زنان موفق

زنان موفق

خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 هفته قبل
پیام خوزستان - راننده پراید مسافرکش که ۵ زن و دختر را در شرق تهران ربوده و مورد آزار و اذیت قرار داده بود از سوی قاضی دادگاه کیفری تهران به بیش از یک صد سال زندان، شلاق و پرداخت دیه محکوم شدمتجاوز به پنج زن تهرانی به ۱۰۰ سال زندان محکوم شدرسیدگی به این پرونده ازسال گذشته به‌دنبال شکایت زن جوانی شروع شد. تیم پلیس جنایی تهران در این شاخه ردیابی‌های پلیسی را آغاز کردند و توانستند شماره پلاک خودروی متهم را پیدا کنند اما مشخص شد خودرو متعلق به یک زن میانسال است. صبح دیروز این متهم از زندان به شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی متین راسخ انتقال یافت وتحت محاکمه قرار گرفت. او درباره انگیزه‌اش گفت: من بیماری جنسی دارم و برای اینکه به آرامش برسم دست به این کار می‌زدم. وکیل متهم نیز به قضات گفت: موکلم پس از مرگ پدرش دچار افسردگی شده بود و به همین خاطر دست به این جرایم زده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
سمیه شهبازی، مربی آذرخش کردستان گفت: انگیزه‌ و هدف‌ این بازیکنان هدف تیم ما را ساخته و باعث شده به سمت قهرمانی برویم. سمیه شهبازی، سرمربی تیم آذرخش، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، در مورد شرایط این روزهای آذرخش صحبت کرد. انگیزه‌ و هدف‌ این بازیکنان هدف تیم ما را ساخته و باعث شده به سمت قهرمانی برویم. در حال حاضر شرایط آذرخش چطور است؟ برای شرایط تمرینی آذرخش هیات سنندج و اداره کل تربیت بدنی خیلی به ما کمک می‌کنند. با توجه به شرایط آذرخش شانس قهرمانی تیم‌تان را چقدر می‌دانید؟ نمی‌توانیم فوتبال را پیش‌بینی کنیم.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
این در حالی است که دونالد ترامپ با سه میلیارد دلار دارایی در رده ۲۵۹ ثروتمندان جهان قرار دارد. چگونه ترامپ دموکراتها را کیش و مات کرد؟ اما چرا چنین شخصی وارد گود انتخابات و دست و پنچه نرم کردن با ترامپ است؟ شاید برای پاسخ باید به سال ۲۰۱۶ بازگردیم. در آن سال، پیش از مواجهه نهایی هیلاری کلینتون و ترامپ، در جبهه دموکراتها ولوله‌ای رخ داد. در آن زمان هم بسیاری از این گفتند که شاید بهتر بود دموکراتها ریسک کرده و سندرز را به جای کلینتون انتخاب می‌نمودند. باید صبر کرد و دید که در آینده انتخاب نهایی دموکراتها برای مصاف با ترامپ کیست.
ایلناایلنا3 هفته قبل
رئیس هیئت مدیره انجمن ملی زنان کارآفرین گفت: زنان کارآفرین مشکلات زیادی در نوآفرینی دارند که عمدتا مربوط به تسهیلات است. وی افزود: ساختار انجمن ملی زنان کارآفرین شامل کمیته‌ها و کارگروه‌ها است که کمیته‌ها شامل آموزش و مشاوره، پژوهش و دفاتر نمایندگی، کمیته اجرایی انجمن است. رئیس هیئت مدیره انجمن ملی زنان کارآفرین در خصوص عمده مشکلات زنان کارآفرین گفت: خانم‌ها باید مهارت کافی داشته باشند تا بتوانند وارد حوزه کسب و کار شوند. او ادامه داد: ما طی چند پروژه زنان کار‌آفرین استانهای مرزی و محروم را شناسایی کردیم و مشکلات‌شان را بررسی کردیم. زنان کارآفرین مشکلات زیادی در نوآفرینی دارند که عمدتا مربوط به تسهیلات است.
