کرد: دولت در بازار اولیه اوراق خود را عرضه می‌کند ما در این قضیه جدی هستیمرئیس کل بانک مرکزی گفت: میانگین نقدینگی را در حدود یک دهه گذشته نگه داشتیم و اجازه نمی‌دهیم نقدینگی بی جهت بالا برود. بنابراین بانک‌های مرکزی تنها از بانک‌ها می‌تواند بخرند و خرید مستقیم از خزانه مطرح نیست.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه بازار پول با عملیات بازار باز کنترل می‌شود، گفت: هر چند بازار ارز با نوسانات همراه بود اما این بازار سر و سامان گرفته و اعمال سیاست‌های پولی برای کنترل تورم قابل انجام است. رییس کل بانک مرکزی سه شنبه شب با حضور در یک گفت وگوی زنده تلویزیونی به تشریح سیاست‌های پولی و ارزی برای تقویت اقتصاد پرداخت و افزود: الان وقت آن است که برای کنترل بازار پول اقدام کنیم و می‌توانیم برای کنترل تورم و هدف گذاری آن اقدام کنیم. وی در ابتدای این برنامه با تسلیت شهادت سردار سلیمانی و حادثه هواپیما اظهار کرد: بیشتر کشور‌ها کنترل نقدینگی و تورم را از طریق عملیات بازار باز انجام می‌دهند ما تحت تاثیر عوامل اقتصادی می‌توانیم تورم انتظاری را پیش بینی کنیم بنابر این می‌توان سود کوتاه مدت بانکی را هدف گذاری کرد و از طریق خرید و فروش اوراق خزانه داری کل کشور بر بازار پول تاثیربگذاریم. رییس کل بانک مرکزی تصریح کرد: به هر حال این سیاست نیاز به لوازم دارد و نباید بازار اوراق کم عمق باشد اما این بازار الان کم عمق است و باید کمک کنیم که عمق آن بیشتر باشد و هنوز خرید و فروش و میزان آن کم است و بدهی‌ها هنوز قابل نقد شدن نیست این در حالی است که همه جای دنیا بدهی‌ها در بازار سرمایه خرید و فروش می‌شود و مواقعی نرخ این اوراق بر اقتصاد تاثیر گذار است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
این اقدام می‌تواند تحول مهمی را در بازار پول، بانک‌ها، رابطه بانک‌ها با بانک مرکزی، وضعیت بدهی، سپرده قانونی و عملیات بین‌بانکی ایجاد کند. در این میان بانک مرکزی از عملیات بازار باز به عنوان کانالی برای کنترل بازار پول و دسترسی به اهداف تورمی خود استفاده می‌کند. موضوعی که در این بین وجود دارد به بازار بین بانکی برمی‌گردد؛ یعنی محلی که بانک‌ها در آن قرار دارند و مبادلات بین آنها انجام می‌شود و همچنین اضافه برداشت بانک‌ها از بانک مرکزی مطرح است. اکنون نیز به گفته رییس کل بانک مرکزی، علیرغم فشارهایی که در بازار پول وجود دارد نرخ سود بین بانکی که گاهی از ۲۳ درصد هم عبور کرده بود به حدود ۱۸٫۵ درصد کاهش یافته است. کارشناسان چه می‌گویند؟ هرچند بازار باز مزایایی از قبیل ایجاد تحول مهم در بازار پول، بانک‌ها، رابطه بانک‌ها با بانک مرکزی، وضعیت بدهی، سپرده قانونی و عملیات بین‌بانکی را در پی دارد اما عمدتا کارشناسان بر این باورند که زمان اجرای این طرح به دلیل شرایط اقتصادی، مناسب نبود و بازار باز به تنهایی برای متعادل کردن اقتصاد کافی نیست.
