زندان

زندان

دنیای اقتصاددنیای اقتصاد55 دقیقه قبل
محمدجواد ظریف در هنگام بازگشت از سوئیس به همراه دکتر سلیمانی در جمع خبرنگاران گفت: «در ابتدا فرا رسیدن روز دانشجو را به دانشجویان و اساتید محترم تبریک می‌گویم و خوشحالم که در این روز یکی از بزرگ‌ترین اساتید و دانشمندان کشور بعد از ۱۴ ماه به وطن بازگشته است.» او افزود: «دکتر سلیمانی در این مدت بدون هیچ دلیلی گروگان نیروهای آمریکایی بودند. آمریکایی‌ها از ایشان برای سفر به این کشور جهت انجام تحقیق در بالاترین موسسه علمی آمریکا دعوت کرده بودند ولی بدون هیچ‌گونه دلیلی این استاد دانشگاه با داشتن ۵۰۰ مقاله علمی بازداشت شدند.» وزیر امورخارجه با بیان اینکه امروز، روز خوشی برای وزارت خارجه است، ادامه داد: «امروز دکتر سلیمانی بعد از تحمل ۱۴ ماه سختی بی‌نهایت به ایران بازگشتند؛ استادی که در طول این دوره بارها آمریکایی‌ها به ایشان پیشنهاد داده بودند که به‌جای بازگشت به کشور یا در زندان ماندن، بپذیرد که در این کشور بماند ولی این استاد وطن‌پرست این پیشنهاد را نپذیرفتند.» ظریف با بیان اینکه من افتخار می‌کنم که در خدمت این مرد بزرگ هستم، افزود: «در اینجا لازم است که از شورای‌عالی امنیت ملی، قوه قضاییه و دستگاه‌های امنیتی قدردانی کنم که موجب شدند با تبادل یک زندانی آمریکایی که به جرم جاسوسی در ایران زندانی بود و امروز صبح براساس رأفت اسلامی مورد بخشش قرار گرفت و به آمریکا بازگشت، این استاد بزرگوار را امروز در ایران داشته باشیم.» او افزود: «من از آقای دکتر سلیمانی که ۱۴ ماه تحمل و استقامت کردند و نشان دادند که ایرانی یعنی چه، تشکر و قدردانی می‌کنم. قرار است ایشان فردا اولین مصاحبه خود را در دانشگاه انجام بدهند تا به آمریکایی‌ها که به او گفته بودند ما کاری می‌کنیم که تو دانشگاه و تحقیق را فراموش کنی، نشان دهند که یک دانشگاهی وطن‌پرست ایرانی، نه کشورش، نه دانشگاه و نه تحقیق را فراموش نمی‌کند و با علم و فناوری تلاش می‌کند که باعث بالندگی هرچه بیشتر کشورش نیز بشود.» وزیر امورخارجه همچنین در پاسخ به سوالی در ارتباط با تلاش آمریکایی‌ها جهت جلوگیری از پیشرفت و توسعه ایران در زمینه علم و دانش و فناوری تصریح کرد: «آمریکایی‌ها در طول ۴۰ سال گذشته تلاش کرده‌اند که جلوی پیشرفت ایران را بگیرند. هدف آمریکایی‌ها از اعمال فشار حداکثری به ایران این بوده که جلوی پیشرفت ما را بگیرند.» ظریف اظهار کرد: «از آقای دکتر سلیمانی در طول ۵ ساعت پروازی که افتخار داشتم در خدمت ایشان باشم، شنیدم بیشترین چیزی که زندان‌بانان، قضات و دادستان‌های آمریکایی را عصبانی می‌کرده، میزان دستاوردهای علمی ایشان بوده است و این نشان‌دهنده این موضوع است که علم، پیشرفت و فناوری که مردم ما توانسته‌اند با اعتمادبه‌نفس به آن دست پیدا کنند بزرگ‌ترین خار در چشم کسانی است که خوبی ملت ایران را نمی‌خواهند.»
