زمین

زمین

همشهریهمشهری6 دقیقه قبل
به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، در آخرین روز جام جهانی بسکتبال چین ۲۰۱۹ دو تیم اسپانیا و آرژانتین در فینال از ساعت ۱۶:۳۰ به وقت تهران در پکن به مصاف یکدیگر رفتند. در این دیدار اسپانیا، یکی از حریفان ایران در دور مقدماتی با هدایت اسکاریولو توانست ۹۵ بر ۷۵ آرژانتین را شکست دهد و بر بام بسکتبال دنیا بایستد. با قهرمانی اسپانیا پرونده جام جهانی بسکتبال چین ۲۰۱۹ بسته شد. در پایان بازی مارک گسول از اسپانیا به عنوان موثرترین بازیکن زمین معرفی شد. تیم ملی ایران با کسب رتبه بیست و سوم جهان توانست به عنوان برترین تیم قاره آسیا به المپیک توکیو ۲۰۲۰ راه یابد.
نودنود8 دقیقه قبل
بعد از عکسبرداری از قفسه سینه مهاجم استقلال مشخص شد دنده وی دچار شکستگی نشده اما برای رساندن وی به دربی پایتخت باید تا اواخر هفته منتظر ماند. قرار است کادر پزشکی تیم استقلال تلاش خود را برای رساندن دیاباته به بازی با پرسپولیس انجام دهد و بعد از بازگشت این تیم به تهران تدابیر لازم در این زمینه صورت بگیرد. مهدی قائدی دیگر بازیکن مصدوم استقلال است که پس از برخورد با عباس عسگری از ناحیه مچ آسیب دید. با وجود آنکه استراماچونی در نشست خبری عنوان کرد که ممکن است قائدی هم به دربی نرسد اما شرایط این بازیکن چندان بد نیست و حضور قائدی در دربی ممکن شده است. دیاباته و قائدی هر دو در تمرین امروز تیم فوتبال استقلال که در شهر اهواز برگزار شده است، شرکت نکردند و برنامه‌های درمانی را پشت سر گذاشتند.
ایلناایلنا8 دقیقه قبل
بعد از عکسبرداری از قفسه سینه مهاجم استقلال مشخص شد دنده وی دچار شکستگی نشده است. به گزارش ایلنا، شیخ دیاباته در دقیقه ۳۷ دیدار با نفت مسجد سلیمان به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه دنده از زمین بازی بیرون رفت تا نگرانی‌ها بابت از دست دادن دربی توسط این بازیکن بیشترشود. دیاباته بعد از پایان بازی به بیمارستان رفت و مشخص شد دنده وی دچار شکستگی نشده است و باید فقط مورد بررسی بیشترقرار بگیرد. پزشکان استقلال تلاش می‌کنند تا این بازیکن را برای دربی اماده کنند. مهدی قائدی مهاجم استقلال هم که از ناحیه مچ آسیب دیده بود مشکل خاصی ندارد. البته دیاباته و قائدی در تمرین صبح امروز استقلال در اهواز شرکت نکردند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین9 دقیقه قبل
فعالیت بشر لایه حفاظتی استراتوسفر را تخریب کرده و درحالیکه وضعیت لایه ازن بهبود پیدا کرده همچنان اقدامات بسیاری مانده که انجام نشده است. ازن جوی که گاهی اوقات به دلیل نقش حفاظتی‌اش «ازن خوب» نامیده می‌شود، نباید با ازن تروپوسفریک (ازن سطح زمین) یا «ازن بد» و عامل کلیدی آلودگی هوا که با بیماری تنفسی مرتبط است، اشتباه گرفته شود. وضعیت امروز لایه اوزونتشخیص و تایید تاثیرات مضر گاز CFC و دیگر ترکیب‌های از بین برنده ازن به پروتکل مونترال در مورد مواد کاهنده لایه ازن در سال ۱۹۸۷ منجر شد. با گذشت بیش از ۳۰ سال از تصویب پروتکل مونترال، محققان ناسا به اولین شواهد از بهبود وضعیت لایه ازن در منطقه جنوبگان دست پیدا کردند که به دلیل کاهش گازهای کلروفلوئوروکربن بوده‌ است. میزان تخریب لایه ازن در این منطقه از سال ۲۰۰۵ حدود ۲۰ درصد کاهش داشته و سازمان ملل در پایان سال ۲۰۱۸ تایید کرد که وضعیت لایه ازن رو به بهبود است و پیش بینی کرد که وضعیت آن تا دهه ۲۰۳۰ در نیمکره شمالی تا دهه ۲۰۵۰ در نیکره جنوبی و تا سال ۲۰۶۰ در منطقه قطب بهبود پیدا می‌کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین11 دقیقه قبل
بعد از عکسبرداری از قفسه سینه مهاجم استقلال مشخص شد دنده وی دچار شکستگی نشده اما برای رساندن وی به دربی پایتخت باید تا اواخر هفته منتظر ماند. قرار است کادر پزشکی تیم استقلال تلاش خود را برای رساندن دیاباته به بازی با پرسپولیس انجام دهد و بعد از بازگشت این تیم به تهران تدابیر لازم در این زمینه صورت بگیرد. مهدی قائدی دیگر بازیکن مصدوم استقلال است که پس از برخورد با عباس عسگری از ناحیه مچ آسیب دید. با وجود آنکه استراماچونی در نشست خبری عنوان کرد که ممکن است قائدی هم به دربی نرسد اما شرایط این بازیکن چندان بد نیست و حضور قائدی در دربی ممکن شده است. دیاباته و قائدی هر دو در تمرین امروز تیم فوتبال استقلال که در شهر اهواز برگزار شده است، شرکت نکردند و برنامه‌های درمانی را پشت سر گذاشتند.
