زندانی

زندانی

نامه‌نیورنامه‌نیور25 دقیقه قبل
۱۲ نامزد دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا چهارمین دور مناظره خودشان را در ایالت اوهایو برگزار کردند. به گزارش گروه مانیتورینگ بین‌الملل خبرگزاری فارس، ۱۲ نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا بامداد چهارشنبه چهارمین دور مناظره انتخاباتی خود را در ایالت اوهایو به میزبانی روزنامه نیویورک‌تایمز برگزار کردند. «الیزابت وارن» که قبلا گفته بود شواهد کافی برای استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا وجود دارد نخستین فردی بود که مورد سوال قرار گرفت. من هم خطایی نکرده‌ام.» «کامالا هریس»، «ایمی کلوبچار»، «جولیان کاسترو» و «تولسی گابارد» دیگر نامزدهایی بودند که در این مناظره از استیضاح ترامپ حمایت کردند. کاملا هریس گفت برنده‌های این تصمیم ترامپ، «بشار اسد»، رئیس‌جمهور سوریه، ایران، روسیه و داعش خواهند بود.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، چهارمین مناظره انتخاباتی دموکرات‌ها این بار در ایالت اوهایو و با حمله مشترک همه نامزدان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا به سیاست خارجی دونالد ترامپ و حمایت از استیضاح او برگزار شد. «برنی سندرز» نیز با حمایت از استیضاح ترامپ، او را فاسدترین فرد تاریخ عنوان کرد و به ترامپ به دلیل رسوایی اوکراین به شدت حمله کرد و گفت: دموکرات‌ها چاره‌ای جز استیضاح علیه او ندارند. دیگر نامزدان دموکرات، از جمله «کامالا هریس»، «ایمی کلوبچار»، «جولیان کاسترو» و «تولسی گابارد» نیز در این مناظره از استیضاح ترامپ حمایت کردند. به گفته بایدن، در صورت انتخابات مجدد ترامپ، دیگر خبری از سازمان ناتو نخواهد بود. اگرچه در انتخابات ریاست جمهوری قبلی آمریکا در سال ۲۰۱۶، تعداد کمتری از نامزدهای دموکرات رقابت می‌کردند، اما دموکرات‌ها امسال با ۲۰ نامزد انتخاباتی رکورد بیشترین رقابت دورن حزبی را در انتخابات ریاست جمهوری شکسته‌اند.
نامه‌نیورنامه‌نیور6 ساعت قبل
مادر یک کودک ۲ ماهه به جرم قتل عمد دستگیر و به ۴۰ سال زندان محکوم شد. پلیس آمریکا یک مادر را به جرم قتل عمد فرزندش دستگیر و زندانی کرد. با تحقیقات پلیسی پس از دستگیری متهم مشخص شد که قاتل برای این که صدای گریه پسرش را نشنود و او را ساکت کند با گذاشتن پتو به روی دهانش او را خفه کرد و به قتل رساند. گفتنی است که این زن در فضای مجازی عنوان کرده بود که قصد دارد از شر فرزندش خلاص شود و به قتل نیز اعتراف کرده است. پس از تکمیل پرونده و انتقال متهم به دادگاه، قاضی پرونده زن را به جرم قتل به ۴۰ سال زندان محکوم کرد.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
«دوست سیاستمدار کردی پس از حمله اخیر ترکیه به شمال سوریه می‌گفت: «کردها غیر از کوه‌ها هیچ دوست دائمی ندارند!» کردها در ترکیه تا اویل دهه ۹۰ میلادی و با شدت کمتری تا اوایل سال ۲۰۰۰ نمی‌توانستند آزادانه به زبان مادری خود بنویسند و بخوانند. رابطه کردها در ترکیه با اردوغان چگونه است؟ علی رغم همه فشارهایی که کردها در ترکیه تاکنون متحمل شده‌اند، حمایت آنها از اردوغان از ابتدای ظهور وی در صحنه عالی سیاست ترکیه چشم‌گیر بوده است. در همه انتخابات‌های که پیروزی از آن اردوغان و حزب وی بوده رای بیشماری از کردها به نفع اردوغان به صندوق ریخته شده است. اوضاع معیشتی کردها برخلاف سایر مناطق ترکیه علاوه بر مشکلات اقتصادی، تا پیش از سال ۲۰۰۲ تحت تأثیر یک عامل دیگر نیز قرار داشت که قانون وضعیت فوق‌العاده بود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد8 ساعت قبل
