زینت ابراهیم

زینت ابراهیم

صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
(شبکه تلویزیونی العالم) انگلستان//بحران برگزیت انگلیس را که پس از امریکا دومین کشور بدهکار جهان توصیف شده با مشکلات اقتصادی بیشتر روبروکرده است. (خبرگزاری فرانسه از کانو) // خانواده علامه زکزاکی اعلام کرد اداره خدمات دولتی نیجریه درباره آخرین وضعیت شیخ زاکزکی و همسرش زینت ابراهیم پنهان کاری می‌کند. (شبکه تلویزیونی المیادین) // فراکسیون ائتلاف سائرون اعلام کرد تا تحقق مطالبات به حق تظاهرکنندگان در پارلمان عراق تحصن باز برگزار می‌کنیم. (شبکه تلویزیونی العربیه) // منابع امنیتی عراق اعلام کردند نخست وزیر عراق دستور استقرار دستگاه مبارزه با تروریسم در بغداد را صادر کرده است. (خبرگزاری فرانسه از بیروت) جمهوری اذربایجان// هیجدهمین اجلاس سران کشور‌های عضو جنبش غیر متعهد‌ها با تصویب چهار سند در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان به کار خود پایان داد.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما, خانواده علامه زکزاکی اعلام کرد اداره خدمات دولتی نیجریه درباره آخرین وضعیت شیخ زاکزکی و همسرش زینت ابراهیم پنهان کاری می‌کند. دفتر علامه زکزاکی در حساب توئیتری خود نوشت: از زمان بازگشت شیخ زکزاکی و همسرش از سفر پزشکی بی نتیجه به هندوستان، آنها به صورت غیرقانونی بازداشت شده‌اند و تنها کسب اطلاع درباره وضعیت سلامتی شان زمانی امکان پذیر می‌شود که پرسنل پزشکی اجازه دیدن آنها را پیدا می‌کنند. آخرین اطلاعی که ما داریم این است که وضعیت سلامتی آنها همچنان رو به وخامت است چرا که هنوز درمانهای لازمی را که به آن نیاز مبرم دارند دریافت نکرده‌اند. طی سه هفته گذشته چندین قرار ملاقات از پیش تعیین شده برای پرسنل پزشکی برای معاینه آنها از سوی اداره خدمات دولتی لغو شده است. وضعیت بسیار عجیب و غریبی است و به نظر می‌رسد که آنها تلاش می‌کنند چیزی را پنهان کنند چرا که حتی پزشکان هم قادر به ملاقات با شیخ زکزاکی و همسرش نیستند، ما چاره‌ای جز در نظر گرفتن بدترین فرض نداریم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
آن‌هم در شرایطی در نیجریه که هنوز چهره نفاق در این جنبش اسلامی پیدا نشده بود. ایشان در نیجریه بر دل‌ها حکومت می‌کنند، جنبش اسلامی نیجریه در تمامی بخش‌ها به نیازمندان کمک می‌کنند بدون اینکه مقداری به خودشان کمک شود. یک جمله معروفی دارند شیخ زکزاکی که میگویند: همه‌جا بگویید که اگر امام حسین (ع) یک جوان و یک سرباز سیاه‌پوست داشت امام زمان (عج) امروزه در نیجریه ۱۵ میلیون سرباز سیاه‌پوست دارد. وی در ادامه افزود: شیخ زکزاکی واقعا در دنیا یک لطف الهی است، ما امروز نزدیک محرم هستیم و اگر بخواهیم در زمان فعلی ظهوری از درس‌های عاشورا ببینیم؛ می‌توانیم این مهم را در نیجریه و در شیخ زکزاکی پیدا کنیم که چطور هزاران نفر حاضرند شهید شوند تا حق را پایدار کنند. شیخ زکزاکی ثمره مبارزات حسینی در حال حاضر است و همان‌طور که امام حسین (ره) می‌فرمودند: کیست که مرا یاری کند جنبش اسلامی شیخ زکزاکی هم به دنبال یار می‌گردد و نیاز به کمک دارد.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
دولت نیجریه روز پنجشنبه شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان این کشور را به برپایی انقلاب متهم کرد. به گزارش نشریه «افریکن»، دولت نیجریه شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی در نیجریه را به دریافت حمایت مالی از ایران برای برپایی انقلاب متهم کرد. دولت نیجریه با ارائه شکایت به دادگاه عالی فدرال ابوجا مدعی شد که اعضای جنبش اسلامی نیجریه دولت محمد بوحاری را به رسمیت نمی‌شناسند. به ادعای دولت نیجریه، رهبر شیعیان جنبش اسلامی در صدد است تا با حمایت ایران کشور نیجریه را به جمهوری اسلامی جدید تبدیل کند. برخی رسانه‌ها شمار افراد شهید شده در حمله به خانه شیخ زکزاکی را تا ۲۰۰۰ نفر ذکر کرده‌اند.