آخرین خبرآخرین خبر4 روز قبل
«بازار باز» زیر ذره‌بین کارشناسیایسنا/ درحالی پرونده عملیات بازار باز از ابتدای این هفته آغاز شده است که برخی کارشناسان باور دارند علیرغم اینکه این اقدام نرخ بهره و نرخ تورم را متعادل می‌کند و اجرای آن ضروری است، بانک مرکزی می‌توانست زمان بهتری را برای اجرایش انتخاب کند تا بهتر راهگشای اقتصاد کشور باشد. بازار باز عملیاتی است که رئیس کل بانک مرکزی از آن به عنوان انقلابی در سیاست‌گذاری پولی نام برده و گفته که «این روالی رایج در دنیا بوده که اکنون در ایران اجرایی می‌شود». این اقدام می‌تواند تحول مهمی را در بازار پول، بانک‌ها، رابطه بانک‌ها با بانک مرکزی، وضعیت بدهی، سپرده قانونی و عملیات بین‌بانکی ایجاد کند. در این میان بانک مرکزی از عملیات بازار باز به عنوان کانالی برای کنترل بازار پول و دسترسی به اهداف تورمی خود استفاده می‌کند. اکنون نیز به گفته رییس کل بانک مرکزی، علیرغم فشارهایی که در بازار پول وجود دارد نرخ سود بین بانکی که گاهی از ۲۳ درصد هم عبور کرده بود به حدود ۱۸٫۵ درصد کاهش یافته است.
ایسناایسنا4 روز قبل
به گزارش ایسنا، بازار باز عملیاتی است که رئیس کل بانک مرکزی از آن به عنوان انقلابی در سیاست‌گذاری پولی نام برده و گفته که «این روالی رایج در دنیا بوده که اکنون در ایران اجرایی می‌شود». این اقدام می‌تواند تحول مهمی را در بازار پول، بانک‌ها، رابطه بانک‌ها با بانک مرکزی، وضعیت بدهی، سپرده قانونی و عملیات بین‌بانکی ایجاد کند. در این میان بانک مرکزی از عملیات بازار باز به عنوان کانالی برای کنترل بازار پول و دسترسی به اهداف تورمی خود استفاده می‌کند. اکنون نیز به گفته رییس کل بانک مرکزی، علیرغم فشارهایی که در بازار پول وجود دارد نرخ سود بین بانکی که گاهی از ۲۳ درصد هم عبور کرده بود به حدود ۱۸٫۵ درصد کاهش یافته است. کارشناسان چه می‌گویند؟ هرچند بازار باز مزایایی از قبیل ایجاد تحول مهم در بازار پول، بانک‌ها، رابطه بانک‌ها با بانک مرکزی، وضعیت بدهی، سپرده قانونی و عملیات بین‌بانکی را در پی دارد اما عمدتا کارشناسان بر این باورند که زمان اجرای این طرح به دلیل شرایط اقتصادی، مناسب نبود و بازار باز به تنهایی برای متعادل کردن اقتصاد کافی نیست.
کرد آنلاینکرد آنلاین4 روز قبل
عصر کرد - بر اساس اعلام رییس کل بانک مرکزی فعلا تراکنش‌های کمتر از صد هزار تومان نیاز به رمز پویا ندارندتراکنش‌های کمتر از صد هزار تومان نیاز به رمز پویا ندارندعبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی با تایید این نکته که تراکنش‌های کمتر از صد هزار تومان فعلا نیازی به استفاده از رمز پویا ندارند، گفت: برخی اپراتورهایی که کد ussd استفاده می‌کنند تقاضایی را در خصوص تعیین سقف مجاز مطرح کردند و معاونت فناوری در این خصوص موافقت کردند. وی تاکید کرد: تراکنش‌های بالاتر از صد هزار تومان نیاز به رمز پویا دارند. اجرای طرح رمز پویا با هدف کاهش ریسک خرید اینترنتی و پیشگیری از فیشینگ و کلاهبرداری در دستور کار بانک‌ها قرار گرفت. رییس کل بانک مرکزی پیش‌تر تاکید کرده است که این طرح فیشینگ را تا ۹۰ درصد می‌تواند کاهش دهد. رمز پویا در بسیاری از کشورهای دنیا سابقه استفاده را داراست. با تصمیم جدید بانک مرکزی عملیات خرید اینترنتی برای مشترکانی که خرید خرد دارند ساده‌تر صورت می‌گیرد اما نکته اینجاست که اقدامات نظارتی و کنترلی باید توسط خریداران اینترنتی صورت گیرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز5 روز قبل
بازی قیمتی دلار در مرز کانال سیزده هزار تومان بالاخره به پایین رسید و دلار در آخرین روز دی ماه در صرافی‌های بانکی به کانال ۱۲ هزار تومان ورود کرد. امروز هر دلار در صرافی‌های بانکی به قیمت ۱۲ هزار و ۹۵۰ تومان فروخته می‌شود که نسبت به دیروز کاهشی اندک را نشان می‌دهد. نرخ خرید دلار از مردم نیز ۱۲ هزار و ۸۵۰ تومان گزارش شد. بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت هر یورو نیز با کاهشی ۵۰ تومانی به ۱۴ هزار و ۴۵۰ تومان رسید. بر اساس این گزارش وضعیت بازار ارز عادی توصیف شده است و حجم عرضه و تقاضا در وضعیت عادی است.