وزیر خزانه‌داری آمریکا افزود: «آمریکا دولت ترکیه را مسوول افزایش خشونت از جانب نیروهای ترکیه و هم‌پیمانانش می‌داند.» طبق این بیانیه، براساس قانون آمریکا تحریم‌های جدید شامل تمام اموال این افراد و اموال آنها که در اختیار افراد آمریکایی است، می‌شود. مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا هم به خبرنگاران گفت: «ایالات‌متحده حمله ترکیه به سوریه را بیش از این تحمل نمی‌کند. ما از ترکیه می‌خواهیم تا صبور باشد، خشونت را خاتمه دهد و به میز مذاکرات بازگردد.» براساس تحریم‌هایی که رئیس‌جمهوری آمریکا فرمان آن را امضا کرده آمریکا کلیه مذاکرات تجاری با ترکیه را تعلیق و تعرفه‌ای ۵۰ درصدی را مجددا بر فولاد ترکیه اعمال می‌کند. به گفته سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه، برخی واحدهای ارتش سوریه تا ۶ کیلومتری مرز ترکیه پیش رفته‌اند. «هوبارد- ساویج- اشمیت- کینگزلی» در گزارش خود می‌افزایند حملات ارتش ترکیه شایعه‌های مربوط به تجدید حیات خلافت خودخوانده اسلامی را بیشتر کرده است.
برترین‌هابرترین‌ها8 ساعت قبل
«دوست سیاستمدار کردی پس از حمله اخیر ترکیه به شمال سوریه می‌گفت: «کردها غیر از کوه‌ها هیچ دوست دائمی ندارند!» البته شاید بهتر بود که می‌گفت: «کردها تا وقتی که بر پایه‌ی احساسات سیاسی و نه منطقی، تصمیم می‌گیرند، بجز کوه‌ها هیچ دوست دائمی نخواهند داشت».» ایسنا: «دوست سیاستمدار کردی پس از حمله اخیر ترکیه به شمال سوریه می‌گفت: «کردها غیر از کوه‌ها هیچ دوست دائمی ندارند!» کردها در ترکیه تا اویل دهه ۹۰ میلادی و با شدت کمتری تا اوایل سال ۲۰۰۰ نمی‌توانستند آزادانه به زبان مادری خود بنویسند و بخوانند. رابطه کردها در ترکیه با اردوغان چگونه است؟ علی رغم همه فشارهایی که کردها در ترکیه تاکنون متحمل شده‌اند، حمایت آنها از اردوغان از ابتدای ظهور وی در صحنه عالی سیاست ترکیه چشم‌گیر بوده است. در همه انتخابات‌های که پیروزی از آن اردوغان و حزب وی بوده رای بیشماری از کردها به نفع اردوغان به صندوق ریخته شده است.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
در پایگاه اینترنتی شورای آتلانتیک آمده است: خیانت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به کردها خیلی دردناک بود. ترامپ هفته گذشته گفت اگر زندانیان داعشی فرار کنند، به اروپا خواهند رفت، گویی مشکلات اروپا دامن گیر آمریکا نخواهد شد. در پایگاه اینترنتی شورای آتلانتیک آمده است: خیانت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به کردها خیلی دردناک بود. این بار جمهوریخواهان قاطعانه علیه ترامپ ایستادند و لیندسی گراهام گفت: متحدان کرد ما به شکل خجالت آوری توسط دولت ترامپ رها شده‌اند. خیانت در کل زندگی رئیس جمهور به موضوعی تکراری تبدیل شده است.
