زیارت اربعین

زیارت اربعین

تسنیمتسنیم2 روز قبل
و طبیعتا واقعیت گرایی بر اساس اندیشه علامه طباطبایی، عنوان توحید گرایی را با خودش به همراه دارد. نکته مهم این است که مرحوم علامه طباطبایی در نظام تفکر فلسفی حکمت متعالیه در حال تأمل فلسفی‌اند. انسان‌ها لزوما در سطح واحدی نیستند و گرایش به سوی خداوند و گرایش توحیدی در انسان شدت و ضعف دارد. به نظر علامه، فطرت انسان به سوی گرایش توحیدی است و تمام تحولاتی که انسان در زندگی خودش شاهد است، می‌تواند با گرایش توحیدی تأمین کند. جالب اینکه مرحوم علامه برخلاف فلاسفه و عرفایی که در بحث ولایت سخن گفته‌اند، ولایت را به سرپرستی و زعامت مردم تدوین کردند.
خبر فوریخبر فوری4 روز قبل
هیچکس حرفی نمی‌زند اما چهره اشک‌آلود بچه‌ها و مربی، خبر از اتفاقی تلخ می‌دهد؛ محمد امین ۱۲ ساله روی زمین سالن ورزشی کنار دروازه سقوط‌ کرده فوتسال، آرام خوابیده است. روایت زنگ ورزش مرگبارامسال محمدامین در پایه هفتم و در یک مدرسه غیردولتی در شهر قم تحصیل می‌کرد؛ این مدرسه در سال جاری تعداد شعبه‌های خود را به عدد ۱۰ رسانده است. پدر و مادر برای ثبت‌نام محمدامین به شعبه مرکزی رفته بودند اما مدرسه آنها را به شعبه کوچکتر در نزدیکی منزل راهنمایی کرد. دانش‌آموزان با مینی‌بوس دو روز در هفته یعنی روزهای دوشنبه‌ و چهارشنبه، ‌‌ زنگ ورزش را در سالن‌ ورزشی به همراه معلم ورزش می‌گذرانند. لیکن اینجانب مدیرکل محترم اداره کل ورزش و جوانان استان قم را جهت عرض تسلیت به والدین ایشان همراهی نموده‌ام».
رکنارکنا5 روز قبل
به گزارش رکنا، هیچکس حرفی نمی‌زند اما چهره اشک‌آلود بچه‌ها و مربی، خبر از اتفاقی تلخ می‌دهد؛ محمد امین ۱۲ ساله روی زمین سالن ورزشی کنار دروازه سقوط‌ کرده فوتسال، آرام خوابیده است. آری، محمد امین ۱۲ ساله روی زمین سالن ورزشی کنار دروازه سقوط‌کرده فوتسال، آرام خوابیده است؛ روح او در همان لحظه اول برخورد دروازه به سر او و زمین سالن، آسمانی شده بود و کادر اورژانس نیز این موضوع را تأیید می‌کرد. دانش‌آموزان با مینی‌بوس دو روز در هفته یعنی روزهای دوشنبه‌ و چهارشنبه، ‌‌ زنگ ورزش را در سالن‌ ورزشی به همراه معلم ورزش می‌گذرانند. دلیل حادثهبررسی‌های کارشناسی حاکی است دروازه فوتسال، ناایمن و غیراستاندارد بوده و عامل اصلی درگذشت دانش‌آموز ۱۲ ساله‌ است. وی ادامه می‌دهد: فرزند برای ‌پدر و مادر عزیز است و نباید با چنین عباراتی، دل پدری سوگوار را به درد آورد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
به گزارش مشرق، سازمان «بدر» عراق پایبندی کامل خود را به رهنمودهای آیت الله سید علی سیستانی مرجع عالیقدر اهل تشیع عراق اعلام کرد. این سازمان با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که در راستای پایبندی کامل به رهنمودهای حکیمانه مرجعیت، تمامی مسائل وارده در «بیانیه تاریخی» مرجعیت را به صورت کامل تأیید می‌کند. شبکه خبری «السومریه» به نقل از بدر گزارش داد که بیانیه روز گذشته و بیانیه‌های پیشین مرجعیت، «نقشه راه گروههای سیاسی برای اجرای فحوای آن بر اساس جدول‌های زمانی معین است». بدر از همه گروههای سیاسی عراق خواست که این رهنمودها را به صورت عملی، اجرایی کنند؛ زیرا راهکار واقعی مشکلاتی است که فرآیند سیاسی با آن دست به گریبان است. بیشتر اعتراضات مردم عراق برای بهبود وضعیت معیشتی و مبارزه با فساد در این کشور است، ولی ناظران می‌گویند که برخی کشورها مانند آمریکا، عربستان و امارات (+) و برخی احزاب سیاسی داخلی عراق در پی بهره‌برداری از این اعتراضات هستند.
