اخبار محرومیت زدایی - آخرین و مهم ترین اخبار محرومیت زدایی از خبرگزاری‌های ایران | خبری

زدا

فارسفارس1 ساعت قبل
خبرگزاری فارس؛ محمد حسینی: نزدیک ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه سردار سلامی به همراه تعدادی از همراهان و مسؤولان با خیرمقدم و خوش‌آمد گویی میزبان برنامه یعنی سردار حسن حسن‌زاده فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران وارد شهرستان پردیس شد. بیشتر به محله ما سر بزنیدخانمی در این میان از معضلات ریزودرشت این مجتمع‌ها می‌گوید و از سردار سلامی می‌خواهد تا بیشتر به این محلات سر بزنند تا مشکلات بهتر، بیشتر و زودتر حل شود. فرش‌باف‌ها از به فروش رفتن محصولات خود نیز گلایه‌هایی داشتند که قرار شد بستر و راه‌کاری برای عرضه و فروش تمام محصولات کارگاه‌های اشتغال‌زایی فراهم شود. ۱۵ نفر در کارگاه مونتاژکاری مشغول کار بودند که سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه در این حین از تعداد اشتغال‌زایی کارگاه‌های افتتاح شده امروز سؤال کرد که سردار حسن حسن‌زاده فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران گفت بیش از ۱۰۰ نفر به‌طور مستقیم در این کارگاه‌ها مشغول کار شدند. سردار حسین سلامی در ادامه به مقام شامخ شهدای گمنام مدفون در سپاه ادای احترام کرد و برنامه پایانی سردار نشست صمیمی با رزمندگان، بسیجیان و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران بود که از نزدیک با آن‌ها دیدار و گفت‌وگو کرد.
مهرمهر3 ساعت قبل
رئیس بسیج سازندگی سپاه در ادامه با اشاره به آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های مابقی مانده در روزهای آتی، تصریج کرد: سپاه در کنار اجرای ۴۰ هزار طرح محرومیت زدایی، راه اندازی صندوق قرض الحسنه و توجه به اجرای طرح‌های صنایع تبدیلی با هدف اشتغالزایی را نیز دنبال می‌کند. وی ادامه داد: تاکنون در حوزه اقتصاد مقاومتی و ایجاد کسب و کارهای خرد بسیج سازندگی ۱۷۵ هزار طرح در ۲۰ عرصه را با ایجاد ۳۰۰ هزار شغل اجرایی کرده است. زهرایی با تأکید بر اینکه همه شغل‌های ایجاد شده پایدار نیستند، گفت: پایدارسازی شغل‌ها نیازمند مدیریت زنجیره ارزش است. نیازد داریم که در زنجیره ارزش و رسته‌های شغلی بدون نگاه تصدی‌گری و تنها با نگاه تسهیل‌گری همکاری و مشارکت داشته باشیم. وی تأکید کرد: در حال حاضر به دنبال برند سازی، نمانام سازی و ایجاد بازار برای فروش هستیم.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد با حضور فرمانده قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادواره ۶۵ شهید والامقام بخش چاروسا در شهر قلعه رئیسی مرکز این بخش برگزار شد. عظیم ابراهیم پور، فرمانده قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در یادواره ۶۵ شهید بخش چاروسا از توابع شهرستان کهگیلویه افزود: انقلاب جمهوری اسلامی ایران ۴۰ سال است و همچنان مقتدر پابرجاست. وی اظهار کرد: هدف دشمن شکاف نظام بود و تدبیر مقام معظم رهبری این نظام را محکم‌تر از قبل کرد. وی بیان کرد: مردم بخش چاروسا در حمایت از انقلاب چیزی کم نگذاشتند اما همچنان در فقر و محرومیت به سر می‌برند. به گزارش ایسنا، صلواتی خواستار محرومیت زدایی و اشتغال جوانان این منطقه و توانمندسازی بخش چاروسا از قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
ایسنا/بوشهر استاندار بوشهر با قدردانی از تلاش بنیاد برکت در اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی و اشتغال‌زایی گفت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهمی است که در اجرای طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت باید مورد توجه قرار بگیرد. به گزارش ایسنا، استاندار بوشهر با قدردانی از بنیاد برکت در اجرای طرح اجتماع محور در استان بوشهر بیان کرد: اجرای موفق این طرح در برخی نقاط استان بوشهر مشاهده شده که نشان از فعال شدن واحد تولیدی و اشتغال‌زایی مناطق دارد. گراوند با بیان اینکه باید استان بوشهر در اجرای طرح اجتماع به عنوان الگو به دیگر نقاط کشور معرفی شود، خاطرنشان کرد: استان بوشهر از ظرفیت بالایی در بخش‌های مختلف از جمله ساحلی و دریایی برخوردار است که زمینه اجرای طرح‌های مختلف تولیدی و اشتغال‌زایی را فراهم کرده است. گراوند با بیان اینکه از ۱۰۰ هزار طرح اجتماع محور در کشور بخش عمده‌ای از آن به استان بوشهر اختصاص یافته است، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت بالای استان بوشهر در عرصه‌های گوناگون می‌توان از فرصت‌های استان در اجرای طرح‌های تولیدی و اشتغال‌زایی بیشتر استفاده کرد. وی با اشاره به اجرای شهرک شیلاتی در شمال استان بوشهر بیان کرد: بنیاد برکت در ایجاد زیرساخت‌های این شهرک از جمله برق رسانی می‌تواند همکاری کند.