خبر فوریخبر فوری12 دقیقه قبل
فعال‌ترین منطقه تولد ستاره‌ها کجاست؟ سحابی رتیل بزرگ‌ترین و پیچیده‌ترین منطقه شکل‌گیری ستاره‌ها و درخشان‌ترین جرم غیر ستاره‌ای در تمام کهکشان‌های همسایه است. در حقیقت سحابی رتیل فعال‌ترین منطقه شناخته شده تولد ستارگان در گروه محلی کهکشانی ماست. کلت-۹بی گرمترین سیاره‌ای است که تاکنون کشف شده است؛ فاصله این سیاره از زمین ۶۵۰ سال نوری بوده و اندازه آن حدود ۲ برابر سیاره مشتری است. ستاره‌شناسان دانشگاه ایالتی اوهایو و دانشگاه وندربیل در ۶ ژوئن ۲۰۱۷ این سیاره را کشف کردند. این دما با دمای بسیاری از ستاره‌ها برابری می‌کند اما از خورشید منظومه شمسی دمای کمتری دارد.
تسنیمتسنیم12 دقیقه قبل
گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم- چه دولت بخواهد و چه نخواهد برجام امروز در نقاط پایانی خودش قرار گرفته و تحقیقا بیشتر از یک نام چیزی از آن باقی نماینده است. البته این بدین معنا نیست که عین ۹ بند رعایت نشده است اما به واقع نمی‌توان انکار کرد که چند مهم از این ۹ بند به کلی عملیاتی نشده است و از قضا همان‌ها هم پاشنه آشیل این توافق شده و آن را زمین زده‌اند. ابتدا اجازه دهید این ۹ بند را سریعا مرور کنیم. جایی که رهبر انقلاب تأکید می‌کنند که نباید تحریم جدیدی علیه ایران اعمال شود اما دقیقا از همان روز اجرای برجام دولت اوباما اقدام به تحریم ایران می‌کند. همینجا بود که دولت تصمیم گرفت ذیل برجام مسئولیت این بازطراحی را به دو کشور چین و انگلستان بسپارد و امیدوار باشد که این دو به تعهداتشان عمل کنند.
خبرآنلاینخبرآنلاین13 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شیخ دیاباته در دقیقه ۳۷ دیدار با نفت مسجد سلیمان به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه دنده از زمین بازی بیرون رفت و جای خود را به مرتضی تبریزی داد. قرار است کادر پزشکی تیم استقلال تلاش خود را برای رساندن دیاباته به بازی با پرسپولیس انجام دهد و بعد از بازگشت این تیم به تهران تدابیر لازم در این زمینه صورت بگیرد. مهدی قائدی دیگر بازیکن مصدوم استقلال است که پس از برخورد با عباس عسگری از ناحیه مچ آسیب دید. با وجود آنکه استراماچونی در نشست خبری عنوان کرد که ممکن است قائدی هم به دربی نرسد اما شرایط این بازیکن چندان بد نیست و حضور قائدی در دربی ممکن شده است. دیاباته و قائدی هر دو در تمرین امروز تیم فوتبال استقلال که در شهر اهواز برگزار شده است، شرکت نکردند و برنامه‌های درمانی را پشت سر گذاشتند.