همشهریهمشهری10 ساعت قبل
به نوشته گاردین یک کودک‌آزار انگلیس که تا ۲۰۰ نوزاد و کودک مالزیایی را هدف آزار قرار داده و تصاویر جرائمش را روی «وب تاریک» (بخش غیرقانونی اینترنت) به اشتراک گذاشته بود، در زندان فول ساتون در یورکشایر انگلیس کشته شد. این مرد ۳۳ ساله بر اساس حکمش باید حداقل ۲۵ سال را زندان می‌گذراند، روز یکشنبه ۲۱ مهر در سلول زندان در فول ساتون در یورکشایر شمالی مرده یافت شد. برخی از ۲۳ کودکی که بر اساس اتهامات سال‌ها مورد آزار او قرار داشتند، بین ۳ تا ۱۰ سال داشتند. هاگل در ابتدا در برابر ۹۱ مورد اتهامی خود را بی‌گناه می‌خواند، سپس به تدریج ۷۱ مورد اتهام را پذیرفت. زندان فول ساتون یکی از امنیتی‌ترین زندان‌های بریتانیا است و ظرفیت پذیرش ۵۵۸ زندانی محکوم‌شده به خاطر جرائم شدید را دارد.
تسنیمتسنیم11 ساعت قبل
رستمی گفت: کمپین آزادی دکتر سلیمانی با هشتگ Free_Masoud_Soleimani# در فضای مجازی با هدف اطلاع رسانی از وضعیت این دانشمند ایرانی و آزادی هرچه سریع‌تر او توسط کاربران دنبال می‌شود. همچنین پرس تی وی یک برنامه ویژه در قالب برنامه هفتگی «ایران امروز» پرس تی وی را نیز به این موضوع اختصاص خواهد داد که به بحث‌های حقوقی بازداشت دانشمندان ایرانی از جمله دکتر مسعود سلیمانی می‌پردازد. همچنین گیسومیشا احمدی یکی از مجریان و برنامه‌سازان شبکه پرس‌تی‌وی، مستندی در رابطه با چرایی زندانی کردن چهره‌های علمی ایرانی توسط غربی‌ها و واکاوی دستگیری دکتر مسعود سلیمانی تهیه کرده است که در همین ایام برای نخستین بار به روی آنتن شبکه پرس‌تی‌وی خواهد رفت. پخش مجموعه تلویزیونی «طفلان مسلم» در آی فیلمپخش مجموعه تلویزیونی «طفلان مسلم» از جمعه ۲۶ مهر، برای آی‌فیلمی‌ها در افغانستان و تاجیکستان به نمایش گذاشته می‌شود. در آستانه اربعین، برنامه «این شب‎ها» با موضوع اربعین و نهضت امام حسین (ع) میزبان کارشناسان دینی است.
فارسفارس12 ساعت قبل
رئیس دستگاه دیپلماسی فرانسه گفت که برای حصول اطمینان از وضعیت اردوگاه‌های محل اسکان اسرای داعش، به عراق سفر خواهد کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزیر امور خارجه فرانسه سه شنبه گفت که به زودی برای انجام پاره‌ای مذاکرات با سران عراق در زمینه سرنوشت اسرای داعش، به بغداد سفر می‌کند. وزیر خارجه فرانسه در حالی این سخنان را بیان کرد که یک مسئول نهاد موسوم به خودمختاری کردها در شمال و شرق سوریه نسبت به ادامه فرار زندانیان تروریستی از زندان‌ها در شمال سوریه در سایه ادامه عملیات نظامی ترکیه هشدار داد. «کمال درباس» عضو سازمان اداری هلال احمر در گفت‌وگو با «رادیو سوا» آمریکا گفت: «عراقی‌ها از جمله عناصر داعشی بودند که از زندانی در شهر «قامشلی» گریختند.» (جزئیات بیشتر) به نوشته رویترز، وزیر خارجه فرانسه خطاب به اعضای مجلس فرانسه گفت: «در صورت عدم محافظت مناسب از این اردوگاه‌ها، آن‌ها می‌توانند به سرعت اقدامی کنند. (جزئیات بیشتر) سخنگوی ریاست جمهوری روسیه نیز در روزهای گذشته نسبت به اثرات احتمالی آزادی زندانیان داعشی از قلمرو کردها، گفت که آزادی این زندانیان عواقب بسیار منفی خواهد داشت.