ایلناایلنا3 هفته قبل
موسیقی قشقایی با موسیقی دستگاهی متفاوت است و مبنای آن گوشی‌نوازی است. موسیقی مقامی قشقایی دارای چه ویژگی‌هایی دارد و چه بخش‌هایی از آن مغفول مانده یا فراموش شده است؟ موسیقی قشقایی شامل سه بخش «عاشیقی»، «چنگی» و موسیقی کار است. در حال حاضر از پیشکسوتان و قدمای موسیقی مقامی قشقایی چه کسانی در قید حیات هستند؟ در حال حاضر تنها بازمانده موسیقی عاشیقی عاشق امیرحسین است. با توجه به اشرافتان بر موسیقی قشقایی بگویید نظرتان درباره تلفیق در موسیقی مقامی چیست؟ تلفیق اگر به قالب موسیقی ضربه نزند، اتفاق بدی نیست. موسیقی مقامی برخلاف موسیقی دستگاهی گوشه و دستگاه ندارد و بر اساس نت نیست و همانطور که گفتم شنیداری است.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
موسیقی قشقایی با موسیقی دستگاهی متفاوت است و مبنای آن گوشی‌نوازی است. در حال حاضر از پیشکسوتان و قدمای موسیقی مقامی قشقایی چه کسانی در قید حیات هستند؟ در حال حاضر تنها بازمانده موسیقی عاشیقی عاشق امیرحسین است. با توجه به اشرافتان بر موسیقی قشقایی بگویید نظرتان درباره تلفیق در موسیقی مقامی چیست؟ تلفیق اگر به قالب موسیقی ضربه نزند، اتفاق بدی نیست. موسیقی مقامی برخلاف موسیقی دستگاهی گوشه و دستگاه ندارد و بر اساس نت نیست و همانطور که گفتم شنیداری است. همین موضوع انجام تلفیق را سخت‌تر می‌کند، بنابراین به نظرم تلفیق موسیقی مقامی با موسیقی دستگاهی اتفاقات خوبی را رقم نخواهد زد.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور3 هفته قبل
عنایت الله رحیمی، استاندار فارس در پیامی فرارسیدن هفته کتاب را به کتابداران و تمامی خدمتگزاران حوزه کتاب و کتابخوانی تبریک گفت. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، عنایت الله رحیمی، استاندار فارس در پیامی فرارسیدن هفته کتاب را به کتابداران و تمامی خدمتگزاران حوزه کتاب و کتابخوانی تبریک گفت. متن این پیام به شرح ذیل است: «بسم الله الرحمن الرحیمن والقلم و ما یسطرون …کتاب، آیینه اندیشه و رهاورد سفیران روشنی و آگاهی است. قفل گنجینه گوهر آگاهی و تجربیات بشری به مدد کلید کتاب گشوده می‌شود. اینجانب ضمن گرامیداشت هفته کتاب، این مناسبت را به آحاد جامعه، کتابداران، صاحبان قلم، نویسندگان، مترجمان، پدیدآورندگان آثار، ناشران، استادان، معلمان، دانش آموزان و دانشجویان عزیز، تبریک عرض کرده و از همت والای آنانی که در ترویج فرهنگ کتابخوانی می‌کوشند قدردانی می‌کنم.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 هفته قبل
رسیدگی به این پرونده ازسال گذشته به‌دنبال شکایت زن جوانی شروع شد. تیم پلیس جنایی تهران در این شاخه ردیابی‌های پلیسی را آغاز کردند و توانستند شماره پلاک خودروی متهم را پیدا کنند اما مشخص شد خودرو متعلق به یک زن میانسال است. صبح دیروز این متهم از زندان به شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی متین راسخ انتقال یافت وتحت محاکمه قرار گرفت. او درباره انگیزه‌اش گفت: من بیماری جنسی دارم و برای اینکه به آرامش برسم دست به این کار می‌زدم. وکیل متهم نیز به قضات گفت: موکلم پس از مرگ پدرش دچار افسردگی شده بود و به همین خاطر دست به این جرایم زده است.
