زائران حسینی

زائران حسینی

فارسفارس5 روز قبل
رئیس کمیته فرهنگی و آموزش ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه بحث آموزش و توجیه عمومی در اولویت برنامه‌های فرهنگی اربعین سال آینده قرار می‌گیرد، گفت: اگر مردم اطلاعات مناسبی دریافت کنند، این سفر معنوی را بهتر مدیریت خواهند کرد. حجت‌الاسلام احمدی با اشاره به اولویت برنامه‌های فرهنگی برای اربعین سال آینده، خاطر نشان کرد: برای اربعین سال ۹۹ با توجه به دستاوردهای احصا شده، مقرر شد بحث آموزش و توجیه عمومی در اولویت برنامه‌های فرهنگی قرار گیرد. رئیس کمیته فرهنگی و آموزش ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه شورای فضای مجازی به خوبی در اربعین امسال فعالیت کرد، گفت: در این شورا علاوه بر رسانه‌های داخلی، رسانه‌های عراقی هم حضور دارند. امیدواریم برای سال ۹۹ برنامه‌ریزی کرده تا از این ظرفیت برای اطلاع‌رسانی، آموزش و توجیه مردم برای مراسم اربعین استفاده کنیم. حجت‌الاسلام احمدی با اشاره به اینکه انعکاس پیام اربعین و نهضت عاشورایی توسط اتحادیه رادیو و تلویزیون عراق انجام می‌شود، افزود: ما نیز برای این امر همکاری‌های لازم را خواهیم داشت تا به خوبی پیام اربعین و نهضت عاشورا را به جهان برسانیم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 روز قبل
علیزاده مهاجر مدیرکل پزشکی قانونی استان ایلام در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان از افتتاح و راه اندازی اداره پزشکی قانونی در شهرستان مهران خبرداد. وی گفت: با برنامه ریزی‌های بعمل آمده در راستای منویات رئیس قوه قضاییه مبنی بر گسترش خدمات قضایی در سراسر کشور به جهت رفاه حال شهروندان و زائران حسینی مرکز پزشکی قانونی شهرستان مهران افتتاح و راه اندازی شد.
فارسفارس1 هفته قبل
با توجه به افزایش تعداد زائران حسینی علاوه بر طرح توسعه حرم سیدالشهدا (ع)، به تازگی طرحی برای توسعه حرم حضرت عباس (ع) نیز پیش‌بینی شده است. بر همین اساس، در طرح اولیه توسعه حرم حضرت عباس (ع) اطراف حرم توسعه می‌یابد که برای این منظور در مرحله نخست باید زمین‌های اطراف حرم مطهر خریداری شود. طرح جامعی نیز برای توسعه حرم حضرت عباس (ع) نیز طراحی شده و مقدمات اجرای آن در حال بررسی است. همچنین در طرح توسعه حرم حضرت عباس (ع) نیز دو بخش زیارتی و غیرزیارتی در نظر گرفته شده است که از سمت خیابان علقمی این طرح اجرا خواهد شد. به گزارش فارس، با اجرای طرح توسعه حرم امام حسین (ع) این حرم مطهر ۱۴ برابر می‌شود و با توجه به لزوم توسعه حرم حضرت عباس (ع) نیز به نظر می‌رسد حرم حضرت عباس (ع) بیش از ۱۰ برابرمساحت فعلی شود.