ایبناایبنا15 دقیقه قبل
به گزارش ایبنا و به نقل از روابط عمومی بانک ایران زمین، هادی قدیمی عضو هیات عامل بانک ایران زمین، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات شهرود مدیرسابق و خیر مقدم به اسدی مدیرجدید استان، خواستار تلاش بیش از پیش همکاران در راستای تحقق اهداف بانک شد. وی ضمن تاکید بر حمایت از رونق تولید اظهار داشت: شعب تلاش خود را جهت جذب منابع ارزان قیمت بیشتر از گذشته کنند تا با ارائه طرح‌های مختلف از طرح‌های رونق تولید و کارآفرینی حمایت شود. معاون عملیات بانکی در ادامه به اهمیت موضوع آموزش و ارتقاء کیفی آموزش تأکید فراوان داشت و بیان کرد: کارکنان باید خود را با استراتژی بانک که حول محور بانکداری دیجیتال است همگام کرده تا بتوانیم سهم خود را از بازار به دست آوریم. در ادامه حسینی کناروئی به ارائه آمار کلی و جامع استان پرداخته و رتبه و جایگاه مدیریت را در بین سایر مناطق مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و نقاط ضعف و قوت استان را بررسی کردند. شهرود مدیرسابق استان در خصوص عملکرد ۳ ساله خود به ارائه گزارش و آمار پرداختند، سپس اسدی، مدیریت جدید استان، ضمن تقدیر و تشکر از مدیران ارشد بانک ابراز داشت که هدف مدیریت را بر اساس اهداف ابلاغی بانک قرار می‌دهیم.
خبر فوریخبر فوری15 دقیقه قبل
«رفتار ناشایست با نیروی انتظامی»، «برخورد تحریک آمیز با هواداران تراکتور» و «خداحافظی از فوتبال ایران»، سه‌گانه حاشیه‌های دروازه‌بان شماره یک تیم ملی ایران است که در چند ماه اخیر از خودش به نمایش گذاشته. «اخلاق حرفه‌ای» در فوتبال مساله‌ای است که از اهمیت ویژه‌ای در زندگی بازیکنان حرفه‌ای فوتبال برخوردار است. یکی از مثال‌های دم دستی این روزهای فوتبال ایران علیرضا بیرانوند است. اما ماجرا در جایی به اوج خود رسید که علیرضا بیراوند شنبه شب اعلام کرد که از فوتبال ایران خداحافظی می‌کند. اتفاقی که در بسیاری از بازیکنان فوتبال ایران سابقه داشته و در نهایت به ضرر خودشان تمام شده است.
رکنارکنا17 دقیقه قبل
فعلا تهیه‌کننده برنامه از من مدارکم را گرفته است و به من اطلاع داده که تعلیق شده‌ام. هنوز معنای دقیق اینکه تعلیق به چه معناست و اینکه چه اتفاقی رخ می‌دهد را نمی‌دانم. علیفر ادامه داد: «من بعد از بازی سریعا مصاحبه کردم و در آن مصاحبه هم گفتم که اشتباه کردم و شرایط آن روز و پخش بازی را توضیح دادم. لازم است دوباره بگویم که آن روز مسابقه تکواندو پخش می‌شد و تصاویر دیر به دست من رسید. من هم قبل از بازی از سایت اسکای اسپورت ترکیب را برداشتم و اشتباه اصلی را این سایت انجام داد.
مهرمهر17 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، کادر فنی پرسپولیس پس از بازگشت ملی پوشان این تیم از اردوی تیم ملی فوتبال ایران پس از پیروزی مقابل هنگ کنگ تصمیم به تغییر ترکیب اصلی این تیم نسبت به دو بازی گذشته گرفت. نادری در حالی روی نیمکت می‌نشیند که یکی از ملی پوشان پرسپولیس در بازی با هنگ کنگ محسوب می‌شود. سرمربی آرژانتینی پرسپولیس در حالی تصمیم به ایجاد تغییرات بزرگ در ترکیب سرخپوشان گرفته است که قبل از بازگشت ملی پوشان خود از اردوی تیم ملی چنین تصمیمی را نداشته است. همچنین علیرضا بیرانوند دروازه بان اول تیم ملی فوتبال ایران نیز به دلیل محرومیت در ترکیب امروز پرسپولیس حضور ندارد. تیم فوتبال پرسپولیس ساعت ۱۹:۴۵ امروز در هفته سوم رقابت‌های لیگ برتر مقابل صنعت نفت آبادان در ورزشگاه آزادی قرار می‌گیرد.