خانه ملتخانه ملت12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نشست اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با زنان مسئول در بخش‌های مختلف شهرستان اسلامشهر اعم از فرمانداری، بخشداری و حوزه ورزش به منظور بررسی مشکلات زنان این منطقه برگزار شد. رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد که این فراکسیون در نشست با وزیر ورزش و جوانان خواستار تعیین ردیف اعتبار جهت احیای حوزه ورزش حرفه‌ای بانوان شده است. عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بررسی لایحه تامین امنیت زنان از دیگر اقداماتی بود که در این دوره از مجلس انجام شد و امیدواریم از طریق تعامل بتوانیم در بستری منطقی و آرام آن را به تصویب برسانیم. عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ایجاد سازمان امور زنان و خانواده که تنها به حمایت و رفع مشکلات از این قشر بپردازد در گروی این است که لایحه‌ای با این مضمون از سوی دولت به مجلس تقدیم شود. رفع مشکل تضامین وام زنان سرپرست خانوار روستایی نیازمند نگاه ویژه مجلس استنگارنده بخشدار اسلامشهر در ادامه با بیان اینکه حمایت از زنان سرپرست خانوار روستایی برای بهره مندی از صندوق هایی که تسهیلات وام ارائه می‌دهند، امکانپذیر نیست از اعضای فراکسیون زنان مجلس خواست تا در جهت رفع مشکل تضامین آنها چاره اندیشی کنند.
خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل
موضوع دیگری که بر سردرگمی‌ها افزود، اظهارات مایک پنس (معاون ریاست جمهوری) بود که گفت ترامپ از دولت ترکیه خواسته تا خصومت‌ها را پایان دهند. طبق اعلام دو مقام دولت آمریکا به نشریه نیویورک‌تایمز، خروج عجولانه نیروهای آمریکا از منطقه، باعث شد حدود ۶۰ زندانی «با ارزش» داعشی پشت سر بمانند. وضعیت بدون شک رو به وخامت است، مخصوصا در مورد حدود دو میلیون شهروند غیر نظامی که در شمال سوریه زندگی می‌کنند. آمریکا، کردها را نیز طی نیم دهه گذشته رها کرده است؛ مردمی بی‌کشور که در بخش‌هایی از ترکیه، عراق، سوریه، ارمنستان و ایران زندگی می‌کنند. اتحاد آمریکا با کردها احتمالا تمام شده و حال، نمی‌توان تصویری از نقش آمریکا در سوریه یا در مبارزه علیه داعش متصور شد.» ۳۱۰۳۱۱
ایلناایلنا13 ساعت قبل
وزیر خارجه فرانسه از ضرورت حراست از تروریست‌های داعشی گرفتار در سوریه خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، وزیر خارجه فرانسه امروز -‌سه‌شنبه- اعلام کرد که درباره چگونگی حراست از تروریست‌های منطقه‌ای و خارجی داعش که در اردوگاه‌ها و زندان‌های سوریه نگهداری می‌شوند با رهبران عراق و کرد گفت‌وگو خواهد کرد. «ژان-ایو لو دریان»، وزیر خارجه فرانسه، در جمع اعضای پارلمان این کشور گفت: «اگر از این اردوگاه‌ها و زندان‌ها حراست نشود، تروریست‌های داعش می‌توانند به‌سرعت وارد عمل شوند … به‌سرعت با رهبران عراق، از جمله رهبران کرد، دیدار خواهم کرد تا درباره این ضرورت حیاتی با آن‌ها گفت‌وگو کنم.» شماری از افراد مظنون به ارتباط با گروه داعش در سه اردوگاه پناهجویان در سوریه نگهداری می‌شوند. این مظنونان در اردوگاه‌های عین عیسی، الهول و الروج زندگی می‌کنند. از زمان سقوط داعش تاکنون حدود ۱۰ هزار جنگجوی عضو این گروه به زندان‌های تحت نظر نیروهای کرد انتقال یافتند.

جاهای دیدنی ایران باستان در سوریه

52+
کجاروکجارو14 ساعت قبل

(تصاویر) آموزش رقص به زندانیان در زندان!