فارسفارس2 هفته قبل
ستاد بازسازی عتبات در پیامی در‌پی شهادت سردار سلیمانی، ضمن عرض تبریک و تسلیت، تأکید کرد: پرچمی که این سردار رشید اسلام در راه بازسازی عتبات و خدمت به زائران حسینی برافراشت، هرگز بر زمین نخواهد افتاد. سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به مصداق آیه شریفه «اشداء على الکفار رحماء بینهم» محور جبهه مقاومت اسلامی در برابر کفار و در عین حال الگو و مایه دلگرمی مستضعفان منطقه و حتی جهان بود. رهنمود‌ها و حمایت‌های این شهید بزرگوار از اقدامات ستاد بازسازی عتبات عالیات در سال‌های گذشته و فرمان بسیج عمومی موکب‌های اربعین حسینی برای پشتیبانی از هموطنان سیل زده در ابتدای امسال در کنار مجاهدت‌های خالصانه‌اش در حافظه تاریخی ملت بزرگ ایران محفوظ خواهد ماند. شهادت این سردار رشید اسلام بدست آمریکای خبیث، نه تنها جبهه مقاومت را تضعیف نخواهد کرد، بلکه به برکت خون پاک ایشان، وحدت ملت‌ها و توان جبهه مقاومت تقویت خواهد شد. ستاد بازسازی عتبات عالیاتانتهای پیام/
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، ستاد بازسازی عتبات عالیات در پیامی به مناسبت شهادت سردار سلیمانی، ضمن عرض تبریک و تسلیت، تاکید کرد: پرچمی که این سردار رشید اسلام در راه بازسازی عتبات و خدمت به زائران حسینی برافراشت، هرگز بر زمین نخواهد افتاد. متن پیام به این شرح است: بسم رب الشهدا و الصدیقین «ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیا عند ربهم یرزقون» سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده رشید جبهه مقاومت اسلامی و مالک اشتر علی زمان پس از سال‌ها مجاهدت به جمع یاران شهیدش پیوست. سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به مصداق آیه شریفه «اشداء علی الکفار رحماء بینهم» محور جبهه مقاومت اسلامی در برابر کفار و در عین حال الگو و مایه دلگرمی مستضعفان منطقه و حتی جهان بود. رهنمودها و حمایت‌های این شهید بزرگوار از اقدامات ستاد بازسازی عتبات عالیات در سال‌های گذشته و فرمان بسیج عمومی موکب‌های اربعین حسینی برای پشتیبانی از هموطنان سیل زده در ابتدای امسال در کنار مجاهدت‌های خالصانه‌اش در حافظه تاریخی ملت بزرگ ایران محفوظ خواهد ماند. شهادت این سردار رشید اسلام به دست آمریکای خبیث، نه تنها جبهه مقاومت را تضعیف نخواهد کرد، بلکه به برکت خون پاک ایشان، وحدت ملت‌ها و توان جبهه مقاومت تقویت خواهد شد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ستاد بازسازی عتبات عالیات در پیامی به مناسبت شهادت سردار سلیمانی تاکید کرد: پرچمی که این سردار رشید اسلام در راه بازسازی عتبات و خدمت به زائران حسینی برافراشت، هرگز بر زمین نخواهد افتاد. سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به مصداق آیه شریفه «اشداء علی الکفار رحماء بینهم» محور جبهه مقاومت اسلامی در برابر کفار و در عین حال الگو و مایه دلگرمی مستضعفان منطقه و حتی جهان بود. رهنمودها و حمایت‌های این شهید بزرگوار از اقدامات ستاد بازسازی عتبات عالیات در سال‌های گذشته و فرمان بسیج عمومی موکب‌های اربعین حسینی برای پشتیبانی از هموطنان سیل زده در ابتدای امسال در کنار مجاهدت‌های خالصانه‌اش در حافظه تاریخی ملت بزرگ ایران محفوظ خواهد ماند. شهادت این سردار رشید اسلام بدست آمریکای خبیث، نه تنها جبهه مقاومت را تضعیف نخواهد کرد، بلکه به برکت خون پاک ایشان، وحدت ملت‌ها و توان جبهه مقاومت تقویت خواهد شد. ستاد بازسازی عتبات عالیات، عروج سرخ سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی را به امام عصر (عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) و هموطنان عزیز و همه مستضعفان سراسر جهان تبریک و تسلیت می‌گوید و تصریح می‌کند: پرچمی که این سردار سرافراز در راه خدمت به اعتاب مقدسه و همه مستضعفان جهان برافراشته بود، بر زمین نخواهد ماند.
فارسفارس2 هفته قبل
مدیرعامل شرکت شمسا به تفاوت کاروان‌های مجاز و غیرمجاز عتبات، بدهی ۹ میلیارد دیناری بانک مرکزی عراق به شرکت شمسا و این شرکت به شرکت‌های عراقی به دلیل بلوکه شدن پول ایران در بانک مرکزی عراق اشاره کرد. زائران کاروان‌های غیرمجاز عمدتا بیمه نیستند/ ورودی درمانگاه‌های عراق ۱۰۰ دلار استعلاوه بر این، زائران کاروان‌های شمسا از خدمات بیمه‌ای برخوردار هستند؛ در حالی که زائران کاروان‌های غیرمجاز عمدتا بیمه هم نیستند. مردم از روی بی‌اطلاعی با کاروان‌های غیرمجاز همراه می‌شونداینطور نیست که بگوییم اعزام سازمان حج و زیارت با غیرمجاز چه فرقی دارد. کاروان‌های غیرمجازدر سایه از امکانات کاروان‌های شمسا استفاده می‌کنندحتی به کاروان‌های غیرمجاز؟ نه! کاروان‌های غیرمجاز در سایه امکانات کاروان‌های شمسا، به عراق می‌روند و از این امکانات استفاده می‌کنند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/مرکزی مشاور استاندار و دبیر ستاد اربعین استان مرکزی گفت: در فعالیت پاکبانان شهرداری ساوه در ایام اربعین حسینی، نگاه خادمی بر نگاه کارکردی غالب است. وی همچنین از مشارکت دیگر نیروهای شهرداری ساوه از جمله آتش نشانی، آمبولانس، کامیون، تانکر آبرسانی و دیگر ماشین آلات در این حرکت معنوی و اقدام حسینی قدردانی کرد. سیدمهدی حسینی ادامه داد: امسال شهرداری ساوه با اعزام ۵۴ نفر نیروی پاکبان به همراه ادوات و ماشین آلات افتخار خدمت رسانی به زائران حسینی را در ایام اربعین داشت. رئیس شورای اسلامی شهر ساوه نیز در این مراسم گفت: کسانی که به زائران اربعین حسینی خدمات‌رسانی می‌کنند دارای جایگاه بسیار رفیعی هستند و این اقدام اجر و پاداش معنوی بسیار زیادی برای آنها دارد. در ادامه این مراسم با اهدای لوح به مهندس حسینی شهردار ساوه از سوی استاندار مرکزی و دبیر ستاد اربعین استان مرکزی از تلاش‌های نیروهای اعزامی شهرداری ساوه تقدیر و از زحمات پاکبانان قدردانی شد.