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، مهدی علی‌نژاد ظهر امروز در مجمع انتخابات رئیس هیأت ووشو چهارمحال و بختیاری، گفت: این استان در ورزش ووشو جزو استان‌های برتر است، با اینکه امکانات سخت‌افزاری مناسبی در استان وجود دارد، اما این ورزش در این استان روزهای سختی را گذراند. رئیس فدراسیون ووشو با اشاره به اینکه چهارمحال و بختیاری یکی از قطب‌های ووشو در کشور است، افزود: ورزشکاران این استان در ساندا و تالو در همه رده‌های سنی مدال‌آور هستند. وی به پیشرفت چشمگیر ووشو در جهان اشاره کرد و ادامه داد: سانداکاران ایران در مسابقات جهانی در کشوری که مهد این رشته است قهرمان شدند ولی در بخش تالو هنوز با کشورهای آسیای شرقی فاصله زیادی داریم. علی‌نژاد با بیان اینکه امروز ووشو در کشور توسعه پیدا کرده و به بلوغ رسیده است، عنوان کرد: جغرافیای ووشو در دنیا در حال تغییر است و دیگر این رشته در اختیار کشورهای آسیایی نیست. علی‌نژاد تصریح کرد: در حال حاضر توجه به رشته ورزشی ووشو در کشور بسیار زیاد شده است و پیش‌بینی می‌شود جمعیت ووشوکاران در کشور زیاد شود.
ایمناایمنا1 ماه قبل
رئیس کانون وکلای استان اصفهان با تاکید بر اینکه بیشترین گلایه وکلای فعال حوزه خانواده در مورد مشکلات وصول مهریه است، تصریح کرد: وکلای خانواده در بحث اجرای مهریه مشکلات بسیاری دارند که حل آنها نیازمند هماهنگی با اداره اسناد و بخش اجرای احکام دادگستری است تا نقاط چالشی که زمینه‌های رنجش مراجعان و وکلا را ایجاد کرده است با راهکارهای عملی حل شود. وصول مهریه از طریق اداره ثبت اسناد انجام می‌شوداحمدرضا میرفتاح رئیس اجرای احکام خانواده دادگستری استان اصفهان در ابتدای این نشست در خصوص روند مطالبه مهریه اظهار کرد: قانون در برنامه توسعه ششم قانون اجرای امور وصول مهریه را به ادارات ثبت اسناد محول کرد و این موضوع قانون‌گذاری شد. افزایش پرونده‌های وصول مهریه و طولانی شدن روند رسیدگی به آنهادر ادامه این نشست جواد فخاری معاون اداره کل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان با بیان اینکه طبق قانون وصول مهریه از طریق ارادات ثبت اسناد انجام می‌شود، اظهار کرد: قبل از تصویب قانون برنامه ششم مراجعان اداره ثبت کمتر بود اما با تصویب برنامه ششم که روند اجرایی وصول مهریه بر عهده این ادارات گذاشته شد تعداد مراجعان به شدت افزایش یافت و این در حالی بود که اداره ثبت اسناد از هر نظر شامل محل ساختمان، کمبود فضای فیزیکی همچنین کمبود نیروی انسانی خود با چالش‌های بسیاری روبه‌رو بود. وی عدم ارتباط برون سازمانی را از دیگر مشکلات دانست و افزود: مواردی چون پرونده‌های چک، قراردادهای بانکی یا وصول حق شارژ آپارتمان‌ها تنها با حضور ذینفع در اداره ثبت محقق می‌شود. فخاری با بیان اینکه ایجاد سامانه الکترونیکی ار پیشنهاد دادیم، افزود: در سال ۹۲ تعداد پرونده‌های محدودی روزانه به ادارات ثبت وارد می‌شد اما امروز نسبت به سال ۹۲ پرونده‌های وصول مهریه با افزایش روبه‌رو بوده تا حدی که روزانه ۳۵ تا ۵۵ پرونده مهریه به ادرات ثبت وارد می‌شود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