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، در جلسه عصر یکشنبه هیات وزیران به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری، مقرر شد از این میزان اعتبار، مبلغ ۲۵ میلیارد ریال به منظور مدیریت خشکسالی، رفع کمبود منابع آبی و مرمت و بازسازی قنوات در منطقه شرق شهرستان اصفهان و نیز تکمیل شبکه‌های (۳) و (۴) رودشتین تخصیص ‌یابد و ۲۵ میلیارد ریال دیگر آن برای جبران کمبود منابع آبی و رفع مشکلات کشاورزان شهرستان مبارکه اصفهان هزینه شود. حمایت از صادرات سیب؛ موافقت دولت با واردات آناناس، انبه و موز به ازای صادرات سیب درختیدولت با توجه به ضرورت حمایت از صادرات یک و نیم میلیون تن سیب درختی مازاد و با هدف تشویق صادرکنندگان این محصول، مصوب کرد واردات انبه و آناناس تا پایان سال ۱۳۹۸ صرفا از محل اظهارنامه صادراتی سیب درختی مجاز است. اصلاح مصوبه انتقال بدهی توانیر به سیستم بانکی به حساب بدهی دولتهیات وزیران به منظور تأمین نظر هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین، مصوبه مربوط به انتقال بدهی سازمان توانیر به سیستم بانکی و بانک مرکزی به حساب بدهی دولت را اصلاح کرد. تصویب آیین نامه اجرایی مربوط به اقدامات دولت برای بازاجتماعی شدن محکومانهیات وزیران آیین نامه اجرایی یکی از مواد قانون احکام دایمی برنامه‌های کشور درخصوص اقدامات لازم برای بازاجتماعی شدن محکومان را به تصویب رساند. انتهای پیام/
فارسفارس1 ساعت قبل
هیات وزیران به منظور رفع ایراد هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین درخصوص آیین نامه اجرایی یکی از مواد الحاقی به قانون مبارزه با پولشویی، با اصلاح آن موافقت کرد. مقرر شد از این میزان اعتبار، مبلغ ۲۵ میلیارد ریال به منظور مدیریت خشکسالی، رفع کمبود منابع آبی و مرمت و بازسازی قنوات در منطقه شرق شهرستان اصفهان و نیز تکمیل شبکه‌های (۳) و (۴) رودشتین تخصیص ‌یابد و ۲۵ میلیارد ریال دیگر آن برای جبران کمبود منابع آبی و رفع مشکلات کشاورزان شهرستان مبارکه اصفهان هزینه شود. اصلاح مصوبه انتقال بدهی توانیر به سیستم بانکی به حساب بدهی دولتهیات وزیران به منظور تأمین نظر هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین، مصوبه مربوط به انتقال بدهی سازمان توانیر به سیستم بانکی و بانک مرکزی به حساب بدهی دولت را اصلاح کرد. آیین نامه اجرایی مربوط به قانون مبارزه با پولشویی اصلاح شدهیات وزیران به منظور رفع ایراد هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین درخصوص آیین نامه اجرایی یکی از مواد الحاقی به قانون مبارزه با پولشویی، با اصلاح آن موافقت کرد. تصویب آیین نامه اجرایی مربوط به اقدامات دولت برای بازاجتماعی شدن محکومانهیات وزیران آیین نامه اجرایی یکی از مواد قانون احکام دایمی برنامه‌های کشور درخصوص اقدامات لازم برای بازاجتماعی شدن محکومان را به تصویب رساند.

انتشار لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور/ حمایت مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از اجرای برجام/ واکنش رئیس ستاد انتخابات کشور به ثبت‌نام بدون نوبت قالیباف

20+
ایلناایلنا2 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، در جلسه عصر یکشنبه هیات وزیران به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری، مقرر شد از این میزان اعتبار، مبلغ ۲۵ میلیارد ریال به منظور مدیریت خشکسالی، رفع کمبود منابع آبی و مرمت و بازسازی قنوات در منطقه شرق شهرستان اصفهان و نیز تکمیل شبکه‌های (۳) و (۴) رودشتین تخصیص ‌یابد و ۲۵ میلیارد ریال دیگر آن برای جبران کمبود منابع آبی و رفع مشکلات کشاورزان شهرستان مبارکه اصفهان هزینه شود. حمایت از صادرات سیب؛ موافقت دولت با واردات آناناس، انبه و موز به ازای صادرات سیب درختیدولت با توجه به ضرورت حمایت از صادرات یک و نیم میلیون تن سیب درختی مازاد و با هدف تشویق صادرکنندگان این محصول، مصوب کرد واردات انبه و آناناس تا پایان سال ۱۳۹۸ صرفا از محل اظهارنامه صادراتی سیب درختی مجاز است. اصلاح مصوبه انتقال بدهی توانیر به سیستم بانکی به حساب بدهی دولتهیات وزیران به منظور تأمین نظر هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین، مصوبه مربوط به انتقال بدهی سازمان توانیر به سیستم بانکی و بانک مرکزی به حساب بدهی دولت را اصلاح کرد. آیین نامه اجرایی مربوط به قانون مبارزه با پولشویی اصلاح شدهیات وزیران به منظور رفع ایراد هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین درخصوص آیین نامه اجرایی یکی از مواد الحاقی به قانون مبارزه با پولشویی، با اصلاح آن موافقت کرد. تصویب آیین نامه اجرایی مربوط به اقدامات دولت برای بازاجتماعی شدن محکومانهیات وزیران آیین نامه اجرایی یکی از مواد قانون احکام دایمی برنامه‌های کشور درخصوص اقدامات لازم برای بازاجتماعی شدن محکومان را به تصویب رساند.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