مهرمهر17 دقیقه قبل
حجت الاسلام ابراهیمی پور گفت: نظام ۶ ماه بی آبی که سبب ورود خسارت به کشاورزی منطقه و در تعاقب آن بی محصولی امسال شد را ندید و کاری اساسی برای مردم انجام نشد، عزت این مردم بالاتر از این است، به اندازه ۳۶۰ هزار آبادانی درد دل داریم. وی با تاکید بر اینکه سازمان آب و برق خوزستان در تخصیص سهمیه آب آبادان از طرح غدیر کوتاهی کرده است، افزود: آبادان زخم خورده بی مهری و بی توجهی مدیران است، خواسته ما آنست که مسئولان دلسوزانه مرهمی بر دلهای زخم خورده مردم آبادان باشند. حجت الاسلام ابراهیمی پور گفت: آیا مردم قبول می‌کنند که آبی را که اینهمه بر روی آن مانور تبلیغاتی انجام شد اکنون از داشتن اش بی بهره باشند، حق مردم در تامین و اختصاص سهمیه آب تباه شده است، حق مردم بایستی داده شود مسئولان بیش از این کاری نکنند که مردم به خاک سیاه بنشینند. وی افزود: بچه‌های روستایی ما ولایتمداریشان، دیدشان، بیانشان، شجاعتشان و ایمانشان از ما بیشتر است و تمام قد از نظام دفاع می‌کنند، مسئول بودن فرصتی است که بایستی از آن به بهترین نحو ممکن بهره برد. حجت الاسلام ابراهیمی پور اظهار کرد: رواج شالیکاری در استان سبب شده تا حق کشاورزان آبادانی ضایع شود، مسئولان بایستی به این مسئله ورود جدی کنند و از حق مردمی که به عنوان مرزنشین، سبب پایداری و حفاظت از مرزها شده‌اند، دفاع کنند و آنها را به آنچه حقشان است برسانند.
وانانیوزوانانیوز18 دقیقه قبل
جلسه تکریم و معارفه مدیریت امور شعب استان‌های آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل بانک ایران زمین با حضور معاون عملیات بانکی، مدیریت امور شعب استان‌ها، معاونین استان و کلیه همکاران ستاد و صف در این استان‌ها برگزار شد. به گزارش وانانیوز، به گزارش روابط عمومی: هادی قدیمی عضو هیات عامل بانک ایران زمین، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات شهرود مدیرسابق و خیر مقدم به اسدی مدیرجدید استان، خواستار تلاش بیش از پیش همکاران در راستای تحقق اهداف بانک شد. وی ضمن تاکید بر حمایت از رونق تولید اظهار داشت: شعب تلاش خود را جهت جذب منابع ارزان قیمت بیشتر از گذشته کنند تا با ارائه طرح‌های مختلف از طرح‌های رونق تولید و کارآفرینی حمایت شود. معاون عملیات بانکی در ادامه به اهمیت موضوع آموزش و ارتقاء کیفی آموزش تأکید فراوان داشت و بیان کرد: کارکنان باید خود را با استراتژی بانک که حول محور بانکداری دیجیتال است همگام کرده تا بتوانیم سهم خود را از بازار به دست آوریم. شهرود مدیرسابق استان در خصوص عملکرد ۳ ساله خود به ارائه گزارش و آمار پرداختند، سپس اسدی، مدیریت جدید استان، ضمن تقدیر و تشکر از مدیران ارشد بانک ابراز داشت که هدف مدیریت را بر اساس اهداف ابلاغی بانک قرار می‌دهیم.
عصر ایرانعصر ایران18 دقیقه قبل
به هیچ عنوان در آن صحنه خطایی انجام ندادم و آنقدر ناراحتم که نمی‌دانم چه بگویم. هافبک شماره ۸ استقلال به شدت از تصمیم داور مبنی بر دادن کارت زرد دوم و اخراج شدنش از زمین بازی عصبانی است. فرشید اسماعیلی در مورد این صحنه به ورزش سه گفت: به خدا، به قرآن من اصلا پای بازیکن حریف را نزدم و فقط توپ را از بین پاهای او گرفتم تا تیم را به حمله ببرم. حتی اگر این صحنه خطا هم باشد به هیچ عنوان کارت زرد نداشت چرا که من نه در طول بازی خطای زیادی انجام داده بودم و نه این خطا شدید بود که داور به من کارت زرد دوم را بدهد. اما ناراحتی ام از این است که اگر می‌توانستم ذره‌ای به استقلال کمک کنم دوست داشتم باشم و برای تیمم تلاش کنم.
