آخرین و مهم‌ترین اخبار مربوط به زنان و بانوان

اخبار « بانوان »

همشهریهمشهری1 ساعت قبل
به گفته محققان مکانیزمی که برای سوخت و ساز، ساعت زیستی و چرخه انسولین/کورتیزول عمل می‌کند ممکن است وعده‌های غذایی سنگین در هنگام غروب را حمایت نکند. در این مطالعه اطلاعات ۱۱۲ زن با میانگین سنی ۳۳ مورد ارزیابی قرار گرفت که وضعیت سلامت قلب آنان در شروع مطالعه و یک سال بعد مورد بررسی قرار گرفت. نوع مواد غذایی مصرفی این افراد برای مدت یک هفته در شروع مطالعه و برای مدت یک هفته ۱۲ ماه بعد ثبت شد. دیر ناهار خوردن، خطر چاقی را تشدید می‌کندمحققان با بیان اینکه بیشتر زنان پس از ساعت ۱۸ اقدام به خوردن غذا می‌کردند، تاکید کردند: وضعیت سلامت قلب افرادی که بیشترین میزان کالری دریافتی در طول روز را هنگام عصر دریافت کرده‌اند نامطلوب بوده‌ است. به گزارش هلث‌دی نیوز، به گفته محققان به ازای هر یک درصد افزایش کالری دریافتی پس از ساعت ۱۸ سلامت قلب تحلیل می‌رود.
سینماپرسسینماپرس1 ساعت قبل
سینماپرس: مرکزتحقیقات سازمان صدا وسیما در جدیدترین نظرسنجی میزان استقبال خردسالان و کودکان و نوجوانان از برنامه‌های تلویزیون را اعلام کرد. براساس این نظرسنجی مشخص شد که از ۸۴٫۹ درصد خردسالانی که پای برنامه‌های مختلف تلویزیون نشسته‌اند ۸۱٫۲ درصد آن‌ها به نحوی بیننده برنامه‌های خردسال سیما بوده‌اند. همچنین از ۸۸٫۷ درصد از کودکانی که بیننده برنامه‌های گوناگون تلویزیون بوده‌اند نیز ۸۲٫۳ درصد به نحوی برنامه‌های کودک سیما را تماشا کرده‌اند و از ۸۳ درصد نوجوانان بیننده تلویزیون هم ۵۴٫۸ درصد به نحوی برنامه‌های کودک و نوجوان سیما را دیده‌اند. میانگین مدت زمان تماشای برنامه‌های سیما درمیان خردسالان سه ساعت و سه دقیقه، درمیان بینندگان کودک سه ساعت و ۳۹ دقیقه و درمیان بینندگان نوجوان هم سه ساعت و ۲۵ دقیقه بوده است. براساس این نظرسنجی ۷۷٫۶ درصد از نوجوانان ۱۲ تا ۱۷ سال در تابستان وقت خود را برای تماشای برنامه‌های بزرگسالان از سیما گذرانده‌اند.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به‌طور رسمی اعلام موجودیت کرد. به گزارش ایلنا، شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی که جمعی فراگیر از چهره‌های ملی، مسئولان احزاب و تشکل‌ها و چهره‌های انقلابی با تاکید بر حضور زنان و جوانان است، رسما اعلام موجودیت کرد. در بیانیه اعلام موجودیت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب که توسط محسن پیرهادی، سخنگوی این شورا در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت، آمده است: بسم الله الرحمن الرحیم «راه طی‌شده فقط قطعه‌ای از مسیر افتخارآمیز به سوی آرمانهای بلند نظام جمهوری اسلامی است. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، با ایجاد یک هیئت اجرایی کارآمد و و تشکیل کارگروه‌های فعال زیر نظر شورا، ضامن پیشبرد امور بر اساس شاخصه‌های پیش گفته است. محسن پیرهادی – سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی

فیلم | سقفی برای زنان بی‌خانمان

همشهریهمشهری1 ساعت قبل
گرمخانه ویژه زنان درمحله شوش تهران تنها محلی برای استراحت و یا سپری کردن یک شب برای زنان بی‌خانمان نیست، بلکه مکانی برای مهارت‌آموزی و بازپروری زنان آسیب‌دیده ‌است. دریافت ۱۳ MB کد خبر ۴۶۲۹۵۲
سینماپرسسینماپرس1 ساعت قبل
سینماپرس: معاون صدا گفت: همزمان با میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و فرارسیدن هفته وحدت، رادیو ویژه برنامه‌هایی را در راستای ایجاد فضایی شاد و نشاط انگیز در جامعه پخش می‌کند. وی تصریح کرد: رسانه‌های جمعی و به خصوص رسانه ملی در دمیدن روح وحدت و یکپارچگی در میان امت اسلامی و ایجاد شور و نشاط اجتماعی در جامعه نقش موثر و سازنده‌ای دارند. رادیو نیز به عنوان رسانه‌ای تأثیرگذار و با بهره گیری از زبان هنر و بکارگیری قالب‌ها و ساختارهای متنوع رادیویی ضمن تأکید بر وحدت و یکپارچگی امت اسلامی به انتقال مفاهیم و ارزش‌های برخواسته از این رویداد مهم جهان اسلام خواهد پرداخت. معاون صدا ادامه داد: شبکه‌های رادیویی در مجموع با ۶۰۵ برنامه، ۹۸ عنوان و به مدت ۱۶۰ ساعت به موضوع «هفته وحدت» می‌پردازند که از این میزان برنامه، ۶۶ برنامه در قالب ۱۶ عنوان و به مدت ۲۶ ساعت به صورت ویژه خواهد بود. معاون صدا ادامه داد: رادیوصبا نیز تعداد ۱۱ برنامه را در قالب یک عنوان و به مدت ۱۰ ساعت پیش بینی کرده که خوانش متن‌هایی درباره موضوع ولادت پیامبر اکرم (ص) و میلاد امام جعفر صادق (ع) و طراحی مسابقه پیامکی با این موضوع از مهمترین موضوعات است.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
احسان علیخانی مجری نام‌آشنای تلویزیون در اجلاس صداوسیما حاضر شد و مقاله «تولید برنامه تلویزیونی در رسانه‌ملی» را ارائه کرد. او در تالار خواجه‌نصیر مرکز همایش‌های صداوسیما برای علاقه‌مندان به تولید تلویزیونی و حاضران در کارگروه فناوری‌های نوین تولید از فرآیند تولید تلویزیونی و تجربه‌های تلخ و شیرین خودش در برنامه‌سازی گفت. درفصل تابستان ۷۸٫۱ درصد از خردسالان ۴و۵ سال بیننده برنامه‌های شبکه پویا بوده‌اند و بعد ازاین شبکه، شبکه دو با ۳۸٫۴ درصد، شبکه پنج با ۱۴٫۳ درصد، شبکه امید با ۱۴ درصد، شبکه قرآن با ۱۰٫۸ درصد و شبکه آموزش هم با ۹٫۱ درصد بیشترمخاطب خردسال را پای برنامه‌های خود نشانده‌اند. «لونه زنبور» برزو نیک نژاد در آی فیلمفیلم سینمایی کمدی «لونه زنبور» به کارگردانی برزو نیک‌نژاد، پنجشنبه ۲۳ آبان ساعت ۲۲ از شبکه آی‌فیلم پخش می‌شود. سریال اپیزودیک «قاب خاطره» محصول شبکه آی‌فیلم در سال ۱۳۹۲، با دوبله انگلیسی برای مخاطبان انگلیسی‌زبان این شبکه در سراسر دنیا پخش می‌شود.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
ایسنا/لرستان رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: سطح پوشش واکسن در شهرستان ۹۹ درصد است. محمد کاکاوند در جلسه پدافند غیرعامل شهرستان بروجرد، اظهار کرد: شبکه بهداشت و درمان شهرستان ۱۴۰ پایگاه دارد که روزانه مشغول پدافند غیرعامل هستند. وی تصریح کرد: سیستم اعلام حریق در بیمارستان چمران و امام خمینی (ره) بروجرد نصب شده است. رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد با بیان اینکه ضریب ایمنی در بیمارستان چمران پایین است، افزود: این بیمارستان باید تخلیه شود. رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد بیان کرد: در راستای پدافند غیرعامل بیمارستان‌ها باید مکان تجمع امن داشته باشند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، مسعود ثقفی در جلسه کار گروه اضطرار کاهش آلودگی هوا بعد از اعلام استاندار تهران مبنی بر تعطیلی مدارس ابتدایی و استثنایی تهران و چهار شهرستان استان تهران افزود: در این خصوص بهتر است از ما نیز نظر خواهی شود چون تعطیلی مدارس هیچ تاثیری در کاهش آلودگی هوا ندارد و بارها نیز بررسی کردیم و مشخص شد که این تعطیلی‌ها برای مدارس نیز مفید نیست. وی ادامه داد: چون برخی از والدین بچه‌ها کارمند هستند و با تعطیل شدن مدارس آنها را با خود به سرکار می‌برند و بازهم آنها در معرض آلودگی قرار دارند. وی با بیان اینکه این شرایط برای بیماران قلبی و ریوی مطلوب نیست افزود: ۷۰ درصد نوزادان تازه متولد شده دچار بیماری اوتیسم هستند که متهم اصلی این بیماری نیز الودگی هواست بنابر این ما به فکر سلامت مردم بویژه گروه‌های حساس و کودکان و زنان باردار هستیم. ما به عنوان متولی سلامت آحاد جامعه و براساس قانون بر این نکته تاکید داریم و بر همین اساس تعطیلی مدارس را در روز چهارشنبه تصویب کرده‌ایم. ضمن اینکه افزایش ۳۰ درصدی ترافیک در مهر ماه ناشی از شروع مدارس است که با تعطیلی مدارس ترافیک نیز کمتر می‌شود نتیجه آن کاهش آلودگی هواست.