قدس آنلاینقدس آنلاین5 روز قبل
سازمان بدر ضمن اعلام پایبندی کامل به رهنمودهای مرجعیت، تأکید کرد که گروه‌های سیاسی عراق، این رهنمودها را به صورت عملی، اجرایی کنند. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، سازمان «بدر» عراق پایبندی کامل خود را به رهنمودهای آیت الله سید علی سیستانی مرجع عالیقدر اهل تشیع عراق اعلام کرد. این سازمان با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که در راستای پایبندی کامل به رهنمودهای حکیمانه مرجعیت، تمامی مسائل وارده در «بیانیه تاریخی» مرجعیت را به صورت کامل تأیید می‌کند. شبکه خبری «السومریه» به نقل از بدر گزارش داد که بیانیه روز گذشته و بیانیه‌های پیشین مرجعیت، «نقشه راه گروههای سیاسی برای اجرای فحوای آن بر اساس جدول‌های زمانی معین است». بدر از همه گروههای سیاسی عراق خواست که این رهنمودها را به صورت عملی، اجرایی کنند؛ زیرا راهکار واقعی مشکلاتی است که فرآیند سیاسی با آن دست به گریبان است.
فارسفارس5 روز قبل
سازمان بدر ضمن اعلام پایبندی کامل به رهنمودهای مرجعیت، تأکید کرد که گروه‌های سیاسی عراق، این رهنمودها را به صورت عملی، اجرایی کنند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سازمان «بدر» عراق پایبندی کامل خود را به رهنمودهای آیت الله سید علی سیستانی مرجع عالیقدر اهل تشیع عراق اعلام کرد. این سازمان با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که در راستای پایبندی کامل به رهنمودهای حکیمانه مرجعیت، تمامی مسائل وارده در «بیانیه تاریخی» مرجعیت را به صورت کامل تأیید می‌کند. شبکه خبری «السومریه» به نقل از بدر گزارش داد که بیانیه روز گذشته و بیانیه‌های پیشین مرجعیت، «نقشه راه گروههای سیاسی برای اجرای فحوای آن بر اساس جدول‌های زمانی معین است». بدر از همه گروههای سیاسی عراق خواست که این رهنمودها را به صورت عملی، اجرایی کنند؛ زیرا راهکار واقعی مشکلاتی است که فرآیند سیاسی با آن دست به گریبان است.
فارسفارس5 روز قبل
پدر و مادر برای ثبت‌نام محمدامین به شعبه مرکزی رفته بودند اما مدرسه آنها را به شعبه کوچکتر در نزدیکی منزل راهنمایی کرد. به گفته آقای سبحانی‌نیا پدر محمدامین، این مدرسه یک ساختمان مسکونی قدیمی است که حیاط کوچکی دارد به همین دلیل زنگ ورزش بچه‌ها در سالن ورزشی خارج از مدرسه برگزار می‌شود؛ سالن ورزشی که مدرسه برای سال تحصیلی ۹۹ - ۹۸ قرارداد همکاری با آن ندارد. دانش‌آموزان با مینی‌بوس دو روز در هفته یعنی روزهای دوشنبه‌ و چهارشنبه، ‌‌ زنگ ورزش را در سالن‌ ورزشی به همراه مربی می‌گذرانند. وی ادامه می‌دهد: فرزند برای ‌پدر و مادر عزیز است و نباید با چنین عباراتی، دل پدری سوگوار را به درد آورد. بر اساس این مصوبه، مدارس از مهر سال ۹۹ به دو مدل دولتی و غیردولتی اداره می‌شوند.
افکارنیوزافکارنیوز5 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشسازمان «بدر» عراق پایبندی کامل خود را به رهنمودهای آیت الله سید علی سیستانی مرجع عالیقدر اهل تشیع عراق اعلام کرد. اخبار بین‌الملل-این سازمان با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که در راستای پایبندی کامل به رهنمودهای حکیمانه مرجعیت، تمامی مسائل وارده در «بیانیه تاریخی» مرجعیت را به صورت کامل تأیید می‌کند. شبکه خبری «السومریه» به نقل از بدر گزارش داد که بیانیه روز گذشته و بیانیه‌های پیشین مرجعیت، «نقشه راه گروههای سیاسی برای اجرای فحوای آن بر اساس جدول‌های زمانی معین است». بدر از همه گروههای سیاسی عراق خواست که این رهنمودها را به صورت عملی، اجرایی کنند؛ زیرا راهکار واقعی مشکلاتی است که فرآیند سیاسی با آن دست به گریبان است. بیشتر اعتراضات مردم عراق برای بهبود وضعیت معیشتی و مبارزه با فساد در این کشور است، ولی ناظران می‌گویند که برخی کشورها مانند آمریکا، عربستان و امارات و برخی احزاب سیاسی داخلی عراق در پی بهره‌برداری از این اعتراضات هستند.