الفالف2 ماه قبل
به گزارش فارس از مشهد، ۱ هزار و ۲۰۰ نفر از خانواده شهدای ۶ کشور نامه‌ای در حمایت از همسر مجاهد و فداکار شیخ زکزاکی نوشتند که در ادامه متن این نامه و اسامی امضاءکنندگان آن را می‌خوانید: بسم الله الرحمن الرحیمإن الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائکه الا تخافوا و لا تحزنوا و أبشروا بالجنه التی کنتم توعدونهمسر محترم رهبر عالیقدر جنبش اسلامی نیجریه و مادر بزرگوار شش شهید گل‏گون کفن، خواهر گرامی سرکار خانم زینت ابراهیم سلام عرض می‌کنیم. سلامی از طرف همه خانواده‌های شهدا، از سوی خانواده‌های شهدای صدر اسلام تا خانواده شهدای مقدمه‌ساز ظهور منجی بشریت، از سوی حضرت خدیجه (س) و سایر شهدای شعب ابی‌طالب که از گرسنگی و بیماری به شهادت رسیدند، اما از عقاید خود دست نکشیدند، تا خانواده‏های شهدای کربلا که پیام‌آور عاشورا و احیاگر عزت اسلام شدند، حتی از سوی خانواده‏های شهدایی که به تازگی در کشمیر به شهادت رسیدند. از طرف خانواده بزرگ شهدای اسلام، به شما سلام می‏کنیم و از خداوند می‏خواهیم اعیاد بزرگ قربان و غدیر خم را برایتان مبارک و خوش یمن گرداند. جدای از این، شما الآن چندین میلیون فرزند معنوی دارید که با افتخار حاضرند هر کاری را برای آزادی و درمان شما و شیخ انجام دهند، ما نیز خودمان را مسؤول می‌دانیم که هرچه در توان داریم، برای شما انجام دهیم، برای شمایی که اسطوره صبر و مقاومت و بیداری و پرچمدار بصیرت و ایثار در نسل امروز جهان اسلام هستید. شنیده‌ایم این روزها سالروز تولدتان هم بوده بانو!
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، بیش از هزار و ۱۰۰ نفر از بانوان خانواده‌های شهدای ۹ کشور دنیا با ارسال نامه‌ای خطاب به زینت ابراهیم همسر شیخ زکزاکی، با او ابراز همدردی کرده و اعلام کردند که او در این راه تنها نیست و خانواده بزرگ شهدای جهان اسلام، تا آخر با او همراه خواهند بود. این نامه از سوی بانوان و خانواده‌های شهدای کشورهای اسلامی از جمله ایران، عراق، لبنان، سوریه، افغانستان، نیجریه، پاکستان، بحرین و کشمیر نوشته شده است. از طرف خانواده بزرگ شهدای اسلام، به شما سلام میکنیم و از خداوند می‌خواهیم اعیاد بزرگ قربان و غدیر خم را برایتان مبارک و خوش یمن گرداند. نکند دلتان بگیرد که اگر شش پسرم زنده بودند، کاری برای آزادی ما و درمان شیخ می‌کردند. برای شمایی که اسطوره صبر و مقاومت و بیداری و پرچمدار بصیرت و ایثار در نسل امروز جهان اسلام هستید.