پرواز معاون رئیس جمهور با هواپیمایی با خلبان خانم + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، معصومه ابتکار نوشت: دیشب پس از سفر ۱روزه به آذربایجان شرقی و بازدید از منطقه و هموطنان زلزله زده، نشست با اقشار مردم و افتتاح کارگاه تخصصی۴روزه تشکل‌های مردم نهاد زنان و خانواده، پرواز با هواپیمایی به خلبانی یک زن ایرانی خستگی‌ها را به در کرد. بیشتر بخوانید: اظهارات کارشناس BBC درباره برجام/ رفتار اروپا در برابر این قرارداد بسیار شرمگین استانتهای پیام/سفر متفاوت مقام دولتی + فیلم
همشهریهمشهری1 ساعت قبل
او با اضافه وزن بیشتری به تهران برگشت و روحیه‌اش را هم از دست داد: «آمدم دیدم، همه دارند لاغر می‌کنند. » ‌زنان، مشاوره می‌خواهند نه جراحفاطمه تقی‌زاده، روانشناسی است که در یک کلینیک جراحی که بای‌پس معده انجام می‌دهد، کار می‌کند. او از تجربه‌ای که در این سال‌ها به‌دست آورده، می‌گوید: زنان می‌گویند برای سلامتی می‌خواهند لاغر شوند اما من می‌گویم سلامتی کشک است، مشکل از عزت‌نفس زنان است. ما دائم درگیر تبلیغاتی هستیم که از یک طرف ما را چاق می‌کنند، مثل مک‌دونالد، پپسی، کوکاکولا، چیپس‌ها و فست‌فودها و از طرف دیگر تبلیغاتی وجود دارد که می‌خواهند ما را لاغر کنند. در این چند ساله من خیلی از آدم‌ها را دیده‌ام که با جراحی معده جانشان را از دست داده‌اند.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 ساعت قبل
نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است، دیر غذا خوردن در شب افراد را در معرض بیماری‌های مختلف قرار می‌دهد. به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است، دیر غذا خوردن در شب افراد را در معرض بیماری‌های مختلف قرار می‌دهد. به گفته کارشناسان علمی، با هر یک درصد افزایش کالری مصرفی در شب، ریسک فشارخون بالا و در پی آن بیماری‌های قلبی افزایش می‌یابد. نتایج ارائه شده در جلسات علمی انجمن قلب آمریکا در فیلادلفیا نشان داد که خوردن غذا پس از ساعت ۸ بعد از ظهر به سلامت قلب آسیب می‌زند. محقق ارشد این مطالعه می‌گوید: تاکنون رویکردهای سبک زندگی برای جلوگیری از بیماری‌های قلبی به آنچه که ما می‌خوریم و چه ساعتی می‌خوریم متمرکز شده است.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، زهرا یعقوب نژاد عصر سه شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد با تاکید بر اینکه نرخ باسوادی در شاخص‌های توسعه زنان بسیار اهمیت دارد، گفت: همیشه فاصله‌ای بین نرخ باسوادی زنان و مردان مشاهده می‌شود. وی با اشاره به فاصله هفت درصدی باسودای میان مردان و زنان در کشور، افزود: قطعا این فاصله در سطح استان گیلان نیز وجود دارد که باید در راستای کم شدن این فاصله همگان تلاش کنیم. مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان در ادامه با تأکید بر لزوم رصد مناطق روستایی و شهری در این زمینه، تصریح کرد: این موضوع سبب شناسایی افراد بی‌سواد به ویژه در حوزه بانوان خواهد شد و اتخاذ تصمیمات درست خواهد شد. برگزاری پیش اجلاسیه نماز دانش آموزی در گیلانمدیرکل آموزش و پرورش گیلان نیز در ادامه این جلسه با اشاره به