افکارنیوزافکارنیوز5 روز قبل
آری، محمد امین ۱۲ ساله روی زمین سالن ورزشی کنار دروازه سقوط‌کرده فوتسال، آرام خوابیده است؛ روح او در همان لحظه اول برخورد دروازه به سر او و زمین سالن، آسمانی شده بود و کادر اورژانس نیز این موضوع را تأیید می‌کرد. * روایت زنگ ورزش مرگبارامسال محمدامین در پایه هفتم و در یک مدرسه غیردولتی در شهر قم تحصیل می‌کرد؛ این مدرسه در سال جاری تعداد شعبه‌های خود را به عدد ۱۰ رسانده است. پدر و مادر برای ثبت‌نام محمدامین به شعبه مرکزی رفته بودند اما مدرسه آنها را به شعبه کوچکتر در نزدیکی منزل راهنمایی کرد. به گفته آقای سبحانی‌نیا پدر محمدامین، این مدرسه یک ساختمان مسکونی قدیمی است که حیاط کوچکی دارد به همین دلیل زنگ ورزش بچه‌ها در سالن ورزشی خارج از مدرسه برگزار می‌شود؛ یک سالن ورزشی که مدرسه برای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ قرارداد همکاری با آن ندارد. دانش‌آموزان با مینی‌بوس دو روز در هفته یعنی روزهای دوشنبه‌ و چهارشنبه، ‌‌ زنگ ورزش را در سالن‌ ورزشی به همراه معلم ورزش می‌گذرانند.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار حسین اشتری در مراسم تقدیر از خادمان اربعین حسینی افزود: طی ۶ سال گذشته جمعیت زائران افزایش پیدا کرده است و زائران در مرز‌های سه گانه و امسال نیز در مرز‌های چهارگانه حضور یافتند به ویژه آنکه امسال بر جمعیت زائران اضافه شد. وی گفت: ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار زائر ایرانی و ۳۰۰ هزار زائر غیر ایرانی از مرز‌های ایران برای زیارت اربعین تردد داشتند که اگر مسیر رفت و برگشت را در نظر بگیریم ۸ میلیون ۲۰۰ هزار نفر از مرز‌های هوایی و چهارگانه تردد زائر داشتیم. سردار اشتری گفت: نیروی انتظامی با حمایت و مصوبات ستاد کل نیرو‌های مسلح با قدرت و برنامه ریزی بیشتر امسال در مراسم باشکوه اربعین حضرت اباعبدالله الحسین حاضر شد به طوری که بیش از ۳۰ هزار نفر از همکاران نیروی انتظامی در مرز‌های چهارگانه حضور پیدا کردند و در تمام مسیر‌های منتهی به مرز‌های چهارگانه ایران و عراق حضور داشتند و در مرز مهران که بیش از ۵۰ درصد تردد زائر داشتیم حضور پیدا کردند و به غیر از آن در تمام مسیرها، پایانه‌ها و محل‌های تجمع زائران حاضر شدیم و خدمات ارائه کردیم. وی گفت: یگان‌های مختلف به ویژه یگان ویژه و مرزبانی بیشترین خدمات را به زائران در خروج و ورود به کشور ارائه دادند. وی ادامه داد: با توجه به زیر ساخت‌هایی که به اندازه نیاز فعلی ما نیست لازم بود با یک کار جهادی خدمات لازم را ارائه و کمبود‌ها را پر کنیم که این کار را انجام دادیم.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
سردار حسین اشتری در همایش تقدیر از خادمان اربعین حسینی (ع) که در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی برگزار شد، گفت: امسال حدود سه میلیون و ۸۰ هزار زائر ایرانی و ۳۰۰ هزار زائر غیرایرانی از مرزهای چهارگانه و هوایی تردد داشتند. وی اظهار کرد: به لطف خدا، نیروی انتظامی با قوت بیشتر به نسبت سال گذشته در مرزها حاضر و مراسم باشکوه اربعین آقا اباعبدالله حسین باعث عزتی برای تمام مردم، مسئولان و مخصوصا ناجا شد. وی ادامه داد: بیش از ۵۰ درصد تردد زائران در مرز مهران صورت گرفت، همچنین حدود دو میلیون گذرنامه و برگ تردد موقت زیارتی صادر شد. فرمانده ناجا با اشاره به لغو روادید تصریح کرد: لغو روادید ضمن اینکه موجب راحتی مردم شد اما منجر به افزایش تردد شد، امسال از روز نخست محرم تا روز اربعین تردد زائران به صورت وسیع صورت گرفت. وی با بیان اینکه ورود پاکستانی‌ها و افغانستانی‌ها از مرز میرجاوه و دوغارون امسال بیشتر شده بود، یادآور شد: در دیداری که روز ۱۹ آبان با مقام معظم رهبری داشتیم ایشان از کار نیروی انتظامی در اربعین اظهار رضایت کردند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/خراسان رضوی رئیس پژوهشکده زیارت و گردشگری دانشگاه فردوسی مشهد گفت: من به عنوان یک محقق تصور می‌کنم که اگر تجربه پیاده‌روی اربعین به درستی و در چارچوب دینی رقم بخورد نه فقط سلامت به مخاطره نمی‌افتد بلکه سلامت در ابعاد مختلف به طور خاص تقویت می‌شود. وی افزود: براساس گفت‌وگوهایی که با مسؤولان دانشگاه العمید انجام دادیم در واقع آماری تخمینی از تعداد زوار اربعین در عراق و نسبت جنسی و سنی را به دست آوردیم. پیاده‌روی اربعین باعث تقویت سلامت در ابعاد مختلف می‌شودیوسفی افزود: من به عنوان یک محقق تصور می‌کنم که اگر این تجربه به درستی و در چارچوب دینی رقم بخورد نه فقط سلامت به مخاطره نمی‌افتد بلکه سلامت در ابعاد مختلف به طور خاص تقویت می‌شود. این موضوع تا حد زیادی مؤید این رویکرد و برداشت ما هم قرار دارد که ابعاد چهارگانه در این سفر تقویت می‌شوند. رئیس پژوهشکده زیارت و گردشگری دانشگاه فردوسی مشهد، خاطرنشان کرد: پیاده‌روی اربعین فرصت اجتماعی را برای زائران فراهم می‌کند که با افراد بیشتری آشنا شوند و به سرمایه اجتماعی آنها در این سفر افزوده می‌شود.