فارسفارس3 ماه قبل
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ضمن ابراز خرسندی از عزیمت شیخ زکزاکی و همسرش به هندوستان برای درمان، آمادگی جمهوری اسلامی را برای هرگونه مساعدت در این زمینه اعلام کرد. وی افزود: جمهوری اسلامی ایران ضمن حمایت از این روند، آمادگی خود را برای هرگونه مساعدت اعلام می‌کند. به گزارش فارس، «شیخ ابراهیم زکزاکی»، رهبر جنبش اسلامی نیجریه به همراه همسرش دیشب (دوشنبه) ۲۱ مرداد ماه و با مجوز دادگاه عالی کادونا ابوجا، پایتخت این کشور را به سمت هندوستان ترک کرد. جنبش اسلامی نیجریه در خصوص سفر شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر این جنبش به هندوستان بیانیه‌ای صادر کرد. در این بیانیه آمده است: «بسیار خرسند هستیم که تایید کنیم که در این روز مبارک عید شیخ زکزاکی و همسرش سوار پرواز خود در ابوجا شده و در حال حاضر در مسیر هند قرار دارند تا در آنجا در بیمارستان «مدانتا» درمان فوری پزشکی دریافت کنند.
افکارنیوزافکارنیوز3 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشسید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با ابراز خرسندی از عزیمت شیخ ابراهیم زکزاکی و همسرش برای درمان به کشور هندوستان و آرزوی بهبودی و بازیابی سلامتی کامل وی اظهار داشت: امیدواریم حضور آقای زکزاکی در خارج از کشور فرصت بهتری را برای حل مشکلات چند سال اخیر بین جنبش اسلامی نیجریه و دولت به منظور تضمین حقوق شیعیان، رفع محدودیت‌ها از جنبش و آزادی زندانیان ایجاد کند. اخبار سیاسی- وی افزود: جمهوری اسلامی ایران ضمن حمایت از این روند، آمادگی خود را برای هرگونه مساعدت اعلام می‌کند. «شیخ ابراهیم زکزاکی»، رهبر جنبش اسلامی نیجریه به همراه همسرش دیشب (دوشنبه) ۲۱ مرداد ماه و با مجوز دادگاه عالی کادونا ابوجا، پایتخت این کشور را به سمت هندوستان ترک کرد. جنبش اسلامی نیجریه در خصوص سفر شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر این جنبش به هندوستان بیانیه‌ای صادر کرد. در این بیانیه آمده است: «بسیار خرسند هستیم که تایید کنیم که در این روز مبارک عید شیخ زکزاکی و همسرش سوار پرواز خود در ابوجا شده و در حال حاضر در مسیر هند قرار دارند تا در آنجا در بیمارستان «مدانتا» درمان فوری پزشکی دریافت کنند.
فارسفارس3 ماه قبل
وی، روز خبرنگار را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه «زینت ابراهیم»، همسر شیخ زکزاکی، خبرنگار بوده و از این طریق با شیخ زکزاکی آشنا شده است، گفت: باید دید پشت مردی مثل شیخ زکزاکی چه زنی قرار داشته است. وی با بیان اینکه حامیان نهضت شیخ زکزاکی از ادیان و مذاهب گوناگون هستند، اظهار داشت: وکیل مدافع شیخ زکزاکی یک فرد مسیحی است. فعال فرهنگی خاطرنشان کرد: بعد از حادثه زاریا و حمله به شیخ زکزاکی و پیروانش، پرونده شیخ زکزاکی به دادگاه عالی نیجریه برده می‌شود و در آن‌جا حکم آزادی شیخ صادر می‌شود و دولت نیجریه به پرداخت غرامت به شیخ زکزاکی محکوم می‌شود. فعال فرهنگی با اشاره به اقدامات مثبتی که در حمایت از شیخ زکزاکی شکل گرفته، گفت: در مشهد، اجلاس حقوقی در حمایت از شیخ زکزاکی برگزار شد، همچنین پزشکان در این زمینه فعال شده‌اند. کمیلی از اتحادیه بین‌المللی امت واحده و سایت انفاق به‌عنوان پشتیبانان فعالیت‌های خودجوش مردمی در حمایت از شیخ زکزاکی یاد کرد و اظهار داشت: نمونه‌کارهایی که در حمایت از شیخ زکزاکی انجام شده، در سایت انفاق وجود دارد.