ایسناایسنا18 دقیقه قبل
فعالیت بشر لایه حفاظتی استراتوسفر را تخریب کرده و درحالیکه وضعیت لایه ازن بهبود پیدا کرده همچنان اقدامات بسیاری مانده که انجام نشده است. ازن جوی که گاهی اوقات به دلیل نقش حفاظتی‌اش «ازن خوب» نامیده می‌شود، نباید با ازن تروپوسفریک (ازن سطح زمین) یا «ازن بد» و عامل کلیدی آلودگی هوا که با بیماری تنفسی مرتبط است، اشتباه گرفته شود. وضعیت امروز لایه اوزونتشخیص و تایید تاثیرات مضر گاز CFC و دیگر ترکیب‌های از بین برنده ازن به پروتکل مونترال در مورد مواد کاهنده لایه ازن در سال ۱۹۸۷ منجر شد. با گذشت بیش از ۳۰ سال از تصویب پروتکل مونترال، محققان ناسا به اولین شواهد از بهبود وضعیت لایه ازن در منطقه جنوبگان دست پیدا کردند که به دلیل کاهش گازهای کلروفلوئوروکربن بوده‌ است. میزان تخریب لایه ازن در این منطقه از سال ۲۰۰۵ حدود ۲۰ درصد کاهش داشته و سازمان ملل در پایان سال ۲۰۱۸ تایید کرد که وضعیت لایه ازن رو به بهبود است و پیش بینی کرد که وضعیت آن تا دهه ۲۰۳۰ در نیمکره شمالی تا دهه ۲۰۵۰ در نیکره جنوبی و تا سال ۲۰۶۰ در منطقه قطب بهبود پیدا می‌کند.
مهرمهر18 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا ابراهیمی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به این مسابقه عنوان کرد: ستارگان دانش چهارمین دوره از مجموعه مسابقات کتابخوانی کتابخانه ابوریحان شیراز با عنوان «بزرگان ایران زمین» است که این دوره درباره سه دانشمند بزرگ ایران شامل ابوریحان بیرونی، زکریای رازی و ابوعلی سینا برگزار می‌شود. مسئول کتابخانه عمومی ابوریحان شیراز با بیان اینکه این مسابقات از سال گذشته و با محوریت معرفی بزرگان ادبی فارسی و دانشمندان ایران رقم خورده است، گفت: در شهریورماه سال گذشته و همزمان با بزرگداشت ابوریحان بیرونی اولین دوره این مسابقه با عنوان «ابوریحان شناسی» برگزار شد و دومین دوره این مسابقه در مهرماه سال گذشته و همزمان با بزرگداشت سه ادیب نام‌آور فارسی؛ با عنوان «مهرپارسی» زندگی نامه حافظ، مولانا و شمس تبریزی را به رقابت گذاشت. وی با تصریح اینکه سومین مسابقه کتابخوانی در دی ماه و به مناسبت بزرگداشت خواجوی کرمانی و امیرکبیر فراهانی برگزار شد، اضافه کرد: چهارمین دوره این مسابقه به سه دانشمند بزرگ ایرانی اختصاص دارد که علاقه مندان کتاب هایی را درباره ابوریحان بیرونی، زکریای رازی و ابوعلی سینا را مطالعه خواهند کرد. این کتابدار اعلام کرد: کتاب‌های «ابوریحان بیرونی؛ اختراعات، اکتشافات و فن نجوم» اثر جلال‌الدین همایی «واضع قانون شفا؛ مروری بر زندگی و آثار شیخ‌الرئیس ابوعلی سینا» تألیف حنیف قلندری، زیر نظر علیرضا مختارپور و «زکریای رازی» نوشته امید فلاح‌زاده منابع معرفی شده برای این مسابقه هستند. مسئول کتابخانه عمومی ابوریحان شیراز با تصریح اینکه زمان شرکت در این رویداد تا بیستم مهرماه خواهد بود، گفت: از ده برگزیده این مسابقه کتابخوانی تجلیل خواهد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 دقیقه قبل
* برای داشتن فولاد قدرتمند باید فولاد جدیدی را بسازیممدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان گفت: باید با کمک رسانه‌های خوزستان و آن هوادارانی که قلبشان برای فولاد می‌تپد و با توجه به نوع نگاه آقای محمدی مدیر شرکت فولاد خوزستان به سمتی برویم که فولاد را بازسازی کنیم. * مشکل فولاد درون زمین یا روی نیمکت نیستوی با اشار به بی‌ثباتی نیمکت فولاد طی چهار پنج ساله گذشته، عنوان کرد: به دلیل تغییرات بسیار روی نیمکت فولاد طی چهار پنج ساله گذشته، چه مربی بومی و چه خارجی احساس امنیت نداشته است و رنج برده‌اند. مشکل فولاد درون زمین یا روی نیمکت نیست. مشکل فولاد روی سکوها نیست زیرا هواداران فوق‌العاده‌ای داریم، مشکل روی چند صندلی است. * فوتبالیست‌های شهاب‌سنگی اسیر سکوها و دلال‌ها می‌شوندوی درباره اینکه در یکی از مصاحبه‌های روز گذشته عنوان کرده بود «یکسری آدم پشت نیمکت فولاد جمع شده بودند و می‌خواستند بازیکن خاصی وارد میدان شود،» عنوان کرد: ‌ یکسری فوتبالیست‌ها مثل ستاره می‌درخشند ولی یکسری مثل شهاب‌سنگ پرنور ظهور می‌کنند ولی ناگهان نابود می‌شوند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 دقیقه قبل