فارسفارس1 ماه قبل
استان‌های برتر سال ۹۸ در توسعه و بازسازی اعتاب مقدسه عراق معرفی و تقدیر شدند که بر این اساس استان‌های خوزستان، بوشهر و تهران به عنوان استان‌های اول تا سوم مورد تجلیل قرار گرفتند. به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، ستاد بازسازی عتبات یک نهاد مردمی است که پس از سرنگونی صدام در عراق به منظور بازسازی و توسعه اعتاب مقدسه این کشور راه‌اندازی شد. یکی از مهم‌ترین اقدامات ستاد بازسازی عتباب توسعه حرم امیرالمؤمنین (ع) با احداث صحن حضرت زهرا (س) و توسعه حرم امام حسین (ع) با احداث صحن حضرت زینب (س) است. بر همین اساس، استان‌های خوزستان، بوشهر و تهران به عنوان استان‌های برتر رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند. به گزارش فارس، علاقه‌مندان برای کمک به بازسازی و توسعه اعتاب مقدسه عراق می‌توانند کد دستوری (*۲۳۰#) ستاره ۲۳۰ مربع را شماره‌گیری کنند.
فارسفارس1 ماه قبل
مدیر کل امور کارگزاران سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه تعداد آشپزخانه‌های فعال کشورمان در عراق به تعداد زائران ایرانی عتبات بستگی دارد، گفت: هم‌اکنون غذای زائران کشورمان در۳ آشپزخانه ایرانی در نجف، کربلا و کاظمین طبخ می‌شود. بر همین اساس چندین آشپزخانه در کربلا و نجف راه‌اندازی شد که در این آشپزخانه‌ها، روزانه غذای زائران ایرانی طبخ شده و بین هتل‌های محل اسقرار زائران توزیع می‌شد. به طوری که یک آشپزخانه در نجف اشرف، یک آشپزخانه در کربلا و یک آشپزخانه نیز در کاظمین داریم که غذای زائران ایرانی در آنجا طبخ می‌شود. محمدی با بیان اینکه تعداد آشپزخانه‌های فعال کشورمان در عراق وابسته به تعداد زائران عتبات است، خاطرنشان کرد: هرچه تعداد زائران بیشتر باشد تعداد آشپزخانه‌های فعال ایرانی در عراق هم بیشتر می‌شود. به گزارش فارس، حدود ۶ آشپزخانه ایرانی در عراق فعالیت می‌کنند که بنا بر تعداد زائران عتبات این آشپزخانه‌ها فعال شده و مسؤولیت طبخ و تأمین غذای زائران ایرانی را بر عهده دارند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 ماه قبل
پیام خوزستان - آبادان – با حضور مردم و موکب داران، همایش تجلیل از موکب داران اربعین حسینی در محل مسجد جامع خرمشهر برگزار شد. حجت الاسلام محمد مهدی نبی زاده افزود: تلاش و همت موکب داران دلیل ادامه پیدا کردن مسیر اربعین است. وی اظهار کرد: اگر عشق موکب داران به خدمت کردن به زائران حسینی نبود به طور حتم ادامه این مسیر نیز محال بود. به گفته وی، موکب داران که اغلب آنها از عشایر منطقه‌اند مایه افتخار و مباهات خوزستان هستند. به گزارش خبرنگار مهر، در حاشیه همایش تجلیل از موکب داران اربعین حسینی، آیین تکریم و معارفه رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی خرمشهر نیز برگزار شد و بر همین اساس حجت الاسلام رضا متوسل به عنوان رئیس جدید این اداره معرفی و از زحمات حجت الاسلام عادل رویوران رئیس سابق این اداره قدردانی شد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خوزستان عصر امروز در این همایش گفت: نگاه به اربعین نگاه تمدن سازی و دادن بیرق انقلاب اسلامی به صاحب اصلی حضرت صاحب الزمان است. حجت الاسلام محمد مهدی نبی زاده افزود: تلاش و همت موکب داران دلیل ادامه پیدا کردن مسیر اربعین است. وی اظهار کرد: اگر عشق موکب داران به خدمت کردن به زائران حسینی نبود به طور حتم ادامه این مسیر نیز محال بود. به گفته وی، موکب داران که اغلب آنها از عشایر منطقه‌اند مایه افتخار و مباهات خوزستان هستند. به گزارش خبرنگار مهر، در حاشیه همایش تجلیل از موکب داران اربعین حسینی، آیین تکریم و معارفه رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی خرمشهر نیز برگزار شد و بر همین اساس حجت الاسلام رضا متوسل به عنوان رئیس جدید این اداره معرفی و از زحمات حجت الاسلام عادل رویوران رئیس سابق این اداره قدردانی شد.