برگزاری پیش اجلاس نماز دانش آموزی همزمان با اجلاس سراسری در گلستان، اظهار کرد: با اطلاع رسانی در این زمینه می‌توانیم زمینه برگزاری پیش اجلاسیه‌های خوبی در سطح استان را فراهم کنیم. نادر جهان آرای همچنین به موضوع مهارت آموزی دانش آموزان و توجه به آن در سطح مدارس اشاره کرد و افزود: برگزاری نمایشگاه‌های عرضه تولیدات و دست‌ساخته‌های دانش آموزی گام مهمی در این زمینه بوده و شهرداری و فرمانداری‌ها باید همکاری لازم را با آموزش و پرورش انجام دهند.
خانه ملتخانه ملت2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، پیتر سمنه بی نماینده ویژه سوئد در امور یمن عصر امروز (سه­شنبه ۲۱ آبان ماه) با محمدجواد جمالی نوبندگانی، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و پیرامون موضوعات منطقه­ای و یمن گفت‌وگو کرد. نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی همچنین با اشاره به مواضع و ویژگی‌های قابل توجه و سازنده سیاست خارجی سوئد در عرصه­های منطقه‌ای و بین‌المللی گفت: دیدگاه‌ها و اقدامات سوئد در برقراری صلح و امنیت در خاورمیانه قابل تقدیر است و جمهوری اسلامی ایران از توسعه همکاری‌ها در این زمینه استقبال می‌کند. دکترجمالی نوبندگانی از گفت‌وگو‌ها و رایزنی استکهلم برای دستیابی طرف‌های درگیر در جنگ یمن به توافق و خاتمه دادن به کشتار زنان و کودکان بی گناه یمن استقبال نمود و گفت: ایران آماده هرگونه همکاری برای پایان دادن به جنگ نابرابر و برقراری صلح و امنیت در یمن است. پیتر سمنه بی نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان گفت: رایزنی و تبادل نظر با مقامات جمهوری اسلامی ایران در خصوص بحران یمن می‌تواند راهگشا باشد. وی با اشاره به مذاکرات و توافقات صورت گرفته میان طرفهای درگیر در جنگ یمن، به تبیین نظرات طرف­‌های سعودی و یمنی پرداخته و ابراز امیدواری نمود که با کمک و همکاری کشورهای تاثیر‌گذار، حرکت سریع و روبه جلویی برای اجرای کامل آتش بس و رسیدن به راه حل مناسب برای پایان دادن به جنگ یمن داشته باشیم. /پایان پیام
الفالف2 ساعت قبل
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: تسهیلات ارزان قیمت برای افراد دارای مدارک مهارت فنی و حرفه‌ای در نظر گرفته شده است. استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: تسهیلات ارزان قیمت برای افراد دارای مدارک مهارت فنی و حرفه‌ای در نظر گرفته شده است و باید این تسهیلات باتوجه به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به سوی افراد جویای کار هدایت شود. وی با تأکید بر تسریع در تدوین سند مهارت چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: این سند باید با اسناد بالادستی از جمله سند اشتغال، سند آمایش و سند اشتغال روستایی منطبق باشد. عباسی افزود: برنامه‌ریزی لازم برای برگزاری المپیاد ملی جوش در چهارمحال و بختیاری و تعریف دپارتمان جوش در مرکز ملی تربیت مربی انجام شود. استاندار چهارمحال و بختیاری در پایان تأکید کرد: اقدامات لازم برای انعقاد تفاهم‌نامه توسط استانداری و سازمان فنی و حرفه‌ای برای برندسازی صنعت جوش هفشجان در کشور انجام شود.