ایسنا/بوشهر مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: آسیب برای یک درصد مردم قطعی است، و با برخی از مجرمین ‌هر چقدر برخورد شود باز هم تغییر نخواهند کرد؛ ما به اینها کاری نداریم و در همه جا زندان برای این قشر هست ولی باید بقیه را مراقبت کنیم‌ تا از آسیب دور بمانند. به گزارش ایسنا، عبدالرسول عمادی در همایش ملی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در بوشهر بیان کرد: حضور همه عزیزان در این گردهمایی آشکار کردن این عزم‌ ملی برای از میان بردن آسیب‌های اجتماعی بوده که همه‌ نتیجه و برکات آن را خواهیم دید. وی عنوان کرد: چه موقع یک آسیب به آسیب‌های اجتماعی تبدیل می‌شود؟ زمانی که از منظر آسیب فردی عبور می‌کند و فراگیری و اشاعه و توسعه آن بخش بیشتری از جامعه را در بر می‌گیرد. مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: در یک طیفی معمولا دو طرف این طیف از آسیب در امان بوده و آن سر طیف افرادی هستند که به شدت در معرض آسیب و اصلا ‌منشا آن آسیب هستند. عمادی با بیان اینکه آسیب برای یک درصد مردم قطعی است، افزود: با برخی از مجرمین ‌هر چقدر برخورد شود باز هم تغییر نخواهند کرد و بعضی حتی می‌گویند ما را اعدام‌ کنید، نمی‌توانیم از جرم دست برداریم!
همشهریهمشهری3 ساعت قبل
در تاریخ مجلس فقط مجالس سوم و ششم اصلاح‌طلب بودند و سایر مجالس دست اصولگراها بوده است. اگر دست من بود در کنار مجلس نهادهای دیگر نمی‌گذاشتم که بتوانند قانون‌گذاری کنند. وی درباره راهکار مجلس برای آزادی دانشجویان گفت: وقتی اسم دانشجویان زندانی می‌آید ما هم متاثر می‌شویم. این را هم بگویم من تقابل بسیجی با انجمن اسلامی، تقابل نماینده مجلس و حکومت با مردم را قبول ندارم. باید حاکمیت را به سمت و سویی هدایت کنیم که دست به اصلاحات اساسی در کشور بزند.

تشدید فشارهای رژیم صهیونیستی علیه اسرای فلسطینی

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین؛ بنیاد امور اسرا و آزادگان فلسطین اعلام کرد اداره زندان‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی سیاست اعمال فشار و سخت گیری علیه اسرای فلسطینی را تشدید کرده است. این هیئت ضمن بیان این موضوع تأکید کرد مسئولان زندان «عوفر» در چارچوب مجازات‌های دسته جمعی، اسرای فلسطینی را از ابتدایی‌ترین حقوق انسانی آن‌ها محروم می‌کنند. این در حالی است که زندانیان فلسطینی دربند رژیم صهیونیستی سیاست‌های غیر قابل توجیه این رژیم را مردود دانسته و بر مقابله با این سیاست‌ها و جلوگیری از اجرای آن تأکید کرده‌اند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| یک کارآگاه بازنشسته آمریکایی در مصاحبه‌ای گفت «بیل کلینتون» رئیس‌جمهور پیشین آمریکا بارها سوار جت شخصی «جفری اپستین» قاچاقچی دختران زیر سن قانونی در آمریکا شده است. فیستن در این مصاحبه گفت، در حین تحقیقاتش در این پرونده، با کمک‌خلبان جت شخصی اپستین صحبت کرده بود. وی به نقل از این کمک‌خلبان گفت بیل کلینتون «چندین بار» سوار این جت شخصی شده بود، «فکر می‌کنم ۲۶ بار». این پلیس بازنشسته افزود: «هیلاری [کلینتون] (همسر بیل کلینتون) هرگز به این هواپیما سوار نشده بود». تیر ماه امسال بیل کلینتون دوستی با اپستین و سوار شدن به جت شخصی او را رد کرد.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
از یک هفته ده روز قبل، آقای روحانی یک کمپین را شکل می‌دهد، انگار که در یک فضای انتخاباتی است. همه این موارد و عصبانیت مردم از این پروسه نشان می‌دهد که آقای روحانی نمی‌خواهد این مسأله درست اجرا شود. آقای نادری نکاتی درباره آقای روحانی گفتند که با بخشی از آنها موافقم. اما اینکه چرا آقای روحانی مخالفت کرد، به نظرم آقای روحانی فکر می‌کرد طبقه متوسط به او رأی داده لذا باید حال آنها را رعایت کند و فکر می‌کرد این به ضرر طبقه متوسط است! تعریف آقای خاتمی در واقع ترجیح دادن تام و تمام آقای روحانی نسبت به بقیه کاندیداها بود.