رجانیوزرجانیوز3 ماه قبل
هاشمی افزود: دولت ما وظیفه دارد که برای آزادی شیخ زکزاکی فشار بیاورد. وی با بیان اینکه حامیان نهضت شیخ زکزاکی از ادیان و مذاهب گوناگون هستند، اظهار داشت: وکیل مدافع شیخ زکزاکی یک فرد مسیحی است. فعال فرهنگی خاطرنشان کرد: بعد از حادثه زاریا و حمله به شیخ زکزاکی و پیروانش، پرونده شیخ زکزاکی به دادگاه عالی نیجریه برده می‌شود و در آن‌جا حکم آزادی شیخ صادر می‌شود و دولت نیجریه به پرداخت غرامت به شیخ زکزاکی محکوم می‌شود. چرا که وقتی موضوع شیخ زکزاکی را با برخی افراد در میان می‌گذاریم، به جوش ‌می‌آیند. کمیلی از اتحادیه بین‌المللی امت واحده و سایت انفاق به‌عنوان پشتیبانان فعالیت‌های خودجوش مردمی در حمایت از شیخ زکزاکی یاد کرد و اظهار داشت: نمونه‌کارهایی که در حمایت از شیخ زکزاکی انجام شده، در سایت انفاق وجود دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
به گزارش مشرق، به نقل از منابع خبری نزدیک به جنبش اسلامی نیجریه، قاضی دادگاه ایالتی کادونا در نیجریه مجوز آزادی شیخ زکزاکی رهبر جنبش اسلامی این کشور و همچنین همسر ایشان برای درمان در خارج از کشور را صادر کرد. جنبش اسلامی نیجریه در همین ارتباط در حساب توئیتری خود نوشته است، دادگاه مجوزی برای سفر وی و همسرش به هند برای پیگیری روند درمان صادر کرده است. براساس اطلاعات دریافتی خبرنگار قدسنا، ‌ در مسافرت شیخ به هندوستان برای درمان عوامل پلیس امنیت نیجریه همراه شیخ خواهند بود و بیمارستان محل مداوای رهبر جنبش اسلامی نیجریه را در هند پلیس امنیت انتخاب خواهد کرد. بیست و چهارم تیرماه اما جمعی از مردم و دانشجویان با حضور و تجمع در مقابل وزارت خارجه اعتراض خود را به تداوم بازداشت رهبر شیعیان نیجریه و انفعال وزارت خارجه در این باره اعلام کردند. تجمع کنندگان با در دست داشتن دست نوشته‌هایی به انفعال دستگاه دیپلماسی و سکوت مجمع بین‌اللملی درباره وضعیت شیخ زکزاکی انتقاد کردند.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، کتاب «بنده خوب خدا» از آثار منتشر شده دفتر نشرمعارف است که به همت ایمان نوروزی گرد آوری شده است. وی در پاسخ به مستند ساز ایرانی که نظرش را درباره علامه مجاهد پرسیده بود، چنین گفت: «بنده خوب خدا». در ادامه مقدمه دکتر زارعی بع عملکرد شیخ ابراهیم زکزاکی می‌پردازد. گام سوم کتاب نیز به دیدگاه‌های شیخ به عنوان یک رهبر نهضت ملی و نگاه تقریبی آن می‌پردازد. در ضمائم این کتاب بازتاب‌های جهانی کشتار و دستگیری رهبر شیعیان آفریقا و همچنین اشعار و دست نوشته‌های شیخ را می‌بینیم.
افکارنیوزافکارنیوز4 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشسید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران امشب با انتشار تصویری از تجمع امروز مقابل وزارت خارجه درباره وضعیت شیخ زکزاکی، در صفحه توئیترش نوشت: «احساسات پاک هموطنان بی غرضی که به درستی نگران وضعیت شیخ زکزاکی (رهبر جنبش اسلامی نیجریه) هستند و از ما خواستار اقدام، ستودنی است. اخبار سیاسی_ لزومی ندارد دستگاه دیپلماسی اقدامات خود را که با هدف کمک به حل