زائران اربعین

زائران اربعین

فارسفارس17 ساعت قبل
آئین ملی تکریم از مبلغین اربعین با نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و متولیان اعزام طلاب و گروه‌های تبلیغی جهادی اعزام کننده در تالار اجتماعات مدرسه عالی دارالشفا برگزار شد. به گزارش خبرگزاری فارس، آئین ملی تکریم از مبلغین اربعین با نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و متولیان اعزام طلاب و گروه‌های تبلیغی جهادی اعزام کننده در تالار اجتماعات مدرسه عالی دارالشفا برگزار شد. سرپرست حجاج ایرانی بر ضرورت هماهنگی و هم‌افزایی متولیان اعزام مبلغان اربعین تأکید کرد و یادآور شد: باید برای هماهنگی و هم‌افزایی اعزام مبلغان اربعین، تلاش بیشتر و مستمری در طول سال صورت بگیرد و تنها و محدود به زمان اربعین نباشد و متولیان اعزام علاوه بر هم‌افزایی، باید برنامه‌ریزی واحدی در این خصوص داشته باشند. در بخش دیگری از این همایش حجت الاسلام استقامت مسئول دبیرخانه دائمی مبلغین اربعین کشور با ارائه گزارشی از فعالیت‌های مبلغین خواهر و برادر تصریح کرد: برای پاسخ گویی به نیازهای زائران نیاز به ۳۰ هزار طلبه آموزش دیده از خواهران و برادران است که این امر با توجه رشد حضور خواهران در حماسه بزرگ اربعین، لزوم حضور خواهران مبلغ را دو چندان کرده است. استقامت با معرفی سامانه حبیب افزود: این سامانه علاوه بر امکان دانش افزایی، بستر رصد و شناسایی خلأهای تبلیغی را داراست.
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
رئیس‌ سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: اربعین ‌یک جلوه از اهتمام ماست و به فضل خداوند ما مطمئنیم این سفر زیارتی اربعین هر سال پررونق‌تر از قبل می‌شود. وی افزود: سازمان تبلیغات کشور ستاد اربعین سال آینده رو پرقدرت‌تر از امسال تشکیل می‌دهد و برای شهر مهران یک مرکز و اداره ویژه در نظر و ایجاد می‌شود. قمی بیان کرد: ما آمده‌ایم از تک‌تک مردم شهر مهران قلبا قدردانی کنیم بابت خدمت خالصانه‌ای که به زائران اربعین داشتند و ارادت خود را ابراز کنیم. وی تصریح کرد: مردم و شهر مهران جزو حافظه ملت ایران هستند، مردم با شنیدن نام مهران امروز یک عالم خاطره دوست‌داشتنی در ذهن آن‌ها نقش می‌بندد. وی ادامه داد: مردم ایران این شهر را دوست دارند، سازمان تبلیغات به اینجا آمد که بگوید برای این شهر و مردم این دیار و هویت آن احترام قائل است.
رکنارکنا1 روز قبل
وی ادامه داد: ما نیز هر ساله شاهد آنفولانزای فصلی هستیم و این اتفاق جدیدی نیست، اما همیشه اعلام خطر و آمادگی، اقدامات پیشگیرانه و تأمین واکسن و دارو را از ضروریات بیماری آنفولانزا می‎دانیم. وی ابراز کرد: از ۱۰۳ بیمار بستری با تشخیص آنفولانزا، ۴۸ مورد زن و ۵۵ نفر مرد هستند که نشان می‎دهد جنسیت نقشی در آنفولانزا ندارد. *بیماری آنفولانزا در گلستان در مرحله کنترل و مقابله است/ تفاوت سرماخوردگی با آنفولانزامعاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی استان گلستان با بیان اینکه این میزان بیمار در استان گلستان در مقایسه با سال قبل تفاوت زیادی نداشته است، متذکر شد: بیماری در حال کنترل و مقابله است و پرسنل ما در خط مقدم، اقدامات لازم را در دستور کار قرار دادند. *کمبود دارویی در گلستان تا ۴۸ ساعت آینده رفع می‌شودوی بیان کرد: ممکن است در حال حاضر کمبود دارویی داشته باشیم، اما دارو در حال ارسال است و ظرف ۴۸ ساعت آینده به دست ما خواهد رسید. عارف‎نیا در پاسخ به برخی شایعات مبنی بر اینکه بیماری آنفولانزا از طریق زائران اربعین و از کشور عراق وارد ایران شده است، ابراز کرد: مرکز مدیریت بیماری‎های واگیر کشور چنین نظریه‎ای ندارد و این بیماری آنفولانزای فصلی است که در کل جوامع وجود دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد قمی شامگاه پنجشنبه در جشن میلاد پیامبر اعظم (ص) در صحن امامزاده سید حسن شهرستان مرزی مهران اظهار داشت: شهرستان مهران با ۱۲ هزار نفر جمعیت طی ایام اربعین میزبان چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر زائر است که این میزبانی و مهمان نوازی مردم این شهرستان خارق العاده و چیزی شبیه معجزه است. وی تصریح کرد: مهران دارای هویت و این شهر دارای شخصیت است، کلمه مهمان نوازی در مقابل عظمت کار مردم مهران در ایام اربعین بسیار کم است چراکه