فارسفارس1 ماه قبل
فاز دوم اتصال سرداب‌های حرم سیدالشهدا (ع) به حائر حسینی آغاز شده است و تابستان سال آینده با تکمیل فضایی که در اختیار زائران قرار می‌گیرد، یک و نیم برابر فضای فعلی خواهد شد. به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، سرداب القبله به عنوان بزرگ‌ترین سرداب حرم امام حسین (ع) به شمار می‌رود که تمام سرداب‌های حرم حسینی را به هم متصل می‌کند. همچنین در احداث این سرداب، قرار است سرداب‌های حرم امام حسین (ع) به حائر حسینی نیز متصل شود که در فاز نخست دهلیزهایی از باب القبله و باب الزینبیه حرم مطهر امام حسین (ع) پیش‌بینی شده بود که هم‌اکنون این روند به اتمام رسیده است. فاز دوم اتصال سرداب سیدالشهدا (ع) به حائر حسینی تابستان تکمیل می‌شوددر فاز دوم اتصال سرداب به حائر حسینی، دو دهلیز از جنوب صحن در نظر گرفته شده است تا از این طریق فضای اطراف ضریح برای تردد زائران حسینی و زیارت به ویژه در ایام شلوغ راحت‌تر صورت گیرد. به گفته متولیان احداث سرداب حسینی، اتصال سرداب به حائر حسینی تا اواسط سال آینده به اتمام می‌رسد و با این روند فضایی که در اختیار زائران قرار می‌گیرد، یک و نیم برابر فضای فعلی خواهد بود.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
با وجود برخی بی‌نظمی‌ها به دلیل حملات آشوبگران در بخش مرکزی کربلا، در اطراف بین‌الحرمین آرامش خاصی حاکم است و هیچ مشکلی برای زائران و مجاوران وجود ندارد. وی می‌گوید: در بین‌الحرمین آرامش کامل برقرار است و به لطف ائمه اطهار (ع) هیچ مشکلی نداریم. ما چهارشنبه در نجف اشرف هم بودیم که به راحتی به زیارت پرداختیم، چرا که اغتشاشات داخلی در اطراف حرم نیست و منطقه حرم مطهر امیرالمؤمنین (ع) در امنیت کامل است. همچنین زائرانی که در کربلا حضور دارند بدون مشکل و نگرانی به زیارت بپردازند. در ادامه تصاویری از شب گذشته بین‌الحرمین را که زائران با آرامش و در امنیت به زیارت می‌پردازند، مشاهده می‌کنید؛ انتهای پیام/
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
این آشوب‌ها که در مناطقی تقریبا دور از حرم ائمه اطهار (ع) در کربلا و نجف بود، تا حدودی باعث نگرانی برخی از زائران حسینی شد تا جایی که برخی از زائران در نجف اشرف به مناطق زیارتی دیگر در اطراف شهر نجف مشرف نشده و تنها به زیارت حرم امیرالمؤمنین (ع) رفتند. وی می‌گوید: در بین‌الحرمین آرامش کامل برقرار است و به لطف ائمه اطهار (ع) هیچ مشکلی نداریم. ما چهارشنبه در نجف اشرف هم بودیم که به راحتی به زیارت پرداختیم، چرا که اغتشاشات داخلی در اطراف حرم نیست و منطقه حرم مطهر امیرالمؤمنین (ع) در امنیت کامل است. همچنین زائرانی که در کربلا حضور دارند بدون مشکل و نگرانی به زیارت بپردازند. در ادامه تصاویری از شب گذشته بین‌الحرمین را که زائران با آرامش و در امنیت به زیارت می‌پردازند، مشاهده می‌کنید؛
فارسفارس1 ماه قبل
با وجود برخی بی‌نظمی‌ها به دلیل حملات آشوبگران در بخش مرکزی کربلا، در اطراف بین‌الحرمین آرامش خاصی حاکم است و هیچ مشکلی برای زائران و مجاوران وجود ندارد. وی می‌گوید: در بین‌الحرمین آرامش کامل برقرار است و به لطف ائمه اطهار (ع) هیچ مشکلی نداریم. ما چهارشنبه در نجف اشرف هم بودیم که به راحتی به زیارت پرداختیم، چرا که اغتشاشات داخلی در اطراف حرم نیست و منطقه حرم مطهر امیرالمؤمنین (ع) در امنیت کامل است. همچنین زائرانی که در کربلا حضور دارند بدون مشکل و نگرانی به زیارت بپردازند. در ادامه تصاویری از شب گذشته بین‌الحرمین را که زائران با آرامش و در امنیت به زیارت می‌پردازند، مشاهده می‌کنید؛ انتهای پیام/