برترین‌هابرترین‌ها8 ساعت قبل
خبرگزاری فارس: معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: علیرغم آنکه ستاد اجرایی در مناطق محروم برای اجرای پروژه‌های محرومیت زدایی بیش از ۲۶ هزار میلیارد تومان هزینه کرده اما مالیات خود را پرداخت کرده است. سید هاشمی معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام در حاشیه کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص نحوه پرداخت مالیات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: ریاست ستاد اجرایی در مصاحبه‌های مختلف خود به پرداخت مالیات از سوی ستاد اجرایی کرارا اشاره و اعلام کرده تمام مفاد قانون پرداخت مالیات‌های مستقیم از سوی ستاد اجرایی عملیاتی شده است. سیدهاشمی افزود: تمام بخشهای اقتصادی و اجتماعی ستاد به مثابه یک بخش خصوصی در پرداخت مالیاتهای تکلیفی، عملکردی، مالیات بر ارزش افزوده و نقل و انتقال دارایی همواره به طور شفاف و دقیق برابر قانون و به موقع اقدام می‌کند و یکی از مودیان بسیار خوب مالیاتی است. سیدهاشمی ضمن تشریح ماده ۵۰ قانون مالیاتهای مستقیم مصوب مجلس شورای اسلامی افزود وجوهی که دستگاههای اقتصادی در احداث مدارس، مراکز آموزش عالی، مراکز بهداشتی و درمانی، کتابخانه‌ها و مراکز فرهنگی هزینه می‌کند می‌تواند جزو هزینه‌های آن دستگاه به حساب آید و از درآمد مشمول مالیات کسر شود. لکن ستاد اجرایی با احداث ۱۷۰۳ مدرسه ۱۱ بیمارستان با ۱۲۰۰ تخت خواب در ۱۱ نقطه کشور و پروژه‌های درمانی که شامل ۲۱۰ مرکز بهداشت و درمانی و سایر تقبل هزینه‌های بیماران صعب العلاج تاکنون ۱۸ هزار میلیارد ریال هزینه کرده است و برای تکمیل آنها هشت هزار میلیارد ریال دیگر نیز باید هزینه کند، که طبق ماده ۵۰ قانون مالیات‌های مستقیم ستاد می‌توانست جزو هزینه‌های مورد قبول قرار داده و در پرداخت مالیات تخفیف اخذ نماید.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
وی، اجرای طرح اجتماع محور را یکی از طرح‌های مهم بنیاد برکت دانست و تصریح کرد: در این راستا با بهره جستن از ظرفیت مناطق به ویژه نقاط محروم زمینه اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی و تولیدی فراهم می‌کند که نقش تاثیرگذاری در معیشت خانوارها دارد. استاندار بوشهر با قدردانی از بنیاد برکت در اجرای طرح اجتماع محور در استان بوشهر بیان کرد: اجرای موفق این طرح در برخی نقاط استان بوشهر مشاهده شده که نشان از فعال شدن واحد تولیدی و اشتغال‌زایی مناطق دارد. گراوند با بیان اینکه باید استان بوشهر در اجرای طرح اجتماع به عنوان الگو به دیگر نقاط کشور معرفی شود خاطر نشان کرد: استان بوشهر از ظرفیت بالایی در بخش‌های مختلف از جمله ساحلی و دریایی برخوردار است که زمینه اجرای طرح‌های مختلف تولیدی و اشتغال‌زایی را فراهم کرده است. وی، با تاکید بر مشارکت بنیاد برکت در اجرای طرح‌های حوزه دریا و شیلات گفت: در این راستا شهرک زیست فناورانه دریایی دلوار برای تولید انواع محصولات از جمله جلبک دریایی و قهوه‌ای ایجاد شده که این مهم در راستای تولید گیاهان دارویی و درمانی اجراء می‌شود و اکنون در مرحله مطالعاتی است. وی، با اشاره به اجرای شهرک شیلاتی در شمال استان بوشهر بیان کرد: بنیاد برکت در ایجاد زیرساخت‌های این شهرک از جمله برقرسانی می‌تواند همکاری کند.

فیلم/ محرومیت زدایی در دل استان پایتخت

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
مدیرعامل بنیاد برکت احسان از ساخت مدرسه در نقاط محروم خبر داد و خاطر نشان کرد: بنیاد برکت با هدف توانمند سازی کارآفرینان و محرومیت‌زدایی و ایجاد اشتغال پایدار توانسته گام موثری در این مسیر بردارد. مدنی، با اشاره به اجرای طرح اشتغال‌زایی اجتماع محور گفت: در اجرای طرح اجتماع محور بنیاد برکت ۱۰۰ هزار طرح اشتغالزایی در دست اجرا دارد که با تکمیل این طرح‌ها تا سال آینده زمینه اشتغال ۳۰۰ هزار نفر فراهم می‌شود. مدیرعامل بنیاد برکت احسان از ساخت ۱۷۰۰ مدرسه خبر داد و بیان کرد: بنیاد برکت تاکنون یک‌هزار و ۷۰۰ مدرسه احداث کرده که از این شمار یک‌هزار ۲۴۰ مدرسه تکمیل شده است که مساجد احداثی بنیاد نیز وضعیت مشابهی با مدرسه‌ها دارند. مدیرعامل بنیاد برکت احسان افزود: با گذشت سه تا پنج سال از شرکت خارج می‎شویم و اولویت سهام بنیاد با واگذاری به سهامدار خصوصی است. مدیرعامل بنیاد برکت احسان با تاکید بر بهره مندی مسئولان استان از اجرای طرح نهضت احیا واحدهای تعطیل گفت: استان بوشهر کم برخوردار است و به طور حتم در حوزه فعال سازی واحدهای نیمه تعطیل در اولویت قرار خواهد گرفت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین10 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- آیین افتتاح ۲ هزار و ۲۹۴ پروژه سازندگی، محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی سپاه حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) استان تهران با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از معاونان ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان به نقل از سپاه‌نیوز، آئین افتتاح ۲ هزار و ۲۹۴ پروژه سازندگی، محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی سپاه حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) استان تهران امروز پنجشنبه با حضور سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از معاونان ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد. این پروژه‌ها شامل ساخت و مرمت خانه محرومین، ساخت و مرمت مدارس، مساجد و اماکن بهداشتی و درمانی، فرهنگی و ورزشی، ساخت استخر ذخیره آب کشاورزی، خط انتقال آب کشاورزی، مرمت و لایروبی قنوات، احداث چاه آب و … است. بیشتر بخوانید: همچنین با حضور فرمانده کل سپاه ۳۱۳ سری جهیزیه به زوج‌های کم برخوردار استان تهران اهدا شد. انتهای پیام/