مردم این شهرستان طی این ایام سختی‌های زیادی تحمل کردند و حتی نمی‌توانستند از خانه‌های خود خارج شوند. وی با اشاره به اینکه مهران در ایام اربعین میزبان موکب داران و زائران زیادی می‌شود، گفت: این میزبانی حرکت بزرگی است که توسط مردم مهران انجام می‌شود. حجت الاسلام قمی عنوان کرد: خوش به سعادت مردم مهران که میزبان این حجم زائران امام حسین (ع) هستند، امیدواریم این شهرستان بیشتر از گذشته آبادتر شود تا توفیق خدمات رسانی به زوار اربعین همچنان در این شهرستان استمرار پیدا کند. وی گفت: مردم مهران با این حرکت عظیم و عاشفانه در میزبانی از زوار امام حسین (ع) نشان دادند، حق بزرگی بر گردن مسئولان کشوری و استانی برای توجه بیشتر از گذشته به این شهر دارند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: هدایای معنوی رهبری را به تک‌تک خانواده‌های مهرانی تقدیم کرده‌ایم. رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: سازمان تبلیغات کشور درصدد است تا با تقویت ساختار سازمانی نسبت به اختصاص اداره ویژه به مهران اقدام کند. وی در ادامه عنایت ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی به مردم ایلام خاصه مهران را یادآور شد و افزود: هدایای معنوی رهبری را به تک‌تک خانواده‌های مهرانی تقدیم کرده‌ایم. رئیس سازمان تبلیغات کشور استقبال مردم مهران را از این حرکت فرهنگی یادآور شد و خاطرنشان کرد، استقبال مردم مهران از این حرکت فرهنگی بی‌نظیر بود. با هم تصاویری از این اقدام فرهنگی و معنوی را ببینیم.
مهرمهر1 روز قبل
حجت‌الاسلام‌ سید عبدالفتاح نواب بر ضرورت هماهنگی و هم‌افزایی متولیان اعزام مبلغان اربعینی تأکید کرد و یادآور شد: باید برای هماهنگی و هم‌افزایی اعزام مبلغان اربعین تلاش بیشتر و مستمری در طول سال صورت بگیرد و تنها و محدود به زمان اربعین نباشد و متولیان اعزام علاوه بر هم‌افزائی باید برنامه‌ریزی واحدی در این خصوص داشته باشند. آیت الله سید مجتبی حسینی تأکید کرد که ایجاد الفت و برادری و تلاش برای وحدت بیشتر زائران ایرانی و عراقی از وظایف طلاب است. در ابتدای همایش حجت الاسلام استقامت مسئول دبیرخانه دائمی مبلغین اربعین کشور با ارائه گزارشی از فعالیت‌های مبلغین خواهر و برادر اعلام کرد برای پاسخ‌گویی به نیازهای زائران نیاز به ۳۰ هزار طلبه آموزش دیده از خواهران و برادران می‌باشد که این امر با توجه رشد حضور خواهران در حماسه بزرگ اربعین لزوم حضور خواهران مبلغ را دو چندان کرده است. وی با معرفی سامانه حبیب افزود: این سامانه علاوه بر امکان دانش افزایی، بستر رصد و شناسایی خلأهای تبلیغی را دارد. مسئول دبیرخانه دائمی مبلغین اربعین افزود امسال برای اولین مبلغین در مبادی مرزی حضور پر رنگ و فعالی داشتند و فعالیت‌های حوزه کودک و نوجوان پر رنگ‌تر از سال‌های گذشته بود و همچنین تدابیری برای ارتباط و فعالیت‌های تبلیغی برای رانندگان اتوبوس انجام گرفت.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد فتاحی روز پنجشنبه در همایش تقدیر از موکب داران اربعین ایلام اظهار داشت: طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری نیز سازمان تبلیغات اسلامی کشور اقدام به قدردانی خانه به خانه از خانواده‌های مهرانی کرد و ۸۰ نفر از طلاب اعزامی از استان‌های تهران، قم و ایلام با حضور در درب خانه‌های شهر مهران با اهدای لوح تقدیر و قاب تکه‌ای از فرش متبرک حرم رضوی از مردم مهران به عنوان میزبان اصلی اربعین تقدیر کردند. وی افزود: سازمان تبلیغات اسلامی بعد از اربعین هم عرصه را خالی نکرد و با برنامه ریزی‌های انجام گرفته کمی بعد از اتمام اربعین با اهدای هدایای معنوی با حضور در خانه‌های شهر مهران از شهروندان این منطقه تقدیر کردند و قدردان میزبانی خودجوش و بی منت مردم مهران از زائران اربعین هستند. وی تصریح کرد: اربعین امسال سازمان تبلیغات اسلامی کشور و به تبع آن استان ایلام به عنوان متولی قرارگاه فرهنگی اربعین فعالیت خوبی در مهران‌ انجام داد و در حوزه‌های مختلفی چون نماز، فضای مجازی، مشاوره و آموزش مبانی دینی، تبلیغات، بانوان فعالیت داشت. مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام نیز گفت: اربعین هرسال پرشورتر از سال‌های گذشته برگزار می‌شود و امسال اربعین نیز حضور گسترده مردم تجلی بخش عظمت حماسه اربعین بود.