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، رضا معمدی مقدم، مدیر کل امور اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه بعد از ظهر چهارشنبه در اختتامیه طرح زائران رضوی، ضمن اشاره به گزارش این طرح، اظهار کرد: اداره کل اجتماعی هرسال هفت طرح اجتماعی را با همکاری استان‌ها از محل موقوفات مرتبط به اجرا درمی‌آورد. وی ضمن اشاره به طرح زائران حرم رضوی، بیان کرد: هفتمین دوره طرح زائران رضوی در دو مرحله که در ۲۷ آبان و چهارم تا هفتم آذرماه در تقویم سازمان اوقاف و امور خیریه ثبت شده است، اجرا شد. وی ادامه داد: بر اساس اطلاعات سامانه جامع موقوفات، ۷۳۰ نیت برای کمک به زوار امام رضا (ع) داریم. در مجموع ۲۸۴ زائر مرد و ۴۳۹ زائر زن در این طرح شرکت کردند. گفت که ۴۰ روز دیگر برمی‌گردد و آن ۴۰ روز تبدیل به ۳۱ سال شد.
فارسفارس1 ماه قبل
نام‌نویسی دور جدید سفر به عتبات برای اعزام کاروان‌های زیارتی در بازه زمانی نیمه دوم آذرماه و همچنین اول تا پایان دی‌ماه آغاز شد. با برقراری امنیت برای زائران، سازمان حج و زیارت اقدام به اعزام زائران ایرانی و همچنین ادامه روند سفرهای زیارتی به عتبات کرد. به طوری که نام‌نویسی از متقاضیان سفر به عتبات در دی‌ماه نیز می‌توانند از امروز با مراجعه به دفاتر مجاز حج و زیارت در کاروان مدنظر خود ثبت‌نام کنند. اعزام‌های دور جدید عتبات در نیمه دوم آذرماه و همچنین از اول تا پایان دی‌ماه برنامه‌ریزی شده است و متقاضیان این سفر معنوی از استان‌های مختلف می‌توانند در این دوره به عتبات مشرف شوند. به گزارش فارس، اعزام زائران عتبات در قالب کاروان‌های حج و زیارت پس از اربعین قرار بود برقرار شود، اما به دلیل شرایط عراق این امر با یک ماه تأخیر از اوایل آذرماه آغاز شد.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
نام‌نویسی دور جدید سفر به عتبات برای اعزام کاروان‌های زیارتی در بازه زمانی نیمه دوم آذرماه و همچنین اول تا پایان دی‌ماه آغاز شد. با برقراری امنیت برای زائران، سازمان حج و زیارت اقدام به اعزام زائران ایرانی و همچنین ادامه روند سفرهای زیارتی به عتبات کرد. به طوری که نام‌نویسی از متقاضیان سفر به عتبات در دی‌ماه نیز می‌توانند از امروز با مراجعه به دفاتر مجاز حج و زیارت در کاروان مدنظر خود ثبت‌نام کنند. اعزام‌های دور جدید عتبات در نیمه دوم آذرماه و همچنین از اول تا پایان دی‌ماه برنامه‌ریزی شده است و متقاضیان این سفر معنوی از استان‌های مختلف می‌توانند در این دوره به عتبات مشرف شوند. اعزام زائران عتبات در قالب کاروان‌های حج و زیارت پس از اربعین قرار بود برقرار شود، اما به دلیل شرایط عراق این امر با یک ماه تأخیر از اوایل آذرماه آغاز شد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/خوزستان رئیس پلیس راه خوزستان از جان باختن ۲۹۰ نفر در شش ماهه نخست سال جاری بر اثر تصادفات در استان خوزستان خبر داد. سرهنگ رضا دولتشاهی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت تصادفات فوتی در سال جاری، اظهار کرد: در شش ماهه نخست سال جاری وضعیت تصادفات فوتی در خوزستان نسبت به سال گذشته بد نبوده است. دولتشاهی بیان کرد: متاسفانه در مهرماه سال جاری به دلیل افزایش تردد زائران اربعین حسینی نسبت به سال‌های گذشته، تصادفات فوتی در خوزستان صد درصد افزایش یافت. رئیس پلیس راه خوزستان تصریح کرد: در این بازه زمانی پرتصادف‌ترین محور، محور اهواز به خرمشهر و بالعکس و محور آبادان – سربندر بوده است. دولتشاهی بیان کرد: در آبان‌ماه سال جاری نیز تعداد جانباختگان تصادفات نسبت به سال گذشته تغییر زیادی نداشته است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/همدان معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان همدان گفت: زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در ماه صفر و به‌ویژه در مراسم پیاده‌روی اربعین امسال یک میلیارد و ۲۶۴ میلیون تومان صدقه سفر به پایگاه‌های این نهاد اهدا کردند. غلامرضا صیادزاده