رکنارکنا6 ساعت قبل
به گزارش رکنا، در دومین جلسه دادگاه رسیدگی به این پرونده، وکیل متهمان برای انجام کارشناسی اسناد و مدارکی که به تازگی به قاضی پرونده ارائه داده بود از دادگاه مهلت خواسته بود که رئیس دادگاه هم موافقت کرد. به گفته هاشمیان رییس کل دادگستری گلستان، دو نفر از سه متهم این پرونده فراری بودند که در دومین جلسه دادگاه، وکیل متهمان اعلام کرد یکی از متهمان در زندان مشهد در پرونده دیگری زندانی است که با نیابت قضایی از خراسان رضوی خواستیم این متهم را برای شرکت در این جلسه به زندان گرگان منتقل کنند. پرونده گندم‌های مفقودی گلستان مربوط به جابجایی و توزیع غیرقانونی بیش از ۹ میلیون کیلوگرم گندم است. متهمان این پرونده که سه نفرند به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام تولید، محاکمه می‌شوند. پرونده گندم‌های مفقودی گلستان پس از پرونده معروف به پرهام آزادشهر، دومین پرونده‌ای است که در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی استان به ریاست قاضی مزیدی رسیدگی می‌شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
وانانیوزوانانیوز6 ساعت قبل
ترامپ در ادامه مدعی شد: به این دلیل از توافق هسته‌ای خارج شدم که تهران هرگز نباید به سلاح هسته‌ای دست یابد. ترامپ با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران پس از خروج از توافق هسته‌ای گفت که شاید بتوان با تهران به یک توافق دست یافت. وی علاوه‌براین، به آزادی یک شهروند چینی- آمریکایی که به جرم جاسوسی در ایران زندانی بود هم اشاره کرد و مدعی شد: ما برای آزادی آمریکایی‌های زندانی در ایران تلاش می‌کنیم. ما امروز شاهد آزادی ژیو وانگ بودیم که در دوره اوباما و بی‌گناه توسط ایران زندانی شد. آزادی زندانی آمریکایی که به جرم جاسوسی در زندان بود، در مقابل آزادی دکتر مسعود سلیمانی استاد دانشگاه‌های ایران که به اتهام واهی دور زدن تحریم‌های غیرقانونی آمریکا بازداشت و بیش از یکسال در آمریکا زندانی بود انجام شد.
فارسفارس6 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نماینده دادستانی کل الجزائر امروز یکشنبه در چهارمین جلسه محاکمه شماری از وزرای سابق و بازرگانان دوره بوتفلیقه در دادگاه «سیدی محمد» خواستار صدور حکم حبس ۲۰ ساله برای «احمد اویحیی» و «عبدالمالک سلال» دو نخست‌وزیر دوره بوتفلیقه شد. طبق گزارش وبگاه «عربی ۲۱»، نماینده دادستانی کل الجزائر همچنین صدور حکم حبس ۱۰ و ۱۵ ساله و پرداخت غرامت برای وزرای سابق و بازرگانان دوره بوتفلیقه را خواستار شد. روز شنبه (دیروز) قاضی دادگاه سیدی محمد احضار سعید برادر بوتفلیقه به دادگاه برای ارائه شهادت در جلسه محاکمه وزرا و مقامات ارشد الجزائر را درخواست کرده بود. سعید از چند ماه پیش در زندان نظامی بسر می‌برد و دادگاه نظامی البلیده سپتامبر گذشته حبس ۱۵ ساله وی به اتهام توطئه علیه ارتش و دولت را صادر کرده است. محاکمه شماری از وزرا و مقامات ارشد الجزائر از چهارشنبه گذشته به اتهام فساد مالی آغاز شده است.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
گروه تاریخ خبرگزاری تسنیم - شیرعلی‌مردان بختیاری همچون میرزا کوچک‌خان جنگلی و آیت‌الله مدرس از وطن‌خواهان مبارزی بود که ضمن مقابله با عوامل بیگانه و خارجی از مخالفان جدی رضاشاه بود. شیرعلی‌مردان خان تربیت شده چنین مادری بود که هم رهبر مبارزه با استعمارگران بود و هم پناه‌دهنده به مبارزان بود. بی‌بی مریم همچنین در همین تلگراف می‌نویسد که من پسرم یعنی علی‌مردان‌خان را روانه قم کردم. این تجهیزات از شیراز برای رویارویی با قیام شیرعلی‌مردان‌ خان ارسال شد. ** شیرعلی‌مردان خان هرگز به دنبال چند پاره کردن ایران نبودتسنیم: آیا شیرعلی‌مردان خان به دنبال تشکیل حکومتی جدا در برابر حکومت مرکزی بود؟ سلطانی: شیرعلی‌مردان خان هرگز به دنبال چند پاره کردن ایران نبود.