فارسفارس1 روز قبل
میرزایی به کمبود سرویس بهداشتی در مهران اشاره کرد و گفت: اگر یک خیر ۲۰۰ چشمه سرویس بهداشتی را راه‌اندازی نمی‌کرد، مشکلات بیشتر از این هم می‌شد. در این بین یکی از موکب‌داران از جای خود بلند شد و از مسؤولان‌ خواست به جای تقدیر از موکب‌داران اربعینی به مشکلات آن‌ها رسیدگی کنند و راهکارهایی به منظور ارتقای بهتر خدمت‌رسانی به زوار اربعین ارائه دهید. در ادامه این مراسم، حجت‌الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه چون اراده الهی تقویت اربعین است هیچ‌کسی نمی‌تواند آن را تقلیل دهد، گفت: اگر در زمینه خدمت‌رسانی به زائران اربعین کوتاهی کنیم سختی برای زائران ایجاد می‌شود اما اصل اربعین کمرنگ نخواهد ‌شد. حجت‌الاسلام قمی با بیان اینکه ما ساختارها را دگرگون کردیم تا به مردم مهران خدمت کنیم، گفت: در نظر داریم در خدمت به مردم مهران کوتاهی نکنیم. در پایان مراسم نیز از موکب‌داران برتر در اربعین ۹۸ تقدیر شد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سردار احمدعلی گودرزی در کمیسیون اطلاعات و عملیات مرزبانی ناجا با قدردانی از زحمات مرزبانان در تأمین امنیت زائران اربعین حسینی، گفت: مرزبانان گره گشا بودند و هماهنگی‌های مرزی باعث اثرگذاری مأموریت اربعین شد که مورد قدردانی ستاد کل نیروهای مسلح قرار گرفت. وی افزود: کنگره عظیم پیاده روی اربعین، طلایه‌دار همایش مسلمانان جهان بود که بحمدالله به خوبی برگزار شد و نتایج آن خاری بر چشم دشمنان استکباری علیه مسلمانان بود. جانشین فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه آموزش‌ها در مرزبانی منتج به نتیجه شده است، گفت: تصادفات و اقدامات که منجر به آسیب‌پذیری می‌شد، کاهش پیدا کرده و این موضوع اهمیت بسیار بالایی دارد. وی با اشاره به راه‌اندازی قرارگاه مقداد در مرزبانی ناجا، خاطرنشان کرد: قرارگاه مقداد راه اندازی شده و فعال است و این قرارگاه وظیفه دارد رویدادهای مرزی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن مورد بهره‌برداری قرار دهد. جانشین فرمانده مرزبانی ناجا با بیان فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی در خصوص اهمیت رصد فضای مجازی، گفت: مرزبانی رکن اصلی تأمین امنیت کشور است که باید در زمینه رصد فضای مجازی ورود کند و بر رویدادهای مرزی کنترل داشته باشد.