مهرمهر11 ساعت قبل
این نهاد در بخش قرآنی در دارالقرآن بسیج به صورت متمرکز به فعالیت‌های قرآنی می‌پردازد که در این بخش نهضت روانخوانی قرآن کریم، ترتیل، قرائت و حفظ در گروه‌ها و رده‌های سنی مختلف دنبال می‌شود. در این طرح سوره مورد نظر نیز محور مسابقات قرآنی قرار می‌گیرد که این فعالیت‌ها تحت عنوان «طرح صراط» نام‌گذاری شده است. وی خاطرنشان کرد: طرح صراط یکی از اساسی‌ترین طرح‌های است که در بسیج در حال انجام است. حلقه‌های صالحین یکی از اساسی‌ترین فعالیت‌های اعتلای بسیج استحجت‌الاسلام مظاهری به فعالیت‌های عرصه بصیرتی اشاره و بیان کرد: در این عرصه نشست‌های پرسش و پاسخ، جلسات روشنگری، کرسی‌های آزاد اندیشی برگزار می‌شود و در عرصه تربیتی حلقه‌های صالحین به عنوان یکی از اساسی‌ترین فعالیت‌های اعتلای بسیج است. فعالیت‌های بسیجیان در بخش محرومیت‌زدایی در پایگاه‌های مقاومت بسیجحجت‌الاسلام مظاهری به فعالیت‌های بسیجیان در بخش محرومیت‌زدایی در پایگاه‌های مقاومت بسیج در سطح استان اشاره و بیان کرد: در این بخش بسیجیان را با سیره و روش اهل بیت (ع) تطبیق می‌دهیم.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ این پروژه‌ها شامل ساخت و مرمت خانه نیازمندان، ساخت و مرمت مدارس، ساخت و مرمت مساجد، ساخت خانه عالم، ساخت و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی، ساخت و تجهیز سالن ورزشی، ساخت استخر ذخیره آب کشاورزی، خط انتقال آب کشاورزی، مرمت و لایروبی قنوات، احداث چاه آب کشاورزی و یادمان شهدای گمنام و سایر پروژه‌های بهداشتی و حمام روستایی است. همچنین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پروژه ۲۴ واحدی صاحب الزمان (عج) ویژه محرومین را در شهرستان پردیس را افتتاح و بازدید کرد. سردار سرلشکر حسین سلامی در ادامه یک سالن ورزشی، ۵ کارگاه اشتغالزایی، مرکز نیکوکاری، مرکز بهداشتی و درمانی را در شهرک گلستان از توابع شهر ری افتتاح کرد. وی در ادامه به ستاد سپاه سید الشهداء (ع) رفت و آغاز مرحله دوم طرح توزیع ۳۱۳ جهیزیه از هزار و ۲۰۰ جهیزیه‌ای که در برنامه سال ۹۸ بود را افتتاح کرد. در مرحله اول این طرح ۴۳۶ جهیزیه توزیع شده است.
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ری، ۴ پروژه عمرانی و خدماتی در مجتمع ۱۰۹۶ واحدی شهرک گلستان واقع در شهرستان ری صبح امروز با حضور سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افتتاح و به بهره‌برداری رسید. در این مراسم پروژه تکمیلی طرح مسجد حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، مرکز نیکوکاری سیدالکریم (ع)، مرکز جهادی محله اسلامی گام و کارگاه‌های اشتغالزایی با هدف ریشه‌کن کردن فقر و بیکاری مورد بهره‌برداری قرار گرفت. احداث مرکز نیکوکاری سیدالکریم (ع) با حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) با مساحت ۳۰ متر مربعی و با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیون تومان و همچنین احداث سالن ورزشی با مساحت ۳۰۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان که ۱۰۰ میلیون تومان آن از طریق سپاه و ۱۵۰ میلیون تومان توسط خیران پرداخت شده است‌. علاوه بر این مرکز گروه جهادی پزشکی با هزینه‌ای بالغ بر ۷۰ میلیون تومان ایجاد شد که به تناوب و ۳ روز در هفته آماده خدمات‌رسانی می‌باشد. در طبقه دوم این مسجد و به دلیل نیازسنجی‌های صورت گرفته ۴ کارگاه اشتغالزایی با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیون تومان راه‌اندازی شده که براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان سال میزان افراد شاغل در مرکز به ۱۰۰ نفر خواهد رسید‌.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
ایسنا/چهارمحال و بختیاری مسئول سازمان بسیج رسانه چهارمحال و بختیاری گفت: حداکثر زمان تحویل آثار جهت شرکت در جشنواره استانی رسانه‌ای ابوذر ۲۰ دی‌ماه ۹۸ است. سرهنگ پاسدار البرز لله‌گانی در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: چهارمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان با هدف بصیرت بخشی مردم، حمایت از تولیدات فاخر رسانه‌ای، تقویت روحیه خودباوری اصحاب رسانه، معرفی استعدادهای جدید رسانه‌ای در استان و ایجاد فضای رقابتی سالم بین اصحاب رسانه برگزار می‌شود. سرهنگ لله‌گانی با اشاره به اینکه محدودیتی در تعداد آثار ارسالی به جشنواره وجود ندارد، تصریح کرد: باید تاریخ تولید آثار از بهمن ۹۷ تا ۳۰ آذر ۹۸ باشد. وی خاطرنشان کرد: مهلت ارسال آثار منتخبی که تا ۲۸ آذرماه به دبیرخانه جشنواره واصل شوند به جشنواره کشوری ارسال خواهند شد، همچنین حداکثر زمان تحویل آثار جهت شرکت در جشنواره استانی ۲۰ دی‌ماه ۹۸ است. مسئول سازمان بسیج رسانه گفت: آدرس دبیرخانه برای ارسال آثار شهرکرد، محله فرهنگیان، خیابان پیروزی، ستاد سپاه حضرت قمربنی هاشم (ع)، ساختمان اقشار، سازمان بسیج رسانه استان است.
