زوار ایرانی

زوار ایرانی

خبرآنلاینخبرآنلاین16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در بخشی از تاریخ چهل ساله انقلاب اسلامی ایران، به گام‌های ایران در راستای صلح نگاهی داشته‌ایم؛ از اوایل ریاست جمهوری اکبر هاشمی رفسنجانی در ایران وی موضع نرم‌تری را در قبال سعودی‌ها اتخاذ کرد. در همین زمان بود که روایت‌های زیادی از نامه‌نگاری بین هاشمی و عبدالله بن عبدالعزیز که آن زمان به جای ملک فهد بیمار، عهده‌دار امور عربستان بود به گوش می‌رسید. آن‌ها دو بار در کنفرانس یران کشورهای اسلامی یک‌بار در سنگال و نوبت دوم در پاکستان دیدار کردند. در سال ۱۳۷۶ عبدالله بین عبدالعزیز نخستین مقام ارشد سعودی بود که پس از انقلاب به ایران سفر کرد تا در کنفرانس سران کشورهای اسلامی حضور یابد. او نیز به نخستین رئیس‌جمهور ایرانی بدل شد که پس از پیروزی انقلاب در سال ۵۷، برای گفت‌. ‌گ.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 روز قبل
راهبرد «کمپین صلح هرمز» که دولت روحانی در آخرین دور از تلاش‌ خود برای عملیاتی ساختن آن، دیپلماسی نامه‌نگاری را بکار گرفته است می‌تواند رویای دیرینه کشورهای منطقه برای تامین امنیت منطقه خلیج‌فارس به دست خودشان را تحقق بخشد. اما ارسال این نامه ضمن خنثی‌سازی تلاش برخی برای ترسیم تصویر جنگ‌طلبانه از ایران در منطقه، می‌تواند حسن‌نیت کشورمان را برای گشایش‌های دیپلماتیک نشان دهد. از سوی دیگر این طرح چه در همین چارچوب یا در مقیاسی گسترده‌تر می‌تواند رویای دیرینه کشورهای منطقه برای تامین امنیت منطقه خلیج‌فارس به دست خودشان را تحقق بخشد. روابط پرفراز و نشیب تهران-ریاضایران و عربستان سعودی حدود چهار دهه است که رقبای منطقه‌ای هستند؛ به‌نظرمی رسد نقطه عطف این رقابت پیروزی انقلاب اسلامی در ایران بود. آن‌ها دو بار در کنفرانس یران کشورهای اسلامی یک‌بار در سنگال و نوبت دوم در پاکستان دیدار کردند.
برنابرنا1 هفته قبل
وزیر کشور با بیان اینکه مراسم اربعین سال آینده دو تفاوت اصلی با اربعین سال‌های قبل خواهد داشت، یادآور شد: میزان جمعیت اولین موضوعی است که احتمال می‌دهیم بیشتر از امسال باشد و موضوع بعد افزایش دماست. وزیر کشور اظهار کرد: نظم پذیری مردم در این شرایط برای ما، ودیعه گرانبهایی بود. وزیر کشور خاطرنشان کرد: وزارت راه و شهرسازی با الگوهای مدیریتی که پیش از اربعین ایجاد کرد، توانست مدیریت خوبی را در حمل و نقل اربعین اجرا کند. دولت عراق نیز در ایام اربعین اقدامات مورد نیاز را سامان داد و ما از این موضوع تشکر می‌کنیم. در مجموع رسانه‌ها در بحث‌های کیفی و کمی اربعین، هماهنگی و نظم پذیری، اقدامات خوبی را انجام دادند.