الفالف1 هفته قبل
گروه جهان الف، ۲۱ آبان ۱۳۹۸، ۲۲:۳۷ ۳۹۸۰۸۲۱۲۰۰به گزارش فارس، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه تلفنی با «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق گفت‌وگو کرد. بر اساس گفته سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، پامپئو در این گفت‌وگوی تلفنی از نخست وزیر عراق می‌خواهد تا از تظاهرات‌کنندگان حمایت کرده و به آنچه او محدودیت‌های رسانه‌ای و اینترنتی خوانده پایان دهد. این تماس تلفنی در حالی انجام می‌شود که کاخ سفید روز گذشته در ادامه اظهارنظرهای مداخله‌جویانه درباره تحولات عراق، با انتشار یک بیانیه اتهام‌هایی علیه ایران زده و خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شد. اعتراضات در عراق از ابتدای ماه اکتبر آغاز شد و به دلیل ایام زیارت اربعین حسینی برای چند روز متوقف شد و از بیست و پنجم اکتبر (۳ آبان) از سر گرفته شد.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه تلفنی با «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق گفت‌وگو کرد. بر اساس گفته سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، پامپئو در این گفت‌وگوی تلفنی از نخست وزیر عراق می‌خواهد تا از تظاهرات‌کنندگان حمایت کرده و به آنچه او محدودیت‌های رسانه‌ای و اینترنتی خوانده پایان دهد. این تماس تلفنی در حالی انجام می‌شود که کاخ سفید روز گذشته در ادامه اظهارنظرهای مداخله‌جویانه درباره تحولات عراق، با انتشار یک بیانیه اتهام‌هایی علیه ایران زده و خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شد. (جزئیات بیشتر) اعتراضات در عراق از ابتدای ماه اکتبر آغاز شد و به دلیل ایام زیارت اربعین حسینی برای چند روز متوقف شد و از بیست و پنجم اکتبر (۳ آبان) از سر گرفته شد. انتهای پیام/ق
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارش «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه تلفنی با «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق گفت‌وگو کرد. اخبار سیاسی- بر اساس گفته سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، پامپئو در این گفت‌وگوی تلفنی از نخست وزیر عراق می‌خواهد تا از تظاهرات‌کنندگان حمایت کرده و به آنچه او محدودیت‌های رسانه‌ای و اینترنتی خوانده پایان دهد. این تماس تلفنی در حالی انجام می‌شود که کاخ سفید روز گذشته در ادامه اظهارنظرهای مداخله‌جویانه درباره تحولات عراق، با انتشار یک بیانیه اتهام‌هایی علیه ایران زده و خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شد. اعتراضات در عراق از ابتدای ماه اکتبر آغاز شد و به دلیل ایام زیارت اربعین حسینی برای چند روز متوقف شد و از بیست و پنجم اکتبر (۳ آبان) از سر گرفته شد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
واقعا دوستان ما در حوزه وزارت ارشاد و معاونت مطبوعاتی در هماهنگی رسانه‌ها همکاری زیادی داشتند و حتی این همکاری فراتر از آن چیزی که می‌خواستیم صورت گرفت. ماهیت اصلی اربعین کاملا فرهنگی است/رسانه‌ها کنار ما باشنداحمد محمدی‌فر دبیر ستاد اربعین نیز در ادامه در سخنانی گفت: خود ماهیت اربعین یک ماهیت رسانه‌ای است و انتقال پیام را در دل خود دارد. اما امروز نقشی که رسانه‌ها در اربعین ایفا می‌کنند، برای جهانی شدن گام برداشته‌اند و در دنبال کردن این هدف رسانه‌ها پرچم‌دار هستند و آن رساندن پیام اربعین به همه جهانیان است. این اسیران همان خبرنگارانی بودند که در طول مدت قیام امام را همراهی می‌کردند و از همه ماجرا مطلع بودند. اگر به دقت به این معنا بیندیشیم که پیروزی قیام امام حسین (ع) در روز اربعین اعلام شده، به معنای کلام زیبای امام حسن عسکری (ع) پی خواهیم برد که فرمودند، یکی از علامت‌های مومن زیارت اربعین امام حسین (ع) است.