مشکل و نه بهره برداری تبلیغاتی است، جار بزند. اگر کمتر حرف می‌زند به معنای بی عملی نیست. امیدوارم خبرهای خوب در راه باشد.» به گزارش فارس، سخنگوی وزارت خارجه اخیرا در نشست هفتگی با خبرنگاران وضعیت شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه گفته بود: ایران از ابتدای تضییقاتی که برای ایشان ایجاد شد پیگیر موضوع بوده هم از راه‌های دیپلماتیک و سیاسی و هر چه در توان بود انجام شده است و اخیرا کاردار سفارت نیجریه به وزارت خارجه آمد و مراتب نگرانی ایران به وی ابلاغ شد و ایشان توضیحاتی داد و قرار شد نگرانی‌های ما را منتقل کند. موسوی بیان کرده بود: لزوم حفظ جایگاه و شأن ایشان برای ما و مسلمانان و دولت نیجریه لازم و واجب است و امیدواریم تلاش هایی که صورت می‌گیرد و گشایش هایی که در بحث پزشکی ایشان ایجاد شده به نتیجه برسد و ایشان سلامتی کامل خود را بازیابد و زمینه خلاصی ایشان از بند فراهم شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ماه قبل
با وجود اینکه، دادگاه عالی نیجریه یک سال بعد حکم آزادی فوری زکزاکی را صادر کرد، اما دولت این کشور تاکنون اقدامی در این خصوص صورت نداده است. یک ‏تیم پزشکی وابسته به کمیسیون حقوق بشر اسلامی لندن، (روز جمعه ششم اردیبهشت) برای اولین بار موفق شد با شیخ «ابراهیم زکزاکی» و همسرش «زینت ابراهیم» در محل اسارتشان دیدار کرده و شرایط جسمانی آن‌ها را بررسی کند. از زمان بازداشت شیخ زکزاکی تاکنون تظاهرات و اعتراضات متعددی در نیجریه برای آزادی او انجام شده و این روزها نیز ابوجا پایتخت نیجریه شاهد تظاهرات حامیان شیخ زکزاکی بود و تظاهرکنندگان ضمن اعتراض به ادامه بازداشت غیرقانونی او، خواستار آزادی هر چه سریع‌تر شیخ زکزاکی شدند که با واکنش پلیس این کشور مواجه شد و ۳۸ نفر از حامیان شیخ زکزاکی در این تظاهرات‌ها بازداشت و دادگاهی شدند و تعدادی هم به قید وثیقه آزاد و چند تن هنوز در بازداشت هستند. حتی جنبش اسلامی نیجریه نیز اعلام کرد که پلیس ۲ نفر از اعضای این جنبش را در جریان تظاهرات اخیر در مقابل پارلمان در ابوجا، به قتل رسانده است. شیخ ابراهیم زکزاکی متولد ۱۳۳۲ شمسی، روحانی شیعه و رهبر جنبش اسلامی نیجریه با تأسیس جنبش اسلامی نیجریه، ۳۰۰ مدرسه اسلامی در نیجریه و کشورهای همسایه آن تأسیس کرده‌ و مؤسسات خیریه‌ای برای ارائه خدمات مالی درمانی و آموزشی به شیعیان راه‌اندازی کرده است.
فارسفارس4 ماه قبل
با وجود اینکه دادگاه عالی نیجریه یک سال بعد، حکم آزادی فوری شیخ زکزاکی را صادر کرد، اما دولت این کشور تاکنون اقدامی در این خصوص صورت نداده و شیخ زکزاکی به صورت غیرقانونی در بند دولت نیجریه است. با وخامت حال شیخ زکزاکی صدای اعتراض بسیاری از مسلمان بلند در کشورهای مختلف بلند شد. وی گفت: مسئولان دیپلماسی باید بگویند در این مدت برای آزادی شیخ زکزاکی چه کاری انجام دادند. الان همه می‌دانند انگلیس برای چه به حامیان شیخ زکزاکی مجوز برگزاری تجمع می‌دهد. وی گفت شیخ زکزاکی وضعیت جسمانی نامناسبی دارد و ما باید هر کاری از دستمان بربیاید برای آزادی و اینکه این شیخ درمان شود انجام دهیم.