برنابرنا1 هفته قبل
نشست خبری جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر با حضور حمیدرضا آذرنگ دبیر این رویداد در تئاترشهر برگزار شد. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، نشست خبری بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر صبح شنبه ۱۱ آبان‌ماه با حضور حمیدرضا آذرنگ دبیر جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر و به مدیریت حسین رسولی مدیر روابط عمومی این جشنواره در سالن مشاهیر مجموعه تئاترشهر برگزار شد. حمیدرضا آذرنگ دبیر جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر در ادامه تصریح کرد: این آمارها در آسیب‌شناسی‌ها کمک‌کننده است. در طول عمرم این حجم تنهایی را تجربه نکرده بودمدبیر بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر افزود: آن زمان که نوجوان بودم وقتی خرمشهر آزاد شد تمام ایران گویی گوشه‌ای از وجودشان رها شده بود. در چهل و هفت سال عمرم این حجم تنهایی را تجربه نکرده بودم که نزدیک به تجربه تنهایی محمد جهان‌آرا بود و چقدر تلخ بود.
مهرمهر1 هفته قبل
حامد دارابی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آمار ۶ ماهه اعزام‌های زوار به عتبات عالیات اظهار داشت: ۱۰۰ کاروان شامل ۴ هزار نفر از استان کرمانشاه در نیمه نخست امسال به عتبات عالیات مشرف شدند. وی با اشاره به استقبال مردم کرمانشاه برای اعزام به عتبات عالیات افزود: مردم استان‌های مرزی نظیر کرمانشاه، ایلام و خوزستان به دلیل همجواری با مرز عمدتا به صورت انفرادی به عتبات عالیات می‌روند. کاروان‌های آزاد بر بزرگترین چالش حج و زیارت استاین مسئول درباره مهمترین چالشها نیز افزود: بزرگترین چالش ما وجود کاروان‌های آزاد بر است که افراد سودجو و سودطلب هستند و در میان مردم به ویژه مجالس خانم‌ها به جمع آوری زائران می‌پردازند. مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه هر اتفاقی برای زوار ایرانی در کشور بحران زده عراق رخ داده، برای کاروان‌های آزاد بر اتفاق افتاده است، گفت: در این حوادث هیچ مشکلی برای زوار اعزام شده از سوی سازمان حج و زیارت ایجاد نشده است. مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه عنوان کرد: برخورد با کاروان‌های آزاد بر بازدارنده نبوده و امیدواریم دستگاه قضا قوانین و مجازاتهایی با قابلیت بازدارندگی برای این کاروان‌ها در نظر بگیرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، محمد نوذری ظهر امروز اظهار داشت: باتوجه به حجم زیاد تردد زائرین افغانستانی و پاکستانی در شهر مهران و طی هماهنگی اداره گذرنامه مرز زمینی مهران با مرکز گذرنامه ناجا و تایید وزارت امور خارجه، خروج زائرین افغانستانی و پاکستانی به سمت عراق بلامانع است. وی افزود: خروج زوار ایرانی به‌ دلیل برخی نا آرامی‌ها در شهر مقدس کربلا ممنوع است.
فارسفارس1 هفته قبل
محمد نوذری ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: باتوجه به حجم زیاد تردد زائرین افغانستانی و پاکستانی در شهر مهران و طی هماهنگی اداره گذرنامه مرز زمینی مهران با مرکز گذرنامه ناجا و تایید وزارت امور خارجه، خروج زائرین افغانستانی و پاکستانی به سمت عراق بلامانع است. وی افزود: خروج زوار ایرانی به‌ دلیل برخی نا آرامی‌ها در شهر مقدس کربلا ممنوع است. انتهای پیام/۹۷۰۸۲۱/ح