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، بهمن مرادنیا شامگاه چهارشنبه در بیستمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کردستان، اظهار داشت: دولت خود را متعهد می‌داند برای توسعه کردستان گام‌های بلندی بردارد که افزایش ۲۹ درصدی بودجه استان در لایحه بودجه ۹۹ یعنی دولت تلاش دارد کردستان در مسیر توسعه قرار گیرد. وی افزود: تمام مدیران کل باید تلاش کنند با استفاده از ظرفیت نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در زمان بررسی لایحه بودجه در مجلس این عدد را افزایش دهند. استاندار کردستان با اشاره به اینکه هر جا پیگیری و جدیت داشته باشیم مشکلات استان حل خواهد شد، ادامه داد: خوشبختانه همه نیروهای استان به دنبال محرومیت زدایی از استان هستند. وی افزایش سهم کردستان در لایحه بودجه در شرایط کنونی کشور را اقدامی قابل قبول از سوی دولت برای رفع مشکلات این استان دانست و بیان کرد: دولت روزی دو میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه نفت و میعانات گازی می‌فروخت اکنون این میزان کاهش بسیار زیادی داشته اما دولت دست از تلاش برای توسعه و رفع محرومیت برنداشته است. استاندار کردستان با بیان اینکه با وجود همه مشکلات و تحریم‌ها به لطف خدا، هدایت رهبر معظم انقلاب و همت مدیران دولتی، چرخ توسعه و اقتصاد کشور به خوبی می‌چرخد، گفت: همه نیروهای اجرایی، اداری و سایر نهادهای استان دلسوزانه خدمت می‌کنند تا کردستان به توسعه برسد.
کرد آنلاینکرد آنلاین19 ساعت قبل
استاندار کردستان: عصر کرد - سنندج - استاندار کردستان گفت: افزایش ۲۹ درصدی اعتبارات استان کردستان در لایحه بودجه سال ۹۹ علیرغم مشکلات کشور نشان از عزم جزم دولت برای توسعه این استان دارد. به گزارش خبرنگار مهر، بهمن مرادنیا شامگاه چهارشنبه در بیستمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کردستان، اظهار داشت: دولت خود را متعهد می‌داند برای توسعه کردستان گام‌های بلندی بردارد که افزایش ۲۹ درصدی بودجه استان در لایحه بودجه ۹۹ یعنی دولت تلاش دارد کردستان در مسیر توسعه قرار گیرد. وی افزود: تمام مدیران کل باید تلاش کنند با استفاده از ظرفیت نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در زمان بررسی لایحه بودجه در مجلس این عدد را افزایش دهند. استاندار کردستان با اشاره به اینکه هر جا پیگیری و جدیت داشته باشیم مشکلات استان حل خواهد شد، ادامه داد: خوشبختانه همه نیروهای استان به دنبال محرومیت زدایی از استان هستند. استاندار کردستان با بیان اینکه با وجود همه مشکلات و تحریم‌ها به لطف خدا، هدایت رهبر معظم انقلاب و همت مدیران دولتی، چرخ توسعه و اقتصاد کشور به خوبی می‌چرخد، گفت: همه نیروهای اجرایی، اداری و سایر نهادهای استان دلسوزانه خدمت می‌کنند تا کردستان به توسعه برسد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، چگونه شکل گرفت؟ بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با هدف جذب و تخصیص منابع قرض‌الحسنه از طریق مشارکت ۱۰بانک بزرگ کشور با سرمایه اولیه ۱۵هزار میلیارد ریال در سال۱۳۸۶ تاسیس شد. بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از نظر سرمایه یکی از بانک‌های برتر کشور است که ساختار بسیار منسجمی دارد. منابع بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از کجا تامین می‌شود؟ همه منابع بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از محل جذب سپرده‌های مردمی است و هیچ‌گونه ردیف اعتبار دولتی برای آن تعریف نشده است. مهم‌ترین زمینه‌های فعالیت بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در موراد زیر خلاصه می‌شود: اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال، کارآفرینی و کسب و کارهای خرد و خانگیاعطای تسهیلات قرض‌الحسنه توانمندسازی زنان با الویت زنان سرپرست خانواراعطای تسهیلات قرض‌الحسنه توانمندسازی و اشتغال روستائیاناعطای تسهیلات قرض‌الحسنه توانمندسازی مددجویان سازمان حمایتی همچون کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان امور زندان‌ها و اقدامات تأمینی و …اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه توانمندسازی کارگران مراکز تولیدی و صنعتیاعطای تسهیلات قرض‌الحسنه توانمندسازی دانشجویان و دانشگاهیاناعطای تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغالزایی مهارت آموختگاناعطای تسهیلات قرض‌الحسنه کمک هزینه مسکناعطای تسهیلات قرض‌الحسنه کمک هزینه درماناعطای تسهیلات قرض‌الحسنه توانمندسازی کارکنان مراکز دولتی، عمومی و خصوصیاعطای تسهیلات قرض‌الحسنه در سایر حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی با هدف محرومیت زدایی در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور. عملکرد بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در راستای مسئولیت‌های اجتماعیبانک قرض‌الحسنه مهر ایران با چشم انداز «تلاش برای توسعه رفاه اجتماعی و دستیابی به جامعه توسعه یافته» برنامه‌های مسئولیت اجتماعی گسترده‌ای را در دستور کار خود قرار داده است که بخشی از آن به شرح زیر است:
تسنیمتسنیم1 روز قبل
سرهنگ علی پیرجاهد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: ثبت نام طرح جهیزیه آسمانی در بسیج سازندگی سپاه نواحی شهرستان‌های سطح استان اردبیل آغاز شد و در این راستا ما برای کاهش دغدغه‌ها و مسائل و مشکلات جوانان تلاش می‌کنیم. وی به اهمیت فرهنگ ازدواج آسان در سطح جامعه اشاره کرد و افزود: ترویج فرهنگ ارزشمند ازدواج آسان در سطح جامعه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و ما همواره بر لزوم اجرای برنامه‌های متعدد در این راستا تاکید کرده‌ایم و بسیج سازندگی در صدد است تا زمینه ازدواج آسان جوانان را در جامعه فراهم کند. پیرجاهد هدف از اجرای طرح جهیزیه آسمانی در استان اردبیل را ترویج ازدواج آسان دانست و تصریح کرد: هدف از اجرای طرح جهیزیه آسمانی در سطح استان اردبیل ترویج ازدواج آسان و حمایت از کالای ایرانی است و تمامی اجناس و کالاهای این جهیزیه‌ها تولید داخل هستند. مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل با بیان اینکه در هر جهیزیه ۱۳ قلم کالای ایرانی وجود دارد ادامه داد: در طرح جهیزیه آسمانی هر جهیزیه شامل ۱۳ قلم کالای ایرانی اعم از اجاق گاز، ماشین لباس‌شویی، فرش، یخجال فریزر، جاروبرقی، پتو، سرویس قابلمه، اتو بخار، پلوپز، سرویس آرکوپال، کتری برقی، ساعت و سرویس قاشق و چنگال وجود دارد که بسیار ارزان‌تر از قیمت‌های موجود در بازار است. وی با تاکید بر اینکه طرح جهیزیه آسمانی به همت بسیج سازندگی سپاه اجرا می‌شود بیان کرد: این جهیزیه به مبلغ ۶ میلیون تومان اهدا می‌شود که از میزان ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان توسط خود متغاضی و ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نیز توسط قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پرداخت می‌شود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج, بیستمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در حالی عصر امروز با حضور استاندار و مسئولان در سالن شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد که نسبت به سایر جلسات قبلی تفاوتی داشت. در این جلسه از سال‌ها زحمات سردار محمدحسین رجبی فرمانده سابق سپاه بیت‌المقدس استان کردستان که همواره دغدغه محرورمیت‌زدایی در مناطق محروم کردستان را داشته و دارد, قدردانی شد. وی افزود: کسوت بنده چیزی بیش از سربازی برای نظام نبوده و باید همه با هم تا جایی که امکان دارد, در جهت خدمت به مردم تلاش کنیم. سردار رجبی از زحمات همه مدیران کل تشکر و قدردانی کرد و خطاب به آنان گفت: با همت و تلاش‌هایتان, کارهای ارزشمندی در استان انجام‌شده و با مشارکت نهادهای حاکمیتی کارها به خوبی پیش رفته است. به گزارش تسنیم; در پایان این جلسه با اهدای لوح تقدیر از زحمات چندساله سردار محمدحسین رجبی در سمت فرمانده سپاه استان کردستان و تلاش‌های شبانه‌روزی در جهت اقدامات محرومیت‌زدایی و فعالیت‌های صورت گرفته تقدیر به عمل آمد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، بهمن مرادنیا عصر امروز در شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان کردستان که با محور بررسی سند راهبردی آمایش استان در این شهر برگزار شد، اظهار داشت: سفرهای اخیر مسئولان کشور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان در افزایش بودجه کردستان بسیار تأثیرگذار بود. وی افزود: وعده‌های مسئولان کشوری در سفر به استان کردستان به‌دلیل عدم پیگیری جدی، ما را به سرانجام و اهداف خود نمی‌رساند در حالی‌که باید مسئولان پیگیر باشند. وی با بیان اینکه علی‌رغم مشکلات زیاد اعتبارات خوبی به استان تخصیص یافته است، تاکید کرد: باید همه نمایندگان مجلس و مدیران با جدیت کامل برای افزایش میزان بودجه کردستان تلاش کنند. وی اظهار کرد: چرخش چرخ توسعه استان گواه این است که هرجایی مسائل به‌صورت جدی پیگیری شود، مشکلات را می‌توان حل و برطرف کرد. استاندار کردستان از پیگیرهای «سردار رجبی» فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر بابت محرومیت‌زدایی در روستاهای کردستان قدردانی کرد.