تابناکتابناک5 روز قبل
عوامل مهمی که از قیمت طلا پشتیبانی می‌کنند مسائل ژئوپلیتیکی و سیاسی هستند. تنشهای ژئوپلیتیکی در خاورمیانه به دقت دنبال می‌شوند و یکی از عوامل موثر بر قیمت طلا خواهد بود. عامل دیگری که از بالا ماندن قیمت طلا حمایت می‌کند، سیاست تسهیلی بانکهای مرکزی در فضای رشد اقتصادی اندک است. کاهش نسبی قیمت دلار در بازار امروزدر معاملات امروز بازار ارز، شاهد افت نسبی نرخ دلار و یورو در صرافی‌های مجاز و بانکی سطح کشور هستیم. رشد اقتصادی چین در سال ۲۰۱۹ معادل ۰٫۷ درصد کمتر از سال ۲۰۱۸ بوده است.
ایرناایرنا6 روز قبل
آنان در ۹۵ روز گذشته در و شیشه‌های بانک‌ها را شکسته یا وارد آن‌ها شده و با کارکنان درگیر شدند و شعارهای تندی علیه «ریاض سلامه» رییس کل بانک مرکزی لبنان سر داده و خواستار استعفا یا برکناری وی شده‌اند. «سعد حریری» نخست‌وزیر مستعفی و رییس دولت موقت (پیشبرد امور) دیروز (شنبه) جلسه‌ای برای بررسی وضعیت مالی لبنان با سلامه رییس کل بانک مرکزی لبنان برگزار و از وی دفاع کرد. سی» لبنان نیز امروز گزارش کرد که دفاع حریری از سلامه بدون دلیل نبوده و نیست بخصوص که در روزهای اخیر تلاش‌ها و فشار‌های سیاسی و مردمی علیه بانک‌ها و رییس بانک مرکزی لبنان افزایش ‌یافته است. به جز مشکل بانک‌ها و سیاست‌های پولی و مالی، دولت لبنان ۹۰ میلیارد دلار بدهی عمومی و خارجی دارد که قادر به پرداخت آن نیست. بر پایه این گزارش، سپرده‌های ارزی دلار در بانک‌های لبنان در پایان سال ۲۰۱۹ میلادی به ۱۶۷٫۳۷ میلیارد دلار کاهش یافت در صورتی که در ابتدای همان سال ۱۷۸٫۶ میلیارد دلار بود.
جام نیوزجام نیوز6 روز قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، راه‌اندازی رمز پویا با هدف پیشگیری از کلاهبرداری‌های اینترنتی و فیشینگ در دستور کار بانک مرکزی قرار گرفته است. چه کسانی باید رمز پویا را فعال کنند؟ هر چند اطلاع رسانی بانک‌ها به صورت عام و برای تمامی دارندگان کارت‌های بانکی صورت می‌گیرد اما بررسی‌ها نشان می‌دهد تنها کسانی نیاز به دریافت رمز دوم پویا دارند که مشتری خرید اینترنتی محسوب می‌شوند، در عین حال فعال کردن این رمز تنها برای کارت‌هایی ضرورت دارد که با آن خرید اینترنتی صورت می‌گیرد. از این رو ضرورتی وجود ندارد که رمز پویا برای تمامی کارت‌های بانکی فعال شود. مهلت فعال کردن رمزپویابر اساس پیامک‌های ارسالی از سوی بانک‌ها به نظر می‌رسد هنوز اخرین مهلت برای فعال سازی رمز پویا و ارج شدن رمز ایستا از دور اعلام نشده است. با تصمیمات اتخاذ شده به نظر می‌رسد فعال کردن رمز پویا همزمان با ایجاد شرایط استفاده از رمز ایستا در بانک‌ها فراهم خواهد بود.