فارسفارس2 هفته قبل
وزارت امور خارجه ایران در توصیه‌ای مسافرتی به زائران ایرانی عتبات عالیات از آنها خواست تا اطلاع ثانوی سفرشان به عراق را به تعویق بیندازند. به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، همزمان با تحولات این روزها در عراق، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از هموطنان و زائران ایرانی که قصد سفر به عراق را دارند خواست که تا اطلاع ثانوی برنامه سفر به این کشور را به تعویق بیندازند. سخنگوی وزارت امور خارجه با ابراز تاسف عمیق از وقایع اخیر عراق که منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر و تخریب اموال عمومی شده و همچنین مصادره مطالبات مردمی و افزایش خشونت افزود: اطمینان داریم دولت و ملت عراق و مرجعیت می‌توانند بر مشکلات فایق آمده و با یکپارچگی به آبادانی عراق مبادرت کنند. (اینجا بخوانید) گفتنی است در ناآرامی‌های چند هفته گذشته نیز وزارت خارجه ایران در بیانیه‌ای با ابراز تاسف از بروز ناآرامی‌ها در چند شهر عراق و تاکید بر اهمیت راهپیمایی اربعین، از زوار ایرانی خواسته بود سفر به عراق را تا آرام شدن شرایط در آن کشور به تاخیر بیندازند. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
وی در بخشی دیگر از سخنان خود بیان کرد: آخر ماه صفر ایام حزن و اندوه است و بزرگ‌ترین مصیبت در عالم در آخر ماه صفر قرار گرفته‌است، در این ایام محور هستی و ارکان وجود نبی مکرم اسلام در ۲۸صفر جان به جان آفرین تسلیم و امت اسلامی را عزادار کردند. میرعمادی گفت: امت در فراق پیامبر (ص) سوختند و در آخر ماه صفر شهادت سبط اکبر پیامبر (ص) امام حسن مجتبی (ع) و هم‌چنین در روز آخر ماه صفر شهادت امام علی‌بن‌موسی‌الرضا (ع) است. این پیشرفت‌ها مرهون رهنمودهای مقام معظم رهبری، مرهون ایثار جوانان مؤمن و انقلابی و مرهون وفاداری ملت ایران است. وی خطاب به برخی از رسانه‌ها و کسانی که تریبون در دست دارند و از همین‌اکنون ایجاد اختلاف و دودستگی در جامعه را شروع کرده‌اند، بیان کرد: چرا دنبال این مسائل هستید؟ به مردم خدمت کنید. میرعمادی گفت: مردم باید از هر کسی که تریبون دارد و می‌خواهد در صحنه حاضر باشد مطالبه خدمت داشته باشند، مردم واقعا هزاران مشکل دارند، نمک بر زخم آنان نپاشید و امید، وحدت و نشاط را ایجاد کنید.
ایسناایسنا2 هفته قبل
امام جمعه چهارباغ از بی توجهی مسئولان کرج و ساوجبلاغ به مشکلات جاده قزلحصار و مسائل مربوط به پل راه‌آهن و فاضلاب سیاه‌جوب انتقاد کرد. امام جمعه چهارباغ به دستگیری روح‌الله زم هم اشاره و تصریح کرد: درجریان دستگیری روح الله زم این فرزندان انقلابی اطلاعات سپاه هستند که موفق می‌شوند چند سازمان اطلاعاتی جهان را که قدرت‌های بلامنازع این عرصه هستند جا گذاشته و به هدف نزدیک شده و او را به دام بیاندازند. وی در ادامه خطبه‌های امروز به مسائل و مشکلات چهارباغ هم اشاره و اعلام کرد: مردم از اینکه هیچ مسئولی از کرج و ساوجبلاغ مسئولیت پیگیری مشکلات بلوار پیام (جاده قزلحصار) را که محل عبور و مرور حدود ۳۰۰ هزار نفر است را نپذیرفته و به همدیگر حواله می‌دهند به شدت گلایه مند هستند. وی در پایان خاطرنشان کرد: اقدام بخشدار و شورای بخش و مجمع خیرین و معتمدین چهارباغ در راستای آسفالت خیابان دهکده ورزشی ستودنی است. انتهای پیام