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
مشاور وزیر آموزش و پرورش وظیفه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را بر عهده جامعه دانست و تصریح کرد: در این راستا در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ۶ ساحت تربیتی تدوین و در چهار دوره سه سال برنامه‌ریزی شده است. وی با بیان اینکه سند تحول بنیادین ما را به حصار محکم دعوت می‌کند که در آن زندان از خود مراقبت کنیم گفت: اگر به درستی این مهم را درک کنیم می‌توانیم از آسیب‌هایی که متوجه ما است در امان باشیم. مشاور وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سند تحول بنیادین تنوع در محیط‌های یادگیری را به رسمیت شناخته گفت: در فصل هشت این سند وظیفه اجرای بر عهده همه دستگاه‌ها قرار داده شده است و انجام آن نیاز به عزم همگانی دارد. عمادی همگانی کردن امر تربیت و پیشگیری از آسیب‌هایی که دانش آموزان با آن مواجه هستند را از اهداف برگزاری این همایش دانست و ابراز کرد: در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی عزم مجموعه وزارت آموزش و پرورش بسیار جدی است. در این همایش از سند تحول «یاریگران زندگی» یکی از زیرمجموعه‌های طرح نماد رونمایی شد.
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
وی افزود: طبق قرارداد شرکت غله با این متهمان، آنان موظف بودند تا گندم تحویلی را براساس برنامه‌ این شرکت و به مقصدی که غله اعلام کرده، ارسال کنند که متأسفانه از این کار شانه خالی کردند. البته وکلای متهمان باید این موارد را در همان جلسه نخست رسیدگی به دادگاه اعلام می‌کردند. وی بیان داشت: در این پرونده سه متهم شناسایی شده‌اند و اتهام آنان اخلال در نظام اقتصادی کشور است. متهمان طبق گفته‌های نماینده شرکت غله حدود ۲۰۰ میلیارد ریال از محل فروش گندم‌های دولتی سود کسب کرده‌اند. نجفی گفت: با توجه به اقرار صریح یکی از متهمان این پرونده، جرم به وقوع پیوسته و با توجه به اینکه متهمان به ویژه دو متهمی که متواری هستند اقدامی برای جبران خسارت‌های وارده به بیت‌المال انجام ندادند، تقاضای اشد مجازات متهمان را دارم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴8 ساعت قبل
ساعت ۲۴- یک جیب بر حرفه‌ای سابقه دار که بیش از ده‌ها فقره سرقت گوشی و وجه نقد کرده بود به دام افتاد. سرهنگ کارآگاه نجفی در تشریح خبر گفت: برابر شکایات و گزارش‌های مردمی، مبنی بر سرقت جیب بری تلفن همراه و وجه نقد توسط سارق یا سارقان در ایستگاه‌های BRT خیابان مولوی – شوش – خراسان خاوران و ایستگاه‌های مترو به اداره هفدهم پلیس آگاهی ارجاع گردید. وی در ادامه افزود: دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار کارآگاهان اداره هفدهم این معاونت قرار گرفت. کارآگاهان با بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته و بازدید محل‌های سرقت مشخص شد سرقت توسط زنی میانسالی صورت می‌گیرد. با بدست آمدن تصاویر سارق کارآگاهان با بررسی سوابق مجرمین سابقه دار حرفه‌ای در زمینه سرقت جیب بری موفق به شناسایی متهم «مهناز ۵۴ ساله» می‌شوند. سرهنگ کارآگاه احمد نجفی معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی در پایان افزود متهم تا کنون به ۲۰ فقر سرقت اعتراف نموده و برابر دستور بازپرس شعبه ۴ دادسرای ناحیه ۳۴ تهران جهت شناسایی سایر شکات و جرایم احتمالی پرونده، در اختیار اداره هفدهم پلیس آگاهی می‌باشد.