تشکل‌ها بعد از دهه ۷۰ که شرایط سختی را طی کرده و مورد بی‌مهری قرار گرفته بودند اکنون دارای شرایط مطلوب هستند. وی با اشاره به توجه ویژه به سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه زنان خاطرنشان کرد: بخش زیادی از این تشکل‌ها طرف قرارداد با حوزه اجتماعی ما هستند. خادمی با بیان اینکه تشکل‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد در سیل اخیر در کمک‌رسانی به مردم نقش مهمی داشتند، تصریح کرد: در سیل اخیر استان لرستان نقش تشکل‌ها و اثربخشی آن‌ها به عینه دیده شد. وی با اشاره به انتصاب بانوان در پست‌های مدیریتی در استان لرستان اظهار داشت: در دو سال گذشته ۷۳ نفر از بانوان در حوزه مدیریتی میانی حضور داشتند که لرستان در این زمینه رتبه هفتم کشوری را دارد. استاندار لرستان با تاکید به اینکه ما معتقد هستیم که باید سهم بانوان در پست‌های مدیریتی افزایش یابد، افزود: لرستان این ظرفیت را دارد که درصد بیشتری از اعضای شورای اداری آن را بانوان تشکیل دهند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/مازندرانمدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: زنان بسیاری هستند که مهارت لازم در بخش مشاغل خانگی را داشته و بسیار موفق هستند اما مشکل بازار فروش دارند بنابراین بهره گیری از فناوری‌های نوین و اپلیکیشن‎های تخصصی، دسترسی آنان را به بازارهای فروش آسان می‌کند و در نهایت تولید را رونق خواهد داد. وی با اشاره به ضرورت تقویت اقتصاد زن‌پایه مازندران به‌ ویژه در مناطق روستایی و ضرورت جلوگیری از مهاجرت کور به شهرها اظهار کرد: این اقدام خلاقانه در راستای اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و هم در راستای ضرورت تحقق کسب و کارهای نوآورانه و مطابق با زمان ارزیابی می‌شود. قاسمی طوسی یادآور شد: برگزاری نمایشگاه‌ها به‌عنوان یکی از راه‌های رونق اقتصاد زن‌پایه در مناطق شهری و روستایی از سال‌های گذشته مورد تأکید قرار داشت اما هنوز محقق نشده و بهتر است در این بخش نیز با حمایت دستگاه‌ها، اقدام عملی صورت گیرد و شاهد فعالیت چنین نمایشگاه‌هایی باشیم. به گزارش ایسنا، گفتنی است در مراسم معرفی این اپلیکیشن، طهماسبی مدیرکل ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات مازندران و مهدی‌زاده معاون جهاد دانشگاهی نیز حضور داشتند. انتهای پیام
ایسناایسنا1 ماه قبل
سهراب مختاری گفت: در مقایسه شاخص جنسی جمعیت فارس برابر آمار سال ۹۵ بالغ بر ۵۰٫۷ درصد جمعیت را مردان و ۴۹٫۳ درصد جمعیت را زنان تشکیل می‌دهند اما روند رشد اشتغال و کاهش بیکاری در جمعیت زنان، سرعت بیشتری دارد. رشد ۱۳ درصدی مشارکت زنان روستاییاو همچنین به نرخ مشارکت زنان روستایی در فعالیت‌های اقتصادی هم اشاره و خاطرنشان کرد: آمارها نشان می‌دهد که نرخ مشارکت اقتصادی زنان روستایی در سال ۹۷ بالغ بر ۱۳ درصد رشد داشته و نرخ بیکاری زنان فعال روستایی هم ۶٫۷ درصد بوده است؛ حال آنکه سهم اشتغال زنان روستایی در بخش کشاوری ۵۹، صنعت ۱۹ و خدمات ۲۲ درصد بوده است. این مقام مسئول اضافه کرد که سهم اشتغال زنان روستایی در بخش کشاورزی از ۴۰٫۴ درصد در سال ۹۵ به ۵۹ درصد در سال ۹۷ رسیده است. مختاری تاکید کرد که این افزایش نرخ اشتغال بانوان روستایی ناشی از توجه ویژه به تسهیلات اشتغال در بحث مشاغل خانگی و روند صعودی مشارکت زنان روستایی در مشارکت‌های اقتصادی است. پاکفطرت گفت: امروز زنان روستایی در مشاغلی به فعالیت مشغول هستند و موفق عمل کرده‌اند که زمانی حتی تصور ورود زنان به این عرصه‌ها نمی‌رفت.