فارسفارس1 روز قبل
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به خدمات مردم مهران به زائران اربعین، گفت: ما در طول سال در کنار مردم مهران هستیم و عزم خود را برای توسعه زیرساخت‌های این شهر به منظور خدمت‌رسانی به زوار سیدالشهدا (ع) جزم کرده‌ایم. وی با بیان اینکه خدمت به زائران سیدالشهدا (ع) توفیقی است که نصیب مردم مهران شده است، افزود: شهر مهران با جمعیتی بالغ بر ۱۷ هزار نفر بیش از ۵ هزار خانوار را شامل می‌شود که طلاب از شهرهای تهران، قم و ایلام با حضور در این شهر از پذیرایی گرم مردم مهران تقدیر می‌کنند. رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه بیش از ۵ هزار خانوار در مهران زندگی می‌کنند، خاطرنشان کرد: ۸۰ طلبه در قالب ۳۰ گروه به صورت چهره به چهره باحضور در درب منازل مردم مهران از زحمات آن‌ها در ایام اربعین تقدیر می‌کنند. وی با بیان اینکه هر سال فعالیت‌های مردم مهران برای زوار اربعین بیشتر می‌شود، گفت: ما همچنان کنار مردم مهران خواهیم ماند و‌ برای ساخت این شهر کمک می‌کنیم، چرا که سازمان تبلیغات اسلامی عزم‌ خود را برای توسعه زیرساخت‌های مهران به منظور میزبانی مردم از زوار سیدالشهدا (ع) جزم کرده است. حجت‌الاسلام قمی با اشاره به اینکه آینده خوبی پیش‌روی مردم مهران است، گفت: هویت بالنده مردم مهران این است که در آن خدمت به زائران اربعین نهادینه شده است، امیدواریم هر روز قدرتمندتر و تقویت شود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، همایش تجلیل از موکب‌داران اربعین استان ایلام ظهر امروز با حضور حجت‌الاسلام محمد قمی، شخصیت‌های سیاسی، انتظامی و آحاد مردم استان ایلام برگزار شد. در این مراسم معنوی قاسم سلیمانی دشتکی اظهار داشت: موکب‌داران در اربعین حسینی در پذیرایی از زائران حسینی سنگ تمام گذاشتند. هیچ‌ کس تکبر نداشت و نوکری امام حسین (ع) را افتخار می‌دانند. استاندار ایلام افزود: زیرساخت‌های استان‌، پایانه‌‌ برکت‌، پارکینگ اربعین‌، تونل‌های‌ نیمه‌تمام مسیر ایلام - مهران، پل‌های کنجان چم، جاده‌های مهران - دهلران - اندیمشک باید برای سال آینده تکمیل شود. وی خواستار توجه بیشتر به تعداد کمی و کیفی روحانیون و مناطق روستایی و دورافتاده استان شد.
فارسفارس1 روز قبل
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: شهر مهران موکب‌ بزرگی است که نه تنها در اربعین بلکه در طول سال هم پذیرای زائران امام حسین (ع) است، بنابراین باید به فراهم‌سازی زیرساخت‌ها و‌آبادانی آن اهتمام بیشتری داشته باشیم. این استان در این زمینه باید بدرخشد چرا که موکب بزرگی است که در طول سال هم‌ پذیرای زائران است. در جنگ تحمیلی در طول هشت سال خبری از آبادانی نبود. تردد حدود ۵ میلیون زائر اربعین از مهران/ ۳۲۶ هزار زائر در یک روز از مرزمهران عبور کردنداستاندار ایلام با بیان اینکه حضور روحانیون در اربعین امسال پرشور و‌موثرتر بود، خاطر نشان کرد: ۴۵۰ هزار زائر در محرم از مرز مهران عبور کردند. سلیمانی دشتکی با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ درصد زائران اربعین حسینی از شهر مهران عبور کرده و از کشور خارج شدند، افزود: در طول ایام اربعین ۳۲۶ هزار نفر در یک‌شب از مرز مهران تردد کردند و‌ بیش از ۳ هزار دستگاه در مهران مستقر شد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: سازمان تبلیغات کشور درصدد است تا با تقویت ساختار سازمانی نسبت به اختصاص اداره ویژه به مهران اقدام کند. وی در ادامه عنایت ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی به مردم ایلام خاصه مهران را یادآور شد و افزود: هدایای معنوی رهبری را به تک‌تک خانواده‌های مهرانی تقدیم کرده‌ایم. قمی این هدایای را از دو جهت دارای اهمیت دانست و عنوان کرد: جهت اول هدیه معنوی معنویت آن از بارگاه امام هشتم است و بعد دیگر آن عنایت رهبری و مقام عظمای ولایت است. رئیس سازمان تبلیغات کشور استقبال مردم مهران را از این حرکت فرهنگی یادآور شد و خاطرنشان کرد، استقبال مردم مهران از این حرکت فرهنگی بی‌نظیر بود. با هم تصاویری از این اقدام فرهنگی و معنوی را ببینیم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
وی تاکید کرد: در سفر اربعین حسینی کمبود گذرنامه را با برگ سبز تردد برای زائران جبران کردیم تا کسانی که گذرنامه نداشتند از این سفر باز نمانند. رئیس پلیس گذرنامه گفت: اطلاعات افراد متقاضی صدور گذرنامه به صورت الکترونیک در مخزن چاپ ذخیره سازی شده است و به تدریج به سیستم برای چاپ منتقل می‌شود. گذرنامه بقیه افراد به تدریج روزانه صادر می‌شود و نیاز به مراجعه حضوری ندارد. سفر به کربلا در شرایط فعلی توصیه نمی‌شودرئیس پلیس گذرنامه نیروی انتظامی گفت: در شرایط فعلی توصیه نمی‌شود که هموطنان برای سفر به کربلا اعزام شوند. اما در شرایط امنیتی فعلی به علاقمندان توصیه می‌شود به مرز مراجعه نکنند، هر چند اکنون اجازه عبور هم داده نمی‌شود.