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ‎؛ پزشک شیخ زکزاکی گفت: شیخ دچار مسمومیت‌های شدیدی شده و باید به سرعت مداوا شود، با وجود تمام این مشکلات، زنده‌ ماندن او را یک معجزه می‌دانم. سازمان مردم نهاد کانون همبستگی فرزندان شاهد به منظور حمایت از «شیخ ابراهیم زکزاکی» و زمینه‌سازی آزادی و درمان وی، نشست خبری با عنوان «چهارمین سال جنایت زاریا و مطالبه آزادی شیخ زکزاکی» و با حضور «سهیلا زکزاکی» دختر شیخ و «ناصر عمر صافر»، پزشک معالج ایشان از نیجریه، برگزار کرد. «ناصر عمر صافر» پزشک معالج شیخ زکزاکی در این نشست در خصوص وضعیت سلامت شیخ گفت: از دسامبر سال ۲۰۱۵ و پس از حمله ارتش نیجریه به حسینه بقیه‌الله (عج)، سلامت شیخ زکزاکی به شدت تحت تأثیر قرار گرفت به گونه‌ای که قرار شد ایشان را برای مداوا به هند ببرند، اما متأسفانه روند درمانی صورت نگرفت. دکتر شیخ زکزاکی با اشاره به وضعیت زندانی که شیخ در آن محبوس شده است، ادامه داد: وضعیت این زندان به گونه‌ای است که حتی من که در تیم پزشکی بودم نیز مورد حمله آن‌ها قرار می‌گرفتم. پزشک شیخ زکزاکی در پایان صحبت‌های خود با نشان‌دادن و تفسیر تصاویری از جمجمه شیخ، افزود: ۴۵ ترکش در بدن شیخ وجود دارد که ۴۳ عدد از آن‌ها در سر او مشاهده شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین8 ساعت قبل
جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر عدم مداخله در امور داخلی کشورها از جمله نیجریه، بارها آمادگی خود را برای کمک به آزادی «شیخ زکزاکی» رهبر جنبش اسلامی نیجریه اعلام کرده و در این زمینه رایزنی‌هایی را با دولت نیجریه صورت داده است. سه تن از فرزندان شیخ زکزاکی، در حمله نیروهای نظامی نیجریه به راهپیمایی روز قدس در سال ۱۳۹۳ به شهادت رسیدند. از زمان بازداشت شیخ زکزاکی تظاهرات و اعتراضات متعددی در نیجریه برای آزادی او برگزار شده است. دیدار نهاوندیان با رئیس جمهور نیجریه را می‌توان بالاترین سطح تماس بین دو کشور بعد از سفر بوهاری به تهران در سال ۱۳۹۴ برشمرد. جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که حل مشکلات بین دو طرف و کمک به آزادی شیخ زکزاکی به نفع دولت و مردم نیجریه است.
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی دادگستری شهرستان کامیاران، قاضی میلاد امیری در جریان صدور حکم یک پرونده در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو دادگستری کامیاران به جای صدور حکم حبس برای متهم, وی را ملزم به تهیه وسایل گرمایشی برای مردم زلزله زده آذربایجان شرقی کرد. بنا بر این گزارش یک فرد ۷۲ ساله به دلیل شکایت اداره دامپزشکی شهرستان کامیاران به اتهام تهدید علیه بهداشت عمومی از طریق جوجه ریزی غیرمجاز و عدم رعایت مقررات بهداشتی محکوم به یک سال حبس شده بود. قاضی پرونده به دلیل فقدان سابقه کیفری متهم, اظهار ندامت وی و اوضاع و احوال متهم از قبیل کهولت سن و پیش بینی اصلاح وی در آینده و تعهد متهم به عدم ارتکاب جرم عمدی و با التفات به رویکرد ارفاقی نوین قانونگذار اسلامی در راستای بهره برداری جامعه کیفری از مقررات حمایتی و کاهش ورود محکومین به زندان به لحاظ معایب مجازات حبس و اثرات مخرب ان بر زندانی و خانواده وی و یا مدنظر قرار دادن سیاست جنایی فایده گرا و ارمان‌های عدالت ترمیمی مجازات حبس وی را به مدت یک سال به حالت تعلیق مراقبتی دراورده تا با توجه به تعهد متهم مبنی بر انجام دستور دادگاه طی ۷۲ ساعت از تاریخ ابلاغ رای قطعی و در راستای افزایش احساس نیکوکاری و نوع دوستی که خود یک اموزش اخلاقی جهت ارتقا و ترویج روش صحیح زندگی در اجتماع است و به جهت کمک به هموطنان زلزله زده حادثه اخیر اذربایجان شرقی نسبت به تهیه وسایل گرمایشی به مبلغ حداقل ۵۰ میلیون ریال و تحویل ان به مراجع ذیربط از جمله جمعیت هلال احمر, اقدام و رسید ان را تحویل واحد اجرای احکام کیفری کند. همچنین بر اساس این حکم در صورت عدم ارتکاب جرم عمدی موجب حد، قصاص، دیه یا تعزیر تا درجه هفت از تاریخ صدور قرار تا پایان مدت تعلیق و انجام دستورات دادگاه مجازات تعلیقی لغو می‌شود.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