ایمناایمنا2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، گمانه زنی‌ها در مورد توقف تولید پراید، خداحافظی با این خودرو و همچنان ادامه یافتن تولید آن باعث شد تا بالاخره وزیر صنعت، معدن و تجارت از توقف تولید چهار خودرو در سال ۱۳۹۸ و ابتدای سال ۱۳۹۹ سخن به میان آورد. در این راستا تولید پژو ۴۰۵ glx بنزینی تا پایان امسال متوقف می‌شود. وی همچنین با بیان اینکه تولید سه نوع پراید نیز در ماه‌های آینده متوقف خواهد شد، افزود: تولید این سه محصول نیز در دی‌ماه ۹۸، اردیبهشت و تیرماه ۹۹ متوقف می‌شود. ** رییس سازمان چای کشور گفت: امسال ۲۸ هزار تن چای خشک تولید شد که در مقایسه با تولید سال گذشته ۱۱ درصد رشد داشته است. رادکانی تصریح کرد: تعداد مشترکین رومر دیتا نیز نسبت به اربعین سال گذشته به میزان ۱۴۰ درصدی (۱٫۴) برابری افزایش داشته است.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
در طول این مسیر موکب‌های در مسیر نیشابور تا مشهد، برای پذیرایی از زائران پیاده مشهدالرضا بر پا وجاده‌ای کوچک، در امتداد بزرگراه نیشابور مشهد، برای رفاه حال زائران پیاده احداث شده است. از طرفی جاده قدیم مشهد نیشابور، در ایام پیاده‌ روی زائران مشهد، روی تمامی وسایل نقلیه بسته شده و تنها وسایل نقلیه مربوط به دسته‌های پیاده‌روی اجازه تردد در آن را دارند. نقشه‌ها و بررسی‌ها نشان می‌دهد که از هر نقطه ایران می‌توانید برای پیاده‌روی تا حرم امام رضا اقدام کنید؛ اما چهار ورودی برای پیاده‌روی تا حرم امام رضا وجود دارد که ۲ تا از این ورودی‌ها اصلی هستند. او تأکید کرد: به صورت مرتب در حال رصد زائران مسیر زیارتی مشهد مقدس هستیم و اتوبوس‌هایی که از مرز‌های چهارگانه کشور عراق بازگشته‌اند را برای جابه‌جایی زائران امام رضا ارسال می‌کنیم. امید است مردم و مسئولان دولتی و خصوصی به ویژه در استان خراسان رضوی پیاده‌روی مسیر امام رضا (ع) را همانند پیاده روی بزرگ اربعین جدی‌تر گرفته و سعی کنند بخش کوچکی از امکانات استفاده شده در پیاده روی اربعین را در داخل کشور و برای بزرگترین پیاده روی ایران هم استفاده کنند.
پارس نیوزپارس نیوز3 هفته قبل
علیرضا رشیدیان با بیان اینکه بالغ بر ۳ میلیون نفر از زوار ایرانی که طی این ایام عازم عتبات عالیات و کربلای معلی شدند، از مرزهای زمینی و هوایی وارد کشور شدند، اظهار کرد: عمده بازگشتی‌ها از مرز مهران به کشور وارد شده‌اند که رقمی معادل یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر می‌شوند. وی گفت: حدود ۸۰۰ هزار نفر هم از مرز شلمچه، ۳۰۰ هزار نفر از مرز چذابه و ۱۲۰ هزار نفر هم از خسروی وارد کشور شده‌اند. همچنین بیش از ۱۲۴ هزار زائر هم از طریق مرز هوایی به کشور وارد شده‌اند. وی توضیح داد‌: دفاتر نمایندگی سازمان و بعثه مقام معظم رهبری و مدیریت عملیات شمسا در شهر‌های زیارتی و چهار مرز هم چنان فعال هستند. مجموعه حراست سازمان هم پیگیر امور بازداشتی‌ها و دستگیرشدگان ایرانی در عراق با همکاری کنسولگری‌های جمهوری اسلامی ایران هستند.