فارسفارس1 روز قبل
در دیدار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با امام جمعه ایلام به اهمیت روایتگری از میزبانی شایسته مردم مهران از زوار اربعین و تخصیص اعتبار بیشتر به قرارگاه فرهنگی اشاره شد. به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام‌محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی امروز ۲۳ آبان‌ماه با حجت‌الاسلام الله‌نور کریمی‌تبار امام‌جمعه ایلام دیدار کرد. وی با بیان اینکه امروز مردم ایلام و‌شهرستان مهران از کنگره بزرگ اربعین سربلند بیرون آمدند، افزود: سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان نهادی فرهنگی و همچنین مسؤول کمیته فرهنگی آموزشی اربعین جلساتی را برگزار کرد. همچنین تجلیل از موکب‌داران و برپایی جشن بزرگ‌میلاد پیامبر (ص) از دیگر برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی در شهر مهران و استان ایلام است. حجت‌الاسلام کریمی‌تبار از اختصاص بودجه به قرارگاه فرهنگی اربعین خبر داد و افزود: مسؤولان ستاد اربعین پذیرفتند که برای کار فرهنگی باید بودجه تخصیص یابد، هرچند مبلغ بودجه قابل توجه نبود اما همین اقدام قابل تقدیر است.
فارسفارس1 روز قبل
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در نخستین روز حضور در شهر مهران با خانواده شهدا دیدار و از میزبانی آن‌ها از زائران اربعین حسینی تقدیر کرد. مردم مهران را تنها نمی‌گذاریمدر این دیدار، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه شهر مهران به عنوان خاکریز جنگ تحمیلی همواره شاهد فرازونشیب‌هایی بوده است، گفت: مردم مهران در تمامی اعصار چه جنگ تحمیلی و چه میزبانی از زوار اربعین‌خوش درخشیدند. رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به موقعیت مهران در ایام اربعین اشاره کرد و گفت: امسال بسیاری از زائران از مرز مهران عبور کردند و‌ما نیز در موکب‌هایی که پیش‌بینی شده بود، در خدمت زوار بودیم؛ اما سازمان تبلیغات اسلامی علاوه بر اربعین، در طول سال نیز مردم مهران را تنها نمی‌گذارد. وی در ادامه به خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی اشاره کرد و افزود: خدمت در این عرصه توفیقی است که نصیب ما شده است. به گزارش فارس، سازمان تبلیغات اسلامی به نمایندگی از مقام معظم رهبری از مردم مهران به پاس میزانی از زائران اربعین تشکر و تقدیرنامه و تابلو فرش حرم امام رضا (ع) اهدا کرد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، حجت‌الاسلام محمد قمی صبح امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه و امام‌ جمعه ایلام، میزبانی زائران اربعین حسینی توسط مردم ولایت‌مدار ایلام خاصه مردم شریف و مرزدار مهران را عنایت الهی دانست و اظهار داشت: مردم استان ایلام در میزبانی زائران حسینی سنگ تمام گذاشتند. رئیس سازمان تبلیغات اسلامی عنوان کرد: رویداد اربعین اتفاقی برای احیای تاریخ و تمدن بوده است و تمدن اسلامی با اربعین حسینی دوباره احیا شده است. قمی اختصاص سازمان تبلیغات ویژه اربعین به مهران در ساختار سازمان تبلیغات اسلامی را در اربعین ۹۹ نوید داد و افزود: مسئولان دولتی نسبت به حقیقت و باطن اربعین اهتمام داشته باشند. رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور خاطرنشان کرد: حرکت شایسته و انقلابی مردم ایلام در خادمی زائران حسینی نام ایلام را محبوب‌القلوب مردم ایران کرده است. توسعه زیرساخت‌های فرهنگی در مهران مورد تأکید رئیس سازمان تبلیغات در این دیدار بود که گفت: توسعه زیرساخت‌های فرهنگی مهرام عزم جدی سازمان تبلیغات اسلامی است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
وی تاکید کرد: در سفر اربعین حسینی کمبود گذرنامه را با برگ سبز تردد برای زائران جبران کردیم تا کسانی که گذرنامه نداشتند از این سفر باز نمانند. رئیس پلیس گذرنامه گفت: اطلاعات افراد متقاضی صدور گذرنامه به صورت الکترونیک در مخزن چاپ ذخیره سازی شده است و به تدریج به سیستم برای چاپ منتقل می‌شود. گذرنامه بقیه افراد به تدریج روزانه صادر می‌شود و نیاز به مراجعه حضوری ندارد. سفر به کربلا در شرایط فعلی توصیه نمی‌شودرئیس پلیس گذرنامه نیروی انتظامی گفت: در شرایط فعلی توصیه نمی‌شود که هموطنان برای سفر به کربلا اعزام شوند. اما در شرایط امنیتی فعلی به علاقمندان توصیه می‌شود به مرز مراجعه نکنند، هر چند اکنون اجازه عبور هم داده نمی‌شود.