10+
فراروفرارو15 ساعت قبل
ایسناایسنا16 ساعت قبل
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: هم‌اکنون ۱۸۰ کودک یتیم و نیازمند تحت حمایت این نهاد فاقد حامی هستند. وی با اشاره به همکاری ۲۴ هزار و ۳۰۷ حامی با کمیته امداد استان، ادامه داد: از مجموع حامیان این کودکان، هشت هزار و ۳۲ حامی از خیران این استان و بقیه هم خارج از استان زندگی می‌کنند. مدیرکل کمیته امداد استان سرانه پرداختی به هر یتیم توسط یک حامی را ۵۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: در کنار مبالغ نقدی پرداختی، این حامیان به مناسبت‌های مختلف از قبیل اعیاد، تولد، شروع سال تحصیلی و … کمک‌های غیر نقدی نیز در قالب پوشاک و لوازم‌التحریر و دیگر هدایا به یتیمان اهدا می‌کنند. وی اظهارکرد: همچنین حامیان، خانواده این یتیمان را نیز در قالب خرید لوازم زندگی و ساخت مسکن موردحمایت قرار می‌دهند به‌طوری‌که هم‌اینک طرح احداث مسکن ایتام با مشارکت حامیان انجام می‌شود. وی افزود: در کنار حمایت‌های حامیان، کمیته امداد استان نیز حمایت‌های خود را در قالب پرداخت مستمری ماهیانه به خانواده‌های یتیم به همراه حمایت‌های تحصیلی ارائه می‌دهد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین17 ساعت قبل
به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، رئیس کل دادگستری استان مازندران در دیدار مردمی سه شنبه این هفته بیش از ۲۴۰ درخواست را بررسی و دستورات قضایی لازم را صادر کرد. در این دیدار مردمی که با حضور رئیس کل و معاونین قضایی دادگستری استان مازندران برگزار شد، حجت‌الاسلام و المسلمین اکبری رئیس کل دادگستری مازندران، پس از بررسی درخواست‌های مطرح شده به منظور رفع مشکلات موجود و پیگیری مطالبات شهروندان، دستورات لازم را صادر کرد. لازم به ذکر است مراجعین جهت دیدار با رئیس کل دادگستری مازندران و معاونین قضایی دادگستری استان و حضور در جلسات ملاقات مردمی روزهای سه شنبه، لازم است در سایت دادگستری مازندران ثبت‌نام و اخذ نوبت نمایند. بر این اساس، مردم شریف استان مازندران می‌توانند به سایت دادگستری کل استان مازندران مراجعه و از طریق «سامانه نوبت‌دهی ملاقات حضوری» نسبت به اخذ نوبت اقدام نمایند؛ پیگیری ثبت‌نام انجام شده نیز از طریق کد رهگیری دریافتی امکان‌پذیر خواهد بود. گفتنی است ملاقات عمومی رئیس کل دادگستری مازندران سه‌شنبه هر هفته از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴ برگزار می‌شود.
ایسناایسنا17 ساعت قبل
رهبر جدایی‌طلب کاتالونیا که به خاطر نقشش در اعلام استقلال نافرجام کاتالونیا به سنگین‌ترین حکم حبس از سوی دادگاه عالی اسپانیا محکوم شده، به خبرگزاری رویترز گفت، برگزاری یک همه‌پرسی تازه بر سر استقلال این منطقه اجتناب‌ناپذیر است. به گزارش ایسنا، اوریول یونکراس، معاون سابق رهبر دولت منطقه‌ای کاتالونیا در ایمیلی به خبرگزاری رویترز اظهار کرد، حکم حبسی که از سوی دادگاه عالی اسپانیا علیه او و هشت مقام دیگر کاتالونیا به اتهام آشوب صادر شده، آن‌ها و جنبششان را قوی‌تر و مصمم‌تر می‌کند. دادگاه عالی اسپانیا روز دوشنبه یونکراس را به ۱۳ سال زندان محکوم کرد. احکامی که علیه این ۹ رهبر کاتالونیا صادر شده، اعتراضاتی را در سراسر این منطقه به دنبال داشت. ما متقاعد شده‌ایم که برگزاری همه‌پرسی، دیر یا زود، اجتناب‌ناپذیر است زیرا در غیر این صورت چگونه می‌توان صدای شهروندان را شنید؟ وی افزود، از برگزاری همه‌پرسی ۲۰۱۷ پشیمان نیست.