ایسناایسنا3 هفته قبل
به گزارش ایسنا، علیرضا رشیدیان امروز (۳۰ مهر) در نشست با استاندار کرمانشاه با اشاره به رشد بی‌سابقه تعداد زوار در اربعین امسال، گفت: امسال شاهد رشد بیش از ۵۰ درصدی تعداد زوار اربعین بودیم که عملا یک رکورد محسوب می‌شود. رشیدیان تصریح کرد: مدیریت این شرایط بسیار دشوار بود و برای سالهای آینده باید به این سمت برویم که زمان شروع حرکت زوار، مسیر حرکت آنها و مدت اقامت آنها در کشور عراق زمانبندی شود. وی تاکید کرد: زیرساخت‌های کشور عراق جوابگوی این حجم زوار نیست و باید حجم گسترده زوار در زمانبندی مناسب در ایام اربعین به این کشور سفر کنند. رشیدیان با اشاره به بازگشت بخش عمده زوار اربعین به کشور، گفت: در حال حاضر تنها ۳۰ هزار نفر از زوار در کشور عراق حضور دارند و مابقی زوار به نحو مطلوبی به کشور برگشته‌اند. بازوند با اشاره به تردد بیش از ۳۰۰ هزار زائر از این مرز، گفت: خوشبختانه تردد این تعداد زائر با کمترین چالش در این مرز همراه بود و امیدواریم با تداوم تردد زوار در سالهای آتی بتوانیم خدمات رسانی به زوار را ارتقا دهیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
بی تمنا، بخشیدن، فقط برای ابراز همراهی با ولی خدا؟ بدون هیچ چشم داشتی؟ انگار هرچه بیشتر از خودشان بردارند بیشتر می‌شوند. اما در این مسیر اگر به سمت برخی موکبهای ایرانی وابسته به ارکان دولتی راه کج کنید گویی وارد دستگاه اعداد صحیح می‌شوید، همه چیز کنتور می‌اندازد و شمارش می‌شود. تفاوت موکبهای ایرانی و عراقی درست به اندازه ایران و عراق پررنگ است. موکب‌های عراقی با عراق فرق دارند اما برخی موکبهای ایرانی دقیقا مثل اداره‌های دولتی عمل می‌کنند! به این ترتیب است که در برخی موکب‌های دولتی شما صحنه‌های اشنا زیاد خواهید دید.
مهرمهر3 هفته قبل
بی تمنا، بخشیدن، فقط برای ابراز همراهی با ولی خدا؟ بدون هیچ چشم داشتی؟ انگار هرچه بیشتر از خودشان بردارند بیشتر میشوند. اما در این مسیر اگر به سمت برخی موکبهای ایرانی وابسته به ارکان دولتی راه کج کنید گویی وارد دستگاه اعداد صحیح می‌شوید، همه چیز کنتور می‌اندازد و شمارش می‌شود. تفاوت موکبهای ایرانی و عراقی درست به اندازه ایران و عراق پررنگ است. موکب‌های عراقی با عراق فرق دارند اما برخی موکبهای ایرانی دقیقا مثل اداره‌های دولتی عمل می‌کنند! به این ترتیب است که در برخی موکب‌های دولتی شما صحنه‌های اشنا زیاد خواهید دید.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، احمد کرمی از تردد بیش از ۱۰۵ هزار نفر طی ۲۳ ساعت گذشته از مرز مهران خبر داد و گفت: از این میزان ۸۸ هزار نفر زوار ایرانی و ۱۷ هزار نفر زوار خارجی هستند. وی در ادامه گفت: بیش از ۲۴۰۰ دستگاه اتوبوس طی بامداد امروز تاکنون زوار را به اقصی نقاط کشور جابجا کرده‌اند. کرمی به جابجایی زوار توسط ۱۸ هزار اتوبوس از اول صفر تاکنون اشاره کرد و گفت: امیدواریم ظرف روزهای آتی نیز با ارائه خدمات مطلوب و بهینه کار انتقال زوار را در آرامش ادامه دهیم.