ایسناایسنا1 ماه قبل
او خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه علاقمندی زنان در تصمیم گیری‌های مدیریتی نسبت به سال‌های گذشته بیشتر شده، لذا باید زمینه‌ای برای شناسایی زنان توانمند جهت تصدی پست‌های مدیریتی فراهم شود. زنان روستایی الگوی موفقیتمدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس در گفت و گو با ایسنا گفت: امروز زنان روستایی، افراد تحصیلکرده و آگاه هستند که به خوبی در عرصه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و حتی سیاسی، فعالیت می‌کنند. او با بیان اینکه بسیاری از زنان روستایی خصوصا زنان تحصیلکرده، ضمن بازگشت به روستاهای محل تولد خود و ایجاد بسترهای اشتغال و فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی، زمینه‌ساز مهاجرت معکوس روستائیان هم شده‌اند، گفت: نمی‌توان به سادگی از کنار توان مدیریتی زنان در بخش‌های مختلف عبور کرد و این موضوع را زنان توانمند روستایی اثبات کرده‌اند. پاکفطرت گفت: امروز زنان روستایی در مشاغلی به فعالیت مشغول هستند و موفق عمل کرده‌اند که زمانی حتی تصور ورود زنان به این عرصه‌ها نمی‌رفت. مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس با بیان اینکه رویکرد خوبی در سپردن عرصه‌های مدیریتی به زنان در فارس وجود دارد، گفت: هم اینک بالغ بر ۱۵۰ دهیار زن در روستاهای فارس مدیریت می‌کنند و الحق که در این موضوع بسیار مطلوب عمل کرده‌اند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
غلامرضا قوسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند، اظهار داشت: ۱۵ اکتبر مصادف با ۲۳ مهرماه به عنوان روز جهانی زنان روستایی نام‌گذاری شده است. رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی افزود: زنان به عنوان نیمی از جمعیت جامعه روستایی و نیروی مولد بخش کشاورزی نقش عمده‌ای در جامعه دارند و زنان روستایی تلاشگران خستگی ناپذیر عرصه‎های تولید هستند. قوسی تصریح کرد: زنان روستایی پا به پای مردان در واحدهای تولیدی بخش کشاورزی فعالیت می‌کنند و در کنار آن نیز به فعالیت‌های صنایع دستی، خانه داری و پرورش فرزندان مشغول هستند. وی با بیان اینکه در استان خراسان جنوبی ۵۰ درصد جمعیت روستایی و ۲۰ درصد بهره‌برداران بخش کشاورزی را زنان تشکیل می‌دهند ادامه داد: زنان روستایی در امر تولید بخش کشاورزی و غذا نقش زیادی دارند و هدف گذاری ما نیز توانمندسازی و رفع مسائل و مشکلات قشر مولد، تولید بیشتر و ارتقای کیفیت محصولات است. وی افزود: برنامه عملیاتی استقرار استانداردهای لازم در محصولات باغی و زراعی با هدف دسترسی کشاورزان و زنان روستایی به بازار جهانی اجرایی شده و محصولات تولیدی از زنان روستایی در حال استانداردسازی است.
برنابرنا2 ماه قبل
پژوهشگر حوزه زنان، دین و آسیب‌های اجتماعی، زنان موفق را بهترین گزینه برای معرفی زن تراز ایرانی و اسلامی به برون مرزها معرفی کرد و به پرس تی وی توصیه کرد از این ظرفیت برای معرفی زنان به جامعه جهانی بهره ببرد. از حالت قالبی، کلیشه‌ای و شعاری استفاده نکند و به صورت آرمان گرایانه با موضوع زن برخورد نداشته باشد. البته جریان‌های انحرافی و غرب گرا خوب کار می‌کنند، اما به نظر می‌رسد فعالان فرهنگی ما از این فرصت کمتر استفاده کرده‌اند. برای پرس تی وی هم فضای مجازی فرصت خوبی است که این شبکه بتواند فرهنگ غنی ایرانی را به منصه ظهور بگذارد. اما در قاعده کلی ابتدا باید روی زنان خودمان کار کنیم، هم روی بحث هویت دینی و شرعیشان و هم هویت قانونی آن‌ها را مطالبه‌گری کنیم؛ اگر این شرایط رخ دهد خود جامعه زنان سفیر فرهنگی در خارج از مرزها خواهند شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
زنان موفق پرمشغله نیستند بلکه پربارند| آن‌ها درباره همه آن چه در طول روز باید انجام دهند، هدفمندند. چنین زن‌هایی برنامه‌ریزی زمانی دارند و خوب می‌دانند که چطور میان مسئولیت بیرون و داخل خانه تعادل ایجاد کنند. روز را زود آغاز می‌کنند| شاید عجیب به ‌نظر برسد اما این‌گونه زنان زود از خواب بیدار می‌شوند و برای داشتن یک خواب کافی برنامه‌ریزی می‌کنند. کمال‌گرا نیستند| صرف وقت و انرژی برای رسیدن به بهترین‌ها، فقط منجر به نارضایتی و اضطراب می‌شود. چنین زن‌هایی می‌دانند که زیاد کار ‌کردن هنر نیست بلکه کیفیت کاری که انجام می‌دهند در آینده زندگی‌شان تاثیرگذار ا‌ست.