در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در مراسم پیاده‌روی اربعین امسال طرح جمع‌آوری صدقات مردمی در قالب طرح احسان حسینی اجراشده است، مطرح کرد: کمیته امداد استان همدان در مراسم شکوهمند اربعین امسال بیش از ۱۷ پایگاه جمع‌آوری صدقات مردمی در مسیر تردد زائران حسینی تعبیه کرده بود. وی ادامه داد: خیران نیک‌اندیش و زائران حسینی بیش از یک میلیارد و ۲۶۴ میلیون تومان صدقات تحت عنوان صدقه سفر به پایگاه‌های این نهاد اهدا کردند که این میزان صدقات نسبت به صدقات جمع‌آوری‌شده در اربعین سال گذشته ۲۱ درصد برابر شده است. صیادزاده با اشاره به اینکه در سال گذشته یک میلیارد و ۴۵ میلیون تومان صدقه در احسان حسینی جمع‌آوری‌شده است، اظهار کرد: صدقات مردمی بین فرزندان ایتام و محسنین و خانوارهای نیازمند تحت حمایت توزیع‌شده است. معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان همدان یادآور شد: امدادگران این نهاد در موکب‌های تعبیه‌شده نیز نذورات مردمی را جمع‌آوری کردند که به‌منظور پذیرایی و خدمت‌رسانی به زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در موکب‌ها هزینه شده است.
فارسفارس1 ماه قبل
پس از بازگشایی مرزهای استان خوزستان برای تردد زائران حسینی، مرز مهران نیز از امروز به روی زائران باز شد، اما فعلا هیچ کاروانی با مجوز سازمان حج و زیارت به صورت زمینی به عراق مشرف نمی‌شود. به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، تردد زائران حسینی از طریق مرزهای زمینی به دلیل احتیاطات امنیتی لازم برای زائران پس از پایان اربعین حسینی امکان‌پذیر نبود. قاسمی سلیمانی دشتکی استاندار ایلام در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به امکان تردد از مرز مهران گفت: مرز مهران از امروز برای تردد زائران به عتبات باز شده و امنیت لازم نیز از سوی کشورمان و طرف عراقی تأمین شده است. بر همین اساس، زائران می‌توانند با داشتن گذرنامه معتبر و اخذ روادید عراق، به این کشور سفر کنند. به گزارش فارس، با بازگشایی مرزهای زمینی برای سفر به عتبات، امکان تشرف زائران به صورت زمینی نیز مهیا شده است و این روند می‌تواند موجب شود تا کاروان‌های آزادبر با سوءاستفاده از نبود کاروان‌های زیارتی مجاز اقدام به اعزام زائران و مشتاقان سفر به عتبات کنند.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
مرکزی استاندار مرکزی گفت: در ایام اربعین امسال بیش از ۵ میلیون سفر رفت و برگشتی از محورهای مواصلاتی استان مرکزی ثبت شده است. سید علی آقازاده در همایش تجلیل از خادمین حسینی استان مرکزی، اظهار کرد: عملیات اربعین امسال چیزی شبیه به یک معجزه بود و در یک شبانه روز بیش از ۳۸۰ هزار نفر بدون هیچ مشکلی از مرز مهران عبور کردند که نشان از اقدامات ارزنده و گسترده خادمین اباعبدالله در سراسر کشور و علی الخصوص استان مرکزی دارد. وی ادامه داد: این اقدامات، تنها بخشی از فعالیت‌های موکب داران و خادمین حسینی بود که در کمال نظم و انسجام انجام شد و توانست اقتدار و امنیت ایران را در این ایام به همه جهانیان ثابت کند. وی با اشاره به اینکه در ایام اربعین سال جاری بیش از ۵ میلیون سفر رفت و برگشتی در محورهای مواصلاتی استان مرکزی به ثبت رسیده است، بیان کرد: خوشبختانه مجموعه ادارات و مسئولین استان مرکزی امسال با هماهنگی و پیگیری‌های مستمر خود توانستند فعالیت‌های خود را کیفی و کمی افزایش دهند و زائران امام شهیدان را با آمادگی روحی و روانی بسیار خوبی راهی زیارت کنند. استاندار مرکزی تاکید کرد: امیدواریم با بهره گیری از تجربیات خوب سال‌های گذشته و رفع نقاط ضعف و افزایش نقاط خود بتوانیم اقدامات خوب خود را در سال‌های آینده نیز تداوم بخشیم و خدمات مطلوب‌تری را از حیث کمی و کیفی به زائران اباعبدالله (ع) ارائه دهیم.