طبق نظرسنجی شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل٬ حزب «اسرائیل خانه ما» به ریاست آویگدور لیبرمن و احزاب راست‌گرا به ریاست آیلت شاکید هر یک ۹ کرسی٬ حزب یهودیت تورات ۷ کرسی٬ حزب شاس ۶ کرسی، حزب اردوگاه دموکراتیک ۵ کرسی و حزب گیشر و حزب عظمت یهود نیز هریک ۴ کرسی به دست می‌آوردند. اما بر اساس نظرسنجی شبکه ۱۲ تلویزیون اسرائیل٬ حزب اسرائیل خانه ما و احزاب راست‌گرا و یهودیت تورات هر یک ۸ کرسی٬ حزب شاس ۷ کرسی٬ حزب اردوگاه دموکراتیک ۶ کرسی، حزب گیشر و عظمت یهود نیز هرکدام ۵ کرسی در انتخابات به دست می‌آورند. اما به طور کلی طبق هردو نظرسنجی‌٬ بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی قادر به تشکیل کابینه خود در آینده نخواهد بود. ۴- موضع اروپایی به این دلیل که معامله قرن در تعارض با مبانی اروپا در رابطه با مسئله درگیری صهیونیستی-فلسطینی است٬ آن را تایید نمی‌کند. بنابراین کشورهای اروپایی و به ویژه فرانسه در اجلاس گروه ۷، پرونده فلسطین و رژیم صهیونیستی را مطرح نکردند.
وانانیوزوانانیوز19 دقیقه قبل
بعد از عکسبرداری از قفسه سینه مهاجم استقلال مشخص شد دنده وی دچار شکستگی نشده اما برای رساندن وی به دربی پایتخت باید تا اواخر هفته منتظر ماند. قرار است کادر پزشکی تیم استقلال تلاش خود را برای رساندن دیاباته به بازی با پرسپولیس انجام دهد و بعد از بازگشت این تیم به تهران تدابیر لازم در این زمینه صورت بگیرد. مهدی قائدی دیگر بازیکن مصدوم استقلال است که پس از برخورد با عباس عسگری از ناحیه مچ آسیب دید. با وجود آنکه استراماچونی در نشست خبری عنوان کرد که ممکن است قائدی هم به دربی نرسد اما شرایط این بازیکن چندان بد نیست و حضور قائدی در دربی ممکن شده است. دیاباته و قائدی هر دو در تمرین امروز تیم فوتبال استقلال که در شهر اهواز برگزار شده است، شرکت نکردند و برنامه‌های درمانی را پشت سر گذاشتند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 دقیقه قبل
سهم اندک اقتصاد ایران در مقابل اقتصاد ۸۶ تریلیون دلاری دنیا بیانگر جایگاه متزلزل و نامنسجم وضعیت اقتصادی کشور است. تنگنای ساختاری و عدم حضور موثر در عرصه رقابت‌های جهانی یکی از چالش‌های اساسی اقتصاد ایران در همه زمان‌ها بوده است. سهم اندک اقتصاد ایران در مقابل اقتصاد ۸۶ تریلیون دلاری دنیا بیانگر جایگاه متزلزل و نامنسجم وضعیت اقتصادی کشور است. این درآمد سرسام‌آور و آسان در حوزه مسکن باعث هجوم دلالان و سوداگران به بازار مسکن شده است. اما به گفته حسین سلاح‌ورزی نباید تأثیر عوامل داخلی مانند سیاست‌های اقتصادی کشور را که می‌توانست به نحوی بهتر مدیریت شود، نادیده گرفت.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز20 دقیقه قبل
لحظه اصابت سرجنگی موشک خلیج فارس به هدفگام بعدی نیروی هوافضای سپاه برای مقابله با ناوهای بیگانه، طراحی و تولید خانواده موشک‌های هرمز شامل «هرمز-۱» و «هرمز-۲» با برد ۳۰۰ کیلومتر بود. این موشک‌ها نخستین بار در اردیبهشت ۱۳۹۳ و در جریان بازدید فرمانده معظم کل قوا از نمایشگاه دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه به نمایش درآمدند. موشک هرمز-۱ که نمونه ضد تشعشع خانواده هرمز است، از جستجوگر راداری برخوردار است و با یافتن منبع انتشار امواج راداری، به منشأ این امواج اصابت می‌کند. با ساخت موشک هرمز-۱ توسط متخصصان نیروی هوافضای سپاه، جمهوری اسلامی ایران اولین و تاکنون تنها کشوری است در دنیا که موفق به ساخت موشک ضد تشعشع بالستیک شده است. فاتح مبین آخرین نمونه از موشک‌های بالستیک دریایی ساخت جمهوری اسلامی ایران است که مردادماه سال گذشته و توسط وزارت دفاع رونمایی شد.