فارسفارس18 ساعت قبل
زیرا رژیم بعث عراق و قبل از آن، پیاده‌روی اربعین را جرم می‌دانست و افراد را اعدام می‌کردند. شرایط پیاده‌روی اربعین ۴۲ سال پیشحجت‌الاسلام حسینی با اشاره به خاطره حضورش در پیاده‌روی اربعین در ۴۲ سال پیش گفت: در سال ۱۹۷۷ میلادی مطابق با ۱۳۵۵ شمسی به جرم پیاده‌روی اربعین زندانی شدم و ۴ نفر از همراهان ما را فقط به خاطر اینکه پیاده به کربلا رفته بودند، ‌ اعدام کردند. آن هم به خاطر اینکه امام حسین (ع) با خانواده به کربلا آمد. آن‌ها آمده‌اند تا به امام حسین (ع) بگویند که اگر در آن زمان بودیم، با شما در یک رکاب بودیم. برای تماشای مصاحبه تصویری خبرنگار فارس با حجت‌الاسلام سیدحمید الحسینی رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های عراق پیرامون پیاده‌‌روی اربعین از اینجا اقدام کنید.
همشهریهمشهری18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پابلیشرزویکلی، در پی اخبار منتشر شده در آمریکا مبنی بر ممنوعیت مطالعه کتاب برای زندانیان بسیاری از زندان‌های دولتی این کشور انجمن قلم آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اقدام مسئولان زندان را در جلوگیری از دسترسی زندانیان به کتاب محکوم کرد. آنها مسئولان زندان را به نقض حقوق زندانیان از دسترسی به کتاب‌ محکوم کردند. جیمز تاگر مدیر بخش سیاست‌گذاری و تحقیق انجمن قلم آمریکا در این بیانیه گفته است در حال حاضر بیش از ۲ میلیون زندانی در زندان‌های دولتی آمریکا از دسترسی به انواع کتاب‌ها محروم هستند. در لیست ممنوعه این زندان از کتاب بازی تاج و تخت نوشته جرج مارتین گرفته تا رمان‌های جیمز پترسون و نیل گایمن دیده می‌شود. در لیست منتشر شده حدود ۱۰هزار کتاب وجود دارد که مسئولان زندان بدون دلیل خاصی مطالعه آنها را برای زندانیان ممنوع کرده‌اند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز19 ساعت قبل
پس از آنکه ترامپ روز یکشنبه به طور ناگهانی سیاست گذشته‌ی آمریکا را رها کرد، اهرم آمریکا در سوریه هم به باد فنا رفت. روز یکشنبه اعلام شد که نیروهای دولت سوریه عازم شمال هستند تا کنترل دو شهر را در اختیار بگیرند و با تجاوز نیروهای ترکیه به خاک سوریه مقابله کنند. این زندانی‌ها در مکانهای مختلف از مدرسه گرفته تا زندان سابق دولت سوریه نگهداری می‌شوند. شبه نظامیان کرد گفتند که دولت سوریه برای صیانت از مرزها و حفظ تمامیت ارضی کشور وظیفه دارد و سربازان دولت سوریه به مرز مشترک سوریه و ترکیه منتقل خواهند شد. اردوغان عصر یکشنبه اعلام کرد که نیروهایش منطقه‌ای به وسعت ۷۰ مایل مربع از شمال سوریه را در اختیار دارند.
خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
روز یکشنبه اعلام شد که نیروهای دولت سوریه عازم شمال هستند تا کنترل دو شهر را در اختیار بگیرند و با تجاوز نیروهای ترکیه به خاک سوریه مقابله کنند. این زندانی‌ها در مکانهای مختلف از مدرسه گرفته تا زندان سابق دولت سوریه نگهداری می‌شوند. شبه نظامیان کرد گفتند که دولت سوریه برای صیانت از مرزها و حفظ تمامیت ارضی کشور وظیفه دارد و سربازان دولت سوریه به مرز مشترک سوریه و ترکیه منتقل خواهند شد. اردوغان عصر یکشنبه اعلام کرد که نیروهایش منطقه‌ای به وسعت ۷۰ مایل مربع از شمال سوریه را در اختیار دارند. کنترل شمال سوریه از زمان آغاز جنگ در این کشور در ۸ سال گذشته، مرتب بین اسلامگراها، افراطیون و جناح‌های مختلف کردی و همچنین دولت سوریه دست به دست شده است.