مراکز نگهداری از بانوان آسیب دیده شهرداری تهران

20+
ایسناایسنا2 ساعت قبل
خبر فوریخبر فوری3 ساعت قبل
نتایج یک مطالعه تازه نشان می‌دهد که وعده‌های غذایی سنگین هنگام غروب و «دیر شام خوردن» به سلامت قلب زنان آسیب وارد می‌کند. در این مطالعه اطلاعات ۱۱۲ زن با میانگین سنی ۳۳ مورد ارزیابی قرار گرفت که وضعیت سلامت قلب آنان در شروع مطالعه و یک سال بعد مورد بررسی قرار گرفت. نوع مواد غذایی مصرفی این افراد برای مدت یک هفته در شروع مطالعه و برای مدت یک هفته ۱۲ ماه بعد ثبت شد. محققان با بیان اینکه بیشتر زنان پس از ساعت ۱۸ اقدام به خوردن غذا می‌کردند، تاکید کردند: وضعیت سلامت قلب افرادی که بیشترین میزان کالری دریافتی در طول روز را هنگام عصر دریافت کرده‌اند نامطلوب بوده‌ است. به گزارش هلث‌دی نیوز، به گفته محققان به ازای هر یک درصد افزایش کالری دریافتی پس از ساعت ۱۸ سلامت قلب تحلیل می‌رود.
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سپاه نیوز، سردار سرتیپ پاسدار علی‌اکبر پورجمشیدیان معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه در دهمین یادواره شهدای وحدت استان سیستان و بلوچستان که همزمان با هفته وحدت در حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: سردار شهید نورعلی شوشتری که همه عمر خود را برای خدمت به مردم تلاش کرد الگویی بی‌نظیر و کامل برای نسل جوان و همه ما محسوب می‌شود. معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه گفت: هفته وحدت به دلیل اختلاف نظر بین برادران اهل شیعه و سنت در تاریخ ولادت پیامبر مکرم اسلام به وجود آمده است. معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه داشتن وحدت را یکی از دلایل موفقیت‌های کشور و نظام در عرصه‌های مختلف عنوان کرد و گفت: مطمئنا آن‌هایی که از وحدت احاد ملت ما نگرانند دشمنان اسلام هستند به همین دلیل باید بزرگان مردم را به سمت وحدت سوق دهند تا دشمنان اسلام را ناامید سازند. سردار پورجمشیدیان پیروزی انقلاب اسلامی را پیروزی اسلام بیان کرد و گفت: این پیروزی به معنی تحقق امری بوده که بزرگان در طول تاریخ به دنبال آن بوده‌اند در واقع برای به ثمر نشستن این انقلاب همه مردم و اقوام مختلف در استان‌های کشور کنار یکدیگر تلاش کرده‌اند. معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه گفت: جمعیت جوان و انقلابی که بعد از پیروزی انقلاب به جمع پاسداران انقلاب پیوسته‌اند در واقع از همه هستی خود برای تثبیت انقلاب اسلامی گذشته‌اند و با تمام وجود پیچیده‌ترین و سخت‌ترین کارها را بدون هیچ چشم داشتی برای این انقلاب انجام داده‌اند.