زنان شگفت‌انگیز تاریخ علم، که دنیا را تغییر دادند

6+
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
صدرالدین کاظمی، کارشناس کشتی، نتیجه کلی تیم ملی کشتی فرنگی در این رقابت‌ها را ضعیف توصیف کرد. صدرالدین کاظمی، کارشناس کشتی ایران، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین نتیجه کلی تیم ملی کشتی فرنگی در این رقابت‌ها را ضعیف توصیف کرد. جایگاه مستحکمی در فدراسیون جهانی کشتی نداریم تا در دنیا از منافع کشتی ایران قدرتمند و هدفمند دفاع کنیم. تقریبا تمام کشورهای صاحب سبک کشتی، در کشتی زنان هم موفق هستند و در رقابت‌های جهانی قزاقستان هم حضور داشتند، غیر از کشتی زنان ایران. هرچقدر کشتی زنان بالاتر می‌رود، مشارکت زنان و کمیت در کشتی زنان بالاتر می‌رود و اختلاف کمتر می‌شود.
خانه ملتخانه ملت2 ماه قبل
ضمن آنکه مقام مادر در اسلام بسیار مورد توجه است، در قرآن اطاعت و نیکی به پدر و مادر پس از پرستش خدا و شهادت به وحدانیت خداوند آورده شده لیکن در مورد احترام به مادر تاکید و سفارش بیشتری شده است. عضو مؤسسه مطالعات و تحقیقات زنان افزود: در کلام معصومین زن، گل بهاری، حسنه، ریحانه و.. بیان شده است و حفظ کرامت انسان و به خصوص کرامت و گرامی داشتن شرافت زنان مورد تاکید و تائید است. براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب، زن مسلمان زن شرقی نیست که دائما در خانه و محصور باشد، زن غربی هم نیست که کاملا رها و بی قید باشد، یک تعریف سومی برای زن مسلمان وجود دارد؛ تعریفی که می‌گوید زن مسلمان عفیف و شریف است و در مرکز جامعه حضور دارد. سیاوشی عنوان کرد: جامعه ما با تاکید بر دستورات اسلام سعی دارد زنان بتوانند توانمندی‌های خودشان را در عرصه‌های مختلف اجتماع، در قالب نقش‌ها و شغل‌های گوناگون به اثبات برسانند، ضمن آنکه فضای خانه، تربیت فرزند و نقش‌های همسری و مادری نیز بسیار محترم شمرده شده است. با گسترش استفاده از اینترنت و وسایل ارتباط جمعی که جهان را به دهکده‌ای تبدیل نموده است، زنان ایرانی به شدت متاثر از حضور فعال زنان در سایر کشورها هستند، لذا با همین رویکرد می‌توان نتیجه گرفت که کشورهای دیگر نیز به همین ترتیب بسیار تحت تاثیر فعالیت‌های زنان ایرانی هستند و ارائه تصویری مطلوب می‌تواند در ذهنیت دیگران بسیار تاثیرگذار باشد.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، جام جهانی تکواندو در بخش مردان صبح امروز با حضور ۹۷ تکواندوکار از ۱۰ کشور به میزبانی چین در شهر «ووشی» آغاز شد. دانشگاه آزاد نماینده ایران در این دوره از مسابقات در اولین دیدار به مصاف قزاقستان رفت. این تیم با هدایت سید نعمت خلیفه با ترکیب حسین لطفی، امیرمحمد بخشی، سینا بهرامی، عرفان ناظمی و سعید رجبی این دیدار را در نهایت ۴۸ بر ۳۳ به سود خود خاتمه داد. دانشگاه آزاد در مبارزه دوم خود به مصاف چین می‌رود. چینی‌ها روز گذشته در بخش زنان موفق به کسب عنوان قهرمانی شدند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