مهرمهر1 هفته قبل
وی با بیان اینکه اربعین حسینی تنها منحصر به مسلمانان نیست، افزود: امام حسین (ع) در میان همه پیامبران و اوصیا جایگاه ویژه دارد. نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امروز که دنیا را ظلم و جور فراگرفته پیام عدل در سراسر جهان از طریق اربعین حسینی به گوش عالمیان می‌رسد، گفت: امروز نشانه شیعه در سطح بین الملل اربعین حسینی است. وی با بیان اینکه پرچم عدالت امام حسین (ع) به وسیله فرزندشان امام مهدی (عج) برای همیشه پایدار می‌ماند، عنوان کرد: زیارت اربعین اتحاد، فرهنگ و سیاست را در خود نهفته است. آیت الله عبادی با اشاره به اینکه خدمت به زائرین حسینی برای کسانی که کاری جز خشونت و مکر و بمباران ندارند، عصبانیت را به دنبال دارد، بیان کرد: اربعین حسینی تمام اعمال زشت لیبرال دموکراسی را زیر سوال می‌برد. وی ادامه داد: همانطور که جنایت و خشونت مکتب‌های غربی را با هیچ قلمی نمی‌توان بیان کرد ایثار و محبت و عشق اربعین حسینی را نیز نمی‌توان توصیف کرد.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
دبیر کل جنبش «عصائب اهل الحق» عراق ضمن انتقاد از موضع کاخ سفید برای برگزاری انتخابات زودهنگام در عراق، تأکید کرد که مرجعیت دینی در این کشور، حرف آخر را می‌زند. وی در عین حال خاطر نشان کرد که مرجعیت دینی عراق، پیشتر برگزاری انتخابات زودهنگام را رد و بر برگزاری انتخابات دوره‌ای تأکید کرده بود. سخنگوی دفتر نخست‌وزیری عراق تاکید کرد که «پارلمان اکنون وجود دارد و انتخابات زودهنگام هم مربوط به آن می‌شود و بر اساس قانون اساسی انتخابات زودهنگام تنها در صورت انحلال پارلمان برگزار می‌شود». بر اساس طرح پیشنهادی العبادی، ‌باید دولت موقت تشکیل و انتخابات زودهنگام تحت نظارت سازمان ملل برگزار شود. این طرح رئیس ائتلاف النصر شامل برکناری نخست‌وزیر کنونی عراق و تشکیل دولت موقت و برگزاری انتخابات زودهنگام تحت نظارت سازمان ملل می‌شود.