فارسفارس4 ماه قبل
سخنگوی دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه از راه‌های دیپلماتیک و سیاسی هر چه در توان داشته‌ایم در موضوع آزادی شیخ زکزاکی به کار برده‌ایم، گفت در پی حضور کاردار سفارت نیجریه در وزارت خارجه مراتب نگرانی ایران به وی ابلاغ شد. با وجود اینکه، دادگاه عالی نیجریه یک سال بعد حکم آزادی فوری زکزاکی را صادر کرد، اما دولت این کشور تاکنون اقدامی در این خصوص صورت نداده است. (جزییات بیشتر) از زمان بازداشت شیخ زکزاکی تاکنون تظاهرات و اعتراضات متعددی در نیجریه برای آزادی او انجام شده و این روزها نیز ابوجا پایتخت نیجریه شاهد تظاهرات حامیان شیخ زکزاکی بود و تظاهرکنندگان ضمن اعتراض به ادامه بازداشت غیرقانونی او، خواستار آزادی هر چه سریع‌تر شیخ زکزاکی شدند که با واکنش پلیس این کشور مواجه شد و ۳۸ نفر از حامیان شیخ زکزاکی در این تظاهرات‌ها بازداشت و دادگاهی شدند و تعدادی هم به قید وثیقه آزاد و چند تن هنوز در بازداشت هستند. حتی جنبش اسلامی نیجریه نیز اعلام کرد که پلیس ۲ نفر از اعضای این جنبش را در جریان تظاهرات اخیر در مقابل پارلمان در ابوجا، به قتل رسانده است. شیخ ابراهیم زکزاکی متولد ۱۳۳۲ شمسی، روحانی شیعه و رهبر شیعیان نیجریه با تأسیس جنبش اسلامی نیجریه، ۳۰۰ مدرسه اسلامی در نیجریه و کشورهای همسایه آن تأسیس کرده‌ و مؤسسات خیریه‌ای برای ارائه خدمات مالی درمانی و آموزشی به شیعیان راه‌اندازی کرده است.
فارسفارس4 ماه قبل
جنبش اسلامی نیجریه اعلام کرد که پلیس این کشور در جریان سرکوب تظاهرات اخیر حامیان شیخ «ابراهیم زکزاکی» رهبر این جنبش، ۳۸ نفر را بازداشت و به اعمال خشونت متهم کرده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، پلیس نیجریه ۳۸ نفر از حامیان شیخ زکزاکی را در تظاهرات چند روز گذشته در ابوجا پایتخت این کشور بازداشت و آن‌ها را به ارتکاب خشونت و درگیری با نیروهای پلیس متهم کرده است. طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، پلیس نیجریه مدعی شد که نیروهای پلیس از حداقل زور برای پراکنده کردن معترضان استفاده کرده و دو تن از نیروهای پلیس از ناحیه پا هدف اصابت گلوله قرار گرفته‌اند. حامیان شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه (IMN) در اعتراض به ادامه بازداشت غیرقانونی او، سه‌شنبه گذشته ضمن برگزاری تظاهرات در پایتخت تظاهرات، خواستار آزادی فوری شیخ شدند. از آن زمان به بعد، مناطق مختلف نیجریه صحنه اعتراض‌های مردمی در حمایت از شیخ زکزاکی بوده است.
همشهریهمشهری4 ماه قبل
به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، حامیان شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه (IMN) در اعتراض به ادامه بازداشت غیرقانونی او، روز سه شنبه (دیروز) ضمن برگزاری تظاهرات در پایتخت تظاهرات، خواستار آزادی فوری شیخ شدند. طبق این گزارش، نیروهای امنیتی و پلیس نیجریه ضمن سرکوب این تظاهرات، حداقل ۴۰ نفر از شیعیان حامی شیخ زکزاکی را بازداشت کردند. سخنگوی پلیس نیجریه درباره تظاهرات مردمی حامیان شیخ زکزاکی ادعا کرده که شیعیان حامی شیخ زکزاکی در تظاهرات روز گذشته، به خشونت متوسل شدند. مقام‌های نیجریه پیش از این هم بارها در توجیه بازداشت غیرقانونی و سرکوب‌هایبه حامیان رهبر معنوی شیعیان نیجریه، طرفداران شیخ زکزاکی را به انجام اقدامات خشونت‌آمیز متهم کرده‌اند. جنبش اسلامی نیجریه ضمن رد ادعاهای مقام‌های نیجریه، در گزارشی درباره تظاهرات روز سه شنبه اعلام کرد که نیروهای امنیتی به تظاهرات مسالمت آمیز حامیان شیخ زکزاکی حمله کردند.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 ماه قبل
نیروهای امنیتی نیجریه روز گذشته ضمن سرکوب تظاهرات هواداران «شیخ زکزاکی» رهبر معنوی شیعیان نیجریه در «ابوجا» پایتخت این کشور، حداقل ۴۰ نفر را بازداشت کردند. به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، حامیان شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه (IMN) در اعتراض به ادامه بازداشت غیرقانونی او، روز سه شنبه (دیروز) ضمن برگزاری تظاهرات در پایتخت تظاهرات، خواستار آزادی فوری شیخ شدند. طبق این گزارش، نیروهای امنیتی و پلیس نیجریه ضمن سرکوب این تظاهرات، حداقل ۴۰ نفر از شیعیان حامی شیخ زکزاکی را بازداشت کردند. سخنگوی پلیس نیجریه درباره تظاهرات مردمی حامیان شیخ زکزاکی ادعا کرده که شیعیان حامی شیخ زکزاکی در تظاهرات روز گذشته، به خشونت متوسل شدند. مقام‌های نیجریه پیش از این هم بارها در توجیه بازداشت غیرقانونی و سرکوب‌هایبه حامیان رهبر معنوی شیعیان نیجریه، طرفداران شیخ زکزاکی را به انجام اقدامات خشونت‌آمیز متهم کرده‌اند.