از سال ۱۳۹۳ تاکنون به هفت هزار و ۲۴۶ مورد خشونت علیه زنان در سراسر افغانستان رسیدگی شده که در این بین، تجاوز در صدر موارد خشونت علیه زنان بوده است. حالا مدتی است که اتهام‌هایی از سوی زنان، درباره آزار جنسی از سوی برخی مردان حاضر در دولت شنیده می‌شود. در کشوری که هنوز آزادی، معنای مبهمی دارد و رویای برابری در دوردست‌ها دیده می‌شود، زنان هر روز با خشونت، تجاوز و آزار جنسی، حتی در مناصب بالای دولتی درگیر هستند. زنان به جای شکایت، استعفا می‌دهندبا این وجود چند وقتی است که برخی از زنان سکوتشان را شکسته‌اند و هرچند با هویتی پنهان، اما دست به افشای برخی از پرونده‌های آزار جنسی در افغانستان زده‌اند. سخنگوی دولت افغانستان زنان را خط قرمز دولت معرفی می‌کند و مدعی است عزت و آبروی آن‌ها چیزی نیست که بر سرش معامله سیاسی صورت گیرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ماه قبل
انتقاد از محتوای جنسیتی کتاب‌های درسی به امروز و دیروز برنمی‌گردد و سال‌هاست که جامعه‌شناسان از لزوم تغییر در محتوای کتاب درسی با هدف بهبود شرایط اجتماعی جامعه سخن می‌گویند. در کتب درسی، زن فقط مادر استبی‌توجهی به نقش اجتماعی زنان، موضوع تازه‌ای در جامعه ایران نیست. این نوع نگاه در تمامی کتاب‌های درسی حتی کتاب‌های تخصصی هم وجود دارد. به عقیده بعضی از معلمان اما محتوای کتاب درسی با فضای کنونی جامعه و آن‌چه دانش‌آموزان می‌خواهند، همخوانی لازم ندارد. آنها در خانه به شیوه‌ دیگری پرورش می‌یابند و ارزش‌های متفاوتی از محتوای کتاب درسی دارند.
همشهریهمشهری4 ماه قبل
به گزارش ایسنا، فریبا نظری‌ پورکیایی مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده در نشست مشترک نمایندگان و مسئولان امور زنان و خانواده دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، دانشگاه‌ها، نهادها و سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه زنان و خانواده، اظهار کرد: پارادوکس تعداد فارغ‌التحصیلان زن و زنانی که در پست‌های مدیریتی قرار می‌گیرند باید رفع شود و ضروری است که بین ورودی و خروجی در گروه‌های مختلف جامعه توازن برقرار شود. وی افزود: خوشبختانه زنان موفق زیادی با جسم و روان سالم داریم. باید برای همه گروه‌های زنان برنامه‌ریزی کنیم. فقط زنان شهری جامعه مخاطب ما نیستند و زنان روستایی نیز قشر زحمت‌کش جامعه محسوب می‌شوند که از توانمندی‌های بالقوه زیادی برخوردارند و ممکن است ایده‌های بسیار خوبی داشته باشند. مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده گفت: ۳۷ هزار دهیار در کشور خدمت‌رسانی می‌کنند که ۲۵۰۰ نفر از آنان زن هستند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ماه قبل
وی یادآور شد: در گستره‌ای از فرهنگ جهانی هستیم که هنوز تعداد مدیران زن در سطوح بین‌المللی به ۵۰ نفر نمی‌رسد. با این وجود از استانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی خواهشمندیم که اولین خطای مدیران زن، آخرین خطای آن‌ها نباشد. وی در ادامه افزود: ۶۲ درصد از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها زنان هستند ولی فقط ۴ درصد از پست‌های مدیریتی را اشغال کرده‌اند. همه زنان ما آسیب دیده نیستند و خوشبختانه ما زنان موفق زیادی با جسم و روان سالم داریم. باید برای همه گروه‌های زنان برنامه‌ریزی کنیم.