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - سنندج - رییس سازمان برنامه و بودجه کردستان گفت: اعتبارات این استان از سه ردیف تملک‌ دارایی‌های استانی، ملی استانی‌ شده و ملی در لایحه بودجه سال آینده در مقایسه با امسال بیش از ۲۹ درصد افزایش دارد. وی با اشاره به افزایش ۵٫۲ درصدی بودجه عمرانی کشور در لایحه ۹۹ نسبت به امسال یادآور شد: بودجهسال ۹۸ نسبت به ۹۷ نیز حدود ۱۱ درصد رشد داشت ولی بودجه کردستان همان سال افزایش ۳۸ درصدی داشت. نصراللهی زاده افزود: اعتبار کردستان از تملک دارایی‌هایی سرمایه‌ای ۹۱۹ میلیارد تومان بود که امسال به ۹۲۲ میلیارد تومان افزایش یافته است. وی افزایش سهم اعتبارات عمرانی کردستان از لایحه بودجه ۹۹ را ۶ برابر افزایش بودجه کشور اعلام کرد و گفت: در طرح‌های پیوست شماره یک قانون بودجه که طرح‌های مشخصی را شامل می‌شود، سهم کردستان در سه بخش اعتبارات تملک دارایی، ملی استانی شده و ملی ۲۹ درصد افزایش دارد و از یک هزار و ۳۹۶ میلیارد تومان در سال گذشته به یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در لایحه بودجه ۹۹ رسیده است. وی اضافه کرد: برای سدهای گاران امیرآباد و رمشت و شبکه‌های انتقال آنها ۱۳۵ میلیارد تومان اعتبار در لایحه قانون بودجه سال آینده پیش بینی شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- علیرضا نائینی، حمایت از تجربیات و ایده‌های موفق در حوزه خانواده را یکی مهمترین اهداف جشنواره خانواده رضوی عنوان کرد. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، علیرضا نائینی دبیر جشنواره خانواده رضوی در گفتگویی که با ستاد رسانه‌ای جشنواره خانواده رضوی داشت، درباره اهداف این جشنواره گفت: شناسایی و حمایت از تجربیات و ایده‌های موفق در حوزه خانواده از اهداف جشنواره خانواده رضوی است. به گفته نائینی، فرزندآوری و فرزندپروری، تسهیل ازدواج جوانان، تحکیم خانواده و کاهش طلاق، آموزش و مشاوره خانواده و سبک زندگی از موضوعات جشنواره خانواده رضوی است. وی با بیان اینکه از منتخبان این جشنواره که ایده‌ها و طراح‌های موفق در مناطق محروم کشور داشته باشند حمایت خواهد شد، گفت: تحکیم خانواده و استفاده از ظرفیت‌های مردم در بهبود کیفیت زندگی افراد در مناطق محروم و در جهت محرومیت زدایی عاملی برای برگزاری این جشنواره محسوب می‌شود. دبیر جشنواره خانواده رضوی اظهار کرد: بنیاد کرامت امام رضا پویش عروسی خوبان را برگزار کرد که درآن به سامان گرفتن جوانان مناطق محروم و دستگیری زوج‌های جوان در روستا‌ها و آموزش و توانمندسازی آن‌ها اقدام کرد.
مهرمهر1 روز قبل
مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه با بیان اینکه در چهل و یکمین سال انقلاب در شرایط حساسی قرار دارد، افزود: دشمن در حال برنامه ریزی برای ضربه به نظام جمهوری اسلامی از طریق بخش‌های مختلف جامعه است که اگر هوشیار نباشیم ممکن است کشور دچار ضربه‌هایی سنگین‌تر از فتنه ۸۸ شود. وی به بیانات مقام معظم رهبری در زمینه اتفاقات اخیر و پروژه دشمن برای دو قطبی سازی نظام اشاره کرد و ادامه داد: مسئله فتنه کاملا جدی است. روزهای پرتنش و آشوبی در پیش داریم و شاید سخت‌ترین انتخابات را باید در ۹۸ پشت سر بگذاریم. وی بر لزوم محرومیت زدایی تأکید و با بیان اینکه اصلاح طلب، اصولگرا یا راست و چپ نداریم، تصریح کرد: همه افراد به دو دسته انقلابی و غیر انقلابی تقسیم می‌شوند. طرفداران مستضعفین انقلابی و طرفداران اشرافیت ضد انقلاب هستند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حمید خرم دل بعدازظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: بیش از ۱۵۰ گروه جهادی در سطح روستاها و مناطق محروم استان مشغول فعالیت و انجام کارهای عمرانی، خدماتی، فرهنگی و محرومیت زدایی بوده و این دهستانها محروم‌ترین مناطق در استان هستند. خرم دل اظهار داشت: ۴۰ طرح آبرسانی در سطح این دهستانها در حال اجرا است که برخی از این طرحها پیشرفت ۸۰ درصدی دارند. وی افزود: بیش از ۱۰ میلیارد ریال برای اجرای طرحهای محرومیت زدایی در حوزه‌های مختلف در مناطق محروم زیلایی در شهرستان بویراحمد هزینه شده است. وی با بیان اینکه مهمترین طرحهای افتتاحی در منطقه زیلایی بویراحمد، سه طرح مهم آبرسانی و منبع ذخیره آب است، گفت: این طرحها در روستاهای مله خوش، گل خور و دهستان زیلایی همراه با حدود پنج کیلومتر شبکه آبرسانی اجرایی می‌شود. خرم دل مرکز دارالقرآن روستای بردپهن زیلایی با زیربنای ۳۰۰ متر مربع را از طرحهای افتتاحی عنوان کرد و افزود: همچنین به همت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فتح استان، عملیات اجرایی دو پارک کودک در روستاهای بردپهن و موشمی در منطقه زیلایی بویراحمد آغاز شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) اعلام کرد بومی‌سازی صددرصدی طراحی و تأمین تجهیزات پالایشگاهی و قطع نیاز به خارج از کشور با همکاری وزارت نفت نیز در دستور کار قرار دارد. وی افزود: در حال حاضر ۱۲ هزار دستگاه ماشین‌آلات و دستگاه‌های تخصصی در اختیار این مجموعه است؛ همچنین ۲۸۵ پروژه در دست اجرای قرارگاه خاتم است. فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) عنوان کرد: با وجود ۴۰ هزار میلیارد تومان طلب از دولت، اما اجرای پروژه‌ها با قوت در مسیر توسعه زیرساخت‌ها و عمران و آبادانی کشور ادامه دارد. فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) ادامه داد: بومی‌سازی صد درصدی طراحی و تأمین تجهیزات پالایشگاهی و قطع نیاز به خارج از کشور با همکاری وزارت نفت نیز در دستور کار قرار دارد. محمد تصریح کرد: بیشتر مجموعه‌های زیر نظر قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) از سال ۲۰۰۷ مشمول تحریم‌های شده‌اند، اما با وجود محدودیت‌ها، توانسته‌ایم با اقدامات گسترده، تحریم‌ها را بی‌اثر کنیم.