تسنیمتسنیم20 دقیقه قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، حداقل تا زمانی که تجاوزهای عربستان سعودی به یمن ادامه داشته باشد، یمنی‌ها به این تجاوزها پاسخ می‌دهند. علاوه‌بر این تمام مناطقی را که از خاک عربستان در اختیار گرفته است نیز واگذار می‌کند. وارد ریاض شدن یعنی گروهی، یگانی، یا دسته‌ای مسلح خود را از طریق بیابان‌های ربع‌الخالی و دیگر مناطق به ریاض- که این شهر نیز در یک منطقه بیابانی واقع شده است- برسانند. پس بیشتر حملات یمنی‌ها به ریاض رسانه‌ای نشده‌اند؟ چرا حتی در زمان خودش به ریاض اعلام هم شد. حالا حساب کنید پهپادهایی که هزار و ۵۰ کیلومتر را طی کرده‌اند و به آن نقطه رسیده‌اند، برایشان رسیدن به ریاض در فاصله ۸۰۰ کیلومتری سخت است؟ پس یمنی‌ها ریاض را می‌توانند شدیدتر و سریع‌تر بزنند.
فارسفارس22 دقیقه قبل
بعد از عکسبرداری از قفسه سینه مهاجم استقلال مشخص شد دنده وی دچار شکستگی نشده اما برای رساندن وی به دربی پایتخت باید تا اواخر هفته منتظر ماند. تلاش برای رساندن دیاباته به بازی با پرسپولیس/ استقلالی‌ها امیدوار به حضور قائدی به دربیبه گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، شیخ دیاباته در دقیقه ۳۷ دیدار با نفت مسجد سلیمان به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه دنده از زمین بازی بیرون رفت و جای خود را به مرتضی تبریزی داد. قرار است کادر پزشکی تیم استقلال تلاش خود را برای رساندن دیاباته به بازی با پرسپولیس انجام دهد و بعد از بازگشت این تیم به تهران تدابیر لازم در این زمینه صورت بگیرد. مهدی قائدی دیگر بازیکن مصدوم استقلال است که پس از برخورد با عباس عسگری از ناحیه مچ آسیب دید. با وجود آنکه استراماچونی در نشست خبری عنوان کرد که ممکن است قائدی هم به دربی نرسد اما شرایط این بازیکن چندان بد نیست و حضور قائدی در دربی ممکن شده است.
ایسناایسنا23 دقیقه قبل
سعید آذری، مدیرعامل باشگاه فولاد در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این که این باشگاه، یک باشگاه ساختارمند است، اظهارکرد: نقاط قابل بهبودی در این سازمان وجود دارد که باید این نقاط را ارتقا دهیم. * برای داشتن فولاد قدرتمند باید فولاد جدیدی را بسازیممدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان گفت: باید با کمک رسانه‌های خوزستان و آن هوادارانی که قلبشان برای فولاد می‌تپد و با توجه به نوع نگاه آقای محمدی مدیر شرکت فولاد خوزستان به سمتی برویم که فولاد را بازسازی کنیم. * مشکل فولاد درون زمین یا روی نیمکت نیستوی با اشار به بی‌ثباتی نیمکت فولاد طی چهار پنج ساله گذشته، عنوان کرد: به دلیل تغییرات بسیار روی نیمکت فولاد طی چهار پنج ساله گذشته، چه مربی بومی و چه خارجی احساس امنیت نداشته است و رنج برده‌اند. مشکل فولاد روی سکوها نیست زیرا هواداران فوق‌العاده‌ای داریم، مشکل روی چند صندلی است. * اگر لازم باشد تغییراتی در ساختار اداری باشگاه خواهم دادمدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در پاسخ به این پرسش اینکه آیا قصد دارد تغییراتی در باشگاه ایجاد کند؟ گفت: اجازه بدهید تحلیل و بررسی‌های نهایی‌ام تمام شود.