ایسناایسنا4 ماه قبل
وی یادآور شد: در گستره‌ای از فرهنگ جهانی هستیم که هنوز تعداد مدیران زن در سطوح بین‌المللی به ۵۰ نفر نمی‌رسد. مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده تصریح کرد: با تاخر و عقب‌ماندگی زمانی برای رسیدن به پست‌های مدیریتی مواجه هستیم. با این وجود از استانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی خواهشمندیم که اولین خطای مدیران زن، آخرین خطای آن‌ها نباشد. وی در ادامه افزود: ۶۲ درصد از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها زنان هستند ولی فقط ۴ درصد از پست‌های مدیریتی را اشغال کرده‌اند. باید برای همه گروه‌های زنان برنامه‌ریزی کنیم.
تکرساتکرسا4 ماه قبل
سندروم وانمودگرایی ابتدا در سال ۱۹۷۸ به دنبال پژوهشی روی زنان موفق توسط دو پژوهشگر زن Clance و Imes مطرح شد. این زنان موفقیت‌های خود را ساده انگاشته و نتیجه شانس می‌دانستند. در مطالعاتی که اخیرا انجام شده گفته می‌شود که سندروم وانمودگرایی اختلال ذهنی نبوده و تنها پدیده‌ایست که برای فرد رخ می‌دهد. مطالعات نشان می‌دهد که این پدیده برای ۷۰٪ از افراد اتفاق افتاده و به هنگام تجربه محیط‌های جدید رخ می‌دهد. روش‌های متفاوتی برای درمان سندروم وانمودگرایی وجود دارد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 ماه قبل
احسانی‌نیا که بر اثر تصادف مدتی طولانی در آسایشگاه زندگی می‌کرد، توانست از راه هنر موفقیت‌های زیادی به دست آورد که از آن جمله می‌توان به دریافت بورسیه انجمن جهانی حمایت از نقاشان دهان و پا در اروپا (١٣٩٧)، دریافت تندیس کنگره زنان موفق ایران، زمستان ۹۵ (دانشگاه شهید بهشتی تهران)، دریافت تندیس برندینگ هنری زمستان۹۶ (کاخ نیاوران)، دریافت گواهینامه دوره آموزشی بین‌المللی ایزو ۱۰۶۶۸ برندینگ از کمپانی DNW اتریش تحت اعتبار ASCB و … اشاره کرد. علاقه‌مندان برای تماشای آثار این هنرمند تا ۱۸ مرداد فرصت دارند ساعت ۱۱ تا ۲۰ به گالری مهر به نشانی میدان تجریش، خیابان دزاشیب، خیابان شهید کبیری پلاک ۱۳۵ مراجعه کنند.
خبر فوریخبر فوری4 ماه قبل
خدیجه‌خانم فارسی را خوب بلد نیست، به همین دلیل یکی از نوه‌هایش می‌شود مترجم ما تا هرچه خدیجه ادوای به زبان کردی می‌گوید برای ما به فارسی ترجمه کند. روستای سلین محل زندگی خدیجه ادوای است؛ روستایی پلکانی و سرسبز در دل منطقه اورامان، در کنار رودخانه زیبای سیروان. حالا خدیجه ادوای هم یکی از این باغداران است. ادوای می‌گوید: وقتی وام ۲۰ میلیونی را گرفتم خیلی فکر کردم که با آن چه کاری انجام بدهم. پس از امکان‌سنجی و تهیه طرح توجیه فنی و اقتصادی طرح اشتغال‌زایی مددجو، تسهیلات اشتغال‌زایی با هدایت، نظارت و پشتیبانی کمیته امداد به فرد متقاضی پرداخت می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

زنان
اجتماعی