ایسناایسنا2 ماه قبل
ایسنا/مرکزی استاندار مرکزی گفت: در ایام اربعین امسال بیش از ۵ میلیون سفر رفت و برگشتی از محورهای مواصلاتی استان مرکزی ثبت شده است. سید علی آقازاده در همایش تجلیل از خادمین حسینی استان مرکزی، اظهار کرد: عملیات اربعین امسال چیزی شبیه به یک معجزه بود و در یک شبانه روز بیش از ۳۸۰ هزار نفر بدون هیچ مشکلی از مرز مهران عبور کردند که نشان از اقدامات ارزنده و گسترده خادمین اباعبدالله در سراسر کشور و علی الخصوص استان مرکزی دارد. وی ادامه داد: این اقدامات، تنها بخشی از فعالیت‌های موکب داران و خادمین حسینی بود که در کمال نظم و انسجام انجام شد و توانست اقتدار و امنیت ایران را در این ایام به همه جهانیان ثابت کند. وی با اشاره به اینکه در ایام اربعین سال جاری بیش از ۵ میلیون سفر رفت و برگشتی در محورهای مواصلاتی استان مرکزی به ثبت رسیده است، بیان کرد: خوشبختانه مجموعه ادارات و مسئولین استان مرکزی امسال با هماهنگی و پیگیری‌های مستمر خود توانستند فعالیت‌های خود را کیفی و کمی افزایش دهند و زائران امام شهیدان را با آمادگی روحی و روانی بسیار خوبی راهی زیارت کنند. انتهای پیام
فارسفارس2 ماه قبل
دور جدید اعزام زائران عتبات از سوم آذرماه تنها به صورت هوایی آغاز می‌شود. در این دوره تمام پروازها به فرودگاه نجف پیش‌بینی شده و هیچ پروازی از فرودگاه بغداد در نظر گرفته نشده است. در این دوره از اعزام زائران به عتبات همچون دوره‌ها گذشته زائران ۳ شب در کربلا، ۳ شب در نجف اشرف و یک شب در کاظمین اقامت دارند. یکی از تفاوت‌های این دوره از اعزام زائران با دوره‌های گذشته، اعزام تمام کاروان‌ها به فرودگاه نجف اشرف است. به طوری که پرواز هیچ کاروانی به مقصد فرودگاه بغداد در نظر گرفته نشده و حتی بازگشت تمام زائران کاروان‌ها نیز از نجف اشرف پیش‌بینی شده است.
ایلناایلنا2 ماه قبل
وی افزود: تمام بانک‌ها در مقابل آتش‌سوزی و آسیب‌های ناشی از ایجاد اغتشاشات بیمه هستند. وی درباره خودروهای مردم که در این اغتشاشات دچار آسیب شدند گفت: اگر در بیمه‌نامه خودروها بحث پرداخت خسارات ناشی از اغتشاشات ذکر شده باشد بیمه پرداخت می‌شود و در غیر این صورت شامل حال بیمه نخواهند شد. رئیس بیمه مرکزی تاکید کرد: عرضه اوراق بیمه در بازار سرمایه در لایحه بوجه سال ۹۹ پیشنهاد داده شده است. وی افزود: سه میلیون زائر حق بیمه را پرداخت کرده‌اند که مبلغ آن به حدود ۴۵ میلیارد تومان رسید. رئیس بیمه مرکزی تصریح کرد: در بحث بیمه زائران حسینی هزینه‌های انجام شده بیشتر از ۴۵ میلیارد تومان بود و مبلغ اضافه‌تری هم پرداخت کردیم.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، همایش تجلیل از موکب‌داران اربعین استان ایلام ظهر امروز با حضور حجت‌الاسلام محمد قمی، شخصیت‌های سیاسی، انتظامی و آحاد مردم استان ایلام برگزار شد. در این مراسم معنوی قاسم سلیمانی دشتکی اظهار داشت: موکب‌داران در اربعین حسینی در پذیرایی از زائران حسینی سنگ تمام گذاشتند. هیچ‌ کس تکبر نداشت و نوکری امام حسین (ع) را افتخار می‌دانند. استاندار ایلام افزود: زیرساخت‌های استان‌، پایانه‌‌ برکت‌، پارکینگ اربعین‌، تونل‌های‌ نیمه‌تمام مسیر ایلام - مهران، پل‌های کنجان چم، جاده‌های مهران - دهلران - اندیمشک باید برای سال آینده تکمیل شود. وی خواستار توجه بیشتر به تعداد کمی و کیفی روحانیون و مناطق روستایی و دورافتاده استان شد.