خبر فوریخبر فوری20 ساعت قبل
پلیس کابل ۶ مرد را به جرم تجاوز به نوعروس‌شان دستگیر و زندانی کردند. ۶ برادرشوهر فرخنده ۱۹ ساله به خاطر این که دخترانگی او را ثابت کنند و بفهمند که نوعروسشان باکره بوده اقدام به تجاوز گروهی به او کردند. این جنایت هولناک چند روز پس از مراسم آشنایی دو خانواده رخ داد که پس از افشای این ماجرا و درخواست شکایت خانواده قربانی پلیس در جریان ماجرا قرار گرفت و پس از دستگیری ۶ متهم تحقیقات خود را آغاز کرد. در جریان تحقیقات پلیس مشخص شد که این جنایت با هماهنگی داماد ۲۲ ساله رخ داد تا دخترانگی نامزدش ثابت شود اما در این ماجرا ۶ برادرشوهر به شدت دختر جوان را مورد تجاوز قرار دادند و موجب بستری شدن وی در بیمارستان روانی شدند. در حال حاضر متهمان در بازداشت هستند تا مجازاتی برایشان در نظر گرفته شود.

بازتاب گسترده بازداشت زم در رسانه‌های خارجی و داخلی؛ بهت و دیگر هیچ!

11+
نامه‌نیورنامه‌نیور20 ساعت قبل
فراروفرارو20 ساعت قبل
حال این ماجرا از زمانی به اوج خود نزدیک شد که خروج آمریکا از برجام و آغاز تحریم‌ها از یک سو و بی‌کفایتی و عدم تعهد برخی دست اندرکاران صنعت خودرو از دیگر سو، این صنعت مادر را با بحران و مشکلات عدیده‌ای مواجه ساخت. اگر نبود این بداندیشی‌ها و مانع تراشی‌ها؛ قطعا حرکت قطار توسعه صنعت خودرو کشور، بیش از پیش تسریع می‌شد. حوادث تلخی که در ماه. های اخیر گریبان صنعت خودرو را گرفت، اگر نتوانیم انگ بی تخصصی را بر پیشانی‌اش بزنیم، به روشنی می‌توان رد پای بی‌تعهدی را در آن به نظاره نشست. از جمله این جوانان متعهد و متخصصی که دغدغه سازندگی و خدمت دارد، می‌توان به مدیریت جدید شرکت ایران خودرو اشاره کرد. اکنون که «اراده» مدیریتی خستگی ناپذیری برای کوتاه کردن دست نامحرمان وچپاولگران از ساحت پاک صنعت خودرو داخل و نیز اعتلای آن شکل گرفته است، حمایت و اتحاد همه جانبه دوستداران این صنعت، بدخواهان و بدسگالانش را ناامید خواهد کرد.
مهرمهر20 ساعت قبل
از آغاز حمله ترکیه به شمال سوریه، گروه تروریستی داعش مسئولیت دو حمله به قامشلی و حسکه را بر عهده گرفته است. در همین حین، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده که ترکیه و کردها باید جلوی فرار زندانیان داعشی را بگیرند. این کمپ حدود ۳۵ کیلومتری جنوب مرز سوریه - ترکیه و محل استقرار نزدیک به ۱۲ هزار داعشی از جمله زنان و کودکان آنهاست. کردها نیز بارها اعلام کردند که در واکنش به حمله ترکیه علیه سوریه، عناصر داعشی را در این منطقه آزاد می‌کند و دیگر آنها را کنترل نخواهد کرد. در هر صورت باید گفت که حمله ترکیه به شمال سوریه علاوه بر تمام پیامدهای نظامی و سیاسی و انسانی که برای آنکارا به دنبال خواهد داشت، مسئولیت آزاد سازی عناصر داعش و مهیا کردن زمینه احیای مجدد آنها را نیز متوجه ترکیه می‌کند.