تسنیمتسنیم24 دقیقه قبل
پس از او نیز فلورنتینو پرس، رئیس باشگاه رئال مادرید در مجمع سالانه باشگاه اعلام کرد که اکثریت اعضای باشگاه نسبت به بازگشت خامس به سانتیاگو برنابئو نظر مثبتی داشته‌اند. ارزیابی شایستگی بازیکنان برای بردن توپ طلا و پاسخ دادن به اینکه کدامیک از آنها لایق بردن این جایزه هستند، کار سختی است. به نظرم باید برای هر پست یک توپ طلا در نظر بگیرند. توپ طلا برای مهاجم‌ها، هافبک‌ها، مدافعان و دروازه‌بان‌ها. یکی جالب‌ترین سؤالاتی که از کاسیاس پرسیده شد این بود که آیا امکان دارد که او دوباره به رئال مادرید برگردد و او در پاسخ اظهار داشت: من بسیار مفتخرم که ۲۵ سال پیراهن رئال مادرید را پوشیدم.
تسنیمتسنیم24 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، دکتر توموکو شیمویاما (پرستو شادپیام) تاریخ‌نگار و ایران‌شناس ژاپنی مقیم ایران است. وی دومین دکترای تخصصی خویش را در دانشگاه تربیت مدرس گرفته‌ است. او در یادداشتی با عنوان «بررسی تنش ۴۰ ساله در روابط آمریکا و ایران» برای تسنیم نوشت: با یک بررسی کوتاه سعی می‌کنیم که دلایل ۴۰ سال تنش بین این دو کشور را دریابیم. ارتباط بین ایران و آمریکا به اواسط قرن ۱۹ میلادی برمی‌گردد. بنابرین با بررسی اجمالی درباره ارتباط بین آمریکا و ایران، مشاهده می‌شود که بقول چامسکی: ایران نه تنها تهدید برای صلح جهانی نیست بلکه این خود آمریکاست که برای صلح جهانی تهدید جدی محسوب می‌شود.
خانه ملتخانه ملت26 دقیقه قبل
سرویس فرهنگیسلیمی هشدار داد: پدیده نوظهور و خطرناک اشرافیت تحصیلی در برخی مدارس خاصعضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به وجود پدیده نوظهور و خطرناک اشرافیت تحصیلی یا علمی در برخی مدارس خاص اشاره و عنوان کرد: اشرافیت مالی منجر به اشرافیت علمی و تحصیلی می‌‎شود و نهایتا دانش آموزانی که در همین حلقه قرار دارند در آینده سمت‌‌های مدیریتی رده بالا را نیز اخذ می‌کنند.
خبر فوریخبر فوری27 دقیقه قبل
پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی، پس از شکست ۳-۲ تیمش مقابل نوریچ، اعلام کرد که از بازیکنانش انتقادی ندارد زیرا آنها همان بازیکنانی هستند که باعث شدند او تبدیل به «فرادیولا» نشود. اما بعد از دو قهرمانی با بیشترین امتیازات در تاریخ لیگ برتر، گواردیولا تاکید کرد که نسبت به کیفیت بازیکنانش تردیدی ندارد. این اولین باخت سیتی از ژانویه گذشته مقابل نیوکاسل است اما گواردیولا شکست در سنت جیمزز پارک را نتیجه تصمیمات تاکتیکی خودش و اشتباهات فردی می‌داند. " گاهی اوقات این رخ می‌دهد و بازیکنان می‌دانند ضروری است که این به آنها گوشزد شود یا ویدئوهایی ببینند. در حال حاضر بازیکنان می‌دانند که باید بهتر شوند یا رقابت برای قهرمانی غیرممکن است. "
مهرمهر30 دقیقه قبل
تیم جوان ذوب آهن در هفته سوم میزبان تیم مدعی تراکتور بود. تیمی که به تازگی موفق به شکست دادن پرسپولیس شده بود تا قدرتش را در لیگ برتر به رخ بکشد. منصوریان که در این بازی همچنان احسان پهلوان، مهدی مهدی پور، دانیال اسماعیلی‌فر و محمدرضا خلعتبری را در اختیار نداشت، با ترکیبی نسبتا جوان مقابل تیم پر مهره تراکتورسازی مقابل شاگردان دنیزلی به میدان رفت. بدشانسی‌های ذوب آهن وقتی کامل شد که ارسلان مطهری مهاجم اول آنها نیز در دقیقه ۴ بازی آسیب دید و این تیم با یک تعویض اجباری مواجه شد. دو تیم ذوب آهن و تراکتور در هفته سوم رقابتهای لیگ برتر از ساعت ۱۹:۴۵ شب گذشته در فولادشهر به مصاف هم رفتند و دو تیم در پایان این بازی به تساوی بدون گل رسیدند.

به انتهای لیست رسیدید