فارسفارس1 هفته قبل
دبیر کل جنبش «عصائب اهل الحق» عراق ضمن انتقاد از موضع کاخ سفید برای برگزاری انتخابات زودهنگام در عراق، تأکید کرد که مرجعیت دینی در این کشور، حرف آخر را می‌زند. وی در عین حال خاطر نشان کرد که مرجعیت دینی عراق، پیشتر برگزاری انتخابات زودهنگام را رد و بر برگزاری انتخابات دوره‌ای تأکید کرده بود. سخنگوی دفتر نخست‌وزیری عراق تاکید کرد که «پارلمان اکنون وجود دارد و انتخابات زودهنگام هم مربوط به آن می‌شود و بر اساس قانون اساسی انتخابات زودهنگام تنها در صورت انحلال پارلمان برگزار می‌شود». بر اساس طرح پیشنهادی العبادی، ‌باید دولت موقت تشکیل و انتخابات زودهنگام تحت نظارت سازمان ملل برگزار شود. این طرح رئیس ائتلاف النصر شامل برکناری نخست‌وزیر کنونی عراق و تشکیل دولت موقت و برگزاری انتخابات زودهنگام تحت نظارت سازمان ملل می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، «قیس المحمداوی» فرمانده عملیات بغداد روز یکشنبه در سخنانی گفت که پایتخت عراق امروز بیش از سایر روزهای ناآرام عراق در دور دوم اعتراضات این کشور، شاهد آرامش بوده است. وی تاکید کرد که از دیروز (شنبه) تا امروز (یکشنبه) ۳۱ نفر در جریان اعتراضات بازداشت شده و ۲۰ نفر از آنها امروز آزاد خواهند شد. فرمانده عملیات بغداد هرگونه حضور اتباع خارجی در بین معترضان یا بازداشت شدگان را رد کرد و گفت که حضور بیگانگان در بین معترضان صحت ندارد. فرمانده عملیات بغداد گفت: ما دستورالعمل عدم استفاده از گلوله جنگی را صادر کردیم، حتی از شلیک تیر هوایی نیز جلوگیری می‌کنیم و بسیاری از کسانی که دستورات را نقض می‌کردند بازداشت کردیم. اعتراضات در عراق از ابتدای ماه اکتبر آغاز شد و به دلیل ایام زیارت اربعین حسینی -علیه السلام- برای چند روز متوقف شد و از بیست و پنجم اکتبر از سر گرفته شد.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارش «قیس المحمداوی» فرمانده عملیات بغداد روز یکشنبه در سخنانی گفت که پایتخت عراق امروز بیش از سایر روزهای ناآرام عراق در دور دوم اعتراضات این کشور، شاهد آرامش بوده است. وی تاکید کرد که از دیروز (شنبه) تا امروز (یکشنبه) ۳۱ نفر در جریان اعتراضات بازداشت شده و ۲۰ نفر از آنها امروز آزاد خواهند شد. فرمانده عملیات بغداد هرگونه حضور اتباع خارجی در بین معترضان یا بازداشت شدگان را رد کرد و گفت که حضور بیگانگان در بین معترضان صحت ندارد. اعتراضات در عراق از ابتدای ماه اکتبر آغاز شد و به دلیل ایام زیارت اربعین حسینی -علیه السلام- برای چند روز متوقف شد و از بیست و پنجم اکتبر از سر گرفته شد. معترضان ابتدا شعارهایی در جهت بهبود خدمات دولتی، مقابله با فساد و مسائل اقتصادی سر می‌دادند اما اکنون یکی از شعارها، کناره‌گیری دولت از مسئولیت است.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «قیس المحمداوی» فرمانده عملیات بغداد روز یکشنبه در سخنانی گفت که پایتخت عراق امروز بیش از سایر روزهای ناآرام عراق در دور دوم اعتراضات این کشور، شاهد آرامش بوده است. وی در هفدهمین روز دور دوم این اعتراضات که از ۲۵ اکتبر گذشته آغاز شده و همچنان ادامه دارد، افزود: «اکنون ۹ روز است که از گازهای اشک‌آور به منظور متفرق کردن معترضان استفاده نشده است». وی تاکید کرد که از دیروز (شنبه) تا امروز (یکشنبه) ۳۱ نفر در جریان اعتراضات بازداشت شده و ۲۰ نفر از آنها امروز آزاد خواهند شد. فرمانده عملیات بغداد هرگونه حضور اتباع خارجی در بین معترضان یا بازداشت شدگان را رد کرد و گفت که حضور بیگانگان در بین معترضان صحت ندارد. فرمانده عملیات بغداد گفت: ما دستورالعمل عدم استفاده از گلوله جنگی را صادر کردیم، حتی از شلیک تیر هوایی نیز جلوگیری می‌کنیم و بسیاری از کسانی که دستورات را نقض می‌کردند بازداشت کردیم (جزئیات بیشتر).