دادستانی الجزایر با ارائه دادخواستی خواهان صدور حکم زندان برای برخی وزرا و بازرگانان نظام سابق این کشور به اتهام فساد شد. دو پرونده مذکور، نخستین پرونده‌های فساد هستند که براساس آن سیاستمداران ارشد و بازرگان دوره دولت بوتفلیقه دادگاهی می‌شوند. دادستانی الجزایر دادخواستی را جهت صدور حکم حبس به مدت ۲۰ سال برای «احمد اویحیی» و «عبدالمالک سلال»، دو نخست وزیر سابق این کشور و مجازات حبس بین ۱۰ تا ۱۵ سال و جریمه نقدی برای ورزا و بازرگانان دولت بوتفلیقه ارائه کرد. محاکمه سران نظام سابق الجزایر از روز چهارشنبه آغاز شده و این افراد به سوءاستفاده از سمت خود، ثروت‌اندوزی از راه غیرقانونی، هدر دادن اموال عمومی، اخذ رشوه و پولشویی متهم هستند. این محاکمات در حالی انجام می‌شود که الجزایر در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری روز پنجشنبه ۲۱ آذر ماه است و پنج نامزد برای تصدی این پست با یکدیگر رقابت دارند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین8 ساعت قبل
پروانه سلحشوری، عضو فراکسیون امیدمجلس شورای اسلامی، از پیگیری وضعیت بازداشتی‌های حوادث سال ۹۶ و ۹۸ خبر داد. جامعه مدنی و بخش روشنفکر باید در کمال آرامش پیش رود. چیزی در دست اصلاح طلبان نبوده است. وی درباره راهکار مجلس برای آزادی دانشجویان گفت: وقتی اسم دانشجویان زندانی می‌آید ما هم متاثر می‌شویم. این را هم بگویم من تقابل بسیجی با انجمن اسلامی، تقابل نماینده مجلس و حکومت با مردم را قبول ندارم.
مهرمهر9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ محمد زمان شالیکار اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت در سطح حوزه استحفاظی شهرستان نور، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت. وی تصریح کرد: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی با شناسایی متهم که از سارقان سابقه دار و محکومان به زندان که به تازگی از حبس رهایی یافته، این فرد را با هماهنگی قضائی در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه دستگیر کردند. فرمانده انتظامی شهرستان نور، افزود: متهم در تحقیقات و بازجویی‌های فنی پلیس به بزه انتسابی و ۱۱ فقره سرقت اقرار کرد و متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی و با قرار مناسب روانه زندان شد.
ایلناایلنا9 ساعت قبل
در تاریخ مجلس فقط مجالس سوم و ششم اصلاح‌طلب بودند و سایر مجالس دست اصولگراها بوده است. اگر دست من بود در کنار مجلس نهادهای دیگر نمی‌گذاشتم که بتوانند قانون‌گذاری کنند. وی درباره راهکار مجلس برای آزادی دانشجویان گفت: وقتی اسم دانشجویان زندانی می‌آید ما هم متاثر می‌شویم. این را هم بگویم من تقابل بسیجی با انجمن اسلامی، تقابل نماینده مجلس و حکومت با مردم را قبول ندارم. باید حاکمیت را به سمت و سویی هدایت کنیم که دست به اصلاحات اساسی در کشور بزند.
فوتبالیفوتبالی9 ساعت قبل
پایگاه خبری فوتبالی - از فوتبال بازی کردن تا بازداشت به علت قاچاق مواد مخدر. شانل کولیچ، بازیکن اسبق فوتبال اتریش که سابقه حضور در سیون سوئیس و آستوریا وین اتریش را دارد، توسط پلیس بازداشت شد. به گزارش فوتبالی، این مهاجم توسط دادگستری وین به قاچاق مواد مخدر متهم شده است. بازیکن اسبق تیم ملی اتریش به علت در اختیار داشتن کوکائین و حمل غیرقانونی اسلحه بازداشت شده است و در حکم وی احتمالا درمان اعتیاد به مواد مخدر هم لحاظ خواهد شد. این مهاجم اولین بازی ملی خود را در سال ۲۰۰۵ در تیم ملی اتریش انجام داد و مجموعا بیست بازی ملی داشت که سه گل به ثمر رساند.