مهرمهر3 هفته قبل
در این میان جوانان متولد دهه ۶۰ یا افراد ۳۰ الی ۴۰ سال با جمعیتی بالغ بر ۷۰۰ هزار نفر بیش‌ترین میزان مشارکت در این رویداد را داشتند. زائرین بالای ۶۰ سال نیز با جمعیتی برابر با ۲۹۳ نفر و نوجوانان ۱۰ الی ۲۰ سال نیز با ۲۹۱ هزار نفر، دیگر زائرین اربعین ۹۸ بودند. به علاوه ۱۹۸ هزار نفر از زائرین اربعین ۹۸ را کودکان و خردسالان کم‌تر از یک تا ۱۰ سال را تشکیل دادند. به طور کلی در رویداد اربعین ۹۸ بیش‌ترین تعداد زائرین متعلق به جوانان کشور و کم‌ترین آمار مربوط به زائرین بالای ۸۰ سال با جمعیت ۱۰ هزار نفر بود. مراسم اربعین ۹۸ زمان تجلی ایمان و محبت جوانان به سالار شهیدان بود و جوانان دهه شصتی نیز با حضور پر رنگ خود در این راهپیمایی عظیم، نماد امتداد مسیر اسلام توسط جوانان و تحقق شعار «حب الحسین یجمعنا» بودند.
ایلناایلنا3 هفته قبل
مدیر درمانگاه هلال احمر ایران مستقر در بیمارستان حیدریه عراق از بهره‌مندی بیش از ۲۶ هزار زائر حسینی از خدمات درمانی این درمانگاه خبر داد. به گزارش ایلنا، محمد علی علاءالدینی درباره آمار خدمات درمانی انجام شده به زوار ایرانی در بیمارستان حیدریه عراق گفت: کادر درمانی درمانگاه بین راهی هلال احمر ایران مستقر در بیمارستان حیدریه عراق در ۱۰ روز از ۱۷ تا ۲۶ مهر ماه با بهره گیری از ظرفیت ۸۱ نیروی داوطلب شامل پزشک، پرستار، تکنسین دارویی، کارشناس بهداشت، اعضای سحاب جوانان، امدادگر، مترجم، انتظامات و نیروی خدماتی، ۲۶ هزار ۹۸۷ زائر را ویزیت کرد. وی تصریح کرد: به علاوه در بخش خدمات پرستاری، به ۸ هزار و ۴۷۷ مراجعه کننده خدمات تزریقات و سرم تراپی ارائه شد و ۹ هزار و ۱۶۰ مصدوم از خدمت پانسمان بهره بردند. در این مدت فشارخون و قند خون ۴ هزار و ۲۳۴ زائر پایش شد و ۵۵۶ نفر خدمات پاراکلینیکی همچون نوار قلب، گج و آتل گیری، سونداژ دریافت کردند. علاءالدینی با اشاره به همکاری بسیار خوب بیمارستان حیدریه عراق با این درمانگاه گفت: از ۱۷ تا ۲۶ مهر ماه، ۱۶ مصدوم برای مراحل تکمیل درمان به بیمارستان صدر نجف اعزام شدند.
ایسناایسنا3 هفته قبل
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: در کنار همکاری عراق در ایام اربعین ما تسهیلات متقابل موقتی را از ۲ آبان تا ۶ دی برای زائران عراقی در قالب لغو روادید در نظر گرفتیم. حسن جعفری در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص لغو رواید زائران عراقی در دهه پایانی صفر، اظهار کرد: با توجه به اینکه در مبحث اربعین، عراق همکاری‎های بسیار خوبی را با ما انجام داده، ما نیز تسهیلات متقابل موقتی را از ۲ آبان ماه تا ۶ دی ماه در قالب روادید انجام دادیم. وی افزود: این تسهیلات به صورت ویژه برای عراقی‌ها بوده که لغو شده است. از زمانی که زائران وارد شده و مهر ورود را می‌زنند، نیاز به ویزا ندارند و می‌توانند در دهه آخر صفر و ماه ربیع الاول در مشهد حضور داشته باشند که موقت است. امکاناتی که در قالب موکب‌های مردمی و ستاد تسهیل دهه آخر صفر در اختیار زوار ایرانی قرار می‌گیرد، در اختیار زائران خارجی نیز قرار خواهد گرفت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، معاون اول رییس جمهور در ادامه سفر یکروزه خود به نجف در مسجد کوفه حضور یافت و از بخش‌های مختلف این مسجد بازدید کرد. اسحاق جهانگیری همچنین در این مسجد به اقامه نماز و راز و نیاز پرداخت و با جمعی از زوار ایرانی در فضایی صمیمانه گفتگو کرد. انتهای پیام/
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 هفته قبل