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
خبرگزاری فارس: «قیس المحمداوی» فرمانده عملیات بغداد روز یکشنبه در سخنانی گفت که پایتخت عراق امروز بیش از سایر روزهای ناآرام عراق در دور دوم اعتراضات این کشور، شاهد آرامش بوده است. وی تاکید کرد که از دیروز (شنبه) تا امروز (یکشنبه) ۳۱ نفر در جریان اعتراضات بازداشت شده و ۲۰ نفر از آنها امروز آزاد خواهند شد. فرمانده عملیات بغداد هرگونه حضور اتباع خارجی در بین معترضان یا بازداشت شدگان را رد کرد و گفت که حضور بیگانگان در بین معترضان صحت ندارد. فرمانده عملیات بغداد گفت: ما دستورالعمل عدم استفاده از گلوله جنگی را صادر کردیم، حتی از شلیک تیر هوایی نیز جلوگیری می‌کنیم و بسیاری از کسانی که دستورات را نقض می‌کردند بازداشت کردیم. معترضان ابتدا شعارهایی در جهت بهبود خدمات دولتی، مقابله با فساد و مسائل اقتصادی سر می‌دادند اما اکنون یکی از شعارها، کناره‌گیری دولت از مسئولیت است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 هفته قبل
با قدردانی از حضور محبان امامت و ولایت در راهپیمایی زیارت اربعین حسینیپیام خوزستان - رئیس جمهور در پیامی با قدردانی از حضور پرشور و حماسی محبان امامت و ولایت در راهپیمایی بزرگ و جهانی زیارت اربعین حسینی، تصریح کرد که این حماسه بی‌نظیر و وصف‌ناپذیر، امسال به‌رغم خواسته استکبار جهانی و حامیان آنان، موجب قدرت‌نمایی بیشتر اسلام و یأس و ناامیدی مضاعف دشمنان گردید. به گزارش ایسنا، متن پیام حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی به این شرح است: «بسم الله الرحمن الرحیممن أراد الله به الخیر قذف فی قلبه حب الحسین علیه السلام و حب زیارته «امام صادق (ع)» بار دیگر استقبال پرشور و حضور حماسی محبان امامت و ولایت در راهپیمایی بزرگ و جهانی زیارت اربعین در سرزمین خاطره‌های باشکوه، جلوه تازه‌ای به عظمت اسلام و وحدت مسلمانان بخشید. این حماسه بی‌نظیر و وصف‌ناپذیر، امسال به‌رغم خواسته استکبار جهانی و حامیان آنان که قصد داشتند با برخی تحریکات و توطئه‌های مزورانه، قدرت سیاسی، فرهنگی، و معنوی این حماسه عظیم مشتاقان مکتب حسینی را کم‌رنگ‌تر نمایند، به یاری خدا در کمال آرامش و امنیت برگزار شد و موجب قدرت‌نمایی بیشتر اسلام و یأس و ناامیدی مضاعف دشمنان گردید. اینجانب با آرزوی قبولی زیارت همه زائران عزیز که با شور و شوق خود طراوت‌بخش این همایش بزرگ بودند، از همت خیرین، هیأت‌های مذهبی و کرامت موکب‌داران که با تلاش بی‌وقفه، آسایش زائرین را فراهم کردند، قدردانی می‌کنم و توفیق روزافزون ملت و دولت عراق را که میزبانان اصلی این مراسم وحدت‌آفرین بودند، از خداوند منان مسألت دارم. حسن روحانیرئیس جمهوری اسلامی ایران» انتهای پیام
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «خالد الجارالله» معاون وزیر خارجه کویت گفت که به دلیل ناآرامی‌های عراق، اعضای هیأت دیپلماتیک کویت کنسولگری این کشور در بصره را ترک کرده‌اند. الجارالله در مصاحبه با روزنامه کویتی «الأنباء» در عین حال گفت که سفارت کویت در عراق در منطقه امن الخضراء همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد. اعتراضات در عراق از ابتدای ماه اکتبر آغاز شد و به دلیل ایام زیارت اربعین حسینی -علیه السلام- برای چند روز متوقف شد و از بیست و پنجم اکتبر از سر گرفته شد. طبق گفته کمیته حقوق بشر پارلمان، تاکنون بیش از دویست و پنجاه نفر در جریان اعتراضات خیابانی که برخی از آنان به گلوله افراد مسلح ناشناس کشته شده‌اند، جان باخته‌اند. انتهای پیام/م
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
اعتمادآنلاین| «خالد الجارالله» معاون وزیر خارجه کویت گفت به دلیل ناآرامی‌های عراق، اعضای هیأت دیپلماتیک کویت کنسولگری این کشور در بصره را ترک کرده‌اند. الجارالله در مصاحبه با روزنامه کویتی «الأنباء» در عین حال گفت که سفارت کویت در عراق در منطقه امن الخضراء همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد. اعتراضات در عراق از ابتدای ماه اکتبر آغاز شد و به دلیل ایام زیارت اربعین حسینی برای چند روز متوقف شد و از بیست و پنجم اکتبر از سر گرفته شد. طبق گفته کمیته حقوق بشر پارلمان، تاکنون بیش از دویست و پنجاه نفر در جریان اعتراضات خیابانی که برخی از آنان به گلوله افراد مسلح ناشناس کشته شده‌اند، جان باخته‌اند.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارش «خالد الجارالله» معاون وزیر خارجه کویت گفت که به دلیل ناآرامی‌های عراق، اعضای هیأت دیپلماتیک کویت کنسولگری این کشور در بصره را ترک کرده‌اند. اخبار بین‌الملل- الجارالله در مصاحبه با روزنامه کویتی «الأنباء» در عین حال گفت که سفارت کویت در عراق در منطقه امن الخضراء همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد. اعتراضات در عراق از ابتدای ماه اکتبر آغاز شد و به دلیل ایام زیارت اربعین حسینی -علیه السلام- برای چند روز متوقف شد و از بیست و پنجم اکتبر از سر گرفته شد. طبق گفته کمیته حقوق بشر پارلمان، تاکنون بیش از دویست و پنجاه نفر در جریان اعتراضات خیابانی که برخی از آنان به گلوله افراد مسلح ناشناس کشته شده‌اند، جان باخته‌اند.