برترین‌هابرترین‌ها6 روز قبل
خبرآنلاین: «مشترک گرامی می‌توانید تا ۵بهمن ماه نسبت به فعال کردن رمز پویای کارت بانکی خود اقدام کنید». راه‌اندازی رمز پویا با هدف پیشگیری از کلاهبرداری‌های اینترنتی و فیشینگ در دستور کار بانک مرکزی قرار گرفته است. از این رو ضرورتی وجود ندارد که رمز پویا برای تمامی کارت‌های بانکی فعال شود. مهلت فعال کردن رمزپویابر اساس پیامک‌های ارسالی از سوی بانک‌ها به نظر می‌رسد هنوز اخرین مهلت برای فعال سازی رمز پویا و ارج شدن رمز ایستا از دور اعلام نشده است. با تصمیمات اتخاذ شده به نظر می‌رسد فعال کردن رمز پویا همزمان با ایجاد شرایط استفاده از رمز ایستا در بانک‌ها فراهم خواهد بود.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
در هفته‌ای که شاخص بازار سهام بیش از ۱۳ درصد افزایش داشت و طلا هم روند صعودی خود را حفظ کرد، قیمت دلار با بازدهی منفی مواجه شد. آیا این روند در هفته پیش‌رو تغییر خواهد کرد؟ پیش از شروع هفته اخیر آخرین کارنامه هفتگی بازارها این گونه بود؛ بورس بازدهی منفی ۷٫۸ درصدی، دلار بازدهی مثبت ۱٫۹ درصدی، سکه طلا بازدهی مثبت ۱٫۳ درصدی و طلا بازدهی مثبت ۰٫۶ درصدی. در عمل نیز ضرر دو هفته پیش سهامداران در هفته اخیر جبران شد و قیمت دلار روندی مانند دو هفته قبل نداشت اما در بازار طلا، عملکرد کمی متفاوت از پیش‌بینی‌ها بود و روند صعودی قیمت‌ها در این بازار تشدید شد. در نهایت طی هفته اخیر بازدهی بازارها این گونه بود: بورس بازدهی مثبت ۱۳ درصدی، طلا بازدهی مثبت سه درصدی، سکه بازدهی مثبت سه درصدی و دلار بازدهی منفی ۰٫۷۵ درصدی. سیگنال‌های ارزی در اظهارات رئیس جمهور به گونه‌ای است که گویا سیاستگذار همچنان در پی کنترل بازار و حتی کاهش قیمت دلار است.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
دهها تن از جوانان لبنان جمعه شب در اعتراض به سیاست‌های مالی و اقتصادی بانک مرکزی، در اصلی و شیشه‌های این بانک را در خیابان «الحمراء» در غرب بیروت شکستند و به درون حیاط داخلی آن بمب‌های دست ساز پرتاب کردند. به گزارش ایرنا به نقل از رسانه‌های صوتی و تصویری لبنان، عده‌ای از معترضان وارد حیاط داخلی بانک مرکزی شدند اما به درخواست نیروهای نظامی و انتظامی و شماری از تظاهرکنندگان، از آن خارج شده اما به طرف ساختمان بانک، سنگ و شیشه شکسته پرتاب کردند. آنان افزون بر مسدود کردن خیابان الحمراء علیه «ریاض سلامه» رییس کل بانک مرکزی لبنان و سیاست‌ها و برنامه‌های او شعار دادند. برخی رسانه‌های لبنان از زخمی شدن عده‌ای از جوانان معترض در خیابان الحمراء خبر دادند. در جریان ناآرامی‌ها و درگیری‌های سه شب پیش (۲۴ دی ماه) در خیابان الحمراء و مقابل بانک مرکزی، ۲۰ تن از معترضان زخمی و ۶۵ تن بازداشت شدند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 هفته قبل