دکتر اسحاق جهانگیری در ادامه سفر یکروزه خود به نجف در مسجد کوفه حضور یافت و از بخش‌های مختلف این مسجد بازدید کرد. معاون اول رئیس جمهوری بعد از حضور در مسیر نجف به کربلا در راهپیمایی بزرگ اربعین، به زیارت حرم حضرت اباعبدالله الحسین (ع) مشرف شد. وزیر ورزش و جوانان، وزیر آموزش و پرورش و معاون امور مجلس ریاست جمهوری در این سفر معاون اول رئیس جمهوری را همراهی می‌کنند. وی در این سفر با عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق و برهم صالح رئیس جمهوری این کشور تلفنی گفت‌وگو کرد. وی در این سفر به بارگاه امام حسین (ع) و حرم حضرت علی (ع) مشرف شد.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، معاون اول رئیس‌جمهور بارگاه مقدس و حرم نورانی امیرالمومنین حضرت علی (ع) را زیارت کرد. اسحاق جهانگیری صبح امروز (شنبه) همزمان با اربعین حسینی، در جریان سفر یک روزه به نجف اشرف، مضجع شریف و بارگاه ملکوتی امام علی (ع) را زیارت کرد.
ایلناایلنا3 هفته قبل
معاون اول رئیس جمهور در سفر یک روزه خود به عراق به مسجد کوفه رفت و پس از اقامه نماز با زوار ایرانی به گفت و گو پرداخت. به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری در ادامه سفر یک‌روزه خود به نجف در مسجد کوفه حضور یافت و از بخش‌های مختلف این مسجد بازدید کرد. معاون اول رئیس جمهور همچنین در این مسجد به اقامه نماز و راز و نیاز پرداخت و با جمعی از زوار ایرانی در فضایی صمیمانه گفت و گو کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
معاون اول رئیس‌جمهوری در مسجد کوفه حضور یافت و از بخش‌های مختلف این مسجد بازدید کرد. اعتمادآنلاین| اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری در ادامه سفر یک‌روزه خود به نجف در مسجد کوفه حضور یافت و از بخش‌های مختلف این مسجد بازدید کرد. معاون اول رئیس جمهور همچنین در این مسجد به اقامه نماز و راز و نیاز پرداخت و با جمعی از زوار ایرانی در فضایی صمیمانه گفتگو کرد. منبع: ایسنا
ایسناایسنا3 هفته قبل
معاون اول رییس جمهور در مسجد کوفه حضور یافت و از بخش‌های مختلف این مسجد بازدید کرد. به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در ادامه سفر یک‌روزه خود به نجف در مسجد کوفه حضور یافت و از بخش‌های مختلف این مسجد بازدید کرد. معاون اول رئیس جمهور همچنین در این مسجد به اقامه نماز و راز و نیاز پرداخت و با جمعی از زوار ایرانی در فضایی صمیمانه گفتگو کرد. انتهای پیام
تابناکتابناک3 هفته قبل
بازگشت ۷۵ درصد زائران اربعین به کشورسردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در حاشیه بازدید از پایانه مرزی مهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هم اکنون موج پایانی بازگشت زائران به کشور افزایش یافته و طی دو روز آینده این روند کامل و همه زائران به سلامت به وطن باز می‌گردنند. تاکنون‌ ۷۵ درصد از جمعیت زائران ایرانی اربعین حسینی از طریق مرزهای چهارگانه به کشور باز گشته‌اند. وی با بیان اینکه بیش از ۵۷ درصد تردد زائران از مرز مهران صورت گرفته است، افزود: مرزهای کشور از امنیت و نظم خوبی برخوردار و کار خدمت‌رسانی به زائران اربعین به بهترین شکل در حال انجام است. فرمانده ناجا با اشاره به همکاری خوب مردم با پلیس و سایر دستگاه‌های اجرایی به رانندگان خودروهای شخصی توصیه کرد استراحت در موکب‌های اربعین سبب می‌شود از حوادث جاده‌ای جلوگیری شود لذا به همه رانندگان توصیه می‌شود موقع خستگی برای استراحت در این موکب‌ها مستقر شوند.