رکنارکنا20 ساعت قبل
به گزارش رکنا، مرد جوان هراسان خودش را به کلانتری شهید آستانه پرست رساند و اعلام کرد مورد سرقت قرار گرفته است. اولین عملیات در خط ویژهدر پی تحقیقات گسترده تیم تجسس کلانتری شهید آستانه پرست، مشخصات اولیه سارقان به دست آمد. این عمل شرورانه، منجر به عکس العمل پلیس شد و عملیات تعقیب و گریز در این خیابان آغاز شد. مأموران با اعلام موضوع به مقام قضایی و دریافت دستور لازم، بازرسی از این مخفیگاه را آغاز کردند. این عملیات با دستگیری یک متهم بیست ویک ساله و کشف ۱۰بسته کوچک حشیش همراه بود.
ایسناایسنا21 ساعت قبل
مایک پنس، معاون رییس جمهور آمریکا از امضای فرمان ترامپ برای تحریم مقامات ترکیه، افزایش تعرفه‌های واردات فولاد ترکیه به ۵۰ درصد و توقف فوری مذاکرات تجاری با این کشور خبر داد. به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا این فرمان را که در نتیجه اقدامات نظامی ترکیه در شمال شرقی سوریه گرفت، در بیانیه بلندبالایی که در توییتر ارسال کرد، اعلام کرد. بر اساس گزارش پلاتس، ترامپ پیش از این تعرفه‌های واردات فولاد ترکیه را در اوت سال ۲۰۱۸ به دلیل افت ارزش لیر و افزایش تنش سیاسی میان دو کشور بر سر زندانی شدن یک کشیش آمریکایی در ترکیه، از ۲۵ به ۵۰ درصد افزایش داده بود اما در ماه مه سال ۲۰۱۹ این تعرفه‌ها دوباره به ۲۵ درصد کاهش داده شدند. انتهای پیام
فارسفارس21 ساعت قبل
براساس گزارش خبرگزاری «رویترز»، وی افزود: «همانطور که می‌دانید، مسئله زندان در موضوع داعش وجود دارد. ما قصد داریم تا نهایت تلاش خود را در رابطه با این زندانیان به کار گیریم. با این حال تنها یک زندان در منطقه ما وجود داشت و آن یک زندان داعشی است.» وی افزود: «زمانی که ما به آنجا (زندان داعشی‌ها) رفتیم، دیدیم که این (زندان) توسط نیروهای «ی پ گ» تخلیه شده و تروریست‌های داعشی از آنجا ربوده شده بودند. از طرفی «ی پ گ» نیز در این خصوص اظهارنظری نکرده است. این در حالی است که رئیس‌جمهور روسیه هشدار داده بود که عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه می‌تواند باعث فرار داعشی‌ها از زندان‌های تحت کنترل کردها شود و مطمئن نیست که ترکیه بتواند اوضاع را تحت کنترل نگه دارد.
تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
اعتصاب غذای ۱۲۰ زندانیمنابع بحرینی از اعتصاب غذای نامحدود ۱۲۰ زندانی در زندان مرکزی «جو» در شهر منامه خبر دادند. این زندانیان خواهان برداشته شدن موانع شیشه‌ای در جریان ملاقات با خانواده‌های خود و افزایش ساعت ملاقات از نیم ساعت به یک ساعت شده‌اند. آنها همچنین خواسته‌اند که برای ملاقات زندانیان متاهل با خانواده و بستگان آنها جای مجزا در نظر گرفته شود. علاوه بر این، ۴۴ روز از اعتصاب غذای ناجی فتیل و علی حاجی دو فعال بحرینی می‌گذرد. مسئولان زندان نه تنها به خواسته زندانیان اعتصاب کننده بی توجهی کرده‌اند بلکه آنها را تهدید کرده‌اند که تماس هایشان با بستگانشان را قطع می‌کنند.

به انتهای لیست رسیدید