رئیس جمهور هم به مانند رئیس کل بانک مرکزی از کاهش قیمت دلار سخن گفته و تصریح کرده است: قیمت ارز در نقطه مطلوب ما نیست و باید پایین‌تر از این باشد. در همین حال حسن روحانی، رئیس جمهور امروز در مراسم رونمایی از سامانه عملیات بازار باز بانکی اظهارات قابل توجهی درباره بازار ارز داشته است. امسال هم تکانه‌های شدیدی داشتیم، اما قیمت ارز نوسان زیادی نداشت. هر چند که قیمت ارز در نقطه مطلوب ما نیست و باید پایین‌تر از این باشد، اما باید شرایط را در نظر بگیریم. در حالی رئیس جمهور عنوان کرده قیمت ارز، گزینه مطلوب نیست که پیش از او، رئیس کل بانک مرکزی هم بر این موضوع اصرار داشته است.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
خبرآنلاین: دلار امروز در صرافی‌های بانکی بدون تغییر معامله شد. امروز هر دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی به قیمت ١٣ هزار و ١٠٠ تومان قیمت خورد که تغییر را نسبت به دیروز نشان نمی‌دهد. بر اساس این گزارش سد مقاومتی دلار از سوی فعالان بازار ١٣ هزار و ٢٠٠ تومان و کف مقاومتی قیمت ١٣ هزار تومان تعریف شده است. نرخ خرید دلار از مردم در صرافی‌های بانکی ١٣ هزار تومان است. دلار برای چندمین روز متوالی در این محدوده قیمتی در صرافی‌های بانکی معامله شد. همتی، رییس کل بانک مرکزی معتقد است وضعیت اقتصادی رو به بهبود است و بازارها بیش از پیش با ثبات روبرو خواهند شد. بر این اساس هر یورو نیز در بازار به قیمت ١۴ هزار و ٧٠٠ تومان فروخته شد. آره خرید یورو از مردم نیز برابر با ١۴ هزار و ۶٠٠ تومان گزارش شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، حسن روحانی، رییس‌جمهور در مجمع بانک مرکزی حاضر شد. در حاشیه این مجمع اعلام شد عملیات بازار باز بانکی از شنبه کلید خواهد خورد. بر این اساس نظام سیاستگذاری پولی کشور دچار تغییر و تحول عمده خواهد شد. عملیات بازار باز، از جمله ابزارهای سیاست پولی غیرمستقیمی است که نقش تنظیم‌کننده مقدار ذخایر بانکی از طریق نرخ بهره را بر عهده دارد. بعنوان مسئول شورایعالی امنیت ملی روزانه مراقبت می‌کنم؛ همه چیز‌ را نمی‌توانم بگویم ولی اگر مراقبت روزانه صورت نگیرد بین جنگ و صلح یک گلوله فاصله است؛ البته اختیارات در قانون اساسی توزیع شده، است.
فردا نیوزفردا نیوز1 هفته قبل
درحالی روحانی به منظور شرکت در مجمع بانک مرکزی امروز به میرداماد رفت که در صورت تصویب طرح جدید بانکداری، این احتمالا آخرین حضور رئیس جمهور در بانک مرکزی بعنوان رئیس مجمع و بطور کلی آخرین مجمع بانک مرکزی است. خبرگزاری تسنیم: از صبح امروز پنجاه و نهمین مجمع عمومی بانک مرکزی با حضور رئیس جمهور در ساختمان شیشه‌ای میرداماد درحال برگزاری است. اما در صورتی که طرح جدید بانکداری که در مجلس به تصویب رسیده مورد تایید شورای نگهبان هم قرار گیرد، این احتمالا آخرین حضور رئیس جمهور در بانک مرکزی بعنوان رئیس مجمع و به طور کلی آخرین مجمع عمومی بانک مرکزی خواهد بود. براساس طرح جدید بانکداری، مجمع عمومی، شورای پول و اعتبار، هیات عامل و هیات نظارت اندوخته اسکناس از ساختار بانک مرکزی حذف شده‌اند. از مهمترین ایرادات وارده به طرح بانکداری جمهوری اسلامی، تضعیف استقلال بانک مرکزی، ایجاد بانک توسعه و تأثیر آن بر افزایش پایه پولی و تورم، ضعف سیاست‌های پولی و ارزی، تبدیل بانک مرکزی به بانک دولت به‌جای بانک مردم، قوانین دست‌وپاگیر برای سیاست‌گذار پولی و موارد بسیار دیگری است.