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/ایلام رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: مردم مهران با خدمت گذاری خودجوش به زائران منت بزرگی بر ایران اسلامی دارند و به همین دلیل برای اداره تبلیغات اسلامی مهران به صورت ویژ ه برنامه‌ریزی خواهد شد. حجت الاسلام و المسلمین محمد قمی در حاشیه تقدیر معنوی از خانواده‌های مهرانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همه مردم ایران نیز در کنار مسئولان قدردان مردم مهران به واسطه پذیرایی از زائران هستند. وی در مورد هدیه معنوی رهبری به خانواده‌های مهرانی افزود: این برنامه جلوه‌ای از تشکر رهبری از مردم مهران برای پذیرش زائران اربعین است که با حضور طلاب و به صورت خانه به خانه صورت می‌گیرد. وی با بیان اینکه مردم مهران حق بزرگی بر همه دارند، اضافه کرد: زیرساخت‌های اربعین متناسب با افزایش هر ساله زائران باید توسعه یابد و مسئولان نگاه خاصی به مهران داشته باشند. وی تاکید کرد: با توجه به اهمیت مساله اربعین و مرز مهران سازمان تبلیغات اسلامی ایجاد اداره ویژه در مهران را در دستور کار دارد.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/ایلام امروز روحانیون اعزامی توسط سازمان تبلیغات اسلامی از مردم مرزدار مهران قدردانی کردند. «حشمت‌الله رستمی» در این باره گفت: در این راستا ۱۲۰ نفر از روحانیون به‌صورت گروه‌های سه نفره برای توزیع این بسته‌های فرهنگی به درب منازل مردم مهران مراجعه می‌کنند، یادآور شد: این بسته‌های فرهنگی در روزهای سه‌شنبه ۲۱ و چهارشنبه ۲۲ آبان ماه سال جاری در بین مردم مهران توزیع می‌شود. معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی ایلام با اشاره به میزبانی مردم مهران از زوار اربعین حسینی، خاطرنشان کرد: با توجه به میزبانی مردم شهرستان مهران از زائران اربعین حسینی و به‌منظور تقدیر از خدمت‌رسانی مردم این شهرستان، رهبر معظم انقلاب از مردم این شهرستان تقدیر می‌کند. رستمی تصریح کرد: علاوه بر بسته‌های فرهنگی، تقدیرنامه‌ای به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب به‌منظور پاسداشت خدمات مردم مهران در ایام اربعین به مردم اهدا می‌شود تا سال‌های آینده نیز شاهد خدمات‌رسانی مردم این منطقه به زائران اربعین حسینی باشیم. وی همچنین از سفر رئیس سازمان تبلیغات کشور به استان ایلام و شهرستان مرزی مهران خبر داد و گفت: همچنین مراسم جشنی به مناسبت میلاد مسعود پیامبر گرامی اسلام (ص) در صحن مطهر امامزاده سید حسن (ع) شهرستان مرزی مهران در شب پنج شنبه با حضور مسئولان کشوری و استانی و اقشار مختلف شهرستان مهران برگزار می‌شود.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/ایلام مدیرکل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور بابیان اینکه نام استان ایلام و مهران با اربعین حسینی گره‌خورده است، گفت: تصمیمات و سیاست‌های این شورا، نقش مؤثری در ترویج فرهنگ ایرانی و سبک زندگی اسلامی دارد. مدیرکل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور بابیان اینکه نام استان ایلام و مهران با اربعین حسینی گره‌خورده است، گفت: تصمیمات و سیاست‌های این شورا، نقش مؤثری در ترویج فرهنگ ایرانی و سبک زندگی اسلامی دارد. وی بابیان اینکه امروز استان ایلام و مهران کانون تردد زوار اربعین حسینی و دروازه ورود به عتبات عالیات است، یادآور شد: مردم ایلام در خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی، حضوری مؤثر و فعال دارند و امروز نام ایلام با اربعین حسینی گره‌خورده است. مدیرکل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اصلاح فرهنگ عمومی از همه کارها بهتر است، تصریح کرد: فرهنگ عمومی میراث اجتماعی مشترکی است که بر باورها و رفتارهای یک جامعه مبتنی است و این ارزش‌ها در جامعه باید تقویت و صیانت شود. مدیرکل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور خاطرنشان کرد: در دوره دهم کاری این شورا ضمن توجه به موضوعات مختلف فرهنگ عمومی بر استفاده از ظرفیت دستگاه‌های عضو تأکید داشته و سرفصل‌های ۱۵ گانه‌ای را نیز تصویب کرده است؛ که برخی از مصوبات این دوره برنامه ارتقا فرهنگ زیارت، ارتقا فرهنگ سلامت و راهپیمایی اربعین حسینی است.