مراکز نگهداری بانوان آسیب دیده شهر تهران

41+
مهرمهر3 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
در این خصوص خبرآنلاین چند روز قبل طرح حذف زندان را برای کاربران خود به پرسش گذاشت که برخی از پاسخ‌ها به شرح زیر است. برخی از کاربران کاملا موافق حذف زندان هستند، یکی از کاربران خبرآنلاین به نام «سام» نظرخود را این چنین مطرح کرده است: «وقی طلب کار تو زندان باشه به چه دردی می‌خوره باید بیرون باشه کار کنه طلبش رو بده». کاربری نظر خود را این چنین بیان کرده است: «من شخصا با مهریه مخالفم و موقع ازدواج نیز به همسرم گفتم هیچ تعهدی را برای مهریه قبول نمیکنم. اما باید پذیرفت وقتی شخصی تعهدی را می‌پذیرد باید آن را ادا کند.» مخالفان چه می‌گویند؟ همچنین کاربرانی هستند که با حذف زندان مخالف بودند. چون مهریه تنها وسیله تامین آرامش زن در جامعه است و به نظرم هیچ مرز و محدودیت ی هم نباید داشته باشد.
ایمناایمنا3 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، سه تن از مدیران وزارت بهداشت به دلیل تخلفات پرونده‌های شرکت‌های آوای سلامت و سهامداری پالایشگاه نفت اصفهان توسط دستگاه‌های امنیتی بازداشت شدند. این افراد از مدیران سابق وزارت بهداشت بوده‌اند که پس از نشستن سعید نمکی برکرسی وزارت بهداشت برکنار شده بودند. شیخی زاده یادآور شد: همچنین ۱۵۰ میلیون تومان از صدقه جمع‌آوری شده برای کمک به نیازمندان از طریق تعامل با مؤسسات خیریه و ۳۰ میلیون تومان نیز برای کمک به کاریابی مددجویان از طریق تعامل با صاحبان مشاغل هزینه شده است. اگر همین الان به آمار رسمی کشور مراجعه کنیم، متوجه خواهیم شد که فراوانی زنان بیش از مردان نیست. مهرداد پاریان زیتونی افزود: از مجموع کل بیماران مبتلا به دیابت، سه هزار و ۲۵۱ نفرشان توسط پزشک ویزیت شده‌اند.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: هفته کتاب از روز جمعه ۲۴ آبان ماه با شعار «حال خوش خواندن» آغاز به کار خواهد کرد. در مجموع قرار است یک هزار برنامه فرهنگی در هفته کتاب توسط اداره کل کتابخانه‌ها و کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شود و ۳۰ آبان که روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار است همایش بزرگ کتابداران، فعالان فرهنگی، خیرین کتابخانه‌ساز و حوزه ترویج کتابخوانی و پیشکسوتان کتابداری در تالار شهر مشهد برگزار خواهد شد که در آن مراسم اختتامیه برنامه‌های هفته کتاب را خواهیم داشت. حجت‌الاسلام سبزیان عنوان کرد: همچنین در فضای موکب کتاب رضوی رونمایی کتاب، نشست کتابخوان، پرده‌خوانی کتاب، برپایی جلسات گفت‌وگوی رضوی و مشاوره‌هایی با موضوع سیر مطالعاتی در اختیار زائران امام‌رضا (ع) قرار گرفت. مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: یکی از کارهایی که اداره کل کتابخانه‌های عمومی در دست دارد بحث سالن‌های مطالعه است، سالن‌های مطالعه تا سال گذشته کمی پراکنده بودند و دستگاه‌های مختلفی تولیت آن را بر عهده گرفته بودند در حالی که متولی اصلی اجازه تاسیس و نظارت بر خانه‌های مطالعه نهاد کتابخانه‌های عمومی است. حجت‌الاسلام سبزیان اضافه کرد: به همین دلیل اداره کتابخانه‌های عمومی با همکاری دستگاه‌های نظارتی و قضایی به این کار وارد شد تا ساماندهی صورت گیرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ساعت قبل