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از آستان نیوز، مراسم افتتاح نخستین خط تولید کمباین برنج با حضور مصطفی خاکسار قهرودی قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، سیدرضا فاطمی امین مدیرعامل سازمان اقتصادی رضوی، کامبیز عباسی مدیر مرکز مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی و مسئولان و مدیران استان مرکزی در شرکت کمباین سازی ایران برگزار شد. مدیرعامل سازمان اقتصادی رضوی در مراسم افتتاح نخستین خط تولید کمباین برنج گفت: اقدامی که امروز در پنجاهمین سال افتتاح شرکت کمباین سازی ایران صورت گرفت، از جنبه مختلف موجب افتخار است. سید رضا فاطمی امین افزود: افتتاح خط تولید کمباین برنج به تداوم و پایداری کار شرکت خواهد انجامید و از آن مهمتر امنیت غذایی سرزمین‌مان را به ارمغان خواهد آورد. مدیرعامل شرکت کمباین سازی ایران نیز در این مراسم گفت: تا پیش از این کمباین‌های برنج مورد نیاز کشور در برداشت برنج به صورت صددرصد از خارج کشور وارد می‌شدند. حمیدی فرد از طراحی و تولید کمباین برنج به وسیله مهندسی معکوس سخن گفت و تصریح کرد: این مهم با رویکرد کاهش وابستگی به تولیدکنندگان خارجی انجام شده است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی برگزاری جشنواره رسانه‌ای ابوذر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: جشنواره رسانه‌ای ابوذر با ایجاد فضای رقابتی می‌تواند روح نشاط را به جامعه خبری و به تناسب کشور تزریق کند. مسئول سازمان بسیج رسانه استان بوشهر با اشاره به برگزاری پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر گفت: دفاع مقدس و جبهه مقاومت، اقتصاد مقاومتی، رونق تولید، مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، محرومیت‌زدایی، بصیرت و دشمن‌شناسی، دستاوردهای انقلاب اسلامی و موضوعات آزاد اجتماعی از محورهای اصلی جشنواره امسال است. نجفی با بیان اینکه پنجمین جشنواره استانی ابوذر با نگاه به اهداف و ارزش‌های انقلاب و بر بستر بیانیه گام دوم انقلاب برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در استان بوشهر بربستر بیانیه گام دوم انقلاب، اقتصاد مقاومتی و مبارزه با آسیب‌های اجتماعی برگزار می‌شود. وی از پذیرش آثاری ماندگار و فاخر در قالب خبر، گزارش، تیتر، مصاحبه، مقاله، عکس و موشن گرافیک مربوط به ۱۵ دی سال قبل تا ۱۵ دی‌ماه امسال در پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر خبر داد و تصریح کرد: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا ۱۵ دی‌ماه به ایمیل جشنواره به آدرس Www. abouzar. festival@gmail. com ارسال کنند. مسئول سازمان بسیج رسانه استان بوشهر موضوع‌های استانی این جشنواره را مصرف بهینه برق و سازگاری با کم‌آبی دانست و افزود: در این راستا از همکاری شرکت‌های توزیع نیروی برق، شرکت آب و فاضلاب شهری و شرکت آب منطقه‌ای بوشهر قدردانی می‌شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/بوشهر مسئول سازمان بسیج رسانه استان بوشهر از برگزاری پنجمین جشنواره استانی ابوذر با نگاه به اهداف و ارزش‌های انقلاب و بر بستر بیانیه گام دوم انقلاب خبر داد. وی افزود: با توجه به تجربه برگزاری چهار ساله جشنواره ابوذر در سطح استان که با مشارکت خوب اصحاب رسانه همراه بوده انتظار می‌رود که در جشنواره پنجم نیز تولیدات رسانه‌ای مناسبی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شود. مسئول سازمان بسیج رسانه استان بوشهر تصریح کرد: نظرسنجی هایی که پس از برگزاری هر چهار جشنواره ابوذر در سنوات گذشته انجام شده نشان می‌دهد که این جشنواره نقش به سزایی در ارتقاء کیفی سطوح مختلف آثار رسانه‌ای در سطح استان بوشهر داشته است. نجفی بیان کرد: افزایش و غنی‌سازی فرهنگ رسانه انقلابی در بین اصحاب رسانه، ایجاد فضای رقابتی مثبت، تزریق نشاط و امید به جامعه در کنار بیان مسائل و مشکلات صنفی حوزه اطلاع رسانی و معرفی آثار برتر به جشنواره کشوری از جمله اهداف و انگیزه‌های برگزاری جشنواره ابوذر در استان بوشهر است. مسئول بسیج رسانه استان بوشهر ضمن تقدیر از همکاری شرکت‌های توزیع برق استان بوشهر، شرکت آب و فاضلاب شهری استان بوشهر و شرکت آب منطقه‌ای بوشهر بیان کرد: علاقه مندان می‌توانند آثار مربوط به بازه زمانی ۱۵ دی ماه سال ۹۷ تا ۱۵ دی ماه ۹۸ (مهلت پایانی ارسال آثار) را به ایمیل جشنواره به آدرس abouzar. festival@gmail. com ارسال کنند.