فارسفارس2 ماه قبل
در دیدار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با امام جمعه ایلام به اهمیت روایتگری از میزبانی شایسته مردم مهران از زوار اربعین و تخصیص اعتبار بیشتر به قرارگاه فرهنگی اشاره شد. به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام‌محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی امروز ۲۳ آبان‌ماه با حجت‌الاسلام الله‌نور کریمی‌تبار امام‌جمعه ایلام دیدار کرد. وی با بیان اینکه امروز مردم ایلام و‌شهرستان مهران از کنگره بزرگ اربعین سربلند بیرون آمدند، افزود: سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان نهادی فرهنگی و همچنین مسؤول کمیته فرهنگی آموزشی اربعین جلساتی را برگزار کرد. همچنین تجلیل از موکب‌داران و برپایی جشن بزرگ‌میلاد پیامبر (ص) از دیگر برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی در شهر مهران و استان ایلام است. حجت‌الاسلام کریمی‌تبار از اختصاص بودجه به قرارگاه فرهنگی اربعین خبر داد و افزود: مسؤولان ستاد اربعین پذیرفتند که برای کار فرهنگی باید بودجه تخصیص یابد، هرچند مبلغ بودجه قابل توجه نبود اما همین اقدام قابل تقدیر است.
فارسفارس2 ماه قبل
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در نخستین روز حضور در شهر مهران با خانواده شهدا دیدار و از میزبانی آن‌ها از زائران اربعین حسینی تقدیر کرد. مردم مهران را تنها نمی‌گذاریمدر این دیدار، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه شهر مهران به عنوان خاکریز جنگ تحمیلی همواره شاهد فرازونشیب‌هایی بوده است، گفت: مردم مهران در تمامی اعصار چه جنگ تحمیلی و چه میزبانی از زوار اربعین‌خوش درخشیدند. رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به موقعیت مهران در ایام اربعین اشاره کرد و گفت: امسال بسیاری از زائران از مرز مهران عبور کردند و‌ما نیز در موکب‌هایی که پیش‌بینی شده بود، در خدمت زوار بودیم؛ اما سازمان تبلیغات اسلامی علاوه بر اربعین، در طول سال نیز مردم مهران را تنها نمی‌گذارد. وی در ادامه به خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی اشاره کرد و افزود: خدمت در این عرصه توفیقی است که نصیب ما شده است. به گزارش فارس، سازمان تبلیغات اسلامی به نمایندگی از مقام معظم رهبری از مردم مهران به پاس میزانی از زائران اربعین تشکر و تقدیرنامه و تابلو فرش حرم امام رضا (ع) اهدا کرد.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، حجت‌الاسلام محمد قمی صبح امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه و امام‌ جمعه ایلام، میزبانی زائران اربعین حسینی توسط مردم ولایت‌مدار ایلام خاصه مردم شریف و مرزدار مهران را عنایت الهی دانست و اظهار داشت: مردم استان ایلام در میزبانی زائران حسینی سنگ تمام گذاشتند. رئیس سازمان تبلیغات اسلامی عنوان کرد: رویداد اربعین اتفاقی برای احیای تاریخ و تمدن بوده است و تمدن اسلامی با اربعین حسینی دوباره احیا شده است. قمی اختصاص سازمان تبلیغات ویژه اربعین به مهران در ساختار سازمان تبلیغات اسلامی را در اربعین ۹۹ نوید داد و افزود: مسئولان دولتی نسبت به حقیقت و باطن اربعین اهتمام داشته باشند. رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور خاطرنشان کرد: حرکت شایسته و انقلابی مردم ایلام در خادمی زائران حسینی نام ایلام را محبوب‌القلوب مردم ایران کرده است. توسعه زیرساخت‌های فرهنگی در مهران مورد تأکید رئیس سازمان تبلیغات در این دیدار بود که گفت: توسعه زیرساخت‌های فرهنگی مهرام عزم جدی سازمان تبلیغات اسلامی است.

به انتهای لیست رسیدید