امام جمعه موقت تهران گفت: جاهلیت مدرن با ارائه بسته‌های جذاب مانند بحث مدلینگ نظریه تن‌فروشی و برجسته‌سازی جسم در زنان را دنبال می‌کند لذا محیط ذهنی خود را به قاعده وحی و با دستورات دینی مرتب‌سازی کنید. اعتمادآنلاین|‌ حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی‌اکبری عصر امروز در همایش بهار در پاییز که به‌مناسبت چهل‌سالگی تأسیس اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در رشت برگزار شد اظهار داشت: هفته وحدت و ولادت پیامبر (ص) را تبریک می‌گویم و سلام پرمهر و محبت مقام معظم رهبری را به همه شما ابلاغ می‌کنم. حاج علی‌اکبری حضور نماینده جدید ولی‌فقیه در گیلان را امیدوارکننده خواند و بیان کرد: مشکلات زیاد استان باعث شده ‌که ایشان خواسته‌های شما را آن طور که باید محقق نکنند اما مجددا به ایشان تأکید می‌شود تا بتوانند با همت سایر مسئولان استانی به درخواست‌های شما توجه بیشتری کنند. نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با تأکید بر اینکه نسل جدید باید فضای ذهنی خود را مرتب کنند عنوان داشت: جاهلیت مدرن با ارائه بسته‌های جذاب مانند بحث مدلینگ نظریه تن فروشی و برجسته‌سازی جسم در زنان را دنبال می‌کند تا روح او در غربت قرار گیرد لذا محیط ذهنی خود را به قاعده وحی و با دستورات دینی مرتب‌سازی کنید. حاج علی‌اکبری رشد مهارتی را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: مجموعه مهارت‌هایی که برای ساخت محیط و پیمودن مسیر آینده زندگی باید در دستور کار نسل جوان قرار گیرد رشد مهارتی است و این مهارت بایستی در طول زندگی پرورش یافته و در این زمینه با یکدیگر همکاری کنند.
همشهریهمشهری4 ساعت قبل
- چی می‌خواست بگه!؟ … مثل همیشه …راه افتادم سمت هال … مثل این فیلم‌ها که یک نفر حرف مهمی دارد و نمی‌زند. رمان «شب‌های بی‌ستاره» را ستاره، دختر وسطی خانواده‌ای روایت می‌کند که سه دختر دارند و مادر هم باردار است و پدر هم خیلی دوست دارد صاحب پسری بشود. باید با یکی حرف بزنی!» خیلی وقت بود این تصمیم را گرفته بودم اما می‌ترسیدم. فکر می‌کنی فقط تو عاشق شدی!؟» عاشق!؟ … نمی‌دانم … یعنی عاشق شده بودم!؟ همین جور الکی!؟ … آخر این پسره مسعود برایم کاری نکرده بود، فقط یک بار لبخند زده بود. مرضیه نفری، رمان نوجوان شب‌های بی‌ستاره را در هشت فصل نوشته و انتشارات شهرستان ادب هم بهار ۱۳۹۶، این کتاب ۱۶۰ صفحه‌ای را به قیمت ۱۳‌هزار تومان در دسترس خوانندگان قرار داده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 ساعت قبل
وی با اشاره به مرگ مشکوک دختر هفت ساله ملاسرای شهرستان شفت با علائم اختلات تنفسی اظهار داشت: نمونه ترشحات ته حلق این کودک نیز امروز (سه شنبه) برای بررسی علت مرگ به تهران ارسال شده است. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان خاطر نشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون نمونه ترشحات حلق ۲۰۴ بیمار مشکوک به آنفلوآنزا به تهران ارسال شد که ابتلای ۱۴ نفر تایید و ۱۲ نفر درمان شدند. وی بیان داشت: با شروع فصل سرما بیماری‌های تنفسی افزایش می‌یابد بنابراین رعایت نکات بهداشتی برای پیشگیری از این بیمارها حائز اهمیت است. آنفلوآنزا یک بیماری ویروسی است که با تب ناگهانی، لرز، سردرد، سرفه خشک، گلو درد و درد عضلانی همراه است، ویروس بیماری آنفلوانزای فوق حاد انسانی از طریق ترشحات آلوده منتقل می‌شود بنابراین بایستی از تماس دست با چشم و بینی خود خودداری شود. علائم آن کمی متفاوت با سرماخوردگی است و شامل اسهال، تهوع، احساس ضعف و سرما نیز می‌شود؛ آنفلوآنزا در گروه‌های آسیب پذیر شامل کودکان، سالمندان، زنان باردار، افراد مبتلا به مشکلات تنفسی و بیماران با نقص ایمنی ممکن است همراه با خطراتی باشد، ابتلا به آنفلوآنزا در کودکان کوچک‌تر علاوه بر تهدید حیات، اثرات بسیار نامطلوبی بر رشد و تکامل آنان دارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ساعت قبل
مثال بارز این موضوع، ماجرای ۱۸ میلیارد ارز است. بیایید با هم به طور ساده ماجرا را مرور کنیم و ببینیم داستان این ۱۸ میلیارد ارز چیست. ۱۲ میلیارد دلار هم کالاهای دیگری وارد شده که لیست همه آن‌ها مشخص است به جز یک میلیارد دلار که اختلاف حساب وجود دارد و در این زمینه به تعزیرات اعلام شده که بررسی‌های لازم را انجام دهد. «بر باد رفتن آن ۱۸ میلیارد دلار ارتباطی به ارز ۴۲۰۰ تومانی نداشت. این ۱۸ میلیارد دلار در سال ۹۶، عمدتا به صورت نقد به بازار آزاد تزریق شد.