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، عبدالهاشم حسن‌نیا در نشست مدیران استانی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌های به عمل آمده از سوی مدیران و کارکنان در جابه‌جایی مطلوب زائران اربعین حسینی (ع) در سال‌جاری، اظهار داشت: عامل موفقیت در جابه‌جایی زائران، جمع‌نگری، همکاری و تلاش گروهی دست‌اندرکاران، ‌ مدیران و کلیه کارکنان بوده است. وی افزود: فراگیری زبان مدیریت و عمل‌گرایی جمعی و گروهی مهمترین عامل موفقیت در امور و فعالیت‌های مختلف سازمانی است که جمع کثیری از کاربران و هم‌وطنان از آن بهره‌مند می‌شوند. حسن‌نیا، با اشاره به برنامه‌های اصلی این سازمان تا پایان‌ سال‌جاری افزود: اجرای طرح ابرار و احداث راه‌های روستایی، عملیات راهداری زمستانی، بهره‌گیری از شرکت‌های هوشمند حمل و نقل جاده‌ای و ساماندهی وانت‌بارها از جمله برنامه‌های اصلی این سازمان تا پایان سال‌جاری است که می‌بایست با برنامه‌ و آگاهانه، عملیاتی شده و بازدهی مناسبی در اقتصاد کشور به همراه داشته باشد. معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون، ‌ علی رغم محدودیت‌های مالی و اعتباری، با همدلی و هم‌فکری صورت گرفته و بهره‌گیری از امکانات و توان موجود، موفقیت‌های قابل توجهی در بخش حمل و نقل کالا و حمل کالاهای اساسی، نگهداری راه‌ها و بازسازی راه‌ها و ابنیه فنی آسیب‌دیده از سیل صورت گرفته است. معاون وزیر راه و شهرسازی نظارت و کنترل قراردادها و پروژه‌ها را عامل مهم دیگری در پیشبرد اقدامات این سازمان برشمرد و افزود: معاونان راهداری و همچنین معاونان فنی و نظارت ادارت کل راهداری استان‌ها می‌بایست نسبت به پروژه‌های تحت حوزه فعالیت خو حساسیت بیشتری داشته باشند و عملکرد اقدامات انجام شده از سوی پیمانکاران را به طور مستمر ارزیابی کنند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
حجت الاسلام محمد قمی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در مهران, اظهار داشت: در قالب ۳۰ گروه از مردم شهرستان مهران به جهت خدمات رسانی از زائران اربعین تجلیل بعمل خواهد آمد. وی گفت: شهرستان مهران به عنوان دروازه عتبات عالیات از جمله مسیرهایی است که مردم از سراسر کشور به این مرز برای زیارت مراجعه می‌کنند و با توجه به زیرساخت‌های این شهر نیاز است در این زمینه اقدام جدی صورت گیرد. رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور تصریح کرد: از دو روز گذشته با مراجعه به درب منزل شهروندان مهرانی با اهداء لوح تقدیر مقام معظم رهبری و تابلو فرش حرم مطهر امام رضا (ع) از مردم این شهرستان تجلیل بعمل آمد. وی با بیان اینکه در این آیین پنج هزار خانوار مهرانی تجلیل خواهند شد گفت: مردم این شهرستان با برپایی موکب و زائرسرا در خدمات رسانی به زائران سنگ تمام گذاشتند. حجت الاسلام قمی ادامه داد: دیدار با خانواده شهدا و موکب داران از دیگر برنامه‌های این آیین است.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمد قمی در راستای تجلیل از مردم و موکب داران مهران برای میزبانی از زائران اربعین وارد شهر مهران شد. حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی ظهر امروز در بدو ورود با خانواده‌های شهدا دیدار خواهد داشت. برنامه بعدی سفر رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، دیدار با امام جمعه ایلام و شرکت در جلسه جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی است. همچنین صبح روز پنجشنبه با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از موکب‌داران ایام اربعین در استان تقدیر به عمل می‌آید. برنامه پایانی حجت‌الاسلام قمی در استان ایلام، برگزاری جشن میلاد پیامبر اعظم (ص) با حضور در شهرستان مهران و صحن امامزاده سید حسن خواهد بود.

قدردانی از مهمان نوازی شهروندان مهران در ایام اربعین

مهرمهر2 روز قبل
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، اربعین را می‌توان به‌عنوان رویداد بزرگ و جریان‌سازی در تاریخ اسلام ثبت و ضبط کرد. حماسه‌ای که در اربعین امسال از سوی میلیون‌ها دلداده و عاشق امام‌حسین (ع) خلق شده، نمونه‌ای از فرهنگ انتظار است و نشان می‌دهد همچنان می‌توان بر محور حقانیت اهل‌بیت (ع) محبت را در دل‌ها زنده نگه داشت. خدمت‌رسانی در نظر گرفته شده برای زائران اربعین امسال، طوری برنامه‌ریزی شده بود که با کمترین مشکلات بیش از ۳ میلیون ایرانی به زیارت کربلا رفتند و برگشتند. مردم مرزنشین ایران اسلامی‌مان نیز به کمک نهادهای فرهنگی و ستاد اربعین آمدند و از میهمانان سیدالشهدا (ع) پذیرایی کردند. ماه گذشته شهرهای ایلام و مهران تقریبا مملو از جمعیت زائران بود اما این روزها دیگر از شلوغی ماه‌های گذشته در مرزهای کشور خبری نیست.