ایلناایلنا1 هفته قبل
رییس کل بانک مرکزی اظهار داشت: ما در آستانه ۶۰ امین سال تاسیس بانک مرکزی و از روز شنبه عملیات بازار باز را اجرایی خواهیم کرد. به گزارش خبرنگار ایلنا، عبدالناصر همتی در پنجاه و نهمین مجمع بانک مرکزی اعلام کرد: ما در آستانه ۶۰ امین سال تاسیس بانک مرکزی و از روز شنبه عملیات بازار باز را اجرایی خواهیم کرد. این کار کمک خواهد کرد تا نظام سیاستگذاری پولی دچار تغییر و تحول عمده شود و نگرانی‌های مربوط به نرخ هدف تورم و اضافه برداشت بانکها، … به سمتی خواهد رفت که سیاست‌های پولی را در تمام بانک‌های مرکزی دنیا اعمال می‌کنند. ادامه دارد …
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، تا ساعاتی دیگر در امروز، پنجشنبه ۲۶ دی ماه سامانه معاملاتی بازار باز بانکی توسط رئیس جمهور رونمایی خواهد شد. تحت عملیات بازار باز، نرخ بهره بین بانکی و حجم نقدینگی با بازیگری جدید بانک مرکزی مدیریت می‌شود. استفاده از «عملیات بازار باز» و همچنین برقراری دامنه نرخ سود (کریدور نرخ سود) از جمله مهمترین مؤلفه‌های چارچوب جدید سیاست‌گذاری پولی محسوب می‌شوند. تاکنون، یکی از راه‌های تامین کسری منابع بانک‌ها، اضافه برداشت از بانک مرکزی بوده است که به طور خودکار انجام شده و نتیجه آن در صورت‌های مالی بانک‌ها و بانک مرکزی منعکس می‌شد. بر این اساس، نرخ سود اضافه برداشت بانک‌ها (به عنوان جریمه)، بسیار بالاتر از نرخ سود بانکی بود.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: طبق اطلاعات حاصله از جامعه، بخش عمده‌ای از دریافت یارانه معیشتی محروم هستند لذا بانک اطلاعاتی یا کامل نیست یا در حد یک بانک نیست. نماینده مردم کرمان و راور در مجلس ظورای اسلامی، اظهار کرد: طبق اطلاعات حاصله از جامعه، بخش عمده‌ای از دریافت یارانه معیشتی محروم هستند لذا بانک اطلاعاتی یا کامل نیست یا در حد یک بانک نیست؛ از رییس جمهور و وزارت کار می‌خواهیم بازنگری در این راستا صورت بپذیرد. مردم در شرایط بسیار سختی زندگی می‌کنند که نباید از حق یاد شده محروم شوند. پورابراهیمی داورانی گفت: همچنین باید اذعان کرد بی‌عدالتی در آموزش و پرورش شکل گرفته زیرا بسیاری از کارکنان اداری آموزش و پرورش از این طرح محروم شده‌اند که باید تصمیم لازم اتخاذ شود. نماینده مردم کرمان و راور در مجلس ظورای اسلامی، اظهار کرد: همسان‌سازی حقوق کارمندان دولتی و سازمان تامین اجتماعی امری مهم محسوب می‌شود که باید به آن توجه شود.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
در جریان درگیری سه شنبه شب میان صدها معترض وضع موجود و نیروهای ضد شورش لبنان روبروی بانک مرکزی این کشور در خیابان الحمراء در غرب بیروت، ۲۰ معترض زخمی شدند. به گزارش ایرنا رسانه‌های صوتی و تصویری لبنان گزارش کردند جوانان معترض با سردادن شعار علیه «ریاض سلامه» رییس کل بانک مرکزی و محکوم کردن سیاست‌های مالی و اقتصادی، خواهان استعفا یا برکناری وی شدند. در اثر استنشاق گاز اشک آور ۲۰ جوان معترض زخمی و دچار خفگی شدند که صلیب سرخ آنان را به بیمارستان منتقل کردند. نیروهای انتظامی لبنان با بلندگو از تظاهرکنندگان در خیابان الحمراء خواستند به تجمع خود پایان داده و این خیابان را ترک کنند. بانک مرکزی لبنان یکی از اهداف اعتراضی مردم است زیرا معتقدند که سیاست‌های مالی این بانک موجب افزایش بهای کالا و خدمات و نیز افزایش قیمت دلار در این کشور شده است.

به انتهای لیست رسیدید