حمله به سه هنرمند در اجرای نمایشنامه

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گفته رسانه‌های محلی نیرو‌های امنیتی مهاجم را که یک عرب مقیم عربستان سعودی است بازداشت و اقدامات قانونی را درباره وی اتخاذ کردند. این حادثه در حالی اتفاق می‌افتد که عربستان در صدد است بخش تفریحات و سرگرمی را برای شهروندان خود متحول کند و وجهه خود را تغییر دهد. بسیاری از ناظران معتقدند این حادثه نتیجه اقدامات تحریک کننده برخی گروه‌های افراطی علیه سازمان تفریحات و سرگرمی است. اجازه به زنان برای رانندگی در چارچوب طرح نوسازی و مدرنیزاسیون در عربستان سعودی از دیگر تغییراتی است که در جامعه عربستان ایجاد شده است. برخی معتقدند هدف از این اصلاحات مهار کردن اعتراضات مردم به وخامت اوضاع اقتصادی و افزایش بیکاری در این کشور است.۰۰:۴۹:۳۶
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
حاج علی‌اکبری حضور نماینده جدید ولی‌فقیه در گیلان را امیدوارکننده خواند و بیان کرد: مشکلات زیاد استان باعث شده ‌که ایشان خواسته‌های شما را آن طور که باید محقق نکنند اما مجددا به ایشان تأکید می‌شود تا بتوانند با همت سایر مسئولان استانی به درخواست‌های شما توجه بیشتری کنند. حاج‌ علی‌اکبری پوشش را از مسائل اجتماعی چندضلعی که ریشه‌های تربیتی و اعتقادی و رویکردهای سیاسی دارد عنوان کرد و گفت: باید در این زمینه همگی از جمله اهل فکر، هنر و فرهنگ وارد شوند اما شما اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان نقش پررنگی در این زمینه دارید. نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با تأکید بر اینکه نسل جدید باید فضای ذهنی خود را مرتب کنند عنوان داشت: جاهلیت مدرن با ارائه بسته‌های جذاب مانند بحث مدلینگ نظریه تن فروشی و برجسته‌سازی جسم در زنان را دنبال می‌کند تا روح او در غربت قرار گیرد لذا محیط ذهنی خود را به قاعده وحی و با دستورات دینی مرتب‌سازی کنید. حاج علی‌اکبری رشد مهارتی را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: مجموعه مهارت‌هایی که برای ساخت محیط و پیمودن مسیر آینده زندگی باید در دستور کار نسل جوان قرار گیرد رشد مهارتی است و این مهارت بایستی در طول زندگی پرورش یافته و در این زمینه با یکدیگر همکاری کنند. امام جمعه موقت تهران با اشاره به زیبایی‌شناسی و بعد هنری بانوان ابراز داشت: بانوان در زمینه داشتن زاویه دید هنری و روحیه هنرمندانه پیشتاز هستند و رشد اجتماعی نیز شناخت محیط و برقراری ارتباط موثر و دنبال کردن آرمان‌های اجتماعی و گفتمان‌سازی بوده که از رسالت‌های دختر جوان مومن انقلابی است.
خبر فوریخبر فوری4 ساعت قبل
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: ۶۴۰ هزار نفر پشت کنکور پزشکی هستند و تنها ۳۰ هزار نفر شانس قبولی دارند. احتمال برنده شدن در لاتاری بیشتر است چرا که لاتاری ۵۰ هزار نفر را پذیرش می‌کند و کنکور پزشکی ۳۰ هزار نفر. بانک‌های ایرانی در سال گذشته ۶۰۰ هزار میلیارد تومان وام دادند، بعنی ۲۰۰ هزار میلیارد تومان بیشتر از بودجه دولت. وقتی روحانی ریاست جمهوری را تحویل گرفت جمع نقدینگی کشور ۵۰۰ هزار میلیارد تومان بود و الان به رقم ۲ هزار هزار میلیارد تومان رسیده است. احتمال برنده شدن در لاتاری بیشتر است چرا که لاتاری ۵۰ هزار نفر را پذیرش می‌کند و کنکور پزشکی ۳۰ هزار نفر.

استان هرمزگان را بهتر بشناسیم

3+
کجاروکجارو4 ساعت قبل

به انتهای لیست رسیدید

زنان

در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار مربوط به زنان و بانوان را می‌خوانید.