الفالف9 ساعت قبل
رئیس‌‌جمهور آمریکا در کنفرانس سالانه شورای اسرائیلی-آمریکایی برای چندمین بار با حمایت از ناآرامی‌های اخیر در ایران، مدعی شد که در ایران هزاران و هزاران نفر از معترضان را کشته‌اند. وی مقامات ایران را به کشتار معترضان متهم کرد و گفت: «دیکتاتوری رژیم (ایران) در پاسخ، صدها و صدها و شاید هزاران نفر از آن مردم را کشت. هزاران نفر را بازداشت کرد و رژیم ایران، اینترنت را قطع کرد». طبق این گزارش، وی بار دیگر با اعلام این اطلاعات غلط گفت: «من معتقدم که هزاران و هزاران نفر کشته شده‌اند». ما امروز (دیروز شنبه) شاهد آزادی ژیو وانگ دانشجوی پرینستون بودیم که در دوره اوباما بی‌گناه در ایران بازداشت شد و درحالیکه جاسوس نبود، سه سال زندانی بود».
ایسناایسنا9 ساعت قبل
یک عضو فراکسیون امیدمجلس شورای اسلامی از پیگیری وضعیت بازداشتی‌های حوادث سال ۹۶ و ۹۸ خبر داد. جامعه مدنی و بخش روشنفکر باید در کمال آرامش پیش رود. چیزی در دست اصلاح طلبان نبوده است. وی درباره راهکار مجلس برای آزادی دانشجویان گفت: وقتی اسم دانشجویان زندانی می‌آید ما هم متاثر می‌شویم. این را هم بگویم من تقابل بسیجی با انجمن اسلامی، تقابل نماینده مجلس و حکومت با مردم را قبول ندارم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین10 ساعت قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی پایتخت گفت: یک جیب بر زن سابقه دار با بیش از ۲۰ فقره سرقت گوشی و وجه نقد دستگیر شد. سرهنگ کارآگاه «احمد نجفی» گفت: در پی شکایت‌های مسافران اتوبوسی‌های BRT و متروی‌های شهری، مبنی بر جیب بری و سرقت تلفن همراهشان در ایستگاه‌های خیابان مولوی، شوش، خراسان و خاوران بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره هفدهم قرار گرفت. وی بیان داشت: با بررسی و بازدید از محل¬‌های سرقت مشخص شد که سرقت‌ها توسط زنی میانسال صورت می‌گیرد و در تحقیقات میدانی تصویری از متهم به دست آمد. معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی پایتخت عنوان کرد: مراقبت‌های پلیسی ادامه داشت تا اینکه کارآگاهان موفق شدند یازدهم آذرماه با دستور قضائی متهم را در یک عملیات پلیسی در منزل جدیدش دستگیر کنند. نجفی در پایان اضافه کرد: متهم تا کنون به ۲۰ فقره سرقت اعتراف کرد و با دستور بازپرس شعبه ۴ دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، وی برای کشف زوایای پنهان پرونده در اختیار اداره هفدهم پلیس آگاهی قرار دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل
در چنین شرایطی امکان آزادی شیخ زکزاکی و فراهم شدن مقدمات درمانش را چطور می‌بینید؟ دولت نیجریه نمی‌خواهد شیخ زکزاکی زنده باشد. *شما اشاره کردید که وضعیت جسمانی شیخ زکزاکی مساعد نیست و از بیماری‌های متعددی رنج می‌برد. آخرین اخبار از وضعیت جسمانی «مالاما زینت» چیست؟ وضعیت جسمانی همسر شیخ زکزاکی بهتر از خود شیخ نیست. همسر شیخ زکزاکی از ۶ بیماری مختلف رنج می‌برد. این درحالی است که خود شیخ زکزاکی نیز با ۷ بیماری مختلف دست و پنجه نرم می‌کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل
سه تن از فرزندان شیخ زکزاکی، در حمله نیروهای نظامی نیجریه به راهپیمایی روز قدس در سال ۱۳۹۳ به شهادت رسیدند. از زمان بازداشت شیخ زکزاکی تظاهرات و اعتراضات متعددی در نیجریه برای آزادی او برگزار شده است. دیدار نهاوندیان با رئیس جمهور نیجریه را می‌توان بالاترین سطح تماس بین دو کشور بعد از سفر بوهاری به تهران در سال ۱۳۹۴ برشمرد. رئیس جمهور نیجریه در سفر به تهران ضمن شرکت در نشست سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز و دیدار و گفت‌وگو با «حسن روحانی» رئیس جمهور، به حضور مقام معظم رهبری رفت و با ایشان دیدار کرد. جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که حل مشکلات بین دو طرف و کمک به آزادی شیخ زکزاکی به نفع دولت و مردم نیجریه است.

به انتهای لیست رسیدید