۷۵ درصد زائران ایرانی به کشور بازگشته‌اند/ آخرین آمار تردد زائران در مرزهای چهارگانه و هوایی با جزئیات/ حضور معاون اول رئیس جمهور و دو وزیر در راهپیمایی/ بارش باران در شهرهای مرزی ایران و عراق

تابناکتابناک3 هفته قبل
آماده‌باش پلیس راهور برای موج آخر بازگشت زائرانبا پایان مراسم اربعین، آخرین موج بازگشت زائران ایرانی به کشور نیز آغاز می‌شود و در همین راستا نیز شاهد افزایش حجم تردد در جاده‌های منتهی به چهارپایانه مرزی در کشور عراق و جاده‌های خروجی از این پایانه‌ها در کشور خودمان هستیم. سردار سید کمال هادیانفر، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تدابیر پلیس برای بازگشت زائران اظهارکرد: ‌ موج بازگشت زائران از چند روز قبل آغاز شده و در روزهای آتی، آخرین گروه‌ها از زائرانی که در کشور عراق بودند به کشور بازخواهند گشت. وی با بیان اینکه مأموران پلیس بر بازگشت زائران اربعین نیز نظارت دارند، گفت: خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی به وسیله سامانه سپهتن نظارت می‌شوند. در روزهای اخیر نیز چند مورد سرعت غیرمجاز اتوبوس‌های ایرانی در کشور عراق گزارش شد که با راننده تماس گرفته و تذکرات لازم به آنها داده شد. رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با تأکید بر اینکه پلیس برای بازگشت زائران اربعین در آماده‌باش کامل است، افزود: از مردم نیز می‌خواهیم با پلیس همکاری داشته و به هشدارها و توصیه‌ها توجه کند.
ایمناایمنا3 هفته قبل
به گزارش ایمنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اسماعیل رادکانی درباره ترافیک دیتای مبادله شده در ایام اربعین، گفت: ترافیک دیتای مبادله شده در ایام اربعین امسال به نسبت سال گذشته رشد ۱۵۰ درصدی (۱٫۵) برابری داشته است. وی درباره مشترکین رومر (دارندگان سیم کارت ایرانی در عراق) نیز افزود: میزان پیامک‌های ارسالی از ایران به زوار ایرانی داخل عراق نیز رشدی ۱۵۰ درصدی (۱٫۵) برابری را نشان می‌دهد. رادکانی تصریح کرد: تعداد مشترکین رومر دیتا نیز نسبت به اربعین سال گذشته به میزان ۱۴۰ درصدی (۱٫۴) برابری افزایش داشته است. وی با اشاره به اینکه در تمام اپراتورها این درصدها با کمی نوسان در همین حدود بوده است، افزود: در پیک ترافیک مکالمات نیز به رقم ۵ میلیون دقیقه مکالمه در شبانه روز در حجم مکالمات وارده و صادره رسیدیم. وی با بیان اینکه، کیفیت ارتباطات به صورت ۲۴ ساعته از طرف اپراتورها و شرکت زیرساخت پایش می‌شود، افزود: با تعامل خوبی که بین اپراتورها و شرکت زیرساخت ایجاد شده، تمام اپراتورها و شرکت زیرساخت اطلاعات پایشی خود را به اشتراک می‌گذارند تا بتوانند کیفیت ارتباطات را در حد مطلوبی نگه دارند.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

مرز
اربعین
عراق
فیلم