فراروفرارو1 هفته قبل
در این نوشته کوتاه در چارچوب تحلیل بازیگران در چهار سطح مسائل داخلی، روابط دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی به بازتاب تحولات داخلی عراق در سیاست ایران خواهیم پرداخت و نتیجه خواهیم گرفت که: نباید از تحولات مردمی در عراق نگران بود‌الف: سیاست داخلی ایران: در سال‌های اخیر تبلیغات برخی جریان‌ها چنان القا کرده است که افکار عمومی تصور کنند دولت عراق بدون اجازه ایران آب هم نمی‌نوشد و ایران در عراق فعال مایشاء است. (سطح روابط سیاسی دوجانبه: اشغال عراق توسط آمریکا زیرساخت‌های دولت ملی را در عراق متزلزل کرده است و تاکنون نیز تحولات سیاسی و تداول دولت‌ها نتوانسته است استقرار یک حاکمیت باثبات و یکپارچه در عراق را در پی داشته باشد. در این تحلیل با داخلی محسوب‌کردن تحولات عراق، بی‌طرفی کامل و بی‌توجهی به آن تحولات توصیه می‌شود. براساس این تحلیل، ثبات در عراق آن هم ثباتی مبتنی بر کارآمدی، سلامت و حمایت مردمی بهترین تأمین‌کننده منافع ایران است. بنا بر این تحلیل، نیازمند بازنگری در سیاست‌های صبوری اسلامی نسبت به ترکیب نیرو‌های سیاسی عراق هستیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق شایعات درباره تصمیم نهاد امنیتی عراق برای سرکوب تظاهرات مردمی و توسل به زور برای متفرق کردن معترضان خیابانی را تکذیب و تاکید کرد مسئولیت این نهاد حفظ امنیت است. اعتمادآنلاین| سرلشکر «عبدالکریم خلف» سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق شایعات درباره قصد نیروهای امنیتی این کشور برای پراکنده کردن تظاهرات‌های مردمی از طریق توسل به زور را تکذیب کرد. به گزارش وبگاه خبری موازین نیوز، سرلشکر خلف تاکید کرد: شایعات منتشر شده درباره قصد نیروهای امنیتی در توسل به زور برای متفرق کردن تظاهرات کنندگان در میدان‌ها و محل‌های برپایی تحصن‌ها نادرست و بی اساس است. سخنگوی عادل عبدالمهدی گفت: نیروهای امنیتی موظف به تامین امنیت تظاهرات مسالمت آمیز مردم و حفاظت از آن است. «عبدالمهدی الکربلائی» نماینده آیت الله «سید علی سیستانی» نیز روز جمعه بار دیگر بر لزوم مسالمت‌آمیز بودن تظاهرات مردمی عراق تأکید کرد و گفت که باید جلوی گروه اندکی که دست به اقدامات خرابکارانه می‌زنند، گرفته شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، سرلشکر «عبدالکریم خلف» سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق شایعات درباره قصد نیروهای امنیتی این کشور برای پراکنده کردن تظاهرات‌های مردمی از طریق توسل به زور را تکذیب کرد. به گزارش وبگاه خبری موازین نیوز، سرلشکر خلف تاکید کرد: شایعات منتشر شده درباره قصد نیروهای امنیتی در توسل به زور برای متفرق کردن تظاهرات کنندگان در میدان‌ها و محل‌های برپایی تحصن‌ها نادرست و بی اساس است. سخنگوی عادل عبدالمهدی گفت: نیروهای امنیتی موظف به تامین امنیت تظاهرات مسالمت آمیز مردم و حفاظت از آن است. «عبدالمهدی الکربلائی» نماینده آیت الله «سید علی سیستانی» نیز روز جمعه بار دیگر بر لزوم مسالمت‌آمیز بودن تظاهرات مردمی عراق تأکید کرد و گفت که باید جلوی گروه اندکی که دست به اقدامات خرابکارانه می‌زنند، گرفته شود. اعتراضات در عراق از ابتدای ماه اکتبر آغاز شد و به دلیل ایام زیارت اربعین حسینی -علیه السلام- برای چند روز متوقف شد و از بیست و پنجم اکتبر از سر گرفته شد.

به انتهای لیست رسیدید