فارسفارس4 ماه قبل
نیروهای امنیتی نیجریه روز گذشته ضمن سرکوب تظاهرات هواداران «شیخ زکزاکی» رهبر معنوی شیعیان نیجریه در «ابوجا» پایتخت این کشور، حداقل ۴۰ نفر را بازداشت کردند. به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، حامیان شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه (IMN) در اعتراض به ادامه بازداشت غیرقانونی او، روز سه شنبه (دیروز) ضمن برگزاری تظاهرات در پایتخت تظاهرات، خواستار آزادی فوری شیخ شدند. طبق این گزارش، نیروهای امنیتی و پلیس نیجریه ضمن سرکوب این تظاهرات، حداقل ۴۰ نفر از شیعیان حامی شیخ زکزاکی را بازداشت کردند. سخنگوی پلیس نیجریه درباره تظاهرات مردمی حامیان شیخ زکزاکی ادعا کرده که شیعیان حامی شیخ زکزاکی در تظاهرات روز گذشته، به خشونت متوسل شدند. مقام‌های نیجریه پیش از این هم بارها در توجیه بازداشت غیرقانونی و سرکوب‌هایبه حامیان رهبر معنوی شیعیان نیجریه، طرفداران شیخ زکزاکی را به انجام اقدامات خشونت‌آمیز متهم کرده‌اند.
الفالف5 ماه قبل
به گزارش فارس، نیروهای امنیتی نیجریه روز گذشته مانع از برگزاری تظاهرات هواداران «شیخ زکزاکی» رهبر جنبش اسلامی نیجریه (IMN) شدند. به نوشته وبگاه «صحرا ریپوترز» این حادثه در ایالت «کادونا» رخ داد و نیروهای امنیتی با صف آرایی مقابل هواداران شیخ زکزاکی، تیرهای هوایی شلیک کردند. از آن زمان به بعد، مناطق مختلف نیجریه صحنه اعتراض‌های مردمی در حمایت از شیخ زکزاکی و محکومیت ارتش این کشور بوده است. بر اساس این گزارش، هواداران شیخ زکزاکی روز گذشته هنگام ورود به منطقه «احمدو بلو» با تجمع نیروهای امنیتی مواجه شدند. در جریان این حادثه نیروهای امنیتی ضمن اعمال خشونت علیه هواداران رهبر جنبش اسلامی نیجریه، برای متفرق کردن جمعیت گازهای اشک آور و تیرهای هوایی شلیک کردند.
الفالف6 ماه قبل
تصویر زیر که جدیدترین تصویر مربوط به رهبر شیعیان نیجریه است، در جریان این دیدار ثبت و منتشر شده‌است. شیخ ابراهیم زکزاکی (زاده ۱۳۳۲ش)، روحانی شیعه و رهبر شیعیان نیجریه با تأسیس جنبش اسلامی نیجریه، ۳۰۰ مدرسه اسلامی در نیجریه و کشورهای همسایه آن تأسیس کرده‌است. همچنین زکزاکی، در جریان حمله نیروهای ارتش نیجریه به حسینیه بقیة الله در شهر زاریا در سال ۱۳۹۴ بازداشت و زندانی شد. از آذر ماه سال ۹۴ تاکنون مناطق مختلف کشور نیجریه صحنه تظاهرات مردمی در حمایت از شیخ زکزاکی و محکومیت ارتش این کشور بوده است. شیخ زکزاکی با تأثیر از انقلاب اسلامی ایران و شخصیت امام خمینی (ره) شیعه شد.

به انتهای لیست رسیدید