ایسناایسنا1 روز قبل
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) با تاکید بر اینکه در هر حوزه‌ای که به پیشرفت کشور کمک می‌کند وارد خواهیم شد، گفت: در حالی که مجموعه‌های زیر نظر این قرارگاه سال‌هاست تحریم شده‌اند اما توانسته‌ایم تحریم‌ها را بی‌اثر کنیم. به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز، سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) در آیین افتتاحیه سیزدهمین همایش مدیران و مسئولین قرارگاه اظهار کرد: قرارگاه سازندگی خاتم خاتم‌الانبیاء (ص) با بیش از ۵۰ هزار نیروی انسانی به صورت مستقیم و ۱۵۰ هزار پیمانکار و بیش از یک میلیون نفر به صورت غیرمستقیم با طرح‌های قرارگاه همکاری دارد. فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) ادامه داد: طی دوره اخیر اقدامات گسترده‌ای در سطح قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) صورت گرفته که از جمله آنها می‌توان به بازمهندسی ساختار و سازمان قرارگاه در راستای چابک‌سازی، تخصصی کردن و طرح متناظر‌سازی با ارگان دولت با هدف ایجاد ظرفیت‌های جدید در حوزه‌های تخصصی مختلف اشاره کرد. وی با بیان اینکه تعامل با دولت یکی از دستورالعمل‌های مجموعه قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) است، به افق آینده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) اشاره و تصریح کرد: اجرایی کردن توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در راستای رشد سپاه در قالب مأموریت قرارگاه در هشت بند، قرار دادن بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان نقشه راه قرارگاه، توجه جدی به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی مرتبط با عرصه‌های فعالیت سازندگی قرارگاه از جمله این اقدامات است. محمد تصریح کرد: بیشتر مجموعه‌های زیر نظر قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) از سال ۲۰۰۷ مشمول تحریم‌های شده‌اند اما با وجود محدودیت‌ها، توانسته‌ایم با اقدامات گسترده، تحریم‌ها را بی‌اثر کنیم.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالله نجفی صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جشنواره ابوذر نقش به سزایی در ارتقای کیفی سطوح مختلف آثار رسانه‌ای در سطح استان بوشهر داشته است. وی افزود: با توجه به نقش رسانه‌ها در آگاه سازی اهداف بیانیه گام دوم انقلاب به جامعه، به دنبال این هستیم که سمت و سوی برگزاری جشنواره پنجم ابوذر را متمرکز بر این بیانیه سوق داده تا آثاری ماندگار و فاخر در قالب خبر، گزارش، تیتر، مصاحبه، مقاله، عکس و موشن گرافیک تولید شود. مسئول سازمان بسیج رسانه استان بوشهر تصریح کرد: با توجه به تجربه برگزاری چهار ساله جشنواره ابوذر در سطح استان که با مشارکت خوب اصحاب رسانه همراه بوده انتظار می‌رود که در جشنواره پنجم نیز تولیدات رسانه‌ای مناسبی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شود. وی ادامه داد: افزایش و غنی‌سازی فرهنگ رسانه انقلابی در بین اصحاب رسانه، ایجاد فضای رقابتی مثبت، تزریق نشاط و امید به جامعه در کنار بیان مسائل و مشکلات صنفی حوزه اطلاع رسانی و معرفی آثار برتر به جشنواره کشوری از جمله اهداف و انگیزه‌های برگزاری جشنواره ابوذر در استان بوشهر است. مسئول سازمان بسیج رسانه استان بوشهر ضمن تقدیر از همکاری شرکت‌های توزیع برق استان بوشهر، شرکت آب و فاضلاب شهری استان بوشهر و شرکت آب منطقه‌ای بوشهر بیان کرد: علاقه مندان می‌توانند آثار مربوط به بازه زمانی ۱۵ دی ماه سال ۹۷ تا ۱۵ دی ماه ۹۸ (۱۵ دی مهلت پایانی ارسال آثار) را به ایمیل جشنواره ارسال کنند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، این مراسم با حضور ۲۷۶ تازه عروس و داماد از استان‌های تهران، اصفهان و زنجان، ۱۹ آذر ماه در قالب طرح آموزشی، فرهنگی و زیارتی مزدوجین زائر سراسر کشور «همسایه» در رواق حضرت زهرا (س) حرم مطهر رضوی برپا شد. آیین جشن این گروه از زوج‌های جوان با قرائت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد و با قرائت زیارت امین الله و مداحی توسط مداحان و ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) تقی زاده و هادی الهی ادامه پیدا کرد. در ادامه این مراسم حجت الاسلام سید مهدی واعظ موسوی، واعظ و سخنور مشهدی، به بیان برخی از راهکارها و مهارت‌های زندگی مشترک پرداخت و اظهار کرد: نقش اصلی زندگی مشترک را دو فرد متفاوت از جهات مختلف ایفا می‌کنند که اگر هر کدام از آنان به رسالت و وظیفه خودش به خوبی عمل کند بنیان خانواده مستحکم خواهد شد. وی مدارا کردن، علم، وفق، صبر، بدی را با خوبی جواب دادن و … را از کاربردهای زندگی موفق برشمرد و افزود: از دیدگاه قرآن مجید زن و شوهر مکمل همدیگر هستند لذا نباید با رفتار ناپسندشان اسباب اذیت همسر خودشان باشند. اهدای بسته متبرک همراه با یک جلد کلام‌الله مجید و اعطای هدایای فرهنگی به زوجین، از دیگر ویژه برنامه‌های این جشن معنوی و باشکوه بود.

به انتهای لیست رسیدید