فارسفارس2 روز قبل
به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس؛ جمعی از روحانیون و مسئولان سازمان تبلیغات اسلامی، به نمایندگی از رهبر انقلاب به شهر مرزی مهران رفته و با حضور در خانه به خانه‌ مردم این شهر، با اهدای یک نامه و هدیه‌ای متبرک از آستان امام رضا (ع) از زحمات و مهمان‌نوازی مردم این شهر در ایام اربعین حسین (ع) تشکر و قدردانی کردند. این اقدام در راستای میهمان‌نوازی مردم شهر مهران از زائران اربعین حسینی صورت گرفت و مسئولان سازمان تبلیغات اسلامی قاب فرش متبرک آستان امام رضا (ع) به همراه تقدیر نامه به مردم هدیه کردند. قرار است طی مراسمی از موکب‌داران اربعین حسینی در مهران تجلیل شود. انتهای پیام/
الفالف2 روز قبل
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی ایلام گفت: به‌ جهت خدمات‌رسانی مردم شهرستان مهران به زائران اربعین حسینی، از سوی رهبر انقلاب از مردم مهران تقدیر به‌عمل خواهد آمد. گروه اجتماعی الف، ۲۲ آبان ۱۳۹۸، ۱۰:۱۳ ۳۹۸۰۸۲۲۰۴۲به گزارش فارس، حشمت الله رستمی معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی ایلام صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به میزبانی مردم شهرستان مهران از زائران اربعین حسینی و به منظور تقدیر از خدمت رسانی مردم این شهرستان، رهبر معظم انقلاب از مردم این شهرستان تقدیر می‌کنند. وی افزود: به همین منظور پنج هزار بسته فرهنگی اهدایی رهبر معظم انقلاب بین مردم این شهرستان توزیع خواهد شد. معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی ایلام تصریح کرد: این بسته‌های فرهنگی توسط ۱۲۰ نفر از روحانیان در قالب گروه‌های سه نفره، امروز از طریق مراجعه به درب منازل مردم این شهرستان توزیع می‌شود. وی ادامه داد: علاوه بر بسته‌های فرهنگی، تقدیر نامه‌ای به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب به‌منظور پاسداشت خدمات مردم مهران در ایام اربعین به مردم اهدا می‌شود.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/خراسان رضوی رئیس پژوهشکده زیارت و گردشگری دانشگاه فردوسی مشهد گفت: من به عنوان یک محقق تصور می‌کنم که اگر تجربه پیاده‌روی اربعین به درستی و در چارچوب دینی رقم بخورد نه فقط سلامت به مخاطره نمی‌افتد بلکه سلامت در ابعاد مختلف به طور خاص تقویت می‌شود. وی افزود: براساس گفت‌وگوهایی که با مسؤولان دانشگاه العمید انجام دادیم در واقع آماری تخمینی از تعداد زوار اربعین در عراق و نسبت جنسی و سنی را به دست آوردیم. پیاده‌روی اربعین باعث تقویت سلامت در ابعاد مختلف می‌شودیوسفی افزود: من به عنوان یک محقق تصور می‌کنم که اگر این تجربه به درستی و در چارچوب دینی رقم بخورد نه فقط سلامت به مخاطره نمی‌افتد بلکه سلامت در ابعاد مختلف به طور خاص تقویت می‌شود. این موضوع تا حد زیادی مؤید این رویکرد و برداشت ما هم قرار دارد که ابعاد چهارگانه در این سفر تقویت می‌شوند. رئیس پژوهشکده زیارت و گردشگری دانشگاه فردوسی مشهد، خاطرنشان کرد: پیاده‌روی اربعین فرصت اجتماعی را برای زائران فراهم می‌کند که با افراد بیشتری آشنا شوند و به سرمایه اجتماعی آنها در این سفر افزوده می‌شود.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی ایلام صبح امروز (چهارشنبه) در جمع خبرنگاران در شهر مرزی مهران اظهار داشت: به دلیل خدمات‌رسانی و زحمات مردم مهران در ایام اربعین، به پیشنهاد سازمان تبلیغات اسلامی و موافقت مقام معظم رهبری، از مردم این شهرستان با هدایای معنوی تجلیل می‌شود. حجت‌الاسلام حشمت‌الله رستمی افزود: این مراسم از عصر روز گذشته آغاز شده و تا امروز نیز ادامه خواهد داشت. رستمی با اشاره به اینکه در این حرکت عظیم، ۱۲۰ روحانی هدایای معنوی را درب منازل به مردم تحویل می‌دهند، خاطرنشان کرد: این هدایا بین ۵۰۲۰ خانوار تحویل داده خواهد شد.

به انتهای لیست رسیدید